np vonDBPRPiniNr. TOT EN DE RUIDE VIERING VAN HET KERSTFEEST. FOTO'S VAN ovcra! GEMENGD NIEUWS UIT ONZE OOST. De moord te Garoet. RECHTZAKEN. Belhamels aan het werk. De moord te N ederweert. rnstig tramongeluk ':s Zeist. Op vragen uit den Volksraad deelt de regeering mede: In d. zaak van den te Garoet op een Australische dame gepleegden moord is het vooronderzoek nop gaande, zoodat uitvoerige in lichtingen daaromtrent met het oog op het geheim karakter dei instructie, thans oog niet kun nen worden verstrekt, terwijl in het belang van het onderzoek evenmin openbaarmaking dei bereikte resultaten toelaat Voorshands moet dus volstaan worden met de opmerkingen, dat het justitieel onderzoek on middellijk na de ontdekking aangevangen en sedert met on- verflauwden ijver voortgezet is Het is juist, dat den nacht na den moord een viertal personen tot de lijkenkamer van het ge westelijk ziekenhuis te Garoet is toegelaten Een landgenoot van de ver- siagene, die op de reis Singa pore naar Batavia met haar ken nis gemaakt had, en tijdens den moord in een ander hotel te Garoet logeerde, had zich voor genomen bij zijn thuiskomst te Sydne haren echtgenoot met alle bijzonderheden van het drama in kennis te stellen en wenschte zich met het oog daarop zoo mogelijk van den aard der toegebrachte verwon dingen te overtuigen. Daar hij in verband met den vertrekdag zij ner boot uit Soerabaja reeds den volgenden ochtend moest afreizen, wendde hij zich in den loop van den avond, waarop 't gebeurde te zijner kennis was gekomen, tot den beheerder van zijn hotel met de vraag, of hij tot het lijk zou kunnen worden toegelaten. Deze zag daarin geen be zwaar, waarop zij zich met nog twee logeergasten, die zich bij hen aansloten, naar de bedoel de ziekeninrichting hebben be geven waar zij midden in den nacht aankwam. De dienstdoen de mandoer, een nog jonge In lander, die dit viertal Euro peanen den toegang niet durf de weigeren, heeft zelf op hun verzoek de deur der lijkenka mer ontsloten, waarop de Australiër de verwondingen beeft bezichtigd. Vervolgens is het gezelschap weer vertrokken. Hoewel de houding der hier bij betrokken Europeanen in hooge mate afkeurenswaardig is, konden toch geenerlei maat regelen getroffen worden, in het bijzonder waren er, door de houding van den mandoer geen termen om wegens huisvrede breuk tn te i oen. Laatstgenoemde is intusschen wegens het gebeurde ontslagen. Te Berlijn werden in groote hoeveelheden de denneboomen, die tot Kerstboom werden uitverkoren, uit de woudstreken aangevoerd. Op straat was 't druk met handelaars, c,ic artikelen voor dei Kerstboom cn voor Kerstgeschenken verkochten. Deze foto is genomen te Londen. Vernieling en hnisvredebreuk. Vier manspersonen, allen om en bij 25 jaar, wier uitdagende gezichten in ietwat zonderlinge tegenstelling waren met hun schuldig geweten, verschenen MaarHag voor den pol.-rechter Mr Servatius te Amsterdam. Twee van hen, de belhamels, zekere G. M. ten B. en J Th., hadden zich op 9 Augustus j.l. in een café te Zijderveld ge meente Uithoorn, op ergerlijke wijze misdragen. Zonder daartoe de minste re den te hebben, gooiden beide „heeren" op een gegeven oogenblik een tafel omver, waarop behalve een spelende pathéfoon, een zestal pathe- foonpiaten en vier bierglazen stonden. Het muziekinstrument bleek ernstig beschadigd, terwijl van de platen en de glazen slechts de stukken konden worden op geraapt De caféhouder, niet langer gesteld op zulk een bezoek, verzocht beide „heeren", als mede hun twee vrienden, het café te verlaten. Gevolg: vier weigerende ant woorden in vier verschillende toonaarden Daar praten niet hielp, be sloot de caféhouder, nijdig ge worden versterking te halen in den vorm van een revolv.gr, waarmede hij al dreigende de vier jongelui de deur uitkreeg Bek l.etn B., wien deswege vernieling en huisvredebreuk ten laste was gelegd, ont kende. Mr. S.: „Hebt u niet gezegd: „Ik stel voor de tafel met de pathéfoon de deur uit te gooien?'* Bekl.: „Nee!" Mr. S.: „Moest u er niet uit?" Bekl.: „Jawel, H. (de caféhou der) schreeuwde: d'r uit, d'r uit Ik wees hem er nog op, dat ik en m'n vrienden niet betaald hadden en dat hij beter deed de schade met ons af te rekenen We hadden ook onze vertering nog niet betaald Doch de man ging een revolver halen en be gon weer ,d'r uit!" te schreeu- wen.'* Dan verschijnt Th., mede be schuldigd van de gepleegde er gerlijke baldadigheid. Mr S.: „En Th, wat zegt u ervan?" Th.: Nou, zoowat hetzelfde." De beide andere beklaagden, T. C B en J M., alleen be schuldigd van huisvredebreuk, verklaarden zich niet schuldig te voelen. De zaak ging hun niet aan. Mr S (tot bekl B.): B„ H (de caféhouder) heeft u gezegd, dat u weg moest gaan Heeft U dat gedaan?" B.: „Neen niet direct." Mr S (tot bekl M.): U bent ook nie weggegaan? M. Jawel, ik ben weg gegaan Mr S.. De eerste keer niet. wel? M Nee gelijk met de anderen Nadat de caféhouder H een omstandiv verhaal van de vernielpa^tij had gedaan er nog een tweetal getuigen zeer bezwarend,- woorden omtrent het gedrag der beide eer ste jonge mannen hadden gesproken, was het woord aan het O. M., Mr Reilingh De Officier achtte het den beklaagden ten ,cto gelegde wettig en overtuigend be- wez- B, en Tb., die beiden al meer- Witte Kerstmis! Als een waar beeld van vrede ligt het kerkje te midden der sneeuw, die al 't oneffene wegdoezelt. Foto hieronder: Als vóór 2000 jaar: herders te Bethlehem wakend bij hun kudde. Op de Broadway te New-York is een Kerstboom geplaatst door de gemeente-electriciëns. 's Avonds is er verlichting en concert. Foto hieronder: Uitdeeling van Kerstgeschenken in een kinder* ziekenhuis te Stratford (Engeland). De geboorte des Heeren, naar de schilderij van Jeronimo Bosch. De Kerstroos, de winterbloem, die in dezen heerlijken tijc bloeit. De Kerstmannetjes doen in Duitschland zooals hier Sinterklaas, schoorsteen en. Op deze foto ziet men ze afdalen in de Onder '.en versierden Kerstboom. De Kerstman (Duitschland, êngeland of Amerika) maakt een braven knaap gelukkig met geschenken. tere veroordeelingen achter den rug hebben stige mishandeling van een zekeren V er zake van mishandeling eischte de Of- I December te Uithoorn gepleegd icier wegens vernieling en huisvredebreuk gens beleediging op 30 Septembe én maand gevangenisstraf terwijl hii ten - er Rijksveldwachter pzichte van de beide andere vrienden B n M. wegens huisvredebreuk veroordee- tng tot een boete van f 30 of een hecb- enis van 15 dagen voor ieder eischte Mr S veroordeelde de beide eerste be klaagden evenens tot een maand gevange nisstraf De beide anderen kwamen er elk met een ooete van 10.af. Belhamel Th. kreeg zich daarna" nog twee maal te verantwoorden. n.L wegens vrij ern- op, en we September j.l van eveneens te Uil hoorn Vooi het eerste feit eischte mr Reilinr drie weker gevangenisstraf De politierechter verhoogde deze stra tot een maand Voor het tweede feit luidde de eisch 2 we ken gevangenisstraf en kreeg bekl. acht dagen. Hij zal dus geruimen tijd gelegenheid heb ben om in de eenzaamheid na te denken en tot inkeer te komen. it Rechtbank te Roermond veroordeelde nen. wegens der moord te Nederweert r den veldwachter Verkennis. tot ijf iaar 'evengenisstraf met aftrek van het voorar- est. De eisch luidde 10 jaar. Bii de tramhalte Bunsinglaan aan den Driebergschen weg te Zeist had Maandag middag om 5 uur een droevig tramongehik claats, waarbij een doode en een zwaar ge wonde vallen te betreuren. Het bejaarde echtpaar Welst uit Rysen- burg, week tusschen de twee trambanen wachtende op de tram van de U. S. M., ko mende uit Zeist, teveel uit voor de uit Drie borgen komende tram. De wagenbestuur der van de tram uit Zeist, merkte de wach tende oudjes niet op. naar het neet door het verblindend licht van de aankomende tram en den regen waarbij den 74-jarigen man het hoofd werd verpletterd door de voorlantaarn, die geheel verbrijzeld bleek De oude vrouw heeft schijnbaar nog willen oversteken en werd aan den anderen kant gevonden met gebroken arm en been Per politieauto zijn de ongelukkige oudjes even later naar de ziekeninrichting overgebracht, waar ook de toestand der vrouw zor baarde.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 16