Sport- en wedstrijden (Jit het Roomsche Voetbalkamp. Gravin Francisca. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Vierde Blad Zaterdag, 31 October 1925 Uit het Roomsche Voetbalkamp R. K. F. D. H. V. B. District Haarlem. R. K. Sportvereeniging „The Yellow-Black Boys." Ned. Voetbalbond. Overzicht. V. O. C.—R. C. H. Haarl. Voetbalbond. KORFBAL. Programma voor Zondag. WIELRENNEN. GEMENGD NIEUWS. KUNST EN KENNIS. Hekking naar Indië. FEUILLETON. Veel belangwekkende gebeurtenissen heb ben Zondag j.l. niet plaats gehad. Verschil lende terreinen moesten worden afgekeurd, zoodat er weinig of geen verandering in de competitiestanden zijn aan te brengen. Voor 2 G kreeg Beverwijk bezoek van de Wilskracht-reserves. Volkomen volgens onze verwachtingen boekte Beverwijk een fraaie overwinning. De wedstrijden m 2 H gingen beide niet door. Morgen wordt er in den geheelen R.-K. Voetbalbond, wegens den feestdag van Al lerheiligen, niet gevoetbald. Het competitierad in den Haarlemschen Bond heeft tot nog toe bevredigend ge draaid. Daarom schijnt hef ons wenschelijk thans een klein overzicht te geven, waar door de lezers eenigen kijk op den stand van zaken kunnen krijgen. Wij zullen beginnen met de le klasse B. In deze afdeeling werden -Zondag j.k eenige wedstrijden gespeeld, welke van groot be lang waren voor de bezetting van de eer ste plaats, Lisse en S. J .C. bleven resp. door een 52 èn 30 zege in de running, terwijl Santpoort en de W. F. C. de punten deelden. De Santpoorters kregen door dit resultaat meer dan zij qua spel wel ver dienden. De stand ziet er momenteel als volgt uit: W. F. C. S. J. C. Lisse Santpoort Geel Wit Beverwijk II R. K, V. Z, 3 3 4 4 4 5 3 2 1 0 134 1 0 10—5 0 1 18—7 2 0 9—5 1 0 3 11—16 1 0 4 4—19 0 0 3 3—12 0 1.67 1.67 1.50 1.50 0.50 0.40 In de 2e klasse C, begint ook reeds eenige teekening te komen. De gedegra deerde reserves vjin H. B. C. stellen alle pogingen in 't werk om weer naar de le klasse terug te komen. Zij vinden echter in Teylingen geduchte concurrentie, terwijl T. Y. B. B. II eveneens een hartig woordje -lullen gaan meespreken .De stand luidt: 1 eylingen H. B. C. II Alliance T. Y. B. B. II Vicfrix Santpoort II Concordra II 1 1 0 0 6—0 2 2— 3 3 0 0 12—8 6 2.— 4 2 1 1 14—13 5 1.25 3 111 8—5 3 1.— 2 10 1 4—4 2 1.— 4 0 0 4 6—14 0 0.— 1 0 0 1 0—6 0 0.— D. S. S. en T. Z, B. zijn in de 3e klasse de meest serieuze candidaten voor de eer ste plaats. Hier luidt de stand: D. S. S. 3 3 0 0 12—5 .6 2.— T. Z. B. 3 2 1 0 15—5 5 1.67 Geel Wit II 4 2 1 1 14—10 5 1.25 Onze Gez. 3 1 0 2 9—9 2 0.67 R. K V. Z. II 4 1 0 3 5—20 2 0.50 W. F. C. II 3 0 0 3 3—9 0 0.- Tenslotte de beide 4e klas afdeelingen; In E. gaat B. S. M. ongeslagen aan 't hoofd. B. S. M. R. C. O. W. F. C. III Santpoort III T. Z. B. II H. B. C. III 3 2 2 2 3 2 3 0 1 0 2.— 1.— 23—2 6 10—5 2 6—10 2 1.— 4—8 2 1 5—11 2 0.67 1—12 0 0.— In F is het T. Y. B. B. III, dat door haar schitterende prestaties de aandacht trekt. Verleden jaar speelde dit zelfde elftal in de junioren competitie en thans stevenen zij regelrecht op het kampioenschap af. In 4 wedstrijden scoorde zij 36 maal plus één in eigen doel. Met zulke reserves kan T. Y. B. B. met vertrouwen de toekomst tegemoet zien. De stand is: T. Y. B. B. III D. S. S. II Victrii II Geel Wit UI Alliance II Onze Gez. II 0 1 0 1 0 36—1 0 8—2 1 12—11 1 7—9 1 3—7 8 2- 4 2- 1.— 0.67 1 0.50 7—30 1 0.33 R. K. V. Z. III 2 0 0 2 1—14 0 0- Morgen hebben er geen wedstrijden plaats. P. K. Daar op Zondag (Allerheiligen) de com petitie-wedstrijden voor den D. H. V. B. niet doorgaan, wordt er op gerekend, dat de vereenigingen zeker geen vriendschappelijke Wedstrijden zullen spelen. p. F. L. ESSER, O.E.S.A. Geest. Adviseur, District Haarlem. Secretaris: H. van Turnhout, Emmaplein 38, Hedenavond van 78 uur contributiebe- talen in „St. Bavo." Donderdagavond half acht clubavond in de R.-K, Militairen-vereeniging, Zoetestraat. In verband met het feest van Allerheili gen zijn er voor morgen geen wedstrijden vastgesteld. Op Zondag. 15 November a.s., zal in de Kapel der Eerw. Zusters in de Koningstraat des morgens te half negen door onzen Geestelijk Adviseur, den Eérw. Pater F. L. Esser O.E.S.A., een H. Mis worden op gedragen, waaronder Alg. H. Communie voor onze leden. Hierna zal een gemeen schappelijk ontbijt plaats hebben in ons clubgebouw. Het bestuur vertrouwt, dat alle leden zonder uitzondering deze H. Mis zullen bij wonen. Degenen die aan het ontbijt wenschem deel nemen worden verzocht zich voor 8 November aan den secretaris op te geven. Indien er leden of donateurs mochten zijn, die per abuis geen kaarten voor den feestavond hebben ontvangen, kunnen de zen ze alsnog hedenavond aan de zaal be komen. HENK. PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Afdeeling I le klasse. V. O. C—R. C. H. UnitasH. V. V. StormvogelsH. F. C. D. F. C.'t Gooi. BlauwWitSparta. 2e klasse A. West Fr.Alcmaria Victr.x. W. F, C.Zandvoort. D. E. C.—Hollandia. K. F. C.Schoten. BloemendaalD. W. S. 2e klasse B. D. O. N. A. R.—A. F. C. HilversumH. V. C. V. V. A.Kampong. Z. V. v.—D. O. S. V oorwaartsHercules 3e klasse A. PurmersteijnHelder. O. S. V—V. S. V. ZaanlandiaKennemers. 4e klasse A. Swift— S. E. V. A. P. G .S.—K. V. V. ZaandijkAssendelft. Reserve le klasse. Rapiditas 2Blauw Wit 2. Ajax 2E. D. O. 2. H. F. C. 2—D. E. C. 2 Z. F. C. 2—V. V. A. 2. R. C, H. 2Spartaan 2 Reserve 2e klasse A. Blauw Wit 3Haarlem 2. Hollandia 2Stormvogels 2. Alcmaria Victrix 2—Watergraafsmeer 2. Afdeeling II. le klasse SpartaanU. V. V. ExcelsiorZ. F. C. HaarlemAjax. H. B. SFeijencord. E. D. O.—A. S. C. 2e klasse A. NeptunusQuick. H. D. V. S—O. D. S. D. H. C—V. U. C. St. Hooger—S. V. V. L. S. V.Transvalia. 2e klasse B. R. F. C—V. I. O. S. C. V. V.Olympia A D. O-Concordia. B. M. T—S. V. W. VeloxXerxes. 3e klasse A U. V. S.—D. V. C. Alphen—V. D. S. HillinenBodegraven. 4e klasse A. Nc-racus— Aurora. D. I. O.—F. H. B. Afdeeling III. le klasse. D. O. T. O.Ensch. Boys. HeraclesZ. A. C. Quick (N.)Wageningen, VitesseHengelo. EnschedeGo Ahead. Afdeeling IV. le klasse. WilhelminaB. V. V. N. A. C.—Willem II. Afdeeling V. le klasse. H. S. CLeeuwarden. Be QuickVeendam. FrieslandG. V. V. FrisiaAchilles. VelocitasW, V. V. De wedstrijd NederlandDenemarken is oorzaak geweest dat er van het competi tie-programma, althans voor zoover het de beide Westelijke le klasse afdcelingen be treft, al heel weinig is terecht gekomen. Na al hetgeen we reeds over de ge noemde internationale ontmoeting schre ven, zullen we hierover thans niet meer uitweiden. Slechts willen wij in een enkel woord de aandacht vestigen op de wijze waarop enkele Amsterdamsche persbroe ders over de Natris schrijven. Dat deze Amsterdammer Zondag j.l. ab soluut onvoldoende was, daar durven zij be grijpelijk niet voor uitkomen, t Oude liedje is weer: Jan had z'n dag niet en „ondanks zijn wij er van overtuigd dat hij nog steeds onze beste vleugelspeler is." 't Valt ons werkelijk nog mee dat men Baer v. Slangenburg de oorzaak van Jan's falen niet in de schoenen schuift Hoeveel „dagen" Jan nu al niet gehad heeft, kunnen wij van 'onze Amsterdam sche collega's niet te weten komen. Wel gelooven wij dat de Natris beter kan dan b.v. Zondag j.l., doch wij zouden nu toch wel gaarne eens iemand op den linkervleu gel zien die wat meer presteerde. Het programma voor Zondag bevat ver schillende wedstrijden waarvan mag wor den verondersteld dat ze het publiek zul len bevredigen. De ontmoeting Stormvogelsrï F. C. in IJmuiden kan men zoo ongeveer als „plaatselijk" beschouwen. De talrijke H. F. C.-supporters zullen zich door zoo n lut tel aantal Kilometers zeker niet laten af schrikken. Dientengevolge zal er in IJmuiden wel voor een zoo goed als uitverkocht huis worden gespeeld. Wat den wedstrijd zelf betreft, veronder stellen wij, dat de meest waardige H. F. C.-aanhanger niet op een overwinning van Blauw-Wit zal durven hopen. Stormvogels schijnt ons na een wat wei felend begin één der sterkste ploegen van Afd. I en de IJmuidenaren zullen Sparta het vuur nog danig aan de schenen leggen. Een overwinning op 'H. F. C. is daarom een gebiedende eisch en wij gelooven dan ook niet dat de vrij lichte H. FC.-ploeg het tegen het sterke Stormvogels-elftal zal kunnen houden. 't Is echter gelukkig voor de IJmuidena ren dat v. d. Meulen z'n allerbesten vorm voor het Ned. Elftal schijnt te bewaren. Zou echter de H. F. C.-doelman zn vorm van verleden week nog wat bewaard heb ben, dan zal het aantal IJmuidensche doel punten niet groot zijn. Zelfs zou het ééne goaltje, waarvoor de blauw-witte voorhoede toch wel goed is, de ontmoeting nog wel eens ten voordeele der Haarlemmers kun nen beslissen. Maar daaraan durven we toch niet ge looven. Voor de ontmoeting HaarlemAjax aan den Schoterweg bestaat eveneens groote belangstelling, te meer daar Haarlem nu op het goede oad is. Hoewel de Ajaxieden ongetwijfeld over een uitstekend eerste elftal beschikken, heeft de ploeg nog geen overweldigenden in druk gemaakt. Met 2 overwinningen en 1 nederlaag is er voor de Amsterdammers nog hoop genoeg en we weten zelfs, dat men in Ajaxkringen ta melijk optimistisch is gestemd. Zou men ge neigd zijn aan een Amsterdamsche overwin ning te gelooven, dan is dit natuurlijk voos Haarlem een prachtige gelegenheid om haar wisselvaftige allures bot te vieren en van dit standpunt bekeken, doet het er al weinig toe, dat de Ajaxieden inderdaad over een betere ploeg beschikken dan de roodbroeken. We vermoeden, dat de belangstelling bij E. D. O.'A. S. C. door de beide andere wed strijden wat geringer zal zijn dan gewoonlijk. De rood-zwarte Haarlemmers ontvangen A. S. C. De Leidenaren hebben nog maar weinig goeds laten zien en we zijn er van overtuigd, dat zij ook ditmaal het onderspit zullen delven. De positie wordt er dan voor de A. S. C.-ers niet beter op. Waar Wamste- ker c.s. hiervan trouwens zelf wel overtuigd zullen zijn, kan men aan de Kleverlaan in elk geval op een zoo groot mogelijken tegenstand rekenen. R. C. H. is de eenige Haarlemsche eerste klasser, die wat verder van huis gaat. We zijn benieuwd of V. O. ,C. zich na de zware nederlaag tegen Sparta zal herstellen, 't Zou minder aangenaam voor de R .C. H.-ers zijn, wanneer zij daar de dupe van werden. Trou wens een overwinning kan de club van v. Scheen, welke eenige keeren danig teleur stelde zeker niet schaden. Van de tweede klassers speelt Bloemen- daal thuis tegen D. W. S. De Bloemendalers, die reeds drie maal thuis met de oneven goal verloren zullen nu toch eens voor een overwinning moeten zorgen. 't Kan gemakkelijk, mits goed wordt aan gepakt en niet gewacht tot 't de tegenpartij misschien gelukt eenige goals te maken. Van Zandvoort mag worden verwacht, dat het W. F. C. zal kloppen. Gemakkelijk zal dit niet gaan, gezien de Wormerveerders wei nig zin hebben in de laatste plaats. Een klei ne overwinning durven wij den geel-blauwen toch wel voorspellen. Schoten ontmoet in de Koog K. F. C., dat hard zal moeten werken om zich in de twee de klasse te handhaven. Deze wetenschap heeft de K. F. C.-ers al eens eerder tot goede daden geïnspireerd, hetgeen Zandvoort een puntje kostte. De Schotenaren zullen goed doen hiermede re kening te houden. Niettemin kan er gewon nen worden. Ook in de lagere afdeelingen wordt voor onze clubs heel wat gespeeld. Vooreerst komen zoowel V. S. V. als Ken- nemers in den strijd. Hoewel beide genoemde clubs uitspelen, worden toch overwinningen verwacht. Zoowel de tegenstander van V. S. V. (O.S.V.) als van Kennemers (Zaanlandia) be- hooren niet tot de sterksten en na de fraaie successen welke de twee derde klassers uij Kennemerland verleden week wisten te be halen, verwachten wij ook thans in beide ont moetingen een overwinning voor de bezoe kers. Hillinen heeft den smaak te pakken. Het doet ons genoegen dat de Hillegommers het in de derde klasse kunnen houden. Of Bode graven Zondag een gewillig slachtoffer zal blijken dient te worden afgewacht. We ver onderstellen dat Hillinen ook uit dezen wed strijd het maximum aantal punten zal halen. In de vierde klasse A van afdeeling li staan 2 wedstrijden genoteerd. De eerste gaat tusschen Norvicus en Aurora, hetgeen o.i. een overwinning voor de Haarlemmers beteekent. De andere ontmoeting is plaatselijk gaat tusschen D.I.O. en T. H. B. Hoewel wij nog steeds gelooven in een kampioenschap van de T. H. B.-ers, zal Zondag wel weer blijken dat de paden daarheen niet gemak kelijk begaanbaar zijn. Een kleine overwinning voor de bezoekers meenen wij te mogen veronderstellen. JAN B. E. D. O. Zondag a.s. komt A. S. C. op bezoek; op papier zonder twijfel een overwinning. Of schoon het met goals maken de laatste we ken niet erg wil, gelooven we toch, dat er Zondag wel eenige gemaakt zullen worden. Waarschijnlijk speelt C. v. d. Laan weer mee; J. v. d. Laan echter nog niet. Vdor dezen valt Dinkla in, welke tegen Ajax getoond heeft zijn plaats wel waard te zijn. Het elftal is dan als volgt: Meenhorst. Kuil. Boeré. J. Perucal. Dinkla. C. v.d. Laan. A. Swart. D. Tanis. Steffens. Perucal. C v. d. Hurk De reserve's krijgen het moeilijker en gaan bij Ajax 2 op bezoek; met een gelijk spel rullen de rood-zwarten wel uiterst tevre den zijn. OM DEN ONAFHANKELIJKHEIDS BEKER. De jaarlijksche ontmoeting tusschen het Bondselftal en het Rotterdamsche elftal zal worden gespeeld op 15 November a.s. Het bondselftal zal geheel bestaan uit provinciale spelers, van wie zijn uitgenoo- digd. Rambonnet (Be Quick.) A van Haeren. H. Tetzner. Wilhelmina. Be Quick. H. Veldkamp. H. Legger. A. Groen. Enschede. Be Quick Be Quick Nagels. Hermans. Ter Beek. de Haas. Enschede. N.O.A.D. N.A.C. Be Quick Frohlich,(Enschede.) HET H.F.C.-ELFTAL VOOR ZONDAG In den wedstrijd tegen Stormvogels te IJmuiden. hebben de H. F. C.-ers het onder staande elftal: v. d. Meulen. Weber. de Koning. Engel. v. Houten. Eysvogel. Besoeki. v. Beekum. Miezerus. Sigmond, v. d. Berg'n. STORMVOGELS H. F. C. Stormvogels verschijnt morgen met haar gewone elftal, dus met: Thijssen. taak.' Koster. Struys. Snoeks. Bakker. Oldenburg. Blinkhoff. Houtkamp. Visser Boekelaar- Nu Stormvogels in Den Haag de vorige week zulk een gevaarlijke klip ontzeild is, staan de IJmuider papieren op de voetbal- beurs hoog genoteerd. De IJmuidenaren be schikken momenteel ook inderdaad over een flinke ploeg, die zeker tot goede dingen in staat is. Vooral het weder productief zijn van Blinkhoff Sr., is opvallend. Zou de nieu we buitenspel-regel hier zijn invloed doen gelden? De „Good Old" is morgen de gast van Stormvogels. Op eigen terrein zijn de man nen van „Witte Jan" nog niet geklopt. Zij verspeelden slechts één puntje, n.l. in den befaamden wedstrijd tegen V. O. C. Het komt ons voor, dat ook H. F. C. er niet in zal slagen hierin verandering te brengen. Daarvoor lijkt ons de voorhoede der blauw- witten te zwak, te onproductief. Het zal dan ook o.i. van de H. F. C.-verdediging afhan gen met hoeveel de Stormvogels zullen win nen. Het zal R. C. H. Zondag niet gemakkelijk vallen om op het nieuwe terrein van V.O.C. eenig succes te behalen. De V. O. C. ers zullen wel alles in het wer stellen om de j.l. Zondag geleden smadelijke nederlaag te gen Sparta te wreken en dat kon RL C. H. we eens noodlottig worden. De R. C. H.'ers zullen dan ook hard moe ten werken om iets te bereiken en dan lijkt ons een gelijk spel nog niet buitengesloten, waarmede de blauw-zwarten o.i. wel tevre den zullen zijn. In elk geval zal het een spannenden wed strijd worden, want het e|ftal dat verliest, wordt voorloopig uitgeschakeld voor een der bovenste plaatsen. Het R. C. H.-elftal zal er vermoedelijk als volgt uitzien: Erdtsieck, Kuijt, Hazevoet, Steenken, Krom, Geutskens, Hanze, v. Dam, Roelfsema, Nachtegeller, Brugman. Programma voor Zondag, la. V. V. H. - H. F. C. III Schoten 2a R. C. H. 3 Kinheim Edo 4. I. V. O. Haarlem 4, lb. H. F. C. 4 Hillegom. Bloemendaal 2 Schoten 2. Haarlem 3 Bennebroek. Zandvoort 2 R. C. H. 4. T. H. B. 2 E. D 0. 3 2a. Halfweg 2 Spaarnestad. D. 1. O. 2 E. H. S. 2. Stormvogels 3 Hillinen 2. 2b. Kennemers 2 E, G. K. fl. F. C. 4 - V. S. V. 2. H. G. S. C. Ripperda Schoten 3 D. O. A. 2e. Aurora 2 V. V. H. 2. Kennemers 3 R. C. H. 5. 2d. Haarlem 7 D. 1. O. 3. Ripperda 2 R. C. H. 6. Zandvoort 4 Kennemers 4. 3a. Stormveld 2 V. S. V. 3. E. G. K. 2 Stormvogels 5. 3b. E. H. S. 3 E. D. O. 8. E G. K. 3 R. C. H 10 Swastika 2 Steeds Voorwaarts 3c. R. C. H. 7 V. V. H.3. E. D. O. 6 I. V2 O. 2. Stormveld 3 Spaarnestad 2. 3d. R. C. H^ 8 Haarlem 8. E. D. O. 7 Bloemendaal 3. D. S. K. 3 k3e D. O. A. 2 Damiaten 2 Schoten 4 I. V. O. 3 Tf I. O. 4. Spaarnestad 3 Bloemendaal 5 3f. V. O. G. Damiaten. Swastika Zeemeeuwen. Spaarnevogels - D. S. K. 3g, D. S. K. 2 Spaarnvogels 2. Bennebroek 3 E. H. S. 4. R. C. H. 11 V. O. G. 2 3h. Geen wedstrijden. OVERZICHT. Ook dezen laatsten Zondag in October was het fraai voetbalweer. Het programma was opmerkelijk klein in verband met den interland-wedstrijd HollandDenemarken, te Amsterdam. Ofschoon zoo'n enkele ver loren Zondag geen kwaad kan. zal het be stuur van den H.V.B. toch verstandig doen, H, F. C. 7. E. D. O 9 broek danig teleurgesteld. H. F. C. 4 be hoort tot de zwakkere. Een gelijk spel is het meeste, dat ik de 'blauw-witten durf voor spellen. Schoten 2 trekt naar Bloemendaal, om het 2de elftal van de witten partij te geven. Een puntenverdeeling zal hier wel het resul taat worden. T. H. B. 2 ontvangt E. D. O. 3. Ook hier zal niet veel verschil in kracht zijn. De Haarlem veteranen genieten van een vrijen Zondag. „D." Westelijke le klasse. N Amsterdam: D.E.V.Nausikaa. Amsterdam: WesterkwartierD.T.V. Amsterdam: HerculesExcelsior (12-2 u.) Koop a. d. Zaan: ZaandijkReady. Z Rotterdam: O.S.C.R.Fluks. Leiden: Vitesse (L.)D.K.C. Den Haag :H.K.V.Deetos. Rotterdam: VeloxDordrecht. Oostelijke le klasse. A Eindhoven: PhilipsRapiditas. B Enschedé: D.O.S.Naas. Borne Groen-ZwartH.K.C. Almelo: Achillis—A.K.C. (31 Oct.) Noordelijke le klasse. Dracht: Kalm en WisS.S.S. Jubbega: NicW. K. Overgangsklasse. - wvergangsaiasse. verder zoo weinig mogelijk uitstel te ver- N Amsterdam: D.D.V.—D.V.D. (10-12 uur), 1 -TJ lrlne vïïn n nd irercOnPI. A leenen. In de eerste klas zijn nog verschei dene elftallen, welke pas 2 wedstrijden heb ben gespeeld, terwijl er dus voor die elftal len; nog 18 in 't vooruitzicht liggen; en daar het a.s. Zondag al November is, zal een weinig spoed in de afwerking lang geen overbodige weelde zijn. In de eerste klas werd maar één wedstrijd gespeeld. Deze was echter van groote belangrijkheid. R.C.H. 4 en Haarlem 3 ontmoetten elkaar op het terrein van eerstgenoemde. Beide elf tallen waren nog ongeslagen, zoodat het om de bovenste plaats ging. De verwachting was, dat het hier erg zou spannen. Hoe an aers kwam het echter uit. Het eerste kwar tier ging de strijd gelijk op. R.C.H. 4 doel puntte het eerst op fraaie wijze. Met de rust was de stand echter 21 voor Haarlem 3 Wij dachten na de rust wederom een ge lijk opgaanden strijd te aanschouwen, he laas, doordat de R. C. H.-captain z'n elftal door elkaar had gegooid, was het verband geheel zoek, met gevolg dat Haarlem 3 er lustig op los scoorde. Dat het 91 werd, was echter in geen: enkel deel aan den keeper van R. C. H. te wijten; deze deed heel goed werk, ja hij deed meer, door soms onmogelijke schoten te stoppen. Het was een harde les voor dit R. C. H.-team, waaruit het misschien veel goeds heeft ge leerd, althans heeft kunnen leeren. Het doelgemiddelde, dat tegenwoordig echter geen rol meer speelt, heeft een ge- oelige klap gekregen. De voornaamste wedstrijd in de tweede klas was die tus schen D. O. A, en Kennemers 2, beide oud- eerste klassers. De Beverwijkers wonnen met 52; na 'het goede begin van D. 0. A. valt ons dit tegen. Morgen zal het competitie-rad weer in zijn geheel draaien. Een 42-tal wedstrijden staat op het programma; hiervan worden er in de 1ste klas, 12 in de 2de klas en 21 in de 3de klas gespeeld, In afdeeling la. staat als eerste wedstrijd V, V. H.H. F. C. 3 vastgesteld. Deze is echter omgezet en zal op het H. F. C.-veld gespeeld worden; eerst met ingang van den volgenden Zondag heeft V. V. H. de be schikking over hun eigen terrein aan den Vergierderweg. Voodoopig zal door dezem strijd uitgemaakt worden, wie van beide elftallen op de onderste plaats komt. Bei den hebben nog geen puntje bemachtigd, Het ferrein-voordeel én het uitstekende doelverdedigen van den keeper van H. F. C. 3, zullen dit elftal hoogstwaarschijnlijk aan de overwinning helpen. R .C. H. 3 trekt naar het Schoten-terrein; hifcr is Schoten 2a de gastheer. Laatstgenoemd elftal heeft een heel wat gunstiger positie op de ranglijst dan de Kampioenen van het vorig seizoen, zoodat ik naar aanleiding daarvan een R. C. H.-nederlaag zou moeten voorspellen. Het lijkt mij echter, dat dit R. C. H.-elftal beter kan, dan het tot nu heeft gedaan. Mocht deze verandering mor gen komen, 3an zal Schoten 2a de handen vol hebben en tevreden mogen zijn met een geli'k spel. De voornaamste wedstrijd in deze afdee ling is KinheimE.D.O. 4. Beide elftallen hebben nog geen punt verspeeld. Eenige weken geleden kon Kinheim het tegen E.D. O. 3 niet verder brengen dan een gelijk spel, men zegt algemeen, dat het 4e van E.D.O. sterker is dan het 3e, dusde lezer kan zelf den uitslag bepalen. Dit lijkt een heel makkelijk sommetje, dat evenwel lang niet eenvoudig is op te lossen. Een nederlaag van E.D.O. 4 morgen, zou mij zelfs niets verwonderen. Aan den Meerweg ontvangt I. V. O. het 4de elftal van Haarlem. De laatste maal hebben deze roodbroeken goed werk verricht, terwijl de blauw-wit geblokten in den laatsten tijd niet erg op dreef zijn, zoodat een overwinning voor Haarlem 4 het waarschijnliikst is. In 1 B. is de wedstrijd Haarlem 3Ben nebroek het belangrijkst. In de eerste wed strijd, die Bennebroek speelde, stelde dit elftal teleur; daarna heeft het 2 verdienste lijke overwinningen behaald, weshalve ik een spannenden strijd verwacht aan den Schoterweg. Het technisch zeer goede spel van Haarlem 3 zal den enthousiasten Ben- 1 nebroekers wel de nederlaag bezorgen. R. C. H. 4 heeft een zwaren uitwedstrijd. Zand voort 2 is de tegenstander; op eigen terrein is dit elftal steeds moeilijk te slaan Wan neer R. C, H. 4 evenwel den tegenslag van I 1.1. Zondag te boven is, zal dit elftal wel j een kleine zege weten te béhalen. H. F. C. 4 krijgt bezoek van Hillegom. Veel weet ik nog niet van de kracht der Hillegommers. De laatste maal hebben zij tegen Benne- Amsterdam: OosterparkSwift. Amsterdam: Westerkw, IIAdvendo. Haarlem: HaarlemK. V, O. Z Den Haag: H.S.V.-Vitesse (H.) Den Haag: Ons EibernestRozenburg. Rotterdam: Het ZuidenA.L.O, Westelijke 2e klasse. A Amsterdam: ExcelsiorOr. Nass. '31 Octl Amsterdam: DeskaHercules II (31 Oct? Amsterdam: VelocitasConcordia (31 Oct. B Bussum: OlympiaBilthoven. AmersfoortExcelsior II. Laren: De GooiersL.U.T.O, C Alkmaar: K.V.K.V.—Swift II Haarlem: AdvendoD.E.D. D Amsterdam: D.D.V. IID.T.V. II., Amsterdam: T.E.K.C.A.Haarlem II. E Amsterdam: D.V.D. IIWesterkwartier III Zaandam: Z.K.V.O.S.C.A. F Hoorn: Velocitas (H.)Allen Weerbaar. G Leiden: Fluks IIIS.D.O, Den Haag: Die HagheH.S.V. II Den Haag: H.K.V. II—Fluks H. H. S. C. „EXCELSIOR" Zondag a.s. houdt bovengenoemde ver- eeniging een Handicap over een ronde Zee weg; 15 deelnemers zijn hiervoor ingeschre ven. Daarna 100 meter hardloopen voor alle ieden. Bijeenkomst 9 uur, Zeeweg. AL WEER EEN! Tusschen het dorp Loenen (Veluwe), de Woeste Hoeve en den Imbosch, ligt een groot heuvelachtig terrein, tot voor kort in het bezit van de eigenaren van het kasteel Ter Horst. Eenigen tijd geleden is het kas teel verkocht en kwam ook het bedoelde terrein onder den hamer, een mooi brok natuur, eenige honderden H.A. groot, hoo- ge dennenbosschen, afgewisseld met heide velden en ruige hakhoutstruiken; het ty pische Veluwschc landschap. Thans is al het hout, dat maar eenige handelswaarde bezat, gekapt; de houtkoo- per heeft de bijl gezwaaid en er is al weer een desolate plek meer op onze landkaart. Aan herbebossching schijnt niet te worden gedacht. Zo.o gaat het eene boschrijke landgoed na het andere ten gronde. In de pers wordt ach en wee geroepen, rapporten verschij nen van deskundigen, de oorzaken van het kwaad worden nagespeurd, middelen ter bestrijding aangegeven, lange artikelen be» kijken de zaak van alle kanten.... En er gebeurt niets! HET OPERAGEBOUW DER WAGNERVEREENIGING Het bestuur der Wagnervereeniging zendt het volgende communiqué. Ten vervolge op de vroeger verstrekte mededeelingen met betrekking tot de plan nen van een operagebouw te Amsterdam, kan thans worden bekend gemaakt, dat de jury aan een zestal architecten een uitnoo- diging heeft gericht tot het vervaardigen van een voorloopig schetsplan voor een operagebouw en wel aan de heeren C. J. Blauw, J. Gratama, J. M. van der Mey, D. F. Slothouwer, J. F. Staal en H. T. Wijde- veld. Al deze zes architecten hebben in een Donderdag in het Concertgebouw gehouden vergadering de uitnoodiging aanvaard. D* schetsplannen bedoelen een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid, om het Opera gebouw der Wagnervereeniging op het IJs- clubterrein te prbjecteeren en wel op een wijze die in het toekomstig stadsplap als juist aanvaard kan worden. De Indische bladen melden, dat de Bond van Indische Kunstkringen het initiatief nam voor een Indische tournée van Gerard Hekking, die in Mei van het volgende jaar zal begin nen. Jaap Spaanderman wordt in het bericht genoemd als begeleider van den violoncellist. 20 En toch, hoe langer ze over de zaak na dacht, hoe duidelijker het haar werd, dat ze de toekomst van 'haar kind niet in de waagschaal kon stellen. De relatie met die invloedrijke familie der geld-aristocratie mocht nu minder dan ooit verbroken worden. Nadat doctor Martin aan het ziekbed van graaf Rudi von Hollenstein zijne diagnose had vastgesteld, moest hij zichzelven be kennen, dat geen geneesmiddel ter wereld in staat zou zijn, den voortgang van de ziekte van den graaf te stuiten. Borst en longen waren sterk aangetast en de toestand verergerde steeds. Het kon misschien nog dagen en weken duren, maar naar menschelijke berekening was er geen hoop meer op herstel. Het was te voorzien, dat het einde zeer zwaar en pijnlijk zou zijn, en daartegen kon de wetenschap niets doen dan verlichtende en verdoovende middelen te bedenken. Maar alleen reeds de aanblik van doctor Martin had od den zieke een weldadige uit werking. De rustige, medelijdende stem van den doctor'gaven den zieke weer meer moed. Het was, alsof op het goedige gelaat van doctor Martin te lezen stond „Ik begrijp, wat gij lijdt en het doet mij leed, dat ik al uw smarten niet kan over nemen." Doctor Martin behoorde tot die zeldzame menschen, die liever zelf lijden dan anderen te zien lijden en zijne patiënten gevoelden dat en daarom vereerden zij hem zoozeer. Catharina had geen volkomen besef van den werkelijken toestand. Wel zag ze h?t zware lijden van haar va der maar die jeugd kan de hoop niet laten varen. Vol vertrouwen met de smeekende oogen van een kind zag ze naar doctor Martin op. „Ik weet, dat u alles voor papa wilt doen. wat in uw vermogen is," zoo zei ze. „U zult hem redden. U moet hem redden, want u moet weten, dat ik van alle menschen op de wereld papa het minst kan missen. Ik zou zeker geen dag zonder hem kunnen leven." Doctor Martin glimlachte, maar het was een treurige glimlach. „Het wil mij voorkomen, dat u tot nu toe weinig van de lessen der ondervinding hebt geleerd," zoo antwoordde hij. „Men moet soms de kunst leeren verstaan, om zijn ge- heele leven lang zonder iemand te leven, dien men vroeger meende, geen enkelen dag te kunnen missen. En al zal ik natuurlijk alles doen, wat in mijn vermogen is, toch moet ik u' zeggen, dat het leven van uw vader ook niet in mijn hand ligt. U moet den goeden God bidden, dat hij het leven van uw vader behoudt, dat is de beste raad, dien ik u kan geven." En Catharina volgde zijn raad op. Maar het was eigenlijk niet zoozeer om het behoud van het leven van haar vader, dat ze zoo vurig bad. Dat het leven van iemand die haar' zóó na stond, en dien ze zoo vurig beminde, kon worden uitgebluscht, kwam haar bijna als iets onmogelijks voor, omdat ze nog nooit getuige geweest was van iemands dood. Maar ze bad om verlichting van zijne smarten, om medelijden met de door doo- delijlre benauwdheid gekwelde. Voor haar bestond nu niets anders meer op de wereld. Ze leefde alleen voor haar zoo zwaarlij- denden vader. Het was in den avond. De donkere schaduwen zonken al dieper en dieper, in de kamer van den zieke. De lucht was zoel, en alle vensters van het in den tuin uitkomend vertrek waren wijd geopend. Nooit kon men graaf Rudi genoeg frissche lucht verschaffen. Met hijgende borst en verhit voorhoofd lag hij in den grooten leuningsstoel, waarin ook eens zijn vader gestorven was. En Catharina zat aan de piano, om hem een van zijn geliefde melodieën voor te spelen. Het was alsof de zieke troost en bevre diging vond in de gevoelvolle wijze, waarop Zijn lieveling die mélodie ten gehoore bracht. Maar de tranen stonden in de oogen van het jonge meisje, terwijl ze speelde. Het was, alsof ze een voorgevoel had van de groote scheiding, die nabij was. En het was, alsof de goedheid, al de tee- derheid, die het karakter van haar vader kenmerkten, die laatste dagen nog eens in hare volle kracht ontwaakten. Woorden van dankbaarheid en vkn vrede kwamen ovar zijn lippen, en vervulden het hart van het jonge meisje van diep medelij den, en deden hare liefde zoo mogelijk nog grooter worden. „Kom nu eens bij mij, kindlief," zei de zieke bijna fluisterend, terwijl hij zijne ver magerde, koortsachtige handen naar haar uitstrekte. „Ik moet je iets zeggen Hoe groot is toch het geluk geweest, dat wij beiden bij elkaar hebben kunnen leven. Ik wist wel, dat ik het niet zou kunnen overleven, je aan een ander te moeten afstaan. En daarom is het maar goed, dat het met mij gedaan zal zijn', voordat gij heengaat. Alles zou duister Voor mij geweest zijn en zonder vreugde. Reeds nu kan ik slechts met moeite mijne gedachten bijeen houden. En over eenige da gen zal ik misschien al te zwak zijn, om je nog te bedanken voor alles, wat ge voor mij gedaan hebt. Ge zult het zelve wel nooit geweten hebben, dat ge meer voor mij ge weest zijt dan de geheele wereld. Gij zijt altijd een liefhebbende dochter voor mij ge weest, die mij nooit het minste verdriet hebt veroorzaakt, en die mij schadeloos hebt ge steld voor al de liefde, die ik heb moeten ontberen." Graaf Rudi had niet bemerkt, dat zijn vrouw zachtjes de kamer was binnenge komen, en zwijgend bij den drempel bleef staan toen hij vervolgde „Voor mama was ik altijd te zwak, te on beduidend. Ik telde niet mee in haar leven. En dat was ook wel te begrijpen. Zij zorgde voor ons allen, en er bleef geen tijd voor andere dingen voor haar over. Wij zijn haar veel dankbaarheid verschuldigd. Zonder haar zoudt gij nu niet rijk en ook niet de verloofde van Buffo zijn. Maar mijn gelief de dochter zijt ge altijd geweest." „En dat zal ik altijd blijven," zei het jonge meisje snikkend. „Misschien had ik wel weer kunnen gene zen, zonder dat blinde vertrouwen fan ma ma in Diamantos-druppels. Ik heb den moed niet gehad, intijds te doen wat daar toe noodig was. Wanneer ik er niet meer zal zijn, dan .moogt ge haar geen verwijt daarvan maken. Ik weet wel, dat ge fijn gevoelig zijt, maar in de uitbarsting van het verdriet kan zoo iets toch voorkomen. En later zoudt ge u dat zoo bitter berouwen." „Maar u zult niet sterven, papa riep het jonge meisje weenend uit. „Ik heb u veel te lief. Mijn liefde zal u in het leven behouden." Een hevige aanval van hoest onderbrak dit gesprek. „Meer lucht, kindlief, ik stik" zei hij hij gend. Maar niettegenstaande Catharina om hulp riep, week gravin Francisca terug. Ze riep Dominique, en beval hem ten spoe digste doctor Martin te ontbieden. Toen ging ze met trage schreden naar haar eigen kamer, maar haar bed bleef dien nacht onaangeroerd. Al sedert een uur zat Buffo Bern tegen over gravin Francisca in den salon. Hij zat op Catharina te wachten. Gravin Francisca had het beslissende woord nog altijd met gesproken, waarom de vader van Buffo haar gevraagd had. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 13