r Rkeumatiek Laat het zoover niet komen met Uw Kloosterbalsem ARJOS TA BA K INGEZONDEN. LAATSTE NIEUWS. ZWEMMEN. DAMMEN. GYMNASTIEK. DUIVENSPORT. UIT DEN OMTREK. Het Noord-Hoüandsch Ambtenaren reglement. DE BOUW DER 427 WONINGEN. Het raadsbesluit goedgekeurd. MUZIEK. BURGERLIJKE STAND. Uitreikin1? Kerstsraven. Gevonden dieren en voorwerpen. E. S. M.-diensten. Wisselkoersen en koersren van Bankpapier. r/laar is kwaliteitstabak. De dijkbreuk by Grave. De Maas bij Maastricht. Watersnood in Gelderland. Gestaakt tramverkeer. Een nieuu) Finsch kabinet. SPORT EN WEDSTRIJDEN. WIELRENNEN. De Brusselsche Zesdaagsche Gebruik dus tijdig De crisis in den Nederl. Zwembond.' Voetbal. CRICKET. Gymnastiekvereen. Rata. Fostduivenver. P. V. „Columiba" Haarlem. HEEMSTEDE. BLOEMENDAAL. Naar wij bij geruchte vernemen heeft de Kroon thans bet ambtenarenreglement dat in 1S20 door de Staten van Noord-Holland werd vastgesteld, thans goedgekeurd. Door de regeering was in 1923 tegen goedkeuring door de regeering bezwaar ge maakt, tenzij de toekenning van vacantie- toeslag werd geschrapt, alsmede de extra- uitkeering ten bedrage van 1/12 van haar jaarlijksche bezoldiging aan een ambtena res, die zwangerschapsverlof geniet. Deze wijzigingen werden aangebracht, doch daarop maakte de minister bezwaar tegen de bindende kracht, welke aan de uitspr* ken van het in in stellen scheidsgerecht was toegekend. Ook aan dit bezwaar werd dcor de Staten in Juli j.I. tegemoet geko men. "V Naar v ij vernemen is het raadsbesluit der gemeente Haarlem, betreffende den bouw van de 427 woningen thans door Ged. Staten goedgekeurd. Deze woningen v.orden o.m. gebouwd in ie Slachthuisbuurt en aan het Brouwersplcin. GEM. ORGELCONCERT. Het eerstvolgende Gemeentelijke orgel concert zal plaats vinden op Vrijdag 8 Januari a.s. in de Gem. Concertzaal. Medev/erking verleenen Mevr. Anna v. BeekR::tiouw, sopraan en de heer F. E Paesi. tenor, terwijl de heer G Robert het orgel zal bespelen. WILLEM ANDRIESSEN. Op Vrijdag 8 Januari a.s. zal Willem Ar.driessen een piano-avond geven in den Stadsschouwburg, alhier. -let programma zal naade medegedeeld v, orden Ondertrouwd: 31 Dec. C. Pot en C. A. H. Chrisliaans. J. Comelisse en P. Aupers. J N. v. d. Vlerk en A. E. v. Os. J. P. Griffioen en C. v. Norden. Getrouwd: 31 Dec. F. Heemskerk en A. A. de Vogel. H. W. M. Looman en P. Hackfoort. J. J. Brouwer en C. W. A. Kottraan. Geboren: 26 Dec. z. van G. M. Franse v. Kipshagen. 29 Dec. d. van J. J Heij- renZuidstra. d. van A. TaverneHul- scher. 30 Dec. d. van L. T. v. Aken Ratten. z. van A. W. Sehmidf-Haring- De afd. Haarlem van den R.K. Volksbond hetli haar werke'ooze leden jjoed bedacht. Aan 54 gezinnen werd daags voor Kerst mis vleesch verstrekt, terwijl aan 59 gezin nen vanaf de vorige week Donderdag tot cp heden dagelijks broed verstrekt is. De gezinnen konden naar verkiezing eenmaal lecsch krijgen ei oen week lang brood. In t laai heeft Je R.K. Volksbond hieraan 1 225 besteed. N. Bérkmeyer, Brouwersstr. 57, fluw- damesceintuur; B. Pielage, Ripperdgstr. 9, glacé heerenhandschoen; W. Huyer, Papen- torenvest 37, bruin wollenhandschoen; M. v. Santen, Stoofsteeg 6, herdershond; J. J. Koppen, Feithstr. 8, jongensjas; C. Buys, Witte Heerenstr. 7, grijze poes, Fauna; J. Silvis, Oudeweg 2, halsketting; W. Leenaarts, Bloemertsteeg 7, groene muts; Brederode, Groote Markt 21," parapluie; N. Mazee, Kieverlaan 107, pakje met kasboek enz.; C. Bilderbeek, Korte Hofstr. 11, huissleutel; J. Alders, Kleverparkweg 61 rd., lappen japonstof; Gimbrère, Barteljorisstr. 31, tasch m. i.; A. Heine, Gr. Houtstr. 47, dames- taschje m.i.; G. Visser, Regulierstr. 25, lees boek „De Groote Keurvorst"; M. Weber, Patrimoniumstr. 29, beursje m.i.; P. G. Fabel, v. d. Hulststr. 6, heerenrijwiël; J. Muusse, de Keystr. 2 rd., rijwielbel. merk; Politiebureau, Smedestr. heerenrijwiel; J. v. d. Mark, Voorzorgstr. 40, rozenkrans in étui; W. Huyer, Papentorenvest 37, «rozen krans; Politiebureau, Smedestr., étui met rozenkrans; K. Slingerland, Berckheyde- straat 8 rd., fleschje met geneesmiddel; H. Oudman, Kinderhuissirigel 48, fazant; B. Winter, Eendjespoortstr. 19 heerenhorloge; Politiebureau, Smedestr., dameshoed; Jacques Leidscheplein 33b, bast. herder Fauna; de Graaf, Rijksstraatweg 59R, smoushond idem; D. Redeker, Houtmarkt 13rd, bruin wollen kinderhandschoen; Politiebureau, Smedestr., handschoen; Vroom en Dreesman, Gr. Houtstr., glacé handschoenen en kinder jurken; Heemskerk, Papentorenvesf 70, gr. witte poes Fauna; E. A. Fenger, idem 61, Bully koplamp; M. v. d. Deyl, Baljuwslaan 19, mantelkraag (bont); Vroom en Dreesman, Gr. Houtstr. mof; T. Hazenberg, Stuver- straat 10, kinderportemonnais m.i.; Politie bureau, Smedestr., schoen; C. J. Bakker, Kleverlaan 43 te Bloemendaal, tasch met portemonnaie, sleutels enz.; L. Zweers, Voor- tingstr. 10, beursje met inhoud; J. Ruitenbeek M. v. Heemskerkstr., 19, broche. De E. S. M. heeft haar ochtendienst weer, en nu ten goede, gewijzigd. Om 5 minuten voor 8 rijden nu weer de 4 Hongaarsche wa gens en om 8.10 uur de beide diensten, uit 3 wagens bestaand. Hek oponthoud in de rijtijden is nu ook opgehev§n. 31 DECEMBER. KALENDERS 1926. Victoria-WaterOberlahnstein. Even als vorige jaren geeft de Victoria-Bron, Ober lahnstein ook dit jaar weder een zeer prac- tische maandkalender uit. De duidelijke datumcijfers zullen dezen kalender zeer ge wild maken, waardoor hij gemakkelijk een goede plaatsing zal verkrijgen. De kalender is vers ie ;d met eenige aardige afbeeldingen, betrekking hebbende op het bedrijf, als mede het nieuwe gebouw der Nederland se—a Kandel Maatschappij te Amsterdam. Norddeutsche Lloyd, Bremen, zendt u een dagkalender. Het schild is zeer kleurrijk ep duidt aan, hoe de booten dezer maat schappij de he:1e wereld bereiken men ziet er de sky-scrapers van New-York, de ijs velden uit het hooge Noorden, een Japan- schen tempel, tropische plantengroei. Daar- tusschen in diep-blauw fond het halfrond. Groot-Noordhollandsche van 1845, Le vensverzekering, Lijfrente, Heerengracht 18;, Amsterdam, heeft een practischen kantoor maandkalender met flinke, duidelijke, da tumcijfers. Ant. Jurgens' Margarinefabrieken, Oss maakt op haar maandkalender voor 1926 re clame voor het welbekende merk „Lotus"- margarine. Deze kalender is van een bijzonder ar tistieke uitvoering. Op de twaalf bladen heeft de teekenaar Ant. Jakma in beeld gebracht een serie van de meest bekende inlandsche vogelsoorten. Deze teekeningen munten uit door voortreffelijke uitbeelding en een rijke weelde van kleuren. Op buitengewoon ge lukkige wijze is de teekenaar er in geslaagd eiken vogel op bijzonder kenschetsende wijze weer te geven. Hoe heerlijk zit b.v. die boom klaver met half opgerichten kop, in de slanke spanning van het ronde lijfje tegen den boom stam en de spreeuw, met verachting neer ziend op het gewoel der menschen, fazelt van een hoog punt zijn wijsjes, deels eigen vinding, maar voor 't grootste gedeelte ge stolen. Prachtig is ook de lijster, gezeten op een tak van den sierden en de Vlaamsche gaai, de eeuwige ruziezoeker, in een vecht lustige houding. Maar al doen wij een greep, dan wil dit niet zeggen, dat de andere bladen voor deze in schoonheid onderdoen. Elk blad op zich zelf is een rustige en aandachtige beschouwing waard. Naast het vele banale, dat met den stroom kalenders elk jaar bin- nenspoelt, is Jurgens' Lotus-kalender iets geheel aparts. De Eerste Hollandsche Levensverzeke ringsbank, Amsterdam, biedt vrienden en begunstigers een practischen maandkalender aan. J. *C. Boldoot, Amsterdam, Deels voor hare groot-afnemers, doch hoofdzakelijk voor hare afnemers in Nederl. Inci; zenit de fir ma Boldoot een zeer fraaien kalender, voor elk kwartaal een afzonderlijk blad. De tee keningen zijn van de'hand van Bernard van Vlijmen. Het blad voor het eerste kwartaal van '1926, winter in 't hooggebergte, lijkt ons-van de vier het best geslaagd. Op de on derscheidene- bladen is een reclame verm ld voor "de welbekende prodcuten van ueze firma toiletzeepen, lotions, eau de cologne en parfums. EERSTE K.O RS LATERE KOERS BERLIJN 59 25. PARIJS 9.35 BRUSSEL 11.35 WEENEN 36.— LONDEN 12.C61 STOCKHOLM 66 85 KOPEN HAGFN 61 55 OSLO uMiiii 50 65 BAZEL t t i 48 15 MEW-YORK 2.49 ROME f f v 10 10 Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Mijnheer de Redacteur! Wil u zoo zoed zijn, onderstaande re gelen in uw veelgelezen blad Je doen plaatsen, bij voorbaat mijn dank. ONPRACTISCH. Nu men binnenkort een aanvang wenscht te maken met het verbrteden van de brug aan den Schotersingel, komt het mij zeer practisch voor zelfs gewenscht, in 't algemeen belang voor het drukke ver keer (vooral Schotersingcl en Kruisweg) een tweede reddingshaak te doen plaatsen. Het komt gelukkig niet alk dagen voor, zooals ik dat Dinsdagavond j.L, ongeveer half 8, toen er een hevige wind kwam, heb gezien, toen een heer z'n hoed afwaai de en in den Schotersingel terecht kwam, toevallig aan den linkerkant van de brug, waar geen reddingshaak aanwezig was. De persoon moest natuurlijk tusschen het drukke verkeer door de reddingêhaak halen. Gesteld nu, dat het eert kind was geweest, dat door den storm in den Scho tersingel geworpen wordt, dan ware hier misschien een menschenleven verloren gegaan, doordat er een paar minuten mee gemoeid gaat, voor men de reddingshaak heeft. Zooals het nu is, vind ik het on- practisch. Sch., 30/12 '25. Th. TIMMER. Naschrift. Men doét ons opmerken, dat, ■ndien een kind inplaats van een heeren- hoed in het water had gelegen, iedereen zou hebben meegeholpen aan de redding en het verkeer allicht vanzelf zou zijn stopgezet. GRAVE 31 Dec. Omtrent den dijkbreuk alhier, wordt nader geseind: Dc laagliggende geb eden langs den Maas oever zijn overstroomd. De plaatsen Neder- astelt, Heumen en Wijchen dreigen m 't wa- ten te verzinken. Deeds zijn van, morgen 1034 uur de dorpen Nederarstelt en Heu men gedeeltelijk overstroomd. Alle laag "ge legen gebouwen staan reeds onder water. Het gemeentehuis van 13 c 47 staat reeds 114 Meter in 't water en is net meer te bereiken. Re Kerk en 't schoolgebouw staan nog droog en hierheen wordt het vee ge dreven. Het water stijgt nog steeds en men vreest et ergste. De verbinding tusschen de verschillende dorpen :'s verbroken. Nog niet na te gaan is, of bij deze ramp menschen'evens te betreuren zijn. Wel staat vast, dat veel vee is omgekomen. Het gemeentebestuur van 13 c 47 heeft telegrafisch militaire hulp ver zocht. Hulp aan de bewoners die naar de zolder sluchten is zoo moeilijk, daar er hier maar zoo weinig booten zijn. S'nds menschenheugenes heeft een der- "elijke drkdoerbraak van de Maas hier niet o'aats gehad. Voor zbcver men weet, was het het laatst het geval in 1845. Nog wordt ons geseind: Hedenmiddag te 12 uur werd aan het. Përs-büreaü Vas Dias nog nader geseind: boven de plaats waar-de dijk bezweken is, wast het water nog steeds. Hedenmorgen werd uit Maastricht 38 c.M. was en uit Venlo 68 c.M. was gemeld. Be neden de doorbraak valt het water dat met kracht het land binnenstroomt. Hoe lang de overstrooming zal voortduren, is niet te zeggen. Hedenmiddag ie 12 uur, stroomde het water nog met alle kracht het land bin nen en werd de waterstand in de verschil lende dorpen steeds hooger. De bewoners vluchtcn naar. veilige plaatsen, jagen zelf bepakt met have en goed, het vee voor zich uit naar de dijken om aan den vloed tc ontkomen. Te Ncderfelt waren vanmorgen verschei dene bewoners, toen het water kwam op zetten, naar het gemeentehuis gevlucht. Dit staat reeds 2 Meter in 't water en het zal slechts met booten mogelijk zijn de men schen daar van daan te halen. Ook te Wijchen komt het water thans meer en meer opzetten. Reeds zijn de lage deelen van 't derp overstroomd en ook hier neemt de bevolking de wijk naar hooger ge legen gedeelten. De weg van Grave naar Nijmegen is onbegaanbaar en ook dc overige wegen zijn in 't water verdronken. De cenig- ste dijk, die nog een beletsel vormt voor 't water is de spoordijk tusschen 's Bosch en Nijmegen, met name het gedeelte tus schen Ravestein en Wijchen. Men vreest evenwel ter bevoegder plaatse dat deze dijk de kracht van het water niet zal kunnen weerstaan, zoodat ook de spoorwegverbin ding hier gevaar loopt. Naar alle kanten is om hulp gevraagd, doch voor 't oogsnblik nu het water nog wast, valt er weinig te doen. De Commissaris der Koningin in de provincie wordt heden ufiddag in het ge teisterde gebied verwacht. MAASTRICHT 31 Dec, De Maas is nog 13 c.M. gestegen en staat thans 4.73 of 46.73 A.P. In 1880, het jaar in dc vorige eeuw. dat het water het hoogste stond, bereikte het 484 of 46.85 A.P. Het pijl is iets ver anderd. Feitelijk staat het thans even hoog als in 1880. De weg bij de Zink- en afstreek is geheel onder water geloopen. Borgharen staat geheel onder water. ZEVENAAR 31 Dec. De toestand wordt ook hier steeds hachelijker. Thans is ook de auiobusverb nding met Lobith opgeheven en is d e plaats geheel geiso'eerd. IJet water staat om Zevenaar reeds in vele kelders. Zeveekhcrst staat heden rondom in 't wa ter. Graffelkamp eveneens. DOETINCHEM 31 Dec. Wegens den hoogen waterstand en den storm kan de Gelder- sche stoomtram in Doesburg niet meer over de sch.pbrug en moeten de passagiers over de brug loopen. CRITIEKE TOESTAND TE MAASTRICHT. Hedenmiddag sc:nde men ons uit Maas tricht: Reeds nu staat het water op sómmige plaatsen in de straten d®r stad nabij het Stadspark heeft de Maas zich met de Joker verecnigd. Het kanaalwater staat bijna op de kade. De Pieterstraat staat reeds gedeel telijk onder water. Door het oude water poortje verspreid zich het water .in de omliggende buurten. Nabij de fabriek van Céram que.. Het water van den Heugemer- weg staat tot op de- Akerstraat. Een ge deelte van het stations-emplacement is reeds overstroomd. De trein naar Luik kan niet meer vertrekken, omdat het water bij den overweg ep bij Eysden op de spoor lijn staat, Rondom de stad ..stijgt het. water langzaam maar zeker en op de laagst ge legen plaatsen dringt het de huizen b nnen. Het water heeft een hoogte bereikt als nooit- te voren cnet ergste is, dat er geen com municatiemiddelen ter beschikking zijn, zelfs geen eenvoudige pont om de menschen uit en naar hun huizen te - brerigen, Men telefoneert om bootjes, maar er zijn geen beschikbaar, omdat ze eLders noodig zijn. Als het water nog iets stijgt, dan vermengt zich het water van de Maas met het kanaal en komen alle laag gelegen straten onder water te staan. Het einde van de ramp is dan met te overzien. Uit België wordt nog veel was geseind. SLEEPBOOT GEZONKEN. DRUTÉN, 31 Dec. Voor Druien is door den storm een sleepboot gezonken. De op varenden zijn gered. STOOMSCHEPEN IN 'T IJS. LEMMER, 31 Dec. Gisteravond zaten hier 2 stoomschepen, vermoedelijk een St. Markus-boot en een sleepboot op ge zichtsverte van af onze kust in 't ijs be klemd, die omstreeks 8 uur noodseinen gaven. De burgemeester van Lemsterland heeft daarom, in overleg met de Lemmersche visschers, vaartuigen naar deze in nood verkeerende schepen gezonden, welke van morgen om 10 uur nog met terug gekeerd waren. Ook heeft de burgemeester tele fonisch aan den burgemeester van Urk om assistentie verzocht, waarop een stoom boot van Urk of Kampen ter assistentie is vertrokken. DE RIJN WAST. LOBITH, 31 Dec. De Rijn is sinds gisteren nog 61 c. M. gestegen; de stand -s nu 15.14 Meter. Bij Lobith wast de Rijn thans nog 2 c. M, per uur. terwijl deze bij Keulen ongeveer 4 c.M. per uur wast. De polder bij 's Gravenwaard is ondergeloopen. Een 11-tal gezinnen uit den polder is in de school te Lobith ondergebracht. De verbind.ngen LobithElten en Lobith —Spijk zijn verbroken. EEN RUSSISCH-DUITSCH BONDGENOOTSCHAP? D'Abernon naar Londen vertrokken. PARIJS, 31 Dec. Het „Journal" meldt uit Berlijn dat Tschitscherin aan Generaal Seeckt een Duitsch-Russisch militair bond genootschap heeft voorgesteld tegen de ge westelijke mogendheden en Engeland. De Engelsche gezant D'Abernon heeft gepro testeerd en is naar Londen vertrokken om verslag uit te brengen. HELSINGFORS, 31 Dec. De leider der Agrarische partij, Kallio. heeft een nieuw kabinet gevormd. v. Kempen en v. Nek aan den kop. Langzaam maar zeker is het Hollandsche koppel op het leidende Belgische tweetal ingeloopen Van Kempen won verschillende sprints, waardoor het puntenaantal der Hollanders sterk vermeerderde. Dinsdagavond is v. Nek in aanriiding ge komen met den Belg Degraeve. De Hollander had zich bezeerd, doch spoedig bleek de blessure niet van zeer ernstigen aard, zöo- dat de strijd kon worden hervat. Met 165 punten bezetten y. Nek en y. Kempen thans de eerste plaats, gevolgd door DegraeveThollëmbock met 155 punten. Wacht toch niet totdat Uw handen voor goed krom en misvormd zijn .Wacht toch niet totdat geals een stumper door de kamer strompelt. Rhenmatiek wordt veroorzaakt door ziektestoffen, die zich op de pijnlijke plaatsen gaan vastzet ten. Wrijven met Akker's Kloos terbalsem voorkomt dat gevaar welke zoo fijn verdeeld is, dat zijn geneeskrachtige bestacddeelen tot diep lil de huid doordringen. Daardoor stilt Akker's Klóosterbalsem direct de pijn en is zijne werking zonder weerga bij alle rheumatische pijnen, spit in den rug, jicht, stijve nek, pijn in rug en de ledematen, stramheid. Per groote pot van 20 gr. 50 ct. Alom verkrijgbaar. Potten v. 50 gr. f 1 - *n 100 gr. f 1.75 nog voordceJiger. Zondag, 3 Januari, a.s. zal dan eindelijk de beslissing brengen over de nu ree'ds wijd en zijd bekende crisis -in den Ned. Zwembond. Zooals wij allen weten, is deze crisis ontstaan door het geval Mevr. De Haaff uit Rotterdam. Mevr. De Haaff is dq- géne die in Heemstede haar collega presi dente van de dames-zwemclub O. D. Z. te Rotterdam zonder eenige geldige aanleiding een slag in het gezicht toediende. Het Bondsbestuur heeft in deze gemeend Mevr. de Haaff te moeten bestraffen en toen dit niet goedschiks ging, bracht het Bondsbe stuur dit geval als agenda punt voor de algemeene vergadering, welke was belegd ter behandeling van de ontworpen Statuten en Reglementen. Het gevolg is ook bekend. Het Bondsbestuur steunde een motie op die vergadering, van den heer Van Hasselt, (R. Z. C.), welke echter door zijn ontactische indiening en verdediging werd afgestemd. Het bestuur heeft daarna zijn ontslag in gediend, hetwelk echter geenszins de be doeling der algemeene vergadering was en zonder behandeling der genoemde Statuten en Reglementen ging men dien Zondagmid dag wederom huiswaarts. Sindsdien hebben verschillende vereenigingen zich tot een actie, ter behouding van het afgetreden Bondsbestuur, aaneengesloten en om deze zaak te bespoedigen is door de Noordelijke vc-rcenigingeneen.^commissie benoemd van 5 personen, -waarin o.a. ook onze stadge noot de heer Joh. M. Schmidt (H. -V. G. B.) zitting heeft. De Zuidelijke vereenigingen echter hebben dit voorbeeld gevolgd en ook uit haar midden een commissie ter be reiking van genoemd doel gekozen. Beide conlissiën hebben hetzelfde doel beoogd, doch kwamen al zeer spoedig tot de con clusie, dat de eenigste manier om het tegen woordige bestuur te behouden is, Mevrouw De Haaff flink te bestraffen en er voor zorg te dragen, dat zij haar functie als presidente der Rotterdamsche Dameszwemclub neer legt. Beide commission hebben zich hier voor tot Mevrouw De Haaff gewend, doch tevergeefs. De Presidente der R. D. Z. wil haar functie niet neerleggen en wordt hierin gesteund door haar vereeniging en de Schie- damsche Zwemclub. De Schicdamsche Zwemclub heeft intusschen nog een motie de wereld ingestuurd, welke zeer zwak is en Mevrouw De Haaff absoluut geen straf oplegt en daardoor dan ook natuurlijk niet door het Bondsbestuur in overweging ge nomen wordt. Dè Zuidelijke zoowel als de Noordelijke Commissie hebben nu een mo tie opgesteld. Dc Noordelijke motie treft uitsluitend Mevr. De Haaff en niet de R. D. Z. De Zuidelijke motie echter, welke reeds eerder gepubliceerd is, heeft ten doel niet alleen Mevrouw De Haaff te treffen, doch als Mevrouw De Haaff zich niet aan de op te leggen straf van het Bqndsbestuur onder werpt. haar vereeniging, de R. D. Z., te boycotten, om zoodoende de vereeniging te dwingen Mevr. De Haaff zelf van haar func tie te ontheffen. Na overleg der beiden commission met het Bondsbestuur is geble ken. dat het Bondsbestuur slechts dan aan wil blijven, wanneer de Zuidelijke motie met groote meerderheid wordt aangenomen. Aan de Noordelijke motie echter kan zij hare goedkeuring niet hechten. Nu de Noor delijke commisie het standpunt van het be stuur van den N. Z. B. vernomen h%eft, zal zij hare motie' op de buitengewone alge meene vergadering van 3 Januari a.s. niet indienen, doch lijkt het haar toch gewenscht, dgt alle belangstellenden kennis zullen ne men van deze motie, omdat hieruit blijkt, dat ook de Noordelijke commissie van meerling was, dat wel een straf moest wor den opgelegd, doch een andere als geuit in de afgestemde motie der R. Z. C. De motie- der Noordelijke commissie luidde als volgt: „De buitengewone algemeene vergadering hier bijeen, spreekt haar leedwezen uit ove- de gevolgen van het afstemmen van de door ^.e R- Z. C. op de j.I. gehouden buitenge wone algemeene vergadering gestelde motie. De, algemeene vergadering betreurt ten zeerste, dat het bondsbestuur, door het af stemmen dier motie, heeft gemeend daar- \.it. het gevolg te moeten trekken, dat ,,"dë algemeene vergadering van meening was; dat in het onderhavige geval geen straf moest worden gegeven; en geeft hier bij uiting van haar volste vertrouwen in hét bondsbestuur." ,?Van oordeel, dat het bondsbestuur een ingrijpende straf moet toepassen, waartoe deze algemeene vergadering het in staat stelt, geeft deze vergadering te kennen, dat de door Mevrouw de Haaff gepleegde daad ls.te ten zeerste is te laken, 2de de zwemsport erg heeft geschaad, spreekt hare scherpe afkeuring uit, dat deze kwestie in handen gegeven is van een advocaat om tegen het Bondsbestuur op te treden." en derhalve besluit Mevrouw de Haaff te schorsen: X. voor het bezoeken van zwemwedstrij- djejt te houden onder auspiciën van den N.. Z. B. vergaderingen van den N. Z. B. bij te wonen. 3» eenige functie bij zwemwedstrijden uit te(™.fenen, Yülks vóór den tijd, door Het Bonds bestuur ie bepalen, en gaat over fot de orde' van den dag. H. P. C.—D. J. K. 4—4. Dinsdagavond speelde bovenvermelde ze ventallen een vriendschappeüjken wedstrijd in Stoop's Bad. D. J. K. verscheen o.a. met Monset, P. Plantenga, J. Zegger, Bauer en de Vries, en 2 invallers uit het tweedei zevental. Naar den uitslag reeds laat blijken, was deze wedstrijd uiterst spannend en er werd niet slecht gespeeld. Voor H, P. C. is deze uit slag een schitterende'prestatie,'temeer daar de Heemstedenaren niet dezen avond over hun sterkste combinatie konden beschikken. BEVERWIJKSCHE ZWEMCLUB „KINHEIM". Naar wij vernemen heeft bovenvermelde nog jeugdige zwemvereeniging een feest avond georganiseerd, welke zal gehouden worden op Dinsdag, 5 Januari, a.s. in Hótel „de Zon" te Beverwijk. Aanvang 8 uur pre cies. De toegang voor belangstellenden is,gra tis, De heer Hemsing uit Acrdcnhout, zal dien avond een bespreking houden over schoonspringen, vergezeld van lichtbeelden. Verschillende H. V. G. B.-leden zullen dien avond, voordrachten ol liedjes, muziek etc. ten beste geven onder leiding van den heer W. Vetter. FEESTAVOND „H. V. G. B." De Haarlemsche Zwem- en Poloclub „H, V. G. B." zal zoo goed als zeker in den loop der maand Januari een feestavond organiseeren, waartoe het bekende „H. V. G. B."-strijkje alsmede de heer Vetter c.s. medewerking zullen verleenen. H.F.C.—OUD-INTERNATIONAALS. Wij herinneren nog in een enkel woord aan den wedstrijd welke de Good Old mor gen aan de Spanjaardslaan tegen de oud-In ternationaals speelt. De orar.je-hemden komen met de reeds dcor ons gepubliceerde opstelling, terwijl het elftal van H.F.C. op Weber na volledig is. In de bekende adressen te Haarlem is voor verkoop. De belangstelling voor deze ontmoeting zal ditmaal zeker og beduidend grooter zijn dan verleden jaar, temeer waar thans in Amsterdam op den Nieuwjaardag geen enkele wedstrijd van beteekenis wordt ge- saeeld, en de Amsterdammers al eens eerder blijk hebben gegeven groote liefhebbers van een dergelijke ontmoeting te zijn. Van de voorverkoopgelegenheid werd dan ook tot op heden reeds een druk gebruik ge maakt. DE HAARLEMSCHE KAMPIOENS WEDSTRIJD. De eindspurt. De voorlaatste ronde van den wedstrijd om het Kampioenschap van Haarlem en Omstre ken verliep als volgt J.W. van Dartelen wint van W.J. Teunisse. W. de Goede wint van J. Poppen. F.A.Berkemeier remise met Chr.F.Visse. De stand na de voorlaatste ronde van de zen wedstrijd (wat betreft de vijf bovenste plaatsen) is 1. J. W. van Dartelen 11 7 4 0 18 1.67 2. H. G. Teunisse 11 6 5 0 17 1.55 3. mr. P. J. v. Dartelen 10 5 2 3 12 1.20 4. Aebe de Jong 10 3 6 1 12 1.20 5. F. A. Berkemeier 11 5 3 3 13 1.18 In de laatste ronde van dezen wedstrijd zal het wel bijzender spannen. Alsdan spelen J. W- van Dartelen tegen mr, P. J, van Dar telen en H. G. Teunisse tegen C. P. Hepk. Déze'p'artijéti ztillen de beslissing moeten brengén wie dit jaar dén Haarlemschen eeré- titel zal mogen dragen. Nieuwe R.-K. Damvereeniging, De onlangs te Lisse opgerichte R.-K. Dam- vereeniging „Adolf Kolping", heeft zich per I Januari a.s. bij den Nederl. R.-K. Dambond aangesloten. De vereeniging telt 18 leden en speelt dit jaar_ reeds mede aan de 2de klas bondscompetitie van het district Haarlem. Secretaris is A. Th. van Bezu, Nieuwstraat 5, Lisse. Hieronder volgt de competitielijst voor de a.s. competitie van de eerste en tweede klas. Ie klasse. 15 Jan. Ons Genoegen IGez. Samenzijn I 19 St Bavo ISt. „Joseph I 25 Ons Genoegen I—St. Bavo I 27 St. Joseph IGez. Samenzijn I 10 Febr. St. Joseph I—Ons Genoegen I II St. Bavo IGez. Samenzijn I 18 Gez. Samenzijn IOns Genoegen I 24 St. Joseph ISt. Bavo I 4 Maart St. Bavo IOns Genoegen I 11 Gez. Samenzijn ISt. Joseph I 19 Ons Genoegen ISt. Joseph I 25 Gez. Samenzijn ISt. Bavo I 2de klas, 16 Jan. S.D.O. I—Ons Genoegen II 21 Beverwijk ID.J.D. I 17 D.J.D. IGez. Samenzijn II 30 S.D.O. I—D.J.D. I 31 Ons Genoegen II—D.I.D. I 28 Beverwijk JGez. Samenzijn II 4 Febr. Beverwijk IS.D.O. II 8 Ons Genoegen. IIGez. Samenz. II 7 D.J.D. I—D.I.D. I 14 D.I.D. I—S.D.O. I 12 Ons Genoegen IIBeverwijk I 17 D.J.D. IGez. Samenzijn II 27 S.D.O. IGez. Samenzijn II 24 D.J.D. IOns Genoegen II 21 D.I.D. IBeverwijk I 1 Maart Ons Genoegen IIS.D.O. I 3 D.J.D. IBeverwijk I 7 Gez. Samenzijn II—D.I.D, I 10 D.J.D. I—S.D.O. II 14 D.I.D. IOns Genoegen II 18 Gez Samenzijn IIBeverwijk I 20 S.D.O, IBeverwijk I 25 Gez. Samenz. IIOns Genoegen II 21 D.I.D. II—D.J.D. I 28 S.D.O. I—D.I.D. I 4 April Beverwijk IOns Genoegen II 8 Gez. Samenzijn IID.J.D. I 15 Gez. Samenzijn IIS.D.O. I 15 Ons Genoegen IID.J.D, I 25 Beverwijk ID.I.D. I Het Australische Elftal gekozen. Het Australische elftal voor de a.s. test- matches in Engeland is thans definitief vast gesteld. Volgens de „Tel." zijn de volgende spelers Gekozen: Collins. Ponsford, Bardsley, Old- field, Gragory, Taylor, Macartney, Andrews, Rder, Mally, Grimmet en Hendiv. Alle spelers, uitgezonderd Ponsford Ryder, Grimmet en Hendry komen uit Nieuw Zuid Wales. De spelers, die dc drie reserveplaat sen zullen innemen, worden uiterlijk 30 Jan. gekozen. Collins is aanvoerder en Bardsley plaatsvervangend captain. Collins, Bardsley en Ryder vormen samen de Elftal-Commissie. De tweede test trial match die aanvan kelijk tot Februari was uitgesteld, is thans rfeheel afgelast. Algemeen is men van oor dcel, dat de overgebleven plaatsen zullen worden inrfenomen door Richardson, Kip- pax en Galloway, vooral de laatstgenoemde, die, zooals elders gemeld, 145 runs scoorde in de interstate cricket match Victoria—N Z. Wales. Ten slotte is nog besloten dc uifnoodiging om na den Engelschen tour een bezoek aan. Zuid-Afrika te brengen, niet aan te nemen. Op weg naar Engeland worden echter twee test-matches in Thasmanië gespeeld. Naar wij vernemen zijn de heerschendc strubbelingen in de Haarl. Gymn.Ver. „Bato van dien aard, dat het waarschijnlijk tot een splitsing zalkomen. Een aantal leden hebben ten dien einde reeds een bijeenkomst belegd op Dinsdag. a-S. Bovengenoemde vereeniging houdt op Za terdagen Zondag 2 en 3 Januari hare Club tentoonstelling in de zaal van „Tivoli", Tem pelierstraat bij 't Houtplein. Een 150-tal duiven zijn ingeschreven, wel ke gekeurd zullen worden door de heeren. R. Slot en P. J. v. Daalen. Voor deze tentoonstelling zijn 45 med. be schikbaar, waaronder een drietal fraaie, bijeen gebracht dobr de dames der leden. Elke 1ste en 2de prijswinner ontvangt dan ook een medaille. Jaarvergadering Onderlinge Tuinlie- denvereeniging „Aerdenhout en Om streken". Bovengenoemde vereeniging hield gisteravond liaaf 16e jaarvergadering, ditmaal in de fraaie achterzaal van het pas ingerichte café „Hof van Heemstede". De belangstelling was dezen avond buiten gewoon groot, De voorzitter, de heer W. Hartman, kon in zijn openingswoord met ge noegen terugzien op het afgeloopen jaar. Het ledental is vooruitgegaan. Vergaderingbezoek en uitzendingen ter keuring is alleszins be vredigend, en elke vergadering leverde leer zame inleidingen of besprekingen. Voorzitter deelde nog mede, dat het be stuur besloten had deze vergadering eens hier te houden, daarbij den wenséh uitspre kend dat de stemming onderling in dit mo dern ingericht lokaal wederom prettig moge zijn. Na voorlezing der notulen, bracht de sec retaris eerst verslag uit over het afgeloopen jaar. Spr. geeft een zeer optimistisch over zicht. Een vooruitgang van 11 leden, zoodat dit thans reeds tot 50 is gestegen. Volop leer zame vergaderingen met inleidingen en pret tige besprekingen die steeds weer nieuwe ge zichtspunten openen, iedere vergadering mooie inzendingen ter keuring, de prettige groote excursie naar Arnhem en Omstreken, allen dingen die de bloei der vereeniging moeten bevorderen. Minder goed was de secretaris te spreken over het bezoek der kleine excursies. Aan inzendingen ter keuring waren uit gereikt 225 punten. Daarvan verkregen de heeren Nieuwenhuis er 88, v. d. Ham 57, C. v. Iperen 28, Knappert 23, Radstake 16, v. Gurp 9, de Nobel 8 en J. v. Donselaar 4. De wisselbeker werd voor de eerste maal gewonnen door den heer Nieuwenhuis. Het jaarverslag der penningmeester geeft aan een inkomsten van f 400.16, waaronder, een voordeehg saldo van het vorig jaar van; tri f 138.57 en cer.e uitgave van f 258.85. Tot leden der kascommissie worden aan- "a gewezen de heeren de Nobel, E. Pletting en H. Voordenkake.JBij het uitreiken v.d. beker, brengt de voorzitter woorden vandank aan alle inzenders, maar in het bijzonder aan den heer Nieuwenhuis, die geen moeite ontzien heeft om ons steeds te laten genieten het mooiste van het mooie wat op de kweekerij wordt voortgebracht. Spr. hoopt dat de heer Nieuwenhuis het volgend jaar met dezelfde wilskracht den beker zal verdedigen, maar ook, dat de beker een prikkel zal zijn voor de overige leden om dezen ook te veroveren, wat zeker de vereeniging ten goede zal komen. Onder applaus overhandigt de voorzitter den beker. De overige prijzen bestonden uit geld. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren M. Bloemendaal en Radstake her kozen, hoewel de heer Eloemendaal te ken nen had gegeven te willen aftreden. Beiden namen hun benoeming aan. Vervolgens had eene vrije verloting plaats van nuttige voorwerpen en mooie planten. Bij de rondvraag werd ter sprake gebracht een te houden Lathijris- en Dahlia-avond. Voor de Lathyris-avond bleek volop belang stelling, zoodat in beginsel werd besloten deze in de maand Januari of Juli te houden. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over een Dahlia-avond. Plannen zullen over wogen worden om de leden wederom stek ken van Dahlia's te verschaffen en daarvan op den Dahlia-avond in te laten zenden. De heer Radstake deed de toezegging op de volgende vergadering eene inleiding te houden over de perzikcultuur. Nadat de leden nog eenige tijd gezellig, en onder het houden van een voordracht van den heer Radstake waren bijeen gebleven, sloot de voorzitter de vergadering onder dank zegging aan allen die dit jaar weer zoo vol ijver geweest waren voor den bloei der vef- eeniging, en een beroep doende op allen om de vereeniging ook in de toekomst terzijde te staan, tot grootere bloei dér vereeniging en tot ontwikkeling der leden zelf. Kastanjeboom D. O. K, Voor de door bovengenoemde clubs geo-ganiseerde massa kamp werd Dinsdagavond gespeeld in café De Kastanjeboom tusschen de 3e vijftallen. In tegenstelling met de eerste wedstrijd tus schen deze vijftallen was nu de Kastanje boom overwegend sterker en won 4 van de 5 partijen met flinke cijfers. De uitslag waj als volgt; Kastanjeboom 80, 56, 80, 80, 80, =376. D. O. K. 62, 80, 40, 52, 33 267. Totaalstand na 5 wedstrijden 21131882 in het voordeel van De Kastanjeboom. Gevonden voorwerpen. Terug te beko men bij: Jansen, Bloemendaalsche weg 263, Overveen, een schroevendraaier; N. Hand- graaf, Jan Gijzenvaart 61, Santpoort, een kinderportemonnaie; A. v. d. Werff, Korte Kleverlaan 26, Bloemendaal, een double broche; Hogenbirk, Noorder Stationsweg 20, Bloemendaal, een heerenhandschoen; H. Beelen, Brouwersvaart 36, Haarlem, een rol geleidbuis van ondergrondsche telefoon; Plevier, Middentuindorplaan 14, Overveen, een heeren strikje; J. Smit, Oranjeboom- straat 6, Haarlem, een zandschop; H. P. v. d. Mei), Duinvlied 7b.Overveen, een rozen krans; P. v. Herp, Regulierstraat 31, Haar- lenif een groentenmand; Zwemmer, Ooster laan 14, Aerdenhout, een hondenhalsbandj A. Koper. Hooge Duin- en Daalscheweg 31a, Bloemendaal, een zwar(e hond, (reu); Aan het bureau van politie te Overveen, een met wol gevoerde heerenhandschoen, een over schoen, een handbeschermer, een rozpn^ kraiis,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2