BERICHT Boeken voor de Roomsche Jeugd. Kunsttanden JE ADRES voor St.-Nicolaas Cadeaux is PARFPlSL™"T0P 75ct. „UNION de Chocoladedie Radio-omroep. C. MOSMANS ZOON - 's HERTOGENBÜSCË HUIZIMG'S Sghoenenmag. NOVEMBER AANBIEDING W. SWAAP en D SCHAAP ,vr FL 1435— ZE ZIJN ER. m mm >5 per tand!li betere kwaliteit f4.- Belieei gebit ISO.- betere kwal. i 88.- SPAARNDAM. HOOFDDORP. BEVERWIJK. HEEMSKERK VOOR MMUIDEN. Door don overgang van het agent schap op den Heer C. P. de Jong, Hcogenberg 62, zulten wellicht heden en de volgende dagen, eenige moeilijk heden, met de bezorging ontstaan. Wij verzoeken de abonné die hun courant niet of niet tijdig moch ten ontvangen daarvan terstond aan den Heer C. P. de Jong kennis te geven, of aan de administratie N. Haarl. Courant. De Administratie. HEEMSTEDE LIJNDEN. HILLEGOM. RADIO LUIDSPREKERS per week. omplefe 3 lampstoestellen vanaï f 1.85 per week. RADIO-BUREAU F. H. MEIJER Jansstraat 67 Haarlem. - Telefoon 13620. LAATSTE NIEUWS. GR. HOUTSTRAAT 42 44. Bonbo^5 yr/l 'A- - DAMESKOUSEN TRICOTAGES ONDERKOUSEN |95 Q50 haar prijs méér dan waard is ^stilles» UNION-HAARLEM HOLLAND M- f.o.b. R'dam De verbeterde Ford modellen zijn gearri veerd en zullen binnenkort tentoongesteld worden. Ongetwijfeld zal het publiek deze verbeteringen te talrijk om in een kort bestek op te nemen: we noemen slechts de stroomlijn-carrosserie, de ruimere zitplaatsen, de breedere spatborden zeer op prijs stellen. Iedereen moet, om de verhoogde waarde ten volle te kunnen beoordeelen, een bezoek brengen aan zijn dichtstbijzijnden Official Ford Dealer, die gaarne de verbeteringen en bij zonderheden uitleggen zal. Al deze verbeteringen zijn aangebracht zonder prijsverhooging- Gemeenteraad. De Gemeenteraad vergadert Woensdag 25 November om half 7 De agenda vernield 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Be- noen in;; van. een onderwijzer voor het geven van vervolgonderwijs, cursus 1925/1926, en vaststelling der belooning voor het te geven onderwijs. 4, Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot extra aflossing van f 1500. van geldleeningen, wegens verkoop van ge meentegrond. 5. Idem, tot vaststelling van een besluit, tot het doen van af- en over schrijving op de gemeentebegrooting van uitgaaf voor dienstjaar 1925, in verband met het voorstel sub. 4. 6. Idem, om het oude toren-uurwerk der gemeente aan te bieden aan de Ned. Herv. gemeente, alhier ter plaatsing in de kerk. 7. Idem, om de Westelijke helft van de voormalige haven onderhands te verhuren voor 1926 aan R. Jansen voor f 20.8. Idem, tot verhuring met ingang van 1 Januari 1925 aan W. H. de Vries van een strookje grond van de Ged. Zuidelijke gemeentevaart, voor f 12.50 per jaar. 9. Idem, tot vaststelling $an een ver ordening op de heffing en een op de invorde ring van schoolgeld voor het bezoeken door kinderen uit Spaamdam van inrichtingen voor middelbaar- en voorbereidend hooger onderwijs te Haarlem. 10. Idem, tot aankoop van de N. V. v/h. K. Max, alhier, van een strookje grond voor het leggen van een riool en voor verbreeding van de Pol. 11. Idem, tot verkoop van een gedeelte, van den voor- maligen havendam aan P. Kok Wz„ alhier. 12. Idem, tot voorloopige vaststelling der gemeente-rekening en die van de bedrijven en goedkeuring van die van het burgerlijk armbestuur, over het dienstjaar 1924. 13. Idem, tot vaststelling der gemeentebegroo ting en die voor de bedrijven en goedkeu-, ring van die voor het burgerlijk armbestuur voor het dienstjaar 1926.. 14. Idem, tot het aangaan van een kasgeldleening voor het dienstjaar 1926. 15. Idem, tot het vaststellen en geven van namen aan straten. 16. Idem, tot machtiging van hun College tot het doen aanleggen van installatie van electrische ver lichting van het Raadhuis (waarin begrepen de woning van den gemeentebode), de school, de wor.ing van het schoolhoofd en die, met twee of drie punten, van den gemeente geneesheer aan de Kolk. 27. Idem, om tot den Raad van Haarlemmerliede en Spaarn- woude het verzoek te richten om het slui tingsuur voor de tapperijen in Spaarnwoude in overeenstemming te brengen met het slui tingsuur (10 uur)' te Spaamdam. Mededeeling a. dat Gedeputeerde Staten de gemeente- rekening over het dienstjaar 1923 hebben vastgesteld b. dat, datzelfde College zijn goedkeuring heeft gehecht aan de gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1925 c. dat Burgemeester en Wethouders op het gedeelte van de Ged. Zuidelijke gemeente vaart bij het kanaaldijkje een bord hebben doen plaatsen met het opschrift „bouw grond te koop". d. dat Gedeputeerde Staten verlof hebben verleend voor het oprichten van gebouwen ter plaatse, d.i. binnen den afstand van 50 Meter vanaf de begraafplaats. De stukken liggen vanaf heden ter se cretarie ter inzage. Feestavond voor het jongens en meisjes patronaat. Het getuigd van een vooruitstrevenden Coöperatieve Boerenleenbank. Vrij dagavond 8.15 uur werd een buitengeVone Alg. Vergadering van bovengenoemde bank gehouden, in Hotel de Zon teBeverwijk onder voorzitterschap van den heer J. J. Bisschop. Deze opende de vergadering, stelde met geest van kapelaan A. Andreoli, om boven^e- zeel groote voldoening vast de zeer groote noemden avond te organiseeren, want wat is er in den tegenwoordigen tijd meer nocdig dat het bijeenbrengen der rijpere jeugd Wat geven grootfe schoolgebouwen, wat geeft het bijzonder onderwijs, wanneer ni den leerplichtigen leeftijd de jeugd wordt los gelaten en aan haar lot overgelaten. Daarom is het zoo goed gezien, de schoolvrije jeugd uit deze zoo bloeiende parochie te verzame len in het patronaatdaarom was het zoo aardig aan te hooren in het inleidingswoord v. kapelaan Andreoli, dat hij als directeur der beide patronaten zich zelf kon feliciteeren met de keuze van dezen eersten feestavond en wel, doordat de WelEerw. Heer A.W.J. Lühn, kapelaan der St. Josephparochie te Haarlem, bereid gevonden werd, dezen avond op te luisteren door het geven eener lezing met lichtbeelden over Lourdes. ZEerw. dankte kapelaan Lühn voor zijn bereidwilligheid, alsmede den ZEerw. Heer Pastoor der parochie voor zijne tegenwoor digheid en voor diens hulpvaardigheid en steun, om deze zoo moeielijke taak te hel pen verlichten. Hierna verkreeg kapelaan Lühn het woord tot het geven zijner lezing, welke ZEerw. op aangename, ondethoudende en leerzame wijze voordroeg. Tij der* deze voordracht zongen de leden van het meisjespatronaat eenige toepasse lijke liederen. Te ongeveer half elf besloot kapelaan Lühn zijne lezing met een opwekkend woord, om toch eene groote devotie te hebben tot de H. Moedermaagd. v Een dankbaar applaus volgde daarop door de enthousiaste toehoorders. De WelEerw. Directeur dankte kapelaan Lühn voor zijne zoo leerzame lezing en vroeg in de toekomst vooral den steun der ouders en belangstellenden in het patronaatswezeii, cm hem in zijne zoo moeilijx werk te helpen door trouw, zoowel de jongens als de meisjes naar het Patronaat te zenden. Spr. hoopte ook dat op deze wijze nog vele leerzame avon den zullen volgen en hij memoreerde dat mo- reele, zoowel als finantieele steun hoogst noo- dig is, te meer daar in deze zoo moeilijke tij den voor geloof en zeden het patronaat voor de jeugd zoo zegenrijk werkt en hoogst nut- iig is. t ijdens de pauze hield kapelaan Andreoli eene collecte, tot het in stand houden van het patronaat. Donateurs en donatricen, die eene weke- lijksche, maandelijksche of jaarlijksche bij drage willen schenken, zijn hoogst welkom. Daartoe vervoege men zich aan de pastorie. Ned. R.-R. Volksbond. Hedenavond, 23 November, zeven uur zal de heer" Smit, oud voorzitter van het Centraal Bestuur, in dc K. S. A. alhier, een cursusavond houden, met he onderwerp: „Wat onze R.-K. Ar- beidersbewefiing wil." Na afloop van den cursus zal een verlo ting plaats hebben en zal het rapport van de St. Nicolaascommissie kenbaar gemaakt worden. opkomst der leden. De Bank telt op heden 217 leden, waarvan 3/4 of 163 leden op deze vergadering vertegenwoordigd moest zijn, in verband met de te nemen besluiten. De presentielijst werd geteemeend door 187 per sonen of ruim voldoende om deze vergadering voortgang te doen hebben. Met leedwezen echter deelde hij mede dat 1 persoon, die een ieder nog gaarne jarep lang lid had gezien, niet meer tegenwoordig kon zijn, n.m. de geachte voorzitter van den Raad van Toezicht, de heer W, de Boer, die sedert de laatste vergadering is overleden. Hij herdacht de groote toewijding dien de overledene in verschillende functies, vanaf de oprichting in het belang der bank betracht had en ook buiten de Bank zal zijn naam steeds in groote eere blijven. Staande aanhoorde de vergadering deze woorden. In korte trekken gaf de Voorzitter aan, het doel dezer bijeenkomst n.m. de statuten moeten worden gebracht in overeenstemming met de nieuwe wet op de Coop. Vereeni- gingen en in overeenstemming met de eischen der praktijk, zooals deze blijkens de jongste ervaringen zich kennen doen gevoelen. Hierna ging hij afzonderlijke artikelen even na. Daarna vroeg hij den Secr. de notulen der vorige vergadering voor te lezen. Deze ge lezen zijnde werden onveranderd goedge keurd en geteekend. Als mededeeling was, dat de rentestand in navolging der Centr. Bank met ingang van 1 Juli j.l. met was verlaagd, zoodat nu de rente stand is spaargelden en tegoed in loop. rekening 4%. Deposito voor 1 jaar vast 4% Schuld in loop. rekening 5 1/4%. Voorschotten 5 Provisie over gestorte of uitbetaalde be dragen zal niet worden berekend. Na nog enkele mededfeelingen betreffende den stand van zaken, kon worde» geconsta teerd, dat de Bank nog steeds toenam in bloei. Hierna ging men over tot punt 3 der agenda Verkiezing van een lid v. d. Raad van Toe zicht wegens overlijden van den heer W.. de Boer. Bij eerste stemming werden uitge bracht 181 stemmen, waarvan op den heer J. Poel 62, op den heer Hebr. Blom 50 op den heer N. C. M. Brandjes 38, den heer D. Koster 25, H. v. 't Hoff 1, H. Majoor 1 blanco 2, onwaarde 2. Herstemming tusschen de H.H. Poel en Blom. Nu uitgebracht 177 stemmen waarvan op den heer Poel 99, den heer Herb. Blom 71 blanco 4 onwaarde 3. Gekozen den heer J. G. Poel, die onder dank zijn benoeming aannam. Overgaande tot punt 4 statutenwijziging, werden deze in hun geheel voorgelezen. Gevraagd of iemand nog op- of aanmerkin gen had op deze statuten, had niemand iets. Tot stemming overgaande werden zij met algemeene stemmen aangenomen, evenzoo de vaststelling van het huishoudelijk regie- ment. Zoodra de notarieele acte is ver leden zullen exemplaren worden gedrukt en aan alle leden toegezonden. De beraadslaging over punt 5 oprichting eener afzonderlijke spaarbank had een vlot verloop, zoodat Bestuur en Raad van Toe zicht na het verlijden der Not. acte zal over gaan tot oprichting eener afzonderlijke spaarbank onder aansprakelijkheid van alle leden der Bank. Nadat de Voorzitter eenige personen bij de rondvraag had beantwoord dankt hij de vergadering en in het bijzonder de H.H. van het Stembureau voor de aangename wijze waarop allen hebben medegewerkt om deze vergadering in al zijn handelingen Zoo schitterend te doen slagen. Gemeenteraad. Vergadering van den raad der gemeente Heemstede wordt ge houden Donderdag 26 November 1925, des voormiddags 10 uur. De agenda vermeldt t 1. Notulen van 29 October 1925. 2.In gekomen stukken. 3. Benoeming van een lid der Schoolcommissie wegens periodieke aftreding van L. Sloof. In overleg met de Schoolcommissie worden voor «ene benoe ming aanbevolen1. L. Sloof2. H. Kleibrink. 4. Vaststelling vergoeding in gevolge art. 100 L. Q. Wet over 1924 voor de bijzondere lagere school aan den Voorweg. 5. Benoeming van eene onderwijzeres aan de O. L. School. 6. Wijziging bebouwing in park „Bosch en Hoven." 7. Wijziging be bouwing terrein aan de Javalaan tusschen Timorstraat en Borneostraat. Steunregeling werkloozen. Voorstel betreffende het op nemen van voorwaarden in bestekken van aan te besteden gemeentewerken. 10. Plant soenen. 11. Behandeling begrootingen voor 1926. 12. Comptabiiiteitsbesluiten. 13. Vast stelling kohieren gemeente-inkomstenbelas ting.- 14. Ontheffingen gemeentelijke in komstenbelasting. Restauratie R. K. Kerk. Wat reeds lang zeer noodig was, wordt nu flink en derhanden genomen. Het torentje dat zich in een hellende positie bevond, is weer recht gezet, 't Kruis wat er tamelijk ver weerd uitzag, schittert weer. De voorgevel ondergaat een grondige verbetering. Kortom alles krijgt een goede beurt, wat heusch geen luxe behoeft genoemd te worden. Als nu de Amsterdamsche Waterleiding 't hek maar eens voltooid en de gaten aanvult, zal 't hoekje aardig opgeknapt zijn. Burgerl. Stand. Ondertrouwd E. C. van Noordwij k en W. M. van Waveren. Getrouwd: A. Uitendaal en A. C. Staals; G. Dedil en C. A. M. Burger; H. Schniedewind en J. Sallier. Geboren d. van F. Alders-Beekhuis; z. van J. B. Seijsener-Mulder; z. van J. M. Kokkelkoren-De Wit; d. van H. Meijer- Mink. Overleden P. van Rooden m. 79 jr.; J. Schreuder vr. 8 j. Wanneer We vragen ons af wan neer zal nu de wegverbreeding, de ideale toestand er zijn Toen er ter weerszijde van de Weeresteinstraat land was gekocht en een keurige afrastering was geplaatst aan beide zijden van den weg, toen de Oosteinderbrug was verbreed en een klein stukske straat was in orde gebracht, toen juichten we en meen den, dat het meeste wegenleed was geleden, dat een boulevard werd geschapen Edoch te vroeg was die jubel er n.u nog na maanden is het er een desolate toestand. De gemeente krijgt de schuld en gaat geheel vrij uit, maar het Rijk is als de bekende Godsmolen, die zoo langzaam maalt. Het duurgekochte land ligt er renteloos, men vindt er kuilen, hoopen zand, steenen, oud ijzer, hegstronken en wat dies meer zij, alles te zamen vormend een soort vuilnisbelt, 'n janboel. Het komt ons voor, dat bij Waterstaat de dubbeltjes op zijn en dat we weer zullen moeten wachten met het geduld van een marmot in den winter en we hopen maar, we critiseeren maar en verzuchten wanneer De Hillegomsche IJsclub. - Onder water staat ze, wachtend op de dingen die komen kunnenReeds vele jaren bestaat de vereeniging, boven genoemd, die als zoovele Hillegomsche vereenigingen te kam pen heeft gehad met veel moeilijkheden, finantieele en andere. Het doel is zoo sym pathiek werkverschaffing in den tijd, dat door strenge vorst zoo vele bedrijven stil liggen, dc arbeiders zonder werk zijn. Aar. vankelijk werden de vaarslooten in orde gemaakt en in orde gehouden 'de bruggen afgezet enz. Toen werd uitgezien naar een baan in eigen beheer, 'n kunstbaan, niet het minst om ongelukken te voorkomen. De gemeente verleende haar steun en de zaak kwam in orde. Maar ze kan alleen blijven marcheeren, als er voldoende leden zijn. De contributie is uiters matig en er wordt steeds gelegenheid gegeven aan kinderen om ook eens 'n middagje gratis op de mooie baan te schaatsen? Maar te betreuren is het, dat zoovelen „vergeten te bedanken" en als de contributie kaart wordt aangeboden, deze weigeren en den looper of penning meester afschepen met de boodschap als er ijs komt zal ik wel betalen. Dat moest toch niet zijn we moeten toch zooveel zelfrespect hebben, dat we betalen waartoe we ons vrijwillig velbonden hebbenHo pen we, dat velen van deze zich ten spoedigste herzien Vaz Diaz 2000 M. dagelijks Nieuws- en Beursberichten met tusschenpoozen van 8.154.30 Tijdseinen 10.15 en 4.30 8 en 10 uur Zondags behoudens event, voetbalnieuws te 44.30 uur nog Pers berichten te 8 uur Engelsche stations 365495 M. dage lijks concerten, lezingen, enz van 7.20— ca 11 uur Zondags ook van 3.50 uur. Daventry 1600 M dagelijks, Tijdsein 10.50 en 7.20 uur Big-Bcn en 1.20 en 4.20 uur van Greenwich van 7 tot ca. 11.30 uur concert, zang, lezing, enz Zondags van af 3.50 en 8.50 uur H. D. O. 1050 M dagelijks Politiebe- berichten 12 en 7.30 uur Zondags niet Persberichten zie bij Vaz Dias Oincr- concert (ongeregeld) 6 uur Kinderuurtje s Maandags 5 uur Avondconcerten dage lijks 810 uur. zie verder event bijzonder heden hieronder Radio Paris 1750 M. Dagelijks concert, Avondbericbten over de H D. O. te zang of lezing 12 50 en 9 uur Brussel - 265 M dagelijks concert 8.35 uur (Zondags 8.50 uur) Eiifeltoren 2650 M dagelijks (onder voorbehoud) 5 50 uur en Zondag, Woens dag. Vrijdag en laatste Zaterdag der maand op 2200 M concert te 7 50 uur. Duiische stations 395443 M dage lijks concert, zang en lezing vanaf 3.50 uur Zondags ook in de ochtenduren kerkdienst, enz De Bilt 1100 M, Weerberichten 10.45 12.55, 8 35 uur NOTITIE. Roomscbe Omroep. 24 Nov. Begin R K Radio omroep tg vervolgens iederen Dinsdagavond. BIJZONDERHEDEN. N.B. Wegens sterfgeval in de Eng. Koo. Familie zullen de uitzendingen der Enft stations waarschijnlijk tijdelijk gestaakt wor den. Brussel 8.50 „Hart en Hand", operette. Daventry 8,20 Liederen Programma 9.50 Opening B. B, C. Oxford Studio 10.50 Dansorkest. H. D. O. 5 uur Kinderuurtje 6.45 voor de Huisvrouw 7.15 Radio-kwartiertje 8.10 Kamermuziek Haagsche Strijkkwar tet 8.40 Lezing door Mr. van Rossem, daarna vervolg van het concert. Konigswusterhausen 7.50 concert en vroo- lijke avond: Zie verder boven. DE SCHAAKWEDSTRIJD IN MOSKOU. MOSKOU, 22 Ncv. De uitslagen der 10de ronde luiden: Griinleld slaat Gencfski, Torre slaat Gotthilf, Tartakower slaat Spierman,, Romanofski remise met Bo-ga- J»wskL^ aanbevolen door den Kearraad voor Roomsche Jeugdlectuur, uitgegeven door Uitgever van dsn H. Stoel. Mede verkrijgbaar bij alle boekhandelaren: Lncia, door René du Mesnil de Maricourt 1.25, in prachtband 2. Voortvluchtig. Een verhaal uit de Kerkvolging in Egypte, door Th. J. Schraven, 1.25, in-' prachtband ƒ2. De kleine Hertog, Richard zonder vrees, door Maria Burg, Hélène de Paardrijdster; een circus-geschiedenis door E. P. v. d. Amstel, ingenaaid 1.25; in prachtband 2 Jonker Michiel, z'n zuster Geertrui en z'n broer Erwin, door Mevr. J. R. v. d. Lans; ingenaaid 1.25; in prachtband 2. In Mexico's Wildernis, naar het Fransch door H. W. Verstraeten; ingenaaid 1.25; in prachtband ƒ2 In Roo vers handen, naar het Dnitsch door J. van 't Woud; ingenaaid 0.90; in prachtband 1.65. In Storm cn Nood, naar het Duitsch door Christine Kamp; ingenaaid 0,80; in prachtband 1 50. De Goudzoekers, door Jos Spillmann S.J.; ingenaaid 0.60; in prachtband 1.25 In de Tenten van den Mahdi, door Karl Kalin; ingenaaid 0.60; ia prachtband 1.25. De Zoon van den Mufti, door Bern. Aren» S. J.,- ingenaaid 0.60; in prachtband 1.25. De Mijnwerker van Valencia, zevende druk; ingenaaid 0.60; in prachtband 1.25. De Blanke Bonze, naar het Duitsch door C. van Zaanveer; ingenaaid 0.60; in prachtband 1.25. Genoveva, door C. von.Schmid, ingenaaid 0.60; in prachtband 1.25. Hat schoeisel wat wij brem een onder het mekr is bekend om zijn mooie afwerking, elegante vorm, prima kwaliteit en billijke prijs. WOL, zwart en gekleurd L60 MIXED, wol ge ribd. diverse kleuren. JASPÉ, wol met zijde, glad gewe ven2.90 CASHMIRE, solide kwaliteit, - zwart en gekleurd 2.50 „LLAMA WOL", pr. kwal., zwart en gekleurd 3.90 FANTASIE. - wol met zijde, kleine ruitdesain» CAMISOLES. - wol. xn. smalle en breede schouders, kl. maat I5et. stijging p. maat DITO, fijn geweven, ra- smalle en breede schouders, wit en ge kleurd,kleinste maat 25ct.stijging p. maat HEMDEN, wol, wit cn ge kleurd e 2.35 DITO, fijn geweven, - wit en gekleurd COMBINATIONS wol, wit en ge kleurd CHEMISE ENVE LOPPE, fijn feweven, wit en ge leurd -Onze bekende. per paar per 3 paai GERZON 1* met of zonder gehemelteplaat volgens amerikaansch systeem pijnloos trekken inbegrepen. SPREEKUREN vaorFONDSLEDEN EN MINDER BEVOORDEELDEN Eiken morgen van 10-12 uur. Particulier spreekuur van 2-4 MOND- EN TANDARTS Kruisstraat 40 - Haarlem yr,\ Prijzen onveranderd Een overtuigend cijfer In Holland loopen meer dan 25.000 Fordwagens. Dit aantal wordt met den dag grooter. Dat spreekt boekdeelen. N.V. FORD MOTOR COMPANY OF HOLLAND. VAN HELMONTSTRAAT - ROTTERDAM Runabout Fl. 1355— Coupé Fl. 2000.- Tudor Sedan Fl. 2125.- Fordor Sedan Fl. 2275.— Alle prijzen f.o.b. R'dam.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 10