VAN Buitengewone Vergadering D. H. V. B. Zwemfeest der H. Z. P. C. „De Waterratten" ten voordeel e der slachtoffers van den watersnood. Tweede Blad Maandag 25 Januari 1926 Op deze foto uit de plaatselijke ontmoeting maken Meenhorst en Bieshaar het elkaar lastig. Een aardig moment uit den wedstrijd Haarlem—E.D.O., welke door het wegblijven van scheidsrechter Boekman, vriendschappelijk werd ge speeld ten bate van den watersnood. Het roodbroekendoel wordt ernstig bedreigd. HOCKEY. Holland slaat België met 2—1! Met het Nederlandsche elftal naar Antwerpen Internationaal Hockey. De kranige Hollandsche Hockey-ploeg, welke de Belgen in eigen home een 2-1 nederlaag toebracht. De spelers: achterste rij, van l.n.r. v. Beugen Bik, Hardebeek (keeper) en Pont. Middelste drie: Duson, v. d. Wal, Bak en Gaaynians. Knielend: Ras, Kop, Jhr. Andre v. d. Poll, v. d. Veen en Vis ser 't Hooft. 'yers speelt. Zijn voorzet is te scherp, de bal raakt out. Dan weer gaan de Hollanders ten aanval. Het schot van Visser 't Hooft wordt opgevangen, doch v. d. Veen kan de bal be machtigen. Zijn scherp schot in den hoek wordt door Delelienne juist beoordeeld en goed weggewerkt. Even later een straf- corner op het Belgische doel. Kop schiet hard in, doch juist in het zijnet. De Belgen beginnen thans te bemerken, dat de Hol landers niet zoo'n gemakkelijke partij zijn, als verwacht werd. Zij oefenen gedurende eenigentijd pressie uit op het Hollandsche doel. De beide backs zijn niet in hun besten vorm, doch de half-hme helpt waar te helpen valt, terwijl in laatste instantie keeper Har- debeck niet te passeeren valt. Een serie cor ners op het Hollandsche doel leveren geen van alle resultaat op. Dan komt Holland weer terug. De Belgische backs, vooral v. d. Bemden, onderbreken schier elke attaque. Op het onverwachts schiet v. d. Poll in en de bal ligt achter de totaal verraste keeper, zoo dat Holland 5 minuten voor rust dc voorsprong ver groot. Direct weer een enthousiaste Hollandsche aanval. Delelienne heeft zijn doel verlaten en v. d. Veen heeft slechts in te schieten, dochhij slaat over den bal heen. Eenige oogenblikken later is het rust. Met de rust leidt Holland met 20. Ca. 3 uur begint de tweede helft. De eerste aanval is voor Holland. Een schot van Kop kan ten koste van een corner, welke geen succes levert, gestopt worden. De Belgen be ginnen nu sterker te worden en bedreigen gevaarlijk het Hollandsche doel. Maar dap per wordt er verdedigd, v. d. Poll heeft zich eenigszins in de achterhoede teruggetrokken. In het beruchte gebied begaat v. d. Wall Bake dan een fout. De strafcorner wordt door Pont corner geslagen, de corner wordt weg gewerkt. De Belgen hebben nu het beste van het spel in handen en vallen energiek aan. Hun half-lir.ie is van sublieme kwaliteit. Hardebeck heeft het hard te verantwoorden, doch heeft nu tevens gelegenheid zijn kee perstalenten ten volle te ontplooien. Vaak klinkt een daverend applaus van de tribunes voor zijn keurig werk Dan komt het eenige doelpunt der Belgen, v. Beugen Bik valt binnen den strafcirkel van den verkeerde kant aan. De Belgische scheidsrechter meent een strafbully te moeten toekennen voor epen doel. Gaymans en Goditiabois nemen de bul ly en even later ligt de bal in het net. Belgie verkleint den achter stand (21). Het gaat.al tegen het einde loopen. De Belgen zetten er alles op. de Hollandsche ver dediging zwoegt als een paard. Slechts en kele uitvallen der Hollanders zijn te notee- ren. Hardebeck redt steeds schitterend Een benauwd oogenblik voor het Hollandsche doel is een scrimage op een meter afstand doch plotseling schiet Gaymans den bal hard het veld in. De laatse momenten zijn gehed voor de Belgen, doch er is geen doorkomen voor hen aan. Als het einde gefloten wordt, heeft Holland, haar eerste internationale hoc keywedstrijd gewonnen Het enthousiasme onder de spelers en het Bondsbestuur is onstuimig 1 Men danst in de kleedkamers in het rond Wij hadden nog gelegenheid diverse heeren Bestuursleden hun opinie te vragen. Zij waren eenparig van oordeel, dat het Hollandsche elftal volledig aan de gestelde verwachtngen had beantwoord. Vooral Ras en v. d. Wall Bake speelden een uitstekenden wedstrijd. De ster der Hollanders was de doelman Har debeck. Aan hem is een groot deel der over winning te danken. De zrc'.?en hebben hun tegenpartij onderschat en daarvoor, vooral voor de rust, totaal overrompeld door het enthousiasme van ons elftal. Na de rust wa ren de Belgen werkelijk stukken beter. Ook met den secretaris der „Association Beige de Hockey", tevens vice-president der F.I.F.A., den heer Lieois, mochten wij een kort onderhoud hebben. Hoewel de Hollan ders een uitstekende techniek hebben, kle ven er nog fouten aan hun spel, b.v. het even terugspelen der bal met de verkeerde kant der stick. Het team, als zoodanig was van internationale kwaliteit. De Hollandsche scheidsrechter was hem echter een desillusie geweest, en naar zijn mecning verscheidene foutieve beslissingen gegeven. Na afloop van den wedstrijd vereenigde spe lers, officials en genoodigden aan een gezel lige thee, waarna de eerewijn werd aangebo den. In een alleraardigste speech van den heer De Lveleije, bood deze den door den „Antwerp Hockey Club" uitgeloofden beker aan captain v.d. Poll uit, de wensch uitende, dat nog vele ontmoetingen BelgiëHolland en Holland-België zouden volgen. Een viertal spelers vertrok 's avonds weer naar Holland. Bestuur en andere spelers bleven in Antwerpen voor de nafu-f Ook onze opinie past zich gel.iel aan bij die van het Bondsbestuur. De voorhoede hebben wij wel eèns beter gezien. Het zware .eld, wat een reusachtige handycap was, kan hiervan mede de oorzaak zijn. De wing Ras-Kcp leverde beter werk dan de wing Visser, 't Hoofd-v. d. Veen. Vooral de Musschespeier kon zijn gewone tempo met ontwikkelen. De halflinie was uitstekend. Duson, v. d. Wall Bake en Gaijmans kunnen met eere genoemd worden Het backstel viel ons echter tegen. Beiden, v. Beugen - li- en Pont, hebben wij beter gezien. Toch lever den ook zij goed werk, maar hun goede mo menten werden met minder goede afgewis- >ld. Over de nationale doelman Hardebeck mets dan lofHolland kan zich gelukkig prijzen met dezen keeper van internationale kwaliteit. Had een ander tusschen de 3 latten gestaan, zeker ware de uitslag minder gunstig geweest. Over het geheel genomen heeft Holland dus een uitstekende match gespeeld. Met vertrouwen kan de wedstrijdHolland-Duitsch- and op 28 Februari a.s. binnen de Stadion muren te Amsterdam tegemoet gezien wor den. De Directies der verschillende bioscopen in Haarlem hebben de toezegging verleend om eenigen tijd tijdens de pauzes op het prcjectiedoek melding te maken om vooral het belangrijke zwemfeest te bezoeken op 8 Febr. in Stoops badinrichting ten voor deele der watersnood-commissie. Tevens kunnen wij melden dat de Onder linge Dameszwemclub uit Rotterdam met vele bekende zwemsters aan dezen wedstrijd zal deelnemen. Het is ons een groot genoe gen dit te melden daar deze dames nog niet zijn uitgekomen. Het alom bekende strijkje „Jan Boon" ondei leiding van den heer M. Rodrignes Pereir; hebben hunne medewerking toegezegd. Haarlem, 24 Januari 1926. De Diocesaan Haarlemsche Voetbalbond, hield heden in het gebouw St. Bavo, een buitengewone algemeene vergadering ter behandeling van het reorganisatie-rapport der R. K. F. Vooraf was deze zaak in de districten van den bond voorbereid en toegelicht en om terwille van de bezuiniging niet alle clubs naar de vergaderingen te doen komen was bepaald, dat de afvaardiging zooveel mogelijk per district zou geschieden. Een aantal Federatieclubs had van het recht, om eigen afgevaardigden te kiezen, gebruik gemaakt. De bondsvoorzitter, de heer H. Putter van Amsterdam, opende de vergadering met den Christelijken groet en een kort inleidend woord. Hij zeide, dat voldoende gebleken was, dat de toestand in de Federatie ver betering behoefde. Echter moet ook niet vergeten worden, dat we moeten roeien met de riemen, die we hebben. vergaderingen voor de technische sectie, door Federatieclubs in groepen van haar eigen diocees. Die moeten ook elk hun eigen lid in het technisch bestuur kiezen. Als alle Fe deratieclubs samen de 4 leden kiezen op een algemeene vergadering, hebben de afgevaar digden met den grooien mond de meeste kans! Ook bestrijdt spr. de regeling van het voorziuerschap volgens het commissie-voor stel. Een functionaris, die de dubbele functie van algemeen en technisch voorzitter in zich betering van de technische leiding wel een I kan vereenigen, heeft men nog niet kunnen geldelijk offer waard kan zijn, vinden. In elk geval moet z.i de mogelijkheid De heer v. CALCAR (V. V. Z.) zou nog °Pen blijven, dat deze functies gescheiden we! eens nader willen hooren, waarin de bc- kunnen gehouden worden, over 2 personen zwaren tegen de opvattingen van de finan- cieele commissie bestaan. De heer SMITS (B. B. en Reorganisatie commissie) zegt, dat hierbij in het oog ge houden moet worden, waarom de reorgani satie aan de orde kwara. De Federatie, als centrale der gezamenlijke bonden, moest zich - meende men, breeder kunnen ontwik kelen. Daartoe moest het Federatiebestuur van de technische zaken ontlast worden. Anderzijds vroegen de clubs, die in de Fede ratieve competitie spelen, medezeggenschap in de leiding. En niet het minst .ag men in, dat het voor de goede ent- ':ng der Technische Sectie noodig was, leiding en beheer los te maken uit do volkomen af hankelijkheid aan het diocesaan verband en van de directe medezeggenschap der Fede- De financiën en de reor ganisatie. 9e VOORZITTER geeft gelegenheid voor algemeene beschouwingen. De heer DE VRIES (Wilskracht) vraagt inlichtingen over het onduidelijke finan- ciëele rapport. De heer BEIJER (Zwaluwen) wil daar ook gaarne iets meer van weten. Vooral over den post „baten Sportillustratie" 2200, wil hij inlichtingen; de financiëele commissie besteedt dit bedrag volgens de publicatie tweemaal. De VOORZITTER, tevens lid der finan ciëele commissie, licht de financiëele kwes tie uitvoerig toe. Hij zet uiteen, dat de be grooting der Federatie-als-zoodanig eigen lijk niet over een hooger eindcijfer gaat dan 800. Dat is ook de jongste raming der in komsten, welke alleen uit de contributie- bijdragen der bonden bestaat. Een hooger bedrag kunnen de bonden voorloopig niet opbrengen, want ze zitten nog steeds met de aflossing der oude schuld. Op de technische begrooting staat als voornaamste inkomstpunt de Hoofdelijke Omslag der club. Deze zal iets verhoogd moeten worden, maar daarbij op zuiverder basis komen. Feitelijk rekent de financiëele commissie bij de inkomsten ook de 2290 van het orgaan. Dit zijn echter in werke lijkheid geen „baten", doch het is een uit- keering, als tegenprestatie voor arbeid, die het Frederatiebureau doet voor administra tie en redactie van het blad. Daarom wil de financiëele commissie dit bedrag geheel in mindering brengen van den post uitgaven voor het Federatiebureau. Deze bedraagt 4CG0. De commissie brengt daarvan 3650 op de technische begrooting. De Technische Sectie moet dezen ambtenaar hebben. Het is mogelijk, dat t, z. t. van het bureau geen arbeid meer gevraagd zou worden voor het orgaan. Dan houdt het bedrag van 2200 op. Het Federatiebestuur zal dan naar an dere bronnen moeten uitzien, om de Tech nische Sectie tegemoet te komen. De heer DE VRIES vindt het nog niet duidelijk. De zaken loopen veel te veel in elkaar. Feit is, dat op de technische be- grooling negen-tienden van de baten van 't Federatiekantoor worden verhaald terwijl dit kantoor toch maar voor de helft zijn ar beid verricht ter. bate van de Technische Sectie. De VOORZIl TER licht de zaak nog na der toe. Hij wijst o.a, op een beduidend voordeel voor de Federatieclub van den D, H. V. B., die in het vervolg geen inieg- geld voor hun in de Federatie spelend elf tal zullen behoeven te betalen. De heer DE VRIES vraagt in het ver volg dadelijk een meer heldere voorstelling van de financiën te geven. De VOORZITTER zegt, dat het aanvan kelijk slechts de bedoeling was, cijfers te Verstrekken. De heer SCHRAMA (district Leiden) zegt, dat overwogen moet worden, de expioita- ite van het orgaan zelf ter hand te nemen. De VOORZITTER verklaart, dat in deze richting zeker pe-spectieven bestaan. D beer VAN BERKUM (de Meer) vraagt, of uit de voorb.espiegelingen op de districts vergaderingen wel gebleken is, dat de clubs de reorganisatie wenschen. De heer KRUIJVER (B. B.) merkt op, dat op de bondsvergadering van 12 Juli in een resolutie om reorganisatie gevraagd is. De heer v. BERKUM vraagt, of de ver gadering aan die uitspraak gebonden is. Dc heer SMITS (B. B.) zegt, dat niet ge bleken is, dat de clubs op die uitspraak wil len terugkomen. Maar de vergadering is er "aturlijk altijd bevoegd toe. Over de nood zakelijkheid tot reorganisatie bestaat echter geen verschil van gevoelen; wel over de vraag in hoeverre er gereorganiseerd moet borden, en in welk tempo. De heer VAN BERKUM vreest, d.~f de financiën zwaarder zullen gaan drukker \ls dat gebeurt, is zijn vereeniging tegen c- Organisatie. Hij vraagt in dit verband, ->e "et staat met de financieele gevolgen an "en R.-K. N. V B.-vorm. Daar weten we niets van. De VOORZITTER zegt, dat de voorstan ders van den R. K. N. V. B.-vorm zich nog nooit aan een kostenberekening hebben ge- Waagd, Spr. is overtuigd, dat de kosten van *nlk een groot lichaam niet te dragen zijn. Overigens moet de Meer toegeven, dat ver- ratie als zoodanig. Dat gebeurt in de voor- siellen der reorganisatie-commissie, maar door vele voorgestelde amendementen zou de oude toestand principieel en grootendeels ook practisch, gehandhaafd blijven. Eisch voor zelfstandigheid der Technische Sectie is echter ook een financieele basis De clubs moeten weten waar ze aan toe zijn, ook in financieel opzicht. Dat wordt in de ge vraagde amendementen zeker niet bereikt. Dan blijft de aanhankelijkheid èn aan de diocesane bonden èn aan de Federatie be staan en zal de getemperde reorganisatie in de naaste toekomst allerlei ontgoochelingen voor de Federatieclub meebrengen. Spr. ge looft niet, dat uit de cijfers blijkt, dat de Federatieclub grooter offer moet brengen. Men kan verschillende systemen huldigen, maar als de lusten en lasten over Federa tie en Technische Sectie eerlijk worden verdeeld en de financiering van de werke lijkheid. wordt opgebouwd, zal stellig blijken, dat de reorganisatie financieel acdeptabel is. De heer v. CALCAR betoogt, dat 800.— voor de algemeene technische vergadering veel te weinig is. De VOORZITTER deelt die meening niet. Hij beantwoordt nader de uiteenzetting van den heer Smits en zegt, dat de financieele beschouwing gekomen is o.m, ter wille van de rechtsgeleerdheid van den ambtenaar. De heer SMJTS merkt op, dat niet de Federatieclub alleen voor die rechtszeker heid moet opkomen. Dat moeten naar billijk heid toch zeker Federatie en Technische Sectie samen doen. De VOORZITTER meent, dat met deze stelling dan wel accoord gegaan kan wor den. De voorstellen. De heer KRUIJVER licht nu de beteekenis in het rapport toe en bespreekt de inge diende amendementen, vooral de opvatting van het Bondsbestuur. Hij acht financieele zelfstandigheid van de Technische Sectie on verdedigbaar. De samenstelling van het Tech nisch bestuur, door de Commissie voorgesteld op 9 leden, vier van de club, vier van de bonden en 1 voorzitter, acht hij te kostbaar en onorganisatorisch; z.i hebben de clubs dan toch niets te zeggen met 54 tegen 5. Noodig blijft als veiligheidsklep, het veto recht van het Federatiebestuur. Ongewenscht gebruik van dat veto-recht vindt altijd nog een rem in de commissie van beroep! Uit voerig verdedigt spr. het houden van voor verdeeld. De heer v. d. HEUVEL (Den Haag), gaat met de strekking van dit betoog accoord. Inzonderheid steunt hij de samenstelling van het technisch bestaan van 5 leden. Hij is echter tegen voorvergaderingen. Zij hebben in het verleden niet voldaan. De clubs moeten nu allen hun stem kunnen laten hooren op de ééne algemeene technische vergadering. De heer DE VRIES onderschrijft dat. De zaak loop thans over veel te veel schijven. De heer v. d. LINDEN (H.B.C.), spreekt in gelijken geest en verklaart, dat zijn vereeni ging tegen den R. K, N. V. B.-vorm is. De heer v. CALCAR staat geheel aan de zijde van het bondsbestuur. Hij is dan ook vóór het houden van voorvergaderingen. De heer v. BERKUM blijft van oordeel, dat onderzocht moet worden, hoe het met de financiëele zijde van den bondsvorm staat. De heer v. VEEN bespreekt op verzoek van den reeds vertrokken afgevaardigde een paar opmerkingen van Zwaluwen (Amster dam). Door de uitstelling van het Techn. Bestuur wordt een zeer groot deel der taak van het Federatiebestuur overgebracht naar het eerstgen. bestuur. Het geheele technische deel met al den aankleve daarvan zal in de toekomst ressorteeren onder het T. B., zoo dat uitsluitend de behartiging van de gods dienstige en moreele belangen der bonden en het contact met het T, B, aan de zorgen van het Fed. B. worden toevertrouwd. Door deze vermindering van werkzaamheden zal het voldoende zijn indien het Fed. Best. bestaat uit de vertegenw, der bonden (de voorzitters), de geest. adv. en een voorzitter indien mogelijk, buiten de bonden staande, doch geheel op de hoogte van de R. K. Voetbalorganisatie. De samenstelling van het Techn. Bestuur, zooals deze vereeniging zich die had gedacht, levert de volgende voordeelen op: De voorzitter behoudt het contact, als best lid der R. K. F. en kan er voor waken, dat geen besluiten genomen worden, welke in strijd zouden zijn met de besluiten van het Eed. bestuur. Hij weet ten allen tijde, in belangrijke gevallen, wat de meening is van het Fed. Best. Vervolgens lijkt het mij noodzakelijk, dat de bonden in het Techn. Bestuur vertegen woordigd zijn en wel om de volgende redenen. Een bondshestuurslid is zonder twijfel geheel op de hoogte met de technische en administratieve omstandigheden van de ver- eenigingen, in dien bond spelend, weet de verhoudingen tusschen vereenigingen en in groote lijnen het standpunt van den bond in' belangrijke gevallen. Bovendien staat hij met den vertegenw. :r vereenigingen altijd sterker en omge keerd, kan hij voor dezen vertegenwoordi ger, die nimmer op dc hoogte kan zijn van alle technische bijzonderheden, een groeten steun zijn, doch ook als heilzame rem wer ken op te groot club-enthousiasme, waar door het algemeen belang geschaad zou kunnen worden. Ten slotte de vereenigings vertegenwoor diger. Deze moet geacht worden op de boogie le zijn in groote lijnen met de verschillen de technische omstandigheden van dc clubs die hij vertegenwoordigt. Hij weet wat er in de vereenigingen leeft, hij kent de ver langens van deze en kan derhalve met den bonds vertegenwoordiger voor de belangen hiervan werken, zooals gezegd kan hij een grooten steun hebben aan den bondsver- tegenwooraiger, terwijl deze op zijn beurt, door contact met de vergadering veel voor de belangen van bond en vergadering kan vereenigen. Deze oplossing is baars inziens de eenige die aan de bezwaren tegemoet komt. Ook financieel zal geen te groot offer gevraagd worden. De heer Cutter cijferde mij voor, dat iedere vergadering van 9 leden f 120 zou kosten en wilde daarom een F. B. van 5 personen. Hel Fed. Bestuur bleet echter i:i Jat ge val bestaan uit 9 leden. Volgens mijn voor stel breng ik dan de zaken omgekeerd: Technisch bestuur 9 leden en Fed. bestuur 5 leden Geen vermeerdering \an kosten dus, dan alleen dat het T. B. een paar maal meer vergadert. Daar moeten we overheen. De heer SCHRAMA zegt. dat ze op het terrein der Roomsche Sport-organisatie nu hetzelfde zien gebeuren als wat eerlang in de sociale organisaties geschiedde. Er is hier ook strijd tusschen beginselen en be langen. Goede wil en eensgezindheid, maar vooral roomsche overtuiging, zullen de moeilijkheden geleidelijk-aan overwinnen. Spr. meent, dat het voorgestelde aanvaard moet worden, de practijk zal uitwijzen, hoe de ontwikkeling verder zal zijn. De heer DEERENBERG (R.H.A.V.) be spreekt het nut van voorve'gaderingen. De heer LEENDERTS (Schiedam) be strijdt ze met kracht. De heer SMITS constateert dat gelei delijk, aan meer overeenstemming begint te komen: Indien de Federatieclub naast een Technisch bestuur van 5 leden, ook het veto-recht aanvaart, legt spr. zich bij die opvatting neer, maar hij blijft van meening, dat nu er gekozen moet worden: „9 leden óf het veto", het bestuur van 9 leden juister zal blijken te zijn. De VOORZITTER verdedigt nog de voor vergaderingen en de heer KRUIJVEN op pert er bezwaren tegen, dat het veto-recht te zwart wordt afgeschilderd. Daarna besluit de vergadering met alge meene stemmen, het reorganisatie-plan aan te nemen, geamendeerd volgens de voor stellen van het Bondsbestuur'. Het besluit, óm ook de voorvergaderingen in te voe ren, werd genomen met 56 tegen 53 stem men. Tenslotte benoemt de vergadering den heer F. J. van Veen Jr. te Amsterdam, als afgevaardigde naar de Federatievergadering van 7 Februari. De VOORZITTER sluit de vergadering met den wensch, dat de toekomst door fi nanciëele verbetering volkomen bevrediging van wenschen geven zal; reeds nu is aan de eigenwaarde der groote <tlubs verhooging gegeven. Na den Christelijken groet ging de vlotte, geanimeerde vergadering uiteen. Antwerpen 23 Januari. Met de ochtendtrein zijn wij heden uit Haarlem vertrokken in gezelschap van. 4 Haarlemsche spelers, welke deel uitmaken van het vertegenwoordigend Hollandsch Hockeyelftal. De spelers maakten van de gelegenheid gebruik hun wapens aan een grondig onderzoek te onderwerpen er werd „zwaar met rolletjes kieefpleister ge werkt." In Den Haag wachtte de Bonds voorzitter, de heer J. D. Tresling, met den heer Jhr. Mr. W. C. Hooft Graafland de spelers op. Wij konden den heer Tresling nog eens polsen over zijn verwachtingen van den komenden strijd. „Natuurlijk winnen wij," vertelt hij enthousiast, „en ik wil u het bewijs geven, dat wij niets anders dan een overwinning verwachten. Ik heb reeds thans een vergunning van het Ministerie van Fi nancien bij mij, dat wij de zilveren beker straks vrij van rechten mogen invoeren 1" Ja, het optimisme bij allen, wie wij ook spra ken, was wei grootEven later kwam de sneltrein uit Amsterdam met de spelers van Hilversum en Amsterdam en verdere Bonds- bestuursleden. Wij tuffen naar Antwerpen. De stemming van het geheele gezelschap is uiterst opgewekt. Er is geen vuiltje aan de lucht. Wel kijken wij zoo nu en dan bedrukt naar het weer bij de grens regent het zelfs flink. Doch ook hier verlaat het optimisme ons niet en spoedig klaart het weer op. De Belgische douanen, ook al op de hoogte met de komst van de Hollandsche spelers, zijn uiterst clement. Precies op tijd stoomt de trein het station Antwerpen C. Vinnen. Ter verwelkoming is het bestuur van de „Asso ciation Beige de Hockey" met een aantal spelers aanwezig. Dan gaat het geheele ge zelschap lunchen in Hotel Terminus. De lunch natuurlijk uiterst amicaal 1 Even 1 uur komt een gereeserveerde autobus voor en transporteert ons naar het Antwerpsche sta dion in Deurne. De indruk die wij vanuit de autobus kregen was vuil en modderig! Na eenige modderpoelen doorwaad te neb ben, betreden wij het stadion. De spelers keuren even het terrein „nog al" drassig, mijne heeren 1" klinkt weldra de roep. De spelers gaan zich verkleeden. De overdekte tribune raakt hier en daar bezet, o.a. zien wij er de vice-consul van Nederland, den heer Merens. De consul had bericht van verhin dering gezonden. Verder natuurlijk het vol ledige Bestuur van de „Association Beige de Hockey" en het bestuur van den Nederland- schen Hockeyen Bandy Bond. De zijtribunes raken ook hier en daar dun bezaaid met toe schouwers. De wedstrijd Even over tweëen (W. E. tijd) betreden de Hollandsche spelers onder applaus het veld. Zij zijn gekleed in oranje shirt, witte broek en lichtblauwe kousen. Even later verschij nen de Belgen, onder heftig applaus, gekleed in rood shirt met zwarte broek en dito kou sen. Holland wint den toss; v. d. Poll, de captain, wenscht met den wind in den rug te spelen. Te kwart over twee stellen de volgende elftallen zich op België Doel Delelienne (Beerschot). Achter De Laveleve (Leopold) en v. d Bemden (Beerschot). Midden Guth (Racing B.), Baudoux (Rasante) en Adelot (Daring B.). Voor v. Nerom (Leopold), Peten (Beer schot), Giditiabois (Racing B.), Diercxsens (Beerschot) en Seeldrayers (Racing B.). Scheidsrechters voor België M. P. Re--' -i. voor Holland: Jhr. Mr. W. C. He f Gna land, I-, and Vooi Ras (Amsterdam), Kop (Bloemen- daal), v. d. Poll (M.H.C.), v. d. Veen (Am sterdam) en Vuisser 't Hooft (M.H.C.). Midden Duson (Amsterdam), v. d. Wall Bake (Hilversum) en Gaymans (Hilversum). Achter v. Beugen Bik (Bloemendaal) en Pont (Hilversum). Doel Hardebeck (Amsterdam). Als Giditiabois voor België de bal aan het rollen brengt, is Holland's eerste internatio nale ontmoeting begonnen 1 Al spoedig neemt onze voorhoede den bal over, doch de eerste aanvallen loopen op off-side dood. De voor hoede doet nog ietwat zenuwachtig, terwijl zij blijkbaar moeilijk op het zware veld vlug vooruit kunnen komen. De middenlinie speelt echter onmiddellijk op volle kracht en stuwt de voorhoede aanhoudelijk op. Dan plotseling een uitval der Celgen v. Nerom schiet evenwel naast. De oranje gaan weer aanvallend optreden. Onstuimig vallen zij aan. Het Belgische elftal is eenigszins verbluft door het Hollandsche enthousiasme. Als Ras den bal heeft,zet hij keurig over aan Kop. Delelienne loopt reeds uit. Vliegensvlug gaat de bal naar v. d. Veen die Holland de leiding bezorgt (10). Holland leidt na 5 minuten. Na de bully onmiddellijk een Belgische aanval, doch Duson onderschept. Even latei- een corner op het Hollandsche doelhet schot gaat hoog over. Een schitterende sush van Visser, 't Hooft wordt door v. d. Bem den om zeep gebracht. Dan een keurige Bel gische aanval. Het spel is geheel open. Go ditiabois speelt de bal even listiglijk terug op Baudoux, die onmiddellijk op Seeldra-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 5