PUROL GEMEENTERAAD VAN BEVERWIJK. Schrale lippen en ruwe huid Geen toelating van „buitenleerlingen" tot openbare en bijzondere ge subsidieerde bewaarscholen. Onderwijs in machineschrijven op school. Aanbieding van de begrooting. Een raadscommissie zal de school arts-kwestie nog eens ter hand nemen. De verordening voor het geor ganiseerd overleg vastgesteld. Geen woningtelling. WIJKEROOG. WIJK AAN ZEE. Ingezonden mededeeüingen HEEMSKERK HILLEGOM. ZANDVOORT. WIJK AAN ZEE EN DUIN. VELSEROORD Onder de radio-berichten: De overeenkomsten van Locarno in derde iezing door den Duitschen Rijksdag aangenomen. Het Nieuwe Fran- sche kabinet vermoedelijk heden gereed. Moeilijkheden met de porti fetiille van financiën en binnenlandsche zaken. IJMUIDEN. WIJKEROOG. HALFWEG HAARLEMMERMEER. VIJFHUIZEN. SPAARNDAM. SCHOTEN. FINANCIËN. KUNST EN KENNIS. Gisteravond vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van den burge meester, Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten. Aanwezig waren alle leden. Bij punt 1 zegt de heer Groot, dat door de lengte der agenda, de laatste punten ge vaar lcopen, te weinig aandacht te ontvangen. Naar spr.'s meening zijn deze laatste, agendapunten thans juist de belangrijkste Spr. vraagt dan ook die punten het eerst te behandelen. De voorzitter antwoordt dat de samenstel ling der agenda aan den voorzitter is. Overi gens ontbreekt spr. een voorstel tot wijziging. De heer Groot zegt zijn voorstel te zuilen handhaven, wanneer zou blijken, dat de behandeling der eerste punten te veel tijd in beslag neemt. Benoemingen. Benoemd worden tot lid van de schoolcommissie de heer P. H. Brouwer en tot lid van de commissie van toezicht op de Fröbelschool mevrouw Telders. Verkoop grond. Het voorstel tot verkoop van grond aan de Akerendamlaan wordt aangenomen. De heeren Groot en Visser stemden tegen. Bijzonder Onderwijs. Aan de orde is dan het verzoek om beschik baarstelling van gelden voor de aanschaffing van meubelen en leermiddelen voor de R.K. U.L.O.-schcoi. De heer Gorter blijft bezwaar voelen om voor dit voorstel te stemmen. Het betreft een deel van het onderwijs (machineschrijven), hetwelk een stap in de nieuwe richting betee- kent. De raad zal een precedent scheppen, waarvan groote uitgaven het gevolg zullen Zijn. De voorzitter antwoordt dat B. en W. niet in de beoordeeling van deze zaak zijn ge treden, maar afgaan op het advies van den Inspecteur. De heer Stein zegt, dat aan de tafel van B. en W. geen zoodanige inlichtingen zijn ge komen, dat de raadsleden ingelicht zijn ge worden ovrr de draagwijdte van deze soort uitbreiding van het leerplan. Spr. meent intusschen, dat het machine schrijven op school overbodig geacht moet worden. In stemming gebracht wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 94 stem men. Tegen stemden de heeren Visser, Groot, Stein en Gorter. Kennemer Lyceum. B. en W. stellen voor met het Kennemer Lyceum een regeling aan te gaan, omtrent de toelating van leerlingen uit deze gemeente totrdie onderwijsinrichting. Na eenige besprekingen goedgekeurd. Bestemming winstsaldi. B. en W. stellen voor de resteerende winst ever 1924 van het gas- en electrisch bedrijf, groot respectievelijk f 74.56 en f 1668.22 Vj, aan de reservefondsen toe te voegen. Goedgekeurd. Voorwaarde grondver- koop. B. en W. stellen voor aan het bestuur der Ger. Kerk alhier voor onbepaalden tijd uit stel te verkenen van de voorwaarden, waar onder het een perceel bouwgrond aan de C. H. Moensstra^t is verkocht. Goedgekeurd. Schoolgeldverordening. B. en W. stellen voor de schoolgeldveror dening voor Lager en Uitgebreid Lager on derwijs opnieuw vast te stelkn. Goedgekeurd. R. K. Huishoudschool. B. en W. stellen voor aan de R. K. Indus trie- en Huishoudschool een subsidie te ver kenen voor het cursusjaar 1925/26, tot een maximum van f 800. Na eenige bespreking gdedgekeurd. Het sluitingsuur van Kof fiehuizen. B. en W. stellen voor afwijzend te beschik ken op het verzoek van de wed. W. J. ter Burg, J. F. Knipper, C. Zonjee en A. J. Bur ger, Koffiehuishouders alhier, houdende verzoek, de politie-verordening zoodanig te wijzigen, dat „aan den Burgemeester de be voegdheid wordt verleend, om naar zijn oor deel voor sommige inrichtingen cm bepaalde redenen de sluiting op een later uur te be palen." AJdus besloten. Toelating van buitenleer lingen. Aan de orde is het voorstel van B. en W. inzake de toelating van leerlingen uit buiten gemeenten op openbare en bijzondere ge subsidieerde bewaarscholen alhier. Gelijk men weet zijn de gemeenten Wijk aan Zee en Duin en Heemskerk niet bereid gevonden met onze gemeente een regeling omtrent de toelating van leerlingen, aan te gaan. B. en W. stellen nu voor in de toekomst geen kerlingen uit die gemeente tot de be waarscholen alhier toe te laten. Aldus wordt besloten. Meubileering van scholen. B. en W. vragen den raad een crediet van f 10476 voor de meubileering van het gebouw wencomplex aan de Carel Hendrik Moens- straat. Het crediet wordt toegestaan. Aanbiedingen begroo tingen. B- en W. bieden den Raad aan de begroo- tingen voor het dienstjaar 1926. Ze worden in handen gesteld van een commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren Brantjes, Steenvoorden en Stein. Vaststelling Instructie. B. en W. bieden ter vaststelling aan dt instructie voor de congierge der scholen. De heer Groot betreurt het dat het voor stel zoo laat ontvangen is door de raadsleden. De instructie wordt vastgesteld. B. en W. wordt machtiging verleend den congierge te benoemen. Het instituut „school arts". B. en W. adviseeren om niet over te gaan tot de aanstelling van een schoolarts. Door het lid, den heer Visser, is een motie voorgesteld waarin de raad er zijn teleurstel ling over uitspreekt, dat niet tot aanstelling van een schoolarts kan worden overgegaan. De heer Visser vraagt waarom zijn motie met toelichting niet aan de raadsleden is toe gezonden. De Voorzitter antwoordt dat B. en W. door de publicatie in een der bladen, in de waan gebracht waren, dat de heer Visset zelf reeds voor verspreiding heeft gezorgd. De Voorzitter ontraadt de aanneming van de motie-Visser, omdat de inhoud on behoorlijk is en gedeeltelijk onjuist. De heer Stein zegt, ten aanzien van het prae-advies van B. n W. het de schoolbe sturen wel wat gemakkelijker hadden kun nen maken, door een verordening van na burige gemeenten aan te vragen, oodat de besturen eenig houvast zouden hebben. Spr. meent, dat onderhandelingen met de schoolbesturen aan de hand van een con cept-verordening wellicht resultaat zullen hebben. Als in die richting wat gedaan wordt, gelooft spr. niet, dat de zaak in „on- afzienbaren" tijd niet meer ter sprake zal kunnen worden gebracht. De heer Slings merkt op, dat het bestuur van christelijke scholen wel degelijk voor een schoolarts voelen. Men moet zich daar bij echter rekenschap geven, hoe men zich plaatst tegenover de kinderen. Onze kinde en, aldus spr. zijn geen kinderen van den staat. Voor nu de besturen de verordening kennen en de gevolgen, daaraan verbonden, staan zij afzijdig, want zij hebben rekening te houden met de ouders van de kinderen. Men mag het gezag van de ouders niet te na komen. De Voorzitter wijst erop, dat het finan- cieele bezwaar blijft, door de weigering tot medewerken van de andere gemeentebestu ren. De heer Gorter adviseert contact te zoe ken met de gemeente Velsen. De Voorzitter antwoordt, dat ook van dien kant bezwaren worden* geopperd. De heer Visser verzocht nog eens met het schoolbestuur te onderhandelen. De heer Groot stelt voor een raadscom missie in te stellen, welke een regeling zal ontwerpen en daarover met de naburige ge meenten, schoolbesturen en artsen onder handelen. De heer Zwager verklaart geen tegen stander van het instituut te zijn. Wanneer echter Wijk aan Duin niet wil meewerken, dan is onze gemeente niet groot genoeg. Wij kunnen ons dat niet veroorloven. De voorzitter onderschrijft dit. Het is een mooie instelling, maar niet van voldoende ur gentie, dat de uitgave erdoor gemotiveerd wordt. De heer Visser wijst erop, dat in het uiter ste geval Gedeputeerde Staten subsidie ver- leenen. De heer Stein stelt voor, dat B. en W. hun advies intrekken en nog eens met schoolbe sturen onderhandelen aan de hand van een concept-verordening. Wanneer dan medewer king van de besturen kan worden verkregen, i3 misschien met de gemeenten de financieele kant van het vraagstuk op te lossen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna in stemming gebracht en aangenomen. De heer Visser trekt zijn voorstel in. Het voorstel-Groot, bedoelende de instel ling van een raads-commissie wordt met al- gemeene stemmen aangenomen. De commissie zal bestaan uit 3 leden. Tot 'eden worden benoemd de heeren Slings, Visser en Braun. Georganiseerd overleg. Ter vaststelling wordt aangeboden een nieuwe verordening tot regeling van het georganiseerd overleg. De heer Groot had verschillende amendementen voorgesteld, welke wij reeds gepubliceerd hebben. Wethouder Patés verwonderd zich om deze amendementen. De organisaties hebben zich met het ontwerp vereenigd. De heer Visser trekt, na eenige discussie, zijn amendementen in. De verordening wordt hierna vastgesteld. De heer Groot en Visser stemden tegen art. 6, bepalende, welke vereenigingen het rech! hebben, afgevaardigden aan te wijzen. Woningtelling. B. en W. adviseeren den raad om niet over te gaan tot het houden vaai een woningtelling. Het college meent, dat voor een dergelijk onderzoek geen practische resultaten te ver wachten zijn. De heer Visser stelt voor, dat de raad nogmaals zal besluiten tot het houden van een woningtelling. De Voorzitter zegt, dat de voorsteller niet heeft weerlegd de bezwaren en de kosten, welke B. en W. hebben tegen het houden van een woningtelling. De raad zal het nu moeten uitmaken. De heer Gorter bepleit het houden van de telling, teneinde een inzicht te krijgen van den woningtoestand. Wethouder Eijking adviseert woningen te bouwen, wanneer men het volkshuisvestings- vraagstuk oplossen. Dan is het niet noodir groote sommen uit te geven voor een wo- lingtelling. Dit is weggegooid geld. Er is intusschen reeds langdurig over het- onderwerp gediscussieerd. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen met 7 tegen 6 stemmen. Het voorstel Visser is daardoor vervallen. Ingekomen stukken. Ingekomen is een verzoek om ontslag van de commissie van toezicht op het Nijver heidsonderwijs. Naar aanleiding van de vraag van den heer Stein, deelt de Voorzitter mede, dat de com missie niet te bewegen was, het ontslag in te trekken. Het verzoek wordt voor kennisgeving aan genomen. De heer Groening wordtop zijn verzoek ;ervol ontslag verleend, als leeraar aan de Nijverheidsschool. De ingekomen stukken inzake de winkel sluiting gaan naar B. en W. om advies. Door den heer Visser was aan de raad ver- tof gevraagd tot het stellen van eenige vra gen, welke wij reeds hebben gepubliceerd. De Voorzitter zegt dat van deze manier van vragen stellen niet te veel gebruik dient gemaakt te worden. Bij iedere vergadering is bij de rondvraag gelegenheid het vragen stellen. De schriftelijke manier, wanneer er te veel gebruik van wordt gemaakt, wekt den indruk, dat B. en W. „opgestuwd" moeten worden, om de gemeentebelangen te behar tigen. De heer Visser merkt op, dat hij de vra gen heeft gesteld, op grond van den langen duur, waarop de onderwerpelijke zaken bij 3. en W. aanhanging waren. De Voorzitter wijst er op, dat er redenen zijn, waarom de zaken niet spoedig behan deld kunnen worden. Het gaat niet om deze vragen de beantwoording ervan zal B. en W. geen hoofdbrekens kosten, maar het gaat om het beginselvolgens spr. wordt van het artikel in het reglement van orde, waarbij het schriftelijk vragen stellen geregeld is, :en te lichtvaardig gebruik gemaakt. Het wordt een stem. Waaneer is dan de rond vraag. (Wordt vervolgd). St. Agatha. ZONDAG de H.H. Missen te half 7, 8 uur en 10 uur. Te 12 uur catechismus.Te kw3rt vóór 6 H. Familie, 's Avonds te 7 uur Lof met. adventspredikatie. DINSDAG-avond half 8 Maria-Congre- gatie voor de meisjes. WOENSDAG-ochtend te 7 uur algemeene H. Communie voor de meisjes der Maria- Congregatie 's avonds half 8 Maria-Congre- gatie voor de jongens. DONDERDAG te half 12 en 4 uur biecht- 'nooren voor de jongens's avonds van 6 tot 8 uur voor de volwassenen. Te 7 uur het Lof ter ee-e van het H.H. Sacrament. VRIJDAG le Vrijdag van de maand. Te 7 uur uitstelling van het H.H. Sacrament en gezongen H Mis, 's Avonds te 7 uu Lof ter eere van het H.H. Hart met Litanie en acte van toewijding. Onder de H. Mis va 8 uur gezamenlijke H. Communie der kin deren. ZATERDAG onder de H. Mis van 8 uur gez. H. Communie der meisjes 's namid dags van 4 tot 8 uur gelegenheid om te biech ten. Gedurende de week dagelijks te half 7 uitreiking der H. Communie. Bevenvijksche HarmonlekapeL Giste renavond gaf de Beverwijksche Harmonie- kapel haar eerste concert in dit seizoen, voor donateurs en leden, in het Kennemer Thea ter. Zooals we dat gewoon zijn, was de zaal geheel bezet met toehoorders, die kwamen genieten van de prachtige muziek. Het was een welgeslaagde avond en de opgekomenen waren dan ook ten zeers.te voldaan. Minder prettig was echter de mededeeling, dat de beroemde illusionist ,voor dezen avond ge- engageerd, de zaak in de steek liet en zijn komst dus een illusie bleef. De heer Hart was echter zoo beleefd red ding te brengen door n.l. een paar pracht films op het doek te' brengen. Vooral sloeg in de film van een Beverwijksche gebeur tenis, waarop te zien was hoe Beverwijk feestviert, en H. M. de Koningin huldigde bij haar zilveren jubileum. Tevens kwam hierbij de Harmonie op het doek. Deze toch was de ziel van het feest, waarvoor,zij nu nog weder dank mocht oogsten. Zoo is deze avond dan evengoed geslaagd en kan het teleurgestelde bestuur tevreden zijn over het gunstig verloop van dezen avond. Het Teeken des Kruis es. M enverzoekt ons te willen melden, dat voor de tweede opvoering van bovengenoemd tooneelstuk, welke op Dinsdag 1 Dec. in het ,K. S. A.- Gebouw plaats vindt, reeds zeer vele plaat sen zijn besproken. Gelegenheid om alsnog kaarten te bekomen, bestaat eiken dag van 2 tot 4 uur aan het gebouw. Het verdient alle aanbeveling zich spoe dig van plaatsbewijzen te voorzien, aangezien te verwachten is dat ook deze voorstelling geheel „uitverkocht" geraakt. Voor nadere bijzonderheden zie men de ïdvertentie in het nummer van gisteren. Witte Eioscocp. De titel van de film deze week „K. de Onbekende" duidt al op een geschiedenis vol verwikkelingen. Dit is het dan ook inderdaad en wanneer we hieraan toevoegen dat het een „Univer- 5al"-film is, dan volgt draruit weer daf ze het aanschouwen ten volle waard is. Van het bijwerk noemen we slechts een bijzonder aardige twee-acter „Doorrijden genaamd. DE WINKELWEEK DER BREESTRAAT- VEREENGING. Van het beduur der Breestraatvereeniging mivingen we een lijst van de prijzen, welke 'oor de winkeliers-deelnemers aan de win kelweek zijn beschikbaar gesteld. De lijst is te uitgebreid om ze in haar geheel in ons blad te publiceeren. We moeten volstaan met mede te deelen, dat het aantal tegen de 70 loopt en de prijzen inderdaad schit terend zijn. Ze zijn in de étalages der win keliers geëtalleerd, waar ze voor de adspi- •ant-koopers een aansporing vormen, om bonnen te verzumeler Vele winkeliers gelukkig geslaagd met hun étalage. Er zi;n er bij, die de kunst van het juist en doelmatig étalleeren de- monstreeren. ST. NICCLAAS OP MEERZICHT. (Ingezonden.) Goede Sint, ge geeft zoo graag. Uw gift, het arme kind. Weet U, dat bij ons op Meerzicht Zich een zeventigtal bevindt? Dat. o zoo verlangend uitziet Naar het jaarlijksch kinderfeest. Maar Sint, mag ik het U vertellen. De beurs is nooit zoo plat geweest. Heeft u soms nog kousen, schoenen. Mantels, al is 't geen nieuw model. Wol of stof voor das of rokken. Naaien, dat kan Meerzicht wel. U kunt een postwisseltje ook sturen, Als U dat gemakkeli'ker is. Sint, het zal U niet berouwen. God zal 't U loonen, da's gewis! ZUSTERS v, h. a. K. J. Wijkeroog. R.-K. Ondersteuningsfonds. Het R.-K. Ondersteuningsfonds belegde Donderdag een vergi dering in café „Centrum". Bij het ope ningswoord van den voorzitter werd in her innering geb-acht, dat het R.-K. Ondersteu ningsfonds „Si. Cosmas en Damianus" nu 20 'aar bestaat. Hierin vindt spr. aanleiding om hulde te brengen aan den heer Bruineberg, die al dien tijd bestuurslid is geweest. De heer F. v. d. Meij brengt verslag uit namens de kascommissie: alles was perfect in orde bevonden De penningmeter, de heer B. Vosse, leest zijn verslag voor waaruit o. a. blijkt, dat 't huidige saldo 446.78 is. Er was een voorstel van den heer Ant. Schelvis, om de contributi' te verhoogen. Hii licht zijn voorstel toe. De heer F. v. d. Meij verklaart zich er tegen, omdat een deel van de verhoogde ondersteuning in den schoot zo,u vallen van den werkgever. De heeren D. Zuiderduin. W. v. d. Meij Pt. en N. Paap verklaren zich vóór de verhooging. Stem ming volgt. Vóór 22; tegen 30, van onwaar de 4. Het voorstel is derhalve verwornen De heer D. de Boer stelt voor, als feeste lijke viering van het 20-jarig bestaan van het Ondersteuningsfonds^een plechtige H. Mis te loten opdragen voor de overleden en levende leden van het fonds. De heer W. v, d. Meij Pz is voor een feestavondie, de voorzitter eveneens; enkele leden zijn er tegen met 't oog op de kosten, De heer D. Zuiderduin meent dat met weinig kosten een feest avondie kan gegeven worden, als voor die Gelegenheid een tooneelstukie wordt opge voerd. waarvoor toch wel geschikte krach ten zijn te vinden, zooals deze week pp de feestavonden van den R.-K. Volksbond is bewezen. De geestelijk adviseur zegt, dat men die kosten toch niet zoo gering moet schatten. Enkelen trekken hun voorstel in en het feestavondje is afgewimpeld Bij de rondvraag geeft de heer Ant Schel vis te kennen, dat hit op de agenda van de a.s. Meivergadering gaarne zag geolaatst: contrifcutieverhooging. De heer J. Bruineberg wilde leden, die zonder kennisgeving zijn weggebleven, niet aan de verloting doen deelnemen. De voorzitter zegt dat dit een voorstel is en niet bestemd is voor de rond vraag. Hij wil 't voorstel nog wat aanrikke#: hij wil'zulke leden roveeren als lid. De heer F. v. d. Meij ontzegt hef bestuur daartoe het recht, want het reglement spreekt er niet van. Nu volgt de geanimeerde en mooie ver. loting. Even zii opgemerkt door ons, dat no. 5 van de agenda; Verkiezing van 3 be stuursleden, niet aan de orde Is geweest Toch niet in de drukte vergeten NEEMT EEN GOEDEN RAAD AAN en koopt nog heden voor het poetsen van Uw Z''ver- en Nikkelwerk een busje Van Dijk's Poetsmiddel a 30 cent, Cursusavond. De afd. van den Ned. R. K. Volksbond hield dezer dagen een goed bezochte cursusavond. Er waren n.l. 60 leden aanwezig. De heer Smit, oud-voorzitter van het Centraal Bestuur, behandelde het onderwerp „Wat wil onze Arbei Je--beweging Een gauwdief. Donderdag ongeveer 12 uur, is de hond losgebroken van den heer A, H. aan de Havenstraat. De hond kwam Dcas30-60-90ct.Tubz80d in de keuken van den heer Rijnbeek, waar hij er met een pot gevuld met boter van door ging gevolgd door de iuffr., die hem niet te pakken kon krijgen. Een jongen toog er op uit, maar de hond zat al te smullen, van de boter in zijn hok. Men durfde hem daar niet te storen. Weldadir/he'-dsconcert. In de groa'e zaal van „Flora" werd Donderdagavond, onder leiding van mej. C. W. M. Hooger— vorst, gedipl. leerares Piano van het Con servatorium te Den Haag, een concert ge geven, ten bate van de St. Elisabeth, en St. Vincent usvereemg'ng, door het R. K. Dameszangkoor „Sursum Corda" en met welwillende medewerking van mej, J. E. Wentholt, sopraan, mej. Doortie Prins, ac compagnement cn de heer B Heemskerk, bariton. De zaal was geheel met bc'angstellenden gevuld. Vóór den aanvang deelde de heer Th, Jonkheer, namens de directrice mede. dat mej. Wentholt, wegens kéelaandcenins n et kon optreden. Dit spijt niet al'een mej. Hoogervorst en ons, doch veel meer mej. Wentholt zelf, die zich zoo gaarne onder scheidt door liefde voor de armen. Ge'uk- kie heeft mej. Rie Kruydenberg zich be reid ve-klaard, haar te vervangen en wel geheel belangeloos, waarvoor haar gaarne een woord van dank zij gebracht. Hierna werd met het mooie programma begonnen. No. 1, Oud-Hol'andsch Kerst- 'led was mooi zuiver, nog ietwat schuch ter, naar het ons voorkwam. 2. Kerst'ied, met sopraan-solo van mei. Bets van der Paal was als geheel mooi, maar die solo best. Toen kregen wc een 2-tal nummers van mej. Rie Kruydenberg. Deze uiterst geschoo'de zangeres s altoos met waar ge- genoegen aan te hooren. Mei. Hoogervorst accompagneerde hiar, dus 2 superieure krachten te zamen. Was „De Re-'nc Bloeme" meer dan rem, „In de Kathedraal" was roerend, bezielend en boeiend in hooge mate Zoo kunnen we doorgaan, het een na het ander, zoowel vóór als na de pauze. Maar dan wordt het vers'ag te groot, dus in be perking moet zich de meester tconen. Maar de mooie bariton-solo van den heer B. Heemskerk mogen we niet onopgemerkt laten passeeren. Moei, vol geluid, correcte uitspraakt, zingt zonder zenuwenl Dat 6 „Aan het Traunmeer" is om te stelen, ook Het koor was er best in. Na dit nummer nam de heer Th. Jonk heer, voorzitter der St. Elisabethvereeni- ging het woord en bood mei. Hoogervorst een pracht'ge bloemenmand aan. Hij roem de het initiatief van mej H.. om haar ze'f en haar dames beschikbaar te stellen om den nood der armen, in den wia'er het grootst, te helpen lenigen en dankte harte lijk namens de St. El sabethvereen ging, hopende, dat deze goede daad misschien anderen zal aansporen tót navo'g'ng. Ver melden we nu alleen nog „De Vreemde linge" van mej. Marie Vers'eege, zeer cor rect voo-gedragen en dan zijn we aan de pauze. Weer hadden mej. Hoogervorst en mej. Prins bloemen in ontvangst te nemen. De heer .Jonkheer deelde mede. dat door mevrouw Hagedoren een prachtig gehand werkt k'eed ten geschenke was gegeven, hetwelk zou worden verloot voor de armen De loten 6 25 cent vlogen en mevr. Heems kerkLommerse, werd met lot 88 der roode serie de ge'ukkige bezitster. Na de pauze waren muziek en zang zóo mogelijk nop sub'iemer dan daarvoor De heer Heemskerk oogstte veel succes met „Ik ken een lied", terwijl mej. Kruydenberg met „Ik wandelde in ret groene boscb" een schitterend, maar zeer zwar nummer zóó enthousiast we-d beapplaudiseerd. dat ze terugkwam en het nogmaals verto'kte. De bouquet witte seringen. haar aangeboden, was een verdiende hulde. Ook het koor kweet zich schitterend van zijn taak. Het was een ware kunstavond. Vertrou wen we dat een beduidende som voor de armen het resultaat zal zijn, opdit de extra-bedeeling, die de be'de charitatieve vereengingen beoogen en d'e rond 700 vraagt met Kerstmis vele blijde harten maken kan. Hdlegomsche Harmon'iekapel. Dit schitterend muziekkorps gaf voor leden, dmateurs en be'angslellenden onder direc tie van den heer J. D. Schouten te Haar lem een concert in Flora, De zaal was tjokvoHet publick heeft van het rijke programma, dat afgewerkt werd' ten deze genoten, waarna men op de gebruikelijke wijze nog een gen tijd gczelig bijeen bleef. Tooneeluitvoering. Gisteravond gaf "c ?omsche Tocmeelvereeniging „L. Anutie haar eerste uitvoering in dit seizoen' De groote zaal van café „Flora" was geheel met belangstellenden gevuld. De beide zijden van bet tooneel waren smaakvol met bloe men en planten verrierd. Na een kort ope ningswoord van den secretaris, ren heer J. v. d. Weijden, werd te ci-ca half acht mg,t bet spel een aanvang gemaakt. Voor het voet licht werd gebracht „Bruine Suiker," blij- T ,„}n bedrijven. Het stuk werd mee~- terlijk gespeeld, alle ro'len werdén eenif vertolkt, het spel was af. Ook decors, cos- tuums en grimme waren keurig in orde zoodat de liefhebbers genoten hebben van een waren kunstavond Gevonden voorwerpen Zinken schoo-- steenkap duimsteekbeitel Huissleutel Israël, leesboek een paar gevoerde glacé handschoenen wollen handschoen nikkelen dames-armbandhorlogehouder met vijf scherpe patronenZwarte boodschappen- tasch Bruine kinderportemonnaie met in houd tamme kraaitasch. inhoudende kruikje, hamer, nijptang en kapmes befje rozenkrans; bruine hee enh ndschoenen; Hon denhalsband Handschoen (crêmekleu*) huissleutel herdershond mei penning no. 267 fleschje met odeur een paar wollen kinde handschoenen Rijwielbelastingmerk 1925 broche met kinderpo tretZilveren ringetje met rood steentje jonge gest oomde herdershond wollen handschoen bruine kinderportemonnaie bruine actetasch met duimstokhondenhalsband met penning no. 243 lederen hondenmuilkorf.. Vorenstaande voorwerpen zijn te bevragen op het bureau van politie, iederen werkdag tusschen 2—3 uur n.m. Inlichtingen worden niet telefonisch ver strekt. Bij schriftelijke aanvrage wordt postzegel voor antwoord verzocht. Aanbesteding. Gistermiddag is ten Raadhuize door B, en W. aanbesteed; het ophalen van aardasch en vuilnis voor Wijk aan Duin. Ingeschreven werd als volgt: Aardenburg en Ve'lekoop, Wijk aan Zee, 937.—; W. Rump ng, Wi,k aan Zee en Duin, E. Ger- ri'sen, Beverwijk. J 1500.De bedragen berekend per jaar. Harmenie „St. Fcöelis" Morgenavond geeft de R. K. Harmonie „St. Fedelis" een DÉ OVEREENKOMST VAN LOCARNO IN DEN RIJKSDAG. De Rijksdag heeft art. 1 van het wetsont werp inzake Locarno met 300 tegen 174 stemmen aangenomen. De Rijksdag heeft art. 2 der wet inzake Locarno aangenomen met 278 tegen 183 stemmen en zes onthoudingen, art. 3 bij ge wone stemming Bij de stemming over het geheele wets ontwerp inzake Locarno en Duitschlands toetreding tot den Volkenbond werden in totaal 468 stemmen uitgebracht. Vóór stem den 291 en tegen 174 afgevaardigden, terwijl drie zich onthielden. Het geldt als zeker, dat Luther en Slre- semann, begeleid door staatssecretaris Schu bert, naar Londen zullen gaan om het pact te onderteekenen. De definitieve beslissing hierover hangt af van het besluit van Briand. DE KABINETSCRISIS IN FRANKRIJK. De „Paris Midi" geeft de vermoedelijke samenstelling van het kabinet-Briand: Premier en minister van buitenlandsche zaken: Briand; Justitie: De Monzie: Binnen- iandsche Zaken: Daladier; Financiën: Dou- mer of Loucheur; Oorlog: Daladier of Lou- cheur; Onderwijs; Cazale; Marine: Lemery; Arbeid: Dalbiez; Openbare Werken: Laval Een later telegram meldt de volgende vermoedelijke samenstel'ing van het ka binet, n.l. Premier en Buitenlandsche Za ken; Briand; Justitie: Chau'emps; Binnen landsche Zaken: Daladier: Financiën! Lou cheur; Oorlog: Painlevé; Marine: Leygues; Onderwijs: Roustan; Handel: Daniel Vin cent; Openbare Werken: De Monzie; Ar„ beid: Duraffour; Kolon'ën: Léon Perrier; Landbouw: Jean Durand. Daar de beraadslagingen gisteren om kwart over zessen nog niet geëindigd waren en wel in verband met bepaalde moeilijkheden, die zich zouden voordoen met dc bezetting van Financiën en Binnen landsche Zaken, zal Briand Doumergue eerst laat in den avond antwoorden. Men verwacht een gunstigen uits'ag. Briand schorste gisteren tegen half negen de besprek'ngen, die hii om half tien zat hervatten. Het is mogelijk, dat het Kabinet niet vóór hedenochtend zal zijn samen gesteld. ABBé WETTERLé. Een door ons uit Rome geplaa'st tele gram, waarin werd gemeld, dat de bekende Abbé Wetterlé aldaar overleden was, blijkt onjuist te zijn geweest. De Abbé. die z'ei was, is thans herstellend. De Franscha regeering heeft dienaangaande geruststel lende berichten van haar vertegenwoor diger bij het Vaticaan ontvangen. DE TOESTAND IN SYRIË. Gemeld wordt, dat de opstandelingen de brug en spoorweg tusschen Horns en, Da mascus vernield hebben. Fransche verster- kings'.roepen, die dezer dagen uit Tripolis arr,veerden, haasten zich naar Homs. De Druzen zijn uit de Diebei naar het gebied van Hasbaja vertrokken, waar de Druzen zich versterken. Een bende Druzen doodden drie Fran- schen, werkzaam bij het kadaster in het gebied van Woesseir en mutileerden hur lijken. concert in het Patronaatsgebouw. Het man- nenkwartet „St. Caecilia" zal zijn mede werking vefleenen. Gevonden voorwerpen. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen: dames- taschje; zakdoek; vulpotlood; huissleutel; broche. Gevonden voorwerpen. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: twee zil- veroons van 2.50. TARIEF STROOMVERBRUIK ELECTRICITEIT. Bij raadsbesluit van den 21sten November 1925 is wederom het tarief voor levering van electrischen stroom voor verlichting ingaande «lirect na de opneming van den me terstand welke het verbruik over de maand December 1925 zal aanwijzen, belangrijk verlaagd. Het thans nog geldende zlg. stroomerva- ringstarief, hetwelk gebaseerd was op het stroomverbruik van vorige jaren en daardoor eenige onbillijkheden inhield, is geheel ge wijzigd. Hiervoor teedt nu in de plaats een „uniformtarief," hetwelk luidt als volgt Bij een verbruik per jaar en paar aanslui ting bedraagt de K.W.U.-prijs voor de le 100 K.W.U. 1-100) 38 ct. per K.W.U 2e (101-200) 36 3e (201-300) 34 4e (301-400) 32 5e (401-500) 30 6e (501-600) 28 7e (601-700) 26 8e (701-800) 24 9e (801-900)22 alle volgende (901 en daarb.) 20 De inning der stroomgelden, meterhuur e.d.g. zal op de zelfde wijze blijven geschie den, als nu het geval is. Voor de berekening van de „Maand-Knip" zal het verbruik over 1925 worden berekend tegen bovenstaand tarief. Bij een vermoedelijk jaarverbruik van 1000 K.W.U. kunnen abonné's afzonderlijke, zeer voordeelige, contracten met Burge meester en Wethouders van Hkarlemmer- liede en Spaarnwoude, afsluiten. De tarieven voor „kracht-verbruik," zoo wel voor de „Klein-Industiie" als voor „Landbouw-doeleinden" zijn niet gewijzigd. Campagne suikerfabriek. Naar wij uit goede bron vernemen zal de campagne aan de suikerfabriek einde volgende week afloopen. Vuurwapenwet. De Burgemeester maakt bekend, dat met ingang van 1 Janu ari 1926 alle verleende machtigingen tot het voo h'.nden hebben van een vuu wapen .omen te vervallen. Een nieuwe machtiging kan thms reeds worden aangevraagd ert wordt slechts voor een kalenderjaar verleend. Tooneeluitvoering. Zondag a.s. zal door de R.K.T.V. te Amsterdam in café Cornelissen een tooneeluitvoering worden gegeven, ten bate van de Pluimveevereeniging Halfweg en omstreken. Hollander in Duitschland verdronken. Wij maakten er reeds meldimi van. dat Je 33-jari(ie schipper S. Loorbach, wonende te Zwanerburtf nabi) Halfweg, in de omge ving van Duisburg, terwijl hii zich in een -ceibootie naar een geladen vaartuig, met bestemming naar Bergen op Zoom wilde hc-geven, door een sleepboot werd overva- en en niet werd teruggevonden. Thans werd alhier bericht ontvangen, vol- lens de „Tel.", dat het slachtoffer 9 dagen later hier is opgehaald en zi'n teraardebe stelling in Duitschland heeft plaats gehad. De man was gehuwd en vader van 2 kinderen. Een oplichter. De bedrijfsleider K. v. L„ In den Spieringweg, is weer eens de dupe geworden van een oude oplichters truc. Een als heer gekleed persoon, die v.oor- gaf amateurfotograaf te zim en als zoodanig eenige oonamen maakte van boerderiien in de Haarlemme-meer. Ook de boerderij van v. Z. zou hij gaarne on de gevoelige plaat brengen, waar natuurli'k niets tegen was. Ook was hij wel genegen eenige leden van bet gezin te fotog-afeeren, maar voor deée moeite wilde hij g-aag betaald worden en dan vanzelf vooraf, v. Z. had hier geen bezwaar tegen want de fotograaf gaf z'n naam op, als ook z'n adres, dus bedrog zou hier niet in "t spel ziin. Nu was het wach ten op de portretten, doch de2e bleven zoo lang uit, dat v. Z. eenige argwaan kreeg e eens ging informeeren aan het opgegeven adres in de Gr. Houtstraat te Haarlem. Doch bier was geen fotograaf bekend van dien naam, zoodat bleek, dat hij met een oplich ter heeft te doen gehad. Witte Kruis. Op initiatief van het „Witte Kros", zal er dezen winter een moe der- en bakercursus worden gehouden. Deze zal worden gehouden in de O. L. school en zal aanvangen 9 Dec. Daar de kosen voor den geheelen cursus een gulden bedraagt, zullen vele Moeders hieraan deelnemen, daar hier ongetwiifeld veel nut van uit gaat. De cursus wordt ge geven door docente Zr. v. Vuuren. Aanmel ding geschiedt bij de wijkzuster -te Vijfhui zen. Sint Nicolaasfeest. De R.K. Krülfc houdt ook dit jaar, evenals voorgaande ja ren, een St. Nicolaasfeest in het Patronaats gebouw. Wanneer de Goede Sint zal arri- Veeren is nog niet met zekerheid te zeggen, doch waarschijnlijk Zaterdagmiddag 5 De cember a.s. Muzikale rondgang. Zaterdagmid dag zal het fanfarekorps „Crescendo" een muzikalen rondgang maken door het dorp, teneinde de bewoners op te,wekken een be zoek te brengen aan den doo. dmuziekver- eeniging te houden bazar. Bazar. A.s. Zaterdag en Zondag zal in de zaal van den heer Th. van der Putte een bazar worden gehouden ten bate der muziek- vereeniging „Crescendo." De opening zal Zaterdagmiddag om 3 uur plaats hebben, waar de Burgemeester, de heer De Haas van Dorsser een enkel woord zal spreken. De bazr is geopend Zaterdag van 3 tot 10 uur n.m. en Zondag van 1 tot 10 uur n^tn. Ongetwijfeld zullen velen een bezoek daar aan brengen. Postduivententoonstelling. Vandaag 28 en morgen 29 November wordt door d e Postduivenvereeniging „De Reisduif," alhier, een Postduivententoonstelling gehouden in de Kegelbaan van café Burgers, Frans Halsplein. De tentoonstelling is vandaag geopend vanaf I uur en morgen van 9 uur v.tn. tot 7 uur n.m. Het aantal inzendingen is 183, waarvoor 36 eereprijzen zijn beschikbaar gesteld. De keuringscommissie be:taat uit d« heeren P. J. v. Daalen en R. Slot. KERKELIJKE LEEN NG. De heeren Petrie Co. te Haarlem dee len mede, dat de uitgifte eener 8 pet. aebf- jarige hypothecaire obligatieleening groot 125.000, in stukken van 1000 en 500, bij hen is opengesteld, tegen den koers van 100 pcf. en ten laste der St. Stepbanus- Vereeniging te Crefeld De leening wordt aangegaan met volledige garantie voor ren te en aflossing van het R.K Kerkbestuur der St Stephanus-Parochie te Crefeld, UIT pr>Fk FN m An. KALENDER 1926. u'Meleven do-ir de N.V. P. Sluis' Pluimvee en Vcgelvoederlabr'ek te Wees- percarspel. In het jaar 1923 gaf bovengenoemde fir ma bij ge'egenheid van haar 100-jarig be staan een fraa'en kalender ut voor kip- oenliefhebbers. Thans, voor 1926. geeft de firma wederom grat's ter besch'kk'ng voor de afnemers barer Pluimvee- en Vogelvoe ders, een kalender die. wat kleurendruk betreft, den jubileum-kalender overstraa't. De u tvoering op de voorpagina der 12 maandb'aden is in zeskleurendruk" terwijl de achterzijde is benut voor beschrijving der rassen een een handleiding over voe ding, verzorging en werkzaamheden voor de betreffende maand. Bij deze kalender is reken'ng gehouden met het feit. dat niet alleen de kippen'iefhebbers. maar ook de vCnlvrienden zeer veel prijs op den ka lender zullen stellen, zoodat ook enke'e vogel-afbeeldingen, als kanaries. Inland- sche zaadetende- en insectenetende vo- ge's, paoegaaien, parkieten en tropische zaadclende vogels zijn opgenomen. Het geheel is samenges'e'd onder leiding van de meest vooraanstaande pluimvee- en vogel-desl<undi?en. zoodat deze kalender zeer zeker door de clientèle der fa. S'uls, op hoogen prijs zal worden gesteld. Zooa's in de annonce wordt aangegeven zijn de «ka'enders vanaf begin December bij de winkeliers verkrijgbaar.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 6