Theater De Kroon CALIFORNIA VOORUIT! KUNSTVEILING Be Sileziërs in Haarlem Verkeersongevallen. Hockey. OP HET MEISJES PENSIONAAT ROBINSON CRUSOE HOOGST BELANGRIJKE VAN EEN KEURCOLLECTIE SCHILDERIJEN Uitvoering R.-K. Kring. Bioscoop „De Kroon". De gezonken bietenaak in de Ringvaart Subsidies Kamer van Koophandel. Verkeer gestremd. De opheffing der Zondags- postbestelling. Een gedeelte van het gebit ingeslikt. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. Een gecombineerde bijeenkomst. SPORT EN SPEL. R.-K. V. „Zwaluwen". R. C. H.—H. V. V. Haarlemsche Voetbalbond. Overzicht. Ie KORFBAL. Z. Z. Biljarten. DAMMEN. UIT DEN OMTREK. SCHOTEN. Nieuwe Muziek Groot Orkest Woensdag en Zaterdag 2V2 uur MATINEE. UIT VERSCHILLENDE PARTICULIERE VERZAMELINGEN. op WOENSDAG 11 NOVEMBER 1925 v.m. I01/2 uur in het BRONGEBOUW te Haarlem ten overstaan van Deurwaarder A. v. d. BOSCH, onder directie van den Makelaar J. A. RIETVELD, KIJKDAGEN: van 10-9 uur, Zaterdag 7, Zondag 8, Maandag 9, Dinsdag 10 Nov. 1925 in het Brongebouw. UB! LEEGWATERSTRAAT 21 TEL. 13033 EBDEN ONTVANGEN de echte Mlaïnzer Zuurkool, Casselerrib, prima Rookworst en Frankfórler Knakworstjes, Hoofdkaas èla Jardiner. Een troepje Duitsche jongelui, wisten we uit de berichten, uit de streek van het Reu zengebergte. een romantieker volkje dan de vlakke bewoners onzer lage landen aan de zee, die ons eens zouden komen toanen hun vermaak, hun zang. hun dans, die ons eens wilden laten deeien. zooals hun leider Dr. Neumann ook verklaarde, hun blijheid om jeugd en bet mooie, lachende leven en de warmte van hun impulsiever natuur. En meer dan dat: ons een voorbeeld brengen van volkskunst en volksvermaak. Jawel, we wisten goed, welk een andere mentaliteit leefde #ider de jeugd van het volk met het romantisch temperament. Ln velen van ons maakten zich op, om die cu- rieuse vertooning te gaan zien. Kijk ns. wij hebben natuurlijk onzen eigen landaard en ons eigen volkskarakter en ons volk, zoowel t min als 't meer beschaafde, heeft toch oak zijn vermaak, zijn ontspanning noem het zijn volkskunst: zijn lied, zijn dans, ziin tooneel. Laten we nu niet spreken van den schouwburg, dien we bij dien ernstige,ge- compliceerde psychologische en andere pro blemen van de moderne werken maar lie ver leeg laten staan, behalve desnoods als ..Der biaue Vogel d'r komt, maar we heb ber. caze bioscoop en daar maken we druk gebruik van: daar zit 'n vlotte actie in zulk spel, zie je, en je hebt er tegenwoordig wat n mooie gekleurde beelden ook, echt kunsti En ons voltcslicd hebben we toch ook, u weet wel, van „drie meter lang en twee meter dik' en zoo, en daar honen we best den moed er mee in- En wil je nog meer, dan ga je naar ons cabaret: behalve dan dat je d'r zoo nr, en dan wat hoort, waar ie mekaar maar liever niet bij aankijkt of dat de zanger op a heel lieve manier recht praat wat krom is (uit pure menschenliefde hoor, en niet om gewetens in slaap te wie- S kun ie daar liederen hooren, waarbij de tranen a:t de oogen stroomen! Dat t men we toch ook kunst, nietwaar, als mmanó ,r.et venijnig gebalde vuist achter z'n rc voor ,e komt staan om je de tranen uit de oogen testompen. En van dans hoeven we toch heelemaal met tc spreken. Het laatste internationale congres van darusleeraren heeft wel het von nis gestreken over hun misbaksels van de laatste jaren, maar die kan je net zoo goed als de zedemeeslers wel laten praten: dat i« nu precies ons volksvermaak! En nu vonden we 't we! 'ns interessant,' om te zien, wat ze daarginder op dat gebied praesteuren. We hebben al wel 'ns meer zooiets gezifen: we hebben op folkloristische 'j vonden of in boeken wel r laatjes gezien uit het buitenland, uit ons eigen land zelfs, inet van die volksdansen! We hebben toch in ons land, in t Oosten en Noorden ook onzen schoenmakersdans en rondi- stHa'i. En we hebben ze heusch, natuurlijk met Bewustzijn van onze superioriteit, toch met we Ivo .lende belangstelling bezien (en den oprechten, blijen eenvoud van die menschen n -sscnien heel even zelfs benijd;, zooals we op de film net zoo goed Kafferdansen en zoo verbazend interessant vonden. Maar wat 'n spijt heeft ieder onzer gehad, iat we niet meer, veel langer konden blijven genieten van wat deze overigens waarlijk onvermoeibare jongelui ons gaven. En ons siler platonische belangstelling is toch wel overgeslagen in het bewuste gevoel van een diep gemis aan innige, teere blijdschap, aan fijn en edel vermaak, aan nobele volkskunst, aar volksbeschaving. Want we hebben ons nooit er rekenschap van gegeven. det in deze richting tochal wel en veel gewerkt wordt door degenen, die in anderen geest den volksgeest ia de jeugd bederven? En is het niet de tijd, dat onze jeugdbeweging ook hierin kundige en bewuste leiding nemen gaat? De reactie te- 0?s botte volksvermaak komt toch, en wü. die ons op de eerste plaats aver deze reactie te verblijden hebben, moeten ze ook leiden gaan. v- >i hebben de Sileziërs dankbaar te zijn voor deze boodschap. Maar zal ze nog niet veel vaker en veel luider moeten klinken, eer men :n onzen kring ze genoeg verstaat? En alvast betuigen we daarom den dank, die ook reeds klonk in de enthousiaste applau- zen van de bijna vijfhonderd aanwezige le den en ger.oodigden van „Geloof en Weten schap die opklonken na eiken nieuwen dans, na elk van de middeleeuwsche, frisch- moderne liederen, na het stijlvoile mirakel- speL Ne ere, naar hoogsten aestbetischen maat staf wil deze kunst niet beoordeeld wor den, maar werkelijk te genieten geeft zij ook voor den mees verfijnden culuurling. Laten we alvast blij zijn, dat op tooneelge- bied in dezelfde richting onder onze jeugd, hier mei veel, daar soms met wat minder succes reeds iets werd gedaan. En wi de zen avond bijwoonde, zal niet anders, dan ook minder geslaagde pogingen opnieuw aan moedigen. De overvolle zaal van onzen Stadsschouw- bdtg met een gezellige drukte en vroolijke stemming als op een iamiliefeest, heeft gis terenavond weer bewezen, dat de half- jaarlijksche uitvoeringen van den R.K. Kring de geliefde uitgaansavonden van Roomsch Haarlem zijn. En zoolang de elkaar afwisselende bestu ren den geest van den Kring zoo jong en levendig weten te houden als hij gisteren tof ons sprak van de planken, behoeft voor verflauwing dier belangstelling niet te wor den gevreesd. De Kring heeft in den heer Frans Meijer een tooneelleider gevonden, die de uitvoe ringen van de reciteerafdeeling boven het niveau van de dilettantenclub weet op te heffen. Een aardig Engelsch blijspel heeft de heer Meijer onder den titel „die practische Wiiliams" omgewerkt tot een stuk, dat van de kracaten van een liefhebberijclub wel wat veel vergf, maar waarmee de R.K. Kring tor" een groot succes heeft behaald. De handeling draalt om het type van een Engeischeu huisknecht, die „den afstand weet fe bewaren." Wanneer echter de gra- velijke familie op een zeereis schipbreuk leidt en verplicht is drie jaren op een on bewoond eiland te leven, neemt Williams, da gewezen huisknecht, thans redder in den nood, de leiding en wel zóó, dat spoedig heel het gezelschap in slavernij aan zijn voeten ligf. Maar na drie jaar komt een boot in zicht en de rollen keeren. Men ke :rt naar Londen terug en Williams is weer huisknecht, terwijl een gravelijke neef een boek schrijft over de heldhaftige avon turen van de familie Asfon, waarin ieder een rol speelt behalve Williams. Het eerste bedrijf was wat erg gerekt en onsamenhangend. Maar bij het tweede kwam de spanning er in met een mooi tafereel op het eiland. In 't volgende, na een lang be wind van Williams, kregen wij een verras send tooneel te zien in een keurig houten kuis. De regie was hier uitmuntend. En toen de welvarende schipbreukelingen een dans- je maakten bij de muziek van de radio kwam er welverdiend een spontaan applaus. De heer v. d. Pigge, de welbekende kracht van den Kring, speelde de rol van Williams verdienstelijk,-ofschoon wij hem wel eens vuriger hebben gezien. Vermoe delijk was hij waf onder den indruk van het afscheid, waarvan de voorzitter in een slotwoord sprak, toen hij ,den heer v. d. Pigge een schitterenden krans als blijk van waardeering overhandigde. Ook de overige rollen waren goed bezet; de oude graaf vond in den heer v. d. Heuvel een uitste kend verfolker, terwijl verder de heeren Jan en Wim Vintges, H, van Glansbeek, G. Beekman, J. Möllmann, G. Holt en P, Borg- houts hun beste krachten gaven. Afzonder lijk dient wel vermeld de heer H. van Leeu wen, die met zijn comisch taleut veel tof het succes bijdroeg. Aan het slot Werd met den heer v. d. Pigge ook den regisseur met een fraaien krans gehuldigd onder langdurig en harte lijk applaus van hef talrijke publiek, het welk aan den R.K, Kring weer eens een genoeglijken avond dankt. In bovenstaande bioscoop draait thans een programma, dat er geheel op berekend is, de menschen aan het lachen te brengen. De films hebben alle iets Amerikaansch, dus Nets oorinnigs, over zich Maar daarom kan luist geiacnen worden. En dat is hoofdzaak! Vóór de pauze draaien enkele kluchten en na de pauze „Californië Vooruit", een sen sationeel filmwerk in 8 acten. Hier bereiken de onmogelijkste dingen hun climax, wat juist het lachsucces ten top voert. Het vroo lijke programma zal wel bezoekers trekken. Het orkest is weer uitstekend. Met het lichten van de bietenaak, die in de Ringvaart bij den Bennebroekerweg is gezonken, is men thans begonnen. Gisteren zijn 2 groote lichters der N.V. de Wits Bergings-dienst gearriveerd, en zijn, na eerst een deel der bieten te hebben ge lost, zoover gevorderd, dat het schip recht ligt en het achterdeel boven water is en leeg gepompt is door een sleepboot. Heden hoopt men het schip vlot te krijgen. Fletsougeluk te Bloemendaal. Gister avond werd zekere J. H. die per fiets van den De Genestetweg te Bloemendaal afkwam, van achteren aangereden door een auto, waardoor H. over zijn stuur heen op den weg geslingerd werd. De auto reed door, alsof er niets gebeurd was. Maar waarschijnlijk had de chauffeur van 't ongeluk niets gemerkt. H. had zich, wonderlijk genoeg, niet noemenswaard bezeerd. Het Bureau der Kamer van Koophandel stelt voor, over 1926 50 subsidie te ver- leenen aan de Vereeniging Station voor Maalderij en Bakkerij te Wageningen en 400 subsidie aan de Vereeniging Ned. Fabrikaat te 's-Gravenhage. Verder stelt het Bureau voor, geen sub sidie te verleenen aan het Bureau voor Uit vinders te Delft. In verband met het vernieuwen van de brug over de Jan Gijsenvaart op den Rijks weg HaarlemAlkmaar, zal Maandag q.s. voor des namiddag 2 uur het verkeer over die brug gestremd zijn. Bestuurders van voertuigen wordt aangeraden, gedurende dien tijd over Bloemendaal te rijden. In de vergadering der Kamer van Koop handel op a.s. Dinsdagavond zal de inspec- ieur der Posterijen en Telegrafie te Amster dam een inleiding houden over het opheffen der Zondagspostbestelling. Tevens heeft deze zich bereid verklaard zoo noodig inlichtingen te geven omtrent eventueel andere onderdeelen van den post dienst. Hedenmorgen in de vroegte, omstreeks 5 uur liep een hoofdagent van politie in de Groote Houtstraat, toen hij eén juffrouw tegenkwam, die hevige pijn leed, wijl zij een gedeelte van het gebit had ingeslikt. De hoofdagent bracht haar naar het St. Elisabeth's Gasthuis. Nadat geneeskundige hulp was verleend, kon de juffrouw weer naar haar woning terugkeeren. 7 NOVEMBER. EERSTE KOERS LATERE KOERS BERLIJN t 59.20 PARUS 1 10.10 BRUSSEL 11.35 JEENEN t t 36.— LONDEN i 12.05 STOCKHOLM 66 60 KOPEN HAGFN 61 95 OSLO niiiiii 50.60 BAZEL atiii 48.— NEW-YORK 2.49 ROME i i 9.90 NIEUWE ZAAK. In perceel Pretoriaplein 14, heeft, de heer T. Kroon gisteren zijn zaak in comestibles enz. heropend. Na sinds 1904 achter het tegenwoordige pand gehuisd te hebben werd vergrooting noodzakelijk. Het is e«i groote ruime winkel met twee groote etalages. In den winkel zijn doel matige vakken gemaakt, terwijl alles mo dern ingericht is. Een schat vari bloemen was reeds gisteren in den middag gekomen, o.m. een fraaie mand van het bestuur van de vereeniging „Ons Belang". Het schilderwerk is in een gezelligen toon gehouden. De verliditing is ook tip-top in orde. Gisteravond»had m een der zalen van het' gebouw „St. Bavo" een gecombineerde bijeenkomst plaats van vier verschillende organisaties, nl. den Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, den R. K. Bond van Politie-personeel „St. Michiel", den R. K. Bond van Zieken verpleegsters en van de Arka, ten emde kennis te maken met den nieuwbenoemden Geestelijk Adviseur van deze Organisaties, den WelEerw. Pater R. Hentzen. Met '-^lüjv.-lelliag nam Pater Hentzen kennis van den toestand der verschillende organisaties en memoreerde een en ander, dat in het belang kan zijn voor een goede maar tevens een krachtige samenwerking om den groei en bloei van onze organisatie zoo goed mogelijk te bevorderen. De heeren Klein van de Politiebond en Elligers van den Kantoorbedienden-bond wensche den nieuwen Geestelijk Advisenr met zijn benoeming geluk en bracht een woord van dank voor de harD'"1'» ont vangst en vor de aangename bijeenkomst. Zij meenden, dat deze avond een voor teeken van een sohoone toekomst zal zijn voor de organisaties, waarvan Pater Hent zen Geestelijk Adviseur is. Secretaris: J. C. Kruijver Jr. Tweede Zuidpolderstraaf 16. Programma voor 8 November: R.K.V.Z. ISantpoort I, 2 uur B.S.M. I—R.K.V.Z, II. 2.30 uur Geel-Wit IIIR.K.V.Z III, 2 uur R.K.V.Z. VAlliance IV, 1 uur Het eerste elftal ontvangt Santpoort I, welk elftal zeer goed op dreef is fen nog geen enkele nederlaag heeft geleden. Het zou niet onaardig zijn, als de zwartjes nu eens voor een hunner gevreesde verrassin gen zorgen en bet Santpoort-record zou den breken. Zwaluwen II speelt vriendschappelijk op „Bloemhof" tegen B.S.M. I, dat in de reeds gespeelde wedstrijden getoond heeft goede spelcapaciteiten te bezitten. De Zw. kunnen wel een bevredigend re sultaat bereiken, en ik verwacht dan ook minstens een gelijk spel. Vertrek 1 uur van t Houtplein per fiets of per autobus, uit stappen bij café „De Geleerde Man". R.K.V.Z. 3 is de gast van Geel-Wit 3. Het tot nog toe gepresteerde kon veel beter en ik hoop, dat dit morgen in een overwin ning wordt uitgedrukt. Doet allen je best, om mijn verwachtingen niet beschaamd te maken. De junioren zijn de gastheeren van de Lyceum-bewoners en ik verwacht ook dat jullie je ongeslagen record zult handhaven en Alliance met een nederlaag huiswaarts zendt. Toe, Henk. .toont je productiviteit. Het kan, dus 't Ik wensch allen veel succes en een plei- zierigen wedstrijd. JOOP. Zondag a.s. komt de groote Haagsche bij R. C. H. op bezoek aan den Middenweg. Het zal er dus weer spannen, want hoewel er voor beide elftallen natuurlijk nog geen sprake is van gevaar zullen ze toch elk voor zich wel gaarne de puntjes in de wacht sleepen. Waar R. C. H. nu reeds Tweemaal achter een verloren heeft, j.l. Zondag tegen V.O.C. al heel onfortuinlijk, verwachten we dat de blauw.zwarten zich geducht zullen inspan nen, om de punten in Haarlefn te houden. R. C. H, komt uit met: Erdtsieck. Kuyt, Hazevoet, Géutskens, Krom, Nachfegeller, Koning, van Dam, Roelfsema, Hanse, Brug man. rnnnr "rial or ooflirfo inloroctanfo Amsterdam II HL C U-12 D, Oosten,, De voorzitter de heer G. J. A. M. Roeland R. C, H. 2 en De wedstrijd tusschen Rapiditas 2 is uitgesteld. November heeft goed ingezet. Wel was het weer Zondag niet zoo mooi, als de laatste dagen van October, maar voor het voetbalspel was het zeker geschikter, 's Mid dags leek het er naar, dat de mist een spaak in het wiel zou steken, maar voor zoover ik te weten kwam is geen enkele wedstrijd gestaakt geworden. En daar alle velden bespeelbaar waren, kon dus het geheele pro gramma afgewerkt worden. Natuurlijk kwa men er weer eenige verrassingen voor. Twee elftallen, welke nog ongeslagen Wa ren, n.l. Haarlem 5 en Edo 4, moesten hun eerste nederlaag slikken. Kinheim is het eenige eerste klas elftal, dat nog geen en kel punt heeft verspeeld. I. V. O. en H.F.C. 3 behaalden beide hun eerste overwinning, zoodat alleen Haarlem Veteranen, Edo 3 en V. V. H. nog niet het zoet der overwinning hebben, terwijl laatstgenoemde elftal nog geen enkel punt veroverde. Afdeeling 1 A. De voornaamste wedstrijd, welke in deze afdeeling werd gespeeld, bezorgde Kim- heim haar 5de overwinning en tegelijkertijd Edo 4 zijn 1ste nederlaag. Hierdoor hebben de Velsenaren zich voorloopig tamelijk vast op de eerste plaats genesteld. Met 41 moesten de rood zwarten het onderspit delven. Uit deze cijfers is op te maken dat Kinheim zijn meerderheid op afdoende wijze aantoonde. Schoten 2a kon het tegen R. C. H. 3 niet verder brengen dan tot een gelijk spel en verspeelde hierdoor een kostbaar punt. R. C. H. 3 nam de leiding 01, maar spoedig was deze veroverd door Schoten en voor de rust maakte R. C. H. 3 gelijk. In de tweede helft bleef de stand ongewijzigd, zoo dat R. C. H. 3, niet geheel onverwacht, den geel-zwarteneen puntje ontfutselde. Niet temin is Schdten 2a toch een plaats ge stegen en heeft als nummer 2 al een eer volle positie. H. F. C. 3 won aan de Span jaardslaan met 62 van V. V. H. Een vreemde uitslag als men in aanmerking neemt, dat V. V. H. met de rust met 21 leidde. Twintig minuten voor tijd was de stand nog 22, doch een bevlieging van de H, F. C.-vóorhoede, gepaarda an een inzinking van de V. V. H. verdediging, bezorgde R. F. C. 3 bovengenoemde groote overwinning. Het gaat intussehèn met V. V. H. niet best; verleden jaar tot het einde een ernstige kampioens-candidaat, nu in 3 wedstrijden nog geen punt veroverd. Allo V. V. H.'ers dat kan beter. I. V. Q. behaalde een 32 overwinning op Haarlem 4. De roodbroeken kwamen met eenige invallers uit, maar wisten toch een 20 voorsprong te veroveren. Taai vol houden van I. V. O. bezorgde dit elftal evenwel de overwinning. Zoo zijnde Scho- terwegbewoners op één na onderaan gekomen en wachten op een overwinning van V. V. H. om dan als hekkensluiter te fungceren. Afdeeling 1 B. De groote verrassing in deze afdeeling was de nederlaag van Haarlem 3 tegen Ben- nebroek. Bravo! Bennebroek; het is lang niet makkelijk Haarlem 3 te verslaan. Wel speel den de roodbroeken beter, maar- het en- hausiasme, dat bij Bennebroek den boven toon voerde, ontbrak. Na een teleurstellend begin (de eerste wedstrijd werd met 41 van R. C. H. 4 verloren) heeft Bennebroek zich krachtig hersteld en nu reeds 3 achter eenvolgende keeren gewonnen. R. C. H. 4 verloor ook nu weer. Met 30 wist Zand voord 2 op eigen terrein de punten voor zich te houden. Hierdoor moest dit Racing- elftel de 2de plaats afstaan aan Bennebroek. Bloemendaal 2 en Schoten 2 deelden broe derlijk de punten (22). Tot twee maal toe wist Schoten 2 do leiding te nemen, maar evenveel malen maakte Bloemendaal gelijk. Beide elftallen schijnen to tde middelmaat te behooren. H. F. C. 4 verspeelde twee kost bare puntjes in een wedstrijd tegen Hillegora. Met 10 wist laatstgenoemde te winnen. Het was een slechte wedstrijd, waarin het slechte schieten van de H. F. C. voorwaart- sen en het uitmuntend keepen van den blauw-witten doelverdediger meerdere doel punten voorkwamen. Door een 21 overwin ning op I. V. O. 3 heeft T, H. B, 2 zich voorloopig uit de gevaarlijke zóne gewerkt Ofschoon in het begin van het seizoen nog niet al te-veel te zeggen valt omtrent de definitieve bezeting der plaatsen, heeft de praktijk toch uitgemaakt dat de punten in de eerste wedstrijden veroverd, vaak goud waard zijn. De wedstrijden voor morgen. De hoofdschotel wordt morgen gevormd door de 2de rondte om den Beker. Zooals d« lezers weten, zijn er momenteel nog 16 elftallen, welke elkaar het bezit van het kkinood zullen bestrijden. Deze 16 beker- ervoor gezorgd, dat er eenige interessante wedstrijden gespeeld zullen worden. De 2 derde klassers b. v. ontvangen elk een elftal uit de hoogste klas; in 2 wedstrijden zullen de 1ste klas elftallen elkaar bestrijden; eveneens in 2 wedstrijden zijn de 2de klassers elkanders tegenstanders, terwijl in de ove rige 2 wedstrijden aan 'de ééne zijde een lste klas elftal en aan de andere zijde een 2de klas elftal staat. Oogenschijnlijk hebben de lste klassers Haarlem 3 en E. D. O. 3 het dus het makkelijkst. Haarlem 3 gaat naar Zeemeeuwen; deze Zandvoorters be hooren tot de sterkste derde klassers en spelen een zeer enthousiaste partij, welke evenwel zoo nu en dan wel eens wat al te forsch is. Haarlem 3 moet hier winnen. E. D. O. 3 gaat naar den Meerweg om het kranige V. O. G. te bekampen. Ook hie* voorzie ik een overwinning voor het hoogst- geplaatste elftal, ofschoon de roodzwarten hun tegenstanders vooral niet moeten onder schatten; dat zou hier noodlottig kunnen worden. Hillegom krijgt bezoek van T. IL B. 2; beide elftallen hebben in de laatste wedstrijden bewezen tot goede dingen in staat te zijn. Het zal hier geducht kunnen spannen. De T. H. B. voorhoede lijkt mij productiever dan die van Hillegom, ofschoon daar weer tegenover staat, dat de laatste het genoegen heeft in eigen omgeving te spelen. Veel yerschil zal het dus niet zijn, zoödat ik mij hier van een voorspelling zal onthouden. R. C. H. 3Zandvoort 2 is een wedstrijd waarin ook niet veel krachtsver schil zal zijn. Toch acht ik de blauw-zwarten wel in staat zich in de volgende ronde te plaatsen. De 2de klassers Stormvogels 3 en Stormveld ontmoeten elkaar op 't terrein van eerstgenoemde. Eenige weken geleden be haalde Stormvogels 3 voor de competitie een 21 zege op deze Velseroordêrs. Eenige pijnlijke incidenten dedén zich toen na af loop van den wedstrijd voor, die het bestuur van den H.V.B. aanleiding gaven in te grij pen. Ik ben overtuigd dat de spelers en 't pu bliek zich nu zullen weten te gedragen, zoo als het behoort, hoe de uitslag van dezen wedstrijd ook zal zijn. Stormvogels 3 heeft m.i. de meeste kans. Spaarndam gaat naar D. I. 2. Het lijkt mij dat Spaarndam, welk elftal in de competitie meer succes heeft dan de jongens van Ponsteen, hier de overwinning zal behalen. Spaarnestad heeft de eer op eigen grond den strijd te mogen aanbinden tegen V. V. H. Een overwinning voor V. V. H. durf ik niet voorspellen. Het gaat den laatsten tijd niet te best met de blauw-wit gestreepten, terwijl Spaarnestad een zeer sterke 2de klasser is. We zullen hier maar afwachten. De laatste bekerwed strijd gaat tusschen.Bloemendaal 2 en Ken- nemers 2. Den laatsten tijd vlot het aardig met de Beverwijkers, maar ook Bloemen daal 2 doet veel beter dan het vorig sei zoen. Een magere overwinning voor de eerste klassers zal m, 1. hier het resultaat worden. DE COMPETITIE. Voor de competitie zijn -33 wedstrijden vastgesteld, waaronder slechts 5 eerste klas. In 1 A. ontvangt H, F. C. 3 het reserve elftal van Schoten. De geel-zwarten zullen zich hier' wel geen puntje laten ontfutselen, hetgeen met het oog op hun mooier kans, ook niet voor Schoten 2 gewenscht is. Zand voort 3 bindt den strijd aan tegen E. D. O. 4. Laatstgenoemde zal er prijs op stellen, zich van de tegen Kinheim geleden nederlaag te herstellen. Of dit gelukken zat tegen de stoere badplaatsmenschen is de vraag. Tot een gelijk spel acht ik E. D. O. 4 evenwel best in staat. Kinheim trekt naar I. V. O, De Velsenaren zullen wel doorgaan op het pad der overwinningen. In afd. B. staan maar 2 wedstrijden vast gesteld. Bennebroek gaat voor de 2de maal naar het Haarlem veld, nu om de veteranen te slaan. Het enthousiasme heeft de vorige week over Haarlem 3 gezegevierd. Geestdrift is iets, dat echter ook de Haarlem vet. be zitten. Zoo zou het mij niet verwonderen als ditmaal de veteranen de punten ver overen, Schoten 2 R. C. H. 4 moet vol gens de stand van de ranglijst in 't voor deel van laatstgenoemde eindigen. „D." HAARLEM-FEYENOORD. De roodbroeken komen tegen Feyenoord met het volgende elftal uit: Stern, v. Daalen, Maas, Dik, Tekelenburg, Reder, Robles, Bieshaar, Huisman, Braket, Eysker, PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Westelijke le klasse. Amsterdam: D.T.V.Nausikaa. Amsterdam; ReadyHercules (12-2 u.) Amsterdam: WesterkwartlerD. E. V. Hilversum: ExcelsiorKoog Zaandijk. Leiden: Vitesse (L.)Fluks. Den Haag: H. K. V.-Velox. Rotterdam; O. S. C. RDeetos. Dordrecht: DordrechtD. K. C. N. N, A. B. u D. F. Overgangsklasse. Amsterdam: D. D, V.Oosterpark (10 12 uur.) Haarlem: HaarlemD, V. D. Haarlem: AdvcndoK, V. O. Den Haag: Vitesse (H.)Het Zuiden, Den Haag: A. L. O—H. S. V. Rotterdam: Rozenburg—H. B. S. Westelijke 2e klasse. Amsterdam: Or, NassauConcordia Nov.) Amsterdam: DeskaExcelsa (7 Nov.). Amsterdam: L. U. T. O.Olympia. Laren: Dc GooiersDe Zwaluwen. Biltboven: BilthovenAmersfoort. Amsterdam: D. E. D.--K, V. K. V. Amsterdam: Swift IISportief. Amsterdam: EendrachtDe Fazanten. Amsterdam: D. T. V. II—T. E. K. C. A. Haarlem: Haarlem IID. D. V. II. Koog a. d. Zaan: Koog Zaandijk II— Westerkwartier III. Amsterdam: K. V. D.B. E P. Amsterdam: VictoriaVolocitas (H.) Amsterdam: Allen WeerbaarTogo. vechters bestaan uit 8 lste klas-elftallen, 6 2de klas-elftallen en 2 elftallen Uit de PROGRAMMA VOOR ZONDAG. WESTELIJKE AFDEELING. le Klasse. (Internat, regels.) Hilversum: HilversumVictoria. Bloemendaal: BloemendaalM. H. C 2e Klasse, Amsterdam: A'dam IIB--Hilversura II, Amsterdam: A'da HABloemendaal. le Klasse. (Holl. regels.) Heemstede: M. H. C.H. O. C. Den Haag: HL D. M.Utrecht, 2e Klasse. A Delft: DelftH. O. C. HA. B Den Haag: Houtrust IIH. O. C, IIB. Rottërdam: Victoria H. D. M. II, DE DAMES-HOCKEYDAG TE WAALSDORP. Morgen wordl? te Waalsdorp de Daraes- Hockeydag onder Hollandsche regels ge houden. Het programma luidt: H. D. M., B. D. H. C. (b.), 11-12 E.; B. D. H. C. (a.), Togo, 11-12 A.; 12.45-1.45 A., 2-3 A. Bredo-Dordt, Rood-Wit, 11.30-12.30 B.; Leiden-H. H. C„ H. O. C. II, 10.30-11.30 C.; 12.45-1.45 B., 2-3 A. H. O. C. I, 11.30-12.30 C; 12.45-1.45 C„ 2-3 C. Amsterdam I bye, Victoria bye, 12-1 D, 2-3 C. De finale wordt om 3.30 op veld A ge- secld. OVERZICHT. Zondag is de belangstelling van de Haar lemsche hockeyers wel in hoofdzaak gecon centreerd op de derby BloemendaalM.H.C. Deze plaatselijke ontmoeting verheugt zich steeds in een voor hockey ongekend aantal toeschouwers, die soms luide hunnefavo rieten aanmoedigen. De beide elftallen ko men morgen compleet uit met de volgende opstellingen Bloemendaal Brauns Visser v. Beugen Bik Müller von Czernicki, Mr. Geyl, Blankevoort Kop, Pilaar, Drijver, Houtsma, Heybroek. 0 Visser 'tiHooft. Citters, Mingels, Hubrechts, Brand, Vunderink, Jesserun, v. Someren Greve, Dinger v. d. Poll Katte M.H.C.: Bezien wij deze elftallen nader, dan mer ken wij op, dat van Bloemendaal de keeper, backs en halflinie wel voor hun taak berekend zullen'zijn. De voorhoede is jong en licht en zullen de eventueele goals van Kop en Drij ver moeten komen, twee spelers, die hun sporen op het hockeyveld wel verdiend hebben. Deze voorhoede lijkt ons echter het zwakste punt van Bloemendaal. M.H.C. is daarentegen over alle liniën sterk. Een doortastende voorhoede een uit' stekende halflinie, twee backs die elkander begrijpen en ten slotte een keeper, die safe is. De voorhoede van M.H.C. is beslist beter dan die van Bloemendaal. Voor het overige zal men elkaar weinig of niet ont- loopen. Als v.- d. Poll oppast voor de snelle Kop, die graag doorbreekt na te ver op dringen, zal Bloemendaal niet gemakkelijk tot scoren komen. Kijkt men verder naar de geleverde prestaties, dan ziet men dat een onvolledig M.H.C. met 31 van Hilver sum wint, een volledig Bloemendaal met moeite van Amsterdam met 21 de baas blijft. Verder zit het de Musschen nog dwars dat zij op den hockeydag het onderspit hebben moeten delven (23) na eerst een voorsprong van 20 te hebben gehad. Wij geven M. H. C. de meeste kans. Beide ploegen zullen zich ten volle geven en mag ook een mooien strijd verwacht worden. In de tweede klasse speelt M.H.C. II op eigen terrein tegen Amateure en de jeugdige Musschen zullen de gelegenheid wel dankbaar aangrijpen hun doelgemiddelde eens stevig te verhoogen. De wedstrijd Amsterdam IlaBloemendaal II kan men verder voor Amsterdam rekenen. Het Hollandsche elftal van M.H.C. zal haar eersten wedstrijd spelen tegen het Gooi. Het Gooi speelde reeds 2 maal, zoodat ongeoefend heid wel eens de doorslag kon geven Om den Heemstede-beker. Woensdag had de eindstrijd plaats om bovengenoemden beker. Aanvankelijk moesten nog 3 partijen ge speeld worden, doch P. Kobus gaf zijn par tijen tegen A. de Haas en Th. v. d. Eem gewonnen. Alleen werd nog gespeeld tusschen. B. Mastenbroek en A. de Haas. Mastenbroek scoort de 3e beurt al een 20, doch is er dan voorloopig uit. In 9 beurten brengt hij het tot 46. Maar dan komt hij er geweldig in. De 4 volgende beurten zijn 35, 38, 12 en 12, en maakt in 16 beurten de 150 vol. De Haas is niet fortuinlijk. Zijn hoogste serie Is slechts 7 en hij brengt 't niet vorder dan 31, Door deze overwinning is B. Mastenbroek voor dit jaar ongeslagen houder van den fraaien beker, Districtsvergadering. Woensdagavond j4. vond in een der zalen van het R. K. Vereenigingsgebouw te Heem stede eén vergadering plaats van het district Haarlem en omstreken van den Ned. R. K, Dambond. opende de vergadering en heette de aanwezi gen hartelijk welkom, inzonderheid de afge vaardigden van Gezellig Samenzijn welks vereeniging met ingang van 1 October weder om bij den bond is aangesloten. De voorzitter doet mededeeling dat te Lisse een damver- eeniging is opgericht met aanvankelijk 13 leden. Daar de notulen door afwezigheid^ van den secretaris niet aanwezig zijn, word direct overgegaan naar punt 3 der agenda* De voorzitter brengt de heer Stolvoor^ dank yoor hetgeen hij in de jaren dat hij in he bestuur werkzaam was, voor den bond heeft gedaan, waarna wordt overgegaan tot de ver kiezing van een nieuwen secretaris. Gekozen wordt de heer J. Opdam, van S. D. O. uit Haarlem. Hierna komt wel het belangrijkste punt van de agenda ter tafel n.l. bespreking wedstrijden om het persoonlijk kampioen schap van Haarlem en omstreken. Als wedstrijdleider wordt aangesteld, niet zoo als wij aanvankelijk meldden de heer Th. Kok maar de heer J. Opdam. De wedstrijden zullen gehouden worden in het clubgebouw van Ons Genoegen, aan den Zijlsingel te Haarlem op Maandag en Vrijdagavond. Na langdurige discussie wordt besloten dat aan leden van den Haarlem- schen Districtsbond geen toestemming, meer Zal worden verleend, om in wedstrijden tegen z.g. neutrale vereenigingen uit te komen. Be sloten wordt den speeltijd èn voor 't persoon lij k kampioenschap, én voor de aanstaande competitie op 15 zetten per half uur te stellen. DE VERBETERING VAN HST SOENDAPLEIN. Vanmorgen is men begonnen met dc ver* beteringen van het Soendaplein. De voorbij gangers zullen dit met genoegen geconsta teerd hebben. Hieruit mag afgeleid worden dat een gunstige beslissing van Ged. Staten verwacht wordt omtrent de kwestie van het Soendaplein, hoewel het officiëele be- sluit nog niet is afgekomep, Een woord van hulde aan publieke wew ken is hier zeker op zijn plaats voor dq activiteit om direct maar te beginnen. De toestand is daar allerslechtst en een goede verbetering zal iedereen welkom zijn. Telefoon 10566 Ons programma is wader met de grootste zorg samen gesteld. Als hoofdfilm vertoonen wij Een zeldzaam sensatiebeeld - met boeienden, geestigen inhoud,- waarin de reeds goed bekende acteur REGINALD DENNY de hoofdrol vervult —0-— Voor de pauze WERELDNIEUWS Comedie in 2 acten. Parodie in 1 acte. B, Deze bijzondere veiling geeft de gelegenheid een goed stok werk van een bekenden meester voor een weinig geld machtig te worden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2