'tin i It Mm Tl arrons Glacés In terrines en erentes TEMGEMBER ut MMiiNim Kruisstraat No. 35 erstiJoom-Zrlikilen nplsclig Plumpudding Paté de foies gras marktnieuwsT OOKRiBBE N VRAAGT voor direct EEN MEISJE INGEZONDEN. SCHANDALIG BEDROG DER WERK- LOOZEN. UIT DEN OMTREK. OVERVEEN. BLOEMENDAAL. SCHOTEN. HEEMSTEDE. STADSNIEUWS. Douche-baden. Hinderwet. Hel klokkenspel der Groote Kerk behoeft verbetering. Gevonden dieren en voorwerpen. CRACKERS is> 25-35 SNOW-BALLS, PISTACHES. auciesson defoies gras truffé filet de Haring a la tartare iVJaquereaux, See Ravigctte-CAVIAR- Lekkerbekjes in Remoulade elons Glacés pruneaux fourrés Fruit confits in origineele en luxe verpakking 1.25 - 1.40 - 3.00 - 5.25 Delicatessenhandel Telefoon 10002—10322 OSCAR KEIP OPTICIEN Groote Houtstraat 137 KERSTGESCHENKEN PRACTISCH EN WELKOM 3TOCHVIWASSCHERIJ „DE NIJVERHEID" Jac. J. v. Leuven, Amsterdamschevaart 26-28 voor de STOOIWIYIANGE... (Voor den inbond Tan deze Rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk.. Hooggeachte Redactie! _M3g ik U beleefd plaatsing vragen in Uw biad vcor het volgende? In het nummer van 11 December 1.1. kcm: onder «Wijk-aan-Zee" het volgende be richt voor: „De Rtiwc^. Betreffende de kwestie van den Reiweg valt nc-z 'te melden, dat men in be/oegde kringen van meening is, dat overwogen zal moeten worden of de reddingboot niet verplaatst kan worden naar het zeestrand, richting IJmuiden, Wellicht zou 1.1 muiden-Ncord en Wiik-aan-Zee één station kunnen worden en de bemanning, dan geheel of gedeeltelijk uit zeel.eden kunnen beslaan. Reeds thans is men niet u.tsluitend op 3e reddingboot, thans te Wijk-aan-Zee g'estationneurd, aangewezen; in IJmuiden wordt zcoiets direct bemerkt en is men met het noodige materieel spoe dig aanwezig." Wie deze inzender is, weet :k niet en wil ik niet.... vermoeden zelfs, maar hij spreekt zonder kennis van zaken, hetgeen een gelegenhe.ds-ccrrespcndeniie niet zoo erg kwalijk genomen moet worden. Ik wensch alleen de zaak wat recht te zetten en ie bewijzen dat de man maar wat schrijft, misschien onbewust, dat hij de plank lee'iijk mis is. Wie zijn die „bevoegde kringen"? Er is in deze maar één be voegde kring" en dït is het Bestuur der Reddingmaaischappij te Amsterdam. Ik meende direct tegen dat plaatselijk bericht te schrijven, doch het was mij be kend, dat hier eene vergader.ng van onze PI. Commissie zou plaats hebben met den Heer Secretaris van genoemd Bestuur. Van dezen heer zou ik zekerheid kunnen ver krijgen. Ik kan nu den inzender meedeelen, dat men in den „bevoegden kring" er niet aan denkt, het boothuis, alhier, te ver plaatsen naar het strand. Dc „bevoegde kr.ngen" zijn dus uit den duim gezogen. V oorts kan men tusschen de regels lezen, dat de inzender niet veel verwacht van de bemana.ng der reddingboot, alhier. omdat het geen zeelieden zijn. Hij meent dus, dat een zeeman een beter roeier in de redding boot i^ dan een niet-zeeman. Al moet een zeeman (matroos) wel eens met de viet naar den wal, daarom kan hij nog niet roeien in een reddingboot, bij ruwe zee. Vroeger was hier een oud-zeeman bootsman onzer reddingboot. Nu: hij was een sukkel, een stumper. Ik kan den inzender gerust stellen en verzekeren, dat wij tegenwoordig een uitstekende bemanning hebben m de reddingboot. Is de inzender van eene tegen overgestelde meening, dan verZoek ik hem beleeld, die meening aan te toonen en te bewijzen. Ik vrees niet, dat hij te voor naam is om te antwoorden, maar dat hij zijn bewijs niet kan leveren en daarom zal zwijgen als het graf. Een tweede domhe.d, ik bedoel vergis sing, is, als zou men te IJmuiden direct elke stranding kunnen waarnemen. Als Hoofd der Kustwacht weet ik dit beter. Ongeveer 2 K. M. bezu.den cn ook zooveel benoorden Wijk-aan-Zee kan men op semaphore te IJmuiden geen stranding waarnemen, hoogstens vermoeden. Toen in Oct. 1923 de „Heemskerk" bij Wijk-aan-Zee strandde, werd er uit IJmuiden getelefo neerd, dat er een trawler op drift was ge raakt met 3 man aan boord en dat het schip sterk naar het Noorden g ng en dat men te Wlik-aan-Zee goed moest uitkijken. Toen dat bericht was opgenomen door mij en iemand direct ging kijken, was de „Heemskerk" al gestrand. De inzender kan het voorloopig hiermee doen en eerst mij eens het gevraagde ant woord of bewijs geven. Ik zou hem wel willen aanraden zich met met het redding wezen te bemoeien cm geen onbekookte ocrdeelen uit te spreken. U dankend voor de plaatsing, geachte Redactie, Uw dw dn. H. v. d. ZANT, Secr. der PI. Comrr an Bestuur der Reddmgmaaatschappij Wijk-aan-Zee, 17 Dec. 1925. feert ge weer uw grage maag op erwten-1 soep met' een kluifje en dampende zuurkool met spek. Wie deze levenswijsheid opdeed, kent de CHR. FANFARE-CORPS „SURSUM". Het Chr. fanfarecorps „Sursum" direc teur de heer J.A. Meng. heeft Donderdag avond voor een goed bezette zaal een uit- kou! In 't live Nederland geboren cn goto- voering gegeven in hotel Vreeburg alhier, gen vond hij eer, veilig onderdak, hoog in 't j Voor men begon met de afwerking van 't liooge Noorden, weid hij grensbewoner van den Noordpoolcirkel. Dagelijks ziet hij ze z'n raam voorbijfrek- ken de blijden en zoigeloozen, die de vreugd en gezondheid van de winterkou ge nieten. In keurig poncostuum,'de ski's j over den schouder of dc kjelker achter zich meetrekkend, gaan ze in groepen de ber gen in. Die blijden en zorgcloozen gaan zijn raam en zijn deur voorbij.... als het koud is. Als het koud is, krijgt hij echter wel be zoek van anderen. Ik heb de zorg voor een vijftig, zestig Katholieken, die hier in de oude Noorsche kroningsstad Trondhjem, te midden eener andersdenkende bevolking van een 50.000 menschen heel verspreid en geïsoleerd leven. Hébben zij geen recht, bij i mij aan te bellen om te vertellen, dat hef' j daar binnen rammelt van den honger en dat i het warme wintergoed te duur is om Cc koopen, En als de thermometer op 20 of 30 onder vriespunt staat, dan zie ik in het vroege morgenuur vijf zusferkes bewegingloos voor het heilig Tabernakel neergeknield. Ze zoeken in haar morgenmeditatie nieuwe krachten voor het offerleven van den nieuw begonnen dag. En in een hoek der kerk Haat een reuzen-kachel, door haar goede i zorgen glimmend opgepoetst, koud en ziei- j loos, zonder een glimpje vuur.... wanf de paslooi heeft 't geld niet om de kolen te betalen. Als het koud is bedelt daarom een pas toor, die in zijn nieuwe omgeving geen sfeun en middelen heeft, bij zijn katholieke land genoot^ om een kruimeltje, dat van de tafel valt. Persoonlijk zal ik dankbaar ieder* post- wisselt'je beantwoorden AUG ROTTIER, Prinsensgate 2, Prinsesgate 2, Trondhjem, Norge. DIT IS IETS VOOR EDELMOEDIGE BLIJDE GEVERS. Overal waa- stoffelijke en geestelijke nood hun de open hand toesteekt daar bedenken deze menschen zich niet, want zij zijn de vrienden van aile lijdenden. Hier is groote nood, en er wordt vee! geleden Luistert eens. De Egyptische havenstad Alexandnë is sinds eenige jaren een centrum van Vrouwen handel geworden. Uit alle soorten der we reld worden daar meisjes, dikwijls nog kin deren, aangevoerd om als koopwaar verhan deld te worden? naar ziel en lichaam gaan ze onherroepelijk verloren, als haar geen reddende hand wordt toegestoken Reddende handen zijn er. De Christelijke Charitas heelt ook déar den weg weten te vinden. Een bescheiden zusterhuis is in Alexandrië gesticht, waar deze ongelukkige meisjes, van alle nationali teiten en godsdiensten., een veilig tehuis vinden allen die gered kunnen worden en er zijn er Goddank velen uit de handen van eerlooze schurken zijn hier welkom. Politie en consulaire autoriteiten helpen zooveel zij kunnen maar zelfs de meest bescheiden inrichting kost geld en dit heb ben de zusters niet. Zuster Laura, de Moeder der opgeno men meisjes is nu met een vrachtboot naar Nederland gekomen om giften in te zamelen. Waarom iuist naar Nederland vraagt ge misschien. Wel" omdat Moeder Lama een Hollandsche vrouw is, die 20 jaar geleden naar het verre Oosten is gegaan, om daar fiaar leven in dienst te stellen van de lijdende menschheid. Maar óók en vooral is zij naar haar vaderland hel eerst gekomen, omdat ik zeg het met trots omdat Oost en West weergalmt van Hollands weldadigheid!.... Moeder Laura kent nog het Hollandsche hart 20 jaren waren niet in staaf he' haar te doen vergeten. Wie zou' nu dezer Moeder niet graag hei oen Moeders, gij vooral, die uwe dochters zóó vei','g weet in het ouderlijke huis, zoo warm gekoesterd in uw heerlijke moederliefde. Denkt eens aan die andere dochters, óók kinderen van moeders met teere moeder harten en opent dan met alléén uw hart in innig medevoelen, maar werpt uw edel moedige gift in de hand van zuster Laura. Jonge vrouwen en meisjes, gij weet en begrijpt, wat er geleden wordt aan smart en onteering door uwe zusters in Alexandrië redt de arme slachtoffers met uw geld, zóó als de zusters reddend met haar leven. Vaders, gehuwde mannen en jonge mannen helpt ook gij Uw gift aan deze arme slachtoffers kan wellicht zijn het zoenoffer aan God, voor wat gij misschien aan andere vrouwen misdeed Mannen, en vrouwen van u allen zijn aile giften hartelijk welkom de kleinste gift zelfs zal met grootsten dank aanvaard wor den Zij kunnen gezonden worden aan Pastoor Krook te Hiilegom en Dokter Ko ning, Heemraadsingel 142, Rotterdam. Alle bladen worden dringend verzocht dit stukje over te nemen ALS HET KOUD IS Als het koud is.... ja, dan haalt ge weer uw wollen winterkleren voor den dag, dan zoekt ge weer uw veilig hoekje aan de koesterende, snorrende kachel dan trac- Ge .chte Redactie, Voor de laatste maal zien wij ons gaarne m de gelegenheid gesteld om op de „weer legging" van Joh. Hoogendoorn even in te gaan. Voor ons en voor het publiek spreken dechtB feiten en die willen wij even vastleg gen. Bedoelde advertentie was getypt op e:n schrijfmachine welks lettertype ons direct dc richting wees naar Hoogendoorn. De Heer van Haarlems Dagblad welke Je advertentie had aangenomen, kende het jongetje heel goed en dat het een knechtj' van Hoogendoorn was stond dra vast. D dit ventje op zijn afgelegde verkl ri gen erug zóu komen vermoedden wij reeds di- 'ectom deze reden verzochten wij den Hoofdagent met dit onderzoek beiast, om dit jongmensch, vóórdat hij „bewerkt" was, dus zoo spoedig hij van den trein kwam, "e hooren. Aangezien genoemde Hoofd agent eerst den volgenden dag om 2 uur n.m. in dienst kwam, ging dit niet. Een belangrijk feit is nog dat deze jon gen eerst bekende in de Damstraat met de woe rd n „ik moest het doen vcor mijn baas", en cp onze vraag wie hem het geld hier voor gaf antwoordde de jongen: „Hoogen doorn." Toen wij hem zeide dat hij zooiets niet mocht docn antwoordde hij „dat hij anders gedaan kreeg." Ziet geachte Redactie, twee maal eenzelfde verklaring, éénmaal in de Damstraat en éénmaal op het Politiebureau. Hoe de Politie U Redactie kan mede Jee- len dat Hoogendoorn aan de plaatsing van deze advertentie geen schuld heeft is ons een raadsel. Dat die jongen „bewerkt" is ge worden, staat voor ons vast. Dat er 2 man personeel als zondebokken fungeeren, ach waarom zouden zij het niet doen? Vrees voor ontslag? Misschien nemen zij ook wel de schuld op zich het zenden van brieven van Hoogen doorn in rouwenveloppe met een uitknip- seltje er achtergeplakt (van een bidprentje). „Dat hij ruste in vrede.". Hoe het ook zij, dat die jongen terugkrab belt op een tweemaal afgelegde verklaring is voor ons nog geen aanleiding Hoogen doorn te rehabiiiteeren. Wij zullen eerst af wachten hoe de 15-jarige H. Koning zich, onder eede gehoord, zal uitspreken. Het is trouwens ons niet- onverschillig wie deze schandalige streek uithaalde, maar wel is het merkwaardig, dat van de zijde van Hoogendoorn wel gezegd wordt „ik heb part noch deel aan de plaatsing" en het aan de Redactie overlaat de z.g. schuldigen te noemen die dan z.g. blijken te zitten ondei zijn personeel. Enfin, de lezers denken er 't hunne van. Dankend voor de opname teekent Hoogachtend, Bloemenmagazijn „Magnolia" Spaarnwouderstraat 21, Haarlem. Geen waterlast meer. De toestand aan de Rampenlaan was den laatsten tijd, na de verbetering, wel slecht wat de af watering betreft, maar toch niet zoo slecht, als een enkele grappenmakende ingezon den-artikelen-schrijver ons wel wilde doen telooven Deze wilde de bewoners van kano's voorzien, om vanuit hun woningen 'en rijweg te kunnen bereiken. Of als dat te duur uitkwam -- voor gezamenlijke -qken:n* ven veerman aanstellen. Met zul ke raadgevingen schieten de bewoners niet op Dan weei P. W. er beter raad op. Die legt eenige rioolkolken op zij van den weg met een uitloozing naar dc sloot. En dal dit uitstekend werkt, dat werd gisteren be wezen. Wel re4en en sneeuw maar ge.er. plassen meer. Nu nog een paar lampjes erbij dan zou l heelemaal in orde zijn. Burgerlijke Stand. Geboren: E. M. SolkamansBotje, z. Getrouwd: A. de Haan en A. Gratama. A. H. M. Stuurman en E. W. C. Knoop. Overleden: D Paap, 60 j. Gevonden voorwerpen. Terug te be komen bij: Leeveld, Baljuwslaan 9, Haar lem. een handbeschermer van een rijwiel; L. Pouwer, Lange Duin en Daalscheweg 1 Bloemendaal, een schaartje; Bloemendaal- sche Apotheek, Bloemendaalscheweg 83, een damesparaplui met zilveren knop; W. Meij'ing, SCerreboschlaan 15 Bloemendaal, een zakmes; Vos. Kinheiirwe? 69, Bloe mendaal, een rijksdaalder; Hendriks, Rol landpad 19 Overveen, een potlood; J. v. Gelder, Lange Bagijnestraat 22 Haarlen- een schooltasch; van Buggenum. Veld'aa? 27 Aerdenhout, een damesparaplui; N. Dijt Middentuindorplaan 5 Overveen, een hals kettinkje; G. Zwarfeveen, Lage Duin en Daalscheweg 15 Bloemendaal, een stoffer- Warmerdam, Boekenroodeweg 3 Aerden hout, een achterlamp van een auto; aan den politiepost Kleverlaan, Bloemendaal, een kinder-overschoentje en een aufozeil- tje; aan bet bureau van politie te Over veen, een wit kinderbontje, een houtsnij- mesje, een gebreide jongensmuts, een jon- genspef, een zwart lederen portemonnaie, een rozenkrans. een straatmakershamer, een bos sleutels. programma, trad de voorzitter der vereeni ging, de heer Van Apeldoorn naar voren,om de aanwezigen welkom te heeten, en zijn genoegen vit te spreken over de aanwezigheid ven 't bestuur der zustervereenigiug, de R.T*L Muziekver. „Euphonh". Spreker bracht dank aan allen, die Sursum steunde! in 't bij zonder het geemeentebestuur van Bloemen dal, dat ook voor 1926 een subsidie toestond n in 't afgeloopen jaar een flinke muzick- i rent schonk aan de beide plaatselijke vereeni- éigen. Aan het dames-trio, dat een paar nummertjes ten beste zou geven werd bij voorbaat dank gebracht. Na een korte opwekking om toe te treden als donateur of begunstiger, was 't woord thans aan de leden, die met koperen en nik kelen monden het bekende „Eere zij God" gearr. door A. P. Boelsma, inzetten. Deed dit nummertje door beschaafde voordracht en goed klankvolume, daarbij goede accen tuatie en goed volgehouden nuanceering aangenaam aan, niet minder was dit al les het geval met den marsch Les Amazones. Van de volgende nummers kon b. van no 4 ons meer bekoren dan a. var. 't zelfde num mer. Waar bleef de mooie triller b.v. aan 't j eind van 't „Ave Verum"? Het gedeelte van de pauze werd besloten met een Trio in D-dur, voor piano, viool en cello van Carl-Bohn. De dames Elsa Genis (piano) Gesien Genis (viool) en Greta Rol (cello), naar wij vernamen ?l!e drie dilettan ten, leverden met dit nummertje prachtig dilettantenwerk. De bloemenhulde was door dit kunstenaars-trio wel verdiend. Na de pauze lieten de dames zich nog eens hooren in „Liebesgarten" van Schumann en „Menuet" van Beethoven. Op 't laatste volg de zoo'n langdurig en luid applaus, dat de dames wel gedwongen waren, dit nummertje te herhalen. Hierop volgde „Stille Nacht, heilige Nacht" bewerkt door J.A. Meng. De heer Meng kon met zijn bewerking hoogst voldaan zijn, want niet minder krachtig en langdurig was 't applaus, dit dit nt m ner ten deel viel dan aan 't vorige. Ook de vólgende nummers werden uit stekend gespeeld. En 't publiek stak dan ook zijn tevredenheid ui-r ond.-r stoelen en bah- ken. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Schoten op Dinsdag 22 December 1925, des namiddags 7/4 uur, ten Naadhuize. Onderwerpen ter behandeling: 1. Voorstel van B. en W. tot het vaststel len van het voorschot, over 1925, op de ver goeding aan een bijzondere lagere school, in- 'evolge art. 101 der L. Onderwijswet 1920. 2. Idem, nopens het oprichten van winkels an den Rijksstraatweg anders dan op hoe ken van zijstraten. 3 Idem tot vaststelling van een verorde ning ingevolge art. 21 7e lid der Woningwet, houdende bepaling van de wijze van beves tiging van het wettelijk voorgeschreven kan- teelten aan onbewoonbaar verklaarde wo ningen. -! Idem tot machtiging van hun College, tot bepaling van de aan B. van Dijk, oud- magazijnknecht bij het gasbedrijf, jaarlijks te verleenen toelage boven zijn invaliditeits pensioen. 5 Idem, tot goedkeuring van af- en over schrijvingen op de begrooting van het Bur gerlijk Armbestuur voor het dienstjaar 1924. 6. Idem tot vaststelling van een 2e suppl. hegrooting der gemeente voor den gewonen dierst en een voor den kapitaaldienst, beide voor het dienstjaar 1925. 7. Idem, tot het verleenen van een cre- öiet voor het maken van een afwaterings riool vanaf den Vergierdeweg naar de Jan Gijzenvaart. 8. Id am. tot het afwijzend adviseeren op 'iet voornemen van Ged. Staten tot verhoo- Jing van de jaarwedde voor den burgemees ter en den secretaris. 9. Idem. tot het geven van namen aan traten. 10. Idem, tot het opheffen van betrekkin- en hij het gasbedrijf. 11. Idem, tot het aanstellen van personeel in vasten gemeentedienst. 12. Idem, tot het verleenen van een cre- 'iet, voor den bijbouw van een lokaliteit bij en voor de wederinrichting van de voorma- ge sfchool A op het dorri. 13. Idem, tot het aangaan van een kas- "ddleening voor het dienstjaar 1926. 14. Idem, tot goedkeuring der begrooting '"oor het Burgerlijk Armbestuur en tot vast stelling van die voor dc bedrijven en voor de gemeente, een en ander voor het dienst jaar 1925. 15. Ingekomen stukken cn mededeelingen, 16. Belastingzaken. Grondbedrijf, Verschenen is de balans en winst- en verliesrekening van het Grond bedrijf over 1924. De hrlan/s sluit met een bedrag van 685.509,85; de verlies- en winstrekening met 5.917,25 Gemeentezaken. B. en W. stellen voor, aan net bestuur van de Petrus Canisius- school een voorschot van 1626.90 tc ver leenen volgens art. 101 der L. O,-wet 1920. B. en W. stellen voor, te bepalen, dat ook voor den Rijksstraatweg bouwvergun ning voor winkelhuizen gegeven wordt, waarbij B. en W. dan de noodige eischen van welstand zullen stellen. B. en W. bieden ter vaststelling aan een regeling voor het plaatsen van het ken- teeken aan onbewoonbaar verklaarde wo ningen. B. en W. stellen voor, aan B. v. Dijk een foelage te verleenen B. en W. vragen 'n crediet van 6560 aan voor het leggen van een afwaterings kanaal langs den Rijksstraatweg naar de Jan Gijzenvaart. B en W. stellen voor, Ged. Staten fe adviseeren, de voor Schoten bestaande jaar- wedderegeling voor burgemeester en secre taris te handhaven. In verband met de opheffing der gas- fabric'age stellen B. en W. voor, over te gaan tof opheffing van verschillende be trekkingen aan het Gasbedrijf B. en W. bieden ter vaststelling aan een regeling tot aanstelling van,vasf perso neel en de daarbij noodzakelijke wijzigingen van verordeningen met de vaststelling van een staat van ambtenaren. B en W. vragen een credief van 20.950 aan voor het bouwen van een les lokaal en van het maken van een centrale verwarming in de voormalige school A. B. en W. stellen voor, het aantal scho len voor openbaar gewoon L. O. uit Ie brei den met één en wel mef de voormalige school A. B. cn W. vragen machtiging, om voor 1926 kasgeldleeningen van ten hoogste 1.200.000 aan te gaan. B. en W. stellen voor, afwijzend te beschikken op het verzoek van het bestuur der vereen. Hulp in de Huishouding „St. Julianastichting," om subsidie over 1925. B. en W. sfellen voor M. J, Hubergtse met ingang van 27 April 1925 ontslag te verleenen als le opzichter, plaatsvervangend directeur bij het Gasbedrijf Straatnamen. B. en W. stallen de volgen de straatnamen voor: aan de straat loopende van den Rijks straatweg naar den Middenweg den naam van Van Egmondstraat; aan de straat, loopende evenwijdig met den Rijksstraatweg van de geprojecteerde varn Egmondstraat naar den Spaarnhoven- weg den naam van Mr. Geriingsstraat; aan de straat, ten Westen van de Mr. Geriingsstraat en daarmee evenwijdig loo pende den naarn van Van Hoeufftstraat'; de straat evenwijdig loopende met de Mr. Geriingsstraat naar dc Hoeuffstsfraat den naam van Dutrystraat. in hun toelichting zeggen B. en W.; Nu onze gemeente binnenkort zal wor den opgeheven, lokt ons het denkbeeld, om, zooals reeds in 1922 is geschied, aan enkele sfraten den naam le verbinden van Burgemeesters, die, ieder in zijn tijd cn op zijn wijze, de belangen der gemeente hebben behurt. lid. Terug te bekomen bij; A. v. Buren, Borski- straat 18, een wandelstok; J, Amama, 2de Hoogerwoerddwarsstr. 48, een handschoen; J- Goddi n, Colensostraat 38, een wollen das; Brouckman. Soutmanstraat 8, Haarlem, e^n schaats; C. Jansen. Bcrckheijdestraat 32. te Haarlem, een i'smuts; C. Tin, Sóendestr.'22, veil hopten balk; J. Bakker, Beuker,%ri. 28, een rijwielbeiastingplaatje; A Aan gelaar, Cheribonstraat 23, een herdershond; \V. We- zerbeek, Colensostraat 60, een kmderhand- choen; G. F, C. Hogerheide, Cronjéstr. 113, een sigarenkoker, waarin een portemonnaie; li. ter Horst, Bothastraat 76, een paar da mes-overschoenen en een wollen heeren- h dschoen; M. Campfens, Goetzeestraat 20. -en sierspeld; C. Gtiilliatnse, Lucas Meijer- sir.iat 7, een blikken trommel: G. Broekhui- zest. Kritzingerstraat 31, een zak steenkolen; ton Raadhuize: een damestaschje m. inhoud; n hot Bureau van Politie: een kinderbon- tje- ven sleutel van een auto, twee huissleu tels, .en studentenmuts, een ceintuur, een kinderhand schoen, twee sleutels en een rij- wiulbeliistingplaatje Kruisverbond „St. Joseph." Vooraf gegaan van een bestuursvergadering hield het Kruisverbond „St. Joseph" in het Pa tronaatsgebouw de maandelijksche vergade- ing. De leden, die door het slechte weer slechts matig waren opgekomen, werden met een hartelijk woord door den voorzitter toegesproken. De V oorz. spoorde aan, voor al met het oog op het Oude en Nieuwe jaar goede propagandisten te zijn voor het red dingswezen in de Drankbestrijding. Hierna werden de notulen voorgelezen van de Feest- vergadering gehouden op 19 October. De Secretaris gaf een prachtig overzicht van dien avond. Onder hartelijk applaus werden de notulen goedgekeurd. Zeer interessant was de lezing uit „Het Blauwe Sein," waarin een stukje getiteld „Een Kerstvertelling" stond. Allen" waren getroffen door dit mooie stuk, hetwelk de lezing daarvan zeker wel zal aanbevelen. Hierna werd de aandacht getrokken voor het punt „Oude en Nieuwe jaar". Zeer ver schillend waren de meeningen daaromtrent. Besloten werd, om een aantal strooibiljetten te laten drukken, terwijl de WelEeerw. Heer kapelaan H.J.M. Nieuwenhuizen voor een geestig opschrift daarvoor zal zorgen. De rondvraag was zeer geanimeerd cn voor allen ook leerzaam. Op de vraag „hoe kunnen wij nog meer leden ter vergadering 1 rijgen viel het moeilijk een oplossing te vinden. Voor de volgende vergadering is reeds een mooie toezegging verkregen. De voor zitter, die in het bezit is van een bioscoop, zal dien avond een bioscoopvoorstelling ge ven. Hierna werd de vergadering met gebed gesloten en bleef men nog|een gezellig uurtje bijeen om een kaartje te leggen en een partij biljart te spelen. VEREENIGING VAN OUD-LEERLINGEN DER TUINBOUWCURSUSSEN. De Vereeniging van Oud-leerlingen der Tuittbouwcusussen voor Haarlem en Om streken hield Zaterdag haar jaarlijkschen feestavond in 't gebouw Bloemhof aan de Bfoemhofstraat. De voorzitter, de heer W. v. d. Hoek, opende den feestavond en dankte voor de groote opkomst. Spr. gaf een korte uiteen zetting hoe de vereeniging 6 jaar geleden klein is begonnen, doch dat thans bijna alle kleine zalen niet meer aanpassen aan de feestvreugde en een groote zaal moest ge nomen worden. Spr. dankte leden en donateurs voor de medewerking steeds genoten en hoopt, dat alle jonge tuinbouwers het nut van de vereeniging zullen inzien. Uitvoerig werd dan een uitzetting gegeven van het doel en streven der vereeniging. I>s zustervereeniging uit Amsterdam, waar van een deputatie aanwezig was, werd wel kom geheeten. De voorzitter deelde ook nog mede, dat een felicitatie-brief was ingekomen van Jhr. van Tets, voorzitter van de Kqn. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Hierna werd met het ruim voorziene programma een aanvang gemaakt. Had men het vorig jaar genoten en gelachen ditmaal is het evenzoo gegaan. Wat was ook anders te verwachten van een groepje menschen, dat onder goede leiding werkelijk iets moois presteert? De heer R. M. v. d. Hart, die op het gebied van feestavondjes organiseeren zijn sporen verdiend heeft, trad als ceremonie meester op en onder zijn leiding liep alles keurig van stapel. Het waren natuurlijk geen beroepsmenschen en ze voelden zich wellicht beter thuis op het bollenveld, dan op de planken, doch het zat er „in" en dat was de hoofdzaak. En de meespelende dames zijn niet te vergeten. We kunnen geen namen noemen wegens de uitgebreidheid van het programma, alleen willen we een uitzondering maken voor Sichard en Mathilde, die een zeer mooie operette ten gehoore brachten. Ook „Fiippie" dirigent van de operette „De Zuid" was eenig. Het droeg aller voldoening weg, dat aan de dames bloemen werden aangeboden. Tusschen de verschillende pauzen hield een muziekgezelschap, onder leiding van den heer v. d. Broeke, er een goede stemming in. Na afloop was een „Gezellig Samenzijn". Het was wederom eeti feestavond waarop de oud-cursisten met genoegen kunnen te rugzien. In de afgeloopen week zijn in het douche badhuis aan den Schptersingel 1085 baden genomen, en dat aan het Leidscheplcin 799 en in dat aan het Hofdijkplein 586. B. en W. van Haarlem doen weten, dat bij hunne beschikking van heden aan de Bataafsche Import Maatschappij v.h. N.V. „Acetylena", bijkantoor Amsterdam, geves tigd te Amsterdam, vergunning is verleend tot oprichting van eene benzine-installatie met een ondergrondsch-reservoir (inhoud 4000 Liter) en bovengrondsche aftapinrich ting, onderscheidenlijk in en vóór het per ceel aan de Nieuwe Gracht no. 10 lead; sectie B. no. 2374. BLOEMEND AALSCHE AMATEUR FOTOGRAFEN VEREENIGING. Bovengencemc e vereeniging hield 17 de- 'zer hare maandelijksche bijeenkomst in het Gemeentelijk Concertgebouw te Haarlem ónder voorzitterschap van den heer Wou- tersen. Berloten werd om de behandeling van de jaarverslagen uit te stellen tot de Algemeene vergadering in de maand Mei 1S26, in welke vergadering tevens het nieuwe bestuur zaï moeten worden gekozen. Het voorsfei van den heer Gerhard mzake de instelling van een leesportefeuille voor fotografische tijdschriften werd wel bespro ken, doch verder aangehouden tot de volgen de vergadering, omdat de heer G. niet ter vergadering aanwezig was. Door den heer Windt werd een causerie gehouden over het onderwerp „Wat moeten wij fotografeeren." Spreker maakte in zijn voordracht een goede propaganda -voor de landschaps-fotografie, besprak uitvoerig de verschillende onderwerpen, die onder zekere weersomstandigheden met het meeste succes kunnen worden opgenomen, terwijl een en ander door een mooie collectie lantaarnplaat jes werd toegelicht. Deze voordracht werd met luid applaus bekroond. Aan den tentoonstellingsavond prijkte een verzameling foto's van den heer J. Smit, die algemeen waardeering vond. Vervolgens verscheen op het doek oe pro jectie van een aantal lantaarnplaatjes, gemaakt naar opnamen met de nieuwe „Ernostar- lens, die een opening F. 2 heeftde meeste opnamen waren bij kunstlicht gemaakt en vrij kort belicht, teneinde de capaciteit van deze lens te demonstreeren. Hierna proefprojectie en sluiting. VERHUIZING DER STADS APOTHEEK. De Keuringsdienst naar het Spaarne. Omtrent het bij B. en W, gerezen denk beeld om, in verband met-eene zoo econo misch mogelijke verdeeling der gebouwen- ruimte, de Stads-Apotheek onder te orengen in het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis al hier, hebben zij het gevoelen gevraagd van Regenten van laatstbedoelde instelling. Regenten van het gasthuis hebben be- icht, dat hunnerzijds tegen die onder brenging geen bezwaar bestaat en dat a r- voor de noodige ruimte beschikbaar is. Deze bereidverklaring houdt in, dat het beheer eveneens zal overgaan uit de handen van Commissarissen in die van Regenten, die, zoo de Raad met zoodanige regeling insteirt, namens B. en W. de Stads-Apotheek zu, cn bèheeren. Het ligt in hun voornemen, m dat gevai nader een voorstel aan den Raad in te dienen tot intrekking van het reglement op het be heer der Stads-Apotheek en tot nadere re geling van dat beheer, inzake dvoorziening in de levering van genees- en verbandmiddelen ten behoeve van armen krachtens art. 33 der Armenwet. Ir.tuss n meenenfB. en W. thans reeJs te rnogmi voorstellen Commissarissen op de meest eervolle wijze te ontheffen van hun beheer, onder dankzegging voor de door het College steeds belangeloos voor de gemeente in het algemeen en voor de stads-Apotheek in het bijzonder verrichtte diensten. Indien de Raad tot zoodanige overplaat sing van de Stads-Apotheek kan besluiten, dan ligt het in het voorr e nen van B. en W. het vrijkomend gebouw aan den Kampei- singel 4 in zijn geheel voor de Duinwater- tëiding te benutten en den Keuringsdienst van waren voor het gebied Haarlem, thans gevestigd in den perceelen Kampersingel 4 en Gedempte Oude Gracht 133, onder te brengen in het gebouw Spaarne 58, alwaar zoo mogelijk ook het gemeentelijk labo ratorium voor pathologische bacteriologie tijdelijk gehuisvest kan blijven. Mocht zulks niet mogelijk blijken dan zal dat laboratrium zijn te verplaatsen naar het huis aan de Gedempte Oude Gracht 133, thans in gebruik voor het laboratorium van den Keuringsdienst van waren. B. en W. merken in verband hiermede op, dat het nieuwe plan van inrichting van den, Keuringsdienst krachtens de bepalingen der Warenwet 1919 Stbl. No. 581 aan de goed keuring van den Minister van Arbeid, Han del en Nijverheid is te ontwerpen. TAARVERGADERING WONINGBOUW VEREENIGING „EIGEN WONING". Door de woningbouwvereeniging „Eigen Woning" werd Donderdagavond in gebouw „De Centrale" haar algemeene ledenvergade ring gehouden. De voorzitter, de heer Vos, memoreerde in zijn openingswoord het afgeloopen vereenigingsjaar zeer belang rijk is geweest, daar de afwikkeling van den bouw der 108 woningen aan de Zomervaart in dit tijdperk heeft plaats gevonden, even als de kwestiebouw Schoten. Hierna werd aan de orde gesteld de be handeling van de gemeentelijke rapporten 1924, waaruit bleek, dat het eerste half jaar onder leiding van het oude bestuur ernstige critiek op dit bestuur werd geuitevenwel werd het beleid onder het nieuwe bestuur over het 2e half jaar goedgekeurd. Naar aan leiding van deze rapporten werd het bestuur door de vergadering opgedragen het afgetre den bestuur voor diverse posten aansprake lijk te stellen. X Door den Stads-Klokkenist is de aandacht van B. en W. gevestigd op den toestand van het carillon in den toren van de Groote of St. Bavokerk, omdat deze zoowel voor het behoud der klokken als in het belang der bespeling noodzakelijk verbetering vraagt. Reeds 7 a 8 jaar geleden verklaarde de bekende Mechelsche beiaardier Jef Denijn, dat het carillon een grondige herstelling noo- dig had. Een deskundig onderzoek heeft thans plaats gehad; in het daarvan uitgebrachte rapport wordt dan ook de meening bevestigd dat het carillon al sinds jaren niet meer tot zijn recht komt. B. en W. stellen daarom voor, thans tot de herstelling te doen overgaan en daarvoor 2400 beschikbaar te stellen, voor welke som de Nederlandsche Fabriek van toren uurwerken enz. van B. Eijsbouts tc Asten, zich bereid heeft verklaard, de werken uit te voeren. „DE SNELVLIEGER". Bij de gisteren en eergisteren gehouden duivententoonstelling van „Dc Snelvliegèr' werden de volgende prijzen behaald; J. Dors man met de mooiste duif van eigen kweek, de gouden medaille van 't gemeentebestuur van Haarlem; R. Slot 7, Van Daalen 5, P. Boeree 4 en G. II. Stouten 4 eerste- en eere-prijzen in de postduivenafdeeling. Eeni- eg prijswinners sierduiven: L. E. Kcnselaar, Haarlem, met 12 eerste-, 5 eere-, 3 tweede en I derden prijs; klasse hollekroppers: A. P. Boelsma, te Schoten, 14 eerste- en 9 eere- prijzen; klasse Fngelsche dwergkroppers: J. C. Phiüppo 8 eerste-, 8 eere-prijzen, bene vens den zilveren beker, uitgeloofd door de Bollc-Kropperclub te Den Haag; Smit, le Groningen 2 eerste- en eere-prijzen. Terug te bekomen bij: W. Barens, Har- menjansweg 77, wollen heercnschandschoen; P. Nise, Spaarnwoudcrsr. 98r„ grijze hand schoen; H. J. v. d. Kort, Hof van Egmond 49, poedelhond; G. v. Herwerden, Jansweg 25, grijze kinderbandschoen; Politiebureau, Smedestraat. handschoen; H. Leenaarts, Vrouwehekstraat 88, portemonnaie m. i.; Reemers, Kruisstraat 43, damesportemon- naic m. i.; G. Meyer, Keerensingel 37i, fabriekspenning; A. Brinkmons, Lombard- steeg 2, portemonnaie m. i.; L. Vink. Nas- saulaan 43e, vulpotlood; J. Doornbosch, Harmenjanswcg 16, pet; N. Strenger, Camp- huysstraat 16 taschje m. i.; C. Keemer, Magdalen;:straat 6, kïnderbril. HAARLEM, 18 Dec. Groentenmarkt. Appelen 0.14—0.10; Peren 0.200.14 p. pond; Bloemkool 0.600.30 p. stuk; Brussels lof f 0.256.20 p. stuk; Roode kool 0.14—0.10; Gele kool 0.10—0.08 p. stuk; Uien 2.50 per zak: Wortelen 1.401.20; Spruiten 43.50 per zak; Prei 0,30—0.20; Selderij 0.250.20 per bos; Aardappelen 54.50 p. H. L. Bie ten merk Hoogeboom de beste 0.15 per K.G.; Spinazie 1.501.20 per mand. K E R S merk „SANTA CLAUS" f4,25, f3— f 185. Plujn-, Butter-, Fruit- en Ma deira Cakes f1.10, fl.50. Kensington-cake f 1,75, f3. Hamburger York Hammen, Casselier Ribben, Ossentongen, ge heel gereed. Cotelette pressé, Pitte de Vo- laiilé, Galantine de Veau, Wildpastij, uitgesneden. M S

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 10