>USt®£ M&berf Verkeersongevallen. De inwijding van de Petrus Canlslnssekool te Seboten. Gemaentebegrooting 1020. Doet Uw Schoenen Goed dYsPAARNEBANK Ruwe en Schrale Huid Begin van brand. R.-K. Rederijkerskamer Alberdingk Thijm. Aanvaring. Ontspoord. Auto te water. AanHicfn» te Vijfhuizen, Uit de Bouwbedrijven. - t/Tabietien, voor rooKers Bekroond. Collecte. Englis' h Associaton in Holland. DE BEHANDELING DER FINAWCIEELE COMMISSIE. Tarieven van gas en eleetriciteit. De Belastingen. 0. GEMEENTEZAKEN. De R.-K. Mulo aan de Ged, Oude Gracht. DRAISÏM'vanVALKEMBUR Een onwillige krulstaart. VOOR DEN POLITIERECHTER. Het jubileum van den beer J. W. de Graaf. BURGERLIJKE STAND. UIT DEN OMTREK Van FRANKEN Uw brood te zal altijd tot VOORDEEL U strekken. 't Is SMAKELIJK bereid, van PRACHT-kwaliteit. Men kan er SLECHTS GOEDS in ontdekken! 101 103 981/2 1011/3 1031/a 43 167i/a 1601/a 140 192 142i/2 431/a 144 95 166V 2 141 901/4 38 7 HEDEN 101 103 981/, lOll/a 1031/2 192 78 545l/2 301 1281/2 1741/2 142 - 146 144 7% Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. HEEMSTEDE Bioemendaaische dame te Antwerpen bestolen. GEMENGD NIEUWS. Een horloge In een varken. Buurvouw in het Kippenhok. De maker van de valsche zilverbons. Motorongeluk. rome t BLOEMENDAAL. LAATSTE NIEUWS. Uit de bouwvakken. De Eemdijk. Een huis ingestort. Hanzebank Bisdom Haarlem. CAFE MORGEN, DINSDAG BRINKMANN, GR. MARKT - 8 UUR PRECIES OPENINGSAVOND van den cursus PATER Dr. MAKAAY, over Wijsbegeerte. Kaarten aan de zaal a f 3.voor vier avonden. BESTUUR R,K.V.U» DOOS 30, 60, 90 Cent. Bij Apotfr. en Drogisten. Pharm.Fcbr. A.MJinhardt Zeist Te half 4 Zaterdagmiddag werd brand gemeld op hef Kenauhofje ten huize van J. B. de V. wonende Tuinstraat 9d. Oor zaak was het feit, dat een 8-jarig zoontje tijdens de afwezigheid der ouders een luci- ier had aangestoken en geworpen had in een vat met houtwol, dat in hef portaal stond. Het vat verbrandde, terwijl een deur verschroeide. Door de buren werd het vuur met eeni- ge emmers water gebluscht. De sfaf der brandweer was aanwedig doch behoefde geen dienst te doen. Gisterenavond werd de serie wedstrijd- ronden ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van Alb .Thijm vervolgd door de Tooneelvereetiiging „Door Eendracht Sterk" uit Heemstede. Deze vereeniging kwam met „De Mexi- caansche Zilvermijn", vroolijk spel van speculatiekoorts in drie bedrijven, door Gerard Nielen. De heer Castricum hield een klein openingswoord, waarin hij de juryleden, eereleden en andere aanwezigen hartelijk welkom heette. Vervolgens werd een poging gedaan om het Strijdlied voor het R.-K. Werklieden verbond te zingen. Daarna kwam de „Mexicaansche Zilver mijn" voor het voetlicht. Tusschen de be drijven hield de Jnzz-band „The Spaarne Boys" er de vroolijkheid een beetje in. De onderzeeboot K 13 van de Kon. Ne- derlandsche marine lag Zaterdagmorgen om 8 uur, gekomen van de werf van de maatschappij voor schecps- en werktuig bouw Fijenoord, op de rivier, voor anker te wachten om door de Koningshaven te Rotetrdam te varen. Het klipperscllip On derneming, schipper J. Steur, uit Heem stede, dat op dezelfde hoogte voor anker wilde komen, werd door wind en stroom tegen den onderzeeër opgedrongen en kwam met den scherpen boeg van de K. 13 in aanraking, met hef gevolg dat de Onderneming een gat aan stuurboordzijde opliep en water maakte. Het kiippersch:o is door een sleepboot van de firma van der Graaf naar de Oude Plantage gesleept en daar op het drooge gezet. Daarna is men begonnen met hef leegpompen van het schip. Zaterdagmorgen omstreeks 11 uur is bij het Groene Kerkje te Oegstgeest de loco motief van de stoomtram HeemstedeLei den ontspoord. De locomotief kwam dwars over den weg te staan. Persoonlijke ongelukken hadden niet olaats. Zaterdagaovnd reed een zoon van den Zaterdagavond reed een zoon van den Kruisweg te Vijfhuizen met z'n vrachtauto, zwaar beladen met turf, den Zwartenweg in. Doordat hij z'n draai te lang nam, geraak te hij te veel op den kant, waardoor de auto omkantelde en in de diepe sloot terecht kwam. De t#'ee inzittenden kwamen er goed af. Het viel niet mee de auto tegen den hoo- gen kyit uit de sloot te krijgen. Met ver eende krachten en met behulo van een takel kwam auto toch op het droge. Terwijl de melkrijder J. K. melk stond op te laden hij den landbouwer S. aan den Vijf- huieerdiik, passeerden daar juist twee auto's elkaar. Daar de auto die uit. de richting Haarlem kwam. de lichten niet doofde, ge raakte de andere blijkbaar de kluts kwiit zoodat zij achter tetfen den wagen van K. botste, met het gevolg dat de auto flink be schadigd werd. De paarden van K„ hierdoor hevig geschrokken, wilden er van door gaan, maar K. '."1st ze nog juist bijtijds tot stil stand te brengen. Tramontsporing te Oegstgeest. Vrijdagmorgen omstreeks 11 uur ontspoor de een locomotief der N. Z. H. T. M. van de lijn HeemstedeLeiden, bij het afrijden van de Kanaalbrug te Oegsifjeest. De machi ne kwam over den weg te staan. Gelukkig liep een en ander zonder ongelukken af. Door het breken der koppeling bleven de andere wagens van den wagentrein in de rails. Autobotsing in Haarlemmermeer. Zaterdagmorgen reed, door het defect ra ken van de stuurinrichting op den Kruis weg in de Haarlemmermeer een luxe auto waarin vier personen waren gezeten, tegen een boom. Het voorgedeelte van de auto werd geheel in elkaar gedrukt, doch de inzittende perso nen kwamen met den schrik en een paar lichte ontvellingen vrij. Zij moesten hun reis met den trein voort zetten, terwijl de deerlijk gehavende auto ater naar Amsterdam, vanwaar afkomstig, s overgebracht. waarin gevestigd is eene school voor ge woon- en eene school voor uitgebreid lager onderwijs. B. en W. stellen voor te beslui ten de gevraagde medewerking te verlee- nen, en daarvoor beschikbaar te stellen, voor zooveel de school voor gewoon lager onderwijs betreft, een bedrag van 346.66 en voor de school voor uitgebreid lager on derwijs een bedrag van 173.33. In de Raadsvergadering van 15 Juli j.l. werd om prae-advies in handen van B. en W. gesteld het door het lid van den Raad, den heer H. J. L, Klein Schiphorst, inge diend voorstel, om in plaats van het bepaal de onder voorwaarde b, A van het Raads besluit d.d. 15 Juli 1925, No. 10, II, gedrukt stuk no. 162, te lezen: „de landelijke collectieve arbeidsovereen komsten of ter plaatse geldende arbeids voorwaarden en loonen zijn van toepassing De loonen der werklieden zullen niet hoo- ger mogen zijn dan daarin bepaald of over eengekomen, met dien verstande, dat bij aangenomen werk daarboven kan worden gegaan"; Overeenkomstig de ingewonnen adviezen van organisaties van werknemers en werk gevers en van de Commissie van bijstand in het beheer der openbare werken, kunnen B. en W. zich met genoemd voorstel ver eenigen. EEN NIEUW CAFE-RESTAU RANT CABARET-DANCING. Binnenkort zal onder directie van den heer A. Slot, een café-restaurant-cabaret dancing geëxploiteerd worden in de Tem peliersstraat 71. Het gebouw zal den naam dragen van „Bellevue". Op den Zaterdag gehouden voordrachten wedstrijd voor soii en duetten, uitgeschre ven door de Tooneelvereeniging „Thalia" te „Wcrmeryeer, behaalden onze stadge- nooten, de heer en mevrouw v. Musscher in de afdeeling duetten met algemeene stemmen den len, eere-, zang- en publieks prijs. Gisteren is in de St Jozefskerk aan de Jansstraat, na de predicatie van Pastoor v. d. Pavoordt, onder allé H. Missen, een collecte gehouden ten bate van de St, Liduinakerk te Schoten, welke heeft op gebracht 1110. Op uitnoodiging van de English Associa tion in Holland zal Miss Irene Sadler een serie voordrachtenavonden geven voor de aideelingen van deze vereeniging. Het Hij had de zakken gekocht voor 5.10 er, had ze met nog ti enandere zaken weer voor 7.20 verkocht. Uit het getuigenverhoor bleek, dat K. zeer goed wist, dat de zakken van diefstal afkomstig waren. De Politierechter wees bekl. er op, dat als zulke menschen als hij er niet waren, die gestolen goed kochten, de jongens er niet toe zouden overgaan om te stelen. De Officier van Justitie eischte 3 maan den gevangenisstraf. Bekl. zeide nog, reeds voor het Kanton gerecht voor deze zelfde zaak wegens het niet bijhouden van het register te zijn ver oordeeld tot 65 boete. subs. 20 dagen hechtenis. De uitspraak in deze zaak werd eveneens bepaald op Maandag 26 October. Hedenmorgen had de plechtige inwijding plaats van de Petrus Canisiusschcol behoo- rende bij de Liduinaparochie te Schoten. Hard heeft men nog moeten werken om de school nog gereed te krijgen vtfor dit leer jaar en dank zij aller medewerking is dit ook gelukt. Met voldoening kan men thans op het afgeloopen werk terugzien, terwijl men alle krachten zal inspannen om de school een roep te doen verkrijgen, haar beschermheilige waardig. Om 9 uur werd een plechtige H. Mis op gedragen door Pastoor C. Brouwers, die daartoe speciaal was uitgenoodigd. Als diaken en sub-diaken fungeerden Pastoor P. J. M. J. v. d. Pavoordt en Kapelaan S. de Korte. Voor den aanvang der H. Mis werd het Veni Creator gezongen, terwijl het koor onder de Mis de 3-stemmige Perosi uitvoerde. Om elf uur had de wijding van het schoolgebouw plaats door den Hoogeer waarden deken L. A. A. M. Westerwoudt, Vele genoodigden gaven, evenals een groot aantal ouders blijk van hun belangstelling. Zoo merkten wij o. a. op den waarnemend burgemeester van Schoten, mr. J. N. J. E, Heerkens Thijssen, den gemeentesecretaris, den heer C. de Haas v. Dorsser, wethouder Ch. C. Wolft, den inspecteur van het Lager Onderwijs, den heer G. H, Wenstink, Dr. van Eekelen, schoolarts, den heer Loer akker, terwijl verder cjnwezig waren het Kerk- en Armbestuur ih het onderwijzend personeel. Na de wijdingsplechtigheden sprak pas foor v. d. Pavoordt de genoodigden toe. Als het voor iemand in Schoten een glo- rieusen dag is, aldus spr., dan is het voor den pastoor van de Liduina-parochie. Geen gelukkiger dag dan deze, daar hij thans de zekerheid heeft, dat de katholie ke kinderen katholiek onderwijs zullen krij gen. Op de eerste plaats is daardoor dank verschuldigd aan Item, die den grondslag hiervoor heeft gelegd, pastoor Brouwers, Heel wat slapelooze nachten heeft deze doorgebracht, dóch thans ziet hij het resul taat van zijn ijver. Ontzaggelijk veel heeft hij gedaan om dit tot stand te brengen en hedenmorgen heeft hij zelf de H, Mi's op- Voorts sprak de heer Donkels, namens de grofbankwerkerij den jubilaris op hartelijke wijze toe. Verschillende cadeaux mocht de heer de Graaf in ontvangst nemen. Van zijn collega's ontving hij een eikenhouten rook tafel met een keurig rookstel. De afdeeling grofbankwerkerij, waar de^ jubilaris baas is, liet zich ook niet onbetuigd en bood den jubilaris een prachtige eikenhouten pendule aan. De R. K. Bond van „Technici" zond eveneens een aardige verrassing als blijk van erkentelijkheid voor 't vele dat hij voor deze organisatie deed. De heer de Graaf, die de functie vervult van penningmeester en ziekenvader van „Herwonnen Levenskracht" ontving van zijn mede-bestuursleden een stel pfahtcige bronzen vazen passende bij de pendule. Van een oud-patiënt mocht de jubilaris een fraai bloemstuk ontvangen. Het spreekt van zelf, dat de jubilaris den geheelen dag vrij-af had. Op een intieme wijze is dit jubileum herdacht. Een schat van bloemen en gelukwenschen kwam bin nen. Nog lang zal deze dag, waarop zooveel syijipathie is getoond in geheugen blijven. Van alle zijden kwamen gelukwenschen binnen, wel een bewijs dat de jubilaris zeer gezien is. aiaeennpen van uwe ----- <-> Aon programma bevat zoowel klassieke als mo- I «edragen om Gods verdere zegen voor den j* cr-iu,. Air. in i loei van de school af te smeeken. :rne Engelsche poezie Miss Sarder, ciie :n Engeland een zeer goeden naam geniet als voordrachtenkunstenares, zal in de volgende :'oei van de school af te smeeken. Spr. bracht dank aan den Hoogeerwaar den Deken, die gaarne de uitnoodiging tot dank aan diende. Allen, die hadden medegewerkt om dit mooie werk tot stand te brengen, dank- te spr. Thans de taak van het onderwijzend per soneel. Spr. sprak den wensch uit, dat het met groote tact en liefde met Qe kinderen zou omgaan. Met eigen opoffering zal men moeten werken om de ouders, die de opvoedende taak gedeeltelijk aan de on derwijzers overgeven, niet teleur te stel len. EEN ONGELUK AAN BOORD VAN EEN TREÜLER. Aan boord van den Zondagmorgen te IJir.uiden binnengekomen stcom-trawler Erica IJ 384, heeft Vrijdagavond op de Noordzee een ernstig ongeval plaats gehad. Terwijl een aantal leden der bemanning op op het dek bezig was, knapte plotseling een der vischlijr.en, Twee matrozen A. V. en A. S, kregen het afgeknapte eir.d tegen de beenen, waardoor zij een beenbreuk be kwamen. Direct na binnenkomst werd een genees heer geroepen, die de eerste hulp ver leende, waarna de mannen per zieken-auto n.y' het Ziekenhuis St. Joannes de Deo if: Haarlem werden overgebracht. Het bestuur der R. K. Jongensschool voor Mulo, gevestigd te Haarlem, heeft verzocht om uit de gem kas de benoodigde gelden beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van eiectrische verlichting inplaats van de bestaande gasverlichting in het schoolge bouw aar. de Gedempte Oude Gracht 120, LEEUWARDEN 'SbXTïïtrechTsö, Amsterdam j -ffg vandeschool—^ Sl. Groningen 22, Nijmegen 23, Hilversum weS'dS en VHss^ngen 29 October gebracht, die zoo dikwijls met^zijn adviezen Vanmorgen, rond 8 uur, reed in de Kruis- tochtstraat een veehouder met drie varkens in zijn wagen naar het Slachthuis. Een der drie krulstaarten sprong in het gezicht van 't Slachthuis over de leun'ng van den wagen heen en zette het op een loopen. Een oor- verdoovend geschreeuw van de twee achter- gebleven varkens, die. thurt collega M'htb "v goede reis wenschten vermengde zich met het gekrijsch van den vluchteling, die al spoedig was opgevangen door den slager K. Met vereende krachten werd de knorrepot weer op den wagen geheschen om den tocht voort te zetten. Een klap in 't gela.at Er was herrie op 2 Augustus op den Rijksstraatweg, te Bennebroek en de veld wachter moest cr aan te pas komen. Reeds was een herriemaker ingetekend en de veldwachter kwam terug om de orde te handhaven. Toen hij op de plaats des onheils kwam, was de ruzie nog steeds aan den gang. Een auto stond er met stukkende ruit en Th. H, O. maakte het meeste lawaai. De eenige manier om er een eind aan te maken was O. mee te nemen naar het bureau, wat dan pok gebeurde. En al een, eind weegs was O. meegegaan, toen hij zich tegen het ongcwenschte ge leide van den veldwachter verzette en hem een klap in -'t gelaat gaf. Voor dezen klap had O. zich hedenmor gen voor den Politierechter te verantwoor den. Hij bekende wel den klap gegeven te hebben, doch dat kwam omdat het zoontje van den veldwachter hem eerst geslagen had en hij wilde terugslaan, toen hij missloeg en den veldwachter trof. „Hoe 't ook zij, merk te de Politierechter op, „u had den klap niet mogen geven". De Officier van Justitie, mr. Andnnga, achtte het gebeurde een ernstig feit, waar voor geen boete moest geëischt worden, waarom hij een gevangenisstraf van 14 dagen vroeg. De verdediger, mr, v. Rees, vroeg vrij spraak. subsidiair een geldboete. Het vonnis van den Politierechter luid de mild. Bekl. werd veroordeeld tot een geldboete van 20 subs. 10 dagen hechtenis. Jeugdige dieven. Bij het station te Beverwijk staat een oude molen, welken een koopman uit Haar lem thans voor bergplaats gebruikt .Een groote partij zakken ligt er opgestapeld Zulk een bergplaats was een gereede aan leiding voor een drietal jongens uit Be verwijk om hun portemonnaie, waarvan d bodem misschien reeds zichtbaar werd, te vulien en zij gingen tot het ongeoorloofde over. Een bezoek werd aan den molen ge bracht, stapels zakken op een wagen ge laden en naar een opkocper gereden, die, ofschoon hij begreep dat het hier geen zui vere zaak betrof, de zakken ten getale van SC1 kocht voor 5.10. Thans stonden de 'jeugdige dieven voor den Politierechter en bekenden veel spijt van hun daad te hebben. Wat ze met 't geld gedaan hadden, vroeg de Politierechter. Ze hadden er cigaretten voor gekocht en waren naar den bioscoop geweest, verklaar den ze. Een had nog het geld op zak en hij had het teruggegeven. Ze begrepen thans wel, dat er straf moest volgen. De Officier eischte dan ook tegen een der beklaagden. 3 maanden tuchthuisstraf, omdat hij nog minderjarig was; tegen de tewc anderen ieder 3 maanden gevangenis straf. Mr. v. Dam de veroediger, vroeg vrij spraak, omdat in de dagvaarding sprake was van diefstal in vereeniging door 3 perso nen, terwijl slechts twee jongens den dief stal haqder. gepleegd. De derde was reeds eerder in den molen geweest. De uitspraak werd bepaald op 26 Octo- ker a,s- v Dan kwam de opkooper C. K., uit Bc- v ét wijk, voor. Met den wensch, dat de school met Gods zegen moge groeien en bloeien, besloat spr. De heer Heerkens Thijssen zeide, dat t gemeentebestuur steeds verheugd is ij de totstandkoming van een nieuw openbaar gebouw, hetgeen een vooruitgang betee- ke'nt. Zeer zeker is het dan een verheugend feit als dat gebouw moest worden betaald uit 'een krappe gemeentekas. Dagen van moedeloosheid zijn er geweest, want als er geen geld is, dan zwijgen alle wetten, toen evenwel het geld er was, had alles een vlot cr gelukkig verloop. Spr. feliciteerde het kerkbestuur van harte met deze nieuwe SC De^'heer Weustink aan 't woord komend, zeide een bijzondere liefde te hebben voor deze school, daar het de eerste Katholieke school is, die hij van het begin af tot de voltooiing heeft meegemaakt. Spr. wensch- te 't bestuur geluk en sprak de hoop uit, dat de'geest van Petrus Camsius ook zicht baar wordt bij de kinderen dat zij in het leven behalve de profane wetenschap, ook de wetenschap van het geestelijk leven, als een kostbare schat, zullen meenemen, tot heiliging van hen zelf en stichting van an deren. \U vertegenwoordiger van de geestelij ke' overheid sprak de Hoogeerwaarde de ken zijn gelukwensch uit en wijdde ver volgens waardeerende woorden aan den pastoor. Zijn gansche leven, aldus spr., heeft hij gewijd aan de jeugd, daarom is het voor hem zeker een 1 gelukkigen dag, Met den wensch, dat God op een bijzonde re wijze zhn werk moge zegenen en hij in de komende jaren geluk en reine voldo ning moge zien in waf tot stand is ge bracht, eindigde spr. Ten slotte sprak namens het onderwij zend personeel, het hoofd der school, de heer J Suiker. tX'aar het onderwijs in Schoten ^algemeen gunstig bekend is, rust op het orderwij- zend personeel een moeilijke taak. Het zal zijn best doen om de jeugd niet alleen als goede Roomschen, doch ook als degehjue burgers in de maatschappij af te leveren. Hierna bad de bezichtiging van het ge bouw plaats, De school bestaat uit één verdieping, zoodat alle lokalen gelijkvloers zijn. Licht en luchtig als zij zijn, wekte hef de bewondering van de aanwezigen op In elk lokaal kunnen 48 leerlingen onderge bracht worden. In het geheel zijn er 7 lo kalen met een gymnastieklokaal. Het geheele gebouw geeft een prettigen indruk door de eenvoudige, doch smaak volle wijze. waarop het is neergezet Met voldoening kunnen de Architect en aanne mers op dit werk terugzien. Heden herdacht de heer J. W. de Graaf, den dag waarop hij vóór 25 jaar geleden in dienst trad bij de „Werf Conrad' alhier. De jubilaris werd hedenmorgen ten kan tore van de „Werf Conrad", door den di recteur de heer P, Lugt, op een hartelijke wijze toegesproken, en spjr, hóópte, dat het hem mocht gegeven zijn, nog vele jaren zijn krachten te geven aan de „Werf Conrad", Hierbij oevrhandigde de directeur den jubi laris een enveloppe met inhoud. De Commissie van bijstand in het beheer der gemeente-financiën bericht, dat de ont- werp-begrooting 1926 haar aanleiding heeft gegeven tot de navolgende besprekingen Een lid betoogt de wenschelijkheid van eene sterke verlaging van de gasprijzen naar zijne meening zal zulks verhooging van het gasdebiet tot gevolg hebben. Voorts be pleit dit lid versterkte afschrijving op de be zittingen van het bedrijf. Een ander lid wenscht in de eerste plaats hulde te brengen aan het College van B. en W., omdat bij deze begrooting de rechten van het personeel onaangetast zijn gebleven. Verder vraagt dit lid of met deze begroo ting rekening is gehouden met de wijziging in de heffing van de Rijksbelastingen en met de mededeeling in de Troonrede ter zake ver anderde schoolgeldregeling. Verlaging van de gas- en stroomprijzen acht hij wenschelijk afschaffing van de za kelijke belasting op het bedrijf moet naar zijne meening thans in overweging genomen worden. Een lid zegt, dat het hem heeft bevreemd, dat de post „uitkeering ten bate van de na zorg van hen, die het buitengewoon lager onderwijs hebben gevolgd" wederom pro memorie is uitgetrokken, terwijl ook van plannen te dier zake niets wordt vermeld. Een lid vraagt, hoe het staat met het we tenschappelijk tekort bij het gemeentelijk pensioenfonds en of in de begrooting gere kend is op eene bijdrage voor 1926 in dat tekort. Verder vraagt dit lid, of nu nog niet de tijd is aangebroken tot opheffing van de huurcommissie over te gaan. De Voorzitter antwoordt, dat in de begroo ting van het Electriciteitsbedrijf gerekend is op eene verlaging van de stroomprijzen verlaging van den gasprijs kan hij thans niet aanbevelen. De gunstige verwachting ten opzichte van de verhooging van het gasde biet bij eene sterke verlaging van den gasprijs kan door hem niet worden gedeeld. Reke ning houdende met bedoelde verlaging van de stroomprijzen zijn thans de gas- en stroom prijzen in deze gemeente in vergelijking met anciere plaatsen niet ongunstig. De oorspronkelijke begrooting van den Directeur van het Electriciteitsbedrijf gaf een hooger winstsaldo. In verband daarmede zal verlaging van de stroomprijzen worden voorgesteld. Spreker zou het echter onjuist vinden, indien in de volgende jaren elke ver hooging van het winstsaldo zou moeten wor den gebruikt voor verlaging der prijzen. Wat betreft de afschrijving op de bezit tingen van het gasbedrijf, deze zijn naar zijne meening tot op heden zeer gunstig geweest. Met de plannen betreffende de Rijksbe lastingen, alsmede met de mededeeling in de Troonrede ter zake eetje veranderde schoolgeldregeling, werd bij het opmaken der begrooting geene rekening gehouden. De begrooting wordt opgemaakt op grond slag van den thans bestaanden wettelijken toestand. Tot afschaffing van de zakelijke belasting op het bedrijf zal eerst dan kunnen worden overgegaan, als voor eene sluitende begroo ting eene mindere heffing aan belasting mo gelijk is. De Raad zal dan moeten beslissen welke belasting moet worden verlaagd of afgeschaftzal bijv. de zakelijke belasting op het bedrijf moeten verdwijnen vóórdat tot vermindering van de opcenten op de/per- söneele belasting wordt overgegaan of moet voor alles het streven zijn de 2% evenredige heffing tot nul terug te brengen Ter zake eene uitkeering ten bate van de nazorg enz. zullen den Raad spoedig nadere voorstellen bereiken. Eene bijdrage in het wetenschappelijk te kort van het gemeentelijk pensioenfonds is niet geraamd. Aanbevolen wordt om af te wachten of het wetenschappelijk tekort ook een werkelijk tekort zal worden. Voorloopig zijn de inkom sten van het fonds ruim voldoende om hier uit de uitgaven te bestrijden. Verschillende gemeenten hebben hun ge^ meentelijk pensioenfonds geheel opgeheven en brengen ten laste van iedere begrooting de uitgaven van pensioenen voor het desbe treffende jaar. Na deze beraadslaging concludeerde de Commissie, dat de financieele'politiek er in de eerste plaats op gericht moet zijn, om het percentage der evenredige belasting te doen verminderen. Wat de ontwerp-begrooting 1926 betreft, werd besloten, mede te deelen, dat zij zich hiermede in het algemeen kan vereenigen. Ondertrouwd: 19 Oct.: N. Schouten en J H. BoelhouWer. A. P. Tiifimer en M. B. Tadema. Geboren: 17 Oct.: z. van H. M. v. d. Berg Smit. z. van I. J. Janzenv. Loon J. van C. M. KasteleinGijlswijk. d. van B. E. RosenhartGlas. d. van M. Coulede Droog, 18 Oct.: z. van J. M. Beelen—Raadschelders. z. van J. H. M, Vide—Spoor. Overleden: 16 Oct.; W. H. P. v. d. Heide 63 j„ Duvenvoordestr. 17 Oct.: H. Bainink 79 i„ Wilsonsplein. A. M. v. Hamelv d. Willigen, 66 j„ Ged; Oude Gracht. H. Krijns, 84 j„ Ripperdapark. J. V, v, Norde 17 j., Luitesteeg. W. Dijkstrav. Wijn gaarden, 29 i„ Cornelissteeg. 18 Oct.: J. Piek, 75 j,, 't Krom, D Wouters, 73 j„ Gqsthuisvest, W. C. E. VerhagenFlier, 75 j., Roosveldstraat. S., 4 j„ d. van H. Linterman, Wijde Geldeloozepad. .utaiitmannir. zcodat er minstens een 500 toeschouwers waren. Velen moesten teleurgesteld wor den, zoodat reeds voor den volgenden dag kaarten verkocht werden. .Dit, wat het financieel succes betreft. Maar ook van het gezelschap zelf was het een succesavond. Nimmer nog heeft de lach zoo gedurig door de zaal geklonken. Nim mer nog hebben wij zooveel applaus ge hoord in het gebouw en na sommige ta bleaux, zooalis dat van „Borcvulo" en de „Hulde aan Oranje", steeg dit applaus tot een ware ovatie, en hoewel schoorvoetend, omdat de tijd dringt, moest nog eens „ge haald" worden, daar men niet ophield met applaudiseeren. De zang klonk fiier in de ruime zaal frisscher dan te Hiïlegom. Sam, Bram en Roosje deden de toeschouwers tranen lachen. Wie dan ook eens wil la chen om gezonde humor en wil genieten van de mooie tableua's, fraaie kleeding, goede muziek en zang raden wij aan "nog te probeeren een plaatsje te veroveren voor hedenavond, afgescheiden nog van het goe de doel wat men er mede beoogt, waardoor zij eenig recht hebben „Daar ken je niet van af". Film „Gevangeniswezen." Belangstel lenden in een mooie en interessante film staat een goede avond te wachten. Mor gen, Dinsdag 2 OOctober, 's-avonds te 8 uur, zal in het R.-K. Vercenigingsgebouw de fraaie' film „Gevangeniswezen" worden vertoond, onder leiding van de K. S. A. en ten behoeve van de R.-K. Reclasseering. Voor Heemsfedc is deze film, die 4 ac- ten -telt, geheel nieuw, maar in Amster dam werd ze reeds drie maal met enorm succes gegeven. We twijfelen er dan ook niet aan, of ieder, die zijn avond kan vrij maken, zal dezen morgen in het Vereeni- gingsgebouw doorbrengen en zeker niet teleurgesteld worden! 5% Nederland 1919 6% Nederland 1923 414 NederL 1917 1% N.-L 1921 A-. 6% N.-L 1923 D... LolL Lloyd Oude Vaarl dito Gem. Eigend. Mij „Nederland" Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot H V. A. Java Cultuur i Jurgena gew. K oloniale Bank 1 dische Bank Cert. Handel Mij. Resc. dito Phoenix Geconsolideerde Kon. Olie U. S. Steel Marine comm. Vorstenlanden Actions id. mp. Merc. Arg. Poerworedjo Oude Deli Senembah Deli Batavia A dam Rubber Serbadjadi Silau Wai Sumatra Dordtsche Petr, Southern Rail* Union Anaconda Wabash Comm. Maxwell V K 651/a 54Va 761/2 191/4 547l/3 304 127 173 3811/2 1251/2 101/2 !491/a 137% 7l/2 105 424 495 3981L 3671/2 .360 192 308 356 1071/2 1671/, 385i/2 125 ld/8 147l/4 1351/2 4241/2 494 3971/2 3611/3 290 IO8I/3 1411/4 371/2 19 OCTOBER- „Daar ken je niet van af". De eerste opvoering gisteravond van de revue „Daar kiH je niet meer af", door' het Hillegomsch'e revue „Daar ken je ni^t meer af", door het Hillegomsche revue'gezelschap is een suc- ces/ivond geworden. De zaal was geheel uifyerkoclit, of liever, er. waren banken en stoelen bijgezet tot geheel achter in de zaal, gens mishandelen van een paard, dat een wagen met steenen vervoerde. In het Kinheimpark sloeg hij op erbarmelijke wijze het dier zoodanig met zijn zweep tegen zijn kop dat de bewoners zich hieraan ergerden en de politie in kennis stelden. Deze maak te hiervan proces-verbaal op. De zweep werd in beslag genomen. De Antwerpsche redacteur van de „Maas bode", meldt dt. 16 dezer: Toen mej. de Visch uit Bloemendaal dezen middag in den express-trein ParijsAmster dam, na in den'restauratie-wagen net mid dagmaal gebruikt te hebben, te Brussel in haar compartiment terugkeerde, consta teerde zij tot haar groote schrik, dat haar koffer, die voor een groote som juweelen en geld bevatte, verdwenen was. Onmiddellijk werd de politie van het Brus- selsche station op de hoogte gesteld, die een uitgebreid onderzoek begon, tengevolge waarvan de express-trein een aanzienlijke vertraging kreeg. Het onderzoek leverde niets op. TH. In Mei verloor de metselaar B. v.d. A. te Woensel bij Eindhoven zijn horloge. Toen hij dezer dagen zijn intusschen vetgemest varken slachtte bleek in een darm van het dier het verloren zilveren remontoir met een stukje ketting te zitten. Vermoedelijk is het uurwerk in het voer terecht gekomen en zoo door het varken verorberd. Te Ouddorp (N.H.) miste de landbouwer KI. de B. sedert eenigen tijd herhaaldelijk uit een kippenhok eieren. De poütie, er van in kennis gesteld, verborg zich op eenigen af stand van het holt. Nauwelijks zat zij op observatie of zij zag buurvrouw J.H. het hok ingaan en de eieren rapen. Toen ze aanstal ten maakte om heen te gaan, kwam de po litie uit haar schuilplaats en rekende haar onmiddellijk in. Ze is naar Rotterdam over gebracht. Daar de vrouw zeer aan den drank erslaafd is, is dit waarschijnlijk de drijfveer tot den diefstal geweest. Naar uit Duisburg wordt gemeld, wordt daar aangenomen, dat A. de Bruyn, die te Rotterdam is gearresteerd wegens het maken van valsche zilverbons, ook in Duitschland valsche bankbiljetten heeft gemaakt en in verbinding heeft gestaan m et de eenigen tijd geleden in Elberfeld en Dusseldorp ge arresteerde bende van vervaardigers van valsch bankpapier. Zaterdagmiddag reed de landbouwer Ru® scher uit Staphorst met als duopassagier den varkenskoopman Bloemhof mede uit Stap horst, in snelle vaart van de Zwolsche markt. Op een gegeven moment viel Bloemhof van de duo en wondde zich zoo ernstig, dat hij kort daarna overleed. Russcher kwam er vry goed af. tEESIE KOERS LATERE KOERS BERLIJN 59.30 59,23 PARIJS tiii 11.10 10 96 BRUSSEL t 11.40 11.33 WEENEH i 36.' 35.15 LONDEN 12.05 12.04 STOCKHOLM 66.70 66.65 KOPENHAGEN 22.50 62.35 OSLO iimiiü 50.80 50- 60 BAZEL i i i 48.05 47.95 MEW-YORK ,11 2.491/a 2 48% 10.10 9.93 Dierenmishandeling. Tegen zekeren J. W, K, werd proces-verbaal opgemaakt we- Overeenkomst bereikt. UTRECHT, 19 Oct. Zaterdag heeft <Je R.-K. Bouwvakarbeidersbond besloten het contract in de bouwvakken te aanvaarden, zoodat thans dit contract door alle par tijen in 't bouwbedrijf is geaccepteerd en de vrede in 't bedrijf tot 1 Maart 1927 is verzekerd. Ernstig ongeluk Het Handelsblad meldt: Bij de pogingen om het gestrande Nederlandschc vrachtschip „Eemdijk" van de HollandAmerika-lijn af tc brengen, is, naar een telegram uit Victo ria meldt, een ernstig ongeluk gebeurd. De sleepboot Hope botste tegen den lich ter, die bezig was de lading van de Eem dijk over te nemen. Dc sleepboot zonk, waarbij 7 opvarenden verdronken. Eenige minuten daarna zonk ook de Eemdijk. NIJMEGEN, 19 Oct. Hedenmorgen tc omstreeks elf uur is in de Hertogstraat te Nijmegen' het perceel van de fa. H, Kuyck ingestort. Het gebouw zou verbouwd wor den en 1 daarvoor was het ondergedeelte afgebroken. Het bovengedeelte van het huis was gestut. Dit is echter hedenmorgen be zweken en met groot geraas kwam dit naar beneden. Het geheel is thans, een groote ruine. De aannemers en de werklieden, die aan de vebrouwing bezig waren kregen geen letsel. De schade bleef dus beperkt tot ma. terieele, Aan alle crediteuren van de N.V. Hanze bank te Delft wordt eer, circulaire gezon den van den volgenden inhoud: Het is ons een genoegen u ic kunnen me- dedeelen, dat dank zij de medewerking van velen, thans de minnelijke afwikkeling der schulden van de Hanzebank geen moeilijk heden meer in den weg staan en de liqui datie nu krachtig kan worden voortgezet. Gehoor gevens aan den drang van ver schillende zijden op ons uitgeoefend, zijn wij teruggekomen op ons 'oorspronkelijk voor nemen om met de eerste uitkeering te wach ten totdat 20 pCt. aan crediteuren kon wor den terugbetaald en hebben wij besloten de reeds aanwezige kasgelden ter beschikking van crediteuren te stellen. Een eerste uitkeering van 10 pCt. is voor direct mogelijk en hiermede wordt dezer dagen aangevangen, Eerst in de maand Augustus zijn de laat ste hinderpalen voor een minnelijke liqui datie weggenomen, zoodat dc eerste uitkee ring niet vroeger heeft kunnen plaats vin- den. Het ligt in ons voornemen telkens, zoodra de kasmiddelen zulks toelaten een uitkee ring van 10 pCt. te doen en het is aanne melijk, dat de volgende uitkeering niet, te land op zich zal laten wachten. Nog zij opgemerkt, dat deze regeling de goedkïuring van de Commissie van Toe zicht op de liquidatie wegdraagt. Verder wordt in de mededeeling voor eiken crediteur ingevuld, op welken datum en plaats hem zal worden uitbetaald. De uitkeering» zal n.l. plaats hebben in hef tijdvak van 19 October tot 30 December 1925. Hiertoe zal in plusminus 120 plaatsen zitting worden gehouden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2