TH wie m De Zomertijd 1926 f "RH.WEILL G9SÏÜÜMS NAAR fl. 98.- r DIENSTPERSONEEL I ENGELSCHE Seine Houtstraat BS 1 NlflUM 26-26 I TOONEEL. DUIVENSPORT. DE SPAARNEBANK LAATSTE NIEUWS. RECHTSZAKEN. KERK EN SCHOOL.' content B Feestavond St. Bavo-Gilde. Tiila Durieux. Hinderwet. Cursus Prof. Veraart, Personalia. Hans de Bock. Opbrengst Weldadigheids postzegels. Gevonden dieren en voorwerpen. BILJARTEN. BURGERLIJKE STAND. Zie voor „Stadsnieuws" ook pagina 1 van het tweede Mad. INGEZONDEN, R.-K. Voetbalsport en Supporters. Da jeugdfederatie en de H.O.V. Kassa»!! BEZORGT MIJ Lmktm 8 Hel anSwocrd ï&i 1 i~ eenadverfenfle i L geplaatst Szi tóe mei haar 16.CCO exempt, oplage Arg, I MOS/,, 100% I03i/S 103% j R8®/ g 98% »°2VW 1021/! '037/8 103% 461/, 60% I 47 171 163 163 146% ISO 190 65 - 620 623 332 330 145 145% 190% 191% 158% 159% 150 150% '50% 150% 100 204 201% 4C6 '33% 11 10% 160 148 148.50 6%s 6% '405 4S4l/a 420 416 3421/3 343i/2 369 365 197 199 330 - n,_ 383% 115 1461/s 147 95% 49 49% Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. BERLIJN 59 35 59.321/2 PARIJS 9.30 9.25 BRUSSEL 11.40 WEENEN 36 35 05 LONDEN t t 1 12.12 12.10% STOCKHOLM t 66 70 6680 KOPENHAGFN 61 80 61.75 OSLO tiiiitd 50 80 50.75 48.10 48.08 NEW-YORK iii 2.49i/3 2 49%0 10.10 10.071/2 Michael Peheurechyde t Mag een officier buiten dienst een revolver dragen? KUNST EN KENNIS. Mengelberg's afscheid. Oase Eerste klas staat door baar Onberispelijke Pasvorm Prima kwalii en bewerking vanaf f 29.- bij de Kfsme itfouibrug. jjjjH iiimnnunniiiiiiimuii iiiiiii!i!inii!!iiii||k 3 1 Z JDE GEVOERD i Pater van Uden O. F. M. f Prijzen vasi ineoo ^liiiüiiüiiiiüiiüi; iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii aiiP m j- Het was den 11 den Januari een jaar f' eleden, dat volgens het voorwoord van et feestprogram een groepje jongelui zich in een der zalen van het R.-K. Ly ceum vereenigde om onder leiding ven rector N. Th. Vlaar de plannen te bespre ken tot het oprichten van een vereeniging, welke onze R.-K. Jongelui, die neutrale inrichtingen voor M. O. bezochten, samen bracht. De besprekingen leidden tot de oprich ting van de R.-K. Jongemannenvereeniging, die reeds dadelijk in de zoolang gevoelde behoefte voorzag, getuige 't steeds stijgen de aantal leden, de drukbezochte vergade ringen en de met succes georganiseerde excursies. Om dit éénjarig bestaan te vieren, werd door de jonge vereeniging gisteravond in den Schouwburg aan den Jansweg efen van een rijk programma voorziene feestavond gegeven. De voorzitter, de heer R. A. P. Roozen opende den avond met een woord van welkom aan leden, donateurs en andere belangstellenden en bijzonder aan Mr. H. J. M. M. Dorbeck, den leider der Leidsche R.-K. Studenten, die zóó bereidwillig een zeer groot gedeelte van dezen avond had den georganiseerd, en bracht dank aan allen, die in dit eerste jaar van haar be staan de jonge vereeniging op onderschei den wijze hadden gesteund. Mr. Dorbeck, die het programma en de uitvoerenden even inleidde, sprak, eerst de jarige vereeniging eenige sympathieke woorden van gelukwensch en van bemoe diging toe en zijn luimig woord werd be antwoord met een hartelijk Io vivat ter eere van de Studs. De Jazz-Band „Don 't Cry", onder lei ding van den heer Floor Visscher, bracht dan met eenige frissche stukjes en het kluchtige optreden van zijn conférencier een onlvankelijke feeststemming in den vel bezetten Schouwburg, zoodat de Pier rots met hun Fransche liedjes al dadelijk een uitbundig onthaal vonden, al werden deze dan ook kennelijk minder gesavou reerd, door de zeer vele jeugdige aanwe zigen dan de Hollandsche. Op peil verhief zich de avond pas b' het optreden van de heeren H. Blom, viool en F. de Nobel, piano, die het aangekon digde quartet vervangen moesten, doordat de' heer Delachaux, die zün medewerking had toegezegd, eene bu?ten!r.ndsche Kunst reis had aangevangen. De sonate van Tar- tini, waarmede de jeugdige kunstenaars aanvingen, brachtal dadelijk verrassing door hun ongemeene technische bedreven heid en verzorging, die werkelijk bewonde- rerswaard moeten heeten, en waardoor zij zich evenzeer als door de "-on-erstfe en interpretatie der uitgevoerde werken ver hieven zelfs boven beroeps-musici, die kortelings voor eene vereeniging hier ter stede fverum homines notos sumere odio- su*u estl concerteerden. Zeke- had na ds pauze uit Kreislers „Lie- beslied" meer innerlijkheid nog kunnen ge puurd worden, en had ook de manist, behal ve in „Polichinelle", dat volmaakt .even wichtig en sprankelend door beide partijen werd weergegeven, op andere plaatsen zi;n bescheidenheid wat meer kunnen la'.en va ren. oo kin de sonate van Tartini, maar deze beide jonge kunstenaars hebben een groot deel van het succes van dezen avond op h"nne rekening. Daarbij komt dan bet gepassioneerde op treden van den nar Napraforgó in „dc Car naval van het leven''r-die jammer genoeg niet Veel tegenspel vond bij de meer of minder netjes en soms wat te voorzichtig declamee- rende acteu-s in dit overigens als „spel ta melijk zwakke stuk. De heer Dorbeck, als de nar, toonde zi-h échter behalve een declamator van benü- Menswaardige kwaliteiten ook een acteur, die ilp-het tooneel dc handeling niet verwaar loost, maar drastisch weet op te treden, dra matiek niet vergeet, daar waar hij tevens in gebaar en mimiek, in klankkleur en ron, in rythme en dynamiek, krachtige plastiek te geven weet. Behalve voor de reeds besproken duetten, liet de tijd, na de pauze slechts nog ruimte 'voor den vlot gespeelden en door het pu bliek dankbaar gevolgden éénacter ,,'n Boot tochtje" van Charivarius, waarvoor de heer Dorbeck en mej. Köhler alle hulde verdienen j Daar publiek en executanten het begin van den avond sterk hadden verlaat en het ^veranderen van décor den tooneelknechts 'ongehoord veel tijd scheen te kosten, bleef !er geen gelegenheid over voor de aange kondigde Hongaarsche muziek, dansen en liederen. Maar hoe spijtig dit ook moge zijn, het St. Bavo-Gilde kan toch ntet trots terug zien op het vele goede, dat op zijn eerste jaarfeest werd geboden en op de zeer ge animeerde stemming van een talrijk publiek i- D. Het wederoptreden der groote Duitsche tragedienne gisteravond in den Stads schouwburg, was een even groot succes als 'teerste. Er was zelfs een nóg talrijker pu bliek aanwezig. En iedereen kwam om Tilla Durieux en geenszins om 't stuk van Ibsen, Hedda Ga- bler; dat wel de vaardige schrijvershand Verraadt in frappante karakterteekening en menige knappe vondst, maar vooreerst aan ibsens gewone gruwelijke eenzijdigheid lijdt (waarover we 't nu niet nader hoeven le hebben); tweedens wat wankelt in den opzet der hoofdfiguur, wier (perverse) eigen aard nu eens, naar 't wezen der tragedie, wordt geïsoleerd en toegespitst, tèrwij la ter weer de innerlijke tegenstrijdigheid van dat (gelijk van ieder) menschenkarakter in 't volle licht treedt; derdens verbaast door de naïveteit, waarmee de auteur de niet- mee--noodige personen van 't tooneel weg zendt. De regie was zoo tamelijk, 't spel der zes medespelers voldoende Tilla Durieux boeide, van begin tot eind. Wij zullen niet in vergslijltingen treden; 't zou trouwens 'n heele verhandeling vor deren om 't onderscheid, b.v. tusschen dit laatste en haar vorig optreden, billijk te «chiften in "t geen aan de rol ligt dus óf onvermijdelijk, of eventueel 't zij schuld 't zij verdienste van den auteur is en 'tgeen ©p rekening der rolvervalling moet worden gesteld. Elke prestatie is, voor dezen toe schouwer, een zelfstandig feit! En dan kun nen we 't spel dezer actrice niet anders dan g-ootsch noemen, aangrijpend en diep doorwerkt. Men moet niet zeggen, dat zij uit de rol haalt, wat er uit te halen is maar dat zij erin legt wat erin te leggen valt. Zij geeft een eigen Hedda in den tijd des- Verschillende berusting en bij t ontwaken iot actie een duivelin, later een streef- aer vol hartstocht, die vernielt wat zij be roert. En zij maakt die lévend, met heel haar wezen; in elke seconde roet volle kracht haar intentie veraanschouwelijkend. 'Zij moet zich wel waarlijk de persoon voe len die zij uitbeeldt, om zooveel intensiteit te geven aan al wal zij zegt en doet en zelfs aan hare afwezigheid! Toch hoeveel respect dat, om zoo te zeggen, doortrapte spel afdwingt, bleven we feeel den avond onder den indruk van op zettelijkheid; waardoor we komen tot de vraag of misschien die intensiteit niet tè gróo is, en dus zóó in 't uiterlijke boeit dat de prestatie bij 't uiterlijke kan schijnen te blijven. Er wordt niets aan „de fantasie van den lezer" overgelaten. Wat inhouden, wat soberder stijl ware dus yvcllicht nog krach tiger van werking. In ieder geval bleek ook hier de beroem de tooneclspeelster haar lauweren volop waard, en mag haar dramatische expressie rondweg verbazingwekkend genoemd wor den. B. en W. van Haarlem, doen te weten, dat van heden op alle werkdagen van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 uur, tot 8 Februari c.k., 's voormiddags ten 11% ure, ter gemeente-secretarie (7c Aideeling) ter inzage is nedergelegd het ingekomen ver zoekschrift met de bijlagen van Jac. van Hooff, om vergunning tot uitbreiding van zijne kleerenwasscherij, drogerij en strijkin- richting, gevestigd in het perceel aan de Brouwersvaart Nos. 28 en 30, kad. sectie H, no. 2268, a. Door bijtrekking van het perceel aan de Gasthuislaaa No. iO, kad. sectie H, No. 688 en een gedeelte van de kadastrale per- ceelen sectie H nrs. 679,2633, 2(135 en 2636; b. door algeheelen nieuwbouw; c. door het in deze perceelcn plaatsen van kracht- en andere werktuigen, benevens een stoomketel met verwarmend oppervlak van 40 M2 en 8 atmosfeeren overdruk. Men verzoekt ons mede te declen, dat de laatste cursusvan Prof. Veraart over Be drijfsorganisatie niet plaats heeft op Woens dag 27 Januari, maarop Woensdag 10 Februari, In de plaats van Mr. Maclaine Pont is tot secretaris van Teyler's Stichting benoemd Mr. W. F. C. C. Pijnacker Hordijk. De componist Hans de Bock is bezig aan een groot orkestwerk, genaamd „Een dag zonder Zon". Het slotgedeelte wordt geschre ven met zangbegeleiding, gedicht van den Belgischen dichter Raymond Limboscji. Eveneens komt de sirene van dr. Naber in dit werk voor. Het orkest woord zal in vier deelen worden geschreven. De totaal opbrengst van de in Haarlem verkochte weldadigheidspostzegels bedraagt de som van 10.414,70. Terug te bekomen aan het Politic-bureau Smodestraat, wollen damesceintuur; Offer- man, Ridderstraat!, sierduif; B. Boerrigler, Bisschop Ottostraat 33, flacon eau de Co logne; A. v. Ling, Papentorenvest 55, hand schoen; Mej. Pree, Kleverparkweg 49, arm bandhorloge; H. J. Hoevens, O. Indiëstraat 98, autohandschoen; Politiebureau, Smc- destaat, handschoentje; E. C. H. Lampe, Zakstraat 4, herdershond; G. J. Ruiten beek, M, v. Heemskerkstraat, 19, wollen handschoenen; S. Ree, Rollandstraat 76, grijs wollen handschoen; Politiebureau, Smedestraat, grijze heerenhandschöen; M. Korenstra, Leidsohestraat 11, grijze hand schoen; J. Koster, Emostrast 39, hand schoen; Frankemöller, KI. Houtstraat 38, kinderhalsketting; G. Klein, Gen. Cronjé- straat 82, medaillon met vrouwenportret cn grafsteen; Besrink, Hofdijkplein 9, man chetknoop; R. Bijster, Oranjeboomstraat 83, portemonnaie m. i.; C. v. Mierlo, Harmen- jansstraat: 41, fabriekspenning; C. Raven, KI. Houtstraat 12, portemonnaie m. i.; Schipper, Berkenrodestraat 16, portemon naie; H. Tenbroak, Adr. Loosjesstraat 47, plank; T. de Looper, Ossenhoofdsteeg 9, damespantalon; Vermcijs, Teylerstraat 59, kinderportemonnaie m. i.; W. Thijssen, Séhoterweg 2, sleutels; Gaarkeuken, Nobel- straat 27, tasch; J. Vollaerts, Linschoten- straat 33, tabakzak; Hendriks Gasthuislaan 97, buigtang; V. Rijn, Rozenprieelstraat 59, taschje; Javeaux, Leidschevaartweg 144, taschje m. i.; Hillebrand, SpaarnoogstaatlS, bontje; Politiebureau, Smedestraat, bril in étui; Brouwer, Anthoniestraat 31D, vulpen; Koningbruggen, Anegang 7, rozenkrans in étui; D. Schreinder, Ursulastraat 23, ring; F. B. Bahle, Bankastraat 78, Schotenre'i- cule; B. Born, Leidscheplein 40,rozenkrans. VEREENIGING VAN POSTDUIVEN- LIEFHEBBERS „DE LUCHTGIDS." B engenoemde vereeniging heeft de aan- g k .digde ten o;nstelling van postduiven^ ^..cuden. Van de 140 duiven werden er 19 bekroond met 'n eersten, 19 met een twee den en 14 met 'n 3en prijs,terwijl er 12 duiven een zeer-eervolle en 5 duiven een eervolle vermelding verwierven. De heer R. N. Keiloo behaalde o.a. met één duif, één eersten en eeren-prijs dezelfde vogel was tevens de schoonste vogel der ten toonstelling, alsmede der vliegklasse (oud) waarvoor zij stond ingeschreven. Voorts won genoemde heer cok een eeren-prijs wegens in zending der schoonste vogel in de z.g. vrije- klasse. De heer A. J. Timmermans behaalde een eeren-prijs wegens inzending der schoonste vogel en cie vliegklasse (jong). De heer Lourenberg verwierf een eeren-prijs wegens inzending der schoonste roode vogel. Voorts werden eerste prijzen behaald door de H.H. R. N. Heiloo (3), E. van Bree (3), A. J. Timmermans (4), F. J. Lourenburg (2), J. v. Eerloo (1), J. J. Lasschuit (1), R. Erakel (1), P. Kobes (1), J. J. B. Kan (1) en B. Koogreef (1). De keuring geschiedde door de H.H. R. Slot en P. J. van Daalen. De tentoonstelling werd door pl.m. 20C personen bezocht. De commissie van uitvoering kan met veel genoegen op deze tentoonstelling die een groot succes voor de vereeniging werd te rug zien. D.E.S. I—KRIJT OP TIJD I (ZAANDAM) In het clubgebouw van D.E.S., Café „Wonopole" aan 't Stationsplein vindt heden (Dinsdagavond) bovenstaande ontmoeting plaats voor de hoogste klasse van den Nederl. Biljartbond. Aangezien beide 3 tallen onge veer even sterk zijn, belooft het een spannen de match te worden. OLYMPIA(I—D.O.S. I. Voor de plaatselijke competitie speten bo venstaande teams een wedstrijd in het ge bouw „Olympia" aan den Kinderhuissingel. Ook deze westrijd geldt voor de hoogste klas se. Aanvang 8 uur. Gelrouwd: 25 Jan. G. A. v. Graas en C. M. Schuurmans. Geboren: 22 Jan. C. H. Kastercum-Prins d. 23 Jan. H J C. Bosman—v B leer beek, d. 25 Jan. E. v. RoodenSmits, d. N. Treurenv. Huisstede, d, 26 Jan. T. M. v. d. Velde—Huyboom, z. Overleden: Z4 Jan, E., 1 <J. df. van ft Bultman, Hazepaterslaan. 25 Jan. M. H, DemmersKuijper, 78 *i.,Jansstraat. M, M. MeijerWeddepohl, 89 j., Barendse- straat. H. Deun, 39 j., Hazepaterslaan E. EdsiusSluis, 82 j., Gasthuisvest, Alstro uwe bezoeker der voetbalwedstrijden vn den N.V.B. is het mij misschien wel ver gund, een mijner bezwaren naar voren te brengen, om van deze bezoeken terug te ko men en meer mijn aandacht te schenken aan onze R. K. sport. Afgezien van het klassen verschil waarin ik de wedstrijden beoordeel Tusschen die der R. K. sport en die der N.V.B. is het mijns inziens zeer goed moge lijk den vurigsten enthousiast voor de le ldassers, warm te krijgen voor de sport onzer R. K. jongens. Want werkelijk zien wij bij onze R. K. voetballers, krachten, die zich met ernstige training tot zeer productieve spelers kunnen ontwikkelen, en waarom ook niet. Verschillende wedstrijden heb ik bezocht van de R. K. Sportvereeniging „Santpoort" v/aar ik werkelijk zeer goede dingen heb ge zien, zoowel vrn „Santpoort" als hare bezoe kende vereenigingen, en met spanning begin ik dan ook den stand te volgen, en met mij meerdere bezoekers, doch wat wij vinden bij den N.V.B. missen wij bij onze R. K. clubs, dat is, een voldoende bekendheid met de uitslagen der gespeelde competitie wedstrij den. Opmerkelijk is dat ik mij daar herhaal delijk in zie teleurgesteld, zelfs bij de plaat selijke besturen en bladen, die met geen mo gelijkheid den stand kunnen mededeelen. Is dit nu zoo moeilijk om een uitslag over te seinen of worden die opzettelijk niet gepubli ceerd, ik veronderstel dat de pers hieraan geen schuld heeft, want herhaaldelijk lees ik in de sportrubriek de smeekbede van compe titieleiders de uitslagen toch mede te deelen en wel het liefst onmiddellijk na eiken ge speelden wedstrijd. Zeker zullen velen gaan medeleven met de prestaties der R. K. Sportclubs en zal het bezcek geleidelijk gaan toenemen. Ik hoop d: t in dit bezwaar in het vervolg zal worden voorzien, en dat vooral de H.H secretarissen, mijri bedoeling zullen ter harte nemen, want zij toch kunnen zeer veel bij dragen de spert door activiteit zoo aantrek kelijk mogelijk te maken, en vooral het voor opgestelde deel, niet alleen de jongens, maar ook de R. K.Supporters te winnen. EEN VOETBALLIEFHEBBER. Naschrift. Wij zijn het met den geach- ten inzender volkomen eens. Onze redactie poogt herhaaldelijk om bij de N.V.E.-standen, welke wekelijks worden opgenomen en waarvoor veel belangstelling bestaat, ook die van de R.K.F. en D.H.V.B. op te nemen. Herhaaldelijk stuiten wij ech ter op de moeilijkheid dat dan verschillende uitslagen ontbreken en wij hebben in ver band hiermede in een overzicht van eenige weken geleden den secretarissen der clubs nog eens met nadruk verzocht om toch vooral die uitslagen reeds op Zondag te doen toe komen. Hetgeen de inzender ook wel opge merkt heeft Het doet ons genoegen dat nu van de zijde van onze lezers hierop de aandacht wordt ge vestigd en wij vertrouwen dat dit voor de vereenigingsbestuurders (vooral cok uit den, omtrek) een reden zal zijn om ons zoo vol ledig mogelijk in te lichten en op de hoogte te houden. Tenslotte is dit toch ook een ver- eenigingsbelang. Sportred. N. H. Crt, Mijnbeer de Redacteur l In het nummer van Maandagavond komt het volgend bericht voor „Het overleg tusschen het voorloopig Be stuur der Jeugdfederatie en het Bestuur der Kaarlemsche orkest Vereeniging heeft tot resultaat gehad, dat reeds op Donderdag 3 Februari a.s, in de Gemeentelijke Concert zaal l et eerste algemeene J.ugdconcert zal worden gehouden." De commissie voor R. K. Jeugdorganisatie kier ter stede heeft in hare vergadering van Vrijdag 22 dezer het besluit genomen, dat deelnemen aan deze concerten voor R, K. Jeugdorganisaties niet toelaatbaar is. Li: besluit wordt hiermede t:r kennis gebracht van allen, wien het aangaat. Uw bericht droeg het opschrift„Een eerste daad der federatie van Jeugdwerkbe- sturen". Ik wil hier bijvoegen, dat deze eerste daad mij zeer onaangenaam getroffen heeft. Bij alle voorloopig overleg heeft telkens op den voorgrond gestaan, dat deze federatie zou zijn een samenwerking van besturen en dat nooit zou getracht worden de jeugd zelf bij elkaar te brengen. Deze eerste daad gaat dus wel tegen de allereerste voorwaarde van deèlneming der katholieken in. Het gevolg van deze eertse daad zal zeker zijn, dat de deelname van de Commissie voor R. K. Jeugdorganisatie eerst nog eens nader aan een degelijk onderzoek zal moeten onderworpen worden. Met dank voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend. Pastoor L. J. BOOGMANS. Voorzitter van de Plaatselijke Commissie voor R. K. Jeugd organisatie. Mij. NIEUWE HAAR LEM ECÏ3B COUKANT MtnaEssEszEKsawi 5Nederland 1919 6% Nederland 1923 4'A Nederl. 1917 7% N.-I. 1921 A.. 6% N.-I. 1923 D.. Holl. Lloyd Oude Vaart dito Gem. Eigead. Mij „Nederland"', Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd Paketvnut Ouce Boot Holl. Stoomboot H. VA. Java Cultuur Jurgens gew. Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Reso dito Phoenix Geconsolideerde Kon. Olie U. S. Steel Marine comm. Vorstenlanden Actions id. Comp. Merc. Poerworedjo Oude Deli Senembah Deli Batavia A'dam Rubber Serbadjadi Silau Wai Sumatra Dordtsche Petr. Southern Rails Union Anaconda Wabash Comm. Maxwel CC O oo" 4061/2 134i/o 16OI/2 IC 9i/8 4OII/2 489i/o 118 3/8 611/16 26 JANUARI. I EERSTE I 1 KO KS 1 LATERE KOERS 11 321/2 BAZEL 1 t 1 ROME 1 t 1 Naar wij vernemen, heeft'de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw be paald, dat in 1926 de Zomertijd zal aanvan gen 15 Mei en eindigen 3 October. BOEKAREST, 26 Januari. In den leeftijd van 82 jaar is hier overleden de voorzitter van den Roemeenschen Senaat Michaël Pe heurechyde, een der belangrijkste aanvoer ders van de Liberalen. In 1919 nam hij als vertegenwoordiger van Roemenië deel aan de onderhandelingen te Versailles. Vrijdag stond voor het Hoog Mil. Gerechts hof in Den Haag terecht J. v. A., vaandrig hij het corps luchtdoel-artillerie, thans met groot verlof, laatstelijk te Soesterberg, ver oordeeld door den krijgsraad te 's-Hertogen- joosch tot 25 boete subs. 25 dagen hech tenis wegens openbare dronkenschap en eenvoudige beleediging. Bekl. was op een avond met een vriend per motorfiets naar Utrecht gegaan, had wel eenige borrels op, maar was niet dronken geweest, zoo hij zeide. De president wees er op, dat bek', in Utrecht, toch niet goed bij zijn positieven geweest is, waar hij zichzelf tegenover den verbaliseerenden politie-agent een „beer" en een „aristocraat" noemde cn den agent uitmaakte voor „proleet". En verder; „Jelui agenten zijn allemaal gemeene socialisten". De advocaat-fiscaal vroeg vernietiging van het vonnis van den krijgsraad en be halve de straf, in eersten aanleg opgelegd 25 boete of 25 dagen hechtenis wegens het dragen van een revolver, die niet tot zijn uitrusting behoorde. Van deze laatste tenlastelegging was bekl. n. vrijgesproken, De verdediger, mr. A. 0. N. Tellegen, was van meening, dat auditeur-militair hoo- ger beroep had aacgeteekend om te doen uitmaken of een officier, die buiten dienst 's, een revolver mag dragen. PI. was van meening, dat dit toegestaan moet worden 'ndien dit wapen tot de uitrusting behoort. Art. 3 sub 2 van de Wapenwet is hier van toepassing. Pleiter hoopte, dat het Hof dit te zijnen voordeel# zou uitleggen en hem zou vrij spreken. Uit New York wordt gemeld: Zaterdag den 2en Januari kwam Mengel- berg's stemgeluid over de radio van zijn dui zenden „Iriends of the air" te danken voor al hun brieven en waardeering cn hun, be halve een gelukkig 1926, ook een tot weder- hoorens toe te roepen, Een tiental Zaterdag avond-concerten waren de zoogenaamde Student Concerts tegen zeer gereduceerde prijzen, zoo ongeveer als onze „pops''. Deze •concerten werden ook gedraadloosd door een der machtigste stations hier in de stad, WJZ, die het verder doorseinde aan plaat sen zooais Stenectady, Boston, Pitssburgh, Philadelphia, Washington, Detroit en Chi cago. Men mag dus veilig aannemen, dat het aantal toehoorders van die uitvoeringen bij de tienduizenden te trilen zijn geweest en hei station WJZ is bekend om zijn bui tengewoon sterke en duidelijke overbrenging door den ae'her. Gebrek aan voldoenden tijd tot repetities waarschijnlijk maakte, dat dj draaïlooze concerten herhalingen, soms vooruitloopingen waren van de exclusive en dure Donderdagavond- en Zondagmiddag- concer'en en op die manier hoorde ik zoo goed als alles, wat Mengelberg dezen winter gaf, dubbel. Maar vandaag nam onze be roemde landgenoot in persoon afscheid op het podium en het is mij een groote voldoe ning ie berichten, dat dit afscheid een bij zonder hartelijk karakter heeft gedragen. Oneindig applaus, een krans, bloemstukken, na de pauze een zich van zijn zetels verhef fend publiek en aan het slot en ovatie, die het middelpunt van belangstelling tot een korte speech gedwongen heeft. En ongetwij feld heeft Mengelberg dezen laatsten middag als climax van de voorafgaande weken daar aanleiding toe gegeven; over zulk musicee- ren, over zulk een volkomen begrijpen tus schen een prachtig orkest en een dito diri gent valt moeilijk uit te weiden en alleen de herinnering als iets kostbaars te bewaren. Een gelukwensch aan Toscanini, die voor de rest van het seizoen den staf over de Phil- harmonie overneemt en zulk een ingespeeld orkest voor zich krijgt. En niet minder aan mijn lezers, die binnenkort weer evenzoo van een Unvollendete of een Tot und Verkla- rung kunnen genieten als ik het heden deed. U weet, dat de trouwe Hollandsche abonné's hem noode aan Amerika afstaan voor den uuuiuau gelijk aan beter Maatwerk. Wij brengen de nieuwste mo dellen en dessins ut Co bert Costumes en Demi Saisons Gabardine Regenjassen en mantels vanaf 24. Jongehoeren Costumes vanaf t 12.50 1 SE S tijd, maar het irooste hen, dat Mengelberg hier te midden van allerlei internationale grootheden zijn eigen en dientengevolge den naam van zijn vaderland zeer hoog houdt en dienovereenkomstig gewaardeerd wordt. In zijn korte toespraak bracht hij hulde aan het bestuur van de Philharmonie en eindigde met een „tot weerziens',', dat het publiek met een nieuwe orkaan van applaus ^-ves tigde. In het klooster der Eerw. Paters O. F. M. op dei Biest te Weert werd uit hare Missie van Zuid-Sjansi(China) het treurige bericht ontvangen van hei overlijden van hun mede broeder, den ZeerEerw. pater Fr. Acmili' anus van Uden O. F. M. Pater Van Uden was reeds 28 jaar in de Missie werkzaam. 440ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 26 JauuarL Se Klasse 6e Lijst. Hcoga Drüzen: 16S8 3188 16344 19243 1000. 9850 H362 18279 400. "5 5587 S632 12449 14952 15205 Ï6400 18240 18425 ƒ200. 718 737 1291 2771 4234 6042 6444 7397 8744 1899? 393 938 1977 2557 346ó 3795 4267 4729 5363 6076 7339 7899 8537 0255 10150 10806 11266 12001 1272! 13 ".05 14022 14773 15814 16327 17411 18497 18892 13418 14110 14306 15620 16058 18390 20102 20926 100. 70: 101 123 173 233 251 312 493 552 636 731 773 8.57 1033 1394 1498 1517 1895 1976 1955 2120 2301 2499 2529 2552 2693 2713 2733 3264 3303 3362 3469 3526 3668 3669 3759 3770 3876 3885 3894 3947 4024 4194 4361 4414 4504 4538 4601 4660 4928 4976 5032 50S2 5090 5175 - 5406 5497 5713 5774 5907 5963 6167 6807 6<\?9 6984 7013 7116 7401 7410 7556 7575 7796 7868 8157 8298 8343 8470 8473 8488 8571 8703 8713 874.3 8844 908? 9411 9430 9439 9603 9745 9792 10315 10408 10438 10469 10684 10725 10041 11025 11064 11072 11205 11303 11505 11583 11760 11837 11970 12045 12601 1W.1 12255 1??cs 12.374 12566 12803 1.3031 13125 13187 13316 13319 13415 13482 13571 13722 13751 13327 14079 14"6S 14205 14301 14390 14757 14953 15221 15274 15372 15627 15704 15817 15914 15964 16086 16227 16286 163=9 16712 14893 16944 16947 17M6 17633 17659 17725 17730 17861 18115 18505 18523 1S566 18598 1S639 18752 1008] 19607 19104 19265 19.311 10364 19407 19804 19898 20052 20057 20340 205S1 20602 20703 20706 20721 20S66 20945 9 170 458 617 709 1047 1166 1455 1725 1923 2144 2285 2490 2644 2871 3018 3168 3411 3652 3927 4250 4468 4715 4957 5155 5357 5648 5950 6150 6320 6559 6808 6958 7275 7407 7514 7760 8034 8270 8467 8684 8842 9009 9223 5406 9621 9905 12 194 518 618 779 1051 1232 1490 1842 1938 2177 2373 2535 2654 2879 3031 3191 3415 3776 3978 4268 4487 4734 4978 5192 5416 5674 5964 6159 6323' 6638 6838 6977 7292 7409 7518 7788 8110 8294 8480 8706 8855 9055 9243 9510 9644' 9925 NIETEN: 64 122 328 551 637 802 1074 1243 1550 1860 1981 2228 2401 2567 2565 2890 3041 3209 3426 3813 3986 4327 4535 4809 5011 5230 5480 5748 5971 6168 6328 6539 6842 7020 7293 7426 7521 7812 8128 8315 8556 8735 8878 9095 9347 9518 9667 9928 337 585 657 877 1084 1348 1579 1868 2011 2230 2429 2571 2673 2891 3083 3311 3438 3879 3993 4360 4595 4829 5045 5258 5489 5787 5976 6169 6338 6652 6888 7037 7326 7445 7628 7823 8185 8367 8597 8746 8899 9112 9352 9554 9697 9948 138 340 587 668 896 1091 1409 1586 1887 2060 2244 2474 2583 2779 2934 3133 3324 3499 3921 4166 4365 459o 4882 5093 530S 5523 5824 5998 139 395 594 694 982 1104 1417 1619 1889 2098 2269 2480 2592 2790 2995 3143 3360 3546 3926 4186 4379 4659 4930 5101 5314 5531 5854 6026 6201 6228 6360 6356 6657 6672 6915 6931 7139 7139 7348 7385 745.3 7458 7631 7692 7925 8024 8193 8235 8352 8403 8640 8654 8748 8764 8949 8980 9114 9204 931:9 9374 9555 9576 9785 9821 995,3 9964 19803 20586' I4f 411 595 697 985 1148 1443 1623 1892 2140 2278 2487 2597 2870 300S 3163 3371 3604 4197 4387 4702 4951 5152 5352 5534 5870 6064 6280 6497 6695 6938 7204 7402 7477 7737 8027 S243 8409 8669 8836 9003 9216 9397 95SÓ 9841 9965 10036 10065 10146 10149 10158 10176 10201 10276 102S9 10297 10300 10310 10352 10395 10415 10487 10502 10506 10559 10580 10657 10658 10699 10715 10722 10728 10744 1074» 10751 10757 10815 10877 10897 10933 10935 10943 .11106 11166 11209 11233 11247 11354 11382 11389 11414 11429 11441 11455 11463 11475 11477 1x487 11495 11515 11578 11592 11600 11629 11663 11664 11709 11801 11849 11S80 11927 11934 11942 12008 12029 12161 12215 12258 12400 12422 12451 12461 1246? 12479 12488 12507 12520 12523 12562 125Só 12587 12588 12660 12733 12736 12785 12795 12832 12926 12927 12942 12946 12963 12974 12990 13012 13013 13018 13037 13044 13051 13066 13071 13111 13182 13302 13311 13343 13390 13401 13422 1S443 13467 13488 13516 13517 13542 13545 13570 13572 13585 1359» 13600 13612 13660 13669 13674 13757 1375? 13830 13874 13915 13926 13930 13931 13936 13990 1403S 14042 14045 14052 14076 14127 14147 14150 14156 14164 14165 14169 1420J 14375 14402 14426 14486 14511 14559 14647 14682 14767 14804 14924 14968 14982 1501» 15048 15069 15139 15147 1515 015194 1523? 15284 15288 15342 15398 15446 15448 15453 15458 15461 15878 15501 15510 15513 1555? 15562 15659 15689 15717 15718 15750 1570* 15762 15774 15784 15791 15795 15872 15906 15916 15942 15944 15975 16009 16023 16043 16055 16191 16194 16212 16217 16273 163U 16361 .16362 16376 16406 16408 16431 1644» 16468 16513 16604 16760 16795 16810 1686» 16905 17024 17144 17148 17154 17184 1725» 17266 17303 17346 17354 17591 17401 1745» 17455 17528 17574 17673 17690 17750 17764 17781 17804 17836 17907 17910 17912 17934 17942 17944 17972 17973 17977 18017 1803» 18194 18202 182,30 18241 18319 18.340 18361 >8398 18417 18457 18468 18472 18477 1850* 18519 18534 18584 18585 18696 18717 18734 187.39 18757 18758 18773 18775 18793 1879' 18839 18847 1S849 18860 18885 19086 1909? 19165 19)85 19192 19197 19203 19207 1920» 19264 19299 19309 19356* 19425 1945? 104" 19487 19501 19520 19531 19538 19545 1954» 19572 19573 19592 19645 19664 19721 197-» 19738 19748 19774 19780 19812 19863 19896 19897 19899 19908 19947 19954 20113 20166 20171 20216 202.34 20256 2029,3 20294 20355 2041 620437 20506 20553 205S0 20593 20540 20360 20565 20™» 20701 20732 20735 20738 20742 20750 2091» 20950 20998 5e Klasse 5e Lij t: 2534 m.z. 2539. 15329 ij® 70 m.z met niet; 16849 met ƒ70 m.z. 17c4* met 70, 1988Ö 20104 ?O2»0 2052-1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2