ILLUSTRATIE mArten \Anger. hA^emI L0TTGER1NG m* W HOL I EKE DE De Kleeren maken den man "'fc: "W' Besmeforoek. DE SPAARNEBANK Bordeaux- Wijnen 9 COGNAC BISSCHOP CHAMPAGNE 110.000 ABOf^É'S 440.000 LEZERS VRAAGT TARIEVEN AAN BIJ "WERFKRACHT" GEMEENTERAAD VAN ZANDVOORT. Het vervolgonderwijs aan school B. Heeft de gemeente steun te ver- leenen aan den bouw van winkelhuizen? Een langdurige bespreking over de strandpacht en het baden in zee. Het voorstel-Gunters c.s. in zake het kampeeren des nachts wordt in handen van B. en W. gesteld. De commissie-benoemingen. Ja, maar HET DRUKWERK maakt de zaak! VOOR STOÖMEN EN VERVEN i03V8 OOVie h3/8 Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. new-york Berichten uit onze vorige Oplage DE VACANTIE- TOESLAG VAN HET GEMEENTE- PERSONEEL. Het besluit van Gedep. Staten vernietigd. DE VACANTIETOESLAG GEHANDHAAFD. bestaande uit: 1 deel op 4 it 5 deelen kokend water Per flesch f 0.95 WIINHANDEL1 i- M, l ROOZEKRANS v/« G. DE VOS C2 Scotch Whisky Punch-Sir open Bezorging in Haarlem en Omgeving -hj elke hoeveelheid. ADVERTEEREN IN DE KATH. ILLUSTRATIE IS GOUD WAARD! INSTITUUT VOOR COMMERCIEELE PROPAGANDA MAU RITS KADE 39. 'S-GRAVENHAGE Dinsdagavond vergaderde de raad der gemeente Zandvoort, onder voorziterschap van den burgemeester, den heer H, v. Al phen. Afwezig de heeren Siegers en v. d. Plas. Ingekomen stukken. Door Gedeputeerde Staten zijn enkele raadsbesluiten goedgekeurd. Door de leden van den raad van Zand voort A. C. A. Gunters, mevr. H. Weenink Heida en G. van Voorthuysen, is aan den raad voorgesteld, het kampeeren aan het strand voortaan gedurende den nacht te verbieden, geen belasting voor den dag te heffen en de legesverordening dienovereen komstig te wijzigen. Dit wordt in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. De Wed G. KeurKoning verzQekt de pacht van een gedeelte strand, welke op naam van een harer zoons stond, weder op Hair naam te laten overschrijven. Dit verzoek gaat naar B. en W. om prae- advies. Naar aanleiding van het verzoek van den heer v. 3. Plas en andere raadsleden be treffende derwijze waarop eenige boomen aan de Zandvoortsche laan zijn opgeruimd, deelen B. en W. mede, dat de waarde van de boomen hun gering voorkomt. B. en W meenden de opruiming te moeten doen ge schieden door werkloozen. De formeele juistheid van de gemaakte opmerking wordt erkend en de verzekering wordt gegeven dat in een dergelijk geval in het vervolg eerst de goedkeuring van den- raad zal worden gevraagd. Hiermede gaat de raad accoord. Aan den raad wordt overgelegd het pro ces-verbaal van de opneming van de kas en boeken van den gemeente-ontvanger op 22 December 1.1. Tarief voor douche-baden Door verschillende inwoners der gemeen te is verzocht om den prijs te bepalen van douche-baden, die gedurende een uur ach tereen genomen worden. Wanneer de prijs bepaald werd, naar het geen verschuldigd is voor een gewoon dou che-bad, dan zou dat komen op ongeveer J 1.25. Dit wordt te hoog geacht en daar om stellen B. en W. voor, den prijs van 25 zulke baden te bepalen op 1.per bad per persoon. Bij 50 baden 0.90 per bad bij 75 baden 0.80 en bij 100 baden 0.75. Dit wordt goedgekeurd. Rioolbelasting. B. en W. bieden ter vaststelling aan het le suppletoire kohier van de Rioolbelasting dienst 1925, tot een bedrag van 1173. Dit wordt vastgesteld. Het hoofd van het Vervolg onderwijs. De heer H. Poots, die door den raad be noemd is tot tijdelijk hoofd van het vervolg onderwijs voor den cursus 19251926, ver zoekt die aanstelling te doen vervangen1 door een vaste. De heer Poots acht het zeer gewenscht, dat een vaste leerkracht aan dien cursus wordt verbonden met het nog op de voorbereidende werkzaamheden, lie genomen moeten worden. B. en W. stellen voor afwijzend op dit verzoek te beschikken en bij den aanvang van den cursus 19261927 een definitief hoofd te benoemen. De heer PADT wil den raad overtuigen van de wenschelijkheid om het verzoek van den heer Poots in te willigen. Spr. kan niet begrijpen, welke motieven B. en W. tot de ze afwijzende houding leiden. Op het oogenblik vindt spr. het 't juiste tijdstip om het verzoek in te willigen. De VOORZITTER zegt, dat dit dan in strijd zou zijn met artikel 1 van de veror dening op het Vervolgonderwijs, dat be paalt, dat het vervolgonderwijs wordt ge geven in die school, door B. en W. aange wezen, wier hoofd met het vervolgonderwijs wordt belast. Aan school B. is thans geen definitief hoofd, dus kan de heer Poots, als tijdelijk hoofd der school, op het oogenblik nog geen vaste aanstelling als hoofd van het vervolgonderwijs krijgen. De heer BRAMSON vindt, dat het af wijzend advies van B. en W. hier niets mee te maken heeft, daar B. en W. de mtoieven van hun advies niet gronden op dit, artikel der verordening op het Vervolgonderwijs. Als het dan werkelijk in strijd mocht zijn met de verordening, moet de verordening dan maar gewijzigd worden. Dan wordt het prae-advies van B. en W. in stemming gebracht en met 65 stemmen aangenomen. De vergunningen. Inzake het verzoek van den heer de Clerq om het aantal verguningen inzake de drank wet te verminderen, adviseeren B. en W. dit voor kennisgeving aan te nemen. Hier toe wordt besloten met 6 tegen 5 stem men. De winkelhuizen op plan-Noord. Eenige inwoners der gemeente hebben verzocht hen te steunen hij 'het bouwen van winkels in „plan-Noord" De bedoeling is, dat de gemeente hun winkelhuizen in huurkoop geeft op dezelfde voorwaarden als arbeiderswoningen in huurkoop worden gegeven. B. en W. stellen voor, afwijzend op die verzoeken te beslissen, daar het oorspron kelijke idee, het uitsluitend bevorderen van de volkshuisvesting, geheel voorbij ge streefd wordt. Hierover worden besprekingen gevoerd. De commissie van publieke werken, uit gezonderd de heer Molenaar, steunt het voorstel van B. en W. De hr, GEERS pleit voor den winkelbouw in de arbeiderswijken met steun der ge meente. De heer PADT wenscht eerst de princi- pieele vraag te zien uitgemaakt, of de ge meente zich met steun voor winkelbouw mag inlaten. Wat de vraag betreft, zou spr deze wel degelijk bevestigend willen beantwoorden. Spr. maakt van zijn meening een voorstel om den raad zich te laten uitspreken over de principieele vraag, en dit in de eerstvol gende vergadering te doen. Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen, waarmede het voor stel van B. en W. wordt aangehouden. Uitzetting wegens wanbetaling. B. en W. stellen voor, hen te achtigen, tegen den huurder der gemeentewoning, Van Speykstraat 19, een rechtsgeding aan te gaan en de noodige maatregelen te ne men, ten doel hebbende, ontruiming der door hem bewoonde gemeentewoning, daar hij achterstallig is in het betalen der ver schuldigd huur en na verscheidene malen te zijn aangemaand, steeds in gebreke blijft met het betalen. Zoo mogelijk zullen de verschuldigde huurpenningen gerechtelijk geïnd worden. Aldus wordt besloten. De Strandverpachting. Thans is aan de orde, de vaststelling van de wijze en de tarieven der strandverpach ting. Zooals bekend is, pacht de gemeente het strand voor Zandvoort over een lengte van 4'K.M. van het Rijk. De gemeente heeft het recht van onderverhuren en maakt daar gebruik van door bij gedeelten het strand te verpachten aan de strandpachters. Een openbare verpachting wordt niet wensche- lijk geacht en daarom zal het strand weer worden toegewezen. B. en W. stellen voor, de pacht eenigs- zins te verlagen. In totaal ongeveer 15 pCt. Thans wordt ook de gelegenheid geboden bij de nieuwe verpachting, bij uitzonderng ook een kleiner gedeelte strand te pach ten. Vroeger ging het badseizoen in 1 Juni en eindigde 30 September. Nu wordt voorge steld het badseizoen te doen beginnen de tweede helft van Mei en te doen eindigen 15 September. In het loopende contract is een maximum en een minimum prijs vastge steld voor dc baden en de stoelen. Dat wil men veranderen, door den prijs vast te stel len, die ten hoogste gevraagd mag worden. De badinrichtingen zullen geopend zijn van des morgens zeven uur tot des mid dags twaalf en van des middags half twee tot des avonds zeven uur. Voor de baden, genomén tusschen zeven uur en half tien wordt een prijs berekend van 0.30. De prijs voor een badhanddoek of een.badcos- tuum is hier niet berekend. Voor kinderen beneden den leeftijd van twaalf jaar, die een bad gebruiken, mag hoogstens een prijs van 0.30 in rekening gebracht worden. Deze voorwaarde geldt voor den geheelen dag. Verder mag de prijs van een bad met in begrip van badhanddoék en -costuum hoog stens 0.70 bedragen. Bij abonnement van 10 baden hoogstens 0.65 per bad en bij abonnement van 25 baden hoogstens 0.60 'Wordt alleen gebruik van een badhanddoek gevraagd, dan is de prijs voor hetzelfde aantal hoogstens 0.60, 0.55 en 0.50. Voor het gebruik van een handdoek, bad- costuum en badmuts mag ten hoogste 10 ct. berekend worden. Voor een badmantel 25 ct. Het tarief van den verhuur van eenper soons stoelen mag per uur ten hoogste be dragen 20 ct. of per dag 40 ct., per week 1.50, per maand 5 of per geheel sei zoen 14. Om als pachter in aanmerking te karnen moet men op 1 Januari 1925 inwoner der gemeente Zandvoort zijn geweest en geen pachtschuld aan de gemeente hebben. B. en W. kunnen van deze bepaling ontheffing •verleenen. De tenten moeten geplaatst worden zoo mogelijk op één lijn. Hiervan zullen B. en W. nadere gegevens en inlichtingen ver strekken Aan fotografen kan strand verpacht worden voor het plaatsen van een fotogra fietent. Minder dan 10 strekkende meters wordt aan hen niet verpacht. Hun pacht zal bedragen 10 per strekkenden meter, terwijl bovendien van hun tent hetzelfde verschuldigd zal zijn als de extra pacht van de consumptie-tenten. Dit is 50 per tent per jaar met een maximum oppervlakte van 20 M2. Voor elke vierkante meter op pervlakte meer wordt de tentpacht ver hoogd met 2.50 per M2. De VOORZITTER licht het voorstel van B. en W. toe Wat het strand betreft, de enkele malen, dat hij in Zandvoort vertoef de in het badseizoen, maakte het strand op spr. een rommeligen, eenigszins kermis- achtigen indruk. Dit wilden B. en W. gaarne veranderen, waarom zij ook een poging zul len doen meer orde en regelmaat te ver krijgen en o.m. de badkoetsen allen een vaste plaats op één rij aan te wijzen. Spr. hoopt dat daardoor de badgasten van Zandvoort dien indruk zullen kunnen meenemen, die zij van Zandvoort móéten meenemen. De heer BRAMSC)! is principieel tegen elke afrastering op het strand, zooals bii GR. HOUTSTRAAT 5a TEL 1077i het op één rij der badkoetsen geschieden zal. Het strand moet vrij voor iedereen blijven. Verder zou spr. de prijzen der stoelen-, verhuur en der baden verlaagd willen zien. De VOORZITTER meent, dat hier van een afrastering niet gesproken kan worden. Het is slechts een proef om meer orde te verkrijgen. Bovendien zal men in de af scheiding door de koetsen gemaakt rusti ger kunnen baden en zal deze afscheiding slechts gedurende «enige uren van den dag gehandhaafd worden. De heer ZWAAN kan zich met een af rastering niet vereenigen. De heer GEERS kan zich ook met een dergelijken proef van afrastering niet ver eenigen. Men heeft niet alleen zorg te dragen voor de baders maar ook voor hen die een rustig zitje wenschen. Bovendien gelooft spr. dat men voor het grootste deel rekening heeft te houden met de zgn. „dagjes-menschen". Wanneer men afrastering zou invoeren, zouden deze menschen tot aan den duin kant grootendeels terug worden gedrongen. Daarom raadt spr. zulk een proef af. De heer GUNTERS spreekt zich uit vóór den proef niet de afrastering. Als men het voorbeeld van Noordwijk volgde, zouden de baden van 75 ct. tot 60 ct, verlaagd kun nen worden, indien dan ook de badkoetsen op twee rijen zouden kunnen worden ge steld. Hiermede zouden ook de baders zeer gediend zijn. De heer BRAMSON vraagt, als zoo iets voor de baders zeer ten dienste zou zijn, of dit dan ook voor de duizenden „dagjes- menschen" van dienst zou zijn. Spr. moet zich tegen afrastering in wel ken vorm dan ook blijven verzetten. De heer GUNTERS wijst op Schevenin- gen, waar vóór de badstoelen zelfs een af zonderlijk deel van het strand is afgeras terd. De heer PADT zou zich ten slotte met een proef van afrastering kunnen, vereeni gen. Als dan blijkt dat de nieuwe toestand ongewenscht is, kan nog vóór het hoofd seizoen de oude toestand hersteld worden. De VOORZITTER zegt, dat dit ook de meening van B. en W. is. De heer ZWAAN zou, alvorens een oor deel te vormen over strandverpachting, eerst de uitkomsten van de strandexploita- tie willen overgelegd zien. Dan kan eens open kaart gespeeld worden. De heer .GUNTERS doet ten slotte een midden-voorstel om den toestand te hand haven, zooals deze was en dan op enkele drukke dagen in het seizoen de proef te nemen om te zien hoe deze slaagt. Zou de raad zich er echter mee kunnen vereenigen, dan zou spr. liever een proef voor het geheele seizoen wenschen, doch spr. wil thans met dit middenvoorstel vol staan. De heer GEERS zou liever een verande ring in de politieverordening wenschen, dat gedurende de baduren tusschen de badkoet sen en de waterlijn wel geloopen, doch niet mag worden stilgestaan. Het voorstel-Guntérs wordt ten slotte met 6 tegen 5 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Bramson, v. d Bos, Zwaan, Geers en v. d. Werf. Op voorstel van den heer ZWAAN wordt het aantal badkoetsen, dat elke inrichting verplicht is op het strand te houden, ge handhaafd op 40. Bij de behandeling der tarieven voor de baden legt de heer ZWAAN er wederden nadruk op, dat de behandeling hie/van gecobineerd dient te worden met de prijzen der strandpacht. Daarom v/enscht spr. dat de exploitanten inzage geven aan de gemeente van hun strandexploitatie gedurende de laatste vijf jaren, Dan kunnen de prijzen 'voor de baden bepaald worden. Was deze exploitatie in derdaad niet winstgevend, dan kunnen de exploitanten geen enkel bezwaar tegen overlegging der boeken hebben. Waren de winsten echter hoog, dan is het niet meer dan billijk, dat de gemeente hier. van ook haar deel krijgt. Laat men dan de gemeente geven wat der gemeente is. Dan worden de prijzen der verpachtingen van de gedeelten van het strand afzonder lijk behandeld. Met enkèle wijzigingen worden de prijzen en ook dc tarieven voor stoelen en baden vastgesteld. Verbreeding van straten. Aankoop van grond in verband met ver breeding van straten zal in besloten zitting besproken worden. Bebossching van Plan Noord. B. en W. vragen een crediet van 2500 om een aanvang te maken met dé bebos sching van een gedeelte van het gemeen telijk duinterrein in „Plan Noord". De bedoeling is de bebossching door de Heidemaatschappij met arbeiders uit Zand voort te latert plaats hebben. Met het beschikbaar te stellen bedrag zal ongeveer 2 bunder grond beplant kun nen worden met dennen. Hiermede gaat de raad accoord. Benoeming van leden van Commissies. Aan de agenda wordt tevens toegevbegd de benoeming van leden der verschillende commissies o.a. leden voor de Financiëele Commissie; commissie van bijstand voor Publieke Werken; commissie voor de bedrij ven; commissie van het Oude Mannen- en Vrouwengasthuis; van de commissie van toezicht op het L. O. en van de Stembu- reaux. Herbenoemd worden in de commis sie van bijstand in het beheer der financiën: Jb. v. d. Werff; L. L. M. Geers en G. v. Voorthuysen. In de commissie voor publie ke werken worden herbenoemd: C. A. C. GunterS; Jb. v. d. Werff; Mevr. H. D. Wee ninkHeida. In de commissie van bijstand voor de be drijven worden herbenoemd: L. L. M. Geers, C. A. C, Gunters; G, v. Voorthuysen en Mevr. H. D. WeeninkHeida. Tot regenten van het Oude Mannen- en Vrouwengasthuis worden herbenoemd; Jb. Hollenberg; T. Molenaar; C. A. H. Gerke. In de commissie van toezicht op het Lager Onderwijs worden herbenoemd: J. L. Pfundt; N. Padt; H. Bluys; A. v. d. Plas; A. Hofstra; L. Olree; G. Wesselius; Mej. C. J. Bossaert; Mevr. H. W. Brokmeierv. Eg- mond; Mej. A. J. v. d. Werff. In de commissie vaft Georganiseerd Over leg worden herbenoemd; Jb. v. d. Werff; J. Bramson; G. v. Voorthuysen; A. v. d. Bos, C. A. C. Gunters; Mevr. H. D. Weenink Heida, de laatste 3 plaatsvervangende leden. Tot leden der Stembureaux worden de volgende personen benoemd: le Stembureau: De burgemeester: voor zitter. C. Siegers, plaatsvervangend voor- ziter. Leden: Jb. v. d. Werff en F. Zwaan. Plaatsvervangende leden: E. Dees en Padt. Tweede stembureau: J, Bramson, voorzit ter. Leden: T. Molenaar en J. v. d. Schinkel. Plaatsvervangende leden: A. J. v. d. Moolen en H. Volger. Derde stembureau: A. v. d. Plas, voor zitter; leden; M. Koning en J. Groen. Plaats vervangende leden: C. A. C. Gunters en H, Poots. Tengevolge van den hevigen storm gisteravond, zijn er een aantal couranten verloren geraakt, zoo dat onze agent J.Turnhout, enkelen abonné's van de Nieuwe Haar- lemsche Courant, ons blad NIET heeft kunnen bezorgen. Hoofdstembureau: de burgemeester, voor zitter. Léden: J. Bramson, C. Siegers, A. v. dc Plas en F. Zwaan, Plaatsvervangende leden: T. Molenaar, M. Koning en A. J, v. d. Moolen. Rondvraag. De rondvraag levert geen belangrijke be sprekingen op, waarna de openbare verga dering gesloten wordt. 5% Nederland 1919 iOG/4 1011/4 6% Nederland 1923 1031/8 4>4 NederL 1917 9Qi/16 1% N-L 1921 A.. 1017/g 101% 6% N.-L 1923 D... 1033/, 1033/, 43i/2 Oude Vaart 65 dito Gem. Eigend 503/, Mij „Nederland" 1721/2 171 Scbeepvaart-Unie 1593/g Rotterd. Lloyd 1421/, 140 Paketvaart 1891/2 78i/4 7 81/2 HolL Stoomboot 63 638 640 Java Cultuur 3351/2 338 Jurgena gew 1251/2 1261/2 K oloniale Bank 188 I88I/2 L dische Bank 1583/, 158 Cert Handel Mij. 1467/8 146 148 148 Phoenix 101 Geconsolideerde 195 197 Kon. Olie 414i/4 418% 1363/, 137 Marine coma. 11% Vorstenlanden I6OI/2 160 Actions id. 147 146 I .inp. Merc. Arg. 8 6 110 413 414 502 502 Deli Batavia 441 439 A'dam Rubber 376 387% 402 SilSU a........... 215 218 Wai Sumatra 365 394 Dordtsche Petr. 392 Southern Rails 1*71/2 118 153 153 Anaconda 983/8 Habash 443/8 443/8i/ Comm. Maxwell 30 DECEMBER. BERLIJN 59.20 PARIJS 9.45 BRUSSEL .,..s 11.35 WÉENtiN b 1 1 36.— LONDEN t e s 12.06 STOCKHOLM 66 85 KOPENHAGFN 61 70 OSLO 11111111 50 55 BAZEL iicii 48.15 2.49 ROME 1 v 1 10.10 EERSTE KOtRS LATERE KOERS De Zandvoortsche gemeenlehegrooting. De begrooting over 1926 begint met een ge deelte van het batig slot van de rekening 1924 van 110.510. Dc post van achterstal lige inkomsten van 1920 af wordt .'geraamd op 5000. Hieronder is nog schoolgeld-, ri- Golbëlasting, bouwterreinbelasting en plaat selijke inkomstenbelasting over 1920 en 1921 —1922. Als opbrengst der leges is geraamd 3000 hieronder 2500 voor vergunning tot het kampeeren op het strand. Voor het onderhoud van het raadhuis wordt een bedrag van 1095 geraamd. Hieronder is begrepen het schilderen van den voor- en van den westgevel. Voor het plaatsen van advertenties, enz., in buiten- landsche bladen is een bedrag van 800 uitgetrokken, daar gebleken is, dat door het plaatsen 'van zulke advertenties in het bui tenland veel meer bezoekers naar ons bad- dorp hunne aandacht wendem- Vooral uit Duitschland viel door de reclame op die wijze voor ons baddorp gemaakt een sterke toename van het aantal vreemdelingen te constateeren. Voor aanschaffing van materiaal van de brandweer is een bedrag gteraamd groot 1777,50. Bij den Passagebrand is gebleken, dat de verlichting bii d» motorspuit onvol doende is en ook de bediening. Daarom moet een electrische lamp worden aange schaft. Deze zal zoo noodig de geheele om geving van de motorspuit kuimen verlichten. Verder zullen voor de pijphouders moeten worden gekocht 10 helmen, 10 gordels met bijltjes en 10 reddingslijnen. Een mast voor het drogen van slangen wordt tevens nood zakelijk geacht. In het belang van het verkeer zullen op verschillende plaatsen borden worden aan gebracht om de veiligheid van den weg te bevorderen. Die borden zullen de richting en de gevaarlijke punten aangeven. De kosten van de Burgerwacht zijn ge raamd op 55. Dit is 25 minder dan ver leden jaar. Deze 25 zullen echter worden gegeven als subsidie aan den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm, instituut tot steun van het wettig gezag. Het zal noodig zijn dat verschillende stra ten opnieuw worden bestraat. In totaal wordt dat geraamd op 22440 M2 voor een prijs van 11.220, Van de Haarlemmer straat zal ongeveer 1200 M2, van den Kost- verloren straatweg 4310 M2, van de Zee straat 1000 M2, van den Zeeboulevard De Barnaart even eens 3000 M2 volgens raming vernieuwd moeten worden. Voor aankoop van nieuwe steenen wordt ongeveer een be drag van 2320 geraamd. Voor het in orde maken van het Badhuis plein wordt geraamd een bedrag noodig te zijn van 8287,50. Voor aankoop van grond voor verbreeding van straten en wegen wordt geraamd 6150, B. en W. zijn voor nemens in 1926 voorstellen te doen betref fende de overname van de Brederodestraat Willen verbetering aanbrengen op het hoek punt Pakveldstraat en Swaltiestraat, door aankoop van grond van den heer C. Bluys. Verder willen zij ter verbetering van de Spoorstraat het perceeltje aankoopen toe- behoorende aan de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente en dat van den h©er V. Schaap. Pogingen zullen worden aangewend om te komen tot een oplossing betreffende den Strandweg,'opdat de voornaamste toegangs weg tot het Strand op de thans bestaande breedte blijft gehandhaafd. Er zullen nog geen voorstellen gedaan worden betreffen de het aanbrengen van een., geruischlooze wegbedekking in de hoofdstraten van ons dorp. Dit zijn plannen van B. em. W. Maar in de raadsvergadering van Dinsdagavond zul len reeds eenige punten van dit programma een, deel der besprekingen u/tmaken. Het rijwielpad langs de Zandvoortsche laan zal over een lengte van ,28.00 M, nog betegeld worden. Dit is het laatste ge deelte. Geraamd wordt dat daarvoor noodig zal zijn 11200. Voor onderhoud van Wandelplantsoen en plantsoen wordt geraamd P 6840. Het voor nemen bestaat hiervan 1000 uit te geven voor boomenaanplant langs de Zandvoort- schelaan. Langs de Groote Krocht en de Oranjestraat zullen aan beide zijden iepen- boomen geplant worden. Met-de bebossching van Plan Noord zal aangevangen worden. De opbrengst der belasting op de bouw terreinen wordt geraamd op 7000. Het strand zal weer ongeveer 120.000 op brengen. De uitgaven ten behoeve van het strand worden geraamd op 18.260. Hier onder is een bedrag van" 9000 voor het maken van betonnen trappen. Twee tranpen worden voorgesteld aan den Boulevard Pau- lus Loot en een ter vervanging van den trap aan het Kurhaus, Geraamd wordt, dat het Rijk zal vergoe den van het onderwijzend personeel bij het Lager Onderwijs 59964.44. Betaald zal moe ten worden 65196.44, Het onderhoud der scholen zal 3715 kos ten. School A moet noodzakelijk van buiten geschilderd worden, van school C de achter zijde en school D geheel rondom, Nu is school B nog de eemigste Lagere School in deze gemeente, die niet van een centrale verwarming is voorzien. In verband met de plaats waar school B sifaat, wordt het niet wenschelijk geacht, daar een centrale DIENSTPERSONEEL OVERBODIG nu ge zelf met het hygiënische VAN DIJK'S POETSMIDDEL Uw Zilver- en Nikkelwerk kunt onder houden. Per busje 30 ct. verwarming te laten aanbrengen, daar bij achteruitlegging van het tramemplacement aldaar de school op die plaats minder ge wenscht zal zijn. Het plan bestaat van gemeentewege een; muziektent aan te schaffen. De -begrooting) vermeldt daarvoor een bedrag van 1200. Voor de Ziekenhuiscommissie is een be drag geraamd van 7000. Voor het Burger- lijk Armbestuur 16000. Voor steun aan uitgetrokken werkloozen wordt een bedrag geraamd van 7000. Het voornemen bestaat, om hen, die als crisis- werkloozen staan aangegeven, zooveel mo gelijk werkgelegenheid open te stellen bij de werken, die door de gemeente zullen worden uitgevoerd. Wanneer niet direct werk kan j v/orden gegeven, zal overgegaan worden tot j steunverleening. Als opbrengst van de opcenten op de hoofdsom der belastingen op de gebouwde eigendommen wordt geraamd 27532.28. Van de ongebouwde eigendommen 92.99. Voor opbrengst van opcenten op de hoofdsom van de personeele belasting wordt geraamd 68221. Geen opcenten zullen meer geheven worden op de rijksinkomstenbelasting. De opbrengst van de plaatselijke belasting naar het inkomen wordt geraamd op 300.000. Het vermenigvuldigingscijfer zal nog nader vastgesteld moeten worden. Hat vorige jaar was dat 1.8. In 1926 zal te Bentveld ten behoeve van het waterleidingbedrijf een reservoir worden gebouwd. Daardoor zal het ^bezwaar onder- I venman worden, dat er in den seizoentijd geen voldoende water op ons baddorp geleverd zal kunnen worden. De kosten van den bouw van dit reservoir worden geraamd op 10.000. Hiervoor zal een leening worden aangegaan. Naar wij vernemen is met vernietiging van hef besluit van Gedep. Staten van Noprd- Holland, waarbij goedkeuring werd onthou den, thans alsnag door de Kroon goedge keurd de begrooting der gemeente Haarlem voor het jaar 1925 Zooals bekend werd de begrooting door Gedep. Staten niet goedgekeurd, omdat daarop een post was uitgetrokken, waarbij aan een deel van het gemeentepersonee, een vacantietoelage werd toegekend. Het beroep voor den Raad van State werd namens de gemeente Haarlem verde. digd door den heer M. A. Reinalda en be« streden namens Gedep. Staten door den heer Mr. J. B. Bomans. Heden overleed zacht en kalm, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden; onze innig geliefde Vader, Be huwd en Grootvader STEPHANUS VAN LOON in den ouderdom van 68 jaar. Kerkmeester v. d. Parochie H. Johannes den Dooper Haarlemmerliede: Wed. J. M. v. LOON- Schouten H. A. v. LOON C. M. v. LOON- Veldhuizen en kinderen Z. Schalkwijk: A. W. J. v. d. HULST- v. Loon P. v. d. HULST en kinderen Haarlemmerliede: A. P. v. LOON A.P. v. LOON- v.d. Peet en kinderen Rijpwetering: C. C. STRAATHOF- v. Loon R. G. STRAATHOF en kind. Assen: M. A. v. LOON, Religieuse Haarlemmerliede 28 Dec. 1925 Amsterdamschevaart 19. Uitnemend geschikt voor OROC per fl. per anker PALUS t L15 f 48.— UANON FR O NS AC f 1.50 65.— Zuiveren zwaren Rooden Wijn, waar aan toegevoegd extract van geurige Kruiden, samengesteld volgens een vermaard, oud recept). DE FLORIS Carte Verte doux Carte Blanche demi-sec MOËTCHANDON Carte Blanche doux Carte Blanche demi-sec White Star sec Brut lmpérial extra-sec POMMERY CRENO American Flag sec IRROY Cachet Orange sec 2.25 3PAARNE o| - TEE, roio7 f3.- 3.30 3.75 f 4.10 f 4.95 f 5.25 Ook geschikt voor GROC COGNAC 3.60 COGNAC VIEUX 4.20 COGNAC PETITE CHAMPAGNE f5.— COGNAC B. ROYON Cie f 6.50 COGNAC HENNESSY f 7.60 COGNAC HENNESSY f 7,95 FRANSCHE BR AN DE WIJN f4.— OUDE JAMAICA RUM. f 5.40 OUDE ARAC f 5.50 JAMES BUCHANAN Black White JOHNNIE WALKER Red Label J 7,50 f 7.50 •®3>®CSÖ©®4Ï5!i8S)©0 Siroop van Punch f 3.20 Beste Sir. van Punch van Rum f4. Citroen-Punch f 3.60 Punch van Arac 4.20

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2