PUROL DE SPAARNEBANK u>% Ir. J. B. v. Loghem naar Rusland. Begrafenis H. A. A. v. d. Vaart. Vereeniging van Oud-leerlingen der T uinbou wcursussen. Ir. Bekaar 80 jaar. Frysk Selskip ..Gysbert Japacx." Ingezonden mededeelingen a 60 cents per regel. Gesprongen Handen Ruwe Schrale Huid De uitbreiding van b"? Politiebureau, Springende Lippen en Huidwondjes Aanhouding. BURGERLIJKE STAND. Benoeming directeur Gem. Reinigingsdienst. Personalia. GEMEENTEZAKEN, a 60 cents oer regel. legsri i^e^.p^n Xw/ ZANDVOORT. Lijst van Instellingen van Weldadigheid. Een conflict onder de walwerkers. BEVERWIJK. ioi5/s m3i/2 ■49 1 ,7 VELSEROORD HEEMSKERK BENNEBROEK. HAARLEMMERMEER. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. VIJFHUIZEN. HALFWEG HILLEGOM. HEEMSTEDE. Berichten ust onze vor'ge Oplage- De ex-keizer deelt brandhout uit Oplichting te Leiden. Noodlottige kogel. Mandsjoerije een sovjet- republiek? Nieuwe petroleum-bronnen. De Sovjet-regeering heeft aan den Neder- 'andschcn architect ir. J. B. van Loghem b.i. :en eiangrijke opdracht verleend. Hem is .ïamclijk opgedragen om een volledig stads plan van woningen, fabrieken, gemeen schapshuizen, watertoren, electrische cen trale enz. te ontwerpen en terstond met de uitvoering te beginnen. Deze opdracht vloeit voort uit het feit, dat in Rusland thans vraagstukken van meer aesthetiscken aard aan de orde komen. In tegenstelling met de eerste na-oorlogsche iaren, toen men maar luk raak woningen bouwde, wordt thans beseft, dat dit volgens een vooraf ontworpen stedebouwkundig plan moet geschieden, waarbij de woonwijken, industriecentra, enz. van te voren vastge legd worden. Het bouwen moet echter zoo snel plaats hebben, dat ontwerp en uitvoe ring bijna gelijktijdig moeten geschieden: geen schoonheidscommissies dus, geen bouw en woningtoezicht', maar de volle verant woordelijkheid van opzet en uitwerking voor ontwerper en uitvoerders. Dc heer Van Loghem zal begin Februari naar Rusland vertrekken en daar tien of elf maanden verblijf houden. Zooals ais bekend mag worden veronder steld, is de heer Van Loghem, die in het Zuiderhoutpark woont, aanhanger van de economische denkbeelden der Sovjet-regee ring. De heer Van Loghem heeft hier ter stede verschillende huizencomplexen gebouwd, o.m. die va» Tuinwijk Noord en Zuid, van Huis Ter Kleeff en van Rosehaghe aan den Ziilweg, in den volksmond Je-uzalem ge noemd. Ook van verschillende villa's, vooral in het Haarlemmerhoutpark, is hij de ont werper. Zaterdag had op de Algemeene Begraaf plaats aan de Kleverlaan, onder zeer groote belangstelling de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van den heer H. A. A. v. d. Vaart, die op de Centrale Werkplaats een bak met ijzeren platen tegen het hoofd kreeg, waarvan hij aan de gevolgen was over deden. Veel collega's van de Centrale Werkplaats waren bij de droeve plechtigheid tegenwoor dig. Een aantal kransen dekten de baar. Aan de groeve werd het woord gevoerd door broeder Polman uit Amsterdam. Spr. betreurde het dat een man in den bloei van zijn leven, door een noodlottig ongeval uit 't leven werd weggerukt. De overledene was iemand die veel beloofde voor de toekomst. Zijn spoedig heengaan is voor zijn" familie en collega's een zwaar verlies. Nog sprak de voorzitter var. den Christ, Protestanten Bond, de heer Steetsman. Een vertegenwoordiger van de Centrale Werkplaats drukte in eenige woorden zijn deelneming met het ongeval, uit. Een familielid van den overledene dankte voor de bewezen eer, De afd. Haarlem van den Nederl. Bond van Vereenigingen van Oud-leerlingen der Tuinbouw cursussen, houdt haar jaarlijkschcn feestavond op Zaterdag 19 December a.s. des avonds 8 uur, in de groote zaal van het gebouw „Bloemhof" aan de Bloemhof straat. Ir. A A. Bekaar, laatstelijk inspecteur- generaal van den Rijkswaterstaat, heeft zijn SOsten verjaa-dag gevierd. De heer Bekaar heeft een eervolle loop baan achter den rug. Hij was eerst werkzaam als adjunct-ingenieur te Sluis en Den Briel en. als ingenieur te Groningen en Maastricht Als ingenieur van den waterstaat in Noord-Holland, bouwde hij de destijds grootste Europeesche sluis te IJmuiden. Hij was later hoofdingenieur in Zeeland en leidde daar de verbreeding van het kanaal van Gent naar Terneuzen met daaraan ver bonden sluizen- en bruggenbouw. Na zijn aftreden als inspecteur-generaal in Den Haag werd hij nog herhaaldelijk be noemd tot lid van arbitragecommissies in rake waterstaatswerken, NED. VER. VGOR SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. Maar wij vernemen, is door vakgroep 5 (werkplaatspersoneel) der Ned. Ver. voor Spocr- en Tramwegpersoneel de benoeming van een heer W. de Geest als vertegen- woo-digcr in het Klein Overleg ingetrokken en in zijn plaats benoemd de heer Vonken- berg, ketelmaker aan de Centrale Werk plaats. Daarmede heef? de Ned. Vereeniging on derstreept, wat wij een vorigen keer schre ven, dat het n.l. niet aanging, om waar de Ned. Vereeniging geen baas in het Klein Overleg wenschte, er toch een te benoe men. De Frie-che Vereeniging „Gijsbert Japicx" hield Zaterdagavond een .Butcngewoane Gearkomste" in den schouwburg aan den Jansweg. De voorzitter, de heer Metz, opende den feestavond en heette allen welkom, in 'Lbij- zonder de leden van de Amsterdamsche ver eeniging. Het programma werd geopend door mevr. Westra die eenige liederen voordroeg n.l. „It Liet'', „Maitüdsljeafde" en „Simmerjouns- byld". De stukken werden in 't Friesch dialect keurig ten gehoore gebracht. Hierna had de opvoering plaats van Pake blijspel in vier bedrijven van O. Veenstra. Dit, door een Amsterdamsch gezelschap, opgevoerde stuk, had een uitbundig succes. Alle rollen werden zonder uitzondering keurig vertolkt. De zangvereeniging Frisia" liet zich hier na onder leiding van den heer J. Post hoo- ren. Uitgevoerd werd „Vineta" en „O, rüzjende winen'', beide van D. Roesink. Er werd keurig gezongen en een hartelijk applaus was hier wel op zijn plaats. De voorzitter dankte na afloop voor de verleende medewerking. Tijdens de pauzen werden verschillende Friesche liedjes gezongen waarbij de heer P. Post begeleidde. Na afloop was er een geanimeerd „gezel lig samenzijn" met medewerking van het Jazz-band orkest „Don 't Cry". Sinds eenigen tijd is z administratie der Haarlemsche politie verhuisd naar het po litiebureau in de Smedestraat, waarheen ook de commissaris zijn bureau verplaatste. Zooals men weet was tot nog toe ad ministratie en uitvoerende dienst geschei den en in twee verschillende gebouwen ondergebracht, wat uit den aard der.zaak vele moeilijkheden moest veroorzaken. Was de administratie en het bureau van den commissaris in het stadhuis gevestigd, toen de secretarie aldaar zich uitbreidde, verhuisde de politie-administratie naar het vroeger woonhuis van mej. de Haan in de Kruisstraat, in afwachting, dat de tijd ge komen zou zijn, dat de telefooncentrale uit de lokalen boven het politiebureau in de Smedestraat zou zijn verdwenen. PUROL in Doozen 30.60.'9C=' Tube 80«' Bij Apothekers en Drogisten Die tijd kwam, de telefooncentrale ver dween naar het gebouw aan de Raaks en met bekwamen spoed toog men aan 't werk om de oude centrale-lokalen te metamor- phoseeren tot een behoorlijke huisvesting voor de politie-administratie. Sinds enkele weken, is deze restauratie gereed gekomen en de geheele politiedienst in één gebouw gevestigd en dat is op een economische en tevens practische wijze ge schiedt dat, zooals de commissaris van po litie ons mededeelde, het politiebureau in zijn huidige inrichting kan wedijveren met de beste in Nederland. Wij waren hedenmorgen in de gelegen heid een en ander in oogenschouw te nemen en wij konden ten volle de opinie van den commissaris beamen dat het politiebureau thans aan alle aannemelijke eischen van inrichting en werking van dienst beant woordt. Het verbouwingswerk, dat uit den aard der zaak alleen de op de bovenverdiepin gen gelegen lokalen betrof, werd onder ar chitectuur van Openbare Werken uitge voerd door den aannemer H. Visser, alhier. De bovenverdieping herbergt thans het bureau van den commissaris, de administra tie en de inspecteurskamer. Behalve de commissaris-kamer is alles in denzelfden stijl gehouden; lichte kleuren van verfwerk, waardoor een frisch aanzien wordt verkregen. Het bureau van den commissaris maakt hierop een uitzondering en is stemmiger van uitvoering Een eikenhouten lambrizeering in sfnalle zwarte omlijsting met de roode kleur der bovenwanden maakt een ernstiger indruk. De meubileering degelijk doch geenszins overdadig, past aan bij de stemminge om lijsting. De vroegere donkere gang langs de lo kalen heeft door bovenlichten uit de ka mers voldoende licht ontvangen. Verder behelst de inrichting allerlei in stallaties, die den dienst vergemakkelijken, zooals telefoon voor intern- en extern ver keer, terwijl het geheele gebouw centraal verwarmd is, waarbij reeds bij de installa tie van het centraal verwarmingssysteem met het plaatsen der ketels op de uitbrei ding gerekend was. De tweede verdieping, de zolder, is ge bezigd voor bergruimte van administratieve bescheiden, kleeding voor agenten en in specteur, wapens, het archief enz., terwijl voor de inrichting van dezen zolder geen noemenswaardige verbouwingen werden ge daan, ook al uit het oogpunt van zuinig heid, welke bij de geheele inrichting is be tracht, En zonder overdadige uitgaven is bereikt, dat men een practisch ingerichten dienst verkreeg, zoo zelfs, dat bovendien reeds rekening gehouden werd met een eventueele uitbreiding der gemeente. Vermeld dient nog, dat de centrale ver warming werd aangelegd door de firma Heringa en Wuthrich. Door de Amsterdamsche recherche is in Samenwerking met de Haarlemsche recher che hier ter stede aangehouden F. B., 30 jaar, koopman te Haarlem, Deze aanhouding geschiedde in verband met een te Amsterdam plaats gehad heb bende inbraak. Geboren: 10 Dec.: M. A. SteemanHo- seck, d.; M. H. de Kruifv. Eis, z. 11 Dec.: C. J. M. v, ZijstKriege, z.; A! A. VerkooySlootemaker, d. 12 Dec.: C. v. EijkKossen, z,; A. M, Kloes—v. d, Haak d.W. A. v. Koningsbruggenv. Zanten, z. 13 Dcc.: A. KorsAngenent, z.; M. Cival Eradus, d.; A. L. M. Dirkmaat—-Voss, z, 14 Dec,: N. Koopmanv. Mazijk, z.; D. A. de VriesPhi'upsen, d. Overleden: il Dec,: D, M. Dijkmans, 68 Ged. Voldersgracht; H. E. N. Jansen, 49 j.. Rozenstraat; J. E. M. Spook, 37 j,, Leid- sohastraat; 12 Dec.: H. Prins. 84 j., Hagestr D. Post, 81 j., Z.-B. Spaarne; H. A., 4 mnd., z. v. N. L. Sewalt, Emostraat; C. de Graaff, 44 j,, Oranjestraat. B. en W. stellen voor, met ingang van 1 Januari 1926 te benoemen tot directeur der gemeentereiniging, tevens directeur van den gemeentelijken ontsmettingsdienst, den heer A. van Driel. Voor het examen Spaansch M. O. slaagde te Ar-sterdam de heer J. Sabelis, alhier. Op de Internationale tentoonstelling van Pluimvee te Roermond, behaalde dc heer J, H. v. d. Broeke, met zijne inzending duiven, verschillende eerste prijzen, alsmede den eereprijs voor de fraaiste inzending uit Noord-Holland. School Koningstraat. Bij raadsbesluit van 11 Juli 1923, werd op verzoek van de „Vereeniging van Vrou wen tot bevordering van „Huiselijk Geluk te Haarlem" de gevraagde medewerking verleend, ingevolge art. 84 der Lager-onder- wijswet 1920, voor de verbouwing van de Ingezonden mededeelingen Zaterdag ,alhier 'le^ ongeluk met z'n hand Jen fraaiste paar der tentoonstelling. Voor i.in aanraking te komen met' een in beweging zilverkonijnen behaalde hij 26 prijzen. Ook zijnde electrische zaagmachine, waardoor te Utrecht, op de Ornithophilia werden zijn twee vingers nagenoeg geheel werden af gesneden. Geneeskundige hulp werd onmid dellijk ingeroepen. Gearresteerd. Maandag is de arbeider M. v. d. V. wonende aan den Vijfhuizerweg in i deze gemeente door de politie gearresteerd en ter beschikking gesteld van den burge meester van Halfweg, als verdacht van ver duistering van gelden ten nadeele van de coöperatieve suikerfabriek „Holland" al daar. Agenda: 1. Vaststelling notulen. 2, Inge komen stukken en mededeelingen. 3. Be spreking verbreeding van den Kleinen Houtweg. 4. Voorstel opheffing Openbare Lagere School. Aangeschoten. De politie heeft een tweetal personen nachtlogies verstrekt, die voor eigen veiligheid ter ontnuchtering een poosje werden opgeborgen. Aangehouden, In de Haltestraat is een onbekende persoon aangehouden. Men bleek een goeden neus te hebben, want bij onder zoek bleek, dat' in het Politieblad de aan houding van dien persoon gevraagd was wegens het opgeven van een valschen naam schoollokalen der bijzondere lagere scholen te Beverwijk en Vreeswijk. Hij is ter be- B. en W. van Haarlem brengen ter open bare kennis, dat zij bij besluit van 12 December 1925, de afdeeling Haarlem en Omstreken van de Vereeniging tot Verbete ring van het lot der blinden in Nederland en zijne Koloniën hebben geplaatst op de lijst van Instellingen van Weldadigheid, be doeld in artikel 3 der Armenwet. Voor de boterfnbrkk aan de Leidsche- vaart liggen van de firma Frans Perquin een tweetal dekschuiten met kolen, bestemd voor genoemde boterfabriek. Voor de los sing dezer schuiten wilde de firma Perquin een minderen p-ijs geven, aldus deelde men ons van arbeiderszijde mede, c^at tot heden geschiedde, waarop dc walwerkers weiger den de lossing aan te vangen. Een tweede ploeg, die door de firma Per- qiun werd aangenomen, stuitte op eenig ver zet van de zijde der eerste ploeg, waarop Ook de tweede weigerde het werk aan te vangen en de werktuigen naar de opslag plaatsen terugbrachten. Thans wordt dcor de arbeiders aan deze opslagplaats gepost onder politie-toezicht, daar men voor handtastelijkheden vreest. De Commissaris van Politie deelde ons mede, dat voor dit laatste evenwel geen vrees behoeft te bestaan. DE SNELVLIEGER. Het 50-jarig jubileum der postduivenver eniging ,,Dc Snelviieger" wordt herdacht door het geven van een groote tentoon stelling met medewerking van den Haar- kmschen Sierduivenbond, op Zaterdag 19 December en Zondag 20 December a.s. in hei gebouw St. Bavo, Smedestraat (groote zaal) alwaar ingeschreven zijn een 700 duiven waaronder een keurcollectie schoo- ne vogels. Reeds zijn er meer dan 200 eereprijzen beschikbaar gesteld, waaronder ook de me daille van de gemeente Haarlem, welke gewonnen moet worden voor dc schoonste vogel der tentoonstelling (eigen fok). Vrijdag is de keuringsdag en zullen 4 keurmeesters de jury uitmakein, welke meer dan 1G0 klassen zullen moeten keuren ep dus een zwaren taak op hem rust. Als attractie zal evenals vorig jaar, bij de 50ste, lCOste, 150ste en zoo vervolgens om dc 50ste bezoeker een duif, postduif of sierduif cadeau worden gegeven, Dc entree-prijzen zijn zoo goedkoop mo gelijk gesteld. Zoo wordt dan ook een flink bezoek ver wacht. aan de Jacobijnestraat No. 28/30 en aan de Koningstraat No. 20, alhier. Deze verbouwingen hebben thans plaats gehad, en de lokalen zijn in gebruik genomen, schrijven B. en W. Ten einde de school aan de Koningstraat 20 te voorzien van de noodige leer- en hulp middelen vraagt het Bestuur, in het hier boven afgedrukte adres, de medewerking, ingevolge art. 84 der Lager-onderwijswet 1920, voor de aanschaffing van Gymnastiek- toestellen f 1.624.50, instrumenten voor na tuurkunde f 1.700,meubelen voor het lokaal, waarin de natuurkunde wordt ge geven f 368.90, nog aan te schaffen leermid delen en schoolmeubelen f 895,54. Totaal f 4.588.94. Wijl de aangevraagde leermiddelen en meubelen bestemd zijn voor twee scholen behoort voormeld bedrag gesplitst te worden, n.l. voor het gewoon lager onderwijs f 1.925.97 voor het uitgebreid lager onderwijs f 2.662.97. Een gedeelte van het schoolgebouw, Ko ningstraat 20, is bestemd voor het geven van bewaarschoolonder wijs de overige lokalen voor het geven van gewoon lager onderwijs, zoodat de vergoeding alleen ingevolge art. 84 der Lager-onderwijswet 1920 kan worden gegevnn. Het schoolbestuur moet' dus zelf de leer- en hulpmiddelen bekostigen, maar de ge meente heeft dan de verplichting, een bij de wet geregeld percentage van het bedrag jaarlijks te vergoeden. Uwe medewerking bestaat dus énkel in eene bereidverklaring om te zijner tijd dié jaarlijksche vergoeding toe te kennen. Aangezien zij hiertegen geen bezwaar hebben, stellen wij u voor te besluiten de gevraagde medewerking te verleenen. B. en W. stellen dan voor het volgende be sluit te nemen Gezien het verzoek van de Vereeniging van Vrouwen tot bevordering van Huiselijk Geluk te Haarlem, om toekenning van eene vergoeding, als bedoeld in art. 84 der L.ager- onderwijswet 1920, voor de Jcosten voor aanschaffing van gyrnnastiektoestellen, na tuurkundige instrumenten en andere leer middelen en schoolmeubelen voor 'de bij zondere school voor lager- en uitgebreid lager onderwijs, aan de Koningstraat 20 Gelet op artikel 84 der Lager-onderwijs wet 1920 Besluit I. De gevraagde medewerking te ver leenen II. Burgemeester en Wethouders te mach tigen het noodige ter uitvoering van dit besluit te verrichten. B. en W. stellen voor, de woningen van de Brouwersvaart 34,, 54, 56, 58 en van de Gasthuislaan 1, 3 en 5 onbewoonbaar te verklaren en te bepalen, dat ze biiinen zes maanden moeten zijn «ontruimd, Mej. K. van Oosterom vraagt eervol ontslag uit haar betrekking van tijdelijk onderwijzeres van vervolgcursussen no. 2. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken op het verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Schoten, om verhooging van het subsidie voor dc be waarschool in de Colensostrafet; met ingang van 1 Januari 1926 in te trek ken zijn besluit van 26 November 1924 en hen te machtigen met het gemeentebestuur van Schoten een overeenkomst te sluiten volgens welke van 1 Januari 1926 af, door de gemeene Haarlem, aan Schoten wordt terugbetaald, een evenredig gedeelte van het aan de bewaarschool in de Colenso- straat toegekende subsidie, gerekend naar het aantal en den duur, dat Haarlemsche leerlingen in eenig jaar die school bezoch ten. Goed afgeloopan. Gistermorgen om streeks 9 uur bewoog zich op den Konings weg een wielrijder, die een slee aan zijn rijwiel verbonden had. Hij ontmoette een auto. waarvan de bestuurder wel het rijwiel, maar niet de slee bemerkte, met het gevolg, dat het laatste primitieve middel van ver voer aangereden werd. Een kind, dat op de slee zat, werd er afgeworpen, doch bekwam gelukkig geen ernstig leisel, zoodat dit on geluk noé al goed afliep. Be prijGuifrefkifir/ der Breestraat-vciee- n'ging Gistermiddag had in het Luxor theater de prijsuitrék ng plaats van de w'nkelweek dar Breéstraa'vereen'ig'nq. Groepsgewijze waren de prijswmners uit- genood'gd om de 'n de zaal tentoongestel de, prijzen ie bezichtigen cm er dan ver volpens naar vo'gcrde een keuze uit te doen. En dat viel dikwijls met rr.ee wan het was een collectie van de meest ver- sch ilende zaken. De laatste acte van de winkelweek der Breestraat-vereen:ging vorjöde d» f: vond. die gisteren de prijswinnaars werd aageboden. Deze avonu s t men geslaagd,doch met hef oog op den advent, geven wij hiervan geen vers ag. Een kwade m:i, Hedenmorgen plaat ste iemand zijn fiets voer een oercecl aan den Bosweg, heek Arer.dsweg, Toen hij te rug kwam was zijn rijwiel verdwenen.- Een oud karretje was er voor in de plaats ge zet. schikking gesteld van den Burgemeester van Beverwijk. Autobotsing. Op de Zandvoortschelaan botsi'e Zondagavond een auto tegen een boom. De auto werd beschadigd, doch de inzittenden kwamen er met eenige ontvel lingen af. Volgens verklaring van den «be stuurder woonachtig te Hillegom, was de wagen door de gladheid van den weg ge slipt. Verordening beheer der bedrijven. In verband met de stichting van het gemeente lijk badbedrijf in het gebouw Groote Krocht 10 alhier, stellen B. en W, den raad voor de verordening, regelende het beheer der Gemeentebedrijven zoo te wijzigen, dat' ook het badbedrijf daarbij wodt opgeno men. Rioolbelasting, Den raad wordt ter vast stelling aangeboden het le suppletoire ko hier van de belasting op de aansluiting van perceelen aan de Gemeehetlijke rioleerings- dienst 1924 tot een bedrag van 971.50. DE GEMEENTEBEGROOTING 1926. B. en W. bieden den raad aan de ge- meentebegrooting, diens? 1926 tot een be drag in ontvangst en in uitgaaf van 769593,06/4 voor den gewonen dienst en 445.000 voor den kapitaaldienst. Op die begrooting is een post uitgetrok ken voor onvoorziene uül'gaven van 41134.2154. Het .bedrag opbrengst belasting is ge raamd op 240.000, Geen opcenten worden geheven op de Rijksinkomstenbelasting of de /Vermogings- belasting. De inkomstenbelasting bracht in 1924 op 499.000 en werd voor 1925 ge raamd op 305.000, alzoo weer een ver mindering voor 1926 van pl.m. f 65.000, Perceel Haltestraat. - B. en W. stellen den raad voor het perceel Haltestraat 12 aan E. Spoelder, coiffeur, alhier, te verhuren en wel ingaande 1 Januari 1926 voor dep tijd van vijf jaar tegen een jaarlijksche huur van f 1000. De huurder verkrijgt het recht het perceel te verbouwen, onder goedkeuring van B. en .W, De verbouw moet door hem zelf bekostigd worden en na afloop van den huur- tijd moet het perceel in goeden staat, zooals het door hem verbouwd is, worden opgele verd. Hij moet twee borgen stellen. Op het raads besluit van 30 September f.1. waarbij de huur prijs werd „vastgesteld op f 800 per jaar, moet /teruggekomen worden, daar dié prijs, in .verband met de huur der omliggende per ceelen te laag is te achten. Sportterrein. Door dc Zandvoortsche voetbalclub „De Zeemeeuwen" is aan de gemeente gevraagd om een terrein in plan Noord en dat jn te richten tot voetbalveld Burgemeesters en Wethouders' stellen aan den raad voor aan die club een gedeelte grond gelegen tusschen Potgiéterstraat en de spoor baan der H.Y.S.M. gratis in gebruik te geven, onder voorwaarden, dat bij eerste schrifte lijke aanzegging van B. en W. binnen vier we ken daarna het terrein door de vereeniging moet zijn ontruimd. En weer aan de gemeente wordt opgeleverd, in dén staat waarin het verkeert bij het in gebruik nemen. Zonder dat eenig *recht van schadevergoeding ont staat van de vereeniging. Dat de voetbal-, vereeniging voor eigen rekening voor vol doende afscheiding van het terrein zorgt, zulks onder aanwijzing en nadere goedkeuring van den gemeente-architect. Dat de ver eeniging het terrein niet mag gebruiken dan voor andere doeleindend ar. van sportterrein zonder nadere goedkeuring van B. en W. en dat op het terrein geen andere opstallen mogen worden aangebracht of geplaatst, dan die welke voor het beoefenen van de sport noodig zijn. Een en ander onder nadere goed keuring van B. en W. In het algeheele stratenplan voor Plan Noord is wel een sportterein aan gegeven, maar dat terrein is nog lang niet voor het doel geschikt, daar het thans nog iij gebruik is als varkenskamp. Het terrein, dat nu wordt uitgegeven was oorspronkelijk bestemd, als ruilgrond voor de H.Y.S.M. Voorloopig kan het zeer goed dienen als sportterrein als de gemeente er maar steeds ten allen tijde de beschikking over houdt. Gemeenteraad.Een vergader'nq v.n den gemeenteraad wo-dt gehouden Woe.is- dag 16 Desembe- 1925 des namiddags om 2 t ur ten raadhui :e alhier. De Agenda vermeldt 1. Vaststelling van de notulen der vergade ringen van 22 October, 27 October en 5 November 1925 2. Ingekomen stukken en mededeelingen 3. Voorstel om met de ge meente Haarlem een overeenkomst aan te gaan betreffende de gemeentelijke avond scholen voor nijverheids-en voor handels onderwijs 4. Voorstel tot benoeming van eenige leden van de commissie van advies voor werkloosheidsverzekering, arbeidsbe middeling en ter bestrijding van de werkloos heid le. wegens periodieke aftreding van de: a. werkgevers S. Silver, C. Mienis en T. I-ïazekamp b. werknemers C. J. Elshout, G. Kardol en J. van Soelen 2e. wegens het bedanken van het werkmanslid A. j. Mole- man 5. Voorstel tot wijziging van de rege ling, waarnaar uit de gemeentekas van Haar lemmermeer steun zal worden verleend aan werkloozen (z.g. steunregeling) 6. Rond vraag. inzendingen bekroond met verschillende prijzen. Alleen met zijn zilverkonijnen ver wierf hij 8 eerste, 2 tweede en 2 derde prijzen en zilveren wisselbeker voor d, beste inzending. 5% Nederland 1919 1011/4 1011/, b% Nederland 1923 1031 1031/, 4W Nederl. 1917 981 5/ib 9815/,, 755 N.-L 1921 A. 1015/, f>% N.-l 1923 D.. 103i/2 41 Oude Vaart 65 iito Gem Eigend 503/4 Mij „Nederland" 1701/4 170 Scöcep vaart-Unie 1597/o 1591/2 Rotterd Lloyd 141 140 1881/2 189 Oude Boot 771/2 771/, rioil Stoomboot 65 H V. A. 607 605 Java Cultuur 335 334 jurgeas gew !23l/2 1221/gb f olomale Bank 186 185 1 dische Bank 1563/4 156 Cert. Handel Mij 46i/4 146 rteac dito i471/2 Pboemx 981/a Geconsolideerde 1963/," 193 Kon. Olie 412i/2 415 U. S. Steel i363/, 136 Marine comm. 9®/l« Vorstenlanden <571/2 1571/,, Actions id. mp Merc. Arg 81/,, Poerwcredjo 107 - 412 4101/2 Senembah 492 490 419 417 A dam Rubber 3871/, 396 Sr.rhadjaöi 409 Silau 2211/2 Wai Sumatra 383 400 Dordtsche Petr. 393 Southern Rails U0l/2 115 152 152 9715/i6 Wabash 413/4 411/2 Comm. Maxwell 7 -ba» Rede Mr, Romans, Gisteravond heeft Mr. Bomans voor de R.-K. Kiesvereeniging, alhier, een rede gehouden Over het .onder werp De laatste weken". De voorzitter, de heer Duin, opende de vergadering en deelde mede, dat deze vergadering als een. propa- gandavergadering was bedoeld, in verband niet het feit. dat het ledental van de Kies vereeniging eerigszins was teruögeloopen. Hij gaf hierna het woord aan Mr. Bomans. 'Onze lezers kunnen het verslag onder Stadsnieuws vinden.) Met een hartelijk dankwoord aan den spreker, slor' de heer Duin de vergadering. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den raad der gemeente Heemskerk, op Woensdag 16 December 1925 n.m. 2 uur. Autobotsing. Zondagnacht heeft op den Rijksstraatweg een autobotsing plaats ge had tusschen twee luxe auto's, Wat tot ge volg had, dat van den eenen auto 't voorwiel geheel verbrijzeld werd. De inzittenden kwamen er met den schrik af en hebben met een anderen auto de reis naar Scheveningen voortgezet, Filmavond. Morgenavond 15 Dec,, zal in het R. K. Vereenigingsgebouw om half acht precies de Filmavond gehouden worden voor de Malariabestrijding. Tevens zal de „ilm vertoond worden over de Vredesfees ten, welke eenige jaren geleden hier gehou den zijn. Dan kunnen de feestgangers van die dagen zich wederom op de rolprent zien verschijnen. Toegang vrij. Kinderen beneden 15 jaar worden niet toegelaten. Steunregeling in geval van werkloosheid, Verleden jaar hoeft de gemeenteraad een steunregeling vastgesteld voor die werk- looze arbeiders, die uitgetrokken waren of om andere rédenen vcor geldelijken steun van gemeentewege in aanmerking mochten komen. Naar 't schijnt is het wenschclijk geble ken deze regeling op enkele punten aan i'e vullen en meer in overeenstemming te brengen mei' de rijksregeling. Daarom hebben B, en W. een gewijzigd concept voorbereid, hetwelk op Woensdag a.s. in den gemeenteraad zal worden behan deld, nadat dit in de commissie van advies inzake werkloosheidsaangelegenheden eer3t zal zijn besproken. De voorgestelde wijzigingen zijn echter voor het mecrendcel van formeclen en re dact oneelen aard, zoodat verwacht mag worden dat daartegen niet veel bezwaren zullen lijzen. Ongeluk. De timmersmansknecht K. had 15 DECEMBER. EtRSTE KO HS LATERE KOl RS BERLIJN 59 30 PARIJS 10 05 BRUSSEL 11.35 WEKKEN 36.— LONDEN 12.071/2 STOCKHOLM 66 70 KOPENHAGFN 62 05 JSLO IIIIIIII 58 70 BAZEL f 1 4-8 05 -kW-VORK 2 491/2 ROME 10 10 Burgerlijke Stand, van 11 'tot 14 Dec. Geboren Cornelia, d. v. A. C. Combee en F. Woudstra Magdalena Carolina, d. v, A. J. A. I. de Vlieger en C. van Weizen Ma ria Grietje, d. v. A. Resoort en M. Balk Ja cobus Petrus, z. v. C. Suidgeest en M. P. Ver- kleij Cofnelis Adrianus, z. v. K. Dikkeboom en S. Kuiken Margaretha Elisabeth, d. v. C, P. de Man en H. JClaassen. Overleden Maartje van Schooten, 54 j. geh. in. A. Brouwer Willemijntje van den Assem, 62 j. ongeh.Hendrik van Sprundel, 73 j. wedr. v. E. Pronk. Te Haarlem Gerrit de Ruiter, 60 j. geh. m. N. SmitHendrik Driesen, 14 j. z. v. W. Driessen en J. Vis- scher. Bekroond. Heeft onze plaatsgenoot J. H. M, van Reeuwijk op de Pluimveeten- toonstelling te Hoofddorp met zijn inzendin gen zeer veel succes gehad, ook te Bussum op de Internationale Tentoonstelling heeft hij veel prijzen behaald. Met zijn Vhake Capmbell eenden twee eerste-prijzen en 5 eere-prijzen. w.o. De Bataaf, De Haliwegsche sportclub „De Bataaf" houdt Donderdagavond in ca fé Greeven een feestavond, uitsluitend voor haar leden en donateurs. Raad. Behoudens bijzondere omstan digheden zal de raad dezer gemeente bij eenkomen a.s. Zaterdag 10 uur. Muziekuitvoeringen. Het fanfarecorps „Crescendo" gaf een drietal muziekuitvoe ringen in café van ,der Putte. Over het al gemeen was het bezoek vrij goed. De voor zitter, de heer C. Willemse, bracht aan allen dank voor het welslagen der bazar, welke ruim 400 heeft opgebracht. De verschil lende muzieknummers werden allen vrij goed uitgevoerd, (f)e Reve de Valse werd bijzonder mooi uitgevoerd, voornamelijk door de fluic-solö met hoornbegeleiding. 'Jet nummer ballet was voor het korps wel ■etwat te zwaar. De Muziekmarsch was pit tig. De tooneelstukjes „Het Vreemdelingen legioen en „Mijn Luitenant" in welk laat ste stuk bijzonder goed speelden Jonas, de oppasser en Jeremias van Rozenbak, rente nier, oogsten ook veel bijval. Crescendo mag met genoegen op deze uitvoeringen te rugzien. In de zaal van den heer Honderdors gaf het fanfarecorps „Kunstkring" een twee tal uitvoeringen. Ook deze mogen als wel geslaagd heeten. Dc verschillende muziek nummers en het tooneelstukje „Een knap stel" werden keurig uitgevoerd Voor „Kunstkring" waren deze uitvoeringen een succes. Bewusteloos gevallen. Maandagavond ongeveer 8 uur, is de melkslijter B„ bewus teloos gevonden in de Molenstraat. De man was aan het venten en vermoedelijk geval len door de gladheid van den weg. Per zie kenwagen werd de man naar zijn woning gebracht. Gewetensiyeld. Ingekomen is bij den entvanger der directe belastingen, enz,, te Hillegom. onder letter X. IJ. Z., 1210 wegens gewctensgeld. Gemeentezaken, B'. en W. bieden ter vaststelling aan een wijziging .van de ver ordening op de invordering van het retribu- tiegeld. B. en W, stellen voor, voor 1926 een kasgeldleening van ten hoogste 1 millioen aan te gaan, B. en W. stellen voor, K. Evenblij geen vergunning te verleenen voor de op richting van een electrische bakkerij in de Jan van Goyenstraat. Zij gronden dit voor stel tot weigering op het feit, dat het de be doeling is van den raad, inrichtingen volgens de Hinderwet uit het park Bronstêe te weren, B. en W. zijn van oordeel, dat het landelijke en rustige in die omgeving zoo veel mogelijk moet behouden blijven. B. en W. stellen voor, de ontwerp- steunregeling voor de werkloozen aldus te wijzigen, dat van de inkomsten, zoo van den ondersteunde zelf, als van de leden van diens gezin, 54 in mindering wordt gebracht op zijn steun in plaats van 2/3, zooals tot nu toe gebruikelijk is. B. en W. stellen voor, zich te vereenï- gen met de door Ged. Staten ontworpen salarisregeling voor den burgemeester en secretaris. Verder mèenen zij, dat ook het salaris van deh ontvanger verhóógd inoét wprden, doch waar de gemeenteraad een dergelijk voorstel op 17 September 1.1, verwierp, doen zij geen voorstel te dezer zake, B. en W. stellen voor, van de N.V. Mij, tot Exploitatie van Onroerende Goederen „Heemstede" g-atis te aanvaarden 50 M2 grond, gelegen nabij de Hendrik de Keyser- laan. Statuten. De Staatscourant bevat de statuten van de N.V. Brands en Co's Graan-, Zaad- en Kunstme'ststoffenhandel, a'hier. Gevonden voorwerpen, Terug te beko men bij: Koops, Overboschlaan 5, een jonge Duitsche herdershond; H. Opstal, Heeren- weg 37, een damesschoen; J. van Schie, Leidschevaartweg 191een overschoen; Zür Mhien, Leidschevaartweg 137, een huissleu tel; UijlenbrOek, Pijlslaan 25, 3 .zakken an- thraciet; P. Prins, Molenwerfslaan 92, een rozenkrans; Korb, Schouwbrockerstraat 14, een nappa handschoen; Th. van Ree, Camp- laan 18, een reticule; C. Verdonkschot, Vcorweg 47, een paars kleurig taschje; H. Nijman, Tulpenstraat 35rood, Haarlem, een portemonnaie; E. Gou, Verspronckweg 15, Haarlem, een zilveren dames-armband-hor loge; Sijmons Havenstraat 23, een zwarte heerenhoed; Bureau van Politie, Raadhuis straat, een rijwielbelastingmerk. BAARN, 14 Dec. Ex-keizer Wilhelm heeft in dc afgeloopen week aan alle be hoeftige weduwen te Doorn, een partij brandhout ten geschenke gegeven. De ex- keizer was den menschen zelf behulpzaam bij het opladen van het hout op de karren. Bovendien ontving elk een klein geschenk en een foto van den gever. LEIDEN 14 Deo De politie hier heeft gearresteerd den 30-jarigen J. D. als ver dacht van verduistering van circa 3000 ten nadeele van de fa B. te Utrecht. KATWIJK a.d. RIJN, 14 Dec. Toen gisteren een paard gedood zou worden in een paardenslachterij alhier spreng de ko gel door den kop van hei uier en trof den toeschouwenden H. Zwanenburg in de buik In ernstigen toestand moest deze opgeno men worden in het Academisch Ziekenhuis. BERLIJN. 14 Dec. Uit Shanghai wordt gemeld, dat de tegenstander van Tsang-tso- Lin, Kuo-Sung-Ling voornemens is* fn Mandsjoerije na dc verovering van Mock- den, de sovjet-republiek uit te roepen. Japan zou reeds 2 divisies te Korea ge land hebber en een algemeene mobilisatie onder de oogen zien, indien het bolsjewisme zegevieren zou. BERLIJN, 14 Dec. Volgens te Londc- uit Bagdad ontvangen bericht opende de Anglo-Persian Company bij Kanah in Irak nieuwe petroieumveiden met een jaarop- '"T v ■- -/ 4 - - v voor fraaiste watervogel brengst van ongeveer 1 millioen ton.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2