lottberinq V erkeersongevallen. HE SPAARKEBANK De huisvesting van de Prov. Griffie. De stand van zaken. Jubileum A. Komen. Winkelweek Kampersiraat-Vereeniging. De 2e ff. B. S. Installatie rechter Maassen. In het water gereden. Motorfiets verbrand. Examens krankzinnigenverpleging. Geen Provinciaal Muziekkorps. MUZIEK. KANTONGERECHT. Besrafenis Dr. W. J. van Beugen Bik. TOONEEL. Hamlet in moderne Meeding. VOOR STOOMEN EN VERVEN GR, HOUTSTRAAT 5a BURGERLIJKE STAND. Gevonden dieren en voorwerpen. 031/s 98"/,e 'OjJ/4 190 190 ,751/a 146 145i/4 !o9/16 103/s 615/ie Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. 59.30 9.45 11.35 36.— 2.05 i/o 66 70 62 - 50 60 48 05 2.49 10 15 GEMEENTERAAD. SCHOTEN. LAATSTE NIEUWS. Ernstig ongeluk voorkomen. Nog geen beslissing. In de stukken wordt door Gcdep. Staten van Noord-Holland medegedeeld, dat van de aanbieding van grond voor een niéuw gouvernementsgebouw door het gemeentebe stuur van Haarlem op 5 Augustus door Ged. Staten mededeeling is gedaan aan de Re geering aan welke mededeeling het verzoek werd verbonden om nadere inlichtingen aangaande Hare voornemens. Eenig offi cieel bericht is sedert dien datum niet ont vangen. Ondershands hebben Gedep. Staten echter vernomen, dat de Regeering omtrent hetgeen samenhangt met de aanbieding van het „Paviljoen nog geen beslissing heelt genomen. De heer A. Komen, rechercheur hier ter stede, herdacht heden den das, dat hij 25 jaar in dienst was van de politie. Hedenmorgen kwart over 3 werd in de parochiekerk van den jubilaris aan de Paul Krugerstraat een sl'lle H. Mis opge dragen tot intentie van den jub laris, waarij o. m. aanwezig was het bestuur van den R. K. Politiebond „St. Michaël." In den loop van den dag ontving de jubi laris vele blijken van belagstellig. Het be stuur van „St. Michaël", bestaande uit de heeren v. d. Hulst, Spee, Miedcma en Geerls, ging den jubilaris te zijnen huize complimenteeren en bood hem een ge schenk onder couvert aan. benevens een fraai bloemstuk. Van de gemeente ontving de jubilaris een hartelijk speechje de verdiensten en de kameraadschappelijkheid van den jub laris De heer Brunt kwam den jubilaris gelük- wenschen namens de collega's en schenk hem een „Waterman"-vu!penhouder. Van de gemete ontving de jubilaris een geschenk onder couvert. terwijl hij ook van andere zijden cadeaux en bloemstuk ken ontving. Van avond wordt hem door de Politie- iruziekvereeniging een serenade gebracht. Deze winkelweek mag een waar succes voor deze veréeniging genoemd worden. Maandag werd zij besloten met een feest avond voor de leden met hunne dames. 't Antwoord op de vraag, betreffende het letterraadsel: Wat is er inhet korte be staan der Kamperstraat-vereeniging ont staan?" n.l. „Een vriendschapsband" werd hier ten volle bewaarheid, 't Ging er recht gezellig aan toe. De heer Vrugf had voor net komische gedeelte te zorgen, terwijl de feestcommissie uitstekend voor afwisselingen had zorg gedragen. De 25 prijzen voor hen, die het meeste aantal bonnen inleverden, werd^i behaald door: W. J. Bruijns, Warmerdam, Duiven- bode, Bierboom, Besse Timmermans, J. v. Leeuwen, Schutte, Mijland, M. Fioole, C Scheerder, .1. Boeree, Moerkerk. Jansen, J. Hartog, Sa'. Hooyen, G. ten Boom, Su rer, denk, F. J. Snellen.;, J. H. Steeukisl, Mej. Max, Mej. E. Mesj Mei- Rotteveel en J. A. Draeck, met een aantal bonnen voor den eersten prijs van 369, terwijl de win naar van den laatsten prijs nog 72 stuks in leverde. i Niet minder dan 57 goede oplossingen van het letterraadsel werden 'ingeleverd. Bij lo ting werd de eerste prijs gewonnen door M. v. d. Pol, Ba' 'raat, de 2e door J. M. G. Yzendijk, Ba ostraat en de 3e prijs door M. Stevens, Rustenburgerlaan. Ook voor her. die hun stem hadden uit gebracht: „Welke is de ooiste Etalage?" was een prijs beschikbaar, n.l. een rollade Deze werd gewonnen door mej. A. Steffens, Dijkstra at 2. Door eene Commissie uit ouders van leer lingen der H. B. S. b alhier, bestaande uit de heeren E. L. P. M. Brantjes, J, van der Burg. Ds. D. Drijver, Dr. J. Luining en Dr. P. Wolterson is een verzoekschrift, dat on derteekend werd door hondend en tien ouders of" verzorgers van leerlingen van ge noemde school, gericht tot den gemeente raad. Daarin wordt gezegd, dat de gebrekkige buisvesting der 2e H.B.S. belemmerend werkt op het onderwijs in alle _vakken, in zonderheid op dat in de Natuur- Schei-, Plant- en Dierkunde: is voor den rusligen gang van het onderwijs en voor de goede orde, welke als eerste voorwaarden voor vruchtbaar onderwijs dienen te worden aan gemerkt; meer dan toelaatbare eischen stelt aan leeraren en directeur, waardoor deze zich vaak boven hunne krachten moeten in spannen; wegens de daarmede gepaard gaan de ondoelmatige verwarming, slechte lucht- verversching, onvoldoende toetreding van licht en overlading''van de kleine lokalen, schadelijk is voor de gezondheid van leera ren en leerlingen. Met kracht wordt bij den raad er op aan gedrongen zoo spoedig mogelijk over te gaan tdt den bouw van eene nieuwe school, waarin met inachtneming van den gewensch- ten eenvoud het onderwijs onder gunstige voorwaarden kan w.orden gegeven. Gistermorgen werd voor de rechtbank alhier de nieuwe rechter, mr. Th. Maassen, tot nu toe rechter in de arrondissements rechtbank te Alkmaar, tijdens de openbare terechtzitting, geïnstalleerd. De installatie geschiedde bij monde van den rechter mr. M. H. van Nes van Meerkerk. Vele advo caten warer. bij de plechtigheid tegen woordig. Na afloop van de installatie werd de zitting geschorscht en werd gelegenheid geboden met den nieuwen rechter kennis te maken in de raadkamer. Mr. Maassen zal met ingang van 1 Dec. zijn functie als rechter in de Haarlemsche rechtbank aanvangen. De arbeider A., in Haarlemmermeer, die 'Maandagavond per rijwiel op den Hille- gommerdijk reed, werd door het felle licht van een hem tegemoet komende auto ver blind, met het gevolg dat hij z'n stuur kwijt raakte en in de ringvaart terecht kwam. Hij wist zelf weer op het droge te komen en kon met een nat pak zijn weg vervolgen. Terwijl te heer V., wonende aan den Kruisweg te Haarlemmermeer, Maandag met zijn motorrijw.el op genoemden weg reed, ontstond er door een defect aan den motor brand in het benzinereservcir. In een oogwenk stond de motorfiets in vlam men gehuld en werd daardoor totaal ver nield. De berijder bekwam geen letsel. De examens zijn voortgezet met de can- didaten uit het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort. De uitslag is als volgt: Aanvullingsexamen 1 candidaat, geslaagd: H. M. W. Sprangers. Derde gedeelte (oud), 12 candiaaten, af gewezen 2, geslaagd IJ. W. van Beera, L. van der Bent, M. J. G. A. Blom, J. M. Blomkwist, W. Gaastra, F. Hagers, J. Hokke, C. J. Bonhard, geboren Servaas, E van der Steen en G. W.ttien. De examens worden voortgezet. Gedeputeerde Staten hebben geantwoord cp het denkbeeld van een der Statenleden om een Provinciaal Muziekcorps te stichten Zij gevoelen daar niets voor. Hun antwö'orj luidt als volgt: ïn het licht van de gevoerde financiesle beschouwingen en met het oog op al het geen de Provincie nog voor den boeg heeft, meenen Gedeputeerde Staten al dadelijk een afwijzend standpunt te moeten innemen te genover den drang naar rechtstreeksche overheidsbemoeiing, ten behoeve van de al- gemeene ontwikkeling der provinciale be volking, die niet in de grootere steden v.oont, met een provinciaal orkest als uit gangspunt. Doch ook principieel meenen zij, dat de algemeen vormende ontwikkelingsarbeid, zooals dit in het Algemeen Verslag wordt "Heit, niet in de eerste plaats op den weg der Provincie ligt. In het feit, dat Heze in de laatste jaren tal van nieuwe voorzienin gen, waaraan vroeger niet werd gedacht binnen den kring harer bemoeiingen heeft getrokken, kan toch nog geen aanleiding zijn gelegen dit evenzeer te doen met een zóó ver buiten dien kring liggend beldng als de voorziening in de culturfeele en met name artistieke behoeften van het platte land. Bovendien moet ernstig worden betwij feld, of die voorziening het best van wege dc Provincie zou kunnen worden behartigd Wat de muziek betreft, wordt in het Alge meen Verslag reeds gewezen op de vorming, die uitgaat van de kerken; men zou ook dc muziek- en zanggezelschappen kunnen noe men, die in geen gemeente van eenige be- teekenis worden gemisf en waaronder er zijn, die jr. binnen- en buitenland voortref lelijk staan aangeschreven. Een provinciaal orkest zou natuurlijk een ander karakter dragen, maar het is zeer de vraag, of dit beter in ae behoeften zou voorzien en méér tot de artistieke vorming van- de plattelands bevolking zou bijdragen, zeggen zij. Gedeputeerde Staten, zich aansluitende bij de bestrijders van de hier besproken denk beelden, meenen dan. ook, dat de weg niet moet worden ingeslagen, die tot hunne ver wezenlijking zou kunnen leiden, dat zelfs niet, door het in het leven roepen eener Commissie van voorstudie, de eerste schrede op dien weg moet worden gezet. DERDE BACHCONCERT. Pierre Monteux introduceerde zich hier als dirigent op een ietwat vreemdsoortige wijze. Alr inleiding tot Saint Saëns en Ber lioz vond hij het blijkbaar noodwendig om te zorgen voor een stijgende lijn hij koos daarvoor, na een ouverture van Rossini, die voor het geweldig strijkersapparaat van het concertgebouw allerminst gedacht is en die nu juist niet geheel feilloos werd weergegeven, een celloconcert van Boccherini, den salet jonker onder de cellisten en cellocomponis- ten. Het pogen van Picquot een goeie 70 jaar geleden, om interesse voor deze pruikenmu- ziek te herwekken, kan in dien tijd misschien zijn goede reden hebben gehad thans heeft een opnieuw opdisschen van dergelijke flau we kost geen zin, en men zou er weinig bij hebben verloren, als men om den dooden Boccherini te eeren, den weg had ingeslagen dien men tegenwoordig méér bewandelt twee minuten stilte verzoeken. Dat had ons dertien minuten winst gegeven en Boccherini had zich niet kunnen beklagen. Was het tiu een in alle opzichten vlekkelooze vertol king geweest die Marix Loevensohn van dit stuk had gegeven (het middendeel zonder ik gaarne uit, dat was keiffig uitgevoerd dan had men van dit oude werkje met zijn cem balo-partij althans zijn plezier kunnen hebben Nu viel er, vooral 't slotdeel door een te veel aan toon, al te zeer uit de lijn, en kwam er van het gerecht te veel terecht waar het niet behoort, nJ. onder den lessenaar. Rossini bakte zijn eigen taarten en compo neerde met de bakkersmuts op het hoofd. We mogen Boccherini sterk verdenken, dat het koekjesbakken hem een vreugde had ge geven, weinig verschillend van die des com- poneerens, zoo het lot hem in des bakkers armen had gevoerd. Er werd geducht ge- applaudiseerd. Wij mogen het intusschen ten zeerste betreuren dat de,kostelijke tijd niet beter wordt benut. Met een gedeelte uit Berlioz' symphonie Roméo et Juliette, n.l. van den eigenlijken symphoniesatz, beginnend met het prachtig getroffen „Roméo seul" en eindend met het overweldigend allegro het feest bij de Ca- puleti, beleefde Pierre Monteux een succes, zooals maar zelden den plaatsvervangenden dirigent te beurt valt. We mogen ons afvragen waarom komt het in ons land nooit tot een volledige uitvoering dezer symphonie, dien een ganschen avond zou vullen Men mocht de gelegenheid benutten, nu in ons land een dirigent toeft, die zijn hart heeft verpand aan Berlioz. Hier openbaarden zich Monteux' schitterende gaven de korte, gedrongen ge stalte van den voortreffelijken dirigent her bergt een summum van energie, afvloeiend langs strak omlijnde banen naar het centrum van het orkestpodium en van hieruit alle: volmaakt beheerschend. Zóó werkt hij, Mon teux een schild zich vormend, een koopren, rondomme gelijk. Aan dezen modernen Achilleus zou wel zeer zijn toevertrouwd een opvoering van „Les Troyens," die wij hier riechts bij name kennen. Ook Saint-Saëns' derde symphonie, die wij sinds 't in gebruik nemen van ons orgel thans herhaald hebben gehoord, demon streerde Monteux' ongewone gaven ials leide der groote klankproductie alles was tot in uiterste finesses tegen elkaar afgewogen, en in deze absoluut beheerschte klankhomogeni- teit kwam de détailleering der onderdeden op zijn schoonst uit. Niet weinig droeg thans het meesterlijk bespeelde orgel er toe bij, de klankkleur van het geheel te maken tot een feest van het oor. De uitvoering onder Pierre Monteux was ons een blijde herinnering aan het werk van zijn grooten voorganger en landgenoot Edouard Colonne, die achttien jaren geleden het werk hier introduceerde. G. J. K. Een onbeleefds automobilist. Er had een aanrijding plaats gehad tus- schen een auto en een koetsier, die op een fiets reed en moest uitwijken voor een handwagen. Dc auto werd bestuurd door een persoon uit Zandvoort, zekeren P, M. die na de aanrijding volgens verklaringen nogal onhebbelijk tegen den koetsier was opgefreden. Voor een en ander had de automobilist zich hedenmorgen voor den kantonrechter te verantwoorden. De ambtenaar van het O. M. vond de handelwijze van den automobilist niet de handelwijze van een gentleman. waarom hij" een geldboete van 50, subsidiair 20 dagen hechtenis eischte. De kantonrechter verzachtte dezen eisch eenigszins en veroordeelde bekl. fot 40 boete subsidiair 10 dagen hechtenis. Drankwetouertreding. Een handelaar in wijn te Heemstede had zich te verantwoorden terzake over treding van de drankwet. Het was gebleken, dat hij een flesch je never en eenige fleschjes Cats-elixer in voorraad had en terzake deze overtreding van de drankwet was proces-verbaal tegen hem opgemaakt. De handelaar verklaarde in de meening te hebben verkeerd, dal' het hem geoor loofd was Cats-elixer te verkoooen, waar om hij er dan ook eenige fleschjes van in voorraad had gehad. Wat de jenever betreft, die had hij niet ten verkoop in voorraad gehad. De ambtenaarvan het O. M. eischte 10 boete, subsidiair 10 dagen hechtenis. altijd bleef hinken tusschen histoorie cn idealiseering. En waren allen zóó van den geest der pi oefneming doordrongen geweest als Albert van Dalsum en Nel Stants, dan had de voorstelling ongetwijfeld een dieperen indruk gelaten. Begrijpeli'k'is dc moeilijkheid om enrol, die jaren lang op de. oude wijze 'espeeld is opeens in modernen geest te internnet eer en, maar in ieder geval had dc Momlet-figuur van Ed. Verkade deze moei- liikheid moeten overwinnen Het kost hem Voor bekl. trad als verded'ger op njr.. echter zeer groote moeite, zich los te ma- idooi den kanton- kén van de oude spelwi'ze, zo'ódat Schreurs, die in zijn pleidooi rechter verzocht den ambtenaar van nel O. M. nief ontvankelijk te verklaren in zijn eisch. Subsidiair pleitte mr. Sclireurs vrij spraak. De kantonrechter zal over 8 dagen von nis wijzen. Op de Algemeene Begraafplaats aan de Kleverlaan, had hedenmorgen de teraarde bestelling plaats van den heer W. J. van Beugen Bik, een bekend arts in en buiten deze gemeente. Op de begraafplaats waren verschillende doctoren aanwezig, benevens bestuurs leden en leden van den Volkszang, waar van de overledene een ijverig bestuurslid was. Er was veel belangstelling en een schat van bloemen dekte de baar. Een dochter van den overledene strooide bloemen op de k 1st. De heer Wynoldy Daniëls voerde als een der oudsten van den Volkszang het wcord, Spr. schetste den overledene als een man die vol vrooüjkheid was in een zaal van licht en warmte en vroolijke gezichten, doch nu verstard en kil. De groote tegen stelling van het graf! Het was een man, d a da noodige kracht vond om tegen de moei lijkheden van het leven te worstelen. Wij zullen u zeer missen, zegt spr. Hoe we ook gewankeld hebben aan uw harden arbeid hebben we veel te danken. Gij waart een he1per voor velen. Gij zijt een vaorbeeld geweest voor velen en gij hebt meer gedaan, dan dan ge zelf weet. Yvij zullen u dan ook zeer missen. Hedenavond zullen wij niet zingen ver vuld als we zijn van gevoe'eds van wee moed. Mcgen de vele bloemen en de be langstelling een troost voor u zijn. Een zoon van den overledenedankte voor de deeleming en schetste zijn vader ais een man, die hun was voorgegaan in eenvoud en deugd. Rust zacht vader, na uw moeien en eerlijken arbeid. Hamiet-opvoering door het „Vereenigd Tooneel". 'Stadsschouwburg, A'dam. Experimentceren op 't gebied van kunst, zooals dat tegenwoordig gebeurt, leidt tot oen kunstmatigen bloei. Dit is een natuur lijk gevolg van overbeschaving, een bespha- i ing, die geen cultuur is. Want de proeven, den laatsten tijd op tooneelgebied genomen, vinden slechts waardeering bij insiders. Ex perimenten zooals deze opvoering van ilamlet in moderne kleeding laten we liever zeggen „moderne psyche", want de kleeding is hier slechts een onbeteekenend onderdeel kunnen slechts genoten wor den door vakmenschen, en première-pu bliek, die ook van het spel kunnen, profi- ieeren b.v. bij een memorie-repetitie, om dat ze weten, wat er achter de woorden en gebaren schuilt. Maar dat is niet de tooneeldaad stellen, 'ie noodig is, omdat er niet de groote een heid is, die verlangd wordt om te "slagen, iet telepathisch verband tusschen acteurs en publiek is er niet. Bij deze proefnemin gen wordt het publiek uitgeschakeld, het geen bij schilderkunst mogelijk is, maar zonder publiek kan er nu eenmaal geen tooneel bestaan. Er worden vier verschillende opvattin gen mogelijk geacht, nl. een historische re constructie volgens de opvattingg van den tijd; ten tweede, zooals het stuk ten tijde i an den schrijver gegeven werd; ten derde, los van elk tijdsverband, dus met een bewuste verwaarloozing van elke tijdsuit- drukking; ten vierde het heele stuk trans- poneeren in den modernen tijd, zooals thans met dit Hamlet-experiment gebeurd is. Maar er is nergens over een andere mogelijkheid gedacht. Er moet namelijk ge zocht worden naar de grootst m'ogelijke ex pressiviteit, zonder rekening te houden met eenerlei manier. De regisseur en acteurs moeten zulk een sterke volkomenheid ge-* ven, dat het spreken over opvatting etc. onmogelijk is. Dan houdt ieder probleem op, omdat er een eenheid is bereikt. Maar voor zoo'n opvoering is het noodig dat spe lers, regisseur en publiek elkaar volkomen completeeren, daarvoor moet er een cultuur zij'n, en als die er is, zal er ook nieuw werk zijn en misschien een geheel op zich zelf staands vertooningswijze. Nu echter leven we in een tijdperk van super-critiek. Een litterator begint tegenwoordig eerst betee- kenis te krijgen wanneer hij essay's schrijft over collega's en hun meestal klein werkwerk in groote artikelen behandelt. Waar er zooveel stof opwaait om het feit, dat men de Hamlst-figuur in een modern costuum speelt, willen we er zoo terloops even op wijzen, wat te Haarlem eenige ja- -en geleden reeds is voorgekomen. We doe len hier op de opvoeringen van Doet. Boete van Reinhard Sorge en Te Latens Deitas van Wil Janse. Daar is echter niet het mo- lern costuum als systeem gebruikt, maar Techts daar aangewend, waar de regisseur meende juist daardoor dc sterkste expres- ie te verkrijgen. Zoo zagen we de H. Maagd 'n een modern bruidstoilet. Daarin was dus geen sprake van experiment, al schenen leze uitvoeringen ook proefnemingen, een gevolg van gebrek aan financieelen steun. We zouden anders tegenover dezen „aio- 'ernen" Harriet gestaan hebben, wanneer deze opvoering niet zoo opzettelijk was ge- weesf. In de 18e eeuw werd Hamlet reeds ïr ugeland -'espeeld en de toenmalige dracht- Kcmble, die de Hamlet-figuur vertolkte had en gepoederde pruik op, droeg hei zwart lijden costuum dat in dien tijd aan het hof 'n gebruik was en het lint van de Orde van 'en Kouseband. Zoo was het in Engeland. In Frankrijk was het algemeen gebruik Y gewone feestgewaad te dragen. Eerst tegen het einde der 18e eeuw kwaffl daarin verandering, toe Mile Clairon bijge staan door Le Kaïn een poging deed om een ander gewaad aan te trekken dan het ge bruikelijke costuum aan het hof van Lode- wijk XIV en eerst in 1789 bracht Talma het historisch costuum op de eerste plaats. In Duitschland speelde Broekman deon Hamlet met pruik en kuitbroek. In Nederlaond' werd Gijsbreght van Aem- stel in 1785 nog ongevoerd in een eenigszins gewijzigede dagelijksche dracht. Eerst in 1874 werd er door de z.gn. Mei- ningers een aanvang gemaakt met de histo rische reconstructie.De beweging is echter doodgeloopen op de cönsequen'ie van het stelsel. Histdrische juistheid ging bij hen vóór artisticiteit en temperament en was als zoodanig teekenend voor het speciaal Dm'tsche sentiment. Toch is deze opzettelijke uitvoering van het VereeniiM Tooneel een succes geworden. De Hamletfiguur namelijk gaat verloren in de duisternis der vervlogen eeuwen zoodat bij een opvoering een zuivere histo rische interpretatie niet mogelijk is en men hij er njet in geslaagd is, zijn figuur geheel aan nemelijk te maken. We dienen aan dit experiment niet die ■..aarde te hechten, die men er aan wil toa- ennen, zoolang niet blijkt, dat deze opvoe- ingswi'ze aan een behoefte voldoet en men deze meer ware en minder „ooera-achtige" speelwiize als de .wezenlüke kan beschou wen. Hetgeen niet mogelijk is, vóórdat alle icteurs zich meer in deze opvatting hebben Ingedacht en het publiek per se deze meer val gaan waardecen, dan in dezen cultuur- looz tijd mogelijk is. De ingelasctp pantomime met muziek van Alex, de Jong, is op zichzel genomen goed, maar breekt hier te veel de gespannen lijn van het gebeuren; is bovendien geheel over bodig. De meest overheerschende indruk van deze opvoering is echter, dat het beroeps-tooneel zich weer op een nieuwe proefneming heeft uitgeput, zonder de noodige bevrdigin<r te schenken. M. (Ongecorrigeerd.) Ondertrouwd: 25 Nov. H. Tibboel en A. C. Bémelmanne. E. L. Schot en E. W. Matheij. C. Koster en J. C. Carton, J. Maerten en A. J. v. d. Hart. K. C. HYw'. weilier en C. Wapstra. Getrouwd: 25 Nov. J. de Weerd en A. Haze. P. Gies'oergen en E. C. Manzer. P. v. Dijk en G. J. Brouwer. C. Vallen- duuk en A. M. Hoek. P. Jonker en H. M. Vos. Geboren: 22 Nov. z. vaft S. A. v. Berkel- de Graaf. 23 Nov, z. van A. J. M. Petri- v. Huizen. 24 Nov. d. van I. Hartendorp- Ddupsteen. d. van E. Tollenaar-Muller. Overleden: 24 Nov. E. Valak-Korver, 50 j., Gasthuisvest. C. Lodewijk, 29 j., Barendse- straat. J. Dolk, Zuid Polderstraat 107, ceintuur (blauw) (na 8 uur n.m.) W. Heyerman, Korte Dijk 4, duimstok Politiebureau, Smedestraat, flech spiritus C.H. Scheen, Teylerstraat 60, gewichtPolitiebureau, Smedestraat, hondenhaisband v.d. Eijkhof, Zuid Polderstraat 42,v gele hond Fauna v. Kordelaar, de Witstraat 43, zw. bruine hond Fauna W. de Wolf, Harmenjansstraat 72, grijze handschoen en zw. gele herders hond H. v.d. Peet, Heerensingel 95, heeren handschoenen Politiebureau, Smedestraat, handschoentje F. de Lang, Kennerqersfraat 63r, witte poes Fauna Levenkamp, Scho tersingel 155, lapjes poes Fauna; v. Tol, Harmenjansstraat-25, grijze poes Fauna; Me#. Me ys, Kleverlaan 86, 'grijze poes Fauna; j. Faure, Berckheydestraat 22, rij wielbel.merk T. Wiechman, Molenaerstraat 26, voordrachtenboekje G. v. Hu.; Saen- reclamstraat 56rd., rijwielbel.merkGoed hart, Schecpmakersdijk 25, Bewijs Volks universiteit G. v.d. Deyl, Baljuwslaan 19, bal van autohoorn H. v. Hooff, Graaf van Wiedstraat 16, bal W. Prins, Emostraat 3, bal.;. J. KlooS, Olycanstraat 46, damesporte- monnaie m.i. A. Keyser, v. Eedenstraat 34, kinderportemonnaie m.i. Politiebureau, Smedestraat, portemonnaie m.i. C. Bak, Zomerstraat 15, rozenkrans Harmsen, Ver- spronckweg 65, rijwielbel.merk B. Witte- man, Franklinstraat 73 H'stede, idem J. Wassenaarstraat, Lombardsteeg 5zw., idem W. de Graaf, Vlamingstraat 5, idemJ. Kroonsberg, Korte Heerenstraat 6, sleu N. Dirken, Spaarne 49, sleutel Politiebureau Smedestraat, stalen flanel A. Hofstee, Ossenhoofdsteeg 1, tasch met gereedschap Politiebureau, Smedestraat, thermoscope (auto) W. de Paris, Bakkerstraat 18, taschje m.i. J. Regeling, Hier. v. Alphenstraat 16, bril in étui J, Straatsma, Heythuizenweg 13, zijde. J. Hopman, Nic. v.d. Laanstraat 2rd., heerendas Berloo, Vaartstraat 2rd., kin derhandschoen G. Rozeboom, Weverstr. 17, glacéhandschoen de Bruyn, Kleverparkweg 174, herdershondje, Fauna C. v. Vulpen, Adr. Loosjesstraat 4, dameshandschoen,; J. Mennink, L. Molenstraat 46, bastaard r.efder Po.itiebureau, Smedestraat, dames- en kinderhandschoen (bruin) A. de Nijs, Palmstraat 13rd., damesarmbandhorloge v. Santen, Stoofsteeg 6, 2 poesen, Haerlem e Weerde, Scheperstraat 28, gr. witte poes, Haerlem H. v. Leeuwen, Brouwerstraat 29, nortemonnaie met hondepenning enz. Po litiebureau, Smedestraat, kinderpantoffel en portemonnaie D. v. Schouwen, Raamsingel 14, rozenkrans P. Wesseling, v. Oorschot- traat 6, rugzak met inhoud Warnier, Gierstraat 8, ring F. Kroonsberg, Doel- .traat 10, ring H. Kleijn, Teylerstraat 3, rijwielbel. merk F. Vryer, Teding v. Berk- youtstr. 30, heerenring C. H. de Bock, Velserstraat 16rd., schrift J. Steegstra,, Spoorwegstraat 2rd., schooltasch A. Suweyn Popelingstraat 4, taschje J. v. Hoensel, Generaal Joubertstraat 5rd., rijwielbel. merk; W. J. D. v. d. Horst, Magtzaamplein 29, ijwielbel. merk Politiebureau, Smedestr., rijwielbel. merk J. Brouwer, Generaal Cron- jéstraat 49 rijwielbel. merk JC. Rol, Pot gieterstraat 49, broche J. Bout, Maerjen van Heemskerkstraat 31, rijwielbe.l merk G. J. F. Roenhout, Jelgersmastraat 7, vogel J. Termitz, Amsterdamschevaart, spoorhuis 2 Haarlemmerliede c.a., zakdoeken. J. de Vos, Gasthuissingel 42zw., beige ceintuur J. Rootlieb, Anthoniestraat 51, ceintuur B. Schreyers, Boerensteeg 12, cape; A. v.d. Meulen, Oranjeboomstraat 60, wol len das J. Boogaard, Olycanstraat 18, étui met sleutel en schaar Politiebureau,' Sme destraat, grijze kinderhandschoen C. v.d. Nork, Oranjeboomstraat 39, halsketting Rijber, Jan Steenstraat 69, bruin glacé hee renhandschoen Mevr. Zurmühlen, Cloos- terweg 1, herdershond Fauna Alleman, Tulpenstraat 51, zwarte poes Fauna R. Buitenhuis, Kinkerstraat 15, kindermantel tje Postkantoor, Houtplein, portemonnaie m.i. A. v.d. Hoek, Oostvest 50rd., fabrieks- penning L. Treffers, Nic. Beetsstraat 5rd., kinderportemonnaie met rozenkrans A.H. Mes, Zuid Polderstraat 94, idem met eenig geld'; A. Bijster, Allanstraat 72, portemon naie met pijp enz. v.d. Linde, Amsterdam- traat 51, rijwielbel.merk Politiebureau, Smedestraat, rozenkrans C. Harmsen, Jan Steenstraat 21, kettingring L. Bruin, v. Oorschctstraat 14, tandenstoker P. Smit, Graaf v. Wiedstraat 19, balG. Biesbrouck, de Genestetstrdat 4, bontje» V K TED E1S 5% Nederland 191<* 1011/2 101 !/a Nederland l923 1031/3 1V» Nederl 191', ^»15/16 N.-L 1921 A. 1033/4 N' -1 1923 D. 1 "I 1X/16 10311/16 Loll Lloyd Dude Vaart 02 iito Gem Eigene 51 vlij „Nederland" pcbeepvaart-Unie i57#o dotterd Lloyd I39i/g 75 rioll Stoomboot H V. A. 6381/2 645 Java Cultuur 3331/2 335 jurgen» gew. 125 125 V oioniale Bank 1841/? 186 1 dische Bank '48l/„ 149 Cert. Handel Mij 453/s 144i/4 Hese dito t'hoenix 1045/3 Geconsolideerde «911/a 1911/2 411 413 U. S» Steel 1273/4 128 Marine comm. Vorstenlanden 1641/, 1641/a Actions id. '501/2 1521/2 inp. Merc. Arg 83/4 9 1131/2 4321/2 430 520 514 Deli Batavia 4551/2 451 A'dam Rubber 427 419 458 257 Wai Sumatra 419 Dordtsche Petr, 384 Southern Rails 109 1447/3 145 99 W a bash 40 393/4 Comm. Maxwell 25 NOVEMBER. EERST I LATERE KOrRS j KOERS BERLIJN PARIJS BRUSSEL WEENEM LONDEN STOCKHOLM KOPENHAGFN OSLO idinii BAZEL i MhW-YORK t KOME 0 i 59.23 9.30 11 27 35.— 12.05 66.60 61.90 50 65 47 971/2 2.48°!ê 10 15 F. v. Musker, Botermarkt 29 "rood, bruine ceintuur N. v. Nicolai, Zuid Polderstr. 16, das L. v. Steyn, Lombokstr. 28 Heemstede, handbeschermer J. B. Ebbinga, Linnaeusl. 25 Heemstede, kinderhandschoen bruin.) Nienhuis, Hooge Duin-en Daalscheweg 33, zw. bruine hond, Haarlem Mevr. Meye, Middenweg 24, gestr. hond Haarlem Politie bureau, Smedestraat, grijze handschoenen 0; Cornelis Bakker, Gravinnesteeg 7c, slappe heerenhoed Vermeer, Ged. Schalkburgergr. 71, grijze poes, Haarlem Mevr. Meye, Middenweg 24, grijze poes, Haarlem H. Esveld, Teding v. Berkhoutstraat 33, grijze poes, Haarlem Mevr. Berkhout, Kleverlaan 152, zw. witte poes, HaaTlem Politiebureau Smedestraat, lorgnet H. Prent, Westerboo- gaardstr. 5, ijsmuts wed. Verschoor, Tesla- straat 31, Heemstede, kinderportemonnaie m. i. B. Laverman, Kloosterstraat 3 rd., reticule Politiebureau, Smedestraat, rijwiel bel. merk J. v. Huis, Oranjestraat 35, ruin slang C. L Koer, Pres. Steynstr. 33, dames- taschje m. i. J. Verzijlberg, Lange Poellaan 8 d., taschje met beursje enz. W. Schultz, Rolhuizen 8 rood, breikous. J. Wout, Spaarne 92, étoui met schrijf behoeften.H. Reiber, Jan Steenst'r. 69, id. A. Booms, Esschilderst'. 6, geldstuk. J. P. Cate, Kloppersingel 165. halssnoer. Kieft, Kennemerstr. 13, lederen dameshandschoen. Zwart, Kleverlaan 150, hond. F. Damiaaits, Wagenweg 110, dwergpincher. Damsteek, Da Costastr, 22, grijze poes. Luyckx, Iepen- odestr. 6, idem. J. van Es, Romolenst'". 52, lorgnet in étui. C. v. d. Werff, Gasthuis laan 113, id. F. A Kupners, Saenredamstr 5, medaillon, W. Black, Olycanstr. 20, kin derportemonnaie m. i. A. A. Broekman, Leidscheplein 25, damesportemonnaie m. i. C. Zonneveld, Zomerstraat 22, kous en schoen van pop. G. Pieters, Kerkstraat 24, damesschort. Politiebureau Smedest-aat, beursje. H. Wieringa, Generaal de Wetstr. 64, rijwielbelastingn^rk. I-Iedenmiddag vergaderde de gemeente raad, onder voorzitterschap van den burge meester, den heer C. Maarschalk. Afwezig de heer Kuenen. Eervol ontslag- Mej. C. J. J. Bijvoet wordt met ingang /an 1 December eervol ontslag verleend als onderwijzeres in de lichaamsoefeningen aan ->cholen 23 en 24. Onderzoek geloofsbrieven. Door een commissie, bestaande uit dc 'eden mr. Heerkens Thijssen, Berdenis van Berlekom en Joosten, werden de geloofs brieven onderzocht van het nieuw inkomend 'id, den heer J. W. van Santé. Bij monde van mr HEERKENS THIJS- TN adviseert de commissie tot toelating. Aldus besloten. Goedkeuring balans. B. en W. stellen voor, goed te keuren dc balans met verlies- en winstrekening per 31 440e STAATSLOTERIJ. Trekkfag van Woensdag 25 Nov. le klasse 3e I!ist. Hooge prijzen. 18321 20000. 9295 ƒ5000. III03 ƒ2000. 15017 1000 2204 9323 12481 ƒ200.' 11895 16179 15319 f 100. Prsiacn van f 20. 66 114 131 274 423 455 '469 549 567 621 654 741 763 822 843 859 893 917 1061 1069 1079 1089 1130 1132 1194 1206 1221 1225 1236 1272 1300 1335 1406 1419 1454 1503 1696 1758 1797 1815 1857 1864 1859 1918 2010 2023 2029 2052 2059 2076 2199 2210 2248 2257 2363 2473 2504 2511 2519 2540 2580 2643 2653 2699 2706 2760 2787 2791 2831 2852 2950 3024 3122 3127 3148 3237 3253 3263 3279 3293 3309 3319 3351 3365 3407 3443 3446 3485 3559 3634 3682 3691 .3696 3702 3715 3718 3789 3817 3821 3855 3876 3887 3920 4001 4048 4146 4207 4232 4260 4265 4289 4292 4314 4330 4341 4370 4381 4390 4473 4503 4512 4543 4593 4612 4682 4735 4767 4813 4859 4886 4926 5002 5069 5131 5228 5234 5265 5274 5279 5318 5329 5394 5411 5491 5562- 5565 5599 5613 6647 5681 5692 5709 5771 57S0 5804 5S49 5910 5972 6139 6165 6254 6257 6286 6335 6350 6380 6412 6450 6462 6503 6528 6555 6576 6599 6607 6630 6650 6671 6o92 6768 6770 6873 6917 6950 6961 6971 7057 7256 7307 7436 7515 7540 7570 7614 7622 7627 7632 7646 7651 7659 7700 7739 7758 7781 7786 790S 7940 8122 8206 8251 8253 8257 S273 8^83 8286 8499 8529 8718 8811 S825 8873 8938 8974 8994 9001 9074 9130' 9170 9172 9187 9447 9473 9597 9735 9765 9804 9878 9933 9934 9950 9967 10019 10021 10069 10230 10282 10358 10396 10452 10544 10539 10643 10872 10962 10988 11026 11052 11085 11095 11127 11178 11270 11427 11482 11490 11527 11552 11631 11890 11897 11909 11922 11933 11940 11954 12072 12141 12202 12244 12273 12312 12316 12405 12412 12429 12455 1245S 12483 12524 12558 12573 12599 12661 12688 12722 12745 12748 12757 12807 12856 12858 12997 13102 13176 13185 13283 13324 13330 13352 13409 13440 13466 13491 13540 13557 13582 13696 13719 13723 13778 13813 13859 13851 13868 13999 14007 14008 14085 14096 14114 14194 14206 14212 14259 14316 14374 14387 14518 14557 14503 14614 14661 14687 14707 14812 14814 14819 14823 14861 14865 14933 14936 14965 14980 149S6 14999 15076 15079 15086 15117 15132 15216 15410 15545 15565 15634 15772 15789 15813 15857 15875 15876 16003 16093 16113 16f3S 16140 16153 16162 16182 16185 16208 16304 16394 16482 16490 16495 16578 16611 16521 16657 16697 16814 16^7 16842 16899 16960 16968 17043 17068 17190 17199 17301 17315 17328 17331 17415 17449 17508 17595 17630 17633 17641 17646 17655 17686 17698 17714 17720 17742 17751 17771 17773 17784 17789 17940 18002 18013 18084 18131 18143 18169 18237 18278 18308 1841.3 18456 1S493 18494 18496 18550 18559 18691 18855 18856 18937 19164 19176 19237 19261 19328 19438 19443 19458 19518 19536 19561 19674 19679 19688 19788 19798 19840 19S76 19907 19923 19952 19975 20001 20073 20076 20129 20135 20157 20198 20231 20242 20312 20321 20391 20509 20529 20669 20749 20755 20775 20907 20924 20936 20948 le klasse Ie lust 16033 m.z. 16053 le l'asse 2e lijst: 2572 m.z. 2575. December 1924, betreffende het complex van 65 middenstandswoningen van de Wo- ningbouwvcrceniging „Tuinwijk-Noord". Goedgekeurd. ie Suppl. begrooting Burgerlijk Armbestuur. B. en W. bieten ter goedkeuring aan de le suppl. begrooting wegens de huiszittende armen en het Stads Armen- en Ziekenhuis voor den dist van 1925, groot 70.000. Goedgekeurd., Tijdelijke kasgeldleenrng. B. en W. vragen machtiging, om in 1926 al naar gelang de behoeften der gemeente kas zulks vorderen, gelden tijdelijk op te nemen met dien verstande, dat het terzelfder tijd opgekomen bedrag nimmer de som van 7.COO.OOO.zal over schrijden en tegen een rente van niet hooger dan 1 pCt. boven het promesso-disconto der Nederlandsche Bank, De machtiging wordt verleend. Inbrengen perceel. B, en W. stellen voor,in het gemeente lijk woningbedrijf in te brengen perceej. Bakenessergracht 8 en 8 rood, tegen een waarde van 8.000. Aldus besloten Schenking medaille. B. en W. stellen voor, aan de Posfdui- venvereeftiging „De Snelvlieger" een ver guld-zilveren medaille te schenken, voor de te houden tentoonstelling ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan dier vereeni- ging. Goedgekeurd. Verhuring gedeelte Stadswaag. B. en W. stellen voor, aan „Kunst, zij ons Doel," opnieuw voor den tijd van 5 jaar te verhuren* den le en 2e verdieping van de Stadswaag tegen 125 per jaar, Goedgekeurd. Herstelling brug. B. en W. vragaen een crediet van 3100 aan voor het maken van een gemetseld landhoofd aan de oostzijde van de brug over de Leidschevaart te Halfweg onder Lisse. Het crediet wordt verleend. (De zitting duurt voort.) DE HUURPRIJZEN DER WONINGEN AAN HET MEIDOORNPLEIN. In het college van B. en W. ismen niet 'tot overeenstemming kunnen geraken, om- tot grondprijsverlaging over te gaan voor de 100 gemeentewoningen aan en bij het Meidoornplein. Wethouder Klein meent, dat grondprijs verlaging noodzakeli'k is en stelt nu voor, den grondprijs tot 7.50 per M2 te verla gen, waardoor de huurprijzen van 12 tot 16 cents per woning en per week kunnen verlaagd v.'orden. Burgerlijke Stand in .de week van 15 tot en met 21 November 1925. Geboren: A. Oudman—Volkertsma, d.; M. M, de Hass van Wonderen, d.; C. Riebel— Hovius, d.; N. F, MeiierBaggerman, z.; B. J. van der HorstVeling. z,; L. KlinkhamerKooij, z.; Ondertrouwd: G. J. Gravenstein en W. H. Stooter. Getrouwd: M. Vermeer met H. M. van Es; J. Limbach met M.' C. Drogtrop; G. J, West met H. Koster; F. W. Fauth met J. H. de Liin. Overleden: Anna Buij, 36 j.; Petrus Gerar- dus van Kesteren, 4 mnd. (Zie vervolg Stadsnieuws Pag. 1, 3e Blad. EINDHOVEN. 25 November, Toen hedenmorgen ongeveer 10 uur de personentrein uit Valkenswaard alhier arri veerde, rangeerde op hetzelfde spoor een goederentrein. De botsing scheen onver mijdelijk. De wachter van post 41 snelde toe en zwaaide mét de roode vlag. De machinist van den personentrein remde met alle kracht en wist den trein op tijd tot staan te bren gen, waardoor "een ernstig ongeluk voorko men werd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2