De Bleembollealiefstal te NoordwUkerhoiit. Offlcieele IJsberiehten van de IJsvereenlglng Ha riem en Omstreken. jlikd cj&neesé Verkeersongevallen. Dinsdag 8 December 132S 50ste Jaargang No. 16119 Dit nummer bestaat uit 8 bladzijden. - Eerste Blad Persoonlijk element. Dit is nu inderdaad een cijfer hetwelk doet schrikken. Alle feestvergaderintfen, tvelke na afloop van den strijd zijn gehou den, zijn niet in staat om het sombere beeld ta doen verdwijnen, hetwelk de toekomst v°or ons kan oproepen. Er is zelfs wel eenige Overeenstemming met sommige episoden uit den grooten wereldoorlog. Ook toen was er bll onze buren over de oostergrenzen soms zooveel blij rumoer over zoogenaamd ge ronnen gevechten, dat critici aan eigen kant spraken van een ,,wir sigen uns kaput". Zou soms hier en daar bij ons op nog groo- ter verliezen hebben gerekend? Inderdaad, dan ken er sorake zijn van een blijde stem- j?lnsL Natuurlijk doet dit niets toe aan de dankbaarheid, welke wij moeten toonen, )"anneer wij nog beweldadigd worden, als ls geschied. Maar een tevredenheid over de Positie mag, dunkt ons, onder deze omstan- digheden niet worden gevraagd 'noch ver- Agenda 9 December mmmm mWMM wmmm lil Ingezonden mededeelingen lüméehAam/sn-XUinhki Ktehm. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Lezing. Haarl. Reddingsbrigade. VOOR DEN POLITIERECHTER Telegraphisch Weerbericht MARK TNIEUWS. LAATSTE NIEUWS. Stormwaarschuwingsdienst. Drijf ijs in de Lek. Licht drijfijs in de Waal. Veel drijfijs in den Rijn. Speciale zitting van de Volkenbond. Overeenkomst tusschen Italië en Egypte. Einde Mijnwerkersstaking. Teruggave van Legatie gebouwen. De daad van een krankzinnige. De Intern. Conferentie inzake de Emigratie. De abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Per week 0.25 Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij 'ooruitbetaling 3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen) Postrekening No 5970. Advertentién 35 cents regel Bij contract belangrijke korting. AdvertentiëD tusschen den tekst, als ingezonden mededeeling. 60 ct per regel, op de le pagina's 75 ct. per regel. Vraag- en aanbod-adver. tentiën 14 regels 60 ct per plaatsing; elke regel meer 15 ct. bij vooruitbetaling Alle abonne's op dit blad zijn, ingevolge de verzekeringsvoorwaarden 'egen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen: f Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door f 7Cfl bij een ongeval met f O fl M bij verlies van een hand, f N verhef van een f 4Ö«" andere I dtïyy.- verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen: J /OÜ.-doodeHjken afloop: 1 U." een voet of een oog: Mduim of wijsvinger. been ot arm.anae.e bij verlies v. een vinger. Onder bovenstaanden titel trof ons in een der laatste nummers van „De Standaard" een artikeltje, waarin de schrijver een ge dachte heeft uitgewerkt, welke alleszins de overweging en verdere beschouwing waard is, te meer, waar te goeder trouw een voor naam punt over het hoofd werd gezien. Het is zeer opmerkelijk, schreef „De Stan daard", hoe sterk de partijen, ter linkerzijde m den politieleen strijd telkens het persoon lijk element, en dan nog wel in den meest hatelijken vorm, in ons politieke leven doen heerschen. Men kent de hetze tegen Dr. Kuyper. Thans klinkt boven alle politiek gedruisch de hetze tegen Colijn weer boven alles uit. Ook thans wreekt men in zijn bitterheid over de mislukking van den opzet der „de mocratie" zijn teleurstelling op den leider der Antirevolutionaire Partij. Het is voor en boven alles tegen Colijn, van wien men niet fe veel kwaad zeggen kan en wien men al lerlei verwijt, waarmede hij in werkelijkheid Biets te maken heeft. Wie de redevoeringen leest van de heeren Marchant en Albarda, wordt telkens weer getroffen door een zeker soort van wrok, die steeds meer een persoonlijken kant dreigt te verkrijgen. Het ware te wenschen, dat men ook in dit opzicht eens een lesje nam bij de En- gelschen. De partijstrijd kan daar fel zijn. Maar deze strijd werd slechts zelden door persoonlijke bitterheid ontsierd. Wij zagen daarvan nog een dezer dagea ®cn treffend bewijs in de houding van een politiek linksch orgaan tegenover de huidige Ministers in het conservatieve Kabinet. En het blad vertelt dan verder, hoe de Manchester G'u a r d i an, tot nog toe altijd een tegenstander van minister Cham berlain, dienzelden minister dezer dagen prees voor het werk, dat hij te Locarno heeft gedaan. Waaroih kan men-zich ook ten onzent niet tot dat hoogere peil van politieken, strijd opwerken, vraagt „De Standaard"? Er schuilt iets waars in dit betoog, maar het is niet volledig. En het kan zijn nut heb ben om in dit verband eens openlijk te zeg gen. wat hier voorbijgezien is en meestal onopgemerkt blijft. Wanneer de Anti-revolu tionaire partij door linksche elementen vroe ger onder Kuyper en nu onder leiding van den heer Colijn fel bestreden wordt, dan «taat zij niet alleen. Ook de R.-K. Staats partij b.v. weet van inlensen, soms zelfs van verwoeden tegenkamp der socialisten ge- Wag te maken. Maar waarom heeft de strijd tegen de Kath. Staatspartij een ander ka rakter dan tegen de anti-rev. partij? Niet geheel door de schuld van de tegenpartij. De Kath partij kent en duldt geen opgaan der geheele pdrtij in één persoon. Men. kan spreken van de partij van Kuyper, van de partij-Colijn, maar niet van de partij-Nolens, de partij-Wijnbergen, Ruys of iets dergelijks. En dat is nooit het geval geweest. Toen een zeer sterke figuur als dr. Schaepman groo- ten invloed op het politieke leven der Ka tholieken oefende, was diezelfde partij in twee groote kampen verdeeld. En nu nog treft men er allerlei stroomingen en richtin gen, die haar denkbeelden en opvattingen aanvoeren en invloed uitoefenen op wat ten slotte de meening der partij wordt op een bepaald oogenblik, Dezelfde vrijheid neemt men waar bij de candidaatstelling, Waarbij iedere kieskring practisch zijn eigen vertegenwoordigers aanwijst.Zoodoende wordt een persoonlijke bestrijding van de Katho lieke Staatspartij onmogelijk. Wanneer „De Standaard" dus klaagt over het persoonlijk element in den politieken strijd in Nederland, zouden wij aan de anti revolutionaire partij willen vragen, zoudt gij zelf niet iets bij kunnen dragen om dat per soonlijke in den strijd te temperen? En Wij beroepen ons dan op een deskundige in de anti-revolutionaire verkiezingstechniek, dien zejeer „De Standaard" niet wraken zal. Wij bedoelen den heer Diemer, uit wiens pas Verschenen brochure: „De anti-revolutionaire Partij zichzelf" wij de vorige week al iets «teerden. Laten wij ter illustratie van onze Bieening uit hetzelfde boekje nog iets .aan halen. Over den' uitslag der jongste verkiezingen •chijft de heer Diemer: het aantal uitgebrachte geldige Stemmen is sedert 1922 met ruim 156.000 stemmen toegenomen, of met 5.33%. Indien on- partij nu dezelfde positie zou hebben inge- Bomen als in 1922, zou het aantal stemmen °P onze lijsten uitgebracht ook moeten zijn toegenomen met 5.33%, Dat wil dus zeggen, dat wij hadden moeten hebben ongeveer 422.000 stemmen. In werkelijkheid hebben er om en om 45.000 minder, zoodat onze Achteruitgang is 10 a 11 r&cb* En als een der oorzaken van deze neder laag geeft de schrijver dan het volgende aan: Dan is in de eerste plaats, dunkt ons, de greep mis geweest om aan het hoofd van onze lijst overal denzelfden naam te plaat sen. Tndien men daarmede wilde demonstree- ren de eenheid onzer partij, zoo is het be- ë.pclijk, doch niet noodig. Er bestaat bij ons op dit oogenblik geen verschil van op vatting omtrent de leiding. Wat men van liberale zijde zoo gaarne gehoopt had, dat na het heengaan van Dr. Kuyper de^ epi gonen elkaar wel zouden verteren, is ge lukkig niet geschied. Om die reden was dus het waagstnk denzelfden naam overal aan het hoofd te plaatsen, niet noodig. Blijft dan over de propagandistische waar de. Indien men hierop gerekend heeft, is het anders uitgekomen. En dit kon toch feitelijk wel worden verwacht. Wellicht leef de hier en daar de stille hoop, dat bijvoor beeld van de vrijzinnigen een aantal men- schen zich zouden voelen aangetrokken dooi den naam van onzen voortrekker, maar in de practijk valt zooiets altijd tegën. B e- ,g i n s e 1 e n wegen zwaarder dan dikwijls geoordeeld wordt. En zoo is duidelijk ge bleken, dat ook bij de vrijzinnigen het bloed kruipt, waar het niet gaan kan en moet men, als puntje bij paaltte komt, per slot van re kening niets hebben, op bet gebied van Staatkunde van onze menschen en van onze beginselen. Evenmin als onze anti-revolu- tionairen op een vrijzinnigen candidaat hun stem zullen uitbrengen. Dezelfde naam nu, geplaatst aan het hoofd van alle lijsten, in al de 18 kieskringen, gaf de hetze ongemeen gelegenheid zich te ontplooien. Met andere woorden: de anti-rev. partij deed verkeerd de verkiezingen in te gaan onder de leus. vóór of tegen Colijn! De schrijver zegt het heel voorzichtig, of schoon men al ziin moed dient te prijzen'om openlijk critïek uit te oefenen in een partij, waar zóó noode critiek geduld wordt. Maar zijn bedoeling is duidelijk: wanneer de anti revolutionaire leiding! zelf den strijd minder persoonlijk had gemaakt, dan had zij minder vat voor persoonlijke bestrijding gegeven. Wanneer men in leidende anti-revoluti onaire kringen de zaak ook eens van dien kant bekeek, wellicht zag men dan zelf kans om aan het inderdaad betreurenswaardig „persoonlijk élement" in den politieken strijd veel van zijn scherpte te ontnemen. DE BRAND TE NQORDWIJKERHOUT. - Hierboven de ketel der centrale verwar ming, waar de brand ontstond. Sociëteit „St. Haarlemsche In koop Combinatie, half 9 uur. Viool- onderwijs, 3 uur. Cursus Fransch Vrou wenbond, 8 uur. Cursus Pasfoor Wil- lenborg Vrouwenbond, 8 uur. Bestuur Metaalbewerkers, 8 uur. Gem. Concertgebouw. Concert H. O. V., Kwart over 8 uur. De Korenbeurs. Oud-leerlingen Tuin- bouweursussen, 8. uur. Luxor Theater Bioscoopvoorstelling 8 uur. De Kroon Bioscoopvoorstelling 8 uur. 8 uur. Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus Liefdewerk Zoetestraat 11 Elke» Honderd «e van 8—9H uur R.K. Arbeidsbureau voor mannen en jongens Sociëteit St Bavo, Smedestraat 23, Telefoon 10049 Alle werkdagen van 9 half 9 uur s Zaterdags alleen van 92 en van 26% en 9 avonds van hali 8 hall 9 uur R. K Arbeidsbeurs voor Vronwen tïloero- hofstraat 1 Alle werkdagen van v m 1012 uur. des middags van 2--4 uur, en s avond» van 8 —9 uur. behalve Zaterdag avond Tel 11671 Arbeidsbeurs voor R. K Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned R K Bond van Ziekenverpleegsters! Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu reau BI weg 309 Overveen (dr C Bosch). R. K. Leeszaal en uitleenbibliotheek lansstraal 49 Eiken dag geopend van halve des Maandagsochtencts en op Zon en Feestdagen- Uitleenen van boeken van 2 tot 5> uur en van 79 uur Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken St. Martbavereeniging. Bloemhofstr 1, Zon dag? en Woensdags van 8 10 uur. n.tn gezellig samenzijn voor Hollandscbe meis jes. die hier geen tehuis hebben - Tel 11671 R. K Bevolkingsbureao Gebouw Sinl Bivo - Smedestraat 23 van 810 jui op Maandag-, Woensdags- en Vrijdag avond. DE BRAND TE NOORDWIJKERHOUT -.Cl- Hierboven de villa „Dijk en Brug", te Noordwijkerhont, welke Zaterdagavond geheel uitbrandde. St. Elisabeth's Vereeniging Janastra.it Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S E V Maan dags van 23 uur Donderdag van 12. R. K. Kraamverzorging van de Derde Orde - St. Franciscus. Aanvragen, ook voor niet leden van de Derde Orde. te richten tot Mevr Coebergh, Ged Oude Gracht 74. aes Dinsdags van 23 uur Eerste Hulp bij Ongelukken (Sneivarband) Centrale post Tel 11111 en verder bij de wit krujs aan den huisgevel Reddingsbrigade voor Drenkelingen verstikking, electriciteitsongevallen Telefoon 10231. De uitspraak der Haagsche Rechtbank. Straiten van 214, 1%, 1 en 3 jaar. De Haagsche Rechtbank heeft heden in de zaak van den bekenden bloembollendief stal te Noordwijkerhout veroordeeld, den 56-jarigen N. D. en den 31-jarigen A. D. losse werklieden fe Noordwijkerhout, res-* pectieve'ijk wegens diefstal met braak tot 2 jaar en 6 maanden eii wegens diefstal tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf den 34- jarigen H. J. B., bakker, wegens heling, tot een gevangenisstraf van 1 jaar en den 40-j. oud-wethouder van Noordwijkerhout P. J. M„ van beroep broodbakker, wegens he ling tot 3 jaar gevangenisstraf. Delft en Jan Gijzenvaart soed. Beg .n Delft opletten. Noorder Spaarne naar Spaarndam vol doende, echter bij het verlaten van de Delft op Spaarne opletten; Zij-kanaal B goed; Mooie Nel goed; Ams'.erdamsche Vaart, voldoende tot Halfweg; Zuider Buitenspaame, onberijdbaar. Leidsche Vaart, tot Zandvoortsche laan slecht, daarna tót Vogelenzang mooi; De afd. Heemstede maakt heden de Leidsche Vaart in orde na schouwtjesbrug; De afd. Haarlem tot schouwtjesbrtw; en ook de Amsterdamsche vaart tot Liebrug; Telefoon ijsopzichter Haarlem 12648. N.B. Met het oog op dreigende dooi, groote voorzichtigheid op alle banen ge boden. De Leidsche Vaart tot even Piet Gijzen- brug, naar Blokhuis 41A, spoorbrug onder door en dan over de Zandvaart overal mooi ijs De Kaag mooi ijs. Heemstede. Dank zij de welwillende medewerking van den directeur der Electriciteitsbedrijven kon gisteravond de baan van de IJsvereeniging „Volharding" uitstekend verlicht worden. Over den geheelen afstand van pl.ra. 500 M. staan op afstanden van 50 M. booglampen van 1000 kaars, ruim voldoende om zonder gevaar van de ijspret te genieten. Er werd dan ook druk gebruik van gemaakt. Alleen leverde het hard. en schoonrijden door el kaar wel eenig gevaar, doch dit zal onder vangen worden, doordat op het breedste gedeelte van de vaart een gedeelte zal ge- reseiveerd worden voor het schoonrijden. Er heerschte den geheelen avond een gezellige drukte. v Haarlemmerliede. De IJsclub is gisteren weer in actie ge weest, om de ijsbanen berijdbaar te maken. Indien de vorst blijft aanhouden, zullen er wedstrijden georganiseerd worden. Wanneer het ijsfeest zal plaats hebben, kan nog niet gezegd worden, daar men pas met de voor bereiding begonnen is. Per annonce zal het bestuur hiervan mededeeling doen. Noordwijkerhout. Ook hier ter plaatse begint veel liefheb berij te komen voor de wintersport. Op de mooie Vaarsloot van Guldemond werd door vélen druk schaatsen gereden. Deze baan is ook zeer mooi en vrij goed berijdbaar. De Leidsche Vaart vanaf Halfweg tot aan Piet Gijzenbrug is minder mooi. Het is te hopen, dat wanneer de gelegenheid van ijsvermaak blijft voortduren hier spoedig verbetering gebracht wordt, door het ijs wat op te knap pen. Dit verschaft dan meteen goed werk. IJsfeesten „Nova Zembla". Onze bekende ijsclub „Nova Zemblk", is in actie. Heden Maandag zijn de banen cp het IJ gelegd. Dinsdag zullen worden gehouden wedstrijden in hardrijden voor plaatsgenoo- ten. Donderdag a.s. hardrijderij nationaal, waarvoor prijzen van 60 30 en J 10 beschikbaar zijn gesteld. A s. Zondag een hardrijderij met hindernissen, waarvan de prijzen nog nader moeten worden vastge steld. Het ijs is schitterend, mooi gezond glad en hard. De banen zullen s-avonds verlicht worden en bij eiken wedstrijd en Zondag zal een muziekkorps vopr .de noo- dige afwisseling zorgen. Het licht in de be doeling zoo mogelijk spoedig een kinder feestje te houden, alsmede een -nationale wedstrijd in het schoonrijden, waarvoor de beste schoonrijdsters en schoonrijders van ons land zullen worden uifgenoodigd. Het is een heerlijk gezicht tezien hoe de ver schillende rijdsters en rijders reeds over de ijsvlakte zwieren. Nova Zembla heeft reeds goede maatregelen getroffen met het oog op de vele vreemdelingen die dikwijls Spaarndam bezoeken. Si. Nicolaas. Zaterdagavond kwam St. Nicolaas op bezoek in het patronaats gebouw. De talrijke kleintjes, wier harten klopten vol verwachting, werden allen gul onthaald op chocolade, suikergoed enz. Het uitdeelen van 4e verschillende cadeautjes verhoogde de pret nog meer. Nadat de goe de Sint zich een uurtje met de kinderen had beziggehouden, vertrok deze^ weer en allen gingen met blijdschap naar huis. Vrachtauto vernield. Gisterennamiddag omstreeks 5 uur vond op den Binnenweg, te Heemstede een aanrijding plaats tusschen een electrische tram en een vierwielig motorrijtuig (vrachtauto!. De le dige vrachtauto van den brand stoffer hande ls ar Teeuwen uit Heemstede kwam vanuit de Spaarnzichtlaan, den Binnenweg oprijden. Op de trambaan gekomen, stopte plotseling de motor, waardoor de vrachtauto schuin- dwars op het tramspoor kwam te staan De bestuurder van den vrachtauto stapte uit om den motor weer op gang te brengen, doch juist op dat oogenblik naderde een tram uit de richting Heemstede. De be stuurder van de vrachtauto beduidde den trambestuurder te stoppen, waaraan deze voldeed, doch niet kon voorkomen, mede dopr de gladheid van de rails, dat de tram nog zoover doorreed, dat zij in aanraking kwam met den auto. De auto werd eenige meters voortgeduwd en raakte beklemd tus schen de tram en een aldaar staanden boom, - Hierboven een foto van de ijsbaan te Hillegom, welke Zondag geopend werd. Het ijs verkeerd in uitstekenden staat waardoor zoowel de tram als de auto be langrijk werden beschadigd. Het tramver keer ondervond daardoor een flinke ver traging. De politie onderzoekt deze zaak. Met een kraan van de fa. Van Houten is de vernielde auto later weggesleept. Nog goed aigeloopen. Vermoedelijk door de gladheid van den weg, kon de lystuurder van een auto niet tijdig stoppen voor de gesloten afsluitboomen van den spooroverweg aan de Zandvoortsche laan, te Heemstede, en reed dien af, waar door deze op de spoorbaan terecht kwam. De overwegwachter wist door onmiddellijk een onveilig sein te geven ,den naderenden trein tot stilstand te brengen. Nadat de af sluitboom van het spoor was verwijderd, kon de trein zijn weg vervolgen. Ook deze zaak wordt door de politie onderzocht. De 14-jarige H. Dricssen uit de Haarlem mermeer, die eenige weken geleden bij een auto-ongeluk in de Haarlemmermeer ernstig werd gewond en sindsdien in de Mariastich- ting werd verpleegd, is thans aan de gevol gen overleden. Jhr. J. C. Mollerus, secretaris der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem, die op de algemeene vergadering te Wcenen zou spreken over de Nederlandsche handels politiek, had door sneeuwstormen de aan sluiting gemist en kwam niet meer op tijd. De Kamer wist echter nog spoedig een ge hoor te vormen daar na afloop der vergade ring voor het bestuur en genoodigden een maaltijd plaats vond, waar jhr. Mollerus zijn lezing kon houden, waarbij hij vooral-Neder lands positie op het gebied der handels politiek tegenover de Duitsche handelspoli tiek uiteenzette. Van het Departement van Justitie is be richt ontvangen, dat de gewijzigde Statuten zijn goedgekeurd bij Kon. besluit van 2 No vember, zoodat deze vanaf dien datum gel dig zijn. Oefening Stoop's Bad Maandag 7 Decem ber, om 8 uur. De dames, die aan het fi- guurzwemmen deelnemen, komen om 7 uur samen in de Gymnastiekzaal Stoop's Bad, hiervoor welwillend afgestaan. Cursus Dr. Venema voor de groep „on- gcoefenden" Woensdag 9 December. Trouwe opkomst! Ter gelegenheid van het 12%-jarig bestaan der Haarlemsche Reddingsbrigade voor dren kelingen wordt op 26 December a.s. een feestavond georganiseerd in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond. De inschrijving voor de wedstrijden op 26 December, blijft nog open tot uiterlijk 10 December. Een kat doodgestoken. De 20-jarige fabrieksarbeider B. H., wo nende te Wormer, had zich gisterenmorgen voor den politierechter ie verantwoorden, omdat hij op 10 October j.l. een kat, die aan zekeren L. toebehoorde, met een hooivork had doodgestoken. De kat at z'n duiven op, verklaarde bekl. en daarom had hij het dier op z'n eigen erf doodgestoken. Getuige B. verklaart, dat bekl. t niet op zijn eigen erf gedaan heeft, maar daarbui ten. De politierechter legt er den nadruk op, dat het daarom juist gaat. Deed bekl. het op eigen erf, dan was het geoorloofd; deed hij het daarbuiten, dan is het feit strafbaar. Ten slotte komt uit de verklaringen vast te slaan, dat de kat door bekl. aan den over kant van de sloot, die zijn erf afsluit, is doodgestoken, dus is het feit strafbaar. Hiervoor eischt de Officier van Justitie 20 boete, subsidiair 20 dagen hechtenis. Het vonnis van dén politierechter luidt 12 boete, subsidiair 6 dagen hechtenis. Diefstallen bij de Kon. Papier fabriek. Dan werden behandeld een tweetal dief stallen bij de Kon. Papierfabrieken v. Gel der en Zn. te Velsen. Het eerst kwam voor J. B. t'e Velseroojd, die verschillende goederen, aan de fabriek toebehoorend, had gestolen, bij welke fa briek hij werkzaam was. Bekl. had volgens zijn verklaring eerst een schakelbord meegenomen om thuis proeven te doen, daarna een hoeveelheid weerstands- draad en andere voorwerpen, waarmede hij een zgn. gelijkrichter wilde maken. Had hij dezen gemaakt, dan wilde hij al het materiaal weer terugbrengen. Getuige N. J. de H., bedrijfschef, ver klaarde, dat op de afdeeling electriciteit reeds lang het vermoeden van diefstal be stond, waarom een verbod aan het perso neel werd uitgevaardigd om eigen zaken te drijven. Wat het gestolene betreft, get. zegt, dat er teveel- was meegenomen om alleen voor een gelijkrichter te dienen. Bekl. verklaarde evenwel, dat hij wel 'n winkeltje had, maar wat hij daar verkocht was niet uit de fabriek afkomst g. De Officier van Justitie w.l voor dezen diefstal geen voorwaardelijke straf meer vragen, daar er hier voor de andere ar beiders op de fabr.ek eens een voorbeeld moet gesteld worden. Wegens diefstal eischt spr. een gevan genisstraf van drie maanden. De Politierechter zal over 8 dagen schriftelijk vonnis wijzen. Als tweede beklaagde komt voor H. H. v. d. L„ electricien, wonende te Amster dam. Hem was ten laste gelegd, dat hij in het tijdvak van 15201925 een pink scha kelaars en leedstoppen uit de fabriek, af deeling electriciteit, had geetclen of ver duisterd. In den nacht van 10 op 11 October was hij met de piank aangehouden. In zijn wo ning werd huiszoeking gedaan, waar 10 loodstoppen en eenige schakelaars gevon den werden. Bekl. verklaarde, dat na een karwei, dikwijls de stoppen in de zakken van het werkpad bleven zitten. Wanneer zulk een pak werd uitgewasschen, legde zijn hos pita ze in zi,n woning neer, waar ze ook gevonden werden. De schakelaars waren reeds zeer oud en beklaagde had ze meegenomen om geen schrobbeerlng op te loopen, wanneer ze bij kast-inspectie gevonden werden en dan blijken zou, dat ze nog niet waren afge- boeki. Getuige de W-, bedrijfsingenieur der fa briek brek verklaarde te vermoeden, dat door bekl. materiaal van de febriek was gebruikt voor particuliere werkjes. Dit ontkende beklaagde. De officier van Justitie eischte ook voor Barometerstand 9 uur v.m.: Achteruit- Licht op. De laotaarns moeten morgen worden opgestoken om 4.14. Medegedeeld door het Kon. MeteoroL Instituut 'te De Bilt. Verricht naar waarnemingen in. den mor gen van 8 December 1925. Hoogste Barometerstand 772.5 m.M. te München. Laagste Barometerstand 726.9 m.M. te Seyddisjord. Verwachting van den avond van 8 Dec. tot den avond van 9 Dec.: Krachtige tot matigen zuidelijke tot zuid- westelijken wind, nevelig tot betrokken, waarschijnlijk regen of sneeuw, lichte dooi of temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag zachter. dezen diefstal drie maanden gevangenis straf. De politierechter zal ook in deze zaak over acht dagen vonnis wijzen. PURMEREND,* 8 Dec. Kleine Fabrieks- kaas, aanvoer 8 stapels, 56, met merk 60; Kleine Boerenkaas 8 st. 54, met merk 57; Goudsche kaas 1 st. met merk 60 per 50 K.G. De handel op de kaas markt was goed. Bofer, 796 Kg. 2.20 2.60 per kg.; Runderen, waaronder 215 vet te, 11.30 per kilo, vlug; 110 Melk- en Geldekoeien 175450 per stuk, matig; Stieren 11 stuks; Paarden 27 stuks, 100 200 per stuk, matig; Vette Kalveren, 9 st., 1.501.70 per kilo, matig; Nuchtere Kal veren 167 st., 1542 per sfuk, stug; Vette Varkens 1173 st., 0.930.97 per kilo, vlug; Zouters 0.8690 per kilo; Magere Varkens 44 st., 2056 per stuk, vlug; Big gen 92 st., 16—18 per stuk, vlug; Schapen 1680 st., 36—48 per stuk, sfug; Ganzen 308 st„ 66.75 per stuk; Zwanen 46 st., 1011 per stuk; Kipeieren 1214 per 100 stuks; Kipeieren 9.50 per 100 stuks; Jonge hanen 0.403.50 per stuk. Geseind van De Bilt hedenmorgen 8.09 aan alle posten: Weest op uw hoedel LEXMOND, 7 Dec. De Lek gaaf over nagenoeg de volle breedte met drijfijs, niet hinderlijk voor de scheepvaart. De schipbrug te Vianen is weggenomen. Een pont die om het half uur overvaart, onder houdt de gemeenschap fusschen Vianen en Vreeswijk. ZALT-BOMMEL, 7 Dec. De rivier Waal is met licht drijfijs bedekt. Langs de Noorderwa! gaat een breede strook. Daarom is de gierpont van de reep ge nomen en in de haven geborgen. De over tocht geschiedt met de stoompont, waar aan gekoppeld een heele pont. ZEVENAAR, 8 Dec. In den Rijn gaat veel drijfijs. Het verkeer per pont is opgehe- ven. waardoor alles over Arnhem moet wor den geleid. Het exportbedrijf van varkens ondervond daardoor al vertraging. Hier wordt druk schaatsengereden BERLIJN, 8 Dec. Uit Genève wordt ge meld, dat in Maart een speciale zitting van den Volkenbond zal worden gehouden, om te beslissen over de toelating van Duitsch- land. ROME, 8 Dec. De te Cairo tusschen Ita lië en Egypte gesloten overeenkomst inzake Jarabub, heeft bier groote voldoening ver wekt, daar hiermee de laatste territoriale kwestie, die uit den oorlog is voortgeko men is opgelost. BRUSSEL, 8 Dec. De 2500 mijnwerkers in 't gebied van Strepy, die in staking waren gegaan, hebben Maandag het werk hervat. LENINGRAD, 8 Dec. De Sovjets hebbeh de Belgische legatiegebouwen fe Leningrad weer ter beschikking van de Belgische R& geering gesteld. BORDEAUX, 8 Dec. Een Algerijn, die plot seling krankzinnig werd, wondde met revol verschoten 2 vrouwen doodelijk en bracht 4 andere personen ernstig letsel toe. ROME, 8 Dec. De Internationale conferen tie in zake de emigratie is gisteren door Mussolini geopend. 45 Staten zijn op deze conferentie vertegenwoordigd. BERLIJN, 8 Dec. Volgens mededeeling van het bestuur heeft de Hapag een niejiw, groot s.s. van 21.000 bruto ton besteld voor den dienst op New-York.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 1