Moeders! /RAGENBUS. GEMENGD NIEUWS. STOOMVAARTLIJNEN. Brand in een stal. MARKTNIEUWS. De eenzaamste qian van Groot-Britannië. Uitbrekers. De benadeeling der Plantenboterfabriek. Laffe berooviiig van een arbeider. Eindelijk gesnapt. Het beslag op de „Hector" opgeheven. Een auto door de stoomtram gegrepen. Een veilig deposito! VELSEROORD Een hit en eenig pluimvee gestikt. ti 'le'5 een 'ot van staatsloterij klassikaal, hetwelk ik heelemaal heb be taald Ik heb alleen de eerste klas ontvan gen. Ais daar nu een prijs op valt, heb ik dan recht op de heele prijs of niet? Ik neb hem betaald doorgefouneerd. Heb ik recht op de vier andere klassen? Of heb 'k naar voor een vijfde recht op deze lo- teri? Anfw,: U hebt recht op het geheele be- ~r3É« verminderd met het gewone percen tage. 'T.: Kunt U mij ook zeggen of de beken- v,. loterii van de N.V, Obligatie-Mij. het «Vittq Kruis" nog uitbetaalt? Antw.: Er is, naar ons beste weten, snds de staking van de uitbetaling, nog egen verandering in den toestand gekomen. Vr. Van een weggeloopen commensaal heb rt nog ruim 100 te goed. Wat is de aange- vezen weg om het geld te krijgen? Hem ver- 'olgen? Antw.: Wendt u eens tot het R, K. Bu reau voor Arbeidsrecht, dat eiken Dinsdag avond in ,St. Bavo," Smedestraat, zjtting houdt van half negen tot half tien. vr, 1, Is het ijkkantoor te Leiden opge heven? 2. Moet men van Leiden af naar den Haag 'cor het ijken van maten en gewichten? Arntw.: Het ijkkantoor te Leiden is opge lezen. Vendt u schriftelijk voor inlichtingen tot «ea IJkerchef te Amsterdam. Dit adres is Voldoende. Vr. 1. Ik heb 30 op de Hanze-bank te Liise staan. Weet u wanneer het zitdag is te Lisse voor de 10 pet. uitbetaling? 2. Weet u een middel tegen het spatten hdens het vleesch-braden? Antw.: 1. Ons niet bekend. 2. Ons niet be kend. Vr. Ik ben fotograaf. Nu wil ik me abon neren Op een fotoblad. Waar moet ik me vervoegen? Antw.: „Lux," geïllustreerd Foto-Tijd- «chrift, uitgever J. R. A. Schouten, v. Bree- straat 185 te Amsterdam. Vr. Ben ik verplicht (nu mijn aanslag in de kijksinkomstenbelasting minder dan 2000) 11 het Handelsregister te blijven ingeschre ven? Antw.: Ja. Echter moet elk geval afzon derlijk beschouwd worden. Wendt u tot de Earner van Koophandel. Vr. van W. B. te O. Antw.: Wij vermoeden dat U het slacht dier bent van een grappenmaker, De door bedoelde persoon is overleden en is flus.... U kunt nu zelf verder het antwoord •el geven. Vr. omtrent een bank te Amsterdam. Antw.: Inlichtingen omtrent de soliditeit van financieele instellingen kunnen wij niet geven. Overigens zijn wij van den loop der «oor u bedoelde liquidatie niet op de hoog. 'e. Wellicht kan een advocaat en procureur U in dezen helpen. Vr. Heeft een onderwijzeres, als volon taire dienst doende, wettelijk recht op eeni ge vergoeding wanneer zij eenige dagen, degens ziekte van een der onderwijzeres sen die functie waarneemt, of is dit overgelaten aan de i willekeur van het 'choolbestuur, resp. tot wien moet 'zij zich «enden, wanneer zij recht op vergoeding leeft? Antw, Dat hangt af van de bepalingen «aaromtrent in uw gemeente, In het alge meen, b.v. in Haarlem, is de toestand zoo, dat als de volontair is aangesteld in over ig met den inspecteur van het L. O., de volontair bij waarneming van de taak van 2«n vast aangestelde leerkracht ook het sa laris van een vaste kracht verdient. In andere gemeenten geeft men echter ook wel een lager salaris. Wettelijke verplichting lot vergoeding heeft een schoolbestuur niet. Vr. Hoe moet ik bloemkool inmaken? Antw. Men maakt de bloemkool op de gewone wijze schoon. Men zet haar op met zooveel water dat ze er goed onderstaat. Men laat den kook er even over gaan. Doe Ze dan in de goed schoongemaakte fles- schen. Men vult de flesschen tot 2 c.M. onder den rand. Dan de deksels en de rin gen er op en men kookt vervolgens nog de «e flesschen 1 A a 2 uur in ruim kokend dwaler op. Vr. Kunt u mij ook zeggen of'de deur- Waarder beslag kan leggen op mijn locn. "et is voor een schuldvordering. Antw. Ja, wanneer hij door een rechter lijke beslissing daartoe gemachtigd is. Vr. Naar aanleiding van een beschouwing 0ver de spelregels in een uwer bladen van ®en paar weken terug, zou ik, gezien de beslissing van eenige scheidsrechters em- J'ent het uitgooien van de bal de vraag wil- 'en stellen, of de spelers met het aangezicht ®aar het speelveld staande hun gezicht tij- flens het ingooien zijdelings mogen wenden. "°mmige arbiters zijn n.l. van meening, dat fflen recht voor zich uit moet kijken. Is dit luist? Antw. Neen, dit is niet juist. Bij het in- 8°oien mogen de spelers zeker met hun ïangezicht de richting van den bal volgen. ~e'fs mogen zij de romp meedraaien in de Achting waarin de bal wordt gegooid. De v°eten blijven natuurlijk op den grond. hVr.. 1. Ik ga voor 14 dagen op reis naar „uitschland, Hoeveel kost Pas en visum? 2. *meveel sigaren en rooktabak mag ik vrij "'voeren? Antw.: 1. Ongeveer 13; 2. Voor persoon- hik gebruik. Vraag: Iemand heeft zich borg gesteld voor het nakomen van verplichtingen, omdat öe bewuste persoon minderjarig is. Als deze "'eerderjarig is geworden, kan de borg dan °g aangesproken' worden? Antwoord: Indien de borgstelling onder a't voorbehoud verleend is. dan houdt de verantwoordelijkheid natuurlijk op bij het ereiken van den meerderjarigen leeftijd oor den betrokkene. Vraag: Wij hebben een geranium. Hoe pet men die 's winters goed houden? Antwoord: Eap geranium (Pelargonium onale) moet men op een lichte, luchtige, orstvrije^ plaats overwinteren. Dus vóór at het 's nachts vriezend wordt, de plant 'nnenhalen, van de grootste bladeren en 'oemen ontdoen, e^ tamelijk droog houden." -y.j P'aatsje op de „vensterbank" aan dc ^J"dzijde is prima. In 't voorjaar (April) kan in*M - P'ar,l terugsnoeien en verpotten, om Mei wederom buiten te worden gezet. Vr-J' Kunt u mij ook mededeelen, welke Vel van 0,35 'anc* °P October j.l. ne- bg of mistig zijn geweest? v n!*,s Ip Groningen was het zwaar j Vv°„ 1 den Helder den Briel en Rotter- vy*2 'icht bewolkt. Vlissingen zwaar be- al!' k ^aaslr'cl'l nevelig. Hieruit zult u i^nt kunnen opmaken wat u weten wilt. Gp 'k ken aangeslagen in de Rijks- en jQ-)I?centelijke Inkomstenbelasting 1925 voor de som van 20.10. Ik heb een a,'oen van 865 per jaar. Hiervan wordt, ja® °"den voor het ziekenfonds 31 per en r', Mijn vrouw heeft ouderdomspensioen ver6ien bij een van mijn kinderen ■50 per wee|4> ls die aanslag juist? y j ^a' ^1® aanslag is juist. y He ben forens te Amsterdam en woon Vro a voorL Mijn gezin bestaat uit man, I0 uw en 6 kinderen beneden de 15 jaar. De 2uienSenïaanslaH voor Amsterdam luidt: inkomen 4150. Levensonderhoud la»»? blijft 2650. Hoeveel forensenbe- Bp'n1 ken ik verschuldigd in Amsterdam? Voorfo 'a Amsterdam en 'A in Zand- ■Antw.: U betaald 2/3 in Amsterdam en 2/3 in Zandvoort. Hoe hoog de belasting ln Amsterdam is, weten wij niet. Vr.: Hoe moeten wij Savoye kool stoven? Antw.: Men snijdt de buitenste blaren en de ribben af en verdeelt het binnendste der kooien in vieren. Goed spoelen en nazoeken of er geen slakken tusschen de blaren zit ten. De kooien, afkoken met ruim water. Ver- frisschen met koud water, af laten druipen en dan fijn hakken. Een kwartier stoven met boter of vet. peper, zout. kruidnoot en een weinig gekookte melk. Voor men ze op dient bindt men ze soms met wat aard appelmeel in koude melk geroerd. Vr.: Gaarne vernam ik uit uw blad de voedselbestanddeelen van: 1. een kippenei; 2 een eendenei; 3. 1 L. melk (van Haarl. melkboer); 4. 1 ons versch rundvleesch; 5. ons bevroren idem; 6. 1 ons roomboter; 7. een ons Lotusmargarinc. Antw.; 1 en 2 32 gram eiwit, 12 gram vet, 76 gram water; 3. 4 gram eiwit, 3 gram vet, 4 gr. koolhydraten, 89 gr. water; 4 en 5 21 gram eiwit; 5 50 gram vet, 1 gr. zout, 72.50 gr. water; 6 83.10 gram vet. 0.90 gr. eiwit, 0.20 zetmeel en suiker; 1.50 gr. ^out, 14.30'gr. water. 7. Ons niet bekend. Vr. Kunt u mij mededeelen of voor de studie van candidaat-notaris einddiploma H. B. S, of een daarmede gelijkstaand di ploma vereischt wordt. Of kan iedereen die zich daartoe in staat acht zich voor het examen voorbereiden? Antw. Een bepaald diploma wordt voor de voorbereiding niet vereischt. Vr. Hoe moet men 's winters een gera nium goed houden? Antw. Geraniums den winter door te houden loont haasf de moeite nifet. Wilt u het probeeren, neem de planten in den herfst voor de vorst invalt uit de bloem bakken. Plant ze in potten en pluk al de bladeren behalve de bovenste twee aan le deren stengel af. Op een vorstvrije lichte plaats worden ze bewaard, en niet gegoten. Eind Maart worden ze in goeden, voedza- men grond overgeplant en van dan af ge regeld vochtig gehouden. Bij gunstig weer begint men ze aart de buitenlucht te wen nen, anders groeien de scheuten te zwakx op en worden te slap. In Mei kunnen ze geheel in de buitenlucht. Vr. 1. Wanneer beeft de eerstvolgende verkiezing plaats voor de .Provinciale Sta ten? In 1926 of in 1927? 2. Treden de leden allemaal te gelijk af, of zooals vroeger bij gedeelten? Antw. 1. In 1927. 2. Alle leden treden dan af. - Vr. Heb ik als dienstbode, wegens ziekte, recht op zes weken loon? Antw. Neen. Bij ziekte gaat het loon slechts gedurende een korten tijd door. Vr. Hpe bereidt men zwarte konijnenvel len voor het maken van een bont? Wan neer is het «ie geschikste tijd daarvoor? Antw. Eerst 24 uur in het zout zétten. Spijker verder de huid goed gerekt op een plankje met den vleeschkant boven. Dan dagelijks insmeren met een mengsel van ge lijke deelen aluin en kamfer, tot hef geheel doortrokken is. Gewoonlijk duurt dat onge veer 10 dagen. Verder kloppen en kneden om bet soepel te maken. De tijd van bet jaar komt er niet op aan, hoewel in warme dagen de huid spoediger aan bederf onder hevig is. Vr. Daar een mijne» zoons, oud 16 jaar, sinds eenige maanden vreeselijk te kampen heeft met haaruitval, vooral in d^n ne.k en op de kruin, vraag ik u beleefd langs dezen weg, of u misschien een middel weet" om dit tegen te gaan. Antw. De oorzaak van haaruitval kan ver schillend zijn. De oorzaak kan b.v. een huid ziekte zijn, of gevolg van een of ander ziek tegeval. Ook kan de oorzaak b.v. broosheid van het haar zijn. AI naar gelang de oorzaak moet het toe te passen geneesmiddel zijn. Hieruit kan u blijken dab in deze rubriek geen universeel haarmiddel is op te geven. Een geneeskundig onderzoek móet dat uit maken. Vindt u geen baat bij den eenen dokter, wendt u dan eens tot een ander. Het staat u natuurlijk ook vrij een voor een alle haarmiddeltjes te probeeren. Vr. Hoe moet ik een witten vilten hoed, die vuil is, weer schoon en helder wit ma ken? Anfw. Met schuurpapier O. O. (geen schuurlinnen) of met zeer oud wit brood afwrijven. Vr. Ik heb een schoorsteen 'zonder plaat er in, dus alleen een open gat. Moet 3e be woner voor een plaat in den schoorsteen zorgen of de huisbaas? Men kan op deze manier geen fornuis branden. Antw. De huisbaas dient daarvoor te zor gen, tenzij natuurlijk anders is overeenge komen tusschen huiseigenaar en huurder Vr. Kunt u mij ook in de vragenbus op geven de adressen van de kousen en hand schoenenfabrieken in Nederland? Antw. Handelsadressen kunnen wij in de ze rubriek niet opgeven. Vr. 1. Ik heb een beer voor vast in pen sion. Nu is hij vier dagen uit de stad ge weest voor plezier. Heeft hij nu het recht om die 4 dagen van het kostgeld af te hou den? 2. Ik heb een gemeubileerde kamer ver huurd. Komt nu de belasting alleen voor dgn verhuurder of ook voor de huurder of al leen voor den verhuurder? Antw. 1. Neen, tenzij zulks uitdrukkelijk bij het verhuren der kamers is overeenge komen, 2. Den kamerverhuurder wordt de belast bare huurwaarde van de gemeubileerde ka mer die verhuurd wordt, slechts gedeelte lijk in rekening gebracht, en indien blijkt, dat het verhuren bijzonder slechte resulta ten oplevert kan ook ontheffing verleend worden. Vr, 1: Kunt u mij het adres opgeven van een Pluimveeblad voor Haarlem en Omstre ken. 2. Zoo neen, tot wien zo pik mij dan kunnen wenden? Antw. 1: Een dergelijk blad voor Haarlem en Omgevnig bestaat bij ons welen niet. 2. Wat wenscht u te weten? Vr.: Ik heb loten van „Pop Juliana" ten bate van het Baby-tehuis voor Haarlem 'en Omstreken. De verloting vindt plaats te Heemstede, op 30 October 1925. Kunt U mij zeggen hoe of waar ik kan weten of op mijn nummers een prijs is gevallen? Antw.; Het administratie-adres staat onge twijfeld op uw lot te lezen. Daar kunt u zich vervoegen om inlichtingen. r Al 34 jaar vogelwachter op Unst. Een kleine houten hut op den top van de rotsen van Herma Ness, de Noordpunt van Unst, het Noordelijkste der Shetlandeilanden is het zomerverblijf van den eenzaamsten man van Groot-Britannië. De 71-jarige vo gelwachter, die ieder jaar gedurende vijf maanden, met toewijding zijn taak op dit afgelegen eiland vervult. Reeds gedurende 1888 bewaakt hij de vogels met geen an der gezelschap dan zijn gevederde vrienden. Binnen een miil rond ziin hut is zelfs 0een voetpad en bezoek van den brievenbestel ler krijgt hij gedurende zijn verblijf op het eiland nooit, want het dichtstbij gelegen postkantoor ligt mijlen Zuidelijk. Maar eens per weck komt zijn dochtertje hem bezoe- Als uw Kinderen zich bezeerd he ben, gebruik dan onmiddellijk 30-60-90 ct. PUR< ken, met de brieven, kranten en voedsel. Tot twee jaar geleden was de hut aller, primitiefst. De stulp was zeer bouwvallig, de bedstede was te klein voor hem en een bed kon er al evenmin in. Koken moest hij steeds in de buitenlucht doen. Maar in 1923 heeft de koninklijke vereeniging voor de bescherming van vogels voor een betere verblijfplaats gezorgd, hoewel de eenzaam heid blijft bestaan. De vogelkolonie is in de jaren sinds 1888 wel vooruitgegaan. Er waren in dat jaar slechts vijf broedende paren op Herma Ness, maar dank zij de jaarlijksche bescherming ls de kolonie gegroeid en thans zijn er 200 vo gels met nesten en vele andere, die niet met huwelijksplannen naar het eiland zijn, komen gevlogen. En ook op de naburige .eilanden neemt de bevolking der vogels toe. De vogels voelen zich bij den wachter wel thuis. Een paar vogels keerde gedurende dertig jaar bij hem terug en de vriendschap eindigde eerst verleden jaar door den dood van het wijfje, MOORD IN EEN HOTEL TE SOERA BAJA. De correspondent te Soerabaja van de Loc. schrijft d.d. Zaterdag 10 October Terwijl de mysterieuze moord in het ho tel te Garoet nog versch in het geheugen ligt, werd Soerabaja hedenmorgen opge schrikt door het bericht van een moord, welke in het Oranje-hotel heeft plaats ge had. De ontdekking daarvan op hedenmorgen om kwart over zevenen zoowat bracht in dat hotel natuurlijk opschudding teweeg, maar bij al de zenuwachtigheid welke er heersch- te, heeft de hóteldirectie er voor gezorgd dat zoo weinig mogelijk menschen kwamen op de plaats, waar het bloedige gebeuren heeft plaats gehad. Die plaats is kamer 33. Gisterenmorgen kwam in het hotel een naar schatting 21-jarige Chinees, zich noe mende The Bie Kong. Hij bestelde voor zich en zijn vrouw kamer 33, waarin hij even la ter trok. Een half uur later kwam zijn jonge vrouw in het hotel, althans de vrouw, die hij voor de zijne had uitgegeven. De hótelad- ministratie heeft haar niet g^gien. Alleen de kamerjongen zag haar binnenkomen. Aan de administratie had The Bie Kong opgegeven, dat hij van Jogja gekomen was, en dat hij des anderen daags dus Zater dagmorgen om acht uur weer zou ver trekken. Het viel- op, dat hij weinig bagage bij zich had. Gedurende den dag merkte men weinig van hem. Gisteravond om hdlf acht ongeveer ver liet de Chinees het hotel, naar men dacht om de stad in te gaan. Vóór zijn vertrek zeide hij den kamerjongen, dat hij geen eten op de kamer moest brengen vóór en aleer hij thuis was, Hij sloot de deur der kamer en verliet het hotel. ïn den afgeloopen nacht heeft men in het hotel niets gemerkt en t>ok geen geschreeuw gehoord. En men dacht dus in de verste ver te niet aan iets gruwelijks toen men heden morgen op een tijdstip, dat alle gasten wak ker plegen te zijn, de deur van kamer 33 nog gesloten zag. Maar The Bie Kong.had de administra tie immers medegedeeld, dat hij om 'acht uur zou vertrekken Dies gaf zij iets voor zevenen last hem op te kloppen.. Toen op het geklop geen ant woord kwam heeft men de deur opengebro ken. .In de kamer zag men aanvankelijk niets, dat wees op het feit, dat er zich een bloedig drama had afgespeeld. Geen opvallende wanorde, geen sporen van een worsteling etc. Maar toen men bij het bed kwam waar in men de zich verslapende gasten dacht te zullen aantreffen, zag men dat de kussens en spreien op een menschelijk lichaam wa ren gelegd. Nadat de kussens en spreien waren weg getrokken, ontwaarde men het lijk van de Chineesche vrouw. Zij was met een mes af gemaakt. Met dat mes heeft men haar een ongeveer tien centimeter langen maar zeer diepen steek in het onderlichaam gegeven. De recherche werd onmiddellijk gewaar schuwd en de waarnemend hoofdcommis saris, de heer Topsvoort, alsmede de chef der recherche, de heer Rotterveel, begaven zich onmiddellijk naar het hotel waar zij hun onderzoek aanvingen, waarmede zij nu nog druk bezig zijn, naar de lezer begrijpen kan. Het lijk werd vervoerd naar de C.B.Z. en daar door dr. Muller geschouwd. Dr. Mul ler kwam tot de conclusie, dat de vrouw gis teravond omstreeks half acht moet zijn ver moord geworden. Is deze conclusie juist dan is bet mogelijk, dat de Chinees den moord heeft gepleegd en dat hij daarna het hotel verliet en daarom den jongen vroeg geen eten op de kamer te brengen, dan nadat hij weer in het. hófel terug zou zijn. Bij het brengen van het eten in de kamer zou de jongen immers het lijk zien. De politie-autoriteiten vonden in de moordkamer een mes dat vermoedelijk niet bij den moord gebruikt is. Hedenmorgen waarschuwde zij 31 ver schillende plaatsen buiten onze stad onder opgave ran het signalement van The Bie Kong. Ongeveer 12 uur werd het lijk van de ver moorde herkend. Zij 'heette Oei Siem Nio en was gehuwd met Liem Teng Hway wo nende op Slomprettan 21,'die niet erg geluk kig leefde met de vermoorde. Deze had eeni ge vrienden met wie zij'wel eens „pleizicr" maakte en een van die vrienden is de Chi nees, die gisteren sin het Oranjehótel kamer 33 betrok en zich The Bie Kong noemde. Deze naam is zeer waarschijnlijk valsch. Oei Siem Nio verliet gisteren volgens haar moeder de echtelijke woning om „uit" te gaan. Zij droeg toen vele juweelen te za- men een waarde vertegenwoordigende van vier a vijfduizend gulden. Die juweelen werden niet op het lijk aan getroffen en daarom denkt men te doen te- hebben met een moord met roof. Later werd een spiksplinternieuwe pisot blati gevonden, waarmede de moord moet zijn gepleegd. De te Bunde surveilleercnde politie ont dekte dezer, dagen in het bösch twee ver dacht uitziende individuen meldt de' r.Limb. Koer.". Bij aanhouding bleek, dat beiden uit de gevangenis te Reckheim waren ont vlucht en te Geulle, het Nederlandsch grondgebied hadden weten te bereiken. Spoedig waren de avonturiers achter slot en grendel gezet, doch toen de politie eeni- gen tijd later passeerde, bezweek juist de deur van onze veel te zwakke gevangenis. Met de brits was de deur .zoodanig bewerkt, E'ij gebrek aan een behoorlijk arrestanten- lokaal moesten de uitbrekers naar Meerssen worden overgebracht. Nader vernemen wij, dat de gearresteerde 40-jarige procoratiehouder der Planten boterfabriek te Amsterdam reeds 12 jaren aan de onderneming is verbonden. Hij ge noot, door zijn naar 't uiterlijk voortreffe lijk gedrag, het volle vertrouwen der directie. Het verduisterd bedrag moet zelfs meer dan 50.000 zijn. Van het geld is niets meer teruggevonden. De man leefde op zeer grooten voet. r Zijn weekgeld ontnomen. Zaterdagmiddag omstreeks half drie keerde de 31-jarige fabrieksarbeider J. de H. uit den Aert van Nesstraat te Rotterdam, van zijn werk naar huis. In de Pelgrims dwarsstraat werd hij onverhoeds aangeval len door drie hem onbekende mannen. Twee wierpen hem tegen den grond, terwijl de derde op den uitkijk ging staan. Toen hij zich wilde verweren, dreigde een der kerels hem met een revolver. De andere ontrukte hem daarop zijn loonzakje, waarin onge veer 20, waarna het drietal op de vlucht sloeg. De vermissingen op de steeniabriek te Vuren. Sinds eenige jaren werden op de kalk zandsteenfabriek „Loevenstein", te Vuren bij Gorcum, velerlei voorwerpen, meest machineonderdeelen vermist. "Thans is het de rijks- en gemeentepolitie gelukt, den dief, zekeren H. van W., werkzaam aan ge noemde fabriek, te betrappen. Bij huiszoe king was het meerendeel van het gestolene, waarbij zelfs vormen om steenen te fabri- ceeren, in zijn woning aanwezig. Niet min der dan een wagenvracht voorwerpen werd in beslag genomen. Genoemde v. W. is dezelfde persoon, die eenigen tijd geleden groote partijen aard appelen en suikerbieten op het veld en op de ladingsplaats aan de rivier, zich toe eigende, waarbij hij eveneens op heeterdaad betrapt werd. Na de eerste diefstal-ontdekking heeft Van W. een verklaring van zijn gunstig verleden opgesteld en daarop een aantal handteekeningen verzameld; maar toen hij ten tweeden male gesnapt werd, wan trouwde hijzelf die verklaring, want hij was niet te vinden toen de majoor der rijks- vcldwacht Halma hem zou arresteeren. Zondag heeft men hem echter in handen gekregen; hij is ter beschikking van den of ficier van justitie naar Dordrecht overge bracht. V. W. is een welgesteld man; hij bezit vaste eigendommen en heeft hypotheken op onderscheiden huizen. Naar wij vernemen, is het beslag op de sleepboot' „Hectór", die Zaterdag de equipage van de „IJselstroom" en de goede ren te IJmuiden aan wal heeft gezet, opge heven. Toen Maandagmiddag 3 uur de chauffeur Z. van de wasscherij „De Merwede" te Diemen met zijn vrachtauto het terrein der wasscherij afreed in de richting van Am sterdam, passeerde op den Muiderstraatweg juist de stoomtram, welke den auto op zij wierp, waar hij zwaar beschadigd bleef lig gen. De chauffeur werd ernstig gewond opge nomen, en naar het Burgerziekenhuis te Am sterdam vervoerd. Hij had, naar bleek, een kaakbreuk en een neusfractuur bekomen. Een man te Amsterdam, die zich in een perceel op den Zeedijk had begeven, vond het daar minder pluis en daar hij vreesde beroofd te worden, gaf hij 60 in bewaring aan een persoon, die zich er ook bevond. Toen hij terugkwam om zijn geld terug te ontvangen, was de bewaarder van de 60 verdwenen. Inderdaad, dit was het toppjunt van goed vertrouwen. SCHEEPSTIJDINGEN. BINNENLANDSCHE HAVENS. AMSTERDAM, aangekomen 7 Nov. Ino st. Danzig, stukgoed, Levantkade, carg. Ver. Cargadoors kantoor. Terneuzen st. Onega hout, Oude Houthaven, carg. Spliethoff's Bevr.kant. Poseidon st. West-Indië, stukgoed Surinamekade, carg. Vrachtmail. Aangekomen 8 Nov. Vondel st. Java, stukgoed, Sumatrakade, carg. Mij. Nederland Harjumaa st. Rival, hout, Oude Houthaven, carg. Ver. Cargadoorskantoor. Maasstroom st. Londen, stukgoed, Handelskade, carg. Holl. Stoomboot Mij. Laverock st. Londen, stukgoed, Handelskade, carg. Gen. Steam Transp. Cy. Piuto (Dt.) st. Setubal, stuk goed, Ru'yterkade, carg. v. Es v. Omme ren, Elisabeth st. Westervik, lucifers, Java- kade, carg. Wm. H. Muller Co. Astarte st. Bremen, stukgoed, Ruyterkade, carg. v. Es v. Ommeren. Normandia, st, Gothen burg, stukgoed, Handelskade, carg. Ver. Cargadoors kantoor. Aangekomen, 9 Nov. Rietfontein st. Hamburg, stukgoed, Surinamekade, carg. Vrachtmail. Rijnstroom, st. Huil, stk. steen kool, Handelskade, carg. Hol.l. Stoomboot Mij. Venezuela st. Hamburg, stukgoed, Surinamekade, carg. Vrachtmail. Perseus st. Kopenhagen, stukgoed, Levantkade, carg. Ver. Cargadoors kantoor, Jade, st. Hamburg, stukgoed, Handelskade, carg. Ned. Ber vrachtingskantoor. Berenice st. Hambuerg, stukgoed, levantkade, carg. Vrachtmail. A. Wïcander xst. Stugsund, hout, Minerva- haven, carg. Ver. Cargadoorskantoor. IJMUIDEN, aangekomen 8 Nov. Vondel v. Batavia. Triton/ politievaartuig, v. Noord zee vertrok weder derwaarts, Harjumas, 4 mast m.s. v. Hungerburg. Maasstroom v. Londen. Laverock v. Londen. Pluto v. Setubal. Elisabeth v. Stockjholm. Astarie v. Bremen. Normandia v. Gothenburg. Rietfontein v. Hamburg. Rijnstroom v. Huil. 9 No. Venezuela v. Hamburrg. Perseus v. Kopenhagen. Jade v. Hamburg. Berenice, v., Hamburg. A. Wicander v. Stockholm. Embla v. Hernosand. Vertrokken, 8 Nov. Cassel n. Hamb. Unterwezer 19, lichter n. R'dam per sieepb. Fairplay 1;. Cosmos en Nation, lichters, Emden, per sieepb. Enack. Majuren n. Burnt Island. IJMUIDEN. Vertr. 9 Nov. Banka n. Hamb. ZAANDAM, aangekomen 7 Nov. Lyder- horn v. Uxpilla. VLISSINGEN. Aangekomen 8 Nov. Student v. Londen .n. Middelburg. Gepasseerd 8 Nov. Burgersdijk en Main v. R'dam. Silverhook v. Housto Alberto Fassini v. Braila, Afiena (motor) v. Londen, Baron Bayens v. Buenos Ayres n. Antwerpen. Van Antwerpen Juliar.apark n. Pireaus, Falkenfels n. Bombay, Lijs n. Malaga, Eisenach n. Brazilië, Gotha n. Australië, Moerdijk n. San Franciscoo, Tyne n. Nwe Castle, Essen n. Batavia, Algarve n. Midd. Zee, Fayal n. Lissabon, Emanuel Nobel n. Philadelphia, Katwijk v. Gent n. Caen, 9 Nov. Sommelsdijk en Briele v. Harburg, Schwarzenfels v. Calcutta, Tigres v. Alexan- drië, n. Antwerpen. VLIELAND, aangekomen 8 Nov. Prof. Buys v. Hull. NIEUWEDIEP, aangekomen, 9 Nov. Lichter Neerlandia als bijlegger met sleep boot Zeeland van Londen naar Hamburg. NEDERLANDSCHE STOOM VAARTLIJNEN. BANKA (H. Afr. lijn) 9/11 v. A'dam n. Hamb. EURYMEDON (Oceaan) Liverpool-Batavia p. 9/11 Perim. GROTIUS (Nedej-i.) uitreis 9/11 te Sabang verwacht. JAVA (H. W. Afr. lijn) 7/11 v. Dakar n. A'dam. KARAIMATE (Nederl.) thuisreis 9/11 te Havre verwacht. KERTOSONE (R. Lloyd) 8/11 v. Bremen te R'fdam. KILSTROOM (H. W. Afr. lijn) uitreis 7/11 ïe Bordeaux. MACHAON (Oceaan) Japan-A'dam 6/11 v. Penang. MADIOEN (R. Lloyd) uitreis 9/11 te Ge nua verwacht. MEDAN (R. Lloyd) uitreis 7/11 v. Belawan. MENTOR (Oceaan) 7/11 v. Kobe te Londen. MODJOKERTE (R. Lloyd) uitreis 8/11 te Belawan. NARENTE (H. A. L.) 5/11 v. San Fran cisco n. Glasgow, Liverpool, Southampton, Londen en R'dam. RONDO (Neder.) thuisreis 9/11 te Marseille verwacht. RHESUS (Oceaan) Japan-R'dam p. /II Perim. RHEXENOR (Oceaan) 6/11 v. Kobe n. A'dam. SAMARINDA (J. N.-Y. lijn) New York- Java 8/11 van Port Said. SARPDON (Oceaan) Japan-R'dam 6/11 v. Tsingtao. TANTALUS (Oceaan) Japan-A'dam 6/11 v. Cebu. TERNATE (R. Lloyd) thuisreis 9/11 te Marseille verwacht. TAB AN AN (R. Lloyd) uitreis p. 7/11 Gi braltar en wordt 9/11 te Marseille ver wacht. VLIELAND (H. W. Afr. lijn) 6/11 v. La gos n. Accra. VOLENDAM (H.A.L.) 7/11 van New York n. R'dam. 'ACHILLES (K.N.S.M?) Algiers-A'dam *p. 9/11 Dungeness. AGAMEMNON (K.N.S.M.) 8/11 v. Valen cia te Genua. ALMKERK (H. Austr.' lijn) 8/11 v. R'dam te Antwerpen. ARIADNE (W.I.M.) 6/11 v. New York b. Haiti. BENNEKOM (Br. Ind. lijn) 7/11 v. R'dam n. Hamb. BERENICE (K.N.S.M.) 9/11 v. Hamb. te A'dam. BLOMMERSDIJK (H.A.L.) 7/11 v. Bal- timore te Norfolk. BREEDIJK (H.A.L.) R'dam -New York 5/11 n. m. 5.31 op 120 mijl >Z.W. Valentia. BRIELLE (W.I.M.) Hamb-Aantwerpen p. 9/11 Vlissingen. BURGERSDIJK (H.A.L.) 8/11 v. R'dam ♦p Atifwprnpti CLAYPSO (K.N.S.M.) 8/11 v. Aiexandrië te Samos. DÏNTELDIJK (H.A.L.) Pacific-R'dam 8/11 te R'Hamb. DOLIUS (Oceaan) 8/11 v. A'dam te Londen. HAARLEM (W.I.M.) A'dam-Chili 6/11 v. m. 10.12 op 110 mijl Z. W. Lands End. HECTOR (Oceaan) Japan-R'dam. p. 8/11 Perin. i JOHAN DE WITT (Nederl.) thuisreis 8/11 tc Suez, KARIMATA (Nederl.) thuisreis p. 5/11 tc Sci^rcs» KARIMOEN (Java-New York 6/11 v. Java te New York. -OLDEKERK (H. O. A. lijn) uitreis 9/11 te Genua. PERSEUS (K.N.S.M.) 9/11 v. Kopenhagen te A'dam. PRINS DER NEDERLANDEN (Nederl.) uitreis 8/41 te Southampton. RIETFONTEIN (H. Afr. lijn) 9/11 v. Ham burg te A'dam. VENEZUELA (W.I.M.) 9/11 v. Hamb. te A'dam. Sl'NGKEP (Nederl.) thuisreis 8/11 v. Fal mouth n. A'dam. STELLA (K.N.S.M.) 7/11 v. R'dam n. Vigo. TJERIMAI (R. Lloyd) thuisreis 6/11 v. Colombo. VONDEL (Nederl.) 8/11 v. Batavia te A'dam. ALOYONE (R. Z. A. lijn) uitreis p. 8/11 Fernando Noronha. ALUDRA (R. Z. A. lijn) 9/11 v. R'dam te Hamburg. ERATO (K.N.S.M.) A'dam-Kopenhagen 8/11 v. Holtenau. FAUNA (K.N.S.M.) Valencia-A'dam p. 8/11 Gibraltar; GANYMEDES (K.N.S.M.) 7/11 v. Smyrna n. Constantinopel. GORONTALO (R. Lloyd) thuisreis 9/11 v.m. 7 uur te Marseille. GROOTENDIJK (H.A.L.) Pacific-R'dam 7/11 te San Francisco. HERCULES (K.N.S.M.) 7/11 v. Salortica n. Piraeus. JAGERSFONTEIN (H. Afr. lijn) 7/ljl v Dar-es-Salaam n. Lindi. JAN v. NASSAU (W.I.M.) A'dam-San Juan de p. Rico p. 7/11 de Azoren. JUNO (W.I.M.) 6/11 v. New York n. La Guaira. KENNEMERLAND (H. Lloyd) thuisreis 6/1 v. Rio Janeiro. KIELDRECHT (Br. Indië lijn) uitreis 7/11 v. Colomba. MOERDIJK (H.A.L.) R'dam-Pacific 8/11 v. Antwerpen. NERO (K.N.S.M.) A'dam-Stettin 8/11 v. Holtenau. NIEUW AMSTERDAM (H.A.L.) 7/11 v. R'dam te New York. NIJKERK (H. Afr. lijn) thuisreis 7/11 v. Port Said n. Marseille. ORANJE NASSAU (W.I.M.) uitreis /117 te Barbados. OR AN IA (H. Lloyd) thuisreis 9/11 v. Santos. ORESTES (K.N.S.M.) 7/11 v. Setubal n. Algiers. ORPHEUS (K.N.S.M. A'dam Malaga p. 8/11 Wight. OUDERKERK (H. O. A. lijn) thuisreis 6/11 v. Kobe. PALEMBANG (H. Afr. lijn) uitreis 7/11 v. Suez n. Port Soudan. PATRIA (R. Lloyd) thuisreis p. 9/11 v.m. Gibraltar. PRINS FRED. HENDRIK (W.I.M.) 7/11 v. W. Indië te New York. SPAARNDAM (H. A. L.) R'dam-New York Oreans 6/11 v. Tampico. SPRINGFONTEIN (H. Afr. lijn) 7/11 v. Kaapstad fl. Antwerpefl. PLUTO (K.N.S.M.) 8/11 v. Barcelona te Valencia. STELLA (K.N.S.M.) A'dam-Vigo p. 8/11 Bevezier. TELLUS (K.N.S.M.) 7/11 van Setubal n. Oran. ULYSSES (K.N.S.M.) 8/11 van Varna te Constantinopel. VEENDIJK (Java-York lijn) Java-New- York p. 8/11 Gibraltar. VENUS-(K.N.S.M.) 7/11 van Malta naar Calamata. VESTA (K.N.S.M.) 7/11 van Catania naar Messina. WESTERDIJK (H.O.A.-lijn) uitreis 8 11 van Singapore. ZEUS (K.N.S.M.) 7/11 van Lissabon naar Amsterdam. BUITENLANDSCHE HAVENS. AALTJE m.s. 3.11 van Alborg naar Thisted. AFIENA, m-s. p. 6 11 Southend. AGNETAPARK 6 11 van R'dam te Ham burg. ATHELCHIEF Soerabaja-Ver. Kon. p. 7/11 Gibraltar. ATHELMARC 7 11 van Semang te Suez. BARON GLENCONNES Reunion-Rot terdam 6/11 van Las Palmas. CAPE ST. MARTIN 6/11 v. Pasaroan te Kobe. C. F. L1LJEVALCH 7/11 van Lulea naar R'dam. CATHARINA m.s. 6 11 van Londen uitge klaard naar Brussel. CALULU Yokohama-Sydney 7/11 van Sands kan. DE HOOP z.s. 5 11 van Harburg n. Dene marken. DJERISSA R'dam-Palermo p. 7,11 Gibral tar. DURBAN MARU Yokohama-A'dam 7,8 te Suez. DRENTE, z.s. 7/11 v. Odesse te Holtenau. EBEN HAEZER z.s. 611 van Kolding te Holtenau. EDMUND HALM 6/11 van Haukipudas Amsterdam. P.L. M. 23 Marseille-R'dam p. 8 11 Gi braltar. FIDUCIA, z.s. 7/11 van Odense te Ham burg GELDERLAND 6/11 van R'dam te New Castle. GEZIEN A, z.s. 7/11 van Harbolle te Hol tenau. GOUWZEE, sieepb. met s.s. Penebo 6 11 v. Rotterdam te Penebo. GOTALAND 6'11 van Oxelosund naar Rotterdam. HAPARANDA 7/11 van A'dam te Hamburg ISAR 5/11 van Varna naar Braila. IRIS 7/11 van Kobe naar Miri. JACOB VAN HEEMSKERCK, sieepb. 6/11.te Plymouth binnengeloopen met een kraan op sleeptouw. KALMAR 7/11 van A'dam te Hamburg. LIMBURG, sieepb. Antwerpen-Lönden m. 2 lichters p. 9/11 Vlissingen. NAVIGATOR z.s. 6 11 van Kolding te Holtenau. HECKAR Mudania-Continent 5 11 van Messina. NEW YORK 6/11 van A'dam te Norfolk. NUOLJA 6/11 van Lulea n. Rotterdam. ODER Antwerpen-Zwarte Zee p. 4 IJ PANAGIOTLA 6/11 v. Dakar naar R'dam. POOLZEE, sieepb. met drijvende brand spuit, Clyde-Karacht 9 11 te Aden. ROODE ZEE, sieepb. met s.s. Volturpo, Azoren-W. Italië p. 8/11 Gibraltar. SAN ANTHONIO, m.s. 7/11 van Casa blanca te Lissabon. TETJE z.s. 5/11 van Hamburg naar Hol- tqnau. URIBITARTE R'dam-Catania p. 7 11 Gi braltar. VECHTSTROOM 5/11 v. Plymouth naar Fowey. VOORWAARTS, z.s. 7 11 v. Kappein fè Holtenau. ZEEMEEUW, z.s. 5/11 van Denemarken te Hamburg. ZUID-HOLLAND 6/11 van kopenhagen naar Danzig. ZJVALUW, z.s. 7/11 van Kolding te Hol tenau. x Vandaag in den vroeger, morgen om kwart voor 6 uur, ontdekte de groenten- handelaar J. v. R., dat er in zijn stal aan den IJmuiderstraatwerg brand was ontstaan ferwijl in dat gedeelte brandstoffen, turf en kolen lagen opgestapeld. De brand kon door iemand van het gasbedrijf, hetwelk daar dicht bij is, spoedig worden gcbluscht met een slang op de waterleiding, zoodat er betrekkelijk weinig verbrand is. De ko lendampen bleken echfer hun vernielend werk op dat wat leefde, reeds te hebben verricht. Een hit. 6 kippen en een.konijn werden dcodgevonden Zij waren gestikt. Voor den groentenhandclaar een schade- post. Mishandeling. Doer mcj. J. K. alhier is aangifte gedam van mishandeling, gepleegd door Mej. B. Proces-verbaal is opgemaakt. BODEGRAVEN, 10 Nov. 1925 Kaas. Aangevoerd 260 p.; 10228 st. Eerste kwali teit 6669, tweede kwaliteit 6064; zwaardere Riiksmerk 71; met rijksmerk 5965. Handel matig. PURMEREND, 10 Nov. 1925. Kleine Fabnekskaas, aanvoer 12 stuks, 54.50 per 50 Kilo. Met merk f 57. Kleine Bóe renkaas, 18 stuks, 52 per 50 Kilo, met merk 58. Goudsche kaas, aanv. 1 st., met merk 62 per 50 Kilo. Dc handel op de kaasmarkt was goed Boter. Aanvoer 448. prijs 2.602.70 per Kilo. 320 vette Koeien, prijs 0.901.25 per K.G., handel matig. 169 Melk- en Gelde- koeien 185450 per stuk. 13 Stieren. 38 Paarden 10025© per stuk, handel vlug. 14 vette Kalveren 1.401.60 per K.G., handel matig. 210 nuchtere Kalveren '540 per stuk, handel vlug. 600 vetje Varkens 0.880.93 per K.G., handel vlug. Zouters 0.840.88 per Kilo, handel vlug. 34 magere Varkens 2048 per stuk, han del stug. 191 Biggen 1624 per stuk, han del stug. 690 Schapen 40—54 per stuk, handel matig. 315 Ganzen 5—7.50 per st. Kipeieren 1315 per 100 stuks. Eend- eieren 8.75 _per 100 stuks. 4onge hanen 0.203.00 per stuk-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 7