20% WHIP V erkeersonge vallen» HUITVERKDOR KarnemelLze I MODERNE LAMPEN GEBRs.BOSSE LAATSTE NIEUWS. DE STORM. Jubileum H. J. Bouman. Tooneef wedstrijd „Alberdingk Thijm". Telegratisch Weerbericht rWINTER^4 R. K. F. Jubileum C. v. d. Putten. LITURGISCHE WEEKKALENDER. op naam en mac* HEEMSTEDE Overstroomingen in België. D. H. V. B R.-K. V. V. „Victrix". R.-K. V. „Zwaluwen". D. H. V. B. R.K.V.V. „The Zandvoort Boys" R. K. Voetbalvereeniging „Door Samenspel Sterk". Haarlemsche Voetbalbond!. Overzicht. Hoofdzaak is kwaliteit ardath- iondon Drukwerk Is he4 zaad |j voor Uw orders HOCKEY. BOND VAN KOORDIRECTEUREN ft f NEDERLAND. Ben dezer dagen had in Hotel l'Europa K Utrecht de 3de Algemeene Jaarvergade ring plaats van den Bond van Koordirigenten in Nederland. Van de circa 200 leden waren fuim 100 aanwezig- De heeren Piet Versloot voorzitter, Wil lem Hespe, penningmeester, H, Gonlag, Pde secretaris en H. B, Roe tering Schünlau, die volgens rooster aan de beurt van aftreden fraren, werden bij acclamatie herkozen. Lr de plaats van den heer Jacob Hamel, die door drukke werkzaamheden als bestuurs lid bedankte, werd gekozen de heer Otto de Nobel. Tot bestuurslid der Dirigentenbond-Stich- ting werd benoemd de heer Jac. Donset, terwijl de heer Joh. F. Keja tot reserve-lid dier Stichting gekozen werd. Ten opzichte van de Klasse B-leden werd een belangrijk besluit genomen. Genoemde leden, die voorheen van het stemrecht ver stoken waren, kunnen voortaan aan de be sprekingen op de vergaderingen deelnemen en hebben tevens het stemrecht verkregen. Voorts werd een bedrag van f 600.00 in het reserve-fonds van de Dirigentenbond- Stichting gestort, terwijl onder luid applaus aan den nestor der Koordirigenten, den heer Corn. Galesloot, een eere-pen3ioen wordt Verleend. NUTS-SPAARBANK TE HAARLEM. Vergelijkend overzicht over December 1925—1926. Aantal behandelde posten 8347, (v. j. 7251)aantal inlagen 6192, (v. j. 5374) aantal terugbetalingen 2155, (v. j. 1877). Ingelegd ƒ240189.81, (v. j. ƒ223069.58); terugbetaald 262040,96J-, (v. j. 233017.52) minder ingelegd 21851,65%/ (v* minder ƒ9947,94). Aantal nieuwe boekjes 127, (v. j. 236) afbetaalde boekjes 93, (v. j. 89). Spaarbusjes op 31 December 1925 in omloop 1523. Geledigd in December 1925 208 busjes met totaal ƒ3900,01. Aantal in bewaring genomen boekjes op 21 December 1925 351. GOEDKOOPSTE E IN GROOTSTE SORTEERING ORANJESTRAAT -1 TEL: 12628 Stormschade in de Haarlemmermeer. Ook Donderdagnacht heeft de storm op verschillende plaatsen in den Haarlemmer- meerpolder sporen van geweld achtergelaten. Honderden dakpannen werden van de daken gerukt en vernield. Van de serre van café Nijssen te Nieuwvennep werd een gedeelte met een paar groote ruiten weggeslagen. Van een woning werd de kroonlijst afgerukt en eenige meters ver weggeslingerd. Hoog water. Tengevolge van den zwaren regenval en fiet stormweder, is het water in de Ring vaart om den Haarlemmermeerpolder zoo hoog, dat 't hier en daar buiten den oever is getreden. Aan den Nieuwemeerdijk kwam et water tot bij de huizen staande boomen, -oodat de weg geheel blank stond. ST. RAPHAEL. a.s. Maandag 4 Januari houdt de afdeeling arlem van St. Raphael voor haar tram eden een groote porpaganda-feestvergadering 'es avonds te 8 uur in 't gebouw St. Bavo, medestraat. Het programma vermeldt o.m. ede van den heer Geers, Voorzitter van het "atnpersoneel over het onderwerpWat racht ons 1925 Het bestuur verwacht een oote opkomst van spoor- en tramleden der fdeeüng met hunne vrouwen. Op 6 Januati is een vergadering in het fde gebouw belegd voor de tramambtena- en. Op 8 Januari is wederom in St. Bavo een ergadering voor de tramleden ter bespreking an punten voor de a.s. conferentie. OVERTREDING ARTIKEL 249 W. V. S. Donderdag is door de politie aangehou- "en C. V., wonende alhier, wegens ovcrtrc- ing van art. 249 van het W. v. S. Hij is aa de justitie overgeleverd. Tn de Regentenkamer van het Stads- rmen- en Ziekenhuis had gisteren de hul- iging plaats van den heer H. J. Bouman, rmenopzichter bij het Burgerlijk Armbe- tuur, ter gelegenheid van zijn 25-jarig mbtsjubileum. Al de leden van het Burgerlijk Armbe- tuur waren tegenwoordig, benevens de mbtenaren. De voorzitter van bet B. A.: -Mr. J. N. J. HeerkensThijssen, sprak den jubilaris ngeveer als volgt toe! „Het is de gewoonte om op Nicuwjaars- ag ieder geluk te wenschen met het Nieu- vc Jaar. Doch dit zijn allemaal wenschen •oor de toekomst. Nu het geheele Armbc- tuur bij elkaar zit, wil ik allen het beste •enschen voor 1926, en hoop ik, dat allen et dezelfde opgewektheid en lust bezield uilen blijven werken. Ik wensch u allen e volle kracht naar ziel en lichaam toe, 'e u behoeft. Ik wil een blik in het verleden slaan, voor- amclijk op Bouman en zijn gezin. Tijdens ijn 25-jarig jubileum, in gemeente-dienst erd hij reeds gecomplimenteerd. Uw dag, jman, kwam later. Toen u korten tijd in andere functie ge- rend hebt, heeft het Armbestuur beslag p u gelegd. En dat is nu 25 jaar geleden. Wanneer menschen iets prettigs tot elkaar e vertellen hebben, gaan zij tot elkaar, 'aar wanneer zij een klacht hebben, is riend Bouman er het middelpunt van. Hij taat* bekend als een autoriteitje. Ik ben er ikwijis getuige van geweest, dat u mis- roostig werd. U was een voorwerp van lachten en miskenning over uw werk. Temidden van het Armbestuur en de enschen, die met u werken, wil ik u de erzekering geven, dat wij tevreden over u ;jn. Het Armbestuur is tevreden. Het heeft agelijks kennis moeten nemen van het erk, u op de schouders gelegd. Dat heb- en wij leeren kennen en waardeeren. Te idden van uw gezin, wil ik nog eens her alen, het Armbestuur is zeer erkentelijk ver uw werk. Gij geeft meer dan gc geven unf. In die 25 jaar, die zijn voorbijgegaan, eelt Haarlem veel aan u te dankem Geen aanvrager kreeg iets, voordat alles oed was onderzocht door een lid van het rmbesiuur. Bouman kent iedereen, hij is en levende cncyclopaedie, een levend dresboek. Hij kent ze allen, armen en mis- enden. Zij zijn ook in uw hart opgeschrc- en en dat is in u te prijzen. Gij weet ons Hen te bezielen tot het volvoeren van een aak, die ons is opgelegd. Ik spreek den •ensch van heel weldenkend Haarlem uit, at God u nog veel tijd moge geven, tot et volbrengen van uw prachtig werk. Als andenken bied ik u namens de leden een ooie haard aan en een bescheiden bloemen- ulde. Ook uw echtgenoote breng ik dank, zij is w trouwe hulp, uw trouwe gade, die u erig ter zijde heeft gestaan." Het woord werd hierna; gevoerd door den -secretaris, den heer G. F. Snijders. „Aan den lof," aldus spr., „die de voor zitter u heeft toegezwaaid, behoef ik nog maar weinig toe te voegen. Als secretaris heb i°*. vóór 25 jaren den heer Bouman het eerst ontvangen. Hij heeft mij dikwijls met goeden raad bijgestaan en met altijd helde ren blik beantwoord. Een woord van waar deering moet ik hierbij toevoegen. Ik heb altijd ondervonden, dat u met me medeleef de met mijn gezin. Ik hoop, dat u nog vele jaren aan het Armbestuur zult zijn verbon den." De heer v. d. Berg sprak namens de amb tenaren eenige waardeerende woorden en bood den jubilaris een raaie hanglamp aan. De heer Bouman antwoardde ongeveer als volgt; „Wanneer ooit alie begin moeilijk is, is het den eersten dag van het jaar 1926. ïk wensch alle aanwezig encen goed en geluk kig Nieuwjaar, Wij zijn tevreden, hebt u gezegd, en dat doet me onuitsprekelijk veel genoegen. Had u me alleen dat kette woord toegevoegd, dan v/as ik tevreden geweest. U hoeft ne een mooi geschenk gegeven, even zwart als ik. Ik hoop nog vele jaren tc mogen werken voor het Burgerlijk Armbestuur." Spr. sprak hierna eenige woorden van dank tot den hec Snijders als huisvriend en tot den heer Mr. Heerkens Thijssen als voor zitter. „Het is een vreugdedag, een heerlijke dag," aldus spr,, „en ik breng dank aan mijn vrouw, die me steeds heeft geholpen en <ie- leid," Het officieele gedeelte was hiermede af- gelcopen, waarna men nog eenigen tijd ge zellig bijeen bleef. Het was een huldiging, die den heer Bou man nog lang zal heugen. Zondag 10 Januari a.s, is dc sluitingsdag van dezen goedgeslaagden tooneeiwedstrijd. In de St. Jozefskerk zal tot intentie der jubileerende rederijkerskamer een H. Mis worden opgedragen, waarbS algemeene H. Communie voor de leden en hunne dames. De ochtend zal worden besloten met een ge_ meenschappelijk ontbijt in Sociëteit St. Bavo. In de Guske^zaal zal des middags van 1-3 uur receptie worden gehouden voor de le den van het cere-comilé, voor de afgevaar digden van R.K. Vereenigingen e.d, uit Haar lem en omstreken en vóór belangstellende E.E. H.H. Geestelijken en particulieren. Speciale uitnoodigingen worden hiervoor niet toegezonden; allen, die A. T. op haar ju bileumsdag wenschen te felicitecren, zijn welkom. Des avonds te 8 uur precies heeft de slot- uitvoering plaats in de groote zaal der so ciëteit St. Bavo, met uitslag van den wed strijd, resumé van de jury en prijsuitreiking. Na de pauze treedt de jubileerende Ka. mer zelf voor het voetlicht, Het in den Feestgids vermelde stuk „De Dolk" zal ech ter niet worden opgevoerd. Bij het te voor schijn halen van dit ongeveer tien jaar ge leden opgevoerde werkje bleek, dat het stuk te zeer verouderd was, om op de huidige tooneelplankea nog met onverdeeld succes dienst te kunnen doen. Ook het karakter van den avond leent zich niet voor een dra ma. En waar „Alberdingk Thijm" van ver schillende, zeer «gewaardeerde zijden werd aangespoord tot een herhaling van het histo rische blijspel „Frederik de Groote", heeft het bestuur gemeend dit werk voor dezen slotavond te moeten kiezen, ook al omdat „Frederik de Groote" het stuk is, waarmede A. T. de meeste lauweren heeft geoogst. Het uitvoerend comité wijst er nadrukke lijk op, dat er voor dezen slotavönd géén kaarten worden verkocht. Het blijft absoluut „besloten kring". Uitgenoodigd worden; de Haarlemsche Geestelijkheid, dc leden van het Eere-comité met bun dames, de schenkers van medailles en andere bijdragen, de afge vaardigden der mededingenden vereenigin- gen en de donateurs van „Alberdink Thijm". Öok deze laatsten worden geheel gratis uit. genoodigd; deze avond staat dus buiten de twee halfjaarlijksche uitvoeringen, waarop zij volgens hun donatie recht hebben. Er bestaat alsnog gelegenheid zich als do nateur op te geven; hierbij is echter de be paling, dat direct het bedrag over het ge heele jaar moet worden voldaan. Daar er met de plaatsruimte zeer zal moeten worden gewoekerd, worden zij, die van de hun toegezonden invitatie géén ge bruik wenschen te maken, vriendelijk ver zocht dit te berichten aan den heer F. Duijn, Jansstraat 16, telefoon No. 11658. Alle uit noodigingen zijn strikt persoonlijk. Aanrijding. Vrijdagmiddag had op den Bloemendaal- schenwcg nabij „Rusthoek" een ernstige aan rijding plaats. Een automobiel kwam bij de Mollaan in de richting Overveen, Daar achter reed een knecht van den heer Beundcr op zijn fiets. De auto reed de Korfc Kleverlaan in en op dit moment kwam een motorrijder van Overveen, die de aulo passeerde doch niet de wielrijder had opgemerkt. Dit had tof gevolg dat een aanrijding onvermijdelijk was. De fietsrijder kwam te vallen en Dr. Bron- gersma die spoedig ter plaatse was consta teerde hersenschudding. Per ziekenauto werd hij naar zijn woning te Schoten vervoerd. De fiets was geheel vernield. Beter voorkomen dan genezen. Door de politie zijn hedennacht op dc Donkere laan twee personen aangehouden waarvan een in het bezit was van een wapensfok, twee loo- pers en een schroevendraaier. Beiden wer den naar de politiepost gebracht en proces verbaal opgemaakt, wegens het dragen van verboden wapenen, RIJWIELDIEFSTAL. Bij dc politie is aangiite gedaan van dief stal van een heerenrijwiel, dat geplaatst was voor een perceel, aan den Heerensingel. DIEFSTAL BANKBILJET. Mej, C. v. D., inwonende Anthoniestraat 3, vermiste uit een koffertje een bankbiljet van 100, In verband hiermede is haar hospes, J A. A. B. door dc politie aange houden Hij bekende het biljet te hebben ontvreemd. TE HARD GEREDEN. De motorbrigade maakte proces-verbaal op tegen den bestuurder van écn aiV'i welke op den Wagenweg reed met een snel heid van 54 K.M. DE ARBEIDSVOORWAARDEN IN HF.T BLOEMBOLLENBEDRIJF. Naar de „Tel." verneemt, heeft te Lisse een tweede conferentie titsschen de verte genwoordigers van de patroonsbonden in het bloembollenbedrijf en van de betrokken ar beidersorganisaties plaats gehad, waar werd Medegedeeld door het Kon. Meteoroh Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen in den morgen van 2 Januari 1926. Hoogste barometerstand 763,2 m.M. te Munchen. Laagste barometerstand 742.0 m.M. te Ingoe. Verwachting van den avond van 2 Januari tot den avond van 3 Januri 1926. Krachtige tot stormachtige, tijdelijk afne mende zuidelijke tot zuidwestelijke wind, meest betrokken met regenbuien, vooral aanvankeluker zachter. MINIMUM KORTING MODEMAGAZIJNEN. In verband met bovenstaand overzicht, zullen wij dezen keer hef programma voor morgen in het kort bespreken. PROGRAMMA VOOR MORGEN. Overgang B, E. M. M.De Meer WilskrachtLimvio R. K. A. V.—H. B. C. 2e klasse G. Alw. Forward—R. K. W. S. V. ZaandamWilskracht li VolendamZwaluwen V. I. C.Beverwijk 2e klasse H. ConcordiaT. B. B. G. D. A.—Leiden D, O. N. K.Duiven meegedeeld, dat de werkgevers bereid waren den vrijen Zaterdagmiddag in te voeren voor het tijdvak van 1 Nov.1 Mei, mede te werken aan de vorming van een fonds voor kinderbijslag en den ziekteuilkeeringsduur voor vaste arbeiders te brengen op 13 ach tereenvolgende weken. Tegen, de inwilliging der vorige wenschen der arbeiders, betrek king hebbende op hcoger loon, korjeren ar beidsdag in dc maand Mei, dubbel loon op dc vacantiedagen enz. hadden de werkge vers bezwaren. Na bespreking in de leden vergaderingen der arbeidersorganisaties zal opnieuw worden geconfereerd. Heden herdacht de heer C. v. d. Putten den dag, waarop hij vóór 50 jaar in dienst trad bij de Haarlemsche Verffabriek. Hedenmorgen werd de jubilaris ten kan tore der Haarlemsche Vsrffabriek gehuldigd. De jubilaris ontving c,m. de zilveren me. daille in de orde van Oranje Nassau en het diploma van de Mij. van Nijverheid voor 50- jarigen trouwen dienst. JANUARI. Toegewijd aan de vereering van liet Goddelijk Kind. N.B. Deze week dagelijks Gloria, Credo en tenzij anders wordt aangegeven Pre fatie en Comjnunicantes van Driekoningen. ZONDAG 3. FEEST VAN DEN ZOE TEN NAAM. Mis Puer natus est. 2e ge bed van Sint Jan. Prefatie van 'Kerstmis. MAANDAG 4. Mis Ex ore, Geen Credo. Praef. van Kerstmis. DINSDAG 5. Vigilie van de Openbaring des Heeren Ev. Mt. 2 1923. Terugkeer van het PI. Huisgezin uit Egypte. Mis Dum medium (als Zondag v. h. Kerstoctaaf, be halve Ev.) 2e gebed v. d. H. Telesphorus 3e v. d. H. Maagd (Deus, qui szlutus) Praef. v. Kerstmis. WOENSDAG. OPENBARING DES HEEREN (of Epiphanie), in den regel ge noemd H.H. Driekoningen. Dag van de votie. Mis Ecce advenit (6 Jan). DONDERDAG 7. 2e dag van het Octaaf. Mis Ecce advenit (als op 6 Jan.) 2e geb. v. d. H. Maagd (Deus qui salutis) 3e voor Paus of Kerk. VRIJDAG 8. Mis evenals Donderdag. ZATERDAG 9. Mis evenals Donderdag. UITTREKSEL UIT HET POLITIE RAPPORT, In den avond van 31 December j.I. is een damesrijwiel ontvreemd, hetwelk was ge plaatst voor een café aan den Leidschc vaartweg alhier. Oudejaarsnacht werd in twee verschil lende perceelen alhier ingebroken. De dici stelde zich tevreden met een weinig klein geld mede te nemen. Gisteren werd op den Heercnweg al hier de heer M. aangereden door een luxe auto. De heer M. werd eenige Meters op het spatscherm van de auto medegevoerd en bekwam een vlecschwond aan het been. Ook klaagde hij over pijn in den schouder en zijn kleeding werd gedeeltelijk vernield. De politie onderzoekt deze zaak. Oudejaarsnacht zijn bij een bewoonster van den Bleekersvaartweg door een hond een aantal kippen weggehaald en doodgebe ten. Eenige kippen werden nog terug ge vonden. Voor kippenhouders een waar schuwing. BRUSSEL, 2 Jan. Groote overstroo- mingen worden gemeld uit Luik. Er zijn hier veel slachtoffers. De stad is in het donker. Ook Namen staat geheel onder water. H, B. C. Krijgt morgen een moeilijke klip te omzeilen. R. K. A. V. is altijd nog een ploeg waarmee rekening dient gehou den ie worden. Maar, de Iieemsfedenaren zijn met kampioens plannen bezield en wat dat wil zeggen weet iedere Ovcrgan- ger. Het zal den Amsterdammers moeilijk vallen H. B. C. van 't lijf te houden en wij veronderstellen, dat Mooren c.s. morgen het halve dozijn overwinningen vol zal ma ken. In dc beide 2e klas afdeelingen zien wij eindelijk eens een geheel volledig program ma. De Noordelijke klasse vermeldt overi gens weinig belangrijke ontmoetingen waar bij de pretendenten voor de bovenste plaats zich wel zullen handhaven. Anders is het gesteld met de 2e klasse H., waarin de grootste belangstelling zich concentreert op de match ConcordiaT, Y. B. B. Uit den competifiestand blijkt duidelijk, dat deze ontmoeting van hel allergrootste belang is. De wedstrijden fusschen deze rivalen zijn van rccentcn datum en die van verleden jaar liggen nog versch in ieders geheugen. Stond toen de kampioenstitel op, het spel, thans zullen Concordia en Geel-ZwarC el kander niet minder verwoed bestrijden, want thans zijn zij candidaat voor de laat ste plaats. De lot op heden geleverde pres taties van beiden zijn vrij slecht te noe men, vooral die van Concordia, welke mo menteel twee punten bij de Haarlemmers achter staat. De Hillegommers zullen dus krachtig partij geven om de balans in evenwicht te brengen, maar de Yellows willen natuurlijk zoo spoedig mogelijk uit de gevaarlijke zóne geraken. Wij verwachten op „Treslong" een span- nenden strijd, bijgewoond door een record aantal toeschouwers en hopen, dat de sterkste zal zegevieren. D. O. N. K. zal haar leidende positie te gen Duiven ongetwijfeld versterken, terwijl de beide andere kampioenscandidaten in Loosduinen den strijd aanbinden. Verliest Leiden, dan is zij zoo goed als uitgescha keld. Het terrein voordeel doet ons het meest aan een overwinning voor G. D. A, denken. Onze Heemsleedschc Overganger, II. B. C„ is dit jaar bijzonder goed op dreef en houdt de eer van het Haarlemsche District hoog. Wij zouden wel wat voorbarig zijn indien wij H. B. C. nu reeds als kampioen dood verfden, maar dat de kans prachtig is, valt niet te ontkennen. De Meer volgt de Hcem- stedenaren op den voet, doch zeer serieus pchten wij dezen candidaat niet. De nieuwe Overganger P. V. C. B. bezet stevig de onderste plaats en of deie Am sterdammers er in zullen slagen zich om hoog te werken, valt zeer te betwijfelen. In de Zuidelijke 2e klasse heeft het Goud- sche D, O. N. K. de leiding, doch vindt, tegen veler verwachtingen in, in G. D, A. een ernstige concurrent. Leiden kunnen wij eveneens onder de kampioenspretendenten rangschikken, doch de club van Meershoek moet nog naar D, O. N. K. en G. D. A„ terwijl deze laatste nog de Gouwenaars op bezoek krijgt. Praclisch gesproken heeft G. D. A, o.i, de meeste kans. Onze Haarlemsche clubs slaan een be droevend figuur. Zoo.v/el Concordia als Geel Zwart brengen er tot nog toe heel weinig van terecht en een van beiden zal wel dc laatste plaats moeten bezetten, Dc Rottcr- damscbe Duiven zullen zich op hun moiien- teele plaats wel kunnen handhaven. Zaandam gaat in de 2e klasse Noord fier aan 't hoofd, maar Beverwijk loert op een misstap der tegenwoordige leiders. Daar beide ploegen elkaar in Beverwijk nog m<je- ten bekampen, is de mogelijkheid niet bui tengesloten dat de Wijkenaren tenslotte de leiding zullen overnemen. Always Forward fungeert op het oogenblik als runner up, doch de menschen uit Hoorn zullen zich in deze positie moeilijk kunnen handhaven. De reserves van de „groota Amsterdam- sche" kunnen zich in hun nieuwe omgeving niet erg aanpassen en alles wijst er op, dat Wilskracht II het volgende jaar weer in den Haarlcmschen Bond haar geluk moet be proeven. Begrijpelijkerwijze valt er verder niets definitiefs te voorspellen. Slechts een drie. tal clubs heeft do helft achter den rug, zoo dat er nog veel kan gebeuren. Eerst wan neer we een maand verder zijn, zullen wij den toestand duidelijker kunnen bezien Als tenminste ijs of sneeuw, regen of wind, geen spelbrekers worden! In den Haarlemschen Bond heeft de com petitie, in tegenstelling met de Federatie, een vlot verloop, waarover men niet anders can verheugd kan zijn. Er hecrscht daarbij schier in elke afdee ling een groote spanning en evenals verle den jaar zullen vermoedelijk de allerlaatste wedstrijden de beslissing moeten brengen. Vooral is de eerste klasse B daar een goed voorbeeld van. Concentreerde de be- langstelling zich in 't vorige seizoen op de bekende nek-aan-nek-race tusschen T.Y.B.B,, Concordia en S.J.C,, thans zijn het niet min der dan vier elftallen, die ejkaar den eere- palm betwisten, n.l. S.J.C. Lisse, Santpoort en W.F.C., welke ploegen al zéér weinig in kracht verschillen. De drie eerste klassers strijden met groote hardnekkingheid om van dc on/3erste plaats af te komen. De jongste, n.l. Geel-Wit, kan zich in de nieuwe omgeving niet erg aanpassen, al zij direct erkend, dat den laatsten tijd Geel- Wit steeds betere resultaten gkat boeken: Toch zullen dc jongens van Kamer vermoe delijk als hekkensluiters moeten blijven fun- geeren, terwijl de strijd om den eeretitel o. i. tenslotte zal gaan tusschen S.J.C. en Sant poort. gedegradeerden stellen alle pogmgen in hel twerk om weer in het oude milieu terug te keeren. Aanvankelijk leek Tcylingen de aangewezen kampioen, doch deze moest in de Heemsteedsche reserves, op eigen ter rein nog wel, met 31 haar meerdere er kennen. Het zou ons niets verwonderen, wanneer H. B. C. met den eeretitel gaat strijken, doch zij zal zeer moeten oppassen voor de juist genoemde club, doch ook voor Alliance 'en Victrix, die beiden eveneens nog een goede kans hebben. De reserves van T. Y. B. B. zijn vermoe delijk aangewezen voor een plaats in den middenmoot. Toch achten wij deze fellow Blacks wel in staat om voor de noodige verrassingen te zorgen, maar serieuze kam pioenscandidaten zijn het niet meer. Uoii- cordia II en Santpoort II zijn de zwakke zusjes; vooral de prestaties van de laatste zijn al bijzonder slecht. De stand luit: 5 4 2 2 1 0 0 De stand luidt: S.J.C. Santpoort Lisse W.F.C. R.K.V.Z. Beverwijk II Geel-Wit 4 5 5 4 6 2 13 10 8 24—12 19—10 28—13 26—16 10—15 10—37 16—29 10 12 10 9 5 4 2 H. B. C. II Alliance Teylingen Victrix T. Y. B. B. II Concordia J1 Santpoort II 6 7 3 3 4 1 23—16 10 1 22—17 10 1 12—3 4 1 8—4 4 2 8—9 3 2 2—9 1 6 8—25 0 1.67 1.50 1.43 1.29 0.83 0.40 0.25 (In den stand is niet opgenomen de uit slag van den Zondag j.I. gespeelden wedstrijd S J.C.Lisse. Deze is nog niet in ons bezit.) In ds 2e klasse C. is het vooral H. B. C. II. welke de aandacht op zich vestigt. De de laatste plaats ingenomen. 1.67 1.43 1.33 1.33 0.75 0.33 0.— Vele veranderingen hebben sinds den laatsten stand in dc 3c klasse C. niet plaats gevonden. D. S. S. en T. Z, B, hebben nog de lei ding, maar wat mischien niemand ver wachtte, is geschiedt, De reserves van Geel Wit zijn na een aanvankelijk slap begin, steeds hooger geklommen en hebben prac lisch o.i. nog een zeer goede kans. Temeer daar do beide leiders elkaar nog moeten bestrijden en zij tevens Geel Wil li tegen over zich krijgen. Een Pauselijk kampioen schap is dan ook lang niet denkbeeldig. De reserves van R. K. V. Z- en W. F, C. strijden met groote hardnekkigheid om de onderste plaats. Deze kamp wordt ^hoogst waarschijnlijk ten nadeele van W. F. C. II beslist- De stand is: D. S. S. 3 3 0 0 12—5 6 2.— T. Z. B. 4 3 1 0 22—6 7 1.75 Geel Wit II 7 5 1 1 23—11 11 1.57 Onze Gezellen 8 3 1 4 19—15 7 0.88 R. K. V. Z. II 6 1 0 5 5—31 2 0.33 W. F. C. II 6 0 1 5 7—20 1 0.17 Een bespreking over de 4e klasse afdee lingen zullen wij ditmaal achterwege Jaten. Vermoedelijk een volgenden keer. Secretaris O. E. Sinck, Hagcstraat 10- PROGRAMMA VOOR 3 JAN. H. B. C. IIVictrix' I: 2 uur. Aliance IIVictrix II, 12.30 uur. V. V. F. IIVictrix III. 2 uur Zaterdagavond van TA9 uur contributie- betalen. B. S. M. II—Victrix II: 3—1. In een vlug gespeelden wedstrijd, waarbij de partijen goed tegen elkaar opwogen, heelt de thuisclub ten slotte de overwinning behaald. B. S. M. scoorde het eerst, doch Victrix maakte spoedig gelijk. Rust 11. Na de rust denken wc Victrix de leiding te zien nemen, doch dc bal wordt nog juist weggewerkt. De thuisclub veerde daarna de score ep tct 31. Jammer, dat een aantal supporters van hun onsportivitcit blijk gaf door de bezoekers allerlei hatelijkheden naar het hoofd te slingeren. Het is te hopen, dat zij zullen begrijpen dat hun clubbelang hiermede absoluut niet gediend is het daarom verder achterwege moeten laten. Secretaris: J, C. Kruijver Jr. Tweede Zuidpolderstraat 16. De captains onzer diverse elftallen worden er aan herinnerd, dat zij zorg hebben te dra gen over het voetbalmateriaal, als ballen, hoekvlaggen, grensrechtervlaggen, enz., te vens moeten jij zoo spoedig mogelijk zor gen. dat de secretaris de wcdstrijdformulieren terugontvangt, ook :.l is de wedstrijd niet doorgegaan. Secretariaat: N. CASTTEN, Prinsenhofstraat 4, Zandvoort. Programma voor Zondag 3 Januari. T. Z. B. IOnze Gezellen I, 2 uur. W, T. C. IllT. Z, B. II, 2.30 uur Het eerste krijgt den nieuwen 3den klasser Onze Gezellen I uit Schoten op bezoek. Ik geloof wei dat T. Z. B. in staat is Onze Gezellen- met een nederlaag naar huis ie sturen. De reserves trekken naar bet Noorden om in Wijkeroog W. F. C. III te bekampen. Als er den heelen wedstrijd volgehouden wordt, ligt een gelijk spel het meest voor de hand. NICO. ONZE GEZELLEN I— .S.S. 12—3. (Medaille wedstrijd.) Gisteren speelde het eerste elftal een wed strijd tegen O.G. Duidelijk was het merk baar, dat D.S.S. in eenige maanden niet had gespeeld. Onze Gezellen speelt na een minder goed begin zeer enthousiast en het gelukte haar dan ook de leiding te nemen. D.S.S. weet voor rust nog gelijk te ma ken 11. Na rust is D.S.S. ook weer iets sterker. Beurtelings doelpunten beide partijen, tot ten slotte D.S.S. wederom de leiding neemt en deze tot het einde behoudt. Na afloop van den wedstrijd werd door Onze Gezellen aan D.S.S. de uitgeloofde medaille overhandigd. Het was voor D.S.S. een mooie gelegen heid om zich voor de komende competitie westrijden in te spelen. Programma 3 Januari 1926. D.S:S. I—R.K.V. 2—3, 2 uur terrein Kleverlaah. D.S.S. 3—H.B.C. 4, 2 uur, terrein Leidschevaart Het gaat de laatste Zondagen niet voor spoedig met dc competitie. Werden wij Zondag 20 December plotseling verrast door een laag sneeuw, welke de terreinen onbe speelbaar maakte, 1.1. Zondag was de veel vuldig neergevallen regen oorzaak, dat me nig veld moest worden afgekeurd. Daar kwam nog bij, dat vele vercenigingen dezen 3den Kerstdag vrijaf hadden gevraagd, zoo- adt het afgewerkte programma klein was. In dc eerste klas gingen maar 5 wedstrij den door, waarvan een viertal van veel be lang was voor de bezetting niet alleen aan den kop maar eveneens aan den siaart van de competitie-ladder. In afdeeling A. wist V. V. H. het tot een gelijk spel tc brengen tegen Kinheim. De Velsenaren mogen echter zeer dankbaar zijn met dezen uitslag, want beide doelpunten, welke zij scoorden, kregen zij zoogoed als cadeau. Het loopt den V. V. H.-ers den laatsten tijd alles behalve mee. De positie van Kinheim is door dit gelijke spel niet noemenswaard geschokt. Zandvoort 3 speelde thuis tegen R. C. H, 3 en bracht het eveneens tot een gelijk spel (22). Hierdoor heeft Haarlem 4 wederom In afdeeling 3 werden 3 wedstrijden ge speeld. Bij alle drie was een kampioens- candidaat betrokken. Bennebroek had het zeer lastig tegen Bloemendaal 2. Met de merkwaardige cijfers 54 wisten de Ben- nebroekers tenslotte de punten voor zich tc houden. Hillegom bleef op het goede pad doorgaan, door met 3—1 te winnen van Schoten 2, terwijl R. C. H. 4 zijn kleine kans op de eerste plaats behield, door T. IL B. 2 met een 8—1 nederlaag naar huis te sturen. In 2 A. verspeelde Spaarnestad een puntje tegen D. I. O. 2, terwijl zijn concurrent Stormveld met 27 won van Hillinen 2. Spaarndam verloor met 70 van Stormvo gels 3. Het programma voor morgen. Het is te 'nopen, dat het jaar 1926 met beftr weer begint, dan waarmede 1925 ten elnda is gegaan. Door de stagnatie van de laatste weken zijn wij met de competitie wedstrijden ten achter geraakt, zoodat een verdere vlotte afwerking zeer gewenscht is, Ruim 40 wedstrijden staan er op het pro gramma, waarvan evenwel nu reeds vast staat, dat eenige door terrein-afkeuring niet door zullen gaan. In de eerste klas staan 9 wedstrijden vastgesteld, waarvan 4 in A en 5 in Bi De voornaamste wedstrijd in 1A, gaai tusschen V. V. H. .en Schoten 2 A. Ofschoon dc kans van laatstgenoemd elftal op de eerste plaats gering is, is deze echter nog niet geheel weg. Zouden de Schotenaren ook maar één puntje, verspelen, dan is het zoo goed als zekér, dat Kinheim hier met de eerste plaats zal gaan strijken. Onder deze omstandigheden voorzie ik een over winning voor de geel-zwarten. Haarlem 4 ontvangt H. F. C. 3. Aan de Spanjaardsiaan wisten de roodbroeken een gelijk spel te forcecren. Nu zullen de H F. C.-ers wel beide puntjes voor zich houden. R. C. H. 3 ontvangt E. D. O. 4. Nu dc leans van E. D. O. 4 voor dc eerste plaats alleen in theorie nog maar bestaat, geloof ik dat R. C. H. 3' de overwinning wel zal behalen. V. V. O. ontvangt Zandvoort 3. Volgens den rang lijst zal V. V. O. hier moeten winnen, maar de Zandvoortcrs staan op een gevaarlijke plaats, zoodat het best mogelijk is, dat hun enthousiasme zorgt voor een gelijk spel. In 1 B. gaat Haarlem 3 een lastigen wed strijd tegemoet. Zancjvoort 2 is thuis steeds moeilijk te verslaan. Haarlem 3 kan echter geen punt missen cn met dit in gedachten moeten dc Schoterwegbewoncrs kunnen winnen. Bennebroek gaat reeds zijn return- match tegen Bloemendaal 2 tegemoet. Ook deze kampioens-pretendent krijgt het dus hard tc verantwoorden. Een gelijk spel zou lang niet onmogelijk zijn. De derde liefheb ber voor de eerste plaats heeft het 't ge makkelijkst. E. D. O. 3 heeft nog steeds het zoet der overwinning niet gesmaakt en zal tegen Hillegom, dat op bezoek komt, wel moeten verliezen. T. H. B. 2 wordt in de gelegenheid gesteld revanche te nemen op de 81 nederlaag van 1.1. Zondag. R. C. H. 1 gaat n.l. naar den Meerweg. Ik heb echter een klein voorgevoel dat 'tT. II. B. 2 niet 'zal gelukken en dat het Racing-clftal. al is het met minder dan 81, de zege zal ten deel vallen. Schoten 2 ontvangt dc Haar lem-Veteranen. Hier komen dus 2 ploegen in 'tveld, die in kracht niet veel verschil len, al dient erkend, dat Schoten 2 meer constant speelt. Op 't Haarlem-veld won nen dc geel-zwarten, zoodat zij nu ook de beste kans hebben. Bij het lezen van dit verslag is het Nieuw jaar nog nist 2 volle dagen oud, zoodat ik van hier nog graag mijn beste wenschen zendt aan alle lezers van dit wekelijksch overzicht en de hoop uitspreek dat de wedstrijden in den Haarlemschen Voetbalbond er steeds toe zullen bijdragen dat de sportieve geest onder de beoefenaars worde verhoogd. i,D-" ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN BLOEMENDAAL. B.H.C. benutte den eersten dag van 1926 door het houden van onderlinge wedstrijden, 's Morgens om 11 uur werd begonnen met den wedstrijd A-B. Hoewel A beter speelde wist B toch met 53 te winnen in hoofdzaal! te danken aan Stoel en Brantjes die voor d< goals zorgden en aan hét goede verdedigei van Muller van Czerniky. Om 1 uur speelde B tegen C 56. Nadat C eerst door Drijver een 41 voorsprong verkregen had, haalde B op tot 55. Hier zorgden Brantjes en Stoel voor de goals. Maar na een schitterende rush wist Drijver C de overwinning te bezorgen. Oni 3 uur speelde A-C 54. A. was eerst sterker en door het goede spel van K. Geijl hadden ze al gauw een 31 voorsprong. Toen kwam Blankevoort C helpen en Drijver zorgde nu dat even voor tijd de stand 44 was. Toen viel A nog een corner ten deel welke Muilen van Czerniky in een goal omzette. Door beter doelgemiddelde werd B den win naar van dezen dag. Met een kort woord reikte Drijver de prijzen uit rookbenoodigdheden bestaande uit aan het winnende team. Vriendschappelijk. M. H. C. 12-comb.H. B. S. 1—2-comb. 7—0. Zooals te verwachten was, heeft M.H.C, een flinke overwinning kunnen boeken, temeer daar H.B.S. slechts met 8 man ver schenen was. Reeds dadelijk nam M.H.C. het spel in handen, en hoewel tallooze aanvallen op off-side strandden, hadden ze toch met rust, door toedoen van Brand en Katte een 4—0 voorsprong. Na rust hield H.B.S. langen tijd stand. Zelfs wist v. d. Stadt een schot te lossen, dat rakelings naast ging. Aan den anderen kant kreeg de FI.B.S.-keeper Mulder druk werk en hoewel hij vele schoten van Corporaal Brand, Katte en Jesserum naar behooren verwerkte, moest hij toch nog driemaal visschen, zoodat het einde met een groote zege der Musschen kwam. De leiding van Scheidsrechter Wentholt was zeer streng.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2