VAN Hoe ook deze beter voetballende ploeg verloor! Een product eve HoSIandsche voorhoede. Bh Tweede Blad Maandag, 26 October 1925 Hel Dcensche elftal dat zich door de oranje truien met 42 zag geslagen. Nederland-Denemarken 4-2 Een voetbal-dag zooals ons speelseizoen er maar weinig kent. hen iate Octooerinn- dag bij uitnemendheid. Geen wonder dat ons mooie Stadion tot in den nok was ge vuld. Na de veelvuldige regen der laatste dagen Waren de Amsterdamsche voetbal-enthou siasten wat huiverig geworden. Is het meestal gewoonte dat de beschikbare plaat sen in Amsterdam en Provincie spoedig in de zakken oer belangstellenden verhuizen, thans was dit niet het geval. Zondagmorgen althans waren er nog plaatsen plenty, doch het koesterende Octoberzonnetje deed meer dan een machtige reclame en zorgde er voor dat ons steenen huis ditmaal weer tot in de uiterste hoeken was gevuld. En zij die zich nog op het laatste moment van een plaatsje konden voorzien zijn niet bedrogen uitgekomen. Zij hebben het fraais dat onze mooie voetbalsport geeft op verschillende manieren kunnen genieten. Uaan was tijdens de eerste helft het su blieme we-k der Denen Verder de goals van Baer en Buitenweg vooral, en tenslotte het v rt j nationa., ,g; En niet te vergeten dan de muziek, vooral voor hen Jie meer komen omdat het nu eenmaal staat bij een dergelijk evenement tegen woordig te zijn. De mu ziek van de Postharmo- nie die met haar populai- re wijsjes voor den wed strijd en tijdens de rust het wachten zelfs tot een genoegen maakte. Er waren naar schat ting ongeveer een 30.000 menschen. Zoo ongeveer het maximum aantal dat het Stadion kan bevatten. Van officiëele zijde gaf men ditmaal in ruime mate acte de presence. Behalave Mr, Kan, die nimmer ontbreekt noteer den we o.a. een aantal 2e Kamerleden, w. o. Mr. Bomans, en verschillende Krom Amsterdamsche Wethou ders. Verder de hceren A. Nörgaard. Deensch^ Ge zant; Axel C. F, Sporen Fiedler Gezantschapse cretaris; Mr. I. Möller, Consul van Denemarken te Amsterdam, en de be stuursleden en eere-leden van den N. V. B. Even voor tweeën ko men de penen op het veld. Ze zijn gekleed in roode jerseys met witte pantalon. Na begroet te zijn door hun volkslied verschijnen kort hierop de Hollanders. Na het gebruikelijke kieken en filmen wordt getost en is Denis de gelukkige. Hij kiest zon en geringe wind in zijn nadeel, waarna scheidsrechter Bauens de volgende elf tallen laat opstellen: Nederland. Doel v. d. M uien Achter; Denis, v. Kol; Midden; Krom, Wam steker v. eHcl; Voor: Gielens, Tap, Buitenweg, Baar de Natris. Denemarken. Voor: Nilsson, Laursen, Joergensen Vitto 'Joer- v. Heel gensen, Hansen, Midden: Johansen, Jensen, Bendixen. Achter: Blicher, Tarp; Doel: Christiansen. Scheidsrechter: Dr. Bauens (Keulen). Het verloop van den strijd. Direct na den aftrap nemen de Denen het spel in handen. Krom onderbreekt maar half den aanval, en onze achterhoede staat wat raar te schutteren. De bal belandt tenslotte bij den rood-witten linksbuiten, die het leder hoog .over het Holandsche doel jaagt. Direct nadat v. d. Meulen den bal weer naar het '.lidden heeft verwerkt komen de gasten terug doch wederom raakt de bal achter. Intusschen is reeds gebleken dat de Deensche spelers een bijzondere macht over den bal hebben. Zij staan steeds op de goe de plaats en verwerken het leder met af gemeten trappen Onze middenlinie loopt van het kastje naar de muur, waarbij zij den bal maar zelden aanraken Is dit wel het geval dan is het maar even, gezien het aanerven zeer veel te 'ensclief over aai.. De Deensche middenlinie heeft dan ook maar weinig moeite het spel op de Holland- sche helft te houden. Buitenweg c.s. bepalen zich aldus voorloopig lot toekijken, gasten, trapt Tap van vrij groote afstand den bal achter. Kort hierop zoekt Buitenweg na een fraaie pass van Baer het Deensche doel te hoog. Hiermede is het voorloopig met de Hollan ders jjedaan en de Denen beheerschen het spel volkomen. Onze nationale doelman maakt een gunstige uitzondering op de meeste onzer Hollandsche verdedigers en is steeds daar, waar het gevaar het meest dreigt. Nadat de Deensche keeper den bal na een mislukte voorzet van de Natris het vald weer heeft ingezonden, gaat de Deensche voorhoede met een snellreinvaartje op v. d. Meulen af. Krom veroorzaakt hierbij een corner. Het leder wordt prachtig voor ons doel geplaatst en even fraai ingekopt. Onze keeper staat echter op de juiste plaats en weet onder daverend applaus den bal te retourneeren. Het blijft een voortdurende strijd tus- schen den Deensche aanval en de Holland sche verdediging. Het brillante werk van den rechtsbuiten Hansen is nu wel het meest aantrekkelijk. Herhaaldelijk worden v. Heel en v. Kol gepasseerd en steeds volgen Wamsteker voorzetten op de voor de waaruif goede doelmond niet van overwicht Baer v. Slangenburg brengen Denis, voor den aanvang van zijn 23ste ontmoeting voor Holland den toss winnend. sublieme de bal plaats komt. Hoe fraai het Deensche binnen-trio ook werkt, van schieten heeft het geen kaas gegeten en wordt al eens een schot gelost, dan belandt dit in de veilige handen van doelman v. d. Meulen. De H. F. C.er is er ge weldig in. Bij een snelle ren van Hansen kopt de links binnen schitterend in, doch onze keeper geeft thuis. In deze periode opvallend Deensch enkele snelle Hollandsche aanvallen be roeringen in de gelederen der tegenpartij. Uit een goed aangegeven bal van Baer, lost Buitenweg een prachtschot, doch van te groote afstand, waardoor Christiansen kan stoppen Wanneer direct hierop Hansen voor de zooveclte maal fraai voor het Hollandsche doel plaatst, brengt hei Deensche binnen- trio ook deze kans om zeep. De Denen blijven keurig spelen en slechts Denis en v. d. Meulen geven hiertegen hun gewone spel. Wamsteker raakt slechts bij uitzondering een bal en dan meestal nog maar half. het Deensche doel wanneer de overigens uitstekend spelende back Blicher ten voor zet van Gielens mist, eD hal raakt corner welke door de Natris wordt genomen en waaruit Christianse het leder verwerkt. Direct hierop volgt weer een Deensche aanva1 die resoluut door Denis wordt on derbroken. Uit de tengevclge hebbende hoekschop weten de bezoekers dank zij on zen doelman ook al niet te scoren. Wel stellen onze verdedigers krachtige pogingen in het werk om het spel te ver plaatsen, doch het lukt niet. Steeds weer komen de rood-witten terug, maar ook steeds zien zij zich op het laatste moment den bal ontnomen. Wamsteker loopt hope loos naar zijn vorm te zoeken, v. Heel kan de snelle wing JoergenseHansen niet houden, waaraan v. Kol mede schuld heeft. Hoewel ook het werk van Krom niét feil loos is, schijnt hij ons in deze periode nog de beste. De Hollandsche aanvallen zijn zeer gering doch wel gevaarlijk. Gielen plaatst den bal nog al eens voor het Deensche doel, doch zonder succes. Uit een goed aangegeven bal van dezen zelfden speler lost Buiten weg een van zijn bekende schoten, doch het leder vliegt over de lat. ,Bij een pracht voorzet van Nilsson verricht v. d. Meplen aan den anderen kant een bra- vour staaltje, hetgeen hem voor de zooveel- ste maal een applaus bezorgt. Hierop volgt een Hollandsche aanval. Buitenweg lost een schitterend schot juist in den hoek van het Deensche doel doch de doelman is er bij en heeft het leder klemvast. Weer volgt een door Gielen geleidde oHl- landsche aanval, dtfch ditmaal trapt Tap 't leder achter. Na een half uur spelen wordt voor de eer ste maal voor off-side gefloten. De Denen maakte zich hieraan schuldig. De tijd verstrijkt intusschen onder een uit gesproken overwicht der rood-witten. Denis en vooral v. d. Meulen verrichtten in de Hollandsche verdediging brillant werk en mede door de schotloosheid van het Deensche binnentrio blijft hier de score blank. Al dadelijk beginnen de oranje-truien uit het doel aan een doorboring. Opnieuw gaan een ander vaatje te tappen. de Denen ten aanval. Nilsson lost van nabij Nadat De Natris op een min of meer eigen- een hard schot, van Van der Meulen prach- aardigë wijze den Deenschen doelman heeft tig wegschopt. Dan weer een aanval der Hol- gehir'erd, krijgt Holland een vrijen trap te landers. Buitenweg lost een'hard schot, dat nemen. rakelings over gaat. Dan gaan de Denen weer Het leder komt bij Baer, die zich snel in ten aanval, zij knoeien echter voor het doel, de richting van het Deensche doel begeeft, waardoor de Hollandsche achterhoede ge- De backs treuzelen met aanvallen cn ook regeld kan ingrijpen. De Denen zijn nu weer de Hagenaar staat even raar te schutteren, jets in de meerderheid, doch zij weten hun Niettemin weet hij den half geraakten bal kansen niet te benutten. Het spel verflauwt nog langs Christiansen te plaatsen. j daardoor iets. Opnieuw een aanval der De- nen. Johansen lost een keihard schot, dat HOLLAND LEIDT MET 20. door Van der Meulen fraai gehouden wordt. Kort hierna weer een aanval der Denen. De De strijd blijft zich nu van doel tot doel Hollandsche achterhoede is op haar post. bewegen. Zelfs zijn de Hollanders iels Het spel verplaatst zich thans naar het mid- sterker. j den van het veld. Een voorzet van De Natris gaat via de j Joergensen kopt den bal eens schit- doelpaal achter. Ook Buitenweg waagt nog terend in, doch Van der Meulen weet mees een 'ans doch de doelman keert het lage terlijk te redden! Een aanval der Hollanders schot. 1 loopt door te lang samenspel op niets uit. Als Wamsteker eens hoog over heeft ge- j ^ven hierna een vliegensvlugge aanval der scheten, is het weer Baer die handig pro- Denen; Hansen schiet, doch de bal gaat fiteert van een wijfeling in de Deensche ver- naast. Onmiddellijk daarna een aanval der dediging en d 11 uitloopenden keeper met Hollanders, waaruit Buitenweg weet te doel- een magnifiek hoog schot voor de derde punten, met een prachtschot in den hoek. maal passeert. DE STAND IS DUS 4—1. Denis v. d. Meulen Kol Er is dan nog een kwartier te spelen. Hoe wel de kans op een overwinning voor de De nen hiermede vrijwel verkeken is, blijven zij fanatiek doorspelen. Er komen nu zelfs weer opvallend goede momenten van hun zijde. Ook de Hollanders blijven zich geheel ge ven. De Natris is iets te laat bij een goede voorzet van Gielen waardoor een goede kans op een vijfde doelpunt verloren gaat. Eve daarna milimetert een vliegende kogel van Baer van Slangenburgh het Deensche latwerk. Weer komen de onzen terug. Als Gielens Blicher voorbij is, wacht hij iets te lang met overgeven en ook deze kans is verloren. De bal raakt corner en zooals ge woonlijk levert deze hoekschop niets op. Als Tegen half-time, wan neer een ieder dan een zeker verdiend Deensch doelpunt denkt, gaat Gie lens er van door. Hij wordt in zijn vaart gestuit door Blicher, doch de bal wordt niet wegge werkt. Tap bemachtigt het leder. Handig passeert de Hage naar een Deensche ver dediger om tenslotte Chris tianse met een welgeplaatst schot onhoudbaar te pas- seeren. 10 voor Holland. Nauwelijks zijn de 30.000 aanwezigen van de verbazing bekomen, of Bauwens fluit voer de thee. DE TWEEDE HELFT. Even over drie wordt aan de 2de helft begonnen. De stand Is nu 30 De Hollanders spelen nu veel beter als voor de rust en laten een mooi open spel zien. Het korte spel der Denen kan hier niet tegen op. Toch zijn de uitvallen der gasten gevaarlijk Bij één daarvan krijgt Hansen het leder en maakt den bal vrij. Hij zet mooi voor en Nilsson weet met een prachtigen kopbal een legenpunt te maken. 31 voor Holland. Bij een snellen Deenschen aanval lost Joergensen een prachtig schot, dat Denis al vallende redt. Dan weer een aanval der Denen, Joergensen schiet en Van der Meulen loopt uit; het doel is dus verlaten, doch krom weet schitterend te r -dden. Direct hierop een gevaarlijk moment voor het doel der Denen; Christiansen laat den bal vallen, doch op gelukkige wijze ontkomt De Natris Spelmoment uit de ontmoeting HollandDenemarken. De Deensche doelman neemt het leder voor de voeten van Tan weg. Buitenweg hierna nog even verwarring in de Deensche achterhoede heeft gesticht, waardoor Tarp bijna den bal in eigen doel werkt hebben de Hollanders hun kruit verschoten. gedurende de laatste vijf minuten verliest de strijd iets van zijn aantrekkelijk heid. Eenige minuten voor tijd komt vrij onverwacht het tweede Deensche doel punt, waarvan Vitto Yoegen- sen de maker is met een schot in de uiterste hoek. De stand is nu 42. Als hierna weer is af getrapt, verstrijken de laatste oogenblikken zonder dat er iets bijzonders gebeurd. Holland wint tenslotte verdiend. De Hollanders hebben den wedstrijd verdiend gewonnen. Dit moet tenslotte wel de totaal indruk zijn. Niettemin is de wijze waarop de overwinning is verkregen al bijzonder eigen aardig'geweest en schonk weinig bevrediging. Vooreerst dient hierbij te worden opge merkt, dat het bekende konijntje uit Parijs nog steeds blijk van zijn afwezigheid geeft. Het Nederlandsche elftal speelt in het Sta dion geen ongelukkige wedstrijden. Dit staat wel als een paal boven water. Hiermede wordt echter niet bedoeld dat we deze over winning uitsluitend aan een gelukkig toeval hebben te wijten. Een feit is het echter, dat het ons ook ditmaal weer niet tegen zat. Het moge nu al waar zijn, dat de Denen in hun voorhoede geen schutters hadden, met een beetje geluk en wanneer v. d. Meulen en Denis niet in zoo n buitengewonen vorm wa ren geweest, hadden zij gedurende de eerste helft toch wel eenige doelpunten kunnen maken. Tijdens die eerste helft speelden onze te genstanders inderdaad een spel, waartegen de onzen maar weinig, heel weinig zelfs, konden inbrengen. Zij huldigden geen be paald systeem. Het waren korte tikjes of afgemeten lange trappen, doch het was alles keurig. Er was geen Hollander in onze voorhoede j o. middenlinie, die er ook maar aan tippen kon. Van Heel. Wamsteker en Krom ze liepen van ..e. kastje naar den rpuur. doch den bal spelen, dat deden de Denen. Er speelde toen één ploeg en dat was de onze niet. Doch bij al dat mooi's, waarop de gasten ons onthaal den, vergaten ze één voornaam ding. Dat was het maken van goals. Toegegeven, dat het geluk tijdens de eer ste helft niet aan de zijde der Deensche bin- nenspelers was, Buitenweg of Baer hadden onder dergelijke omstandigheden zeker goals gemaakt. Dit bleek wel overduidelijk, toen tijdens de 2de helft 3 doelpunten door ons werden ge scoord, welke allen meer het gevolg waren van uitstekend individueel werk van Baer en Buitenweg, dan een bekroning van prima aanvallen, zooals de tegenstanders die op zetten. Wat spelers als v. d. Meulen, Denis, Baer en Buitenweg voor Holland deden dat kon den de Denen met hun geheele elftal niet. DE SPELERS, Komen we op de prestaties der Holland sche spelers terug, dan blijkt uit het boven staande al, dat v. d. MEULEN en DENIS een schitterenden wedstrijd hebben gespeeld. Het aantal ballen dat de lenige H. F. C.-er uit het Hollandsche doel heeft gegrabbeld, was opvallend groot. Zijn opstellen en wegwerken was van dien aard dat het bijna niet meer voor verbetering vatbaar was. Denis heeft de Korver's record in een van zijn kant subliem gespeelde partij, gebroken. Waar gevaar dreigde, was de H. B. S.-er present en na een even weifelend begin heb ben wij hem geen fout meer zien maken. Over v. KOL zijn wij minder tevreden. Deze Ajaxied beging heel dikwijls de fout, de. ballen te stoppen wanneer hiervoor de tijd niet restte en b.v. de Hollandsche voor hoede had daar zeker van geprofiteerd. Onze middenlinie speelde twee wedstrij den. Eén voor en één na de rust of nog beter tijdens de eerste helft werd er met hen ge speeld. In de 2de helft ging het beter. Van KROM en v. HEEL kan zelfs gezegd worden, dat zij zich in die periode geheel herstelden v. Heel was toen weer de fijne berekende voetbal ler en Krom de werker, die éénmaal gepasseerd zijnde, zijn tegenstanders bijna steeds weer achter- baalde. Ongetwijfeld was hij een der onzen, die zich het meest gaf. Wamsteker stelde danig teleur. Voor de rust leek het nergens op en stelde de Leidenaar zich meestal zoo op, dat hij noch den aanval noch onze verde diging van eenig gemak diende. Na half-time ging het weliswaar iets beter, doch niettemin voldeed Wamsteker geen oogen- blik aan de verwachtin gen. Van onze voorhoede kan men zeggen, dat ze als linie teleur stelde. Onze spelers moesten het hebben van indivi dueel werk en de vier gemaakte goals waren hjer dan ook allen het gevolg van. Van <ie vleuëeispele-s was Gielens verreweg de beste. Een groot aantal goede voorzetten kwam van zijn voet. Bovendien heeft de Herculean in de 2de helft heel goed beke ken hoe hij tegen de uit stekende, doch niet meer zoo vlugge Blicher moest optreden.Door hem voort durend op de hielen Ie zitten ontstonden voor het Deensche doel dikwijls gevaarlijke situaties. De Natris deed slechts bij uitzondering iets goeds en men zal er nu locb goe'l schuld hiervan niet in de schoenen van Baer te schuiven. De ex-Ajaxied hobbelt m g zoo'n beetje mee op zijn naam, doch er zoo zeker buitenspelers, die hem momentcel ui alle opzichten verbeteren en het zou om dan ook niets verwonderen, wanneer .J.m gisteren zijn afscheidsvoorstelling had ge geven. Het binnentrio TAP, BAER en BUITE v WEG was zeer gevaarlijk. Zij vertoonden -i geen enkel opzicht een spel dat aan dat ci r Ejeensche voorspelers kon tippen, doch waren veel productiever en drukten dit in vier doelpunten uit, waarvan drie heel mooie. Buitenweg beging de fout om op I grooten afstand te schieten, doch wanneer men in aanmerking neemt, dat de Utrechte naar hiermede zoo dikwijls succes heeft, kan men dit moeilijk kwalijk nemen. DE DENEN. De rechtsbuiten Hanssen was de beste voorspeler van het veld. Zelden zagen wij een buitenspeler van zijn kunnen. Niet één van zijn talrijke vborzetten mislukte. Gielens Buitenweg Nog een moment voor het Deensche doel, waar Christianse Wout Buitenweg juist iets voor is.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 5