Verkeersongevallen. Ingezonden. Hockey, VAM DIJK's POETSMIDDEL MODERNE LAMPEN] GEBFs. BOSSE N. V. B. OVERZICHT. VRAGENBUS^ R.-K. KOSTHUIS WERKPLAATS MUZIEK. v Willem andriessen. Voor den Watersnood. Hulp uit Haarlem voor den Watersnood. Douchebaden. Bekroond. School voor voorbereidend onderwijs. Rectificatie. Lezing van den,heer van der Hoop over de vliegtocht Holland-Indië, Clingé Doorenbos. Aanrijding op den Wagenweg. SCHOTEN. HEEMSTEDE LAATSTE NIEUWS SPORT EN WEDSTRIJDEN. D. H. V. B. R.-Kf V.V. „Geel Wit." R. K. Sportvereeniging „The YelIow-BIack Boys." R. K. V. „Zwaluwen". R.-K. V. V. „D. S. S Haarlerrsscne Voetbalbond. OVERZICHT. DAMMEN. BILJARTEN. GF.fv;V'NG!) NIEUWS. - De vechtpartij te Barneveld. Sjalotten te koop verkeerde parapluie 2 jonge T ortelduiven Een Beethoven-avond van Wiilem An- idriessen dat konden niet anders dan ■uren van hoog kunstgenot worden. En dat zijn het ook geweest. Andriessen zou geen groot pianist voor ons zijn, a!s hij niet volop was een kind van 'onzen daverenden tijd! Hij beseft daardoor 1't kwam onder zijn spel meermalen tot (ons hoe Beethoven niet alleen, in de majesteit en de gratie zijner architecturen, in de diepte en de verhevenheid zijner gevoelens, boven el-ken tijdgeest staat dus voor eiken tijd is, maar óók, hoe de begenadigde kunstenaar, ten edelste maar jook ten volste mensch, zich vermeide in (klankeffecten van meer abscluten aard, en j (specifieke studie in deze richting zou 'i be lwijzen) onder de -isten van mèèr dan èèn schakesring met eere mocht gelden. En da.t 'uit den weelderigen overvloed van zijn .vormbehcersching, uit den rijkdom van zijn tintelend en klankwellustig temperament! En zoowaar als de vlakversiering. in levende eenheid tot de kathedraal behoorend, hoo- ger staat dan het geniale behangselpapier zoowaar blijft Beethoven een aartsengel van het kosmische licht tegenover de moderne profeten der regenboog-tinteling. Het programma was, zouden we zeggen, er naar ingericht Beethoven niét 't meest te doen opkomen als de mensch vol teeder- heid en diepe smart; zesde on vijftiende sonate, fantasie cp. 77, rondo op. 129, en na de pauze de 3ftste sonate. Eerst de jonge poëtische geestdriftige Beethoven dan de componist van krachtig kunstvermogen, de pianist met koortsige fantasie, de geestige klanken-jongleur, na de pauze even de opzwevende ziel, Mozes op den Sinaï! Ons bekoorde zeer de bevallige, opranke- lende sonate op, 10 no. 2; mèèr nog dan de zoo aardsche „pastorale" sc-nate. hoeveel rijker die ook zij. De woelende Fantasie en 't geestige Rondo (waarin men allerlei litteratuur hineindichttet maar die als puur klankveroon zooveel mooier is) gaven .van een nóg te weinig gewaardeerden kant van Beethoven® veelzijdig kunnen een leven den indruk. De sonate op. 109 eindelijk, als kroon op 't werk, misschien in de vlugge tempi wat krachtig uitgevoerd, boeide weer onweerstaanbaar in 't bewonderenswaardige andante motto met de zes Alpentoppen, En nu zeiden we eigenlijk nog weinig over 'Andriessens spel, wijl wij er slechts weinig over behoeven te zeggen, Vergisten we ons, als nu en dan de toon ons wat droog en kantig klonk, vooral in den discant, en we ons lieten storen door 't nagezinder in den vleugel, soms na opheffing van 't pedaal, dan blijft ons slechts bewondering over voor een zóó klaar uiteenzettend, zóó be- heerscht expressief, zóó technisch zuiver doorwerkt spel; dat ons. Haarlemmers, reden geeft tot trots om dezen Haarlemmer, die steeds meer blijkt te behooren tot de _uit- verkcrenen zijner Muze. !'-• Bij het secretariaat van het R.K. Huisves tingscomité te Haarlem is nog ingekomen van N. N. 25. Naar wij vernemen staat ook de Roode Kruis Transport Colonne voor Haarlem en Omstr. gereed om, zoo noodig, te vertrekken naa de geteisterde streken, In de afgeloopen we%Jc zijn in het douche badhuis aam den Koudenhorn 372 baden ge nomen; in dat aan den Schotersingel 1182; in dat aan het Leidscheplein 766 en in dat (tan het Hofdijkplein 702. Op de heden te Alkmaar gehouden Pluim veetentoonstelling behaalde de heer J. H. v. d. Broeke te Schoten in de afd. Dwerg- hoenders behalve vele eerste en eereprijzen tevens den eere-beker voor hoogst aantal punten, alsmede eereprijs voor graaiste kriel- haan en in de afd. Postduiven o.a. 2 eero en 6 eerste prijzen. B. en- W. stellen den gemeenteraad voor, over te gaan tot stichting van een school gebouw voor voorbereidend lager onderwijs, bestemd voor hoogstens 198 kinderen.' met 6 les- en 2 speellokalen, op een terrein, groot ongeveer 2669 M2„ gelegen in de Skchthuisbuurt en begrensd door de Corne lls van Noorde-, Saracenen- en Friezenstraat en B. en W, uit te noodigen de bouwplannen spoedig aan de goedkeuring van den Raad te onderwerpen. -n de opgave van het R. K. Huisvestings comité stond gisteren abusievelijk een gift van 2.vermeld. Dit moet zijn 209, Zelatrice I, heeft opgehaald f'oorloopig 200. Zelatrice II 160. Verder kwam nog in een gilt N.N. 30. Deze lezing georganiseerd door de kor telings opgerichte schoolvereeniging van de H. B, S. A „Die Raeckse" had plaats in den schouwburg Jansweg voor een uitver kochte zaal. Het geheel is voor de organi satoren een groot succes geworden, want het publiek, dat geheel bestond uit leeraren en leerlingen der Middelbare Scholen toon de zich voor het gebodene zeer dankbaar, mede door de werkelijk uitstekende voor dracht van den Holland-Indië vliegr. De heer Yan der Hoop ving zijn rede aan met te releveeren de ontwikkeling v?.n het Nederlandsche vliegwezen, in het bijzonder door het oprichten na den oorlog van bur germaatschappijen. Hierdoor kwam men tot planenn voor een vliegtoch naar onze kolo niën. Na talrijke bezwaren financieelc! te hebben overwonnen, kon in 1925 eindelijk door het koene driemanschap met de F VII den tocht Worden aangevangen. Aan de hand van een voortreffelijke collectie lantaarn plaatsjes voerde de heer van der Hoop ons langs de gevolgde route, waarvan de voor naamste bijzonderheden door hem op een vlotte wijze werden verteld. Aan het einde van den avond bracht de voorzitter van „Die Raecksc" den heer van der Hoop hartelijk dank voor zijn rede. Naar het concertbureau Alphenaar ons mededeelt, zal de heer Clinge Doorenbos op 21 Januari in den Schouwburg Jansweg, een aantal van zijn levensliedjes voor dragen. Mevrouw Clinge DoorenboschDe Blc- ccyrt zal hem begeleiden. Behalve zijn uit- gAreide repertoire, zal de heer Clinge Doorenbos bovendien nog eenige, geheel nieuwe liedjes ten gehoore brengen. Wat den aard en voordracht zijner levensliedjes betreft, zij vermeld, dat Clinge Doorenbos een geheel eigen, persoonlijken sfeer schept, wars van alle banaliteiten, zoodat ieder, jong en oud van alle gezindten mat on verdeeld genoegen naar zijn liédjes kan konten luisteren; iedere avond, dien hij tot nog toe organiseerde, werd een buiten gewoon succes. Dit succes dankt hij tevens aan zijn aangeboren vaardigheid, zijn alles zins uitmuntende levensliedjes zoodanig te .vertolken, dat hij ieders harte wint, Gezien- het succes van het vorige jaar, •waar tot driemaal toe de schouwburg te GOEDKOOPSTE EIX GROOTSTE SORTEERING ORANJESTRAAT 1 TEEÏ262B klein bleek, 'twijfelen wij niet of de, heer Clinge Doorenbos zal ook ditmaal velen naar den schouwburg weten te trekken. Ongeveer te 10 uur gistermorgen had op den Wagenweg bij het kruispunt Jorden- straat-Florapark, een aanrijding plaats tus- schen twee auto's, waarvan een, bestuurd door D, V. Z., uit het Florapark kwam, terwijl de andere, bestuurd door T, O., 3it de richting Heemstede naderde. Doordat T, O. verzuimde te stoppen om de andere auto te laten passeeren, hoewel de ver keersregelen zulks toch vorderden, cn-U stond een aanrijding. Van den auto, die uit het Florapark kwam, werd de kap be schadigd. Tegen T, O, werd proces-verbaal opge maakt, omdat hij niet had gestopt; tegen D, v, Z. werd eveneens proces-verbaal opgemaakt.... omdat hij geen rijbewijs bij zich had. Loop der bevolking over het jaar 1925, Gevestigd in 1925, behoorende tot de wer kelijke bevolking 1691 mannen en 1721 vrou wen. Geboren in de gemeente, behoorende tot de werkelijke bevolking 189 m. en 199 vr. Elders geboren, behoorende tot de wer kelijk bevolking 14 m. en 31 vr. Vermeerderd: 1903 m. en 1951 vr. Totaal 3854 personen. Vertrokken in 1925, behoorende tot de werkelijke bevolking, 1335 m. cn 1308 vt. Overleden in de gemeente, behoorende tot de werklijke bevolking, 33 m. en 37 vr. El ders overleden, behoorende tot de werke- bcvolking, 29 m. en 24 vr. Verminderd met 1397 m, en 1369 vr. Totaal 2?66 personen. In 1925 in totaal dus vermeerderd met 506 m. en 582 vr- Totaal 1988 personen. Bevolkingscijfer op 31 December 1924; 8467 m. en 8540 vr. Totaal 17007 personen. Bevolking op 31 December 1925; 8973 m, en 9122 vr. Totaal 18095 personen. Aantal vergunningen, De minister van Arbeid, Handel en Nijverheid heeft afwij zend beschikt op het voorstel van den ge meenteraad van Schoten, ingevolge de drankwet aan de Kroon gedaan, om het maximum aantal drankvergunningen in de gemeente Schoten te verlagen, Diefstal. Door een bewoner van de Drieheerenkan alhier is aangifte gedaan van het vermissen van een konijn, uit een hok in zijn tuin. Ook is aangifte gedaan van de vermissing van twee kippen. De politie onder zoekt deze zaken. Gevonden voorwerpen. Terug te be komen bij J. Kinkhouwer, Raadhuisstraat 80, een wit wollen kinderhandschoen; S. J. Smit, J. v. d. Bergstraat 3, een bruingeel kinderhandschoentjeNieberding, Kerk— laan 238, een witte shawlToledo, Binnen weg la, een beenen halsketting E. M. Ste vens, Havenstraat 35, een zilveren kinder armbandjeDorsman, Van Hogendorp- straat 11, een bril in etuiFokker, Res Nova plein, 11, een paar grijze kinderhandschoe nen H. Dam, Haemstedeplein 2, een porte- monnaie met inhoud Eikenlaan 1, een hand schoen, F. Meijboom, Iepenlaan 2, een kin dermuts A. IJtsma, Eikenlaan 10, een ko ralen kettinkje P .v. d. Meij, Lombokstraat 33, een tramabonnement. Bureau van politie, Boekenrodestraat 9, een gedeelte van een ketting. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich uiet aansprakelijk. Haarlem, 9 Januari, Mijne Hecren Gelieve onderstaand in uw blad op te nemen. Bij voorbaat m'n vriendelijke dank. HULPVERLEENING AAN DE WATERS NOOD-SLACHTOFFERS! Wij mochten voor onze te houden bazar in den loop dezer daen zeer mooie en nut tige geschenken ontvangen. Zoo gaf een ban ketbakker te Santpoort ons een groote taart, welke op den dag der bazar zal worden klaargemaakt en zal worden verloot! Merkwaarc'Sgerwijs komen de inwoners van Haarlem erg achteraan, in vergelijking met de buitengemeenten. Zoo spant Bever wijk met Santpoort de kroon. Tot goed begrip van onze steunactie ver melden wij nogmaals dat het geheele bruto- bedrag zonder eenigen aftrek, voor wat ook. zal worden overgedragen aan het R.K. Co mité. Om dit te kunnen bereiken vragen wij langs dezen weg de medewerking van een der Jazz Band's om den dag van de bazar te spelen, Steunt ons ter wille van het goede doel nog meer dan u van plan was, Z. H, heeft met de Bisschoppen het voorbeeld gegeven. V/ij vragen van u geen groote offers, maar. alleen wat binnen ieders bereik ligt, n.l. één offertje en uwen vollen steun. Mej. SAEIJS, Kinderhuissingel 34, Tel. 11177. J. H. GOTTMER Jr., Mr. Corne- lisstraat 2, Tel. 13404. DE AFSTAND VAN DEN ROEMEENSCHEN KROONPRINS. ROME, 9 Jan. Uit Boekarest wordt ge seind, dat in Roemenië in verband met den troonafstand van prins Karei, sinds gisteren de perscensuur is ingesteld. DUÏTSCH-ZWITSERSCH HANDELS VERDRAG. BERN, 9 Jan.'De Bondsraad heeft de in structie vastgesteld voor de Zwitsersche de legatie, die de onderhandelingen met Duitsch- land over een handelsverdrag zal voeren. De onderhandelingen zullen Dinsdag le Ber lijn beginnen, DE KONING VAN ALBANIË. ROM!, 9 Jan. Uit Albanië wordt, nog om trent de voornemens van Abmer-Zogu om zich tot koning te laten proclameerc-n, ge meld, dat dit waarschijnlijk op 21 Januari, den eersten verjaardag van de Albancesche republiek, te Durazzo zal geschieden. ONTPLOFFING AAN BOORD VAN EEN SLAGSCHIP. SANPEDIO (Californië), 9 Jan. Aan boord van het Amerikaansche slagschip Olkamoma heelt een ontploffing plaats gehad, door een defect aan een kanon; 5 man kregen brand wonden. DE THEEMS OP HAAR HOOGSTE PUNT. LONDEN, 9 Jan. Men gelooft, dat het erg ste der oversfroomingen langs de Theems achter den rug is, Eenige plaatsen verkeeren echter nog in moeilijkheden, Vee! hulzen staan nog in 't water Secr. Lange Margarethastraat 1. Contributiebctalen /.aterdagmiadag van 56 uur in de St. BaVo. Programma 10 Januari 1626, Geel Wit I R. K. V, Z, 1, sportpark 2 uur Geel Wit IIVictrix II, sportpark, 12%» uur Verleden Zondag verloor G. W. 1 van Beverwijk 2 met 01. Door dezen wedstrijd te verliezen, moet G. W. 1 ongetwijfeld de gradatiewedstrijden spelen. Geel Wit 2 won met 50 van W. F. C, 2, waardoor haar kampioenskans aanmer kelijk verbeterd is. Evenwel, de zwaarste wedstrijden, n.l. tegen T. Z. B. I en D, S. S. I, komen nog. Geel Wit 3 verloor in Bennebroek ta melijk onverdiend met 23. De aangewe zen scheidsrechter was niet opgekomen en werd er gespeeld onder leiding van een lid van B. S. M. Hoe goed ook bedoeld, Geel Wit 3 werd er tamelijk het slachtoffer van. Een beetje meer sportiviteit zou het Ben- nebroeksche publjek geen kwaad doen. Voor a.s. Zondag zal Geel Wit 1 onge twijfeld weel? verliezen van de zwartjes. Geel Wit 3 kan gelijk spelen tegen Vic trix 2. Secretaris: K. van Turnhout, Emmaplein 38, Hedenavond van 78 uur contributie be talen in het gebouw St. Bavo, Smcdestraat. Maandagavond 8 uur bestuursvergadering ten huize van den heer Huybers, Spaarn- wouderstraat 54. Donderdagavond 7% uur clubavond in het gebouw der R.K. Militairen-Vereeni- ging, Zoetestraat. Programma voor morgen: Duiven IT. Y. B. B, I, 2 uur. T. Y. B. B. Ill Alliance 2, 2 uur. T. Y. B. B. IV Concordia III, 1 uur. T. Y. B. B. V V. V. F. II, 2 uur. Het eerste elftal onderneemt een „uit stapje" naar Rotterdam om op Duivestein het eerste elftal der Duiven te gaan be kampen. De Rotterdammers nemen een zeer be scheiden plaats op de ranglijst in en door de overwinning der Boys op Concordia hebben de geel-zwarten de voorlaatste plaats op fle competitieladder aan Duiven afgestaan. Gelukt het den Boys morgen in Rotter dam te winnen, dan is het degradatiegevaar geweken, dus de tanden op elkaar, jongens! Het elftal vertrekt per trein om 10,15. De reserves zetten hun winterslaap voort en beginnen zoo langzamerhand het voet ballen te ontwennen. Het 3e elftal ontvangt Alliance 2, een niet te onderschatten te genstander. Wanneer er van begin tot het einde hard gewerkt wordt, blijven de punt jes thuis, zoo niet! dan gaat er minstens een naar den Zijlwag, Het 4e elftal krijgt Concordia 3 op be zoek, dat waarschijnlijk met de overwin ning naar Hillegom terugkeert, terwijl de benjamins tegen V. V. F, 2 een goede kans op beide puntjes krijgen. Secretaris: J. C. Kruijver Jr. Tweede Zuidpoldcrstraat 16. Programma voor 10 Januari. C-eel Wit I R. K. V. Z. I, 2 uur. R. K. V. Z. II - W. F. C. II, 2 uur. Alliance IV R, K, V, Z, IV, 1 uur. Op het sportpark ontmoet het eerste elf tal de Pauseliiken. Eveijals de vorige ont moeting verwacht ik thans weer aen over winning der zwartjes, want het ongeslagen record tegen de geel-witten moet gehand haafd, temeer ook nog daar de beide punt jes van dezen wedstrijd noode kunnen wor den gemist. Het tweede' elftal ontvangt de W. F. C.- reserves. In Beverwijk wisten de zwartjes met 4—1 de meerdere te blijven, hetgeen ik ook thans weder verwacht. De junioren trekken naar den Zijlwag, ten einde hun puntenaantal met twee te ver meerderen. De kampioenskansen zijn op Nieuwjaarsdag danig verbeterd door de i overwinning op Santpoort, en indien mor gen wordt gewonnen zullen de Santpoorters er niet makkelijk in slagen jullie de eersVe plaats te ontnemen. Dus, doet allen je best. VEREENiGïNGEN welke een reserve-elftal beschikbaar kun nen stellen voor een vrienschappelijken wedstrijd tegen R. K. V. Z. 5, hetzij uit- of thuiswedstrijd, worden vriendelijk verzocht dit aan bovengenoemd secretariaat te wil len melden, Programma 10 Januari 1926, T.Z.B. I—D.S.S. I 2 uur B.S.M. II—D.S.S. II 2 uur H.B.C. IV—D.S.S. III Het eerste speelt haar zwaarsten compe titiewedstrijd tegen T.Z.B. I. De wedstrijd welks vastgesteld was op het terrein van D.S.S. is dus omgezet in een uitwedstrijd. Wie Zondag zal winnen, is moeilijk te voor spellen, doch geloof ik wal dat T.Z.B, dc beste kans heeft. Het tweede gaat naar Bennebroek en kan, indien zij haar uiterste krachten inspant, wei 2 punten veroveren. Het derde elftal gaat bij H.B.C. op bezoek, welke wedstrijd wel gewonnen kan worden. Jammer is het echter, dat de elftallen Zon dag eenige invallers zullen tellen, De gebeurtenis welke ons verleden week het meest interesseerde, was de overwin ning van Haarlem op het Zaansche Z. F. C. De roodbroeken kunnen deze beide puntjes al bijzonder goed gebruiken. De laatste plaats is nu weer voor A, S. C,, dat met Haarlem en Z. F. C. nu wel het meest in aanmerking komt om de laatste plaats te bezetten.' Hieruit blijkt al dat de roodbroeken nog lang niet veilig zijn, maar we vertrouwen dat er nu nog wel enkele puntjes zullen volgen. Weliswaar is het te verwerken programma nog zeer zwaar, maar ditzelfde geldt ook voor de concur renten, zoodat de roodbroeken hun lot in eigen handen hebben, i\0:g dient vermeldt de 1O-overwinning van Stormvogels op de Groote Haagsche, niet zoozeer om deze prestatie zelf, maar meer om het feit, dat de IJmuidenaren door de nederlaag van Sparta tegen V, O. C. thans een nuttigen voorsprong van 3 pun ten cp de rocd-witte Rotterdammers heb ben. Zouden we ditmaal toch weer kam pioenswedstrijden in onze onmiddellijke omgeving kunnen aanschouwen? In de le klasse van Afd. 1 zijn Voor Zon dag enkele belangrijke ontmoetingen vast gesteld. Die tusschen H. F. C. en Storm vogels is er één van. We wezen er reeds op, dat de IJmuide naren thans een niet onbelangrijke voor sprong op hun concurrenten hebben, doch we mógen er hierbij wel op wijzen, dat het programma voor dc blauw-witten nog bij zonder zwaar is. Niet zoozeer omdat de vereenigingen tegen wie de IJmuidenaren moekeii uitkomen van zoo'n buitengewone kracht zijn, maar in hoofdzaak omdat bijna alles uit moet worden gespeeld. De wedstrijd van Zondag belooft bijzon der spannend te worden. Ongetwijfeld is het Stormvogels-elftal sterker dan dat der thuisclub, doch H. F. C. heeft al eerder be wezen iet heel goede dingen in staat te zijn. Voegen we hierbij, dat de H. F. C.'ers na eenige nederlagen thans aan hun repu tatie verplicht zijn voor iets bijzonders te zergen en dat het revanche-idee de thuis club ook nog min of meer bezield, dan kan men er van op a^an, dat het zal spannen aan de Spanjaard,slaan. Ondanks alle ter men, welke een H. F. C.-overwinning zou den kunnen deen verwachten, geven wij den IJmuidenaren de meeste kans. Maar er zal voor gewerkt moeten worden. De wedstrijd R. C. H.V. O. C. doet in belangrijkheid echter maar weinig voor de ree:1s besproken ontmoeting onder. Dc achterstand van V. O, C. op dc lei ders. is niet zoo heel groot en vooral na de overwinning op Sparta droomen heel wat rood-zwarte Rotterdammers van iets, dat nog heel goed mogelijk is. Wij achten echter de plaats, welke V. O. C. thans in neemt iets geflatteerd en veronderste'len, dat de Rcterdammers hiervan spoedig door Blauw-Wit zullen worden verdrongen. H.er- mede zouden natuurlijk eveneens de kam pioenskansen verdwijnen. ln verband met het bovenstaande zijn we wel benieuwd wat V. O. C. aan den Midden weg tegen R.C.H. zal presteeren. De blauw zwarte Haarlemmers hebben tegenover hun talrijke supporters ook nog heel wat goed te maken en zij zouden hierin niet beter kunnen slagen dan door V, O. C. een neder laag tce te brengen. Wij vertrouw dan ook, dat de thuis club hiertoe krachtige po gingen in het werk zal-stellen en verwach ten dan een kleine overwinning voor blauw zwart. Haarlem speelt in Amsterdam tegen Ajax Het zou wel wat bout gesproken zijn om maar weer direct een overw'nning voor de roodbroeken te voorspellen. Echter onover winnelijk is Ajax niet meer en hoewel de Amsterdamsche ploeg ongetwijfeld bedui dend beter voetbal speelt dan die der Haar lemmers, behoeft men daaraan nog niet al te veel waarde te hechten. .Juist tegen woordig moet de techniek het maar al te vaak tegen het enthousiasme afleggen en wanneer dat heilige vuur dc roodbroeken nu eens flink bezielde, dan zijn er toch ook geen redenen om aan het .resultaat te wan- hoopen. De tegenstanders spelen beter dan die van Zondag j.l., maar Haarlem kan nog meer kracht ontwikkelen. En dan, laten we maar afwachten. Nu de lieden in afdeeling II geregeld punten hebben verspeeld is E. D. O. plotse ling een kampioeij-candldaat geworden. Laten we er echter direct aan toevoegen, dat de rocd-zwarien momenteel qua spel evenveel aanspraak op den titel kunnen maken als H, B, 'S. en Ajax en we zijn dan ook benieuwd wel een rol E, D, O. in den- verderen strijd om het kampioenschap zal spelen. Zendag hebben do Kleverlaanbewoners de kans cm hun positie'te versterken. Wij kunnen voor een wedstrijd A.S.C.—E.D.O. al moeilijk anders dan een Haarlemsche overwinning voorspellen, E. D. O, zal er s'echts rekening mede hebben te houden, dat de Leidenaren den huid zoo duur moge lijk verkoopen, Aanpakken is dus de bood schap, trouwens door van A, S. C. te ver liezen zou E. D. O. haar roodgebroekte sta^genooten al een heel slechten dienst bewijzen. De 2de klassers Zandvoort en Schoten, die thuis spelen kunnen beide van hun tcgenianders winnen.' Zandvoort ontvangt W. F, C., één der canöidaten voor de onderste plaats. De Zandvoorters, die verleden week tegen D, E, C. zoo'n moei resultaat boekten, zul len ongetwijfeld op den goeden weg voort gaan en we verwachten dan cok een over winning voor dc gastheeren. Schoten za! tegen K, F. C. niet veel moeite hebben om haar ongeslagen thuis- reccrd te handhaven. Wel heeft K, F, C. in de laatste wedstrijden goed werk ver richt, doch wij die de Koogers aan het werk zagen houden hen voor één der zwakste elftallen in deze afdeeling. Bloemendaal speelt in Amsterdam fegeii D, W, S. De fraaie 30-overwinning op Schoten heeft Bloemendaal weliswaar een eind in de goede richting gebracht, doch de kans op de fatale plaats blijft niettemin niet sleéhts denkbeeldig. Vooral wanneer de witten van D. W. 'S. zouden verliezen, wordt de toestand weer critiek. Wanneer de Bloemendalers echter zco spelen als tegen Schoten, behoeven zij niet bang te zijn en wordt er, ondanks de vieze Amsterdamsche modder, ongetwijfeld ge wonnen, In Kennemerland spelen V, S. V. en Ken- nemers beiden thans, resp, tegen O, S, V en Zaanlandia, Zoowel vcor de Velseroorders als de Wij kers is het niet moeilijk een overwinning te voorpellen. Hillinen speelt uit tegen Bodegraven. Wij weten niet of de Kromme Rijn het veld dezer club onder water heeft gezet. Indien er gespeeld wordt, achten we Hillinen in staat om van déze tegenstanders te winnen. Rest ons de 4de klasse. Doot- het onge val tijden® den wedstrijd T. H. B.E, H. S, is deze strijd niet beëindigd kunnen worden. T, H, B, gaat dus nog onbedreigd aan den kop en de wedstrijden van Zondag a. s. kunnen hierin geen verandering brengen, T, H, B, zelf is vrij. D. I. O. speelt thuis tegen Norvicus en wij achten de kans groot, dat de Haarlem- uiers evenals verleden week zullen winnen. E. H. S. speelt in Den Haag tegen H.D.V. en het zou ons al zeer verwonderen, wan neer ook hier het succes niet Vcor de Haarlemmers was. Opgemerkt d ent, dat deze Haarlemsche club zeer ongelukkig met haar spelen is. Verleden jaar brak één der E, H. S.- spelers in de ontmoeting E.H. 'S.D, I, O. een been en thans bij T. H.. B.E. H, S. herhaalde zich zoo'n droevig ongeval Het loopt deze jonge vereenigmg niet mee in den Ned Voetbalbond. JAN B. OVERZICHT, Sprak ik in mijn laatste overzicht van het vorig jaar de hoop uit, dat 1926 zich gunstiger zou inzetten, dan het pas afge loopen jaar is geëindigd, tot mijn spijt moet er geconstateerd worden, dat het niet zoo is geweest. De veelvuldig neervallende re gen zorgde er ook dit keer voor, dat vele terreinen werden afgekeurd. Toch mogen we, wat het aantal gespeelde wedstrijden betreft, niet ontevreden zijn. In de eerste klas konden er zelfs van de 9 vastgestelde wedstrijden 8 doorgaan. Al leen de wedstrijd E. D. O, 3Hillegom werd uitgesteld. Toevallig waren hier dus 2 elt- tallen bij betrokken, welke nog al achter zijn Dit keer heb ik 't weer slecht' getroffen met mijn voorspellingen. Slechts 3 maal had ik het bij het rechte eind, terwijl in 4 ge vallen de uitslag juist anders was, dan ik vermoedde. Vooral de uitslag van den wed strijd V. V. HSchoten 2a, geeft ieder tot verbazing. Met 8—2 gingen de kamoioens- candidaten er op. Tot de rust, welke met 32 voor V. V. H. inging, wogen dc par tijen goed tegen elkaar op. Er na domineerde echter V. V, H, met gevolg, dat de uitslag 82 werd. Door deze nederlaag is de kans van Schoten 2a dus vrijwel verkeken. E. D. O. 4-wist weer eens te winnen. Met 3—2 bleef het elftal in de meerderheid tegen R. C, H. 3. Zou dit rood zwarte elftal de inzinking te boven zijn. In dit geval hebben zij nog een mooien kans op cén van de bovenste plaatsen, R. C. H. 3 heeft nu wel bewezen tot de middelmoot te behooren, Haarlem 4 wist zoowaar met 53 van het derde H. F. C. te winnen. Ofschoon H, F, C, een goed elftal had, hebben de rood broeken deze zege dubbel en dwars ver diend. De gevaarlijke onderste plaats is nu verlaten en wordt bezet door Zandvoort 3. Dit elftal moest n.l. met 31 de meerder heid van I. V. O. erkennen. In afdeeling 1 B., hebben de no.'s 1 en 2 beide het nieuwe jaar met een overwin ning ingezet. Hierdoor is de spanning in deze afdeeling even groot gebleven, haar- lem 3 omzeilde een lastigen klip, want met 52 werd van „Zandvoort 2 in eigen home" gewonnen. Dat Haarlem 3 hier overwegend sterker was, bewijst de stand, een kwartier na rust, 50. Bennebroek won eveneens met 52, Hier was Blocmendaal het slacht offer. Eerlijk gezegd had ik van de witten meer verwacht, nadat in Bennebroek met 54 was verloren en nog wel met 10 spe lers, R. C, H. 4 deed juist, hetgeen van dit elftal verwacht werd en won met 42 van T. H. B, 2. Ook Schoten 2 stelde niet t leur, met zeer klein verschil, 21, won dit elftal van de Haarlem-Veteranen. Terwijl ik dit overzicht schrijf (Woensdag avond), valt de regen weer met pijpenste len uit de lucht en ziet het er alles behalve rooskleurig uit voor den a.s. Zondag. Het kan echter nog veranderen, zoodat ik het a.s, programma in het kort zal verslaan. Wederom staat als no. 1 op het program ma de bekerwedstrijd ZeemeeuwenHaar lem 3. Voor de hoeveelste maal deze wed strijd al is vastgesteld? De lel ben ik kwijt geraakt. Wel Vernam ik, dat hij nu is vast gesteld op het Zandvoort-terrein, zoodat de kans, dat hij doorgaat, nu dus meer dan denkbeeldig is. Nog steeds geloof ik in een Haarlem 3 overwinning. Wederom telt bet programma een 40-tal wedstrijden, waarvan 9 in dc eerste klas, 11 in de 2e klas en 20 in de derde klas. Voor de competitie worden in de eerste klas weer eenige zeer belangrijke wedstrij den gespeeld, welke zoowel van invloed zijn op de bezetting der bovenste plaatsen, als op de volgorde der elftallen onder aan de lijst. In 1 A is de belangrijkste ontmoeting, die tusschen Haarlem 4 en Zandvoort 3, Beide elftallen staan met minimum verschil op de onderste 2 plaatsen. Haarlem 4 heeft den laatsten tijd meer vertrouwen ingeboezemd dan de geel-zwarten, die ^bovendien met inwendige club-kwesties hebben te kampen. Ik voorspel hier dan ook een Haarlem-zege waardoor de positie van Zandvoort 3, alles behalve aangenaam wordt. Kinheim krijgt bezoek van I. V. O., dat de laatste weken zeer goed werk heeft verricht. Aan den Meerweg wonnen de Velsenaren met de eenigste goal van den wedstrijd. Nu kon I, V. O, wel eens een gelijk spel forceeren. V. V. H, speelt wederom thuis, nu tegen het derde elftal van de Racing, Beide elftallen zullen eikaar niet veel ontloopen, zoodat een puntenverdeeling hier wel eens het re sultaat kon worden. E. D. O, 4 ontvangt H. F', C, 3, Nu de rood-zwarten den weg naar de overwinning weer heeft gevonden, geef ik dc Spanjaardslaanmenschen geen kans, In 1 B. is de voornaamste wedstrijd aan den Middenweg, waar Hillegom te gast is hij R C. H. 4. Beide elftallen hebben kam- oioenskansen, ofsèboon die van de bezoe kers beduidend grooter zijn dan van R. C. H. 4, Dat het hier spannen zal is te be grijpen; een nederlaag zou' R, C. H, 4 voor goed uitschakelen. Zoover zal het m.i. dan ook niet komen, ofschoon 'ik ook niet ge loof, dat de Zuidelijken zullen sneven. Ben nebroek heeft het heel gemakkelijk tegen T. H, B. 2 te Heemstede. Het zou mij ten zerste verwonderen als de Boys hier een ountje in de wacht zouden slepen. De hek kensluiter E. D. O. 3 gaat naar H. F. C. 4. Laatstgenoemd elftal staat ook nog niet ge heel veilig, zoodat ik E, D, O, 3 niet veel kans durf te geven. De Haarlem-Veteranen ontvangen Zandvoort 2. Hier hebben m. i. dc gasten de beste kans. Bloemendaal 2 gaat bij Schoten 2 te gast. Den laatsten tijd is het geei-zwarten elftal er goed in, zoodat ik de Bloemendalers niet veel succes durf voorspellen Uit onderstaande lijstjes kunnen de lezers de belangrijkheid van de diverse wedstrij den nagaan, 1 A, Kinheim 10 8 1 1 28—15 17 1.70 E. D. O. 4 8 5 0 3 18—16 10 1.25 I. V, O. 9 4 2 3 21—18 10 1.11 Schoten 2a. 10 5 1 4 33—25 11 1.10 R. C. H. 3 9 3 3 3 24—23 9 1.— V. V. V. 8 3 1 4 28—37 7 0.87 H. F, C. 3 7 2 1 4 19—21 5 0.71 Haarlem 4 8 2 1 5 2026 5 0.62 Zandvoort 3 9 1 2 6 14—31 4 0.44 1 B. Haarlem 3 Bennebroek Hillegonr R. C. H. 4 Schoten 2 Zandvoort 2 Haarl.-Vetgr. H. F. C, 4 E. D. O, 3 9 7 1 1 43—12 15 1.66 9 7 1 1 37—12 15 1.66 7 5 I 1 27—15 11 1,57 10 6 2 2 24—25 14 1.40 9 4 2 3 28»—23 10 1.11 8 2 2 4 20—«23 6 0.75 2 10 2 3 5 26—25 7 0.70 9 1 4 4 23—28 6 0.66 9 2 1 6 10—28 5 0.55 5 0 1 4 4—16 I II 0,20 D." De oefenwedstrijd voor het Nederiandsch elftal in Hilversum vormt Zondag de hoofd schotel van het hockcyprogramma. De ge heele internationale competitie slaat er voor stil, behoudens een enkele 2e klasse wed strijd (o.a, AmateurcM. H. C. II). Onze lezers weten, dat de vorige w'eek reeds keur- wedstrijden plaats vonden'» tusschen Amster dam, Bloemendaal, Hilversum^ M. H. C. en een Oostelijke combinatie. Na afloop dier wedstrijden heeft het Bondsbestuur twee proerelftallen samenge steld en wel ais volgt: Elftal A'; Hardenbeck, Amsterdam, d,; v. Beugen Bik, Bloemendaal, en Pont Hilver sum, a.; Duson, Amsterdam, f. d. Wall Bake, Hilversus, v. d. Poll. M, H. C., v. d. Veen,» Amsterdam en Visser 't Hooft, M, H. C., v. Elftal B,: v. d. Lande Deventer, d.; Blaisse, Amsterdam en Drijver, Deventer, a.; Jessu- run, H, C., Mr. Geyl, Bloemendaal en Blankevoort, Bloemendaal, m.; Ras, A'dam, Drijver, Bloemendaal, Jhr. Quarles van Uf- ford, Hilversum, v. Herwijnen, Hilversum en v. Erven Dorens, A'dam, v. Den Haarlemschen hoekeyers zal het een groot genoegen-verschaffen, te bemerken, dat onder de 22 spelers niet mfnder dan 8 Haar lemmers schuilen en wel 5 Bloemendalers en 3 M. H, C.'ers. Ongetwijfeld heeft het Bonds bestuur hier ten goede beginstap gedaan en 22 hockeyers uitgezocht, die hun spel'ver- staan. Zondag is de keus echter moeilijker voor hen. Een uitslag te voorspellen heeft uit den aard der zaak weinig zin. Het zeer verkleinde programma vermeldt dan nog den wedstrijd AmateureM.H.C. II, welke M, H. C, wel zal winrien, tenminste als zij volledig opkomen en de zaak niet ie slap aanvatten, Op informatie deelde men ons heden 'Donderdag) evenwel mede, dat het niet ze ker is, dat deze wedstrijd doorgang zal vin den. Voor de Hollandsche competitie speelt M. H. C, I uit tegen Togo, welke laatste club GOUD - ZILVER-NIKKELDOUBLÉ- 30 ct. per busje tot nu toe nog niet bijster gelukkig is geweest en dan ook op de raiglijst als hekkesluifer fungeert. M. H. C. zit echter gevaarlijk dicht in haar buurt en moeten de vogels Zondag op zijn minst een gelijk spel bewerkstelligen, opdat zij niet met Togo van plaats verwisse len. In Amsterdam wordt nog een friendly game gespeeld tu=schen Amstrdam I en M. H, C. I (intern, regels), beiden onvolledig, daar zij spelers voor de proefeïftallen hebben af te staan, DISTRICTS VERGADERING. Op Woensdag 26 Januari j.l. hield het district Haarlem en omstreken van den Ned. R.-K. Dambond haar jaarvergadering in één der benedenzalen van het gebouw der St. Joseph-vereeniging aan de Koningstein- straat. Voorz., de heer Roeland, opende de jaarverg., sprak eenige opwekkende woorden tot de af gevaardigden, hij hoopte, dat het jaar 1926 een succesvol jaar mag worden, zoowel voor de clubs als voor het district. Er waren eenige ingekomen stukken bin nengekomen o.a. een schrijven van de R.-K. Damclub „T.O.P." te Sassenheim, dat zij zich dit seizoen nog niet kan aansluiten bij den bond, doch hoogstwaarschijnlijk het volgend seizoen. Dc voorzitter deelde mede, dat de R.-K. Damclub, „Adolf Kolping" te Lisse met circa 15 leden per 1 Januari 1926 officieel tot den bond is toegetreden en dit seizoen reeds in de 2e klasse zal deelnemen. De notulen en jaarverslagen worden na voorlezing, zoowel van den penningmeester, als van den secretaris onveranderd goedge keurd, behoudens, dat de districtskas, als mede de bescheiden zullen worden gecontro leerd door een op de jaarvergadering gekozen kascommfssi-e Dan komt ter tafel verkiezing Bondsvoor zitter. De Heer N. v. d. Poel, die door het Hoofdbestuur was candidaat gesteld, werd door de vergadering bij acclamatie tot 2e Bondsvoorzitter gekozen, hetwelk ook door hem werd aangenomen. Vervolgens vaststelling districtscontribu tie, besloten wordt, om voor het 1ste half jaar f 1,25 te heffen, waarvan f 1.voor den bond en f 0.25 voor het district, zoodat dit onveranderd is gebleven. Bij de bespreking bondscompetitie a.s. werd besloten, dat er meer dan vermoedelijk 5 clubs zullen deel nemen aan de 1ste en 6 clubs aan de 2e klas. Verder werd besloten en aangenomen, om de afgebroken competitiepartijen wederom, evenals vorige jaren arbitrair te laten be slissen en wel door een Haagsche commissie ditmaal bestaande uit de H.H.J. de Hoogh, L. W. Scholtes en M. C. Scholtes. Eveneens werd vastgelegd en aangenomen, dat tegen de genomen besluiten van deze commissie niet mag geprotesteerd worden. Ten slotte komt ter tafel gedeeltelijke be stuursverkiezing. De H.H. G. J. A. M. Roe land 1ste voorzitter, J. Bierboom 2e secre taris en G. J. Blokdijk, penningmeester, die reglementair periodiek moesten aftreden* zijn bij acclamatie herkozen. Om circa 11 uur sloot de voorzitter deze zeer geanimeerde jaarvergadering op de ge bruikelijke wijze. 2de Klasse-Competitie (Afdeeling Noord) van den Nederlandschen Dambond. Maandag 11 Januari a.s. vangt bovenge noemde competitie aan met den wedstrijd „Haarlemsche Damclub" II tegen „Van Embden II uit Amsterdam. Voor deze competitie is het tweede tien tal der „Haarlemsche Damclub" als volgt samengesteld Bord Nr. 1. S. M. Mons, 2. J. P. van Eyk, 3. W. Kok, 4. Ph. F. Amelung, 5. H. Greeuw, 6. J. Wielenga, 7. P. Mollema, 8. H. van Santen, 9 B, W. Kensen, 10. J. C. van Waard. Reserves A. Slinger, J. van Berkum, J. Otter, W. J. Bosman, J. v d, Giesen es F. H. Kluen, KAMPIOENSCHAP HAARLEM EN OM. STREKEN 2e KIASSE. De wedstrijden om bovengenoemd Kam pioenschap, welke in het gebouw „Olympia", Kinderhuissingel, verspeeld zullen worden, nemen Maandag 11 Januari a.s. een aan vang en duren tot Zondag 17 Januari. Za terdag 16 Januari wordt er echter niet ge speeld. Naast eenige middagpartijen, worden eiken avond 4 partijen van 150 caramboles cadre gespeeld. Aangezien de voorwedstrij den een zeer spannend verloop hebben ge had, beloven er aardige kampen te zullen worden gespeeld. Aanvang der avondwed strijden 7 uur, Vr.: Kunt u mij een middel opgeven om politoer van gedraaide mahoniehouten talel- pootcn af te krijgen of geheel op te lossen?, Antw,Met loog. (Herplaatsing wegens misstelling.) Een der broers overleden. Men schrijft uit Barneveld: De gruwelijkee vechtpartij tusschen do drie gebroeders Molt, allen bakker, alhier, op Nieuwjaarsdag, heeft wel een zeer treu rig verloop gehad. Vrijdagmorgen is name lijk de middelste in leeftijd, de bijna 26- jarigen J. M., wien met een dolkmes eet* diepe snede in de zijde was toegebracht, overleden. Voorts ligt de oudste broer, de ruim 30-jarige R. M„ die door zijn twee jongere broers, met een knuppel en een bakkersschotel zoo hoogst ernstig was mis handeld, nog met hooge wondkoortsen te bed, terwijl de jongste broer, de 23-jarige C. M„ nog steeds de gevolgen van zijn af gesneden handspieren ondervindt. Vooral voor de hoogbejaarde ouders van dit drifetal inwonende Zoons (meer kinderen heeft het echtpaar niet) heeft het Nieuw jaar dus wel heel treurig ingezet. Ongeveer 1000 K.G. prima plant- sjalotten van de klei, bij W. VAN LAMMEREN, Spieringweg 473, Haar lemmermeer. Gevraagd voor direct een net door burger jongeman (geen be roepskosthuis). Brieven onder No, 1333, Bureau van dit blad. L Dengene, die Zaterckig 2 Januari bij den R.-K. Bond van Groote Gezinnen per ongeluk een heeft meegenomen, wordt verzocht, deze terug te bezorgen, ANEGANG 12 te koop. TH. straat 10. MENS, Oranjeboom- of pakhuis te huur. 2.75 per week met cementen vloer. Omtrek Parklaaa Adres: Nassaustraat 23.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2