R. C. H.—D. F. C. 4—6. H. F. C.Sparta 02 Z. F. C.—E. D. O. 1—1. AjaxA. S. C. 30- u. V. v.—H. B. S. 2—2. H. V. V.—Blauw Wit 2—1. V. O. C.—'t Gooi 3—2. SpartaanFeyenoord 2—3. E. D. O. II—R. C. H. 2—0. Haarlem IIAlcm. Victrix II 1—2. N. V. B. Cpmpetitiestanden. I 4 West FrisiaSchoten 62. SCHIETEN. HOCKEY. H. B. C. l—M. H. C. III 6—2. vrije schop buiten het strafschopgebied Z. F. C.* De Vries, wordt tegen Van Daalen geschoten, waar- v. Roy. de scheidsrechter aan Excelsior een r.a rafschop toekent waaruit Mansen scoort, 11. Een voorzet van Robles vangt Brakel neens op, maar het harde schot gaat juist over de lat. Wanneer Stolk Jr. alleen voor :;tem staande, den bal toegespeeld krijgt, 'reeft hij weinig moeite om te scoren en de scheidsrechter kent dit doelpunt toe. Haarlem is dan even ontmoedigd, maar wanneer Stern stand weet te houden, komt het enthousiasme er weer in en Brakel pas seert de Excelsior-verdediging en maakt gelijk, maar de scheidsrechter annuleert dit doelpunt en kent Haarlem een strafschop toe, waaruit Eysker met een hard schot ge lijk maakt. Een geanimeerde strijd om de leiding ontwikkelt zich nu met wisselende kansen, maar aan beide kanten wint de verdediging het en wanneer het eindsig naal klinkt, is de eer gedeeld". R. C. H. dat door voorgaande prestaties al min of meer tot de sterkste elftallen uit haar afdeeling werd gerekend, en dat o. i. wat spelsterkte betreft daarbij ook zeker behoort, heeft zich gisteren leelijk in de luren laten leggen door het weliswaar goed spelende, maar toch niet sterker zijnde D.F.C. Laten we beginnen met te zeggen dat D.F.C. deze overwinning zeker verdiende al was het maar door het °roote enthousiasme waarmede het laatste half uur is gespeeld en waardoor dan ook gedeeltelijk dit succes verkregen is. We zeggen gedeeltelijk, omdat nog een andere oorzaak is aan te wijzen, een oorzaak die te v. eiten is aan het onvoldoende bewaken van D. F. C.'s rechter vleugelman v. Dam die ge durende vrijwel de geheele periode na rust in zijn eentje het R.C.H.-doel in gevaar-bracht en aan wien D.F.C. wel voor het grootste ge deelte deze zege te danken heeft. Dat dit heeft kunnen plaats vinden, moet gezocht worden in een fout van de R.C.H.-verdedi ging, en hoe goed Krom in sommige opzich ten ook gespeeld mag hebben, hierin is hij te kort geschoten. De groote kracht die an ders van de R.C.H.-halflinie uitging was ook thans niet aanwezig, speciaal na de rust. Hoe het zij, D.F.C. heeft gewonnen, heeft er hard voor gewerkt en hoewel het voor R.C.H. jamr mer is kan het een aanwijzing zijn voor de spelers, zich niet meer op dergelijke wijze te laten verrassen. Want we herhalen het nog eens, het was niet noodig geweest te verlie zen. Vervolgens moet het ons van het hart dat ook Erdtsieck niet geheel safe was. Hij kon dan ook de vergelijking met zijn overbuury man v. Gent niet doorstaan. Deze laatsft was veel bewegelijker en speelde met meer bravour. Erdtsieck speelde wat te slow, hij kan belangrijk beter. Inmiddels heeft het vrij talrijk aanwezige publiek kunnen genieten van een snelgespeel- den, maar vooral spannenden kamp tusschen twee faire ploegen. Scheidsrechter Vrugt h#d dan ook geen al te lastige taak welke hij naar wensch vervulde. Dat er 'n oogenblik geprotesteerd werd bij 't maken van D.F.C.'s tweede doelpunt was begrijpelijk, doch bracht hem niet van zijn stuk. De volgende ploegen had hij onder zijn lei ding. R. C. ïf.: Erdsieck Kuyt Hazevoet Geutskens Nieuwenhuis Krom Ko'ning v. Dam Roelfsema M. N. Brugman D. F. C.: Versluys Oosting v. Gent Ruysch v. Dam Litz v. Twist Huyse Lebret Diepenveen v. Gent TTet is al vrij laat als D. F. C. aftrapt. Di rect zit er gang in het spel en doordat Kuyt een paar maal leelijk mistrapt ontst-an er eenige hachelijke momenten voor het R.C.H.- doel. D.F.C. weet daarvan al spoedig te profi- teeren als de linksbinnen door handig spel van zijn nevenspelers plotseling vrij voor doel komt en inschiet, Erdtsieck grijpt nis en D.F.C. leidt met 10. Dan eerst komt R.C.H. uit den hoek. Goed combineerend wordt tel kens weer op het D. F. C.-doel afgegaan doch voorloopig weet van Gent scoren te voorkomen. De achterhoede der Dordtenaren stelt zich echter onjuist op waarvan Roelfse ma profiteert en steeds meer gelegenheid krijgt er tusschen uit te gaan. Zijn schoten hebben échter geen succes. Dan plotseling tusschen een gewirwar van beenen door geeft hij den bal een trap waardoor hij in het D. F. C.-net verdwijnt. Dat geeft moed. R.C.H. blijft in de meerderheid, hoewel D.F.C. nu en dan gevaarlijk doorbreekt. Krom heeft dc rechterwing volkomen in bedwang en ver toont meesterlijke staaltjes van voetbal. Als Roelfsema weer een prachtkans tot scoren krijgt uit een center van v. Dam wordt hij in het strafschopgebied omver geloopen. De toegestane penalty benut van Dam. 21. R. C. H. is belangrijk in de meerderheid, het spel in de voorhoede vlot uitstekend, hoewel het wat veel op rechts gehouden wordt. Weer krijgt Roelfsema een kans tot scoren, thans schiet hij echter juist op tijd en passeert daardoor v. Gent ten derde male. Met een 31 voorsprong gaan de spelers dan thee drinken, In het kamp van de R.C.H.-aanhan- gers h^erscht een opgewekte stemming en terecht. Met zoon voorsprong kan het niet anders of de buil is zoo goed als binnen. Niet alzoo denken de Dordtenaren er over, die direct na de hervatting van leer trekken op een wijze voor R.C.H. niet zonder gevaar. Geweldig ontstuimig wordt aangevallen en het duurt dan ook niet lang of de achter stand is verkleind als Erdtsieck die een hoog schot van rechts opvangt met den bal over de doellijn gewerkt wordt. R. C. H, tracht het spel te verplaatsen en onderneemt dan ook eenige aanvallen doch slaagt er niet in het verloren terrein te herwinnen. Integen deel, de D.F.C.-ers zien kans om na een voor zet van van Dam gelijk te maken, 33. Dat is R.C.H. te bar. Op fraaie wijze passeeren Koning en v. Dam samen de D.F.C.-achter- hoede en nog zou bjjna de kans verkreken zijn als Koning zelf nog niet de laatste hand had gelegd aan dit werk. R.C.H. heeft dus weer de leiding. 4—3. Dan komt het keer punt van den strijd. Krom is met N. N. ver wisseld, we begrijpen niet waarom, en D.F.C. komt los. Nog grooter is het enthousiasme waarmede verder gespeeld worden en de R.C.H. achterhoede komt in de verdrukking, v. Dam wordt onvoldoende bewaakt, rent weer naar voren en voor Erdtsieck gelegen heid heeft tc grijpen is het weer gelijk. Nog is het de D.F.C.-ers niet genoeg. Geweldig wordt er aangepakt en met'succes. De rech Kaar. Dc Boer. Haverlag. Bakker. Lust. Hoogmoed. Melchers. Demaar. Colette C. v.d. Hurk Perucal Jr. Steffens. Tanis Zwart. Dinkla. J. v.d. Laan. J,. Perucal. Boeré Kuil ED.O. Meenhorst. E. D. O. wint den toss en Z. F C brengt den bal aan het rollen. De eerste aanval brengt J. v. d. Laan om hals door terug te spelen. Dan trekt E. D. O. ten aanval. Steffens schiet in maar v. Roy keert het schot. Een vrije schop wegens hands, goed door Dinkla genomen, stompt de Vries weg. Bij een goedeij aanval van Z. F. C. zet Co lette goed voor, Melchers kop in en via Meenhorst zijn handen verdwijnt de bal in het net, 5 Minuten is er pas gespeeld, en wij verwachten thans een sterk offen sief van E. D. O., maar niets daarvan. E. D. O. kan zijn spel niet ontplooien; onvermoeid zit Z. F. C. op den bal en mpt flinke trap pen naar de vleugels wordt het spel open gehouden. Een corner op het E.D.O.-doel vliegt er langs en Perucal krijgt gelegen heid het leder te verwerken. Weer een voorzet van Colette, nu vangt Meenhorst goed op. Dan een gevaarlijke aanval van E. D. O., welke eindigt met een corner. Deze levert niets op. Direct daarop houdt Meenhorst een scherp schot van Melcher. Het lukt maar niet in de E.D.O.-voerhoede; Z. F. C. is sterker en blijft het. Toch zijn de rood-vwarte aanvallen niet van gevaar ontbloot; een prachtvoorzet van Swart maakt de keeper 'onschadelijk. Dan zet J. v. d. Laan zijn voorhoede aan het werk, een laag schot van Perucal houdt dc Vries er goed uit. Dan komt er voor E. D. O. een uiterst gevaarlijk moment, Melcher schiet hard langs den uitloopenden keeper, plots duikt J- Perucal op en van de doellijn trapt hij het leder weg. Kort hierop is het rust. De thee schijnt E. D. O. niet opgeknapt te hebben, want Z. F. C. is weer 't meest in den aanval en al direct krijgt Meenhorst een schot van Melchers te verwerken. Een corner op het E.D.O.-doel kopt Hoeré weg, Demaar krijgt den bal, een plotseling hard schot, maar Meenhorst is in puike conditie en retourneert den bal. Plotseling een goe de E. D. O.-aanval; een Z. F. C-back houdt ongeoorloofd af, penalty. Dinkla plaatst zich achter den bal en met een kalm schot geeft hij de Vries het nakijken. Het schijnt dat Perucal te vroeg inliep, de penalty moest overgenomen worden. Thans neemt Kuil hem en met een hard schot, via onder kant lat brengt hij de partijen op gelijken voet. Z. F. C. is geenszins ontmoedigd, hef tig valt zij aan, maar dc E. D. O-verdedi ging is niet te passeeren. Dan lijkt er een opleving bij E. D. O. te komen. We zien^ eenige goede E. D. O-aanvallen, maar ook hier staat een verdediging, welke voor haar taak berekend is. Swart zet goed over naar v. d. Hurk, de voorzet schiet Perucal naast. Als er nog ongeveer 20 minuten te spelen is, heeft E. D. O. verder bijna niets meer in te brengen. Aanval op aanval wordt op. de E. D. O.-veste ondernomen, de midden linie moet mee helpen verdedigen en nu blijkt ten volle, wat een kracht» de rood zwarte verdediging kan ontwikkelen. De backs spelen subliem en Meenhorst is ge weldig; het publiek brult om een doelpunt, alles tevergeefs, wat de backs niet kunnen bereiken- komt in handen van Meenhorst, welke elk schot houdt. Slechts weinig op luchting brengt de voorhoede, steeds ko men de rood-witten weer terug. Langzaam verstrijkt voor E. D. O. en vliegensvlug voer Z. F. C. de tijd. Nog 2 minuten; E. D. O, valt aan, de bal wordt goed voorgezet en rakelings kopt Steffens naast. Dan is het tijd. Ondanks den tegenslag voor den Z.F.C.- aanhang krijgt Meenhorst bij het verlaten van het veld een applausje. Rest nog te vermelden, dat Z. F. C. volledig en E. D. O, een invaller had voor C. v. d. Laan. Een eervolle nederlaag voor de H. F. C. In de eerste helft was het inmiddels een vrijwel gelijk opgaande strijd met goed en enthousiast spel aan beide zijden. Zelfs had den de H. F. C.-ers niet veel geluk. Zoo zagen wij b.v. de middenvoor van H. F. C. tot driemaal toe op een haartje na doel punten. De Spartanen beschikken inmiddels over een uitstekende ploeg, die dit seizoen wel degelijk weder een hartig woordje mede zal spreken in zake het bezetten der eerste plaats. H, F. C. is vrijwel volledig, en wanneer scheidsrechter Bos om ruim 2 uur laat be ginnen zien wij het volgende elftal zich op stellen. v. d. Meulen Weber de Koning Engel v. Houten Eysvogel Cohen Tervaert Miezerus v. Beekum Sigmond v. d. Berg Sparta stelt hiertegenover; Roem v. Zwieteren Pucks v. Gils, Oosthoek, Steeman, v, d. Mark, Ruffelse, Prins Formenooy Weber Al dadelijk blijkt dat het de Spartanen niet gemakkelijk gemaakt zal worden. Inte gendeel moet de Sparia-verocniging zich danig inspannen om zich de enthousiast- spelende H. F. C.-voorhoede van het lijf te houden. Zoowel v. d. Meulen als Koen krijgen vol op werk, hetgeen beiden naar behooren verrichten. Bij de Haarlemmers kan ons het spel in den linkervleugel beter bekoren dan rechts. Hier staat echter tegenover, dat een half back als Steeman ook niet met zich laat spotten. Sigmond is het meest in dc weer en onthaalt ons herhaaldelijk op fraaie staal tjes voetbal. De Spartanen zijn stuk voor stuk grooter en krachtiger dan de Haarlemmers. Wij wil len geenszins beweren dat Spartaan een forsch spel vertoonde, doch bij evenlueele botsingen trok de H. F. C.-er steeds in deze aan het kortste eind. Diverse malen laat v. d. Meuleri zien, dat hij nog zeer zeker een onzer beste doelver- dedigers is. H, F. C. heeft aan de tegenovergestelde zijde enkele malen niet veel geluk. Par tijen wegen goed tegen elkaar op en het publiek geniet van een spannenden strijd. Wij vreesden al in het begin dat zulk een groot enthousiasme waarmede partijen zich in den strijd wierpen niet al tc lang zou duren. Na circa een half uur geschiedde dit dan ook en juist in deze periode wist Sparta te doelpunten door een laag hard schot (of was het als voorzet bedoeld?) van terwing vooral weert zich geducht. Met j dcn rechtsbuiten. 1—0. Hoe H. F. C. ook Ruysch brengt van Dam de geheele R C H - I aanviel' hoe ff°ed de vereeniging ook steun- achterhoede tot wanhoop. Zelf maakt v. Dam de' het öel"kte H. F. C. niet een tegen- dan No. 5 en kort voor het einde zorgt Ruisch DU^ i oor het zesde doelpunt. Het is verder voor R.C.H. onbegonnen werk om nog op te ha len, zoodat met 64 verloren wordt. Een volgende maal beter R.C.H-ers! Or keeper sleept voor E. D. O. den wedstrijd uit het vuur. Een gelijk spel, waar E. D. O. meer dan tevreden kan zijn. De rood-zwarten waren er totaal uit, de verdediging hield echter schitterend stand. Onder leiding van den heer van Gessel stellen de '-olueruLt elf- Uilen zich op; Op beider doelen leverden eenige hoek schoppen niets op. Rust kwam met een 10 leiding voor Sparta. In de tweede helft blijkt dat vele H. F. C.'ers, wellicht wat al te veel van hunne kracht gevergd hebben. Sparta was nti wel wat in de meerderheid. Het duurde al niet lang of zij wist dit in een dftlpunt uit te zeten. Een en ander gebeurde nadat de rechtsbuiten goed voorzette en He toeloo- pende Prins niet minder fraai inkopte. 2—0! Luide worden de H. F. C.-spelers door de vele supporters aangemoedigd, doch het bleef bij loffelijke pogingen. Jammer was het dat Weber uit moest vallen. Cohen Tervaert ging nu back spelen, ter- wel Dijkhuyzen voor Weber als rechtsbuiten inviel. O.i. voldeed Cohen Tervaert in de verdediging meer dan voor. Formenooy en Ruffelse aan de eene zijde, Sigmond en v. Beekum bij H.F.C, losten alle goede schoten, doch ook de Sparta-doelver- dediger bleek voor z'n taak goed berekend. In het laatste gedeelte verslapte het spel wel iet of wat. Verandering in den stand kwam er niet meer, zoodat ten slotte Sparta, zeer zeker verdiend met 20 won. Met dit elftal behoeft de H. F. C. zich geenszins ongerust te maken. In schieten moet echter geoefend worden. Bij de Haarlemmers kon den ons vooral v. d. Meulen en Weber met dc Koning bekoren, benevens in den aanval Sigmond. De rest goed. Bij Spartaan is Ruffelse in den aanval nog steeds de man. De rest goed. In de verde diging muntte Steeman uit. hoewel het ver dere ach'.ertrio ook met eere genoegid mag worden. Scheidsrechter Bos leidde correct. Wij kunnen nog vermelden, dat beide p,artijen elk nog een doelpunt gemaakt heb ben, hetwelk respectievelijk wegens „hands" en „buitenspel' geannuleerd werd. UNITAS—STORMVOGELS, 0—6. De Stormvogels hebben gisteren in Go-, rinchem een spelletje gedemonstreerd, waarover vriend en vijand verbaasd stond. Na een e,enigszins gelijk opgaand begin, speelde de Stormvogels-voorhoede in één woord schitterend, zoodat de Unifas-ver- dediging tot wanhoop werd gedreven. Over 't geheel is Unitas ons Bitter te- gcvallen. De voorhoede speelde een zeer mafig spelletje, zoodat de Stormvogels- erdediging eiken aanval kon afslaan. In het doel der Stormvogels stond Dal ipeijer, daar Thijssen door een misver stand pas met de rust arriveerde. Unitas 'weigerde echter Thijssen zijn plaats tc lafen innemen. Om 2 uur stelden de volgende elftallen zit h op; Muller, Roza, Lefèvre, Stassen, de Jong, de Man, Kapel, Lankhorst, Boeghem, Hol, Van Dort Bockelaar, Visser, Houtkamp, Blinkhoff, Oldenburg, Bakker, Snoeks, Struys, Koster, Haak, Dalmeijer. Nauwelijks is afgetrapf, of er wordt aan beide zijden stevig aangepakt. Unitas schijnt grootsche plannen te hebben. Haak is er nog niet in, doch Koster speelt voor t'wee. Na 5 minuten komt de Stormvogels- aanval overweldigend opzetten. De spe lers verstaan elkaar uitstekend en het duurt dan ook niet lang, of Visser benut onberispelijk een through pass van Hout kamp, 01. Unitas trapt af en tracht gelijk te ma ken. Boegheim en Kapel vallen echter deerlijk tegen .zoodat Dalmeijer er niet aan te pas behoeft te komen. De Stormvogels-aanvallen worden thans talrijker en gevaarlijker. Gevaarlijk vooral door 't pen spel. Nadat Oldenburg tegen den paal heeft gekgeld, scoort Blinkhoff onhoudbaar het 2e doelpunt, 02. Van nu af aan, tot kort voor de rust, heeft Unitas niets meer in te brengen. De geheele Stormvogels-voorhoede is voort durend in actie, waarbij ook de wingspe- lers niet vergeten worden. Een keihard schot van- Oldenburg stopt Muller, even als een schot van Boekelaar. Na prachtig werk der heele voorhoede scoort Blink hoff twee doelpunten, aldus in zijn ocde tijd den kattrick verrichtend ,04. Een minuut of vijf later legt nummer vijf achter Muller, doch dit doelpunt wordt geannuleerd. Toch wordt voor de rust nog maals gedoelpunt, wanneer Muller een hoogen voorzet van Oldenburg mist. Hout kamp is de fabrikant, 05. De thee schijnt Unitas goed gedaan te hebben, althans Van Dort zet direct Dal meijer aan 't werk, wat dezen goed afgaat. Onmiddellijk verplaatst zich het spel naar de andere helft, waar Muller een paar har de schoten van Boekelaar met succes stpt. De Unitas-verdediging is nu beter op dreef dan voor de rust. Toch kan zij vaak niet dan met de grootste moeite een goal voorkomen. Als Lefèvre in 't nauw gedre ven wordt, veroorzaakte hij een penalty. De?c schiet Hctkamp over de lat. Dit geeft den Gorinchemmars moed. Onder aanvoering van Van Dort doen zij een paar vinnige uitvallen. Haak redt eens een vrij zeker doelpunt en ook Dalmeijer redt eens verdienstelijk. Dan zet Snoeks zijn vleugels weer aan 't werk. Oldenburg en Boekelaar geven keurige voorzetten. Een voorzet van eerstgenoemde deponeert Boekelaar in 't net, 06. Fraai werk van Blinkhoff en Oldenburg bezorgt Boekelaar nogmaals een kans. Thans schiet hij echter over de lat. Houtkamp geeft Visser een paar mooie centers, welke dezen alleen voor Muller brengen. Deze pakt hem ech ter den bal voor de .voeten weg. Als aan den anderen kant Dalmeijer een kogel van Kapel heeft gestopt, moet hij het terrein wegens een ongeval verlaten Thijssen neemt z'n plaats in, doch speelt d| laatste 8 minuten voor figurant. Het einde brengt dus een 6—0 overwinning voor de club van Witte Jan. Door een 30 zege op A. S. C. veroverde Ajax haar beide eerste punten in dit seizoen, maar wanneer de Amsterdammers niet veel beter gaan spelen dan in dezen wedstrijd, zal hun puntental aan het einde van het sei zoen, vermoedelijk niet buitensporig hoog worden. Het spel van A.S.C. was nau welijks van tweede klasse gehalte, zoodat er waarlijk geen buitengewone prestatie voor noodig was om hiertegen verre in de meer derheid te blijven. In dit opzicht nu is Ajax, ondanks haar 3O-overwinning, zeer te kort geschoten. Ook thans hield zij het spel nog te veel gesloten en kwam op wel ietwat goedkoope wijze aan haar drie doelpunten. Reeds na enkele minuten profiteerde Iseger van een der vele misverstanden in de Leid- sche achterhoede door van dichtbij onhoud baar te doelpunten. Heel veel krachtsver schil was er verder in het véld niet. De voorhoeden bleken onmachtig 'om verder succes te boeken en slechts doordat een heele rij verdedigers van A.S.C. naar n ver schot van den halfback Andriessen Jr. bleef kijken en men vergeefs -op elkaar rekende wie den bal zou wegtrappen, verdween het ledei ten tweeden male in het Leidsche net! (20). Kort na de rust ging Couton door zijn knie -een oude blessure waarna Delsen inviel. In het verdere verloop was Ajax wel wat meer dan A.S.C. in het offen- sier, maar van de voorhoede ging te weinig kracht uit om veel succes te boeken. Door een slecht weggewerkten bal kreeg Iseger nog een kans om den voorsprong te ver- grooten. waarvan hij profiteerde. Daarbij bleef het. xej, Een buitengewoon spannende wedstrijd, vol spannende spelmomenten! H. B. S. mag tevreden zijn er met een gelijk spel te zijn afgekomen. De U. V. V., die technisch min der speelde dan de zwartjes, maar daarte genover geen seconde heeft afgelaten, heeft op zeldzame manier tegenstand geboden en wanneer Zijlstra in het doel en de achter spelers Denis en Vèrmetten niet zoo keurig hadden verdedigd, zou de uitslag voor H. B. S. een geheel andere, zijn geweest. U. V, V. is een ploeg, welke in staat is de grootste verrassingen te bereiden. Beide ploegen hebben een invaller. H. B. S. voor Schater ên U. V. V. voor Swelt. H. B. S. neemt uit een doelworsteling door Baar van Slangenburgh de leiding, nadat van te voren tegen de lat is geschoten. U. V. V. antwoordt met een prachtig schot van D. Buitenweg, dat tot corner wordt verwerkt. Bij een toeloopen van Huijser speelt Vermet ten veel te onbesuisd terug, maar de paal brengt redding. Dan volgt er een periode, dat de bal niet weg te krijgen is voor het doel der Hagenaars. Schot op schot volgt, maar de Stichtenaren hebben geen succes. Als bij de felle schoten op het doel Zijlstra eenige keeren is uitgeloopen, weten Denis en Vermetten, zich tactisch opstellend, tel kens onheilen te voorkomen. Direct na de rust voert Kuchlin den voorsprong der Hage naars tot 2-0 op. Van den Heuvel mist voor U. V. V, voor open doel en Huijser schiet tegen de lat. U. V. V. blijft volhouden en ziet zich na 22 minuten een strafschop toegewe zen. Huijser maakt er 1-2 van en drie minu ten voor het einde brengt Euitenweg par tijen op gelijken voet. De gasten verschijnen met invallers voor Doorenbos en Sint, terwijl bij H. V. V. J. Campioni en Snouck Hurgronje ontbreken. De eerste aanvallen zijn voor de Amster-_ dammers en al gauw weet Vergeunst met een mooi schot zijn club de leiding te bezor gen. H. V. V. werkt zich dan meer en meer los. Vis brengt den bal snel op, plaatst naar Sodderland, die onhoudbaar doelpunt. 11. De voorzetten van Julius zijn te scherp om voor Blauw Wit gevaar op te leveren. Even voor de rust lost Sandberg een hard schot, dat via een Blauw Wit-been in het net ver dwijnt. H. V. V. blijft sterker en bij een snel len aanval werkt Schindeler den bal bijna in eigen doel. Toch blijven de Blauw Wit-uit- vallen gevaarlijk en als de H. V. V.-ploeg zichtbaar vermoeid raakt, spannen de Am sterdammers alle krachten in om gelijk te maken, maar Neuerburg weet enkele malen off-side te zetten. Hoe de gasten ook zwoegen, de gelijkma ker blijft uit. Tel. V. O. C. is 'volledig, terwijl 't Gooi zonder Mijlof is. Reeds na 8 minuten maakt Gorel den bal mooi vrij en geeft 't Gooi de leiding J01), De partijen wegen goed tegen elkaar cp, doch voor doel wordt nogal geknoeid. Spoedig vergroot Ouderland met een wel gericht schot den voorsprong (20). V. O. C. dat in de reeds gespeelde wedstrijden blijk heeft gegeven het beste spel te ontwikkelen, wanneer zij eenige doelpunten achterstaat, komt dan opzetten. Van Herwaarden schiet tegen de lat; Van Everdingen vangt den terugspringenden bal op en verkleint den achterstand, terwijl v. d. Ebb nog voor de rust van een misverstand in de Hilversum- sche achterhoede profiteert en den gelijk maker scoort (22). Na de hervatting is bij 't Gooi Ouderland vervangen door Sjoerds. Het spelpeil, dat voor de rust al niet hoog stond, zakt tot een bedenkelijke laagte. Goed voetbal zien we maar zelden. Van Herwaarden slaagde er in V. O. C. met een onverwacht schot de lei- De beide elftallen stellen zich als volgt op; Spartaan; Oerlemans, Ohm,Walst, Van Gijzel, Smits Jongbloet, Roest, Put, Schoon, Wijnkoop, Kulbens, Kuiper. Feyenoord; v. d. Meulen, Noteboom, Van Dijke, Visser, Bul, Van Heel, Petterson, Rixoort, Pijl, Konings, Verbeek, Feyenoord trapt af, doch de eerste aan val is van de Spartaan. De Rotterdammers nemen echter dadelijk den aanval over en dringen ver op, zoodat zelfs Van Dijke en Vap Heel op doel schieten. Een kopbal en een schot van Konings worden door Oerle mans iveggestompt. Nadat Schoen twee kan sen onbenuf heeft gelaten, schiet Petterson aan de andere zijde, dichtbij, hoog over. Nadat v. d. Meulen een bal naast zijn doel heeft gestompt, krijgt, na eenig heen en weer getrap, de naar binnen geloopen Kui per den bal voor de voeten. De Rotterdam- sche achterhoede talmt en de uitloopende doetverdediger kan niet voorkomen, dat er wordt gescoord (10). Waneer Wijnkoop en Schoen niet van de hun geboden kansen profiteeren, en Pijl eenige malen langs den bal heeft getrapt, treedt met dezen stand de rust in. Na de rust maakt Pijl, na 9 minuten spe len, van grooten afstand gelijk (11), ter wijl hij 3 minuten later met eenzelfde schot weer succes heeft (12). Wanneer er een half, uur gespeeld is, loopt Pijl door de ver dediging heen en scoort via den paal (13) De laatste minuten zet de Spartaan er alles op, om de nederlaag.te verkleinen, wat dan ook aan Wijnkoop gelukt (23). Het geheel teruggedrongen Feyenoord we;et dezen stand tot het einde te handhaven, zoodat de Spar taan haar eersten thuiswedstrijd als nieuwe eerste klasser, met 32 verliest. Nauwelijks is het spel begonnen, of H. Oomen geeft E. D. O. de leiding. 5 minuten later vergroot dezelfde speler de score. Dan krijgt E. D. O. twee penalty's te nemen, welke niets opleveren. R. C, H. schijnt nu een beetje bekomen te zijn en beurtelings zijn beide doelen in gevaar. Rust breekt aan met 20. Na de hervatting zijn beiden aan elkaar gewaagd. Nu zijn echter de^voor- hoede's de situatie meester en wordt er niet meer gescoord, zoodat het einde komt met een 20-overwinning. De E. D. O.-reserve's boeken thans 9 punten in 5 wedstrijden, wat een zeer gun stig resultaat is. Het elftal was als volgt: Nijgh, Gerritsen, Swart, S. v. d. Laan. Mollema, Zo%t, Fortgens, Fense, H. Oomen, J. Oomen, v. d. Water. ZANDVOORT—BLOEMENDAAL, 0—0. Bloemendaal is volledig, terwijl Zand- voort een invaller heeft. Zandvoort trapt af, maar Bloemendaal bemachtigt den bal en doet al direct een goeden aanval op het Zandvoort-doel waar men nog raar staat de schutteren en het zoodoende maar wei nig scheelde of Bloemendaal nam de lei ding. De achterhoede herstelt zich echter en even vlug is Z$mdvoorf in den aanval, de L.-wing combineert goed en de inidvoor zendt een te zacht schot in hetwelk de keeper geen moeite veroorzaakt. Het spel gaat vlug op én neer, wan? nu moet de Jong al weer handelend optreden, wat ook hem goed afgaat. Dan volgt een over wicht van Zandvoort en het Ëloemendaal- doel wordt flink bestookt, de achterhoede moet alle zeilen bijzetten om zich de nog jeugdige Zandvoortsche vooihoede van het lijf te houden; in deze periode wordt er. vurig en somwijlen te forsch gespeeld. Da? Zandvoort zijn overwicht niet in doelpun ten kon uitdrukken kwam door het te zachte schieten en het niet te onderschat ten werk van de Bloemendaal keeper. De enkele uitvallen van Bl'daal stranden op de verdediging van Zandvoort. Een twee tal corners brer.gen Zandvoort cok al niet verder, daar* Bl'daal zeer fanatiek en met man en mach? verdedigt. De rust gaat al- zoo met blanken stand in. Na de rust is het .alweer Bl'daal die de aanvallen opent en tracht dc leiding t'e nemen wat ook niet lukt daar de Zandv. verdediging pal staat en de Jong goed werk verricht. Na een kwartier spelens krijg? de Zandv. midvoor een prachtkans doch doordat hij wat te langzaam was ging ook deze kans verloren. Het spel is nu meer verdeeld en be.ide doelen zijn beurtelings in gevaar. Een zeer mooie aan val op Zandvoorts-doel ging door een handsbal verloren. Het spel is nu meer verdeeld en beide doelen zijn beurtelings in gevaar. Een zeer mooie aanval op Zandvoortsdoel ging door een handsbal verloren. Eindelijk bezorgde een snoei van G. Paap Beijck heel wat moeife en hij kon niet anders dan corner werken. Even daarna een goede voorzet van Drom mel, doch Keur trapt leelijk naast. De druk op het Bl.daal-doel is groot en li withemden strijden fegen 8 geel-blauWen, terwijl de Zandvoort-back dit vanaf het midden van het veld gadeslaan. Plotseling een uitval van BI.daal, Keur en de Jong begrijpen elkaar niet, een schot wordt in gezonden, dat van den binnenkant van den paal weer in het veld terug springt alzoo een groote teleurstelling voor Bl.- daal. Nog enkele minuten en nog geeft Zandvoorf den strijd hiet op. BI,daal wordt nogmaals ingesloten, hun spil maakt dan op duidelijke wijze in het strafschopgebied handsbal, wat jammer genoeg voor Zand voort den arbiter ontging, dit was echter zijn cenigst'e fout niet, over het algemeen was zijn leiding veel te slap en liet hij de spelers teveel vrij spel wat gevaarlijk is wanneer deze elkander niets toegeven. De Haarlemreservcs kunnen maar niet op dreef komen en zoo werd gisteren tegen Alkm. Victrix 2 een verdiende nederlaag geleden. Wel waren eenige spelers verhin derd maar op eene overwinning werd toch gerekend. De aangewezen scheidsrechter was weggebleven, maar de heer Faassen was zoo bereidwillig zich met de leiding te belas ten en deed dit op uitnemende wijze. Na zijn aanvangssignaal stelde Haarlem 2 zich op met; Kaan, Vlasman, de Ruig, Henneman, Van Dorp, Holt, Lamp, Borg'nouts, Balen Blanken, Klerk, Fievez. De bezoekers blijken over een goed elftal te beschikken en waar de middenünie van Haarlem 2 niet al te sterk blijkt en ook dc achterspelers niet al te zeker zijn is de stand al spoedig 01. Balen Blanken werkt in den Haarlemaanval hard en slaagt er in een keurig doelpunt te maken waardoor met ge lijken stand wordt gerust. In de tweede helft hernemen de bezoekers de leiding met een fraaien kopbal. Wijziging in de opstelling van het Haarlem-elftal heeft evenmin suc ces waardoor het einde met 21 voor Alkm. Victrix 2 komt. H. F. C. 3Haarlem 3 (Beker) na verlenging 2—3. HaarlemvetcranenH. F. C. 12. Haarlem 5—H. F, C. 5 4---4. E.D.O. 5Haarlem 6 33. H. F. C. 6Haarlem 752. E.D.O. 7Haarlem 8 22. AFDEELING I Sparta 3 2 1 0 5 52 1.66 V.O.C. 4 2 2 0 6 12—10 1.5Ö H.V.V. 3 2 0 1 4 11—7 1.33 Stormvogels 4 2 1 1 5 14—7 1.25 R.C.H. 4 2 115 11—9 1.25 D.F.C. 3 1113 7—9 1.— H.F.C. 3 0 2 1 2 3—5 0.66 Blauw-Wit 4 1 0 3 2 1'0—9 0.50 't Gooi 3 0 12-1 6—11 0.33 Unitas 3 0 12 1 1—11 0.33 2e klasse. D.E.C. 5 0 0 10 18—2 2.— West Frisia 5 4 e '1 8 16—10 1.60 Hollandia 5 3 1 1, 7 11—3 1.40 Zandvoort 6 3 1 2 7 10—12 1.16 Schoten 5 2 1 2 5 9—13 1.— D.W.S. 6 2 1 3 5 9—13 0.83 Bloemendaal 4 1 1 2 3 3—4 0.75 Alcmaria 6 2 0 4 4 9—14 0.66 W.F.C. 5 0 2 3 2 5—10 0.40 K.F.C. 5 0 1 4 1 4—13 0.20 AFDEELING II H.B.S. 3 2 1 0 5 11—7 1.66 Feijenoord 3 2 0 1 4 7—5 1.33 Z.F.C. 3 1 2 0 '4 6—5 1.33 E.D.O. 4 2 1 1 5 7—3 1.25 U.V.V. 3 1 1 l 3 8—5 1.— Ajax 2 1 0 2 3—2 1.— Excelsio 3 1 1 1 3 4—6 1.— Spartaan 3 1 0 2 2 4—7 0.66 Haarlem 3 0 1 2 I 6—8 0.33 A.S.C. 3 0 I 2 1 3—11 0.33 3e Klasse A. H.R.C. 4 3 1 0 7 22—7 1.75 Helder 4 3 1 7 14—7 1.75 Purmersteijn 4 2 2' 0 6 10—6 1.50 V.S.V. 2 1 0 1 2 4—3 1 O.S.V. 2 0 1 I 1 4—8 0.50 Kennemers 2 0 1 1 1 3—7 0.50 Zaanlandia 3 0 0 3 0 6—17 0.00 E.V.C. 3 0 0 3 0 3—11 0.00 Reserve le klasse. Z.F.C. II 5 4 1 0 9 18—8 1.80 E.D.O. II 4 3 1 0 7 11—4 1.75 Ajax II 2 1 1 0 3 6—4 1.50 Blauw Wit II 4 2. 1 1 5 11—6 1.25 Rapiditas II 5 2 0 3 4 13—11 0.80 D.E.C. II 4 0 3 1 3 5—11 0.75 H.F.C.II 3 1 0 2 2 8—14 0.66 R.C.H. II 5 1 1 3 3 12—16 0.60 Spartaan II 3 0 1 2 1 3—6 .33 V.V.A. II 3 0 0 3 0 4—11 0.00 Reserve 2e klasse. Hollandia II 2 2 0 0 5—1 2.— Alcmaria II 4 3 1 0 7 10—6 1.75 Watergr.meerII3 2 0 1 4 8—10 1.33 Stormvogels II 5 2 I 2 5 16—9 1.— BlauwWit II 6 2 2 2 6 16—12 1.— Ajax III 5 2 1 2 5 10—11 1 Haarlem II 4 0 1 3 1 6—10 0.25 W.F.C. II 3 0 0 3 0 1—13 0.00 OVERZICHT. Het aantal punten, dat onze eerste klus sers gisteren behaalden is niet bijster groot. Laten we IJmuiden buiten beschouwing dan werden in 4 wedsrijden slechts 2 punten bemachtigd. Voorwaar geên fraai resultaat. R, C. H. vooral stelde danig teleur. Voor al wanneer men nagaat, dat de R. C. H.'ers bij 'de rust een 31-voorsprong hadden, klinkt het eindresultaat 6—4 al heel eigen aardig. Dat de Dordtsche voorhoede tijdens de 2e helft niet minder dan 5 doelpunten wist te scoren, pleit niet heel erg voor de kracht der blauw-zwarte verdediging. H. F. C. kon het ook al niet tot een overwinning brengen, doch de nederlaag der Good Old is lang niet oneervol en met een beetje meer geluk had het wel 21 kunnen ziin. Ongetwijfeld speeldo Sparta beter dan H. F. C. en de 20-overwinning was dar ook volkomen verdiend. Tusschen deze magere resultaten komen de Stormvogels met hun 60-overwinning in Gorinchem op Unitas schitterend vcor den dag. Niet ontkend mag worden dat de Gorcummers tot de zwakke zusjes behooren, doch niettemin is deze 60-ovcrwinning ten fraaie prestatie. Haarlem .zorgde in Rotterdam voor het eerste puntje door tegen Excelsior gelijk te spelen. Dit resultaat is neg zoo slecht niet en er zullen nu hopelijk wel meerdere punt jes volgen. E. D. O. kon het in Zaandam ook al niet verder brengen dan tot een gelijk spel. Z.F.C. is op eigen terrein een niet te onder schatten tegenstander en de rood-zwarten hebben hard moeten werken om het eenige puntje mede te nemen. In Zandvoort speelde de ckib van dien naam een geweldig spannenden strijd tegen Bloemendaal. Geen enkel goaltje werd ge maakt, zoodat een puntloos gelijk spel het resultaat was. Enkele Zandvoorters maak ten een wel wat al te groot gebruik van hun lichaamskracht. Schoten .ondervond hoe lastig het is in de Enkhuizer klei tegen West-Frisia te spelen. Een dikke 62-nederlaag werd hun deel. Kennemers verrichten bijzonder goed werk door Purmersteijn een puntje te ont futselen. In de 4e klasse opende Aurora en F.H.B eindelijk het seizoen. De F.H.B.'ers begon nen met een 10-overwinning. We zijn benieuwd of het deze Haarlem mers ditmaal zal gelukken zich wal op te werken. Onder leiding van Westerbeek stellen beide ploegen zich volledig op. West-Frisia doet de aftrap en onderneemt den eersten aanval, welke door de Schoten-achterhocdc wordt afgeslagen. Ook de Geel-Zwarten trekken ten aanval. Bij één dezer aanvallen wordt juist naast geschoten. Het is dc thuis club die de score opent. Schoten hierdoor geprikkeld, pakt nog eens terdege aan en het duurt niet lang of Cuyon benut een voorzet van den linksbuiten en de stand is gelijk. 1—1. De bezoekers zijn nu in de meerderheid en de midden-linie stuwt de voorhoede ten aanval. Als bij een dezer aanvallen Jacobs goed voorzet, is Cuyon er vlug bij en geeft Schoten de leiding. 12. Als ieder denkt dat hiermede den rust ingaat, weet West- Frisia nog juist gelijk te maken. 22. Na dc rust is Schoten onmiddellijk in de meerderheid en dé voorhoede combineert kranig. Joop schiet juist over de lat. Nog eenige goede kansen tot doelpunten gaan verloren. Dan doet zich een incident voor als Metselaar een West-Frisia-speler vol komen fair op zij zet. Het publiek mengt zich in de rechtspraak en toont zich drei gend. Westerbeek onderdrukt dit echter. Hierna ontstaat bij Schoten een inzinking en ondanks Radsma keurig zijn doel verde digd, wordt hij nog vier maal gepasseerd. Met een groote overwinning voor de thuis club komt ten slotte het einde. De overwinning was verdiend, doch de uitslag is geflatteerd. Enkhuizen zal voor de verdere tegenstanders een gevaarlijke klip blijken. OEFENWEDSTRIJDEN NED. eLfTAL. Nader is men overeengekomen, dat he publiek bij het oefenpartijtje van het Ned. Elftal op het H. F. C.-terrein, wel toe gang kan krijgen. Leden en% donateurs van H. F. C. hebben vrijen toegang. Eindwedstrijd Gen. v. Merlen. Onder begunstiging van prachtig weer in de morgenuren, nam de eindwedstrijd van de zomeroefeningen om 10 uur een aanvang. Hoewel in de middaguren het weer jninder mooi werd, had dit tcch geen invloed op het prettige verloop van den strijd. De hoofdwedstrijd ging natuurlijk om het prach- tige gouden horloge. De gelukkige winnaar hiervan werd de héér P. Deken. De tweede belangrijke wedstrijd was die om den zil veren beker, welke werd gewonnen door den heer De Bont. De heer A. Mos was de gelukkige winnaar van de wissel medaille. De uitslag ook van de zomeroefeningen is; Personeel le klas; 1. W. Waalewijn, 98 punten; 2. F. Hekker, 97 punten; 3. P. Deken 79 punten. 2e klas: 1. O. Keyzer, 83 punten; 2. M. J. Post, 79 punten. 3e klas: 1. J. Kok, 92 punten; 2. K. van Rijn, 91 punten; 3. J. van Riet, 90 punten, Vaste baan buks: le klas: 1. W. de Boer, 46 visnels 954 punten; 2. P. Klukt 46-930; 3. J. Schenkel 44-949 4. F. Hekker 43-947; 5. A. Mos 43-939. 2e klas: O. Keijzer 40-923; 2. J. Budde 33-891. 3e klas: 1. A. den Baas 23-906; 2. J. Boersee 33-901; 3. K. van Rijn 33-895; 4. J. van Roet 32-906. Vaste baan cylinder: le klas: F. Hekker 50-564; 2. A. Mos 47-537; 3. A. Kuyer 46- 518. 2e klas: 1. J. Budde 42-506. 3e klas: 1. A. den Baas 46-524; 2. D. Kok 47-514; J. van Riet 46-530. Vrije baan buks: le klas: 1. F. Hekker 30, 17; 2. H. de Bont 30, 12; 3. P. Deken 30, 11; 4. A. Mos 30, 3; 5. A. Kuyer 30,3; 6. J. Schenkel 30, 2. 2e klas: 1. J. Budde 30, 4; 2. O. Keijzer 30, 2. 3e klas: A. den Baas 30, 3; 2. D. Kok 30, 2; 3. J. van Riet 59-58; 4. R. van Rijn 58-58; 5. J. Boersee 58-57. Vrije baan cylinder le klas: 1. W. Bakker 36, 5; 2. F. Hekker 36,4; 3. A. Mos 36, 3; 4. W. den Boer 36-35 5. P. Deken 35, 2;-34 6; 6. H. de Bont, 35, 2;-34, 5 2e klas: 1. J. Budde 35, 2. 3e klas: 1. K. van Rijn, 36, 3; 2. J. van Riet, 36, 2; 3. D. Kok 35-34; 4. J. Boersee 35-34. De prijsuitreiking heeft plaats Woensdag avond a.s. in het gebouw Schouwtjeslaan Invitatiewedstrijd H. S. B. In den uitslag vrije baan buks staan ver meld: 10. F. van Pelt 35-34-33 en 11. M. J. Post 35-34-33. Dit moet zijn 10. J. W. Oost huizen 35-34, 2. Deze wedstrijd vond Zaterdag plaats op het gemeentelijk speelveld aan de Klever- Beide elftallen tellen invallers. B'eiede elftallen tellen invallers. Retfds dadelijk na de bully was H. B. S. ifl de meerderheid en wist dit uit te drukken door een doelpunt van v. d. Stadt. Hoewel de Musschen-achterhoede, waarin Citters opviel, keurig verdedigde, kon ze niet belet ten, dat H. B. S. met rust een nuttige 40 j voorsprong had. Na rust ging Citters bij M. H. C. midden voor spelen en dit bleek een verbetering. M. H. C. kwam sterk in de meerderheid. Nadat de H. B. S.-keeper v. d. Wal 2 maal op zeer fraaie wijze gered had, moest hi; voor 2 schoten van Citters zwichten. Nu was de beurt weer aan II. B. S. Nadat eerst v. d. Buden Sr. door toedoen van v. d. Stadt den I stand op 52 had gebracht, maakte ten Brink er 62 van. Nog viel M. H. C. eenige malen verwoed aan. maar het mocht niet j meer baten, met 62 kwam het einde,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 6