I LOTTGERING DE KATHOLIEKE ILLUSTRATIE EEN R.OD5 ZONDER DGDRNEN.' V èrkeersonvevaflen. Hoesi-Kee'pijn Anga-bonbonsJ®! DE SF/IARKEBANK Onbestelbare stukken. Valsch bankbiljet van 40. Th. G. van Dusseldorp. t St. Nicolaasfeest Francisca Romana Liefdewerk. Prof. Lorentz. Ingezonden medsdeelingen 60 cents pei rege!. ritten. voor zangsra HET TRAMONGELUK OP DE KLEVERLAAN. Het officieel onderzoek. MUZIEK. De afslag in de Ryksvischhallen te IJmuiden. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Het scheepvaartverkeer en de verst. 110,000 ABONNÉ'S 440.000 LEZERS VRAAGT TARIEVEN AAN BIJ "WERFKRACHT" Ijsbond „Hollands Noorderkwartier." Op den Amsterdamschen Straatweg liep Maandagavond een man als geleider van 2 paarden. Hij kwam uit de richting Amster dam gestapt en de dieren moesten naar het slachthuis te Haarlem worden vervoerd. Ingezonden mededeelingen 60 cents oer regel. Doos 60-90d. Bij Apoth.en Drogisten. N. Z. H. T. M. De ingebruikneming van het Christelijk Lyceum. Sluitzegels voor de H.O.V. BURGERLIJKE STAND. HEEMSTEDE. 98J6/16 «oi°/16 43 Nt 66 543/4 •7lVa 160 '91V2 191 80 79V2 67 615 612 338 335 120 Va (55 155 '476/8 1473/1 147»/4 148 138 93/8 9 404V2 432 234 406 410 1 io1/2 '152 97 Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. 59 85 9.45 11.35 36.~ 12.07 STOCKHOLM 66 70 62 10 50 60 48 10 10 10 Ingezonden mededeelingen VOOR S TO OMEN EN VERVEN BEVER V/IJK. FINANCIËN. Kerkelijke Leeningen. Besicfiteai mt onase vorig© Oplag®. DR. J. TILDE VISSER KABINETSFORMATEUR. Het faillissement van de Cetem. NIET A ANT AST EN van Zilver waardoor slijtage wordt voorkomen Gebruikt daarom alleen VAN D l] K's PO ET SM ID DEL Per bus]e 30 ct Overal verkrijgbaar De nieuwe onder-staatssecretaris De vorming van het nieuwe Rijkskabinet. Enorme brand te Huil. ■en 223 wnj TURFMARKT hoek Kampervest a Lijst van onbestelbare brieven 'en brief kaarten van welke te afzenders onbekend zijn. Terug ontvangen m de maand Novem ber: Binnenlandsche brieven: Algem. Burgerlijk Pensioenfonds, den Haag; Agentschap Vermeulen Reederen, Amst r- dam; Eijzondere Gevangenis, den Haag; .Mej. M. J. Beukers, 7; Mevr. J. Blok, den Haag' den heer J. Caron, Hilversum, 3 maal Dep. van Koloniën, den Haag; Mevr. Fennema, Utrecht; den heer Fennema. Amsterdam; den heer Gylswijk, Haarlem; Haarlem's Dagblad, Haarlem; Incassodienst, Haarlem, Mej, d' Klijn, Rotterdam; den heer J. Liesken, Am sterdam den heer Luyten,?; den heer Over- gauw, Rotterdam; Rijksverzekeringsbank. Amsterdam, Strafgevangenis, Haarlem; Mej Tierie, Haarlemmermeer; Mej. A. Wicle. IJmu'den; den heer Waldhouder, Amsterdam. Binnenlandsche Briefkaarten; Den heer E. Koks, Schoten; den heer N. Kooy, den Haag; den heer A. Loos, Amster dam, den heer H. Schueöer, Haarlem; den heer B. Schouten, Schoten; den heer J, Rou- bos, Haarlem. Buitenlandsche brieven: Den heer J. Aerts, Brussel; 300 B, C,, Dcrt- mundt; Mevr. A. Bendien, Glenmore; den heer J. Elzen, Brooklyn; Mej. M. Perry, Lon den, Reejena Palace Hotel, Stresa. den heer A. Ramaker, Basel; den heer K. Weid, New-York. Buitenlandsche briefkaarten: Mevr. Bend, Nice; Mevr. Dussen, 7; Mevr," W. Scbulbe, Westfalen; 5 briefkaarten zon der adres. Men v.ordt verzocht om het adres van den afzender op de stukken te vertpelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden te ruggezenden. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken van een volledig adres, straatnaam en huisnummer te voor zien. Bij de politie hier ter stede werd door de Haarlemsche Bankvereeniging aangifte ge daan, dat op haar kantoor een valsch bank biljet van 40 was ontvangen. Het bankbiljet werd in beslag genomen en een onderzoek wordt ingesteld. In den ouderdom van 45 jaar en in een fijd, dat zijn acht kinderen, naar mensche- ke opvatt-ng de vaderlijke hulp niet kun nen missen, is Zaterdag hier ter stede over leden de heer Th. G. van Dusseldorp, die in de Barteljorisstraat een bekende hee- ren- en dameskleermakerij dreef. Voor het openbare leven heeft de heer v. Dussel dorp zich geïnteresseerd in de R.K. Mid denstandsbeweging, Van de afdeeüng Haarlem van „De Hanze" was hij vele ja ren een plichtsgetrouwe penningmeester, Onder de verschillende vereenigingen e.d., die St. Nicolaasfeesten hadden georgani seerd, had zich ook het St. Francisca- Romana Liefdewerk geschaard. En ook hier is het feest wonderwel geslaagd. In de zaal der St. Josephgezellenvereeniging waren Zondagmiddag 2 uur de kinderen van het Liefdewerk bijeen en ook verscheidene ouders. Tegen half 3 schreed Sint de zaal binnen, voorafgegaan door niet minder dan vier knechts. De goede Bisschop nam op zijn troon, voor het tooneel gezet, plaats en sprak dan ouders en kinderen toe. Hij schetste het nut van het Liefdewerk en wees er op, hoeveel goeds dit voor de kin deren verricht. Hij spoorde de ouders aan, hun kinderen trouw naar het Liefdewerk te zenden, terwijl hij den kinderen vermaande, altijd te gehoorzamen aan directeur en james van het Liefdewerk. 1 Pastoor Sondaal onderschreef nog in een aardig specchje het gesprokene van St. Nicolaas. Daarna kregen de kinderen lekkernijen van de zwarte knechts, waarna St. Nico laas vervolgens de cadeaux begon uit te reiken. Dit waren er vele. Er waren o.m. lekkere, warme kleedigingstukken bij, schoenen, kousen, enz. De meest» daarvan i^aren door de dames van den Missienaai- krans vervaardigd onder leiding van „moe der" Duijn en zij hadden eer van haar werk. Doch zij hadden dit alles niet kunnen doen, als niet vele goede gevers en geefsters de stoffen ter vervaardiging verstrekt hadden. Er was heel veel binnengekomen en de r.amen der gevers en geefsters zijn zelfs onbekend gebieven. De ware liefdadigheid dus! Waren zij wèl bekend, kapelaan Lühn zcu niet aarzelen, allen persoonlijk te gaan bedanken. Nu kan nij dit natuurlijk niet doen, maar dat die dank buitengewoon groot is. daarvan kan men zich overtuigd houden. Wie nog wat te missen heeft voor het goede doel, kan dat bij kapelaan Lühn, Jansstraat 41, kwijt. Het wordt allemaal goed besteed en wie zai ontkennen, dat het hard noodig is. Da blijde gezichten der kinderen, die gis teren zooveel goede zaken k-cgen, spraken fcoekdec'en. Ze waren del-gelukkig met de hun toebedachte geschenken. Het is waarlijk een goed idéé geweest van het Francisca-Romana Liefdewerk, de kin deren cck een prettig Sb Nicolaasfeest tc verschaffen. De Senaat der Leidsche Universiteit heeft in zijn vergadering Van 3 December besloten aan prof. dr. H. A. Lorentz het eere-dccioraat in de geneeskunde te ver kenen. fn ons blad van Zaterdag j.l. maakten wij meldiyg van het ernitigp ongeluk op de Kle verlaan, waarbij een trambestuurder met 't hoofd met een ijzeren lichtmast in aanra king kwam en van den wagen viel. Tevens deelden wij daarbij mede, dat een jongeman, die in den tramwagen was gezeten, dezen tot stilstand had weten te brengen. Dit bericht was juist „natuurlijk'1 juist, omdat het in de Nieuwe Haarlemsche Cou rant stond. Door anderen werd de juistheid hiervan betwist. Men meldde zelfs, dat de directie der Tramweg-Maatschappij van een tot stil stand brengen van den wagen niets af wist. Dit feit wilde natuurlijk niet zeggen, dat ons bericht onjuist was. Welwillend als altijd, stelde de directie der N. Z. H. T, M. een officieel onderzoek in naar de toedracht der zaak en zij machtigt ons te verklaren, dat wel degelijk de tram wagen door bedoelden jongeman tot stil stand werd gebracht, door de reminrichting in werking te brengen. Hieraan kunnen wij ook toevoegen, dat de wagen op het oogenblik dat de trambe stuurder van den wagen viel, stroomloos liep, waardoor dV wagen ten slotte wel tot stil- stand zou zijn gekomen, maar wfe weet na welke schade of ongelukken te hebben ver oorzaakt. Rigoletto van Verdi bij de ïtali- annsche Opera, Stadsschouwburg, Haarlem. De Ijsbaan had het op haar rekening, dat de Itrl.aansche Opera niet optrad voor een geheel u.tverkocht buis. Toch was de opkomst van het publiek in verhouding tot hetgeen we tegenwoordig gewend zijn bij het tooneel, heel bevredigend. De Italianen kwamen met Rigoletto van Verdi en met een verbijsterend elan en brio zongen ze déze zu ver Italiaansche muziek, die hun zoozeer ligt en daarbij zoo ge- makke'ijk aanoelbaar is. Zooals altijd over- storlten zij het auditorium met een royale gulheid van klankmateriaal dat de zaal dreunde. Ze hadden er zelf evenveel plei- zier aan als het publiek. De staccati en tr.llers nemen ze met een fcravcur, als een renpaard dat roval de hin dernissen neemt. De muziek schittert en schettert, gaat dwars door je heen en ieder bedrijf lijkt een massaal bonk melodiek. D$ «grootste kracht van de Italianen is hun eenheid van acteeren en zingen, dat ze doen met een verbijsterend temperament en een grenzelooze overgave, slechts be- heersebt door de gebondenheid der muziek. Maria Gentile, die dezer dagen debu teerde te Amsterdam ze komt van Milaan verrastte ons door haar zuivere 'ntcnatle en petillante staccaii. bariton Bangi kon vrijuit profiteeren van zijn bron zen geluid en de tenor Barra completeerde het drietal op waardige wijze. Tot besluit noemen we nog de Sparafoc.le van Melik. Kapelmeester Fratim moest aan het eind in de hulde deelen. M. Een andere wijze van afslag in voor bereiding. Het aantal vischhandelaren, dat te IJmui den geregeld versche visch, haring en zoute- visch koopt, bedraagt thans ruim 200. Het systeem van verkoopen is evenwel nog hetzelfde, dat werd ingevoerd bij de ope ning van den rijksvischafslag, ruim 25 jaar geleden, toen nog slechts een gering aantal koopers den rijksvischafslag bezocht. Het komt hierop neer, dat er twee afslagen wor den gehouden; de tweede, die de goed- koopere vischsoorten van een schip afslaat, zooveel mogelijk volgende op den eersten afslag, welke de betere en duurdere visch soorten van hetzelfde schip afmijnt. Door het houden van twee gelijktijdige afslagen zijn de handelaren, wier omzet zulks noodig maakt, verplicht er twee in- koopers op na te houden, en vaak moeten de koopers dringen om bij de af te mijnen visch te kunnen komen. Er wordt thans aldus lezen we in de „N, R. Crt." in overleg met den directeur van het Staatsvisschershavenbedrijf, door commissies uit de vischhandelvei4eniging en uit de reedersvereeniging een proef van een andere wijze van afslag voorbereid, die binnenkort zal worden gehouden. Deze zal hierin bestaan, dat de afslag wordt gehou den buiten de visch om. De handelaren zul len gelegenheid krijgen, de visch te zien en te beoordeelen en hun aanteekeningen te maken, en de afslag zal dan plaats hebben in een daarvoor in de hal in te richten ruimte of lokaliteit, waar de handelaren een zitplaats zullen hebben. De afslager roept dan de te verkoopen hoeveelheden af onder bijvoeging, van welk schip de vangst is en van hoe lange reis, de hoeveel heid van de te verkoopen soort, enz. Er wordt verkocht „zonder actie of reactie" d.w.z., dat voor de kwaliteit niet wordt in gestaan, mits de inhoud der kisten waarin le visch verkocht wordt, onderin .niet af wijkt van de bovenlagen. Blijkt dit laatste wel het geval, dan is beroep mogelijk. Bij het afmijnen van de visch heeft de afslager dan alle koopers in het vizier, zoodat de kans grooter is, dat werkelijk aan den eersten mijner de koop wordt toe gekend, dan wanneer de mijners om de visch en den afslager staan. Slaagt deze proef, dan is de eerste schre de gezet op den weg, dien de groothandel zoo gaarne ingeslagen zou zien, n.l. naar "'en afslag met een electrisch mijn toestel. De kleine handelaren staan over het alge meen sceptisch tegenover invoering van een electrisch mijntoestel, daar zij minder gele genheid hebben, vooraf den geheelen aan voer, die zich dikwerf over drie groote hal len uitstrekt, te overzien en aanteekeningen te maken. Zoodra de directie en de halchef cn de beide commissies het over de proef eens geworden zijn, zal deze genomen worden op een dag met middelmatigen aanvoer, waarbij de helft van den aanvoer volgens le nieuwe en de andere helft volgens het oude systeem zal worden afgeslagen. De Prov. Staten kwamen gisterenmorgen half 11 bijeen onder voorzitterschap van den Commissaris der Koningin jhr. mr. dr. A. Röell. Goedgekeurd werd het voorstel van Ged. Staten tot het voeren van een rechtsgeding. Vervolgens werden verschillende stukken afgedaan of gesfeld in handen van Ged. Staten om prae-advies. Voorts kwamen aan de orde verscKiüen- de adressen, die op voorstel van den VOOR ZITTER werden gesteld in handen van Ged. Staten om prae-advies. Inzake het voorstel-de Harfogh c.s, be treffende het melkbesluit 1925 wercl aan genomen een voorstel van den VOORZIT TER om den heer De Hartogh in de vérga- dering van morgen gelegenheid te geven zijn voorstel foe tc lichten. Aan de orde was hierna de benoeming van leden der ziekenhuiscommissies, we gens periodieke aftreding. De heeren L. Modoo en J. Burger werden herkozen. In de commissie voor de bedrijven werden herkozen de her-ren mr. L. M. de Jong Schouwenburg en R. F van Roijsn; terwijl in de vacature-H A. J. de Bijil Nachenius, die zich niet meer beschikbaar stelde, ge- j kozen werd de heer C. Noome, directeur van de Utrechtsche Eleciriciteits Mij., te Utrecht. Ingekom was een voorstel-Ophorst c.s. tot instel!-T.er commissie van onder zoek van de "O jelijkhcid van pensionnee- ring van weduwen en weezen van leden van Ged. Sfaten. i Besloten wordt, dit voorstel morgen te be handelen. Hierna wordt de zitting verdaagd tof Woensdagmorgen half 11. Ons werd medegedeeld, dat de vaart langs den Ringdijk in den Haarlemmermeer geheel gestremd is. De route RotterdamAmster dam, via Amstel en Overtoom, is eveneens gestremd. Alleen de vaart van Amsterdam naar Haarlem en van Amsterdam over Vreeswijk naar Rotterdam is nog openge houden. ADVERTEEREN IN DE KATH. ILLUSTRATIE IS GOUD WAARD! INSTITUUT VOOR COMMERCIEELE PROPAGANDA MAURITSKADE 39. 'S-6RAVENHAGE Verschenen is het jaarverslag van den Ijs bond Hollands Noorderkwartier", over het dienstjaar 19241925. De 4iste Algemeene Vergadering van den Ijsbond wordt gehouden op Maandag 14 De cember a.s„ 'des voormiddags 11 uur, in café Pschorr Reguliersbreestraat 1113, Am sterdam. Aanrijding, in de Haarlem mermeer. Terwijl de brandstoffenhandelaar W. de J. in de Haarlemmermeer van uit den IJweg den Spaarnwouderweg in wilde rijden met paard en wagen, werd hij plotseling aange- rgden door een auto, die den Spaarnwou derweg af kwam rijden uit de richting van de Hoofdvaart. Dank zij de gladheid van den weg schoof de wagen op zijde en kreeg zoodoende weinig schade. De auto werd nog al beschadigd. Alhoewel de auto met groote koplichten reed, verklaarde de chauf feur niets te hebben zien aankomen. Een paard door de tram aangereden. Nabij den spoorwegovergang naar de Haarlemmermeer moest uitgeweken worden voor een auto. Een der paarden liep de rails der tram baan op juist toen een tram vanuit Amster dam naderde. Het dier werd aangereden en op liet ijs van de Amsterdamsche Vaart geslingerd. Het bleef op het ongebroken ijs liggen. Het be kwam inwendige kneuzingen, zoodat het niet meer kon loopen,, waarom het door om standers op den weg gesleept werd. Later werd het dier naar het slachthuis vervoerd om afgemaakt te worden. Door een en ander ondervond het tram verkeer eenige vertraging. Gedurende de maand November 1925 waren de ontvangsten op de lijn Leiden Heemstede 13181.(13327.op de stads'ijnen Haarlem, ine. Heemstede, Bloe- mendaal, Overveen 67.878.(64.714. op de. lijn AmsterdamZandvoort (incl. Sloterdijk) 109.981.— 100.497.—). De cijfers tusschen haakjes geven resp. de ontvangsten aan over dezelfde maand van het vorig jaar. De plechtige ingebruikneming van het Christelijk Lyceum, Fmmakade 43, alhier, heeft plaats op Donderdag 17 December a.s. des namiddags te half 3 uur. Dpor de Steendrukkerij M. A. Jacobson zijn belangloos 30,000 sluitzegels aangeboden aan de Haarlemsche Orkestvereeni<5ing. De duitzegels zijn in paarsere kleur gedrukt en zijn sierli'k uitgevoerd. Zij vormen werkelijk een aardige reclame voor de H. O. V. er. zijneen Faaie sluiting van brieven e. d. Aan het éinde dezer maand zullen dc Zegels in den concertgids worden verspreid, terwijl zij voor de leden der H. O. V. ver krijgbaar zijn bij den heer H. Stinis, Kruis weg 23. f BEKROOND, De heer H. A, Hoddenbach heeft op de Nationale Tentoonstelling van Pluimvee en konijnen, gehouden op 4, 5 en 6 December j.l tc Rotterdam voor 8 inzendingen de ynl- genle prijzen behaald: Holle kroppers en Hngelsclre Dwerg kroppers, 4 eerste prijzen; 5 ccre prijzen cn 4' derde priizep. Geboren. 5 Dec.: IJ. JansmaBeeksma, d.; S. H. ThuisBlei, z.; E. M. J. v. Gend de Jong. z,; C. S. KnoopKempen, d.; 7 Dec.: J. WaalewijnMiddelbeek, d.; J. Jongejanv. Dijk, d.; A. J, Fledderman Bos z. Overleden. 5 Dec.: J. H. Stolle, 75 j,, Tul penstraat; 6 Dec.: F, M. W. Coenen, 52 j„ Kruisweg; 7 Dec.. M, Kemos, 55 j., Z.-B. Spaame; H. A. A. v. d. Vaart. 31 j„ W. Aopelaarsteeg; M. C„ 5 j„ d. A. J. Spoor, Tuipenstraat. Personalia. Mej. Annie Jonckbloed is geslaagd voör het examen stenografie In stituut-Pont. Zij was een leerlinge van de St. Antcniusschool, alhier, Aanbesteding*Door" den architect N. J. Nijman is voor rekening van het R. K. Kerk bestuur, alhier, onderhands aanbesteed, het bouwen van een rijwielstalling voor pl.m. 300 rijwielen bij de R. K. kerk, alhier. Laagste inschrijver was de heer C, A. M. Jonckbloed, alhier, voor* een bedrag van 7445 aan wien het werk is gegund. b% Nederland 191S '0I3/ie '0'8/l6 6% Nederland 1923 '031/ie Hi3l/i6 1H Nederl 1917 98i5/„ 7% N.-L 192HA- !"I9/l6 f>% N.-l 1923 D.. I0: »/8 1033/s Oude Vaart Jito Gem Eigend vlij „Nederland" Scbeepvaart-Unie 160 Rutterd Lloyd 142 Paketvaart Oude Boot Hoil. Stoomboot 671/2 H V. A. java Cultuur jurgent gew. 119 ®/4 K olomale Bank - '87l/4 186 i dische Bank Cert Handel Mij Keac. dito 031/a Geconsolideerde 1913/4 Kon. Olie 418 4161/2 U. S. Steel 1353/4 Marine -omm. Cs/4 Vorstenlanden 158 1581/4 Actions id. 148.50 1 8 -uïp. Merc. Arg, Poerworedjo 110 420 4191/a 510 506 437 430 A dam Rubber 4093/4 Silau Wai Sumatra Dordtsche Petr. 3961/2 Southern Rails 1511/4 w/abasb 42 423/a Comm. Maxwell 77/ie 9 DECEMBER. Et RSTE KO, RS LATERE KOtRS BERLIJN PARIJS 1 s BRUSSEL s s 1 WEENEH s s LONDEN KOPENHAGFN jSLO immt BAZEL 1 s <tW-YORK 2.481/2 ROME g t t GR HOUTSTRAAT TEL 1077 5a St. Nicolaas, St. Nicolaas heeft gistermid dag een bezoek gebracht aan Gem, Frö belschool aan de Peperstraaf. Dè kleuters hebben aan dit bezoek de prettigste herin neringen behouden. Na zijn geede gaven te hebben uitgedeeld, werd hem onder luide hocra's uitgeleide gedaan Schietwedstrijd. Maandagavond werd in het gebouw van den R.K. Volksbond door de Vrijw. Landstorm een schietwedstrijd ge houden, De wedstrijd had een zeer geani meerd verloop en na afloop bleef men nog geruimen tijd gezellig bijeen. Op den uitslag hopen we1 nog nader terug l'e komen. Na de winkelweek. Vóór den bockhandel van Gebr, Post, in de Breestraat, stond de laatste dagen en staaf vandaag voor 't laast, een groote houten kist, beschilderd in moderne kleur cn van boven voorzien van een valluik, om dc couverts nief boven door te laten. v Aan het eind van dezen dag zal dus blijken of de winkelweek der Breestraat- vereeniging beantwoord heeft aan de ver wachtingen, welke de winkeliers hadden ge steld. Immers, het aantal ingeleverde bons zal tot op zekere hoogte een maatstaf zijn, voor de bepaling van hef eventueel succes in het algemeen. Want voor lederen winke lier is dat natuurlijk verschillend,. Vandaag voor het. laatst gelegenheid om bonnen in te leveren! En dan zien de ge gadigden mef belangstelling uit, of ze voor j een van de aardige prijzen in aanmerking i kunnen komen, Ontegenzeggelijk zijn er zeer mooie prijzen bij. Zooals men weet zullen de prijswinners op een feestavond genoo- digd worden. Brand. Gisteravond is tijdens de afwe zigheid van den bewoner W„ brand uitge broken in perceel Patersweg 29, De brand is ontstaan, doordat een rieten stoel, welke naast de kachel stond, vlam vatte, waa-na het vuur zich mededeelde aan de meubelen gordijnen en het houten plafond. De om wonenden ontdekten den brand en wisten met emmers water het vuur te blusschen, waardoor de Ijrand zich beperkte tot de binnenkamer, welke echter geheel uifbrand- de. 'Door dit kordate optreden is verder onheil voorkomen. Concert. Gisterenavond bood de Beverw. Harmoniekapel haar kunstlievende leden en begunstigers fen tweede male een concert aan. Dit geschiedde, omdat het vorige con cert een teleurstelling had gebracht, door hef wegblijven van den heer Larette. Heden avond was de heer Larette present. Voor het concert begon was de voorzitter even aan het woord en zette de zaken uiteen, waarom dit tweede concert gehouden werd. Hierna nam de muziek e enaanvang. Na de afwerking van het eerste muzikale gedeel te trad de heer Larette op, en wist al di rect de aandacht tot zich te trekken. Wii hebben dan ook zijn krachttoeren bewonderd Het luide applaus, dat deze heer in ont vangst mocht nemen was wel verdiend. Het bestuur van de B, H, K. kan tevreden zijn. Al was hef de vorige maal eenteleurstelling, deze avond heeft alles vergoed. Men is er weder in geslaagd, allen te bevredigen. De heeren Felix Westerwoudt en Co., te Amsterdam, deelen mede, dat de uitgifte bij hen is opengesteld eener 5pCt. Obligatie-lee ning, groot 70.000 in stukken van 1000, 500 en 100, aflosbaar a pari in 1937— '43, tegen een koers van uitgifte van 98 'A pCt„ ten laste van het R.K. Kerkbestuur der Parochie van den H. Martinus te Gies- beek. De leening wordt ten volle gedekt door Regeeringssubsidie en wordt gesloten met goedkeuring van Z. D. H, den Bisschop van Utrecht. De Kon'ntO'n beeft bisteren ten paleize te 's Gravenhage Dr. J. Th. de Visser ontvangen en hem opdracht gegeven tot vorming van een parlementair kabinet. De heer De Visser heeft verzocht die opdracht in beraad te mo gen houden. Een ajtfe tegen mr. H. P, Marehant. AMSTERDAM, 8 Dec. Hedenmorgen heb ben de 'verificatie-vergaderingen, geleid door den Rechter-Commissaris Mr. N. de Bene- ditty plaats gehad met betrekking tot de ge failleerde Vennootschappen van de Cetem. Beide vennootschappen, met name de N.V. Internationale Cetem Arbitrage (I. C. A.) en de N. V. Centr. Telefonisch Mededeeling Bureau (Cetem) verkeeren in staat van fail lissement. De curator, mr. W. A. Móerel, las de uit voerige rapporten omtrent de situatie der beide vennootschappen voor. Daaruit bleek, dat het actief en het pas sief van de I. C. A. bedragen resp. ruim 400 en 13,700 en van de Cetem resp. 3450 cn 33.000. De deconfiture is hoofdzakelijk ontstaan door de uitgifte van het Cetem-Zondagavond- blad en de exploitatie van de Cetem-licht- krant. De curator noemde het zelfs onverant woordelijk, dat de commissarissen, die wisten dat er niet over voldoende geldmiddelen kon worden beschikt en de exploitatie van de courant voortdurend met verliezen geschied de, de uitgifte van het Zondagavondblad heb ben voortgezet. De curator maakte er den di recteur der belde vennootschappen, den heer S. S. Weyl, een ernstig verwijt van, dat deze na het faillissement het Zondagavom'blad ver der voor persoonlijke rekening is blijven uit geven. Volgens den curator had de heer Weyl de krant aan derden moeten verkoopen. Niettemin wilde de curator .geen actie tegen den heer Weyl instellen, omdat naar zijne meening er niets op genoem- heer W"eyl uit te lokken Ook werd er in het rapport mededeeling gedaan van het feit, dat de beide oprichters van 'de N. V. I. C. A. de heeren Mr. H P. Marehant en S. S. Weyl in geb-eke zijn gebleven de 300.0CO.—die volgens art. 1 van de Statuten der vennootschap volge stort zouden zijn, in werkelijkheid te stor ten. Waar een en ander in strijd met de waar heid wordt geacht, zou de curator overwe gen eene actie tegen beide oprichters in te stciien Ook bleek bet bedrag van 5000, dat blijkens de stafuten vap de N. V. Cetem door de beide oprichters volgestort zou zijn, niet te zijn gestort, zoodaf ook voor dit bedrag de beide oprichters aansprakelijk ge steld kunnen worden. Waar mr. Marchani zelf op deze vennoot schap eene vrdering heeft'- van 13.000, wordt diens schuld voor bet niet-gestorte gedeelte van 2500 daardoor gecompen seerd. Nadat de rapporten waren voorgelezen, zeide mr, E, B. Asscher, namens een der groofste crediteuren geen genoegen te kun nen nemen met de mededeeling van den curator, dat er wellicht een proces tegen mr. Marehant zal worden gevoerd. Hij drong er op aan, dat in elk geval dit proces aan hangig zou worden gemaakt'. Ook de heer S S. Weyl, die naar het oordeel van mr. Asscher zeer royaal leeft, mag niet vrij uit gaan, In dezfe zaak zijn alleszins termen aan wezig, om tegen mr. Marehant op grond van art. 38 van hef Wetboek van Koop handel een actie in te stellen en om verder op grond van de artikelen 1 en 2 van de faillisse.mentswet het fadlissemenf van den heer Weyl uit te lkkken. De curator mr. Moerel atwoordde, dat hij met den Rechter-Commissaris was over eengekomen, ocj eerst den loop dezer rerificatle-vergaderingen af le wachten, alvorens definitief eene beslissing te nemen met betrekking tot de in te stellen actie tegen de beide oprichters, de heeren Mr, H. P. Marehant en S. S. Weyl. De curator merkte op, niet geweten te hebben, dat de heer Weyl zoo royaal leefde en zeide, thans te zullen overwegen om het faillissement van den heer Weyl aan te vragen. Mr. D, E. Lioni, die namens een der crediteuren in het ia llissement van Cete® optrad, drong er ook op aan de heeren Marehant en Weyl aansprakelijk te stellen. De statuten waren niet in het t.andels- register ingeschreven en op dl ;ri grond kcii overeenkomstig het bepaalde in art. 38 ven het Wetboek 'an Koophandel de be stuurders der vei.ootschap persoonlijk iirnrprakelijk gesteld worden. Ann het end dei venfic it'evergaaerin gen werden "ooi cc heide iken commis sie van crediteuren benoemd Verder vernemen wij, dat na afloop der vergaderingen nadat tusschen den Rechter- Commissaris en den curator overleg is ge pleegd definitief beslist is tegen de beide oprichters van de „N.V Internationale Cetem Arbitrage", mr. H. P. Marehant te 's-GAvenhage en S S. Weyl te Amsterdam procedures te gaan voeren. Naar aanleiding van deze beslissing heeft de heer Mr. H. P Marehant ons verzocht te willen mededeelen, dat naar zijn mee ning -- geenerlei aanspraak tegen hem kan worden geldend gemaakt, noch moreel, noch rechtens. LONDEN, 8 Dec. Lecker- Bampson, de parlementaire onder-staatssecrctaris voor binnenlandsche zaken is benoemd tot onder staatssecretaris voor buitenlandsche zaken, in opvolging van Mac Neill. BERLIJN, 8 Dec. De beslissing in zake de vorming van een Rijkskabinet zal nauwe lijks voor Vrijdag vallen, daar alle partij leiders een bedenktijd gevraagd hebben, om eerst met de partij-instanties te beraad slagen, of de groote coalitie mogelijk is LONDEN, 8 Dec. Te Huil heeft gisteren avond een enorme brand gewoed in een der groofste pakhuizen van Engeland, waarin groote hoeveelheden graan, olie etc. waren opgeslagen. Het groote gebouw is geheel in de asch gelegd, De schade wordt geschat op 250.000 pond sterling. 440c STAATS! OTER1.J. Trekking van Dinsdag 8 Decei;.! 2e Klasse 2e l Hst, House prijzen: 14402 19045 15ü0. 8289 18521 1000. 5U00 7040 400. 9424 13850 200. - 626 13448 14086 100. Pri'zen van 1 mrr 237 500 681 1094 1347 1708 1989 2263 2609 2679 2940 8349 3Ï37 3969 4068 4474 4851 5150 5574 5925 6063 6331 6752 7056 7273 7412 7629 8046 8444 8689 8926 9382 9571 9771 9985 10556 10899 10917 10939 MOOI 11009 11093 llHj 11143 11156 11171 11172 11185 11193 11214 11282 11272 11314 11321 11323 11341 11344 11351 11373 11448 11501 11532 11536 11569 11602 11685 11707 11767 11^02 11963 12022 12053 12065 12080 12081 12117 12219 12236 12294 12337 12439 12540 12547 12594 12666 12760 127S8 12857 12871 12006 12019 12939 13020 13024 13164 13180 13203 13254 13255 13327 13367 13432 13475 13593 13637 13756 13796 13828 13863 13898 13911 42 65 87 135 165 294 383 416 473 474 484 501 514 536 565 607 651 750 762 942 962 990 994 1171 1234 1249 1296 1302 1319 1399 1466 1491 1571 1628 1650 1757 1775 1785 1834 1908 1930 2027 2061 2107 2115 2135 2176 2294 2295 2386 2447 2478 2558 2621 2635 Zo38 2668 2671 2674 2714 2774 2834 2869 2874 2899 3054 3185 3234 3262 3271 3317 3363 3490 3502 35fl6 3579 3587 3839 385,8 3874 3880 3912 3960 3995 4021 4023 4032 4059 4064 4121 4323 4389 4395 4415 4444 4486 4542 4556 4657 4768 4769 4889 4988 4993 5028 5084 5147 5187 5287 5295 5403 5423 5485 5577 5673 5751 5817 5845 5904 5965 5969 6029 6046 6056 6058 6086 6095 6099 Ó104 6204 6222 6414 6529 6591 6617 6634 6673 6783 6932 6968 7003 7006 7025 7674 7100 7172 7196 7216 7232 7298 7300 7340 7356 7361 7367 7500 7506 7513 7578 7624 76?,. 7662 7759 7765 7774 7789 7922 8124 8189 8310 8332 8345 8438 8455 8524 8544 8578 8582 8646 8763 8839 8859 8883 8905 8909 8941 8975 9040 9050 9253 9320 9398 9449 9492 9497 9516 9569 9633 9651 9659 9696 9705 9718 9799 9807 9862 9904 9929 9949 10070 10091 10157 10233 10350 10367 ia/vn i.-iozo ia.10.1 innva ic.m i 1'070 140.9,3 14fc36 14189 14266 14311 14378 14390 14400 14436 14505 14530 14649 14663 14677 14830 14890 14003 15006 1507,8 15045 15056 15072 15075 151)80 15097 15113 15217 15227 15261 15308 15335 15352 15426 1 5491 15536 1 5.560 15705 15739 15786 15790 15369 15371 15413 15612 15636 1567» 15801 15833 15848 '5852 15887 15893 15977 16015 16074 16105 16139 16.139 16154 16249 16355 ,16434 16463 16542 16584 16590 16734 16762 16880 168»f 16078 17015 17042 17075 17182 17214 17241 17249 17269 17279 17299 17482 17583 17597 176,07 17839 17915 17982 18038 180S1 18099 18158 18159 18383 18508 18533 18543 18544 '8381 18606 18631 18633 18686 18724 1881» 18831 18859 18964 19025 19031 19037 19053 19066 19195 19287 19332 19590 19656 19717 19743.19758 19771 19817 ,19879 19932 19973 20018 20021 20087 20180 20184 20200 2029a 20333 20349 20372 20428 20457 20525 20552 20565 20591 20659 20666 20722 20786 20794 20812 20828 20831 20911 20927 20990 id 0via

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2