Radio-omroep. 75 Cf. Leerzame Cijfers. Dl SPAARNEBANK u1/ Nederlandsche Tconeelverbond. Verlof Drankwet. Verbouw „De Landbouw". VOOR DEN POLITIERECHTER. De Ringvaart. AANBESTEDING. Jnbïleum Th. P. Donkerlo. '01 Vg lOlVg i90 190 17 7a u3/4 ex Wisselkoersen en koerse van Bankpapier. Nieuwe zaak. BURGERLIJKE STAND. VERKEER EN POSTERIJEN Nieuwe weldadigheidszegels. LAATSTE NIEUWS. Schuldregelnig RoemeniëEngeland. ZANDVOORT. SANTPOORT. VELSEN. BLOEMENDAAL. RADIO- LUIDSPREKERS per week. omplete 3 lamitstoesteHen vaoaf f 1.85 per week. RADIO-BUREAU F. H. MEIJER Jansstraat 67 Haarlem. - Telefoon 13620. BEVERWIJK. Onder dezen titel schrijft one het Bestuur Van bet Departement Haarlem van de Ne- derlandsche Maatschappij voor Nijverheid an Handel'. Door B. en W, van Haarlem. Ie onlangs êen statistisch overzicht der gemeentelijke inkomstenbelasting gepubliceerd, dat in meer dan één opzicht zeer belangrijk is. Vergeleken wordt o.m. het aantal aange- •lagenen in de inkomstenbelasting gedu rende de belastingjaren 1921/22 en 1923/24. De cijfers leeren ons. dat het aantal aan- geslagenen in de tusschenliggende periode van twee jaar met een zuiver inkomen van 100.000 en daarboven daalde van 15 tot op 7 50.000—100.000 62 tot op 27 10.000— f 50.000 604 tot op 509 f 6.00010.000 695 tot op 655 Daar het totaal aantal aangeslagenen in hetzelfde twee-jarige tijdvak met 826 toe nam, is het zonder meer duidelijk, dat het aantal inwoners met inkomens beneden 6.000.toenam; in het bijzonder zijn het de inkomens beneden de 1.400.die in aantal gestegen zijn. Welke oorzaken zijn voor deze scherpe daling der hoogere en zeer hooge inkomens aan te voeren? Naast de algemeene daling van het wel vaartspeil, waardoor handel en nijverheid, en dus ook de hoogere inkomens belangrijk worden getroffen, behoeft het geen nader betoog, dat vertrek uit de Gemeente de da ling van het aantal hoogst aangeslagenen zeer aanzienlijk heeft beinvloed. En juist daarom is het gepubliceerde Het is te vergelijken met de veiligheids overzicht zoo interessant. Het is te vergelijken met de veiligheids klep van den stoomketel. Hinderlijk is het wanneer de machinist tracht nog wat meer uit zijn machine te halen, en de veiligheidsklep waarschuwt hem, dat het maximum bereikt is. Maar anderzijds is het gelukkig, dat de veiligheidsklep zijn plicht doet. en zoodoen de een catastrophe voorkomt. Vanuit dit gezichtspunt moet ook de vlucht van Haarlem's rijkere inwonerd be zien worden. Hon vetrek moet een waarschuwing zijn; dat het ..maximum" overschreden is en dat dit niet straffeloos kan geschieden. Concurrentie is nog steeds een der meest heilzame prikkels in onze samenleving en hetzelfde geldt voor „concurrentie tus- schen de Nederlandsche Gemeenten". Ook Haarlem zal ernaar moeten streven zooveel mogelijk aan zijn inwoners te bieden voor zoo weinig mogelijk geld, belastingen en tarieven. Wat staat ons te doen, als wii tot de erkenning zijn gekomen, dat de druk der be lastingen te hoog is geworden, en Haar lem's ontwikkeling ernstig belemmert? Ongetwijfeld zijn er velen, die constatee- ren, dat er niets aan te doen is, die wijzen op de lasten, welke het Rijk oplegt, op de kwestie der grensregeling en de nabijheid der „Oasen" kortom, die de omstandighe- de schuld geven. Maar ook zijn er, die, meerdere moeiMik- heden erkennende, willen „roeien met de riemen die er zijn" en althans trachten de omstandigheden in gunstigen zin te beïn vloeden. En in deze laaste richting is ook nog zeer veel te bereiken. Maar voor alles is noodig de wil om mede te werken. Mogen bovenstaande cij fers een waarschuwing zijn, die door velen verstaan wordt De afd. Haarlem van het Nederlandsch Tooneelverbond hield Vrijdagavond een propaganda-avond in cabaret Modern, ten behoeve van de Tooneelschool te Amster dam. De voorzitter opende de bijeenkomst en heetfe de aanwezigen welkom. Charivarius opende het programma en las enkele rijmen voor. Een der bestuursleden betrad dan het podium om een kleine propaganda-rede fe houden. Daarin vertelde spr. o.m. dat de Amsterdamsehe wethouder Polak had doen weten, dat de subsidie van 2000 aan de Tooneelschool wellicht niet meer verleend zou kunnen worden, omdat hef bedrag, dat het Tooneelverbond zelf aan deze inrich ting ten koste kan leggen, te gering ge worden is. Het is duidelijk, dat er onder zulke omstandigheden geen sprake van zou kunnen zijn, de school fe handhaven. Nu zijn er zeer velen, die den mond vol hebben over hun belangstelling in het va- deriandsch tooneel. Dezen spoorde spr. aan hun woorden thans eens in daden om te zetten. De avond werd verder gevuld mef muziek en zang. Burg. en V. etb. van Haarlem brengen, overeenkomstig art 37 der Drankwet, ter openbare kennis, dat is ingekomen een ver zoekschrift van T. Peters om verlof tot het verkoopen van alcoholhoudenden drank an deren dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop aan de Kleverlaan No. 9. Door het Architectenbureau fa. Robbers, architect de heer Van Ooyen, is aan den aannemer J. B. Kroon van Diest opgedra gen de verbouwing van een gedeelte van het perceel der N.V. Melkinrichting „De Landbouw", voor de aom van 25.975. De wringer en de waschmachine. Juffrouw A. M. K. had in Juli van de N.V. Ned. Vatenhandel een wringer en een waschmachine in huurkoop gencmen voor f 72.50. Ze zou per week ongeveer een gulden afbetalen. Dat ging zoo een paar weken goed, totdat de jufrouw aan den in casseerder zeide, dat ze geen geld had om af te betalen. De incasseerder had inmid dels reeds van anderen vernomen, dat juf frouw K. de waschmachine en den wringer verkocht zou hebben. Een nader onderzoek bewees de juist heid van deze bewering. Voor daze verduistering stond juffrouw K. thans voor den politierechter terecht. Ze verklaarde de waschmachine en wrin ger in uitersten nood verkocht te hebben om haar kind te helpen, dat wegens huur schuld uit haar woning zou worden gezet. Ze was nu gaarne bereid alles af te be talen. De incasseerder der N.V. had nog gepoogd verdere afbetalingen te krijgen, maar dat waa niet gelukt. De Officier van Justitie wees er op, dat ven afbetalen nu toch niets meer zou komen ea hij vond voor deze verduistering een klei ne gevangenisstraf het best. Hij eischfe daarom een gevangenisstraf van 8 dagen. Bekl. gaf nogmaals de verzekering alles te zullen afbetalen. De Politierechter zeidê daarmede geen rekening te kunnen houden, daar het toch niet zou gebeuren, waarom hij beklaagde veroordeelde tot een gevangenisstraf van 8 dagen. Vechtende honden en de schop. Juffrouw A. de G. te Hillegom heeft een mooien hond, waarop ze zeer veel prijs stelt. Buurman heeft ook een hond en zoo komt dat de twee honden dikwijls vechten. Daarom houdt juffrouw de G. den hond zooveel mogelijk vast, maar op 21 September was de hond op den weg en al spoedig was het met buurmans Kees een helsch lawaai. Juffrouw de G., die met een schop in den tuin werkte kwam kijken en toen ze buur- mans zoontje bij de bonden zag, kreeg ze ruzie met den jongen. Ze maakte zich driftig en sloeg met den schop Ze verklaarde nu in drift gehandeld te hebben. De officier van justitie vraagt 20 boete subs. 10 dagen hechtenis, waartoe de politierechter haar ook veroordeelde. Oneerlijke broodbezorger. De broodbezorger brengt dagelijks brood bij juffrouw v. B. Wanneer ze soms niet in haar woning was, legde hij het brood neer en ging weg. Op zekeren dag zag juffrouw v. B. hem uit de kamer van haar woning komen en toen ze binnenkwam zag ze de lade van de linnenkast openstaan. Het bleek, dat 3.50 verdwenen was. De broodbezorger had ze gestolen. Later vergoedde hij de schade weer. Bekl. bekende zijn daad. Reeds eerder had hij dergelijke feiten ge- oleegd, doch was hij nog niet met de justitie in aanraking geweest. De officier van justitie vindt dezen dief stal bovendien nog een misbruik van ver trouwen. Spr. eischt een gevangenisstraf van een maand, terwijl het vonnis van den politie rechter eveneens een maand gevangenis straf luidt. Een vechtpartij. Drie arbeiders uit Krommenie waren op 30 September i.L op stap en belandden in Wormerveer. Ze waren al den geheelen dag uit, had den hier en daar eens „aangelegd", waren wat rumoerig geweest en ten slotte vleide het drietal zich neer op den stoep van een woonhuis. Een politieagent, die het geval letje zag, sommeerde hen, zich te verwijde ren, doch de heeren gaven daaraan geen gehoor De politieagent, die kalm wenschte te blijven, ging naar het bureau en kwam vergezeld, van een brigadier terug. Toen het drietal dat aaö en ze op uitnoo diging van de politiemannen niet mede wil den gaan, namen ze een dreigende houding aan, waarop de agenten hun sabel trokken. Ten slotte konden ze naar het bureau wor. den overgebracht Thans stond het drietal wegens deze overtreding van artikel 285 W. v. S. te recht. Van den eersten beklaagde de R. was een gunstig rapport aanwezig van de reclasseeringsvereeniging. Bovendien had hii zich kalmer gedragen dan de twee anderen. De officier van Justitie eischte tegen de R. een voorwaardelijke gevangenisstraf van 2 maanden met een proeftijd van 3 jaar. te gen de andere beklaagden M. B. en D. N. ieder 6 weken gevangenisstraf. Het vonnis luidde conform den eisch. Sinds Zaterdagmiddag is de vaarrout' door de Ringvaart wederom vrij. De bic**" aak is gelicht Hedenmorgen werd ten raadhuize in 't openbaar aanbesteed: Perceel L Het bouwen van een Politie posthuis op het Leidscheplein te Haarlem. Perceel II. Het verrichten van glas. en verfwerkea ten behoeve van het in perceel I bedoelde posthuis. Ingekomen waren 30 biljetten. Ingeschreven werd als volgt; J. W. P. Lauw, Haarlem, perceel I 8650.—. Boon en Mooij, Bennebroek, perceel I 6864—id. II 270— Martens en Zoon, Haarlem, perceel I 9480—, id. II 400— W. A. v. Zanten en Bakker, Haarlem perceel I 7820. Verheijdt en Smits, Schoten, perceel I 6884.id. 2 475.in massa 7359. J. J. Kollaard en Co., Haarlem, perceel I 8900—, id. II 450— W. C. Kloos, Haarlem, perceel I 6950. 'd. II 390—, T. M. v. Deursen, Haarlem, perceel I 7482— G. P, Hetem, Haarlem, perc. I 7282. N. Cokelens en Zonen, Schoten, perceel I 6950— fa. Boerrigter en Houtkamp, Haarlem, perceel I 7339. N. J. Tromp, Overveen, perc. I 7712. M. v, 't Wout, Haarlem, perceel I 8550. J. H. C. v, d. Pol, Schoten, perc. I 7350—, lid. II 784— G. H. Spruijt, Haarlem, perc, TI 320. D. Klaassen, Haarlem, perc. II 374. P. Hes, Schoten, perc. II 535. N.V. „Het Schildersschild", perc. H 390—, J. J. v. Hesteren, Haarlem, perceel 2, 420. W. G. v. d. Mey, Haarlem, Perceel 2, 490. J. H. Habicht, Schoten, perceel 2 320. J. Schrcyers, Haarlem, perceel 2, 297.50. S. Goldsteen, Haarlem, perceel 2, 382. J. W. Kempen, Uithoorn, perceel 2, 289. W. J. Bruins, Haarlem, perceel 2, 365. J. Sieuwersten, Schoten, perceel 2, 950. D. P. v. d. Mey, Schoten, perceel 2, 425. P. Hiemstra, Haarlem, perceel 2, 189. L. Nijman en Zn., Alkmaar, perceel 2, 265. P. H. v. d. Bosch en Zonen, Heemstede, perceel 2, 372. De gunning zal door B, en W. nader wor den bekend gemaakt. Vandaag herdenkt de heer Th, P. Don kerlo, wonende Heerensingel 104, den dag, waarop hij vóór 40 jaar in dienst trad bij de N.V. Werf Conrad, alhier. Vanmorgen omstreeks 10 uur werd hij door een zijner oudste kameraden per auto van buis gehaald en naar de directie-kamer gebracht, alwaar hij werd toegesproken door den heer P. Lugt. In hartelijke woor-' den schetste deze het arbeidzaam leven, dat de heer Donkerlo achter den rug heeft en sprak den wensch uit dat hij nog vele jarer, werkzaam mag zijn in dienst van ds N. V. Werf Conrad. Als herinnering bood de heer P, Lugt hem een gouden horloge met inscriptie aan, be nevens een enveloppe met inhoud. Eén van zijn oude kameraden, de heer N. Piek, bracht in welgekozen woorden de geluk- wenschen over van het grofbankwerkerij- personeel en overhandigde hem een leun stoel en een bloemstuk. De heer Donkerlo dankte met eenige har telijke woorden. De jubilaris heeft natuurlijk den geheelen dag vrij om het feest in intiemen kring te vieren. Er waren zeer veel bewijzen van belangstelling binnengekomen o.m. een feli citatie-brief van het Hoofdbestuur van den R K. Metaalbewerkersbond, waarvan hij 35 jaar lang lid is. Voor den gezienen jubilaris is deze dag zeer zeker een mooie mijlpaal in het arbeid zaam leven. V k I HEDEN i% Nederland 1919 6Nederland 1923 103 103 NederL 191? 99 99 755 N.-L 1921 A. !019/17 '01% 655 N.-L 1923 D.. 103 103 txoll Lloyd 40 Oude Vaart 64 lito Gem Eigenri 53 Mij „Nederland" 70 Scpeepvaart-Unie 158 1551/, Kutterd Lloyd 139»/4 Paketvaart Oude Boot 78 Holl Stoomboot 20'/4 21 H V A. .86 586 Java Cultuur >22 322 jurgen» gew 126 123 P oioniale Bank 178 1 diacbe Baak 142 143 Cert Handel Mij 43 1431 144 Phoenix 105 Geconsolideerde 175 175V Kon Olie 400 4023/« U Steel 38 Marine comm. Vorstenlanden 155 I541/, Action* id 44.50 143 5 •up. Merc. Arg 93 10 roerworedjo 107 406 408 473 476 Jeli Batavia 390 391 A dam Rubber O oo 380 Serbadjadi J99 Silan 231 333 Wai Sumatra 377 Dordtscbe Petr 370 •Southern Rails 114 "1% 143 '43% Anaconda 1063/4 Wa bash 39 39 Comm Maxwell 6 7/g 9 NOVEMBER. BERLIJN PARIJS BRUSSEL WEENEN LONDEN ,iii STOCKHOLM KOPENHAGEN OSLO mimi BAZEL i i -ibW-YORK ROME s ttRSlt KOEHS 59.25 9.95 11.35 36- 12.05 66 55 61 90 50.55 47 95 2.49 9.90 latere KOERS 59.60 9.861/s 11 28 35.10 t2.043/g 66.471/a 61.90 5055 47 921/2 2.481/a 9 83 In perceel Koningstraat 27 heeft de heer H. A. J. Moors een nieuwe horlogezaak geopend. De winkel ziet er keurig uit en zoowel in de étalages als in den winkel zelf is een uitgebreide collectie klokken, wekkers, horloges, enz. zoo overzichtelijk mogelijk uitgestald De vitrines langs de wanden en dc toonbank, eveneens met gla zen vitrine, dragen daar veel toe bij. De wanden, voor zoover niet door glazen kas ten ingenomen, zijn keurig gesoffterd, ter wijl ook de electrische verlichting puik in orde is. Een mooie zaak, waarvan de eige naar, die een bekwaam vakman is. wel de vruchten zal plukken. Getrouwd; 7 Nov.: A. C. Knook en B. M, C. Nalthenius. W. M. P. Pulle en G. V. Wuidart. Geboren: 4 Nov.: z. van M. E. N. M. v. EedenNagel. 5 Nov.: d. van H. Bank v. d. Putte. 6 Nov.: z. van J. Haiiede Jong. d. van C. M. SchoenmakerHes- sing. z. van B. KlokAs. 7 Nov.: d. van M. S. NijmanSeholtz. z. van H. M. HeuverkampKocunen. z. van A. C. Busc—Winpubst. d. v. P. WubbeBlonk. 8 Nov.: z. van M. C. StoelingaKlum- per. z. van R. H. HulzebosHaak. Overleden: 6 November. F. A. Koe horst, 7 j., Kruisweg. J. B. Heemskerk, 52 j., Papentorenvest, Dv Kraan, 2 j., z, van K. Kraan, Kamperlaan. H. Woelde- rink, 55 j.f Kamperlaan. C.. J. 2 m., d. v. C. Castricum, Karaperlaan. M'. C. Brauck- maanVerrijk, 88 j., Korte' Zijlstraat. 8 Noy, D. 5 m., z. van D. v. Kampen, Ged. Voldersgracht. 9 November. N. 13 m., d. van K. v. Gijtenbeek, Gasthuisstraat. R. BrunstingKuipers, 42 j., Hazepaters- laan. Uitgaven van drie soorten. Naar de Tel. verneemt, zullen de vol gende maand aan de postkantoren drie verschillende soorten weldadigheidspostze gels worden beschikbaar gesteld, waarvan de. opbrengst gedeeltelijk ten goede zal ko men aan de bonden op het gebied van kin derverzorging. De zegels zullen kosten 4, II en 1'2H cent, waarvan resp 2, 3Yt en 214 cent per zegel door de posterijen zal worden fge- dragen aan de genoemde konden. LONDEN 9 ov. Het voorloopig Roe- meensch-Engelsch schuldenverdrag moet nog slechts geratificeerd worden. VERKIEZINGEN TE BRUSSEL. BRUSSEL, 9 Nov. Gister hadden de verkiezingen plaats voor de Prov. Staten. De uitslagen zijn nog niet volledig bekend. De S. D. winnen tot dusver 25 zetels van de Katholieken en Liberalen. TRIBUNE INGESTORT. BORDEAUX, 9 Nov. BH een voetbal wedstrijd is ten gervolge van den hevigen wind een tribune van het Stadion ingestort. 30 Toeschouwers werden gewond, waarvan 6 ernstig. Ontsmettin gsdienst. Ket bes Uit' .an de Noord-Hcllandsche Veieeniging „Het Witte Kruis" heeft aan clen raad deze gemeente verzocht te overwegen, of het be lang der gemeente niet medebrengt een sub sidie beschikbaar te stellen voor het jaar 1926 ten behoeve van haar ontsmettingsdiensten en op de begrooting Van 1926 een bedrag uit te trekken tot in standhouding van de ont smettingsovens, daar hun ontsmettingsdien sten reeds meermalen hebben bewezen mach tige helpers te zijn bij de bevordering dei volksgezondheid niet het minst bij de be ,trij- aing van besmettelijke ziekten. Hun diensten belasten zich niet alleen met de ont smetting van goederen, in daartoe speciaai ingerichte ontsmettingsovens, doch op ver zoek worden ook woningen en daarin aan wezige goederen Ontsmet. Bouwterreinen belasting. B. en W. bieden ter vaststelling aan den raad aan he, opgemaakte kohier van de belasting van bouwterreinen in deze gemeente over het jaar 1925 tot een bedrag van f 7070.85. Gebruik maken vsn openbare gemeen tegrond. B. en W. bieden c'en raai ter vaststelling aan het opgemaakte kohier van de belasting voor tijdelijk gebruik maken van openbare gemeentegron over het jaar 1925 tot een bedrag van f 132.15, Wijziging luitingsuur. De heer T. Molenaar stelt als raadslid voor aan den raac jje bepaling in de Politie Verordening be treffende het sluitingsuur te wijzigen zal Jan aandui'en. De verordening bepaal, e dat vanaf 1 Mei tot 30 Oct ber het sluiting: - uur zou zijn 12 uur des nachts, van 1 Nov. to* 30 Ap'il des avonds elf uur Za*erdagavon,. hpt sluitingsuur bepaald worden een uur later. In verband met een afwijkende regeling- die niet bij verordening was vastgelegd, acht hij het beter, dat ae raad het siuitingsuu, vaststelt. Gemeentesecretarie. B. en W. stel len den raad voor te bepalen, dat ue gemeen tesecretarie alle werkdagen, uitgezon era ae., Zaterdags voor het publiek geopend zal zijn van des voormiddags .negen uur tot des na middags twee uur. Des Zaterdags zal het ge meentesecretarie voor het publiek geopenc zijn des voormiddags negen uur tot de namiddags een uur,- Thans is de gemeente- ;ecretarie geopend van des voormiddag, tien uur tot des namiddags half drie. Maa daar er van des morgens negen uur tot de. avonds vijf uur steeds personeel op de secre tarie aanwezig is, kan de voorgestelde ver andering worden aangebracht, zonder dat de diensttijd van het personeel verandert oehoeft te worden. Voor het publiek wordt Je voorgestelde regeling gemakkelijker ge acht, terwijl het personeel na twee uur kan doorwerken, zonder van het werk afgehaal. te worden om het publiek te woord te staan. Behandeling «in de commissie van georgani teerd overleg is niet noodig, daar nieman van het personeel bezwaar heeft tegen deze verandering. Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. B. en W. stellen den raad voo om aan den heer J. Beeckman overeenkom- ;tig zijn verzoek eervol ontslag te verleen en als ambtenaar van den Burgerlijken Stan: en te rekenen, dat dit ontslag is ingegaan 15 October j.l. Ter voorziening in de vacature bevelen zij ter benoeming aan als no. 1 de heer H. van Alphen, burgemeester als no. 2 de heer G.N. de Heer, commies ter secre tarie. Ruiling grond. De raad besloot in zijn verga: ering van 27 October 1910 een ruiling van grond aan te gaan met den heer H.J. Barendse, op den hoek Halte straat Koningstraat. Daar er echter aan dat besluit geen verdere uitvoering is gegeven stellen B. en W. den raad voor opnieuw, nu met de erfgenamen van wijlen den heer Barendse die ruiling van grond aan te gaan, op die voor waarden, dat de kosten op die ruiling vallende door hen en door de gemeente ieder voor de helft zullen worden uitbetaald en dat geen der beide partijen eenige vergoeding voor die ruiling gegeven zal worden. Bedrijven van gas en waterleiding. B. enW. stellen den raad voor aan den klerk magazijnmeester, bij die bedrijven, den hes. W.O.K. Kahlman voor extra werkzaamhe den, verricht gedurende het ziekte verlof van den directeur van het gas en waterleiding bedrijf van 6 Juni af tot 1 Augustus daaraan volgend een gratificatie, te verleenen van f 100. Om echter te voorkomen dat in het ver volg meerdere gratificatiën zullen verleend worden, wordt verder voorgesteld om aan Kahlman voornoemd ingaande 1 Januari a.s. een jaarlijksche toelage op zijn salaris te ver leenen van f 100 voor hef verrichten van an dere werkzaamheden dan zijn gewone, bij verlof kortere afwezigheid of bi) ontstente nis van den directeur onder bepaling, dat, indien te voorzien is, dat de afwezigheid van langeren duur zal zijn er tijdelijk in die func tie zal -worden voorzien. Strand. De heer G. Groen, pachter vau een gedeelte strand aan den strandweg, waarop hij een ververschingstent geplaatst heext, verzoekt aan den raad de pachtprijs van de nog resteerende pachtjaren te ver- daar het hem onmogelijk is de hooge pacht op te brengen. Hij is bereid, de achterstallige pachtpenningen te voldoen, indien mocht worden toegestaan, dat dit in termijnen in ruimen tijd zal geschieden. De heer Groen heeft de gronden ingaande 1 Mei 1923 voor vijf jaar gepacht voor der» som van f 1505 per jaar. B. en W. stellen voor den raad voor afwijzend op dit verzoek van vermindering van prachtprijs te beschikken. Zij achten het gewenscht, dat de daargeplaatste verver schingstent daar vandaan gaat en dat die grond niet meer verhuurd wordt. Daarom wordt voorgesteld de huur overeenkomst te niet te doen. Kan dit in der minne ge schieden, dan vragen zij machtiging om aan Groen een ander gedeelte strand te verpach ten indien hij dit wenscht om daar een tent op te plaatsen. Grond en woningbedrijf- Daar er wijziging is gekomen in de voorschriften voor de begrooting en rekening van de ge meente, stellen B. en W. den raad voor de verordening, regelende het beheer van het Gemeentelijk Woningbedrijf en van het Gemeentelijk Grondbedrijf, die vastgesteld waren in verDand met die voorschriften, te wijzigen. Volgens het voorstel wordt nu in alge- meenen zin bepaald dat de voorschriften voor de begrootjng en rekening van de ge meente van toepassing zijn voop die bedrij ven, zoodat bij wijziging der voorschriften wijziging der verordening niet meer noodig is. De administrateur der bedrijven, die te vens klerk bij Publieke Werken is, had ver zocht hem in een hoogere klasse van den loontabel te plaatsen, en de vergoedingen, die hem verleend waren voor het verrichten van de administratie dier bedrijven te ver- hoogen. B. en W. stellen voor, afwijzend op dit verzoek te beschikken wat betreft plaatsing in een hoogere loonklasse, maar de vergoe ding voor het beheer van de administratie van het Woningbedrijf te bepalen oo f 350 per jaar en die van het Grondbedrijf op f 100 per jaar. Onder die bepalingen, dat die administratie moet worden verricht bui ten de gewone kantooruren. De vaststelling van de hoogere vergoeding wordt gerekend te zijn ingegaan op 1 Januari 1925. Volgens de verordening op het Woning bedrijf moet door den boekhouder een zeker heid gesteld worden van f 5000 en voor het Grondbedrijf een vjn f 300. De boekhouder moet echter de geinde bedragen direct stof ten in de gemeentekas bij den gemeente ontvanger, zoodat hij steeds weinig geld in kas zal hebben. Daarom worden die zeker heidsstellingen te 'hoog geacht en wordt voorgesteld die voor elk bedrijf te bepalen op f 1000. Gemeenteraad.— De Burgemeester 1 eeft eene openbare vergadering van den Raad der gemeente belegd, op Donderdag, 12 November 1925, des namiddags om half 8 (en Raadhuize, ter behandeling van de na- lgende Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot wijziging van de uren, waar j de gemeentesecretarie voor het publiek expend zal zijn. 3. Verzoek van den heer J. Beeckman om ontslag als ambtenaar van den Burgerlijkent Stand. 4. Voorstel tot benoeming van een ambte- nar van den Burgerlijken Stand. 5. Voorstel tot ruiling van grond. 6. Voorstel om den klerk-magazijnmeester n het Gas-en Waterleidingbedrijf t ;n gra tificatie te veileenen van f 100.en tevens im zijn salaris te verhoog en met f 100.pe. har. 7. Voorstellen tot wijziging der verorde- tirv- en regelende net beheer van het gemeente lijk Woning-en Grondbedrijf en vaststelling der bezoldiging voor den administrateur. 8. Vaststelling van het kohier der belasting voor tijdelijk gebruik van openbaren gemeen- legi ond over 1925. 9. Vaststelling van het kohier der Bouwter- einhelasting over 1925. 10. Verzoek van G. Groen om vermindering van pacht voor het stuk grond waarop ge plaatst is een ververschingstent. 11. Verzoek van den Zandvoortschen Be- .tuurdersbond om wijziging te brengen in de amenstelling van de Commissie voor Steun- ve'-'eening en Werkverschaffing. 12. Behandeling vanvbelastingreclames. R.K. Tooneelvereeniging „Vriendenkring Wie uwer, zoo schrijft men ons uit Zan..- voort, herinnert zich niet meer de avonden, eorganiseerd door onze R.K. Tooneelveree niging onder leiding van hun eminenten Voorzitter, den heer G. Wijdesman in 't vo- ig winterseizoen. Moeten wij er nogmaals »an herinneren, hoe aangenaam deze avonden voor ons waren, welk mooi spel geleverd werd Moeten wij er aan herinneren dat het latig slaldo van elk dier avonden en het wa- en er zes, gedeponeerd werd in het fonds voor de nieuwe kerk Zoo de leden hun vrij en tijd hebben opgeofferd om de tooneel- tukken in studie te nemen, maar waardoor zij ook in staat gesteld werden, zij het dan rok met kleine bedragen, het Kerk-fonds te versterken.Welnu, een reeks van deze avonden achten weder in dit winterseizoen, eselfde avond voor hetzelfde heerlijke oei. Te beginnen met 17 November a. s. zal de tooneelvereeniging een uitvoering geven (aanvang acht uur) in de zaal van hotel Zomerlust. De en treeprijs is wederom zeer laag gesteld en de kaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar bij de neeren Wijdeman, Rozemobelstraat, F. van Deurzen, Zandvoortschelaan en bij de overige oestuursleden en des avonds aan de zaal. Laat men echter niet tot het uiterste wach ten, maar nu reeds kaarten koopen. Laat de verkoop zoo zijn, dat des avonds aan de zaal dleen ten antwoord kan gegeven worden dat alle kaarten zijn uitverkocht. Ja, zoo moet net zijn en zoo stelt het Bestuur het zich dan ook voor. Opgevoerd zal worden het tooneel- stuk „Een meuwe manier van poffen", ge volgd door het stukje „Russe-Russe". Welnu, laat men weten te waardeeren en hiervan blijk geven. Allen sympatiseeren met het doel en streven der R.K. Tooneelvereeniging. Laat men donateur worden om de vereeniging zelve te steunen. Laat men de uitvoering bij wonen om daardoor het batig saldo dat ten goede komt aan de nieuwe kerk, zoo hoog mogelijk te zifn. Hoe meer bezoekers dus, hoe grooter het saldo. Hoe grooter het saldo, hoe eerder het doel bereikt is, n.l. de bouw f nieuwe kerk. Begin van brand. Heden ontstond ach ter 'nville aan den Koctverl. weg een be gin van brand in een schuurtje. De brand weer was dadelijk ter plaatse en wist het vuur in een oogenblik te dooven Behalve dat een gedeelte van het schuurtje ver brandde en eenige manden enz., die in het schuurtje geborgen waren, werd er geen ern stige schade aangericht. Over den oorzaak van het ontstaan van den brand tast men in het duister. Hondententoocstelling. Op dè Inter nationale Hondententoonstelling voor alle assen gehouden te Rotterdam op 7 en 6 November, behaalde de heer W. H. Baaijens Duinlustparkweg te Santpoort, eig. van Ken nel Airedole Home, met zijn ruwharige fox- terrier Boy Joker, in open, Nationaal fok kers en Limite klasse, één le en twee 2e prijzen en versloeg daarbij zijn vader Kam pioen Dutch Samson en de geïmporteerde "e" Hortischiu-ch Hooter. De muziekvereeniging „Wilhelmina". De muziekvereeniging „Wilhelmina", direc teur dc heer A. F. Dekker, geeft Dinsdag 10 November a.s. in hotel „Zomerlust" een uitvoering met medewerking van den hr. A. den Exster, clarinet en den heer Chr Huy- boom Jr., cabaretliedjes. VIJF MINUTEN. Nog vijf minuten langer slapen 1 Vijf minu ien maar.... Zoo. handelt men met zich zelf, precies zooals men met een schoolkind zou doen. Of 't opstaan in den regenachtig- grauwen herfstmorgen vijf minuten later minder prettig is. Voor de vernieuwing, die het licham door den slaap gedurende den nacht deelachtig wordt, spelen de vijf minuten geen rol, wel voor het tempo, waarin de bezigheden voor den komenden dag zich zullen afwikkelen.... a.wi. de vijf minuten, die men niet verslaapt. Vijf minuten over hebben kan een waarde vol voordeel zijn. Men behoeft z'n thee niet gloeiend-heet te verzwelgen, men zal door de haast niet vergeten, zijn boterham mee te nemen, men kan zich met meer zorg kleeden en heeft niet het gevoel, dat de hoed scheef staat, of de das slecht geknoopt is. Komt men iemand tegen, dan kan men behalve het gebruikelijke „goeden morgen" nog eens een enkel woord wisselen, wat een aangenamenindruk maakt, dan een bot voorbijvliegen. Eenmaal buiten kan men de omgeving opnemen. Een tram komt aan schuiven. De menschei) hollen er heen, willen er op springen, schejden, bewerend te laat te zullen komen,over het onbehoorlijk dringen van anderen, zonder te beseffen, hoe ze zelf meedringen. Laar ze hollen en zich druk maken. Ik heb vijf minuten over en wacht rustig de volgende tram af. Onderweg is er een verkeersstoring. Twee minuten maar. Doch voor hen, die er op wachten, lijkt het eene eeuwigheid. Het bloed stijgt hun van ongeduld naar het hoofd. Alleen hij, die vijf minuten over heeft, wordt niet opgewsonden door het ongeval en kijkt kalm zijn ochtendblad in. Bij het eindpunt geen overijling. De mensch, die zich niet overhaast, schept een aangename rust om zich heen. Zijne ge iktheid voor den nieuwen dag dankte hi a a de verzamelde kracht, niet aan een ove ikkelde stemming. Aan vijf minuten kan een succes, aan een succes een kerpunt in zijn leven hangen. Op velerlei wijze zijn 'eze vijf minuten, een onbeteekenend onder deel van den dag, uit te buiten. De aard van het voordeel kan verschillend zijn, maar voordeel leveren ze stellig op,. Vaz Diaz 2000 M dagelijks Nieuws» en Beursberichten met tusschenpoozen van 8 154 30 Tijdseinen 10 15 en 4.30 8 er ^0 uur Zondags behoudens event, voetbalnieuws te 44.30 uur 004 Pers berichten te 8 uur Engelscbe stations 365495 M dage lijks concerten, lezingen, enz van 7 20— ca 11 uur Zondags ook van 3.50 uur. Daventry 1600 M dagelijks, Tijdsein 10.50 en 7.20 uur Big-Ben en 1.20 en 4.20 uur van Greenwich van 7 tot ca 11.30 uur concert, zang, lezing, enz Zondags van af 3.50 en 8.50 uur H. D. O. - 1050 M dagelijks PoliHebe» berichten 12 en 7.30 uur Zondags niet. Persberichten zie bij Vaz Dias ')iner- concert (ongeregeld) 6 uur Kinderuartje 's Maandags 5 uur Avondconcerten dage lijks 8 10 uur. zie verder event bijzonder heden hieronder Radio Paris 1750 M Dagelijks concert, Avondberichten over de H. D. O. ta zang of lezing 12 50 en 9 uur Brussel •- 265 M dagelijks concert 8.35 uur (Zondags 8.50 uur). Eilfeltorej) 2650 M dagelijks (onder voorbehoud) 5 50 uur en Zond .g, Woens dag. Vrijdag en laatste Zaterdag der maand op 2200 M concert te 7 50 uur. Duitscbe stations 395—443 M dage lijks concert, zang en lezing vanaf 3.50 uur Zondags ook in de ochtenduren Ifpr^ipnct pti7 De Bilt - 1109 M. Weerberichten 10.45 12.55, 8 35 uur. BIJZONDERHEDEN. Brussel. 8,35. „Veronique", operette Jan Messager. Daventry 8.20 Piano Recital, door Redcvpe- dansmu- ziek uit het Carlton Hotel. H. D. O. 5 Kinderuurtje Zingende Kanaries 6.45 Huisvrouw over „oud maakt 7.15 Radio Kwartiertje Lamond en Liederen, 9.20 ringen, daarna voordracht en onge- Naar hooge Aanbesteding. De-uitslag van derge houden openbare aanbesteding voor den bouw van 49 arbeiderswoningen te Velser- oord, 36 woningen te Santpoort en 14 wo ningen te Jan Gijzenvaart is als volgt: a. 49 woningen. H. Jalvingh te Assen f 138.700. D. Kaay, Ede 136.370. M. van den Broek, Ginneken 131.900. J. Bus, Wormerveer 124,440, I. Tiersen en H. Weerekers, Velsen 1117,487. N.V.^Aan nemers Mij. „Velsen," Velseroord f 117.500 Zaanl. Coöp. Bouwersbond, Wormerveer 109.880. x b. 36 en 14 woningen. F. A. Zeilmaker, Santpoort 80,900 en 39.090. Gunning aangehouden. Veemarkt. De Zaterdag gehouden Veemarkt was, niettegenstaande het slechte weer, zeer druk bezocht. De markt heeft welisVaar niet meer den omvang en de belangstelling van vroeger jaren maar Za terdag waren er toch nog een 300 stuks vee aangevoerd, een getal, dat zoo 'Weer gelijk is aan de laatste jaren wij vernamen werden er tamelijk prijzen besteed. Gevonden voorwerpen. Terug te beko men bij het postkantoor Bloemendaal, een bril; C. v, Staveren, Oliecanstraat 4, Haar lem, een verm. gouden ring; J. v. Beijerber- gen v Henegouwen, Javastraat 32, Schoten een zijden sjaal; Brauckman, Kleverlaan 137 Haarlem, een R.K. boekje; Hotel Duin en Daal, een sleutel; J. Tit, Kerkplein 8, Bloe mendaal, een rijwielbelastingmerk in etui; J Sweijen, Zomerzorgerlaan 46, Bloemen daal, een gymnastiekschoen; Langeman, Waldeck Pyrmontstraat 16, Overveen, een poesje; H. WeEseling, Noordertuindorplaan 2, Overveen, een rozenkrans; van Essen, Zandvoorterweg 17, Aerdenhout, twee paar jongens manchetten; Kroone, Dompvloeds- laan 49, Overveen, een zijden sjaal; C. Broers, Leijweg 1, Vogelenzang, een zak bij enwas; D. v. Velsen, Delftstraat 3 zw Haar lem, een steunpenning 1914; Jansen, Bloe- mendaalscheweg 263, Overveen, een lienrit- tenkaart; Scbolte, L. v. Dalenlaan 19, Over veen, een haarkam in etui; Politiepost Aer denhout, een achterschot en nummerplaat y. auto; wed. Verheyde, Zuidertuindorplaan 29, Overveen, een beige ceintuur; v. d. Fduyra, Bloemendaalscheweg 23, Bloemen daal, een heerenhorloge met ketting; Eich- hom, v. Twistplein 7, Overveen, een naar Jongensschoenen; aan het bureau van poli- 6.15 voor de nieuw". 7.35 Gra- mofoon muziek. 8.10 Kamermuziek en lezing over „De Bioscoop" door dea heer P. Ph. de Wolf. Zie verder bovenstaande. NOTITIE. Roomsche Omroep. 9 Nov. B Th de Wolf over de nieuwe Bioscoopwet 16 Nov. Architect Coldewcy, onderwerp nader op te geven 24 Nov. Begin R K Radio omroep en vervolgens iederen Dinsdagavond. Om de drie Zondagen morgenwijding en kerkuitzending, waarbij 15 Nov Nij- meegsch Koor der Brocrskerk onder lei ding van pater v. d. Geest (5-stemmige mis van Heijdt, uit de H. Dominieuskerk te Amsterdam). Zie verder boven. tie, Overveen, een zadeldekje, een bril, een teddy beer, een zwarte en een bruine glacé handschoen, een verm. gouden broche met pareltjes, twee Lipssleuters, een pet, een R.K kerkboekje, een etui. BoIIlx.veilingen. Prijsnoteering Gladiolen- veiling van Donderdag 5 November 1925. Flinke aanvoer, uitstekende qualiteit. Handel traag prijzen diensvolgens iets lager voor. ommige soorten. Besteed werd voor: Red. Canna 14 op 2.10; 12 op 1.80 10—12 90 et.; verder voor 12 op en van 1012; America 1.80-80; Electra 4.80—2.30; Odin 95—65; War 1.5080; Schwaben 1.8090; Foch 90; Souvenir 7550; Prince of Wales 1.1065; Ialley 1.3070; Brenchleyens is 2.5075; White Giant 1.1065; 1'Immaculee 1.6070; laidenb!ush7535; Wilbrink 80; Hermione 15; Frank Pendleton 1.60 (10 op) Pink Beauty 1.8065; Liebesfeuer 4.102.00; Ru- bini 2.80; Salmonea 9045; Ucace 2.1075; White City 1.80; Pink Perfection 1.50-.10; Blauwe Vogel 3.401.80. Donderdag 12 November wordt nog een aanvoer van flinke partijen leverbare gla diolen verwacht, waaronder de beste han delssoorten. i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2