Sport- en wedstrijden Uit het Roomsche Voetbalkamp LUCHTVERKEER. Alleen op de wereld. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Vierde Blad Zaterdag 21 November R. K. F. D. H. V. B. D. H. V. B. District Haarlem. R.-K. V.V. „Geel Wit." R.K.V.V „Victrix". R. K. Sportvereeniging „The Yellow-Black Boys." R. K. V. V. „Onze Gezellen", N. V. B. N. V. B. Haarlemsche Voetbalbond. Een vlucht over Afrika. FEUILLETON. i i- In den Overgang B zijn twee van de drie vastgestelde wedstrijden Zondag j.l. niet doorgegaan. Het terrein van R.K.B.V. werd afgekeurd, zoodat H.B.C. weer eens vrij af had. Een eigenaardigheid deed zich voor bij LimvioE.M.M. De thuisclub kwam n.l. niet op. Blijkbaar is hier een vergissing in 't spel daar wel verondersteld mag worden dat Limvio haar tegenpartij tijdig in kennis heeft gesteld of haar veld niet dan wel be speelbaar was. Voorloopig rekenen wij Lim vio in onzen competitiestand twee straf- punten toe. De plaatselijke ontmoeting m Amsterdam eindigde in een onverwachte 32 nederlaag voor Wilskracht, welke door dit resultaat thans een bescheiden plaats op het rang lijstje inneemt. De belangrijke wedstrijd in de 2e klasse G tusschen Beverwijk en R.K.W.S.V. bracht een sprekende 52 overwinning aan eerst genoemde. Beverwijk schijnt dit seizoen grootsche plannen te hebben. Zij bezet thans vrij stevig de bovenste plaats en vindt thans slechts in Zaandam een ernstige con current. Alw. Forward verraste vriend en vijand door met niet minder dan 40 de Amsterdamsche Zwaluwen in eigen nest te slaan. In de Zuidelijke 2e klasse hebben de ver tegenwoordigers van het Haarlemsche dis trict niet veel succes geboekt. Slechts één van de 4 te behalen punten werd veroverd, en dit succesje kwam nog van de Yellow Black Boys. Het sterke D.O.N.K. onder vond grooten tegenstand van de Haarlemmers en dank zij een foutieve arbitrale beslissing werd het tenslotte een 44 gelijk spei. T.Y.B.B. zal voor menige club een zware tegenstander zijn. Gewenscht zou het echter zijn, dat de achterhoede eens grondig wordt herzien daar dit deel ongetwijfeld een zwak punt in de ploeg vormt. Concordia moest ten tweede male een ne derlaag lijden. Zij hier echter opgemerkt dat de Hillegommers qua spel minstens één der punten hadden mogen hebben. Het loopt èn Concordia èn T.Y.B.B. in de nieuwe om geving nog niet erg mee. Programma voor morgen. Overgang B. H.B.C.—Wilskracht De MeerR.K.B.V. P.V.C.B.—E.M.M. 2e klasse G. Alw. ForwardVolendam ZaandamB everwij k Wilskracht IIZwaluwen 2e klasse H LeidenConcordia G.D.A.Duiven Aan den Heerenweg kan men morgen wederom van een ouderwetsch partijtje voetbal getuige zijn. Het Amsterdamsche Wilskracht komt bij H.B.C. een bezoek brengen en wat dit zeggen wil weet natuur lijk iedere R. K. voetballiefhebber. De Am sterdammers presteeren tot op heden niet veel bijzonders en een gemiddelde van 1, wijst nu niet bepaald op groote kracht. Wij willen hiermede niet direct zeggen dat Wils kracht in H.B.C. haar meerdere zal moeten erkennen, maar een feit is dat zij niet meer dezelfde gevreesde ploeg is van voorheen. Of zouden de Amsterdammers na een slap begin zich willen herstellen In dit geval zal H.B.C. goed doen Wils kracht niet te onderschatten, ten gevolge waarvan vermoedelijk de vierde overwinning kan worden geboekt. In 2 G vestigen wij speciaal de aandacht op de ontmoeting ZaandamBeverwijk. Voor beide clubs staat hier veel op het spel zoodat een spannende strijd kan verwacht worden. Vermoedelijk is een puntenverdee- ling het resultaat. Een zeer interessante wedstrijd is in 2 H vastgesteld. Leiden en Concordia zijn geen onbekenden en reeds in den D.H.V.B. be streden zij elkaar met groote hardnekkigheid. Het zal aan belangstelling niet ontbreken. Leiden geven wij de meeste kans. GJ3.A.Duiven is voor de thuisclub. Van de zoo belangrijke ontmoeting S.J.C.- Lisse hebben wij geen uitslag ontvangen, zoodat ons overzicht ditmaal niet erg uit gebreid zal zijn. De voornaamste gebeurte nis van den laatsten Zondag was de 20 overwinning van R.K.V.Z. op Geel Wit. De eerste is nu voorloopig buiten gevaar terwijl Geel Wit en Beverwijk II een harden strijd zullen voeren wie van beiden de twijfelach tige eer zal genieten. W.F.C. wist door een magere 20 zege haar kansen te behouden. In de 2e klasse C slaagde Alliance er in H.B.C. II met 5—2 te kloppen waardoor de spanning in die afdeeling in niet geringe mate is toegenomen. Programma voor morgen. Ie klasse B SantpoortBeverwijk II S.J.C.—W.F.C. Geel WitLisse. 2e klasse A G.V.O.Bergen S.V.A.Beverwijk III V.V.Z- IIVitesse. 2e klasse C VictrixT.Y.B.B II Concordia IIAlliance 3e klasse A LimmenVitesse II 3e klasse C R.K.V.Z. II—Onze Gezellen W.F.C. II—T.Z.B. 3e klasse D Leiden IIO.V.V 4e klasse A Vitesse III—A.R.C. II 4e klasse E Santpoort III—W.F.C. III B.S.M.H.B.C. III 4e klasse F Geel Wit III—T.Y.B.B. III Alliance IIOnze Gezellen II D.S.S. II—Vixtrox II R.K.V.Z. III—B.S.M. II 4e klasse G E.M.S. Ill—Teylingen II Lisse III—S.J.C. III Op het R.K. Sportpark ontvangt Geel Wit het sterke Lisse. De eerste ontmoeting tus schen deze elftallen eindigde in een groote overwinning voor Lisse en ook thans zullen Kamer c.s. het onderspit moeten delven. Santpoort zal met de Beverwijk reserves korte wetten maken. De meest belangrijke wedstrijd wordt in Noordwijk gespeeld. Hier geven wij de thuisclub, mede in verband met het terrein voordeel, een kans op beide punten. De reserves van T.Y.B.B. II gaan voor 2 C naar Victrix. Beide elftallen doen een gooi naar den eere- titel zoodat het geducht zal spannen. Een gelijk spel kon wel eens het resultaat zijn. Alliance gaat in Hillegom twee punten op Concordia II veroveren. Voor de overige wedstrijden raadplege men het programma. Even vestigen wij de aandacht op de „big match" in 4 F, tusschen Geel Wit III en T.Y.B.B. III. Hoewel op papier de Boys veel sterker schijnen, komt het ons voor, dat Geel Wit, die voor dezen wedstrijd een zeer sterke ploeg in 't veld brengt, minstens één puntje aan de Boys ontfutselt. Met belangstelling zien wij het resultaat van dezen titanenkamp tegemoet. Programma 22 November '25 Afd. A. H.B.C. 4—V.V.F. I, 2 uur B. Platte. T.Y.B.B. 4—D.S.S. 3, 2 uur H. Westbroek Concordia 3Victrix 3, 1 uur, nader aan te wijzen. Afd. B. V.V.F. 2Santpoort 4, 2 uur, J. Smits. H.B.S. 5—R.K.V.Z. 4, 1 uur. A. Klaver. T.Y.B.B. 5Alliance 4, 1 uur, J. Assendelft. D.S.S. 4R.C.O. 2, 2 uur J. Kraakman. Wegens gebrek aan scheidsrechters is ondergeteekende genoodzaakt, bestuursleden van betreffende vereenigingen aan te wijzen, bij voorbaat dank voor hunne hulp. Namen van senioren en junioren scheids rechters worden gaarne bij ondergeteekende ingewacht, het gebrek nijpt aan alle kanten. Wanneer iedere vereeniging (1) scheidrech- ter opgeeft, kunnen weder verschillende wedstrijden doorgang vinden, tot plezier van de spelers en Vereeniging. Helpt allen mede, om de competitie zoo goed mogelij k te doen draaien. De Competitieleider P. P. SMIT, Atjehstr. 12, Schoten. STANDEN\ JUNIOREN-COMPETITIE. (Bijgewerkt tot 8 November.) Afd. A. D.S.S. B 2 2 0 0 4 6—3 2.00 Alliance 3 5 3 2 0 8 17—8 1.60 Concordia 3 10 10 1 11 1.00 T.Y.B.B. 4 2 0 2 0 2 5—5 1.00 V.V.F. I 3 0 2 1 2 5—6 0.66 Victrix 3 3 0 1 2 1 4—6 0.33 H.B.C. 4 2 0 0 2 0 2—11 0.00 De wedstrijd Concördia 3D.S.S. 3, gestaakt met een voorsprong van eerstge noemde 40 zal worden uitgespeeld op het Concordia-terrein. Afd. B. 4 3 1 0 7 37—3 1.75 2 110 3 10—3 1.50 2 10 12 7—2 1.00 10 10 11—1 1.00 3 1 0 2 2 1—20 0.66 2 0 1 1 1 1—9 0.50 1 0 0 1 0 0—13 0.00 1 0 0 1 0 1—7 0.00 Santpoort 4 R.K.V.Z. 4 V.V.F. 2 R.C.O. 2 Alliance 4 T.Y.B.B. 5 H.B.C. 5 D.S.S. 4 D.S.S. 2 strafpunten wegens niet opkomen. Secr. Lange Margarethastraat 1. Contributie betalen Zaterdagmiddag van 56 uur in de St. Bavo. Programma voor 22 November. Geel Wit I Lisse I, 2 uur. Sportpark. Geel Wit III—T.Y.B.B., III 12.30 u„ De aanvoer van de oude garde heeft niet het beoogde resultaat gehad. Wederom ïoest Geel Wit het onderspit delven, waar oor zij nu op de onderste plaats gearri- eerd zijn. A.s. Zondag komt Lisse I op bezoek, een van de ernstige pretendenten voor de eere-plaats. De uitwedstrijd werd met 62 verloren, en ik voorzie dat de uitslag van dezen wedstrijd wel weer in die richting zal zijn. Geel Wit lil ontvangt de a.s. kampioenen. De-overwinningenreeks van T. Y. B. B. 3 te stuiten, zal voor onze jongste Geel-Wit- ters wel een onmogelijkheid blijken te zijn, zoodat ook hier geen puntje zal worden bin- j nengehaald. De spelers gelieve er aan te denken, dat deze wedstrijd te 12.30 uur begint. Secr. Secretaris O. E. Sinck, Hagestraat 10. Programma voor Zondag 22 Nov. Victrix I T. Y. B. B. II 2 uur D. S. S. II Victrix II 2 uur. Victrix I speelt Zondag op haar terrein tegen de T. Y. B. B.-reserves en kan de beide puntjes binnenhalen, mits een ieder zijn best doet. Het 2e gaat haar oude te genstander D. S. S. II beKampen op het nieuwe D. S. S.-terrein a.d. Kleverlaan Indien de reserves nog iets voor het kam pioenschap voelen, dient er Zondag in ieder geval gewonnen te worden. Zaterdagavond van 79.30 uur contribu tie-afdracht in het St. Jacobs Godshuis. Secretaris: H. van Turnhout, Emmaplein 38, Hedenavond van 78 uur contributie beta'en in het gebouw St. Bavo.' Smede- straat. Donderdagavond 7.30 uur clubavond in de R.K. Militairen-vereeniging, Zoetestr. Het programma voor morgen luidt: T. Y. B. B. 1—N. V. A. I. A'dam, 2 uur, vriendschappelijk Victrix I—T. Y. B. B. II 2 uur Geel Wit 3—T. Y. B. B. 3. 12.30 uur Het eerste elftal benut de vrije Zondag met het spelen van een vriendschappelij- ken wedstrijd tegen het Amsterdamsche N. V. A. Daar de Amsterdammers met hun sterkste elftal zullen uitkomen, be looft het een interessante ontmoeting te worden aan de Zandvoortschelaan. Het 2e elftal trekt naar de Spaarnho- venweg om Victrix I te bekampen. Door de onverwachte nederlaag van H. B. C. II tegen Alliance hebben beide elftallen hun kansen op de bovenste plaats aanmerkelijk zien stijgen, zoodat een felle strijd verwacht kan worden, die waarschijnlijk in een pun- tenverdeeling zal eindigen. Het derde elftal heeft morgen een lastige klip te omzeilen. Op het Sportpark ontmoe ten zij Geel Wit 3, dat natuurlijk zal trach ten beide puntjes aan de Boys te ontnemen Dat hun dit zal gelukken betwijfel ik ech ter ten zeerste. Voor de Junioren-competitie is op het oogenblik nog geen programma bekend, zoodat daarvan niets te overzichten valt. Indien er nog wedstrijden voor het vierde of vijfde elftal vastgesteld worden, zullen de kaarten hedenavond in de St. Bavo uit gereikt worden. •HENK Secr. J. J. Loerakker, Schotervoetpad 4, Schoten. Het eerste elftal gaat bij Zwaluwen II 0p bezoek. Den vorigen keer werd tegen een gehavend elftal met 81 gewonnen. Zwa luwen zal er dus alles opzetten om dezen wedstrijd te winnen. Er zal dus flink aange pakt moeten worden, want we kunnen best 2 punten gebruiken. Ik denk dan ook wel, dat. wanneer zoo wordt gespeeld als tegen Geel Wit II, we een kleine overwinning kunnen behalen. Het 2e elftal speelt uit tegen Alliance II en zal flink moeten aanpakken om niet te verliezen. Vooruit jongens, zorgen jullie eens voor een verassing! Wedstrijdprogramma voor Zondag a.s. AFDEELING I. Ie Klasse. V.O.C.—D.F.C. StormvogelsBlauw-Wit, UnitasSparta. R.C.H.'t Gooi. H.V.V.—H.F.C. 2e Klasse A. West FrisiaK.F.C. D.E.C.Bloemendaal. W.F.C.—D.W.S. Alcm. Victr.Schoten. ZandvoortHollandia. 2e Klasse B. D.O.N.A.R.—Z.V.V. V.V.A.Voorwaarts HilversumHercules A.F.C.—D.O.S. G.V.C.Kampong. 3e Klasse A. PurmersteinZaanlandia, O.S.V.—H.R.C. HelderKennemers E.V.C.—V.S.V. 4e Klasse A. Z.R.C.Zaandijk'. SwiftAssendelft. 4e Klasse B. Z.N.C.—T.C.A. A.V.C.Halfweg. Reserve le klasse. Rapiditas 2—Z.F.C. 2. H.F.C. 2—R.C.H. 2 Ajax 2Spartaa 2 Blauw-Wit 2—V.V.A. 2. E.D.O. 2—D.E.C. 2 Reserve 2e Klasse A. Hollandia 2Alcm. Victrix 2 BI. Wit 3Watergraafsmeer 2. AFDEELING II. le Klasse. SpartaanH.B.S. HaarlemE.D.O. ExcelsiorA.S.C. U.V.V.Feijenöord. Z.F.C.—Ajax. 3e Klasse A. AlphenHillinen. Lugdun.Bodegraven D.V.C.Celeritas. 4e Klasse A. NorvicusD.I.O. H.D.V.—T.H.B. E.H.S.—D.V.V. AFDEELING III. le Klasse. D .O.T.O.Vitésse Quick (N.)Enschede HeraclesGo Ahead Ensch. BoyHengelo ZA.CWageningen AFDEELING IV. Ie Klasse. WilhelminaN.A.C. RoermondWillem II. Bred, 't Zesde—M.V.V. de Valk—B.V.V. AFDEELING V. le Klasse. Be QuickAchilles. FrieslandFrisia VeendamH.S.C. V elocitasLeeuwarden W.V.V.—G.V.V. OVERZICHT. Bedriegen de voorteekenen ons niet dan zal er Zondag ondanks de vorst naar harte lust getrapt worden. Wel vriezen de ter reinen 's nachts flink hard doch het lekkere zonnetje zorgt er dagelijks voor dat tegen den middag de grond weer zacht is. Blijft het dus doorvriezen dan zal dit zeer waarschijnlijk voor de meeste velden geen beletsel blijken om er op te spelen. De con suls, die 's morgens de terreinen keuren zul len wat meer oordeelkundig te werk moeten gaan dan' de functionaris in Maastricht, die verleden week in de ochtend een hard be vroren M.V.V .-terrein afkeurde, terwijl dit 's middags in een uitstekenden toestand bleek te verkeeren. Dit zijn thans mogelijk heden waarmede terdege rekening dient te worden gehouden. •'t Zou trouwens jammer zijn wanneer we Zondag van voetbal verstoken bleven, 't Programma vermeldt voor Haarlem en om streken verschillende aardige kampen. In afd. I komt Stormvogels voor de zware taak om Blauw-Wit er onder te houden. Iets minder zwaar is die taak weliswaar doordat de IJmuidenaren het voordeel van eigen terrein hebben, doch de Amsterdam mers beschikken over een ploeg waar mede rekening dient te worden gehouden. Willen de IJmuidenaren echter aanspraak op den eere-titel blijven maken dan zullen zij niet alleen beduidend veel beter moeten spelen dan tegen 't Gooi doch er bovendien voor hebben te zorgen dat Blauw-Wit met geen enkel winstpuntje naar de hoofdstad erugkeert. Dit verwachten wij dan ook. Verder wordt in deze afdeeling gespeeld R.C.H.—*t Gooi en H.V.V.—H.F.C. De R.C.H.-penningmeester zit gedurende den laatsten tijd wel in het hoekje waar de slagen vallen. Eenige weken geleden R.C.H.H.V.V net HaarlemFeijenoord naast de deur en -ïu weer bij R.C.H.'t Gooi een Haarlem sche derby bij de roodgebroekte buurlui 't Wordt hoog tijd dat vader Staal den blauw zwarten eens een buitenkansje bezorgt. De wedstrijd tegen de Hilversummers moet door R.C.H. warden gewonnen en dat dit geschieden zal durven we ook voorspellen. De R.C.H.'ers hebben de waarschuwing uit Stormvogels't Gooi in de zak en zorgen er voor dat de zaken niet te lauw worden aangepakt. Dit is trouwens een kwaal waaraan we de Racing meer hebben zien laboreeren, zoodat de waarschuwing ditmaal dubbel van pas komt. H.F.C. speelt in Den Haag tegen de Leeuw van Wassenaar. Wedstrijden tusschen der gelijke tegenstanders worden tegenwoordig als „klassiek" aangeduid. Wanneer de beide verjongde elftallen in de voetbalsporen der ouderen treden belooft het wat te worden aan den Wassenaarschen Weg. We geven de blauw-witten niet meer dan een gelijk spel. De Haagsche voorhoede is bijzonder actief en tegen spelers als Vis, Sodderland en Sandberg zal v. d. Meulen de handen flink uit de mouwen moeten ste ken. Gelukkig is hem dit volkomen toever trouwd en we durven daarom ook wel een verdeeling der punten te voorspellen. In afd. II vraagt de wedstrijd Haarlem- E.D.O. meer dan gewone aandacht. Door de nederlaag der roodbroeken tege A.S.C. is de positie van Haarlem nog alle< behalve safe en men kan daarom tegen b ongetwijfeld iets beter spelende E.D.O. elftal een buitengewoon spannende on ting verwachten. Want verliest Haarlen. ook dézen thuiswedstrijd dan is de kans op een heel slechte eindplaats in de competitie niet meer zoo geheel denkbeeldig. Welis waar achten wij de roodbroeken ploeg voor één der laatste plaatsen toch te sterk doch niettemin dient met de mogelijkheid reke ning te worden gehouden. Zooals gezegd zal Haarlem er dus alles opzetten om het resultaat uit den wedstrijd tegen E.D.O. zoo fraai mogelijk te doen zijn. 't Komt er nu maar op aan of de rood-zwarte een gewillig slachtoffer zullen blijken. Nie mand die dit zal willen gelooven en wij evenmin. E.D.O. kan zelf ook nog al te goed een paar puntjes gebruiken en we krijgen dus een ontmoeting waarin Haarlem er alles op zal zetten om zich met 2 punten te ver rijken, doch in E.D.O. een tegenstander ont moet die er bijzonder weinig voor voelt om die beide puntjes in mindering te krijgen. Aan spanning zal het niet ontbreken. Voor spellen doen we in dit geval maar liever niet. Onze tweede klassers treffen het Zondag al bijzonder slecht. Bloemendaal staat voor de schijnbare on mogelijke taak om van D.E.C. in Amster dam te winnen. Met een gelijk spel zullen de Bloemendalers dubbel en dwars tevreden zijn doch ook dit succes durven wij hen niet voorspellen. De Amsterdammers met hun* 10 gespeeld en 10 gewonnen zullen er welJ in slagen op Bloemendaal hun elfde over winning te bevechten. Schoten staat voor een slechts weinig minder eenvoudige taak. AIcmaria is tegenwoordig niet voor de poes en de min of meer ongelukkige nederlaag aan den Vergierdérweg zal o.i. ditmaal wor den gewroken. Neemt men de plaats in aanmerking welke Hollandia en Zandvoort op de ranglijst in nemen dan kan men Zondag de thuisclub maar weinig kans geven. Toch houden we een Zandvoortsche over winning niet voor onmogelijk mits de Zand voortsche verdediging aan één speler der tegenpartij haar bijzondere aandacht schenkt. Die ééne speler is de midvoor Freeze die bijzonder gevaarlijk is. Waar echter de rest der Hoornsche voorhoede heel wat minder actief is kan men die tactiek meestal onge straft in toepassing brengen. We zijn be nieuwd hoe de geel-blauwen het er af bren gen. Bij een nederlaag der bezoekers kan D.E.C. wel vast «en feest-commissie in het leven roepen. In 3 A komen zoowel V.S.V. als Kenne mers in actie. De Velseroorders spelen uit tegen E.V.C en zullen in Edam voor een overwinning moeten zorgen. Dit laatste kan niet worden gezegd van Kennemers dat voor de taak wordt gesteld om in Helder de club van die naam te be kampen. Zeer waarschijnlijk zal Kennemers er getuige van zijn dat Helder haar punten-, aantal weer met 2 vermeerderd. In de 3e klasse A van Afd. II speelt Hil linen uit tegen Alphen. Helaas kunnen wij den Hillegommers weinig kans geven. Al phen dat al eenige jaren op haar slofjes kam pioen werd, heeft nu eenige concurrenteie, naar wij meenen van Lugdunum, en zal er alles op zetten om de overwinning zoo groot mogelijk te doen zijn. Hillinen weet dus wat haar te wachten staat. Zitten we hier in Haarlem zelf al heel dun in onze 3de klasse clubs (momenteel niet één meer) de vierde klassers zijn voldoende tegenwoordig. Dit behoeft trouwens niet te verwonderen, wanneer men nagaat dat uit den H.V.B. steeds clubs naar den N.V.B. overgaan. Vier Haarlemsche 4de klassers zijn met eenige clubs uit den Haag en Norvicus uit Noordwijk in één afdeeling ondergebracht In den strijd om het kampioenschap i sinds verleden week plots eenige teeke. ing gekomen. In dezen strijd spelen en.-.. Haarlemsche clubs een groote rol. Nu echte. E.H.S. Zondag j.l. onverwacht met 21 van Aurora verloor heeft T.H.B. een nuttigen voorsprong op haar concurrenten gekregen. Deze Haarlemmers hebben thans hun lot in eigen handen. Dat ook in deze afdeeling voetangels er. klemmen zijn geplaatst ondervonden de T H.B.'ers verleden week toen zij er slechts in konden slagen in de laatste minuten hun overwinning tegen het zwak gewaande Nor vicus tot een feit te maken. Zondag trekken de Haarlemmers naar Den laag om van H.D.V. te winnen. 't Zou van E.H.S. niet erg verstandig zijn nu al bij de pakken te gaan neerzitten. De E.H.S.'ers zullen dit ook zeker niet doen en we kunnen daarom het Haagsche D.V.V van haar reisje naar de Spaarnestad niet veel plezier voorspellen. Norvicus en D.I.O. bekampen elkaar in Noordwijk en naar aanleiding van hetgeen ons over deze badmenschen ter oore kwam voorspellen wij den Haarlemmers een be .ïoorlijken tegenstand, 't Zou ons niet ver wonderen wanneer Norvicus haar eerste winstpuntje behaalde. Jan B. STORMVOGELS BLAUW WIT. De beide candidaten voor de bovenste plaats hebben het morgen niet even zwaar want terwijl Stormvogels het den laatsten tijd op dreef komende Blauw Wit op be zoek krijgt, krijgt Sparta het zeer zwakke Unitas tegenover zich. En nu weten we wel, dat in 't nauw gebrachte katten rare spron gen kunnen maken, maar we zijn er van overtuigd, dat Sparta het makkelijker zal hebben dan Witte Jan c.s. Blauw Wit n.l doet zich, zooals reeds gezegd, in den laat sten tijd van heel anderen kant kennen dan in den beginne. Leverden de eerste 5 wed strijden slechts 2 punten op, de laatste 3 wedstrijden voegden bij dit aantal niet min der dan 5 punten, zoodat dc Amsterdam mers langzamerhand uit de gevaarlijke zóne geraken. Er is dus voor Stormvogels geen reden aanwezig haar tegenpartij te onder schatten, wat maar goed is ook. Reeds zoo menige club is dit noodlottig geweest. We zijn er dan ook van overtuigd, dat Storm vogels heel anders zal aanpakken dan te en 't Gooi en zijn ten opzichte van eer !eine overwinning vrij optimistisch ge temd, vooral nu het elftal weer als volgt verschijnt: Thijssen. Haak. Koster. Struys. Snoeks. Bakker. Oldenburg. Blinkhoff. Houtkamp. Visser. Boekelaar. OVERZICHT. Het zag er op het einde van de vorige week niet naar uit, dat er 's Zondags veel gespeeld zou worden. De vorst en de sneeuw probeerden om beurten de voetbalvreugde te verstoren; echter te vergeefs. Alle vast gestelde wedstrijden konden doorgaan, zoo dat met de afwerking van het programma weer flink werd opgeschoten. Het was schit terend voetbalweer. dus is er naar hartelust genoten. Het schijnt ook in den H. V. B. regel te worden, dat er eiken Zondag eeni ge abnormaal hooge uitslagen te noteeren vallen. Nu zagen wij b. v. 8—0, 81 en 52. Van de negen eerste klasse wedstrij den eindigde er één in gelijk spel, terwijl de andere 8 als resultaat opleverden 4 over winningen den thuisspelende elftallen en 4 overwinningen der bezoekende elftallen. Al mooier verdeeling is bijkans niet denkbaar. De ontvangende elftallen scoorden 29 maal, terwiil de fasten in totaal 26 doelpunten bij elkaar trapten, dat is dus gemiddeld 3 goal» per elftal. 1 A. In deze afdeeling wist Kinheim zijn 7de achtereenvolgende overwinning te be halen. Het gaat er naar uitzien dat dit elf tal met vlag en wimpel het kampioenschap zal behalen, temeer daar de grootste con current, E. D. O. 4, wederom verloor. Kin heim staat nu reeds 4 punten voor op no. 2, zoodat de Velsenaren, bij het verspelen van 1 of 2 puntjes, zich nog niet bezo"gd behoeven te maken. Toch is het spel van Kinheim mij tegengevallen. De tegenpartij was Haarlem 4. Deze roodbroeken speelden een allesbehalve eerste klas partij voetbal, terwijl Kinheim alleen in enthousiasme de meerdere was. Dit enthousiasme was bo vendien schuld, dat een kwartier voor tijd van beide elftallen een speler werd wegge zonden. V. V. H. bewees, dat de inzinking ma*r een tijdelijke is geweest en nu weder tot het verleden behoort. Dat ondervond Zandvoort 3. Met een 6—2 nederlaag moest dit elftal terugkeeren. Echter zij hier bij opgemerkt dat Zandvoort 3 onvoltallig was en V. V. H. dus goedkoop aan deze overwinning kwam. H. F, C. 3 ging naar I. V. O. De Meerwed» bewoners wisten met 41 de 2 puntjes vi»<ir zich te houden Dat valt me danig tegen vr* Mac Neill en consorten. E. D. O. 4 ver! voor de 2de maal. Het derde ektal var de .facing was op bezoek. Kort na het begin miste E. D. O. een strafschop. Het einde jracht R. C H. 3 met 2 oe overwinning. 1 B. Schreef ik in mijn laatste overzicht, dat de wedstrijden tusschen Haarlem 3 en E. D. O. 3 zich meestal door groote span ning onderscheiden, deze maal is hier zeker een uitzondering op gemaakt. Met niet min der dan 80 werden de rood-zwarten in gemaakt. Haarlem 3 was lang niet op z'n sterkst en had een drietal invallprs. E. D. <J. 3 is dan ook een van de zwakste, zoo niet het zwakste der elftallen. Het andere Haarlem-elftal ging naar Hillegom en be haalde daar zijn 4de gelijke spel. Voor draws blijken de veteranên een voorliefde te hebben. Intusschen wordt het langza merhand tijd, dat er eens gewonnen wordt. H. F. C. 4 bracht in deze afdeeling de groo te verrassing door met 32 te winnen var het reserve elftal van Zandvoort, nadat de blauw-witten met 20 hadden achter ge staan. Veel zin in de onde-ste plaats schijnt H. F. C. 4 dus ook al niet te hebben. Ben- nebroek deed, hetgeen van dit elftal ver wacht werd; met 41 werd gewonnen van Schoten 2. Zoo blijft Bennebroek dus de ernstige kampioens-candidaat. De wedstrijd T. H. B. 2Bloemendaal 2 bewees dat ik gelijk had. toen ik schreef dat voorspellen moeilijk was. Met niet minder dan 81 behaalden de Bloemendalers de overwin ning. Het programma voor morgen. Wederom staan er ruim 40 wedstrijden vastgesteld. In ae eerste klas 9, in de 2at klas 14 en in de derde klas 18. 1 A, Van de 4 wedstrijden, die in deze afdeeling gespeeld worden, is die tusschen H. F. C. 3 en Haarlem 4 de belangrijkste. Beide elftallen behooren tot de onderste helft van de ranglijst. Haarlem 4 is zelfs een candidaat voor de onderste plaats. In 6 wedstrijden heeft dit elftal maar 2 punten behaald, een lang niet gunstig resultaat. Aan de Spanjaardslaan is H. F. C. III meestal een zeer lastige tegenstander. Veel kans durf ik Haarlem IV dan ook niet ge ven. De roodbroeken zullen tevreden zijn als zij een puntje bemachtigen. R. C. H. 3 ontvangt het 3e elftal van Zandvoort. De laatste weken heeft het blauw-zware elftal zich eenigszins hersteld terwijl de Zandvoorters daarentegen bene den de verwachting bleven. Een nederlaag van de badplaatsbewoners zal hier wel het einde worden. Daardoor zou Zandvoort 3 betrekkelijk laag komen te staan. Schoten 2aE.D.O. IV is van veel bfe- lang voor het bezetten van de 2e plaats. Schoten 2a lijkt mij iets sterker, zoodat E. D. O. 4 de derde nederlaag te wachten staat, waardoor elke kans op de bovenste plaats vervlogen is. Kinheim ontvangt V. V. H. Het zou mij niets verwonderen, als de Velsenaren in hun overwinningenreeks worden gestuit. V. V. H. is, volledig opkomende, best in staat een gelijk spel te "bevechten. 1 B. In deze afdeeling worden wederom 5 wedstrijden gespeeld. Haarlem III heeft een vrijen Zondag. Bennebroek krijgt zoo doende gelegenheid in puntental gelijk te komen met no. 1. H. F. C. IV heeft m. i. geen kans tegen dit Zuidelijke elftal. Ook T. H. B. 2 trekt het Zuiden in om Hillegom te bekampen. Eenige weken gele den won Hillegom voor den beker met 51 Ook nu zal het wel zoo iets worden. Aan den Schoterweg wordt gespeeld de wedstrijd Haarlem-VeteranenSchoten IL lier ontmoeten elkaar dus 2 gelijkwaardige elftallen. Misschien zullen de Veteranen door het terreinvoordeel een kleine zege bevechten. Bloemendaal II ontvangt Zand voort II. Ook hier zal niet veel krachtsver schil zijn, ofschoon ik meer vertrSuwen heb in Zandvoort dan in Bloemendaal. E. D. O. III speelt thuis tegen R. C. H. IV. Ook deze wedstrijd zal wel in een neder laag voor E. D. O. eindigen. De voorhoede van de rood-zwarten presteert niet veel en is voor een goede verdediging dan ook zon der enkel gevaar. De verdediging is goed, met uitzondering van den keeper, die zeer onbetrouwbaar doet. Wil E. D. O. III van de onderste* plaats af, dan zal er versch bloed in het elftal moeten komen. „D." Cairo-Kano en terug. Drie Britsche tweedekkers zijn te Cairo teruggekeerd, na met succes een vlucht naar Kano (Nigeria) te hebben volbracht. Afgelegd werden 6000 Engelsche mijL 12 Hij was klein, droog, zenuwachtig en van tengere gestalte. Zijn taal was niet zangerig, zooals gewoonlijk bij de lieden uit het Zuiden: integendeel, n.ettegenstaande zijn gemaakte voorkomendheid. klonk zijn woord ruw en wekte geen sympathie. Als hij een politiek onderwerp behanddlde, ge raakte hij aanstonds in vuur, zijn oogen vlamden en hij zette zijn zinnen kracht bij met scherpe handbewegingen, die de vraagstukken middendoor schenen te hak ken. Als iemand hem tegensprak, bleef hij schijnbaar on versch.llig; zijn stem bleef even saai: maar zijn gelaat werd bleek en verraadde den heftigen toorn, die hem ge heel vergiftigde Zijn eerste visite gold den onderwijzer, zijn tweede den wethouder Zijn1 eerste daad was aan den onderwij zer een som gelds te geven voor de stich ting van een tepublikeinsche club Deze moest, volgens zijn bedoeling een bolwerk vormen legen den verderfelijken invloed van den Katholieken kring, die het vorig jaar door postoor Callot was opgericht. Zijn tweede daad was, aan Lucien Dollet het voorzitterschap over die nieuwe vereeniging aan te bieden. Korten tijd daarna stichtte hij een veree niging, die hij noemde „Comité der repu blikeinen", en al degenen, die hem ver trouwden en hem niet volgden, scheen hij te beschouwen als vijanden der republiek Eindelijk hield hij een rede Dat was zijn oorlogsverklaring. U.t den hartelijken mond van den vreemdeling klonken de woorden door elkaar republiek en ministerie, prie ster-heerschappij en gelijkheid Hij veroor deelde de vrije school uit naam van den vrijheid; bij trapte den Katholieken kring neer in naam van een eenheid des lands. Weldra 'had een troepje partijgangers, een troepje, eerst nog maar klein en hoofd zakelijk bestaande uit dwepers, die .eeds 'ang een gelegenheid afwachtten om hun heftige hartstochten te uiten, of uit ambte naren, die om de broode gedwongen waren mee te Ioopen Maar dat weldra aangroeide met die menogte leeghoofden, die verlokt worden door holle phrasen, met de vrees- achtigen, die door den eerste den beste overgehaald worden, met de eerzuchtigen, die naar eereposities streefden en den bij naam ..clericaal" angstig schuwden Tot die laatste soort behoorde Dollet Tot hed en toe had hij het, niettegenstaande zijn radicale ideeën, nog altijd een kunnen worden met den graaf d'Aultrec Maar Dau- til, die handige politicus, wist de ijdelheid van den boer te vlijen en hij had hem spoe dig op zijn hand gekregen En toen de lente de gemeenteraadsverkiezingen bracht, wa ren er twee lijsten ingediend, bovenaan op de eene stond de naam van graaf d'Aultnec, op de andere Dollet en Dautil. De strijd was scherp. Graaf d'Aultrec en Dollet wonnen bij eeste stemming en mijn heer Dautil had slechts een zetr gering aantal stemmen De tweede stemming ver zekerde de meerderheid aan de 1 beralen En acht dagen later, terwijl graaf d'Aul trec herkozen was als burgemeester, zag Dollet zijn plaats als wethouder hem ont- va'len en ingenomen door een zijner huur lieden Felix Milon. Dautil scfieen geslagen. In werkelijkheid triomfeerde hij. Zijn doel was bereikt. Hij had zich nog geen groote voorstellingen ge maakt van het resultaat van deze scher mutseling, maar hij had een eersten stap willen doen Hij had. om zoo te zeggen, een steen geworpen in den rustigen, onbewo gen poel, dt wateren waren in beweging en troebel geworden Hij kon zijn vischvangst beg'nnen. Binnen vier jaar zou b'i ^en «trijd trotseeren met grooter kans Op suc ces De haat en de verdeeldheid waren nt> gezaaid. Zij gingen ontkiemen, opgroeien als distels en onkruid in de korenvelden. Weldra openbaarden zich de eerste ver schijnselen der tweedracht De 14e Juli was altijd geweest een vrede-feest, een een- 'neidsfeest. Dat was dit jaar niet zoo. Het feestmaal, waaraan 110 genoodigden deel namen, verliep schitterend. Maar toen op het eind graaf d'Aultrec opstond, en begon te spreken, ontstond er gemompel aan het uiteinde der zaa. Maar er bleef toch een betrekkelijke stilt heerschen, tot aan het oogenblik, waarop ce spreker, nadat hij was gaan uitweiden over de rechten van den mensch en van de vrijheid, onderbro ken werd door den uitroep: i.Weg met de Jezuiten!" Enkele minuten heerschte een algemeeiie opschuddinf Sommigen stonden op, en raakten in heftig gesprek met die tegenover of naast hen zaten. Anderen, meer bezadigd, kalmeerden hen en herstel den de orde. Graaf d'Aultrec kon zijn rede afmaken met een toast te brengen op de liberale republiek. Een donderend applaus volgde, terwijl stemmen riepen: „Leve de republiek! Leve de vrijheid!" Maar spoedig klonken andere stemmen, eerst vreesachtig, daarna onbe schaamder: „Weg met den Katholieken kring! Weg er mee!" Toen werd er gesisd en stilte gevraagd Mijnheer Dautil was opgestaan. Het werd weer rustig. „Ik wenschte," begon de politicus, „een verzuim, van den burgemeester te herstellen ^oor mijn glas op te heffen voor den man. die zoo onverdiend belasterd wordt, voor den strengsten, diepdoordrongen republikein, voor den strengsten anticlericaal." Hij werd onderbroken door verontwaar digde ho, ho's. Toch zette hij door en onder- teund door al zijn partijgangers, schreeuw de hij door het steeds aangroeiend rumoer: „Ik drink op de gezondheid van den ede len republikein, die tegelijk met de eenheid des lands, de zedelijke bevrijding van al zijn medeburgers nastreeft. Laat ons drinken op de gezondheid van den minister van binnen- landsche zaken!" De kreten: „Leve Dautil!! Weg met de priesterheerschappij!" volgden op „Leve dc republiek!" De graaf d'Aultrec was opge staan, vuurrood en wilde antwoorden. Maar dat was reeds onmogelijk geworden. De orde was verstoord. De gasten hadden hun plaatsen verlaten. Velen gingen heen, onder heftig druk handbewecg en gepraat. „Laten we gaan! 't Is genoeg! 't Is ge noeg zoo." Langzaam liep de zaal leeg. Muzikanten vormden op de plaats een kring en begon nen het eerste stukje te spelen. Maar de hartstochten waren nog niet gekalmeerd en de gesprekken werden nog druk voortgezet. In een hoek hadden Frans en drie jonge lui van den Katholieken kring een twistge sprek met enkele leden van den republi- keinschen club. „Wat nu!" zeide Edmond Milon, de z°°n van den nieuwen wethouder. „Hebben wij niet het recht een kring te vormen?" „Neen!" antwoordde een jonge man, ge naamd Alfred Grandcourt. „Neen! De pas toor heeft niet het recht een Katholieken kring te vormen. Hij wordt betaald door de regeering en dat is niet om haar te be strijden." „Maai de pastoor bestrijdt de regeering niet. We hebben trouwens hier heelemaal niet met den pastoor te maken. Het gaat niet over hem, maar over ons Ja óf neen, hebben wij het recht een kring te vormen?" „Om den pastoor gaat 't! Hij heeft den kring opgericht. Hij heeft hem opgericht in zijn eigen belang, om van jullie te maken wat hij wil, om jullie zijn dienaren te ma ken. om...." „Dat is gelogen. Maar mijnheer Dautil, waar heeft hij zijn club anders voor opge richt dan...." „Wij zijn geen zwartrokken, wij zijn vrij. Wij beroepen ons op de vrijheid. Wij zijn de ware republikeinen. Jullie bent slechts ver momde monarchisten." „Dat nooit. Maar jullie bent geen ware republikeinen. Je bent huichelaars. Ik heb 't gezegd en ik herhaal het." „En ik herhaal, dat jullie monarchisten -ijn." „Monarchisten! Je weet zelf, dat je liegt" Schokschouderend verwijderde Alfred Grandcourt zich, herhalend: „Jullie bent zwartrokken!" Frans, die nog niets gezegd had, am- •voordde- „Welnu, wat zou d".t? Dat is toch ons recht." (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 13