Haversdirit i ïiije AANBESTEDING, 4 is l! STATION VOOR MAALDERIJ EN BAKKERIJ TE W&GENINGEN ONDER RIJKSTOEZICHT. BEKWAME NAAISTERS Uitslag Winkelweek Koningstraat. ifgplis&iaiissrt leest iiiphiiie 2.90 Heemstede wonen T1 Provinciale Staten van Noord-Holland. BEVERWIJK. De kwestie der gaslevering door de Hoogovens. BLOEMEND AAL. OVERVEEN. GEMENGD NIEUWS. Brand in het Theresia-gesticht te Franeker. LAATSTE NIEUWS. HEEMSTEDE. ZANDVOORT. SPAARNDAM. Noodlottig ongeluk. Het Staatsvisschershaven- hedrijf. Voetbalwedstrijden uitgesteld. Van Schiermonnikoog. De voorstellen van Loucheur. Botsingen op eilanden in de Egéische Zee. Koude in Italië. Het Turksche kabinet en de Mosoel-kwestie. Japan en Tsjang-Tso-Lin. De gemeenteraadsverkiezingen te Oslo. ADVERTENTIËN, Heeft U-wel eens een Heerencostuum door ons laten stoomen Wij kun nen het U aanbevelen U ontvangt het gestoomd en keurig geperst terug. Het ziet er dan uit als nieuw HEEMSKERK De Raad van den Volkenbond de Mosoel-kwestie. en NET R.-K. MEISJE JUFFROUW B.Z.A. TEKOOP "jWËÜBELHUIS" OPENBARE KENNISGEVING. - Burgemeester en wethou ders van HEEMSKERK, maken in- gevolge artikel 6, 2e alinea der Wa- *enwet, bekend, dat f/j. -Burgemeester en wethou- Aan te besteden: Het maken van ri Gerings» Werken in een gedeelte Bre» derodestraat, Mauritsstraat Boulevard Paulus Loot en drie tusschen gelegen straten fe Zandvoort. ANEGANG i. - 131.12685 Beemstede's Woningbureau CORNS. L. KWAK Heemsteedsche Dreef 276 Beemstede's Woningbureau CORNS. L. KWAK Heemsteedsche Dreef 276 De Directeur van het STATION VOOR MAALDERIJ en BAKKERIJ te Wageningen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat Electrische Luxe Broodfabrieken HENRI J. CARELS - Haarlem onder controle van het Station staat, wat betreft den verkoop van haar brood en beschuit en dat uit het onderzoek van monsters Melk brood-Waterbrood, (gebuild en ongebuild), Roggebrood en beschuit gedurende de maanden Mei 1925 tot en met November 1925 blijkt, dat deze aan de eischen daarvoor door het Station aangenomen, hebben voldaan. Afnemers nebben recht op gratis onderzoek van monsters brood en beschuit. Aan belanghebbenden worden dienaangaande gaarne mlichtipgen verstrekt. Wageningen, 3 December 1925. De Directeur voornoemd, w. g. BOONSTRA. Bij de N.V. KOUSENEABRIEKEN worden gevraagd. Bekend op stroom te werken. Hoog loon. Aanmelding persoonlijk vóór 6 uur, ZIJL WEG 114. Nette Vriendin Te huur gevraagd Taxariën - Assurantiën in to koop of to huur i sijnda :uiz9n en villa's Adverteert in dit blad. Flinke Dienstbode R.-K. MEISJE JUFFROUW B.Z.A. 't Wynhuys „DE GULDE DRUYF' Groote Markt 4 nette schoonmaakster Dagdienstbode NET PERSOON R.-K. Wordt gevraagd 50 c/M. middellijn Atelier D. S. LEEFLANG, L. Veerstr 2 Na de pauze wordt voortgegaan met de "fgemeene beschouwingen op de Provin ciale begrooting 1926. De heer VERSCHURE zegt dat de heer £olak het in zijn rede wel wat al te zeer 8ceft aangedikt. Zijn woorden ten opzichte van Gedep. Maten zullen toch wel protest moeten on dervinden. Spr. gaat de kwestie nog eens na. In 1923 ^erd een tweede Katholieke Gedeputeerde gekozen en wat de heer Polak van ver pachtingen sprak had geen grond. Er wa ren geen verwachtingen, er was geen af braak gemaakt. Dat was maar een rekensommetje van den heer Polak. ,De heer Polak noemde vier redenen voor ''jn meening omtrent de houding van Ge- dep. Staten. Spr. wil daarop niet ingaan, doch acht de houding van Gedep. Staten luist. Zulk een wijze van te keer gaan als de ueer Polak deed is op zijn minst genomen 'eer onjuist. Wat de ziekenhuiskwestie betreft, Ge dep. Staten gingen af op het rapport der "ezuinigingscommissie. Uit een aanhaling van een verslag van 'en vroeger gehouden vergadering van Pro vinciale Staten blijkt dat van een onder linge afspraak der fracties geen sprake is. ■vlleen een practische samenwerking. Daarom vindt spr. het vreemd, dat men ®U weer zulke bezwaren gaat opwerpen als 'ouden Gedep. Staten zich niet aan 'een af spraak houden. Voor de houding van den heer Polak was Seen enkel motief. De R. K. Fractie kan met Gedep, Staten alle deelen meegaan. Daarom protesteert sPr. tegen de aantijgingen, tegen de ver dachtmakingen jegens twee der leden van Uedep. Staten, namelijk jegens de heeren "omans en Hendrix. De Katholieke fractie verklaart genoem de heeren altijd te zullen blijven steunen 111 hun beleid van de hun toevertrouwde 'aken der provincie. De heer BRUCH wil enkele punten naar voren brengen. Eerstens betreffende de instelling van een Provinciaal orkest. Het antwoord van Gedep, Staten hierom trent verontrust spr. Spr. verdedigt dit voorstel als zijnde van cultureel belang. Dan bespreekt spr. de taak van de pro- 'incie ten aanzien van het buitengewoon onderwijs. De afwijzende houding van Ged. Staten doet spr. leed, want er is hier voor de provincie een belangrijke taak weggelegd. Ten opzichte van de internaten berust bij de provincie hier zelfs een primaire taak. De heer COLIJN betwijfelt 't of door al- Kemeene beschouwingen het belang der pro- vincie meer gediend wordt dan in den tijd, dat deze niet werden gehouden. Spr. vindt den aanval van den heer Polak 3P het College van Gedep. Staten onver diend, hoewel spr. de samenstelling van dit College niet overeenkomstig de samenstel- dng van Prov. Staten vindt. Spr. verwondert de houding der Sociaal- Democraten. Ten opzichte van de opmerking echter "an den heer Polak ten opzichte van cen suur op gemeentebesturen van de zijde van Gedep. Staten, staat spr, aan de zijde van den heer Polak. Dan wijdt spr. enkele woorden aan de financiën van de provincie. Spr. acht den toestand niet zoo florissant, uls men wel meent. Ware er niet zulk een groot batig saldo, dan zou men er heel anders voor staan. Over de bedrijven wil spr. niet njeer spre- 'ten, maar toch acht spr. het zeer juist, dat bij verlaging van het tarief van electri- sche stroom het verbruik belangrijk zal toe nemen. Spr weet dat velen,, die vroeger stroom van de provincie betrokken, nu an dere producenten zoeken, De heer THOMASSEN bepleit samenvoe ging van tal van kleine gemeenten en zoo ''eimindering van het aantal gemeenten. Evenzoo bepleit spr, samenvoeging van pol ders enz. Deze twee punten beveelt spr. zeer in de aandacht van Ged. Staten aan. Ten opzichte van de waterwinning en wa tervoorziening der provincie zou spr. een soortgelijke samenkoppeling van belangen wenschen als bij het P, E. G. E. M., een taak, die, hoewel voor Amsterdam van het meeste belang, ook op den weg der pro vincie ligt Dan bespreekt spr. de werkverschaffing en steunverleening van wege de provincie aan de gemeenten, die werken zouden la ten uitvoeren door werkloozen. welke wer ken niet of nog niet op het program van uit voering stonden. Dit beveelt spr. aan en besprekend de loonen voor de werkloozen noemt spr. de loonen van ongeveer 12 bij een arbeidsweek van 50 uur een schan daal. Zulke onmenschelijke loonen zijn niet in staat de omstandigheden tot normalen toestand terug te brengen. De heer ASSCHER wil niet op de poli tieke beschouwingen ingaan. Hij schaart zich 'n dezen aan de zijde van den heer Bos man. Verder bespreekt spr. het P. E. N. waarbij hij vraagt naar de bedragen die de zgn. onwillige gemeenten kosten. De heer MENDELS bespreekt de autono mie der gemeenten ten opzichte van de be moeiingen van Gedep. Staten, waaromtrent hij reeds dezen zomer een interpellatie hield. Nu is de kwestie Haarlem voor den Raad van State behandeld. Omtrent dit behandelde heeft spr, een woordelijk verslag en het heeft spr. getrof fen, dat namens Gedep. Staten motieven zijn aangevoerd, die niet door den voorzit ter in zijn beantwoording der interpellatie zijn gebezigd en dit niet alleen maar de door den heer Bomans aangehaalde motie ven kunnen niet door den beugel. Spr. haalt enkele alinea's aan uit het woordelijk verslag van het behandelde voor den Raad van State. Van een onrichtig fi- nanciëel beheer van een gemeente, als zij vacantietoeslag toekent, mag hier geen sprake zijn, vooral bij een gemeente als Haarlem, die hiervoor 23.000 op een be grooting van ruim 9 millioen bracht. Tegen zulke motieven moeten volgens spr. toch uit Provinciale Staten verzet ko men. Zulke uitlatingen van Mr. Bomans die vroeger als democratisch en sociaal gezind gold, had spr. niet kunnen denken. Alleen die begrootingen die posten bevat ten die het gemeentelijk beheer ernstig zul len schaden, dienen te worden afgekeurd. Hiervan was bij de Haarlemsche gemeente- begrooting schijn noch schaduw. Bovendien behoeven Gedep. Staten zich niet te laten leiden door circulaires vanwege de Kroon, want Gedep. Staten zijn een on afhankelijk college. Spr. haalt nog het geval van de vordering door den gemeente-arbeider van Zaandam aan, welke vordering werd toegewezen. De heer KETELAAR meent dat de finan- ciëele toestanden der provincie goed waren en goed zijn en het financiëele beleid bi; Gedep. Staten in goede handen is. Dit zegt spr. in antwoord op allerlei onheilsprofeten die steeds een waarschuwende stem hebber, en zeggen dat de Staten niet verder dan 1926 kijken. De heer Polak noemde het col lege van Gedep. Staten vechtlustig, maar dit meent spr. dat niet zoozeer het geval is. De samenstelling van Gedep Staten ge schiedde zonder een enkel program. Over teleurstelling van verwachtingen mag men dus niet spreken. Al is men het niet eens met de politiek van een lid van Ged. Staten, dan mag men toch geen afkeuring tegen dien persoon uitspreken. Spr. behan delt dan de niet-goedkeuring van gemeente raadsbesluiten door Gedep. Staten en de be handeling van de vacantietoeslag-kwestie voor den Raad van State. De heer KLEEREKOPER bestrijdt den heer Colïjn omtrent zijn uitlating dat de Soc,- Dem. naar den gunst der R.-K. zouden hengelen. Dan bespreekt spr. het voorstel van een provinciaal orkest en bepleit de instelling daarvan. De kleinere gemeenten kunnen nu eenmaal geen orkest exploiteeren en daar om ligt er hier een gezichtspunt om in studie te nemen vanwege de provincie en een antwoord als werd gegeven, had spr. van Gedep. Staten niet verwacht. Daarom geeft spreker Gedeputeerde Staten nogmaals in overweging hun aandacht aan deze alleszins belangrijke kwestie te wijden. Men mag hier niet den stedeling bevoordeelen boven den plattelander, want de cultureele ontwikkeling dient ook op het platteland gebracht te worden even goed als in de groote steden. De heer v. d. GLAS stelt vast, dat het provinciaal personeel geen 8-urigen, doch een 8/d-urigen arbeidsdag heeft. Daarna bespreekt spr. democratie of re actionair, doch na eenige ooger.blikken maakt de voorzitter er hem attent op, dat hij buiten de orde is. Dan besoreekt spr. de bedrijven- en be- lastingpolitiek, die hij een stuk volksbedrog noemt. De VOORZITTER vraagt of dit ook in deze provincie het tfeval is. De heer VAN DER GLAS antwoordt dat dit niet, het geval is, maar spr. wil de mee ning van Gedep. Staten hie'omtrent vragen. Spr. wijst er o. m. op. dat het gemeente bestuur van Hilversum huiverig is om sub sidie van Gedep. Staten te, vragen, omdat volgens Rijksvoorwaarden hieruit loonsver laging zou volgen. Spr. dient in dit verband een motie in. De Provinciale Staten, van meening dat bestrijding der werkloos heid door middel van productieven arbeid in het belang der arbeiders en ook der ge- meente-financiën is. noodjgen Gedep. Staten uit een schrijven te richten aan de gemeentebesturen, waarin aangedrongen wordt op werkverruiming met steun der provincie en dat de loonen, die ter plaatse gelden, gegarandeerd zullen wor den. Deze motie wordt door verschillende leden ondersteund. De heer DE JONG SCHOUWENBURG besoreekt het voorloopig verslag en in dit verband de kwesties in het debat naar vo ren gebracht en de uitlating van den heer Polak. Wat pessimisme betreft ten opzichte van den financieelen toestand, spr. is geen pes simist, maar het jaar 1925 is nog niet af- geloopen en de uitkomsten daarvan zijn nog niet bekend. De heer KORFF vestigt de aandacht op de groote verschillen in hef tarief van elec- trischen stroom in Amsterdam en andere sleden der provincie. De heer STAALMAN is niet bevredigd met het antwoord van Gedep, Staten op zijn vraag of bij het aanleggen van wegen, niet werklieden te werk gesteld kunnen worden die geen vakkennis hebben. Spr. pleit voor steun aan de werverschaffing, opdat de werk loosheid vermindere en tot een minimum worde beperkt. De heer OTTO besoreekt den financieelen toestand der provincie. Over deze begroo- 'ing behoeft men geen vrees te koesteren, maar spr zou wel eens willen weten, hoe Gedep. Staten over de toekomst denken. Daarna wordt de vergadering geschorst tot Dinsdag 22 Dec. on welken dag na afhandeling van de punten,lijst de algemeene beschou wingen zullen worden voortgezet en het eerst het woord is aan den heer Bomans, lid van Gedep. Staten. B. en W. adviseeren den Raad nief in te gaan op het voorstel van den heer Zwager om een commissie van voorlichting in te stellen. B, en W. kunnen zich niet indenken dat met betrekking Tot een eventuecle gas, levering door de Hoogovens, de instelling van een commissie van Toelichting, naast het college van B en W en de onlangs uit gebreide commissie voor de bedrijven, ook maar eenig nut kan afwerpen, Voorfs bie den B. en W den Raad de concept-over eenkomst met 3e N. V Kon. Ned. Hoog ovens en Staalfabrieken, ter vaststelling aan. Volgens deze overeenkomst zal he" gas woraén geleverd thgen de volgende prijzen per kalenderjaar: lste 100.000 kub, meter a 0.03 ei kub. mtter, het meerdere a 0.02 er kub. Meter. De genoemde gasprij- zen gelden bij een kolenprijs van 12 per ton. Bij hoogeren of lageren kolenprijs, wor den de gepoemde gasprijzen per 1000 kub. Meter geleverd gas verhoogd rssp. verlaagd met' 1.25 maal het verschil in kolenprijs. Aangehouden. In een logemenet alhier, is door de politie aangehouden zekere K. de J., die in het politieblad stond gesignaleerd als verdacht van het beleenen van een gou den horloge, hetwelk van misdrijf afkomstig was. De commissaris van politie te Utrecht had zijn aanhouding verzocht. Gisterenmorgen is hij naar Utrecht overgebracht. Dan is nog in een logement aangehouden zekere B. S. B., die in het politieblad stond gesignaleerd. Hij had nog een vonnis ten zijnen laste van 2 of 2 dagen. Daar hij niet betaalde is hij naar Haarlem overgebracht. GEMEENTERAAD. De kwestie der gaslevering door de Hoogovens aan de orde. A.s. Dinsdag, 's avonds om 7.15 komt de gemeenteraad in 'openbare vergadering bij een ter behandeling van het voorstel van B. en W. inzake de levering van gas door de Hoogovens. Voorts zullen B. en W. prae- advies uitbrengen over het voorstel van den heer Zwager, omtrent de instelling van een commissie van voorlichting. Uitvcc-k g L. G. V. De BI. Gyrrm. Vereemging, directeur de heer P, A. Kok, zal haar winterui'.voer.ng geven op Zater dagavond 12 en 19 Dec. a.s. in de groote zaal van Hotel Vreeburg alhier. bij de RamperJarers, De be- Onrust woners der Rampenlaan hebben zich tot het gemeentebestuur gewend met he'. verzoek te voorkomen dat zich op die laan zooals t voornemen is, een slagerij vestigt. Woensdagmorgen om vijf uur werd brand -ntdekt in het geheel vernieuwde Sint Theresiagesticht te Franeker, d"t 14 Decern ber a.s, ingewijd en in gebruik zou worden rfenomen. De brandweer was het vuur spoe- Jig meester. Vermoedelijk is de brand ont staan in de kapel op de tweede verdiefmig vaar sedert eenige dagen een kachel brandde. Verzekering dekt de schade. St. Nicolaasfeest R. K. Volk .bond. De kinderen, die Zondagmiddag verhinderd waren bovengemeld St. Njcolaasfeest bij te woen, kunnen nog deze week op vertoon van de uitnoodigingskaart hun cadeautje af halen bij den heer H. A. Meeuwenoord, Raadhuisstraat 10. alhier. Eerste Hulp bij Ongelukken. Heden avond geeft Dr, Willems voor de Zandvoort- sche Reddingsbrigade een cursusavond in verbandleer. Deze cursusavond zal in dezen winter door meerderen gevolgd worden. De cursus wordt gegeven in „Zomerlust" en zal om 8 uur aanvangen. Verloting. Aan het R.-K. Ziekencomité is vergunning verleend tot het houden van een verloting ten bate van de kas. Hoofd School B. Ter voorziening in de vacature van Hoofd van School B.t alhier, is door B en W. in overleg met den Inspec teur van het Lager Onderwijs, te Haarlem, de navolgende vöordracht opöemaakt: no. 1 de heer H van Eekeren, hoofd eener school te Waddinxveenj no. 2 de heer H. J. van der Wenden, hoofd der school te Uithoorn; no. 3 de heer J. Huizing, hoofd der school te Stadskanaal. Weihouder Siegers. In verband met de ziekte van wethouder Slegsrs, neemt de heer Molenaar den dienst v. Publieke Wer ken waar, Crescendo. Het fanfarekorps „Crescen do", directeur de heer F. A. Dekker, geeft op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag in de zaal van den heer Th, J. van der Putte een muziekuitvoering, met medewerking van het tooneelgezelschap W. I. K. Het pro gramma ziet er als volgt uit; 1. Amsterdam- marsch, Blankenberg; 2. Herfstklanken, Tricht; 3. Reve de Valse, Strauss; 4. Fan tasie Proges, Tricht; 5. Ballet, Pares; 6. Muzikamarsch, Blankenberg. Daarmede is het muzikale gedeelte afgewerkt. Na de pauze wordt opgevoerd een dramatische schets in 1 bedrijf naar ware gegevens geti teld „Het Vreemdelingenlegioen", gevolgd door een militair blijspel in 1 bedrijf geti teld „Mijn Luitenant". Een gezellig bal volg tot slot. ROTTERDAM, 10 Dec. Vannacht om 121/» mr zou de kapitein P. M. van het Rijnschip Suovia" liggende aan de oude Boompjes zich met zijn echtgenoote aan boord bege ren. De vrouw was echter bang om de loopplank over te gaan. Vandaar dat de kapitein haar voorzichtig naar boven leid de en haar verzocht, op de voorkant van het schip even te gaan zitten. Nauwelijks had de man zich even verwijderd, of de vrouw sprong op, struikelde en viel in 't water. Op bet hulpgeroep schoot een col lega zekeren R. toe. Beide mannen tracht ten de drenkelinge te redden en met een schippershaak werd de vrouw boven water ■tehouden. De inmiddels eveneens te hulp gesnelde buurman G. A. zou een ladder aan- -eiken. Deze was echter zeer zenuwachtig. Hij gleed uit over een der beide beenen van kapitein R. en sloeg over boord, met het noodlottig gevolg, dat hii juist op de vrouw viel. Deze sloeg van de schippers haak en verdween in de diepte. Het ge lukte den man te redden, doch toen een kwartier later de vrouw opgehaald werd, waren de levensgeesten reeds geweken. Aan de Tweede Kamer is in overweging gegeven een ontwerp van wet betreffende aanvullmg en verhooging van de begrooting van uitgaven van het Sbatsvisschershaven- bedrijf te IJmuiden voor het dienstjaar 1925 Toelagen aan ambteharen, enz., behoo- -endë tot het SGatsvischershavenbedrijf te TJmuiden, in verband met de wüziging van het Bezoldigingsbesluit 1925, 5000. AMSTERDAM, 10 Dec. De wedstrijden voor a.s. Zaterdag en Zondag voor den Am- terdamschen Voetbalbond zijn met het oog op den slechten toestand der terreinen uit gesteld. SCHIERMONNIKOOG, 10 Dec. De aost en passagiers zijn heden met een mo torboot, dus niet met de postboot naar en van het eiland gebracht. Het eiland was -eeds een week met alle verbinding met len vasten wal verstoken. Morgen zal de gewone dienst weer hervat worden. Volkenbond te Genève zal beslissen, dat Mosoul een deel vormt van Mesopotamië. De Volkenbondsraad zal echter aan de bei de partijen Groot-Brittanje en Turkije mee deden, dat als een der beide partijen con cessies wil doen, en zich in t belang van den algemeenen vrede met minder tevreden wil stellen, de Volkenbond in een derge lijke wijziging van zijn beslissing zal toe stemmen. Gemeld wordt dat in een dergelijk geval Groot-Brittanje, zich tot verzoening bereid zal verklaren en dat ieder oprecht Turksch voorstel zorgvuldig in overweging zal wor den genomen. De Parijsche bladen beginnen een cam pagne tegen de voorstellen van Loucheur. Ook de financiëele commissie is sceptisch gestemd. De socialisten willen op hun sa- neeringsvoorstellen terugkomen. ATHENE, 10 Del. Op verschillende ei landen in de Egeïsche Zee kwam het tot ernstige botsingen, omdat de Italianen de bewoners wilden dwingen Italiaanschc staatsburgers te worden Op de eilanden Carpathos en Kalymnos schoten carabimri op demonstranten. Verscheidene demon stranten werden gewond. Er heersent groo te opwinding. De bevolking wil een protest indienen bij den Volkenbond. BERLIJN, 10 Dec. Uit Rome worè. gemeld dat de lagunen van Venetië door de hevige koude, ten deele zijn dichtgevro- ren. BERLIJN, 10 Dec. Uit Rome wordt ge meld, dat het Turksche Kabinet besloten heeft de uitspraak van den Volkenbond in zake de Mosoul-kwestie, voor onaanneme lijk te verklaren. TOKIO, 4 Dec. De Japansche Regeerin> heeft een waarschuwing gêricht tot maar schalk Tsjang-tso-Lin, dat indien het tc' een strijd komt tusschen hem en Kuo-Sung Ling, de Japansche troepen zullen inprijpen Te Tokio verwacht men. dat tusschen beide generaals onderhandelingen zullen worden geopend. OSLO, 10 Dec. De gemeenteraadsverkie zingen hadden tot resultaat dat gekozen werden 41 conservatieven en liberalen, 41 arbeiders, 1 communist en 2 prohibitie aanhangers. De Moskousche richting der communisten leed een ernstigen nederlaag. Verloren. 1 portemonnaie met inhoud an een belastingplaatje, Inlichtingen bij der. gemeenteveldwachter. LONDEN, 10 Dec. De diplomatieke cor respondent van „Daily Mail" meldt, dat verwacht wordt dat de bijeenkomst van den gevraagd, in burgergezin, met 3 kinde ren en huiselijk verkeer. Gr. wasch buitenshuis. Brieven onder letter R.. aan J. ROESEN, Vogelenzang. als meisje-alleen, in stil gftin, zonder kinderen. Brieven onder No. 12100 Bureau van dit blad. best KOE- of PAARDENHOOI, bij C. GROENLAND, Kerklaan, Heems kerk. 50 GED OUDE GRACHT 50 Ameublementen 35.- Buffetten 55 - Linnenkasten 50- Eiken Ledikanten 25 - Slaapkamers 145 - 2 Schilderijen en Spiegel 5. - Theetafels 7. ENZ ENZ. - PRIMA WERK. JAN BALTUS, wonende Ondendijk No. A 64, jjij vonnis van den kantonrechter tc faarlein, van den 25sten Juni 1925, degens overtreding van de Keurings- ^erordening van Waren dezer gemeer- *®i n.l. werkoop van melk van on deugdelijke samenstelling, is veroor deeld tot een geldboete van 200. subsidair 20 dagen hechtenis. Jeemskerk, 9 December 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd: J. WIEGMAN, burgemeester. H, VAN BENTHEM, secretaris KAMPEN ERS der gemeente ZANDVOOR'j 2lin voornemens op Zaterdag 19 december 1925, es voormiddags te elf uur ten Raad Mze te Zandvoort Een en ander volgens bestek en tee- erung daarop betrekking hebbende, 1 "estek en teekening zijn ad 2. k°olang de voorraad sticktj, verkrijg er ter secretarie der gemeente Zancl- °Ort. j Inlichitngen worden gegeven door J1 Genie ente-Architect, eiken werk- aÉ tusschen 9 en 12 uur v.m. 10.90 8.90 H )g 6.50 5.90 (LAGE BELASTING) Makelaar Tramhalte Blauwe Brug, - Tel. 28236, WIJ KUNNEN TE HUUR AANBIEDEN: Beelslaan 2000 p.j. Joh. v, Oldenbarneveldtla.an 1800 Oranjeplein 1500 Hugo de Vriesplein 1300 Frans Halsplein 1300 Westerhoutstraat 1250 J. v. Goyenstraat 1200 Tollenslaan 1200 Heerenweg 1200 Heerenweg 1040 L. van Rozenburg met centrale verwarming 1000 O'osterlaan 1000 Bosch en Vaartstraat 1000 Heerenweg 900 J. v. Goyenstraat 900 Oosterlaan 90D 850 800 ii 800 I, 800 Spaarnzichtlaan Schouwbroekerstraat Vredenhoistraat Molijnstraat Craijenesterkade Zandv. Laan 1 andzicht'aan Landzichtlaan J r aan v. Insulinde 800 750 720 700 650 600 550 1200 Hrie Heerenlaan 7ranklinstraat Winkelh. Valkenburgerstr. Al deze perceelen dag. te bez. en bevragen bij Makelaar Tramhalte Blauwe Brug. - Tel. 28256. DE VOOR DEZE WINKELWEEK BESCHIKBARE PRIJZEN ZIJN AAN ONDERSTAANDE PERSONEN TOEGEKEND. gevraagd door net R.-K. Meisje (17 j.). Br. onder No. 12099 Bur. van dit blad Joor stille bewoonster 1 a 2 ongemeu bileerde kamers met keukentje, rus tige omgeving, omidd. nabij h. station. Br. met prijsopgaaf enz. onder No, 12102 aan het Bur, v. d. blad. OUDSTE WONINGBUREAU ©pgcncfo! f890 /raagt gratis toezending var ,Den Haar!. Woninggids' (26en aargang) No No. No. No. No. No. No. No. No No. No. No. No No. No. No, No. No No. No No No. No. No. No No. No. No No No. No. No. 2. 3. 4 5. 6 7. 8. 9 10 11 12. 13 14 15. 16 17, 18 19. 20. 21. 22 23. 24 25. 26 27 28. 29. 30. 31. 32 Mej. A. ELSING, Teitstraat 15, Schoten Mej. BOOTS, Boeweg, Beverwijk JOH. VIJN, Smedestraat 24 J HOOFD, Burken Huetstraat 4 J. VET, Coltermanstraat 2 P. ZONNEVELD, Zuidertuindorplaan, Overveen o. KOOMEN, Glippeweg 37 T. VAN ROODE p.a. Haversmidt Klaje, Gr. Houtstraat 77. H. v VUGT, Ged. Voldersgracht 7 boven A, GRAS, Haraestraat 15, Schoten Mej KORENSTRA, Zuid Polderstraat 127 J. VERMEER, Bentveldscheweg 28 W. P. BRUYNS, Warmoesst-aat llrood -1. MEEREMANS, Hofgeest, Santpoort Mevr. MGLLMAN, Teylingerlaan, Sassenheim Mej, LÜNTER, Paardesteeg 3 gevraagd, goed kunnende koken en v.g.g.v. Gezin 2 pers. Mevr. Bangert- Nelis, Zuidelijke Wandelweg No. 11, Amsterdam. Terstond gevraagd een net als hulp in de huishouding. Goede be handeling verzekerd. Br. onder No 121C5 aan het Bur. v. d. blad. Biedt zich aan als hulp in de huishouding, bij dame alleen. Brieven onder No. 12101 Bur. van dit blad. vraagt, jegens vertrek der tegenwoor dige naar 't Buitenland, een voor het schoonhouden van kantoor, winkel en bergplaatsen, alle dagen van s morgens 8i2'A uur en Zaterdag avond van 910 uur. Zich in persoon aan te melden op 't Kantpor van ,T WYNHUYS, 4 Gr, Markt. gevraagd, met 1 Januari, in stil gezin te Overveen, netjes kunnende werken eu bekend met koken. Aanb. 's av. na 7 uur. Adres; Bloemendaalsche- weg 299, Overveen. 27 jaar, onverschillig wat. Hoog loon geen vereischte. Br. onder No. 12104" aan het Bur. v. d, blad. voor terstond of met Kerstmis een net Boeren- of Buitenmeisje. Br. on der No. 12103 aan het Bur. v. d. blad. KURKMANS, Brouwerstraat 100218 M. ZIJNEN, Heytsma Mulierstraat 372SS C. M. v. d. VELDT, Bleekersvaartweg 51, Heemstede197 K. VOLBRACHT, Castelijnstraat 4 197 J. N. SIECKER, Leidschestraat 36, Hillegom184 Mevr. STOLWIJK, Gierstraat 77 175 G, J. A. ROELAND, Zuid Polderstraat 59175 C, v. DIJK, Ged. Oude Gracht 82a1®5 J. H. KEMPEN, Tuchthuisstraat 6162 L. P. KERSTEN, Gasthuislaan 157rood 160 Mej. SCHEMMEKES. Spaa-nwouderstraat 134 ISO Mevr. VEENENEOS, v. Vlotenweg 12ISO v d. BOSCH, Koudenhorn*50 S. J. HARTOG, Nassaulaan 41 J^7 C. VOLLENGA, Celebestraat 23, Heemstede 133 Mej CLOUS, Oranjeboomstraat 55131 Men wordt beleefd verzocht VRIJDAGNAMIDDAG tusschen 78 uur de prijzen te komen afhalen bij BEEKMAN, KONINGSTRAAT 50.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 3