p 1 c i *131 $P. ÊankI m 'ooi roe rte ri Dit nummer bestaat uit 20 bladzijden, waaronder bet geïllustreerd Zondagsblad in acht bladzijden. IN SMART EN ELLENDE fepl 53 m m UW REISGELD DRAAGT GE HET VEILIGST IN DEN VORM VAN EEN CREDIETBRIE.F BIJ U. gemeenteraad. r i 30 et. per half ons Zaterdag 9 Januari 1926 4 50ste Jaargang No. 16144 BureauxNASSAULAAN 49, Haarlem - Telefoon No. 13866 (3 lijnen). Postrekening Nummer 5970 Agenda 10 Januari Agenda 11 Januari Het Kerst-Driekoningen- Qratorium. HAARLEM- BEVERWIJK. De Bibliotheken der St. Vincen- thisvereemgiïw zijn .geopend 1 Internationale Bidweek. De Bioemendaalsche inbreker op heeterdaad betrapt. Het kanalenplan in Noord-Holland. De Tuinbouw in Kennemerland. Het zwaar motorverkeer in Noord-Holland. Faillissement. Bioscoop-theater De Kroon. Luxor-Theater. Werkverschalfing door het Automobiel-V orderingsdistrict No. 29 te Haarlem. X J. WEBER ZOON mi: mm De nieuwe woningen aan de Pijlslaan betrokken. Een deel der woningen, die thans gereed gekomen zijn aan de Pijlslaan, worden betrokken, zooals boven staande foto toont. In die straten van het complex, waar nog rails liggen, brengen de nieuwe bewoners het huisraad per lorrie naar hun huis. Het Politiepost aan het Leidsche Plein. Telegrafisch Weerbericht Personalia. A, NIEUWE HAARLEMSGHE VACANT De abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentsc&appen: Per week 0.25 Per kwartaal 3.25 Franco per post bij vooruitbetaling 3.58 Vraag- en aanood-advertentiën van 14 regels 60 cents per plaatsing elke regel me 15 cents, bij- vooruitbetaling Advertentiën 35 cents per regel. Bij contract belangrijke kor ting. Advertentiën tusschen den tekst als ingezonden mede- deeling 60 cents per regel, op de le Pagina's 75 cents per regeL Onze leekepreeker was van plan op deze. zijn Zaterdagsche plaats, ditmaal een woord te wijden aan het bezielende voorbeeld tan daadwerkelijk meeleven en meevoelen met Hasr volk, zooals dit opnieuw in de jfgcloo- pen watersnooddagen door H. M. de Ko ningin is ten toon gespreid: een voorbeeld, hetwelk te meer treft en te meer waarde heeft, nu vooral in de laatste jaren overal ter wereld door voornamen en hooggeplaatsten zooveel aanleiding tot critiek, ja zooveel er gernis gegeven is en nog wordt, een voor beeld, dat ook op moet wekken tot hulp en vriigevigheid onder ons, die gespaard bleven, voor de arme, zwaar geslagen landgenooten in het zuiden. Maar tegelijkertijd bereikte ons een soort gelijke beschouwing van een vroegeren streekgenoot, die thans in de hoofdstad van Noord-Brabant wethouder is, dus èn het noorden èn het zuiden kent; die ook de ellende en de hulpverleening der laatste da gen met eigen oogen heeft aanschouwd. Wij geven daarom ditmaal aan hem het woord. Hij schrijft: Brabant en Limburg zijn bij de meeste bo- ven-Moerdijksche Nederlanders vrijwel on bekende streken. Weliswaar is de verhouding tusschen Noordelijke en Zuidelijke Nederlanders in dc laatste tien jaren gelukkig beduidend be ter geworden. Nochtans bestaat er nog altijd veel mis verstand uit onkunde. Jarenlang is het Zuiden als donker en achterlijk geschilderd, zonder aat men eer lijkheidshalve de historisch vast staande oor zaken, welke dan op een of ander terrein achterstelling veroorzaakten, vermeldde. Nog steeds achten sommige scribenten, in en buiten de politieke sfeeren, het niet beneden een goede en eerlijke Nederland- sche solidariteit, met deze laster en ver dachtmaking voort te gaan. En toch, ondanks deze stelselmatige ver wijderingspogingen tusschen ons volk, één van stam en één van taal, neemt de toe nadering bij den dag toe en groeit de waar deering van Noord voor Zuid en omgekeerd. Gelukkigvooral gelukkig in dagen van smarte en ellende. Verschillende oorzaken hebben tot die toenadering en betere waardeering saam- gewerkt. Allereerst is daar de positie van de Ka tholieken in Nederland. Vriend en vijand moet, graag en traag, van ons getuigen dat wij als ordelijke en werk zame burgers geen haar minder zijn dan an dere burgers van den Staat; dat de Neder landers, welke andere beginselen belijden dan wij, wel even getrouwe, maar niet trou wer vaderlanders zijn. Tweedens, werkt daartoe ten zeerste me de de hooge positie, welke onze Landsvrou we, de geliefde Koningin van alle Neder landers, steeds inneemt tegenover elk ge west van Haar Rijk. Men moet het gezien en doorleefd hebben, welk een troost Zij brengt als ze in de dagen van rampspoed komt van uit Haar residentie onder Haar zoo zwaar getroffen onderdanen. Zij is dan in waarheid de moeder van geheel Haar volk. Terwijl Haar voorgaan en medelijden on getwijfeld ook de andere Nederlanders, wel ke dan te goeder trouw deze gewesten ver keerd en oppervlakkig beoordeelen, tot na- volging in de daad zal prikkelen. Ook de tijden der mobilisatie wij noe men slechts eenige tastbare oorzaken Hebben veel tot een beter begrijpen mede gewerkt. Duizenden jonge mannen van dien tijd, thans reeds mannen geworden, zijn toen naar deze streken gedirigeerd. Eerst kwamen velen met tegenzin, later veranderde die afkeer in waardéering en thans onderhouden nog velen relaties met Brabantscbe en Limburgsche families. Zij vonden daar destijds eenvoudige boeren, boerinnen en stedelingen, welke voor hun als tweede moeders en vaders zijn geweest. Maar ook omgekeerd is de toenadering groot. Deze dagen zijn wederom bij uitstek ge schikt om deze waardeering te vervolmaken. Het is verheffend, het is aangrijpend om te zien hoe thans nu de waterwolf dreigt aan een deel van onze bevolking alles te ontnemen en veler leven in gevaar is onze marine en onze sodaten, waarvan ve len uit het hooge Noorden zijn gedirigeerd, met bovenmenschelijke krachtsinspanning ^'erken. Op zulke oogenbliken toont ons volk, too ien dok vooral onze in militairen dienst 'ijnde jongens, de allerbeste karaktertrekken welke onze stam bezit. Men moet het van nabij zien en van oog getuigen zelf hooren vertellen, hoe buiten gewoon hard door hen wordt gewerkt en welk een bezieling bij hen een aanmoedigend woord van de Landsvrouwe of den Minister van Oorlog en Marine brengt. Zijn Excellentie Lambooij, die zoo goed pc zoo bijzondere mentaliteit van onze Ne- derlandsche jongens verstaat, kan met recht •rotsch zijn op het Nederlandsche leger en zijn Marine. Ook de bij het uur groeiende medewerking °?k en vooral boven den Moerdijk met Watersnood- en Oranje- en R.K. Huis- vestingscomité's wijst er op dat wij ons steeds meer gevoelen als kinderen van dien éenen stam, met aan het hoofd Wilhelmina van Nassau. Men moet om het volle respect te krij- j" ^eze dagen van smart en ellende voor deze streken de werkers van ons R. K. liuisvestingscomié, waarvan hier ter plaatse de hoofdzetel is, met militaire en urgerlijke autoriteiten zien samenwerken. Uag en nacht zfjn zij in harden arbeid met de regehng en ordening bezig, en meerdere leiders komen niet uit hun kleeren, -,m te voorkomen, dat één mensch of dier meer smart en ellende lijdt, dan noodig is. - ven moet hier de aken en booten met menschen en vee, nu reeds dagen achtereen, zien arriveeren om een begrip van de el lende te krijgen, welke thans deze streken treft. Geen pen zal ooit in staat zijn, en geen mond kan het vertellen, om te beschrijven naar waarheid die uiterst droevige tochten. Bet is nu een jaar of tien geleden, toen wij, gaande met de boot van Amsterdam naar Purmerend, zagen dien troosteloozen aanblik van de daar plaats gehad hebbende overstroom»!» De waterramp, welke deze streken thans treft is helaas uitgebreidèr en daardoor zal de ellende des te grooter worden. Want wie denkt dat de ramp, veroorzaakt f door de cycloon, te Borculo en Langenboom, grooter was dan deze ramp heeft óf beiden niet gezien, en is dus tot een vergelijking niet in staat, óf hij heeft zich tot een opper vlakkige beschouwing bepaald. Het volk uit deze streken, vooral onze nederige, eenvoudige, werkzame en gansch niet met aardsche goederen gezegende boe ren uit het Geldersche, Noord-Brabantsche en Limburgsche, verdient in alle opzichten de steun en de hulp van geheel ons volk, van het uiterste Noorden tot het diepe Zuiden, Oosten en Westen. Indien er bij sommigen, wij stellen voorop, dat wij het van het gros niet gelooven, de meening mocht bestaan, dat deze meer ach terlijke wezens, uit de donkere deelen van Nederland, wat minder hun aandacht waard zijn laten zij zich dan corrigeeren. Want bet is een perfecte leugen, dat deze Nederlanders maar in één enkel opzicht min derwaardig zouden zijn. Zeker, deze robuste kerels met hun eel tige handen, het leven werkzaam doorgaan de, met hun nijvere en eenvoudige vrouwen en vooral brave moeders, zijn in en in gods dienstige lieden. In himne streken hebben zij met kleine tusschenpoozen al maar grootere tegensla gen gekend. Wij spreken maar niet van het verschil in constructie van de Maas- en Waaldijken. Wat baat zulk napleiten oer slot! De dagen van smart en ellende zijn nu weer voor duizendtallen aangebroken en wel in ongekenden omvang. Mair deze eenvoudigen, thans in zulk een grooten nood verkeerenden, die zeker even waardige Nederlanders zijn als zij, die'in de groote steden het moderne leven leiden, hebben in alle opzichten en onder alle titels recht op de hulp en den steun van geheel ons volk. Het is zoo treffend en toch ook weer zoo vertrouwvol als zulk een ongelukkige u de vraag stelt, zöoals schrijver dezes overkwam: zal het rijke Holland ons helpen? Nooit heb ik beter gevoeld dan op dat oogenblik de solidariteit van ons Nederland sche volk, Want schrijver dezes wist niet of de vra ger er mede bekend was, dat zijn wieg een maal in het rijke" Holland stond, maar toch heeft hij direct geantwoord: Natuurlijk zul len zij helpen, en veel zullen zij doen, want in smart en ellende zijn alle Nederlaadc.rs één, waarbij het voorgaan van onze Lands vrouwe u vol vertrouwen kan geven! Laat het ook in waarheid aldus zijn. De smart en ellende,' welke wij hier thans dagelijks om ons heen zien, inspireerden ons tot het schrijven vpn dit artikel. Die eenvoudige boer, met zijn hoekiger kop, had iets gevoeld het bleek mij uit zijn vraag van de valsche, onvaderlandsch- lievende tegenstellingen, welke door som mige sprekers en schrijvers vroeger zijn ge wekt. Hij vreesde blijkbaar, omdat. hij een kind was van het z.g. donkere Zuiden. Nochtans, wij vreezen niet! In den aanhef hebben wij reeds op de ver blijdende omstandigheden gewezen. Ziet ze maar ploeteren de jongens uit onze zeeplaatsen den Helder e.a, Helden zijn hei, zwoegers bij.dag en bij nacht. Welke misverstanden, en door wie dar ook verwekt, er ooit mogen zijn geweest tusschen de kinderen van één volk, thans ziin ze er niet meer. En indien er hier of daar nog iemand mocht zijn, die deze onnatuurlijke en onware hetze wil toespitsen, ons vólk in zijn over weldigende meerderheid zal hem niet ge looven. Want in de uren van smart en ellende zijn wij allen kinderen van dien eenen slam, N*- derlanders, dat is één. 's-Bosch. M. K. Sociëteit „St. Bavo" -Alberdingk Thijm 8 uur Post en Telefoon 4 uur. Stadsschouwburg N.V. Het Schouwtoo- neel „De onbekende vrouw" 8 uur. Schouwburg Jansweg Jeugdbioscoop half 3 uur. Gem. Concertgebouw Middagconcert H. O. V. half 3 uur. Luxor Theater Bioscoopvoorstelling 8 uur. De Kroon Bioscoopvoorstelling 8 uur. Sociëteit „St. Bavo" Kappersbond 8 uur Propagandaclub Vrouwenbond kwart over 8 bestuur Graf. Bond 8 uur Toontelclub Spoor en Tram 8 uur „Amicitia" 8 uur Haarl. Gemengd Koor Euterpe" S uur. Gem. Concertgebouw „De eeuwige stilte 8 uur. De Kroon Bioscoopvoorstelling 8 uur Luxor Theater Bioscoopvoorstelling '8 uur Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscns Liefdewerk, Zoetestraaf 11 El- ken Donderdag van 89% uur R.-K. Arbeidsbeurs voor mannen en jon gens Sociteit St Bavo, Smedestraat 23. Tèlefoon 10049 Alle werkdagen van 9half 9 uur. 's-Zaterdags alleen van 92 en van 26A en 's-avonds van half 8half 9 uur. R.-K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen Bloem- hofstraaf 1 Alle werkdagen van v.m 1012 uur des middags van 24 uur, en 's avonds van 89 uur behalve Zaterdag avond - Tel 11671, Arbeidsbeurs voor R.-K. Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned R K. Bond van Ziekenverpleegsters» Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu reau BI. weg 309 O verveen (dr C Bosch) R.-K Leeszaal en nitleenbibliotbeek Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 10—12 van 2—5 en van 710 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitteenen 1 van boeken van 2 tot 5 uur en van 7 -9 uur Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken St. Marthavereeniging. Bloembofsfr 1: Zon dags en Woensdags van 810 uur. nm gezellig samenzijn voor Hollandsche meis jes, die hier geen tehuis hebben Te!. 11671 R.-K.' Bevolkingsbureau. Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 uur op Maandag-. Woensdags- en Vrijdag avond St. Elisabeth's Vereeniging Jansstraaf Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S E. V Maan dags van 23 uur Donderdag van l2. R. 'L Kraanverzorging van da Derde Orde St Franciscus Aanvragen ook voor niet leden van de Derde Orde te richten fot Mevr Coebergh. Ged Oude Gracht 74, des Dinsdags van 3 uur. Eerste Hulp bij Ongelukken. (Snelvcrband) Centrale post Tel 11111 en verder bij de leden te kennen aan het zwart schild met wit kruis aan den huisgevel Reddingsbrigade voor Drenkelingen verstikking. electriciteitsongevallen Tel. 10231 De Zondags en Nachtdienst der apotheken wordt deze week waargenomen door de fa. Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg Uitvoering door het R. K. Gemengd koor „Zang en Virendschap" dir. Jan Nib- bering. A.s.' Dinsdagavond zal in het gebouw St. Bavo het Kerst-Driekoningen-oratorium van H. F. Müller worden opgevoerd. Het koor bestaat uit ca. 60 personen onder leiding van Jan Nibbering. De levende beeldengroepen (c.a. 40 ver schillende groepen) uitgevoerd door onge veer 25 dames en heeren zijn samengesteld onder leiding van Frans Meijer. Voor deze opvoeringen zijn speciale de cors en costumes vervaardigd, waarvan aantal en verscheidenheid groot is, uls men het aantal levende beelden nagaat. Het koor beschikt over een goed stem- menmateriaal, terwijl de solo-partijen ge zongen worden door Mej. Mooy, sopraan' en den heèr Drogtrop, tenor. De piano-partij zal vertolkt -worden door den heer Ch. Mo] er. orgel door den heer Chr. Hulsebosch. Dit gezelschap trad reeds in verscheidene andere plaatsen op en mocht overal groote successen boeken. Wij kunnen dus een ieder aanbevelen dit grootsche en innig mooie werk te gaan zien, temeer daar de entree-prijzen zeer laag zijn gesteld, nml. 1.25 en 0.75,^terwijl leden van sociale'vereenigingen R ilt—pc,""«..*1 - iVVC**» J'?-.'i*j.Zyj,-cfh-»A.' .'ij ROOKTABAK ij ROODL-JTcG T>tEODOf5iJ> [j NIEMEUÊR K. Volksbond en ,-r 69. Telefoon 11596 cn dfe fa. Begemarm en Sneltjes, Jansstraat -27. Telefoon 10043.. Nieuwe Groenmarkt 22: Woensdag- en Vrijdagavond van 7 A9 uur. Hagestraat 49: Woensdag- en Vrijdagavond van 7A9 uur. Klarenbeekstraat 60: Woensdagavond van TA9 uur. Gen. de la Revstraat 2 (Schoten): Dinsdag en Vrijdagavond van 8 tot 9 uur „St. Bavo'' bevat het volgende schrijven- van Z. D. H Mgr. A. J Cahier. Bij deze bevelen Wij aan deEerwaarde Geestelijken en Geloovigen van Ons Bisdom warm aan de Internationale Bidweek, die van 1825 Januari a.s. wordt gehouden voor de eenheid der Kerk, voor de Katholieke Missiën en voor de bekeering der niet-katho- lieken. De drie laatste Pausen hebben deze Bid week aanbevolen en Z. H. Paus Benedictus XV verrijkte ze met een vollen aflaat. Terwijl de Hoogwaarde Bisschoppen van Nederland hunne hooge goedkeuring hech ten aan de propaganda dezer Bidweek be velen zij aan de Geloovigen als bijzondere intentie nog aan de bekeering der anders denkenden in Nederland. Deze mededeeling worde op 10 Januari van den kansel voorgelezen. Haarlem, den 4en Januari 1926. t AUGUSTINUS JOSEPHUS, Bisschop van Haarlem. Gisterenavond 10 uur is de inbreker die Bloemendaal en omstreken sinds eenige da gen onveilig maakte op heeterdaad betrapt De huisknecht van de familie Coninck- Westenberg aan den Schulpweg liep toeval lig met zijn vrouw en eenige honden, rond om de tijdelijk onbewoonde villa. Hierbij werd een man ontdekt, die bezig was in le breken. De vorige week was ook reeds epn poging tot inbraak gewaagd. De inbreker werd door den huisknecht ir' bedwang gehouden, terwijl zijn vrouw naar de nabijgelegen politiepost ging, die onge veer 150 meter daar vandaan was. De police arresteerde daarna den man en stelde he® in verzekerde bewaring. Hij bekende de inbraak in d_- villa van de familie Everard gepleegd te hebben. De gearresteerde is de 18-jarige de V. wo nende te Haarlem. Behoudens enkele opmerkingen van onder geschikten aard en informaties omtrent de uitvoering en financiëering der plannen heb ben de leden der Provinciale Staten -van Noord-Holland zich, blijkens het algemeen verslag, vereenigd met de voorstellen van Ged. Saten tot uitvoering der Kanaalplannen voor het Noordelijk deel van het vaste laid van Noord-Holland. Men meldt uit Heemskerk: De tuinbouwers kunnen ten zeerste te vreden zijn met de tegenwoordig heerschen- de toestanden. De prijzen van bijna alle pro ducten zijn hoog. van sommige zelfs zeer hoog. De stemming op de veilingen is zeer gunstig, zoodat de resultaten van den tuin- bouw alleszins bevredigend zijn. De Vergunningen 1925 blijven nog geldig. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland he'bben, nu te verwachten is dat de nieuwe Motor- en Rijwielwet van 1 Nov. 1924 bin nen afzienbaren tijd geheel in werking zal treden, besloten, dat de voor het jaar 1925 afgegeven bewijzen van ontheffing van het verbod tot het rijden met zware vrachten en van vergunning voor het rijden met aanhang wagens niet behoeven te worden vernieuwd, doch hunne geldigheid tot de in werking treding der Rijksregeling zullen behouden. R. K. Vrouwenbond op de duurste rang nog een reductie hebben van 0.50. We twijfelen er dan, ook geen oogenblik aan of ook te Haarlem z?.l deze opvoering een groot succes worden, ten-eer daar vele jaren lang dit mooie Roomsche werk hier ter stede geen opvoering mocht beleven. FAILLISSEMENT A. J. TOEBES. „Handelsbelangen" No. 1888 bevat dc cre- diteurenüjst in het faillissement A. J. Toe bes, aannemer te Haarlem. Zij telt 23 namen, met een totaal passief van ,f 6.673.04. De baten zijn nog niet volledig bekend. FAILLISSEMENT C. HEITLAGER. „Handelsbelangen" No. 1888 bevat de cre- diteurenlijst in het faillissement C. Heitla- ger, kruidenier te Haarlem. Zij telt 49 namen, met een totaal passief van 3.351.45. De baten zijn nog niet volledig bekend. Het bioscoop-theater de Kroon komt deze week met een zeer gewaardeerde af wisseling, die reeds aanstonds haar werking bleek te doen gelden want. de zaal was bui tengewoon goed bezet, in aanmerking geno men dat het Vrijdag-avond was. Er trad namelijk op een gezelschap van Kouban-kozakken.Zij vertolken eenige koor werken, die zeer typeerend zijn voor den Russischen landaard en voeren eenige volks dansen uit. Een der meest opvallende eigen schappen in dit zeer beschaafde koor is de buitengewone discipline en beheersching. Hun optreden werd een enorm succes en reeds nadat ze de eerste maten gezongen hadden heerschte er in de zaal een absolute stilte, zóó geboeid als men was door deze pakkende Slavische liederen. Het is verras send over welk een stemmenmateriaal dit Russische koor beschikt en wat deze zan gers daarmee weten te bereiken. Alleen dit koor reeds is een gang naar dit theater waard. De hoofdfilm heet „Na afloop der Revue", Deze titel is waarschijnlijk gegeven om den indruk te geven van „nou hoor, na afloop van een revue dan gebeurt er je wat De revue blijkt echter een heel klein beet je met het verhaal te maken te hebben. Het is een onschuldige film, waarin alle ontnogelij - ke sporten zijn samengeperst, waarin veel gevochten en een beetje gemoord wordt. Toch zijn de opnamen mooi en het spel goed, ofschoon oppervlakkig, zoodat men zich niét behoeft te vervelen. Een bijnummer laat zien dat vergissen nog altijd menschelijk is, terwijl het tweede bijnummer zoo'n mal samenraapsel van de gekste situaties is, dat ik die twee kluchten met geen mogelijk heid meer uit elkaar kan verwarren. Deze week biedt het Luxor-Theater zijn bezoekers een monumentaal filmwerk in 8 acten, dat den naam draagt van „Het Kind van Maria Antoinette". Al hebben wij despeet voor de grootsche opzet, gaafheid van spel en keurige monteering, betwijfe len wij toch d.é historische juistheid zooals dat ons in dezen film wordt geserveerd, De eerste vijf acten brengen ons het lij den en de verguizing alsmede de. onthoof- Binnen zeer korten tijd moest ik, zoo schrijft ons een zakenman, als eigenaar mij neer zaak, lo. persoonlijk in ontvangst ne men een lastgeving om in tijd van nood mijn zakenauto ter beschikking van de Regeering te stellen op nadar aan te geven plaats; 2o. persoonlijk in ontvangst nemen een soortge lijke lastgeving als de eerste, doch thans met juiste opgaaf van plaats!! 3o. de sub. 1 ge noemde lastgeving teruggeven. 4o. In ont vangst nemer, een iijst ter invulling van 24 vragen op deze auto betrekking hebbende, terwijl ik 5o. zorgen moet dat deze lijst ter bestemder plaatse wordt ingeleverd. Vijfmaal is mijn zakentijd hiervoor in be slag genomen. Indien het afgeven van de goede lastgeving en het invullingsregister tegelijk geschied was, zou niet alleen aan mij maar driemaal ongerief veroorzaakt zijn doch ook ware aan de polfüe, belast met de rondbrenging van alle bovengemelde papparassen, onnoo- dig werk bespaard gebleven zijn. Is het den chef van het Vorderiagsdis- strict No. 29 te Haarlem met bekend dat er malaise in zaken is, zoodat ónnoodig tijdver lies dubbel zwaar treft? Is het hem ook onbekend hoe de politie haar personeel broodnoodig heeft voor an dere werkzaamheden, dan het doen van overbodige boodschappen? De Administratie van bovengemeld Vor deringsdistrict schijnt mij dan ook wel voor verbetering vatbaar te zijn. Barometerstand 9 uur v.m.; 768. Voorutf. Licht op, De lantaarns moeten mor gen worden opgestoken,om 4.35 en overmen» gén Om 4.36. t/PTICIENS - FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarlem. ÈSSSSS! Vergadering van den Raad der gemeente Haarlem op Woensdag 13 Januari 1926 des namiddags ten 1 uur, zoo noodig voort te zetten des avonds 8 utir in de Statenzaal (Prinsenhof). Ann de orde zal worden gesteld: 1. Mede- deeÜngen en ingekomen stukken (liggen ter inzage)Opneming kas en boeken Gemeen te-Ontvanger. Verzoekschrift Dr. W. G. N. van der Sleen om eervol ontslag als leeraar aan het Gymnasium. 2. Vaststelling balans enz. a. Woningbouwver. „Rosehaghe" over 1923; b. Haarl. Stichting v. Woningverb. over 1925. 3. Staat art. 1 WerkÜedenreglement. 4. Verhooging voorschot „P. E. G. E. M." 5. Mogelijkheid toekenning kindertoeslag Commissaris van Politie. 6. Bouw school voorbereidend onderwijs Friezen- en Sarace- nenstraat. 7. Verbreeding en oplmoging Pijlslaan. 8. Benoeming van: a. lid College Regenten(essen) Barbara-bewaarschool; b. lid Commissie van Toezicht Frans Halsmu seum; c. lid College Curatoren Gymnasium; d. lid Commissie van Toezicht Haarl. Mu ziekkorps (aftr. de heer O. D. Emrih, herkies baar); e. leden Commissie van Plaatselijk Toezicht op het L, G, ding van Lodewijk XVI en Maria Antoinette en geven ook een korten blik in het mar telaarsschap van den kleinen Dauphin. Het aantal personen dat in deze film mede werkt. is buitensporig groot; om dit te be reiken, heeft men minstens verscheidene dorpen moeten ontvolken, verkleeden en woedend maken. Voor hen, die met de droevige historie van dezen Franschen koning op de.hoogte is, (en wie is dat niet) kunnen wij een be zoek aan het Luxor-Theater wèl aanbeve len., Het Pathé Revue bevat de Cider- of Mestfabrieatie en het Luxor-Nieuws Actua liteiten, dat wederom zijn verdiensten had. Wij waren echter ten zeerste verbaasd, geen druppel van het water, dat toch zooveel in het Zuiden van ons land vertegenwoor digd, op de film te kunnen aanschouwen. Wij gelooven wel dat het ontbreken van deze actualiteit, al de aanwezigen over- trefj. Men is begonnen met den bouw vr" 1 "I nieuwe politieposthuis aan het Leidsche Plein. Medegedeeld door het Kon. Meteorol. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen in den 9 Janulcri 1926: Hoogste Barometerstand 774.4 m.M. te Haparanda. Laagste Barometerstand 744.5 m.M. ie Vestmanoer. Verwachting van den avond van 9 den avond van 10 Januari 1926. Matjge tot krachtigen, Zuidelijke Westelijken wind, zwaarbewolkt tot trokken, waarschijnlijk regenbuien, zachter. morgen van tot tot be iets Voor het examen Mcrcurius Engelsch slaagde Mej. Gerda Büchsenschutz, Bloe mendaal. Voor Stenografie* A. Mej. Letty de Kat, Ovetveen en Hetta Boekama, Sant poort. Voor Machine schrijven (Wery's tien- vingersysteem) L. de Kat, Overveen, Jo Stoute, Schoten-, Waldcmar voland en H, van Woerkom, Haarlem.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 1