Luxe Doos v. Rossem's Tabak Dit nnnmr bestaat uit 24 bladzijden, waarorder het geïllustreerd Zondagsblad in acht bladzijden. Leekepreeken. Radio-omroep 75 ct. Aimiikt alUm Voert Uw effectenorders uit aan binnen- en buiten- iandsche beurzen. OlVfflPiADEi St. Nicolaas-Cadeau Miloen Poorters Toeback Zaterdag 28 November 1925 50ste Jaargang No. 16111 VACANT Bureaux: NASSAULAAN 49, Haarlem - Telefoon No. 13866 (3 lijnen). Postrekening Nummer 5970 BINNENLANDSCH NIEUWS. DE REGEERINGSCRISIS. Agenda 29 November „St. Raphael." HAARLEM. beverwijk. Agenda 30 November De Bibliotheken der St. Vincen- tiusvéreenigmg zijn geop "d: VOOR ONZE EIGEN WEEZEN. Voor de Juliaantjes. STEVENEN VERKEERSAGENTEN. Personalia. Van onze Rechtbank. Nederlandsche Reisvereeniging. DIENSTPLICHT. Aanbesteding. Jubileum E. Zwaanswijk. m 0 J. J. WEBER ZOON OPTICIENS - FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarlem. Teiegraphisch Weerbericht RADIO LUIDSPREKERS per week. omplete 3 lampstoestellen vanal f 1.85 per week. RADIO-BUREAU F. H. MEIJER Jansstraat 67 Haarlem. - Telefoon 13620. Melkprijsveriaging. Inhoud Fl. 1.20 en FI. 1.70 per doos. HAARLEMSCHE COURANT I 1,4 4 De abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Per week 0.25 Per kwartaal3.25 Franco per post bij vooruitbetaling 3.58 Vraag- en aanood-advertentiën van 14 regels 60 cents per plaatsing: elke regel me 15 cents, bij vooruitbetaling. Advertentiën 35 cents per regel. Bij contract belangrijke kor ting. Advertentiën tusschen den tekst als ingezonden mede- deeling 60 cents per regel, op de le Pagina's 75 cents per regeL 117. STAD EN LAND. Al meer heb ik over dit onderwerp ge schreven. Toch ben ik niet voornemens in herhalingen 'te vallen. Wij hebbèn vroeger eens gepraat over de verschillen van het stads- en het landleven; vandaag moet ik eens iets zeggen over de tegenstelling boer en stadsmensch. Eenige maanden geleden verscheen in dit blad een redactioneelartikel, getiteld: „de boerenstand voorheen en thans," waarin op verdienstelijke wijze de invloed van het moderne leven en verkeer op de vroegere patriarchale verhoudingen van het platte land geteekend werd. Een lezer reageerde op dat artikel met een nog ai sterk ge- kruiden brief, waarin verzocht werd het beeld van den boer ook eens van den min der mooien kant te beschouwen volgens een bijgevoegd recept. De redactie speelde mij dit gevaarlijk epistel in handen. Tot nog toe echter had ik weinig lust in het aas te bijten, tot mij dezer dagen het „Boerenjaar- boek 1926" in handen kwam en ik weer aan den bewusten brief herinnerd werd. Laat ik eerst mijn compliment maken over deze nieuwe uitgave, welke een verheffend getuigenis aflegt van de uitnemendheid der Nederlandsche boerenorganisatie en van de liefde, welke onder leidende persoonlijk heden in ons land voor den nuttigen boeren stand bestaat. Uiteraard zal dit boerenjaarboek tot een bepaalden kring beperkt blijven; de uitgever zal al blij zijn, wanneer de helft van degenen, voor wie het bestemd is, het zich aanschaft. De boer toch is zuinig en voorzichtig! En nu staat er in dat boek een verhandeling, welke op zich zelf al reeds lezenswaardig is voor iedereen en bovendien mij uitstekend te pas komt om den nog altijd onbeantwoor- den briefschrijver, op wien ik boven doelde, van repliek te dienen. En hem natuurlijk niet nlleen, want dan zou ik het schriftelijk doen, maar ook de velen, die denken zooals hij en die in den boer nog maar altijd een vijand zien. Laat ik beginnen onze boeren kunnen tegen 'een stootjel af te drukken, wat de lezer van het artikel „de boerenstand voorheen en thans" indertijd schreef. Het volgende: De misvormde karaktertrek van onze boe ren en plattelanders is. dat zij vóór alles en in alle opzichten zoowel geestelijk als lichameliik, bewust of onbewust voor „het type" willen fungeeren; dat zij in hunne „praatjes" willen doen uit komen, dat zij de scheppers en uitnemende kenners ziin van de nieuwe idee, den mo dernen tijd; fnatuurlijk dat hunne afkomst zal worden vergeten door echte menschen); dat zij meenen, dat van hen alleen de „gezelligheid" uitgaat: dat op iedereen ten allen liide de ver dichting rust, hen te helpen en bij te staan; geen verplichtingen tegenover anderen te lebben; allen mogelijken arbeid met „woorden" te Kunnen doen en tot nul te mogen reduceeren; met nagebootste en weerzinwekkende ge moedelijkheid iedereen als snot-jongen te mogen behandelen; met misplaatsten groet „den toon" aan ie geven, daar, waar zij vóór alle dingen heb ben te luisteren en te gehoorzamen. En wan neer zulk een groet, meestal terecht, on beantwoord blijft dan mêenen zij uit het gebalk van een ezel te mogen afleiden, dat dit een aanwijzing is voor den mensch om zijne „vriendelijkheid" te uiten. U ziet, dat is niet malsch en geeft duide lijk den afkeer van den stedeling voor den boer weer. Zal ik nu zeggen; dat is ver keerd en den briefschrijver en allen, die het met hem eens zijn, gaan belezen, dat wij elkaar beter moeten begrijpen, dat wij moe ten bedenken zonder de boeren niet te kun nen eten enz. Neen, laat ik de wijze woor den eens overnemen, welke Herman de Man in het bovengenoemde Boerenjaarboek heeft neergeschreven als inleiding van een artikel over Boerenhumor: De stedeling, schrijft deze boerenkenner, weet doorgaans even weinig van het wezen lijke leven van den boer, als de boer van de stad en hare bewoners. Soms lijkt het, of ons land in twee kampen is verdeeld, twee groote belangengroepen die elkander vijandig zijn. De werkelijkheid is anders: de boer is evenzeer van stad en stedeling afhankelijk in menjg opzicht, als de stedeling van den boer en zijn landelijke bedrijvig heid. Nu is het bij beide partijen een onuitroei bare gewoonte geworden op elkander te schimpen. De boer vormt voor den stedeling een onderwerp van spot, maar daarover be hoeft hij zich niet te beklagen, want zélf hanteert hij het wapen van den lach om ziin wederpartij bespottelijk te maken Deze ongevaarlijke oorlog is velen lieden in den lande een gruwel. Zij willen de partijen fot elkander voeren. Maar ik kan hun wei nig hoop op welslagen geven. De levensge woonten van boer en stedeling loopen zóó wijd uiteen, dat de een den ender wel een dwaas vinden moét. En men mag van een voudige lieden niet vergen, dat zij zich nooit meer yroolijk zullen maken, over wat ze Oprecht dwaas vinden. Zij. die boer en stedeling niet elkander willen verzoenen, vergeten, dat afgezien van de onmogelijkheid zulk een toenadering niet eens wenschelijk is. Natuurlijk is het bedrij ven van liefde en góêgezindhëid altijd als een winst te beschouwen. Maar een boer. die niet meer op den stadsman kan schei- Oen omdat hij de étadsche motieven zoo ver schrikkelijk erg respecteert, zóó'n onmoge- l' ke boer is zijn oorspronkelijkheid kwijt, zun heerlijk landelijk b ;wustzijn, dat er ner gens ter wereld zóó wijs geleefd wordt als ?d*der zijn dak. En de stedeling zou. bij waar- k ?'epe' kennismaking met he.t vast niet onbelangrijke zieleleven van den boer, een leegte in zijn eigen bestaan ontdekken, waar van hij huiveren ging. De boer zou geen gif tige rijmen tegen „stadsche gekkigheid meer op zijn hekken laten schilderen; de stadsman zou beroofd zijn van zijn „boertje komend van buten", hósseklossend over de tooneel- planken, met een zijden petje op 't onbenul lige, fijnbesneden pretmakershoofd. Met een rooden zakdoek op apachenwijze om het slanke halsje geknooptprecies zooals rechte boermannen niet zijn. De domme boertjes zouden geen stof meer leveren voor de moppentrommels; van stad sche nufjes zouden niet meer verteld worden malligheden als deze: „Mama wat zijn die boertjes hier dom hè. Waarom,melken ze nog altijd die dure koei en; ze kunnen toch goedkooper flesschen- melk koopen?" Zoo het geworden is. was het goed. De tegenstelling stad en platteland moet blijven voortbestaan. Het is voor beide groepen levensvoorwaarde en de tegenstelling betreft toch sléchts de groote onderlaag. De ontwik kelden beider groepen, die elkander zoo danig noodig hebben, vinden elkaar tóch, bover. fcpï kleine spotgemier. uit. „Zooals het geworden is, was het goed. De tegenstelling stad en platteland moe1 blijven voortbestaan!" Ziedaar kostelijk' wcorden. welke veel levenswijsheid bevat ten en door boer en stedeling op juiste waarde dienen geschat te worden. Er is geen grooter kwaal voor de menschbeid dan de tegenwoordige zucht om alles te nivel- leeren, alles gelijk te maken. Liet men onze moderne volksopvoeders begaan, we zouden al heel gauw een karakterlooze samenleving hebben, zonder kleur of smaak. Willen wij daarmede zeggen, dat er niet nog veel te verbeteren is? De Hemel beware ons! Maar de verbeteringen moeten bij de individuen worden aangebracht;' de mensch moet om gevormd worden tot een beter mensch; doch laten we van de standen, de hebbelijkheden en zelfs onhebbelijkheden afblijven. Dat is van later zorg en komt van zelf, wanneer we den mensch op hooger peil brengen. In dién tusschentijd moeten wij elkander maar ver dragen en bedenken, dat de boer in de steedsche menschen en manieren evenveel stuitends vindt als de stedelingen in de grove hoerenallures. Want tenslotte gaat het toch maar 'om de menschenwaarde die niet in het uiterlijk maar in de zie! schuilt en zoo raak wordt uitgedrukt in deze boerenwijs heid: Al wie als boer geboren is, Die voor 't verstand verloren is. Hij zal als domend sterven: De Hemel zal hem erven! HOMO SAPIENS. Domend: dom eind mensch. DE VERGADERING DER R. K. KAMERFRACTIE. De vergadering van de R. K. Tweede Kamerfractie, welke a, s. Maandag in het gebouw der Tweede Kamer zal worden gehouden, zal om half twee aanvangen. BEZOEK VAN IR. ALBARDA AAN MR. MARCH ANT. De leider van de Tweede Kamer-fractie der S. D, A. P., de heer ïr. Albarda heeft Vrijdag een bezoek gebracht aan mr. Mar- chant, blijkbaar om hem op de hoogte fe stellen van het resultaat de;- te Amsterdam gehouden besprekingen tusschen genoemde Kamerfracties, het Partijbestuur van de S D. A. P. en het bestuur van het N. V. V. Sociëteit „St. Bavo" Jaarfeest-Volks bond 8 uur. Stadsschouwburg Vereenigd Tooneel: „Eva Bonheur" 8 uur. Gem. Concertgebouw Middagconcert H. 0. V. half 3 uur N. V. Het Groote I Tooneel „Het Teeken des Kruises" 8 uur. De Kroon. Groote Markt. Bioscoop voorstelling, 8 uur. VrijddgaVond hield de afd. Haarlem van den R.-K'. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel eeng'ledenvergadering. De voorzitter, de heer De-Rooyi opende op de gebruikelijke wijze de vergadering. In ziin openingswoord, moest Hij de slechte opkomst van de leden vast leggen. De notulen der vorige vergadering werden, gelezen en goedgekeurd. Aangezien de nieuw te installeeren eerw. adviseur, ka pelaan v. Woesik, nog niet ter vergadering was gekomen werd, na het voorlezen der ingekomen mededeelingen, met het afwerken van de agenda voortgegaan. 12 nieuwe leden werden geïnstalleerd. Dd heer' Mes gaf een korte uiteenzetting van het doel der Monument-Actie, Het doel van deze actie is, am bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan van „St. Raphaël", in 1928; op te richten een R.-K. Herstellings oord voor leden van „St. Raphaël". Spr. spoorde de leden aan, alsnog toe te tre den als' deelnemer en zich niet te laten weerhouden door het geringe offer van 5 cent pér week, De voorzitter voegde hieraan eveneens 'n woord van aanmoediging toe en verwachtte dat alle leden zich als deelnemer zullen la ten inschrijven, daar het hier toch een zaak van eigen belang betret en een R.-K. Her- Sociëteit „St. Bavo" Hoofdbestuur L. T. B. -ï- half 4 uur P. A. C. 8 uur Tooneelclub Amicitia 8 uur Bevolkings Bureau half 9 uur. Stadsschouwburg Tweede Kamermuziek avond 8 uur. De Kroon Gr. Markt Bioscoopvoor stelling 8 uur. Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus Liefdewerk Zoetestraat II Elke» Donderdag van 89H uur R.K. Arbeidsbureau voor mannen en jongens Sociëteit St Bavo. Smedestraat 23. Telefoon 10049 Alle werkdagen van 9 half 9 uur 's Zaterdags alleen van 92 en van 26H en 's avonds Van hall 8 hall 9 uur. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen Bloem- hofstraat 1 Alle werkdagen van v.m 1012 uur. des middags van 24 uur, e» avonds van 89 uur. behalve Zaterdag avond Tel 11671 Arbeidsbeurs voor R. K. Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned R K Bond van Ziekenverpleegsters) Aanbiedingen en ranvragen voör verpleegsters aan net Bu reau BI weg 309 Overveen (dr C Bosch). R. K. Leeszaal en uitleenbibliothceb Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 7—10 uur, be halve des Maandagsochtenas en op Zon en Feestdagen Uitleenen van boeken van 2 tot 5 uur en van 79 uur Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken St. Marthavereeniging. Bloemhofstr 1, Zon dags en Woensdags van 8—10 uur, n.m gezellig samenzijn voor Hollandsche meis jes. die hier geen tehuis bebben - fel 11671 R. K. Bevolkingsburean Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 810 jui op Maandag-, Woensdags- en Vrijdag avond St. Elisabeth's Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S E V Maan dags van 23 uur Donderdag van 1—2 R. K. Kraamvérzorging van de Derde Ord* - St. Franciscus. Aanvragen, ook voor niet leden' van de Derde Orde. te richten tot Mevr Coebergh. Ged Oude Gr,-- hl 74. des Dinsdags van 23 uur Parochiale Bibliotheek (Kleverpark wagj Dinsdagavond Eerste Hulp bij Ongelukken (Snelverband) Centrale post Tel 11111 en verder bij de wit kruis aan den huisgevel. De Zondags e» Nachtdienst der apotheken wordt deze week waargenomen door de fa. Th A. Klinkhamer, Koninginneweg 69, Telefoon 11596 en dc firma Begemann^ en Snelties. Jansstraat 27. Telefoon 10043. Nieuwe Groenmarkt 22; Woensdag- en j Vrijdagavond van TA9 uur. Hagestraat 49: Woensdag-, en Vrijdagavond j van TA9 uur. Klarenbeekstraat 60: Woensdagavond van TA9 uur. Gen. de la Rcystraat 2 (Schoten): Dinsdag en Vrijdagavond van 8 tot 9 uur. Bij den Binnenvader kwamen de volgende giften binnen: N. N. 1.— met gedicht, 0.25, met gedicht; den heer S. 10.mej. L. 1.—; mej. F. 0.50; Wed. B. 2.50; N. N. uit onze spaarpot tot lafenis der geloovige zielen 5.50; C. d. B. en Zwartjan 0.55. Alien gevers hartelijk dank. Wij zijn nu in de laatste week vóór St. Nicolaas en ik vraag aan allen, die nog niet gegeven hebben en het nog wilen deen, nu niet weer uit te stellen. Alles is welkom. Met hartelijken dank voor de plaatsing, Hoogachtend S. VERRIJT. Binnenvader. Van een verloting bij gelegenheid van een jaarfeestje 5. De Commiezenhuisjes. Er komt allerwege verzet tegen het raads besluit om de commiezenhuisjes aan de Groote Houtbrug af te breken. Dat verzet komt van de meest deskundige zijde, men schen met smaak en alleszins tot oordeelen bevoegd. Wij achten dat een gelukkig ver schijnsel, want onze lezers kunnen weten dat wij nimmer warme voorstanders van die af braak zijn geweest. Thans ontvangen wij den volgenden oproep, onderteekend door de heerenH. Buisman, Jhr. F. Teding van Berkhout Jr., G. D. Gratama, Mr. H. van Loghem de Josselin de Jong, A. L. Koster, Ir. J. B. van Loghem, P. Th. van Munne- krede, Theo van Reijn, Dr. J. F. M. Sterck. Ondergeteekenden roepen u hierbij op tot een bijeenkomst op Dinsdag 1 Decem ber, 's avonds 8 uur bij Brinkmann op de Groote Markt ten einde u in de geLegen- heid te stellen kennis te nemen van de olannen betréïfende de Groote Houtbrug. De heer A. A. Kok, architect en secre taris van Heemschut, zal deze bijeenkomst inleiden met een verhandeling over stads poorten in verschillende tijdperken en over de commiezengebouwtjes in het bijzonder. De bedoeling van deze bijeenkomst is belangstelling te wekken voor de schoon heid uwer stad en stelling te nemen tegen plannen, die een belangrijk stadsgedeelte zullen ontluisteren. Z. D, H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot lid van het bestuur deriR. K; vereen tot bevordering van R. K, Buiten, gewoon lager onderwijs te Haarlem (R. K. School voor Zwakzinnigen) inplaals, van mej. C. Russel, den heer W. J. B. van Liemt, alhier. stellingsóord geen overdadige weelde maar werkelijk iets is waaraan groote behoefte bestaat. De eerw. adviseur komt ter vergadering. De voorzitter heet den nieuwen eerw. advi seur van harte welkom en spreekt den wensch uit, dat de afd. Haarlem in hem zal vinden een adviseur en leidsman, waar naar zij altijd gaarne zal luisteren er. wiens adviezen zij hoopt op te volgen. De eerw. adviseur dankt den voorzitter voor zijn welkomstwoorden en ook hij hoopt op een prettige en aangename samenwerking. Hij spreekt vervolgens 'n opwekkend woord om trouw te blijven, aan onze beginselen en ons eeuwig doel steeds voor oogen te hou den. Ook spoorde spr. aan dee! te nemen aan de gesloten retraites. Na een kort woord van den voorzitter werd overgegaan tot' de rondvraag, waarna de voorzitter op de gebruikelijke wijze de vergadering sloot- UITSPRAKEN VAN DONDERDAG 26 NOVEMBER. H. K., los werkman, wonende te Zaan dam, thans gedetineerd, verduistering in dienstbetrekking, 6 maanden gev. straf, proeftijd van 3 jaren. W. H. J. O., schippersknecht, gedomi cilieerd te Zandvoort, thans gedetineerd, verduistering, 6 maanden gev. straf m. af trek pr. hechtenis o.v. J. A., schilders knecht, wonende te Haar*, lem, thans gedetineerd, diefstal, 4 maanden gev. straf m. aftrek pr. hechtenis o.v. M. B., vulcauiseerder, wonende te Haar lem, thans gedetineerd, Art. 247 W. v. S., 2 maanden gev. straf m. aftrek pr. he chte nis o.v. J. R. Z., boerenarbeider, zwervende, thans gedetineerd,vrijgesproken. G. H., slagersknecht, wonende te Haar lem, thans gedetineerd, verduistering, 2 maanden gev. straf m. aftrek pr. hechtenis o. v. M. E."v. R., boekhouder, wonende te Ben- nebroek, thans gedetineerd. Vrijgesproken met last tot invrijheidstelling. Donderdagavond hield de afdeeling Haar lem der Ned. Reisvereeniging hare jaar- lijksche ledenvergadering, die zeer slecht was bezocht. Het verslag der afgevaardigden ter Al- gemeene Vergadering te Utrecht in Mei van dit jaar, werd voorgelezen, en onder dankzegging goedgekeurd. Punt 5. Reizen voor 1926, geeft geen aan leiding tot bijzondere opmerkingen. De verkiezing van een lid der Commissie voor kleine tochten werd van de agenda afgevoerd en tot de vergadering in Februari uitgesteld. Na een zeer geanimeerde rondvraag sloot de voorzitter, de heer Joh. G. P- Sabel, te half twaalf deze vergadering, Inlevering van Rijksgoederen, In opdracht van den Minister van Oorlog roept de Burgemeester van Haarlem de gewone dienstplichtigen der landmacht van de lichting 1910 en van oudere lichtingen op, om de aan hen verstrekte rijksgoederen met uitzondering van het zakboekje en van het veldzakboekje in te leveren, voor zoover de inlevering van deze goede ren niet reeds heeft plaats gehad. Deze in levering moet geschieden tè Haarlem, aan de Infanterie kazerne Koudenhorn, en wel op Dinsdag 1 December 1925 en Woensdag 2 December 1925, des voormiddags ten 9, 10 en 11 ure en des namiddags ten 2 en 3 ure, telkens 20 dienstplichtigen. Gisterenmiddag werd in het clublokaal van de Roei- en Zeiivereeniging „Het Spaarne'' aanbesteed: Het bouwen an even houten Bootenhuis, met Clublokaal Bootmanswoning, enz. en het maken van Beschoeiingen, Dekwerken enz., op een terrein gelegen aan het Willem Marisplein en het Zuider Buitenspaarne te Heemstede. Ingeschreven werd als volgt: fa. Vrolijk, Voorburg 53383.—, fa, Co- belens en Zonen Schoten 51252.fa. Braun en Zoon, Beverwijk 55500.fa. Tromp, Overveen 46954.fa. v. Deur- sen, Haarlem 46500.en de fa, J. Mul en J. L. Ravestein te Haarlem voor 37936.—, die tevens de laagste inschrijfster CINEMA DE KROON. „IJdele Waan" is de naam welke thans de hoofdfilm voert in het theater De Kroon. Is er wel een titel denkbaar die op zoo'n groote verscheidenheid van toepassingen kan bogen, als deze? Wij twijfelen. „IJdele Waan" is dat de groote roem van de eens ge vierde zangeres? „IJdele Waan" is dat het fundament waarop zoovele stervelingen hun geluk denken te bouwen? „IJdele Waan" is dat het droombeeld van den jongeling, die zich een naam denkt te veroveren, welke door zijn ouders met een misdaad is bezoedeld? „IJdele Waan" is dat het verwachte resul taat wat men van een onschuldige denkt te krijgen door hem een verhoor in den z.g. vierden graad te doen ondergaan „IJdele Waan" is dat het voetstuk van brutaliteit waar op een chef-rechercheur zich denkt te mogen plaatsen Op al deze gegevens kan men den titel „IJdele Waan" toepassen, en al deze passage's wedijveren met elkaar om krachtige uitbeelding en sterk spel. Vooral het beruchte verhoor in den vier den graad waarin een verdachte physiek zoo gemarteld wordt door verfijnde hoogst irri teerend werkende middelen, dat hij zelfs zonder schuldig te zijn een beschuldiging zal toegeven. Uit dit alles ziet men echter dat het een i film van „ganz besonderen art" is al is een wei nig oppervlakkigheid voor den toeschouwer 'in het algemeen wel gewenscht. Het behoeft echter wel geen betoog dat de explicatie van den heer Wessels nog een aparte attractie op zichzelf is. Het programma zou niet volledig zijn als niet enkele lachnummers voor den aanvang van het groote filmwerk er de stemming wat inbracht. Tevens is de fijn verzorgde muziek oorzaak dat het geheel in een bijzonderen sfeer valt welke grenst aan een totalen vol doening gevenden avond. VEREENIGDE PLAATSELIJKE COMI- Té'S VOOR NOODLIJDENDE LANDEN Namens de V. P. C. (Centrale Haarlem en Omstreken) wordt ons het volgende mede- gedeeld r* Door bemiddeling van de V. P. C. te Hilversum, zal vanaf Utrecht wederom een wagon Liebesgaben-pakketten naar Oosten rijk worden gezonden. De hierboven bedoelde Liebesgaben, wel ke zooveel mogelijk in houten kistjes verpakt, een gewicht van ongeveer 10 K.G. mogen hebben, dienen voorzien te worden van een eticjuet, hetwelk tegen betaling van f 1_per stuk bij den heer G. D. Hagebout, Gen. Cron jés iraat 85, verkrijgbaar is. Deze etiquetten zijn voorzien van een strock na invulling door den verzender in te zenden ter overlegging aan de betrokken Douane-Autoriteiten, waarna deze pakketten vrij van rechten kunnen worden ingevoerd, mits de inhoud als vanzelf sprekend geene groote hoeveelheden sigaren, tabak en ande re artikelen bevatten, welke niet als Liebes gaben zijn aan te merken. Zonder inzending van hooger bedoelden strock worden de paketten niet verzonden. Beleefd wordt verzocht om de toezending dier pakketten zooveel mogelijk reeds vanaf den tienden. December te doen plaats heb ben opdat de administratieve behandeling zoo geleidelijk mogelijk kan geschieden. In Weenen kunnen de pakketten door de geadresseerden worden afgehaald in het ma gazijn van de Expediteursfirma Perl. Lin- dengasse 37 Wien VII, op 22, 23 en 24 De cember tusschen 8 en 12 en 3 er, 5 uur tegen overlegging van een identiteitsbewijs. Pak ketten welke voor plaatsen buiten Weenen bestemd zijn, worden van daaruit per post voor risico van geadresseerden verzonden. ST. NICOLAAS EN DE POST. De Directeur van het Postkantoor te Haar lem brengt ter kennis, dat het in verband met de a.s. St. Nicolaasdrukte aanbeveling verdient, voor een stevige en doelmatige verpakking der pakketten te zorgen. Vooral het gebruik van sterk pakpapier en sterk touw wordt dringend aanbevolen. Het is verder gewenscht in de pakketten een tweede los adres in te sluiten. De" vast hechting van adressen op den omslag door middel van lak is niet toegelaten. Voorts wordt er de aandacht op gevestigd, dat pakketten, welke den 5denDecember wor den aangeboden, grootenaeels eerst den 7den December op hunne bestemming kunnen zijn Op Zondag 6 December zullen alleen ex pressepakketten worden besteld gelegen heid tot afhalen van pakketten kan op dien dag niet worden gegeven. DE LOONSVERLAGING BIJ DEN HAARLEMSCHEN BESTUURDERS BOND. Door de Nederlandsche Vereeniging van Spoor en Tramwegpersoneel wordt Dinsdag a.s. een ledenvergadering waarop in de vaca ture van den heer Bonsma, en secretaris der afdeeling Haarlem) een nieuwe bestuurder gekozen zal worden. Tevens zal op deze vergadering besproken worden de loonsver laging welke door het bestuur van den Haarlemschen Bestuurdersbond voor het personeel van het gebouw „De Centrale" is ingevoerd geworden, Hiertegen zullen zooals de agenda vermeldt, maatregelen worden ge troffen. ZANGVEREENIGING „INTER NOS." Naar wij vernemen is door het bestuur van de Zang vereeniging „Inter Nos" een aantal plaatsbewijzen beschikbaar, gesteld voor het Maandag a.s. te geven concert aan het Bur gerlijk Armbestuur te Schoten ter verdee- ling onder de werkloozen welke via dit colle ge ondersteuning ontvangen. COMMISSIE TOT STEUNVERLEE- NING AAN WERKLOOZEN. Met ingang van heden is door de Commis sie, tot steunverlening aan Werkloozen al hier, aan hen, die via deze commissie onder steund worden en hiervoor in aanmerking komen één gulden toeslag verstrekt voor het aanschaffen van brandstoffen dezen winter Gisteren herdacht de heer E. Zwaanswijk den dag, waarop hij vóer 25 jaar in dienst frad bij C. de Koning Tilly. Namens de directie werd de jubilaris ge complimenteerd door den heer H. E. M. v. Dobben, die een enveloppe met inhoud, be nevens een leunstoel en nog eenige andere geschenken aanbood Van het personeel ontving de beer Zwaanswijk eenige aardige potten met bloe men. Den verderen dag bracht de jubilaris thuis door. Barometerstand 9 uur v.m.: 745. Stilstand. Licht op. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 4.20 en. Maandag om 4.19. Medegedeeld door het Kon. Meteorol. Instituut te De Bilt. Verricht naar waarnemingen in den morgen van 28 November 1925. Hoogste barometerstand 766.0 m.M., te Vestmanoer. Laagste barometerstand 740.4 m.M.. te Skagen. Verwachting van den avond van 28 tot den avond van 29 November: Matige, wellicht tijdelijk krachtige weste lijkt tot noordelijken wind, betrokken met opklaringen tot halfbewolt, waarschijnlijk nog eenige sneeuw, of hagelbuien, iets kouder. Vaz Diaz 2000 M. dagelijks Nieuws- en Beursberichten met tusscbenpoozen van 8.154.30 Tijdseinen 10 15 en 4.30 8 en 10 uur' Zondags behoudens event, voetbalnieuws te 4—4.30 uur nog Pers berichten te 8 uur. Engelscbe stations 365495 M. dage- lijks concerten. lezingen, enz van 7 20 ca 11 uur Zondags ook van 3 50 uur Daventry 1600 M dagelijks. Tijdsein 10.50 en 7.20 uur Big-Ben en 1 20 en 4.20 uur van Greenwich van 7 tot ca 11.30 uur concert, zang, lezing, enz Zondags van af 3.50 en 8.50 uur H. D. O. 1050 M dagelijks Politiebe- beriebten 12 en 7.30 uur Zondags niet Persberichten zie bij Vaz Dias Oiner- concert (ongeregeld) 6 uur Kinderuurtje 's Maandags 5 uur Avondconcerten dage lijks 8.10 uur. zie verder event bijzonder heden hieronder Radio Paris 1750 M. Dagelijks concert Avondberichten over de H. D. O. t« zang of lezing 12 50 en 9 uur Brussel - 265 M dagelijks concert 8.35 uur (Zondags 8.50 uur) Eiffeltoren 2650 M dagelijks (onder voorbehoud) 5.50 uur en Zondag. Woens dag. Vrijdag en laatste Zaterdag der maand op 2200 M concert te 7 50 uur Duitscbe stations 395443 M dage lijks concert, zang en lezing vansf 3.50 uur Zondags ook in de ochtenduren kerkdienst, enz De Bilt 1100 M. Weerberichten 10.45 12.55, 8.35 uur. BIJZONDERHEDEN. Brussel Zaterdag 8.35 Kamermuziek. Zondag 8.50 concert-, zang- en dans muziek^ Daventry Zaterdag 8.20 Gather Round (Calthron als gastheer) daarna lezing en Jazzband (Savoy Hötel). Zondag 10.50 ocht. Big Ben 3.50 Orgelmuziek, orkest en zang 8.20 Klok ken of orgelspel 8.35 kerkdienst 9.35 concert en zang. H. D. O. Zaterdag 8.10 „De Dorpsmu zikant" en „De Klompen-polka", 2 opera's comiqué in 1 bedrijf Zondag 8.30 ocht. Morgenconeert 10 uur kerk dienst uit Rotterdam 5.30 dito uit Hil versum 8 uur Sportverslag 8.10 Stu- dio-ccncert. Munster Zaterdag 9.35 Dansmuziek Zondag 7.55 „Zomemachtsdroom" naar Shakespeare. Radio Paris Zaterdag 8.50 Gala-con cert Zondag 9 uur Dansmuziek en zang. KonigswusterhausenZaterdag 7.50 vroolijke uren Zondag 10.50 concert en zang. Zie verder boven. Naar wij vernemen worden hier fer stede onderhandelingen gevoerd om te komen tot verlaging van .den melkprijs. -

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 1