Hockey. Afdeeling n. 2e Klasse AIcmaria VictrixZand voort 2—0. D E. C.Schoten 41. Reserve le Klasse H. F. C. II—V. V. A. II 7—3. Blauw Wit IIEdo II 4—2. VOETBAL. De Engelsche wedstrijden. Ned. Limburg-Belg. Limburg 3-1 HongarijeItalië 11. Zwitserland— Oostenryk 20. Haarlemsche Voetbalbond. V. O. G.—E. D. O. III R. K. F. H. B. C.Limvio 21. D. H. V. B. R. K. V. „Zwaluwen". R. K. Voetbalver. V. V. F. ATHLETIEK. Het jubileum der H. A. V. „Haarlem". HOCKE Y-UITSLAGEN. Korfbal-uitslagen. GYMNASTIEK. Uit het K. N. G. V. BloemendaalM.H.C. 11. H, B. S.A. S, C. 32. In een wed strijd, die pas na de rust be'sjigwekltcnd werd, door het enthousiaste spel van A.S.C.. is H.B.S. er m geslaagd de punten te be machtigen. Onder de leiding van scheidsrechter Eymers komen de elftallen volledig in het veld. Dadelijk ontwikkelen de Hagenaars een eterk spel, waartegen A S. C. n.et veel kan doen. In de eerste tien minuten weet H. B. S. dan ook twee keer te scoren, een maal dor Baar van Slangenburg en eenmaal dor Bakhuys: 20. Dan schijnen de Kraaien het echter voorloopig genoeg te vinden: Wat onbelangrijk heen en weer getrap aan beide zijden vult verder bijna geheel de eerste speelhelft. Even voor de rust onder nemen de A. S. C.'ers een serie aanvallen op het H. B. S.-doel, waarbij de lat tot driemaal toe den Hagenaars «redding brengt. Direct na de hervatting brengt de H.B.S.- voorhoede den bal goed-combineerend op en Lech zet hard in: 30. Van dit oogen- blik af is het met het overwicht der Hage naars gedaan A.S.C. komt enthousiast op zetten en belegert het H.B.S.-dole, dank zij het Haagsche backstel en.... de lat, voorloopig nog zonder resultaat. Als echter ongeveer een kwartier gespeeld is, weet eindelijk Bliek voor A. S. C. te scoren: 31. A. S. C. zet er nu alles op, om het verschil te verkleinen. Het voorzetten van den rechtervleugel is echter vrij zwak ter wijl de midden-spelers in Denis en Ver metten geduchte tegenstanders vinden. Het lijkt dan ook of het zwoegen der A.S.C.'ers niet meer beloond zal worden. Ongeveei 30 seconden voor het einde ontstaat echte- een worsteling voor het H.B.S.-doel en de rechtsbuiten Jansen brengt den stand op 3—2. Onder leiding van scheidsrechter Katoen stellen beide elftallen zich op. Zandvoort heeft een invaller voor Keesman, terwijl Alcm. volledig is. Alcm. heeft het eerst het voordeel van den wind en Zandvoort brengt den bal aan bet rollen. Het begin .is zeer kalm en het laat zich aanzien, dat een ge moedelijke wedstrijd zal worden. Ais Alcm. een aanval opzet, worden zij luide aange moedigd, wat een weinig tecken.ng in he'. spel brengt. Ook Z, komt even los, als Keur, welke R, balf speelde zeer goed naar Drommel plaatst en zijn voorzet eorner wordt verwerkt, deze levert niets op. Zand voort is thans sterker, een tweede corner brengt ook al geen resultaat, terwijl een derde corner door G. Paap genomen, rake lings door W. Molenaar wordt overgekopt. Bij Alc, vlot het ook al niet, daar wil men het te veel alleen doen, zoodat doelpunten uitblijven. De Alcm.-voorhoed zit beter in elkaar dan de Zandvoortsche. Het gevolg is dan ook, dat zij steeds gevaarlijker wor den voor het doel en de Jong nogal eens handelend moet optreden, een aantal cor ners maakt hij onschadelijk. Enkele minu ten voor rust heeft Alcm. succes en bezwijkt de achterhoede voor den druk van Alcm. met onhoudbaar schot neemt zij leiding even daanra is het rusten. De tweede helft is geen herhaling van de eerste. AJcm. is hetzelfde elftal niet meer, zij beginnen een zeer forsohe partij te spe len, waartegen het verjongde Zandvoort niet op kan. De Zandvoort-achterhoede moet alle zeilen bijzetten om de onstuimige aan vallen af te slaan. Zoo gaat het wel een half uur lang en dan is Alcm. op. Zandvoort valt aan maar dc voorhoede speelt te onsamen hangend om succes te hebben, terwijl nu ook de halfs te veel achter blijven en hun voorhoede hiet steunen, Alcm. komt terug, de achtchoede maakt een fout, men be grijpt elkaar niet, weifelt met terug spelen, waarvan de Alcm. voorhoede dankbaar van prof.teerd om den voorsprong te vergroo- ten. Gghcel zuiver was dit doelpunt vol- °i D'et' A-lcia. 's ver opgedrongen en D. Molenaar rent in zijn eentje op het Alcm. doel af, de eer van Zandvoort zal gered worden, doch een der withemden ziet nog kans hem even te haken, een vrije schop volgt, te ver builen het strafschopgeb.ed om succes te hebben. De druk op het Alc- maria-doel blijft aanhouden, dooh lastige schoten krijgt de keeper niet te verwerken. Ook wordt A, nu onsportief, door alle bal len uit te trappen. Zoo verloopt deze strijd' in een onaangename verstandhouding, Zand voortsche voorhoede, trainen cn goed aan elkaar wennen cn elkander begrijpen, jullie hebben kansen genoeg gehad, maar niet benut, leer dat nu de komende week eens, dan kan het succes niet uitblijven. Op een zwaar te bespelen terrein sle'Ien beide ploegen zich op. D. E. C. heeft reeds een minuut na den aftrap succes als ha*r linksbuiten voorzet. Radsma ondcrscntpl, werkt niet snel genoeg weg cn D. E. C.- tnidvoor tikt hot leder in het net. 1(I. Schoten doet dan cenige tegenaanvallen, zonder succes en het is de thuisclub die tien minuten na het begin den stand op 20 brengt. Dan gaat ook Schoten een woordje meespreken, docb de voorhoede, hoe aardig combineerend, is voor doel de kluts kwijt en cenige goede kansen gaan verloren. Bij eau Schoten-aanval veroorzaakt een der D E. C.'ers een penalty welke door J. Heyermen wordt benut. Rust 2—1. Als dc tweede helft is begonnen zica wij dat dc Geel-Zwartcn zich nog lang niet ge wonnen geven en D. F.. C. wordt op haar belft teruggedrongen. In deze period» bad een schutter góede diensten kunnen doen. Thans bleven echter doelpunten uit en D. E. C. weet zich uit de omklemming los te werken> De productiviteit der D. E. C - voorhoede komt beter tot haar recht, als dc midvoor bij een corner den bal ineens op vangt en met een scbot in den uitersten hoek den stand op 31 brengt. Heijerman en Dona missen dan cenige kansen om den achterstand te verkleinen. Als dan Fabel een oogenblik mot den bal geen raad weet, maakt de D. E. C.-midvoor hier dankbaar gebruik om Radsma voor de vierde maa' te passeeren. In deze stand komt geen veran dering en als het einde daar is, heelt Scha- ten haar 4de nederlaag te slikken. Nu weer eens een overwinning Schotcnarenl De strijd tusschen de beide zwakke zusjes uit de reserve afdeeling is op een flinke overwinning der H. F. C.-ers uitgeloopen. Met het volgende elftal bond H. F. C. 13 den strijd aan: De Jonge Homans, Kervel Dokkum, Adriaans, Marchant Verhagen, Elias, Lamp, Daniels, Lamp Oirect een periode van overwicht der V.V.A.'ers, docb H. F. C. II is zoo verstan dig de leiding te nemen door Elias. De vreugde van H. F. C. II is echter kort van duur, want vrij spoedig ligt de gelijkmaker in het net. 1-1. Het spel hjijft verdeeld, .en nog voor rust doelpunt elk der partijen eenmaal, respectie- relijk door de middenvoor en door Daniels. Een fraaie kans om de leiding benut H.F.C. aiet. door een strafschop te missen. Rust komt met 2-2. Er is nauwelijks begonnen of V.V.A. II neemt de leiding. 3-2. Van nu af aan is bet echter met V.V.A. gedaan. Zij wordt geheel teruggedrongen. Langzaam, maar zeker voert H. F, C. II de score op tot 7-3 met welken stand einde komt. De Haarlemmers hebben hierdoor ienslotte 2 kostbare punten be machtigd. Volhouden, heerenl Het is E. D O weer niet' mogen geluk ken ook aar één puntje mee te nemen, in het veld was E. D. O. geenszins de min dere ««nar het wilde niet'. Blaüw-Wit nam het ee.st de leiding. Uit een scrimage voor doel lukte het J Oomen gelijk te maken. Nog voor rust neemt Blauw-Wit weer de leiding. Beide doelpunfen van Blauw-Wit ontstonden door blunders van v. d. Laan. Na de hervatting maakte Tenze bij een al- t'c-meenen aanval gelijk. Dan maakt Blauw- Wit er 32 van, cn even daarna 42. E. D. O. weet daar niets tegen over te stel len, zoodat Blauw-Wit de punten in Am sterdam hield. Het elftal was als volgt: Nijgh, S. v. d. Laan, Swart, Draijer, Moilema, Zoet, Fortgens, Fenze, J. Oomen, H. Oomen, v. d. Wafer. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde wedstrijden zijn t BirminghamBolton W. 0—1 Blackburn R.Leeds U. 22 BuryNewcastle U. 11 Cardiff C.Leicester C. 52 EvertonManchester U. 13 Manchester C.Arsenal 25 Sheffield U.Aston Ville 41 SunderlandBurnley 22 Tottenham H.West Ham U. 42 W. Bromwich A.Notts C. 44 De stand luist nu Ges. Gew. Gel. verl. v.t. Pt. Sunderland 16 9 4 3 4327 22 Arsenal 15 8 3 4 34—26 9 Tottenham H. 15 8 3 4 3028 19 Huddersfield T. 12 6 5 1 27—18 17 Aston Ville 14 6 5 3 35—26 17 Manchester U. 14 6 4 4 23—18 16 Bolton W. 15 6 4 5 27—26 16 Birmingham 15 6 3 6 2524 15 West Ham U. 15 7 1 7 20—29 15 Liverpool 12 5 4 3 2415 14 Newcastle U. 14 5 4 5 27—26 14 Blackburn R. 15 5 4 6 38—32 14 Sheffield U. 15 6 2 7 41—37 14 West Bromw. A. 13 4 5 4 26—27 13 Leeds U. 14 5 3 6 24—26 13 Notts C. 15 5 3 7 23—25 13 Bury 13 5 2 6 26—29 12 Leicester C. 14 4 3 7 29—32 11 Cardiff C. 15 5 1 9 23—32 11 Everton 15 3 5 7 31—40 11 Manchester C. 15 3 4 8 3444 10 Burnley 15 3 4 8 21—44 10 Te Maastricht Zondag een ontmoeting 'Jests tusschen elftallen van Ned- en Belg. Limburg, welke uitsluitend uit 2de klasse spelers bestonden. Met de rust hadden do Hollanders reeds een 30 voorspropg. In de tweede helft kwam het Belgische tegenpunt. Naar de „Crt." meldt, eindigde bovenge noemde ontmoeting in een gelijk spel. De zware regen, die eerst tegen bet einde iets afnam beïnvloedde het spel, dat ove rigens zeer ruw was en ten slotte in de tweede helft ten zeerste ontaardde. Na 20 minuten nam Italië de leiding. Eerst in de 26ste minuut na de rust slaagde Hon garije er in door een strafschop gelijk te maken. Italië was over het algemeen in de meerderheid- Dc te Bern gespeelde wedstrijd tusschen Zwitserland en Oostenrijk eindigde in een 2 0 overwinning voor de gasthceren, nadat de stand met de rust blanco was. Uitslagen van Zondag. 2e Bekerronde, Stormvogel» III Stormveld 0—3. V. O. G. E. D. O. Ill 4—1. Zeemeeuwen—Haarlem III, uitgesteld. Foaarnestad V. V. H. 0—5. Bloemcndaal II Kenncmers II 1—4. D. I. O. II Spaarndam 42. Hillegor.i T. H B. II 1-4. R, C. H. Hl Zondvoort II 23. Competitie. la. H, F. C. III Schoten Ila 1—6. Zandvoort lil E. D O. IV 0i. I. V. 0. Kinhe.m 01. lb, Haarlem Vet. Bennebroek 44. Schoten II R. C. H. IV 4—4. 2a Hillinen II E. H. S. H. •b. E. G. K. H. F. C. V. V. 5. V 11 G. G. S. C. Haarlem V Schoten III 61. Ripperda D. O. A. uitgesteld. 2= T. H. B. Ill V. V. H. n' 1-2. E. D. O V Stormvogels IV 41. Aurora II Kennemer» Hl 41. R. C. H. V - Haarlem VI 5-4. 2d. Kinheira II Haarlem VI! 55. Zandvoort IV D. I. O. III 5—1. H. F. C. VI - R. C. H. VI 2-1. kcnnemcrs IV r Ripperda II 3a. V, S, V. IH Stormvogel» V 3b. E. D. O. VIII Swastika II 3—3. R. C. H. IX—Bloemendaal IV: 2—7. Steeds VoorwaartsR. C. H, X uilgest. E. G. K; in-E. H. S. ni: 1-10. 3c. I. V, O. IISoaarnestad II: 12 E. D. O, VIAurora III: 22. V. V. H. IIIStormveld III: 3—1. 3d. E. D. O. Vin-D. 'S. K. IH: uitgest Aurora IV—H.F.C VII: 4-4 Haar'-cm VIIBloemendaal III: uitgest. 3e Bloemendaal V—E. D. O. IX: 14—0. Spaarnestad III—D I. O. IV; 2—11 D. O. A. II—I. V. O. III; 2—1. 3f Droste—Swastika: uitgesteld. 3£ Bennebroek 3V. O. G. 2: 12. E. H. S. IV-R. C H. II: 2-14. Hillcgom Spaarnevogels H: 2—3. V.O.G wint de toss en verkiest tegen den wind in te spelen. De eerste aanvallen zijn voor Edo, maar de aanvallen van V.O.G, zijn uiterst gevaarlijk. Als de linksbinnen van V.O.G den bal in het doel van Edo heft geloopen heeft de scheidsrechter een buitenspel geval geconsta'eerd en bet doel punt wordt niet toegekend. De rust breekt aan met blanko stand. Als de scheidsrechter weer laat begin nen loopt V.O.G direct hard van stapel Steeds komen zij gevaarlijk opzetten en spoedig weet de linksbuiten onhoudbaar te scoren. 10 Als de midhalf van V.O.G. een langen center naar rechts geeft, volgt een goede voorzet en op solide wijze weet de midvoor de score op te voeren tot 20. Dit is niet naar den zin van Edo, zij nemen het spel in handen en weten met een waar pracht- schot den achterstand te verkleinen, 21. Even zakt het spel van V.O.G. maar dan weten de linksbuiten en linksbinnen den stand op te voeren tot 4l. Uil SLAGEN. Overgang. 1L B. C.Limvio R. K. B. V—R. K. A. V. 2—1 0—3 Tweede Klasse. G V.V.Z.Zwaluwen H DuivenConcordia 1—0 6—0 De uitslag van dezen wedstrijd is geens zins de verhouding. Neen, het had minstens 41 moeten zijn. Als verontschuldiging kan dienen het zware terrein, dat, vooral voor de doelen slecht was Om half 3 zijn dc spelers aanwezig, doch de referee ontbreekt. Na lang beraad wordt' besloten onder leiding van den heer Th. v. d. Horst te spelen Nu, hij deed het uit stekend, ook al was hij meer op de hand van Limvio, omeiken schijn van partijdig heid te vermijden Pas om 2,55 wordf begonnen. Limvio beeft een invaller n m. de Groot voor Wes- terlaak. De elftallen zien er als volgt uit: H. B. C Nelis F. Mooren, J. v Deurzen L. Warmer dam, L. v d Vlugt, J. v. d. Zwan Juffermans, J. Warmerdam, A Mooren, A. v. Kordelaar, Goebert. N. Verheij, W. G. v. d. Heiden, N.N., J. Rijn, Valkenhoef. Scheney, W. v. d Heijden, Hermsen, Groenmeistern, de Groot, Krauze. Na eenige verkenning op hef zware veld, gaat H. B. C. op bezoek, waarna Limvio ten aanval gaat en W. v d Heijden een corner forceert, die verwerkt wordt. Aan de overzij mist A. Mooren een opgelegden kans. H. B C. komt echter gedurig terug, maar de voorzeften zijn te slecht om gevaarlijk te zijn Nelis moet zich eens languit in den hoek werpen, om score te voorkomen. Frits weet zich gedurig goed op te stel len ea L v. d. Vlugt is weer overal waar gevaar dreigt. Zoo is er voor Limvio geen doorkomen aan, temeer daar ook v. Deurzen en de andere halfs weinig foufen maken. Pas 5 minuten voor rust komt de eerste goal, als C, Warmerdam opbrengt, en het leder voor Juffermacs plaatst, die via een been der tegenpartij Krauze hef nakijken geeft. 1—0 Met eenige goede H. B. C.-aanval!en, waarbij A. Mooren nog de bovenlat be- werkt, breekt rust aan. De 2e helft begint weer mef een H. B C. offensief, een schuiver buiten bereik van Krauze gaat tegen den paal en Juffermans ziet kans valk voor doel naast te trappen. Dan krijgen wij een keihard schot van v. Kordelaar, daf de keeper wel stopt, maar niet kan verwerken. De altijd reddende voet van Groenmeistern is hier even te laat, want A. Mooren vliegt toe, en jaagt hef le der in de touwen, 20, Dan wordt Limvio finaal ingesloten, cn de ballen vliegen over en naast J. Warmerdam moet eens oefenen in het corners nemen Ze komen wél mooi hoog, maar achi'er het doel. De wedstrijd wordt eenzijdig, waarbij nog komt dat het duister begint te worden. W. G. v d Heijden krijgt een goede kans om den achterstand te verkleinen, maar zijn schot gaat naast Nog 5 minuten. Er komt een vinnige uitval van N, N De bal blijft even voor deel zweven, en Valkenhock maakt van de gelegenheid gebruik om on houdbaar voor Nelis den achterstand te ver kleinen, 2—1. Dit schudt de H. B- C.'ers nog even wak ker. Er volgen nog cenige goede schoten, die Krauze onverbiddelijk verwerkt, terwij! aan de overzij Frifs nog opluchting brengt. Daarna fluit v d. Horsf inrukken, en heeft H. B, C, ten derde male de beide puntjes in de wacht gesleept Secretaris: J. C Kruyver Jr Tweede Zuidpolderstraat 16 OFFICIEEL NIEUWS. Dinsdag a.s. gecomb. Bestuurs- en Kas- ccmm.sfiie vergadering te acht uur in dc Si. Joz. Gez. Verecniging. Woer.dag a.s. vergadering der elftalcom missie ten huize van Kruijver. Tweede Zuidpolderstraat 16. Aanvang 8 uur precies Uitslagen van 8 November. R. K, V. Z. 1Santpoort I: 3—1. B. S. M. I—R. K. V Z. IJ; 7—1. Geel Wit III—R. K. V. Z.: 2—1. R. K. V. Z. IVAü.ance IV: 70. Het eerste elftal heeft zijn ouden tradi- ticneclen naam gehandhaafd en ons verrast up een sprekende 3—1-zege togen het le elftal van Santport. Nadat R. K. V. Z. zich voot rust door teecioen van Blcm en van Wees van een 2-0-voorsprong had verzekerd, weet Sant poort haar eenig drclpunt te fabriceeren. Na de rust zijn de wartjes, evenals voor de thee steeds in 't cdfencief en reeds spoedig weet Van Wees voor de derde maai te doelpunten. Het spel is van goede kwaliteit en blijft dit tot het einde behouden. Scheidsrechter Rijbroek leidde correct. Het tweede «elftal irok met vier invallers naar B. S. M. en zag Zich in een vriend- scbappelijken wedstrijd mot 71 geslagen. Dc B. S. M. ers speelde een goede partij voetbal. Bij de zwartjes was weer een oude vete raan n de gelederen, die dc J>ackplaats naar beboeren vervulde. Zwaluwen 3 heeft gaan kans gezien om de Geel-Witten te kloppen. Uit een penalty necmi Geel-Wit dc leiding met welken stand rust ingaat. Na half time weten de pauselijkcn de score te verhoogen, waarna spoedig Zwa luwen kans ziet den achterstand te ver- klc.nen. Hiermede breekt einde aan. Een gelijk spe! had de verhouding beter weergegeven Dc Zwaluwen junioren deden beter werk en vristeo Alliance 4 op degelijke wijze verpletteren. Do Lyccumbewcners zagen hun veste zeven maal doorboord waarin „Henk" hel leeuwenaandeel had, door vier maal te doelpunten. Het ongeslagen record is nog gehand- haaft. Tracht dit te behouden! R.K.V.V. „CONCORDIA", HILLEGOM. Secr.: J. Pijpers. Hoofdstraat. Concordia I trok met een drietal invallers naar de Rottcstad, om Duiven te bekam pen. De eerste wedstrijd in de Federatie is met 60 verloren, waarvoor het gehavende elftal als excuse mag gelden. Met rust w&S de stand 30. Het terrein was zwaar be speelbaar. Concordia 2 ontving thuis de reserves van H.B.C. Daar echter geen scheidsrechter aan wezig waè, werd niet gespeeld. Concordia 3 was de gastheer van D.S.S. en had met rust een 40 voorsprong. Na de thee vonden de D.S.S.-ers het zeker heter om er maar mede te eindigen althans zij verschenen niet meer in hét veld. Dit kost natuurlijk boete en het halve uur moet toch uitgespeeld worden op het Concordia- terrein. (Onderafdeeling van het S. F. L.l Daar het terrein van V. V. F. onbespeel baar was, moest alleen het onvolledige eer ste elftal een wedstrijd spelen. De deftig in de courant aangewezen scheidsrechter achtte het blijkbaar geriefelijker niet te verschijnen, zoodat een persoon, die toeval lig op het terrein aanwezig was, als scheids rechter ging fungeeren. Alliance toonf aanstonds een pittig en pootig speL doch V. V F- geeft door haar enthousiast samenspel een flinke tegenpar tij. Door een keurig schot wordt het kift- icoze opdringen van V. F F. beloond. 01. Na rust gaat V'. V. F. wanhopig rommelen in haar opstelling. Kiitgeluidjes worden spoedig opgeroepen door den gelijkmaker 11. V V F. schijpt al haar kruit verscho ten te hebben vóór half-time. Menigmaal moet de heden klcmvaste keeper handelend optreden, daarbij doortastend geholpen door den kleinen back. Alliance ziet hierop tweemaal kans te scoren, 31. Hetgeen van de zijde van V V, F. beantwoord wordt en door verwijtende kiftsnmen3praakjes on' door een succesvolle doorbraak, 3—2. Als einde geblazen wordt, heeft V. V. F. eer vol verloren. Den scheidsrechter werd na afloop de vriendelijke vraag beteekenis vol gesteld of hij „wel meer gescheidsrechterd had" Zijn (eveneens vriendelijk! antwoord slikte hij behoedzaam in. doch een bijstaander meende te weten, dat hij gaarne hoopte, dat de aan gewezen bondssc'neidsrechter voortaan ook verschijnen zal. Ondergeteekende is het hier mede geheel eens! B. O. VIS. R.-K. ATHLETIEKCLUB „EXCELSIOR", Aangesloten bii N. A. U. en H. A. B. Opgericht 17 Juni 1920. Secretariaat: Zomervaart 14a. Wegens het bedanken van onzen secreta ris. den heer Jos. Mathot, is het secreta riaat voorloopig gevestigd Zomervaart 14a. In verband met het op 9 April genomen besluit om de krachtsport voorloopig niet meer te beoefenen, heeff 't bestuur ge meend, op aanvraag van verschillende le den en oud-leden, wederom de gelegenheid te moeten openstellen voor het beoefenen der krachtsport. "Naast de beoefening der lichte athletiek bestaat dus thans een aparte afdeeling ge wichtheffen. De oefenavond voor de kracht sport is vastgesteld op Dinsdag De oefe ningen worden ^gehouden in 't clubgebouw van „Excelsior". Koninésteinstraat. Belang stellenden hebben vrijen toegang. J. 1. Zaterdagavond te half acht recepieërde het bestuur.der H.A.V. Haarlem in het Kennemer Lyceum. De met groen en vlag gen versierde teekenzalen leenden zich uit stekend voor deze gelegenheid. In één daar van waren stands van persotieele- en ver- eenigingsprijzen opgericht o.a. die van de ouderen J. Petri en S. v. Duyn, de jongeren F. Lamp en G. Eysker, terwijl de clou ge vormd werd door Paulens uitstalling, een keur collectie van kostbare bekers, schalen, me dailles, ja, wat niet al uit elf verschillende landen. Hier kon men eerst recht dat wat de Haarlemmer in ongeveer 6 jaar gepres teerd heeft, naar waarde achten. Laten we eerlijk verklaren, dat zelfs zij, die van zeer nabij hem steeds gevolgd hadden, zelfs hun stoutste verwachtingen zagen overtroffen. Een jeugdig, goed amateur-strijkje zorgde reeds dadelijk voor een juiste stemming. En toen kwam de stroom van sprekers, tele grammen, cadeaux, brieven van tal van cope- ratie's uit het geheele land uiting geven aan hun gevoelens ten opzichte van dc H.A.V. Daar waren de H.H. J. Hardeman N.A.U., H. Vuyk A.AJ3., C. Trines cn P. v. Does burg Blauw-wit, H. v. Leeuwen en Warnier, Inspecteurs der Lich. opv. te Amsterdam- Haarlem, V. Bolten Sr. A.V. 1923, H. v. Dorp H.F.C. Haarlem, Jaski K.C.C. Haar lem, H. v. Dorp H.V.G.B., B. ten Have Sr. afd. Haarlem van de Vereeniging van Leer aren en onderwijzers in de Gymnastiek, J. Hop Kennemer Turnkring en Commissie van Alzijdig Sportman, J. Verschoor, Haarl. Politie Sportvereeniging, A. Vring Gymnas tiek- en Scliermvereeniging Concordia, die op tal van wijzen vertolkten, wat zij voor de jubijeerende vereeniging voelden en dit van fraaie geschenken tal vaa bloemstukken o.a. van de R.K.A.V. Excelsior en den Heer J. Admiraal, legpenningen vergezeld deden gaan. Telegrammen kwamen binnen van de N.V.B., de Haarl. Voetbalbond, Arnhem- sche A.V.U.D.S., Quick, Nijmegen A. A.C., Amsterdamde H.H. Kappenburg, Wijnmalen, P. Spaarwater, Jan v. d. Berg, enz. enz. Op sprekende wijze bleek bier, dat de H.A.V.-Haarlem in den korten tijd van haar bestaan een uitstekenden naam verworven heeft. De Heer v. Balen Blanken had de moeilijke taak de verschillende sprekers te beantwoorden en kweet zich daarvan op uit nemende wijze. Nadat de fotograaf nog even het bestuur met de cadeaux, o.a. een prachfigen clubvbg aangeboden door de H.F.C. Haarlem, ver eeuwigd was, trok men om half negen naar de Aula, waar het feest werd voortgezet. De voorzitter der Feestcommissie opende den avond met een woord van welkom daarna «prak de Heer Bnlen Blinken de^eestrede uit, waarbij hij ons op keurige wijze enkele dingen uit de Geschiedenis meedeelde, welke natuurlijk aller belangstelling hadden. Daar mee werd het varieërend programma op vlotte wijze afgewerkt. Voordracht, zang, muziek, dans, film, enz. enz. volgden elkaar in bonte wisseling tot om half twaalf de pauze daar was. Dra dansten de paartjes op lustige wijze in de nu als danszaal gemetaphoseerde teekenzaal, knetterde het rad van avontuur, ontspon zich een enthousiaste ballonnen- jacht en te gauw toch was het sluitingsuui iaar. Met groot genoegen envolfe tevredenheid kan heel de H.A.V. terugzien op de keurivc wijze, waarop dit eerste Lustrum gevierd is. WESTELIJKE AFDEELING. tste Klasse. fTntern*t., rebels). Hilversum: Hilversum—Victoria 40 Bloemendaal: Bloemende.alM.H.C.. 1t 2de Klasse. Amsterdam: A dam II B.Hilvars. II 01 Heemstede; M.H.C.Amateure 5-0® A'datn: A'dam U ABloemendaal 20 1ste Klasse. (Holl regels) Heemstede: M. H. C..H. O. C33 Den Haag: H. D. M,Utrecht 12 2de Klasse. B Den Haag: Houtrust II—H.O.C. IIB 1—0 OOSTELIJKE AFDEELING. (Internat, regels). Zwolle: Zwolle—Deventer 1—1 Waren niet opgekomen. NOORD-HOLLANDSCHE HOCKEY- BOND. Uitslagen le klas. Kameleon IM.H.C. 3 uitgesteld. Bloemendaal 3H.B.S. 00 2e klasse B. M.H.C. 4Bloemendaal 4 uitgesteld. BLOEMENDAAL 3—H.B.S. I 0—0 Daar het veld in goede conditie verkeerde, besloot scheidsrechter Drijver den wedstrijd ondanks de regen, te doen doorgaan. Beide ploegen hebben 2 invallers en heb ben dc volgende elftallen. Bloemendaal 3. Zeegers Veeekers Hut Brantjes Gunning Jr. Bels v. Houten de Lange Bodel Bienfait Snijders Stoel E.Dunlop Laan 0 Hesterman v.d. Stadt Cornelisse v. d. Bordenl Sr. Rinke A. Hoppe Cannegieter v. d. Borden Jr. Houtman X Mulder H.B.S. I Beide partijen wegen geheel tegen elkaar op Bij een H.B.S.-aanval redde Zeegers Veecken goed. Bij een Bloemendaal-aanval maakt Houtman binnen de cirkel stricks. De strafbully tusschen Snijders en Mulder, wordt door den laatsten tot corner gewerkt, welke niets opleverde. Aan de andere zijde redde Brantjes. nadat Zeegers Veecken al gepasseerd was, op keurige wijze. Rust 00. Na rust weer hetzelfde spel. De H3.S.- aanvallen stranden alle op off-side. Ook de Bloemendaal-voorhoede weet het niet ver der te brengen, dan eenige corners waarbij Stolk een fraaie kans miste. Als Stoel een maal hard inschiet redt de rechtsback van H.B.S. zeer goed. Het einde kwam met een gelijk spel, waar mee beide partijen tevreden kunnen zijn. Bij Bloemendaal speelde Hut een keurige partij terwijl bij H.B.S. vooral het achtertrio opviel. De leiding van de heeren Drijver en Mul ler van Czerniky was matig. WESTELIJKE AFDEELING. lste Klasse. N Amsterdam: D.V.T.Nausikai 34 A'dam: ReadyHercules 04 A'dam: WesterkwartierD. E. V. 33 Rotterdam: O. S. C. R.Deetos 2-2 NOORDELIJKE AFDEELING. lste Klasse. Muntendam: VoorwaartsNie 33 OVERGANGSKLASSE. N Amsterdam: D.D.V.Oosterpark 22 Z Den Haag: A.L.O.—H.S.V. 2—2 WESTELIJKE AFDEELING. 2de Klasse. B Laren: De GooiersDe Zwaluwen 30 Bilthoven: BilthovenAmersfoort 40 C Amsterdam: D.ED—K.V.K.K, 3—5 D Amsterdam: EendrachtDe Fazanten Amsterdam: D.T.V. IIT.E.K.C.A. 26 Amsterdam: D.D.V. IIHaarlem TI 60 E K. a.d. Zaan: K. Zaandijk IIWes terkwartier III 20 F-Amsterdam: K.V.DB.E.P. 33 Amsterdam: Victoria—Velocitas {(H.) 20 Amsterdam: Allen WeerbaarTogo 24 G Den Haag: H.S.V. II—S.D.01—2 H R'dam: Velox IIO.S.C.R, II 23 OOSTELIJKE AFDEELING. 2de Klasse. A Arnhem: E.K.C.A. IIMercedes 61 NOORDELIJKE AFDEELING. 2de Klasse. C Bellen: Vitesse (B.)G.L.O.S11—0 De Fazanten 2 verliesp., w.n.o. „Het Turnblad," orgaan van het Kon. Ned. Gymn. Verbond, bevat de voorloopige agenda der a.s. jaarvergadering, welke zal worden gehouden op 7 Maart 1926 in de groote zaal van de Industriëele Club, te Amsterdam. De Turnkringen en Gewesten welke -in November en December moeten vergaderen zijn dus in de gelegenheid de Bondsagenda op hun vergaderingen te behandelen. Pas na de vergaderingen der Gewesten kan de definitieve agenda worden vastge steld, omdat de Gewesten het recht hebben voorsteden aan de Bondsvergadering te doen. Een kleine beschouwing der voorloopige agenda laten wij hier volgen. De aftredende leden van het Dagelijksch Bondsbestuur de heeren Vis en Plümer zul len zeer zeker wel weer met groote meerder heid herkozen worden, al zal bij de verkie zing van secretaris Vis, de jaarlijksche te- rugkeerende bezwaren over diens bezoldi ging wel weer ter sprake gebracht worden. Minder vlot zal de benoeming der Bonds- Technische Commissie verloopen. Herhaal delijk zijn de laatste jaren tusschen Bonds bestuur en Bonds-T.-C. conflicten voorge komen en is de onderlinge verhouding den laatsten tijd zeer verscherpt. Thans treedt, op den heer Sommer na, deze geheele Com missie af en heeft het Bondsbestuur candi- daat gesteld de heeren W. J. A. Goeting en J. Hop te Haarlem, S. Konijn en J. H. A. G. Schmidt te Amsterdam. Alle candidaten dus uit Noord-Holland, zoodat wij er haast ze ker van zijn dat de andere Gewesten hierwel tegen op zullen komen en er dus wel meer- ere candidaten sullen worden gesteld. Op de agenda komen voorts nog een vier tal belangrijke punten voor. Ten eerste stelt het Bestuur voor de bijdrage aan de Gewes ten te bepalen op 60 cent per lid en niet 60 van de contributie zooalds het oorspron kelijk was. Toch komt het Bestuur de Ge westen en Kringen tegemoet door ook in het vervolg 60 cent per lid af te staan over de leden welke na het vaststellen der Bonds staat als lid worden ingeschreven. Ten twee de komt een voorste! ter tafel het aantal afgevaardigden ter Bondsvergadering eenigs- zins te verminderen en te brengen van 1 afge vaardigde op de 300 leden, maar dan me! dubbel aantal stemmen, zoodat dan elke af vaardigde 2 stemmen kan uitbrengen. Toch lijkt het cas geen goede oplossing omdat ten eerste de vergaderingen dan zoo'n soort onder onsje worden en ten tweede een te groot overwicht van hef Bondsbestuur tegen over de afgevaardigden. Het derde belangrijke punt is het voor tel om de contributievernooging welke al leen was aangenomen voor de jaren 1925 en 1926 ook voor 1927 te doen bestendigen, met andere woorden de contributieverhoo- "iim is er'eenmaal en moet ook maar blijven. Ten laatste het voorstel om in art. 6 van het Huishoudelijk Reglement (behelst ro yeering) toe te voegen de woorden „hande len in strijd met de belangen van het Ver bond, of de rustige samenwerking van an- lere leden in een Gewest of een Turnkring verstoren.'" Dit vooi-stel wordt hoogst waarschijnlijk gedaan in verband met de conflicten m den Leidschen Turnkring. Het Bondsbestuur hetwelk „Donas" te Leiden reeds heeft ge royeerd, wil zich klaarblijkelijk door opne- netning van deze bepaling in het vervolg dek ken, daar feitelijk het royement van „Do- nas" op geen enkele bepaling staaft. De begrooting voor 1926 welke eveneens in „Het Turnblad" is opgenomen sluit met een totaal van inkomsten en uitgaven tot een bedrag van f 35420. „OEFENING STAALT SPIEREN" TE ZANDVOORT. De Gymnsriiekvereeniging „O.S.S." te Zandvoort geeft a.s. Zaterdag i n „Mono- pole"„ onder leiding van haren directeur, den heer H. B. Dreyer, haar lste uivoering ir dit seizoen. Daar op de uitvoeringen van O.S.S. steeds wat goeds te zien is. zullen ve le uit den Kring deze uitvoering gaan bij wonen. J Zandvoort's burgemeester de heer van Alfen, heeft het beschermheerschap vaa „O.S.S." aanvaard en is als zoodanig jL Vrijdag geïnstalleerd. De plaatselijke ontmoeting tusschen Bloe mendaal en M.H.C. is een meer forsche dan mooie wedstrijd geweest, al heeft het aan spanning niet ontbroken en nu en dan werke lijk uitmuntend spel gegeven. Het Bloemen- daal-elftal had nog een wijziging ondergaan en kwam met 1 invaller uit. De Musschen waren volledig, zoodat de volgende ploegen den strijd konden aanbinden Bloemendaal Brauns Visser Pilaar Müller von Czercikci Mr. Geyl Blankevcort Kop Westerdam Dryver Houtsma Heybroek Scheidsrechter de Vries en Evekink Citters Mingels Hubrechts Brand Visser Visser 't Hooft Citters Mingels Hubrachts Brand Vunderink Jessurun v. Somere Grevi Dinger v. d. Poll Katte M.H.C. Na een zenuwachtig begin, waarin beide partijen eenige kennismakende aanvallen doen, komt er eenige teekening in het spel en blijkt al onmiddellijk dat beide partijen de wil bezield te overwinnen. De Bloemen- daalsche backs loopen nog naar hun vorm te zoeken Aan de andere kant blijkt v.d. Poll nog steeds niet zijn fout hersteld te hebben, te veel op te dringen, zelfs tot vlak bij het vijandelijke doel. Katte wordt dan eens aan de tand gevoeld doch (om in de beeldspraak te blijven hij blijkt een gezond en sterk gebit vooral de wing Kop-Westerman roert zich ter dege. Steeds vliegt Kop langs de lijn en geeft dan keurige voorzetten, doch ze wor den onderschept of weet het binnentrio ze niet te benutten. Bij de gasten is het verband nog niet aanwezig, wat niet weg neemt dat Brauns vaak reddend moet optreden, wat hij goed doet door zich midden in het strijd gewoel te werpen. Even later is de bal al weer aan de andere zijde en wordt het Musschen- doel bestookt. Een schitterende voorzet vaa Kop kan Westerman te pakken krijgen en hij talmt geen seconde de bal met een keihard hoog schot :n het net te plaatsen, onhoud baar voor Katte (I0). Het spel wordt nu mooier, ook al dank zij het feit, dat scheids rechter de Vries, die weer uitnemend leidde, de touwtjes strak aan houdt. Het spel gaat vliegensvlug heen en weer. Visser en Pilaar zijn er nu ingekomen en onderbreken menige aanval. Aan de andere kant geeft Katte werkelijk superieur keeperswerk te zien. Als de rust komt leidt de thuisclub met 10. Na rust is Bloemendaal aanvankelijk sterker. Het spel krijgt weer zijn forsche karakter als aan het begin der wedstrijd ook al wegens hinderlijk en onsportief appelleeren. De aanvallen der gastheeren zijn buitengewoon gevaarlijk en de backs hebben hun handen vol werk de bal uit de gevaarlijke slag-cirkel te houden, maar v. d. Poll is nog steeds een groot struikelblok. De gasten zitten echter ook niet stil en Mingels probeert elk oogen blik het vijandelijke net te vinden, doch voor loopig mag het niet lukken De Musschen zwoegen echter wat zij kunnen om de gelijk maker te scoren en nu zijn het de Bloemen- daalsche backs die hard werk hebben. Hun halflinie, die zoowel verdedigend als aan vallend zeer goed werk verrichte, steunt hen daar krachtig bij. De gelijkmaker zit even wel in de lucht. Uit een voorzet van Mingels kan Brand langs de uitgeloopen keeper sco ren (1I). Het wordt nu een harde strijd om de winning goal, waarin de partijen volkomen tegen elkaar opwegen. De strijd, hoewel forsch, was echter volkomen het aanzien waard. Een scrimmage vlak voor het Mus- schendoel levert geen succes op. Al evenmin een aantal corners op het Bloemendaalsche doel. Het einde nadert meer en meer. Bloe mendaal zet er nog eens alles op en is dan ook sterker. Doch spoedig is het einde daar. De uitslag geeft de verhouding volkomen zuiver weer. Jammer dat de wedstrijd nog al wild gespeeld werd, zoodat eenige spelers r.og a eens rare en harde buitelingen maakten. M. H. C. II—AMATEURE (5—0). Wegens niet opkomen van Amateure won M.H.C. II deze wedstrijd reglementair met 5—0. AMSTERDAM IlaBLOEMEND A ALII 2—4), Direct na de bully is Amsterdam in de meerderheid. Al vrij spoedig nemen zij uit een strafcorner de leiding 10. Dan komt Bloemendaal opzetten en wordt het spel nu meer gelijkelijk verdeeld. De aanvallen der gasten zijn zeer goed, doch voor doel is men het juiste schot kwijt. Rust komt met 10 voor Amsterdam. Na rust vergroot Amster dam al gauw haar voorsprong uit een mooie voorzet met een tam schot 20. Een ploste- linge uitval der Amsterdammers kan de keeper slechts met moeite bezweren. Amster dam blijkt nu eenigszins sterker, doch ook zij kunnen het net niet meer vinden. Het einde komt met een 20 overwinning voo» Ara- sterdam Ila. M.H.C.—H.O.C. (3—3). Direct na het begin is H.O.C. in de meer derheid. Het Musschen-doel wordt dan ook meerdere malen bedreigd, doch de keeper weet steeds naar behooren weg te werken. Een plotselinge aanval der Hagenaars wordt echter voor de Musschen noodlottig. Met een flink schot neemt H.O.C. de leiding 01. Even later weer een vinnige aanval doch nu kan het gevaar bezworen worden. De ont stane strafcorner wordt eveneens weggewerkt. De rust gaat in met 10 voor H.O.C. Na rust hetzelfde kalme spel. Nu en dan wel eens te gemoedelijk zoodat het dan een fut- looze vertoonxng is. Uit een strafcorner op het Haagsche doel kan M.H.C. gelijkmaken. 11. H.O.C. valt dan weer weer aan, de keeper werkt te langzaam weg en door in- loopen neemt de bezoekende club opnieuw de leiding 12. Direct daarop wordt de voorsprong zelfs vergroot 13. Nu gaan de Musschen zich echter meer roeren. Al vrij spoedig kunnen zij de achterstand verklei nen 23. Een goed opgezette aanval van M.H.C. wordt onderbroken, doch de bal niet voldoende weggewerkt. Een oogenblik later wordt hij in het doel gewipt 33. Het spel verslapt nu meer en meer, het wordt een saaie wedstrijd. Even voor het einde komt een kleine opleving, maar in de stand komt geen wijziging meer. Heb bet aitatekendste aan te sledzn dal icmanJ wenschen kan, uoe zal ie wereld het weten, indien gij niet adverteert JOHN. P. ROCKEFELLER

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 7