Haverschmidt Klaje Haverschmidt I Klaje. Zaterdaporgen beginnen wij te ruimen tot nooit gabande prijzen ADVOCAAT ILliKIIUÜlj OERESiSEHTIESOQE 1 1 Snie aldeeliüj SïlTrlüI Stadsschouwburg. J I Als de zon opgaat. 3 „De 8 ureelijke kante- I raden van Pisnisse" j DROSTï'5 AUÜmelies STILLEN OMGANG De H. Mis voor de overleden Leden Vraag 8n Aanbad s Ad vertentiën p m iinuiuiiisiiii i Asthma en Tuberculose Wij kochten goedkoop Wij verkoopen goedkoop 2% - 3- 4- 5- 6 ct. enz. 50 Petltos Sigaartjes Cadeau. Seiichtigt onze etakges sn U STAAT PAF P. J. F. MACHIELSE Groote Houtstraat 53 Cronjóstraat 56' Filialen: Den Haag en Groningen. EersteHaarl.8toomwasscherij,KampeFsingel56-53 VAN DER LEE's Radio-omroep. 75 Ct. ONZICHTBAAR STOPPEN „«I IMG ÏE8Ï186E» IIIO" t É<atiiiiiuiiiii]ii7j| Een greep uit de groote collectie Een flink meisje NETTE JONGEN STADSNIEUWS. f Van onze Rechtbank. INGEZONDEN. RADIO- LUIDSPREKERS per week. omplete 3 lampstoestellen vanaf f 1.85 per week. RADIO-BUREAU F. H. MEIJER Jansstraat 67 Haarlem. - Telefoon 13620. ADVERTENTIËN. JOHANNES BARTHOLOMEUS HEEMSKERK. Heeft U wel eens een Heeren cost uturn door ons laten stoomen Wij ken nen het U aanbevelen. U ontvangt het gestoomd en keurig geperst terug. Het ziet er dan uitais nieuw voor liet van scheuren en winkelhaken Bekende accurate aflevering ZONDAG 8 NOVEMBER j S UUR (Sun up) MAANDAG 9 NOV.-8 UUR Programma van „Blijde Kunst" uit te voeren door Voordracht, Spel en Dans. 1 8 Solo- en Samenhangen, 1 Cancaturen en - Snelteeksnem- jf;. Biscuitstokjes A in chocolade Ter herinnering aan de Leden. wordt ZONDAG 7 NOVEMBER om lOV^uur aan God opgedragen. MEISJE Meubelmakers Stoffeerders Stucadoors Vlaainsclk.e Leul- en LialiavondL op 20 November 192.3 AANGEKOCHT de opgeheven sigarenfabriek van G. GERDES ie WAGENINGEN R.-K. MEISJE 2 R,-K. Dienstboden a a Timmerlieden Metselaars Schilders Bij aankoop van 300 Sigaren geven wij bovendien SIGARENMAGAZIJNEN- Kantoorbedienden Winkelbedienden Magazijn bedienden R.-K. MEISJE BANKETBAKKERIJ. Gehuwd Zakenman Werkloos Tuinman FI. Jongen gevraagd voor de PLAKTAFEL gevraagd. Adverteert in dit bl&d. x/i ïl. f 2.25 (*/2 fl. haSven prijs) lh fl. f 2.75 Inl. Kipeieren, Suiker, Brandewijn, Vanille. FBhFvifLE W8mEUÏÏRs]j Optalie etiketten mijn naam G. Joh. van der Lee, Amsterdam. Flinke Droogster R.-K. Huishoudster TE KOOP R.-K. DIENSTBODE Lessen in Ned. Taal KATHOLIEKEN aileen die lectuur, welke eeen eevaar onïevert. NOBELSTR. 2 en 2a 's-GRAVENHAGE I B De diefstal bij Vroom en Dreesman, Onmiddellijke invrijheidstelling van be klaagde gevraagd en toegestaan. Een foutieve dagvaarding. Terzake verduistering van 128 stuks lin nen en katoenen goederen, 2 karpetten en 2 stel gordijnen, 1 tafelkleed, en drie wollen dekens tén nadeele van de firma V. D. alhier had zich te verantwoorden de 23-jarige magazijnknecht H. J. A. Bekl. verklaarde de goederen te hebben weggenomen op verschillende tijdstippen te beginnen op het eind van 1924. De goederen kwamen uit het Centraal magazijn in de Veerstraat en werden door bekl. nagekeken. De chef der firma, de heer B. als getuige gehoord, verklaarde dat al het in beslag ge nomen goed het eigendom is der firma en dat deze goederen ongeveer een waarde hebben van f 450.Het was een betrekkelijke vertrouwenspositie, die be klaagde bekleedde. Beklaagde zeide de goederen weg te nemen, als zij eenmaal gecontroleerd waren en hij er niets meer mee te maken had. Getuige B. was het hiermede eens, hoewel de goederen nog wel eenigszins onder zijn. toezicht waren. De heler, H. V. als getuige gehoord zeide de goederen aan verschillende menschen weer te hebben verkocht. Het O. M. achtte het bewijs wettig en overtuigend bewezen. Hier was verduis tering gepleegd. Hij heeft ernstig misbruik gemaakt van vertrouwen. Aan de andere kant heeft bekl. nog een blanco strafregister. Alles bij elkaar genomen meende spr. een gevangenisstraf van 6 maanden te snoeten eischen met aftrek van preventief, j De verdediger Mr. F. A. Davidson Was tiet op 2 punten niet eens met het O. M. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie eischte straf wegens vermeenden diefstal en vordert wegens verduistering. Het is waar, nat hier misbruik van vertrouwen is gemaakt. Het ten laste gelegde, verduistering, is hier niet bewezen, het is hier diefstal. Bekl. had de goederen na zijn controle niet meer onder zijn toezicht. Pleiter vroeg op dezen grond onmiddellijk ontslag uit de preventieve hechtenis, en vrijspraak. TA Getuige B. nogmaals voorgeroepen ver klaarde nog eens, dat de goederen/na ge controleerd te zijn, niet meer onder toezicht van bekl. stonden. Hierna ging de rechtbank ter beraadsla ging in de .raadzaal, waarna beslist werd de uitspraak té bepalen op 12 November en tot onmiddellijke invrijheidstelling van be klaagde. Hierna had zich te verantwoorden H. V. uit Heemstede, die de goederen van den vorigen beklaagde had gekocht. Terzake heling stond hij thans terecht. Als getuige werd weer gehoord de chef der firma V, D., welke verklaarde dat de families H. en A. de goederen hadden betaald. Getuige A. zeide een maand of vier, vijf, voordat de zaak uitkwam niet meer gestolen te hebben omdat hij en V er niets meer voor gevoelden. Het O. M. in aanmerking nemende, het gunstig bekend staan van bekl. meende hier dezelfde straf te moeten eischen als in de vorige zaak. De verdediger Mr. A. Bruch, weidde nog een oogenblik de aandacht aan de vorige zaak. Daar werd verduistering ten laste gelegd en is diefstal gepleegd. Nu staat niet vast dat en welk misdrijf is gepleegd, zoo dat veroordeeling moeilijk kan volgen. In dien de rechtbank evenwel den eersten be klaagde wegens verduistering veroordeelt, dan roept pleiter de clementie der rechtbank in. Bekl. heeft een expeditiezaak, die reeds een maand stil ligt. Een knecht kan er niet af. De straf wordt dus al groot genoeg. Pleiter meende dus primair vrijspraak te kunnen vragen en subsidair een gevan genisstraf niet langer dan de preventieve hechtenis of een voorwaardelijke veroordee- ling. In verband met de vorige zaak eischte pleiter onmiddellijke invrijheidstelling. Als vrijspraak in de eerste zaak volgt, pleit het niet voor het rechtsgevoel als de beklaagde in de tweede zaak veroordeeld wordt. Het O.M. repliceert en zegt dat al wordt de eerste beklaagde vrijgesproken, de tweede toch in elk geval kan veroordeeld worden wegens verduistering. Na een oogenblik in de raadkamer te heb ben vertoefd, besliste de rechtbank dat geen termen aanwezig waren tot onmiddellijke invrijheidsstelling en bepaalde den dag der veroordeeling op 12 November. Eén-twee-drie-Klaveraas. Ter zake het uitoefenen en gelegenheid geven tot het bij de Wet verboden hazard spel had zich te verantwoorden J. K. Bekh had in een café gelegenheid gegeven om te spelen. Daartoe zat hij aanvankelijk op z'n eentje te kaarten, waardoor hij menschen om zich verzamelde. Met die kaarten ver maakte hij zich, het z.g. Eén-twee-drie-Kla- veraas, De omstanders, sommigen kenden geen enkel kaartspel, anderen niet eens het onder scheid tusschen harten of ruiten, vonden dit spel toch wel allergemakkelijkst. Toen K. dan ook een rijksdaalder opzette, met de uitnoodiging wie durft, was er oogenblikkelijk een gegadigde. J. S. als getuige gehoord verklaarde dan hoe de zaak zich had toegedragen. Drie kaarten werden door elkaar gegooid. Eén kaart was een aas en deze moest men aanwijzen. Nou, dacht J. S. dat is 'm. Ik heb nog een rijksdaalder in m'n zak, dus.... Toen draaide ik 'm om en toen was 't 'm niet. Foetsie was de rijksdaalder. Ook C. S. had f 6.50 verloren. Getuige J. R., die ook meegedaan had, kon zich thans nog niet het spelletje voorstel len. Hij was er nu nog van in de war, en hij had toch eerst een gulden gewonnen. Het O.M. achtte het bewijs geleverd. Het is een bekend oplichterstrucje. Ter zake het gelegenheid geven tot hazardspel eischte spr. een gevangenisstraf van 6 maanden. Bekl. K. toonde zich zeer verontwaar digd over de kwalificatie oplichterstruc" Hij riep de clementie in van de Recht bank. Uitspraak 12 November. Het ongeluk bij de Leidsche Vaart. Eén maand hechtenis geëischt. Gisterenmiddag had zich voor de Recht bank te verantwoorden de 27-jarige groen- groentenhandelaar H. H. die op 26 Mei met zijn auto de 65-jarige mevr. M. S. aanreed, tengevolge waardoor zij in het St. Elisa beth's Gasthuis overleed. H. bestuurde de auto niet zelf, daar zijn rijvergunning voor den tijd van 6 maanden was ingetrokken. Hij had toen naast zich ge nomen den 50-jarige loswerkman L. d. M., die piet in het bezit was van een rijbewijs. In deze zaak waren negen getuigen ge dagvaard, terwijl Dr. Liong Siang Sie als deskundige werd gehoord. Bekl. verklaarde dat er in de stuurstoel plaats was voor drie menschen. In elk geval heeft hij niet achter het stuur gezeten. Op een vraag van den president of bekl. niets bekend was van een defect aan het stuur antwoordde deze ontkennend. Wat het rijden betreft, Mooy heeft zelf aangeboden te rijden. Hij had er meer mee gereden. Getuigende M. verklaarde dat beklaagde gereden heeft. Wel heeft hij aanvankelijk an ders gezegd, doch dat was op aandringen van H. en zijn moeder. Thans echter wilde hij de waarheid zeggen. Pres.Maaf H. zegt dat gij gestuurd1 hebt. Get.Hij heeft wel gezegd, als hij een bocht nam houdt je hand op het stuur, maar dat wilde ik niet. Ik kan niet sturen, wel een handwagen maar geen auto. H. zit altijd te schreeuwen en lawaai te maken en kijkt nooit uit. In het onderhavi ge geval heeft hij veel te veel naar links uit gehaald. Pres. Hebt u in *t geheel niet uw hand op het stuur gehouden Get.Nee, heelemaal niet, want ik ken niet sturen. Pres. „U heeft het toch wel eens gedaan?" Get. „Ja, met een handwagen Op een vraag van den verdediger of ge tuige tegen beklaagde gezegd heeft onmid dellijk na het ongeluk „Ga jij maar weg, jij hebt er geen schuld aan," antwoordde get. beslist ontkennend. Getuige van L. zeide, hoewel dikwijls met de bewuste auto te hebben gereden, nooit een defect aan het stuur te hebben be merkt. Dr, Liong Siang Si» gaf de doodsoorzaak aan. Een schedelbreuk welke tengevolge had een bloeduitstorting in de hersenen ver oorzaakte den dood. Door getuige J. v. R. werd op den bewus- ten dag opgemerkt, dat bekl. het stuur in handen had toen hij wegreed. Doof den heer E. Kimman was de auto onderzocht en opgemerkt dat het stuur doorsloeg. Evenwel kon hij niet verklaren dat het ongeluk een gevolg was van het de fect. Get. J. v. Z. zeide gezien te hebben, dat de auto bij het nenien van den bocht niet hard reed. Als getuigen a décharge werden 4 men schen gehoord. IJ. D. had het ongeluk ge zien. Hij kreeg den indruk dat er iemand aan het stuur zat die het niet kende. K. K. had gehoord, juist toen het ongeval plaats heeft gehad, dat M. tegen H. zei „Ga jij maar weg, want ik heb het gedaan." De agent van politie, die spoedig op de plaats van het ongeluk tegenwoordig was, verklaarde dat M. zich aanmeldde als be stuurder van de auto. Getuige M. geeft dit toe. Hij heeft dit echter alleen gedaan omdat H. tegen hem gezegd had „Red mijn d'r uit." Toen heb ik geantwoord „Dan,-neem ik het." Als ik het op mij nam, zouden zij mij f 600 geven. Het O» M. vond deze zaak zeer ernstig' waar de gevolgen zoo groot zijn. De kwestie is-t wie is de bestuurder, de schuldige. De bestuurder verschuilt zich achter een ander. De hvuding van bekl. is alles behalve mooi. Zonder twijfel is hij de bestuuder. De ma nier alleen al waarop de bekl. steeds links ging zitten, wijst er op, dat hij zich als be stuurder beschouwd. Ook al zijn de verkla ringen van de M. niet zoo geheel te vertrou wen, dan nog zijn de aanwijzingen tegen H. sterk genoeg. De verklaringen van R,, de M. en K. zijn allen eensluidend. Zelfs al hadden alle twee en H. en de M. gestuurd, dan is er toch een die de leiding geeft en waar de M. ondergeschikte is, zou H. dus hier de leiding hebben gehad. Wat de straf betreft, deze moet streng zijn, waar zoovele ongelukken reéds voorkomen en temeer waar bekl. het rijden ontzegd was. Spr. eischte daarop een hechtenisstraf van één maand. De verdediger, mr. Pliester vroeg zich af of deze beklaagde mag en kan aansprakelijk gesteld worden voor dit misdrijf. De officier van justitie haalt er bij het feit, dat bekl. de vergunning tot rijden was ontnomen. Dit heeft echter absoluut niets te maken met een ongeluk. Bekl. had alleen op verboden wegen gereden en misschien met te groote snelheid. Ia deze zaak is absoluut niet over snelheid gesproken, als dit maar eenigszins mogelijk was geweest, was dit zeker wel gedaan. Er is hier kalm gereden. Het gaat er dus maar om of iemand verkeerd heeft gereden. Om dit te bewijzen haalt het O. M. er gevoelsbe- wijzen bij. Men moet zeer voorzichtig zijn met de verklaring van de M. Deze toch had toen hij verhoord werd door den rechtercom missaris, sterke drank gedronken. De verklaringen, afgelegd op het oogen blik onmiddellijk na het ongeval zijn toch zeker van de meeste waarde. De onverklaar bare gang van den wagen, bewees dat er een prul van een chauffeur achter het stuur zat. Bekl. heeft niet bewezen een prul te zijn. Als zij samen hadden gestuurd, dan hadden bei den in het beklaagdebankje moeten zitten. Bekl. kan niet veroordeeld worden op deze dagvaarding. De officier wijst op het defecte stuur. Was evenwel het stuur voor 29 Mei al defect De politie had om zooiets te constateeren, de auto dadelijk in beslag moeten nemen. Waar twee getuigen verklaard hebben niets te heb ben bemerkt, kan men er niemand een ver wijt van maken. In dit geval zou het over macht zijn. Als men de breedte van de straat en de auto in oogenschouw neemt, dan be merkt men dat tusschen auto en groenten- kar nog maar een ruimte van 33 c.M. bestond en tusschen groentenkar en spatborden een ruimte van 1.15 M. Zeer zeker behoeft men dan maar weinig beweging te maken ora ge raakt te worden. Pleiter meent dan ook dat niet gebleken is dat de schuld bij bekl. ligt en zeker niet veroordeeld kan worden op deze dagvaarding, reden waarom hij vrij spraak moet vragen. Uitspraak-12 November. Uitspraken van Donderdag 5 Nov, 1925. E. D., kantoorbediende, wonende te Wij- keroog, thans gedetineerd; „verduistering in dienstbetrekking," een jaar en zes maan den gev. straf, met aftrek pr. hecht. o.v. W, A. M., kantoorbediende, wonende te Amsterdam, thans gedetineerd, „verduiste ring," zes maanden gev. straf met aftrek pr. hecht. o.v. Voor den inhond van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. MR. PIET TIDEMAN EN DE ROOMSCHEN. Geachte Redactie, Dit is nu de derde maal, dat ik een inge- zonden stuk schrijf met als titel: Piet Ti- demon en de Roomschen. Het wijkt, wat de strekking betreft, eenigs zins af van de twee voorgaande stukken, maar als eerlijk man wensch ik den heer T-ideman ook geen lof te onthouden, waar hij dien verdient. Aanleiding tof belichting, ook van een goede daad van Mr, Tideman, vind ik in het kopstukje van het jongste Bloemendaalsch Weekblad. Met goedvinden van uwe re dactie, neem ik daaruit een en aitder over voor uwe lezers. Mr. Tideman schrijft o.m. bet volgende in zijn blad onder den filel van: Pastoor Willenborg, mr. Tideman en Het Bloemen daalsch Weekblad. „Onze eerwaarde R.K. dorpsgeestelij ke, heeft j.l. Zondag (Zondag 25 October, Red. N. H. Ct.) voor de geloovigen zij ner parochie van den kansel afgekondigd, dat zij z.i. Het Bloemendaalsch Week blad niet moesten lezen. Z.E.w. deelde mede, dat nadere inlichfingen bij hem konden worden ..ingewonnen, Wij hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt, Vriendelijk werden wij door den pastoor ontvangen; gul erkende hij genoemden raad van den kansel gegeven te hebben, en op onze vraag: op welken grond? leg de pastoor Willenborg nummer 40 van Het Bloemendaalsch Weekblad voor ons, vouwde het open en zie ,daar was met blauw potlood aangesfreept een ^ptike] over een nieuwen godsdienst, dié be weert eigenlijk nog ouder te zijn dan het Christendom; hierop was door 'n ander zijne aandacht gevestigd en hij vond het voor zijne parochianen wel bedenkelijk. Wij konden ons daarmede nief vereeni gen. Waarom dan niet Haarlem's Dag blad, de Stadseditie en zooveel andere neutrale bladen verboden? Deze behelzen toch ook vaak artikelen van wetenschap- pelijken aard, die niet in het R.K. kader passen. -Ja, daarom hebben wij ouze ei gen bladen, voerde de heer Willenborg aan. Wij hebben hem toen beloofd ons op de N. H. Cft te abonneeren," enz. Ik heb Mr. Tideman in mijn vorige in gezonden stukken pijnlijke dingen toege voegd. Ik erken het graag en neem ze niet terug. Maar voor deze mooie daad breng ik hem hier openlijk hulde. Eindelijk dan hebt ge den eenig juisten weg bewandeld en zijt gij naar een bevoegd Katholiek gestapt om uw licht op te ste ken omtrent punten, die u blijkbaar duis ter waren. Daar ben ik blij om en het moge de eer- sfe stap zijn op nieuwe banen, die gij voor taan in uw bestrijding van Roomschen en Roomsche dingen zult bewandelen. Wij vreezen geen bestrijding van ons mooie, heilige, Roomsche geloof, wij willen ook u, mijnheer Tideman, niet het recht entzeggen of ontnemen ons, Roomschen, te bestrijden, o, neen, maar wel eischen wij van u dat gij ons respecteert en niet bij voorbaat beschouwt als een kudde slacht vee, die moet worden afgemaakt. Daar ver zetten wij ons tegen. Met onze tanden en onze nagels! Als tegen een muur loopt ge tegen ons vast. Hebt gij moeilijkheden over de Roomsche dingen, hebt gij ons wat te verwijten, zijt gij verstoord op ons, Room schen, het is uw recht! En dat niet alleen, maar ik kan het me zelfs zoo levendi'g voorstellen dat niet-Roomschen, dat men schen zooals u, meenen, reden daartoe te hebben. Maar, Mr. Tideman, belecdig ons niet. Het zijn onze heiligste gevoelens, die gij kwetst. Beleedig ons niet en ga eens met een terzake kundig katholiek praten, zooals gij nu naar Pastoor Willenborg zijt gegaan. Zelfs de van moord verdachte be klaagde en zelfs hij, die den moord met voorbedachten rade bekende, heeft recht op een geoefend spreker als pleiter. Et al teram partem audi! Hoor ook de weder partij, Dat is hef eenige wat wij van u vragen. Die daad, uw gang naar pastoor Willen borg, was mij zulk een verrassing dat ik niet geaarzeld heb, ook in dit opzicht een eerlijk strijder te zijn, en u daarvoor den lof te geven, die u toekomt. En dan die ronde bekentenis, iets ver der in uw artikeltje in „BI. Wbl."! Daar lees ik het volgende: „Maar er kwam nog iets bij, zei pa stoor Willenborg, en toen wees hij op een artikeltje dat hem zelf had getroffen, een verhaaltje over zekeren Jan Claesz van Hoppen, een kolom verder staande; daarin kon de geloovige lezen een spot ten met iets wat hem heilig was. En waar lijk, toen wij zoo bij den vriendelijken man zaten, toe» gevoelden, wij dat bij daarin gelijk had, en wij beloofden hem dit openlijk te verklaren, betgeen wij bij deze doen en wij zijn hem dankbaar dat hij er ons op opmerkzaam heeft gemaakt. Want ons doel is niemand te krenken, van welk standpunt bij ook bij zijne le vensbeschouwingen moge uitgaan". Mr. Tideman, ik kan u verzekeren dat de Roomschen acte nemen van deze eer lijke bekentenis en haar waardeeren als de daad van een eerlijk man, evenzco nemen wij acte van uw wensch dat „Bloemen daalsch Weekblad" niemands gevoelens ol gedachten krenkt. Dat is onze groote grief immer geweest dat gij de gevoelen; der Roomscb-Katho- lieke niet wist te eerbiedigen en daarom begon ik mijn serie „Ingezonden stukken", tegen u en „BI. Wkbld". Om der eerlijkheidswille heb ik echter hier naar voren willen brengen uw bezoek aan pastoor Willenborg. De R. Kath. weten die daad op waarde te schatten; zij wen- sehen, dat men hem kent en hoort cn daa pas oordeelf. DAVID ii Vaz Diaz 2000 M. dagelijks Nieuws* en Beursberichten met tusschenpoozea van 8.154.30 Tijdseinen 10 15 en 4.30 8 en 10 uur Zondags behoudens event, voetbalnieuws te 44.30 uur nog Pers berichten te 8 uur. Engelscke stations 365495 M. dage lijks concerten, lezingen, enz van 7.20—» ca 11 uur Zondags ook van 3.50 uur. Daventry 1600 M dagelijks, Tijdsein 10.50 en 7.20 uur Big-Ben en 1.20 en 4.20 uur van Greenwich van 7 tot ca. 11.30 uur concert, zang, lezing, enz Zondags van af 3.50 en 8,50 uur. H. D. O. 1050 M dagelijks Politiebe- berichten 12 en 7.30 uur Zondags niet. Persberichten zie bij Vaz Dias Diner concert (ongeregeld) 6 uur Kinderuurtje 's Maandags 5 uur. Avondconcerten dage lijks 8.10 uur, zie verder event bijzonder heden hieronder. Radio Paris 1750 M. Dagelijks concert, Avondberichten over de H. D. O. te zang of lezing 12 50 en 9 uur. Brosse! 265 M. dagelijks concert 8.35 uur (Zondags 8.50 nur). Eiffeltoren 2650 M. dagelijks (onder voorbehoud) 5.50 uur en Zondag, Woens dag, Vrijdag en laatste Zaterdag der maand op 2200 M. concert te 7.50 uur. Duitsche stations 395443 M. dage lijks concert, zang en lezing vanaf 3.50 uur Zondags ook in de ochtenduren kerkdienst, enz. De Bilt 1100 M. Weerberichten 10.45 12.55. 8.35 uur BIJZONDERHEDEN. Brussel. 8.35. galaconcert. Daventry. 8.20 „Contrasten" 9 50 „Princess Lolah" opera Satire 10.50 Carlton orkest Dansmuziek. H.D.O. 8.10 Kamermuziek door bet Amsterdamsch Instrumentaal Solisten Qartet. 8.40 Prof. Cohen over Egypte, Babyion en Assyrië. Munster. 8.„Grafin Marizza" operette van Kalman. Zie verder boven. NOTITIE. Roomsche Omroep. 9 Nov. B. Th. de Wolf over de nieuwe Bioscoopwei 16 Nov. Archifect Coldewey, onderwerp nader op te geven 24 Nov. Begin R K. Radio omroep en vervolgens iederen Dinsdagavond. Om de drie Zondagen morgenwijding en kerkuitzending, waarbij 15 Nov Nij- meegseh Koor der Broerskerk onder lei ding van pater v. d. Geest (5-steirmige mis van Heijdt, uit de H Dominieuskcrk te Amsterdam). Zie verder boven. lnplaats van kaarten. Heden overleed na een smar telijk doch geduldig lijden en na voorzien te zijn van de laat ste H. Sacramenten, onze innig geliefde Man en zorgzame Vader, Uit aller naam: De Wed. HEEMSKERK— van Opzeeland. Haarlem, 6 November 1925. Papentorenvest 70. ircrawj? HET SiüHOUWTOONEEL I gr Spel in 41afree!en van Lu!a I Nolnier. Mia v. d, Eijnden, Litzi Lita, g Frans Daum, Alex, de Haas, Meijer Hamel, Rodi Roeters, J Henk Valkenier. Opgevoerd zal worden o.a. S Hiermede betuigen wij onzen op rechten dank voor de zeer groote be langstelling, ondervonden tijdens de riekte en bet overlijden van onzen zéérgeaebten neef: AUGUST riENDRIK JOHANNES SAUSENTHALER, m leven boekhouder der Firma Karthaus te Haarlem. In het bijzonder treft deze dank voor de goede zorgen, zijn hospita Mej, VAN DIJK-BOOGAARD en den heer de PREZ, directeur der Firma Karthaus, Namens de Familie, A. STAM, t Ex. Test. Monster. „De Opkomst van het Protestan tisme in Nederland", door Prof. W. NOLET uit Warmond in een cursus van 3 avonden (12, 19 en 26 Nov.) te behandelen, zal een evenement te Haarlem worden. Leden en niet-leden van G, en W„ bespreekt tijdig uwe plaatsen aan de R.-K, Leeszaal. Cur susgeld 2.voor leden van G. en W. en andere aan de R. K. V. U. aan- geid. org.; voor anderen 2,50. Kaar ten ook aan de zaal (St. Een schouwspel uit de Middeleeuwen. Leest de groote biljetten iiü'Tvmrfüiiramnmiuiinrau.nnwffiimraiTanrHiMmm; HET BESTUUR. Allen die iets te vorderen hebben van, oE verschuldigd zijn aan AUGUST HENDRIK JOHANNES SAUSENTHALER, in leven boekhouder bij de firma Karthaus te Haarlem, gewoond heb bende te Haarlem, Ged. Oude Gracht 28rood, w orden verzocht hiervan ten i spoedigste opgave te doen aan den heer A. STAM, Molenstraat 59 te Monster. De Executeur, Testementair, A. STAM. 35 4 regels p. plaatsing f 0.60— f|jj' sag Elke regel meer t 0.15 siss bij vooruitbetaling - gevraagd voor dag of dag en nacht, in Burger gezin te Bennebroek. Br. letter V. aan den heer J. TUREN- HOUT, agent v. d. blad, Glipperweg 15 Heemstede. fc.fi Het adres voor uw vakkleeding is N, V. ALB. KUYKEN'5 VakkleedV g bedrijf, Schoterweg 69, over de Ka zerne, Haarlem. Daar koopt U direct van de fabriek, dus tegen fa brieksprijzen, Warme wollen on dergoederen, prijzen zeer laag. onder leiding van den Heer Remi Ghesquiere toondichter uit Halle Ten bate van de kleine Th e re si a - s t i c h ti n g. in den stads schouwburg aan het Wilsonspleln. Aanvang 8 uur Bronchitis, benauwdheid, zwak hart, hoesten enz. genezen door mijn nieuwe luchtveranderingstoestel (Nederl. en buiten), oclrooi) Kink hoest in één nacht onderdrukt. Eenvoudijjfe behandeling. Honderden oprechte dankbetuigingen in korten tijd Hrijs f60.— Vraagt kostelooze inlicht en c wiities. S. WIJNBERG, Paletstraat 43, Amsterdam. Tegen half Dec. of eerder een gevraagd, bürgerpot kunnende koken en netjes werken. Zaterdags hulp van werkster. Loon 35 in de maand. Wasch vrij, TEN BRINK, Arme Von- dclstraat 11. Amsterdam. Bieden zich aan liefst dicht bij elkaar, omtrek Haarlem. Omtrek Haarlem Br, fr. aan het bij kantoor v, d. blad te Beverwijk. LA CINGARA waarde 4 ct. Nu 21/» ct. 50 I.IO BETSY 6 tt Nu 5 100 af 90 MATADOR 6 tt Nu 3'/a 50 1.70 PRIME CHOICE it Nu 4 50 a 1 ©O (pr. handwerk) 100 a3.70 EL VIGOR it Nu 5 50 a 2.40 BANGKOK ID it Nu 50 a 2.T5 DIPLOMAAT 15 it Nu 11 50 a 5 25 Het adres voor uw werkbroeken, boezeroenen, Sporthemden enz, is N, V. ALB. KUYKEN'S Vakkleedingbedrijf - Schoterweg over de kazerne, Haarlem. - Daar koopt U direct van de fabriek dus tegen fabrieksprijzen. Warme Wollen ondergoederen, prijzen zeer laag. j Uw adres voor Stofjassen, Ovcrheaw den, Boorden, Dassen, Wollen Jaeger Ondergoederen, Sokken, Bretels enz. is N. V, ALB. KUYKEN'S Vakklee dingbedrijf, Schoterweg 69, over de Kazerne, Haarlem. Daar koopt U direct van de fabriek dus tegen fa brieksprijs. ';w. Gevraagd te Hillegom een net niet beneden dc 15 jaar, voor lichte bezigheden en de kinderen. Br. onder letter G. aan B. v. d. LANS, agent v. d. blad te Hillegom. Gevraagd voor de St. Nicolaas- drukte een paar dagen een nette Julirouw voor behulpzaam in den winkel. Brieven onder No. 11460, Bur. van dit blad. op heden zonder werkkring, zoekt werk. Geschikt om in verschillende branches zich te plaatsen. Goed be kend in 't motorvak. Ook genegen tot het pachten eener zaak (Café) of dergelijke. Eventueel eenige borg kunnende storten. Brieven onder No, 11459, Bureau van dit blad. b. z. a. voor aanl. en onderh. en ver anderen van tuinen. Zeer billijk, KLAVERSTRAAT 2. Aanm. 's avonds tusschen 5546)4 uur. L. MARGARETHASÏRAAT 6rd, niet boven Opticien R 15 jaar kan geplaatst worden bij Fa. OSCAR KEIP. GROOTE HOUTSTRAAT 137. Bestanddeelen gevraagd hij J. v. d. HORST Zn., Bleekersvaartweg 11, Heemstede, Voor direct gevraagd in klein burger gezin, een nette iuffrouw voor nood hulp of voor vast. Br, onder No. 20942 aan het Bur. v. d. blad. 2 mooi kachels, vierkant met nikkelen kap en nieuwe binren-ertimers 16 per stuk, BINNENWEG 54 Heemstede. Gevraagd tegen eind November flinke voor dag en nacht. KERKLAAN 55 Heemstede. Rekenen, enz. Ook aan volw. Inl. gratis. Br. No. 20920, Bur. v. d. blad. koopt niet tn winkels waar onzeda. lijke ot N. Malthosiaanscbe artikelen worden rerkocbi oi voorhanden zijn» Koopt aan stationsboekenbasten bestemd voor don Haag erf omliggende gemeenten, als ook voor Scheveningen, het Westland 6nz. plaatst men het beat in

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 3