J mJOS TABAK Centrale WasscheriJ BOORDEN, OVERHEMDEN ZIJDEN ONDERGOEDEREN DE SPJt ARNEBANK ns5A HET GEHEIMZINNIGE VLIEGTUIG BOVEN ZANDVOORT. F/S aar Een verklaring van den chef van Schiphol. 'De lezing der Zandvcortsche politie. Het geval wordt steeds meer ingewikkeld. is kwaliteitstabak Actie der Stucadoors. De Pont over het Zulder-Buiten Spaarne. Ontwerp Weeldebelasting. Open. Voordrachtoefening. De Watersnood. „Kindervoeding." Nieuws uit het gasthuis. De toestand van het Raadslid Peper. Een mysterieus naamplaatje. Personalia. Feest-Ulfvoerlng St. Bavo-Gilde. Propaganda-feesfavond van „Herwonnen Levenskracht." AMSTERDAiVSSCHE VAART No. 30a Telefoon 11561 BURGERLIJKE STAND. In het water gevallen. SCHAATSENRIJDEN. A-vanVALKENBUR RÏR HEEMSTEDE Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. LAATSTE NIEUWS. Het kabinet-Limburg Schip gezonken. Het Zwalmven-elftaL Inbraak te Eindhoven, f 25.000 gestolen. T egenspraak. Gespannen toestand tusschen Rusland en China. y 1551J> Een eisch van 20.000 pnd. st. toegekend. Aardverschuiving eiland WigM' Naar aanlieding van het gebeuren met het geheimzinnig vliegtuig boven Zandvoort op iVrijdag, waarvan wij reeds Zaterdag melding maakten, deelt de chef van den vliegdienst te Schiphol ons mede, dat een zeer nauwkeurig werkende en uitgebreide organisa'ie is op gebouwd door het departement van Water staat, waardoor steeds bekend is, welke ver keersvliegtuigen zich nog in de lucht bevin den en waar deze zich bevinden. In elke luchthaven, zoowel in binnen- als buitenland, is een verkeers-berichten-cen- trale ingericht ter verschaffing van voortdu rende nauwkeurige berichten omtrent de positie der vliegtuigen. Het is nog geen enkele maal voorgekomen, dat een verkeersvliegtuig te Schiphol landde, ronder dat door voorafgaande verirekmelding kennis was gegeven van het onderweg zijn van een bepaald vliegtuig. Verrassende aan komsten van verkeersvliegtuigen, na sluiting van den dienst, zijn practisch uitgesloten. Ook wordt de dienst van de vliegleiding tc Schiphol nooit eerder gesloten, dan nadat alle van Schiphol vertrokken vliegtuigen op hun plaatsen van bestemming zijn geland of bericht is ontvangen, dat een nood- of tus- •chenlanding is gemaakt. De vliegleiding te Schiphol werd op den bewusten dag dan ook niet eerder gesloten, dan nadat vaststond, dat alle verkeersvlieg tuigen, welke dien dag van en naar Schiphol hadden gevlogen, veilig op den grond ston den. Tot tweemaal toe staat in het artikel, om trent de geheimzinnige vliegmachine, dat van Schiphol bericht werd ontvangen, dat nog een vliegtuig vermist werd Een dergelijke mededeeling is door de K.L, ie Schiphol niet gedaan De eenige juiste me dedeeling, die door de K. L, M. te Schiphol is gedaan aande H. H, Red dingsmaatschappij en de politie van Zand voort was het bericht van den heer Spit, chef Van den teebnischen dienst, die in het hotel te Schiphol woont, dat geen enkel verkeers vliegtuig zoek was, doch dat men voor alle zekerheid de lichten zou ontsteken, teneinde 'n eventueele landing van 'n onbekend vlieg- tui^mogelijk te maken. De twee berichten omtrent de „vermissing" van een vliegtuig moeten dan ook op een misverstand of overdrijving berusten. De ge sprekken, waaruit deze berichten vermoede lijk stammen, zijn niet met Schiphol, doch met een ambtenaar der expeditie-afdeeling ,van het passage-bureau op het Leidsche Plein gevoerd. Omtrent het geheimzinnig geval en de mededeelingen van den commandant van Schiphol, hebben wij nog eens geïnformeerd bij de politie te Zandvoort, die ons ten antwoordt gaf, van het geheele geval nu yrijwel niets meer te begrijpen. De commissaris van politie is dan ook van plan vandaag persoonlijk naar Schip- bol te gaan en daar met den chef van den vliegdienst te spreken om te hooren hoe het geval in elkaar zit en openlijk maatre gelen te treffen, dat zoo iets in het ver volg niet meer gebeurt, En de burgemeester, èn de commissaris van politie èn' een inspecteur der Zand- voortsche Reddingsbrigade hebben het antwoord op hun telefonische vraag gekre gen, dat een vliegtuig vermist werd. Een inspecteur kreeg bovendien bij dit ant woord nog het verzoek de vuren op het strand te ontsteken en dit niet langer dan één uur, omdat het vliegtuig, dat vermist zou zijn, slechts voor één uur benzine had en dus, indien de vliegmachine niet bin nen een uur geland was, ergens anders ge daald zou zijn. Uil bovenstaande mededeelingen blijkt toch ons inziens wel de wenschelijkheid dat voor het publiek bekend moet zijn, tot wien men zich moet wenden, indien men inlichtingen aangaande het vliegveld Schip hol wenscht te doen en is het wel wen- schelijk tevens, dat niet meer kan voor komen, dat men in de meening met Schip hol te spreken, maar in werkelijkheid met «en expeditiekantoor der K, L. M. verbon den een antwoord kan ontvangen op zulk een gewichtige vraag als werd gesteld omtrent de vermissing van een vliegtuig. Dan dient de vrager in dat geval naar den commandant van het vliegveld verwezen te worden en gaat het niet aan, dat op een andere gewichtige vraag een bevesti gend of ontkennend antwoord door onbe voegden wordt gegeven. Slechts vanuit het vliegveld zelf kunnen 'dergelijke informaties juist en afdoende behandeld worden. Nogmaals vroegen wij de Zandvoortschc politie om inlichtingen. j Wij willen hier de volgende chronologische uiteenzetting van het gebeurde op Vrijdag avond geven aan de hand van de officieeële aanteekeningen der gesprekken, zooals deze ten postkantore te Zandvoort werden opgemaakt en welke door den commissaris yan politie aldaar ons werden verstrekt. Oogenblikkelijk na de mededeeling, dat een vliegmachine zich boven Zandvoort be vond en pogingen zou aanwenden om te landen, telefoneerde de commissaris van politie te 6.10 naar Soeste-be-rf, te 6.25 naar het vliegveld de Mok te Helder en te 6.32 naar No, 4'2302 Amsterdam, zijnde de K.L.M, Te Helder en te Soestcrberg werd geen vliegtuig vermist. Bleef dus over Schiphol, i Toen de commissaris van politie ie Zand voort dan ook no. 42302 te Amsterdam aan de telefoon kreeg en hij vroeg met wie hij spiek, was het antwoord: Met Schiohol. Op zijn vraag of een vliegtuig vermist werd was het antwoord: Wij missen nog één vlieg tuig. Verzocht werd aan het strand vuren te entsteken en vuurpijlen af te schieten, om de aandacht te trekken. De commissaris antwoordde, dat al het mogelijke gedaan zou worden,. Toen echter na lang wachten geen vlieg tuig tandde, belde de inspecteur van politie Bolléc wederom no. 42302 Amsterdam op, dat geschiedde te 7.18. Ook toen werd medegedeeld, dat het vliegtuig nog vermist werd Tevens werd medegedeeld, dat het vliegtuig, hetwelk nog vermist werd, slechts één uur benzine had, zoodat spoed diende betracht te wor den. Ook de heer Jb, v. d. Werff, lid der Noord- en Zuid-Holandsche Reddingsmaat schappij telefoneerde naar Amsterdam, waar men hem verzocht groene pijlen af te laten schieten, als teeken dat het vlieg tuig kon landen. De heer v. d. Werff gaf ten antwoord, dat de reddingsbrigade geen groene pijlen had, doch dat men alles zou doen wat mo gelük was. Zoodoende hadden drie personen een officierle mededeeling dat op Schiphol nog een vliegtuig vermist werd. I Toen te kwart over 8 kwam de raede- dse'ing: Er is geen vliegtuig vermist. Alle vliegtuigen zijn binnen- Wel waren de l.ch- ten op Schiphol nog aan en werkte de vuurtoren. Toen de commissaris van politie nu vroeg met wien hij nu sprak, was 't antwoord Met den gerant van het hotel op Schiphol. De commissaris vroeg naar den le.der van het vliegveld. Die was er niet, was het antwoord. Dan zijn plaatsvervanger. Die was er ook niet. Er waren geen ver- antwocrde'ijke personen meer, als alleen de gerant van het hotel en dat, terwijl blijkbaar nog een vlieg'.uig verwacht werd, omdat de lichten nog bleven schijnen en de vuurtoren werkte. Daarna sprak de burgemeester van Zand- voot eveneens met den gerant van het Schiphoi-hotel van wien hii helzeifde ant woord ontving. Het geval berustte blijk baar op een vergiss ng. De commissaris van politie deelde ons ten slotte mede, te honen dit vrijwel ver warde geval te zullen kunnen ophelderen, waartoe hij z.ch zelf naar Schiphol zou be geven. Op een Vrijdag j.l. gehouden vergadering van den Algerr.eenen Nederlandschen Stu- cadoorsbcnd werd o.m. een geschil bespre ken hetwelk een aantal leden van dezen bond hebben cp het bouwwerk te Heemstede aan de Dr. Kuyperlaan. Op dit werk v/ordt thans, inplaats van gest ïcadocrd, behangen, terwijl het nood zakelijke stucadoorswerk door een metse laar wenende te Heemstede wordt verricht. De ontevredenheid der stucadoors moet hier in liggen dat zij nog 4 dagen loon te vor deren hebben en nu zien dat een buiten het bedrijf staand persoon het werk klaar maakt. Met algetneene stemmen werd een motie aangenomen, waarbij de werken allen be smet verklaard zullen worden als boven bedoelde metselaar er werkzaam is. De pont over het Zuider Buiten Spaarne ondervond Zaterdag al reeds veel last van de drijvende ijsschctsen, waardoor niet alleen de overvaart lang duurde, maar ook de aan komst aan de wal vrijwel onmogelijk was, door de op die plaatsen opgehoopte ijs schotsen. Zondagmiddag heeft de pont in het geheel niet gevaren. Onder voorzitterschap van den heer W. van Liemt, vergaderde de afdeeling klein-bedrijf van de Kamer van Koophandel. Bij deze vergadering was tegenwoordig de algemeene voorzitter de heer E. H. Krelage. Behandeld werd het tweede ontwerp Weeldebelasting, dat in zoo verre van het eerste verschilt dat bij het eerste het artikel belast wordt bij den verkoop aan den con sument, terwijl bij het andere de belasting wordt geheven bij de bron, dus direct na de fabricage. De besprekingen waren zeer geanimeerd. Viool-leerlingen van Joh. Steenman. Dinsdagavond a.s. zal in de bovenzaal van het gemeentelijk concertgebouw een openb. voordrachtoefening worden gehouden door viool-leerlingen van Joh. Steenman. Het programma bevat o.a. Russ. piano trio van Glinka2e vioolconcert van Max Bruch, voor te dragen door mejuffrouw Ilse le Roy. Verder sextet van Brahms, waarin mevrouw S. RozelaarFranken de le viool partij zal vervullen. Naar men ons mededeelt, heeft de faincy- fair ten bate van de slachtoffers bij den watersnood, gisteren in café Brinkmann ge houden, een batig saldo opgebracht van ongeveer 4C0. De collecte, gehouden tijdens het concert in de Julianakerk, heelt 179.5514 opge bracht. De Vereeniging Kindervoeding reikte in de afgeloopen week aan warm voedsel uit: Maandag 198; Dinsdag 182; Woensdag 185; Donderdag 184; Vrijdag 190 en Zaterdag 180 porties. De toestand van den 19-jarigen arbeider P. Klootwijk, die op een boerderij aan den IJweg in Haarlemmermeer, in een in wer king zijnde dorschmachine viel, waarbij zijn linkerbeen nagenoeg werd verbrijzeld, is goed. Ook het knaapje Zwart, dat op de Kamper vest onder de tram terecht kwam, waarbij een voet werd afgereden, maakt het zeer goed. De toestand van het gemeenteraadslid, de heer L. Peper, die Vrijdagnacht in de Zuid- Polderstraat nabij de Vaartstraat tengevolge van de gladheid met zijn rijwiel kwam te vallen, is goed. Een naamplaatje aan je deur. dat met min of meer duidelijke letters, soms met arti stieke emblemen je naam en je beroep ver meldt, heeft vrijwel nooit iets over zich dat op mysterieuze eigenschap gelijkt. Maar geheimzinnig wordt het, wanneer je iets overkomt, zooals het dezer dagen een Ht.arlems.ch ingezetene, wonend aan den Kleverpsrkweg, gebeurde. Thuiskomend van zijn wandeling kwam H' tot de ve-zazingwekkende ontdekking, dat 't naamplaatje, dat reeds zooveel tijden lang zijn deur gesierd had, verdwenen was en had plaats genomen op de voordeur van het huis z'i s butirmans. Een nieuwerwetsche kwajongensstreek zal hieraan misschien niet heeiemaal vreemd zijn geweest. Of de verblufte eigenaar van het naam plaatje in de begrijpelijke consternatie, door liet geval gewekt, ook zijns buurmans huis binnenliep, meenend in zijn eigen woning te zijn, vermeldt de geschiedenis niet. De heeren H. G. J. Uilkens en J. Steen- borg, oud-gezagvoerders ter koopvaardij te Haarlem; C. A. G. van der Boom, inspec teur scheepvaart, Aerdenhout, en D. Hu- bert, oud-gezagvoerder ter koopvaardij, te Heemstede, zijn door Z.E. den Min ster van Waters'aat benoemd tot plaatsvervangen de leden in de examencommissie voor het examen stuurman bij de koopvaardij en de sleepvaart. De heer Hubert is tevens plaatsvervan gend voorz.tter. Men schrijft ons Het belooft een prettige, succesvolle avond te worden voor ense R.K. Jong-Studentenvereeniging 1 En dit kan ons niet verwonderen. De R.K. Leicsch: studenten immers komen met een onovertroffen cabaret-program en voor een ieder is aan den naam „Leidsche Studentenclub A.G.A.B." de herinnering aan een gezelligen avond van werkelijk genotvol uitgaan verbonden. Zij hebben Haarlem's publiek, door het geen zij op gebied van tooneel- en cabaret kunst brachten, verv. end en doordat zij iets wisten te presteeren, dat met beroeps- werk kon worcen gelijkgesteld, is het succes, dat ijverige kaar ten-ver koopsters hadden, gemakkelijk te verklaren. Uitverkocht is de Schouwburg aan den Jansweg evenwel nog niet en daarom wordt een ieder, die zich nog niet van toegangs bewijzen heeft voorzien, aangeraden deze heden avond aan de zaal te koopen. Over het programma, waarvan wij ver leden week eenige nummers bekend maak ten, kunnen wij kort zijn. 't Is keurig en in een woord af 1't Lijkt ons echter wel vermeldenswaard de namen der medewer kenden aan de Hongaars, he dans-scêne „Magyar Jelenet" ook hier te noemen. Het zijn de dames Emilia Galgóczy en Médike Bijcs-Inger en de heerHenrik Napraforgó. De muzikale begeleiding is in Irnden van den jeugdigen pianist Willy Paulik, leerling van het R.K. Lyceum te Overveen. Moge deze avond in alle opzichten een succes worden voor het St. Bavo-Gilde. Zij hesft het door ernstig werken meer dan verdiend. De R.-K. Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose „Herwonnen Levenskracht", gaf gisterenavond een propaganda-feest- avond in gebouw „St. Bavo". De heer Molenkamp, voorzitter van „H, L." open de den feestavond en heette allen wel kom, Het doel van dezen avond was kas- versterking van het kleedingfonds en pro paganda voor de 5 cents-actie. Alle me dewerkers werken belangloos mede en spr. bracht hun hiervoor hartelijk dank. Wat de verloting betreft, deelde spr. me de, dat de hoofdprijs bestond uit het schilderen van een portret, hetgeen gratis was aangeboden door den heer A. J, Wes- selingt Dan trad de heer Theo Vc-rsteijnen als conférencier op, waarna de bekende hu moristisch Amateurs Jazz-band Funny- Fellows, een pittige» marsch inzette. De heer J, Salman betrad hierna het po dium tot het uitspreken van zijn propaganda rede over de vijf cents-actie. Sinds mijn op treden in het vorig jaar, aldus spr., hebben we veel succes mogen boeken. De zelatri- ces hebben 10,000 zegels van 5 cent aan den man weten te brengen, Dit is een groot succes. Door onze actie hebben we iets kunnen doen voor de werkloozen en zonder de crisis hadden we meer kunnen doen. Ook vóór ouden van dagen en zieken werd veel gedaan. Iedere arbeider moet aan de 5 cehts-actie deelnemen. Op de eerste plaats doet spr. een beroep op hen, die wat kunnen missen. Er is al veel door de Roomsche arbeiders gedaan. Reeds 1400 menschen zijn door ,,H. L." uitgezonden en kosteloos door H. L. verpleegd. Een paar honderd kinde ren, mannen en vrouwen wachten op uit zending doch dikwijls is het te laat. 12000 Arbeiders hebben daadwerkelijk deelgenomen aan de 5 cents-actie. Een klei ne 90.000 blijven blijkbaar overschillig ten achter. Men weet toch, welk een verschrik kelijke ziekte de T. B. C. is! In den groo- ten wereldoorlog zijn er zooveel jonge men schen gesneuveld, doch de „witte pest" maakte meer slachtoffers. Met een aantal voorbeelden staafde spr. zijn beweringen. Dit alles is een reden te meer om de handen ineen te slaan en te helpen. We gaan vooruit, aldus spr., opdat meerdere zieken uitgezonden kunnen wor den. Een langdurig applaus volgde op deze rede. De heer Th. Molenkamp, zong op keurige wijze het lied van „Herwonnen Levens kracht," begeleid door den heer J. A. Vcr- steijnen. De „Funny Fellows" gaven „The original Americano," Kentucky Jazz-bandetta. Echte Jazz-muziek als het is, veroverde het or kest al spoedig de harten der toehoorders, die zich na ieder optreden niet onbetuigd lieten. De heer Th. Versteynen vertelde eenige vroolijke ar.ecdoten, waarna men „After the storm" uitvoerde; een muzikale onweer-illustratie, waarin lieflijke zachte muziek en donder en hliksem elkaar af wisselden. „Tante Nceltje's critiek op de bioscoop, door den heer Veroteijnen voorgedragen, vond veel bijval. De dames A, en M, du Fian traden hier na op met „De twee kellnerinnen." Een aardige creatie. De dames beschikten over een mooie stem en het was niet te verwonderen dat ze een toegiftje moesten geven. De heer Tonny de Vogel leider van het Jazz-bar.d-orkest, bracht een fraaie viool solo ten gehoore. Hij speelde met een fijnheid en zuiver heid van toon, welke aangenaam aandeed. Iet was geen wonder dat op verzoek het zelfde nummer na de pauze nog eens ge geven werd. 4 Tijdens de pauze werd een verloting ge houden om vele mooie prijzen. Na de pauze werd opgevoerd „Watt en half Watt," origincele Amerikaanscne film opname. vervaardigd door Theo Versteijnen. Dit stukje was, hoe goed ook bedoeld, toch niet het best geslaagde deel van den avond, al werd er wel om gelachen. Na nog enkele voordrachten, sprak de voorzitter een dankwoord en sloot den "eestavond. Een 30-tal nieuwe leden had zich tijdens .'.en avond opgegeven. We zouden er aan te kort doen, als we het ijverige bestuur van „Herwonnen Le- vensk-acht" niet hulde brachten voor den keurig in elkaar gezetten avond en de moei te welke het zich getroost heeft. Geboren; 21 Jan. d. van A. BoschHof man. d van E. M. Kors—Turkenburg. 22 Jan. 2 d. van M. E. A. Bultman—Stefe- ner. z. en d. van A, C. KimmanRoozen. d. van W. A. VenekimpAkkerman. z. van G. M. ZijlstraSchaap. 23 Jan. z. van A. M NieuwpoortBijster, z. van J. KosterPost. d. van B. SchaatsZwaaf. 24 Jan. z. van A. P. SminiaKoster. z, van H. M. SalléOp den Kelder. z. van B. Sarletv. d. Putten, d. van C. J. Wempcde Graaf. 25 Jan. d. van C. G. W, Stetv. Duffelen. z. van E. G. KorfageTer Veer. Overleden: J. C. Kolderman, 82 j„ Jans- straat- De 7-jarige J. v, d. L,, wonende Zijlstraat 39. viel Zaterdagmiddag omstreeks half 2 in het water van de Delft, Een voorbijganger, die den jongen in het water zag vallen, snelde naar de Kinderhuis- brug, nam de reddingshaak en met behulp daarvan gelukte het hem den jongen weer op het droge te brengen. Door een agent van politie werd hij huiswaarts gebracht. EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAP PEN TE CHAMONIX- De Hollander Lex Haag, Zesde. Gisteren zijn te Chtmonix de Europeesche kampiocnsch-.ppen op de schaats verreden. De correspondent van de Crt. seint daar over aan zijn blad. Wat men reeds vóór de wedstrijden ver moedde en zeer zeker na c'ie van gisteren ver wachtte, is thans een feit geworden. Skutnabb heeft, door de 1500 M. te win nen en zich tweede te plaatsen op de 10.000 M beslag gelegd op den Europeeschen kam pioenstitel. De kampioen van 1925, Polacek moest zich in het totarl klassement met de tweede plaats tevreden stellen hij won echter de 10.000 M. van Skutnabb. Met Skutnabb op de eeiste en Pietila op de 3de plaats heeft Finland zich al bijzonder onderscheiden. Men dient echter niet te vergeten, dat de zwaarste concurrenten, de Noren, niet aanwezig waren. Lex Haag kreeg in het totaal-klassement nummer 6, vóór de Belgen en Franschen. Hij had vermoedelijk een betere plaatsing gekre gen, indien hij zich langer had kunnen voor bereiden. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt1500 M.1. Slutnabb (Finland), 2 min 26. 8 sec.Pietila (Finland), 2 min. 31, 8 sec, 3. Polacek (Oostenrijk,) 2 min. 33,2 sec.4. Roumba (Letland,) 2 min. 35 sec,5. Jung- blut (Oostenrijk,) 2 rr.in. 39,2 sec.6. Hassler (Frankrijk), 2 min. 41.8 sec. 7. Lex Haag (Holland), 2 min. 48, 4 sec.8. Bureau (Eel- gié',) 2 min 52, 4 sec.9. Hazebrouck (Bel gië), 2 min. 56.8 sec.10. Jegout (Frankrijk) 3 min.11. Mylbeck (Sechaslovakije) 3 min. 16 sec. Dix (Engeland) mocht niet deelne men, daar de dokteren het hem verboden had den. 10.000 M. 1. Polacek, 18 min. 48,6 sec.; 2. Skutnabb, 18 min. 50,8 sec.3. Jungblut, 19 min, 8,6 sec.4. Pietilla, 19 min. 24,8 sec.; Lex Haag werd zesde in 21 min. 48.2 sec. Het totaal -klassement luidt1. Skutnabb (Finland) kampioen van Europa 1926 2. Polacek (Postenrijk)3. Pietila (Finland) 4. Jungblut (Oostenrijk)5. Roumba (Let land) 6. Lex Kaag (Holland) 7. Bureau (België); 8. Hazebrouck (Eelgië)9. Je gout (Frankrijk). De overige deelnemers kwa men niet in aanmerking. L LEEUWARDEN Pluimveevergadering „De Eendracht.' Deze Vereeniging hield Vrijdagavond eene vergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw. De heer L. Nunnink, voorzitter sprak een woord van welkom tot de talrijk opgekomen leden. Notulen werden voorgelezen en goed gekeurd. Vervolgens werden wederom 2 nieuwe leden geïnstalleerd. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het ledental weer iets is vooruitgegaan en thans 57 leden bedraagt. Over de gehou den tentoonstelling was het verslag zeer te vreden. Uit het financieel verslag der tentoonstel ling bleek, dat de inkomsten bedroegen 1157.94 en de uitgaven 1032.31, alzoo een batig saldo van 125.63. Een bijzonder woord van dank bracht de voorzitter voor dit mooi overzicht en voor het groote werk tot slagen der tentoonstelling, welk dankwoord met applaus der leden werd bekrachtigd. Dank werd ook gebracht voor de belang- looze medewerking van den heer Lohman voor zijn keurige collectie Augouketten. Spr. hoopt, dit op de vclgende tentoonstelling daarvan een keuring zou kunnen plaats heb ben. De aftredende voorzitter, de heer L. Nunnink, en de aftredende bestuursleden, de heeren R. Danbelaar, A. v. Iperen, A. de Wilde en C.W. Ides werden herkozen. Allen nemen hun herbenoeming aan. De voorzitter dankte de leden voor het ver trouwen, hun geschenken, en is ervan over tuigd, dat ellen zullen arbeiden tot meerderen bloei der Vereeniging. Eesloten werd dit jaar een tentoonstelling te houden op 18 en 19 December, waarvoor reeds een beker als prijs beschikbaar werd gesteld. Badhuis. Heemstede. In liet badhuis aan de Postlaan, werden in de weck van 18 tot en met 23 Januari genomen 297 douche- baden en 25 kuipbaden. Aan 16 kinderen werd een gratis schooibad verstrekt. Gelegenheid voor kostelooze schoolba len bestaat op Woensdagmiddag. Diefstal zilveren sieraden. Door de politie werd aangehouden P. J. R. wonende te Amsterdam, die uit een slaapkamer van het perceel Crayenesterlaan, bewoond door mevrouw v. H., eenige zilveren sieraden had gestolen. Hij zal ter beschikking worden gesteld aan den Officier van Justitie te Haarlem. Brand. Zondagavond omstreeks 9 uur werd medegedeeld, dat er brand was uit gebroken in perceel Berkenlaan No. 8 ten huize van den heer P. E. S. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch behoefde geen dienst te doen, daar een bed, dat vermoede lijk door het spelen met lucifers van e:n i id in brand was geraakt, spoedig naar buiten werd geworpen, waardoor het gevaar was geweken. De burgemeester, alsmede de politie, waren direct aanwezig. EERSTE KO KS LATERE KOERS BERLIJN 59 35 59 24 PARIJS 9.40 9.29 BRUSSEL 11.40 11 33 WËENltH t 36.— 35 10 LONDEN t 12.111/2 12.11®/8 STOCKHOLM 66 70 66.70 KOPENHAGEN 61 80 61.70 OSLO •(•■•in 50 80 50 75 BAZEL t 48 15 48.07 4EW-YORK 2.491/a 2 491/4 ROME t i i 10 15 10.08 5% Nederland 1919 6% Nederland 1923 4'A Nederl. 1917 7% N.-I. 1921 A.. 6% N.-I. 1923 D.. Holl. Lloyd Oude Vaart dito Gem. Eigend. Mij „Nederland'', Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd Paketvant Oude Boot Holl. Stoomboot H. V. A Java Cultuur Jurgens gew Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij. Reso dito Phoenix Geconsolideerde Kon. Olie U. S. Sfeel Marine comm Vorstenlanden Actions id Comp. Merc. Arg. Poerworedjo Oude Deli Senembah Deli Batavia A'dam Rubber Serbadjadi Silau Wai Sumatra Dordtsche Petr. Southern Rails Union Anaconda Wabash Comm. Maxwel '0l3/36 lOl'/u 103i/8 1031/g 981B/16 98"/16 102 102 !033/4 1033/4 451/2 60»/, 453/4 171 171 1631/jj 1631/4 l46i/4 146 1S2 3/4 192 80 80 65 6153/4 617 326 330 147 146 191 1881/2 1581/4 159 I49s/g 1501/, '503/g 1501/2 100 204 205 405 4041/2 '331/4 134 io®/4 11 159i/2 160 147.50 7 7 «681/4 408 408 493 494 422 418 347i/2 3371/2 370 361 203 196 3361/j, 384 1183 h 115 1463/4 1461/, 943/jc 481/, 49 63/4 V 25 JANUARI. DEN HAAG, 25 Jan. Naar in parle mentaire kringen verluidt, zal het door Mr. Limburg te vormen kabinet beslist naar links zijn georiënteerd, al sluit het extra-parlementair karakter daarvan uit den aard «geenszins uit, dat persoonlijkhe den, tot de rechterzijde behoorende, daar in zitting nemen. Waarschijnlijk zal ook de formateur zelf zich met een portefeuille in het kabinet belasten. HANSWEERT, 25 Jan. Zaterdagnamid dag is het Belgische sleepschip „Regularitéx il" schipper van Brussel, geladen met cokes uit Duitschland met bestemming naar Gent, voor Hoedekenskerke lek geslagen en naar Hansweert gesleept, waar het in de buiten haven gezonken is. Het schip zit met laag water geheel ouder; alleen de mast is nog zichtbaar. AMSTERDAM, 25 Jan. In tegenstelling met gepubliceerde berichten, waarin de sa menstelling van het Zwaluwen-elftal, dat op Mardi-Gras te Brusel tegen den Rooden Duivel uitkomt, werd bekend gemaakt, ver nemen wij van officieele zijde dat van een samenstelling van dit Zwaluwen-elftal nog geen sprake is geweest. Eerst Zaterdag a.s. zal de Ned. Elttal-com- missie in overleg met het bestuur der Zwa luwen tot dit doel bijeenkomen. EINDHOVEN, 25 Jan. In den nacht van /rijdag op Zaterdag is ingebroken in 't kan toor van den graanhandelaar v. d. Putten, alhier. De dieven hebben zich toegang ver schaft door middel van een valschen sleu tel. Ze hebben de brandkast aan de achter zijde opengebroken en een bedrag daaruit ,-an ongeveer 25.000 gestolen. Te Woensel heeft in den nacht van Za terdag op Zondag een soortgelijke inbraak ulaats gehad, waarbij do dieven uit de opengesneden brandkast 300 meenamen. Deze inbraak had plaats in de bakkerij .Volksbelang" waarin de dieven door bet uitsnijden van een ruit binnenkwamen, BELGRADO, 25 Jan. De Pers-afdeeling van het ministerie van buitenl. zaken spreekt categorisch het bericht tegen van da Reichs- oost over een bijeenkomst te Belgrado van 'e militaire Liga en de agrarische commu nisten om koning Boris af te zetten. In /oego-Slavië bestaat geen militaire Liga. LONDEN, 25 Jan. De correspondent van ..Dailv-Mail" te Peking eeint. dat de toestand *4Cste STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 25 Januari 5e Klasse 5e Lijst. Hoose prijzen: 19268 1500. 2077 5682 8482 18958 19658 ƒ1000. 4026 16S25 17668 400. 3923 5474 200. 1098 1349 6236 7733 8230 8782 16381 18976 19600 100. Prijzen van 70: 34 154 299 319 320 378 498 560 682 699 809 939 1122 1230 1256 1265 1305 1367 1525 1568 1589 1601 1967 2004 2240 2273 2315 2364 2470 2533 2989 3121 3138 3355 3399 3534 3543 3730 3977 4039 4246 4353 4559 4592 4597 4831 5006 5062 5138 5244 5311 5505 5524 5544 5626 5636 5637 5639 5696 5747 6022 6075 6120 6155 6176 6293 6533 6574 6781 6795 6935 7008 7224 7240 7243 7357 7390 7418 7893 8080 8179 8331 8386 8570 8717 8947 8963 8984 9028 9069 9228 9377 9591 9624 9681 9703 9911 9993 10100 10258 10274 10324 10464 10497 10602 10682 10708 10916 11145 11150 11345 11540 11847 12166 12209 12403 12444 12459 12473 12516 12577 13106 13116 13200 13219 13250 13504 13561 13753 13928 14078 14435 14588 14766 14790 14951 14860 14908 14948 15062 15241 15245 15329 15396 15558 15554 15770 15S3S 15571 16042 16161 16225 1629S 16356 16454 16475 16530 16601 16658 16678 16680 167'4 16849 16898 16936 17003 17085 17092 17304 17323 17337 17412 17564 17590 17661 17735 17810 18018 18105 18250 18325 18400 18535 18556 18612 18633 18672 18876 18939 18952 18968 18978 19131 19244 19308 19352 19374 19399 19654 19710 19711 19731 19755 19892 20046 '0103 20105 20137 20245 20255 20259 20802 14 183 431 658 846 1015 1285 1523 1789 2054 2345 2550 2798 3153 3535 3707 3938 4152 4501 4677 4953 5241 5331 54.39 5585 5763 5878 6032 6178 6484 6799 7057 7220 7488 7638 7994 8158 8318 8452 8608 8724 8924 9024 9135 9513 9871 27 201 472 747 867 1024 128S 1635 1830 2072 2427 2603 2800 3180 3549 3733 3974 4195 4513 4742 4959 5250 5341 5458 5615 5795 5889 6040 6241 6516 6820 7058 7231 7519 7767 8017 8163 8329 8489 8635 S78.3 8956 PC47 9149 9579 9374 38 275 486 757 885 1027 1301 1707 1839 2149 2432 2634 2909 3281 3553 3807 4086 4227 4561 4759 4961 5257 5378 5461 5618 5796 METEN: 97 279 497 790 911 1092 1342 1745 1890 2152 2455 2551 2913 3300 3572 3831 4101 4255 4570 4785 4967 5269 5334 5471 5640 5800 5894 5952 6043 6047 6270 6296 6541 5543 6881 0978 7073 7086 7322 7356 7541 7546 7794 7819 8047 8073 819S 8216 8344 8346 S5C0 8509 8642 8659 8784 8829 8977 8993 9053 9092 923S 9245 9626 9639 9387 9900 140 326 504 799 915 1191 1447 1754 1940 2162 2539 269S 3(107 3339 3616 3850 4116 4269 4575 4838 5106 5282 5410 5494 5699 5832 5982 6128 6316 6694 6941 7134 7389 7586 7912 8100 8248 5397 8513 8580 8835 8995 9093 9362 9658 9913 152 331 540 827 920 1201 1473 1763 2001 2167 2547 2720 3045 3442 3686 3890 4129 4286 4602 4899 5156 5294 5417 5510 5732 5837 5988 6133 6327 6725 7012 7191 7422 7635 7935 8117 8249 8424 8535 8683 8886 9000 9103 9501 9752 9922 10017 10062 10076 10105 10111 10161 10241 10262 10279 10314 10365 10379 10471 10517 10537 10564 10575 10588 10688 10690 10717 10779 10823 10824 10828 10848 10904 10948 11002 11015 11118 11197 11201 11219 11242 11286 11320 11328 11369 11413 11416 11470 11564 11591 11673 11682 11693 11698 11753 11759 11793 11820 11846 11850 11914 11957 11986 12083 12095 12127 12173 12186 12211 12226 12229 12283 12385 12397 12448 12579 12536 12591 12681 12710 12716 12742 12756 12804 12937 12994 13010 13034 13038 13062 13138 13140 13153 13196 13261 13278 13297 13307 13325 13345 13363 13463 13519 13520 13568 13569 13E8S 13604 13654 13699 13718 13776 13811 13815 13895 13984 13986 14003 14062 14072 14205 14241 14242 14319 14347 14355 14467 14469 14481 14495 14577 14602 14633 14704 14793 14794 14834 14898 14938 14954 14957 15084 15102 15156 15262 15292 15397 15400 15404 '.5407 155S2 15607 15608 15609 15616 15629 15645 15667 15668 15796 15815 15S46 15S82 15894 15904 15915 16022 16029 16092 16165 16205 16235 16253 16256 16303 16311 16314 16346 16421 164S3 16500 16501 16527 16560 16576 16625 16646 16664 I66S9 16694 16699 16727 16779 16782 16833 16840 16852 16878 16S92 16917 16963 16974 16992 17047 17059 17070 17136 17161 17186 17229 17265 17305 17353 17357 17372 17402 17480 17484 17568 17603 17605 17639 17658 17710 17716 17765 17863 17904 17938 17955 1S009 18063 1S070 1S139 18184 18185 18197 18215 18242 1S270 18320 18350 183S8 18445 18489 18492 ,18597 18636 18640 18642 18653 1S663 18737 1877S 18806 18877 18917 19015 19091 19119 19134 19167 19184 19187 19209 19257 19260 19263 19266 19281 10301 19314 19331 19358 19372 19477 19496 19521 19530 19552 19597 19604 19618 19638 19701 19795 19877 19922 19987 19989 20027 20030 20039 20074 20203 20209 20225 20232 20735 20237 20406 20486 20487 20550 20576 20605 20746 20760 20834 20871 20874 20917 5e Klasse 4e Lijst: 18745 met ƒ70 m. niet. 17435" 491 1005 1518 202S 2956 3542 4498 5095 5607 6017 6547 7131 7784 8648 9213 981" 10363 1112? 12191 12561 13480 14472 1493? 15470 16057 16759 17281 17669 18348 18827 19153 19663 21070 2046^ 169 384 628 833 1006 1203 1489 1771 2014 2329 2550 2735 3140 3535 3705 3893 4142 4112 4630 4934 5229 53-31 5426 5521 5740 5877 6012 6179 6404 67 90 7C31 7215 7145 7636 7951 8130 8299 8433 8547 8699 8902 9023 9115 9503 9773 9973 10202 1041J 10621 10826 11)00 1131? 11531 11714 12144 12372 12659 12860 13123 13280 1346? 13632 1385' 14196 14459 14620 1489? 1517? 1564- 15868 16056 16301 16488 16632 16778 16890 17055 17261 1742^ 1764? 17931 1S!73 1*284 1S502 18701 1906? 1919? 1928' 19482 1961? 1993' 200JI 20273 2067? 2093? z. nid ten gevolge van het corillict tusschen Tsjan'i' tso-lin en de Sovjet-regeering over den Oos terspoorweg naar aanleiding van de adde- statie van Iwanoff zeer ernstig is'. Een oor log tusschen Tsjong-tso-lin en Rusland t# Noord-Mantsjoerije zal vermoedelijk ook Japan in oorlog brengen, welk land verplicht is èn onderdanen èn uitgebreide belangen tc beschermen. 7000 man Sovjettroepen zoude*1 dicht bij de Chineesche grens ziV\ geconsisf' neerd. Intusschen hebben de Chineezen nl'c leden van de Russische Vakvereeniging ta Charbin gearresteerd, van Londen, is Zondagmorgen te 7.35 blH' ven stilstaan, vermoedelijk tengevolge vaö de sneeuw en den mist. OTTAIVA, 25 Jan. De Britsch-Amerika»1 sche commissie heeft 20.000 p.$t. toegeke" aan de Kajoega-Indianen van Ontario, ül? dezen eisch hadden ingesteld tegen den staj' New-York De eisch dateert nog uit 6 Amerikaansche revolutie, toen een Amcrj" kaansch generaal het gebied der Kajoega in den staat New-York verwoestte. LONDEN 25 Jan. Naar schatting werd ongeveer 100.000 ton aarde weggevoerd do« een aardverschuiving op 't eilandWight.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2