Verhuurinrichtmg Sclieepsbehoeften. fe Touwwerk Stormlantaars 1 Misthoorns iutobekleede r D,rSÉT HOFFMANN "WI zflDEÏAL„MouADsKER1J smeer inrichting Spaarne 42-44 - Haarlem - Telefoon 12127 Touwslagery „DE HOOF' I WA AR??? tocht R.K. Industrie- Telefoon 12317 Ziet de prijzen. Ziet de étalage. Dekkleeden Alle soorten fc Autozeilen I Reparatie Inrichting B. A. CASSÉE EN ZONEN HUIZE „DREEFZICHT Meubelen te Koop J Fa. v. d. STIJLEN Riviervlschmarkt 11. Donraadts Lunchroom Te koop aangeboden gebruikte auto's. iv 111 C I\l/Ullv vanaf Zaterdag 31 October tot en met Zaterdag 7 November. LAATSTE NIEUWS. Splitsen van Staaldraad Zijlstr. 83 - Tel. 11307 - Ostaderstr. 3 Dekens Satinet Duffel Wollen Donzen Marabou Gutapercha band Metaal vilt en Tocht vacbt Molton Vanaf heden kunnen weder goederen als: Meubilair, Bijouteriën, Goud en Zilver, worden ingebracht voor de a.s. veiling. RIYIERYISCHMARKT 5, t.o. de Groote Kerk en JANSSTRAAT 57 GEMEENTERAAD. „De Eendracht." Het teeken des Kruises. Douche Baden. 2e Volksvoorstelling van „De Nar." Winkelweek in de Spaarnwouder- straat. R.-K. MIDDENSTANDS- VEREENIGING. Jubileum. Uit het bouwbedrijf. Luxor Theater. Gevonden dieren en voorwerpen. Begrafenis Jan Bosch. Het bezoek aan Haarlem van Z.Exc. Minister de Geer. Gemeentezaken. DE BLOEMBOLLEN VAN HET DAMPLANTSOEN. St. Raphael. De strijd in Syrië. ^iiiiiiinininiiiiiiiiniiiiiiiiinininniiiiiniiiiininniiiiiiininiiiiiflniiiiiiiiiiiiiüniiiiiiiiiniiiiiiiiniiiniiHiüniiniiiiiniinmiiHnnnnnninnuiiniinnniuinnnifliinmnHRKnniuinnuiiii BarlelJorlssÉraaLÉ 34 Behangers - Complete Meubileering en Beddenmakers. PDAATC mm 'n Vellen, Vachten, Voetzakkenj uKUUlL ntUiL Waterstoven en Kruiken, GROOTE KEUZE f» DEN HOUT DE DIRECTIE. Kleine Houfweg 14, Haarlem Opleiding voor: Staalsdiploma Na., Huishoud kundige, Hulp in de Huishouding, Cosfuum- en Linnennaaien. Voorbereidende klassen Afzonderlijke dag- en avondcursussen voor dames en dienstboden in alle vakken van het Industrie- en Hulshoudonderwijs. Spreskuren d directieMaandag v. 2-4 u. Donderdag v. 10-12 u. Waarom vinden wij van U geen advertentie? T. KROON Nieuwe Cursussen Te koop of te huur JAPONNEN WOLLEN VESTEN Ook groote maten. GR HOUTSTRAAT 24-26 TELEFOON 12581 RECHT TEGENOVER DE ANEGANG. PELTERIJEN. HANDSCHOENEN KOUSEN 1 DION BOUTON, LANBAULETTE, carr. v. Rijswijk. 1 SIZA1RE BERWICK LUXE LANDAULETTE. 1 FIAT 510, 6 cyl. TORPEDO, 6 plaatsen. 1 HORCfi, 2 tons VRACHTWAGEN, in goeden staat. 1 IIORCH OMNIBUS, 24 zitplaatsen. 1 DAAG OMNIBUS, 26 zitplaatsen. Te bezichtigen: STADHOUDERSKADE 100, AMSTERDAM. Vergadering van den Raad der gemeente Haarlem op Woensdag, 4 November 1925. des namiddags ten 1 y2 ure, zoo noodig voort te zetten des avonds ten 8 ure in de Statenzaal (Prinsenhof). Aan de orde zal worden gesteld 1. Mededeelingen en ingekomen stukken Giggen ter inzage) 2. Balans, enz., 1924 wo ningbouwvereniging ,»St. Bavo" 3. Vast stelling le Suppl. Kohier Schoolgelden ,Hoo- ger- en Middelbaar Onderwijs 1924/1925 4. Verhooging post volgno. 352 begrooting 1925 5. Verhooging crediet bouw- en vast stelling huurprijzen woningen Pijlslaan ;- 6. Verhooging crediet verbouw St. Elisa beth's of Groote Gasthuis 7. Beschikbaar, stelling gelden electrische verlichting bijz. school Ged. Oude Gracht8. Voldoening vereischten openbaren weg strooken grond Julianastraat en Achterweg 9. Bestemming grond transformatorstation10. Voorstel Klein-Schiphorst aanvulling besteksbe palingen bouw 427 woningen 11. Verkoop grond a. Meester Corndisstraat (G. de Vries Gzn.). b. Welgelegenstraat (N. V. Mij. „Wilsonshoek") 12. Aanvulling regeling be zoldiging politie-pers^neel 13. Instelling, enz.- dienst nazorg zwakzinnigen 14. Af braak voormalige Commiezenhuisjes nabij Groote Houtbrug15. Benoeming van a. twee leden Commissie van Plaatselijk Toe zicht lager onderwijs, b. twee tijd. leeraren Avondschool handelsonderwijs, c. een tijd. leeraar Avondschool Nijverheidsonderwijs. Donderdagavond had in het gebouw van den Protestantenbond, Ged. Voldersgracht, de jaarvergadering plaats voor de leden van de Coöp. Verbruikersver. U. A. „De Een dracht". Te ongeveer 8 uur opende de voorzitter, de heer L. Modoo de zeer druk bezochte vergadering, met een hartelijk welkomst woord. De jaarrekening- werd na een langdurig debat goedgekeurd en het dividend voor de afd. bakkerij vastgesteld op 11.46 pCt. en voor de kruideniersaf4eeling op 2.62 pCt. Een voorstel van het bestuur - om het thans loopend vereenigingsjaar te laten door- loopen tot den laatsten Zaterdag in de maand December 1926, werd door de vergadering goedgekeurd. Hierna had de verkiezing plaats van ze ven bestuursleden wegens aftreding van het bestuur. De uitslag van de stemming was, dat de' voorzitter, de heer L. Modoo, met groote meerderheid van stemmen werd herkozen. Tevens werden nog herkozen de heeren J. H. Bregonje, J. S. Holster, J. J. Hoomans, J. H. J. Hulsman. C. J. Pijpers en G. Zweers. Voor den in te stellen ledenraad welke het bestuur bij eveotueele belangrijke be sluiten zal terzijde staan, moest een dertien tal leden worden gekozen. De uitslag van de daarvoor gehouden stemming was dat werden gekozen de hee ren De Braai, Donkelaar, Frits, Grooten- boer, Hopman, Kluit, A. Nieman, W. Nie- man, Otterloo, Prikker, Vintges, Westen dorp en Wijkhuizen. Nadat de rondvraag had plaats gehad sloot de voorzitter onder dankzegging aan de leden om bij twaalven de vergadering. Wij herinneren er nogmaals aan, dat he denavond in de Gemeentelijke Concertzaal de. eerste opvoering gaat van „Het teeken des Kruises" door het „Groot Tooneel", waarna Zondag- en Maandagavond nog twee voorstellingen volgen. Het gezelschap Spree heeft indertijd met dit indrukwekkend spel maanden lang overal volle zalen getrokken. Uit gezelschap beschikt over alle hulpmid delen van het Spree-gezelschap en heeft bovendien nog nieuwe panorama's laten vervaardigen, die het leven en de wereld stad Rome en de scènes van het martelle ven in de catacomben nog schooner doen uitkomen. Het Teeken der Kruises is een stuk, dat altijd blijft boeien. In de afgeloopen week zijn in het douche badhuis van den Schotersingel 1182 baden genomen, in dat aan den Koudenhorn 365, in dat aan het Leidscheplein 850 en in dat aan het Hofdijkplein 628. Men schrijft ons: Dinsdag 3 November geeft de N.V. Het Schouwtooneel, Directie Adr. van der Horst en Jan Musch in den Haarlemsche Stads schouwburg een tweede Volksvoorstelling van „De Nar", aangezien bij de eerste voor stelling de schouwburg totaal was uitver kocht. Men zorge dus bijtijds zich van een plaats te verzekeren. Eenigen tijd geleden meldden we reeds, dat de Spaarnwouderstraatvereeniging be sloten had om een winkelweek te organi- seeren. Deze wordt hedenavond om vijf uur geopend. Niet minder dan 35 zaken met 51 étalages zullen aan de winkelweek deel nemen. Er zijn verschillende wedstrijden aan ver bonden, Zoo zal b.v. in iedere etalage een letter worden geplaatst. De 51 letters vor men te zamen het antwoord op een door de commissie en bestuur gestelde vraag, n.l.: „Wat is een allereerste eisch voor de Spaarnwouderstraat?". Het antwoord daar op is alileen bekend aan den voorzitter, die de bepaalde zin in een gesloten couvert on der zijn berusting heeft en dat niet eerder geopend zal worden alvorens de wedstrijd gesloten is. De antwoorden moeten in een gesloten couvert ingelverd worden bij den secretaris der commissie en als laatste ter mijn van inlevering is gesteld Dinsdagavond 8 uur. De uitlag wordt om half tien bekend ge maakt in het Wijkgébouw van ds. Van Paas- sen. Ingekomen waren 349 stembiljetten, waar van 58 van onwaarde. De heer A. Booij, sla ger in de Spaarnwouderstraat vereenigde 149 stemmen op zich. De heer Hoogendorp had een klokje be schikbaar gesteld voor de inzenders van de stembiljetten. Na loting bleek de gelukkige winnaar te zijn Johan mohr. H, Mis eoor de overleden leden. A.s. Dinsdag, 3 November, zal in de Ka thedrale kerk aan hef Hanze-altaar 's mor gens 8 uur vanwege de Vereeniging een H. Mis worden gelezen voor de overleden leden der Vereeniging. Wij wekken de huisgenooten dezer over ledenen, alsmede de levende leden der Vereeniging -op, deze H. Mis te gaan bij wonen. «21 Op Woensdag 25 November a.s. herdenkt de heer A. Komen, agent-rechercheur, den dag, waarop hij vóór 25 jaar als politie agent hier ter stede bij het korps benoemd werd. Door de federatie van Timmerlieden-Pa- troonsvereenigingen in Friesland is aan de gezellenorganisaties medegedeeld dat zij in het colleotief contract voor 1926 de vol gende wijzigingen willen zien aangebracht: I. Het uurloon wordt verlaagd mef 10 pet. 2. De gemiddelde 8K-urige werkda'g worde ingevoerd, Verschillende natuuropnamen, welke met elkaar wedijveren om schoonheid en kleu renpracht, openen deze week het program ma in hét Luxor Theater. Het Pathé Re vue is als steeds zeer interessant en is uitstekend verzorgd. Dan komt de bekende Harold Lloyd in de twee-acter „Mijn doch ter is slaapwandelaarster." Het behoeft wel geen betoog, dat deze film niet onder de drama's te rangschikken is en dat de Ame- rikaansche kwast op zijn gewone droge wij ze alleridiootst met zijn medemenschen om springt, zoodat men hem met een glim lachend gezicht een draai om zijn ooren zou geven. Het Luxor-nieuws brengt weer de actua liteiten van de laatste dagen. „Het Testament van Anthon Cole", een filmwerk in 6 acten, sluif dit interessante programma. Van den inhoud is ons alleen nog bijgebleven dat we een half uurtje heb ben zitten griezelen en het slot in angstige spanning werd verbeid. Een rijke zonderling laat in zijn testa ment zetten, dat hij tot erfgenaam be noemd dengtne die een jaar lang in het huis gaat wonen( waf algemeen als het spook huis beken dstaat. Bovendien moet diegene slapen in de kamer gelegen onder zijn dood kist. Zijn kleinzoon is de eenige van zijn erfgenamen, die het aandurft en als niet een zestal bandieten hem van kant tracht ten te maken, zou hij het zeker een jaar uitgehouden hebben. Nu komt' de ontknoo ping eerder, en hoewel hij wordt overwel digd en op het punt is te worden doorsto ken, komt plotseling redding opdagen. Wat dt redding is en hoe zij geschiedt is te in teressant om het voorbaat reeds mede te deelen, De(n) bezocker(ster) zal ons dank baar zijn dit te hebben verzwegen. G. Platei, Colensostraat 16, rijwielbel merk F. Heineman, Lange Poellaan 12 idem J. Wijnands, Zocherstraat 15, idem J. v. Essen, Hier. v. Alphenstraat 29, bal A. Gans, Linschotenstraat 71, R.K. Kerk boekje A. Bertelij, L. Heerenstraat 11, bril in étuiA. Driessen, Anegang 9, broche j. Klinker, Spaarnwouderstraat 44, ceintuur Politiebureau, Smedestraat, étui met schrijf behoeften A. Cop, Feithstraat 1, honden halsband A. de Graaf, Hofdijkplein 34, herdershondBrouwer, Gen. Cronjéstraat 49, zwart.witte hond Fauna F. Perukel, Dorreboomstraat 19, gr. wollen handschoen, Vermeulen, Tempelierstraat 24, bruine hond; Mevr. Beyl de Vrou, Schotersingel 153, brui ne handschoen M. v. Gelder, Aagje Deken straat 8, grijze dameshandschoen J. v.d. Helm, v. Marumstraat 46, jonge grijze hond Joris, Saenredamstraat 30, gestr. hondje Haerlem Politiebureau, Schoten, herders hond Haerlem J. Esveld, Zomervaart, idem HaerlemVisser, Indischestraat 47, idem HaerlemGroeneveld, de Genestetstraat 24, witte poes F#lma Gielen, Lange Mo lenstraat 40, grijze poes Fauna Jonkma, Klarenbeekstraat 58rd., gr. witte poes Fau na Buitenschild, Nassaustraat 23, grijze poes Fauna Brantjes, Kruisweg 2, zw. witte poes Fauna Habert, Celebesstraat 36, zwarte poes Haerlem v.d. Kooien, Saenre damstraat, grijs poesje Haerlem v.d. Eijnde, zwarte poes Haerlem Politiebureau, Smedestraat, medaillon met portretten W. Massa, Oranjestraat 87rd., muts N. Mor- zult, Harmenjansweg 61, zwarte muts D. Brink, Leidscheplein 52, bruine kinderpor- temonnaie G. de Vries, Witte Heerenstraat 41rd., rozenkrans; F. v.-Maas, Brouwer straat 28, kinderschoentjes Dantzig, v.O. de Bruynstraat 83, zwarte rijgschoenen Bureau „Patrimonium", Koningstraat 37a, schoentje (lak) J. v. Liere, Koningstraat 37a, sleutelbos M.S. Lucas, Tetterodestraat 30, taschje m.i. D. Roode, Pijlslaan 22 Heemstede, zakje. M. Helder, Oranjcboomstraal 134, bal;, Th. Voerman, Jansstraat 36, broche met foto; J. de Weers, Saenredamstraat 2, ba ret; F. v. d. Putten ,Vergierdeweg 23, Scho ten, étui met schrijfbehoeften; Burger, Mo- rinesteeg 1, hond-fox terrier-Fauna; Aukes, Groote Houtstraat 140, herdershond-Fauna; v. d. Eijkhof, Koningsteynstr. 7, herders hond-Fauna; R. Kneijnsberg, Westergracht 27rood, herdershond-Fauna; J. Taverne, Lange Boogaardstr. 14, armbandhorloge; A. Habermehl, Kindcrhuissingel 30, armband horloge; Bewaarschool, Oranjestraat, kin derklompen; J. y. d. Bilt, Oost Indiësfraat 32, manchetknoop; Th. Citroen, Frans Hals straat 23rd. idem; D. Roode, Pijlslaan 22, nummerplaat; Wed. K. Koeman, Schermer straat 6zw. pakje met babyklecren; J. Hum- me, Koningstraat 33, damesparapluie; F. v. Waard, Amsferdamstraat 3M, pet; J. Put- ker, Baljuwslaan 3, damesparapluie; C. Har- debelt, Lange Annastraat 35rd. portemo»- naie m. i.; C. Verton, Tcylerstraat 30, hondepenning; F. Bode, Teding v. Berk- houtstr. 4zw. rijwielbel: merk; H. Bergman, Leidschestraat 107, idem; C. Hamans, Ra- vensteeg, 24, idem; M. Lohman, Tetterode straat 94, idem; G. Oord, Groote Houtstraat 108, idem; P. Nix, Spaarnwouderstr. 97rd. auto-slinger; Visser, Ged. Voldersgracht 5, sjaal; H. Lodewijk, Kritzingerstr. 43, Scho ten, slot met koralen van een halsketting; J. Mettes, Gasthuislaan 117rd., gymnastiek schoen. Terug te bekomen bij: P. Lenoble, Kenne- merstraat 9 D. rd., beeldje in étui; Tj. Braaksma, Gen. Joubertstraat 47, broche; Politiebureau, Smedestraat, bal, notitieboek je, broche, das, gewicht, pakje met model platen, heerenrijwiel, en schroefsleutel; J. Dijkstra, Patientiestraat 22, cape; W. Sta- venuiter, Pieter Kiesslraat 51, étui met schrijfbehoeften; A. Gigengack, Nieuwe Groenmarkt 7, garnituur; H. D. Mos, 2e Vooruitgangstraal 23, herdershond; Harten- dort, Kloppersingel 159, colbertjas; J. Lan- gebroek, Reitzstraat 54, Schoten, jumper; L. Vet, Hotel „Lion d'Or", Kruisweg, medail lon; J. Sluik, Patrimoniumstraat 2, dames- portemonnaie; D. de Milde, Vrouwensteeg 10, portemonnaic m. i.; R. Koelen, Badhuis straat 38rd., idem; G. Anderson, Amster- damslraat 84, rijwielbel.merk; J. Hoender dos, Gasthuisvest 11, rijwielbel.merk; P. Kruger, Kruisstraat 27, koperdraad; P. Spook, Zocherstraat 18, schoen (gummi); J. Rootlieb, Anthoniestraat 51C, handschoen; P. de Nobel, Kennemerstraat 9 D rd., huis sleutel; N. Schel, Tuinstraat 9a, kinder schoentje; A. Derogée, Leliestraat 31, hee- renvest; D. Roode, Pijlslaan 22. Heemstede,, zakje. J. van Veen, Popelingstraat 7, boord L Weber, Regulierstraat 36, Duitsch gedich- tenboek P. Hees, Frankenstraat 10rd., beursje L. Burggraaf, Saenredamstraat 3, oorbelA. Ruifrok, Nic. Beetsstraat 6, ceintuur (bruin) Roddens, Amsterdam- straat 27, ceintuur (zwart) H.J.A. Obrink, van Loostraat 16, duif Gigengack, Nieuwe Groenmarkt 7, herdershond Fauna J. Bar- teling, Donkere Spaarne 58rd., handschoen tje (grijs) Leuping, Wagenweg 20,pinchertje met penning v. Dapi, Kleverlaan 174, witte poes Fauna C. Luytjes, Spaarnoogstraat 20, grijze poes J. Wijnands, Vrouwenhek- straat 25, litermaatPolitiebureau, Smede straat, kinderportretten E. Sewalt, Bis schop Ottostraat 18, rijwielbel.merk H.F. Bakker, Voor(ingstraat 45, idem A. Rozen- hart, Zomerkade 151, kindertaschje met rozenkrans. Pe verleden Vrijdag zoo noodlottig om gekomen 21 -jarige Jan Bosch (verdronken in het Spaarne alhier), werd Woensdag j.l. te Vlieland onder buitengewone belangstelling naar zijn laatste rustplaats gedragen door een 12-tal van zijn kameraden. De W. Bus' Stoombootmaatschappij was vertegenwoor digd door kapt. J. Eelman van de Cruquis. Onder de vele bloemenkransen waren er van de directie der reederij, van het personeel en van de Equipage van de boot. Aan de groeve werd het woord gevoerd door den predikant ds. W. G. Reddingius. Een zwager van den overledene dankte namens de familie. Omtrent het bezoek van Z.Exc. den Mi nister van Binnenlandsche Zaken, den heer de Geer, aan Haarlem en de bii de grens wijziging betrokken gemeenten, kunnen wi; nog het volgende mcdedeelen. Nadat Z.Exc, des morgens met den trein van 9.43 in Haarlem was gearriveerd, werd Bloemendr.al bezocht en Heemstede, zooals wij gisteren mededeelden. Deze beide be zoeken namen zooveel tijd in beslag, dat, naar wij gisteren nog konden melden, van een bezoek aan Haarlemmerliede moest worden, afgezien. Rond half twee arriveerde de Minister ten Raadhuize alhier, waar hij ontvangen werd door den heer Maarschalk, burgemeester, den heer Wesstra, gemeente secretaris en de heeren Mrs. Heerkens Thyssen, Slingenberg, Bruch en Reinalda. De luch werd gebruikt in de oude raadzaal, Gedurende den maaltijd werd de grenswij ziging besproken. De bespreking was zeer opgewekt dat het intusschen half vier was geworden. Het gemeentebestur van Haar lemmerliede werd daarop ontboden, Ook met dit college werd de grenswijziging bespro ken, maar wegens het vergevorderde uur werd ook nu van een bezoek aan Haarlem merliede c.a. afgezien. De minister zegde toe terug le zullen komen voor een bezoek aan Haarlemmerliede. Met het college van B. en W, van Haar- le wejd daarop een rondgang per auto ge maakt langs de ontworpen nieuwe grenzen van Haarlem naar Crayenestervaart, Klever- hum, Kinheimpark, behalve Schoten en Spaarndam, Hoewel aanvankelijk het plan was met den 'trein van 4.52 Haarlem weer te verlaten, had het vertrek pas plaats om om 5.38. Uit den aard der zaak liet de minister zich niet uit over de grenswijziging. DE WINKELWEEK IN HET AMSTER- DAMSCH KWARTIER EN BAVODORP. Donderdagavond vergaderde in de zaal van den heer Rcodenberg, aan de Spekstraat, de commissie die zich heeft gevormd om te komen tot het houden van bovengenoemde winkelweek. Een vijf-en-twintigtal deelnemers was op gekomen, terwijl uit de mededeelingen bleek dat zich reeds een tachtigtal heeft opgegeven. Besloten werd de winkelweek te houden van 13 tot 21 November. Het winkelfeest zal worden aangekondigd door reclame-doeken, gespannen over de straatbreedte, bij de Amsterdamsche Poort en aan den ingang van het Bavodorp. Reeds tal van prijzen, voornamelijk kunst voorwerpen, zijn toegezegd. Dezen zullen door een deskundige jury worden toegewe zen. Voor het publiek zal een letterwedstrijd worden gehouden, waarvoor reeds 15 prijzen werden ter beschikking gesteld. Een publieksprijs werd bovendien toege zegd door den heer Joh. Hoogendoorn, uit gever van het weekblad „De Poort". TRAVIATA. De Italiaansche Opera, die Donderdag het speelseizoen opende met een stampvolle zaal te Rotterdam, geeft a.s. Maandag 2 No vember haar eerste voorstelling in den Stadsschouwburg alhier. Opgevoerd wordt Traviata, opera in 4 ac ten van G. Verdï. Het geheel staat evenals verleden jaar, onder leiding van den kapel meester G. Fratini. De hoofdrollen worden vervuld door Signorina Adelaide Saraceni, Signor Genaro Barra, Signor Santé Giorgi, Signorina Zapatta, Chiesa. Het ballet staat onder leiding van Elsa Dankmeyer en Maria Volferini. B. en W. stellen voor ten behoeve van de veerponten over het Spaarne voor den aan koop van benzine, olie enz. de post van 3400 op de begrooting 1925 uitgetrokken rii et 1000 te verhoogen. B. en W. stellen voor, goed te keuren de balans met verlies- en winstrekening per 31 December 1924 betreffende de com plexen van 182, 41 en 70 éénsgezinsarbei- derswoningen van de Woningbouwvereeni- ging ,,St. Bavo." B. en W. stellen voor, voor het tijd vak van 1 September 1925 tct en met 31 Augustus 1926 te benoemen tot tijde lijk leeraar in de sterkteleer aan de Ge. meentelijke Avondschool voor Nijverheids onderwijs den heer M. L. Lindhcut. Voor de benoeming van twee leeraren in het boekhouden aan de Avondschool hebben B. en V/. de volgende voordracht cpgemaakt, 1. J. G. Teer, 2. P. Bakker, 3. P. \j. van Hofwegen, 4. J. L Nanninga - Voor de voorziening in vacatures in de Plaatselijke Commissie van Toezicht op I het L. O. zijn de volgende voordrachten op gemaakt. 1. dr. A. AE. S. Sluyterman, 2. 2dr. C. L. W. Ruijs en 1. C. Overbeek, 2. mej. A. Vrolijk. De door het Centraal Bloembollen ComK té te Haarlem, namens het geheele bloembol lenvak aan de hoofdstad aangeboden Darwin- tulpen, zijn thans alle in het Damplantsoen geplant. Wel geteld waren het in totaal 7200 bollen. Tweeduizend daarvan zijn van zijn van de roode Darwintulp de „Farncombe San ders." Dan zijn er 1150 exemplaren van d« rose „Edmee," 1000 stuks van de blauwe „Bleu Aimable" en 850 van de zwarte „La Tulipe noire". Ook de gele en oranje kleuren zijn verte genwoordigd door 850 enkele late tulpen „Inglescombe Yellow" en 650 exemplaren van den „Oranje King." Ten slotte zijn er nog 700 enkele late tul pen en Breedertulpen in 35 verschillende variëteiten en kleuren. De beplanting van de verschillende vak ken in den gezonken tuin geschiedde tel kens in één kleur tulpen, die alle tegelijker tijd begin Mei, in bloei zullen staan. Het rood, oranje, rose, zwart, geel en blauw vormt alsdan op dit zoolang misdeelde Dam- terrei door rijke kleurschakeering, een on gekende oogenlust. Gisteravond hield de vijfde vaksfdeelinfc (Werkplaatspersoneel) van de afdeeling Haar lem van boven genoemden bond een vergade ring. Op de gebruikelijke wijze werd vergadering geopend door den voorzitter, den heer De Rooy. De opkomst was zeer bevredigend. Na de opening werd een be spreking gehouden over de premie commis sie. Door het premie commissielid, den heer Moser, werd een korte uiteenzetting geven over het doel en de werking van het premie stelsel. Hieruit ontspon zich een geanimeerde bespreking over dit onderwerp. Dan was aan de orde de verkiezing van een nieuwen premiecommissaris inplaats van den heer Moser, die bedankt had. Benoemd werd de heer Koopman, die zijn benoeming aanvaardde. In het bestuur werden herkozen de heeren de Rooy, Veltman, Koopman, Hendriks en Eekhout. Hierna werd de vergadering gesloten. CAïRO, 31 Oct. Vluchtelingen uit Damas cus verhalen, dat de stad een doodenstad i: geworden. Talrijke lijken zijn begraven on der de puinhoopen der verbrande woningen 1200 gevangenen zouden in de gevangenis gedood zijn. Het totaal aantal dooden wordt op 2000 geschat. LONDEN, 31 Oct. De Fransche generaal Gamelin die de Druzen aanviel met 3 regi menten infanterie, cavalerie en artillerie, werd in de Syrische woestijn omsingeld door Bedoinen en bewoners van Damascus. De Franschen leden zware verliezen en warden gedwongen terug te trekken in de richting van Dama«cus. Het aantal dooden aan Fran sche zijde vanaf het begin van den opstand in Syrië wordt geschat op 6000. DRINKT MEN EEN LEKKER KOPJE THEE, KOFFIE OF CHOCOLADE VOOR 15 CENT 7 7 ALLEEN IN Dekens mmÊamÊÊÊÊÊiÊÊÊÊÊÊÊÊiÊÊÊÊmiÊtÊÊiÊÊÊÊÊÊtiÊÊÊÊÊÊÊmÊÊÊÊÊÊmiÊÊÊÊmam Twee fraaie inboedels aangekocht, welke tegen spotprijzen worden ver kocht. Kijken kost geen geld Haast U! STENO TYPEN HANDELSCORRESPON DENTIE, BOEKHOUDEN Erkende Pontschool. Dir.: L. Quarles de Quarles Ripperdapark24, Tel. 12756 VRIJ HUIS, GOLTZIUSSTRAAT. - 10 minuten van Station. 4 kamers, zol- der, keuken, tuin, enz. Koopsom f 8000.Huurprijs f 650. Inlichtingen J. A. JONKER, bouw kundig makelaar, Santpoorterstraat 10, telefoon 10598. Mmtnyiin Dp Pnnrlp kof i groote winterreclame

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 15