N. V. B. OVERZICHT. Uit het Roomsche Voetbalkamp K. F. C.Zandvoort 2-2. BloemendaalHollandia 34. D. W. S.Schoten 01. Hillinen IV. D. S. Den Haag 8—1 T. H. B.-D. V. V. 4—0 H. F. C. II—Blauw Wit II 2—3. R. C. H. II—D. E. C. II 1—3 H. B. C.—R.-K. B. V, 2—0 D. H. V. B. R.-K. V. V. „Victrix". R.-K.V.V. „B. S. M." R. K. V. V. „Onze Gezellen". R. K. W. S. V.Beverwijk I. VOETBAL. R. K. Sportvereeniging „The Yellow Black Boys". H. B. C. IIAlliance 1 64. R. K. S. V. „Santpoort". Lisse ISantpoort I 02. R. K. V. „Zwaluwen". R. K. V. V. Santpoort. R. K. Voetbalverg. „D. .S S." Haarlemsche Voetbalbond. Hiilegom IBennebroek I 04 Hillinen HSpaarnstad I 12. Als Grobbe eindelijk met een ver schot het doel heeft gevonden, maakt Schoen in de velgende minuut weer gelijk, nadat v, d. Ber ge gevaarlijk uit zijn doel geloopen was. Kort daarop wordt dezelfde fout den Ex- celsior-doelman andermaal noodlottig en Wijnkoop geeft Spartaan de leiding. Ge doelpunt wordt er niet meer, zoodat met 12 het einde van dezen slecht gespeelden wedstrijd komt. („Tel."} Onder leiding van den heer Ophuisen trapt K. F. C. om 10 minuten over half drie af. K. is compleet, terwijl Zandv. een invaller heeff voor Beekhuis en Keesman het elftal weer completeert. Nadat er een oogenblik gespeeld is, doet K. een goede aanval en een goed gericht schot wordt door de bovenlat gekeerd, nogmaals komt K. terug, maar de Jong 4s op zijn post. Zandv, dringf, gesteund door den sterken wind, veel te veel op, terwijl de spil en de midvoor niet van elkaar te scheiden zijn. Het gevolg is, dat elke doorbraak voor Zandv. gevaar oplevert. Na 7 minuten spelens weet K. dan ook uit een van deze doorbraken onhoudbaar te doelpunten. K. speelf een goed open spel. Zandv. daaren tegen peuterig en veel te kort en zon der geestdrift. Doordat de spil zijn plaats niet hield en de R.half telkens naar bin nen moest, was deze vleugel ongedekt en dreigde het gevaar steeds van dezen kant. Enkele minuten voor de rust zet Drommel scherp voor, vallende tracht de keeper den bal, terwijl deze op de doellijn ligt, te be machtigen, doch het toestormende binnen- frio maakt aan deze onzekerheid een ein de en kogelt de gelijkmaker in het net, waarna het rust is. Met den sterken wind in den rug.komf K. onstuimig opzetten, doch de Jong werkt goed en is niet te passeeren .De aanvallen van Zandv. zijn, doordat er nu meer open spel is, iets gevaarlijker, doch de L.buiten maakt er ditmaal niet veel van. Om beur ten zijn de partijen nu in den aanval. Zandv. forceert een corner welke goed in gezet wordt, doch de keeper' is op zijn post. Enkele minuten voor vieren doet K. een goede aanval en de l.vleugel weet met een onhoudbaar schot K. opnieuw de lei ding te geven. K. legt er een schepje op en een kogel vliegt rakelings naast. Dan is de verdediging van K. een weinig te forsch en een tweetal vrije schoppen is er het gevolg van. E enen ander schudt Zandv. echter waker welke nu pas begint te spelen, zooals wij tenminste van hun ge wend zijn. Gevaarlijk naderen zij telkens hef K.doel en uit een voorzet van R. maakt Keesman met een schuiver de gelijkmaker. Een minuut daarna ligt no. 3 in het nefvan dezelfde combinatie, doch de scheidsrech- geeft geen goal ondanks het heftig protest. Nog enkele aanvallen en de strijd is be slist in een gelijk spel, 22. De scheids rechter had geen zware faak, doch zijn leiding is onvoldoende. Deze ontmoeting had al een bijzonder eigenaardig verloop en leverde meer goals op dan het Bloemendaalshce publiek ge wend is. Met den rust had de thuisclub een 4O-achterstand te noteeren hetgeen op zichzelf ook al een feit is dat we ons uit hetn aaste Bloemendaalverleden niet herin neren ooit te hebben zien plaats gehad. Deze vier goals kwamen alle van den voet van den uitstekenden Hollandiaan Freeze, die geweldig op dreef was en steeds de Bloemendaalsche verdediging in verwarring bracht. Onder leiding van den heer v. d. Schal wordt begonnen. Het sped is nauwelijks vijf minuten oud, wanneer Freeze een bijzonder hard schot lost dat via de goolpaal doel treft 0—1. Niet ontmoedigt trapt Bloemendaal hier na af, doch gesteund door den sterken wind, neemt Hollandia het spel weer in handen. Wanneer de Bloemendaal doelman moet uit- loopen en het leder niet ver genoeg weg werkt, profiteert Freeze van de gelegenheid en het is 02. Het spel gaat dan vrijwel gelijk op, doch Hollandia blijft veel gevaarlijker. Wanneer voor half-time wordt gefloten heeft Frcze er nog een tweetal prachtdoelpunten bij ge maakt en is de stand 04. De tweede helft is geheel verschillend aan het eerste gedeelte. Bloemendaal heeft nu het voordeel van den lastigen wind en is sterker. Al spoedig wordt een grooten druk uitgeoefend op de veste der bezoekers. Na een kwartier spelen komt het eerste te- genpunt it een slehtc genomen strafschop 1—4. Bloemendaal blijft nu aanvallen en slechts sporadisch komen de Hoorners noch voor het döel der thuisclub. Met man en macht verdedigen de bezoekers doch goals kun nen bijna niet uitblijven. Als nog bijna een kwartier te spelen is heeft Bloemendaal nog twee goede doelpunten gemaakt en is de, stand 34. De strijd welke thans volgt is zeer fana tiek en wordt gestreden uitsluitend voor het doel van Hollandia. Een tweetal voor hoedespelers helpen daar verdedigen en er is nu geen doorkomen meer aan. De tijd verstrijkt intusschen zonder dat het de thuisclub gelukt den gelijkmaker te scoren. Einde komt met een niet onverdiende over- v inning voor Hollandia. De bezoekers dan ken deze overwinning echter uitsluitend aan hun midvoor en van dit standpunt bezien rf-.al men niet al te veel warde aan deze zege kunnen hechten. Wanneer de Bloemendaal-voorhoede nu ook eens wakker is, de tegenpartij gescoord heeft zullen nog wel diverse overwinningen volgen. Het is de Geel-Zwarten gelukt beide pun ten uit den Spaarndammerpolder mede te nemen, doch het dient direct erkend, dat zij meer kregen dan hun spel toekwam. Scho ten heeft v. d. Wel (ex 't Gooi) op de mid- voorplaats. D.W.S. is compleet en laat Scho ten tegen den sterken wind aftrappen. De thuisclub gesteund door den wind neemt eenigen tijd het spel in handen. Niettegenstaande zijn de uitvallen der Schotenaren uiterst gevaarlijk. Uit een dezer weet Heijermans met een goed schot den keeper te passeeren. 01. Er is een kwartier gespeeld. D. W. S. komt nu in de meerder heid en de Schoen verdediging moet alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorko men. Radsma is weder geweldig op dreef en redt meermalen op schitterende wijze. Hoe de D. W. S.'rs zich ook inspannen, de zoozeer verdiende gelijkmaker blijft uit en met de rust is de stand in het voordeel der geel-zwarten. De verwachting is, dat Schoten met den wind in den rug de tweede helft in de meerderheid zal zijn, doch het tegendeel blijkt waar te zijn. D. W. S. weet ondanks de wind het beste van het spel te nemen. Het rammelde in de Schoten-ploeg en had Radsma niet zoo'n ongenaakbaren vorm ge weest, dan had Schoten zeker de nederlaag geleden. Het eerste kwartier na de rust heeft Schoten niet veel in te brengen, weet zich dan los te werken en de Geel-Zwarte voor hoede gaat thans ook een woordje meespre ken. Dona loopt snel naar binnen en schiet, doch de lat brengt redding. Kort hierop een lerbaling door den zlefden speler, doch thans weet een back al vallende de bal uit het doel te koppen. Heijerman onderneemt eenige solo-rennen, doch hij heeft niet het gewenschte succes. De laatste 10 minuten zijn geheel voor D. W. S. Het aantal schoten, thans gelost is legio, doch Radsma laat zich niet verschalken «n bezorgt zijn club de overwinning als Broeksmit, welke goed floot het einde aankondigt. Schoten had met een gelijk spel tevreden kunnen zijn. Kwart over twee fluit scheidsrechter Drilsma de elftallen in het veld. V. D, S. is volledig. Hillinen heeft 2 invallers voor kee per en rechtshalf. Direct worden beide doe len op de proef gesteld, maar voorloopig zonder succes. Hillinen schijnt vandaag eens te willen winnen en zet er alles op. Na on geveer een kwartier spelen neemt Hillinen met een mooi schot de leiding. Nu ontspint zich een vinnige strijd, want V. D. S. laat het er ook zoo maar niet bij zitten en werkt hard, vooral de keeper van V. D. S. krijgt druk «werk, maar begaat geen fout. Hillinen is sterker, maar de bezoekers wer ken hard en voor de rust wordt niet meer gescoord. Al gauw wordt weer begonnen en Hillinen maakt er spoedig 30 van. V, D. S. zwoegt en werkt om d enachterstand in te halen en maakt uit één van haar gevaarlijke uitvallen een tegenpunt. Hillinen ziet dat het zoo niet langer gaat en neemt nu spoedig het offen sief en scoort opnieuw. Hierna krijgt de thuisclub een penalty te nemen, die kalm in het hoekje wordt geplaatst. V. D. S. geeft niet op en begint eenigszins ruw te spelen, maar de scheidsrechter blijft dè spelers de baas. Hoe ze ook werken, V. D. S. kon het net niet meer vinden. Hillinen intusschen Voerde den stand op en toen Drilsma, die uitmuntend floot, einde aankondigde, was het 81 voor Hillinen en zijn de eerste 2 puntjes veroverd. Om 2.15 vangt bovengenoemden wedstrijd aan. De Boys zijn geheel volledig. De voorhoede vooral is sterker als verleden jaar. D. V. V. wint den toss en de Boys spelen met den wind in den rug, doch D. V. V. is een sterke ploeg, zoodat beide partijen tegen elkaar opgewassen zijn. De Boys zijn echter niet gelukkig als een paar makkelijke kansen i\iet benut worden, doch even voor de pauze, nadat v. d. Berg een schot schitterend uit zijn doel heeft ge houden, doelpunt Veldmeijer met een hard schof, waarmee de rust ingaat. Hierna we derom een vlug op en neergaand spel. Na goed aangeven van Kos, scoort Veldmeijer ten tweeden male. Hierna spelen de Boys een rustiger spel. Als de midhalf het leder aan Kors geeft, passeert deze eenige D. V. V.'ers en plaatst naar Spierdijk, die no. 3 in het net loopt. Na eenige D. V. V.- aanvallen die alle strandden op Bakekr, welke een uitstekende partij speelde, een vlugge aanval van T. H. B., waaruit Spier- dij kmet een schitterend schot in den rech ter bovenhoek no. 4 scoorde. Hiermede komt het einde. De Boys speelden een een geoden wedstrijd. De leiding was in goede handen. Een door de Blauw-wit-reserves zeer zeker verdiende overwinning. Nauwelijks is afgetrapt of een Blauw-Wit-aanval heeft dadelijk succes, 10. Een ontmoedigend begin alzoo voor de Haarlemmers. Met wind in den rug zijn de Amsterdammers in de meerderheid. De H .F. C.-verdediging is echter goed op dreef. Geen van beide partijen weet voor rust meer te doelpunten In de tweede helft gaat het spel gelijk op. H. F. C. 2 heeft het eerst succes, als Elias op fraaie wijze weet te doelpunten, 11. Dan een periode van overwicht der Blauw-witters hetgeen zij tot tweemaal toe in een doelpunt weten uit te drukken, 31. H. F. C. 2 werkt hard om den ach terstand op te halen. Af en toe gaat het nogal vrij forsch tegen eikaar op. Eindelijk heeft Bouvy succes en maakt er 3—2 van. Met nog een korten speeltijd "voor den boeg, trachtten de H, F. C.'ers het nog tot een gelijk spel te brengen, doch zulks ge lukt niet meer, wel kregen de H. F. C.'ers een fraaie kans, doch de bal ging hard naast. Zooals gezegd, verdiende Blauw-wit de overwinning. De H. F. C. doelverdcdiger had, hoewel hij een goede partij gespeeld heeft, o.i. twee der doelpunten wel kun nen voorkomen. H. F. C. 2 telde eenige invallers tn had ditmaal deze opstelling: de Jonge, Gölner, Hoomans, Eldering, Lamp, Marchant, Dijkhuizen, Daniëls, Bouvy, Elias, v. Beem, Z. F. C. II—E. D. O. II. 7-1. Een smadelijke nederlaag al dient erkent, dat E. D. O. danijj verzwakt was. De hecle middenlinie f.vas als reserve aangewezen,.. 2 invallers van het vijfde erftal en hadden 's morgens reeds'gespeeld. Z. F. C. won verdiend, hoewel sterk geflatteerd. 'Scheids rechter was de heer F. Bos, welke zeer onvoldoende was. De Zaandammers nemen de leiding en kort hierop maakt v. d. Water schitterend gelijk. Nog voor rust brengt Z. F. C. den stand op 2—1, door een bal, welke reeds achter was geweest, in te trappen. Na de hervatting maakt Gerritsen als bij een scrimage voer deel den bal van den keeper krijgt, gelijk. De arbiter was van meening, dat hij buiten spel stond, dat hij den bal van den keeper kreeg, hield hij blijkbaar geen rekening mee. Als Z. F. C. dan den staand op 3—2 brengt is het met E. D. O. gedaan en als het eind daar is heeft Z. F. C. den stand tot 71 opge voerd. Het elftal was als volgt; Nijgh, Breems, Mijs, Zoet, H. Oomen, Swart, Fcrtgens, Tinze, J. Oomen, Gerritsen, v. d. Water. Het blijft met R. C. H. II nog sukkelen. Nu weer werd van D. E. C. II verloren en dat is nu reeds de vierde nederlaag in suc cessie. Hoewel natuurlijk nog niet van de gradatie-kansen gesproken behoeft te wor den, neemt toch het aantal verliespunten onrustbarend toe. Voornamelijk schijnt het thans in de voorhoede te zitten. Zoo sterk speelde D, E. C. toch niet of met ernstige wil om iets te prestoeren had minstens gelijk gespeeld kunnen worden. De achterhoede heeft ditmaal behoorlijk gespeeld en het was jammer dat D, E. C. er in slaagde de eerste goal te maken. Nog voor de rust echter deponeerde de Koning den gelijk maker in het D. E. C.-net, zoodat met 11 gedraaid wordt. De tweede helft is al niet veel beter, zoo niet slechter. Het eindelooze gepingel in de voorhoede is oorzaak dat de D. E. C.-ach terhoede steeds meer gelegenheid heeft om in te grijpen en het behoeft dan ook geen verwondering te wekken dat Gras, die uit stekend zijn doeL verdedigde, tenslotte nog tweemaal den bal achter zich vandaan moest halen. Het einde kwam dan met een 31 _ne- derlaag voor R. C. H. II. Wanneer krijgen we weer eens een overwinning R.C.H.'ers? puntjes veroverd. Van de thuisspelende vereenigingen heeft Haarlem het beste werk geleverd door met een niet bijzonder sterk elftal met 20 van U. V. V. te winnen. v Nu de roodbroeken er thuis den smaak van te pakken hebben, zullen er nog wel meer overwinningen volgen. Bij E. D. O. deed zich het gemis der ge broeders J. en C. v. d. Laan danig gevoelen. Ajax, waarvan geen bepaald grooten roep uitging, zorgde hier voor een 21 over winning. Het wil niet erg bij de Kleverlaanbewo- ners, hetgeen wel vreemd is, aangezien het elftal toch bijna dezelfde spelers bevat als gedurende het vorige seizoen. Van de uit-spelende le klassen dient aller eerst de overwinning van H. F. C. op Blauw-Wit genoteerd. De LI. F. C.-ploeg "is ons erg meegevallen en het blijkt, dat de blauw-witten tot heel goede dingen in staat zijn. In de ontmoeting te IJmuiden heeft Storm vogels op een sublieme wijze revanche geno men op de aan den Middenweg geleden nederlaag, We hebben er Zaterdag reeds op gewezen, dat de mogelijkheid op een IJmuiden over winning nog het grootst was en Stormvogels heeft volkomen aan onze verwachtingen voldaan. Van de 2de klassers deed Schoten in Amsterdam tegen D. W. S. het beste werk, door daar met 10 te winnen. De tegenstan ders blijken ditmaal met het Schoten-team geducht rekening te moeten houden. Bloemendaal en Zandvoort stelden teleur, welke teleurstelling Bloemendaal 2 en Zand voort 1 punt kostte. De Bloemendalers verloren mte 43 van Hollandia, waarbij de witten een 40 ach terstand met de rust tot 43 wisten op te halen. Op zich is dit niet onaardig, doch Hollandia ging met de puntjes naar huis, die Bloemendaal zoo goed kon gebruiken. Ook van Zandvoort hadden we meer ver wacht dan een gelijk spel tegen het zwakke K. F. C. Op eigen terrein blijkt deze ploeg trouwens nog wel tot goede dingen in staat te zijn. In de 3de klasse A van afd. I, zag V. S. V. zich nu ook door de andere Heldersehe ver- eeniging geklopt. H. R. C. won met 21. Een eervólle nederlaag dus voor de Velser- oorders. Hillinen schoot in één der andere derde klasse-afdeelingen geweldig uit haar slof, door thuis met 81 van D. V. S. te winnen. We zullen nu nog even moeten afwachten of dit ytroote succes aan Hillinnen's kracht of aan D. V. S. zwakte is toe te schrijven. De komende wedstrijden zullen het ons wel leeren. De vierde klassers, waar we hier zoo dik inzitten, deden goed werk en het kan wel haast niet anders of we krijgen in deze adeeling hier een kampioen. T. H. B. en E. H. S. schijnen ons nu al de prtendenten. Eerstgenoemde club won thuis met 4—0 van het Haagsche D. V. V., doch E. H. S. kwam nog beter vcor den dag en won uit spelende met niet minder dan 10—1. De plaatselijke ontmoeting tüsschen D. I. O. en Aurora eindigde in een 31 over winning voor laatsgenoemde vereeniging, welke over^ een heel goed elftal schijnt te beschikken. 1 die een zeer goed spel gaf, wist door mooi f opkomen der leden, dat mag niet meer éei samenspel weer eenig overwicht te krijgen beuren jongens. Als gij niet kunt mee spelen, dan moet ge dat zoo spoedig mogej lijk aan mij berichten, want als gij daar mei een half elftal opkomt, is dat voor de overige spelers minder aangenaam. Da junioren zijn geweldig, uit hun slof ge schoten, T. Y. B. B, V moest met niet min der dan 80 het onderspit delven. Goed De uitslagen R. K. F. van gisteren zijn: Eerste klas Limburg. RKONS—Weert HeerlenSittard RKMSV—Palemig Eerste klas Brabanf. MuloConstantia Overgang. B HBCRKVB De MeerLIMYIO C Graaf Willem—PVC VooruitHDL CelerExcelsior Tweede klas,'". B SDW-Mulo 2 1 C MinorSittard 2 E Cranevelders—Bataven F MontfoortPVC 2 Fortitudo 2Utrechfenaren G Alw. Forw.VIC V oiendamV. V.Z. RKWSVBeverwijk LI Duiven—DONK 3—0 afg. 1—3 afg. 2—0 afg. 1—1 afg. 3—1 4—1 afg. 2—1 1—1 0—1 2—4 1—5 2—2 0—6 Ook thans is het H. B. C. gelukt de beide pjuntjes in de wacht ie sleepen en hel maÖ gezegd worden, dat de beide puntjes alleszins verdiend zijn. Onder de zeer goede leiding van scheids rechter Bizot wordt om 2.40 opgesteld, en verschijnen de volgende elftallen in het veld. R. K. V. B. Kraaykamp, 'Stuur, Post Jr., v. d. Berg, De Poel, Vinck. J. v. Eynden, Klaver, Poot Sr., Ype, v. d. Luitgaren. Gcebert, Juffermans, A. van Kordelaar, J. Warmerdam, J. Vester, J. v. d. Zwan, v. d. Vlugt, C. Warmerdam, v. Deurzen, F. Maaren, Nelis, H. B. C. R. K. V. B. is geheel compleet. De Bus- summers maken een vreemd figuur met Uitslagen van Zondag. le Klasse B. JLisseSantpoort W. F. C—Geel Wit R. K. V. Z.Beverwijk II 2e Klasse A. Beverwijk IIID. E. M. 3e Klasse C. H. B. C. IIAlliance T. Y. B. B. IIVictrix terrein afgekeurd. 0—2 6—2 0—2 0—12 6—4 3e Klasse C D. S. S.Onze Gezellen Geel Wit II—W. F. C. II 4—0 2—1 4e 'Klasse E. Santpoort IIIB. S. M. 1_ 7 Victrix II—R. K. V. Z. III scheidsr. n. opgk. Alliance IIGeel Wit III 33 R.K.V.V.—GEEL-WIT. Secr. L. Margarethastr. 1. UITSLAGEN 18 OCTOBER. W.F.C. I—Geel-Wit I 6—2. Geel-Wit II—W.F.C. II 2—1 Alliance IIGeel-Wit III 33. Het debuut van Geel-Wit I in de 1ste klasse, is wel erg wisselvallig. De eerste keer met flinke cijfers verloren, de tweede maal met flinke cijfers gewonnen, en nu voor de derde keer dat er gespeeld is niet 62 ver loren. Geel-Wit heeft in dezen wedstrijd zeer slecht gespeeld, vooral wat betreft de achter hoede. De midvoor voldeed evenwel goed en scoorde 2 maal. Met rust was de stand 30 in het voordeel van W.F.C. I. Direct daarna maakte W.F.C. er 40 van, door een blunder van de achterhoede. Hierop gelukte het de midvoor te doelpunten. Het einde kwam met een 62 nederlaag. De volgende week tegen S.J.C. I, dat zal waarschijnlijk wel een re prise zijn van deze keer. Het tweede leverde beter werk en won van de W.F.C.-reserves met 21. Het optreden hun verschillende kleeding, daar sommigen, van onze reserves in de 3de klasse is inder- de Peel en v, d. Berg in de kleuren daacl niet siecht De volgende week een vrije Zondag. Het 3de elftal deed ook goed haar plicht en wist in een flink gespeelden wedstrijd 'n ge lijk spel te forceeren. De mid-half van Geel- Wit 3 ongeveer 1.20 M. hoog, was werkelijk c'e ster van het veld. De volgende week tegen Cnz - Gezellen II. Secr, Secretaris O. E. Sinck, Hagestraat 10. Uitslagen van Zondag. T. Y, B. B. IIVictrix 1. (terr. afgek.) Victrix IIR.K.V.Z. II, (schcidsr. n. opg.) D. S. S. IIIVictrix III 2-1. Zooals blijkt, is gisteren alleen de wed strijd van het derde doorgegaan, die op het kantje af verloren van de jongste D, S. S.'ers. Secretariaat: Schoollaan 131, Bennebroek. B. S. M. I, trok naar Santpoort III en wist daar in een goed gespeelden wedstrijd met 71 de overwinning te behalen. Het 2de speelde op eigen terrein een vriendschappelijken wedstrijd tegen „Teijlin- gen" III uit Sassenheim en heeft zich kranig gehouden, door een gelijkspel (1—1) te forceeren. o. a. ae reel en v. spelen van clubs, waarin zij het vorig jaar speelden. Daar R. K. B. V. den toss wint,trapt v. Kordelaar af, en direct zien' wij Goebert rellen. Zoo hinkt hij nog een 20 minuten mee. Direct wordt een bezoek gebracht aan Kraaykamp, m aar Juffermans talmt, wat hem dien middag meer gebeurde. Peel, die een schitterende partij speelde, daarbij goed bijgestaan door Stuur en Post benutten dit en het volgende treuzelen. Aan de overzij zijn Post Sr. en Van Lijnden in actie, en er ontstaat een angstig moment voor het H. B. C.doel als Nelis is uitgeloopen, maar v. d, Vlugt redt de si tuatie, Dc wedstrijd staat, trots den wind, op een hoog peil. Eenige kogels vliegen over het R.K.B.V.- doel. Als Vester Vink passeert, maar als hij wil voorzetten haakt Post Jr. Penalty! Juffermans zal die nemen, maar schiet rakelings naast. Doch Kraaykamp is te vrceg uitgeloopen. Overnemen! Nu gaat het leder via den paal in het hoekje, 10. Vlak vóór rust maakt Post Jr. hands. Alles stopt, doch Bizot heeft het niet ge zien. Dan geeft van Kordelaar een hard schot, rakelings over. Dan komt rust met 1—0. De tweede helft begint met een R. K. V. B .-aanval, die Fritsch onderschept. Meer en meer kemt H. B. C. in den aanval, maar vooral De Peel redt menigmaal. De uitvallen van Bussum, die veelal ge leid worden v. d. Luitgaren zijn zeer ge vaarlijk. Nelis krijgt een harden schuiver van Ype, die hem voor het gladde doel iets te machtig is. Gelukkig is hij eenige meters uitgeloopen, zoodat hij nog tijd heeft het" leder vóór de lijn te scheppen. In die period® is Bussum sterker. Dan komt H. B. C. weer in a ctie, v. d. Vlugt, die overal is, en eiken aanval onderschept, plaatst naar A. Mooren, die, cok al is he! gebrekkig docr zijn gekwetsten voet, Stuur passeert, en via den uitloopenden Kraay kamp, die nog probeert vallende te redden, het leder in den uitersten hoek plaatst, 2—0. Het pleit is dan beslist. De R. K. B. V.- verdediging krijgt vclop werk. Er volgen nog verschillende H. B. C.-aanvallen, doch ieder wil probecren te scoren, en dan gaat het natuurlijk niet. Met een groot overwicht van H. B. C. fluit Bizot tijd, en heelt H. B. C. 2 kost bare puntjes aan een zwaren tegenstander ontfutseld. Op een zeer goed bespeelbaar terrein en onder zeer goede leiding van scheidsrech ter Starren is bovengenoemde wedstrijd in de beste verstandhouding gespeeld. Laat ons voorop z^eggen, dat D. V. S. S. meer heeft gekregen dan haar rechtens toekwam hetwelk zij in hoofdzaak te danken heeft aan hun uitmuntenden keeper. Beverwijk verliest den toss en trapt tegen den wind in af, welke van doel tof doel staat. De eerste aanvallen zijn voor de Amsterdam mers, welke geholpen door den wind, niet van gevaar zijn ontbloot. Ongeveer 10 min. na den aanvang .ontstaat een misverstand in de achterhoede van Bev. en één der Amst. voorwaartsen profiteer! daarvan, 10- Bev. onderneemt tegen wind in me- nigen aanval, maar de achterhoede is safe met den keeper als uitblinker. Weer een uitval der Amst. en het is 20. Bev, laat het er niet bij zitten en treedt overdonde rend op en voor de rust maakt van der Laan een welverdiend tegenpunt. Na de rust is Bev, voortdurend in den aanval en in deze periode is de Amsterd. keeper in prachtvorm, toch kan bij niet verhinderen, dat Kuijer op zeer verdienstelijke wijze gelijk maakf. De rest redt steeds de kee per bovengenoemd. Secr. J. J. Loerakker, Schotervoetpad 4, Schoten. Het eerste elftal speelde aan den Klever laan tegen D. S. S. I en moest in een aar- digen wedstrijd met 4-0 het onderspit delven. Het tweede elftal verloor met flinke cijfers^ van T. Y. B. B. 3 op eigen terrein. De leden, die in de gelegenheid zijn, wor den dringend verzocht Zaterdag's te komen trainen. Secr. H. van Turnhout, Emmaplein 38. Uitslagen van Zondag: Concordia I—T. Y. B. B. I 4—9 (Vriendsch.) T, Y. B. B. IIVictrix I, terr. afgek.' Onze Gezellen II—T. Y. B. B. III 0-16. T. IJ. B. B, IVV V. F. I, terr. afgek. Santpoort 4—T. Y. B. B. 5 8—0. Het eerste eltal maakte van den vrijen Zondag gebruik om op bezoek te gaan bij Concordia. De geelzwarten, die met 3 inval lers uitkwamen, speelden een goede partij. Speciaal de voorhoede, was er wat je noemt, in! Bij het derde was ook al een goede voor hoede aan het werk. De Schotensche Gezel len zagen maar zestien gaten in hun veste geschoten. Een aardige overwinning voor de" jongste senioren. De jonge „Boys" alleen kregen slaag. Ook bij hen waren de doelpunten goedkoop. De roodblauwe Santpoorters hadden met dc geelzwarte liliputters weinig last, zoodat de beide puntjes bij de Driehuizer Kerk bleven. De volgende week beter! „PIM." - De H. B. C. -reserves, die reeds 2 fraaie overwinningen geboekt hadden, hebben het er Zondag weer goed afgebracht. Alliance, die eerst het nadeel van den wind had, was spoedig in actie, en Kobus in doel, kreeg volop werk. Al spoedig namen de gasten de leiding, maar Boting wist spoe dig den stand op 1—1 te brengen. Alliance, en weer nemen zij de leiding, doch dit is van korten duur, want P. Warmerdam zorgde nu voor den gelijkmaker. 22. Dan neemt Alliance het spel in handen, en nog voor rust is de stand 24. Ook na rust geeft Alliance goed spel, maar de H. B. C.'ers zijn zeer snel, en H. Vester, Boting en Warmerdam geven de verdediging volop werk, Vester weet spoe dig den achterstand te verkleinen 34, en Warmerdam zorgt met een hoogen bal voor de gelijkmaker. 44. Dan komt er spanning. Als een hooge bal door den keeper van Al liance verkeerd wordt beoordeeld, ketst deze tegen den paal, en Vester scoort de winnende goal, 54, terwijl even voor het einde Boting de leiding vergroot. Met 64 voor H. B. C. komt het einde. Precies half drie blaast scheidsrechter Ha verkorn, beide elftallen in veld. Lisse wint den toss en verkiest met wind mee te spelen. Direct ontwikkelde zich een vurig enthousiast spel, waarbij beide doel- verdedigers handelend op moesteji treden, wat hun echter goed afgaat. Een snelle aan val van „S." wordt door 't missen van een der Lisse-backs bijna noodlottig, doch de „S." midvoor schiet van dichtbij naast, tot groote vreugde van de talrijke Lisse-suppor- ters. De Lisse-rechtsbuiten beantwoordt zulks met een fraaie rush, doch de binnen- spelers weten van den goeden voorzet niet te profiteeren, deels door lang talmen, deels door het fanatiek verdedigen der achter hoede, met v. d. Meij aan 't hoofd. De bal wordt wederom medegenomen door de „S."-voorhoede, welke den geheelen wedstrijd prachtig open spel te zien gaf, ter wijl „Lisse" 't spel in 't midden hield, wat hun dan ook de nederlaag bezorgd heeft. Bij een der talrijke Santpoort-aanvallen, wordt jammerlijk tegen den scheidsrechter aange schoten, die op dat moment danig in den weg stond, doch den volgende lukt beter, de midvoor krijgt den bal keurig toegespeeld en met een formidabelen harden schuiver in den uitersten hoek ist de Lisse-kee- per gepasseerd. Dat geeft „Santpoort" groot vertrouwen, terwijl „Lisse" met man en macht ten aanval trekt, doch doordat zij 't spel te kort houden, zooals ik reeds eerder opgemerkt heb, komt het niet tot doelpun ten. Enkele corners worden geforceerd, wel ke keeper van Schagen en de overige ach terhoede-lui weten weg te werken. De druk op 't „Santpoort"-doel wordt ge weldig, Lisse krijgt een vrije schop te ne men even buiten 't gebied, doch deze wordt hoog overgeschoten. Dan volgt een mooie voorzet van links, de keeper is reeds ge passeerd, doch de Lisse rechtsbinnen werkt den bal met de handen in het doel, zoodat Zeer terecht dit doelpunt wordt geannuleerd. •Nadat weder is uitgetrapt is 't rusten. (01). De thee schijnt buitengewoon goed ge smaakt te hebben, want even vurig en ent housiast wordt weder begonnen. Al heel heel spoedig doelpunt „S." door toedoen van Spanjaard doch wegens buitenspel wordt zeer terecht dit doelpunt geanuleerd. Zeer talrijk zijn de aanvallen van Lisse en van Santpoort, 't Santpoort-doel door staat angstige oogenblikken, doch steeds kan door de uitstekend verdedigende'achter hoede weggewerkt worden. De tijd verstrijkt inmiddels aardig, er zal ongeveer nog 10 mi nuten te spelen zijn, als Wittebrood met een listig effectvol schot, den voorsprong ver groot. Santpoort speelt nu een gewonnen spel, terwijl „Lisse" zich noch eers v.anhc- pig inspant, jdoch weet geen resultaat te be - reiken, alhoewel een tegenpunt zeer verdiend was, doch 't mocht niet lukken. Wanneer scheidsrechter Haver kom, die uitstekend leidde, einde fluit is de stand nog 20 voor „Santpoort" I". Voor Santpoort I is 't verkregen resultaat schitterend te noemen, want 't is genoeg zaam bekend dat „Lisse" in cigenhol te slaan een buitengewone prestatie genoemd kan worden. Mijn inziens heeft „Santpoort" door 't spel open te houden, de geheelen wedstrijd door, bovengenoemd resultaa te danken. SMIT. Secretaris: J. C. Kruijver Jr. Tweede Zuidpolderstraat 16. Officieel Nieuws. Dinsdag a.s. bestuursvergadering te 8 uur in de Joz. Gez. Vereen. Jansstraat 59. Woensdag a.s. vergadering der elftal commissie ten huize van den heer Kruijver, 2e Zuidpolderstraat 16. Aanvang 8 uur. De leden worden nog maals uitdrukkelij k verzocht, 's Zaterdags-middags te komen trainen op het R.K. Sportpark. Molenwerfs- laan. Van onze vereeniging zijn steeds ver schillende leden aanwezig, terwijl voor goed en voldoende materiaal wordt zorggedragen. Uitslagen van 18 October R.K.V.Z. I—Beverwijk II 0—2 Vitrix II—R.K.V.Z. III 2—3 Zwaluwen AZwaluwen B 26 Het eerste elftal heeft alle verwachtingen ten spijt, tegen de Beverwijk reserve's een geflatteerde nederlaag geleden. De traditie getrouw kwamen de zwartjes met drie in vallers uit, waaronder de doelverdediger. Uit een der Beverwijk-aanvallen weten zij na een kwartier spelens, de leiding te nemen. Het spel der zwartjes stond in geen ver gelijking met het vertoonde spel van Zondag j.l. tegen S.J.C. Uit een misverstand in de Zw. achter hoede weten de Wij kers de score te verpoogen Met dezen stand breekt rust aan. Na de thee een overwicht der zwartjes, welke tot het einde aanhoudt. De Zwaluwen weten echter het net niet te vinden en hebbben in deze pechvollen wedstrijd "twee kostbare puntjes verspeeld. Scheidsrechter Pirovano leidde correct. Zwaluwen III heft de beide puntjes van de Victrix-reserve's weten te ontfutselen. Met de rust was de stand 11. Na de korte pauze weet V. de leiding te heroveren, waarna J, Geels en G. Joosten den stand wisten op te voeren tot' 23. De scheidsrechter leidde onberispelijk. Secr. Th. Hijnen, Zeewejy 214 H, V eisen- Driehuis, Uitslf.geu van Zondag 18 Octobef Santpoort IV-T. Y. B. B. V; 8-0. Santpoort IIIB. S. M. I: 17, Lisse ISantpoort I: 02, Het eerste elftal heeft schitterend werk gelenerd door Lisse op eigen terrein te versKSn met 20 en wel met twee in vallers. Ons derde heeft wederom verloren, wat jr ja hoofdzaak te wijten is aan, het «lechte JJ zoo jongens blijf zoo voert gaan. Vrijdagavond a. s. 8 uur Algemeen® Ledenvergadering in café Zomerlust. Aller opkomst gewenscht. Secretariaat J ,G. Mascini, Oude Posthuis- straat 7, Heemstede. Gisteren speelde D. S. S. een competitie-: wedstrijd tegen Onze Gezellen op hun nieu we terrein aan de Kleverlaan, daf na de regens van de laatste dagen niet slecht was. D. S. S. speelt eerst fegen den tamelijk straffen wind in. Voor rust is D. S. S. in de meerderheid en weet driemaal fe doel punten, eenmaal door medewerking van haar tegenpartij. Na rust wordt er door beide ploegen goed spel geleverd, waarbij D. S. S. iets in de meerderheid, welke laatste nog eenmaal door de hechte verdediging van O. G. weet door fe breken en te scoren door haar midvoor. Deze prettige wedstrijd werd door den heer Th. v. Bezu op voortreffelijke wijze geleid. Zoo heeft D. S. S. haar derden wed strijd gewonnen met sprekende cijfers. OFFICIEEL. Dinsdag 27 October, 's avonds 854 uur, bestuursvergadering bij den voorzitter thuis De Secrefaris. R.K. VOETBALVEREENIGING V.V.F/ (onderafdeeling van het S.F.L.) T.Y.B.B. IVV.V.F. I terrein afgek. V.V.F. II—D.S.S. IV 1—1 Het eerste elftal mocht rustig (voorzoover dit voor V.V.F.'ers mogelijk is thuis blij» ven, wijl het terrein der Yellows onbespeel baar was verklaard. De jonge V.V.F'ers vonden het blijkbaar onnoodig zooveel sportiviteit te toonen, om een eenigszins volledig „tweede" in het veld te sturen. Het elftal W3s dan ook een inge wikkelde legkaart van V.V.F.'-ingeschreve nen in den D.H.V.B. De aanvallen van D.S.S. waren vaak zeer; gevaarlijk voor V.V.F. de keeper zag ze ven maal de bal langs zich heen gaan V.V.F. speelde 'n allemachtig saai stukje voetbal elke samenhang ontbrak. De anders vooruitziende blik van den, overzichtschrijver van D.S.S. heeft jammer lijk gefaald. De goede man had ook niet kunnen vermoeden, dat er nog jongens be stonden bij V.V.F., die geen schijntje club- liefde wilden toonen. Intusschen moet V.V.F. beginnen mef volledig in het veld te verschijnen. Dan i maar ook dan alleen kunnen zij aan anded ren de bedenkelijke eer van hekkensluiter^ overlaten V.V.F.'ers pakt nu eens geducht aan, want anders gebeuren er nog rare din gen I B. O. VIS. Uitslagen van Zondag. la. R.C.H. III Haarlem IV 2—4. Kinheim H. F. C. III 3—1. v I.V.O. Schoten Iia 41. V.V.H, Zandvoort III, uitgesteld, lb. Haarlem III Bloemendaal III 32. H.F.C IV R.C.H. IV 0—5. Zandvoort II T. II. B. II 72» Ilillegom Bennebroek 04. 2a. Hillinen II Spaamestad 12 Spaarndam E. H. S. II 2O 2b. Kennemers V. S. V. II 41. E. G. K. Ripperda 53. 2c. T. H. B. Ill E. D. O. V 1—1. Kennemers III Aurora II 34. Haarlem VI Stormvogels IV 41, R. C. H. V—V. V. H. II 6—2. 2d. Ripperda IIHaarlem VII uitgesteld. Zandvoort IV—H. F. C. VI 7-1. D. I. O. IIIKinheim II 42. 3b'. Bloemendaal IV—E. H. S. III 5—3. 1 E. D. O. VIIISteeds Voorw, uitgesteld./ R. C. H. IX—R. C. H. X 15—1. 3c. R. C. H. VII—L V. O. II 5—3. V. V. H. Ill—E. D. O. VI uitgesteld. 3d. Aurora IVHaarlem VIII 13. D. S. K. III—Bloemendaal III 1—7V H. F. C. VIIR. C. H. VIII 2—4. 3e. D. O. A. II-Spaamestad III 50. D. I. O. IV—Damiaten II uitgesteld, Schoten IVBloemendaal V 41. 3f. ZeemeeuwenD. S. K. 24. DamiatenDroste 50. SpaarnevogelsSwastika 24. 41 3g. Spaarnevogels IIBennebroek III W— L E. H. S. IV—R. C. XI R. C. XI n. opgei* 3b. Zeemeeuwen II—Hillinen III 62. Twee uur blaast de scheidsrechter da elftallen, die beiden volledig uitkwamen, in 't veld. Bennebroek kiest voor wind en komt direct flink uit den hoek, terwijl ook wij dachten Hiilegom te zien scoren, maar" de keeper stond pal. Bennebroek zwoegf geweldig over de heele linie om te scoren en na een kwartier spelens krijgt ook Ben nebroek, gelegenheid om te doelen. H. niet handsbal maakfe te doelen. Hiilegom niet ontmoedigd valt verwoed aan maar weet dit niet in doelpunten uit te drukken. Nog 1 maal scoort Bennebroek voor rust, 20. Nu was de beurt aan Hiilegom; voor den wind en pakf aardig aan, maar Benne broek neemt het over en weet no. 3 in da touwen te deponeeren. Hiilegom spant al haar krachten in, om nog een fegen punt te maken, maar 't was al te kort voor het einde. Bennebroek krijgt een kans, om te scoren, die ook niet onbenut bleef. Daarna fluif de scheidsrechter einde. Hiilegom had wel een tegenpunt verdiend. Als scheidsrechter beginnen blaast ver schijnt Hillinen volledig en Spaamestad met 8 man. Spaamestad wint den foss en kiest tegen wind. Al dadelijk bleek, dat Spaamestad groo te plannen heeft en Hillinen moesf varl stond af aan flink aanpakken om scoren te voorkomen. Langzamerhand komen zij er goed in en belegeren een tijd lang bet Spaarnestad-docl, wat geducht onder schof genomen werd. Op een onverwacht moment, dat Hillinen niet verwacht had, neemt, Spaamestad de leiding. Niet ont moedigd pakt Hillinen goed aan en weef na een paar schoten op doel te geven, ge lijk te maken. Hierna komt de rust. Na de thee pakt Spaamestad geweldig aan om voor wind een fegenpunt te maken, hetwelk na verloop van een kwartier spe lens komt door een doorbraak, 21. Hilli nen krijgt nog enkele doorbraken, maar stuit gergeld fegen den back die goed op zijn plaats stond. Enkele schoten worden ondernomen door Spaamestad, maar weef geen doelpunten meer te maken. Daarna blaast schéidsrechler, die zeer goed leidde, het einde en Spaamestad gaat met de win nende punten naar Haarlem terug, welke wel verdiend waren, al waren ze met 8 man

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 6