SYMPH01-CUT STOFFEN V 2!£ Specialiteit in Koperdiepdruk i I i Sport- en wedstrijden Nagekomen Voetbalverslagen. WOENSDAG 21 OCTOBER 1925 „PATISSERIE MODERNE" W. H.VaSTAYEREN FROU-FROU FLINK MEISJE WOLLEN «ZIJDEN Wij laten onze oude hoeden veranderen Eerste Haarlemsche Dames-hoedenfahriek Soliede Geldbelegging eenige nette Meisjes kerk. en school. [ERSTE ABONIEMINTSCOHCERT, POULET Handwarmers adverteeren DE LINDEBOOM" 490 Drukkerij „De Spaarnestad" PAARDENSPORT. HONDENSPORT. GYMNASTIEK. DAMMEN. o.m. Symphonic No. 5 ïschaikowsky BRANDSTaFFENHANDEL is Donderdag 22 Oct. e.k.wegensHuweïlJk 98 cl, 1 25. 1,50, 1.98. 2.25, enz. H. J. van der Meer 7 SCHAGCHELSTRAAT7 DOET VERKOOPEN Biscuits niet duur en toch iets bijzonders 1* KLAS ARBEIDERSWONINGEN Draverijen te Alkmaar. Om het persoonlijk kampioenschap van den den Ned. R.-K. Dambond Om het kampioenschap van het District Rotterdam. Krachtsport. Haarlemsche Krachtsport- vereeniging „Haarlem". VOETBAL. R. K. R. C. O. s. v. N. 1—E. M.*S. I 0—6 Plotselinge genezing. De activist Dr. P. L. Tach benoemd tot leeraar. Het kapittel der paters Carmelieten. OP in de Gemeentelijke Concertzaal te 8 uur OFFREERT OOK IN BONBONS HET BESTE EN HET FIJNSTE, IN DOOZEN OF PER ONS W. WORST, ZIJLSTRAAT 9, Tel. 10058 Hoil. Góncertdlr. Dr. Q. DE KOOS. KWARTET ABONN. voor 4 CONCERTEN (18 December THIBAUD 18 Januari ENGELL 19 Maart IT0RB1) f 8 - pl. r. Kantoor Zakstraat 8 - Tel. 10497 SPECIALE AANBIEDING 3® Stoomw. „DE NIJVERHEID" JAC. J. v. LEUVEN, Amsterdamschevaart 26-28, vraagt een voor vouwwerk en inpakken. Mill II Is velvet moiré ZIJDEN OTTOMAN ONTVANGEN 5000 Nieuwe ULLSJE1N KNIPPATRONEN" voor Herfst en Winter i jgjjj MORGEN BALLONS VOOR KINDEREN In de nieuwste modellen, ongeveer 50 a 60 moderne vormen. Duvenvoordestraat 67 Telefoon 13510 ui in IO Te koop aangeboden een partij STAANDE IN HAARLEM. Brieven onder no. 20192 bureau van dit blad NASSAULAAN 49, HAARLEM. Levert netjes, vlug en billijk: Op de afdeeling verpakking van de DROSTE'S Cacao- en Chocoladefabrieken kunnen direct geplaatst worden. Aanmelding bij de Hoofdjuffrouw aan de Fabriek. Op de banen te Alkmaar heeft gisteren de Kempener Sportclub het seizoen besloten met een aardig programma, waarbij de pt> blieke belangstelling gunstig kon worden ge noemd. Maria V wist beslag te leggen op den „Tot Weerziens"-prijs terwijl Nap als eerste over de streep ging in de Korte Baan. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: Prijs: Prijzen-Draverij 4e klasse. (Inge schreven 17, uitgekomen 13): 1. Nella schoon van J. M, Schoon (M. Sideirus) 1650 M. in 2 min. 56 1/5 sec.. 2. Nelly Z. (dezelf de) (T. J. Witteveen) 1650 M. 2.59 3/5; 3. Max Medium van Jac. van Kuyk (eig.) 1720 M. in 3.2 2/5. Nioc Bo, Nonnie B en Nicola D resp. eer- gepl. Wahnfried, Idylle en Quinperle, gedis- disqualificeerd. De ,Ttot Weerziens"-prijs Heat-handicap le klasse. (Ingeschreven 15, uitgekomen 11). Eerste heat: 1. Emma Harverster 1700 M, in 2.35 2/5; 2. Lieda B 1630 M. in .2.36 1/5; n. gepl. Wahnfried, Idlle en Quinperle, gedis- qualificeerd Dumas. Tweede heat: 1. MariaV 1630 M.; 2. Hen- riot 1670 M. (beide in 2.33 2/5); n. gepl. Ko ningin Draisine, Kenneth en Ida S. Beslissing: 1 Maria V (van Hl ToepQmst P. C. Appel) in 2.35; 2. Amma Harvetser van J. W, Schuyl (J. D. M. Schuyl) in 2.35; 3. Henriot anv K. G. v. d. Veen (M. Siderius) in 2.39 1/5/ Niet gpelaatst iLeda B. Korte baanprijs A. (ingeschreven 39 uit gekomen 24). le serie: 1. Catriena R. 780 M.; 2e serie: 1 Koningin Draisine 760 M.; 3e serie: 1 Nap 745 M.; 4e serie: 1. Maggy Hen ry, 780 M.; 5e serie: 1 Friedensböte, 770 M.; 6e serie: 1 Leo, 650 M, Beslissing: 1. Friedensböte van W. de Jong (eig.) N. g. de overige vijf daar in A maar 1 prijs van 200 was uitgeloofd. Korte baandraverij B. Alle paarden die in A gestart zijn, behalve de winnaar Frie densböte, Dezelfde handicap. Nieuwe loting: le serie: Nap; 2e serie: 1. Leo; 3e serie: 1. Lord D, 735 M.; 4e serie: 1, Maggy Henry; 4e esrie: 1. Koningin Drai sine. Beslissing: 1 Nap, eig. Anema (B. ten Ha gen); 2. Lord D. van C. Spaan (Broers); 3. Koningin Draisine anv A. T. v. d. Veen (eig.) N. g. Maggy Henry en Leo. V. D. H. De eerste onderlinge wedstrijd van Duit- sche Herdershonden, uitgeschreven door de Vereeniging van Fokkers en Liefhebbers van Duitsche Herdershonden, Afd. Haarlem en Omstreken, werd Zondag lè Oct, j.l. ge houden op dc buitenplaats „Caprera" van den heer Jonkheer van Wijk, te Bloemen- daal. Deze wedstrijd was uitgeschreven om de animo voor het dresseeren van Duitsche Herdershonden te bevorderen. De gehoorzaamheid-oefeningen lieten nog veel te wenschen over, wat eigenlijk jam mer was, want een hond welke opgeleid zal worden voor de dressuur van politiehond of iets dergelijks, moet wel degelijk de gehoor zaamheid-oefeningen kennen, want juist dat is de goede grondslag- voor de dressuur. Al gauw bleek, dat den heer A. v. Bal- kam .met „Wolf" aan de spits stond. Dezen heer komt dan ook wel een woordje van hulde toe, te meer daar hij zelf nog zoo jong is. De oudere liefhebbers kunnen aan hem nog een voorbeeld nemen. Hij denkt om de oefeningen, welke er gedaan moeten worden, en laat zich door niemand afleiden. Juist dat is de weg om uw trouwen vier voeter iets te leeren. Als keurmeesters fungeerden de heeren D. Onulee en J. Doornbosch. Deelnemers waren als volgt: Klasse A.: 1. Hafkenscheid, Beverwijk, met „Cesar"; 2. A. van Balkom, Haarlem, met „Wolf"; 3. P. van der Boon, Haarlem, met „Tom"; 4. Vooges, Haarlem, met „Odie". Klasse B.: 1. van der Pol, Bloemendaal, met „Bobby"; 2. Kok, Santpoort, met „Fred"; 3. Scholte, Santpoort, met „Benno"; 4. Beukers, Haarlem met „Duc". Klasse C.: 1. van der Pol, Bloemendaal, met „Kazan"; 2. Blankenstein, Haarlem, met „Nico"; 3. Steenbergen, Schoten, met „Her- tha"; 4. Leemkuil, Haarlem, met „Nora"; 5. Heijblom, Schoten, met „Wally". Klasse D.: 1. Wielders, Schoten, met „Wally". Fraaie kunstvoorwerpen, medailles, waren beschikbaar gesteld, Er werd gewerkt, volgens keuringsregle ment van de K. N. P. V, Eerste prijswinner werd in klasse A. van Balkom met „Wolf". Tweede prijs v. d. Boon, met „Tom". Derder "rijs Vooges, met „Odie". Vierde prijs Hafkenscheid, met „Ce- sar". Klasse B.: Eerste prijs Kok, met „Fred". Tweede prijs, Scholle, met „Benno". Derde prijs Beukers, met „Duc". Vierde prijs van der Pol, met „Bobby". Vijfde prijs Heijblom, zonder toekenning van een prijs. Klasse C.: Eerste prijs, Steenbergen, met „Hertha". Tweede prijs Leemkuil, met „Nora". Derde prijs Blankenstein, met „Nero". Vierde prijs, van der Pol, met „Ka zan", Klasse D.: Eerste prijs, Wieders, met „Wally". Tevens won den heer van Balkom met „Wolf" een eere-prijs voor de beste hond van den wedstrijd en een speciale prijs voor het beste apporteeren en den heer Wielders met „Wally" een speciale prijs voor het correcte werken in klasse D, De prijzen werden door het Hoofdbe stuurslid, den heer D. Onulle, met toepas selijke woorden aan den deêlnemers uitge reikt en wenschen hen toe, het volgend jaar een certificaat te kunnen behalen voor „Po litiehond". TECHNISCHE BONDSVERGADERING K.N.G.V. Ter gelegenheid van de a.s. Technische Bondsvergadering zal op 21 en 22 November a.s. te 's-Gravenhage een bijeenkomst plaats plaats hebben van Technici-van het K.N.G.V. Zaterdagavond 21 November vindt in Seinpost te Scheveningen een demonstratie plaats van Adspirant-turners en toestel- turnen voor turnsters. Adspiranten uit eenige vereenigingen uit Amsterdam Rotterdam, Dordrecht, Den Haag en Groningen zullen laten zien, wat een adspirant-turner of -turnster vermag, terwijl de dames uit den Amsterdamschen- Turnbond zullen demonstreeren het toestel turnen. Des Zondagsmorgens 22 November Les door den heer W. Boer aan meisjes-adspi- ranten, door den heer Sommes aan jongens-adspiranten. De heer J. H. O. Rap uit den Haag zal daarna een lezing houden over Jeugdturnen. Des middags 2 uur vindt de eerste steden- wedstrijd plaats tusschen Amsterdam, Rotter dam en 's Gravenhage. De regeling van deze bijeenkomst van Technici van het K.N.G.V. berust bij den Turnkring 's Gravenhage. GYMN. EN SCHERMVEREENIGING .„CONCORDIA" Bovengenoemde vereeniging houdt Maan dag 26 October een ledenvergadering in Olympia. O.m. bevat de agenda, welke in hoofdzaak bestaat uit verkiezingen o.a. van een penningmeester en afgevaardigden voor de diverse Bonds- en Kringvergaderingen, het verslag der Kascommissie en vaststelling Begrooting .19251926 en een voorstel om te komen tot een betere regeling der inning Bondscontributie. Verder zal natuurlijk ook het 40 jarig bestaan welke deze vereeniging in 1926 hoopt te vieren een punt van be spreking uitmaken. JUBILEA'S IN DEN KENNEMER TURN KRING. In het a.s. Kringjaar hopen vier vereeni gingen in den Kennemer Turnkring hun jubileum te vieren en wel Gymn. en Schermvereenjging Concordia te Haarlem 40 jaar, Gymn. ver. Bato Haarlem, 30 jaar. T, V. IJmuiden te IJmuiden, 25 jaar en B. G. V. Turnlust te Beverwijk, 15 jaar. Door het bestuur van den Ned. R.K. Dam bond is besloten, de heeren P. G. van En gelen en H. Regouw wederom twee partijen te laten spelen om bovenstaand kampioen schap en wel op Zondag 1 Nov. a.s. te Den Haag en op 22 Nov. a.s. te Lisse. Aan dit kampioenschap nemen de heer- ren J. A. v, d. Mees, H. de Leeuw, H. Kruger, N. van Baarle, F. Treyte, J. Hoo- genboom en den titelhouder II. Regouw. De wedstrijden vinden in het clubgebouw van Semper Avanti plaats, terwijl met de klok wordt gespeeld 25 zetten per uur De JLaarl. Kracht-Sportver. „Haarlem" hield Zaterdagavond 17 October haar eerste feestavond in de benedenzaal van den heer Kwekkeboom, Te ongeveer half 9 uur opende de heer W. Maas voorzitter van de H. K. V.,„Haar lem" den feestavond met 'n welkomstwoord aan de gasten, wenschte hun een gczelligen avond en gaf verder het woord aan den heer Sernee, voorzitter der feestcommissie. In kdrte woorden zette den heer P. Ser nee uiteen, waarom de drie krachtsportver. eenigingen n.l. D.O.K., Hercules en Bombar dier, Wells 9 Februari zijn besloten zich te combineeren. Omdat drie vereenigingen op gebied van krachtsport in Haarlem elkan- de&khet bestaan moeilijk maken, vooral wat delinancieele zorgen betreft. Door krachtige medewerking van den heer van Moppa, voorzitter van Amster dam en Omstreken en doordat men allen overtuigd was dat het de sport ten goede moest komen, besloot men tot fusie. En zoo de leden wat meer blijk geven van saamhoorigheid aan het bestuur, kan het niet anders of wij krijgen een machtige ver eeniging Een woord van hulde is het bestuur zeker waardig, voor al hetgeen zij thans tot stand hebben gebracht aan de oefenzaal enz. En dat wij over kranige athleten beschik ken, bewijst de volgende staat van gewon nen prijzen na 9 Februari; Dc heer N. Hartog 14 Maart 1925 1ste prijs 2e afd. M. A. worstelen; de heer C, J. Scheffer 14 Maart 1925 3de prijs 2e afd. licht worstelen; J. de Ruiter 15 Maart 1925 3de pr. 1ste M. B. worstelen; A. G. Schef fer 19 'April kampioen N.-Holland gewicht heffen M. A. en 1 record verbeterd; H. M. de Wolf 19 April kampioen N.-Holland ge wicht heffen Bantam en 3 records verbe terd; J. Buis, 19 April 2de pr. 2de afd. veder gewicht heffen; Bantema, 19 April 3de prijs 2de afd. M, B. gewicht heffen; H. M. de Wolf, 10 Mei, kampioen van Neder land licht gewicht Bantam in 1 record ver beterd; J. v. d. Burg, 16 Mei, 1ste prijs, 2de afd. licht gewicht heffen; J. Buis, 16 Mei 3de prijs 2ae afd. veder gewicht heffen; A. G. Scheffer, 23 Mei, kampioen van Neder land, gewicht heffen M. A. 1 record verbe terd en een stijlprijs licht gew. heffen; J, Sint, 24 Mei, kampioen van Nederland wor stelen zwaar gew.; J. Sint 16 Augustus 1ste prijs Internationaal Worstelen zw. gew. te Luxemburg; 12 Sept. W. Akersloot, 1ste pr, boksen M. A.a 12 Sept. J. Hessen, 1ste pr. boksen licht. Hierna werden de drie kampioenen n.l. J. Sint, G. Scheffer en H. M. de Wolf met in nemende woorden en geurige bloemen ge huldigd. Den heer H. M, de Wolf werd namens zijn vereeniging een mooien vulpenhouder aangeboden hopende, dat hij als secretaris nog veel schrijfwerk voor dc H. K. V, H. mag verrichten. De kampioenen dankte voor de hartelijke woorden, en bloemen hun aangeboden. De heer Sernee wenschte, als slot van j zijn toespraak, allen een gezelligen avond. Voor dat de heer Sernee het podium kon verlaten, bracht dc heer Maas den heer Sernee hulde voor zijn vele werken voor de vereeniging gedaan en overhandigde hem na mens dc H. K. V. H. een mooi bouquet. Daarna sprak de heer Vierwind tot den heer Sernee: reeds op 16-jarigen leeftijd leerde ik u kennen bij de vereeniging D, O.K. en al dadelijk viel u mij op. U zal zeggen waarom juist ik, ten eerste u was in die dageh een flink athleet dc man waar de meeste vereenigingslasten op rustten en had bovendien een sportief en aangenaam karakter. Wij bestuursleden hebben gemeend, U een herinnering te mogen aanbieden en wisten u niet beter te kunnen schenken dan een vulpenhouder. De heer Wolf sprak het volgende: Geacht eerelid Sernee! In de eerste plaats wensch ik u mijn dank te betuigen voor al hetgeen u heeft gedaan voor de H. K, V. Haarlem. Maar wat deed u daarnaast niet voor onze leden persoon lijk, met het doel, dat zij hun sport lief zou den krijgen, wat u ook voor mij deed. Ik hoep dat ik u, als blijk van sympathie dit souvenir wat bestond uit een album in de Haarlemsche kleuren gebonden mag overhandigen, waar U dan al uw lief hebbende sportherrinneringen in kan ver eeuwigen. De heer- Serné, welke perplex stond van deze onverwachte huldiging en blijkbaar aangedaan door de hem toegesproken woor den, wenschte. nogmaals, dat de leden hun bestuur terzijde zouden staan cm de H. K. V. „Haarlem" grcot en sterk te maken. Hierna werd dorr de heeren L. van Nor den en v. d. Wal, Hollandsche transforma tie duettisten, een gezellige stemming ge bracht onder de aanwezigen, wat zij tot af loop volhielden. Een woord van dank komt hun zeker toe. Voor de pauze gaven dc heeren H. M. de Wolf, J. v. d. Burg, H. van Bruggen en D. Buur verschillende plastische standen te zien. Hun eerste stand was een symbool. Met een dolk in hun rechterhand werd de naam Haarlemsche Krachtsport Vereeniging /Haarlem" - welke naam op hun wapen schilden stond en vastgehouden in de lin kerhand beschermd. Hun verdere standen werden keurig uit gevoerd en oogsten veel applaus. Een aardige wedstrijd werd gehouden in Ringsteken; de deelnemers werden op cen wagentje voorgetrokken door clown s en menigmaal zat deelnemer op den grond on en clown en wagentje bekommerden zich in het geheel niet om hun passagier. Er waren vijf .prijzen beschikhaar gestéld welke bestonden uit vazen en beelden. Het geheel was een prettigen, gezelligen avend, waarvoor een woord van dank aan den heer H. v, d. Einde, welke gratis de leiding voor de muziek op zich nam, aan den heer N. Harting, die het bal leidde en verder aan de feestcommissie, bestuur en verdere medewerkers, welke onze feesta vond tot een onvergetelijke hebben ge- maakt. De Haarl. Krachtsport Vereeniging „Haar lem houdt haar oefeningen op Dinsdag en Vrijdagavond van 810.30 uur in het voor malig gymnastieklokaal Zijlvest 22 rood, h. Sophiaplcin, Zij, die den leeftijd van 16 jaar bereikt hebben, kunnen lid dezer vereeni ging worden. Onderafd. R.K. Volksbond. Secr. G. v. Kessel, Tuindorplaan 8, Overveen. T. Z. B. II—R. C. O. I. Met 3 invallers bond R. C. O. den strijd aan tegen 't volledige T. Z. B. II, 't Begin is voor T. Z. B. en al vrij spoedig moet de R. C. O.-keeper visschen. Geenszins ont moedigd valt R. C, O. aan en niet zonder succes, want door toedoen van haar links binnen, weet zij gelijk te maken. De vreugd is echter van korten duur, daar T. Z. B, de leiding herneemt. Toch weet R. C. O. weer gelijk te maken, maar even voor de rust scoort T, Z. B. weder om 't winnen de punt. Rust 32. Na de rust is 't weer T. Z. B. die de leiding vergroot een er 4—2 van maakt. Dit is 't sein voor R. C. ,0. om nog eens flink aan te pakken. Eens kruipt de T. Z. B.- keeper door 't oog van de naald, als een vrij hard schot buiten zijn bereik tegen den paal schiet. De Overveners houden vol en met succes met een mooi sphot weet de zwart-witte middenvoor den achterstand te verkleinen, R. C. O. blijft in de meerder heid, doch er komt geen verandering in den stand. R. C. O. speelde evenals boven vermeld met 3 invallers, alle 3 hadden zij reeds een wedstrijd achter den rug, zoo dat i' zeer zeker nog een mooie prestatie mag genoemd worden. Een gelijk spel had evenwel tfe verhouding nog beter weerge geven. Scheidsrechter Spolders leidde uit stékend. Uitslag van de gehouden wedstrijden op het voetbalterrein van Vitesse te Castricum, op Zondag 18 dezer. Vitesse IS. V. A. en Vitesse IIIG. V. O. 11 werden afgelast wegens het slechte weer. Echter ging toch door de wedstrijd Vitesse IIkimmen I. De uitslag hiervan is 43 voor Vitesse, waarmede zij haar Isten competitiewedstrijd heeft gewonnen. Onze jongensspcclden beter dan de Limmers, zoo dat deze uitslag een verdiende overwinning is. Al heel gauw na het begin moet dc Lim- mer-keeper visschen en is de stand 10. Direct nadat weer is afgetrapt verhuist het leder wederom üaar de speelhelft van do gasten en nummer 2 is na een goed samen spel in de touwen, Dit blijkt echter aan moedigend te werken op de gasten die thans hard gaan werken en na een misser een doelpunt tegen welen te maken. Hier mede kwam de rust. Na rust zijn de Vi- tessc-jongens wederom direct in don aan val cn weten dit te bekronen met een doel punt, hun derde. Nu willen sommigen liet met fcrsch spel trachten te winnen, doch de scheidsrechter belet dit zeer terecht. Intusschen heeft Vitesse no. 4 gemaakt en denkt dan op haar lauweren te kunnen gaan rusten. Dc gasten pakken echter flink aan en weten vlug na elkander 2 doelpunten te maken, zoodat de stand toen was 43. Hiermede kwam het einde. Onder scheidsrechter Duivertein stelden beide elftallen om half drie rich op. E.M.S. wint den toss en verkiest met den wind in den rug te spelen. S.V.N. trapt af, doch E.M.S. neemt het leder af en gaat vliegensvlug op S.V.N. deel aan doch de keeper redt schit terend. S.V.N. komt lieverlee ingespeeld en de aanvallen gijn zeer gevaarlijk, doch stuiten veel af op de hechte E.M.S. verdediging, het spel wordt vuriger doch de corners op S.V. N.'s doel zijn legio doch worden goed ver werkt. Na een doorbraak van E.M.S. weet de midvoor de leiding te veroveren 01. S.V.N. pakt goed aan, doch stuit steeds op de ver dediging doordat de links buiten van E.M.S. voor het S.V.N.-deel op onbehoorlijke wijze wordt opzij gezet kent de scheidsrechter penalty toe, welke door den keeper onhoud baar wordt ingezet 0—2. Het spel gaat op en neer, totdat door goed samenspel E.M.S. de leiding door den linksbuiten vergroot 03. Spoedig hierna is het rusten. Na rust komt S.V.N. met den wind in den rug gevaarlijk opzetten, doch E.M.S. weet van geen wijken en moet 'verscheidene malen reddend optreden. S.V.N. blijft gevaarlijk hoewel E.M.S. met een doorbraak de leiding door den links binnen vergroot 04. Niet ontmoedigd pakt S.V.N. goed aan en doet al het mogelijke om de eer te redden doch de keeper was thuis. E.M.S. vyerkt zich weder los en gesteund door half linie gaat de voorhoede combinee rend op het S.V.N. doel aan en weet de rechtsbuiten de voorsprong te vergrooten 05. Het spel begint bij S.V.N. te verslap pen en bij een schermutseling voor het S.V.N. doel wordt hands gemaakt. Penalty, deze wordt weder door den keeper onhoudbaar in weet hij zijn doel op meesterlijke wijze schoon te houden. Het gelukt W. F. C. na een schermutseling voor het W. F. doel nog voor dc rust dc leiding te nemen. Wamieer weer begonnen wordt speelt W. F. in zijn ouden vorm. Herhaaldelijk wordt het W. F. C.-docl onder schot genomen, doch aange zien het gelieele elftal ^ich bijna uitsluitend tot verdedigen bepaalt, is er bijna geen doorkomen aan. Verder verricht ook dc W. F. C.-doelman uitstekend Werk. Zoo gaat het voort met slechts een en kelen aanval van W. F. C., welke gemakke lijk wordt afgeslagen. Wanneer nog slechts een paar minuten gespeeld moet worden weet Peereboom handig een drietal spelers te passeeren en met een goed gericht schot den gelijkmaker te forceeren. Verder komt in den stand geen verandering meer. W.' F. II speelde thuis tegen O. D. E, II uil Amsterdam en wist in een keurigen wed strijd met 41 te winnen, waardoor zij zich thans a'an de spits van haar afdceling heeft heeft geplaatst, H. R .C.-V. S. V. 2-1. Volgens menschelijke berekening is V. S. V. thans vrijwel voor het kampioenschap uitgeschakeld, want terwijl de beide Hel- dersche clubs nog ongeslagen zijn, hebben de Velseroorders reeds tegen elk dezer clubs beide punten verspeeld. Van beide clubs werd met 2—1 verloren, maar het komt ons voor, dat Helder sterker is dan H. R. C, Geheel verdiend was dc nederlaag niet, of liever, zij was onverdiend. Onder groote belangstelling werd de bal aan het rollen gebracht. Direct wordt yung op den bal gezeten. De V. S. -verdediging is uitstekend op dreef, vooral het trio v. d. Wint-Van Zutphen-v. d. Pieterman slaat me- nigen aanval af. Toch kunnen zij niet ver hinderen dat H. R. C. de leiding neemt. V. S. V. gooit er nog een schepje op en smaakt het genoegen spoedig gelijk te ma ken door toedoen van Frakseh De rust treedt in met gelijken stand. Met den wind tegen speelt V. b. V. een doede partij. Het geluk is echter met met haar. Verschillende goed opgezette aanval len leveren "door pech geen doelpunt op. Een vrije trap vliegt rakelings over de lat Als ook H. R. C. een vrije trap krijgt, levert deze door een misverstand tusschen v. d. Wmt en v. Zutfen een doelpunt op. V. b. v, verloor alzoo twee kostbare punten. geschoten Spoedig daarna is het inrukken en heeft E.M.S. weder 2 puntjes bemachtigd. Nu Zondag a.s. naar G.D.A. (Loosduinen) Heeren supporters die op een gezelschaps biljet mede willen gaan om de jongens aan te moedigen moeten zich voor Vrijdagavond opgeven bij den heer Lans. Ook het 2de elftal van E.M.S. dat de eerste competitiewedstrijd speelde wist met niet minder dan met 100 te winnen van de na burige zustervereeniging S.J.C. (hoewel deze met 8 man speelde) Bravo jongens gaat zoo door en dan zullen wij voorzeker een goede kans doen voor het kampioenschap. W. F. C.—WEST FRISIA 1—1. Onder leiding van scheidsrechter Luyken wordt om ongeveer half drie begonnen. W. F. C. wint den toss. Het maakt echter niet veel uit, want er staat een sterken wind, vrijwel dwars over het veld. Bij een W. F. aanval slaat een der W. F. C. backs den bal in het doelgebied met den hand weg. Hoewel de scheidsrechter er vlak bij staat laat hij doorspelen. Het spel gaat dan geruimen tijd vrijwel gelijk op. De W. F. C. uitvallen zijn echter gevaarlijker, doch Frankfort stelde ons niet te leur. Telkens Vrijdag vierde men in het klooster te wli tem het feest van den H. Gerardus. Onder de H. Mis van 8 uur, terwijl een enorme menigte bedevaartgangers in dt kloosterkerk zaten te bidden, begon opeens een zekere mej. Swanen, uit Mcchelen, luid- 6p te bidden. Deze dame, die 13 jaren en 9 maanden geen woord had kunnen spreken, had plotseling haar spraakvermogen terug gekregen. Een hevige ontroering maakte zich van de groote menigte meester. Een groot aantal vrouwen konden hare tranen niet bedwingen. De plotseling genezen dame zeide ons, dat zij vol vertrouwen zich tot den grooten Hei lige had gewend. Een aantal vriendinnen, die haar des IAor' gens hadden vergezeld, brachten haar luidop biddend naar haar woning terug. (Limb. D.J Hel bestuur der vereeniging voor Handels onderwijs te Middelburg benoemde tot leer aar in de Nederlandsche taal en letterkunde en correspondentie de bekende activist dr. P. L. Tack, wonende te Arnhem. Zooals men zich zal herinneren was dr. Tack indertijd benoemd lot leeraar te En schedé, welke benoeming richter door de re geering niet werd goedgekeurd. Sinsdien heeft hij de bevoegdheid gekregen. In het generaal kapittel der Paters Carme lieten, dat dezer dagen te RomS gehouden is, werd benoemd tot procurator-generaal de Hoogeerw. Pater Antonius Franco; tot assistenten de Hoogeerw. Pater Hilarius Doswald, de Hoogeerw. Pater Joannes Brenninger, de Hoogeerw. Pater Emanuel Baranera en de Hoogeerw. Pater Spiridion Vasallo. (Msb.) TOEGANGSPRIJS 50 ets pl. r. Kaartverkoop bij de firma's Alphenaar en Langeveld's Sigarenmagazijn, PS. GOED GEVULDE LETTERBANKET, PRIMA GEVULDE STAVEN BANKET EN BANKETLETTERS AANBEVELEND, Schouwburg Wilsonsplein. Vrijdag 23 October - 8 uur Haydn - Mozart - Debussy. Kaarten f 2.50 pl. rechten. Abonnementen en kaarten dagel. v. 9—5 u. verkr. bij Concertb. A. Ver- NOUT, Warmoesstraat 10, Let bij het koopen telken» op de keerzijde der echte ff Ke«/»zi (Wed. B. van Doesburg) De Koningin onder de Wafel», Amsterdam gevuld met slagroom 3 iimisiiüHiiiiiniiiiiiiiiiiiiiriiisiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitfüiiiiiiiiiiiiiiiiiiitKiiiMitititiii VELOURS CHIFFON in modekleuren en zwart 90 ccntim. breed VELOURS DE LAINE alle nieuwe kleuren en zwart - prima 1 kwaliteit, 140 cM. breed CREPE SAT8M SPIE ARTIFÏCIELLE voor avondjapon nen, 90 cM. breed VELOURS MOULlNê Wollen Fantaisies- stof v,oor Winter- nu»teta. 140 cM. br. SATIN DE CHINE voor japonnen en aa mantelvoering prima kwaliteit, 88 ccntim. breed SERGE in Marine 140 centimeter breed gekeperde kwal., in bruin, nègre en zwart, 70 cM. breed RA Tl N voor Mantels, 140 centimeter breed prima kwaliteit, in diverse kleuren en zwart, 90 centimeter breed4.90 3.90 GERZOH r, .,v 2986 1 f 198? Corraspondontiekaartan, Onderfrouw- Circulairas, Reclamekaarten, Geboor- tekaarten, Gelegenheids-Couvarta, Rouwkaarten, Rouwcirculaire», Bid prentjes, Briefhoofden, Labels, Han delsenveloppen, enz m m Abonneert U op dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 7