Haverschm dt Klaja DË IRIS MORGEN R.-K. Dienstbode gevraagd HOOFDAGENT r^Tmeisje Prijsverlaging VAN BINNENLANDSCH NIEUWS R. K. Comité HollandT sjecho-Slowakije. Geheime middelen Het Zilveren Feest van de Koningin en de Prins. Vierde verantwoording van het R. K. Hui- vestings-comité te 's-Heriagsnbosch. RECHTSZAKEN. ■fan- Hef beurzente Katwijk. Inbraak in een pastorie. KERK Ew SCHOOL De berekening der onderwijs- salarissen. GEMENGD NIEUWS De Portugeesche bankbiljetten- affaire. Een stevige boete. VRAGENBUS. Ant w.: In Roemenië werkt o.m de Ba. aafsche Petro'etim-maatschappij. INGEZONDEN. SPORT EN WEDSTRIJDEN HOCKEY. WIELRIJDEN. LAATSTE NIEUWS. Het vermiste vliegtuig spoorloos verdwenen. De toestand op Urk. Het dichten van den Linker-Maasdijk. De financi'êele moeilijkheden in Frankrijk. Kardinaal M er der. Stresemann naar Parijs. Grans in hooger beroep. ADVERTENTIËN. Gaarns zijn wij bereid de Stoom- of Vorfprijs Vooraf op te geven, Wits wij het artikel hebben gezien. °P verlangen komt onze besteller de goederen bij U halen zonder eenige verplichting Uwerzijds. ANNIE LOOTS Corstiaan Bos, Mr. M. VAN LOULON VAN DER KOOG, TE HUUR IN HEEMSTEDE Goede burgerpot kunnende koken, tegen halS Febr. Brieven onder no. 24216, bureau van dit blad. Groote concurreerendt Verzekering-IViaatsch. vraagt een actie op zeer gunstige voorw. Br. m. uitv. inl. ond. No%1516 bur. v.d. bi. HUUR 6EYR AAGD .iel 1 lYtaart in de Kleine Houtstraat, Ged. Oude Gracht of oTitrek een winkel, beneden huis, of 2 groote kamers /oor op te richten atelier. Brieven met prijsopgaaf onder n i' 14, Bureau van dit blad. k.-A. DIENSTBODE R.-K. MEISJE DIENSTBODE-^ HUISHOUDSTER R.-K. DIENSTMEISJE Waschtafel 4.25 R.-K. DIENSTBODE AFBRAAK TE KOOP R.-K. MEISJE PLAATSING 1 KINDERMEISJE R.-K. Boerenknecht DAGGELDER Boerenwerkman SALONORGEL MÖÖIE HOND Op veelvuldig verzoek van onze clientèle hebben wij onze Reclame- uren veranderd in 28 JOGGERS TRUIEN MARINE CHEVIOT BROEKEN 1.25 DASVIES KOUSEN DAMES KOUSEN Pracht Pathéfoon GijkspeRsicen voor iedereen van f3 tot f 20 per week Staten Bolwerk 1 Telel. 12105 3.50 Damesstoeltje STUDIE PIANO Uit 't Amerik. leger j WERKMEISJE Adverteert in blad. dit In een onlangs te 's-Gravenhige gehouden vergadering van dit R.-K. Comité werd door ien Voorzitter Dr. L. Deckers mededee- iing gedaan van een uitbreiding van het co mité met twee leden Prof. P. Groenen, te Warmond en Mr. G. Mutsaerts te Amster dam. Het comité bestaat thans behalve uit de genoemden uit de Heeren H. Her mans te 's-Gravenhage, Mr. J. W. B. M. van Hellenberg-Hubar te Rijswijk, Pastoor Möller te Schiedam, Dr. J. M. Kucera te Praag, C. A. Leijen, te 's-Gravenahge en Dr. L. G. Kortenhorst, secretaris, te te 's-Gravenhage. Het doel van dit in 1924 opgericht comité bestaat in het nauwer aanhalen der gods dienstige, cultureele, sociale en economische belangen tusschen beide landen. Onder meer wordt tot bereiking hiervan aan R.-K. jonge lieden gelegenheid geboden Zich ter plaatse op de hoogte te stellen van de in het vreemde land heerschende toe standen. Het ligt in de bedoeling binnenkort 3 k 5 Nederlandsche jongelieden uit ondernemers- kringen naar Tsjecho-Slowakije uit te zen den om aldaar in belangrijke industrieele ondernemingen ;ls volontair tewerk gesteld te worden. Omgekeerd zullen een gelijk aan tal jor.ge mannen uit Tsjecho-Slowakije voor dit doel Nederland bezoeken. Verder zal een uitwisseling plaats hebben can R. K. jonge land- en tuinbouwers. Het is de bedoeling, dat de gasten in het vreemde land gratis in den familiekring worden opgenomen. De duur van het bezoek is vastgesteld op 3 a 6 maanden. Zij die in beginsel bereid zijn binnenkort aan een Tsjecho-Slowaak gastvrijheid te verschaffen en zij, die in aanmerking wen- schen te komen voor het maken van een stu die reis naar Tsjecho-Slowakije, worden uitgenoodigd zich te wenden tot het secre tariaat Lange Voorhout 19, Den Haag dat ook gaarne bereid is meerdere inlich tingen te geven. De minister van financiën heeft de aan wijzing als geheim middel van Nier- er Blaaspillen de Wit ingetrokken en aange wezen als zoodanig: Emersons Bromo Seltzer, Evans, Saline Gouttes pour Dames (Labo~atoires Sauter), Pilules Cléopatre, Pinwormtabletten, Uro- donal (Etablissements Chatelain), La Viri- lité. Naar het „Vad." verneemt, ligt het in 't voornemen om den zang en het gesprokei. woord gedurende de samenkomst in der Haag in de Groote Kerk, ter gelegenheid van het zilve~en huwelijksfeest van H. M. Koningin Wilhelmina en Z .K. H. Prins Hen drik der Nederlanden, per radio t,e versprei den, en wel zoodanig, dat ook de Neder landsche koloniën in de hoofdsteden van Europa, die van Brussel, Parrs, Londen, Berlijn, Oslo, Stockholm en Kopenhagen die binnen een rayon van 800 kilometer lig gen, van de uitvoering zullen kunnen pro- fiteeren. Tot en met 20 Jan. is voor de slachtoffer, van den Watersnood ingekomen een totaa! bedrag van 240.222.0014 en een obligatie van 1000, De zaak voor het Leidscke Kantongerecht. Woensdag heeft voor hel kantongerecht te Leiden terech'gestaan een 23-jarige no- torsch'pper te Katwijk, wegens het zich niet op aanmaning van de politie verwijderen ui', een volksoploop, ter gelegerheid van de bekende relletjes te Katwijk aan Zee op 12 December j.l., toen de politie gebruik heeft moeten maken van sabel en gummistok Beklaagde zeide niet aan het z.g. „beur sen" te hebben deelgenomen. Hij werkte in Wormerveer en thuiskomende was hij uit nieuwsgierigheid eens naar het oploopje gaan kijken. Onmiddellijk heeft hij toen een klap met den sabel van een agen'. gekre- gen. Daarover wilde hij zich bii der inspec teur van politie beklagen; hij werd daarr echter belet door de politie, die dit ten on re<?hle vooi verzet tegen haat optreden ha; gehouden De agent van poli'ie Elfrink verklaarde biljetten in ontvangst te nemen, zou dan dat het heengaan uit den oploop zeer na-1 waarschijnlijk niet vervalscht geweest zijn drukkclijk was gelast, hetgeen echter eeni-1 althans laat het zich indenken, dat Marang ge jongelieden van den oploop onder eede zich van geen bedrog bewust tvas en hij der- ontkenden. De ambtenaar van het O. M. meende uit gebrek aan wettig en overtuigend bewijs vrijspraak te moeten vragen. De Kantonrechter, die over deze kwestie een brief van het bestuur der Vereeniging tot bevordering var het vreemdelingenver keer uit Katwijk had ontangen, waarin zeer over het baldadig optreden der visschersbe- volking was geklaagd en waarin o.m. gezegd wordt, dat menschen alleen daarom de ge meente verlaten, was het met de uitspraak- niet eens. De verdediger mr. Van Ewijck beschouw de deze zaak buiten het kader van het z.g. beurzen en pleitte ook uit gebrek aan be wijs, vrijspraak. Acht maanden gegischt. De gedetineerde Belg J N. R. stond in Maastricht terecht, ter zake dat hij in den nacht van 12 op 13 November door een keukenraam de pastorie van Limmel was binnengedrongen en daar geld bad gestolen. Bovendien had hij een aantal kromme en beschadigde centen, afkomstig van de col lectebus in de kerk, medegenomen. De ge stolen voorwerpen werden bij beklaagde gevonden. In een logement te Heerlen had hij eenige vertering betaald met enkel be schadigde centen. Het O. M., door mr. Ko- deritsch waargenomen, eischte 8 maanden gevangenisstraf. Uitspraak 2 Februari. Het Centraal-Bureau voor Onderwijs en Opvoeding deelt ons mede: Het aantal bij het Bureau ingekomen vragen in zake de berekening van salarissen, is zoo groot, dat beantwoording daarvan vóór 1 Februrai niet gegarandeerd kan wor den. Daarom zal het Februari-nummer van „Vraag en Antwoord" reeds deze week ver schijnen. Schoolbesturen en leerkrachten rullen daarin een leidrdaad voor de bere- cning van salarissen aantreffen, die nog tijdig en naar het Bureau vertrouwt, vol doende voorlichting brengen zal. Betreffende de bekende bankbiljetten- knoeierij van de Angola en MetronolebanI in Portugal wordt (blijkbaar uit Lissabon1 -ian de „Maasbode" het volgende gemeld: De parlementaire ondercoekingscommissh leeft nog geen licht in deze geheimzinnige i:aak gebracht, terwijl het onderzoek buiter iet parlement bemoeilijkt wordt door on- eenigheid in de Kamer over de wettigheid 'an de maatregelen welke de regeering voor het bespoedigen van het onderzoek heeft ge boffen. Wat de ve--<ntwoordelijkheid van den gou vtrneur der Portugeesche staatsbank betreft, hieromtrent verkeert de politie evenals de openbare meening, totaal in het onzekere Gouverneur Camacho kwam in verdenkim' oedeplichtitf te zijn aan de frtiuduleuze emis- ie der bij de firma Wateriow te Londen ge drukte bankbiljetten van 500 escudos, door- dat men een leemte in het archief der Por tugeesche staatsbank meende te moeten con stateeren voor zoover het de correspondentie 'er bank met genoemde Londensche firma betrof. De Portugeesche bladen berichten nadere bijzonderheden ovei de wiizc, waarop de thans te Den Haag in hechtenis genomer dollandsche bankier K. Marang, in relatie :ckomen is met de hoogere kringen en de egeeringsautoriteiten te Lissabon. Zulks ilond in verband met den aanleg van de nieuwe zeehaven te Macau in China. Daarbi' had deze bankier zulke uitstekende verdien sten verworven voor de Portugeesche be langen, dat de regeering te Lissabon hem snderscheidde met de hooge ridderorden van Santiago en de Christo. In de Portugeesche pers krijgt meer en meer de overtuiging de overhand, dat men te doer, heeft met een geheime doch geen '-auduleuze bankbiljetten-emissie op last der ""ortugeesche regeeringsauforiteiten. Om de sak geheim te houden, hebben de lastgevers 'ch van den vertrouwensman K. Marang bü e Londensche firma Waterlow als tusschen- soon bediend. De lastgeving om de bank- halve ook niet aansprakelijk gesteld kan worden in deze zaak. Hoe bevreemdend een dergelijke situatie sok schijnen moge. zeker is, dat de geschie denis der Portugeesche staatsbank meerdere antecedenten van geheime bankbiljetten- emissies kent. Ondertusscben heeft de Portugeesche poli tiek zich van de bankbiljetten-affaire meester gemaakt; de socialistische partij tracht munt te slaan uit de algemeene «ontevredenheid over het verloop van het onderzoek. Door metings en pamfletten gaat zij te keer te gen de „rooverspractijken" der Portugeesche regeeringskringen. De reiziger in meel J. uit Rotterdam, is te Londen tot 5000 pd. st. boete veroordeeld, omdat hij had gepoogd de inkomende rech ten te ontduiken op 448 E. pond saccharine, :lke was verstopt in zijn bagage op de Batavier IV, welke z.g. enkel uit meel be stond. Vr. 1: Eenige dagen geleden werd dooi eenige leden van de Arbeiders-reisvereeui- ging, die een bezoek hadden gebracht aan het Crematorium te Velsen, beweerd, dat op een door hen gestelde vraag geantwoord was, dat een urn, waarop een kruis voor kwam, de asch bevatte van een katholiek en dat er zelfs 2 of 3 katholieken gecre meerd waren. Ik heb dit betwist. Maar is liet waar? 2. Zelfs was door den leider van boven genoemde excursie beweerd, dat onder de christenen, vooral onder de Katholieken, het idee van cremeeren meer en meer in gang vindt en dat men reeds zoover was dat een zachte drang uitgeoefend wordt op Z. H. den Paus om toestemming voor de crematie te verkrijgen. Antw. 1: Elk jaar vindt men in het staat je dat door de vereeniging voor lijkver branding betreffende hel Crematorium Westerveld wordt uitgegeven, opgegeven, dat» er eenige Katholieken onder zijn. Dal komt omdat het bestuur als godsdienst der gecremeerden opgeeft den godsdienst waar onder deze in den Burgerlijken Stand s aan ingeschreven. U weet echter, dat niet allen, achter wier naam in de registers van den Burgerlijken Stand R. K. staat, ook inder daad goede, practiseerende Katholieken zijn. Tusschen Kathol ek gedoopt zijn en goed practiseerend Katholiek zijn is zeer dikwijls een groot verschil. Goede practi seerende Katholieken laten zich echter, in de norma'e omstand gheden waarin wij 'even, niet cremeeren. In zoover zijn de leden der Arbeiders-reisvereeniging dus, volgens uw zegsman, oniu st inoei'cbt. 2. Of de crematie onder de Katholieken meer en meer ingang vindt, is natuurlijk moeilijk uit te maken en doet u het bes geheel te laten voor rekening van den lei der der excursie. Wij betwijfelen de juist heid er van. Of er drang uitgeoefend wordt op Z. H. den Paus is r /k moeilijk uit 5e maken. Van Katholieke zijde is dit drang liet afkomst g en de voorstelling a'sof dc Paus binnenkort de crematie zal bevorderen Joor een of andere daad, kunt u gerust 'egenspreken. Vr. van B. te H. Vr. Op mijn aanslagb Ijet 1925—1926 ko men de volgende aans'agen voor: Rijks-Tnk. Verd. II en Gem. Ink. belasting. Wij zijn net twee broers bij moeder thuis. Wij wo nen in Assendelft. Ik ben aangeslagen naar een inkomen van 1400.— per jaar. Welk bedrag wordt verminderd voor de Gem. In komsten belasting me', een aftrek voor ïoodzake'ijk 'evensonderhoud van 400. De aanslag in laatstgenoemde belasting ".'s !erangschik; in dc E.-klasse van het tarief. De geheele aanslag is verdee'd als volgt. Rijks Ink. Bel, over een jaar. 15 opcenten, 25 voor het rijk ten behoeve van het lee- ningfonds 1914, 5 voor de provinc 4.50; Verdedigingsbel. II f 2.80: Gem Ink belas- 'ng 60.93. Totaal 83.23 Is deze aan- -'ag juist? 2. Mijn broer is aanges'agcn naar een 'nkomen van 1570, welk bedrag wordt verm r/'erd voor de Gem Ink. belasting met een aftrek voor noodzakelijk levens onderhoud 400. Rijksink. bel f 1950; Op- len'en 25 voor het rijk, 5 voor de provincie 5.85. verd. belasFng II f 3.60; Gem. In komstenbelasting 75.78 Totaal 104.73. Zijn Jeze aans'agen juist? An'w.; 1. Ja; 2. Ja. Vr.: Kunt u mij ook zeggen, waar het plaatsje Harreveld" ligt en hoe dat te hereiken is? Antw.: Het behoort tot de gemeente r ichtervoorde in Gelderland. U kunt er per ('ets of per auto heen en ook per trein tot het station Lichtervoorde, waarvandaan het anderhalf uur verwilderd is Vr.: Omtrent de huuropzegging van een huis, waarin 19 jaar gewoond was. Antw.: Indien et geen contract of over eenkomst bestaat, waarbij u de huur van het huis tot een zekeren tijd gewaarborgd is kan men u de huur opzeggen. In uw geval is opzegging met 14 dagen voldoen de, omdat u per week betaalt Voor die huuropzegging behoeven geen redenen te wo-den opgegeven. Dat beteekent dus dat men u den huur kan opzeggen, alleen om het feit dat de zoon in uw huis wil wo nen. Dat houdt ook in dat u geen recht op schadevergoeding hebt en dat er uit moet, ~ok al hebt u geen goede woning en al zou het huis van Maart tot Mei leeg staan. In dien u er met Maart niet uit bent, is het mogelijk dat men een rechtelijk vonnis uitlokt om u er uit te laten zetten. In hoe ver de huisbaas daartoe zal overgaan, we ten wij natuurlijk niet. Nu er geen huurcom- missie in uw gemeente meer is, doet u wel licht het beste eens te gaan praten met den burgemeester. Misschien weet die wel raad! Een onzer lezers schrijft ons, naar aan leiding van een vraag, dat het secretariaat van de Haar'emsche Accordeon-Vereemging „Crescendo" is gevestigd bij den heer J. Metzelaar, Kru stochtstraat 38. De repe tities worden gehouden in de zaal van den keer Van Nimwegen, Kampersraat, des Woensdagsavonds van 8 tot half 11 uur. (Voor den inbond van deze Rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk» Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van het bericht uit de Gemeente Bloemendaal, voorkomende in het nummer van Zaterdag, 16 deze, zou ik u beleefd willen verzoeken, onderstaande in uw verspreid en bekend dagblad te wil- ten plaatsen. Bij voorbaat mijn hartelijken dank. Wat dan op de allereerste plaats, die door mij bedoelde motie betreft van 17 September j.l., daarvan wil ik niet veel ze"- gen, want dat is al oud nieuw. Toen ik deze motie in het raadsverslag van 17 Sep tember 1925 bad gelezen, dacht ik bij mij /elf: Het zal wel losloopen, want ik dacht, dat de Raad in zijn geheel toch wel zou begrijpen, dat hij van een werkloozenzorg, wanneer de toestand blijf', zooals deze thans is, niet vrij kan komen, niet, omdat het op 't oogenblik winter is, maar er komt nog iets bij. De fei'cn zijn aldus: Wij weten allen, dat op 't oogenblik de bloembollen duur zijn, wat gelukkig is. De bloemisten breiden hun tmdri'ven meer en meer uit, wat ten gevolde heeft, dat in den winter totale werkloosheid heerscht, om dat als een gevolg daarvan in den winter geen leeg land is en bijgevolg geen losse arbeiders noodig zijn. Was dit nu maar een kwestie van 'n paar maanden, dan was het nog zoo erg n:et, maar het gaat over 6 maanden, van December tot en met Mei. Nu kan een ieder toch wel be grijpen, dat de loonen zooals ze thans zijn, toch n:et van dien aard ziin, dat men in 6 maanden zooveel verdienen kan, dat men er het geh.eele jaar van kan bestaan. De toesland is zelfs zóó, dat het niet eens kan blijven zooals het nu is gesteld, n.l. met het om de week werken. Er is in de laatste dagen al eens ge schermd met onze rijke gemeente Maar is het nu niet erg, dat in zoo'n rijke gemeente ia de rijkste van Nederland, nog altijd 70 h 80 gezinnen 5 a 6 maanden stilzwijgend ar moede lijden. En dat is niet overd-even, als men nagaat: 3 dagen per week werken, zegge 13 per week; en om maar een feit tc noemen; de huishuur. Er zijn gezinr.en, die 6tO moeten verwonen per week. Dus blijf! voor zulk een gezin over om te leven 7. Hieruit blijkt duidelijk, dat de toestand, zooals ik die schetste, niet over dreven is, zoodat m.i. dc werkloozenzorg niet mag verwaarloosd worden. Zoo kan men lezen, dat het geld, uitgegeven in die 6 maanden, komt op den post werkverschaf fing. Nu vraag ik mij af, hoe het mogelijk is productieven arbeid te beschouwen als werkverschaffing, Laat men b.v. nemen de rioleringswerken, bosch-rooien, enz. aan den Vogelenzangschenweg, een werk. dat beslis! gebeuren moest. Zoo staat het ook met het werk aan de Mollaan. Kortom, zoo is het met al het werk, dat gebeuren moet. Het is voor mij produc'.ieve atbeid; al was het zelfs sneeuw ruimen. Dit zal misschien bij enkelen vreemd in de ooren klinken, toch is het zoo. De gemeente is verplicht zijn wegen voor verkeer en publiek in orde te houden, en als nu bij sneeuwval de we gen onbegaanbaar zijn, is het sneeuwruimen bij gevolg productieven arbeid en mag het m.i niet voorkomen bij den post werkver schaffing Wat moeten de meer gegoeden, die zulks lezen, wel der ken. Ei wordt zoo spoedig gezegd; die werkloozen kosten ons nogal wat. Laat men gerust zijn De werk loozen kosten hoegenaamd niets, als men het maar goed begrrpt Ook leest men in het door mij bedoeld stukje iets over het te werk stellen van losse arbeiders in de zomermaanden bij verschillende takken van dienst Dat dir arbeiders zoove' 1 mogeli k uit gemeentenaren zullen voortkomen, ik geloof wel, dat de ambtenaren en beambten wel zoo verstandig zullen zijn, dal, zoolang er nog geen inwoner zonder werk is, zij dezen zullen nemen en toch is hun nu eenigsins de vrijheid gegeven, wat ik niet juist vinat. De Bloemendalers behoeven ook niet in een an''ere gemeente te komen om te wer ken. Met 5 woorden meer had de raad en ambtenaren en beambten geen verant woording gehad, maar ik hoop, dat de Raad in zijn geheel deze zaak nog eens helder onder de oogen ziet, want zooals nu dc plannen zijn gemaakt, gaat het niet en kan het niet, ten minste volgens mijn zienswijze. Nogmaals U, mijnhte: de Redacteur, dan kend voor de plaatsruimte, Uw abonné, G. BOUWHUIZEN, Graaf Florislaan No. 98, Vogelenzang. FEESTAVOND HOCKEY-CLUB. H. B. S. A.s. Zaterdag, hoopt de Haarlemsche Hockey-club H. B. Shnar jaarlijksche feestavond, te houden in het Bovenzaaltje van de Sociteitvereen'ging en wel in den vorm van een soirée dansante, afgewisseld door cabaret. Er zal een Tndisib tooneel- stukje. worden oogevoerd. terwijl eenige leden Hawaian Scngs zullen zingen en eenige komische voordrachten ten beste zullen geven Intro-'ucties zijn verkriigbaar bij den heer A. J. Over de Linden. Kenaupark 14. MAC NAM ARA-HOR \N WINNEN DEN ZESDAAGSCHEN WtEL~R\VEDSTRïJB TE BERLIJN. De Zesdaagsche in de Dtfitsche hoofdstad is tot het einde zeer spannend gebleven. Vooral de strijd tusschen de beide leiden de koppels was belangwekkend, gezien zij om beurten de leiding veroverden Ook echter de koppels welke m nder goed wa ren geplaatst hebben elkander veel strijd gegeven. Jammer was het, c'at Debaets gis teren ernstig kwam te vallen, zoodat hl. den strijd moest opgeven en Persyn, die als koppelgenoot één der gebr. Vandenhove kreeg, hiervoor de gebruikelijke ronde achterstand opliep. Van die zijde was toen geen ernstige bedreiging meer te verwach ten. Na de klassementen van Woensdagmid dag 5 uur hadden het Amerikaansche- en Italiaanscli-Dultsche koppel elk 294 pun ten. De eindstrijd zou dus beslissen. Deze is uitermate spannend geweest. Iedere 10 ronden werd een sprint verre den, waarbij de winnaars 25, no. 2, 10 en nr. 3 vijf punten kregen.Er weden 24 sprints verreden, waarvan er zeven door Mac Nama-aHoran en zes docr Giorgett - Rieger werden gewonnen. De Amerikanen werden acht maal tweede, het Duitsch-Ita- liaansche koppel zes malen en ten slotte wisten de Yankee's zich vier malen derde te plaatsen. Giorgetti-Rieger drie mahn De strijd ging dus mooi gelijk op en dc geestdrift van het publiek grensde aan het onbeschrijflijke Tusschen de 17e en 18c sprint wist het koppel Muller-Lewanow een van zijn beide ronden achterstand na een spannende jacht op te halen en daardoor /ijn positie aanmerkelijk te verbeteren. De totaaluitslag was: 1. Mac Nama-a-Horan 569 pnt. 2. Giorgetti-Rieger 509 pnt. 3. Hahn—Tictz 139 pnt. 4. Tonani-Sawali 179 pnt. Op een ronde: 5. De Wolf-Stockelynck 330 pnt. 6. Persyn-Vandenbove 251 pnt, 7. Bauer-Goitfried 213 pnt. 8. Mulier-T.cwanow 208 pnt. 8. Lorenz-Krupkat 107 pnt. KON. NED. SCH^ATSENRIJDERSBOND. Door den Kon. Ned, Schaatsenrijdersbond zijn de onderstaande wedstrijden uitge schreven; Vrijdag 22 Jan.: Op de baan van de IJs club „De Linge" te Geldermalsen. Aanvang 11 uur Nationale wedstrijd voor amat-vrs in het hardrijden voor de provincie Gelder land, afstanden 1001500 en 5000 M. In schrijvingen bij den heer K. J. G. Hinnen, "lel. 13, Geldermalsen. Prijzen: Provinciale beker en medailles. Zaterdag 23 Jan. Op de baan van de IJ bean „Heilo" te Heilo. Aanvang 11 uur. Na tionale wedstrijd voor amateurs in het hardrijden. Afstanden 5001500 en 5020 M. Inschrijvingen bij den heer W. Bruul, Rijks- st-aatweg 90 B, Heilo Prijzen: Medailles. Op de baan van de IJsclub „Fivelingo" te Appingedam, aanvang 11 uur. Nationale weef» strijd in het schoonrijden voor amateurs, a. Wedstrijd voor dames; b. wedstrijd voor heeren; c. wedstrijd voor paren. Inschrijvin gen bij den heer A Bos Tzn., Snelgersma- straat, Appingedam Prijzen: Medailles. Zondag 24 Jan.; Op de baan van de IJs- vereeniging Sappemeer te Sappemecr, aan vang 11 uur. Nationale wedstrijd voor ama teurs in het hardrijden Inschrijvingen bij den heer T. K. Kremer Noorderstaat, tel 213, Sappemeer Prijzen' Medailles Maandag 25 Jan afstanden 500 en 5000 M. en Dinsdag 26 Janafstanden 1500 en 10.000 Ml: op de baan Thialf te Heeren veen. Nationale wedstrijd voor amateurs om het kampioenschap van Nederland, inschrij vingen bij den heer H Overdicp Gzn., Lin degracht, Heererveen Prijzen- De van Ile- loma-plaquette (een wisselprijs. die twee maal achte-een of driemaal in het geheel op vier afstanden, respectievelijk driemaal ach tereen of viermaal in bet geheel op drie af standen moet worden gewonnen, om blij vend bezit te worden); benevens als le pr de gouden bondsmedaille, aangeboden docr den bond. En intusschen is het over bet grootste ge deelte van ons land al weer gaan dooien Men seint ons; Hedenmorgen te 10 uur, was in het vlieg kamp te Soesierbc-g nog niets gehoord van het sinds Dinsdag vermiste Fokker-verken- ne- s-vlicgtuig. Gisteren is het geheele kust gebied grondig afgezocht en de hoop dat het vermiste vliegtuig nog zal worden gevonden, kan vrijwel yvorden opgegeven. Vanmorgen was de mist weer zeer dicht; er zijn geen vliegtuigen opgestegen om nog verder te zoeken. Van een verder onderzoek wordt weinig resultaat verwacht. URK, 21 Jan. Tot heden is nog alle ver binding van Urk met den vasten wal ver broken. Het vliegtuig dat gister de post zou overbrengen en vermoedelijk ook pakketten met lcvensm-'ddelen is niet aangekomen. De piloot durfde door den mist den tocht over zee niet te wagen. Thans mist het opnieuw en zal er dus vandaag hoogstwaarschijnlijk weer niets te wachten zijn. Hot ijs in zee be let den visschers hun bedrijf uit te oefenen. -Er wordt hier dan ook veel armoede gele den. Blijft de mist aanhouden, dan komt hier gebrek, daar de gemeente niet bij mar.hte is al den nood te lenigen. Men meldt ons: Vorige week Dinsdag werd een vergade ring belegd van burgemeesters uit het over stroomde gebied tussclien Boxmeer en Kat wijk en werd aan de Ned. Heidemaatschap pij- opgedragen, onverwijld maatregelen te nemen, om de in den linker-Maasdijk ge slagen gaten te dichten. Maandag j.l. was het materiaal aangevoerd en waren de ter reinen zoover bereikbaar, dat een aanvang met het werk is gemaakt In 1 geheel moe- ten er buiten hel gat bij de fab iek Loabar te Cuyk een 5-tai gaten van tusschen de 35 en 80 Meter wieden gedicb De omstandigheden, waaronder het werk moet worden uitgevoerd zijn zeer ongun stig. De terreinen waarvan dt grond moet worden genomen, zijn met een dikke laag ijs en sneeuw bedek; en de aanvoer van het materiaal door het ondcrgeloopen, biedt g.oote moeili.kheden: toch hoopt men met een goede week de di.kcn weer dan elkaar te hebben. Veel zal van 't weer afhangen, omdat zware voisl et sterke sneeuwval het werk kan bemoeileken. In ieder geval wordt zoo krachtig mogsli-k aangepakt, om het niet denkbeeldige gevaar van een nieuwe over- slrcorning te keeren. PARIJS, 21 Jan. Het Bestuur der radi cale socialisten nam een resolutie aan te gen de belasting op de betalingen. BRUSSEL, 21 Jan. De toes'and van Kar dinaal Mercier wordt slechter; hij is zeer zwak. PARIJS, 21 Januari. Het Journal meldt dat de Duitsche Rijksminister Stresemann spoedig naar Pa-ijs zal gaan. Op z'n laatrt in de eerste helft van de volgende maand. HANNOVER, 21 Jan, Grans is tegen zijn veroordeelend vonnis in hooger beroep ge gaan. CEDIPL. KRAAMVERZORGSTER EMMASTRAAT 18 HAARLEM. vonnis der Arrondissements rechtbank te Haarlem, d.d. 12 Januari 1926 is jaatst gewoond hebbende te Haarlem, 'hans verpleegd wordende in het Pro- vmciaal Ziekenhuis te Santpoort, ge beld ONDER CURATEELE. Procureur, tof1 ^'"kelh. Heerenh. vanaf 650.- f B Per 'aar en Burgerwoning per week. Te bevr. bij H. rouwer, Zandvoortschelaan 62 en ""rneostraat 7. Heemstede. Voor direct gevraagd, in Haarlenu als noodhulp of voor vast een net R.-K. Meisje, g.k.k. en van g.g.v. Goed loon. Brieven onder No. 24219 Bureau van dit blad. Er biedt zich aan een net ris meisje-alleen of hulp in de huish., voor dag en nacht. Liefst Beverwijk of omstreken. Brieven aan M. Bakkum, agent van dit blad te Heemskerk. Voor zoo spoedig mogelijk gevraagd ie Haarlem een dienstbode-huishoudt, ster, goed kunnende koken. Hulp van werkster aanwezig. Salaris J 40. per maand. Zonder goede getuigen on- nocdig zich aan te melden. Brieven onder No. 2120 Bur. van dit blad. Mevrouw o. '.V. LEFEBER, Achter weg, Lissc, vraagt tegen 1 Mei een kunnende koken, van goede getuigen voorzien. Gaskachel 3.- BERKHEIJDE- STRAAT 5 Mevrouw VOLMARY, Rijksstraat weg 18, Schoten, vraagt met 1 Febr, een nette voor dag en nacht, van g.g.v, Een partij gaaf balk- en plaathout, pl.m. 40 M2 5/4 vloerhout, 3/4 kraal- schot, deuren, riggels enz. Te bevra gen: D. J, v. BUUREN - Aannemer Bosch- en Duinlaan 25, Bloemendaal Telefoon 22431. Gevraagd een net niet beneden de 16 jaar, met Februari, bij C. MAAS, v. d. Endelaan 3, Hille» gom- Regenten van het R-Iv \X'eeshuis alhier, zoeken voor een weeze (21 jaar), op kantoor, ol winkel. Bekend met boekhouden en typen. Ook plaatsing gezocht voor een weeze Brieven HAGESTRAAT 10, Haarlem. leeftijd 18 jaar, voor winkeljuffrouw. Liefst banketbakkerszaak of kruide nierszaak. Ook genegen in de huis houding behulpzaam te zijn, Br. onder No. 1506 Bur. van dit blad. Gevraagd met 1 Maart een 'eed kunnende melken, bij J. C. DUI- VEVOORDE Jzn., Langeveld 26, Noordwijkerhout. Gevraagd tegen half Maart a.s. een liefst gehuwd. Göed bekend met de bouwerij. Brieven franco onder No. i 1513 aan A. HEEMSKERK, Kerkhoi- laan 19, Halfweg. Wordt gevraagd met Maart een goed kunn. melken, bij H. J. KAATEE, Spieringweg 345, Hoofddorp, Haar lemmermeer. te koop, le klas fabrikaat „Mannborg" Notenhouten kast, 2 spel, prachtvol geluid, 180. Leidscheplein 50. Wit en geklcu.-d 4 20 ct. st ging per maat alle maten - stijging 20 ct. Zijde i®,®» ct' div moderne kl. Zuiver Wol ct« Jwait en gekleurd ö1** EXTRA VOORDEEL IQ E AANBIEDING WOLLEN ONDERJURKEN 500 stuks. div. kleuren te koop, D. staande 7 m. oud, 15. Wordt nr. hond. SC.HOTERWF.G 62rd te koop met 12 nummers, 18,00, Na 6 uur v. MARUMSTRAAT 27 rood. Biedt zich aan nel HAARLEM 4 stoelen 8.Als nieuw. BERK- HF.IJDESTRAAT 5. Schriftel: ke bestellingen hu men NIET worden uitgevoerd GERZON Ir.'' te koop. Zeer voordeelig. LANGE I BEGIJNESÏRAAT 14rood. Schapenhuid want 0.90 Leeren Motor Handschoenen 2.25 I eeren gevoerde Vesten 5.00 Leeren gevoerde Jekkers 12.00 SPAARNE 60, bij de Melkbrug. gevraagd, voor Vrijdag en Zaterdag halve, of Zaterdag hcele dag. Adres: SPAARNWOUDERSTRAAT 48.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 3