VAN R.K.F. of R.K.-M.V.B. Het Rapport der Reorganisatie-Commissie Maandag 23 November DE FEDERATIEVORM BEHOUDEN /Uit de ontmoeting R. C. H.'t Gooi lid1). De doelman der bezoekers stopt een schot van Hanse. Nog Qen foto voor het doel van 't Gooi, waar de R. C. H.-voorhoede slechts éénmaal kon scoren. DE MEDISCHE KEURING VAN VOETBALLERS. De plaatselijke ontmoeting tusschen Haarlem en E. D. O. eindigde in een 50 over"7ir>mnv voor de bezoekers. Doelman Meenhorst is Brakel te vlug af. DE NOORDELIJKE WINTER SPORTSPELERS. De draverijen op de Dreef te Haarlem. Een aardig moment uit een spannende race. Het rechtsche Marie P. dat No. 1 werd. paard is R N. V. E. C. H.Gooi 1- kiek uit den wedstrijd Stormvogels Blauw-Wit. (10). den bal terwijl een Blauw-Witter de acrobatiek beoefent. De keeper van E. D. O. krees weinig moeilijk werk. Ook deze situatie schijnt hij gemakkelijk meester te blijven. Tweede Blad Het is onzen lezers waarschijnlijk bekend dat men van enkele zijden in de R.K.F. er op heeft aangedrongen om de bestaande Fe deratie vorm te wijzigen om te komen tot een R. K. NecL Voetbalbond. Vooral van de zijde der Utrechtsche ver- eeniging P. V. C. B. beijverde men zich sterk om hiertoe te geraken. In De Sport-Illustratie van 18 Aug. j.l. schreef de heer Dentjes (P.V.C.B.) een artikel waarin hij een pleidooi hield voor den R.IC.N.V.B. Men zou dan geraken tot een centralisatie fan de verschillende Diocesane Bonden en 'de hieruit ontstane R.IC.N.VB. zou de zaken voor het geheele land regelen. Naar aanleiding van de actie der voorstan ders van een gewijzigden vorm in onze R. K. voetbalmaatschappij is toen door de R. K. F. een commissie in het leven geroepen, welke zou hebben te onderzoeken in hoeverre die wijziging gewenscht was. Deze reorganisatie-commissie bestond uit de heeren kap. Aldenhuizen (geest, adviseur) Stufkens, Kockelmans, H. N. Smits en P. Akkermans, terwijl de R.K.F. secretaris aan 'de commissie als secretaris werd toegevoegd. Thans is die commissie met haar arbeid gereed gekomen. Aan het lijvig rapport ont- leenen wij het volgende Het spreekt van zelf, dat de commissie allereerst haar aandacht wijdde aan het kardinale punt, n.l. de principieele vraag, of de vorm van R. K, N. V. B. moest worden aan genomen, dan wel of de federatie-vorm, hoe dan ook gewijzigd, zou blijven gehand haafd. De commissie zag algemeen in de om vorming van de federatie tot een nationalen bond groote bezwaren, en dat wel om de volgende redenen Zonder te willen treden in een beoordeeling van het standpunt der kerklijke overheid, be schouwt de commissie het reeds als een voor deel, dat de leiding der Nederl. R.K, voetbalbeweging, zooals die nationaal in R.K.F. bestaat, voor de altijd noodzakelijke decentralisatie van het werk, en de zeer gewenschte gedecentraliseerde leiding voor het lagere voetbal, a.h.w. de natuurlijke grenzen vindt in de kerkelijk-hierarchische indeeling van ons land Deze mdeeling ,n diocesen riep op vrijwel alle gebied van 't katholiek vereenigingsleven diocesaansgewijs opgebouwde organisaties in het leven, welke landelijk of interdiocesaan in den vorm van een Federatie samenwerken. Elk diocees heeft trouwens vaak eigen behoeften en ver langens. gebaseerd en voortgekomen uit een eigen landaard en bijzondere opvattingen en gebruiken. Dit geldt ook voor de R. K. sportbeweging.Het zou ernstig mogen worden I betwijfeld, of zij zich wel zoo ontwikkeld zou hebben, gelijk wij konden waarnemen, wanneer de organisatie, hier vroeger, daar later, niet diocesaan was aangepakt, geregeld en geleid, Het zelfstandig diocesaan verbo nd, als onderdeel van het groote geheel, biedt ook practisch zulke voordeelen voor de verdere ontwikkeling van de beweging, dat ook daarom behoud ervan moet worden aan bevolen Zooals gezegd, ligt beoordeeling van het standpunt der kerkelijke overheid niet op den weg der commissie. Maar wij zijn het eens met hen die verklaren, dat wij niet zon der meer de bondsvoorstanders behoeven af te wijzen met de boodschap het door luchtig episcopaat wenscht het niet. Wij ge- looven, dat, eventueele gegronde motieven voor een omzetting van den vorm, zeker een gewillig oor bij de bisschoppen zouden heb ben. Maar wij kunnen dergelijke gegronde motieven niet vinden, en hebben derhalve geen enkele reden om voor te stellen de kwes tie aanhangig te maken bij het episcopaat. Wel meenen wij te mogen wijzen op een voor deel van het zelfstandig diocesaan werk, dat juist den laatsten tijd meer op den voorgrond getreden is.Meer en meer wordt n.l. ingezien, dat ook bij de ontwikkeling der kath. voetbal organisatie de medewerking der geestelijken noodzakelijk is. Dat de geestelijkheid deze medewerking te gereeder zal geven ten be hoeve van de eigen diocesane organisaties, die alle ten slotte onder opperleiding van den eigen bisschop staan, behoeft voor iemand, die geen vreemdeling is, in het Katholieke leven van Nederland, niet twijfelachtig te zijn. Bovendien zou het, gezien de houding van zoovele katholieken tegenover de R.K. sport, minst genomen ontactisch zijn, wanneer wij door deze wijziging in den vorm den indruk zouden wekken, de neutrale organisatie te willen navolgen, welken schijn menigeen er zeker aan geven zou. Dit was zelfs een der zwaarste motieven waarom het lid, dat ove rigens in den bondsvorm veel goeds meende te mogen zien, daartoe thans zeker niet zou willen overgaan. De commissie heeft wijders tevergeefs ge zocht naar de gronden, die de omzetting om practische redenen gewenscht zouden maken. Zeer weinig is in dit opzicht naar voren ge bracht, totdat in de Sport 111, van 18 Aug. een artikel verscheen van den heer Jos. Dent- jens, onder dén titel: De R.K.N.V.B., dat na lezing echter niets dan teleurstelling bracht. De schrijver blijkt zich aan algemeen-heer- schende dwalingen omtrent de natuurlijke taak van onze Federatie schuldig te maken en daardoor belet hij zichzelf, de bezwaren tegen den gang der tech nische zaken uit den weg te ruimen op de meest voor de hand liggende wijze, n.l. door voor te stellen, dat men de door de instelling der techni sche vergadering begon nen' verbetering zou vol tooien, door deze splitsing in de R.K.F .-organisatie reglementair afdoende te regelen met alles wat daar: aan vast zit. Dat onze commissie dat inderdaad de oplossing vindt, zal nader blijken. Benige aandacht willen wij nog schenken aan de vorenbedoelde dwalin gen, omdat deze nog vrij algemeen verbreid zijn Men vergeet bijv. al te veel, dat de Federatie geen vereeniging is van de verschillende diocesane bonden en dat haar taak op de eerste plaats is de belangen van deze bonden te behandelen en te be hartigen. Voor zoovei hiermede] tevens de belan gen van vereenigingen ge moeid zijn, achten wij di met in de eerste plaats de ongeveer honderd Fe- deratievereenigingen maar veeleer ongeveer driehonderd die 'in onzen bond bestaan. Wanneer men er zelfs toe kwam het overigens vrij gevaarlijke woord demo cratie m het debat te brengen, willen wij opmerken, dat het zeker niet democratisch is, den gang van zaken te regelen naar de ver langens van honderd dezer driehonderd ver eenigingen alléén Van de bewering van den heer D., dat het Federatiebestuur opper machtig zou kunnen beslissen over een voor stel van een bondsvergadering ontgaat ons de bereekenis geheel, ons is uit de ptractijk geen enkel geval bekend waarin het bestuur zulkf neeft gedaan. Dat de kleine diocesane clubs door haar groote getal dikwijls kunnen be slissen en het nadeel der Federatie-clubs, komt de laatste laren, sinds de instelling der technische vergadering, niet meer voor en kan dus thans niet meer als een argumen voor den R.K.N.V.B. gelden, Verder spreekt de heer D. over den onderlingen naijver der bonden. Meent hij die door een wijziging in den vorm te kunnen overwinnen Voot zoover daarvan sprake is zal die naijver we. blijven, omdat de personen, die dan de lei ding komen, wel veelal dezelfde zullen blij ven. En al zouden de diocesane bonden ver dwijnen, de tegenstellingen tusschen de dio cesen zullen daarmede niet opgeheven zijn. O.i. behoeft dit nog niet altijd als een nadee te worden beschouwd Verder noemde de heer D. tal van zaken op, die zelfs in een mo del R.K.N.V.B. niet voor verwezenlijking vatbaar zijn en ook in de neutrale organisatie niet worden gevonden. Meent de heer D. een bondsbestuur te kunnen vinden, dat de com petitie-indeeling en het program zooals hij schrijft door de clubs zal laten vast stellen. Moet er een R.K.N.V.B. komen, om de elftalcommissie door de clubs te doen be noemen? De bewering, dat de R.K.N.V.B. goedkooper is, wordt door geen enkel bewijs of cijfer gestaafd. Zij kan te gereeder tijd naar het rijk der illusies verwezen worden, omdat de heer D. zelf al spreekt van een of meer bezoldigde krachten, die het bestuur ter zijde zullen staan. Wij meenen, dat er reeds teveel misère door het ondoordacht uitbrei den van dergelijke centrale functionarissen- posten- in de wereld gebracht is, dan dat wij daaraan zouden moeten gaan meedoen. Wij waarschuwen bovendien nadrukkelijk tegen te veel centraliseeren Dat doodt de persoon lijke energie en het plaatselijk initiatief. Het maakt de beweging veel te levenloos, te auto matisch. De commissie is ten slotte unaniem rot de conclusie gekomen, dat omzetting der Federatie in een bond noodig noch gewenscht is, mits de organisatievorm in sommige op zichten worden gewijzigd. Tot zoover het rapport betreffende het kardinale punt „R.K.F. of R.K.N.V.B. De wijzigingscommissie betoogt dan ver der in welken geest de organisatievorm zal dienen te worden gewijzigd dóch wij willen met het bovenstaande volstaan. De R.K.N. V.B. komt er dus niet. Wij gelooven niet dat het meerendeel der Federatie-voetballers den gang van zaken zal betreuren. De N.V.B. heeft door tusschenkomst van de Districtsartsen een schrijven gericht aan de vereenigingen betreffende de medische keuring voor voetballers. De districtarts voor het Westelijk district I is de bekende H.F.C.er F. C. Kuipers. Meer en meer blijkt de gedachte dat een medische keuring voor voetballers zooal niet noodzakelijk, dan toch zeer gewenscht is, terrein te winnen. Wij laten hieronder volgen eenige ge deelten uit de verkorte omwerking van den „Open Brief" van de Medische Commissie van den N.V.B. aan de le klasse vereeni gingen. De verschillende punten, die door haar worden behandeld en die noodzakelijk zou den moeten worden verwezenlijkt zegt de Commissie, zijn in het kort het volgende 1. Bij lederen wedstrijd is het gewenscht dat een medicus de vereenigingsarts steeds aanwezig is en hulp verleent bij moge lijke 'ongevallen. 2. De vereenigingsarts zendt ten behoeve van de statistiek zoo volledig mogelijk in lichtingen aan de Medische Commissie of Districtsarts, wat betreft oorzaak, verloop en gevolg van deze omgevallen. 3. De vereenigingsarts keurt alle spelers van de vereeniging alvorens hun wordt toe gestaan in wedstrijden uit te komen Vooral op de keuring en voorbehoeding Heeft de Commissie haar aandacht gevestigd en zij zegt hieromtrent o.a. in haar open brief „Hij (de vereenigingsarts) zal bij zijn werk met het zwaartepunt moeten leggen in het corrigeeren van schadelijkheden, die door he: beoefenen van het voetbalspel zijn te weeggebracht, doch in het voorkomen daar van. Het nut van het geneeskundig keuren van spelers wordt op dit oogenblik nog veel te weinig ingezien. Het is reeds zoo dikwijls gezegd, doch het kan niet genoeg herhaald worden, dat het spelen van wedstrijden en vooral van zwaardere, het bezit van een vol ledig goede gezondheid eischt. Er zijn nu eenmaal tal van menschen, die door stoor nissen in hun aanleg often gevolge van vroe ger doorgemaakte ziekten niet voor het wed- tionaris zijn, door het regelmatig keuren van».bineeren met 't doel om wedstrijdspelers deze schadelijke gevolgen van het beoefenen van het voetbalspel te voorkomen. Met deze verplichtingen is de taak van den medischen adviseur der ver eenigingen nog niet afgeloopen Hem zal verder het toezicht over de trai ning moeten worden opgedragen. In groote trekken zal hij de wijze van training moeten controleeren en voor zoover dit voorschriften op het gebied der gezondheid betreft, moeten opstellen en regelen En verder schrijft de Commissie „Dat het trainen voor de wedstrijden een goed middel is om de kwaliteit op te voeren is een ervarings-feit, dat voor alle takken van sport geldt. De vereenigingsarts zal daarom de spelers moeten doordringen van de groote beteekenis die de voortdurende verzorging van lichaam en geest heeft voor hun prestaties, ook buiten de wedstrijdpe riode. Door zijn persoonlijken invloed zal hij in staat zijn de spelers op te voeden vol gens de regels van de sporthygiene. Hij zal dan tevens de vraagbaak in de vereeniging kunnen worden in alle kwesties, die bij de lichamelijke en geestelijke opvoeding, voor zoover deze met de sport samenhangen, tel kens weer opkomen." Allen die het goed met de voetbalsport meenen zullen het bovenstaande met groote voldoening lezen. Het al' of niet slagen van de medische or ganisatie in ons voetbal hangt af van de mede werking van doktoren en vereenigingen. Vooral daar gestreefd wordt doktoren re vinden, die zich belangloos beschikbaar zou den willen stellen. Aan vele onzer clubs zal het waarschijnlijk niet gelukken zich van de medewerking van deze functionarissen te verzekerenHet verdient o.i. zeer veel aanbeveling dat de vereenigingen op dit punt samenwerking zoe ken. Hier tn Haarlem en omstreken b.v. schijnt ons een dergelijk overleg alleszins nuttig en het zou ons al zeer verwonderen wanneer men op een dergelijke wijze niet een heel eind in de goede richting kwam. Des noods met enkele kosten want deze zullen ruimschoots worden vergoed door het groote nut dat de medische keuring beoogt. strijdspelen geschikt zijn. Bovendien brengt de liefde voor het spel telkenmale spelers er toe, zich toch aan de krachtproef van het spelen van een zwaren wedstrijd te onder werpen, niettegenstaande zij, door een of an dere aandoening op dat oogenblik lichamelijk daartoe niet geschikt zijn. Dat dit met ge vaar voor een blijvend slechten gezondheids toestand geschiedt, zal ieder duidelijk zijn Het is ons gebleken, dat het zoogenaamde „uit vorm zijn" van spelers met grooten aanleg, niet zelden "uit een tijdelijke lichame lijke ongesteldheid voortspruit. De vereen-- ringen, die Zondag aan Zondag de grootste inspanning van hare spelers eischen vooi Jen goeden naam van hun club en vooi ue goede positie op de ranglijst met de materieele voordeelen, die daarmede in onmiddellijk verband staan, zijn ook verplicht er voot <e waken, dat dit niet geschiedt ten koste van Jen gezondstoestand van hare spelers. Daar bij bedenke men, dar de schadelijke gevolgen zich dikwijls nier onmiddellijk aan de spelen openbaren, doch dat deze eerst later kenbaat worden. Wiens hart om een sprekend voorbeeic te gebruiken in geringe mate vergroot is, kan een zeer groote krachtsinspanning we doorstaan, doch het herhalen van een derge lijke hyperfunctie geeft een belangrijk ver hoogde kans op het doen ontstaan van een blijvend hartgebrek met alle nadeelige ge volgen voor het verdere leven, die daarmede nu eenmaal direct verbonden zijn. Het zal de plicht van den door ons bedoelden func- (6 Februari tot 14 Februari 1926). EEN SPORTGEBEURTENIS VAN BUITENGEWOON BELANG Het spreekt vanzell, dat een wintersportle ven, zoo intensief en algemeen als m Zweden, zijn hoogtepunt moet vinden in een grooi aantal meer en tninder belangrijke wedstrij den in de verschillende rakken dezei ,pon inderdaad worden dan ook club wedstrijd en door het geheele tand op ïederen Zondag en zelfs op weekdagen gehouden terwijl n Februari en Maart om de kampioenschappen gestreden wordt, en groote internationale ontmoetingen plaats vinden waarheen be kwame en sterke tegenstanders worden af gevaardigd grootendeels uit Noorwegen en Finland Iedere vier taren worden deze internationa le wedstrijden geconcentreerd in een groot - sche ontmoeting.De Noordelijke spelen welke te Stockholm, worden gehouden en waar de beste wintersportathleten der werek elkander ontmoeten Het was het herleven der Olympische Spe len. dat aan de leidende sportlui in Zweden het prachtige idee gaf om de Noordelijke wintersporten gedurende één week m een onafgebroken serie wedstrijden te com- met vereende krachten een beeld te geven van het rijke sportleven, dat Zwe den gedurende den winter heeft, en om een zoo vol ledig mogelijke vertooning te geven van de Noorde lijke Wintersporten in hun groote verscheidenheid. Met als voorbeeld de oude klassieke wedstrijden kwamen eenige verziende mannen met Generaal Balck aan het hoofd tot de overtuiging dat deze „Winterspelen" een bui tengewoon belangrijken functie konden en moesten vervullen ter verbetering van de nationale gezond heid en ter vorming van het nationaal karakter. Het was in Februari 1901, dat Zweden de aandacht van de geheele sportwereld trok bij de inwijding van de eerste Een aardige Noordelijke Winterspelen m Stockholm. Haak speelt Het goed georganiseer de en schitterend uit gevoerde begin «bleek een goed voorteeken te zijn voor het blijvend bestaan van de win terspelen. Reeds bij het opzetten der plan nen was de leidende gedachte, dat de spe len met regelmatige tusschenpoozei\ moes ten terugkeeren en moesten ontwikkeld worden tot een sportieve middenwinterge- beurtenis, waarop de krachtige sportliefheb- de teugd te santen moest komen, en inder daad is men in dezen opzet geslaagd. Het mag gerust gezegd worden, dat met iedere nieuwe viering van de Noordelijke Spelen de ontwikkeling van het wintersport leven in het Noorden een flinke stap voor waarts is gegaan, en .dat deze „Spelen" om de vier jaar nu een traditioneel en algemeen voorbeeld voor de leiden de personen van de ver schillende wintersporten in de Scandidinavische landen vormen. De „IVoor delijke Spelen" zijn echter in geen enkel opzicht ge sloten voorde enthousiasten van ijs- en sneeuwsport in andere landen. Reeds bij de opening in 1901 namen aan de schaatswedstrijden deel nemers uit Engeland. Duitschland, Hongarije en Noorwegen deel Ook in de andere takken van sport is internationale deelneming met uitgeslo ten, en te oordeelen naar de groote belangstelling door de geheele wereld en zelfs door Amerika bij de laatste Noorde lijke Spelen in 1922 wordt verwacht, -dat aan ue Noordelijke Spelen, welke van 6 tot 14 Februari 1926 in Stockholm zullen plaats vinden een groot aantal deelnemen van alle *an- den waar de mogelijkhe den tor wintersport be staan, zullen meedoen Het programma van de Noordelijke Spelen om vat Wedstrijden over skiloopen (loopen ovei langen afstand, springen, gecombineerde heuvel- en cross country) s Schaatswedstrijden (schoon- en hardrij den) Ruiterwedstrijden (afstandrijden, steepie chase, springen loopen en tagen op skisi bandy en IJshockey Curling. Wedstrijden met ijsjachten en zeilschaat- sen. Militaire wedstrijden te voet en op skts Met het doel om speciaal den buiten- iandschen gasten de gelegenheid te geven iets zuiver Noordelij ksch te genieten, wordt in het program der Spelen een tocht met ijs- brekers opgenomen, waarbij gelegenheid bestaat tot visschen. Met betrekking tot het lange atstandioo- pen op skis zij medegedeeld dat dit over een afstand van 30 tot 60 K.M voor manrren en 10 K.M voor vrouwen gaat Ovei Je eerstgenoemde afstanden is de strijd altijd zeer hevig tusschen Zweden, Noren en Fin nen 8ij de spelen in 1922 maakte de win naar van de 30 K.M een tijd van 2 uur 11 runuten en no. 12 2 uur 21 minuten De ai- ,-tand van 60 K.M werd door den winnaar m 4 uur 44 minuten afgelegd en door no. 10 in 5 uur 20 minuten De winares van de 10 K.M. deed 58 minuten over het traject. zaggeiijk heeft ook deze speler gezwoegd en vooral zijn koppen was enorm. In de voorhoede werd wel open, doch vrij systeemloos gespeeld. Het ontaardde nu en Jan in enkel hard wegtrappen van den baL Ook werd vooral door Gorel van veel te grooten afstand geschoten. In deze linie was de rechtsbuiten Valenca de minste. Er waren opmerkelijk weinig toeschouwers aanwezig, natuurlijk vanwege de concurrentie „HaarlemE.ÏJ.O.' De aanwezigen hebben echter een aardig partijtje voetbal kunnen aanschouwen waarin het tegen her einde nog geducht gespannen neeft. Scheidsrechter Vuyk kweet zich uitste kend van zijn gemakkelijke taak Hij had de leiding over de volgende elf tallen. R.C.H. Vos Kuyt Hazevoet Nachtegeller Nieuwenhuis Krom Koning, v. Dam, Roelfsema, Hanse, Brug man. 0 Meilof, Gorel, Wenting, Meinsma, Valenca. Mekkmg Fransen Sjoerds Delsen v. Schaick v. d. Brink 't Gooi. Doordat Krom den toss gewonnen heeft trapt 't Gooi even over tweeën af. De eerste ianvallen zijn voor de Hilversummers. De R.C.H.-achterhoede is echter direct op volle tracht en met groote beslistheid worden de ianvallen afgeslagen. Dan neemi R.C.H. .iet initiatief tor den aanval. De voorhoede van R.C.H. speelt beter samen dan die der lilversummers doch spoedig blijkt waar uer de fout schuilt. De bal blijft te veefin iet midden, de vleugelspelers worden on voldoende in het spel betrokken Het duurt t ang voordat de ba, van de nevenspelefs espeeld wordt, zoodat ook de Gooi-achter- ioede geen ai te zwaren taak heeft om bet evaar ai tewenden De Gooi-doelman vordt eenige maien aan den ana gevoeld, lijkt niet zéér kiemvast te kijn, Hanse tracht Joor inloopen een doelpunt te forceeren qoch eeft geen succes Het spel wordt meerendeels espeeld .n het midden daar de beide ach- erhoeden die elk voor zich over hunne te enstanders voorhoedespelers de baas zijn. Gorel tracht met verre schoten Vos te pas- ;eeren doch slaagr daarin met Wei schiet lij eens tegen de bovenlat van he' doel. Gok Roelfsema probeert eens de soliditeit van de deklat van het Goot-doei Hoe ook gewerkt wordt overigens doelpunten blij ven uit zoodat met 00 de rust aanbreekt. Ook na de rust gelukt het R.C.H niet om verbetering in het voorhoedespei te brengen. Roelfsema houdt zich te veei op een alstand ïn ontwijkt den strijd nu en dan hoe wei door le Hilversummers geenszins ruw gespeeld vordt. Inmiddels werken de Gooi-voorwaart- ,en stug verder en zien na een kwartiertje toelens hun pogingen met een doelpunt be- .roond Gorel benut een misverstand tn de R.C.H. achterhoede nadat eerst Vos een ichot onvoldoende heeft weggewerkt De iiiversummers blijven nu nog wat in de ïeerderheid totdat eindelijk R.C.H. de jenepen toestand blijkt in te zien. De achter- ioede der blauw-zwarten met Krom aan het ïoofd trekt mede naar voren, alles wordt nans geprobeerd. Het Gooi-doei beleefd aenauwde oogenblikken, de Hilversummers tebben het geluk aan hun zijde. Van korten stand schiet Hanze nog tegen v. d Brink tan. Roelfsema nog eens tegen den deklat vrugman luist naast het doe). Luide moedigt •et publiek de R.C.H.'ers aan, Krom werkt 'oor twee. Steeds weer onderschept hij een vooi-aanvai om dan den ba weer op te rengen voor den Goo doe.mond Niets ukt Weer heeft Krom den bal, hij schiet aok tegen den deklat. van Dam en Hanze «taan klaar om den terugspringenden bal in ,e schieten. We vreezen dat het weer mis- ukken zal. v. Dam plaatst echter kalm het R.C.H. en 't Goot hebben gisteren een neel genoegelijk partijtje voetbal gespeelc net als resultaat een 11 gelijk spel. Me wat geluk had R.C.H. naar onze meenin we kunnen winnen tn het midden gelate, Jan nog dat wanneer de R.C.H.-voorhoede wat meerdoortastend was geweest zeke gewonnen zou zijn geworden Speciaa Roelfsema had zijn dag niet hoewel ook de oeide andere binnenspelers er niet in slaagder om het spel wat meer over de vleugelspelers te verdeelen. Nu was het somwijlen een eindeloos getob in het middenterrein, vee te diecht opelkaar met als gevolg een steeds succesvol ingrijpen van de goed spelende Gooi-verdedigers. Dat R.C.H per saldo nog gelijk speelde dankte het aan het uit stekende spel van de verdediging ditmaa' Deze speelde beter dan we de laatste Zon dagen gewend waren, speciaa! de backs dienen genoemd. Tegen het einde toen R C .H nog steeds met 10 achter stond wac Krom de groote stuwkracht én het is hoofd zakelijk diens werk dat gelijk gemaakt werd Over het Gooi-elftal kan ook veel goeds gezegd worden. Hier was ook de achter hoede het sterkste deel van het elftal al ver hief de keeper zich niet boven het middel matige. Fransen was hier wel de man. Ont-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 5