Sport- en wedstrijden Uit het Roomsche Voetbalkamp. Gravin Francisca. Vierde NIEUWE Blad ZUID-HOLLANDFR. Zaterdag 17 October 1925 R. K. F. D. H. V. B. Voetbal. R. K. Sportvereen igin g „The Yellow-Black Boys." R. K. V. V. „Onze Gezellen". N. V. B. N. V. B. OVERZICHT. Jan B. Haarlemsche Voetbalbond. Het Deensche elftal. WIELRENNEN. De Cesarewitch in Engeland. HOCKEY. DAMMEN. FEUILLETON. Over de Zondag j.l. gespeelde wedstrijden valt niet veel bijzonders te vermelden, daar zij bijna allen aan de verwachtingen hebben beantwoord. Alleen het gelijke spel van Volendam te gen de Amsterdamsche Zwaluwen, is een prestatie, waartoe wij de nieuwe 2e kiasser niet in staat achtten. De ontmoeting T. Y. B. B. Leiden is na een spannenden kamp in een 33 pun- tenverdeeling geëindigd. De Boys hadden een 31 voorsprong en waanden zich reeds binnen. Leiden dacht er echter anders over en maakte binnen korten tijd weer gelijk. In ieder geval is het van T. Y. B. B. een knap stuk werk, want Leiden behoort o.i. tot de sterksten in 2H. Programma voor morgen. Overgang B. H. B. C. R. K. B. V. M. M. Wilskracht. i)e Meer Limvio. 2e klasse G. Mw. Forward V. I. C. Volendam V. V. Z. R. K. W S. V. Beverwijk. 2e klasse H. Duiven D. O. N K. Wanneer regen en wind geen spelbreker worden, kan men morgenmiddag aan den Heerenweg getuige zi n van een mooien wedstrijd, tusschen H B. C. en R. K. B. V. Deze laatste verraste verleden week door een 21 zege op E. M. M., zoodat de Heemstedenaren geen gemakkelijke taak zullen hebben. Toch verwachten wij een kleine overwinning voor de thuisclub In 2 G speelt Beverwijk wederom een uit wedstrijd, ditmaal tegen het sterke W. S. V. Een gelijk spel 'achten wij het meest waarschijnlijk resultaat Het stoere Volendam krijgt bezoek van de Zaandammers. De Voler dammers willen zich natuurlijk handhaven en zullen o.i. Zwaluwen met een nederlaag naar huis zenden. In Hoorn ontvangt Alw. Forward rle jon gens van het Ignatius-college. Ook hier voorspellen wij de gastheeren een overwin ning. Tenslotte in 2 H slechts één wedstrijd, waarbij wij het Goudsche D.O.N.K. tegen de Rotterdamsche Duiven de meeste kans ge- Zooals werd verwacht is R. K. V. Z. er niet in geslaagd het sterke S. J. C. in eigen hol ook maar één puntje af te snoepen. Toch werd de nederlaag niet groot en deze 42 uitslag in het nadeel van de Zwartjes mag als eén ceer goede prestatie aangemerkt worden. Het door hen vertoonde spel was van goede kwaliteit. De andere le klas ont moeting eimügde in een klinkende 50 ze ge voor W F, C. De reserves van Bever wijk hebben reeds drie wedstrijden verlo ren met ten doelgemiddelde van 014! De wedstrijden in de 2e klasse hadden ïllen een normalen uitslag, zoodat hiervan weinig te vermelden valt. Programma voor morgen. le klasse A. Nieuwendam India. A. B. C. R. K. A. V. II. le klasse B. Lisse Santpoort. W F. C. Geel. Wit. R. K. V. Z. Beverwijk II. 2e klasse A.. S. V. A. Vitesse. Beverwijk III D. E. M. Bergen V. V. Z. II. 3e klasse C. H B. C. II Alliance. T. Y. B. B. II Victrix. 3e klasse A. Vitesse II Limmen. V. V. Z. Ill A. R. C. 3e klasse C. D. S. S. Onze Gezellen. Geel Wit II W. F. C. IL 4e klasse A. D. E. M. II A. R. C. II. G. V. O. II Vitesse III. 4e klasse E. Santpoort III B. S. M. W F. C. m H. B. C. III. r. Z. B. - R. C. O. 4e klasse F. Vitrix II R K. V. Z. III. Alliance II Geel Wit III. Onze Gezellen II T, Y. B. B, IIL In de le klasse B. is een zeer mooi pro gramma samengesteld. Allereerst op het R.K. Sportpark een wedstrijd tusschen R. K. V. Z. en Bever- wijk II Beide ploegen schijnen aanspraak op de laatste plaats te willen maken, zoodat bet aan spanning niet zal ontbreken. Gezien het goede spel der Zwartjes tegen S J C verwachten wij een overwinning voor hen Geel Wit trekt naar W. F C. Deze laat ste beschikt over een zeer goede ploeg en de Haarlemmers zullen het zwaar te ver antwoorden krijgen. Een nederlaag voor Geel Wit ligt dan ook het meest voor de hand Lisse ontvangt Santpoort. Ook hier kan men van een mooie ontmoeting getuige zijn. De thuisclub zal wel weten te winnen al is het verschil vermoedelijk niet groot Voor de 2e klasse C. zien wij een twee tal zeer belangrijke wedstrijden vermeld. De reserves van H. B. C. kunnen met groote inspanning winnen van Aliianee, terwijl Victrix tegen de Boys-reserves even eens hard moet werken om beide punten te bemachtigen, waarin de weesjongens waar schijnlijk wel zullen slagen. Secretaris: H. van Turnhout. Emmaplein 38, Hedenavond van 78 uur contributie be talen in het gebouw St. Bavo, Smedestraat. Maandagavond 8 uur Feestcommissiever gadering ten huize van den Heer van Zanten, Kruistochtstraat 17. Donderdagavond 734 uur clubavond in de R.-K. Militairen Vereeniging, Zoetestraat. Voorgesteld als werkend lid: G. J. de Poel. Nassaulaan 69 rd., Haarlem. Voor morgen is het programma samenge steld: Concordia I—T. Y. B. B. I, 234 uur. T. Y. B. B. 2Victrix i. 234 uur. Onze Gezellen 2T. Y. B. B. 3, 234 uur. T. Y. B. B. 4—V. V. F. 1, 1 uur Santpoort 4T. Y. B. B. 5, 1 uur. Het eerste elftal benut zijn vrijen Zondag met het spelen van een „friendly game" op Treslong tegen Concordia 1. Vertrek kwart, over een per autobus uit de garage „Brinkman" Smedestraat. Het tweede elftal ontvangt Victrix I. Hoewel m.i. de Blauw-Zwarten een der ernstigste pretendenten voor het kampioen schap zijn, geef ik de reserves wel een kans op een der puntjes, indien er even hard gewerkt wordt als tegen Alliance. Het derde elftal brengt een bezoek aan onze Gezellen 2 aan den Vergierderweg. Ik verwacht dat zij hun overwinningsreeks zul len Voortzetten. Het vierde elftal krijgt V. V. F. I te gast. De benjamins trekken naar het „hooge" Noorden om het vierde elftal der Santpoor ters te bekampen, wat hen, indien volledig een puntje op kan leveren. HENK. Sccr. J. J. Loerakker, Schotervoetpad 4, Schoten. D. S. S. IOnze Gezellen 1. Onze Gezellen IIT. Y. B. B. 3. Het eerste elftal soeelt tegen D. S. S. I, aan de Kleverlaan. Hoewel de sterkte van D. S. S i mij onbekend is, hoop ik toch, dat jullie de beide punten mede naar huis neemt. Het tweede elftal speelt wederom tegen T Y, B. B 3. Vooruit jongens zie revanche te nemen voor de 42 nederlaag, en tracht de boys minstens één punt afhandig te ma ken. Wedstrijdprogramma poor Zondag, AFDEELING I. le klasse. Unifas—V O. C. StormvogelsR C. H. D. F. C.—H. V. V Blauw WitH. F C. Sparta't Gooi. 2e klasse A W. F. C.West Frisia. D. E. C.Alcm. Vicfr. K. F C.Zandvoort. BloemendaalHollandia. D. W. S.—Schoten. 2e klasse B HilversumD.O.N.A.R. V. V. A.—A. F. C Z. V. V—H. V. C. VoorwaartsKampong. HerculesD. O. S. 3e klasse A. O. S. V.Helder. ZaanlandiaE. V. C. H. R. C.-V. S. V, 4e klasse A. A. P. G. S.—S. E. V. AssendelftK. V. V. Reserve le klasse. Ajax 2Rapiditas 2. H. F. C. 2—Blauw Wit 2. Z. F. C. 2—E. D. O. 2 R C. H. 2—D. E. C. 2 Spartaan 2V. V. A. 2 Reserve 2e klasse A Blauw Wit 3Ajax 3. Alcm. Victr. 2Stormvogels 2 Watergraafsmeer 2-—W. F. C. 2 AFDEELING II. le klasse. ExcelsiorSparta an. Haarlem—U. V. V. H. B. S.—Z. F. C. E. D. O—Ajax. A. S. CFeijenoord. 2e klasse A. H. D. V. S.Neptunus, D. H. C—Quick. St. HoogeO. D. S. L. S. V—V. U. C TransvaliaS V. V. 2e klasse B. C. V V—R. F. C. A. D O.—V. I. O. S. B. M. T.Olympia VeloxConcordia XerxesS. V W 3e klasse A. LugdunumU V. S. AlphenD. V. C. HillinenV. D. S. BodegravenCeleritas. 4e klasse A. NorvicusE. H. S. DioAurora. T. M. B.-~D. V. V. AFDEELING III. le klasse. HeraclesD. O T. O. Quick N.Ensch. Boys VitesseZ. A. C. EnschedéW ageningen Go AheadHengelo. AFDEELING IV. le klasse. RoermondN. O. A. D. WilhelminaBred, 't Z. Eindhovende Valk N. A. C.—B. V. V. Willem II—M. V V. AFDEELING V. le klasse. H. S. C.Veandam. Be Quick—W. V. V. FrieslandLeeuwarden. G. V. V,—Frisia. AchillesV elocitas. wel den zwaarsten strijd, n.l. tegen het sterke de 1ste ronde om den Beker. Schoten 2a Hollandia. De Bloemendalers hebben hun deed, hetgeen verwacht werd en stuurde Erg succesvol is de gepasseerde Zondag voor onze Haarlemsche le klassers zeker niet geweest. Onze beide thuisspelende le klassers R. C. H. en H.F.C. zagen zich door D.F.C. en Sparta volgens de regelen der kunst geklopt. Voor de Racing club was deze nederlaag een geduchte tegenvaller, vooral wanneer men in aanmerking neemt dat de thuisclub zich bij half-time van een 31 voorsprong had weten te verzekeren. Na de rust was het spel der Dortenarer. een groot aantal procenten beter en de alles behalve actieve Haarlemsche verdediging werd maar lieft vijf maal gepasseerd. Aan de Spanjaardslaan had Sparta met de H.F.C.'ers niet veel moeite. In de eerste helft boden de Haarlemmers aardig tegenstand en hadden zij zelfs een doelpunt verdiend doch na de thee domineerden de Rotterdammers over alle liniën en de 2—0 overwinning was nog geen juiste uitbeelding van de krachts verhouding- Na Stormvogels dat met 60 won deed Haarlem nog het beste werk door in Rotter dam tegen Excelsior gelijk te spelen. Ook bij E.D.O. vlotte het weer niet erg hoewel het gelijke spel in Zaandam toch geen onbehoorlijk resultaat mag worden genoemd. Het programma voor Zondag belooft veel goeds. De voornaamste ontmoeting schijnt ons wel de wedstrijd tusschen Stormvogels en R.C.H. Nog pas geleden wisten de Haarlem mers een meer groote dan gemakkelijke over winning op de IJmuider tegenstanders te behalen. Wij gelooven dat het er in de re turnmatch geheel anders aan toe zal gaan. Stormvogels heeft thans een veel betere opstelling dan bij het eerste treffen. Zoowel voor- als achterhoede zijn door de aanwinst van enkele spelers beduidend in kracht toe genomen. Nemen we hierbij in aanmerking dat R.C.H. er juist in de laatste wedstrijden wat uit is, dan zou men thans geneigd zijn aan een overwinning voor de IJmuiden ren te denken. Wij voorspellen echter niets. Zondag spelen Stormvogels en R.C.H. tegen elkaar en of de resultaten van de één gedurende de laatste weken nu al beter zijn dan die van den ander; het doet er niets toe. Zelfs al zou de ééne partij inderdaad be duidend sterker kunnen wofden genoemd dan nog dient men hiermede in een dergelijke ontmoeting zoo weinig mogelijk rekening mede te houden. Dat de IJmuidenaren echter belust zijn op revanche laat zich begrijpen en de R.C.H.'ers, kunnen rekenen op een warme ontvangst. Behalve dezen belangrijken wedstrijd is er in onze stad zelf nog heel wat te doen. HaarlemU.V.V. en E.D.O.Ajax. Van de eerstgenoemde ontmoeting dur ven we beweren dat Haarlem deze gemak kelijk kan winnen. U.V.V.'s spel, eenige weken terug tegen E.D.O. heeft geen ge weldigen indruk gemaakt. Nu weten we wel dat Haarlem ook lang niet onder de sterkere le klassers kan worden gerekend, doch wat meer animo en daardoor vanzelf ook wat beter spel dan tegen Spartaan schijnen ons voldoende om U.V.V. er onder te houden. 't Wordt trouwens hoog tijd dat Haarlem eens voor 2 puntjes zorgt. De roodbroeken hebben deze weelde in langen tijd niet ge kend en een overwinning inspireert zoo licht tot meerdere successen. E.D.O.Ajax behoeft zeker geen neder laag voor de rood-zwarte Haarlemmers te worden. Toch zullen de E.D.O.'ers er goed aan doen zich niet al te veel aan te trekken over de slechte noten, welke door de Amsterdam- sche pers over Ajax worden gekraakt. Het Ajax-elftal herbergt nog te veel goed materi aal om deze Amsterdammers onder de zwak keren te rangschikken. Waarschijnlijk zal E.D.O. Zondag met ons wel tot deze ont dekking komen en oppassen is daarom de boodschap. H.F.C. speelt in het Stadion tegen Blauw Wit. Ook het H.F.C.-elftal zal dit seizoen wederom hard moeten werken om een be hoorlijke plaats te verkrijgen. Met hard wer ken is in het Amsterdamsche Stadion mis schien een puntje van Blauw Wit af te snoe- f pen. Erg gerust zijn we hier nog niet over. I Misschien denken de H.F.C.'ers anders en wacht ons Zondagmiddag een aangename verrassing. Des te beter. De Haarlemmers zullen er slechts met genogen kennis van nemen. talrijke supporters in de thuiswedstrijden nog maar weinig gelegenheid tot juichen gegeven. Nog geen enkel doelpunt is door hen op het terrein aan den Brederodeweg gemaakt. Of het tegen Hollandia beter zal gaan. De Bloemendalers hebben de gewoonte om te gen sterke tegenstanders hun beste spel te geven, en nog versch ligt in ons geheugen de 3—0 overwinning op dezelfde ploeg, welke toen ongeslagen in Bloemendaal kwam. Een gelijk spel kan de thuisclub wel forceeren. Schoten en Zandvoort spelen beide uit. Eerstgenoemde vereeniging tegen D.W.S. in Amsterdam. Beide ploegen bezetten onge veer dezelfde plaatsen op de ranglijst en we gelooven niet dat de kracht hier veel uiteen loopt. Misschien dat het terreinvoordeel ten gunste der Amsterdammers beschikt. Zandvoort ontmoet in de Koog de hekken sluiters. Nu Keesman Zondag weer voor de Zand- voorters mag uitkomen schijnt ons de voor hoede dezer ploeg aanmerkelijk versterkt. Wat de Zandvoort-voorhoede Zondag j.l. tegen Bloemendaal niet gelukte zal thans eenvoudiger gaan. K.F.C. heeft in de 2de klasse nog maar weinig gepresteerd. Zand voort is aan haar reputatie verplicht voor een overwinning te zorgen. In 3 A komt V.S.V. weer eens in actie. De Velseroorders krijgen wel de sterkste clubs kort achtereen. Na Helder nu weer H.R.C. uit. Hoezeer we er ook van over tuigd zijn dat V.S.V. thans weer een ste vig 3de klasse elftal heeft, kunnen we voor haar toch geen overwinning voorspellen. Hillinen speelt thuis tegen V.D.S. uit Den Haag. Deze Hagenaars wonnen Zondag j.l. met 4—3 van Bodegraven. Zij zullen Hillinen, dat nog steeds op een overwinning wacht, ongetwijfeld handen vol werk geven. Voor de 4e klassers is eindelijk eens een volledig programma samengesteld. De plaatselijke ontmoeting tusschen Dio en Aurora zal wel in een overwinning voor de thuisclub eindigen. Het pas gepromoveerde E.H.S. gaat ngar Norvicus. Daar deze ploeg ons niet be kend is zullen we ons niet aan een voor spelling wagen. T. H. B. ontvangt D. V. V. uit den Haag. Wij zijn er van overtuigd dat de T. H. B.'ers ook den 2den wedstrijd in een overwinning zullen omzetten. STORMVOGELS—R.C.H. Het is al weer enkele weken geleden, dat Stormvogels op besliste wijze door R.C.H. werd geklopt. Maar ondanks dat, zie ik nog voor me, die teleurgestelde gezichten van het groote aantal Stormvogels-supporters, dat de reis naar den Middenweg had ge maakt. Teleurgesteld, niet omdat hun favo rieten verloren hadden daar moet je in de ontmoetingen met R.C.H. altijd op voor bereid zijn maar teleurgesteld, door de wijze, waarop zulks was ges'chied. Wij hebben zoo'n idee, dat men in het Stormvogels-kamp thans optimistischer ge stemd is. Het elftal heeft na dat ongelukki ge begin nog 3 wedstrijden gespeeld, waar van het er twee won en een gelijk speelde. In die 3 wedstrijden scoorde de voorhoede niet minder dan 13 goals, wel een bewijs, dat die linie in kracht gewonnen heeft. En ook de verdediging is er op vooruitgegaan. Niet alleen doordat Thijssen in het doel staat, maar ook doordat het onderling verband be ter is geworden. De R.C.H.'ers zullen dan ook op grooter tegenstand moeten rekenen. Het elftal der thuisclub ziet er als volgt uit Thijssen Haak Koster Struys Snoeks Bakker Oldenburg Blinkhoff Houtkamp Visser Boe keiaar. PROGRAMMA VOOR ZONDAG A. la. R. C. H. IIIHaarlem IV KinheimH. F. C. III I. V. O.Schoten Ha V. V. H.Zandvoort III lb. Haarlem IIIBloemendaal II H. F. C. IV—R. C. H. IV E. D. O. IIIHaarlem-Vet. Zandvoort IIT. H. B. II HillegomBennebroek 2a. Hillinen IISpaarnestad Stormveld I Stormvogels III SpaarndamE. H. S. II 2b. Kennemers IIV. S. V. II H. F. C. V.—H. G. S. C. E. G. K.Ripperda. 2c. T. H. B. Ill—E. D. O. V. Kennemers IIIAurora II Haarlem VIStormvogels IV R. C. H. V.—V. V. H. II 2d. Ripperda IIHaarlem VII Zandvoort IVH. F. C. VI D. I. O. III—Kinheim II 3a. V. S. V. III—Stormvogels V 3b. Bloemendaal IVE. H. S. III E. D. O. VIII—Steeds Voorw. R. C. H. IX—R. C. H. 2X. 3c. R. C. H. VII—I. V. O. II V. V. H. Ill—E. D. O. VI 3d. Aurora IVHaarlem VIII D. S. K. IIIBloemendaal III H. F. C. VII—R. C. H. VIII 3e. D. O. A. IISpaarnestad III D. I. O. IVDamiaten II Schoten IVBloemendaal V 3f. ZeemeeuwenD. S. K. DamiatenDroste SpaarnevogelsSwastika 3g. Spaarnevogels IIBennebroek III D. S. K. II—V. O. G. E. H. S. IV—R. C. XI 3h. Ripperda IIIBennebroek II Zeemeeuwen II—Hillinen III Van de 2de klassers heeft Bloemendaal OVERZICHT. Het was de laatste Zondag wederom mooi weer, zoodat we tot nu aan toe van een vlot verloop van de competitie kunnen spreken. Het is ook alleszins wenschelijk, dat in dezen tijd van het jaar het weer niet tegenwerkt. Later, vooral na Januari, wil er nog wel eens stagnatie komen, die, bij een goed begin, dan niet van al te grooten invloed is. Voor de competitie werden in de eerste klas maar 2 wedstrijden gespeeld dit in verband met Zandvoort 3 met leege handen naar de bad plaats terug. Dat de nederlaag echter zoo sprekend (62) zou zijn, had ik niet ver wacht. Het blijkt, dat dit Schoten elftal over een productieve voorhoede beschikt 20 doelpunten in 4 wedstrijden is daar het be wijs van. De Haarlem Veteranen stelden te leur met 21 werd van H.F.C. 4 verloren, ai moet daar dadelijk bij gezegd, dat het H.F.C.-elftal deze overwinning alleen aan beide keepers te danken heeft. De 2 ballen, die de Haarlem-keeper liet passeeren, had den gehouden moeten worden, terwijl de doelverdediger van H.F.C. 4 wonderen verrichtte. Er zullen er maar weinigen in den H.V.B. zijn, die hem evenaren. Zooals dit met voetbal algemeen het geval is, de verrassingen behooren niet tot de zeldzaamheden. Met bekerwedstrijden komt dit echter in nog veel erger mate voor. Hoe makkelijk is het niet te voorspellen, dat een eerste klas elftal van een tweede klas elftal wint En hoe vaak komt het niet voor, dat de uitslag juist een ander resultaat laat zien Ook Zondag hebben we het weder om kunnen constateeren, hoe lastig het is, ons bij voetbalwedstrijden vooruit iets van den uitslag te zeggen. Maar juist dit maakt het spel zooveel te interessanter. Voor spelers en publiek zou het lang niet aangenaam zijn bij den aanvang het resultaat reeds te weten. Vooral aan de spelers geeft de onzekerheid van den uitslag een zekere bekoring. Al is het waar, dat een goed sportman het voetbal spel alleen om het spel speelt, zonder al te veel op den uitslag te letten, evenzeer is het waar, dat het vooruitzicht op een overwin ning of gelijk spel er het zijne toe bijdraagt den spelers te inspireeren tot meerder enthu- siasme en vooral tot meerdere bekwaam heid. Van de 16 bekerwedstrijden had ik ditmaal 10 X goed geraden. Een resultaat waarmee ik meer dan tevreden ben. Maar juist die gevallen, waarin ik de plank mis sloeg, toonen zeer duidelijk aan het wissel vallige en onzekere, hierboven beschreven. E.D.O. 3 wist in Velsen een gelijk spel tegen Kinheim te bevechten. De verlenging bracht geen verandering, zoodat de loting moest uitmaken, wie in de volgende ronde zal uitkomen. E.D.O. 3 was de gehikkige. Dit is de eenige wedstrijd, welke bij loting moest worden beslist. Het heeft echter maar weinig gescheeld, of bij H.F.C. 3Haarlem 3 was het ook het geval geweest. Toen de 2 X drie kwartier om was, stonden beide partijen 22. Haarlem 3 speelde een sublieme partij, waartegen het H.F.C.-elftal niet veel in te brengen had. Ook in dit elftal stond echter een doelverdediger onder de lat, die de slagen van de zweep kende. Mac Neil eertijds doelwachter van het Nederlandsch elftal, verdedigde de H.F.C.-goal op meer dan schitterende wijze. Dat Haarlem 3 in de verlenging het win nende punt scoorde, was iets, waar hij niets aan kon doen. De roodbroeken verdienden de zege echter glansrijk. Dat er dit maal in den wedstrijd Benne broek—'T.H.B. 2 geen 10 X gescoord zou worden, was te voorzien dat er echter maar 3 doelpunten gemaakt werden, steekt wel af bij den 64 uitslag van de vorige week. Van deze 3 doelpunten nam T. H. B. 2 voor zijn rekening, alzoo met 21 win nende. H.G.S.C. verloor met 62 van V.V. H. Ook R.C.H. 3 had geen moeite zich in de volgende ronde te plaatsen. Met 51 werd van E.H.S. 2 gewonnen. I.V.O. zorgde voor een verrassing en verloor met 10 van Ken nemers 2. Deze Beverwij kers leverden hier mede een zeer goede prestatie. Ook de eerste kiasser Schoten 2 stierf den bekerdood. Met 42 werd van het sterke Spaarnestad ver loren. Zandvoort 2 behaalde een normale 4—1 overwinning op het kranige Bato. De derde kiasser D.S.K. verdedigde zich kra nig tegen Hillegom maar moest toch met 42 het onderspit delven. Bloemendaal 2 verpletterde Droste met 131. Zeemeeuwen versloeg Aurora 2 met 32. D.O.A. stelde mij en zeker zichzelf te leur, door met 21 van Spaarndam te verliezen. V.O.G. toonde zijn kracht door met 43 van E.G.K. te winnen. Steeds Voorwaarts kreeg een lesje van Stormveld. Met 60 plaatsten de Vel seroorders zich in de 2de ronde. Swastika verloor met het kleinst mogelijke verschil van Stormvogels 3 (12). Een behoorlijk debuut voor deze jonge vpreeniging. Spaarn- vogels tenslotte zag zich met 32 door D.I. O. 2 gewipt. Het programma voor morgen bevat een 42-tal wedstrijden, waaronder 9 eerste klas, 13 tweede klas en 20 derde klas. In 1 A ontvangt het tot nu toe onverslagen Kinheim bezoek van H.F.C. 3. Het zal der, Velsenaren wel niet veel moeite kosten zich meester te maken van de 2 punten. I.V.O. zal den strijd aanbinden tegen Schoten 2a. Het zal voor de geelzwarten een lastigen uit wedstrijd worden, maar toch geloof ik, dat zij voort zullen blijven gaan op den ingeslagen weg. Het derde elftal van de Racing ont vangt Haarlem 4. Laatstgenoemd elftal heeft het zoet der overwinning nog niet gesmaakt en al is R.C.H. 3 niet het gevreesde elftal van voorheen, geloof ik toch, dat het wel in staat zal zijn Haarlem 4 te kloppen. De wedstrijd V.V.H.Zandvoort 3 is uitgesteld als gevolg van de terrein-moeielijkheden waarin eerstgenoemde zich bevindt. In 1 B zijn vijf wedstrijden vastgesteld. Haarlem 3 zal wel in staat blijken de over winning op Bloemendaal 2 te behalen, zich hierdoor voofloopig op de eerste plaats hand havende. De wedstrijd HillegomBenne broek is de zuidelijke derby. De Benne- broekers zijn niet zoo goed begonnen, terwijl Hillegom zich in den éénen wedstrijd, welke zij tot nu toe voor de competitie heeft ge speeld, van een uitstekenden kant heeft doen zien. Een overwinning van de thuisclub mag dan ook verwacht worden. R.C.H. 4 trekt naar het H.F.C.-veld om het 4de elftal van die vereeniging partij te geven. R.C.H. 4 is nog ongeslagen en behoort tot de sterkste elf tallen in deze afdeeling. Toch zullen de Middenweggers moeten oppassen, want H. F. C. 4 is lang geen zwak elftal. Een gelijk spel zou mij niets verbazen. E.D.O. 3 Schoten 2 kan een spannende wedstrijd wor den. Veel verschil in kracht is er tusschen deze 2 elftallen niet. De traditie wil evenwel, dat Schoten 2 meestal wint op het E.D.O.- veld. De laatste wedstrijd in deze afdeeling is Zandvoort 2T.H.B. 2. 1.1. Zondag bewees dit Boys-elftal tot goede dingen in staat te zijn. Zandvoort 2 is evenwel lang geen mak kelijke tegenstander op eigen veld. Met een gelijk snel zal T.H.B. 2 wel meer dan tevre den z;i ..D-" Het Deensche elftal dat op Zondag 25 Oct. in Amsterdam tegen Nederland speelt is volgens de Tel. als volgt samengesteld Paul Christiansen Fritz Torp Blicker Bendixen, Paul Jensen, Sofus Johansen. Henry Hansen, Rohde Joergensen Larssen Nilsson. Reserves zijn Graal, Palle, Christensea Kastrup. Gisteren is te New-mashet de z.g. Cesare witch verreden. Geen der favorieten wist zich behoorlijk te plaatsen, hetgeen een strop voor de wedden en een zeer groot voordee, voor de bookmakers beteekent. De eerstaankomen de was, Forseti, wel! paard 201 stond genoteerd. Het is een paard van Franschen oorsprong dat toebe hoort aan den Amerikaanschen millio- nair Macomber. Tweede was Motley. Dit paard stond op 401 genoteerd. De bekende jockey Donoghue bereed Bellmann. Dit paard was vierde favoriet (111) doch werd niet geplaatst. H. S. C. EXCELSIOR. A.s. Zondag rijdt een sijftal renners van bovengenoemde vereeniging een Match te gen een vijftal renners van de Leidsche ren- vcreentging „Swift", om een fraaien beker. Er zal gereden worden over 1 K. M. en 40 K. M. Winnaar van den beker is die ver eeniging waarvan de renners de meeste punten behalen. Voor Excelsior rijden: G. H. Stouten, G. Valleggia. C de Nijs, W. Sleutel, N. v. Dok of G. Makkelie. Bijeenkomst 1054 uur Zee weg. NOORD-HOLLANDSCHE HOCKEYBOND. Donderdagavond vond te Amsterdam in het gebouw der Amsterdamsche Maatschap pij voor Jongemannen, aan de Wanningstr., een vergadering van den Haarlemschen Hoc- keybond plaats. In zijn openingswoord wees de voorzitter erop, dat het doel van den H. H. B. is, jon gere spelers in de gelegenheid le stellen in geregelde wedstrijden uit te komen en zoc doende de animo en het spelpeil te ver- hoogen. Van Kameleoon (Bussuml was een ver zoek ingekomen om tot den H. H. B. te worden toegelaten. Ook Hilversum wilde met een 3e elftal deelnemen, terwijl H. B. S., B. H, C. en K. S. C. dit jaar ook met 2 elftallen zullen deelnemen. Naar aanlei ding hiervan was het noodzakelijk, dat de bond gesplitst werd. Na- eenige discussie werden de voorstellen van Comelisse, H. B. 5. en Zür Mühlen aangenomen; luidende: Er is een le klas. Hierin spelen M. H. C. Ill, B. H. C. Ill, H. B. S. I. Concordia L K. S. C. I, Kameleon I en Hilversum III. De winnaar van deze competitie komt ii het bezit van den Glipbeker, die drie maai achtereen of vijf maal in het geheel gewon-, nen moet worden. Op het oogenblik ii Concordia, (Amsterdam) beker houdster. De 2e klas wordt verdeeld in 2e klas A. Hierin spelen: K. S. C. II, Concordia II, Ka meleon II. 2e klas B. Hierin spelen: M. H. C. IV, B. H. C. IV, H. B. S. II. De beide kampioenen spelen de wedstrij den tegen elkaar en de winnaar hiervan speelt promotie-degradatiewedstrijden, tegen de laagst geplaatste club uit de le klas. Ook voor dg 2e klas zal een bekertje be schikbaar worden gsteld. Tevens werd de naam veranderd in Noord-Hollandsche Hoc- keybond. Het dagelijksch bestuur werd aldus sa mengesteld: C. de Vries. B. C. H„ voorzit ter; G. Elias, M. H. C., secretaris-penning meester,. tevens competitieleider, Kleine Houtweg 79, Haarlem; P. M. Smits, Con cordia-; P. Schroder, Kameleon. Besloten werd 2e Paaschdag een hockey- dag te organiseeren en te zijnertijd twee wedstrijden te doen spelen tusschen een Westelijk en een Oostelijk elftal. Na de algemeene rondvraag sloot de voorzitter om 10 uur deze geanimeerde ver gadering. Hoofdklasse-competitie.Afdeeling Noord Ned. Dambond. Het eerste tiental der Haarlemsche Dam club, hetwelk in de Hoofdklasse Competitie van den Nederlandschen Dambond (Noor delijke afdeeling) zal uitkomen is thans definitief als volgt samengesteld Bord no. 1 Mr. P. J. van Dartelen (Cap tain), 2. J. B. Sluiter, 3. H. G. Teunisse, 4. F. A. Berkemeier, 5. J. W. van Dartelen, 6. J. van Looy, 7. Aebe de Jong, 8. W. J. Teunisse, 9. W. van Daalen, 10. J. Poppen. Reserves 1. J. P. van Eyk, 2. S. M. Mons. ST. JOSEPH VETERANEN-ST. JOSEPH L Woensdag j.l. vond bovengenoemde wed strijd plaats in het gebouw der St. Joseph- vereeniging aan de Koningsteynstraat. De gedétailleerde uitslag is als volgt: St. Joseph-Veteranen. St. Joseph. I. N. HopstakenH. Rump 20 2. J. BalmL. v. Kessel 02 3. A. BultersJ. v. Zilt 20 4. D. KeyzerH. Kenter 02 6. G. CliteurJos. Bierboom 20 7. J. KoningG. Roeland. 20 Uitslag 86 5. C. MeyerM. v. Leuven 02 8 En de strenge, ijverige plichtsbetrachting, die Catharina nooit uit het oog verloor, ver zekerde haar -spoedig een plaats in de har ten der ouders van hare leerlingen. Maar zij had ook hare schoonheid in haat voordeel, haar zelfbewust optreden, haar sprankelenden geest, en zoo was het geen wonder, dat de eenige zoon van de familie Martin zich tot haar aangetrokken gevoelde. Weliswaar was hij maar een onbemiddeld luitenant, en beiden hadden de overtuiging, dat er geen hoop bestond, dat beiden elkaar voor het leven konden toebehooren. Eerst was het een rustige, geestelijke vriendschap, die beiden verbond. Beiden hadden dezelfde idealen en wissel den van gedachten over kunst en poezie en langzamerhand veranderde die vriendschap in liefde, tn een verlangen naa; hetgeen zij nooit zouden kunnen bereiken En toch hadden zij de overtuiging, dat zij zonder elkaar geen gelukkig leven 'Ouden kunnen leiden. Beidén leden zwaar daaronder, want bei den waren er naar opgevoed, om aan de eischen van het hart het zwijgen op te leg gen, tegenover de onverbiddelijke plicht van het leven. Maar voor hem werd het het zwaarste, af stand te moeten doen van zijn geluk. Hij had alles voor haar ten offer willen brengen. „Ik kan niet altijd offeren blijven," zoo had hij tot haar gezegd. „Ik ben nog jong en begaafd en ik zal mij gelukkig achten voor u te mogen arbeiden Laten wij ver van hier gaan, in een land, waar het als een eer wordt beschouwd, door eigen arbeid hoo- gerop te gaan." Maar Catharina was met te overreden. Ze kon het niet dulden dat hij voor haar zulk een offer zou brengen. „Neen" zoo had ze geantwoord „nooit zou ik het mijzelven kunnen vergeven, dat ik de oorzaak zou zijn, dat gij uwe maatschappe lijke positie zoudt verliezen." „Maar gij" zoo had hij geantwoord, „gij zoudt voor mij hetzelfde doen." „Ja" had ze toen gezegd „ik zou het waar schijnlijk ook doen. Maar ik zou er later al tijd berouw over hebben Ik zou er waar schijnlijk niet te goed voor zijn, te verwijten te doen, in moeilijke oogenblikken. Altijd zou ik er naar streven, het verlorene weer terug te winnen. Zelfs met hem, voor wien ik de grootste liefde koesterde, zou ik niet in het verborgene, in bekrompen levensom standigheden kunnen leven. Gij zoudt er misschien tevreden mee zijn, als ge mij de uwe kondt noemen" zoo voegde ze erbij, met een half medelijdenden, glimlach. Gij zoudt misschien in een hut, verweg afgezonderd met mij kunnen leven, zonder u verder om de wereld te bekommeren, maar mij zou dat onmogelijk zijn." Op dat oogenblik had hij haar overwicht gevoeld. Maar tevens was er iets koels tus- schenbeide gekomen, dat hen van elkaar had vervreemd. Neen, zij kon niet beminnen op dezelfde manier als hij En ontmoedigd had hij haar beeldschoon gelaat aangestaard. En haar wil had gezegevierd, zooals dat altijd en overal het geval was geweest. Onherroepelijk had ze zich van hem losge maakt, door hare verloving met een ander. En die andere was de jonge graaf von Hollenstein, die toen nog een klein ambte naar was. Nog duidelijk herinnerde ze zich haar laatste gesprek met den geliefden luitenant Martin, kort na hare verloving. „Ik begrijp u niet meer" had de jonge lui tenant wanhopig uitgeroepen. „Gij handelt zooals ik nooit had kunnen handelen. Nu ben ik er mijzelven al duidelijk van bewust, dat ik nooit meer in mijn leven eene andere vrouw zal kunnen beminnen, zooals ik u heb bemind. En daarom zal ik altijd ongehuwd blijven." „Ik ken de wereld beter dan gij" had ze met spottenden glimlach geantwoord. „En ik ken ook de menschen. Over eenige jaren zult gij er wel anders over denken, en er mij dankbaar voor zijn, dat ik u niet heb verhin derd, om de echtgenoot te worden van het bekoorlijke en tevens rijke jonge meisje, dat de fortuin voor u heeft bewaard." Treurig had luitenant Martin het hoofd ge schud, toen hij antwoordde „Neen, nooit zal ik dat kunnen doen. Dat weet ik zeker. Gij houdt mij voor minder waard dan ik ben." Toen had hij'hare hand gegrepen, en erbij gevoegd O, ik smeek het u, Francisca, zie toch van dat huwelijk af. Als gij mij werkelijk bemint, dan is uwe verloving een onrecht tegenover uw toekomstigen echtgenoot. En danen dandan zoudt gij ook niet langer het ide aal zijn, waarvoor ik u altijd heb beschouwd. O, het zou vreeselijk voor mij zijn, als ik u niet langer als het ideaal van alle vrouwen zou kunnen beschouwen." j „Maar Hans" had ze toen met de groot ste kalmte geantwoord „ik ben ook in 't ge- heel niet het ideaal van alle vrouwen, zooals gij dat opvat. En overigens is alles in orde. Ik heb von Hollenstein onze geheele geschie denis medegedeeld. Hij hecht daaraan geen bijzonder gewicht. Hij is even blind verliefd op mij als gij.' „Verliefd riep hij driftig uit. „O, noem dat leelijke woord toch niet, Francisca. Ik smeek het u. Ik ben niiet verliefd. Ik bemin u met geheel mijn hart." In haar latere leven had gravin Francisca nog dikwijls aan dat laatste onderhoud ge dacht. Hans Martin had woord gehouden. Hij had zijne eerste liefde nooit kunnen vergeten. En hij was ongehuwd gebleven. En als zij aan hem had gedacht, dan was het steeds geweest met het bewustzijn, dat zij nooit meer iemand zou kunnen ontmoeten die op hem geleek. Het offer was niet tevergeefsch gebracht. Een jaar later wilde het lot, dat luitenant Martin door zijn chef tot mikpunt van zijne booze luimen werd gemaakt. De militaire dienst werd hem tot eene ware kwelling. Hij nam zijn ontslag, en ging aan de universiteit studeeren. Altijd had hij eene groote voorliefde voor geneeskundige studiën gehad. Hij studeerde met buitengewonen vlijt, en daar hij goed had ingezien, dat de ontwik keling der geneeskundige wetenschap ver ten achter stond bij de heelkunde, was hij een buitengewoon bekwaam heelkundige gewor den. En gravirt Francisca was hem al lang var» geten. Zij behoorde tot die vrouwen, bij wie de eerzucht alle andere overwegingen op den achtergrond dringt. Maar toch had het zich in zekeren zin zwaar op haar gewroken, dat zij vroeger uit koele overwegingen haar hart het zwijgen had opgelegd. Sedert jaren woonden gravin Francisca von Hollenstein en doctor Martin in dezelfde stad. Het was eene stad, die ongeveer honderd duizend inwoners telde, en waar men elkaar dus zeer gemakkelijk uit den weg kan gaan, als men daartoe den ernstigen wil heeft. En daarbij kwam nog, dat gravin Francis ca zich bijna uitsluitend in aristocratische kringen bewoog, terwijl doctor Martin de personen, waarmede hij omging, onder die genen uitkoos, die hem het best bevielen. Om voorname kringen te bezoeken ontbrak hem ook de tijd. JWordt vervolgd^

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 13