NIEUWE HAARLEMSGHE COURANT NIEUWJAARSWENSCH Woensdag 16 December 1925 50ste Jaargang No. 16126 Dit nummer bestaat uit 6 bladzijden Eerste Blad E«n tikje Fransch. 3INNENLANDSCH NIEUWS De politieke crisis. Agenda 17 December Evenals vorige jaren bieden wij ook dit jaar weder de gelegenheid tegen vergoeding van slechts f 0.60 een NIEUWJAARSGROET in onze te plaatsen, welke 4 regels plaatsruimte mag beslaan. Groote advertentiën elke regel meer, 15 cent extra. De abonné's welke van deze meer en meer gebruikelijke wijze van „wenschen aanbieden" gebruik willen maken, worden beleefd verzocht onderstaande bon ten spoedigste duidelijk ingevuld met toevoeging van faan ons bureau Nassaulaan 49, Se Haarlem te doen bezorgen. Ook onzen courantenbezorgers en agenten kan de inge vulde bon ter hand worden gesteld. Ondergeteekende verzoekt plaatsing van onderstaanden NIEUWJAARSGROET in het nummer van 31 December. (Het bedrag ad f.gaat hierbij). duidelijk met potlood invullen. DE KWESTIE VAN EEN EIGEN BEURSGEBOUW VOOR BLOEMBOLLEN CULTUUR. De Bond van Bloembollen handelaren wil een eigen gebouw met medewerking van Bloembollencultuur. Voor de Stille Armen. Diefstal. Verduistering. Haarlemsche Orkestvereeniging. De Int. Vcorjaars-BIoemententoon- steüing 1925. Harmonie „Crescendo". De begrafenis van den betreurden heer H. J. v. Veen, te Beverwijk, die op droevige wijze om het leven kwam. De ijsbaan geopend. Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. Mevr. E. M. A. van Lennep-Van Eegken. t W aterpacht-Coinmissie. TOONEEL. Aanbesteding. Postduivenver. „De Snel vlieger." Tehuis voor Ouden van Dagen te Haarlem. De Diaconie der Gereformeerde Kerk alhier zal in haar stichting aan de Heerenvest een tehuis voor ouden van dagen oprichten. Faillissementen. J. J. WEBER ZOON Koningstraat 10 Haarlem. OPTICIENS FABRIKANTEN Telegraphisch Weerbericht Salaris-actie voor de Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Bekroningen. HOCKEY. abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Per week 0.2b Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij Vooruitbetaling 3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. lelefoon No. 13866 (3 lijnen). Postrekening No. 5970. NIEUWE HAARLEMSGHE COURANT Bij contract belangrijke koriinjt Advertentiën 35 cents i*3 regel Advertenties tusschen den tekst, als ingezonaen mededeeling, 60 ct per regel, op de le pagina's 75 ct per regeL Vraag- en aanbod-adver- tentiën 14 regels 60 ct. per plaatsing; elke regel meer 15 ct bij vooruitbetaling. Alle abonne s op dit blad zijn, ingevolge de verzekeringsvoorwaarden •egen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen: i «UUU." Levenslange geheeie ongeschiktheid tot werken door fJZf] bij een ongeval met f O; ft bij verlies van een hand, f IOC bij Les van beiae armen, beide beenen of beide oo'gen: 1 /<JU> doodelijken afloop: 1 «v U," een voet of een oog: 1 t dui verlies van een f Cft M bij 'n breuk van f (O duim of wijsvinger: JU. been of arm: ItU» bij verlies v. een andere vinger. Wij, Nederlanders, vormen toch een eigen aardig soort volk. Wij hebben nu weer eens een kabinetscrisis, die al 35 dagen duurt en mogelijk nog wel eenigen tijd in beslag zal nemen, nadat nog geen vier maanden tevoren bijna een volle maand was gewerkt om een regeering in elkaar te zetten. Twee jaren geleden hadden we een regeeringscrisis, die 74 dagen duurde en zoo kennen wij nog meer van die perioden mét demissionaire regee ringen, perioden, welke vijf, zes en meer Weken duurden. Eén buitenlandsch gezant heeft eens de geestige opmerking gemaakt: bij ons leeft een regeering even lang als bij U een ministercrisis duurt En er schuilt veel waar* in dit gezegde. In Frankrijk viel on langs het kabinet-Painlevé op 22 November, dus- elf dagen na het befaamde Kamervotum, hetwelk bij ons een einde maakte aan het leven van het kabinet-Colijn. De oplossing der crisis was daar zeker ook niet gemakke lijk. Achtereenvolgens werden Briand, Dou- mer en Herriot belast met de vorming van een nieuwe regeering. Alle drie gaven bin nen één week te kennen niet te kunnen sla gen, waarna Briand opnieuw werd aangewe zen. En op 30 November had deze zijn mi nisterie voor elkaar. Op 1 December was hij te Londen, teekende het verdrag van Lo carno, een wereldgebeurtenis. Op 2 Decem ber werden onder de kracht van zijn welspre kendheid in de Kamer de financieele wetten aangenomen en den volgenden dag in den Senaat. De regeering leeft daar al weer zóó intens, dat we bijna bang worden, dat Frank rijk een nieuwe kabinetscrisis zal hebben, alvorens de onze is opgelost. Er gebeurde daar nog meer onder de nieu we regeering-Briand. Onder het vorige Fransche Kabinet, waarin Briand nog geen premier, maar enkel minister van buitenland- sche zaken was, wist hij een oplossing aan de hand te doen voor het nare conflict tus schen Frankrijk en het Vaticaan, ontstaan door de afstemming van het crediet voor hei gezantschap bij den Paus. Toen Briand nu begin December als premier in de Kamer verscheen, probeerde een ma?onieke groep hem den voet dwars te zetten door opnieuw een motie in te dienen, om den gezantschaps- post bij het Vaticaan af te schaffen.- Maar Briand wist den toeleg te verijdelen; hij. een maal de voorstander van scheiding van Kerk en Staat, begrijpt de dwaasheid en het na tionale gevaar voor zijn land, dat niet verte genwoordigd zou zijn, waar vier en twintig andere landen wel hun luisterposten hebben. En hij wist zijn belagers af te slaan. Zoo spreekt het verstand in de Fransche politiek! We gaan verder. Frankrijk behoudt zijn ge zant bij het Vaticaan en den pauselijken ge zant te Parijs, mgr. Ceretti wordt in het consistorie van Maandag 14 December tot Kardinaal der Roomsche Kerk gecreëerd. De Fransche Staat kan deze hooge onderschei ding, verleend aan een bij hem geaccredi teerd gezant, niet onverschillig aanzien. De Fransche president zal den pauselijken nun tius dan ook a.s. Maandag ontvangen en in tegenwoordigheid van president Doumergue zal de Kardinaal-Aartsbisschop van Parijs, mgr. Dubois, mgr. Ceretti de teekenen van zijn nieuwe waardigheid overhandigen. Het gebruik schrijit voor, dat de president van de Fransche republiek zelf den nuntius den Kardinaalshoed opzet. Zoo gebeurde in 1896, toen Felix Faure, als president der repu bliek mgr. Ferrata, den toenmaligen nuntius, den Kardinaalshoed opzette. Maar.... Dou mergue is protestant. Men kan dus moeilijk van hem vergen, dat hij een prins der Room sche Kerk kroont. Geen nood; de buigzame Fransche geest redt zich gemakkelijk uit zulke moeilijkheden. Het hoofd van den Staat ontvangt den Nuntius, wenscht hem geluk met zijn hooge onderscheiding en een oudere prins der Roomsche Kerk, mgr Dubois, ver richt de plechtigheid. Daarna biedt Doumer gue den Nuntius een maaltijd aan, waaraan ook Briand en andere met mgr. Ceretti be vriende diplomaten zullen aanzitten. Zoo lost men in Frankrijk moeilijkheden op. Wij geven toe, dat wij in veel onze Hol- landsche degelijkheid niet voor de Fransche wuftheid zouden willen ruilen; dat er in onze bedaarde weloverwogenheid veel goeds schuilt. Maar er zijn uitersten. En wanneer wij nu eenerzijds in ons land drie politieke partijen zien, die hun samengaan op den grondslag der christelijke beginselen erken nen als een weldaad, een zegen voor land en volk en wij zien anderzijds, dat na 'n veertig jarige samenwerking deze drie groepen stui ten op de moeilijkheid van een Nederland schen post bij het Vaticaan; dat men na we ken zoeken maar geen uitweg weet te vinden en ten slotte aan die Hollandsche stijfheid en onbuigzaamheid dien zegen voor land en volk opoffert, dan komt men tot de verzuchting; Heer, geef ons een tikje van den Franschen, soepelen geest! DE POGINGEN VAN DR. DE VISSER. De aftredende Katholieke Ministers aangezocht voor een nieuw Kabinet, Naar de „Maasbode" verneemt, heeft Dr. De Visser thans verschillende leden van het demissionnaire kabinet aangezocht om over te gaan in een door hem te vormen ministerie. Deze uitnoodiging is o.m. ook gericht tol de vier Katholieke ministers. Sociëteit „St. Bavo". Geloof en Weten schap, kwart over 8. Casano, 8 uur. Esperanto, 8 uur. Jongevrouwenbond, 8 uur. Proza en Poëzie, 8 uur. Bak kers, 8 uur. Restaurant „De Kroon", Groofe Markt. Departement Haarlem der Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, 8 uur. ,,De Kroon" Groote Markt. Alliance Frantjaise, half 9. Gem. Concertgebouw. Ledenconcerf H. ,0. V., kwart over 8. Bloemendaal. Gemeenteraad, 10 uur. Heemstede. Gemeenteraad, 8 uur. Zandvoort. Gemeenteraad, half 8. De Kroon Bioscoopvoorstelling 8 uur. Luxor Theater. Bioscoopvoorstelling, 8 uur Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus Liefdewerk, Zoetestraaf 11 El- ken Donderdag van 89 54 uur. R.-K. Arbeidsbeurs voor mannen en jon gens Sociteit St Bavo, Smedestraat 23, Telefoon 10049 Alle werkdagen van 9half 9 uur. 's-Zaterdags alleen van L. S. 92 en van 2654 en 's-avonds van half 8half 9 uur. R.-K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen Bloem- hofstraaf 1 Alle werkdagen van v.m S012 uur des middags van 24 uur, en s avonds van 89 uur behalve Zaterdag avond Tel. 11671. Arbeidsbeurs voor R.-K. Ziekenvernieegsters (uitgaande van den Ned. R. K. Bond van Ziekenverpleegsters) Aanbiedingen en aanvragen voor verpléegsters aan het Bu reau BI.weg 309 Overveen (dr. C. Bosch). R.-K. Leeszaal en uitleenbibliotheek Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 10—12 van 25 en van 710 uur. be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitleenen van boeken van 2 tot 5 uur en van 7—9 uur Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken St. Marthavereeniging. Bloemhofsfr.i; Zon dags en Woensdags van 8—10 uur, n.nj. gezellig samenzijn voor Hollandsche meis jes, die hier geen tehuis hebben Tel. 11671. R.-K. Bevolkingsbureau. Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 8—10 uur op Maandag-, Woensdags- en Vrijdag avond. St. Elisabeth's Vereeniging 'Jansstraaf Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S. E. V. Maan dags van 23 uur Donderdag van 12. R.-K. Kraamverzorging van de Derde Orde St. Franciscus. Aanvragen ook voor niet leden van de Derde Orde te richten tot Mevr. Coebergh, Ged. Oude Gracht 74, dés Dinsdags van 23 uur. Eerste Hulp bij Ongelukken. (Snelverband) Centrale post Tel. 11111 en verder bij de IedeS) te kennen aan het zwart schild mei wit kruis aan den huisgevel. Reddingsbrigade voor Drenkelingen verstikking, electriciteitsongevallen Zooals bekend, zijn in de vorige vergade ring van de Algemeene Vereeniging vonr Bloembollencultuur de voorstellen betref fende de-stichting van een eigen Beursge bouw verworpen^ Bij die verworpen voorstellen was er ook een om het gebouw in Hillegom te vesti gen. De Bond van Bloembollenhandelaren had de vestiging van het gebouw te Hille- gom aanbevolen en medegedeeld dat bij verwerping kans bestond, dat de Bond een eigen gebouw te Hillegom zou stichten. Fr is toen een commissie benoemd, om deze zaak (verder voor te bereiden en in de gisteren te Hillegom gehouden vergade ring van den Bond van Bloembollenhandela ren werd de zaak verder besp-olcen. De commissie, bestaande uit de heeren C. Alkemade Az„ J. Grullemans Sr., J. Koning, M. Veldhuyzen van Zanten, R. Veldhuyzen van Zanten A. v. d Voort, T. v. Waveren en H. v. Zonneveld, bracht rapport over deze aangelegenheid uit. Na besoreking van het vraagstuk werd besloten, dat de Bond van Bloembollenhan delaren plannen zal gereed maken voor het bouwen van een Centraal Gebouw in Hille gom, mits de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur hiertoe medewerking verleent. Mocht dit niet het geval bli;ken te zijn, dan zullen in een nieuwe vergadering van den Bond van Boembollenhandelaren nadere plannen worden besproken. Ingekomen: Van een niet-Katholiek 10. Vóór eenige weken kwam de vrachtrij der D. B. te Halfweg met paard en wagen van de richting Amsterdam die gemeente binnenrijden, zonder dat zijn wagen voor zien was van de voorgeschreven verlich ting. Wat te doen? Doorrijden durfde hij niet, uit vrees voor de politie. Plotseling kwam de oplossing. Vanwege het gemeen telijk Electriciteitsbedrijf was een tweetal z.g. stormlampen geplaatst in de Minister Cort van der Lindenstraat te Halfweg, bi) een opgraving daar ter plaatse. Uit den brand, dacht B„ ik neem een van die bran dende lantaarns en kom veilig thuis. En dat gebeurde. Hij sprong van zijn wagen en maakte zich fluks meester van een der toortsen. Hij heeft misschien wel het voor nemen gehad die lantaarn terug te bezor gen ter bestemder plaatse, doch tot dat goede voornemen is het niet gekomen. Ds lantaarn bleef weg. Aangifte geschiedde bij de politie, wien het mocht gelukken de lantaarn en tevens den dader op te sporen. Aan M. v. d. V., motorschipper, wonen de te Haarlemmermeer, was door de sui kerfabriek „Holland" te Halfweg opgedra gen een vracht suikerbieten te halen le Texel. Daarvoor heeft hij op zijn verzoek een voorschot van 80 ontvangen, hetwelk zou verrekend worden wanneer hij met zijn vracht was gearriveerd, v, d. V. is echter nimmer met een vracht bieten uit Texel aan de fabriek gekomen, terwijl hij tevens vergeten heeft het ontvangen voor schot aan de fabriek terug te betalen. Aan gifte bij de politie geschiedde en proces verbaal volgde. Aanstaanden Vrijdag zal een algemeene ledenvergadering gehouden worden van de H. O. V. in een der zalen van „Brinkmann", Groote Markt, des avonds te 8 uur. Aan de orde komt de verkiezing van een Westuur. De rekening van de Internationale Voor- jaars Bloemententoonstelling Heemstede 1925 uitgebracht, door een commissie uit het hoofdbestuur der Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur is vastgesteld en sluit met een klein voordeelig saldo. Door de muziekvereeniging „Harmonie Crescendo", wordt op Zaterdag 19 Decem ber 1925, des avonds 8 uur, een uitvoering gegeven in de Gem. Concertzaal. Welwillende medewerking wordt verleend door den heer Den Exter, solo-clarinettist, mej. Kcrkhoff, piano en het vocaal kwartet „Euphonia". Hedenmiddag te ongeveer half twee werd de ijsbaan aan de Kleverlaan geopend. Het ijs, dat' in de dooiperiode op som mige plaatsen van de baan geheel verdwe nen was, is thans beter dan de vorige maal. De baan is sterker en gladder. In de op Donderdag 10 December gehou den vergadering van de Algemeene Vereeni ging voor Bloemenbollencultuur, werd, aldus het „Weekblad voor Bloembollencultuur", het besbit genomen om dc publicatie van de Lëidsctetraat, en sedert November 1914 lOoOste uitspraak van het Scheidsgerecht _f voorstelling, welke eer maar zelden aan volksvoorstellingen bewezen wordt. Dus was de zaal goed bezet. Er werd flink geklapt; er waren veel bloemen, ook voor den schrijver, die op het tooneel, fe midden der spelers werd gecomplimenteerd. In het Diacojjessenhuis is overleden me vrouw E. M. A. van Lennep-Van Eeghen. Mevrouw Van Lennep stichtte in Febru ari 1893 het Doorgangshuis te Haarlem,. Aan vankelijk was het gebouw op den Kouden- horn gevestigd tot 1895 van 1895 tot 1914 in voor den Bloembollenhandel aan te grijpen om namens de vereeniging aan het Scheids gerecht hulde te brengen. De gelegenheid daartoe zal o.m. bestaan aan een maaltijd, die het Hoofdbestuur op Maandag 21 Dec. a.s. aan den voorzitter en de plaatsvervan- genden secretaris en alle leden van het Scheidsgerecht zal aanbieden. De jaarlijksche alg.em.eene vergadering Jer commissie voor de Nomenclatuur zal op Maandag 28 December worden bijeengeroe pen. Een commissie wordt benoemd, die aan 'iet Hoofdbestuur prae-advies zal uitbren gen over het voorontwerp van wet tot ver- bindend-verkla-en van arbeidsovereenkom sten. In deze commissie nemen zitting de heeren Th. Jonkheer en J. Pereboom, ter wijl de heer W. A. Philippo verzocht zal vorden er tevens deel van uit te maken. Hier ter stede is opgericht een commis sie voor het pachten van vischwater, als /oorbehoedmiddel tegen het belasten van 'en Hengel als sportvermaak. Aangesloten zijn reeds 10 vereenigingen. Het secretariaat wordt waa-genomen door den heer N. Venema, Pladellestr. 22, die gaarne aan allen verdere inlichtingen ver strekt. Tieneke, door Jhr. van Riemsdijk. Rotterd. Hofstad-Tooneel. Onlangs is gepoogd een van Shakespeare s drama's te moderniseCren, door de opvoe ring van Hamlet in smoking. De proef is een mislukking gebleken, wat ons niet be hoeft te verwonderen: bij efen ouden ridder behoort nu eenmaal een harnas of een wij de mantel. Men moet alles in zijn stijl en in zijn sfeer laten; zelfs een tooneeldraak kan men niet straffeloos zijn stijl ontnemen. Wij mogen ze wel, nu en dan. die sterke speelstukken, waarbij eenige dooden over de palnken tuimelen, waar de wraak loeit en de haat met oogen als vurige kolen, uit donkere hoeken loert. Zoo'n enkele maal kunnen zij zelfs goed werk doen, om hef verschil tusschen tooneelkunst en tooneel- spel weer eens te laten uitkomen. Maar men geve ons geen draak in een colbertje, dat is erger dan Hamlet in smoking. Het gegeven, door jhr. van Riemsdijk ge bruikt, voor zijn nieuw spel „Tieneke", had een flink ouderwetsch sensatiestuk kunnen worden, wanneer hij maar niet gepoogd had er een modern „familiespel" van te maken. Een bankier-weduwnaar met vier grooie kinderen tusschen 16 en 23 jaar, en een feeks van een schoonmoeder, douairière van Nigtevegt! om zijn huishouden te bestieren, deze bankier wordt verliefd op zijn typiste, een 25-jarig meisje, van afkomst vondeling. De familie verzet zich tot de tanden gewa pend, met schoonmoeder aan hef hoofd en in het eerste gelid des bankiers broer, een medicus-alcoholist, die het heele tweede be drijf drie kwartier lang sherry drinkt en grove taal uitslaat, tol hij dronken in een stoel ligt. Dit bedrijf doet wat al te sterk aan Heyerman's „Schakels" denken! En het eveneens eindeloos lange derde bedrijf laat ons de schoone typiste zien, al maar grij pend naar haar hart, dat zoo'n pijn doet, niet enkel om den smaad en de beleedi- gingen, welke haar van de bovenburen, haar toekomstige schoonmoeder en aan te nemen kinderen geworden, maar ook othdat zij aan hef einde aan een hartverlamming moet be- bezwijken. Geef ons nu en dan een flink speelstuk; we weten een Hinken draak en ook een tranen afpersend melodrama te waardeeren. Maar doe het dan in stijl, met dolken en vergift1, met moorden en doodslagen, maar niet met schrijfmachines en fonograafplaten, met een dronken dokter en een hartkwaal. Het spel van Louis Gimberg, Wilhelmina Schwab en Hermann Schwab was, waf men van artisten verwacht. Alleen had Schwab zich een wat al te onguren kop gemaakt, om zijn neiging tot den draak te demon- streeren. Kitty PerinKluppeli speelde Tie neke, bewonderenswaardig om haar uithou dingsvermogen in een rol, die physiek zoo veel vergde. De première was afgestaan voor volks in de Cruquiusstraat. Van de oprichting af was de overledene bestuurslid van het Door gangshuis. De uitslag van de aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis en bloembollen- schuur voor rekening van de heeren Griek- spoor en Trommel was het als volgtMetsel werk J. V. Loon f 2160 H. Terreehorst f 1944 P. v. d. Zwaard Jzn f 1892 D. Ter- reehorst f 1£18K. WA. Terreehorst f1795. Timmerwerk H. de Wilde f 3225 G. Mosselman f 2900 C. Luik f 2799,98 j.. v. d. Bosch f 2550 Gebr. den Oude f 2483 Gebr. Moolhuize f 2391,15. Schilderwerk P. v. d. Zwaard Lzn. f 579; K. Pannekoek f 520 J. Dobber f 495 G. Wesselius f '485 P. v. d. Velden f 469 D. de Vor f 465 en J. Helstoot f 450. Het werk is gegund aan de laagste inschrij vers. Het 50-jarig jubileum der Postduivenver. „De Snelvlieger" wordt herdacht door het geven van 'n groote tentoonstelling met me dewerking van den Haarlemschen Sierduiven- bond, op Zaterdag 19 Dec. en Zondzg 20 Dec. a.s. in het gebouw St. Bavo. Voor deze ten toonstelling zijn ingeschreven een 700-tal vogels waaronder een kerncollectie schoone exemplaren. Reeds zijn er 200 eereprijzen beschikbaar gesteld waaronder ook de medail le van de gemeente Haarlem, die gewonnen moet worden voor de schoonste vogel der tentoonstelling (eigen hok.) VRIJDAG is de keuringsdag, er zullen 4 keurmeesters de jury uitmaken, welk meer dan 100 klassen zal moeten keuren en dus een zwaren taak op zich neemt. Als attractie zal evenals vorig jaar de 50ste, 100ste, 150st enz. bezoeker een duif, postduif of sierduif cadeau ontvangen. De entree-prijzen zijn zoo goedkoop moge lijk gesteld, zoodat een ieder daarvan gebruik kan maken. 15 December 1925 werden in staat van faillissement verklaard: Mej. A, P. Mulder, winkelierster in schoe nen, Wagenweg 1, te Haarlem; curator mr. P. Tjeenk Willink, te Haarlem. H. Visser, slager, te Haarlem, Cornelis- steeg 12 en J. Th, Andringa, slager, te Haar lem. Wolstraat 15, gehandeld hebbende on der de firma Visser Andringa; curator mr. dr. W. P. Vis, Haarlem. Th. J. Klepper, handelaar in visch. wo nende te Monnikendam; curator mr. H. H. Riepma, te Edam. R.-C. in al deze faillissementen jhr. mr. R. de Marees van Swinderen. Opgeheven werden de faillissementen van; Leo Roozen, handelaar in bloembollen en zaden, te Bennebroek; curator mr. V. de Ryke, te Haarlem. J, Landa, kleermaker, te Santpoort, Bloe- mendaalscheweg 88; curator mr. J. V', van Rees, te Haarlem. F. Roza en A. Pillon. handelende onder den naam „Italiaansche Terrazzovloeren Maatschappij", te Haarlem. Hagestraat 47; curator mr. G. W, C. Pliester, te Haarlem. Geëindigd is het faillissement door het verbindend worden der uitdeelingslijst van: A. C. van Nes, destijds wonende te Haar lem; curator mr. P. Tideman, te Haarlem. Mr. Silvain Groen werd tot curator be noemd in de faillissementen, waarin wijlen mr. F. Willekes Macdonald, alhier, werd be noemd, n.L: A. C. Appelboom, te Wormer, failliet ver klaard 9 Januari 1917; J. W. F. van Dijk, vroeger te IJmuiden, idem 3 April 1917; B. J. Vos van Zalinge, t« Haarlem, idem 14 SF Barometerstand 9 uur v.m.: 772. Vooruit. Licht op. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken te 4.14. Medegedeeld door het Kon MeteoroL Instituut te De Bilt Verricht naar waarnemingen in den mor gen van 16 December. Hoogste Barometerstand 772.0 m.M. te Valentia. Laagste Barometerstand 747.6 m.Wf. te Andaenes. Verwachting van den avond van 16 tot den avond van 17 December: Zwakke tot matigen veranderlijken wind, later uit westelijke richtingen, nevelig tot zwaarbewolkt, wellicht eenige sneeuw of regen, afnemende vorst in het oosten, later lichte dooi. Mei 1918; P. van Langen Jr., te Purmerend, idem 2 November 1920 en A. Crammer, te Zaandam, idem 2 November 1920. De besturen van den Nederl. R. K. Bond van Handels-, Kan'.oor- en Winkelbedienden St. Franciscus van Assisië1' en de Nederl. Vereeniging van Christelijke Kantoor- en Handelsbedienden, hebben per circulaire het verzoek gericht tot Heeren Patroons in Han del en Industrie, om bij de komende jaar wisseling de salarissen van het kantoor-, winkel- magazijn- en reizigerspersoneel meer in evenwicht te brengen met den hui- digen levensstandaard en waar de gebruike lijke gratificaties en (of) tantièmes opge schort waren, deze weer in te voeren, opdat de achterstand welke in tal van gezinnen is ontstaan, eenigszins. kan wórden ingehaald. Eveneens hebben beiden besturen zich gewend tot den Directeur-Generaal der Pos terijen en Telegrafie met verzoek om een onderhoud, in verband met een vraag aan de Kamer van Koophandel naar haar standpunt in zake de afschaffing van de derde postbe stelling. Op de nationale gehouden Pluimvee tentoonstelling te Heemstede op 12 en 13 December, behaalden de volgende leden van „Nut en Sport" te Haarlem de volgende be kroningen: Afd. Groote Hoenders: Kees Misset met 29 No., 2 zilveren bekers en 1 groote zilveren medaille, benevens 11 1ste prijzen, 7 2de prijzen, 3 4de prijzen en 1 zeer eervolle vermelding plus 7 eere prijzen; J, C. Kuyken, 1 inzending, 1 1ste pr.; J. J. v. Koperen, 1 inzending, 1 1ste en 1 eere prijs; H. R. Saager, 1 inzending, 1 1ste en 4 eere prijzen, Afdeeling Krielhoenders. H. W. v. Dort met 14 No., I zilveren beker, 1 zilveren medaille, 6 1ste prijzen, 6 2de prijzen en 1 zeer eervolle vermelding plus 7 eere prijzen; A. G. v. Servellen met 4 No., 3 1ste prijzen, 1 2de prijs en 4 eere prijzen; J. C. Kuyken met 2 No., 1 1ste en 1 eere en 1 2de prijs. Afdeeling Konijnen. P. Koster 5 voor groot ras, van een kleur 1 ras, 2 1ste en 2 eere prijzen, 2 2de prijzen en 1 3de prijs, 5 nummers; H. Beenders, 4 inzendingen, 2 1ste, 3 eere prijzen en 1 3de prijs; J. v. Wamel, 3 inzendingen, 1 1ste en 1 eere prijs en 2 2de prijzen; B. v. Eerde, 2 inzendingen, 1ste prijs; G. de Jen, 1 inz., lste en 1 eere prijs. COMPETITIE NEDERL. BILJARTBOND. Donderdagavond 8 uur ontmoeten de Biljartclubs „D. O. S." (Schoten) en „Krijt op Tijd" (Zaandam) elkaar in café v. Trigt aan het Soendaplein voor de competitie van den Nederl. Biljartbond Afd. IL Het beloofd een aardige wedstrijd te worden. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN. Ontmoetingen tegen België es Duitschland. Wij ontvingen het volgende bericht: Na gehouden besprekingen en gevoerde corres pondentie met den Belgischen en den Duit- schenHockeybond is 't den Nederlandschen Hockey- en Bandy Bond mogen gelukken voor dit seizoen een tweetal internationale ontmoetingen vast te stellen voor een ver tegenwoordigend Nederlandsch elftal. Za terdag 23 Januari 1926 zal op het terrein van de Antwerpsche Football Club, die haar terrein hiervoor belangeloos beschikbaar heeft gesteld, een wedstrijd gespeeld wor den tusschen de vertegenwoordigende hoc- key-elftallen van België en Nederland. Dc winnaar ontvangt de door bovengemelde vereeniging beschikbaar gestelde fraaie be ker voor een jaar in zijn bezit. Vervolgens wordt op Zondag 28 Februari 1926 in ons land een wedstrijd gespeeld tusschen een officieel elftal van den Duitschea Hockey Bond en ons nationale hockey-elftal, welke ontmoeting waarschijnlijk in Amsterdam zal plaats vinden. Zoowel de Belgische als de Duitsche ploeg zullen op volle sterkte zijn, zoodat ons nationale elftal geen gemakke lijke taak wacht. Ten einde nu een zoo goed mogelijk elftal samen te stellen heeft 't bestuur van den Nederlandschen Hockey cn Bandy Bond besloten a.s. Zondag 20 De cember te Hilversum een oefendag te or- ganiseeren voor die elftallen welke deel nemen aan de competitie volgens Interna tionale Regels. Het Bondsbestuur heeft zoodoende ge legenheid zich een oordeel te vormen over de verschillende spelers en zal na afloop der dien dag te spelen wedstrijden twee elftallen samenstellen, die Zondag 10 Ja nuari 1926 een wedstrijd tegen elkaar zul len spelen. Na dezen wedstrijd zal het Ne derlandsch elftal worden gekozen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 1