Verkeersongevallen. GEMEENTERAAD VAN BLOEMENDAAL. STADSNIEUWS De instelling van commissies van bijstand; de Vrijheidsbond weigert zitting te nemen in commissies Ontslag aan de gehuwde onderwijzeres en onderwijzend personeel op 65-jarigen leeftijd. Het weigeren tot het plaatsen van een eereboog. HILLEGOM. HAARLEMMERMEER. SCHOTEN. HEEMSTEDE SPAARNDAM. HAARLEMMERLIEDE. VELSEN. IJMUIDEN. VELSEROORD WUKEROOG. Donderdagmiddag vergaderde de gemeen teraad onder voorzitterschap van den burge meester. Benoeming leden com missies. Allereerst is aan de orde de benoeming ran leden van de Commissie van bijstand voor a. publieke werken b. onderwijs c- het armenwezen. De heer OTTO waardeert dit min of meer plotselinge voorstel, doch wijst er op, dat er eigenlijk eerst reglementen moesten zijn. Spr. had de commissie van financiën liever omgezet gezien van een commissie van advies in een commissie van bijstand. De commissie onder c genoemd, zou spr. ook toevertrouwd willen zien de zaken betreffende volkshuis vesting envolksgezondheid en ze zou dan com missie voor sociale zaken genoemd kunnen worden, bijv. Wethouder LAAN deelt mede, dat het de bedoeling is, de commissies uit 2 leden te laten bestaan. Een voorstel-Otto, om de commissie voor publieke werken uit 3 leden te laten bestaan, wordt verworpen met 11 tegen 4 stemmen. In de commissie van publieke werken worden benoemd de heeren De Waal Male- fijt en Prinsenberg. Dezen nemen hun be noeming aan. In de commissie voor onderwijs worden gekozen de heeren Hogenbirk en Otto. De heer OTTO gevoelt na de voorberei ding voor deze verkiezingen en de uitslag der stemming van zooeven, geen vrijheid, zijn benoeming aan te nemen. Hij wenscht geen deel te nemen aan het werk der commissies. De heer HOGENBIRK neemt zijn be noeming aan, doch hij betreurt het zeer, dat de heer Otto, die de aangewezen man is voor deze commissie, zijn benoeming niet aan vaardt. Wethouder LAAN vindt het besluit van den heer Otto kleinzielig. Juist hij heeft al tijd op de instelling van commissies aange drongen. Voor dezecommissie is hij de aan gewezen man. Zelf zegt hij zoo juist, dat de deskundigen in de commissie moeten zitten en waarom neemt hij nu die benoeming niet aan De heer OTTO was bereid, in de commis sie zitting te nemen. Men heeft echter het principe, van de deskundigen in de commissie zitting te laten nemen, prijs geven, Het meest deskundige lid, de heer Blankevoort, is niet gekozen om persoonlijke redenen en wel, omdat de heer Laan hem niet wenscht. Wethoudes LAAN U vertelt hier dingen, die hier niet verteld moeten werden wat tt op een thé bij mij gehoord hebt." De heer OTTO heeft dit ook reeds ver teld in een vergadering op Woensdagavond. Toen waren de raadsleden bijeen geroapen. Wethouder LAAN zegt, den heer Otto onder vier oogen verteld te hebben, dat de raad den heer Blankevoort niet wenscht. Hij wenschte de heeren Prinsenberg en De Waal Malefijt. De heer OTTO merkt op, dat de heer Laan hem gezegd heeft, dat de heeren Kre- mer en Prinsenberg gekozen moesten worden. Spr. achtte het niet juist, dat de heer Blanke voort gepasseerd werd. Wethouder LAAN „U vertelt dingen, die niet waar zijn en in ieder geval gaat het niet aan, te zeggen, dat de heeren stemmen, tooals ik het wil." De discussies worden gesloten. Als tweede lid der commissie voor onder wijs wordt gekozen dr. Bornwater, die zijn benoeming aanvaardt. In de commissie voor sociale belangen worden gekozen de heeren Van Kessel en Kremer. De heer Van Kessel neemt zijn benoeming aan. De heer KREMER neemt zijn benoeming fliet aan, omdat hij deze verkiezing beschouwt als een belooning voor het uitwippen van den heer Blankevoort. Bovendien zit hij reeds in 2 commissies. Maar vooral aanvaardt hij de benoeming niet, omdat de heer Blanke voort gepasseerd is. Bij nieuwe stemming vereenigen de hee ren Schulz en Blankevoort ieder 6 stemmen op zich. De heer BLANKEVOORT verklaart, een eventueele benoeming toch niet te zullen aan nemen. Gekozen wordt de heer Luden. De heer LUDEN kan tot zijn leedwezen de benoeming niet aanvaarden. Hij zit reeds in 2 commissies en heeft op het gebied van sociale zorg geen ervaring. De VOORZITTER „Maar wie wil het j dan zijn?" Bij de volgende stemming wordt gekozen de heer De Roo van Alderwerelt. De heer DE ROO „Dat is juist mijn mi lieu, geloof ik." De VOORZITTER „Neemt u uw be noeming aan De heer DE ROO „Och ja, om er een eind aan te maken." Verkoop grond. B. en W. stellen voor, aan J. H. A. Krui mel, P. J. André de la Porte en H. Schüne- mann 9.000 M2. grond, gelegen aan den Hoo- gèn Duin en'Daalschen weg, tegen f 3 per M2. te verkoopen. Wordt aangehouden. De heer Blankevoort verlaat de vergade ring. Ruiling grond. B. en W. stellen voor, met J. P. Kok eenige ruiling van grond aan te gaan, waa bij deze 3000.betaalt voor den aanleg tot rijwielpad, na rioleering en demping van de sloot, welke zijn perceel van den Vogelenzangschen weg scheidt. Goedgekeurd. Begrooting Gasbedrijf 1926. B. en W. bieden ter vaststelling aan een Terordening tot instelling van een Gas bedrijf en de begrooting van het Gasbedrijf voor den dienst 1926. De baten en lasten zijn geraamd op f 117.837.terwijl de kapitaaldienst sluit met een geraamd bedrag van 53.212. De heer SCHULZ acht het niet juist, nu de begrooting van het Gasbedrijf te be handelen. Spr. acht de behandeling nu niet op het juiste tijdstip. Spr. zou liever de begrooting in groote lijnen willen behandelen en de eigenlijke behandeling uitstellen tot de begrootingen van andere bedrijven aan de orde komen. ITe heer DE ROO oppert bezwaren daartegen in verband met aanstelling van personeel. De VOORZITTER merkt op, dat men moet weten, waar men aan toe is, om met 1 Januari gereed te kunnen ziin. De heer OTTO acht het ook beter, de vaststelling der begrooting aan te houden tot de gemeentebegrooting behandeld wordt. Spr. geeft verder aan, dat aan de bezwaren omtrent personeel wel te gemoet te komen is, als bijv. de verordening maar goedgekeurd j is. Besloten wordt, de verordening te be handelen. De heer KREMER vraagt, of de heer Ochtman de geschikte man is. De heer HOGENBIRK merkt op, dat de heer Ochtman de eenig geschikte man is, die adviezen kan geven. De heer VAN KESSEL vraagt, of wij niet tot een incasso-dienst kunnen komen. De heer DE ROO antwoordt dat daarom trent plannen bestaan, maar hij kan er nu nog niets over mededeelen. De verordening wordt vastgesteld. Wijziging begrooting 1925. B. en W. bieden ter vaststelling aan een 2e suppletoire begrooting op den dienst 1925. Vastgesteld. Wijziging Recognitievcror- dening. B. en W. bieden ter vaststelling aan eenige aanvullingen der z.g.n. Recognitie-verorde ning, waardoor o.m. voor het geregeld in nemen van den openbaren weg of openbaren gemeentegrond met rij- en voertuigen, geen openbare middelen van vervoer zijnde, f 2.- per jaar per M2. verschuldigd is. Aldus vastgesteld. Vergoeding ingevolge de Lager Onderwijswet. B. en W. stellen voor, aan het bestuur der Bloemendaalsche Schoolvereeniging ten be hoeve der school voor L.O. geen vergoeding toe te kennen op grond van art. 100, le lid er Wet en ingevolge het 2e lid van dat ar tikel de vergoeding te bepalen op f 1923.04. Intrekking verleend voor schot. B. en W. stellen voor, te bepalen, dat over 1925 geen gemeentelijke vergoeding aan de schoolvereeniging „Aerdenhout-Bentveld", zal worden uitgekeerd; de reedsbetaalde termijnen, in totaal f 750, in te houden op het voorschot, over 1926 en den vierden ter mijn van 1925 niet uit te betalen. Goedgekeurd. Garantie-verleening Kenne mer Lyceum. B. en W. stellen voor, in te willigen het erzoek van het Kennemer Lyceum, om het raadsbesluit betreffende de garantie-verlee- verleening bij eventueele vcrvalling van het rijkssubsidie zoodanig te wijzigen, dat de emeente het volle bedrag van het rijkssub sidie garandeert. Hierover volgt eenige discussie, waarbij de heer SCHULZ uiteenzet, dat het de bedoe ling van den Raad geweest is indertijd, met het aantal Bloemendaalsche leerlingen reke ning te houden. De heer PRINSENBERG zet uiteen, wat zijn indertijd ingediende amendement tot percentsgewijze vaststelling van het aantal leerlingen bedoelde. Overigens acht spr. dit verzoek van het Kennemer Lyceum wat on tijdig. Wethouder LAAN merkt op, dat er van subsidie-verleening wel nooit sprake zal be hoeven te zijn. De heer OTTO merkt op, dat het nu gaat om het blijvend bestaan der afdeeling. Spr. acht het behoud er van voor groot belang. Spr. is het eens met den heer Prinsenberg, dat men best had kunnen wachten tot het volgend jaar, als dan het aantal feedingen be kend zou zijn. De heer PRINSENBERG acht aanhou ding in het belang van het Kennemer Ly ceum zelf gewenscht, omdat het volgend jaar waarschijnlijk weer een verzoek zou worden ingediend. De heer VAN KESSEL is van oordeel dat bij aanneming van het voorstel di prik kel voor het Kennemer Lyceum verdwenen is, om de klassen op peil te houden. Spr. stelt daarom voor, het voorstel aan te hou den. Dit voocstel wordt verworpen met 104 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 113 stemmen. Ontslag onderwijzer en onderwijzeres. B. en W. stellen een regeling voor, dat ontslag wordt verleend a. aan een onderwijzeres, die voor haar 45e jaar huwt b. aan een onderwijzeres), die den 65- jarigen leeftijd bereikt. De heer NUIJENS wilde ten deze uni formiteit betrachten, zooals hij een vorige maal betoogde, Hij is echter tot de conclusie gekomen, dat dit niet kan, waarom hij voor het voorstel van B. en W. zal stemmen. De heer SCHULZ meent, dat niet alleen het onderwijsbelang den doorslag in deze zaak heeft gegeven. Spr. gelooft, dat de op vatting van een deel van den Raad, dat de gehuwde ambtenares, niet wenscht, hier een rol speelt. Maar dat moet toch ook gel den voor vrouwen boven de 45 jaar. Het moederschap kan volgens spr. hierbij niet gelden. Waarom wil men verder alleen de rege ling voor de gehuwde onderwijzeres Dan moest de regeering een wetsontwerp indie nen, waarbij geen enkele gehuwde moeder ambtenares zou mogen zijn. Maar dit zou, volgens spr., niet gewenscht zijn. Op de eerste plaats moet men de vraag stellen, wat in het belang van het onderwijs is. Spr. gelooft niet, dat het in strijd met het belang van het onderwijs zou zijn, indien de gehuwde vrouw uit de school verdwijnt. Spr. kan zich moeilijk voorstellen, dat een gehuwde werkster, in dienst der gemeen te, ontslagen zou worden. Verschillende groepen van vrouwen heb ben tegen dit voorstel geadresseerd. Dit is een reden, om er niet op in te gaan. Spr. heeft ook bezwaar tegen het voor stel, onderwijzend personeel op 65-jarigen leeftijd te ontslaan. Spr. zou het aan de be voegdheid der betrokkenen willen over la ten, om den tijd gekomen te achten, heen te gaan. De heer KREMER acht dit alles zeer juist. Ingrijpen in de persoonlijke vrijheid is een moeilijk chapiter. Spr. somt z.i. bezwaren tegen het voorstel op. Spr. verklaart zich tegen beide voorstel len van B. en W. Desnoods zou in bijzon dere gevallen de gehuwde onderwijzeres ont slagen kunnen worden. De heer VAN KESSEL eelooft. dat alle leden wel met zekerheid hun stem in hun zak hebben. Toe te juichen is het, dat de vrouw in de school is. Iets anders is het echter, als de on derwijzeres in het huwelijk treedt. Dan krijgt zij plichten tegenover dien levens staat, zorg voor man en huisgezin. Wil men de gehuwde onderwijzeres alleen in bijzon dere gevallen ontslaan, dan is dat-toch ook. een aanranding der persoonlijke vrijheid. Spr. wijst op het absenteïsme van de ge huwde onderwijzeres en vraagt, waar het hart der moeder-onderwijzeres zal zijn, als er zieke kinderen thuis zijn. De gehuwde onderwijzeres in de school zal kinderbeperking in de hand werken en daarom juicht de Katholieke fractie het voorstel van B. en W. toe. Dat de leeftijds grens op 45 jaar is bepaald, ligt in de wet be sloten. Spr. meent verder, dat iedere verstandige vrouw zijn ide moet toejuichen. De gehuwde onderwijzeres in de schooi brengt verder dubbele inkomsten in een gezin, terwijl zoovelen gaarne een betrekking zouden vervullen en haar niet kunnen krijgen. De heer DE WAAL MALEFIJT onder schrijft het gesprokene van den heer Van Kessel volkomen, en hij hoopt, dat het besluit later tot andere ambtenaressen zal kunnen worden uitgebreid. De heer LUDEN noemt de kwestie moeilijk en wil de zaak alleen beschouwen uit een oogpunt van belang voor het onder wijs. Hij zal zich echter wel, zij het mis schien op andere gronden, met de meening van den heer Van Kessel vereenigen. Spr. betreurt ook, dat ontslag op 65-jarigen leeftijd verleend wordt, maar dat is nu een maal systeem. In het belang van het onderwijs zal spr. voor het voorstel van B. en W. stemmen. De heer HOGENBIRK zal eveneens voor het voorstel stemmen, op grond van het belang van het onderwijs. De gehuwde vröuw hoort voor haar man en huishouden te zorgen. Het gezinsleven wordt niet be vorderd, als er de moeder ontbreekt. De heer OTTO wijst op de mededeeling, dat B. en W. met nadere voorstellen zullen komen betreffende art. 23 van de ver ordening voor de ambtenaren. De wet ver plicht niet tot datgene, wat nu in het voorstel van B. en W. belichaamd is. De meest gewenschte toestand is, de vrouw en moeder in het huishouden te houden. Nu is het de vraag, of haar taak in deze belemmerd wordt door de vervulling van haar plicht als onderwijzeres. De moeder onderwijzeres zal beter voor kleine kinderen kunnen zorgen, dan de ongehuwde vrouw. Zij zal de beste zijn. De heer DE WAAL MALEFIJT „De slechtste." De heer OTTO meent, dat niet van be- teekenis mag zijn het feit, dat er zooveel leerkrachten zijn, die een plaats kunnen krijgen, als de gehuwde vrouw uit de school verdwijnt. Spr. meent, dat aan de moreele over wegingen niet te veel gewicht mag gehecht worden. Ook ontslag bij huwelijk kan volgens spr. tot niet gewenschte toestanden leiden. Dr. BORNWATER acht een uitzonderings bepaling bij ontslag op 65-jarigen leeftijd gewenscht. Weth. VAN NEDERHASSELT merkt op, dat ambtenaressen bij de gemeente ontslagen worden, als zij huwen, waarom men nu ook de onderwijzeres die voor een be paalden leeftijd huwt, wil ontslaan. De principieele zijde van het vraagstuk is reeds zoo dikwijls besproken, dat spr. daar maar niet meer op in zal gaan. Het voorstel tot ontslag van een onder wijzeres, die voor haar 45e jaar huwt, wordt aangenomen met 113 stemmen. Tegen de heeren Kremer, Otto en Schulz. Het voorstel tot ontslag op 65-jarigen leeftijd wordt aangenomen met alleen de stem van den heer Schulz tegen. Ontheffing Bouwverorde ning. B. en W. stellen voor, geen ontheffing der bepalingen van de Bouwverordening te verkenen aan H. Tuninga voor den ver bouw van Thalatta. Een voorstel-Otto de zaak aan te houden, wordt aangenomen. Restitutie registratie rechten. B. en W. stellen voor, afwijzend te beschik ken op het verzoek van Momm, om hem de helft der registratierechten of f 218.75 te wil len restitueeren, verschuldigd wegens over dracht van gemeentelijken grond langs den Hoogen Duin en Daalschenweg. Na eenige discussie wordt het voorstel met alleen de stem van den heer Otto tegen aan genomen. Het weigeren tot het plaat sen van een eerepoort. In een vorige vergadering had de heer Van Kessel de volgende vragen gesteld Op welke grond hebben B. en W. aan de bewoners van „St. Benedictus", ter gelegen heid van het feest van pastoor Willenborg, geweigerd het 'plaatsen eener eerepoort en eenige palen voor de verlichting? Is deze weigering geschied door het ge- heele college of door den burgemeester alleen De VOORZITTER antwoordde thans, dat bij de genomen beslissing wethouder Laan afwezig was. Wethouder Van Neder- hasselt was het niet met spr. eens, zoodat hij alleen de volle verantwoordelijkheid van de weigering op zich neemt. De toestemming werd gevraagd voor de plaatsing in een com plex gebouwen, waar ook een tiental niet- katholieke gezinnen woont. Spr. heeft het verzoek niet toegestaan, om de gevoelens van andersdenkenden niet te kwetsen. Een ver gunning had aanleiding kunnen geven tot een voor andersdenkenden onaangename be tooging. De heer VAN KESSEL constateert, dat verschillende categoriën van menschen ook verschillend behandeld worden. Dat het plaatsen van een eerboog een deel der men schen aanstoot zou hebben gegeven, kan spr. niet aannemen. Op grond der recognitie verordening had de vergunning zelfs niet ge weigerd mogen worden. Het complex wo ningen is geheel afgesloten er is geen door gaand verkeer, de eereboog had niets afge sloten. Er moet een andere reden zijn, dan opgegeven is, waarom de vergunning ge weigerd is. Het is ook stootend voor de menschen, als er maar mesthoopen langs den weg mo gen liggen, maar dat laat men toe de .men schen moeten er allzen voor betalen volgens de recognitie-verordening. Het betreft hier een weigering aan de ka tholieken, die men anders schijnt te beschou wen dan anderen. De VOORZITTER „Neen, heelemaal niet anders. Aan anderen zou in eenzelfde ge val de toestemming geweigerd zijn," De heer VAN KESSEL wijst er op, dat bij het Koninginnefeest wel een eerepoort geplaatst mocht worden op den De Génestet- Wethouder LAAN ziet heelemaal geen bezwaar in het plaatsen van eerepoorten. Hij staat geheel anders tegenover deze kwestie dan de burgemeester.' De VOORZITTER „Als er nog eens zoo'n verzoek kwam, zou ik het weer wei geren." De heer SCHULZ betreurt dit ten zeer ste. Men moet den menschen van elke rich ting vrijheid geven, hun vreugde te kunnen uiten, zooals zij dat opvatten. Spr. zou, na de laatste opmerking van den burgemeester een uitspraak van den raad willen .hebben, want daar houdt de burgemeester mogelijk wel rekening mede. De VOORZITTER zegt, dat hij geen be zwaar had gehad tegen de plaatsing van een eerepoort voor de kerk of pastorie. Het ging juist om de plaats. De heer SCHULZ „Dat is iets geheel an ders. Oorspronkelijk zei u, dat u de toestem ming geweigerd had, om de gevoelens van anderen niet te kwetsen." Doch spr., die niet van de richting is van den heer Van Kes sel, zou zich, in het geheel niet aan een eere- Ooort geërgerd hebben. De pastoor vierde toch zijn ambtsjubilé. Moet spr. zich nu daaraan ergeren Wethouder VAN NEDERHASSELT merkt op, dat verschillende andersdenken den bijgedragen hebben tot de feestviering. Wethouder LAAN betreurt het, niet bij de behandeling van het verzoek aanwezig te zijn geweest. Hij kan echter den raad de verzekering geven, dat,wanneer ooit weer der gelijke verzoeken inkomen en hij is aanwe zig, die verzoeken ook toegestaan zullen worden. v De heer VAN KESSEL dankt den heer Laan voor diens breede opvatting der zaak en hoopt op diens medewerking in de toekomst. Besloten wordt, dat de commissie voor sociale zaken de kosten van de stichting van een douche-badhuis zal onderzoeken. Hierna sluiting der vergadering. Muzikale wandeling. Morgen, Zater dagmiddag, om 4 uur zal door dc R. K. Harmonie „Ëuphonia" vanaf het Tuindorp (Overveen) een muzikale wandeling worden gehouden als blijk van erkentelijkheid te genover de Burgerij van wie de Harmonie de nieuwe uniformpetten heeft mogen ont vangen. Het is een verblijdend teeken dat het werk van de Harmonie steeds meer ge waardeerd wordt. Moge het in de toekomst zoo blijven. Sluitings vergadering Konlnginnek-esten. De commissie voor de Koninginnefeesten hield Donderdagavond haar laatste verga dering in hotel Vreeburg. De heer A, E. Beekman leidde deze ver gadering. De voorzitter dankte alle leden van de commissie voor dc verleende hulp, waardoor het ieest naar wensch is geslaagd. De penningmeester, de heer J. A. Bos kamp, deed de heugelijke mededeeling, dat er dit iaar een gering batig saldo is. Dc rekening en verantwoording zal worden overgelegd aan het bestuur van Bk Bloei. Onder applaus van de vergadering dankte de heer Beekman den heer Boskamp voor zijn omvangrijken arbeid. Tot leden der commissie tot het nazien van de boeken van den penningmeester werden benoemd de heeren Spaling, Cassee en Cornelisse. Aan het einde der vergadering sprak de heer Cassee een woord van dank tot het dagelijksch bestuur, de heeren Beekman, Boskamp en Dankbaar. Burgerlijke Stond. Geboren: z. van Pb. J. Ruftenvan der Moolen. d. van E. W. M. JonkersCorsten. d. van M. A. PosthumaEigeman. d. van J. M. Kuur- stra—Bremer. z. van W. H. M. Kooiman van Duivenboden. Ondertrouwd: A. de Pagter en G. A, J. Hilgeman. Overleden: E. A. Kemper. 7 w. Verkooping niet doorgegaan. De, ten overstaan van Mr. M, Slingenberg en J. van Munster van Heuven, gisteren te houden verkooping van drie gunstig gelegen terrei nen met daarop slaand huis nabij Bloemen- daal aan den Kennemerweg, is niet doorge daan. Afslag Veiling. Donderdag had in Hotel Sistermans de afslag plaats van de Boerenhofstede „Welgelegen", Tuinders- woningen, wei- tuin- en bloembollenland etc. samen groot 47 H.A. 35 A 44 c.A. De veiling geschiedde ten overstaan van Mr. J.A. de la Hayze te Heemstede. De uit slag was als volgt Perceel 1 f 5, niet gemijnd. Perceel 2 f 4500 niet gemijnd. Perceel 3 f 4000 niet gemijnd. Perceel 4 f 2900 niet ge mijnd. Perceel 5 f 2300 niet gemijnd. Perceel 6 f 3050 niet gemijnd. Perceel 7 f 3200 niet gemijnd. Perceel 8 f 3400 niet gemijnd. Per ceel 9 f 3500 niet gemijnd. Perceel 10 f 3150 niet gemijnd. Perceel 11 f 3700 niet gemijnd. Perceel 12 röet hooging f 3050 niet gemijnd. Perceel 13 f 3100 niet gemijnd. Perceel 14 f 2500 niet gemijnd. Perceel 15 f 2700 niet ge mijnd. Perceel 16 f 2900 niet gemijnd. Per ceel 17 f 4300 niet gemijnd. Perceel 19 f 4100 gemijnd op f 3 door Koopmans. Per ceel 20 f 2400 gemijnd op f 3 door W. v.d. Linden. Perceel 21 f 2100 gemijnd op f 12 door W. v.d. Linden. Perceel 22 f 5400 niet gemijnd. Perceel 23 f 4300 niet gemijnd. Per ceel 24 f 6800 gemijnd op f 50 door C. Roo- zen. Voorhout. Perceel 25 f 4000 niet ge mijnd. Perceel 28 f 6000 niet gemijnd. Per ceel 29 f 5100 gemijnd op f 1 door C. Roo- zen. Voorhout. Perceel 30 f 12600 niet ge mijnd. Perceel 32 f 5100 niet gemijnd. Per ceel 32 f 3900 gemijnd op f 2 door C. Roozen Voorhout. Perceel 33 f 3900 gemijnd op f 2 door C. Roozen Voorhout. Perceel 33a f 4800 niet gemijnd. Perceel 34 f 5000 niet gemijnd. Perceel 35 f 2600 gemijnd op f 40 door Jos Seijsener. Perceel 36 f 2700 gemijnd op f 1 door P. Preenen. Perceel 37 f 1800 ge mijnd op f 10 door J. Muller. Perceel 38 f 1850 niet gemijnd. Perceel 39 f 2050 niet gemijnd. Perceel 40 f 1750 niet gemijnd. Per ceel 41 f 4100 niet gemijnd. Perceel 42 f1450 niet gemijnd, Perceel 43 f 1850 gemijnd op f 16 door Fa. Stasscn. Combinaties 1, 2 en 3 niet gemijnd.Comb. 4 groot 5.39,70 H.A. gemijnd op f 300 door W. v.d. Linden. Comb. 5 niet gemijnd. Comb. 6 gemijnd op f 10 door W. v.d. Ma- rel. Comb. 7 gemijnd op f 30 door W. v.d. Linden. Comb. 8 gemijnd op f 80 door Jac. Heemskerk. Comb. 9 niet gemijnd. Comb. 10 gemijnd op f 80 door W. v.d. Linden. Comb. 11 gemijnd op f 20 door Jac. Heems kerk. Comb, 12 gemijnd op f 475 door Rein- ders Folmer Amsterdam. Comb. 13 ge mijnd op f 250 door C. Nieuwenhuizen. Comb. 14 niet gemijnd. Comb. 15 gemijnd op f 2800 door D. Zeestraten. Comb. 16 gemijnd op f 100 door M. Zandbergen. Comb. 17 gemijnd op f 1 door C. Roozen Voorhout. Comb. 18 gemijnd op f 300 door N. Verbruggen. Comb. 19 gemijnd op f 325 door W. v.d. Marei. Comb. 20 gemijnd op f 425 door M. Zandbergen. Comb. 21 ge mijnd op f 1 door C, Roozen Voorhout. Comb 22 en 23 niet gemijnd. Comb. 24 gemijnd op f 500 door C. de Jong. Comb. 25 gemijnd op f 150 door W. v.d. Marei. Comb. 26 gemijnd op 900 door M. Zandbergen. Comb. 27 ge mijnd op f 350 door Joh. J. Voges. Comb. 28, 29 en 30 niet gemijnd. Comb. 31 ge mijnd op f 1 door Slabber Heemstede. Comb. 32, 33 en 34 niet gemijnd. Comb. 35 gemijnd op f 6 door W.C. van den Akker. Comb. 36 gemijnd op f 18 door C. Roozen Voorhout. Comb. 37 gemijnd op f 2800 door B. de Wreede. Comb. 38 gemijnd op f 8 door P. Elfring. Comb. 39 gemijnd op f 1000 door W. v.d. Marei. Eindcombinatie staande op f 178.828 gemijnd op f 13000 door Reinders Folmer q.q. te Amsterdam, welke combinatie dus koopster werd voor f 191.828. Gevaarlijk. Vorige week wezen we op de gevaren van sommige wegen en paden. Gisteren waren we weer getuige van iets der gelijks. Zekere R. had met verhuizen gehol pen het was laat geworden, de lantaarnhoe k Mariastraat-Vosselaan was gedoofd en de verhuishelper reed in de Vossevaart. De man kwam er nog goed af. Het komt ons voor, dat een eenvoudig hek daar grooter onge lukken zal voorkomen. Burgerlijke Stand. Van 1315 Oc tober 1925. Geboren Teuntje Wilhelmina, d. v. M. van der Helm en M. A, Westdijk; Petrus Johannes, z. v. L. W. Baak, en W. M. Bogaards; Elisabeth, d. v. J. Kant en F. C. Kagcheiland Wilhelmus, z. v. A. de Bruin en J. Mesman Leonardus Adrianus Maria, z. v. W. J. J. de Groot en M. E. Reijder Marinas, z. v. J, van Zundert en E. Jongeneelen Laurentia Josephina Antoi- netta Maria, d. v. A. Verhoeven en M. J. M. Wolkers. Ondertrouwd Willem Hendrik Hoog land, 29 j. en V. Magchieise, 32 j.; Leen- dert van der Stelt, 27 j. en Wilhelmina Voogt, 26 j.; Klaas Pannekoek, 34 j. en Johanna Versteeg, 33 j.; Jan Jacob van Stekelen- ourgh, 26 j. en Cornelia Aafke de Jong, 24 j.; Arie Gerrit van den Heuvel, 23 j. en Alida Elisabeth Huis, 19 jaar. Getrouwd: Petrus Lucke, 27 j. en Elisa beth Hubertina van Leeuwen, 24 j; Dirk Veldhuis, 24 j. en Arentje Johanna Vaan- dering, 25 j.; Stephanus Johannes Paulus Mulder, 25 j. en Cornelia Henriette Her- mina Beekman, 24 j.; Jan van Raalte 30 j. en Aafie Kooijman, 27 jaar. Overleden Te Amsterdam: Johannes Jacobus Vooijs, 34 j. geh. met J. H. Prins. Najaarspaardenmarkt. Donderdag werd op het Marktplein te Hoofddorp de najaarspaardenmarkt gehouden. Aangevoerd waren: 4 pinken, gemiddelde prijs f 220; 15 koeien f 300 8 veulens f 170 50 paar den f 200f 300 20 1-jarige paarden f 150 f 300 10 hitten f 100f 300 4 slachtpaar- den f 60—f 100. Handel stug. Personalia. Tn verband met het aan heer W. W. Vallentgoed, hoofd van de open bare lagere school no. 3 te Vijfhuizen alhie verleend ziekteverlof, werd met de waar neming van het hoofdschap belast de --an deze school verbonden onderwijzeres Mej. P. G. Bergman, terwijl tot tijdelijk onver wijzeres aan dezelfde school werd be noemd Mej. I. W. Sorgdrager te Haarlem. Verzet. Na afloop van de Donderdag te Hoofddorp gehouden paardenmarkt wilde de paardenhandelaar V. uit Amsterdam nog met het draven van een paard doorgaan. Toen de politie hem gelastte om zich te ver wijderen, verkoos hij daaraan niet te vol doen, zoodat de politiemannen zich genood zaakt zagen handelend op te treden en den man, die zich hevig verzette, in het arrestan tenlokaal op te sluiten. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij G. Snoeks, Dr. Leijdstraat 71, een rijwiel- belastingplaatje J. Westendorp, Meidoorn plein 17, een ring met sleutels H. Koster, Steijnstraat 89, een zwarte hond Struk, Colensostraat 6, een rozenkrans in een dop C. A. Bakker, Beukenstraat 28, een rijwiel- belastingplaatje H. J. Bordes, Haitsma Mulierstraat 27, een aantal spaarzegels H. D. Neuman, Eikenstraat 4, een rijwiel- belastingplaatje in etui F. Kooien, Eiken straat 60, een kip A. J. Donse, Timorstraat, 49, een kinder-handtaschje C. Terwee, de Wetstraat 46, een doublé armband.; M. v.d. Kroft, Soendastraat 30, een glacé handschoen; D. Willemse, Steijnstraat 135, een jonge hond C. v. Kuijeren, Steijnstraat 68, een kam in etuiW. J. Merks, Javastraat 51, een damesportemonnaie met inhoud Aan het bureau van politie een tabakspijp, een rozenkrans in een doosje, een rijwielbelas- tingplaatje, een rijwieltaschje, en een Lios- sleutel. DE WINKELWEEK. In verband met de te houden winkelweek van 23 tot en met 30 October a.s. kunnen we nog het volgende mededeelen: Als nadeel van de winkelweken is dik wijls gemeld, dat zij geen koopweken waren, zcodat de winkelweek tot dusverre geen direct voordeel aanbood voor de winkeliers Dit kan ondervangen worden door: le, op bijzondere wijze aan te toonen wat Scho- ten's winkelstand kan presteeren op het gebied van aankoop van goederen; 2e. het publiek aan te moedigen tot koopen, vooral gedurende die week; 3e. zooveel mogelijk eiken winkelier te betrekken bij deze poging om de massa kooplustig te stemmen; 4c. het publiek als 't ware te dwingen alle étalages onzer medewerkende leden serieus te be zichtigen. Om dat doel te bereiken, moeten de éta lages op bijzondere wijze verzorgd worden. Het bestuur van de winkeliersvereenHing stelt aan de winkeliers bonnen ter beschik king, welke gratis uitgegeven worden, tel kens bij aankoop van een gulden Voor hen, die de meeste bonnen inleveren, worden 10 cadeaux beschikbaar besteld. Tien andere cadeaux worden beschikbaar gesteld voor hen, die blijkens hunne verscheidenheid van bons kunnen aantoonen, dat ze hun inkoo- oen over het grootst aantal winkeliers heb ben verdeeld. Voorts wordt ten derde male een tiental cadeaux beschikbaar gesteld voor hen, die op de gratis door hen ontvangen bons, het grootst aantal vragen juist en correct heb ben beantwoord, welke vragen bij eiken deelnemenden winkelier in zijn étalage zijn aangebracht. De antwoorden op de gestelde vragen moeten onder gesloten, couvert voor de slui ting der winkelweek in het bezit van het bestuur zijn, Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: L. J. Sluiji'er en M. Neeskens. F. W. Fontijn en C. Kockelkoren. J. A. J. Roozen en J. W. A. M. v. d. Weiden, J Annard en M M. van Lent. Getrouwd: J. F. Conenberg met A. M. Kuipers. J. P. Creemers met C C. v. d. Berge, Geboren: d. van Th. M. S. Tonissen Passman. d. van H. J. André de la PortePool. z. van C. J. v. Hocringen Goris. z. van S. OostveenSchneijder. z. van C. W van DamValk. Overleden: M. Joh, Kramer 24 jaar. C. van Tongeren 82 iaar. Gevonden voorwerpen. Terug te beko men aan het Bureau gemeente^ reiniging, Wipperlein 12. 1 houlsnijmesjc (steekmesje); 1 nikkelen horIodak°Hintf: 1 suikerleoel: 3 zilveren lepeltjes; 1 vischmes; 4 vorken; 3 lepels; 1 alpacca beursje. Gevonden voorwerpen. Terug tc beko men bij: A. Pleging, Dricheerelaan 24, een vulpenhouder. Van Amerongen, Raadhuis straat 28, een rijwielbeiastingmerk. Brted- veld, Cronjéstraat 70, Schoten, een rijwiel beiastingmerk. G. van Keulen, Cloostenveg 12, een kaartje witte kant. M. van der Walle, Geweerstraat 35, een tafelmes. G. Tubergen, Boekenrodestraat 4, een damesportemon naie met tienrittenkaart D. Richel, Bali- straat 3, een zilveren schakelarmband. J. L. de Jong, Cloosterweg 37, een étui met schrijfbehoeften. D. Woud, Zandvoortscbe- laan 29, een rijwielbeiastingmerk. M. van de Walle, Geweerstraat 36, een voltmeter. Koop, Edisonstraat 13, een baret. Mevr. Walen, Van Merlenlaan 8, een poesje. S. de Zwart, Prinsessekade 24, een ceintuur van een regenmantel. C. van der Eèm, Raad huisstraat 83, een potloodgarnituur. De Win ter, Heerenweg 94, een rijwielbeiastingmerk. Hagcman, Lindenlaan 9, een overschoen. B, van der Ban, Kogelstraat 6, een rijwielbe iastingmerk. P. Voorderhake, H. Peper- kornstraat 5, een rijwielbeiastingmerk. Mc- lenwerfslaan 58, een ceintuur. Luiten, Lom- bokstraat 2, een portemonnaie. Kramer, Binnenweg 31, een tienrittenkaart, Couwen- berg, Haemstedeplein 6, een rijwielbeiasting merk. Moller, Eindenhoutstraat 67. een ge haakt zakje. B. Hoefman, Geweerstraat 4, een duimstok en potlood. H. Ruijsenaars, Kastanjelaan 37, een zwart konijntje. Stijn- man, Molenwerfslaan 60, een pakje schrif ten enz, Burpau van politie, Raadhuisstraat, een huissleutel. Radio-demonstraties, Vrijdag- en Zater dagavond zullen in café Honderdors Ra dio-demonstraties worden gegeven Voor liefhebbers is het wel aardig eens te gaan luisteren. R.K. Kring. De R.K. Kring geeft Zondag a.s. in de zaal van den heer Th. van der Putte een feestavond. Hef programma ziet er kostelijk uit en luidt als volgt: 1. Mar- sche Populaire. 2 Souvenir de Paris. 3. Het wonderstaafje of dc verbeterde gie rigaard, blijspel in 1 bedrijf. 4. 1 ante Too- sie, klucht in 1 bedrijf (damesfooneel). 5. Mille Fleurs, valse I.ine Filée Pauze. 6- Corbcille de Mariage, fantasie. 7. Pot- pourie aus der Freischütz van Weber. 8. Wiw is de rechte, blijspel in 1 bedrijf. 9. De wonderbare lijn, blijspel in 1 bedrijf, damestooneel. 10. Aan U o Koning der Eeuwen. Leden van den R.K. Kring heb ben vrijen toegang met écn huisgenoot, niet-leden tegen betaling van 0.50 per persoon, Elec'.rificatie, De electrificatic van ons dorp schiet aardig op. Over een maand bopen zij alle huisaansluitingen te hebben gemaakt. Schouw. De groote najaarsschouw in deö Zuiderpolder zal worden gehouden op Don derdag 29 October a.s. en volgende dagen. Sint Jacobus. Zondag a.s. s avonds half 8 zal in het Vereenigingsgebouw te Spaarn- woude dc trekking plaats hebben van e? verloting, welke zal worden gehouden fee bate van bet R.K. Harmoniekorps „Sint Jacobus", tot het bekomen van muziekin strumenten (saxaphons). Alle loten zijn ver kocht. Bij die gelegenheid zal het korps voor en na dc frekking eenige nummertjes ten beste geven, waardoor de gezelligheid zeer wordt verhoogd. Alleen R.K. hebben toegang tegen betaling van 15 cent. Burgerlijke Stand. Geboren: M. Jon- geling—v. d. Horst, z.; A. E. van de Pie- termanvan Deyck z.; R. KroonPost mus, z.; M, C. Uytendaalvan Eeken, d,; M. M. Hamers—Burger, z.; E. M. Turken burgEmke, d.; J. C. M. van Marken- stein—Bruin, z.; C, Gravemaker—Klaver, z,; J. Th. v. d. Giessen—van Mourik z.; C. KramerMolenaar, d.; C. G. M. Don kerHocnson, d.; J. Besvan Beek, d,: T. LindhoutLub, d. Overleden: Geeriruida Maria Butter 3 dagen; A. G. M. van Vliet 1 j.; Dork den Broeder 61 j., echtg. van W. G. van Weel deren; J. C. van Lieshout, 19 d.; Anna Cornelia Smakman 42 j., echtg. van L. Scholten; Anna Maria Bergman 21 j., on gehuwd. Ondertrouwd: P. Dol en N. Zegel; J. In. H. King en G. Zegel; G. Heijkoop en J. M. v. d. Plas; J. H. Broeren en A. van Mee- rendonk; P. Panneheit en H. Th. Wasse naar; A. van Vliet en H. M. W. Popall; M. Yff en W. Bassfra; M Schaaij en M. G. Vermeeren; P. J. Dukel en J. Paarde- kooper; J G. Gleysteen en A. H. König. Getrouwd: B. J. Beentjes en M. J. Veld, Gevonden voorwerpen. Bij de politk zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen. Mantelceinluur; zilverbon «van 2.50; huissleutel; ceintuur; gouden of doublé sluit'ingetje van horlogeketting; wollen kin dermuts; 2 paar kinderkousjes. Gevonden voorwe.pen. Bij dc polltil zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen: bonden penning; 2 bankbiljetten; 1^ br. heeren handschoen; nikkel armbandhorloge; zwar te damesportemonnaie; sleutel. Gevonden voorwerpen. Bij de politie zijn inlichtingen tc bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen: Porte monnaie met inhoud; grijs ceintuur; da- mcsparapluie; zwarte boodschappentasch; wrik riem; broodmes; rijwielpomp; deel van een rozenkrans. wmi DE WERKZAAMHEDEN VOOR DE 1 WATERLEIDING TE HOOFDDORP AAN GEVANGEN. De werkzaamheden voor de waterleiding hebben thans te Hoofddorp een aanvang genomen, Men is begonnen met het graven voor de buizen nabij de Pafrimoniumwo- ningen 'in de omgeving van het concours terrein. Een aantal woonschepen, waarin beamb ten en arbeiders voor het waterleidingbe drijf gehuisvest ziin, arriveerde Woensdag in de ringvaart nabij Aalsmeer. TE LISSE. Door een defect aan bet stuur geraakt" dc aufo van de Hygiënische Melkinrichting „Weerestcin" te water ter hoogte van het St. Vincentiushuis. Na veel moeite gelukte het 't karretje op het droge te brengen en werd het op transporf naar Ilillegom ée' steld, daar het op eigen krachten niet mee'1 voort kon.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 10