Ruwe, Schrale Handen geneest men met PUROL Op ieders RADÏa tFTT LUIDSPREKERS Ct. Ingezonden mededeelingen 60 cents oer regel VimiwA lüHmt* De Spaarnebank. UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. per week. dmplefe 3 lampstoésteilèn vanaf f 1.85 per week. RADIO-BUREAU F. H. MEIJER Jansstraat 67 Haarlem. - Telefoon 13620. De winkelweek der Kleine Hout straat. Hierboven reproduceeren wij een schetskaartje van het nieuwe hoofdver- keerswegenplan (primaire wegen), dat Ged. Staten van Noord-Holland ter goedkeuring aan de Staten aanbieden. Dezer dagen gaven wij omtrent dit plan alle bizonderheden. Op bovenstaand kaartje kan men den loop der ontworpen hoofdverkeerswegen nagaan. VRAGENBUS Bioscoop Theater „De Kroon." Telegraphisch Weerbericht HANDEL EN NIJVERHEID, Het stempelen van eieren. LAATSTE NIEUWS. De onderteekening der gesloten verdragen Aanbestedingen. gelokt heeft en Juist denzelfden dag in hooger beroep voor de Rechtbank te Haar lem in behandeling kwam. Deze zaak brengt heel Marken zoo ongeveer in beroering. Ook dit werd echter door bekl. ontkend, hij had zich met de zaken van zijn dochter nooit ingelaten. De gctuige-rijksveldwachter bevestigde echter het feit, waarna tegen bekl. 5 boete of 5 dagen hechtenis werd geeischt. Op de vraag van den Kantonrechter of hij nog wat tot zijn verdediging had te zeggen, ant woordde Klaas, dat, wanneer de politie liegt, het toch altijd als waarheid wordt aangeno men, doch wanneer een oud ménscli de waar heid spreekt, is het leugen. Uitspraak 3 boete of 3 dagen hechtenis. rnmaire m Provinciate deKoci. li mm tl Over/ge wegen me/ /e w/fz/gen beheersvorm. De N.V. Spaarbank van De Spaarnebank, heeft bekend gemaakt, dat in verband met de sterke en aanhoudende verlaging van den rentestandaard, de rentevergoeding op haar spaarbankboekjes met ingang van 1 Novem ber a.s. zal worden bepaald op 33a pet. Tot nu toe bedroeg de rente 4 pet. tuizef I N/eenhui?t'> I He^yHugo weard Vaz Diaz 2000 M. dagelijks Nieuws-' en Beursberichten met tusschenpoozen van 8.154.30 Tijdseinen 10.15 en 4.30 Avondberichten over de H D O te 8 en 10 uur Zondags behoudens event, voetbalnieuws te 44.30 uur nog Pers» berichten te 8 uur Engelsche stations 365495 M dage. lijks concerten, lezingen, enz van 7 20—1 ca 11 uur Zondags ook van 3.50 uur Daventry 1600 M dagelijks. Tijdsein 10.50 en 7.20 uur Big-Ben en 1.20 en 4.20 uur van Greenwich van 7 tot ca 11.30 uur concert, zang, lezing, enz Zondags van af 3.50 en 8.50 uur H. D. O. 1050 M dagelijks Politiebe- berichten 12 en 7.30 uur Zondags niet. Persberichten zie bij Vaz Dias Diner concert (ongeregeld) 6 uur Kinderuurtje 's Maandags 5 uur Avondconcerten dage lijks 8.10 uur. zie verder event bijzonder heden hieronder Radio Paris 1750 M Dagelijks concert, zang of lezing 12 50 en 9 uur Brussel 265 M dagelijks concert 8.35 uur (Zondags 8.50 uur) Eiffeltoren 2650 M dagelijks (onder voorbehoud) 5.50 uur en Zondag, Woens dag, Vrijdag en laatste Zaterdag der maand op 2200 M concert te 7.50 uur. Duitsche stations 395443 M dage lijks concert, zang en lezing vanaf 3.50 uur Zondags ook in de ochtenduren kerkdienst, enz De Bilt 1100 M. Weerberichten 10.45 12.55, 8.35 uur. alkmaar OVERVEEN. ZONDAG. De H.H. Missen te 7 uur, half 9 en te 10 uur de Hoogmis, 's Avonds om 7 uur Lof met Octobermaandgebeden. DINSDAG-avond Maria-Congregatie. VRIJDAG. Tot 5 uur aanbidding. ZATERDAG. Van 3 tot 4 uur gelegen heid om te biechten voor de schoolgaande meisjes. Daarna tot 8 uur voor de overige parochianen. In de week de H.H. Missen té 7 uur, half 8, 8 uur en half 9. Eiken avond ih de week te half 8 Lof met Octobermaandgebeden. De gebeden worden verzocht voor Her manns Handgraaf die in den Heer is over leden. Akersloot .NOAM Gevonden dieren en voorwerpen. Te rug te bekomen bij J. Meij, Donkerelaan I, Bloemendaal, een poes J. Bakker, Bloe- mendaalscheweg 130, 'Bloemendaal, beige ceintuur Beversluis, Zomerzorgerlaan 2, Bloemendaal, poes Berghorst, Schroeder v. d. Kolkweg 2, Bloemendaal, rol vitrage Ronner, L. v. Dalenlaan 34, Overveen, rij- wielbelastingplaatje Bijvoet-Walraven, Schoonoord, Overveen, poesje L. Boors- ma, Zandvoortscheweg 29, Aerdenhout, een tienrittenkaa'rt E.S.M. E. Eigenberger, Zanderij vaart 2, Overveen, zilveren arm band H. v. Velzen, Delftstraat 3, zw'. Haar lem, tinnen waterkan J. Terol, Lange Ba- gijnestraat 4, Haarlem, poes (kinderspeel goed) mevr. Wald van Praag, Enschedé- weg, Aerdenhout, Duitsche staande hond M. Heisterkamp, Zijlweg 73, Overveen, een achterlicht sluitstuk van een auto aan. het Bureau van Politie aluminium sleutel, jón genspet, drie stalen panlappen, dames,para- pluie, sportmuts, hendenhalsband. Statuten. De „Staatscourant" bevat de gewijzigde statuten van het R. K. Harmonie corps ,St. Jacobus", alhier. y Ven. tcpArdo-p rP Aals-peCi Litheory BIJZONDERHEDEN. Brussel. Zaterdag 8.35 Kamermu ziek. Zondag 8.50 Concert en Dansmu ziek. Daventry. Zaterdag 8.20 Redevoe ringen 8,50 „The Lure of the Dan ce". 10.20 Tijdsein en Jazzband Savoy Hotel. Zondag 3.50 Orkest 8.50 Kerk dienst 9.35 militaire kapel. H, D. O. Zaterdag -8.10 Opera Avond uit de Studio „Carmen". Zondag 10 u. Kerkdienst 7.30 Orgelspel 8.10 Concertgebouw. Radio Paris. Zaterdag 9 u, Gala- Concert. Zondag. 9 u. Dansmuziek. Munster. 410 M. Zaterdag 7.40 - Ver-schillende Ouverturen 8.50 lm blauen Affen," klucht in 3 bedrijven. Zondag. 7.50 Solo-kwartet. Zie .verder bovenstaande. Vr.' 1: Waar is de opleiding voor vliege nier? 2. Hoe lang duurt deze opleiding? 3. Welke vereischten worden gesteld om tot deze' opleiding te worden toegelaten? Antw.! Een bijzondere school voor oplei ding tot vliegenier bestaat niet in Nederland. U dient zich dahrtoe te wenden tot de directie van een vliegveld of vliegtuigen- fabriek. In den laafsten tijd heeft de Kleine Houtstraat een grondige verbetering on dergaan en als men er zoo doorloopt her kent men den ouden toestand niet meer. Thans een spiegelglad plaveisel met bree ds tegeltroftoirs. Voor de bewoners der Kleine Houtstraat een alleszins belangrijke gebeurtenis en zoo iets moest gevierd worden. Vandaar de winkelweek, die gisteren een aanvang nam en tot Maandag 26 Oc tober zal duren. De nationale driekleur op verschillende punten der straat uitge stoken, wijst er al op, dat het feest is en de etalages doen in welverzorgde uitrus ting niet voor elkaar onder. Met prijzens- waardigen ijver en artistiek beleid zijn de uitstalkasten ieder een getuigenis voor zich zelf en voor de vaardigheid van den etaleur. Iedereen doet mee en zoo zal de Kleine Houtstraat in de eerstkomende dagen een middelpunt van veler belangstelling zijn, waarvan het succes ongetwijfeld niet zal uitblijven. TRAM ONTSPORING. Gisterenmiddag om kwart over twaalf liep een tramwagen hoek Kcnnemerplein- Kruisweg uit de rails. Om 10 minuten over één was de verkeersstremming weer opge heven. Door overstappen werd hef verkeer on derhouden. Na een goede en gewaa 'eerde vertolking van Rossini s „Dubische Elster" door het Kroon-orkest, werd het programma afge werkt. Het gebruikelijke journaal is heel interes sant en werd gevolgd door een 2 actertje ,Ter wille van de Kunst," waarin gedemon streerd wordt, hoe een vriendelijk land huisje in den kortst mogelijken tijd radicaal vernield kan worden. Het volgende komische nummer „Storm op til," bewijst ons, dat de stormramp te Borculo slechts kinderwerk geweest is bij de cyclonen die in Kansas woeden en waar auto's op telegraafpalen terecht komen, en koeien aan het haantje van den toren blijven hangen. Heel mooi is de gekleurde opname „Lon den." Na de pauze gaat het hoofdnummer „Che- chakcos," welke het geannonceerde nummer: „Het Meisje van Buiten" moest vervangen. Chechakcos worden de goudzoekers ge noemd die naar Alaska gaan, geheel onbe kend met het land en zijn eigenaardigheden. Vooral kunnen we in deze film de mooie na tuuropnamen waardeeren, MANNENKOOR „PROZA EN POZIE". Zaterdag 24 Oct. a.s. geeft bovengenoemd koor in den Schouwburg, Jansweg, haar halfjaarlijksche soiree. De vereeniging heeft zich voor dezen a- vond de medewerking weten te verzekeren, van het Humoristische Dubbelmannenkwar- tet „Octavo," directeur de heer Th. Wie- ring, Amsterdam. Gezien het uitbundige succes, hetwelk dit kwartet te Amsterdam heeft gehad, be looft de soiree van „Proza en Poëzie" een genotvolle avond te worden.- Met het oog op het uitgebreide program ma wordt reeds te 71/, uur aangevangen. FEDERATIE V. JEUGDWERKBESTUREN IN HAARLEM. De federatie houdt op Maandag, 9 Ncv. 1925, in De Kroon haar stichtingsvergade ring. De Commissie van voorbereiding, be staande uit de hceren K. van den Berg, voorzitter der Arbeiders Jeugdcentrale, mr. L. G. van Dam, voorzitter der Vrijzinnig- Democratische Jongeren Organisatie en W. J. Speller, secretaris der R. K. Commis- sie vor Jeugdorganisatie, 'heef^ een ontwerp statuten ontworpen, waaaraan wij het vol gende ontleenen: De vereenig.ng heeft ten doel, met behoud van iedere zelfstandigheid, samenwerking te bevorderen tusschen de besturen dei- instellingen, die zich in Haarlem en om streken met jeugdwerk bezighouden, voor zoover zij bij de vereeniging zijn aangesloten. Zij tracht dit doel te bereiken: a. door bespreking der technische vraag stukken op jeugdgebied; b. door het samenstellen van rapporten en statistieken op dit gebied; c. door het verkrijgen van hulpmiddelen noodig voor de uitbreiding van bet werk; d. door a'le wettige middelen. Als leden kunnen toetreden alle vereeni- gingen, die zich in Haarlem en Omstreken op jeugdwerk toeleggen. Hebben plaatse lijke vereenigmgen zich centraal vereenigd, dan treedt de leiding der centrale in hoogste instantie vor hen op. Om als lid te worden aangenomen moet eene vereen.ging of bond, bedeeld in art. 5 den wensch daartoe schriftelijk aan den Naar waarnemingen in den morgen van 17 October. Hoogste barometerstand 768.3 m.M., te Toulouse. Laagste barometerstand 745.4 m.M., te Siornoway. Verwachting van den avond van 17 tot den avond van 18 October: Zwakke tot matigen zuidwestelijke tot wes telijken wind, betrokken tot zwaarbewolkt, kans op regen, zelfde temperatuur. Dinsdagmiddag is op het departement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw een bij eenkomst gehouden van vertegenwoordigers der regeering met belanghebbenden bij den eierhandel, ter bespreking van wat moet worden gedaan in verband met de plannen der Engelsche regeering inzake het stempe len van eieren. De vergadering werd geleid door den heer Kakebeke; mede waren aanwezig de heeren Mansholt van de afdeeiing Handel en een vertegenwoordiger van den Minister van Ar beid. Een algemeen debat over het al of niet wenschelijke van het stempelen, waarbij zoowel voor- als tegenstanders het woord voerden, bleek niet in staat de klove tus schen beide richtingen te overbruggn. De regeering zal ten slotte moeten overwegen, wat het aan de hand der debatten zal doen. Mocht de regeering tot de wederindiening van een stempelwetje overgaan, dan spraken enkele vertegenwoordigers zich uit voor zoo'n wet, onafhankelijk van wat Engeland in deze zou besluiten. De meerderheid wenschte het verband met de Engelsche plannen echter niet te verbreken en ver zocht een bepaling, dat de Nederlandsche wet in werking zou treden tegelijk met de Engelsche bepalingen. Het resultaat der discussie was, dat de vertegenwoordigde organisaties gezamenlijk zullen streven naar een bescherming van den naam van het Nederlandsche ei, speciaal in het buitenland, op den grondslag als met het lersche ei geschiedt en zonder inmenging van de overheid. Namens de regeering werd verklaard, dat ten deze een afwachtende houding zal wor den aangenomen. Echter werd de moreele steun der regecring toegezegd. LONDEN, 17 Oct. Daily-Mail verneemf dat het veiligheidspact en de andere ver dragen op 1 Dec. te Londen onderteekend zullen worden. Een speciale ziliing van den Volkenbond zal 16 Dec. bijeen komen, in welke zitting Duitschland tof den Bonc zal worden toegelaten. Gisteren werd door B. en W. te Velsen ten Raadhuize aanbesteed: A. Het bouwen van 35 arbeiderswoningen op een terre;n aan den Tusschenbceksweg te Velseroord, kadastraal bekend Gemeente Velsen, Sectie M. No. 3151, volgens bestek No. 94; B, Het bouwen van 48 arbeiderswoningen op een terrein aan de Melk- of Noorderlaan te Wijkeroog, kadastraal bekend Gemeente Velsen, Sectie B. Nos. 2141, 2142 en 2143, volgens bestek No. 95.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2