BERICHT Nieuwe Haarl. Courant sr H MARKTNIEUWS. Dinsdag 22 December •50ste Jaargang No. 18131 Öit nummer bestaat uit 10 bladzijden. - Eerste blad. Duitsche „Kuituur. Degenen, die zich vanaf heden, ahonneeren op de ontvangen tot 1 JANUARI! 1926, de nog te verschijnen - - nummers - - Mr. E. J. Dorhout Mees. t Agenda 23 December De Postdienst tijdens de Kerstdagen. Verlof Drankwet. J. J. WEBER ZOON OPTICIENS -- FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarlem. Telegraphisch Weerbericht Tentoonstelling „De Wiekslag." Kindervoeding. Kerstmuziek. De Botermarkt. Ze ieeren 't nooit! Propaganda Feestvergadering Tram- en Spoorwegpersoneel „St. Raphael." Mr. A. Bruch. voor e sEonnementsprijs bedraagt Haarlem en Agentschappen: Per week o.25 Per kwartaal f 3.25 ranc° Pe' post per kwartaal bij 'Ooruitbetaling ƒ3.58 Bureaus: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen). Postrekening No 5970 NIEUWE COURANT Bij contract belangrijke korting. Advertentiên 35 ceuts fü 'egel. Advertentiën tusscben den tekst, als ingezonaen mededeeling, 60 ct. per regel, op de le pagina's 75 ct. per regel Vraag- en aanbod-adver- tentiën 14 regels 60 ct per plaatsing; elke regel meer 15 ct. bi; vooruitbetaling. a^onae s °P dit blad zijn, ingevolge de verzekeringsvoorwaarden fOfiflfl "..en ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen: OÜU'J. Levenslange geheeie ongeschiktheid tot verlies van beide armen, beide beenea of beide oogen erken door f 7Efl bij een ongeval met f9 fl bij verli" van een han<T f 19K bij verli es van een f E(1 bij 'n breuk van J/^'ving^ 1 31/.'" doodelijken afloop: I - vi' een vo^t of een oog: I UU," duim of wijsvinger: I «W- been of arm: andere linger. P'iaar aanleiding van een filmvertooning.) Een woord met èen bitteren bijsmaak, voora! voor Katholieken! Het wekt weer de herinnering op aan den Buitschen „Kulturkampf" uit het laatste Wartaal der vorige eeuw: de stormloop, door Bismarck ondernomen tegen de Rots van Petrus en tegen de Latiinsche rassen w het algemeen. Men denkt weer aan „ge werden" ais Biichner, Vogt, Moleschott e.a. d'e tegenwoordig echter naar verdienste feeds gedegradeerd zijn tot zeer onweten schappelijke dilettanten, om nog te zwijgen van den .philosoof" Multatuli en zijn vol gelingen. Want de kulturkampf werd door Bismarck eveneens gesteund in Zwitserland in Oostenrijk en ook ons land bleef niet SWspaard voor den invloed van dezen poli- Beken en wetenschappelijken modder stroom. Bismarck heeft den tocht naar Canossa 6'Oeten aanvaarden maar de Duitsche Kul- Wmannen zijn nog niet van den aardbol verdwenen! Vooral tegenwoordig, in de Wren na den oorlog, steken zij met frisschen ■Ooed den kop weer omhoog. De vernede ring van Duitschland en de nederlaag in den Wereldoorlog geleden schijnt men niet beter 'e kunnen compenseeren, dan door het op diepen van de bijna vergeten „Kultur", en daar men geen ijzeren kanselier meer heeft, Seen man van bloed en staal, probeert men het op een andere manier Uit alles blijkt dat het militairisme in Duitschland. niet dood is; vooral de studenten blijven ge trouw aan de oude traditie en het beruchte •.Duitsche Zwaard" en zelfs de „gepantser de vuist", doen nog geregeld opgeld Maar bovenal herleeft de oudé heidensche Seest, en het socialisme, al is het dan zoo genaamd ook gekant tegen het militairisme, 's totaal onmachtig, om dezen geest te be zweren, integendeel, t ligt geheel in de lijn van dit stelsel, om zoovee! mogelijk onge loof en heidendom' te bevorderen. In den laatsten tijd wordt nu ook de film dienstbaar gemaakt aan de ideeën der al- Duitschers, of liever aan de cultus van de Heer of minder bedekte schaamteloosheid. Eén van die producten is de film: Kracht en Schoonheid".*). Een heel mooie film, wat de opnamen betreft, maar zeer bedriegelijk, wat den inhoud aangaat. Goed en slecht zijn hier op een zeer sluwe wijze dooreengewe- ven. Het geoorloofde, ja het nuttige, wisselt telkens af met de voorstelling van het meest stuitende en plat-onzedelijke. In zijn geheel is deze film niets meer of minder dan een propaganda voor- en een verheerlijking van de moderne naakt-cul- tuur. Onder den mom van Sport, van ge- zondheids- en lichaamsharding en meer mooie namen krijgt men hoofdzakelijk te zien allerlei tooneelen, die den spot drijven met de allereerste beginselen van het natuurlijk schaamtegevoel, met de zedigheid en de kuischheid. Het begint natuurlijk met de Oude Grie ken. Een Vénusbeeld wordt bewonderd door een aantal moderne toeschouwers, waarvoor men ft spreekt van zelf) de meest malle typen heeft uitgezocht, die lichamelijk de grootst mogelijke tegenstelling vormen met het volmaakte lichaam, dat de beeldhouwer te voorschijn riep. Daarna komt de gym nastiek der Grieken aan de beurt, die door de deelnemers zooals bekend is m Adamscostuum werd beoefend Duidelijk blijkt de strekking van den geheelen opzet: i.Ook in onze tijden moeten de verschillen de lichaams-oefeningen ongekleed geschie den!" Wie niet een klein beetje op de hoogte is, zou uit dezen film opmaken, dat die oude Grieken toch maar een volmaaul volk Waren! Och ja, die Olympiaden!...- wat was dat toch een heerlijke lijd!Men vergeet alle zedeloosheid, die het heiden dom met zich sleepte; de slavernij, de men- schenoffers, de afschuwelijke godenwereld, de bijgeloovigheid, de barbaarschheid van het krijgvoeren, enz., enz., om alleen het oog gevestigd te houden op de Grieksche kunst en de Grieksche lichaams-cultuur. De krijger, die de tijding der overwinning van Marathon naar zijn vaderstad over bracht, is klassiek gebleven Dé Marathon loop is dikwijls nog een hoofdnummer der Glympiades en als de winnaar in dezen wedstrijd aan het einde van de kilometer lange baan heel- of halfdood neervalt, wordt hij nog een beetje meer toegejuicht! Ik weet niet, of de eerste Marathonman in rijn volle wapenrusting den tocht volbracht of van te voren een dunne trui en een sportbroekje aantrok! Wat een verschil ook, liet waar, tusschen de Grieksche gymnasias ten en de tegenwoordige bebrilde, gebogen, zwoegende en blokkende leerlingen van onze gymnasia! Met de oude Grieken krijgen natuurlijk °ok de Romeinen een beurt! Eveneens een krachtig, forsch en beschaafd volk!. Wat blieft u?.... Een uitvoerige voorstelling wordt gegeven van het bad eener Romein sche dame. Nauwkeurig kan men nagaan, wat er geschiedde, vanaf het oogenbük, dal de „domina" het bad beval, totdat zij de rustkuur onderging na deze tijdroovende behandeling. Wel, wel. wat moet zulk een Romeinsch bad een genot zijn geweest, wat een uitsteken de verpleging van het lichaam!.... Men vergeet al weer of let er niet 'op dat een tiental slavinnen (dikwijls als beesten behandeld) noodig waren, om de „domina" dienen. En danhet Romeinsche bad voor te stellen als een navolgenswaardig voorbeeld! Men krijgt even te zien de over blijfselen der thermen van Caracalla, de ruïnes van het reuzèngebouw, dat de per verse keizer liet oprichten ten genoege van de Romeinsche burgerij! Men leest iets var het caldarium en het frigidarium (het warme en koude bad) en ook van het tepidariun en denkt dan al ras, dat die oude Romein sche beschaving toch zoo kwaad niet was' Wat zijn ook onze badhuisjes van het Witt< Kruis in vergelijking met de reuzen-inricb tingen van Nero of Caracalla! Men vergeel opnieuw of wil het niet zeggen dat die thermen broeinesten waren van onze delijkheid en dat de hooggeroemde Romein sche baden niets anders waren, dan de uiterste en meest verfijnde pogingen om het ontzenuwde en door uitspattingen uit geputte lichaam kunstmatig tc prikkelen er schijnbaar eenig nieuw leven in te blazen! Ook het bad van de Romeinsche domina .is niet veel meer. Eerst zalven en olieën, dan een warm bad, dan een koud bad, dan inas- seeren en andere, kunstbewerkingen én ein delijk de korst van de zalven en parfume rieën er af schrapen (een vies gezicht!) -- is dat een gezond bad?! Natuurlijk krijgt men bij deze bad-scène veel, heel veel naak! te zien, wat volstrekt niet noodig zou z.,.. als het er alleen om te doen was, om ,ee voorstelling 'te geven van het bad eene- Romeinsche pairicierin. 1 uschen de verschillende bedrijven var deze film door wordt er ook nog gedanst of het wel alle nationale dansen zijn?!) ge schermd, gebokst, geworsteld, gezwommen en geturnd.Zooals ik reeds zeide: goed er, kwaad wordt in deze film door elkaar ge haspeld. Wel lieve hemel! Veertig jaar ge leden was ik, als Hoogere Burger, al een groot liefhebber van gymnastiek Ongeveer dezelfde kunsten die nu bij de Olympische Spelen vertoond worden, voerden wij als jongens van 14 al6 jaar al uit, natuurlijk minder volmaakt en in ietwat kleinere af metingen. Wij sprongen wel geen 2 a 3 M hoog en geen 6 M, ver- maar besteedden dan ook maar 2 uur per week aan de gym nastische oefeningen. Beroepsturners kende men nog niet én ons eenige speciale gym- nasten-costuum vormden een paar linnen schoentjes met gummi-zolen!..,. De film „Kracht en -Schoonheid" zou na tuurlijk niet volmaakt zijn, als er geen oude Germanen in voorkwamen. Wat zou Duitschland, rijn zonder Wotan en het Wal halla en de zwaargebaarde, bierdrinkende en dobbelende voorvaderen!.... Men ziet dan ook eenige gewone (tamelijk schrale) sportbeoefenaars, die ten aanschouwd van een troep ordinaire, als oude Germanen opgedirkte („moffen" had ik baast gezegd), over 4, 5 of 6 paarden springen en dan als „koning" op het schild worden verheven! Wel, Wel! En dat alles is in scène gezet door een Duitsch professor, „hoogleeraar" meen ik, aan de universiteit voor Lichame lijke Oefening!.... Misschien had men ver standig gedaan wijlen Siki (is hij wel dood?) als rector-magnificus te benoemen aan de ze hooge school! Ik behoef wel niet te vertellen, dat ook de allerlaatste snufjes op deze rolprent aan onze oogen voorbijtrekken Men ziet sr.eeuwbaden in de Beiersche Alphen (hoe veel Beieren zouden zoo iets we! doen?) en enkele andere „geharde" lui, die zeker de laatste afstammelingen zijn van de be woners onzer planeet uit het ijstijdperk! Moeten- wij, in ons vochtig klimaat, nu ook aan zulke buitensporigheden meedoen?. Het schaamrood komt iemand op de wan gen als hij een afbeelding ziet van de „fa- milie-naaktbaden" Welke gedegenereerde wezens leenen er zich toch toe, om op de film een voorstelling te geven van dergelij ke schunnigheden? Men zou zoo zeggen, dal de tegenwoordige bloote-beenendansen. het gezamenlijk kampeeren aan het strand of op de hei en andere moderne uitvindingen een goeden aanloop vormen voor zulke hart-, geest-, zenuw-, schaamtegevoel- én lichaamskracht verwoesten de lichaams-cultuur I Bovengenoemde film is niet toegankelijk voor personen beneden de 16 jaar Dit was te verwachten. De film-keurings-pommissus bestaan over hel ^algemeen uit bezadigde dames en heeren die een goeden kijk. op de dingen hebben Helaas ken men dergelij ke producten nog niet zoolang de njeu we bioscoopwet nog niet in werking is ge treden voor ouderen verbieden! Nu kun nen kwajongens van 17 en 18 jaar en gi ebelende bakvüchjes „genieten' van deze Schoonheid en Kracht! De bioscoopwet kan goed werk doen, door deze films geheel en al te weren, al zal er dan ook een ge schreeuw van jewelste opgaan in het kamp der modernen en verlichten Met heel veel coupures is deze film goed te maken, maar dan schiet er ook niets meer over dan een heel gewone sportfilm, zooals men er on der den titel van „journal", en2„ honder den kan vinden Wie bij zijn kinderen alle schaamtegevoel wil dooven, moet ze maar opvoeden in den geest der Duitsche kuituur en ze de eerste 4 of 5 jaar moedernaakt laten rondloopen en met elkaar laten «pelen en baden. En wie de oude Germanen als voorbeeld wil ne men, moge bedenken, dat dronkenschap en kuischheid nooit samengaan en dat er van de hooggeroemde Germaansche deugden bij nader onderzoek een bitter beetje is over gebleven Het „mens sana in corporè sano' ligt velen op de lippen bestorven, maar een feit blijft het. dat een bedorven ziel bijna I DE ADMINISTRATIE Dp de algemeene begraafplaats te Bloe- infndaai had Maandagmiddag de teraaMe- stelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen Mr. E. J. Dorhout Mees, die op 64-jarigen leeftijd te Aerdenhout plotseling overleed. Sedert 15 Juni 1907 was de overledene "echter in de arrondissementsrechtbank, te laarlem, verder voorzitter van den Raad v. Beroep der directe belastingen, te Haarlem. Bij de begrafenisplechtigheid waren vele vooraanstaande: persoonlijkheden uit Haar lem hoofdzakelijk van de rechterlijke macht, aanwezig. Onder hen bevonden zich de president, vice-president en leden van de Haarlemsche echtbank, de, kantonrechter, de griffier, oud- ubstituut officier van Justitie, mr. T. A. M. A. v Röben Seis, de deken der orde van de advocaten, mr. v: Styrum, de commissaris v. politie, de heer E. H. Tenckinck, de hoofd inspecteur der centrale recherche, de heer altijd een even bedorven lichaam met zich meesleept. Kleed u zedig en in overeen stemming met ons klimaat,' liëem de gewo ne gezondheidsmaatregelen in acht, wandel veel, doe desnoods ook ,wat aan. -sp-ort, maar bovenal: verzorg eerst uw, ziel,'dan k"mt het met het lichaam ook we! in orde. En houd uw kinderen (éri eigenlijk ook zelf) vèr van dé producten af's „Kracht en Schoonheid en in het algemeen van alle voortbrengselen der' Duitsche Kultur. J- v-.H Draait deze w.eek in Haarlem,' waarom deze waarschuwing te meer van pas koint. Sociëteit „St. Bavo" Veehouders 10 uur De Landbouw 8 uur Cursus Fransch 8 uur Vioolonderivijs i uur Knipcursus 8 uur R. IC. Ju venaat 4 uur Bestuur Vrouwenbond 3 uur Bond v. Technici 8 uur Bestuursraad Volksbond 8 uur Be volkingsbureau half 9 uur Redtrij- kers 8 uur Smedenpatroons 8 uur. t»em. Concertgebouw Avondconcert H. O. V. Kwart over 8 uur Statenzaal Prinsenhof Gemeenteraad half twee. De Kroon Bioscoopvoorstelling 8 uur. Luxoi Theater. Bioscoopvoorstelling, Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus Liefdewerk, Zoetestraaf 11 Ei ken Donderdag van 89K mir. R.-K. Arbeidsbeurs voor mannen en jon- ^sT-,Sociteil St Bavo, Smedestraat 23, Telefoon 10049 - Alle werkdagen van 9—half 9 uur. 's-Zatefdags alleen van 92 en van 2—6'A en 's-avonds van half 8half 9 uur. R.-K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen Bloem- hofstraaf 1 Alle werkdagen van v.m. 1012 uur des middags van 24 uur, en 's avonds van 8—9 uur behalve Zaterdag avond Tel 11671. Arbeidsbeurs voor R.-K. Ziekenveroieegsters (uitgaande van den Ned R K. Bond van Ziekenverpleegsters! Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu reau Bl.weg 309 Overveen (dr C Bosch!. R.-K Leeszaal en ui'leenbibliotheek Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 'O12 van 25 en van 7—10 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitleenen van boeken van 2 tot 5 uur en van 79 uur Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken St. Marthavereeniging. Blcemhofsfr. 1, Zon dags en Woensdags van 8.—10 uur. n.m. gezellig samenzijn voor Hollandsche meis- ies, die hier geen tehuis hebben Tel 11671 R.-K. Bevolkingsbureau. Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 81,0 uur op Maandag-, Woensdags- en Vrijdag avond St. Elisabeth's Vereeniging Jansstraaf Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S. E. V Maan dags van 23 uur Donderdag van 12. R. 'C. Kraamverzorging van de Derde Orde St Franciscus Aanvragen ook voor niet leden van de Derde Orde te richten fot Mevr Coebergh. Ged Oude Gracht 74, des Dinsdags van 23 uur. Eerste Hulp bij Ongelukken. (Snelverband) Centrale post Tel. 11111 én verder bij de leden te kennen aan het zwart schild met wit kruis aan den huisgevel. Reddingsbrigade voor Drenkelingen verstikking, electriciteitsongevallen Telefoon 10231. persoon, is voor den raad van beroep een groote slag, waar mr, Dorhout Mees ook zelf aan den raad gehecht was en de laatste da gen van zijn leven nog aan het werk van den raad van' beroep wijdde. Was voor den raad van beroep dit verlies zwaar, hoeveel te meer moet dit geweest zijn voor zijn familieleden. Spr. kan verklaren, dat de raad van be roep zijn leider steeds zal gedenken en zijn nagedachtenis steeds in levendige herinnering zal houden. De heer Loman, uit Zwolle, vriend van den overledene, sprak nog enkele sympathieke woorden, waarin hij den eenvoud en nauw gezette plichtsbetrachting van den overle dene memoreerde. Daarna werd de baar grafwaarts gedragen, door den langen stoet belangstellenden ge volgd. Nadat de lijkkist in de groeve was neer gelaten, dankte de zoon van den overledene voor de laatste eer, zijn vader bewezen. SS®-: EEN AUTOBUS MET 20 PASSAGIERS TE WATER. Hierboven een foto van de autobus der autobus-onderneming Ncordwijk a. Zee—Haar lem,,die gistermorgen met 20 passagiers in de Zilk te water geraakte en omsloeg. Wout, de heer E. H. Krelage, mr. Miédema, ir. jhr. Reigersman en de heer v. Bemmelen. Nadat de lijkkist met kransen overdekt op de baar in de aula was nedergezet, nam de president der Haarlemsche rechtbank, mr. v. d. Muelen, het woord. Ongeveer 31 jaar. aldus spr., is mr. Dor hout Mees in verschillende betrekkingen lid geweest vrpi de rechterlijke macht, waarvan ie laatste 18 jaar als realiter le Haarlem. Over de wijze, waarop mr. Dorhout Mees zijn ambt uitoefende, wil spr. niet uitweiden, daar die uitoefening verre boven spr.'s lof verheven is. Alleen dit wil spr zeggen, dat hij en zijn collega's den arbeid van den overledene en den steun, die zij van hem bij hun arbeid mochten ontvangen, zeer waardeeren. Dezen zomer gevoelde mr. Dorhout Mees. dat hij met het oog op zijn gezondheidstoe stand binnenkort niet meer in de gelegen heid zou zijn zijn ambt zoo te vervullen, als hii dit tot nogtoe deed en beschouwd had dit niet anders te moeten doen. Toen stelde hij een daad van groote nliehtsbetrachting door ontslag uit zijn ambt aan te vragen, wat hem op de meest eer volle wiize werd verleend. Toen namen zijn" collega's van hem afscheid Is van hun oud-collega en wenschten hem een welverdiende rust in zijn familiekring. Dit beeft echer niet zoo mogen zijn. Zonder afscheid te hebben kunnen nemen van hen, die hem dierbaar waren, stierf mr. Do-houl Mees. Nu staan zijn oud-collega's aan zijn lijk baar en nemen afscheid van hem als vriend en zij brengen hem hun laatsten groet. Grooten prijs hebben zij altijd op de sa menwerking met mr. Dorhout Mees mogen «tellen Zij zullen hem nooit vergeten. Daarna werd het woord gevoerd door den deken der orde v. advocaten, mr. v, Styrum. Spr. sluit zich namens de Haarlemsche ba lie aan bii de waardeerende woorden door den president der Haarlemsche Rechtbank gesproken en de nagedachtenis van den over ledene zal bij de Haarlemsche balie steeds in eere blijven. In de tweede plaats wil spr. eenige woor den uiten namens den raad van beroep der directe belastingen te Haarlem, waarvan mr. Dorhout Mees gedurende 17 jaar voorzitter was. Mr. Dorhout Mees was bij den raad van beroep zeer gewaardeerd om zijn persoon lijke eigenschappen. Hij was een bekwaam leider, die.zich kenmerkte als een gewaar deerd mentor een nersoon, die de te be handelen materie volkomen beheerschte. Ook door vele rechtzoekenden werd de overle dene gewaardeerd, die in hem een humanen voorzitter vonden. Het verlies van dezen in alle opzichten ten zeerste gewaardeerden De Directeur van het Postkantoor te Haarlem maakt bekend, dat tijdens de a.s. Kerstdagen de uitvoering van den Post dienst als volgt zal zijn gesteld: Vrijdag 25 December (1ste Kerstdag) als op Zondag, met uitvoering van de bus- liching, welke om 8,30 n.m. in plaas van om 10.30 n.m. zal worden uitgevoerd. Zaterdag 26 December (2de Kerstdag) Hoofdkantoor geopend voor den Post dienst: llv.mln.m. (Vérzending en af gifte van aangeteekende stukken, verzen ding, en uitbetaling van postwissels en postbewijzen, aanbieding van quitantie-bor- derellen alsmede uitbetaling van quifantie- afrekeningen, zegelverkoop.) Er zullen 1 briefpost- en 1 pakketpost bestelling worden uitgevoerd, aanvangende 8.30 v.m. De Wijkkantoren Plein, Frans Halsstraat en Aerdenhout zijn op dezen dag gesloten. Het bijkantoor te Heemstede zal zijn ge opend van: 89 v.m én 13 n.m. Behandeling postzaken als voor hef hoofdkantoor. Uitgevoerd zal worden 1 be stelling voor brieven- en pakketpost, aan vang 7.30 v.m. De lichting der brievenbussen zal plaats hebben te 4.30 v.m. Het bijkantoor te Santpoort-station zal zijn geopend van: 89 v.m en 12 n.m. Behandeling postzaken als voor het hoofdkantoor. Uitgevoerd zal worden 1 be stelling voor brieven- en pakketpost, aan vang 8 v.m. De lichting der bussen zal plaats hebben te 6.40. Het Poststation te Oud-Schoten zal ge opend zijn van: 11.30 v.m.12.30 n.m. Behandeling postzaken als voor het hoofdkantoor. De hulpkantoren te Spaarndam. Benne- broek. Vogelenzang en Santpoortdorp zul len geopend zijn van: 89 v.m. Uitgevoerd zal worden 1 bestelling de brief- en pak ketpost, aanvangende - te Bennebroek en Vogelenzang om 7.30 v.m. en te Spaarn dam om 8 v.m De lichting der brievenbussen zal ge schieden te Vogelenzang en Bennebroek om 4.45 en te Spaarndam om 6 v.m. Voor het hulpkantoor Santpoort-dorp zie het bijkantoor Santpoort-station. Zondag 27 December Als op Zondagen. Burgemeester en Wethouders van Haar lem brengen, overeenkomstig art. 37 der Drankwet, ter openbare kennis, dat is inge komen een verzoekschrift van M. Th. van Barometerstand 9 uur v.m.: 754. Stilstand, Licht ftp. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 4.16. Medegedeeld door het Kon. Meteorol. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen in den morgen van 22 December 1925. Hoogste Barometerstand 756.1 m. M. te Abisko. Laagste Barometerstand 727.2 m.M. te Brest. Verwachting van den avond van 22 tot den avond van 23 December. Matige tot krachtiger,, wellicht tijdelijk stormachtige zuidoostelijke tot zuidweste- lijken 'wind, betrokken tot zwaarbewolkt met regenbuien, zelfde temperatuur. Een teekening in het nieuwe Broederhuis, lat, naar wij dezer dagen meldden, aan de Amsterdamstraat zal verrijzen. Zooals men weet bedienen dë Eerw. Broeders reeds de school in de parochie. Het nieuwe huis zal dienen om hun een betere huisvesting te geven. Staveren om verlot tot het verkoopen van alcoholhoudenden drank anderen dan ster ken drank, voor gebruik ter plaatse van ver koop in de benedenlokaliteit van het per ceel aan de Spaarnwouderstraat No. 82. De heer Otto van Tussenbroek zal vanaf Donderdag 24 Dec. a.s. tot Donderdag 7 Januari a.s. in zijn woonschip „De Wiek slag," hetwelk gelegen is aan den wal van den tuin van „Buitenrust" aan het einde der Twijnderslaan, -een kleine, intieme tentoon stelling inrichten van eenige door hem ont worpen meubelen, versierde stoffen ec andere voorwerpen op het gebied der toe gepaste kunst. Slaagt déze eerste tentoonstelling, dan ligt het in de bedoeling van den heer Tussenbroek, deze tentoonstelling door andere te doen volgen, waarin uitsluitend werk van moderne kunstenaars van naam uit binnen- en buitenland zal worden opge< nomen. De tentoonstelling is geopend van 2 tot 5 Yt uur des middags. Op de beide Kerst* dagen van 's morgens 11 uur tot 5 uur na middag. De Vereeniging „Kindervoeding' reikte i«t de afgeloopen week aan warm voedsel uit: Maandag 209. Dinsdag 1%, Woensdag 190, Donderdag 207, Vrijdag 204, Zaterdag 188 porties. Gisteravond gaf het muziekkorps van het Leger des Heils. onder leiding van een of ficier van het Leger, een Kerstfeestconceri op het Houtplein van 7ki10 uur Dat de kooplieden op de Botermarkt, aanhoudend goed moeten uitkijken dat zij niet bestolen worden, bleek weer gister middag 3 uur toen een jongen, terwijl de. koopman van een ijzerkraam met kooperr bezig was, een hamer wegnam. De koopman zag het en op een hardhandige manier nam hij hem den hamer weer af. waarop de jon gen de vlucht nam en tusschen de toe schouwers verdween. Hoe gevaarlijk het is eeu kansje te wa gen bij de z.g. kwartjesvinders, die bij voor keur een spoorwegcompartement voor hun operatiegebied hebben, bleek nog weer eens duidelijk Vrijdag j.l. in een trein Haar lemLeiden. Een tweetal inwoners uit de Haarlemmermeer, wilden ook eens bun ge luk beproeven bij een trio, die het hun zoo mooi aanboden dat ze voor de verleiding bezweken. Het edele drietal wist ze beiden een gevoelige aderlating toe te brengen. De een verloor 100 pop en de andere kwam er even beter af. Die heeft 35 als leergeld geofferd. Naar wij vernemen houdt de afd. Haarlem van „St. Augustinus", afdeeling van den Ned. R. K. Bond van Spoor- en Tramweg personeel een propaganda feestvergadering in het gebouw „St. Bavo", op 4 Januari a.s. Deze propaganda zal meer in het bijzon der gewijd zijn aan het tramwegpersoneel, georganiseerd in genoemde afdeeling. Doel en strekking is, zooveel mogelijk leden tot deze vergadering te trekken en R. K. onge organiseerden en verkeerd georganiseerden voor te houden lid van de afd. „St Augus tinus" te worden. Hiertoe zullen dezen een persoonlijke uitnoodiging ontvangen. Door den heer Geers, voorzitter der achtste vakafdeeling en afdeeling Haarlem, zal behandeld worden: „Wat bracht ons het jaar 1925?" Verder zal het woord gevoerd worden door den geestelijk adviseur, kapelaan Woensik. Men vertrouwt op een groote opkomst 11 Januari a,s. zal het 12% jaar geleden zijn, dat mr. A. Bruch tot lid van den Gemeenteraad werd gekozen. Sinds 4 Sep- tember 1917 is hij wethouder. BODEGRAVEN, 22 Dec. 1925. Kaas aangevoerd 165 p.; 6838 st. Eerste kwali teit f 6366; tweede kwaliteit 5861; zwaardere Rijksmerk 5663; Handel flauw.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 1