B0ITEMLAMD5CHE ROST» s 0 SPECTATOR SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL-UITSLAGEN -a m. 't GooiH. V. V. 11. SpartaR. C. H. 40. <4# M DOOR*} Een snoepreisje van 40 mille. Voetbal in de tropen. De ontstemming van den heer MeisL Wat de secretaris van de F. A. mededeelt. Geschillen tusschen den Oostenrijkschen- en Duitschen Voetbalbond. Duitschers naar Amerika. De eerste interlandwedstrijd van 1926. D. F. C.Stormvogels 27. H. B. S.^Spartaan 51. FeijenoordZ. F. C. 22. A, S. C.—U. V. V. 3—1 ui 0 B 0 0 0 0 0 0 DE N. V. B.-STANDEN. 1 Z. F. C. 2—H. F. C. 2 15—2 R.-K. F. - AFDEELING I. lste klasse. •Dordrecht: D. F. C.Stormvogels 27 Rotterdam: SpartaR. C, H40 Hilversum: 't GooiH. V. V11 2e klasse. A Bloemendaal: BloemendaalW. F. C. 42 Amsterdam: D.W.S.Ale. Victrix 13 Haarlem: SchotenZandvoort 54 B Zaandam: Z. V, V.V.V.A51 Utrecht: VoorwaartsHilversum 01 Utrecht: HerculesA. F. C30 3e klasse. :A Beverwijk: KennemersE. V. C. Velsen: V. S. V.Purmersteyn Helder: HelderH. R. C B Amsterdam: E'. D. W.Amstel C Bussum: A. W.Wilh. Vooruit D Amersfoort: Quick (A)Zeist Utrecht: UtrechtVictooria Baam: BaarnB. F. C. 4e klass^. A Assendelft: AssendelftZaandam B Zeist: Z. N. C.Ahrends 7—0 3-0 4—0 4—2 2—3 2—2 2—2 1—0 3—0 3—2 Res. Ie klasse. Zaandam: Z. F. C. II-H. F. C. II Res. 2e klasse. .15—2 IJmuiden: Stormv, IIAjax III 52 B Amersfoort: H. V. C. II't Gooi II 02 Hilversum: Hilversum IIW. V. V. Ill 21 Res. 3e klasse. A Amsterdam: Blauw Wit IVZ.V.V. II 51 B Amsterdam: T.O.G. IIA.F.C. Ill 01 C Utrecht: U.V.V. IVKampong II 53 Utrecht: Hercules IIIVoorwaarts II 41 AFDEELING II. Leiden: A, S. C.U. V. VL 1 Rotterdam: FeijenoordZ. F. C22 Amsterdam: AjaxExcelsior 01 Den Haag: H. B. S.Spartaan 51 2e klasse. A Rotterdam: NeptunusV. U. C15 B Utrecht: Velox-C. V. V1-5 3e klasse. A Hillegom: HillinenLugdunum 36 4e klasse. A Haarlem: T. H. B—D.I.03—0 C. Gouda: G. S. V.—O. N. A2—4 Maassluis M. A. A. S.—B. E. C5—1 Res. Ie klasse. Rotterdam: C.-V, V. IIFeijenoord II 16 Delft: D. H. C. II—Sparta II1-4 Res, 2e klasse. A Utrecht: U. V. V. II-A. D. O. II Res. 3e klasse. C Leerdam: Leerdam IILeonidas II 60 AFDEELING HI. Ie klasse, Wageningen: Wageninger*Hengelo 61 AFDEELING IV, le klasse. Roermond: RoermondN.A.C1—2 Eindhoven: EindhovenB. V. V21 Breda: BredaniaWillem II 30 Tilburg: N.O.A.D.—De Valk 5—0 't Gooi is volledig; H. V. V. heelt reser ves voor Snoeck Hurgronje en de Bers. De lagenaars zijn direct goed op dreef en Iringen 't Gooi geheel op eigen helft te rug, waar de Hilversumscbe verdediging echter doelpunten weet te voorkomen. Toch heeft de thuisclub 't eerst succes, als Wentink door een falen van de Haag- sehe verdediging, gemakkelijk weet te sco rn, 10. Ondanks hun meerderheid slagen de bezoekers er voor rust niet in gelijk tt maken. Ook na de hervatting zijn de Hagenaars sterker. Zij nemen echter tegen de inmid dels versterkte verdediging der Hilversum mers hun toevlucht tot forsch spel, waar van verschillende vrije schoppen het gevolg zijn. Eerst na dat bij H. V. V. Julius en Jansen van plaats hebben verwisseld, schiet laatstgenoemde vijf minuten voor het einde, uit een voorzet van De Kanter, op fraaie wijze den gelijkmaker in het net, 11. Het einde komt derhalve met een verdeeling der punten. Het is ook nu weer op een nederlaag uit- geloopen voor de Racing. Met 40 bleven de Spartanen in de meerderheid een uitslag die'met wat gelijke verdeeling van het geluk voor R.C.H. heel wat gunstiger geweest zou zijn. Evenals tegen V.O.C. liep het R.C.H. ook nu geen ziertje mede te meer niet toen reeds kort na het begin Kuyt wegens een opgeloppën enkelblessure moest uitvallen. R.C.H. heeft hard gewerkt om succes te behalen en zoo spelende zal dat ook niet uit blijven. Kos verving op waardige wijze Erdtsieck in het doel, terwijl eerst Hazevoet en Kuyt, daarna de eerste met Krom een hecht backstel vormden. Nieuwerthuis begon uitstekend doch kreeg na^ de rust last van een enkelblessure en kon zich toen niet geheel meer geven. Hij werd geflankeerd door Geutskens en later Hanse, die zich eveneens goed geweerd hebben. In de voorhoede waarin D. de Koning rechts binnen ging spelen toen Kuyt uitgevallen was vlotte het spel ook vrij goed, hoewel Brugman voor rust wat te veel genegeerd werd. Met schieten liep het echter niet mee en zoo kwam het tenslotte dat geen enkel doelpunt gemaakt werd hoewel dat ruim schoots verdiend geweest zou zijn. Bij Sprrta was de keeper zwak. Overigens speelde het geheele elftal een goeden wed strijd zonder bepaald van uitblinkers te kunnen spreken. Wel werd door allen van begin tot einde geducht gezwoegd en hoewel geflatteerd is daardoor de overwinning mis schien toch wel verdiend. Prof Snappe had de leiding doch we kunnen hem niet prijzen. Zijn beslissingen waren nu en dan nog wel aanvechtbaar en hij dupeerde R.C.H. geducht toen hij Ruffelse eenmaal liet doorspelen hoewel deze in opvallende buitenspel-positie stond: Uit deze situatie ontstond direct Sparta's tweede doelpunt. Hij gaf Sparta's linksbuiten Weber reeds voor de rust een waarschuwing, doch het was geen overdaad geweest indien hj dat den linksback Fuchs ook gedaan had. Deze spe ler speelde vooral na de rust nogal overmatig forsch. Na dit overzicht nog een korte beschrijving van het verloop van den wedstrijd. Ruim twee uur wordt getosst, Krom wordt goed en verkiest het eerst het geringe voor deel van den wind, die schuin over het veld staat. Als de elftallen zijn opgesteld noteeren we de volgende namen. SPARTA. Roens. v. Zwieteren Fuchs. v. Gils Oosthoek Steeman, v. d. Mark Ruffelse Prins Formanoy Weber. R.C.H. Brugman Ruis Roelfsema Hanse Koning. Krom Nieuwenhuis Geutskens. Hazevoet Kuyt. Kos. Vanaf de aftrap zit er gang in het spel en de eerste aahval is voor R.C.H. Nadat eerst Sparta een aanval heeft ondernomen wordt Roens weer aan den tand gevoeld. Deze weifelt met wegwerken, Hanse ontfutselt hem den bal, waaruit een schitterende kans ont staat doch buiten bereik van R.C.H.'ers zoowel als Roens raakt de bal achter. On middellijk ontbrandt een fraaie strijd, waar in van sterker zijn van een der partijen geen sprake is. Todat, jammer genoeg, Kuyt ge blesseerd raakt. Hij verdwijnt van het too- neel, in casu het terrein en keert niet weer. Wel komt D. de Koning hem spoedig vervangen, doch Sparta heeft inmiddels reeds de leiding genomen na fraai werk van het binnentrio dat Formanoy met een schot van dichtbij afmaakt 10. R.C.H. laat zich door dezen tegenslag niet beinvloeden en werkelijk geeft zij de Sparta- verdediging vólop werk. Het wil echter maar niet lukken hoewel dient erkend, dat Brug man wel wat te veel op non actief werd ge steld. Sparta weet zich echter weer los te werken en als Ruffelse hoewel buitenspel staande, den bal krijgt toegespeeld laat Snapper doorspelen. Cas schiet van dichtbij hard in, Kos redt schitterend kan echter niet voldoende wegwerken en Prins zorgt voor no. 2. Na nog wat wederzijdsche aan vallen is het rusten. De .tweede helft vangt aan met een sterk offensief van R.C.H. Invaller de Koning ver richt knap werk in dc voorhoede en onder houdt het verband tusschen Roelfsema en Koning uitstekend. De verdediging van Spar ta weerstaat den druk ook nu weer hoewel Roens meerdere malen handelend heeft moe ten optreden. De indruk dien hij daarbij gaf was heel matig. De R.C.H.-verdediging is onderturschen wat te ver opgedrongen, Oosthoek plaatst den bal naar den vrijstaan- den Weber die opbrengt en voorzet, waarna Prins geen moeite heeft om den bal langs Kos te werken. Nog geeft R.C.H. den moed niet op en blijft den strijd het aankijken ten volle waard. Nieuwenhuis gaat back, Krom centerhrif spelen. Hard wordt gewerkt om den achterstand in te halen, niets baat echter. ";<A2tV „Als je geld bezit, verricht je wonderen", zegt een bekende spreekwijze en ofschoon de welvoeglijkheid mij gebiedt, dit zinnetje niet te completeeren, mag ik wel verzekeren, dat er heel wat in het werk gesteld wordt om tot het criterium daarvan het bezit te komen. Zelfs door de voetballers. Zoo juist vernam ik daarvan tenminste weer eens een frappant staaltje. Onze kolomen, waar het voetbalspel betrekkelijk nog in een begin stadium verkeert en men gaarne andere lan den wil zien spelen .om er wellicht nog iets van te leeren, ligt tot dat doel niet bepaald gunstig. Het eemge lichtpunt is hier Britsch- Indië. Daarom schreef men kort geleden een briefje aan deze heeren, of zij genegen waren weer een tournee door Java te maken, in den geest zooals dit al eens eerder is ge- tchied. De Britsch-Indische voetballers in Calcutta hadden wel ooren naar dit plannetje en lieten zich in deze voege uit. Knoopten aan dit bericht echter de mededeeling vast, dat zij per wedstrijd een tegemoetkoming eischten van f 2500. Als men nu verder weet, dat 't in de bedoeling ligt om zestien wedstrij den te spelen, kan men zelfs uitrekenen, op welke bedrag dit reisje onzen Indischen sport-broeders zal komen te staan. De eerste maal, dat het Calcutta-elftal naar onze ko loniën overgestoken is, kostte dit grapje maar liefst 30 mille, thans hebben zij er nog 10 mille opgegooid. Vooruit maar, jongens Of ntusschen dit mooie aanbod al aan- ♦aard iis, weet ik op het oogenblik nog met omdat eenige bedenktijd gevraagd is. Het voetbalspel wordt in de tropen ook hoe langer, hoe populairder, inzonder bij de inlanders. Op Java tenminste heeft men al vijf afdeelingen, te weten de West Java-, de Bandoengsche-, de Scerabaijasche-, de Noord-Java Voetbalbond, benevens de Voet balbond voor Semarang en omstreken. Al deze afdeelingen ressorteeren natuurlijk onder den Nederlandsch-Indischen Vcetbalbcnd, welke zijn zetel te Weltevreden heeft. De af deelingen breidden zich doorloopend uit. Oogenschijnlijk zou men meenen, dat men in Indië uit de, in den loop der tijden daar- heen vertrokken Hollandsche voetballers, wel krachtige elftalleft 2011 kunnen samenstel- len. Van welingelichte zijde vernam ik echter, dat men zich hierin deerlijk vergissen zou. In de eerste plaats gaan tal van Neder landers de binnenlanden in, waar een drukke werkkring in de cultures weinig tijd tot sport-beoefening laat, terwijl bovendien daar vaak weinig blanken zijn om een elf tal te vormen. Dit laatste zullen vooral zij begrij pen, die met de Indische toestanden eeni- germate op de hoogte zijn. In de groote centra's sluiten vaak heel wat Hollandsche jongelui zich bij de daar gevestigde vereeni- gingen aan, doch de prijzenswaardige ijver waarmede die „keien" doorgaans beginnen, is over het algemeen van korten duur, het geen hoofdzakelijk aan het warme klimaat geweten moet worden. Alleen de inlanders rijn daar met succes tegen bestarid. Roelfsema schiet hard naast, Hanse van groo- ten afstand in Roens' handen» Eenige cor ners heeft R.C.H. te nemen alle zonder resultaat. Inmiddels doet Sparta natuurlijk ook groote moeite om haar voorsprong te vergrooten hetgeen Formanoy na flink door zetten gelukt. Met een 40 achterstand is R.C.H. natuurlijk een geslagen elftal doch desondanks wordt nog alles in het werk ge steld om tenminste tegen te scoren. Het wil echter niet lukken en als tenslotte scheidsrechter Snapper het einde aankondigt. he?ft R.C.H. een flinke nederlaag te pakken. Alhaewel R.C.H. langzamerhand ook een flink aantal verliespunten begint te krijgen wil het ons toch voorkomen dat met dit elftal toch nog' voldoende winstpunten bijeenge zameld kunnen worden om in de onderste regionen verzeild te raken. Maar dan moet de Racing ook wat meer geluk hebben dan in de beide laatste wedstrijden. Laten we het hopen. Vermoedelijk niemand, de Stormvogels zeker het allerminst, zal vermoed hebben, dat Stormvogels met haar gewijzigde op stelling der voorhoede zooveel doelpunten zou scoren en dat nog wel op een zeer zwaar terrein. Blinkhoff en Houtkamp scoorden drie mooie doelpunten. Vooral het derde doelpunt van Witte Jan een kopbal was schitterend. Oldenburg vol deed op zijn nieuwe plaats uitstekend. De wedstrijd was niet zoo eenzijdig, als de cijfers zouden doen ve-moeden. De D. F. C,-verdediging was echter een klasse minder dan die van Stormvogels. De elftallen waren: Stormvogels: Thijssen, Haak, Koster, Struys, Snoeks, Bakker, Broek Blinkhoff, Oldenburg Houtkamp, Boekelaar, D. F. C.: Versluys, Oosting, van Gent, Ruys, Kalis, Huyzer, Litz, Bierens, Lebret, Diepenveen, van Gent, Het spel is nog maar 4 minuten oud, of Houtkamp verschalkt Litz en Diepenveen en scoort (01). Als D, F. C. heeft afge trapt krijgt zij voor een door ons niet ge constateerde overtreding een penalty, die Ruys benut (11). Alzoo twee doelpunten in 6 minuten, 't Blijkt nog niet genoeg te zijn want als Boekelaar Bierens de hielen laat zien en voorzet is het weer Houtkamp, die scoort (12). Luide aangemoedigd komt D, F. C. op zetten. Versluys geeft een keurigen voorzet, welken Thijssen niet minder mooi voor den aanstormenden Ruysch wegstompf. De Stormvogels'-voorlioede speelt op het zware terrein een vrij vlug open spel, waaraan dc nieuwe midvoor Oldenburg het zijne bij draagt. De D. F. C,-verdediging heeft het daft ook zwaar te verantwoorden. Een mooi, stukje samenspel tusschen Blinkhoff en Broek besluit' Oldenburg met een schot juist over de lat. Bij D. F. C. is Versluys het best op dreef. Eén zijner voorzetten slaat Thijssen juist voor Ruys weg. Dan scoort Blinkhoff ineens uit een voorzet van rechts (1—3). Twee minuten later scoort Houtkamp nummer vier (14). Struys verlaat even het terrein in welke periode D. F. C. hevig attaqueert. Koster c.s. staan echter pal, zoodat D. F. C. niet aan schieten toekomt. Als Struys weer te rug komt, benut Blinkhoff een voorzet van Boekelaar (15). Ondanks den grooten ach terstand blijft D. F, C. volhouden. De mid denlinie steunt echter de voorhoede, waar in Van Dam wordt gemist, slecht. Een vrije trap stopt Thijssen subliem. Als Boekelaar en Blinkhoff nog tegen de lat geschoten hébben, is het rusten. D. F. C, trapt voor de zesde maal af en dringt vurig op. Struys begint met een vrij zeker doelpunt te voorkomen. Plotseling breekt Boekelaar door en legt Blinkhof a. h. w. den bal voor de voeten. Deze schiet echter te zacht en D. F. C. blijft nu even in den aanval. De voorzetten zijn echter niet best. Speciaal Kalis munt hierin uit. Een voorzet van Versluys echter komt keurig voor 't doel, maar Bakker's hoofd ver plaatst het leder. Een corner hebben twee D F. C.-ers slechts voor het intrappen, wat ze echter niet doen. Stormvogels doet be ter. Een vrije trap plaats Boekelaar zuiver voor 't doel, waarna Blinkhoff een lucht sprong maakt en koppend scoort (61.) D. F. C. krijgt een mooie kans om den achterstand te verkleinen, als Thijssen met den bal wandelt. Snoeks stopt het harde schot, maar de bal wordt weer ingescho ten, doch nu redt Thijssen meesterlijk. Toch weet D. F. C. te scoren wanneer Ruys, die nu rechts-buiten speelt, mooi voorzet en de bal wordt ingekopt, (26.) Even te voren had Haak een zeker doel punt voorkomen. Vlak voor het einde maakt Oldenburg prachtig den bal vrij en scoort met een kalm schot nummer zeven. Einde 27. Een groote menigte toeschouwers, waar onder de prinsen van Djokjakarta, was voor deze belangrijke ontmoeting naar Houtrust getrokken. Éen mooien strijd kregen ze ech ter niet te zien, scheidsrechter Vuyck moest Nog willen wij opmerken, dat de ee.ste klasse competities meest uit acht elftallen bestaan, echter legt men daar een bijzondere voorliefde aan den dag voor beker- en me daille-wedstrijden. Het F.I.A.F.-vuürtje smeult nog rustiger. U weet de kwestie. Er is in sommige landen groote ontevredenheid over de leiding van den Internationalen Landen-bond. Vo°.r- al de bekende Oostenrijker Hugo Meisl staat voortdurend op zijn achterste beenen en het aantal artikelen, dat over deze kwestie van zijn hand verschijnt is legio. Zeker heeft hij niet in alle opzichten ongelijk, doch de groote moeilijkheid, die in het regeeren van zoo'n groot aantal landen opgesloten ligt, waarbij de correspondentie geen kwestie van dagen is, doch vaak maanden eischt ligt vrijwel voor de hand. En zeker is t te vaag of de opposant 't den huidigen leiders verbeteren zou. Echter zijn er punten, dat wij ons de grieven van den heer Meisl vol komen kunnen voorstellen. Zoo geschiedde t kortgeleden, dat een speler uit Praag doo zijn vereeniging geschorst werd en aange zien hij in de naburige landen geen betrek king als voetballer kon krijgen, stak hij naai Uruguay over, waar men hem met open armen ontving. Zie, in dit geval hadden de internat, bepalingen hun plicht moeten doen, zoadat bij denj speler in kwestie ook daar de schorsing van kracht had moeten zijn. E: zijn natuurlijk nog wel enkele gevallen meer te noemen, doch in vele landen wor den de zienswijzen van den heer Meisl ook weer niet gedeeld. Schijnbaar echter wel in Engeland. Want ingenieur Fischer, lid var. de F. I. A. F. en voorzitter van den Hongaar- schen Voetbalbond, had kortelings een on derhoud met den secretaris van de Engelsche F. A. Mr. Wall. Behalve eenige, voor dit bestek,ondergeschikte aangelegenheden,werd ook van gedachte gewisseld over de F.I.A.K- strubbelingen. Hierbij kreeg de heer Fischer te hooren, dat eenige continentale landen dij Engeland om steun hadden aangeklopt en deze ook gevonden hadden. Door onyer- linge samenwerking wilde men tot een ver betering geraken. Aan de andere zijde rede neert men, dat de heer Meisl de hand maar in eigen boezem moet steken, omdat daar nog werk te over is. talrijke malen ingrijpen tegen onbesuisd spel, eerst van de zijde der Amsterdam mers, later ook van die der H. B. S.'ers, ■waarbij nog kwam, dat het spelpeil van Spartaan geducht tegenviel. Spartaan komt volledig in het veld, ter wijl H. B. S. verschijnt in haar nieuwe op stelling, met Van der Wal en Van Dappe ren. Direct pakken de Kraaien flink aan en ternauwernood ontkomt het Amsterdamsche doel aan een doorboring, als Van der Wal tot tweemaal toe tegen den paal schiet. De Spartaan-middeniinie is niet' bijster op dreef. Wanneer ongeveer 25 min. gespeeld zijn, maakt v. d. Wal van 'n fraaie kans een be ter gebruik en geelt zijn club de leiding, 10. Nauwelijks is er weer afgetrapt of Walst mist, waarop Van Dapperen den bal in het doel schiet; reeds is de bal over de lijn. doch Van der Wal voorkomt eiken twijfel, 20. H. B. S. is verre in de meer derheid. Wanneer bij een aanval der Spar tanen Denis even te laat is, brengt Vonk den stand op 21. Spoedig daarop is het rusten. Na de hervatting wordt het spel vrij ruw en weldra krijgt Lash een strafschop te ne men; hij schiet den bal juist in de ftanden van den keeper. Langen tijd ziet men aan beide zijden weinig fraais. Kort hierop neemt Küchlin den bal alleen mee over het ge heele veld en besluit zijn ren met een on houdbaar schot, 31. Enkele minuten later krijgt De Vries het leder toegespeeld door Van der Wal en vergroot de leiding tot 41. Laatstgenoemde brengt den eindstand op 51, als hij den keeper een door Küchlin ingeschoten bal uit de handen loopt. N. v, d. D. Feijenoord is volledig. Z. F. C. mist De Vries en Haverslag, Feijenoord is het eerst in den aanval en Kuyper moet al dadelijk handelend optreden. Na een aanvankelijk overwicht der Rotterdammers, werkt Z. F. C. zich los, doch verschillende kansen wor den gemist. Een doelpunt van De Maar wordt wegens buitenspel niet toegekend. Eenige goede Feijenoord-aanvallen stranden op het uitstekend verdedigen der Zaankan- ters, die zich eveneens niet onbetuigd laten en zelfs de leiding weten te veroveren, 0—1. Met een fraaien kopbal echter brengt Koo nings de partijen op gelijken voet; met wel ken stand de rust intreedt. Na de hervatting is Z. F. C. dadelijk weer aanvallend en de Feijenoord-verdedtging kan het gevaar slechts met moeite afwenden. Een door Melchvrs gemaakt buitenspel-doel punt moet andermaal geannuleerd worden. Feijenoord weet het spel dan wat te ver plaatsen en wanneer Van 't Kaar een vrijen schop veroorzaakt, geeft Koonings, na goed aangeven van Van Heel, Feijenoord de lei ding, 12. Z. F. C. werkt hard voor den gelijkmaker en na een keurig door Lust voor doel geplaatsten bal, slaagt Melchers er in den stand gelijk te maken, 22. Beide partijen zetten er dan alles op, het win nende doelpunt te scoren, doch de verde digingen blijven de baas en het einde komt met gelijken stand. N. v. d. D. AjaxExcelsior 01. Het vertoonde spel in deze ontmoeting was slechts matig, waaraan het gladde veld wel niet vreemd zal zijn geweest. De spelers konden zich aanvankelijk slechts met moeite staande houden. Excelsior wist zich echter het eerst aan deze omstandigheden aan te passen De Rotterdammers waren in de eer ste helft dan ook het meest in den aanval» zonder dat zij hiervan wisten te profitecren. De weinige aanvallen van Ajax bleven even eens zonder resultaat. De rust kwam met blanken stand. Het eerste gedeelte van de tweede helft moesten de gastheeren zich aanvankelijk op verdedigen toeleggen. De Boer in het Ajax- doel wist echter voorloopig doelpunten te voorkomen. Een hard schot van Manssen echter behandelde hij verkeerd, waarop deze speler den terugspringenden bal via den paal in het net deponeerde, 0I. Vanaf dit mo ment nam Ajax het spel in handen, Hat overwicht der Amsterdammers werd steeds grooter, doch hun schieten liet in deze pe riode zeer veel te wenschen over. Het laatste kwartier wijzigde Ajax haar opstel ling, doch succes bleef uit. Onder groote spanning kwam ten slotte het einde, zonder dat er in den stand verandering kwam, In het midden van de tweede helft verliet een der Ajax-spelers uit eigen beweging het terrein, doch toen hij weer terugkwam, wei gerde de scheidsrechter hem verder aan het spel te laten deelnemen. Op gond daarvan zal Ajax den N. V. B. verzoeken, den wed strijd over te spelen. Crt. j u i-'.n.v. t. Op een buitengewoon zwaar en glad vela gpartaan 2 stellen beide' elftallen zich volledig op. Het 2 begin is voor de thuisclub, maar het eerste i. - doelpunt komt na 16 minuten aan den an deren kant, door Hannema, 01. A, S. C. behoudt het beste van het spel. Aanval op aanval, meestal geleid door Janssen op den rechtervleugel, wordt ondernomen, maar het binnentrio knoeit er danig op los. Ook in Stormvogels 2 9 den U. V. V -aanval worden eenige kansen Watergr.meer210 Firt/loUll/ A Ata minmif VOOT flist. m ivr o 11 Bl.Wit 3 gemist. Eindelijk, één minuut voor de rust profiteert Goslings van een voorzet van ax 3 Janssen, door met een hard schot de partijen H-0jjancjj op gelijken voet te brengen, 11. In de tweede helft is Jan Vos bij U. V. V vervangen door P. Oosterman. A. S. C. AFD. I, Vereeenigingen H t-H J ro D.F.C. 'TGOOI u. H V.V. d H a H ir. 3-4 BLAUW WIT D. F. C. 4-3 4-2 1-2 2-1 2 3-2 5-2 4-2 2-2 2-8 2-7 - 1-1 5-1 0 1-1 1-1 3-0 H. F. C R. C. H.. SPARTA STORMVOGELS V. O. C UNITAS 1-4 0 2-2 0-2 1.-1 2-1 7-3 3-4 1—2 4-1 4-6 1-1 6-4 0-0 4-1 2-3 4-0 5-2 0-1 3-2 1-0 4-0 0 5-0 1-0 3—3 4-0 2-2 2-1 3-0 0 3-3 2-0 4-3 3-2 2-2 3-2 2-1 0 0—4 0-5 1—4 1-3 0-6 1-1 0 AFD. II. Vereenigingen X A. S. C. E. D. O. EXCELS 1 FEIEN K V H. B. S. SPART. U V.V. Z.F.C. A. S.C E. D. O... FEIJENOORD HAARLEM H. B. S DE SPARTAAN.... U. V. V 3-0 1-2 0-1 2-1 1-0 5-3 1-5 1-0 0-4 6-5 3-1 2-2 1—2 2-1 0 1-1 4-1 2-0 4-0 1-1 2-0 1-1 1-0 2-2 1-2 7-1 6-1 2-3 2-2 2-2 0-5 1-4 2-3 0 4-5 0-1 1 O 1 l 1 1 1 1 1 1 I i O 1 l 1 i 1 1 1 <M 4-3 3—2 4—1 2-2 3-0 0 5-1 1-2 3-1 2-0 2-3 4-1 0 7-1 6-1 1—3 1-1 5-2 2-2 2-1 0 2-8 Z> F. O..... 0-5 1-1 2-2 3-2 2-2 - 0 opent den aanval met twee geweldige scho ten van Goslings, waarmede Ball, die zeer verdienstelijk zijn doel verdedigde, heel wat moeite had. Een schot van Goslings is den Utrechtschen doelman echter te machtig en A. S, C. neemt de leiding, 2I. U. V. V neemt daarna het spel in handen, maar Van der Meer weet zijn doel schoon te houden en als De Ruyter, tien minuten voor tijd, na een doclworsteling den stand op 31 brengt breekt er opnieuw een periode aan, waarin A. S. C. in de meerderheid is. Gedoelpunt wordt er echter niet meer. N. v. d. D, AFDEELING I. lr klas. Stormvogels 13 9 3 1 21 35—14 J.61 Sparta 12 8 1 3 17 37—13 1.41 V.O.C. 12 6 4 2 16 28—30 1.33 Blauw-Wit 13 6 1 6 13 31—28 1 H.F.C. 12 4 4 4 12 22—22 1.— H.V.V. 12 4 2 6 10 21—27 0.83 R.C.H. 11 3 3 5 9 24—29 0.81 't Gooi 11 3 2 6 8 29-43 0.72 D.F.C. 11 3 2 6 8 29—43 0.72 Unitas 9 0 2 7 2 5—30 0.22 2e klasse A D.E.C. 15 13 1 1 27 49—13 1.80 Hollandia 13 7 2 4 16 28—21 1.23 Alcmaria 14 8 0 6 16 27—24 1.14 Schoten 15 7 2 6 16 28—34 1.06 W. Frisia 11 4 3 4 11 25—26 1.— Bloemendaal 12 4 2 6 10 19—22 0.83 Zandvoort 16 4 5 7 13 26—37 0.81 K.F.C. 13 3 4 6 10 14—22 0.76 D.W.S. 15 4 2 9 10 24—37 0.66 W.F.C. 14 3 3 8 9 19—23 0.64 3r klasse. Helder H.R.C. Kennemers V.S.V. Purmersteijn O.S.V. E.V.C. Zaanlandia 10 9 1 0 19 36—11 1.90 11 8 1 2 17 43—16 1.54 9 5 1 3 11 21—16 1.22 9 3 2 4 8 18—11 0.88 7 2 2 3 6 12—17 0.85 6 1 2 3 4 10—16 0.66 7 0 2 4 2 4—27 0.28 9 0 1 8 1 10—37 0.11 Res. le klasse. Ajax 2 Z.F.C. 2 BI.-Wit 2 E.D.O. 2 R.C.H. 2 D.E.C. 2 H.F.C. 2 V.V.A. 2 Alcmaria 2 9 7 2 0 16 31—13 1.77 15 12 2 25 71—30 1.66 11 8 1 2 17 37—17 1.54 11 5 3 3 13 27—26 1.18 11 5 1 5 11 33—29 1.— 11 2 4 5 8 21—36 0.72 9 2 2 5 6 21—26 0.66 11 3 1 7 7 24—35 0.63 11 2 1 8 5 27—53 0.45 9 0 0 9 0 14—42 0.— Hollandia 2 Haarlem 2 W.F.C. 2 II 8 9 10 6 6 1 2 13 24—19 1.44 5 2 2 12 30—16 1.33 5 1 4 11 22—30 1.10 3 5 3 11 27—24 1.— 3 2 3 8 19—19 1.— 4 0 5 8 17—16 0.88 2 3 5 7 18—21 0.70 1 0 5 2 12—25 0.33 AFDEELING II. le Klasse. Feijenoord 10 5 3 2 13 27—16 1.30 H.B.S. 13 7 3 3 17 35—29 130 Excelsior 11 5 4 2 14 24—15 1.27 Ajax 13 7 2 4 16 30—18 1.23 E.D.O. 12 6 2 4 14 22—11 1.16 Spartaan 12 6 1 5 13 26—22 1.08 U.V.V. 13 4 2 7 10 26—38 0.76 Z.F.C. 12 2 5 5 9 22—35 0.75 A.S.C. 11 3 2 6 8 18—32 0.72 Haarlem 13 2 2 9 6 24—38 0.46 4e klasse T.H.B. 7 7 0 0 14 28—6 2.— E.H.S. 3 2 0 1 4 15—5 1.33 Aurora 7 4 1 2 9 15—10 1.28 Norvicus 5 2 0 3 4 15—20 0.80 H.D.V. 4 1 1 2 3 4—13 0.75 D.I.O. 8 2 0 5 4 11—27 0.50 D.V.V. 6 1 0 5 2 13—20 0.33 Modder ballet in 2 bedrijven! Z. F. C. II gewend aan een dusdanig veld met elf men- schen, tegen H. F. C. II met slechts 10 man. De Haarlemmers met zon en wind eerst te gen. Het duurde niet lang of Z. F. C. II wist de leiding te nemen, toen bij een ver schot de Haarlemsche doelverdedigcr hopelooze pogingen aanwendde zich te verplaatsen. Hoe de Haarlemmers ook werkten, niets hielp. Met geregelde tusschenpoozen ver hoogden de Zaandammers hun voorsprong. Tot overmaat van ramp overzag de scheids rechter diverse buitenspel-gevallen, waar uit even veel malen gedoelpunt werd. Toen de stand ongeveer 5-0 was, zorgde de H. F. C.-middenvoor voor een tegenpunt. 5-1, Z. F. C. II vond dit te bar en bracht voor rust' de stand op 10-1, In de tweede helft was H, F. C. II een tijd. lang werkelijk het meest in den aanval, Z. F. C. II had echter met hare uitvallen niet over pech te klagen. Steeds belandde de bal op min of meer gelukkige wijze in het doel. De Zaandammers wisten het tot 15 doelpunten te brengen, de H. F. C.-ers tot twee. Met een flinke nederlaag keerden de H. F. C.-ers alzoo terug. UITSLAGEN VAN ZONDAG Overgang B, LimvioH. B. C. 15 Overgang C. Graaf Willem—Vooruit 4—0 R.K.F. H.B.C. De Meer R.K.V.B. R.K.A.V. E.M.M. Wilskracht 8- 8 0 0 16 23—7 2.-. 5 2 2 1 6 12—11 1.26 6 2 2 2 6 7—11 1.— 4 1 1 2 3 5—7 0.75 5 1 1 3 3 10—12 0.60 4 0 1 3 1 4—8 0.25 4 0 1 3 1 5—11 0.25 Echter valt er geleidelijk aan wel een ver betering in Oostenrijk te bespeuren, wat niet zeggen wil dat de financieele positie der clubs verbetert, maar dat zoo langzamer hand, vele buitenlande-s, die voor eenige ja ren om zoo te zeggen Oostenrijk overstroom den allen naar hun eigen land teruggaan. Een jaar of zes zeven geleden, in de periode nog van het verkapte professionalisme, trachtten de meeste Oostenrijksche clubs hun elftallen met buitenlandsche spelers te versterken en ook eigen leden werden doo ten vervangen. Er dient toegegeven, dat er jn Weenen en omgeving daar schitterend oetbal gespeeld werd en de keuze van spe- 1 rs zeer nauwgezet geschiedde. Meest kwa- nen toen Hongaren in aanmerking, want juist in die jaren was dit land aan het hoog tepunt van zijn roem. Konrad, Schaffer, Remes, Guttman en vele anderen verhuis den omstreeks 1919 en men mag over deze :rekvogels denken zooals men wil, een feit is 'tinzonder met het Weensche voet bal de moraal laten wij hier even buiten beschouwing deze heeren hebben waar devolle diensten bewezen. Men heeft den Oostenrijkschen voetballers heel wat geleerd en elk team, dat zij hun steun verleenden, werd daarenboven nog favoriet in de oogen van het publiek. De vereer.iging-leiders, die hun pappenheimers kenden, durfden hun koopwaar riskeeren en 't bleek, dat zij goed gezien hadden, want de hooge prijzen kregen zij in den vorm van entrée's dubbel en dwars terug. De stroom werd echter voortdurend grooter. Alleen als de spelers maar het merk Praag of Boedapest droegen kwamen zij in aanmerking, neen, werden met open armen ontvangen, zoodat zehs mid delmatige voetballers contracten kregen af gesloten tegen hooge salarissen, 't Was in een woord een manie Natuurlijk heeft deze toestand Zich ge wroken. Ook al in die jaren. De vereemging Wacker o.a. verzekerde zich de Medewer king van zes buitenlanders, met het oog merk natuurlijk om zoo niet een kampioen schap te veroveren, toch op zijn minst een goede plaats te bemachtigen. In plaats dat Wacker echter een goede oositic innam, moest zij zich onder de hekkesluiters scharen, hetgeen begrijpelijk de publieke belangstelling niet ten goede Thans mag men de zaak bekijken zooals men wil, een feit is, dat de Oostenrijkers wel tot de conclusie zullen gekomen zijn, dat hun kijk op de toestanden niet de juiste ge weest is, waarvan zij momenteel de dure vruchten plukken. In dezen tijd van het jaar staat de voetbal lerij in dat land stop, althans zoo zou t moe ten zijn, omdat de weersgesteldheid de vel den zoo goed als onbespeelbaar maakt, te genwoordig schijnt men dit echter met zoo heel nauw te nemen, want men is druk bezig met het spelen van friendly-gam.es, welke een boven verwachting groot aantal toeschou wers trekken. Echter is 't een geduchte streep door de rekening van vele clubs, dat de Oostenrijksche V. B. met den Duitschen üe V. B. op min of meer gespannen voet leeft Want dit heeft tot gevolv, dat de Oosten rijkers nu geen rondreizen in het land enz er buren kunnen ondernemen, hetgeen met het oog op de niet al te hooge reiskisten en de valuta voor deze vereenigingen financieel nadeelig is. Nu wij 't toch over tournees hebben, is 't v/el typisch te weten/ hoe deze ontstaan kunnen. In Bremen is een vereemging gevestigd, de A. B. T. S. Deze club heeft vooruitstre vende leiders aan het hoofd staan en reeds voor jaren had men het plan opgevat een eigen stadion te doen bouwen. Hiertoe had men ces tijds een terreinfonds gevormd, dat voort durend in omvang toenam. Door den mise rabelen toestand van het Duitsche geld is een roed deel van dit fonds verleren gegaan, doch de bestuurderen versaagden met. In Bremen zelf liepen deze plannen niet vlet meer van stapel, doch door relaties in Ame rika dus Duitschers, welke aldaar woon den wilden men langs dien weg aan de duiten komen. Er werden onderhandelingen -evcerd, welke tenslotte er toe leidden, dat deze vereeniging eenige wedstrijden in de United States gaat spelen. En is in het voor uitzicht gesteld, dat van dit tournee nog wel het een en ander overblijven zal ter stijvmg van het terreinfonds. De eerste interlandwedstrijd van het nieu we jaar ligt al weer achter ons. In Turyn namelijk heeft het Italiaansche elftal voor de groote verrassing gezorgd door de Tsjechen met 3—1 te kloppen. Te oor- deelen naar de positie welke de laatsten op op de internationale ranglijst innemen, lijkt deze nederlaag wel eenigszins op een bla mage, echter hebben wij niet uit het oog te verliezen, dat de eerste plaatspositie wel eenigermate geflatteerd is. Immers de Tsje chen speelden de meeste wedstrijden temid den van eigen landgenoofen, terwijl de te genstanders bovendien in de meeste geval len niet met hun sterkste combinatie in het veld verschenen. Niettegenstaande lag ei een nederlaag niet in de verwachting, omdat men in Tsjecho Slowakije het spel uitste kend wordt beheerscht. De Italianen moe ten in deze ontmoeting v/eer een buitenge wone geestdrift aan den dag gelegd hebben, waaraan zij hoofdzakelijk hun succes dan ken. De Tsjechen ontplooiden daartegen over een prachtis, sluitend spel combineer den, dat 't een lieve lust was, doch schoten in snelheid te kort. Verder was men algemeen van opinie, dat de Praagsche clubelftallen wélke kortgele den het Apennynsche schiereiland bezocht hebben zeker geprefereerd moeten worden boven deze vertegenwoordigende ploeg. Alzoo geen rooskleurig begin voor de Tsjechen. Haarlem, 23-1-1926

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 6