iikma Cos GEDURENDE 14 DAGEN B. J. VAN LIEMT - VERWÜLFT 9 1 FRANS PERQUIN IMETiöD Ö^filEUWS WOLLEN, SATINET EN DONZEN DEKENS 15 PROCENT KORTING Abonneert U op dit blad. AND De politieke Crisis. Over de Oeoeeswlfase Völü Pastoor Meumann eheel kosteloos Uit den buitengewoon rijken inhoud: KWALITEIT BEKEND MIIIIIIIIIIIIMHMIIIIIHIIICIIIIIIIIMtH S DUBBEL GEZEEFD S Afm. 20|30 (lil) f 3.00 p. H.L. 30]50 (II) f 3.30 p. H.L. s BllllllHMtlllillllllillllilllllllllllllllIti Onder de Radio-berichten: Het bulletin inzake den toestand van Kar dinaal Merger. Het einde spoedig te wachten. De sociaal-democraten en communisten dienen een gemeenschappelijk wetsvoorstel in betreffende de regeling der vroegere vorstenhuizen. De Italiaansche Kamer keurt het verdrag van Locarno goed. In de staking in de Amerikaansche anthracietmijnen bestaat kans op een schikking. De toestand van kardinaal Mercier. Het nieuwe Duitsche kabinet. De regeling met de vorstenhuizen. De ineenstorting van 1918. De financieele crisis in Frankrijk. Het verdrag van Locarno in de Italiaansche Kamer De honvedminister in de Hongaarsche Nationale Vergadering. De strijd in Marokko. De staking in de Amerikaansche anthracietmijnen. Mr. Zimmerman. Handelsbetrekkingen met Rusland. DE WATERSNOOD. Herstel van den dijk te Nederasselt. Gevallen van hooibroei. Druten grootendeels droog. Huldiging van mariniers. KERK EN SCHOOL. <7 Speelkaarten smokkelen. Inbrekers aangehouden. De moord te Rotterdam. Dood gebleven. Wat te Roosendaal gestolen werd. Broeders O. L. Vr. v. Lourdes. MARKTNIEUWS. VISSCHERIJ. mm Hiernaast vindt de lezer het portret van den beken den Pastoor Lodewijk Heumann. Zeker zullen zeer veel aanhangers van de Geneeswijze van Pastoor Heumann, alsook andere lezers, groot belang steilen indeze photografie. De groote verbreiding van Pastoor Heu- mann's Geneeswijze in verschillende landen en de daardoor verkregen resultaten, er zijn reeds meer dan 135.000 dank- en erkentelijkheidsbetuigingen ontvangen worden ook druk in Nederland besproKen. De vele aanvragen om nadere inlichtingen zijn bewijzen dat men O' k hier te lande gaarne ie'.s meer van Pastoor Heumann's Geneeswijze wii weten. Eene nauwkeurige omschrijving is hier, door de beperkte ruimte, natuurlijk niet mogelijk. Daarom maken wij den lezer attent op 352 bladzijden het boek „Pastoor Heurnann's nieuwe Geneeswijze," waarin al het wetenswaardi uitvoerig is beschreven. Tevens kunnen wij aan alle vrienden van Pastoor Heumann Geneeswijze de blijde mededeeling doen dat dit boek intusschen ook in het Neder landsch is vertaald, om in eene reeds lang gevoelde behoefte te voorzien. Uit onderstaanden inhoud kan men zien dat het boek op alle tot nu toe gestelde vragen duidelijk antwoord en uitkomst geeft en ook wegens zijne waardevolle raadgevingen in iedere familie onontbccr lijk is. 150 Illustraties Ieder lezer 352 bladzijden met vele platen voorzien, zoowel .gezond als ziek ontvangt het boek van franco en zonder zich tot iets te verplichten, wanneer hij slechts zijn adres opgeeft (briefkaart is voldoende) aan Apotheker L. Müller, Kalverstraat 199, Amsterdam. A 76 Uit het-leven van Pastoor Heumann Hoe kwam Pastoor Heumann tot zijne Geneeswijze De ontwikkeling van Pastoor Heumann's Geneeswijze. Algemeen belangrijks Het menschelijk lichaam en zijne innerlijke organen Het leven in gezonde dagen'Ziekenverpleging aan huis Maatregelen bij plot seling opkomende ziekten' en bij ongelukken De juiste lichaamsverzorging Raadgevingen bij de volgende kwalen Aderverkalking Asthma Lint worm Blaasziekte Bleekzucht Bloedarmoede Bronchiaalcatarrh Breuken Ingewandsziekten Verkoudheid Uitslag Galziekte Jicht Aambeien Keelpijn Hoesten Schurft Spataderen Hoofdpijn Leverziekten Longziekte Maagkwalen Zenuwlijden Nierziekte Open beenen Platvoeten Rheumatiek Kwaad blo„ed Doofheid Verstopping enz. Het boek bevat vele afbeeldingen. 23909 GR. H0UTSTR. 159 THEE- en KOFFIEHANDEL Koffieprijzen van Fl, 1.00 tot Fl. 1.60) Theeprijzen van F!. 1.50 tot Fl. 3.00*Pi2i9 thee amdea- HOE WILT GE CONCURREEREN ZONDER ADVERTEEREN g FRANCO IN UW BERGPLAATS 3 HAARLEM 3 3 GROOTE HOUTSTRAAT 162 - TEL 10212 I Te kwart over drieën gisterenmiddag werd gemeld, dat de toestand van kardinaal Mer cier veel minder goed was. Na consult te hebben gehouden, hebben de geneesheeren aan het eind van den mid dag het volgende bulletin gepubliceerd over den toestand van kardiiaal Mercier: De toe stand wordt van uur tot uur ernstiger. JHet einde is spoedig te wachten. De Luther is er thans ook in geslaagd een minister van Landbouw te vinden. Het heeft echter heel wat voeten in de aarde gehad, voor het zoover was. Men weet, dat de por tefeuille van landbouw aan het. Centrum was toegezegd, maar alle Centrumsafgevaar digden, bij wie dr. Luther aanklopte, heb ben er de een na den ander voor bedankt. 1 en slotte heeft de ri'kskanselier zich tot den regeeringspresident van Munster, Has- linde. gewend, die wel lid van het Centrum maar geen afgevaardigde is. Haslinde heeft vandaag met dr. Luther en met de leiders van de Centrumfractie langdurig geconfe reerd. De rijks-president benoemde den, heer Haslinde tot minister van landbouw en voed selvoorziening, In den Rijksdag kwamen gisterenmorgen vertegenwoordigers van den Alg. Deutsr.hen Gewerkscheftsbund, de S.P.D. ep de K.P.D. bijeen ter bespreking van het plebisciet en om de opvattingen van alle hetrokkenen ten aanzien van een gemeenschaopelijk wetsont werp nooens een onteigening van de bezit tingen der voormalige vorstenhuizen zonder schadevergoeding, tot elkaar te brengen. Ten aanzien van de principieele quaesties bleek men het eens te zh'n De beide ontwer pen, het reeds ingediende en dat der S.P.D. wiiken wat de hoofdzaken betreft riet van elkaar af. Er werd een sub-commissie inge steld, welke uit de b/side ontwerpen een ge- meenschaopeli'k ontwerp zal samenstellen De commissie kwam des middags oonieuw biieen, ten einde zoo spoedig mogelijk een definitieve beslissing te nemen omtrent een gezamenlijk in te dienen voorstel. De parlementaire commissie van onder- Zoek uit den Rijksdag, die de oorzaken der ineenstorting van 1918 moet nagaan, hield gisteren een bijeenkomst, waarin de onge regeldheden bij de marine behandeld wer den, welke den eersten stoot gaven tot de revolutie van 1918. De soc.-dem, afgevaar digde Diltmann hield een uitvoerig betoog over die ongeregeldheden en haar oorza ken, hetwelk fiij heden zal voortzetten. Uit de officieele stukken van het departement van marine toonde hij aan, dat sedert het uitbreken van den oorlog tot einde 1917 op de schepen der marine de volgende straffen werden opgelegd: 180 jaar vijf we ken gevangenisstraf, 181 jaar een maand tuchthuisstraf, 10 doodstraffen, waarvan er echter slechtst?) voltrokken werden. Als oorzaak van de verbittering der min deren noemde hij het groote onderscheid tusschen den kost der minderen en dien der officieren op de schepen in den „koolra- drukkelijk, dat de onafhankelijke soc. par tij ooit muiterijen had op touw gezet of ging niet willen verzwakkên, maar alleen een vrede door overeenstemming zonder overwinning of nederlaag willen tot stand brengen. De betooging, gisteren op de beurs ge houden, waar, op uitnoodiging hunner vak- vereenigingen alle bedienden het werk staakten, waardoor de operaties verhinderd werden, behalve eenige transacties, ver richt door de makelaars zelf, is veelbetee- kenend. Zij bewijst, dat het beursperso- neel, dat van nature in politiek opzicht eer naar het cartel georiënteerd moet zijn, de verhooging der belastingen op de transac ties dermate noodlottig en gevaarlijk vindt voor de Fransche beurs, dat het plechtig heelt willen protesteeren tegen de voor stellen van het cartel in dien zin. Men ge looft, dat de storing, hierdoor op de beurs .eroorzaakt van weinig beteekenis zal zijn, laar de bedienden Maandag (heden is de beurs gesloten), het werk zullen hervatten naar dat deze betooging verscheiden Ka nerleden, die geneigd waren de meerder heid met deze voorstellen te volgen, tot radenken zal brengen. De Kamer heeft de overeenkomsten van Locarno goedgekeurd. De honvedminister Csaky heeft in de Nat. Vergadering een rede gehouden, waar in hij o.m. verklaarde; Terwijl de uitgaven voor het leger in vredestijd 10 pCt, der staatsuitgaven beliepen, zijn zij thans terug gebracht tot het feit, dat meer dan 'A ge deelte der uigaven van het honved-minisie- rie aan pensioenen werden uitbetaald en dat Hongarije een huurleger op de been moet houden, dan is de vermindering der uitgaven nog in het oogloopender. Spr. ging vervolgens over tot de beant woording eener interpellatie nopens de pen- sionneering van den Hongaarschen staats burger Aristide Jankowitsj, den bij de bank biljettenvervalsching beirokken gearresteer den kolonel Jankowitsj was in November 1918 militair president der wapenstilstandscómmissie. Ge durende de proletari-che dictatuur vluchtte hij naar het landgoed zijner vrouw op Tsjecho-Slowaaksch gebied. Na den val de zer dictatuur noodigde de honvedminister hem uit, zijn zetel als president der wa- pensiilsta ïdscommissie weer in te nemen. Jankowitsj belankte daarvoor met oe moti- veering, dat hij op Tsjechisch gebied moest blijven om hel landgoed van zijn vrouw te redden, waarop hen verlof werd verleend. Daar Jankowitsj in het thans onder Tsjechische heerschappij staande komitaat Komorn geboren werd wendde hij zich tot den Tsjechischen staat voor de erkenning van zijn recht op pensioen. Te Praag wees men dit verzoek van de hand met dc' moti veering, dat hij zich vóór 31 Maart 1919 had moeten aanmelden voor den dienst in het Tsjecho-Slowaaksche leger Ook zijn Tsje chisch staatsburgerschap werd njet erkend. Generaal Naulin heeft gisteren het op- oerbevelhebberschap der troepen in Mar okko voor het verder gedeelte dgr winter- ;ampagne aan géneraal Boichut opgedragen. Naar verluidt, zal maarschalk Pétain de volgende maand naar Madrid gaan, om 'aar verdere besprekingen over de Fransch- "paansche samenwerking te houden. De hoop op bijlegging der staking in dc mthracietmijnen is verlevendigd doordat vertegenwoordigers van beide partijen nieuwe voorstellen hebben aanvaard als ;rondslag voor verdere onderhandelingen. B "BSSj Naar het U. D. verneemt, zal mr. A. R. '.immerman, commissaris van den Volken bond te Weenen, dezer dagen een bezoek aan Amsterdam brengen. Op .Woensdag 17 dezer zal hij voor de leden van de Indu- trieele Club vereenigd aan een maaltijd in het gebouw van dc Industriecle Club, ;en lezing houden. ONTHEFFING VERLEEND AAN DR. DE VISSER. Mr. J. LIMBURG FORMATEUR. Dr. J. Th. de Visser heeft Vrijdagavond aan H. M. de Koningin ontheffing verzocht van zijn opdracht tot vorming van een Kabinet. Hare Majesteit heeft daarop den voorzit ter van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal, Jhr. mr. Ch. J. M. Ruijs de Beeren- brouck ontvangen en vervolgens in den na middag mr. J. Limburg, lid van Gedepu teerde Staten van 7 id-Holland, aan wicn H. M. de samenstelling van een extra-par lementair Kabinet heelt opgedragen. Mr. Limburg heeft verzocht, deze opdracht in beraad te mogen houden. Het Nederlandsch Correspondentiebureau meldt nog: Naar wij vernemen zal dr. J, Th. de Vis ser, nu hij op zijn verzoek door de Konin gin ontheven is van den opdracht tot vor ming van een Kabinet, binnenkort gevolg geven aan een reeds door hem vóór het ontstaan der Kabinetscrisis opgevat voor nemen om eenigen tijd met zijn 'echtgcnoote in het buitenland tc gaan doorbrengen. Uit vooraanstaande politieke en parlemen taire kringen wordt voorts vernomen, dat de pogingen, door dr. de Visser nog tot eer gisteren aangewend, om aan de crisis een einde te maken, al is hij daarin dan door verschillende omstandigheden niet geheel mogen slagen, ongetwijfeld van grooten in vloed zijn geweest op het gaandeweg verder brengen van de mogelijkheden tot oplossing van de crisis, een invloed, welke .zich ook in sterke mate moet hebben doen gelden bij 't nieuwe stadium, waarin dc Kabinetscrisis thans is komen te verkeeren door de op dracht tot formatie van een extra-parlemen tair Kabinet aan mr. Limburg. Mr. J. Limburg, wien de vorming van een extra-parlementair kabinet is opgedragen, werd in 1890, na promotic te Leiden, advo caat. .Hij werd in 1897 benoemd tot rechter, plaatsvervanger in de arr. rechtbank te 's-Gravenhae en in 1903 tot lid van het al gemeen college van toezicht op de rijksop voedingsgestichten. In 1904 werd hij lid der Prov. Staten van Zuid-Holland en in 1907 lid van Ged, Staten vaan dit college, welke functie hij op het oogenblik nog bekleedt. Mr. Limburg, die de vrijz.-democr. begin selen is toegedaan, werd in 1905 gekozen tot lid der Tweede Kamer en bleef dit on afgebroken tot 1918. Als lid dier Kamer nam hij het initiatief tot'het wetsvoorstel, waardoor het mogelijk werd gemaakt, dat men zonder Latijn en Grieksch te hebben bestudeerd, kon promoveeren tot doctor in de geneeskunde en de wis- en natuurkunde, wanneer men einddiploma H.B.S. bezat. Als lid van de staatscommissie, onder voorzitterschap van wijlen den vice-presi dent in den Hoogcn Raad mr. S. Gratama had hij een belangrijk aandeel in het samen stellen van een ontwerp van een nieuw wet boek- van Burgerlijke rechtsvordering. Mr. Limburg is voorzitter van de staatscom missie voor de burgerlijke wetgeving, die oatrieele herzieningen in onze wetboeken ontwerpt. Verder is hij o.m. voorzitter van dc commissie van advies voor volkenrech telijke vraagstukken, door den Minister van Buitenlandsche Zaken ingesteld en lid van de staatscommissie voor internationaal pri vaatrecht. Hij is curator der Leidsche Uni. versiteit en deken van de Haagsche orde van advocaten. Driemaal is hij gedelegeerde geweest ter vergadering van den volken bond. Hij is voorzitter van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede. Hem is indertijd na het atfreden van mr. Zimmerman het burgemeesterschap van Rotterdam aangebo den, waarvoor hij gemeend heeft te moeten bedanken, dn verschillende zaken heeft mr. Lir burg voor het Perm. Hof van Intern. Justitie gepleit, o.a. namens de Ned. regee ring de kwestie betreffende de toelating van den Ned. arbeidersgedelegeerde tot de ar- beidsconferentie te Genève. Voorts is mr. Limburg van 1923 tot Dec. j.l. arbiter ge weest in het Fransch-Duitsch arbeidsrecht te Parijs. Hij is ridder in de orde van den Ned. Leeuw en commandeur van het Legioen van Eer. Hij is 59 jaren oud, Uit den Raad van Rotterdam, Bij de beantwoording van de vragen van dr. Van Ravensteyn in den Rotterdamschen gemeenteraad betreffende het aanknoopen van handelsbetrekkingen met Rusland, deel de burgemeester, mr. dr. J. Wytema, mede, dat, wat het verkeer met Rusland betreft, in het afgeloopen jaar 125 schepen uit Rusland kwamen, waarvan 40 met graan, 52 met hout, 12 met erts, 12 met stukgoed, 5 met olie en 4 in ballast. Uit Rotterdam vertrokken 75 schepen, vaarvan 9 met stukgoed, 13 met suikef, 5 met graan en 37 in ballast, 5 met meel, 1 met huiden en een met een extract van vetten. Wat de vragen van den heer Van Rave- stcyn betreft, daarin vraagt hij een mcening uit te spreken over de wijze, waarop door een minister aan een Kamerlid is geant woord. Dat is geen onderwerp, zeide spr., dat in den Rotterdamschen gemeenteraad .huis behoort. Ook de volgende vragen van den heer Van Ravesteyn kon rpr. niet beantwoorden, wijl deze absoluut buiten den kring van de bevoegdheid van den Rotterdamschen Raad gingen. Spr. wilde wel zeggen, dat het vraagstuk van de erkenning van Sovjet- Rusland niet uitsluitend beheerscht wordt door de belangen van de Rotterdamschc haven. Er zijn tc veel grootere en gewichtiger belangen om ons thans te ónthouden van nadere pogingen om met Rusland in onder handeling te treden. Dc voorzitter vroeg hierna of de motie ondersteund werd. Nadat dit inderdaad ge bleken is, gaf spr. in overweging niet "mede te gaan met dc door dr. Van Ravesteyn voorgestelde motie. Als dc gelegenheid zich voordoet, zoo besloot spr., zullen B. en W. niets nalaten, om de belangen van de Rot terdamschc haven goed te behartigen. De heer Brautigam (S. D, A. P.), het woord verkrijgende, erkende vervolgens, dat het vraagstuk van de Nederlandsch-Rus- sische handelsbetrekkingen zeer belangrijk is. Wij kunnen niet uit het oog verliezen, aldus spr., dat het verkeer met Rusland voor den oorlog zeer groot was, er er een in tense doorvoer over ons land met Rusland was, In 1913 kregen wij vijf milliard K.G. goe deren in transito. Er is z.i. dus alles te zeg gen voor goede handelsbetrekkingen met Ruslarfd. Spr. betreurde het, dat dr. Van Ravesteyn niet dieper is ingegaan op de wettelijke reden, die het sluiten van een handelsover eenkomst belet, en dat de clausule 'van dc meest begunstigde natie door Rusland niet kan worden aanvaard. Het gevaar zit hierin, zeide spr., dat niet adeen reserve werd ge maakt, voor wat bestond, maar dat die re serve ook gemaakt werd voor de toekomst, zoodat de toekomstige draagwijdte van die reserve niet konden beoordeeld worden. Vervolgens repliceerde Dr. van Ravesteyn Spr. zeide, niet te kunnen begrijpen, waar om geen oordeel uitgesproken kan worden over de handelingen van een minister, die iets doet, wat strijdig is met de belangen van Rotterdam. Nadat nog de heer Brautigam gerepliceerd had, werd de motie in stemming gebracht en, zooals gemeld, verworpen met 25 tegen 2 stemmen. Vóór de heeren Van Ravesteyn en Van Burink, dachten ter beschikking zijn gesteld van den Officier van Justitie tc Breda. Intusschen hebben weer verschillende nieuwe arrestatie plaats gehad. Meer en meer blijkt, dat men hier met een heel com plot te doen heeft. Het aantal aanhoudingen is reeds tot een tiental gestegen. Behalve rijwielen, koffers en manufacturen, blijken nog verschillende andere goederen ontvreemd te zijn, als .'lesschen wijn en jenever, oesters, haring, ham, worst, scheermessen, kousen, sokken, dassen, rijwielbelastingpiaatjes, fruit, dames- kleeding, rijwielonderdeelen, damestaschjes enz. Dat door sommigen persoonlijk voor een niet onaanzienlijk bedrag is gestolen, blijkt wel hieruit, dat een hunner alleen reeds voor een waarde van eenige duizenden gul dens zich heeft weten toe te eigenen. De totale waarde van wat ontvreemd is, valt nog niet bij benadering te schatten. Ruim honderd 'werklieden zijn thans le Nederhassclt bezig met het dichten van de doorbraak in den Maasdijk. De werkzaam heden vlotten goed. Op vele platsen in Maas en,Waal zijn door den watersnood gevallen van hooibroei ge constateerd. Het dorp Druten is grootendeels weer watervrij. Op dc pannenfabriek aldaar is weer een aantal arbeiders aan het werk ge gaan. Uit Druten wordt gemeld: De vereeniging „Vlissingcn Vooruit" heeft tegen 28 Januari een bijeenkomst in de Alhambra Bioscoop alhier belegd, waarin de matrozen en mari niers aldaar gestationneerd, welke naar het watersnoodgebied zijn geweest, zullen wor den gehuldigd, voor het daar door hen ge presteerde reddingswerk.» De burgemeester, de heer C. A. van Woelderen, he^eft zich bereid verklaard de mannen toe te spreken. Te Ililvarenbeek zijn wederom 864 spellen ongestempelde speelkaarten in beslag geno men door de kommiezen. Zondagnacht is te Kropswolde, ingebroken bij den landbouwers Buining en Pintinga. Na wegneming der pannen hebben de dieven zich toegang verschaft door het dak, zonder dat de families er iets van hebben bespeurd, in huis een smulpartij gehouden, de oude plunje verwisseld voor goede kleeren en zijn verdwenen met meeneming van een padr fietsen. Als vermoedelijke daders zijn thans të Wezep twee rondtrekkende Duitschers aangehouden, die zich onderweg nog aan meerdere diefstallen met inbraak te hebben schuldig gemaakt. De dader nog steeds niet gevonden. De verdachte in zake den moord in de Rozenstraat fe Rotterdam, de 33-jarige sjouwerman Van Oors, die Woensdag j.l. zijn 33-jarige eebtenoote, C. J. Maas, van het leven heeft beroofd, is nog steeds niet ge vonden. Tot Zwijndrccht heelt de politie zijn spoor kunnen volgen. Daar is zij echter het spoor bijster geraakt. Donderdagavond te 8 uur is uit Hilversum per radio het signale ment van den verdachte rondgezonden. De heer W. Prins, oud-beambte der Oranjesluizen te Nieuwendam, was Donder dag hij zijn woning bezig met sneeuwvegen. Plotseling viel hij neer en bleek overleden tc zijn. Nieuwe arrestaties gedaan, Omtrent den diefstal, te Roosendaal (N.B.) gepleegd door vier beambten aan het station, verneemt dc Tel. nader, dat de ver- Tot Provinciaal der Broeders van O. L. Vrouw van Lourdes te Dongen is benoemd de Eerw. Broeder Chrysostomus, die Over ste was van de St. Gerardus Majclla-school aldaar. BEEMSTER, 22 Jan. 1926. „Afslagvereeni- ging Beemster. Purmerend en Omstreken". Witlof 0.15—0.23 per K.G. Bloemkool 2427, Roode kool 315.20, Savoye kool 4.2011.20, alles per 100. Spruitkool 1.705.60 p ;r 100 s%uiken. Rapen 1.90 3.60 per 100 Wortelen 0.75—7.25 per 25 st. Uien 0.45—1 95 pet 25 K.G. Prei 16 38.80 per 100 bes. Goudreinet 0.37 per Kilo. ALKMAAR, 22 Jan. Granen. Aangevoerd 282 H.L., waarvan 38 H.L. tarwe, 14.50 15, 45 H.L, chev. 12.50—12.6214, 144 H.L haver 12.50, 23 H.L. boonen, paarden- 12.7513, bruine- 1828 duiven- 14, witte- 3035, 3 H.L. blauw maanzaad, 29 H.L. .erwten, groene erwten (groote) 2840, id. (kleine) 13.5018, grauwe- 3845, vale- J8, alles per 100 k.g. ARNHEM, 22 Jan. Eieren. (Veiling). Aan voer 425.000 stuks. Prijs kippeneieren kleine 6.80—8, gewone 8.209.40, eenden eieren 8.90—9.10, per 100 stuks. BREÜKELEN, 22 Jan. Kaas. Aan de kaasmarkt waren aangevoerd 28 wagens met te zamen 1176 stuks kazen, gewicht pl.m. 8232 k.g. Prijs le soort 5660, 2e soort 5355, gestempelde 5763 per 50 k.g. ELST (Bet.), 22 Jan. Fruit. (Veiling V. V. O. B.) Bellefleur le soort 1619 ct., goud- reinetten le soort 1722 ct., court pendu 1012 ct., holgaten 9'A10 ct., zoete rood- jes 1314 ct., dubbele benderzoet 1617 ct., gerrit roelofs 1314 ct., jasappels 17— 18 ct., reinzoet 1214 ct. campagnezoet IS19 ct., zoete paradijs 1415 ct., berga- mrftrcren 26 ct.. ner k.e". GELDERMALSEN, 22 Jan. Fruit. Ter veiling besteedde men voor goudreinetten 16)418 cent; bellefeur 18J420, jasappe- len 1617 cent: culemans 10/4 cent, alles per K.G 's-HERTOGENBOSCH, 22 Jan. Boter. (Bericht v. d. Coöp Roomboterfabrieken). Aangevoerd 21600 k.g. hoogste prijs 2.22; laagste prijs f 2.10, middel prijs 2.17. LEEUWARDEN, 22 Jan. Granen. Tar we, witte puike 1414.25, idem mindere 13.5014. roode pike 13.2514, gerst zomer puike 10.5010 90, haver witte pui ke 1111.50, idem mindere 1011 per 100 k.g. L ij n z a a d. Slagzaad 1619, kanarie- zaad Friesch puik 2021, id. mindere 17.50 -18.50 Boonen Platte 1416.25 per 100 k.g. Erwten Groene Schokkers 1432, id, kleine kook 12--16 per 100 kg» A a r d a o pe len Wegens vorst geen han del. Vlas 4350 bundels. In hoofdzaak wer3 verkocht tegen prijzen var. de vorige week. WIJK BIJ DUURSTEDE, 22 Jan. Fruit. Ribbclingen 1116 c, campagne 11 lA15 c., koningspippelinger 810/4 c., goudreinetten 1625 c., zoete appelen 7149 c., bolgaten 912 c., zoete "ourtpendu 915 c.," winter- jannen 3542 c., «eodjes 1015 c. per k.g. AMSTERDAM, 22 Jan. Aardappelen. (Bericht v/d mak. Jac. Knoop.) Zeeuwsche bonte 4.755, id. blauwe 4.404.60, id. Eigenheimers 3.503.60, id. Roode Star 33.25, id. blauwe Eigenheimers 3.40 3.50, Friesche borgers 3.403.50, id. blauwe borgers 3.403.50, Fiakkeesche Eigenheimers 3.603.70. Spuische Eigen heimers 3.403.50, Spuische Drielingen. 3—3.10 p. hl. ALKMAAR, 22 Jan. Kaas. Ter markt waren 110 stapels, wegende 120.000 kg. Fabriekskaas, kleine 48, commissie 84 middelbare boerenkaas kleine 48, commissie f 56 H, middelbare Handel vlug. LEEUWARDEN. 22 Jan. Boter. Aanboer 4/3 en 80/6 v. Fabrieks- 1.602.53. No teering van de commissie 2.15, Commissie (Bond v. Coöp. Zuivelfabr.) 2.15. Kaas. Sleutelkaas 0.519.6, Nagelkaas 0.310.40, Goudsche 0.390.60, Edam mer 0.490.84. Aanvoer 31.331. LEEUWARDEN. 22 Jan. Vee. Aange voerd 130 stieren 175180, 213» vette keoien 220470, per kg. 0.881.12, 365 melk- en kalfkoeien 200500, 15 vette kalveren 4080, 35 pinken 75175, graskalveren 185 nuchtere kalveren /II19,310 vette schapen 3550, 82 weide schapen 3045, 406' lammeren 2333, 603, vette varkens 60170, per kg 0.84 0.92, 70 magere varkens 306§, 540 vette biggen 3568, 233 kleine biggen 918, 8 paarden 22 bokken. De handel in gebruiksvee was slepend in vette koeien slecht 8in stieren minder itj vette kalveren kalm nuchtere kalveren prijshoudend in varkens vlug, alleen zouters flauwer. (Zouters 88 90, Londensche varkens 8893 c. per k.g.) Wolveehandel slecht. Eieren Aanvoer 15.000, kippen- 710 y. c., 50 eenden- 910 c. UITHOORN, 21 Jan. Kaasmarkt. Aan gevoerd waren 17 partijen. Prijzen waren als volgtGoudsche met rijksmerk f 56—61, zonder rijksmerk f 5157. Handel matig. UTRECHT, 22 Jan. Kaas. Aanvoer 17 wagens, tezamen 3600 kg. Prijzen le qual. 2e qual. f 5256, rijksmerk f 5562. Handel matig. ZWOLLE, 22 Jan. Boter. Aangevoerd 15/8 v:, 10/6 en 45 stukken, samen 445 kg. Prijzen per 1/8 v. f 4144,«per. kg. f 2.10— 2.30. Vee. Aangevoerd 514 runderen, 121 gras- kalveren, 142 nuchtere kalveren, 13 schapen, lammeren, 91 varkens en 387 biggen. Men besteedde voor vette koeien f 0.80 1 1.12, idem kalveren f 1.401.90, id. var- rens f 0.820.84 per kg., schapen f 20-—50. De handel in neurendekoeien, versch gekalfde koeien en vaarzen was redelijk, prij zen niet hooger stieren en kalveren prijs houdend vet vee minder. IJMUIDEN, 21 Jan. Heden waren aan 4 markt de vangsten van 14 stoomtrawlers etl 1 beuger. De prijzen waren als volgtTar bot f2.101.80, Tongen f21.70 per Kg.; Griet f4821, gr. Schol f31—26, md. Schol f37—29, Zetschol f35—31, kl. Schol f2816, f 1810.50, Scharren f 1615 per 50 Kg.; Roggen f 2213 per hoop gr. Schelvisch f 4128, md. Schelvisch f 38— 30, kl.md. Schelvisch f2315.50, kl. Schel visch f 1812, f86.50, per 50 Kg. Kabel jauw f 5544 per 125 Kg.; gr. Gullen f 20 —14.50, kl. Gullen f 10—5.50, Wijting f 6.50—4.70 per 50 Kg. IJMUIDEN, 21 Jan. Heden kwamen van de treilvisscherij hier aan den afslag de stoomtreilers IJM. 136 (Clasina Luther) met f 2956; IJM. 325 (Glora) met f 2074; IJM. 133 (Catharina Duyvis) met f 1853; IJM. 35 (Wilhelmina) met f2425; IJM. 175 (Holland II) met f2492; IJM. 331 (Hol land V) met f1308; IJM. 41 (Cobi) met f 1715; IJM. 80 (Hasenkamp) met f 1908; IJM. 153 (Juliatia) met f 1950; IJM. 110 (Zaanstroom I) met f2303; IJM. 15 (Eve line) met f 31.53; IJM. 28 (Walrus) met f 1815; IJM. 106 (Reiger) met f 2378 en IJM. 2 (Christine) met f 862 aan besomming IJMUIDEN, 21 Jan. Van de beugvis- scherij arriveerde heden aan den afslag de stoombeuger VL. 190 (Koningin Wilhel mina) met een besomming van f 3276. HEW TELEFOON 10156 *OFPlfc en 1 OPRUIMING 4E3

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 7