VAN VOETBAL-VERSLAGEN Tweede Blad Maandag 16 November A. S. C.Haarlem 65- Z. F. C.Spartaan 22. VOETBAL-UITSLAGEN 9 H. F. C.—R. C H. 2—2 Ajax—U. V. V. 5—3. OM DEN GOUDEN ONAFHANKELIJKSBEKER. Blauw WitD. F. C. 43. ietwat te langzaam spel; toch heelt zij succes als v. Gent een pass van v. Dam weet te be nutten, waarbij Schindeler de fout begaat, te vroeg uit te loopen. 0-1. Vergimst ziet ech ter dra kans, om den voorsprong door een hard schot, dat onder den vallenden keeper door gaat, te nihileeren. Het spel wordt dan spannender en enthousiaster. De Amster dammers, wier' voorhoede voortdurend aan het werk wordt gesteld, nemen dan de lei ding door Vega, nadat de geheele Amster- damsche voorhoede, alleen tegenover den Dordtschen doelman staande, heeft gefaald. Onmiddellijk na de hervatting wordt de stand wederom gelijk, doordat Oosting een hard schot inzendt, dat Schindeler wel stopt, doch waarbij de bal weer in het veld terug springt, waardoor de Dordtenaar in de gele genheid wordt gesteld, andermaal in te schie ten, thans met succes. 1 Dan is het woord weer geheel aan de Am sterdammers, waarbij twee fraaie schoten, resp. van Smit en Homburg, evenveel doel punten ten gevolge hebben. 4-2. Wanneer dan v. Asselt over den bal heeft getrapt en Oos ting wederom in de gelegenheid wordt ge steld te doelpunten, 4-3, zetten de roodhem- den er nog even alles op om te trachten ge lijk te maken, hetgeen hun evenwel niet ge lukt. N. v. d. D. Het loopt de Roodbroeken dit seizoen al heel weinig mee en de wedstrijd tegen A. S. C was hierop geen uitzondering Haarlem trof ditmaal in de Leidsche klei een volledig en enthousiast A. S. C„ daf echter zeker een nederlaag zou hebben geleden, wanneer Haarlem op volle sterkte had kunnen uitkomen. De afwezigheid van Stern in het doel, van Tekelenburg op de spilplaats bleek een te groote handicap vooral nu hun vervangers beneden de ver wachtingen bleven. Kaan deed af en toe goed werk maar een drietal fouten van hem wat en drie doelpunten voor A. S. C. Reder kon blijkbaar niet loskomen uit de klei, waardoor er in het midden een groot gat bleef. De overige spelers hebben van het begin tot het einde hard gewerkt en het vijftal doelpunten van de voorhoede bewijst wel, dat het in den aanval goed ging, al zal Robles minder moeten schieten wanneer de binnenspelers in gunstiger po sitie zijn. De terugkomst van Houtkooper zal het aanvalsspel intusschen nog kunnen rust is Haarlem dan overwegend sterker, maar voor doel loopt alles tegen. Rust 22. Vol goeden moed wordt aan de tweede helft begonnen maar na vijf minuten valt Kaan over een kalm schot van Scholten heen en is Haarlem weer achter en eenige minuten later is het al 42, wanneer Maas den man wil spelen, die om hem heen loopt om eer, voorzet te geven, waar uit Stephanus inkopt, 42. De roodbroe ken geven echter niet op en steeds wordt het spel naar het A S. C -doel verplaatst. Wanneer Brakel door alles heen is, wordt hij gehaakt, waarna hij rit den toegestanen strafschop zijn derde doelpunt maakt, 43. De spil van A. S. C is goed in vorm maar kan niet verhinderen, dat de druk op het doel van A. S. C. steeds grooter wordt. Huisman slaagt er dan in met een zeer fraai schot opnieuw gelijk te maken, 44. spannend maar A. S. C weet dtn steeds terugkeerenden aanval van Haarlem verder scoren te beletten en een nederlaag is het resultaat van dezen wedstrijd. Brakel. Bieshaar. Huisman, Dik en van Daalen, blonken uit. De nederlaag kan intusschen niet aan het animo der spelers worden ge weten want er is geweldig in de modder gezwoegd, maar het lukte niet. Z. F. C. telt één invaller voor De Boer, Spartaan is volledig. Het spel gaat vrijwel gelijk op. Na 10 minuten spelens neemt Spartaan door Kuikens uit een corner de leiding. Direct daarop maakt de thuisclub gelijk door Hoogmoed, wanneer Oerlemans is uitgeloopen. Het spel heeft veel te lijden Om den onafhankelijkheidsbeker. Rotterdam: Rotterd. XIRest van Nederland 21 AFDEELING L le klasse. Amsterdam; Blauw-WitD. F. C. 43 Haarlem; H. F. C—R. C H2—2 2e klasse. A. Bloemendaal: Bloemend.K. C. 00 Amsterdam; D. W. S.D. E. C. 04 Haarlem: SchotenW. F. C10 Hoorn; HollandiaAlc. Victrix 31 Zandvoort: ZandvoortWest-Frisia 44 B. Utrecht: HerculesV. V. A33 Utrecht: D. O. S.Hilversum 13 3C ltl&SSB, A. Helder: H. R. C.Zaanlandia30 Velsen: V. S. V.—Helder 1—5 B. Weesp: Rapiditas—E. D. W. 7—3 Amsterdam: SloterdijkAmstel 31 Wormerveer: Q. S. C.O. D. E. 61 C. Amsterdam: S.D.W.Wilh. Vooruit 10 Amsterdam: HortusNeerlandia 11 D Baarn: BaarnVictoria 30 4c klasse. A. Zaandijk: ZaandijkA. P. G. S... 10 Assendelft: Assendelft—Z. R. C78 Koog a. d. Zaan: K. V. V.—Swift 2—8 E. Halfweg: HalafwegT. C. A1'2 Reserve le klasse. Haarlem: R. C. H. II—Z. F. C. II.. 3-4 Amsterdam: SpartaanllH. F. C. II 50 Reserve 2e klasse. A. Amsterdam: W'meer II-Hollandia II 31 Wormerveer: W.F.C. II—BI. Wit III 6-4 Haarlem: Haarlem IIAjax III.... 22 Reserve 3e klasse. A. Amsterdam: A. F. C.-Spartaan III 62 Amsterdam: Blauw Wilt IV-Z.F.C. Ill 15 B. Enkhuizen: West Frisia IIA.F.C. II 03 Amsterdam: O. D. E. II—S. D. W II 1—3 AFDEELING II. le klasse. Haarlem: E. D. O.H. B. S11 Leieden: A. S. C.Haarlem 65 Amsterdam: AjaxU V. V53 Zaandam: Z. F. C.Spartaan 22 2e klasse. A. Leerdam: L. S. V.Steeds Hooger 48 Schiedam: S. V. V—H. D. V. S... 3—1 Den Haag: V. U. C.Quick 33 Weinige der zeer talrijke toeschouwers 2ullen zich over hun gang, heden naar de Spanjaardslaan beklaagd hebben. Wij zijn getuige geweest van een aardigen, tot het einde toe uiterst spannenden wedstrijd. Verdeeling der punten was o.i. ten slotte het juiste resultaat. Beide partijen hebben afwisselende periodes van overheersching gehad. Vooral in de eerste helft was het spel goed verdeeld. Het was uiterst vol toen scheidsrechter Bos de partijen liet beginnen. De namen der spelers van beiden elftal len waren: H. F. C, v. d. Meulen, Weber, de Koning. Engel, v. Houten, Reuvekamp, Gille, Besoeki, Miezerus, v, Beekufti, Sigmond, v. d. Berg. R. C. H. Vos, Kuyt, Hazevcoet, Geutkens, Krom, Nachtegeller, de Koning, v. Dam, Roelfsema, Hansen, Brugman. Nadat R. C. H. afgetrapt heeft, blijft het spel goed verdeeld. Over het geheel ver- toonen beide partijen goed spel. Nauwelijks heeft v. d. Meulen schoten van Roelfsema of v. Dam moeten stoppen, of daar laat de R. C. H.-doelman zien dat ook hij zijn kunst verstaat. Is het bij R. C. H. aanvankelijk de rechter vleugel waarvan het meeste gevaar dreigt, bij H. F. C. komt het in hoofdzaak van links. Van Beekum zoekt het in solo-hushes, waarbij hij tot tweemaal toe een fraaie kans voor zich schepte, doch ook beide malen leelijk miste. Opvallend veel hoekschoppen moeten er op beide doelen genomen worden, die zooals steeds niets opleveren. Wanneer de rechtervleugel na circa een groot kwartier spelens goed opbrengt, krijgt de R. C. H.-middenvoor den bal toegespeeld. Met een onverwacht, hard schot gelukt het hem aan z'n club de leiding te geven (10). De H. F. C.-supporters moedigen hunne aanhangers luide aan en blijkbaar helpt het. want de R. C. H.-achterhoede krijgt volop werk. Wanneer goed samenspel tusschen Sigmond en v. d. Berg den bal voor het R. C. H.-doel brengt, zorgt v. Beekum voor den gelijkmaker. (1I). I Tien minuten na een gelijk opgaand begin I van den strijdj kopt Van Doorn uit een voor zet van links den bal in het Ajax-doel. 0-1. U. V. V. wordt wel zwaar gestraft door een penalty wegens een niet ernstig vergrijp op den rand van 't strafschopgebied. Uit deze penalty scoort Volkers den gelijkmaker en binnen enkele minuten brengt dezelfde spe ler door twee kopballen, uit voorzetten van Hamel, den stand op 3-1. Het tweede doel punt had Balt dienen te voorkomen, maar hij stompte te veel en ditmaal stompte hij mis. Als bij een U. V. V.-aanval de verdediging ver is opgedrongen, stormt Twelker alleen op hyt Utrechtsche doel af, om met een zeer fraai en scherp schot den voorsprong tot 4-1 op te voeren. Na de hervatting begint Ajax het offensief, maar U. V. V. doet gevaarlijke uitvallen en D. Buitenweg verkleint na „gezellig" solo- spel den achterstand tot 4-2, hetgeen voor U. V. V. het sein is tot een krachtig atta queeren. Het Ajax-doel doorstaat menig ge vaar, maar uit een snellen aanval op de Utrechtsche veste, weet Iseger Ajax' voor sprong te vergrooten, 5-2. U. V. V. antwoordt met een tegenpunt, verkregen door het goed doorloopen van Van Doorn op een slecht weggewerkten bal en met 5-3 voor Ajax komt het slot. Tel. RotterdamRest van Nederland 21. Deze ontmoeting is, evenals de meeste vorige wedstrijden, door de Rotterdammers gewonnen. Door verschillende wijzigingen in „de Rest" was deze ploeg danig verzwakt en stelde dan ook volkomen teleur. Om goed twee uur stellen de volgende elftallen zich onder leiding van scheids rechter J. Mutters op: Roterdamsch elftal: v. d. Bergen (Excelsior), Van Zwieteren (Sparta), Van Dijke (Feijenoord), Van Heel (Feijenoord), Bul (Feijenoord), Steeman (Sparta), Manssen (Excelsior), Ruffelse (Sparta), Bak (Excelsior), Formenoy (Sparta), Weber (Sparta). Van Tilburg (N.O.A.D.), Dorjee (D.H.C.), Koster (Stormvogels), Vaags (Vitsse), Leg ger (Be Quick), Veldkamp (Enschedé), Frolich (Enschedé), De Haas (Be Quick), Enthousiast werpen beide partijen zich weder in den strijd en het publiek wordt op fraai, zich snel verplaatsend spel onthaald. Gedoelpunt wordt er voor rust niet meer. Een ieder is vol verrukking over het tot heden genotene en van een eventueele uitslag valt nog niets te zeggen. Wanneer 't spel weder hervat is, neemt aanvankelijk H.F.C. 't spel in handen. Ha- zevoet en Kuyt, met in laatste instantie Vos, weren zich geducht. Ook Krom valt in deze periode op. De rechtervleugel der Haarlemmers wordt inmiddels ook wat actiever en diverse voor zetten van Besoeki belanden voor doel, maar worden weggewerkt. Wanneer Miezerus eens een goed schot inzendt, weet de R. C. H.-doelverdediger dit fraai te stoppen. Vallende kan hij den bal niet voldoende verwerken, en daar rent v. Beekum toe, waarna hij den bal hard, in zendt (21). Fraai werk was dit van den H. F. C.-midvoor. Een poosje vertoont R. C. H. nu een eenigszins zenuwachtig spel, doch vrij spoe dig herstelt zij zicW en beleeft het H. F. C.- doel benauwende oogenblikken. Wanneer eens niet voldoende door een der H. F. C.- backs wordt weggewerkt, is een der R C. H.-mannen er vlug bij en van korte afstand geeft hij v. d. Meulen geen kahs, o.i. had hier uitioopen van den H. F. C.-doelman wel licht nog redding kunnen brengen. (22) De spanning werd nu eerst recht groot R C. H. blijft een ietsje sterker, hoewel de H. F. C -uitvallen uiterst gevaarlijk blijven. Onder groote spanning verstrijkt de verdere speeltijd, en wanneer einde ditar is, hebber, de partijen de punten eerlijk gedeeld. De uitslag geeft o.i. een juist beeld van beider kracht. Het geheel was een fraaie, span nende strijd waarbij vooral aangenaam aandeed de werkelijk aangename verhou ding, waaronder gespeeld werd. Speelden over het algemeen beide par tijen een goeden wedstrijd, speciale uitblin-. kers waren bij R. C. H Vos, Krom cn Koning, terwijl bij de H. F. C. speciaal Sigmond, Engel, Miezerus en na' rust v. Houten genoemd mogen worden. Scheidsrechter Bos leidde goed, hoewel het hem ook niet moeilijk gemaakt werd. Nadat Blauw Wit het eerst in het offensiel is geweest, waarbij Ferwerda geen kans ziet, alleen tegenover den keeper staande, tc doelpunten, gaan de gaste"n tot den aanval over. De voorhoede der Dordtenaren ont plooit daarbij een goed sluitend, doch soms verbeteren. Het elftal van de gastheeren vergoedde door enthousiasme veel wat aan eapicif.eiten ontbrak, al hebben zij in Roem, Josson en Jansen eenige zeer goede krachten Wamsteker is hard op retour en was thans op zijn gewone plaats ook lang niet zeker. De leiding van den heer Katoen was niet al te besf, beide elf tallen ondervonden zulks. Op een bijzonder glad zwaar veld stel len de elftallen zich op met: Haarlem; Kaan van Daalen Maas Torringa Reder Dik Robles Bieshaar Huisman Brakel Onkenhout. Stephanus Goslings De Ruyfer Scholten Janssen Blom Roem Vreeken Josson Wamsteker A. S. C. v. d. Meer Haarlem brengt den bal aan het rollen en wanneer Torringa goed naar Robles plaatst weet Brakel reeds na twee minu ten spelen uif den volgenden voorzet te scoren, 01. A. S. C. valt dan enthousiast aan en na een voorzet van Janssen wordt Kaan met den bal overde lij ngewerkt maar op te hardhandige wijze en eefi vrije schop fegen A S C is het resultaat. Kaan stopt dan goed enkele harde schotena naar wanneer hij Dik niet begrijpt en beide spelers vallen, schiet Scholten den gelijk maker in het net '—1 Torringa voorkomt dan een tweede doelpunt, waarna Katoen Haarlem een kans ontneemt, door ten on rechte voor buitenspel te fluiten Haarlem combineert in het veid goed maar de ver dediging van A S C is zeer actief Eenige hoekschoppen worden weggewerkt en schoten van Dik en Brakel gestopt. Haar lem is nu sterker maar het verdiende doel punt blijf! uit en wanneer Brakel en Bies haar worden vastgehouden wanneer zij zullen schieten is Katoen afwezig. De aan vallen van A S. C. zijn intusschen ge vaarlijk door het thousiasme waarmede zij werden ondernomen en wanneer Kaan een bal laat vallen profi teert Stephanus hiervan om den stand op 21 te brengen Reder kan op het zware veld niet wegkomen en 'veel steun heeft de voorhoede van hem niet. Dik is de man die er voor zorgt, dat de Haarlemvoor hoede steeds op het A S C.-doel kan af gaan. dat zeer gelukkig wordt verdedigd. Na een hoekschop maakt Brakel handig gebruik van een fout van v. d. Meer om den stand weer gelijk te maken. Tot de Middelste ioto links: Een gelijk spel was het resultaat van deze plaatselijke ontmoeting. Onze fotograaf kiekte den invaller-doelman van R. C. H,, bij een hoogen voorzet op zijn doel. Middelste foto rechts: Een tweede moment uit de plaatselijke ontmoeting. Van der Meulen maakt een R. C. H.-aanval onschadelijk. Bovenste foto: E. D. O. forceerde tegen de leiders van afd. II een gelijk spel. Moment voor het E. D. O.-doel. Onderste foto: Ook onze tweede foto uit den wedstrijd E. D. O.H. B. S. is genomen voor het doel der Haarlemmers, waar de Haagsche voorhoede het Kuil c-s lastig maken. A. S. C. komt dan weer meer in den aan val en vooral de rechtsbuiten is zeer ge vaarlijk Wanneer een paar Haarlemmers vastzitten in de modder scoort de Ruyter voor A. S. C en een voorzet van Stepha nus wordt door Scholten ingekopt, waar dóór A S C weer 64 voorstaat Haarlem wijzigt de opstelling en van Daalen die mee naar voren gaat stelf Robles in staat er 65 van te maken. De laatste tien minuten zijn geweldig van het gladde veld. Voor de rust wordt niet meer gedoelpunt. Direct na de hervatting neemt Z. F. C de leiding door De Maar Kort hierop scoort Spartaan den gelijkmaker, wanneer Kuikens een schot inzendt, waarbij De Vries uitglijdt en tevergeefs naar den bal grijpt. Een aantal corners wordt op beide doelen geno men, welke echter geen resultaten opleve ren, zoodat, als het einde komt, de stand nog gelijk is- Tel. Goedhart (Ensch. Boys), Hermans (P. S. V.), Nagels (Enschedé). Het Bondselftal trapt af, doch de Rotter dammers weten onmiddellijk het leder te veroveren en een verwoede aanval volgt, doch de verdediging der roodbaandjes wer ken het leder weg. Een schot van Ruffelse veroorzaakt een benauwd oogenblik op het doel der gasten, maar Van Tilburg redt val lende. Dan komt het bondselftal in actie en keurig samenspelend onderneemt zij eenige goede aanvallen, welke de Rotterdamsche verdediging heel wat hoofdbrekens kosten. Bij een van deze aanvallen zendt De Haas een hard schot in, dat v. d. Bergen, nadat hij het leder uit zijn handen liet vallen, ver werkt. Even later moet hij echter voor een goed schot van Hermans, dat door z'n han den glipt, het onderspit delven (01). Bij een aanval der Rotterdammers krijgt Formenooy een kansje voor den gelijkma ker, doch zijn schot gaat juist over. Het bondsel.'tal blijft echter het best van het spel behouden en de Rotterdamsche verde diging moet alle krachten inspannen om de goed combineerende vlugge voorhoede in bedwang te houden. Plotseling een aanval der Rotterdammers, Formenooy krijgt het leder toegespeeld, plaatst op het juiste moment naar Bak, die met een goed schot de partijen op gelijken voet brengt (11). De roodbaadjes vallen hierna weder on stuimig aan en maken het de Rotterdam sche verdediging zeer lastig. Een hard schot sche verdediging zeer lastig. Tot doelpunten komt het echter niet, zoodat de rust komt met gelijken stand. Even na het begin van de tweede helft betreedt de burgemeester Mr. Wijtema het terrein en wordt met handgeklap begroet. Er ontspint zich direct een hevige strijd om de leiding, waarbij beide doelen om beurten in gevaar verkeeren. De Rotterdam mers spelen beteT dan voor de rust en hun aanvallen zijn zeer gevaarlijk. Een goed schot van Weber wordt door Van Tilburg naar behooren verwerkt. Na twintig minuten spelens hebben de Rotterdammers succes als Formenooy mét een formidabel hard schot in de rechterbovenhoek van Tilburg pas seert (21). Het bondselftal geeft zich echter nog niet gewonnen en valt krachtdadig aan, waarbij De Haas een fraai schot inzendt, dat v. d. Bergen intusschen stopt. Ook een schot van Frolich, vanaf de lijn, verdient vermelding. De strijd blijft spanend met dikwijls heel aardige momenten. Verandering in den stand komt er echter niet meer, zoodat het Rot terdamsche elftal met 21 wint. Het dient echter gezegd, dat een gelijk spel de ver houding beter weer gegeven had. Dordrecht:'O. D. S.Neptunus 52 B. Utrecht: Velox—B. M. T4—1 Rotterdam: XerxesA. -D. 032 Gorinchem: S. V. W.—C. V. V1—0 Delft: ConcordiaV I. O. S24 Gouda: OlympitR. F. C84 3e klasse. A. Bodegraven: BodegravenAlphen 05 Den Haag: V: D. S. -D. V. C... 2—0 B'. Delft: DelftVlaardingen 00 Rotterdam: LeonidasR. V. C53 C. Rotterdam: S. I. O. D.Gouda 05 Rotterdam: D. C. L.U. S. C42 4e klasse. A. Haarlem: T. H. B.Norvicus 43 Haarlem: AuroraE. H. S21 Den Haag: D. V V.—H. D. V1—2 B. 's-Gravenzande: 's-Gravenz.Ooiev. 7—1 C. Maassluis: M A. A. S.V. D. L, 14 Naaldwijk: NaaldwijkB. E. C31 B. Rotterdam: OvermaasW.E.S.C.O. 52 Reserve le klasse. Rotterdam: C. V. V. II—H. V. V. H 2—2 Schiedam: H. D. V. S. IIFeijen. II Delft: D. H. C. II— H. B. S. II.... 5—2 Dordrecht: D. F. C. IISparta II.. 18 Reserve 2e klasse. A. Den Haag: Quick IIQlympia II. 11 Den Haag: H. V. V. Ill—S. V. V. II 2—2 B. Rotterdam: Excelsior IID. F. C. Ill 13 Gorinchem: Unitas IISparta III.. 40 Reserve 3e klasse. A. Den Haag: H B. S. IllConcord. II 25 Leiden: Lugdftnum IIH. V. V. IV 42 B. Gouda: G S. V. IIS. V. V. III.. 1—3 Gouda: Gouda IITrdnsvalia II.. 00 C. Leerdam: Leerdam IIExcelsior III 13 AFDEELING III. le klasse. Deventer: Go AheadQuick 31 Zwqlle: Z. A. C.D. O. T. 013 AFDEELIN IV. 1c klasse, Tilburg: Willem IIWilhelmina 23 's-Bosch: B. V. V.Bredania 01 AFDEELING V. le klasse. Leeuwarden: FrisiaVelocias 03 Veendam: VeendamAchilles 32 Groningen: G. V. V.Friesland42 BUITEN DE COMPETITIE. Eindhoven: P S. V.N. O. A. D... 2^-0 Tilburg: LongaG. U. D. O. K. 11 Vlaardingen: FortunaD J. S24 1 Feyenoord II 2 verliespunten w. n. o. I»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 5