De inbraken in Haarlem en Omstreken. Eersie Lusirum ,,Voor Eeren Deugd" D: SPAAREBANK Mannenkoor „Caecilia" BisocoopvoorsteUingen van Dierenbescherming. GAZONS AAN DEN HEEREN- SINGEL. Schoorsteenbrandje. Zonder stempel. Aanrijding. .ubileum bij de Haarlemsche Politie. Beëedigd. Een raadsbesluit door de Kroon vernietigd. BURGERLIJKE STAND. Ingezonden mededeelingen mt Be Firma SI. J. LAMP, Barteljorisstraat 18 bericht, dat hare SINT MICOLAAS EXPOSITIE gereed is. Alléénverkoop van de eerste klasse fabrikaten: ECHT DELFTSCH - WEDGWOOD - GOUDA en KOPENHAGEN Tint Koperwerk Electr. lampen Baccara kristal De Bazel glaswerk Echte Herdermessen Gerozilver Faillissementen. Het ongeiuk aan bet Hoogovenbedrijf. Gevonden dieren en voorwerpen. BEVERWIJK. 101 Va 101 Vs Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. kópenhaufn HEEMSTEDE INGEZONDEN. Berichten uit onze vorige oplage De Jouvenel over Syrië. Werkgevers en werknemers in T wente. Ingezonden mededeelingen 60 cents per regel. Vraagt, WRUFWAS voor vloeren en meubelen De heerlyhe zuivere terv pentyViwas van de Erdal Fabriek te Amsterdam Brengt Zon ncglans cn Dennengeur in Huis STOOMVAARTLIJNEN. LAATSTE NIEUWS Stormwaarschuwingsdienst. Intern. Land- en Tuinbouw tentoonstelling in 1926. Door den electr. draad gedood. Het schaaktournooi te Moskou. Generaal Naulin naar Parijs. Painlevé zal heden de critieh beantwoorden. Frankrijk schaft de duik- booten niet af. Zagloel Pasja opnieuw in actie? De douane conferentie. ORDE EN ARBEID. De soliste voor het Concert, op Donder dag a.s.. Mevrouw A, de LangeWibbels, 5 door ziekte verhinderd op te treden. Het Bestuur is er in geslaagd de bekende Concertzangeres. Mevrouw Hennine Poel Scholten te Haarlem, berei te vinden haar te vervangen. De Heer Jacob" Bijster, die reeds als begeleider optreedt, zal zich bo vendien in het tweede gedeelte van het programma als piano-solist doen hooien. Dinsdagmorgen werd er in de Gemeente lijke Concertzaal een bioscoopvoorstelling gegeven, georganiseerd door de Yereeniging tegen het mishandelen van dieren. De helft der leerlingen der 6de en 7de klassen der Haarlemsche scholen woonden de voorstel ling bij, de andere helft kwam 's-middags om 2 uur. De heer J. Ennik, algemeen inspecteur van de Ned. Vereeniging, leidde de voorstel ling in, waarna een aantal lantaarnplaatjes vr.n vogels uit de Duinstreek vertoond wer den. Na de bekende vogelfilm van den heer Vermeulen kwam een komisch nummertje. Het hoofdnummer was de film „Cesar de trekhond een boeiend trekhonden drama in 2 acten.Tot slot werd een vroolijk filmp je vertoond. Gistermiddag te kwart over 2 uur had een zelfde voorstelling plaats voor leden der vereeniging. Op hot oogenblik is men van gemeente wege bezig met het verbeteren van den Heerensingel. Langs de tramrails worden grasgazons gelegd, terwijl hier en daar aan- planting zal geschieden. Dit zal een goede verbetering blijken te zijn. als alles ereed is. De verfraaiing van den Singel zal het wel goed doen. Gistermorgen omstreeks 10 uur ontdekte een kruideniersbediende, die juist per fiets ter plaatse passeerde, dat er rookwolken kwamen uit perceel Zomerstraat 11. Fluks waarschuwde hij de bewoonster, doch liet het daar niet bij, maar stak zelf de handen uit de mouwen, toen hij bemerkte, dat door roetaanlading een schoorsteenbrandje was ontstaan. Hij droeg de brandende kachel naar buiten, doofde het vuur, veegde den schoorsteen uit en toen de brandweer kwam was het zaakje al opgeknapt. Een flinke helper! De 33-jarige A. L., koopman en de 27- •jarige H. A-, eveneens koopman, beide wonende in de Amstelstad verkochten, of waren in het bezit, van speelkaarten waar van de harte Aas niet op de voorgeschre ven wijze met een stempel was getatoueerd. Een agent merkte dit op en vergezelde de beide kooplieden naar een zeker gebouw in eigenaar verwisselden. Een proces-verbaal volgde als dessert. Dinsdagmorgen omsteeks half 12 had er in de Jansstraat een aanrijding plaats tus- schen een tram en een auto. Een en ander geschiedde, doordat die auto bij het omkee- ren midden op de rails staan bleef. Een staking van den motor was hiervan de oorzaak De bestuurder van de aanko mende ttam kon hierdoor niet tijdig ge noeg meer stoppen, zoodat een aanrijding volgde Resultaat: een gesprongen voorband van de auto en eenige vertraging. De tramwa gen was er zonder kleerscheuren afgeko men. De heer K. Pluister, hoofdagent bij de Haarlemsche Politie, viede gisteren den dag waarop hij voor 25 jaar zijn taak aan vaardde. kan zijn collega's mocht hij als herinne ring aan het feest een fraaie theekast in ontvangst nemen, terwijl het gisteravond door de HaarU rusche Poiitiemuziekvereeni- ging onder leiding van den heer R. v. 't Ho ff een grootsche serenade is gebracht. De heer mr. K. J. C. G. Bit. van Harden- broek, burgemeester der gemeente Benue- broek, werd beden beëedigd als ambtenaar van den Burgerlijken Stand dier gemeente. Blijkens mededeeling in de „Staatscou rant" is afgekondigd het Staatsblad, dat het besluit van de Kroon bevat, waarbij vernie tigd wordt een verordening, krachtens de Hinderwet in de raadsvergadering van 4 Maart 1919 vastgesteld. Naar wij vernemen, betreft deze vernie tiging van een raadsbesluit het volgende: In Haarlem mocht geen 'enkele inrichting, welker oprichting vergunning noodig had krachtens de Hinderwet, worden gesticht. Hiervan was uitgezonderd het terrein aan den overkant van het Spaarne. De bedoeling der verordening was, om voor de industrie een bepaald deel aan te wijzen en wel het terrein aan den overkant van het Spaarne. Bedoelde verordening is indertijd gocd- gekeutd door Ged. Staten. Intusschen is een industrieele onderneming 'n verzet gekomen tegen een geweigerde ergunning, op grond dier verordening. In hoogste instantie is deze kwestie nu terecht gekomen bij de Kroon en deze heeft nu be doelde verordening vernietigd. Wat de gevolgen hiervan aullen zijn, valt nog niet te beoordeelen, omdat het besluit van de Kroon nog niet in het bezit van het gemeentebestuur is en ook het betreffende Staatsblad nog niet verschenen is. Vermoedelijk heeft de Kroon het vernieti- gingsbesluit genomen op groüd vatf het feit, dat de verordening een te vérstrekkende be doeling had. Ondertrouwd: 18 Nov. L. C. Flart en _M. P. F. Hersmis E. Bouwer en T Dusscho- ten S. Otsen en M. C. H. Scholten T. J. Meijer en M. H. Aalders J. W'. Schoonhoven en W. v. d. Bel H. W. Antonisse en M. V. Beller G. de Kus- ter en E. W. M. Brethouwer. Getrouwd: 18 Nov. F. J. Kok3 en J. v. Rooden. H. v. d. Raadt en A. Sioie C. Officier en H. H. DordtmundtC. D. Rbosdorp en C. C. J, Nolet P. G. Spee en M. C. v. Terheijden J. Nouwen en C. H. A. Knipper A. Hubert en C. J. Hoog land H. Veen en M. Jansen M. v. d. Broek en W. J. H. Wesseling W'. Hila- rius en J. M. v. d. Aar. - - Geboren: 15 Nov.: J. SnoeksWouden berg, d.; 16 Nov.: A. M. v. RijnHildcrs, z.; 17 Nov.: G. M. de JongStokman, 2 d.; H. C. M. v. d. KroftKoelemii. d.; M. v, d. HilstLute, d. Overleden: 16 Nov.: J. LinaKruijt, 65 i„ Heerensingel: T. SchagenTaanman, 71 j., Karolingenstraat: 17 Nov.: H.- J. v. Bree- inen, 52 j., M. v. Heemskerkstraat: H. C. KluitTraksel, 70 i„ Gasthui.«l»anj C. A. v. Siooten, 61 i.. Voortingstraat. De Dipcesane Bond „Voor Eer en Deugd" in het bisdom Haarlem viert zijn eerste lustrum en dit eerste lustrum werd op feestelijke wijze herdacht. In de St. Jozefkerk aan de Jansstraat werd gistermorgen te 8 uur een stille H. Mis opgedragen, waaronder een alge'meene H. Communie der leden tot welslagen van het congres, dat ter gelegenheid van dit lustrum werd gehouden. Treffend was het te zien, dat talrijke mannen en vrouwen ter H. Tafel naderden, om Gods' zegen te vragen over het werk dezer zoo bij uitstek verdienstelijke ver eeniging. De morgen werd verder in be slag genomen door een huishoudelijke ver gadering te half 11 in het gebouw St. Bavo. Deze vergadering, belegd voor de man nen- en vrouwenafdeelingen, stond onder leiding van Mr. Joh. Hermans. Verschillende leden grootendeels bestuurs leden der afdeelingen in het Diocees, woon den deze bijeenkomst bij, die met gebed werd gedpend. De voorzitter opende de vergadering met een kort openingswoord. Spr. releveert eenige werken van de vereeniging. De vereeniging heeft vooraL gewerkt ten opzichte van het strandleven. - Hoewel het werk veel moeilijkheden ondervond, kon reeds iets bereikt worden. Ook werd krachtig gearbeid tegen het Neo-Malthusianisme. Uit een en ander kan geconstateerd wor den, dat de vereeniging vruchtbaar en ze genrijk werkt. Juist uit dit zegenrijk werk blijkt hoe onmisbaar de vereeniging is, want er, is nog veel te doen. Spr. hoopt, dat wanneer het tweede lus trum herdacht wordt, men op evenzoo ze genrijk werk zal kunnen terugzien. Opdat' nog in breeder kringen zal kun nen worden uitgedragen wat „Voor Eer en Deugd" in de afgeloopen jaren deed zal het agenda punt: Overzicht van het werken der Diocesane Bonden in het eerste lustrum door den secretaris: kapelaan A. v. Leipsig, behandeld worden op de propaganda-ver- gadering des middags. Hiermede wordt al gemeen accoord gegaan. Daarna worden de notulen der vorige 7c<'''dering vastgesteld. Dan jvordt het' jaarverslag uitgebracht door de Secretaresse der vrouwenafdeelingen over het afgeloopen jaar, In dit verslag wordt de wenscheli'kheid geuit, dat naast elke vrouwenafdeeling ook een mannenafdeeling zou worden opgericht. Hierdoor kan het werk in zijn geheel voor de vereéniging verricht worden. Gememoreerd werd ook de ontslagaan vrage van mej. Bonnike als, voorzitster der afdeeling. Uit het verslag der onderafdeelingen blijkt dat overal een groote en intense actie wordt gevoerd met veel succes. Hierna volgth het verslag van den secreta ris der mannenafdeelingen. Uit dit verslag blijkt, dat de zelfheiliging op de eerste plaats staat Het ledental wis selt. Bij krachtige propaganda zal dit echter zeker stügen. zooals het succes van sommige afdeelingen getuigt. In alle afdeelingen.is het ,Ora en Labora" eerste wensch. De voorzitter brengt inmiddels een woord van hartelijken dank aan Rector Wanna en kapelaan v. Leijsig voor bun werk in de af geloopen vijf jaar, waarmede de vergadering met een krachtig applaus instemt. Enkele mededeelingen van het hoofdbe stuur worden nog voorgelezen. De aftredende bestuursleden: mej. Zwart, Mr. Joh. Hermans en dc heer Kaptein, wor den bij acclamatie herkozen De rekening en verantwoording van de penningmeesteresse van de vrouwe'nafdeelin- gen wijst een batig saldo aan van 453.6314. De rekening en verantwoording van den penningmeester van de mannenafdeelingen 'wijst aan een batig saldo van 44. Aan de orde zijn dan voorstellen van het Diocesaan Bestuur. Het eerste voorstel is de uitbreiding van den werkingsfeer van „Voor Eer en Deugd" welk voorstel door kapelaan van Leisig werd toegelicht. Het ware gewenscht, dat contact gezocht werd met de besturen van patronaten cn ge- zellenvereenigingen, opdat de jonge leden dier patronaten later goede leden voor de af deelingen zouden kunnen zijn. Verder contact zoeken met een comité van actie voor de zedelijkheid om in die plaat sen waar geen afdeeling is gevestigd, toch met succes te kunnen werken onder de gods dienstige vereenigingen. Dan lou vanuit het Diocesaan bestuur van Voor Eer en Deugd toch invloed kunnen worden uitgeoefend op dergelijke plaatsen. Dit voorstel van het Diocesaan Bestuur vindt instemming en de voorzitter dringt er op aan dat dit voorstel nu ook zal worden uitgevoerd. Aan het hoofdbestuur wordt voorgelegd de vraag: Kan hei Hoofdbestuur in contact treden met het Hoofdbestuur der Posterijen, om trent maatregelen tegen de doorzending van pornografische lectuur en illustratie? De voorzitter deelt mede dat het Hoofd bestuur der Posterijen reeds maatregelen in die richting heeft getroffen. Het Hoofdbestuur wordt verzocht pogingen te doen, welke daarheen leiden, dat in navolging van Rot terdam en den Haag, ook in andere grootere plaatsen van ons land een afzonderlijk ge organiseerde Zedenpolitie tot stand kome. De voorzitter zegt, dat dit punt naar het Hoofdbestuur zal worden doorgezonden. In tusschen lijkt het spr. het best, die hier voor elke afdeeling zelve dit bewerkt. De afdeeling Haarlem spreekt de wensche- lijkheid uit in groot formaat te laten druk ken en te doen ophangen in onze R. K. meisjesscholen voor L. O., M. U. L. O. en H. B. S, circulaires betreflende de kleeding. Mej. Bonnike wijst er op, dat het veel beter zou zijn dit niet te doen, doch dat de directrices der scholen streng toezicht moe ten houden. Het ophangen der circulaires geeft ontevredenheid. Spr. stelt daarom vor dit voorstel niet aan te nemen. Een afgevaardigde van een der andere afdeelingen wijst erop, dat meestal de kin deren zelf omtrent de kleading niet veel te zeggen hebben. In deze zijn de cuders dege nen die er opmerkzaam op gemaakt moe ten worden. Na bespreking wordt besloten de zaak alsnog in handen van het bestuur te stellen om prae-advies De afdeeling Rotterdam vraagt: Wat kan gedaan werden om te voorkomen, dat de vlugschriften „Quo Vadis" en „Geen Kwaad"? in handen van onbevoegden komen. De afdeeling Amsterdam antwoordt, dat deze vlugschriften in gesloten enveloppe werden rondgezonden, waar dit noodig ;s. Thans om onkosten te veorkemen zoekt men personen, die deze gesloten envelop pe? willen bezorgen. Verder wordt het aan de prudentie der verschillende afdeelingen overgelaten, hoe zij deze vlugschriften w.llen verspreiden. De contributie wordt vervolgens gehand haafd. zooals deze was. Bij de rondvraag wordt aangedrongen het woningvraagstuk in de groote steden nog eens in studie te nemen. De voorzitter zegt, dat dit hoofdzakelijk een iaak is voor het hoofdbestuur. Een rapport kan dienaangaande samengesteld werden door dcskund.ge personen. Hierna wordt het woord gegeven aan rector L. M. M. Verhöekx lot het houden van zijn inleiding. I Een hartelijk applaus was de belooning voor de interessante inleiding. De voorzitter dankt rector Verhoekx en spoort de aanwezigen aan het voorgehou- dene ter harte te nemen en uit te dragen, opdat zoo tot oprichting van afdeelingen in kleinere plaatsen zou kunnen worden over gegaan. Na enkele bespreking wordt de vergade ring na een dankwoord met gebed gesloten. 17 November 1925 werden in staat 1 van Faillissement verklaard: H. A. van Smeerdijk, groenten- en fruit handelaar te Halfweg; curator Mr.' A. A. Huizenga te Haarlem; B. J. van Graas, vroeger slager, thans los werkman, wonende te Oude Wetering gemeente Alkemade; curator mr. L. G. van Dam, alhier; J. Stokman, vroeger winkelier in manu facturen, van Marumstraat 28 fe Haarlem, thans cacaobewerker te Haarlem, Nagtzaam- olein 11, curator mr. C. Blankevoort, Haar lem. Rechter Commissaris Jhr. Mr. R. de Ma- rees van Swinderen, te Haarlem. Opgeheven werden de faillissementen van: H. Schuur, bouwondernemer te Zand- voort; curator mr. A. Bruch. G. W. Need, pianohandelaar te Velser- oord; curator mr. K. Westerling te IJroui- den. Th. J. J. Keegel, kapper te Oude Wete ring, curator mr. F. J. D. Theyse, te Haar lem. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der uitdeelingslijstcn, van: J. van Rijn, timmerman en aannemer te Eeimuiden, curator mr. L. Ali Cohen, al hier. H. Hooyberg, veehouder te Ilpendam, cu rator mr. H. Tuymelaar te Bloemendaal. De gearresteerde Van Os, verdacht van de inbraken in Haarlem en Omstreken den laatsten tijd gepleegd te hebben, is vanmor gen in de politiepost te Overveen aan een langdurig en nauwgezet verhoor onderwor pen. Hierbij waren rechercheurs uit Haar lem,. Bloemendaal. Heemstede. Schoten en andere omliggende gemeenten tegenwoordig. Bij dit verhoor ontkende dc verdachte, schuldig te zijn aan de gepleegde inbraken. Er zijn echter verschillende aanwijzingen in handen der politie, welke er op duiden, dat de man wel de inbraken van den laatsten tijd gepleegd heeft. Bij de huiszoe king bij v. O. is niets van de bij de inbra ken gestolen goederen teruggevonden en de gearresteerde laat zich ook over dc ver berging der goederen niet uit. Evenmin laat hij zich uit over het feU. of hij al dan niet medeplichtigen gehad heeft. Hij blijft alles cntkennënT De politie zet haar onderzoek voort en zal mogelijk bierbij gebruik maken van de hulp van een oolitiehond. Behalve de Bloemendaalsche politie heeft ook de Haarlemsche politie een huiszoeking gedaan in de woning, van v. Os te Oud- Schoten. Weliswaar was in Haarlem slechts één inbraak gepleegd en was bij die inbraak alleen geld gestolen. Maar bij die inbraak was een knop van een deur achtergelaten en nu heeft de politie een onderzoek in de woning ingesteld om te weten of die deurknop in het huis van den gearresteerde thuisbehoort. Over den uitslag van dat on derzoek valt niets mede te deelen. De politie weet niet of hij medeplichtigen heeft gehad. Maar hoewel de politie dat punt niet versmaadt en onderzoek doet na.ar eventueele medeplichtigen, achten wij de waarschijnlijkheid, dat hij medeplichtigen heeft gehad niet groot. Immers uit alles blijkt, dat hij speciaal uit Helder is gekomen en zich te Oud-Schoten vestigde met het doel hier den omtrek af te grazen. Blijkbaar deed hij dat in zijn een tje. De onbewoonbaar verklaarde woning, waarin v. Os huisde, staat aan den Rijks straatweg te Oud-Schoten, tegenover de R.-K. Kerk ongeveer. Van buren vernomen wij, dat hij daar sinds een week of zes woonde. Meuhllen staan cr niet in het huis. Alleen een paar mooie schilderiien staan er op den schoorsteen. In den hoek een veld bed met een paar dekefls en een soldaten- las. Op de buitendeur staat met groote letters de naam van den bewoner geschil derd. Water, gas of electriciteit was er niet in de woning. Had hij water noodig dan vroeg hij dat even aan de buren. Hij be moeide zich niet met de buren, kwam oo ongeregelde tijden thuis, ging s-avonds soms uit maar het is niet bekend, dat hit ook bezoek van andere mannen of vrouwen ontving Aan buren vertelde hij, dat hij ge trouwd was en vier kinderen heeft. Ii^ hoe ver dit waar is, weten wij riet. Hii scheen ook zeer 'sober te leven, want een dezer dagen was hij bezig met een kraai te pluk ken cn te ontdoen van de ingewanden. Toen men hem vroeg wat hij daarmede ging doen zeide hij den vogel te willen opzetten. Het feit, dat de man hier als inbreker niet bekend was. maakte het wel moeilij ker hem te snappen, omdat elke aartwijzing tegjn hem ontbrak. Hij heeft ook een ge lukkige plaats uitgekozen voor zijn woning. Langs de Jan Gijzenvaart kon hii gemakke lijk en vrij ongemerkt nsar Bloemendaal ko- Naar wij vernemen, is de toestand van den 27-jarigen Van Leer, die gisteren aan het Hoogovenbedrijf van 20 M. hoogte in een schacht viel cn ten gevolge daarvan een wervelkolom-fractuur opliep, hoogst ernstig. Politiebureau Srnedetsraat ceintuur (grijs), idem (gabardine). J. Zwetsloot, Westerstraat 43, handschoen, Laatstra, Damstraat 20rood, gele hond, Fauna. Th. Dekker Julianalaan 323, spaniel met penning. Blankwater, Tet- lerodcweg 25, grijze kinderhandschoen. K. v. Zalen, Brouwersvaart 116 motorhandschoen. Politiebureau Smedestraat, handschoen. N. Visser, Brederodestraat 2, haarkam Tiesman, KI. Margarethastraat 34 gr. witte poes, Fau na. Boeke Huydekoper, Spaarndammer- weg 1, gr.-witte poes, Fauna Rijsdijk, L. Annastraat 12 e, zwarte poes Fauna. H. v. I.iemt Warmoesstraat 30, med. m portret. S. Christiaans, Romolenstraat 27. damesporte- monnaie. H. W. Oldenburg Tetterodestr. 24, damesportemonnaie m. i. Politiebureau Sme destraat, pak touw. J. A. v. Wijland, Potgie- terstraa't 15, pakje met handschoenen en boord. W. v Nimwegen, Bannesteeg 10?, por. temonnaie m. i. H. J. Lenaarts, Oost Indië- straat 48, rijwielbel.merk. P. Eerhart, Kerk hofstraat la, idem, B. Blom, Kloosterstr. 20rd„ autoslinger. G Veen, Romolenstr. 11, dames- taschie m. i. Velo-waschmachine Mij. Ri- viervischmarkt 3, rijwielbel.merk. Bus, Stoomboot Mij. Spaarne, bint. Watsema, v. d. Hulststraat 13, vulpenhouder. Eec mooi succes. Gisteren slaagden de zes eerste leerlingen van de naai- en vak school van de zusters aan de Peperstraat. De leerlingen slaagden voor het examen kooken, naaien en knippen, volgens dc cischen der Eerste Nederlandsche Vergeni- ling van Modevakscholen. Ten bewijze, dat zij den cursus met goed succes hebben gevolgd, had ieder een keu rig costuumpje gemaakt, waarvoor zij een mooi diploma ontvingen uit de handen van de dames Hendriks en Knapen, die bier voor speciaal uit Utrecht waren over geko- en. De "namen van de geslaagden zijn; D. Spruyt, A. Duyn, J. Langendijk, G. Zwart, B. v. d. Kolk en M. de Boer. BRAND AAN DE VONDELLAAN. Gistermiddag omstreeks 6 uur werd brand gealarmeerd, in een perceel aan de Vondel laan, bewoond door M. De brandweer was spoedig ter plaatse en poogde dadelijk het vuur met een brandblusch&pparaat te doo- ven. Toen dit niet lukte werd het vuur met een slang op de waterleiding aangetast Er was veel volk op de been, doch de po litie, onder leiding van den inspecteur, zorgde er voor, dat het terrein rondom den brand vrij bleef. Teongevee 8 uur was het gevaar gewe ken en kon de brandweer inrukken. Intus schen had men niet kunnen verhinderen, dat het binnenhuis geheel uitgebrand is. De brand is vermoedelijk ontstaan in een als kast ingerichte bedstee. De oorzaak kon niet met zekerheid worden vastgesteld. Mis schien heeft het spelen met lucifers den brand ten gevolge, gehad, dochr positief kon dit niet worden vastgesteld. De politie heeft het onderzoek in handen. v k HEDEN 5% Nederland 1919 loii/a Nederland 1923 i033/16 1033/ip Nederl. 1917 98 7/8 98l/s T% N..-L 1921 A. lül3/4 1013/4 N.-l 1923 D.. !031/4 1031/4 41 Oude Vaart 62*!o lito Gem Eigenii 51 vlij „Nederland" 169 Scbeepvaart-Unie 155 155 kutterd. Lloyd 138 169 »/4 1891/a 761/2 77 ■toll Stoomboot 19 H V. A. 631 626 Java Cultuur 338 327 jurgen» gev*. 125 125 oiontale Bank '831/2 1791/a i discbe Bank '471/4 147 _ert Handel Mij »42i/4 142 iteac dito 142®// 1421/2 l'boenix '067/g 187 Geconsolideerde 188 Kon, Olie 404% 406 132i/4 132 Haring "oma, 10®/, e '641/2 101 2 Vorstenlanden 161 •Actions id. 53 150 mp Merc. Arg «3/4 9 11 411 410 4961/a 499 423 420 A dam Rubber 4093/4 412^ ierbadjadi 443 -4- Silao 249 245 vVai Sumatra 420 Uordtsche Petr 3791/2 Jouthcrn Rails 109 113 145 145 Wabasb 41 411/4 Comm Maxwell 015/16 19 NOVEMBER. ItBSIE KOEKS LATERE KOERS BERLIJN 59.25 PARIJS 10.- BRUSSEL 11.35 WEENEN 36.- LONDEN 12.05 STOCKHOLM 66 55 62 10 50 85 48.- .hW-YORK 2.49 ROME ,,111 10.- Paironaatsuitvoering. De jaarliiksche uitvoering, dit iaar gegeven door de meis- ies van het vervolgpaironaat. is weer uit stekend geslaagd. Het devote Mariatoonezl- spel: ,,De Kapel in het Bosch", werd waar lijk zeer schoon vertolkt en lokte telken male, als het scllerm viel een luid applaus Allen tooneelisten een woordje van lof te ''even is ondoenlijk, doch de rollen van de Hertogin en van de gravin Violante en zeker ook van de hoofdpersoon Irmengard. werden volgens alle aanwezigen voortreffe lijk vervuld, en verdienen daarom een open lijk woordje van lóf! Werkeliik een waar succes voor de patronaatstooneelclub, dat niet 't minst te danken is aan.de vaardige regisseuse. Mevr A. SwolfsKnoop. die heel wat avonden daarvoor opofferde: Moge het Patronaat ziin roem blijven handhaven, door het blijven spelen vsn zulke schoone, goed ingestudeerde tooneelstukken. De tentoonstelling der Loteriinriizen trok aller bewondering. A. s. Zondagavond is ze nog te bezichtigen. (Voor den inbond van deze Rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk,, Geachte Redactie. Verzoeke beleefd opname van onder staand: Heemstede staat gekend als een ijve raarster voor alle goede doeleinden. Geluk kig! en de zegen blijft niet uit! Moar er moet dan ook nu en dan geofferd worden! Zoo zie ik in de prachtuitstalkasten van de winkelweek (het is de moeite waard om ze te gaan zien) ook een groofe annonce han gen van een a.s. Liefdadigheidsuitvoering, en wel ten bate van de uitzending van zwakke kinderen naar de vacantiekolonie! Een prachtig doel, nooit genoeg te steunen! Ze wordt gegeven in hef R.K. Vereenigings- gebouw, Zondag a.s., door een uitstekende tooneelclub, en de tooneelstukken hebben het doel om ons eens hartelijk te laten lachen en toch ons waf nuttigs te leeren. Wie zou daarvan niet willen profiteeren? en dan Iegelijk zoo'n mooi doel steunen Allen zijn welkom, van iedere gezindte! Het is immers voor alle kinderen, onze Heem- steedsche kinderen! Moge tje zaal te klein zijn om de toeschouwers te bevaften. Bij voorgaat veel dank. Kap. H. N1EUWENHUIZEN. PARIJS, 18 Nov. In een rede voor het Fransche koloniaal instituut,- zeide de nieu we commissaris voor Syrië, de Jouvenel, dat zijn doel is, een einde fe maken aan de godsdiensttwisten Frankrijk biedt Syrië onafhankelijkheid aan, gebaseerd op natio nale eensgezindheid Hij sprak de hoop uit, dat het ónnoodig zou zijn. versterkingen naar Syrië te zenden. Naar aanleiding van de door de hoofdbe sturen van St. Lambertus en Unitas bij de Twentsche texfiel-patroonsvereenigingén in gediende vaorstellen ter zake liet afloopen der bestaande overeenkomst, hebben ge noemde bonden een uitnoodiging ontvangen tot 'n conferentie met de Twentsche werk gevers op Maandag 23 Nov. te Enschedé. In het door de organisaties ontvangen schrij ven wordt doo- de werkgevers gezegd, dat hoev/el de door de christelijke oragnisaties ingediende voorstellen door hen onaanne melijk geachf worden, zij wel bereid zijn over de onderhavige materie met de be sturen der christelijke bonden van gedach ten tc wisselen. v v7"*V 'v' i BINNENLANDSCHE HAVENS. AMSTERDAM. Aang. 17 Nov, Sinus St., Rival, hout, carg. Salomons Shipping, Minervahaven 18 Nov. Rhea st„ Hamburg, stukgoed, carg. Vrachtmali, Surinanjekade August Schulte st., Uleaborg, hout, carg. Vinke Co., Oude Houthaven. IJMUIDEN, Aang. 18 Nov. Aug. Schult- ze v. Uleaborg Ellen v. Katka Pan v. Ar changel'; Texelstroom v. Liverpool. Vertr. 18 .Nov. Bask n. Löwestoft. IJMUIDÉN. Ang, 18 Nov. Pitea v. Trangsuns Banka v. Antwerpen. Vertr. 18 Nov. Eleveen n. New-Castle. IJMUIDEN. Aang. 18 Nov. Tory Island v. LöwestoftGotfried oppe v. Leningrad. Vertr. 18 Nov. Sophie Marie n. Borga. VLIELAND. Aangek. 18 Nov. Hoog land v. Shields. Vertr. 18 Nov. Prof. Buys n. Huil Heron n. Londen. DELFZIJL. Aang. 17 Nov. Hansa 84, Paul Kehrwieder, Badewien Lina, Janssen van Emden. Vertr. Aleida, Galenkamp, Carolinesiel Jupiter, Pallsson, Bremen Ebenhaezer, van, Komen Jantine Lofina, Jasper Grada, Westers Linquenia, van Streun Sachen Dckert Eilers I, Meisner, naar Emden. VLISSINGEN, Gep. 18 'Nov. Modica v. Buenos-Ayres Fruithandel v. Casablan ca Argenfils v. Calcutta Usambara v. Beira'; Barefels v. Rangoon n. Antwerpen. NEDERLANDSCHE STOOMVAART LIJNEN. AGAMEMNON (K.N.S.M.) 17/11 v. Na pels n. Catania. ALHENA (R.Z.A.-lijn) thuisreis 16/11 v. Santos. AMERSFOORT (W.I.M.) 16/11 v. Cris tobal n. Europa. BANDOENG (R. Lloyd) thuisreis 18/11 te Mormugoa. BANKA (H.W.Afr.-lijn) 18/11 v. Antwerpen te A'dam. BATOE (Nederl.) 16/11 v. Ne-v York n. Ant werpen. - CALYPSO (K.N.S.M.) 17/11 v. Vopo te Piraeus CRYNSSEN (K.WJ.M.) vertrekt 18/11 van Barbados n. Amsterdam. DELFLAND (H. Lloyd) uitreis p. 17/11 Fern. Noronha. GORONTALE (R. Lloyd) thuisreis p. 18/11 Dungeness en wordt 18/11 te Lon den verwacht. HELDER (H.W.Afr-lijn) thuisreis p. 17/1' Las Palmas. INSULINDE (R. Lloyd) uitreis p. 18/11 Ouessant. IRENE (K.N.S.M.) 17/11 v. Tarragona te Valencia, JAVA (H.W.Afr.-lijn) thuisreis p. 17/11 Ouessant en wordt 19/11 te A'dam ver wacht. KANGEAN (Nederl.) thuisreis 17/11 v./d. Madras Kust. KERTOSONO (R. Lloyd) uitreis pass. 17/11 Sagres. KLIPFONTEIN (H.Afr.-lijn) 17/11 v. Beira n. Delagoabaai. MACHAON (Oceaan) Japan-A'dam p. 17/11 Perim. MADIOEN (R. Lloyd) uitreis 18/11 v. Port- Said. MADIOEN (R. Lloyd) uitreis 18/11 v. Port- Said. NIJKERK (H.Afr.-lijn) thuisreis 17/11 v. Marseille. OLDEKERK (H.O.A.-lijn) uitreis 17/11 te Port-Said. ORPHEUS (K.N.S.M.) 17/11 v. Alicante n. Tarragona. PLUTO (K.N.S.M.) 17/11 v. Cadix te Farö. RIGEL, Kaapstad n. A'dam, p. 15/11 Kaap Verde. RINDJANI (R. Lloyd) uitreis p. 17/11 Oues sant. ZEELAND IA (H. Lloyd) uitreis p, 17/11 De Needle* ZOSMA (H.O.A.-iijn) thuisreis p, 17/11 Scl§l*6S« BILLITON (Br.-Ind.-lijn) 17/11 v. Hamb, n. Antwerpen. DRECHTRIJK (H.A.L.) 16/11 v. Seatle te Portland O. DRECHTERLAND (H. Lloyd) thuisreis 16/11 v. Buenos-Ayres. GANYMF.DES (K.N.S.M.) 17/11 v. Varna n. Constantza. TELLUS (K.N.S.M.) 18/11 v.' Oran te Ancona. /AN RENSSELAER (W.I.M.) thuisreis 18/11 v.m. 7 u. te Havre zal n.m. 8 uur A'dam vertrekken. BUITENLANDSCHE HAVENS. ABSIA 17/11 v. New York n. Curagao. ALDEBARAN 17/11 v. Montreal n. Antwer pen. - ALDERAMIN 17/11 v. Montreal te Ant werpen. ÓARENDRECHT Beaumont-Allicante p, 16/11 Terceira. BATAVIER I 17/11 v. R'dam te Bordeaux. BATAVIER V 18/11 v.m. 8.15 v. R'dam te Gravesend. BERNISSE 16/11 v. R'dam te Hamburg. BEURSPLEIN 17/11 v. Stettin te Narvik. C. F. LILJEVALCH Vlaardingen-Kalmar 17/11 Elseneur. DONAU Braila-R'dam 12/11 v. Casablanca. DONAU, sleepb., 16/11 van Plymouth te Singapore. FREIBURG 17/11 van Hamburg te Batavia. GRIETJE m.b., 12/11 van Fowey te Go thenburg. HADIOTIA Port-Natal-R'dam 17/11 te J P3lni3S» HAMBURG Makassar-A'dam 18/11 t8 Malta. Geseind van de Bilt 9.15 uur v.m.: aan de posten van IJmuiden tot Cadzand: Attentie- sein neer. ENSCHEDE, 19 Nov. In een hie'r gehou den vergadering van een 15-tal organisaties op Land- cn Tuinbouwgebied is besloten tot het houden van een groote internationale tentoonstelling in den zomer van 1926. HENGELO (O.), 19 Nov. Gistermiddag kwam de electricien B. Assink. met een electr. draad in aanraking. Hij was korf daarop dood. MOSKOU 19 Nov, De 7de ronde van het schaaktournooi bracht de volgende resul taten: Chotimirski slaat Spielman; Tartako- wirMarshall remise; SalmischReti remise; LaskerDadinovitch remise; Renefski win! van Capablanca in een Siciliaansche partij. PARIJS, 19 Norr, Het Journal meldt uit Fez, dat generaal Naulin naar Parijs zal ko men, wanneer het Parlement de Marokkaan» sche kwestie in behandeling zal nemen. PARIJS, 19 Nov. Painlevé zal heden antwoorden op de kritiek welke geuit is op de financieele regeeringsvoorstellen. Hij zal de Kamer verzoeken, hedenavond de de batten te beëindigen. PARIJS. 91 Nov. Van bevoegde zijde wordt vernomen, dat Frankrijk niet voor nemens is de onderzeebooten af te schaffen, aangezien het deze beschouwt als het eenige werkelijke wapen tam marine-verdediging. CAIRO, 19 Nov. Er bestdtm aanwijzin gen, dat Zagloel-pasja opnieuw naar de macht streeft. De regeering heeft een waar schuwend communiqué gepubliceerd, waar in verklaard wordt, dat de officieren verlof hebben gekregen te laten vuren, als de troe, pen worden aangevallen. BERLIJN. 19 {Jov. Volgens een berieln uit Peking, heeft de tarievenconferentie ten slotte den Chineeschen eisch tot het instel len van de onvoorwaardelijke tarief-autono» mie, ingewilligd. ALGEMEENE R.K. WERKGEVERS- VEREENIGING. INTRONIS ATIE. Op Maandag j.l. heeft de HoogEerw. Heer H.A. Th. van Dam, Deken van 's-Gra- venhage de Intronisatieplechtigheid verricht in de kantoren der Algemeene R. K. Werk geversvereniging, te- 's-Gravenhage. t Bij deze plechtigheid was het Dagelijkscb Bestuur der Vereeniging tegenwoordig. In zijn toespraak wees de Hoogeerw. Heet van Dam'de A.RIÏC.W.V. die zich thans on der de bijzondere bescherming van het H Hart heeft gesteld op haar bijzondere rech ten en plichten. De Vereeniging heeft het recht voor rechtvaardige belangen der Katho lieke Werkgevers op te komen en den plicht haaf actie te voeren op den grondslag der Christelijke beginselen en naastenliefde. Na afloop der Intronisatie dankte de Voor zitter der A.R.K.W.V., de heer J.P.J. Assêl- bergs den Deken voor zijn inhoudrijke toe spraak en gaf de verzekering dat de A.R.K. W.V» hoopt hare actie altijd volgens deze Katholieke grondslagen te blijven voeren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2