j UNIE. WINKELS. Gratis De boawvannieawe woningen V. BOORDEN, OVERHEMDEN ZIJDEN ONDERGOEDEREN ARJOS TABAK Centrale Wasscherij DE SPA AR K EBANK m/8 DE GEVOLGEN VAN DEN WATERSNOOD. Tentoonstelling „Nut en Sport." fiflaar is kwaiiteitstabak Rooinsch Katholieke Kring. Diefstallen van kaas. Schoorsteenbrandje. Volkenbondsonderwijs te Haariem. Ned. Reisvereeniging. AM8TERDAMSCHE VAART No. 30a Telefoon 11561 BURGERLIJKE STAND. Het centraal gebouw voor Bloembollencultuur. 63 1653/4 148 661/» 191 194 15913/16 160 '51 408 407 '34 62 >48 30 148 7 7 4C83/'4 401 5O6V2 498 424 425 383 212 199 354 3 493/4 Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. 59 30 59 23 9 45 9 38 11.35 11 30 36.- 35 15 10 15 1006 B1NNENLANDSCH NIEUWS, GEMENGD NIEUWS. „ANDB. EN VISSCHERU Opheffing der Quarantaine te Esscken? LEGER EN VLOOT. Opkomst van dienstplichtigen. Reservekader lichting 1927. Het schieten met zware mitrailleurs. HANDEL EN NIJVERHEID. Tiende Weensche Jaarbeurs. UIT BOEK EN BLAD. Missie der P.P. Carmelieten in Brizilië. LAATSTE NIEUWS. Bezoek op Doorn. Een goede ontvangst. Doodelijk ongeval. Ontevreden werkloozen in de Hoofdstad. Het valsche muntersschandaal. MARKTNIEUWS. SCHOTEN. HILLEGOM. WIJKEROOa WIJK AAN ZEE EN DUIN. HAARLEMMERMEER. Téylerplein 45 Smedestraat 21 HAARLEM. DINSDAG ^aat de nieuwe ca deaubon in voo*' drie keurige Alpacca Theelepeltjes. U vindt dien bon op de prijscourant, welke in HAARLEM verspreid is. VRAGENBUS. T' 15777 16209 16752 17005 17212 17457,, Naar wij vernemen, doen de gevolgen van den watersnood zich ook hier ter stede ge voelen. De aanvoer van steenen voor bouw werken n.l. ondervindt belangrijke stagna tie en ten gevolge daarvan is, naar men ons mededeelt, de prijs der steenen, ook van die reeds in de stad waren opgeslagen, met J' 7 per duizend opgeloopen. Op de gehouden tentoonstelling der Pluimvee- en Konijnenfokkersvereeniging voor Haarlem en Omstreken „Nut en Sport" verkreeg een pracht-collectie Legho-ns en Wyandottes van de heeren Kees Misset, v. d. .Maaren Jansen, Piek, v. "d. Haak e.a. verschillende eereprijzen. Verder werden bekroond: W, K. Hirsch- feld, Langshant; H. W. v. Dort, fraaiste in zending Krielhoenders; J. P. Handgraaf, Zwart Java Kriel. In de Wyandotte Krielen werd de heer W. F. Daudey bekroon me', een zilveren medaille. De fraa'ste inzending duiven was van den heer W. G. Quax. De eere-prijs voor de fraaiste postduif- doffer werd toegekend aan den heer J. Luik. De eereprijs voor het fraa ste konijn in de groote rassen werd toegekend aan den heer L. D. Outer, Rotterdam, met een Wit Vlaamsche reus. In de middenrassen werd bekroond de heer P. Geluk, Haarlemmermeer, met een zwari-bonte Popillon voedster en in de af- «Jeeling kleine rassen de heer W. v. Reewijk met een lichtblauw Zilvervoedster. Het prachtige paar goudfasanten is een inzending van den heer Roossen en een in- zending Cavia's van den heer Hirsfeld. De jury bes'ond uit de heeren: J. Man'el Soest; H. L. A. van der Horst, Leiden; G. Jacobs Utrecht: N. Dekker Zaandam; J. C. Rolandus Ha^edoorn, Den Haag; en de hee ren J. C. Philippo, P. J. van Daalen en R, Slot, Haarlem. De Tooneel- en Recitée-aideeling van der Roomsch Kath. Kring houdt hedenavond een vergadering, toegankelijk voor alle leden van den Kring. Behalve ecnige huishoude lijke zaken is aan de orde de herdenking van de successen, in den tooneelwedstrijd van Alberdingk Thijm behaald en een cau serie van den regisseur, Frans Meijer, over de lessen, welke de Krjng uit dezen wed strijd putten kan. In verband n et een aangifte door G. V., dat hij in den laatsten tijd kaas verm ste uit zijn pakhuis, werd door de recherche een onderzoek ingesteld, wat tot resultaat had, dat aangehouden werd de 22-iari^e los- werkman J. L. P., juist cp het oogenbuk, dat deze weder het pakhuis fc.nnenging om kaas te stelen. De man werd in verzekerde bewaring gccteld. Tot nu toe b'ijft hij den diefstal cn de" vorige d.cfs'allen' onkennen. In het perceel Gen. Joubertslraat 35, alhier, cntslcnd, waarschijm'ijk door aan leiding van reet, Zondagmorgen te 10 uur een schoorsteenbrandje. De brandweer, die gealarmeerd werd, was spcedig ter plaatse, doch behoefde niet op te treden. Door ccnigc politiemannen werd het vuur met cenige emmers water en zout gebluscht, Door het Bestuur van de afdceling Haar lem der Vereeniging voor Volkenbond en Vrede is eene Commissie ingesteld, teneinde de vraag te beantwoorden, of het mogelijk zou zijn in Haarlem te geraken tot onderwijs in inrichting en werkzaamheden van den Volkenbond op de Middelbare scholen en de scholen voor meer uitgebreid lager onder wijs. De bedoeling is, dat de commissie over deze vraag een rapport zal uitbrengen, als ook over de vraag, of dit onderwijs zou kun nen worden gegeven in verband met het on derwijs in de geschiedenis of staatsinrich ting, De commissie bestaat uit: voorzitter: Ir. Ch. G. Cramer, bestuurslid der afdeeling, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal; leden-: Mr. A. Bruch, wethouder van Onder wijs; Dr. M. Bruyel, leeraar Geschiedenis Gemeentelijk lyceum; Vincent Loosjes. voor zitter van dc commissie van toezicht op het M. O. en L. O.; Mr. F. Vorstman, leeraar Staatswetenschappen; G. H. Weustink, in specteur van het Lager Onderwijs; secreta ris Mr. L. G. van Dam, secretaris der af dceling'. Door de Ned.Reisvereeniging zal in den Schouwburg aan den Jansweg morgenavond door den heer E. v. Bergen een lezing met lichtbeelden gegeven worden over Antwer- oen, Gent en Brugge. Geboren: 14 Jan. z. van A. M. E. West Barends. d. van M. WiskerDiepen- daal. 15 Jan. d. van A. H. Kloosterman Paardekooper. z. van C. J. Slierings Tendeloo. z. van C. J. Dingjande Keij- zer. 16 Januari, z. van W. Steenhuizen Roode. z. van P. T. RaapLis. 17 Jan. z. van J. M. A. MulderLommerse. z. van W. MeijerVersterre. z. van S. Steenkist—Krom. z. van J. M. de Groot v. Fulpen. Overleden: 15 Jan. G. Kuiper—Heems kerk, 76 jaar, de Keijstraat. W. v. d. LindenRuijgvoorn, 69 jaar, Ravelingsteeg. 16 Jan. M. E. A. HecsenLeenart, 73 jaar, Leidsche Vaart C. de Wlide Scherpenhuizen, 86 jaar, Leidschezijstraat. M., 8 mnd., z. van P. J. Smal, Kamper laan. 17 Jan. A. Philippo, 68 jaar, Gene raal de Wetstraat. F. EngelhartDobbe laar, 36 jaar, Kamperlaan. M. S. Klaas,- senVermeer, 72 jaar, Oranjeboomstraat. 18 Jan. J. v. Daalen, 35 jaar, Oranjeboom straat. DE ASPHALTEERING VAN HAARLEM'S STRATEN. - Naar wij vernemen, staan de iverkzaam- heden, welke thans in de Zijlstraat verricht worden, in verband met de a.s. asphaltee- ring dier straat. Nog valt te melden, dat tot de straten, welke binnen afzienbaren tijd zullen geas- chaltheerd worden, ook behooren de Karn- persingel, Gasthuissingel, Raamsingel, Kam pervest, Gasthuisvest en Raamvet. Hedenmiddag is ten stadhuize in de ver gadering van B. en W. verschenen de daar toe door de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur ingestelde commissie, ten einde te bespreken de vestiging van een ctraal gebouw voor Bloembollencultuur te Haarlem. De ontmoeting was zeer har telijk! Naar wij vernemen, zal de bouw van de 127 woningen, waartoe onlangs de gemeente raad besloot, in gedeelten en geleidelijk aan olaats hebben. Binnenkort zal tusschen dc besturen der Arbeiderswoningbouwvereeni- gingen en den wethouder een conferentie plaats hebben over 't daarbii te volden plan Met den bouw van die 427 woningen zal rilicht onderhalf jaar gemoeid zijn, veronder stelde men. Nederland 1919 102 102 Nederland 1923 1031 1031/ 1H VA Nederl 191" «97/,o 997/Ir 755 N -L 1921 A. 1021/g 1021/g N -I 1923 D.. I037/o 104 46 Oude Vaart iito Gem Eigcnd OO M Mij „Nederland" 1733/4 Scbeepvaart-Unie dutterd Lloyd Paketvaart, l903/4 Oude Boot 821/2 821/s rioll Stoomboot 651/2 H V. A. 620 ü24 Java Cultuur 335 333 jurgens gew. 1491/2 147 oionial» Bank 1 dijctie Bank -ert Handel Mij rteec dito '501/2 t'boenix 1023/4 Geconsolideerde 2141/s Xcn. ülie U. S Steel Marine comm. vorstenlanden I621/4 action» id. np Merc. Arg oerworedje IG73/4 Oude Oeli benembah Oeli Batavia A dam Rubber 359i/f 346 Serbadjadi Wai Sumatra Dordtscbe Petr. Southern Rail* I183/t 114 1481/g 148i/o 961/ 2 Wabaih Comm. Maxwell 73'i6 18 JANUARIE. EERSTE KO. US LATERE KOERS 6ERL1JN PARIJS BRUSSEL WEENEN LONDEN 12X91/2 12.091/g STOCKHOLM 56 70 66 70 COPENHAGEN 61 95 61 95 oSLO 50 95 50.75 BAZfcL s 1 t 48 15 48 10 tW-ÏORK t 2 49 2 48i3/16 <-OME 1 1 HET VERGAAN VAN DE NIJVERHEID I. De heer Brautigam heeft tot den Minister van Waterstaat de volgende schriftelijke jen gesteld: Is het den Minister bekend, dat in de pers het vermoeden is uitgesproken, dat het ver gaan van dc stoomboot „Nijverheid I" zou :ijn te wijten aan onoordeelkundige of/en te iware belading van dit schip? Is de Minister bereid, nu het wrak gevon den is en zal worden gelicht, door door hem aan te wijzen deskundigen naar de vermoe delijke oorzaken dezer ramp een onderzoek te doen instellen en de resultaten van dat onderzoek aan de Kamer kenbaar te maken? HET ONGELUK MET EEN ROEIBOOT BIJ 'SHEERENBERG. Omtrent het ongeluk met de roeiboot bij 's Heerenberg wordt meegedeeld, dat tot nu toe de lijken van den hotelknecht Be- rendsen en den heer Schenning gevonden zijn, Het lijk van mej. Sthenning is nog steeds niet terecht en het zoeken wordt dooi het ijs thans erg bemoeilijkt. De heer Schen ding is Vrijdag begraven. De eenig overlevende Pater Vincenti S.J. heeft de plechtige H. Mis van Requiem vooi le slachtoffers opgedragen. Naar ana het Dagblad v. N. Br. word: j-meld, zal met ingang van 15 Januari Vrijdag a.s.) de quarantaine te Esschen worden opgeheven, zoodat de invoer van vee dan wederom vrij zal zijn. De dienstplichtigen, wier opkomst in ver band met den watersnood voorloopig tol 15 Januari 1926 was uitgesteld, moeten op 18 Januari in we kclijken dienst komen, behalve degenen, wier opkomst naar het oordeel van den burgemeester in verband met den watersnood alsnog overwegende bezwaren oplevert. Aan deze laatsten wordt verlenging van uitstel van opkomst verleend tot 1 Feb-uari 1926. Tot laatstge noemden datum was ook uitgesteld de op komst van dienstplichtigen, die in het tijd vak van 15 tot 31 Januari moeten opkomen ter inlijving of in wérkelijken dienst vooi eerste oefening, voor herhalingsoefeninger. of om andere reden, voorzoover ook hur. opkomst naar het oordeel van den bu~gc- meester ih verband met den watersnood overwegende bezwaren oplevert. De Inspecteur der Infanterie heeft, naar de Tel. verneemt, om teleurstelling te voor komen, de burgemeesters uitgenoodigd, den jongelieden, die voor de lichting 1927 worden ingeschreven, te doen kennen, dat bij K. B van 24 Februari 1925 no. 71 is bepaald, dat de aanneming als vrijwilliger voor het re servekader slechts kan geschieden tot en met 31 Juli van dit jaar en dat zij zich tot het verkrijgen van inlichtingen betreffende het reservekader kuanen wenden tot den Inspecteur der Infanterie (afd. reserveka der) te 's-Gravenhage, Hofweg 2. In afwachting van het verschijnen van een nieuw schietvoorschrift voor de zware mi trailleurs, wordt bij min. beschikking, welke opgenomen is in de eerstdaags verschijnen de legerorders, bepaald, dat in vredestijd het schieten met zware mitrailleurs over eigen troepen niet mag geschieden. Geen visum voor bezoekers. Het Ooslenrijksche consulaat deelt mede dat bezoekers van de 10e Weensche Jaar beurs, welke aldaar van 7 tot 13 Maart a.s. wordt gehouden tusschen 22 Februari en 5 April voor het overschrijden der grenzen volstaan kunnen met een gewoon geldig paspoort zonder visum. „NIP." Dit nieuwsblad voor Instituut Pont is zijn 25en jaargang ingegaan. Het eerste nummer van deze Jubileum-uitgave ziet er keurig verzorgd uit en bevat vele interessante bij zonderheden en mededeelingen, alsmede prettige opgaven. Gedurende den 25en jaar gang verschijn! „Nip" op groot formaal (roaal post), in 20 pagina's (vroeger 16) en in een bijzonder Jubileumomslag. 1 Jan. j.l. is eveneens een aanvang gemaakt met de Organisatie in Indië, door de oprich ting van een Centraal Bureau te Bandoeng. 26 Januari wordt te Rio de Janeiro het drie jaarlijksch provinciaal kapittel der Ne- derlandsche paters Carmelieten in Brazilië gehouden. Als voorzitter is door den Hoog- eerw. pater generaal aangewezen de prior provinciaal pater Cyrillus Thewes. DOORN, 18 Jan. Met vrij groote ze kerheid kang emeld worden, dat ex-Kroon prins Wilhelm tegen het einde van de maand oen bezoek zal brengen aan zijn va der od Huis Doorn. Ook de Heriog van Brunswijk, Prins Heinrich en andere familieleden van den ex-Keizer worden verwacht. Het was de recherche te Delft bekend %wotden, dat Zaterdag- of Zondagnacht bij den landbouwer Van der W„ te Delfrfauw, zou worden ingebroken. Eenige rechercheurs en een Riiksveldwacbter lieten zich in do woning van Van der W. insluiten, daar zij eveneens te weten waren gekomen, dat de inbrekers hun slag zouden trachten te slaan op het oogenblik circa 3 uur dat de boer op 't land zou ziin om de koeien te melken en de vrouw alleen thuis was. Even eens was huh bekend, dat de misdadigers voor geen geweld zouden terugdeinzen. In derdaad kwamen om 5 uur in den ochtend ''rie inbrekers door een raamnjc binnen drin gen, De rechercheurs overvielen hen onmid dellijk en wisten er twee J. F. en L., beiden ongeveer 20 jaar oud, te arresteeren. De derde wist te ontkomen. Ilij is echter Zon dag in Den Haag aangehouden. Het bleek de 19-jarige D. H. te zijn. BREDA, 18 Jan. Op de Gasfabriek tc Breda heeft Vrijdagnamiddag een doodelijk ongeval plaats gehad. De arbeider Van Dijk, die de cokes-lift bediende, werd in der liftkelder getroffen door de lift en gedood. AMSTERDAM, 18 Jan. Er heerschtc vanmorgen vroeg onder de steuntrekkende werkloozen in de hoofdstad, groote onte vredenheid, die zich uitte in een betooging voor het huis van den burgemeester. Deze ontevredenheid was ontstaan door 't feit, 'at de werkloozen die zich van morgen bij "Je Stadsreiniging aanmeldden voor sneeuw- uimen,voor dit werk werden afgewezen. Se directie der Reiniging meent dat er vol- 'oende vast personeel is, dat uit de Arbei dersreserve, met een 100-tal personen. Dc ontevredenen gingen naar 't huis van den burgmeester op het Joh. Vermeerplein. Zi, liepen niet door op verzoek der politie, v/carop deze handelend optrad. Daarna trokken de betooge~s naar het Hoofdkan toor der Stadsreiniging in de Kwakerstraat. Op hun verzoek werd een deputatie van 3 Ttrsonen, bij den Directeur toegelaten. Deze zetten het standpunt der buiten wachtenden uiteen. Zij wezen er op dat de menschen ve-plicht zijn, zich reeds vroeg in den mor gen voor 't sneeuwruimen aan te melden en nu Zaterdag en vandaag afgewezen zijn ge worden. De directeur antwoordde dat zijn diens' het best afkon cn gaf de deputatie in over weging zich met den wethouder te verstaan Op 't Stadhuis» zal nu een onderhoud met den heer Wibaut worden aangevaagd. LONDEN 18 Jan Daily-Mail meldt uit Hoeda-Pest, dat in 't kasteel van prins v/indisch-Gratz, in 't sousterrain een tunnel van ongeveer 10 K.M. lengte is ontdekt, die naar Tsjeeho-Slowakije loopt. Met lijsten en bussen zal in de eerste dagen in het zuiden van den Haarlemmer- meerpolder worden rondgegaan. Ongeval. De arbeider C„ alhier, had Zaterdag het ongeluk zoodanig van een wa-, gen te vallen, dat hij aan het.hoofd vrij ern stig werd verwond en bovendien een pols brak. Geneeskundige hulp moest worden in geroepen. IJMU1DEN, 16 Jan, Heden kwamen van Ie treilvisscherij aan den afslag dc stoom- Ireilers 1J.M'. 175 (Trio) met 2844; IJ.M. 187 (Derika IX) met 1892; IJ.M. 481 (Am- iteldijk) met 3662; IJ.M. 180 (Holland IV) met J 1682;®IJ. M. 44 (Plejaden) met 3563; J.M. 193 (De Hoop) met 1320; IJ.M. 39 'Petten) met' 4102; IJ.M. 244 (DeLlandl .-net 1542; IJ.M. 13 (Christine Catharina) met 4851; IJ.M. 37. (Maria Elisabeth) met f 3478; H. C. 23 (Senator Münssen) met 7033 en de zeilloggers K.W. 147 (Wilhelmina III) met 486; K.W. 21 (Twee Gebroeders) met 710; K. W. 60 (Katwijk aan Zee VI) •net 1358; K. W. 32 (Leni Wolter) met 623; K. W. 155 (Holland II) met 923; K. W. 110 (G. K. van Hógendorp) met 682; K.W. 45 (Neptunus) met 836; en K. W. 158 (Herman Jacobus) met 928 aan be somming. Gevonden dieren en voorwerpen. Te-ug te bekomen bij P. de Wit, Gen. de h Reijstraat 39, een hondje K. Pontman, J. C. Oostzanelaan 19 te Heemstede, een kinder- f-o-temonnaie Th. Leeman, Cronj és traaf 133, een kinderhandschoen W. de Mon, Riouwstraat 8, een dameshandtaschjeJ Prer.ep, Soendastraat 40, een reserve-auto band Terrein Gemeentereiniging, een vaar boom en een scliippershaak H. Budde, Kcr- te Heerenvest 11 rood te Haarlem, een kleir, zwart hondje T. van Looij, Tugehstraaf 17, een Duitsche herdershond A. Sinnige, Scheepe^sstraat 39, een gele hond J. Hand- graaf, Riouwstraat 34, een handschoen ;Th. Copiri, Cronj éstraat 110, een zwart lede e oortefeuille met inhoud 5 M. B. Scheffe' Raadhuisplein 26, een rood lederen kinde - taschje met inhoud J. Boogaard, Meidoorn plein 7, een paar schoenen J. v. d. Werff, Schalkburgergracht 80, een b:i*fje en eenig zilvergeld. Aan het Bureau van Politie een R. K. gebedenboekje, een kettinkje een sleutel, een bril, en een paar k.'n ierschoen- ij es. Burgerl. stand. Ondertrouwd: Th. A. Kleijnhorst en J. C. Warmerdam; K. dc Jong en M. van Dijk. Getrouwd: W. N. Lemmers en C. Zand vliet; W. Th. Noordermeer en M. Barn- hoorn. Geboren; z. van F. G. van der ValkSeij- sener; z. van M. T. StrobbeSclis. Overleden; C. HeemskerkWarmerdam vr., 55 j.; H. M. de Wildt, wed, C. Jonk heer; vr., 71 j. Brand. Zaterdagmiddag ontstond er brand in de woning van den heer W. van Putten, aan de Mariastraat, alhier. Daar de brand zich ernstig liet aanzien, werd de raotorbrandspuit ontboden, die terstond ter plaatse was. Dank zij de hulp der burer. was het optreden der brandweer niet noo- dig. 1 „L'Amitié". Vrijdagavond werd door deze keurige tooneelvereeniging in „Flo ra" een uitvoering gegeven ten bate der Hillegomsche vereeniging tot best-ijdin-' der tuberculose. De groote zaal was geheel bezet. Opgevoerd werd „De Kribbebijter", Dit tóoneelstuk werd uitnemend vertolkt Dc heer J. H. A. Vooren, secr. der Hilleg T. B. C„ dankte speelste-s en spelers voor hun keurig spel en niet minder voor hun welwillendheid, om de nooden der arme Hillegomsche T. B. C.-patiënten te lenigen. Spr, bood aan de dames een bloemstuk aan. Het was een mooie en nuttige avond. Aanschaffing Zieken-auto. Naar het „V. Wbld," verneemt, zijn de Ver, Kon. Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen alhier, overgegaan tot aanschaffing van een zieken-auto voor het vervoer van zieken en gewonden, zoodat men niet meer afhankelijk behoelt te zijn van den een of anderen stal houder. Burgerl. stand. Geboren: Berend Bin- nert, z- van H. Bruinenberg en M. M. Ruig Johannes, z. van L. W. Tervoort en H. J. Tromp. Geertruida Catha-ina, d. van H. B. Th. Toebes en G. Esseling. Ziekenverpleging. In Hoofddorp worden pogingen aangewend om te komen tot dc oprichting van een vereeniging voor Zie- kenhuisverpleging. In Nieuw-Venneo en Ab- benes bestaat reeds een soortgelijke ver eeniging, welke tot groote tevredenheid van de leden werkzaam is. Het is te hoDen, dat ook een zoodanige nuttige vereeniging in Hoofddorp door me dewerking van velen zal kunnen tot stand komen. IJsclub, Naar wij vernemen, ligf het in bet voornemen van 't bestuur vajg de Hoofd- dorpscbe IJsclub om evenals het vorig jaar binnerkort weer een feestelijke bij eenkomst te doen houden, waarvan de 00- brengst aan de kas der vereeniging, welke nog steeds een nadeelig saldo aanwijst, ten '!oede zal kotren. Het Fanfarekorps alhier heeft zijn belapg- lcoze medewerking reeds toegezegd. Waterleiding. Door deze ingetreden vorstperiode kunnen dc werkzaamheden, verbonden aan het leggen van de transport buizen voor de waterleiding, thans geen voortgang hebben. Men was bezig met het leggen der buizen in den Kruisweg, Bennr- broekerweg en Aalsmeerderdijk. Dit werk is nu door de vorst tiideli'k stopgezet, doch zal bij dooiweer met kracht worden voort gezét. De Rijwielplaatjes. Een te Heemstede wonende dame wilde zich even per rijwiel naap üc Haarlemmermeer begeven Ze had nog geen belastingplaatjc aangeschaft en dacht blijkbaar 't zal zoo'n vaart niet loo ien". De bij de Cruauiusbrug staande oo litic zag baar evenwel op het grondgebied v. Heemstede aan de overzijde van de Ring vaart fietserr'e aankomen en bijna 00 het zelfde oogenblik kreeg zij ook den veldwach ter in de gaten, zoo^at ze direct van de fiets sprong en rechtsomkeer maakte, echter niet verder fietsende maar te voet. De mede bil de brug staande rijksambtenaar was toen in minder dan geen tijd aan den anderen kant om haar met de overtreding in kennis te stel len cn 't riiwiel in beslag te nemen. Op zoo'n 'ce-valler had ze stell'g niet gereb°nd. foPoete. Het comité, dat iaarlrks bet 'nifjaticf neemt voor de viering van der Koninginnedag te Nieuw-Venneo, heeft in een gehouden ve-gadering besloten een in zameling van gcHer te doen houden ten bèhoeve van de getroffenen door den waters nood. 440ste STAATSLOmW. Trekking van Maandag 18 JanuaiT. 5e Klasse fe Lijst Hooge prijzen: 3784 10427 18761 1000. 4802 5873 12055 400. 1360 3408 7377 9717 19158 19587 200. 1437 6834 8612 9450 9454 10650 14628 I54So 1385* 2110 358f> 4429 5211 5595 6605 6883 8225 9410 15865 100. 70: PrH:en van 181 574 743 974 1021 1032 1521 2096 1547 163J 1694 1791 1903 22S4 2311 2361 2843 3247 3295 3590 3736 3778 3950 4165 4348 4622 4644 4687 4815 4960 5025 5296 5334 5349 5408 5450 5473 5680 5690 5860 6243 6401 6564 6743 6779 6780 6791 6793 6874 6994 7282 7475 7601 7611 7874 8323 8335 8778 8845 8893 9016 9428 9692 9764 10014 10073 10106 K1393 10425 10459 10553 10770 11056 11433 11446 11809 11831 11920 11955 '2122 12789 '2371 12502 12662 12703 12781 '2817 12864 12897 12905 1,3241 13269 '3515 13533 13558 13591 13334 138.35 '3876 13923 13998 14124 14166 14720 '*829 14p07 14955 15083 15'68 15181 '5447 16125 16210 16353 16464 16=14 l%91 16764 16897 16926 16965 1727! '7365 17547 17584 176.31 17648 17666 '7835 17864 17867 18144 18552 18570 '8618 1%24 18429 1.3688 18689 1884.3 '8990 19026 19222 19'27 19437 19655 '9825 19991 20151 20177 20215 20280 •%45 20676 20696 20718 20734 14741 15334 14485 17253 18851 Vr. Ik heb een Matheews Leeuwtje, dat heeft lichtgele of men noemt het ook heel lichtbruine oortjes, verder geheel wit, lang haar. Zou dit beantwoorden aan een ras ruiver hondje, of moeten dan ook de oortjes wit zijn. Antw. Uw hondje is raszuiver. Beter echter zou zijn als het geheel wit was. De bruine oortjes zouden u dus op een teni toonstelling een paar punten kosten. Vragen omtrent loten. Antw. Geen enkel nummer is uitgeloot. Vr. van N B. Antw. Ja, u zult het bedrag wel terug moeten betalen, als u niet kunt aantoonen dat het u toekomt. Hebt u het geld Hebt u het geld nog in uw bezit? Is het duidelijk dat het u gegeven is op grond dat 'u twee maal betaald hadt Vr. Ik heb een werkhuis voor den Vrij dag. Nu heb ik geen dagen over om den lsten Kerstdag en Nieuwjaarsdag in te halen. Kunt U mij ook zeggen, of mevrouw ver plicht is mij te betalen? Antw. Tracht het met mevrouw tc rege len. Zij is verplicht u de dagen uit te be talen, doch mag vorderen dat u het werk 'nhaalt. Als het niet kan is er allicht iets cp te vmden. Vr.: Ik woon in de gemeente Haarlemmer meer en ben metselaarsknecht van beroep. Ik kreeg dezer dagen mijn aanslagbiljet thuis van 1925—'26, waarop .k was aangeslagen naar een inkomen van 3000Ik meet nu betalen 224.16. Nu is mijn inkomen nie! grooter dan 1700.—. Ik heb al terugge schreven, dat mijn aanslag te hoog was. Hoeveel krijg ,k van mijn teveel betaalde gelden terug? Antw.: Precies kunnen wij u dat niet zeggen, omdat het belastingtarief van de gemeente Haarlemmerliede ons niet be kend is. Wij schatten echter, dat u onge veer 130150 terug zult ontvangen, in- d.en het door u opgegeven inkomen van 1700 juist wordt bevonden, Vr.: Kunt U mij ook zeggen, o fin Haar lem ook een harmcnicaclub bestaat? Zoo ja, waar mee' ik mij vervoegen om iniicn- tingen te bekomen? Hier ter stede bestaat een Accordeon- vereenig.ng „Crescendo" Het adres van den secretaris is ons echter met bekend. Weet een van onze lezers het wellicht? Vr.: Ik ben in betrekking. Aangezien het jaar om :s, moet ik mijn renteboekje op sturen. Mijn patroon wil wel p'akken, maar ik geef er niets om. Kan ik nu in moeilijk heden komen als ik weiger? Antw.: Ja. Vr.: 1. Hoe maakt men slagroom? 2. Is de bruiloft van Kloris en Roosje alle envopr dc radio, of ook voor het pti- 145 293 708 862 977 1531 1683 2123 2237 2549 2700 2887 3152 3645 3984 4308 4783 5008 5168 5427 5661 5793 6118 637 6801 7229 7556 7769 8137 83.41 8657 8950 9329 9539 9879 10053 10259 10597 11114 11388 11596 11781 12044 12443 12610 12787 12955 13137 13389 13638 14172 14496 14868 15178 15658 15845 16351 1680S 17048 17340 17470 17683 18005 18227 18529 19145 19404 19544 19982 20223 20324 20569 NIETEN: 156 158 370 770 901 1029 1540 1746 2186 2272 2602 2742 3011 3241 3677 4107 4553 4840 5031 297 752 892 1019 1537 1740 2124 2261 2595 2709 2917 3227 3657 4049 4478 4797 5026 5202 5444 5495 5703 5742 5908 5911 ë">57 6289 6453 6463 6819 6863 7287 7395 7577 7630 7777 7780 8140 8154 8370 8486 8667 8734 9048 9104 9334 93S1 9605 9607 9947. 10091 10094 10330 10357 10627 10648 11136 11142 11399 11471 11633 11637 11810 11833 12114 12140 12452 12495 12622 12647 12793 12815 12977 12982 13145 13173 13403 13453 13667, 13946 14184 14195 14535 14562 14976 15036 15247 15302 15673 15938 16393 16811 17095 17.342 17495 17706 18068 18235 18628 19162 19453 19651 20053 20230 20409 20610 15706 16002 16528 16812 17118 17343 17532 17761 18129 18258 18836 19214 19476 19690 20075 20236 20470 20665 162 452 801 912 1082 1545 1795 2201 2332 2606 2804 3082 3248 3774 4109 4641 4852 505S 5501 5759 5920 6291 6689 6974 7400 7657 7845 8195 8522 8736 9153 9458 9576 10135 10432 10686 11294 11496 11676 11889 12263 12539 12:i52 12833 13000 13207 13513 13975 14261 14587 15087 15303 15734 16016 16635 16844 17120 17377 17575 17778 18160 18378 18870 19224 19483 19726 20078 20247 20504 20756 176 192 460 531 810 824 924 1107 1168 1583 1626 1812 1921 2206 2213 2335 2502 2619 2658 2817 2867 3094 3113 3390 3459 3780 3785 4124 4147 4698 4756 4873 4946 5063 5073, 5512 5548' 5767 5769, 6015 6030 6337 6340, 6715 6767 j 6996 7117) 7427 7452 7720 7746 7902 799? 8301 8330 8587 8507 8745 8830 9191 9199 9461 9472 9733 9822 10135 10221''. 10470 10491. 10803 10985 11300 11339 11497 11530 11751 11755 11903 11976 123.35 12359 12556 12560 12697 12715; 12847 12869 13016' 1305S 13217 13292 1.3525 1 3527 14043 14120 14312 14391, 14595 14768 15088 15339 15118 15373 15748 16173 16713 16982 17140 17384 17620 17806 18164 18405 188S2 19227 19497 19733 20106 20262 20512 20832 17621: 17852 18178 18441 18918 19231 19508 19893 20121 2026S 20537 20843 103 268 629 855 976 1200 1662 I960 2232 2526 2669 2875 3134 3625 3981 4148 4765 4989 5142 5407 5655 5784 6079 6356 6782 7163 7559 7749 8040 8340 8620 8856 9269 9524 9875 10006 10227 10536 1094 11380 11559 1758 12041 12399 12578 12777 '2923 13131 13362 13592 14146 14420 14817 15127 15465 15551 15811 16310 16767 17035. 17264 17460 17660 7945 18209 18490 18988 19349 19516 19904 20214 20316 20564 20957 bliek gespeeld op 1 Januari j.l., in dei* Stadsschouwburg op het Leidscheplein te Amsterdam? 3, Hoe oud moet men zijn om een acte voor nuttige handwerken te kunnen balen. Ik ben geen onderwijzeres? Antw: 1. Versche room kloppen, liefst met eierklopper of anders met twee vorken in een hooge kom tot ze stijf is. Wat sui- ker bijvoegen om het verstijven te bevor deren. 2. Ja; 3. 18 jaar. v Vr. Ik heb een vaatje roomboter «n voor raad Nu het half leeg is, begint het te ruiken. Iso hier nog wat aan te doen? Antw.; U kunt in de boter een schoonge- schraapten Hoornschen wortel steken. De sterkte trekt dan daarin. Overigens kan de sterke boter weer bruikbaar worden ge maakt voor bakken en braden door flink uitbraden met een uitje. De onaangename ;maak wordt dan weliswaar vervangen door dien van gebakken uien, maar in vele ge vallen is dit geen bezwaar. Vr. I: Bestaat er te Amsterdam eea R. K. Bevolkings-Bureaul? 2. Zoo ja, waar is dan het adres? Antw.: 1. Ja; 2. Spui 12. Vr.: Zijn de 1000 Mark biljetten van 1910 ïog iets waard? Antw.: Heel weinig- Voor éen billioen leeft men 60 cent. Vr.: Waar en bij wien moet men zich vervoegen, om onbezoldigd rijksveldwachter te worden? Antw.: Wendt u myt een request tot den Minister van Jusjitie. U doet goed met u te voren met den burgemeester uwer woon plaats in verbinding te stellen, want deze uoet advies uitbrengen. Vr.: Wanneer ik mijn bovenhuis verhuurd heb aan een weduwe met haar zoon (met contract) hebben zij dan het recht om tijde lijk twee dames bij zich te laten inwonen Antw.: U kunt haar niet beletten om logé's te ontvangen en te huisvesten. Ech ter mag zij het huis niet onderverhuren zon der uw toestemming. Uit uw vraag is niet op te maken/welk van de twee gevallen het hier betreft. Misschien kunt u de vraag nu zelf beantwoorden. Zoo niet, herhaal dan de vraad met nadere toelichting. Vr.: Mijn dienstmeisje vertrekt den 156" van deze maand terwijl de opzegtermijn pas den 3ien om is. Mag ik nu zonder meer het loon, over de eerste helft van de maand door haar verdiend, inhouden l Ut moet dit langs gerechtelijken weg behan deld worden? Antw.: Men doet het wel eens op de door, u aandegeven manier. Maar in den haak is niet. U dient loon uit te betalen tot op den 4aé dat de dienstbode haar betrekking ver laat. Heelt zij. gelijk in dit geval, den wet- 'elijken opzcHc-mMn niet in acht genomen, dan kunt u bij het Kantongerecht een actie tot schadevergoeding instellen. Natuurlijk kan de dienstbode u ook vrijwillig schade loos stellen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2