Sport- en wedstrijden Nagekomen Vcetbalverslagen. SCHIETEN. DAMMEN. STOOMVAARTLIJNEN. GEMENGD NIEUWS R. K. Voetbalvereeniging „Door Samenspel Sterk". CRICKET. BILJARTEN. ATHLETIEK. WIELRENNEN. Haarl. R.-K. Gymn. Vereen. „Ursus". De valsche bankbiljetten te Rotterdam. Scheepsbrand te Rotterdam Da mslkoorlog in de Hoofdstad. Dam doorgebroken. Doodeïijk ongeval. Een knolraap voor f 267. I STORMVOGELS II—AJAX III 5—2. Het begint er eenigszins op te lijken, dat de Stormvogels dit seizoen kampioen willen Worden. Thans werd een der concurrenten Voor de bovenste plaats met flinke cijfers geklopt, zoodat hzt voorloopig zal gaan tus schen Alcmaria Vktrix II en Stormvogels II. Ajax III begon goed. Spoedig zag zij zich een penalty toegewezen en werd Terhorst gepasseerd. Nummer twee liet zich slechts heel kort wachten (02). Dit was den Vogels toch wel wat al te bar. Ondanks de afwezig heid van Broek en Meuldijk speelde de voor hoede met veteraan Van Hemert aan het hoofd niet slecht en wist zoowaar nog voor de rust gelijk te maken. De tweede helft wordt door beide partijen enthousiast begonnen, soms tè enthousiast. He thuisclub-voorhoede blijkt het meest schotvaardig en door toedoen van Van He mert en R. Visser wordt de stand op 52 >.bracht. V.S.V.—PURMERSTEYN 3—0. De Velseroorders hebben op Purmersteyn een gemakkelijke overwinning behaald, wel ke nog grooter zou zijn geweest, als de voor hoede wat beter op schot was geweest. Ook de P.-voorhoede laboreerde aan die kwaal, Zoodat het niet te verwonderen valt, dat een doelman als v. d. Wint niet gepasseerd werd. De thuisclub was niet volledig. Deson danks speelde haar voorhoede in het veld lang niet kwaad. Voor het doel gekomen, was het echter mis, zoodat het nog vrij lang duur de, voor Zwanenburg zijn club de leiding gaf. Even te voren had dezelfde speler een penalty niet benut. Rust 10. Na de thee geeft Purmersteyn zich nog geenszins'gewonnen. De V.S.V.-achter- hoede geeft echter niet thuis, zoodat Zwa nenburg c.s. weer kunnen aanvallen. De linksbinnen der thuisclub vergroot dan uit één der vele voorzetten den voorsprong (20), vrij spoedig daarna gevolgd door een goal van De Bakker (30). Alzoo rehabili teerde V.S.V. zich eenigszins van het slechte figuur, dat zij den laatsten tijd heeft gemaakt. 'T GOOI SCHORST ZIJN WEGGELOOPEN SPELERS. Onze lezers weten dat bij den aanvang var het seizoen verschillende Gooi-spelers de gelederen ontrouw werden en overliepen naar Ajax (gebr. Andriessen, Twelker en Storm vogels (Thijssen). In het clubblad van genoemde vereeniging komt thans het bericht voor dat de ex-spelers Thijsen, Twelker en gebr. Andriessen voor. den tijd van 1 iaar zijn geschorst, wegens misleiding van bestuur en elftalcommissie. De Sportkroniek teekent hierbij aan dat de vereeniging natuurlijk het recht heeft haar leden voor zekeren tijd te schorsen en aldus te beletten dat zij in dien tijd voor haar uitkomen. Onjuist was het echter, aan den N.V.B. te verzoeken, die schorsingen over te nemen, want daarvoor waren geen termen aanwezig. Op zoo'n manier zou een vereeni ging, wier spelers naar een andere club willen overgaan, altijd wraak kunnen nemen door ze te schorsen en daardoor het spelen voor die andere club te beletten. De historie was voor 't Gooi erg onplezierig, en met ons Zullen velen er zich over verheugen, dat de Hilversummers zich desondanks zoo kranig weren, doch verder is er voor haar heusch niets aan te doen. Meent het bestuur, dat de amateursbepalingen overtreden zijn (in het clubblaadje leest men wel zoo iets 1), dan trachte het bij 't N.V.B.-bestuur met dui delijke aanwijzingen te komen. Secr. Arn Zoon, Saenredamstr. 21, Haarlem. Vrijdag 22 Januari hield D.S.S. een leden vergadering. In hoofdzaak werd besproken de financieele toestand, waarin de kas met het ooci oo de nog steeds bamfen.de kwestie, een schrale inhoud bleek te hebben. Om tot een oplossing te geraken, werd besloten een inteekenlijst te laten circulee- ren onder de leden, hunne ouders en dona teurs. Dezer dagen zal de daarvoor benoemde commissie de inteekenlijst komen voor leggen. Ge weet dus, waarvoor uw gift ver langd wordt. Het is voor het behoud onzer vereeniging. Geeft allen wat ge kunt! Eenige ontstane vacaturen in het bestuur moesten worden aangevuld, omreden d.e se cretaris naar elders vertrekt en de pc'-vmg- m.eester wegens drukke werkzaamheden voor ziin bestuursfunctie moest bedanken. In bun Plaats werden gekozen de hearen Arn. Zoon en J. Schipper resp, als secretaris en pen ningmeester. Na eenige opwekkende woorden van onzen geesteliik adviseur werd de vergadering op de rfebrvikeliike wh'ze gesloten. We willen er nog eens on wijzen, dat alle stukken betreffende de Elftalcommissie ge zonden moeten worden aan den secretaris der Elftalcommissie: J. W, Adelaar, Z. B Spaarne 2, Haarlem. OFFICIEEL, Dinsdag 2 Februarie bestuursvergadering hij den voorzitter thuis. DE SECRETARIS. IN AUSTRALIë. Naar de Tel. meldt is de interstate cricket- match tusschen Victoria en Nieuw Zuid ^'ales onder nagenoeg ideale weersomstan digheden te Sydney aangevangen. Victoria trok het eerste naar de mat en scoorde in haar eerste innings een totaal van 290, waar- Van Ponsford 79. Tijdens den wedstrijd had een incident Plaats toen Rijder, een van de drie leden van de Australische elftalcommissie, bij zijn komst °P het terrein door een deel van het publiek 'astig gevallen werd en men hem vroeg waar- °m hij zich zelf en niet Kelloway gekozen had. Later scoorde Nieuw Zuid Wales in ant woord op Victoria's totaal van 290 runs, 372 voor het verlies van slechts 3 wickets (Collins 143, Kippoch 105). Vrijdagavond had in het clublokaal van den heer P Duivenvoorde een ontmoeting Plaats tusschen de biljartclubs „Excelsior I", hisse en „Pool I" Leiden. De uitslag is als Volgt: B. MartenbroekB de Roo 15059 P- DuivenvoordeKarstens 15089 N N res.Deijnen 98150 Th. DuivenvoordeN. Kulk 96150 Alzoo is de stand voorloopig Excelsior 494 en Pool 448 caramboles. Woensdag zal de ontmoe'ing plaats hebben tusschen Excelsior II en Pool II. Nationale competitie Na inzending van den uitslag door Gen. v. Merlen is de stand der staande klas als volgt le klas 6. Ge.n v. Merlen II 451 p. 5. Cul. Schietvclub II 444 p. 3e klas de no.'s 4 t/m. 7 komen 1 plaats hocger7. Gen. van Merlen III 391 p. 8. Graaf Floris II 377 p. Haarlemsche competitie. Gen. de Wet heeft de le en 2e ronde ge schoten en met succes. Voor de eerste ronde werd geschoten gelijk een eerste klasser, n.m. 923 p.een zeer mooi resultaat. De heer C. Smit werd met 191 p. hoogste schutter, voorwaar een complimentje waard. De tweede rorde was, hoewel niet zoo hoog, toch nog goed. Plet resultaat was 906 p. Met 188 werd dit keer de heer P. Koning de hoogste schutter. Claudius Civilus heeft ook de eerste ronde geschoten en met minder succes. Van eerste klasser mogen we meer dan 900 p. verwachten.Ditmaal werd het precies 900 p. Het hoogste totaal werd behaald door den heer P. Kekker met 187 p. Het 2e vijftal kon het niet verder dan 858 brengen. Het is te weinig voor een 2e vijftal. Met 181 p. wist de heer J. Moolenaars het hoogste aantal te behalen. De stand is thans le klas 1. Gen. Joubert 937 p.2. Bloem. Commando 935 p.3. Gen. v. Merlen 928 p.4. V. V. en K. 924 p.5. Claudius Ci vilus 900 p. 2e vijftallen 1. Gen. Joubert 918 p.2. V. V. en K. 879 p.3. Bloem. Commando 862 p.4. Claudius Civilus 858 p.5. Gen. v. Merlen 842p. 2e klas 1. Graaf Floris 934 p.2. Gen, de Wet 923 p.3. Gen. Cronjé 833 p. 2e vijftallen 1. Graaf Floris 841 p. Wildavond. Zaterdag j.l. had de wildavond plaats in Hotel Vreeburg te Bloemendaal. Hoewel het een zeer gezellig fuifje was, was de op komst zeer slecht. Slechts een 20-tal leden waren opgekomen. Op 13 Februari a.s. zal weer een wildavond worden gehouden in het schietgebouw, vertrouwende, dat de opkomst dan beter zal zijn. De uitslag was Schiten personeel 1. P. Langendonk 98 p. 2. J. A. Rij kens 98 p.3. B. v. Ruyven 95 p. 4. C. Lindeman 94 p. 2e klas 1. C. Eldermans 96 p. 2. P. Al ders 96 p.3. A. v. Tol 83 p. Vrije baan le klas 1. J. A. Rijkens 60 (2) 2. J. Lindeman 59 (2) 3. B. v. Ruijven 5958 4. P. Langendonk 5958 5. N. v. Keulen 58—58. 2e klas 1. L. v. Noort 5958 2. P. Al ders 58 (2) 3. C. Eldermans 5857 4. B. Dammers 5955 5. A. v. Tol 5656. Geluksbaan 1. P. Alders 82 p. 2. A. v. Tol 78 p. 3. J. A. Rijkens 72 p. 4. J. Lin deman 72 p. 5. C. Eldermans 70 p. Kegelen 1. C. Lindeman2. J. Linde man 3. N. v. Keulen 4. B. A. Dammers 5. A. Smit. Sjoelbakken 1. Mevr. Alders 62 p. 2. A. v. Tol 60 3. C. Smit 55 p.4. P. Alders 55 p.5. J. Wortman 54 p.6. C. Eldermans 50 p. De competitie van den Ned. R. K. Dambond. Naar wij vernemen heeft St. Bavo te Heem stede zich uit de competitie terug getrokken zoodat er nu nog maar 3 vereenigingen in deze klasse over zijn. Deze clubs n.l. Ons Genoegen, St. Jozef en Gezellig Samenzijn kunnen nu slechts maar 4 wedstrijden spelen voor een geheel jaar. Dit zijn weer 4 wed strijden minder dan vorig jaar toen D. I. D. nog mede speelde. Daar de animo der leden er geheel uitgaat bij zulk een weinig wedstrij den zal ons Genoegen een voorstel indienen, de twee klassen A en B. te combineeren zoc- dat dan in één klasse zullen spelen Adolf Kolping, Beverwijk I, D. J. D. I, S. D. O. I, D. I. D. I. Gezellig Samenzijn I, Ons Genoe gen I en St. Jozef I. Het aantal wedstrijden zoo dan worden verhoogd tot 14 voor een ge keel jaar, en Adolf Kolping D. I. D. D. J. D. S. D. O. en Beverwijk krijgen dan een zestal wedstrijden meer te spelen, tegen een sterke ren tegenstander waarvan veel geleerd kan worden. De 2de tientallen van de clubs in de bondsklasse, dus O. G, II, D. J. D. II, S. D. O. II, St. Joseph II, Excelsior I enz. kunnen dan ook in één klas gedeeld worden en spelen dan ook weer meerdere wedstrijden. Wij twijfelen er niet aan of een dusdanige regeling zal het spelpeil nog meer verhoogen DISTRICTSKAMPIOENSCHAP. De partij tusschen de heeren M. v. d. Pavert tegen Th. A. Kok is, omdat ze geen invloed op den stand meer kon uitoefenen remise gehouden. De eindstand is als volgt: 1 H. Rump 5 3 2 0 8 1.60 2 W. N. Stuifbergen 5 3 2 0 8 1.60 3 Th. A. Kok 5 13 15 1.— 4 M. v. d. Pavert 5 1 2 2 4 0.80 5 J. oan Zü 5 *1 1 3 3 0.60 6 L. C. Stevens 5 0 2 3 2 0.40 Stuifbergen en Rump zullen dus om den titel over moeten spelen. Totaal zullen drie partijen gespeeld worden. De eerste vangt aan a.s. Maandag des avonds 7 Yz uur in het clubgebouw van Ons Genoegen te Haarlem (Zijlsingel). D.J.D. I—D.I.D. I. D. J. D. I is er Zondag in geslaagd van Dammen is Denken I uit Amsterdam met 119 te winnen. ONS GENOEGEN I—ST BAVO I. Gisteravond moest deze belangrijke wed strijd gespeeld worden in het clublokaal van Ons Genoegen aan den Zijlsingel te Haarlem. St. Bavo kwam echter niet op en verloor daardoor met 200. 2e klasse kampioenschap. Voor bovengenoemd kampioenschap zijn gelijk aangekomen M. Leuven (St. Joseph) en J. Smit (D.J.D.) Gisterenavond werd met de eerste partij van de match van drie par tijen aangevangen die door J. Smit werd gewonnen. DE JAARLIJKSCHK ALGE MEENE VERGADERING DER N.A.U. Deze vergadering is vastgesteld op Zondag 7 Februari a.s. 's morgens te 11 uur in het Jaarbeursgebouw te Utrecht. Ofschoon de volledige agenda nog niet bekend is, meenen wij te mogen verwachten, dat deze vergadering zal staan in het tee ken van de voorbereiding der Olympische Spelen'28, waar de athletiek no. 1. van het Programma is. Gezien het feit, dat het met den finanti- aelen toestand der N.A.U. slecht gesteld is, zal een en ander echter niet makkelijke vallen. Wij verwachten, dat men, wat de training betreft, voorloopig zijn toevlucht zal moeten nemen tot centrumgewijze voorbereiding, waartoe de benoodigde gelden, dank zij het particulier initiatief in het betreffende cen trum zal dienen te worden bijeen gebracht. Vooreerst zijn binnengekomen enkele voor- atelle a van de F. C. betreffende het wedstrijd- r;gl:mmt, waardoor dit volkomen gelijk luidend aan de internationale bepalingen wo-dt gemaakt. Bij de werpnummers mogen de cirkels slechts aan de achterste helft verlaten worden na een volbrachten worp. Met een kalklijn zal de helft van de cirkel aangegeven worden Tijdopnemen geschiedt alleen voor der. eerst aankomende voor r.o. 2 en 3 wordt het ve~sch.il in aankomst in afstanden aangegeven, behalve wanneer het betreft het vaststellen van een snelste tweede aankomende. Estafette hopen tot en met afstanden van 400 M. worden in aparte banen in serie's en beslissing geloopen. Ve'der van de Re organisatie-Commissie enkele voorstellen be treffende een organisatorische klass; indeeling der vereenigingen in 5 klassen, het instellen van een Commissie van beroep voor besluiten van Record- en Protestcommissie en het instellen van een Technische Bondsvergade ring, ongeveer zooals deze bij het K.N.G.V. bestaat. Ten slotte kwamen binnen een 12-tal belangrijke, meest technische voorstellen van de H.A.V. Haarlem en 4 groote Amster- damsche vereenigingen, welke voor het mee-endeel voortkwamen uit ontevreden heid met het bestaande, den wensch om daar in een verandering ten goede aan te brengen. Wij laten ze hierin exterso volgen 1. Wijziging der veldloopbepalingen. De Alge me ene vergadering besluit de be staande bepalingen betreffende de classifi catie voor veldloonen geheel te deen verval len en het vaststellen der afstanden weer aan de wedstrijdgevende vereenigingen over te laten. Bij eventueele verdeeling der athleten m klassen zal de beoaling gelden, dat zij, die op een zekeren afstand tweemaal een eersten of tweeden of derden prijs gewonnen hebben, overgaan naar de eerste klasse, 2. Vaststelling terreinen voor belangrijke wedstrijden. De Algemeene Vergadering verzoekt aan het bestuur, om de T. C. een lijst te deen samenstellen van terreinen, die in aanmerking komen om daarop belangrijke wedstrijden (kampioenschappen, P. H. beker en inter land-ontmoetingen) te houden. Bijv. de sintelbanen te Groningen, Rijswijk en Am sterdam, de terreinen van Quick (N.), Sport club Enschedé, Sportpark Hilversum, „Haar lem", Sparta-staaion en het stadion te Am sterdam. 3. Verdeeling der athleten in klassen. De Algemeene Vergadering spreekt zich uit voor de jaarlijksche indeeling van alle N.A.U.-athleten in twee klassen, waartoe maatstaf zullen zijn telkenjare door de T.C. vast te stellen minimum-prestaties. In verband hiermede zal voortaan voor wedstrijdgevende vereenigingen verplich tend worden gesteld ten minste twee nummers voor 2de klasser-athleten op de programma's te doen voorkomen. Bij clubwedstrijden, als die om den P.H.- beker bijv., vervalt uit den aard der zaak deze klasse-indeeling. Tweede klassers kunnen ten allen tijde, op hun verzoek, ingedeeld worden bij de eerste klasse. 4. Reorganisatie der Nationale kampioen schappen. De Algemeene Vergadering besluit om, bij wijze van proef, het belangrijkste deel der nationale kampioenschappen in 1926 op een Zondag te doen verwerken en daarbij het pro gramma zooveel mogelijk in overeenstemming te brengen met het Olympische. 2. Aan den dag dezer kampioenswedstrij den zullen districtswedstrijden vooraf gaan, die beschouwd zullen worden als z.g.n. selec tie-wedstrijden. De nummers een twee en drie dezer wedstrijden zijn gerechtigd deel te nemen aan de kampioenschappen van Ne derland. 3. Het bestuur en de T.C. zijn gerechtigd in bizondere gevallen van deze bepaling af te wijken, bijv. wanneer in een district num mer vier of vijf van eenig nummer belang rijk betere prestatie geleverd heeft dan de eerstgeplaatst in een ander district. In dat geval zullen ook de eerstbedoelde athleten aan de kampioenswedstrijden kunnen deel nemen, indien het bestuur of de T. C. daar voor termen vinden, met dien verstande dat in dit geval minimum-eischen zullen moeten werden gesteld. 4. Bij deze nieuwe regeling zou het land in 5 districten kunnen worden verdeeld Het Noorden, omvattende Groningen, Friesland en Drenthe. Het Ocsten, omvattende Gelderland, Over- ijsel, Utrecht Het Zuiden, omvattende Limburg, Noord- Brabant en Zeeland Het Westen (Zuid), omvattende Zuid- Holland P7et Westen (Noord), omvattende Noord- Holland. De resteerende kampioenschappen zullen worden verdeeld over wedstrijdgevende ver eenigingen en benden. 5. Tijdige vaststelling wedstrijd data. De Algemeene Vergadering besluit, dat zooveel mogelijk reeds op de jaarvergade ring der N.A.U. de belangrijkste wedstrijden als die om de nationale kampioenschap pen, den P.H.-beker, en de eventueele in terland- en internationale wedstrijden zullen worden vastgesteld, 6.Training voor 1928. De Algemeene Vergadering spreke zich uit over den opzet en de financiering van de training der Nederlandsche athleten voor de a.s. Olympische Spelen. 7. Startverbod voor buitenlandsche wed strijden. Voorstel als voren. De Algemeene Vergadering besluit dat de op grond van hun prestaties daarvoor in aanmerking komende, athleten vrij zullen zijn om aan internationale wedstrijden deel te nemen. Voor de, volgens art. 50 H.R. noo- dige bestuurstoestemming geldt dus be houdens de plicht van het bestuur om zich te overtuigen van de correcte financieele rege ling der buitenlandsche deelneming uitslui tend de maatstaf der sportieve geschiktheid. Op andere gronden zal dus de toestemming niet mogen worden geweigerd. 8. Daadvjerkelijke propaganda voor z.g.n. dual-meets. De Algemeene Vergadering besluit om een tweetal Zondagen, t.w. een in de tweede helft van Mei en een in de eerste helft van Juni, te bestemmen voor het houden van clubwed strijden z.g.n. „dual" of „trial"-meets. Op deze data wordt door de N.A.U. voor geen anderen wedstrijd toestemming verleend. 9. Wedstrijden voor aankomende athleten en veteranen. De Algemeene Vergadering spreekt de wenschelijkheid uit, dat de wedstrijdgevende vereenigingen zooveel mogelijk ook eenige nummers voor aankomende athleten en vete ranen zullen geven. 10. Interpretatie record-bepalingen. De Algemeene Vergadering verzoekt het bestuur zich uit te spreken over art. 47 W.R. en wela wat verstaan wordt onder een open wedstrijd b. wat wordt verstaan onder de voorlaatste alinea van bedoeld artikel, en wat onder den eersten zin van de laatste alinea. 11. Indeeling estafettloopen. De Algemeene Vergadering besluit art. 21 van het wedstrijdreglement 7de alinea voor taan als volgt te lezen Bij estafetteloopen over 4 x 100, 4 x 200, Zweedsche sestafette en de 4 x 100 M. moet gebruik gemaakt worden van een ronde baan, die voor eiken deelnemer afzonderlijk wordt uitgezet en afgemeten. Andere estafetteloopen kunnen ook op andere wijze worden gehou den, mits onder goedkeuring van de T.C. 12. Vereenigingsgewijs loten bij P.H.-be- kerwedstrijden. Voorstel alsvoren. De Algemeene vergadering besluit dat het loten voor de P.H.-bekerwedstrijden voor taan vereenigingsgewijs geschiedt, en wel zoodanig, dat het aantal deelnemers van iedere vereeniging bij de loop- en hordennummers zoo gelijk mcgelijk over het totale aantal se ries verdeeld (verloot) wordt. WEGWEDSTRIJDEN TE ALKMAAR OP ZONDAG 21 FEBRUARI A.S. De Athletiekvereeniglng „Alkmaar" or ganiseert op bovengenoemden datum groote wegwedstrijden, A. 2 'A K.M. voor Nieuwelingen; B, 6 K.M. voor Craeks; C. Zweedsche Estafette, 800 M„ 400 M., 200 M. en 100 M., om dc Am'citia-Wisselkrans, in 1925 gewonnen door A.V. Alkmaar, De wedstrijden worden gehouden onder goedkeuring van de N. H. A, B.; inleggeld voor A en B 0.50, C 1 p~r ploek. Inschrijvingen voor 16 Februari 1926, bi; H, de Bakker, Nieuwlandersingel 4, Alk maar. Waarschijnlijk neemt de H.A.V. Haarlem deel met 1 estafette ploeg, indien de „voetballers vrij zijn, terwijl Hoogerwerf, ■een jonge looper met toekomst zal mede dingen in de A groep, Dc Ned. Wielerbond en de a.s. Olym pische spelen. De berichten welke eenigen tijd geleden in de pers verschenen over de plannen van het N.W.B.-bestuur om in de jaren 1926, '27 en '28 3 wegwedstrijden te organiseeren schijnen niet geheel juist te zijn geweest. Wel schijnt dit een punt van overweging te hebben uitgemaakt van het vorige be stuur. Het sedert 1 Januari j.l. opgetreden bestuur schijnt een dergelijke voorbereiding geheel onvoldoende te achten. Dit bestuur tracht, behoudens goedkeuring van den mi nister van Waterstaat, voor 1926 alleen 3 groote wegwedstrijden op het voor de Olym piade gekozen traject te doen houden, n.l. het nationaal kampioenschap voor amateurs, nieuwelingen, beroepsrenners en veteranen, het clubkampioenschap van Nederland en een grooten internationalen amateurwed strijd. Het ligt in de bedoeling om voor beide eerstgenoemde wedstrijden in het Westen, Zuiden en Oosten des lands vóórwedstrijden op nader aan te wijzen trajecten te houden. De beste renners resp. clubs uit de vóór wedstrijden zouden dan worden aangewe zen voor deelneming aan de nationale kam pioenschappen, zulks om te voorkomen, dat op de vrij smalle en drukke wegen, welke voor het Olympisch traject zijn gekozen, te veel renners aan den start zullen komen. De internationale amateurwedstrijd zou, even als de Olympische wedstrijd, een tijdrace worden. Over de baanwedstrijden zijn, voor zoover wij vernamen, nog geen nadere voorberei dingsplannen gemaakt. Secretariaat W. L, DE ZWAGER, Vooruitgangstraat 79. Hedenavond wordt een spoedeischende bestuursvergadering gehouden, ten huize van VC. de Zwager, Voorui'.gangstraat 79. Aan vang 9 uur precies. BINNENLANDSCHE HAVENS. AMSTERDAM. Aang. 23 Jan. Theseus St., Valencia, stukgoed en fruit, carg. Ver. Carg.kant., SurinamekadeSheaf Garth St., Newcastle, steenkool, carg. N. V. Gebr. Scheuer, Ertskade Nickerie st., West-Indië, stukgoed, carg. Vrachtmail Levantkade 24 Jan.St. Jansland st. Newcastle, steenkool, carg. Scheepv. Steenk. Mij., Rietlanden Ofcerson st. W.-Indië, stukgoed, carg. Vracht mail, Levantkade Oeresund st., Abö, hout, carg. Spliethoffs Bevr. kant., Oude Hout haven De Ruyter st., Londen, stukgoed carg. Diederiks Transp.Bed., Rietlanden Eupatoria st., West-Indië, id., carg. Wam- bersie Zn., Javakade Derwent st., Goole, stukgoed en steenkool, carg. Gebrs. Scheuer, HandelskadeWilstroom st., Hamburg, ledig, carg. Holl. West-Afrika-lijn, idem Freiburg st., Java, stukgoed, carg. Wm H. Müller Co., Sumatrakade Rijnstroom st., Huil, stukgoed en steenkool, carg. Holl. Stoomboot Mij., HandelskadeLaverock st., Londen, stukgoed, carg. Gen. Steam. Transp. Cy., idem Lingestroom st., Lon den, id.'carg. Holl. Stoomb. Mij., idem 25 Jan.Astarte st., Bremen, stukgoed, carg. v. Es v. Ommeren, Ruyterkade, Vene zuela st., Hamburg, id., carg. Vrachtmall, Surinamekade Zaanstroom st., Leith, stuk goed en steenkolen, carg. Holl. Stoomb. Mij., Handelskade Kennememerland st., Ham burg, stukgoed, carg. Holl.-West-Afrika- L'jn, Handelskade. IJMUIDEN. Aang. 24 Jan. Oresund v. Abo Spa v. Wilhelmshafen n. Genua als bijlegger De Ruyter, z.s., v. Londen Eupa toria v. West-Indië Derwent v. Goole Kilstroom v. Hamburg Freiburg v. R'dam Rijnstroom v. HullLaverock v. Londen Lingestroom v. Londen Astarte v. Bremen 25 Jan.Venezuela v. Hamburg Zaanstroom v. LeithKennemerland van Hamburg Nederwald v. La Plata. Vertr. 24 Jan.Start n. Immingham Spa n. Genua via Hoek van HollandAmor n. West-Indië. IJMUIDEN. Aang. 25 Jan.Olympia v. Riga naar Antwerpen omtkolen. VLIELAND. Aang. 24 Jan.Prof. Buys v. Hull. VLIELAND. Aang. 25 Jan.Sterling v. Londen. DELFZIJL. Aang. 23 Jan Gruno st. Bremen. NEDERLANDSCHE STOOMVAART LIJNEN. ABBEKERK (H. Austr-lijn) uitreis 25/1 b. Perim verwacht. ADONIS (K.N.S.M.) 23/1 v. Lissabon n. Malga. AMOR (W.I.M.) 24/1 v. A'dam n. West- Indië, AURORA (K.N.S.M.) 23/1 v. Palermo n. Alicante. BACCHUS (K.N.S.M.) 24/1 v. Malaga te Lissabon. BERENICE (K.N.S.M.) 23/1 v. Malta n. C-iiléim BINNENDIJK (H.A.L.) 24/1 w New York te R'dam. BILTAR (R. Lloyd) uitreis p. 24/1 Point da Galle. BINNENDIJK (H.A.L.) 24/1 v-, New- Orleans te Rotterdam. BOETON (Nederl.) thuisreis 21/1 te Sabang. BOVENKERK (Br.-Ind.-liju) uitreis 23/1 v. Sues. CARDIGANSHIRE (H.A.L.) 24/1 v. Pa- cifickust te Rotterdam. CLIO (K.N.S.M.) 24/1 v. A'dam te R'dam. DIDO (K.N.S.M.) 23/1 v. La Pallice n. A'dam. DRECHTDIJK (H.A.L.) R'dam—Pacific p. 24/1 Lizard. ENGGANO (Nederl.) thuisreis 24/1 te Havre. ERATO (K.N.S.M.) 23/1 v. Dantzig n. A'dam. EURYMEDON (Ocean) Java-A'dam p. 23/1 Gibraltar. EUTERPE (K.S.N.M.) 23/1 v. Santander n. Cijon. FLANDRIA (H. Lloyd) uitreis 22/1 v. Bahia. FLORA (W.I.M.) 23/1 v. New York n. Port-au-Prince. GELRIA (H. Lloyd) uitreis 24/1 v. Vigo. GROTIUS (Nederl.) uitreis 26/1 te Algiers verw. HEEMSKERK (H. Afr.-lijn) uitreis 24/1 v. Mosselbaai. HEBE (K.N.S.M.) 23/1 v. Napels te Catania. INSULINDE (R. Lloyd) thuisreis 24/1 v. Port-Ssid. JAVA (H.W.Afr.-lijn) 23/1 van Lagos n. Kotonou. KAWI (R. Lloyd) thuisreis 24/1 v. Balawan. KENNEMERLAND (H. Lloyd) 25/1 v. Karrb. te A'dam. KILSTROOM (H.W.Afr.-lijn) 24/1 v. Ham burg te Amsterdam. LOCHGOIL (H.A.L.) 22/1 v. R'dam te San Pedro. LOCHKATRINE (H.A.L.) Pacific-R'dam 22/1 te Panama. MAASDAM (H.A.L.) R'-dam-New Oorleans 23/1 v. Vigo. MEERKERK (Br.-Ind.-lijn) 24/1 v. R'dam n. Bombay. MELISKERK (H.Afr.-lijn) thuisreis 22/1 v. Port-Said en te Marseille verwacht. MENADO (R. Lloyd) uitreis 23/1 v. Dji bouti. MERA'UKE (R. Lloyd) thuisreis 24/1 v. Port-Said. MODJOKERTO (R. Lloyd) 24/1 v. Ham burg te Schiedam. NEREUS (K.N.S.M.) A'dam-Kopenhagen 24/1 v. Holtcnau. NESSIAN (H.A.L.) 23/1 v. Antwerpen te R'dam. |Sé ORESTES (K.N.S.M.) 24/1 v. A'dam te Hamburg. PALEMBANG (H.Afr.-lijn) thuisreis 23/1 te Duinkerken. PERSEUS (K.N.S.M.) 24/1 v. Genua n. Tarragona. PLUTO (K.N.S.M.) Kopenhagen-A'dam 24/1 v. Brunsbiittel. POLLUX (K.N.S.M.) 23/1 v. Valencia n. A'dam. PRINS FRED. HENDRIK (K.W.I.M.) 25/1 v. A'dam te Paramaribo verwacht. REGGESTROOM (H.W.Afr.-lijn) uitreis 22/1 v. Bordeaux. ROTTI (Nederl.) thuisreis 23/1 v. Port- Said. SELAWATI (H. Afr. lijn) thuisreis p. 21/1 Gibraltar. SATURNUS (K.N.S.M.) 23/1 van R'dam naar Algiers. SIANTAR (J.N. Y-lijn) New-York naar Java pass. 23/a Gibrrltar. SITOEBONDO (R. Lloyd) p. 25/1 Oues- sant. SOMMELDIJK (Br. Ind.-lijn) thuisreis 24/1 te Madras.. STELLA (K.N.S.M.) 24/1 v. Lissabon naar Cadix. STRABO (K.N.S.M.) Vigo-A'dam p. 24/1 Dungeness. TAPANOELI (R. Lloyd) thuisreis 23/a te Londen (verbetering). TELLUS (K.N.S.M.) 24/1 v. Malta naar Venetië. TJERIMAI (R. Lloyd) uitreis 23/1 van Colombo. TOSARI (H. Austr.-lijn) thuisreis p. 24/1 Vlissingen van Antwerpen n. Bremen. VECHTDIJK (H.A.L.) 24/1 v. New-York naar R'dam. VENEZUELA (H. Lloyd) 25/1 v. Hamburg te A'dam. VESTA (K.N.S.M.) Valencia-R'dam pass. 04/1 i poc^n f VOLENDAM (H.A.L.) New York-R'dam 25/1 v.m. 3.25 v. Plymouth. VULCANIS (K.N.S.M.) 23/1 van Salonica naar Xeropotamos. WATERLAND (H. Lloyd) uitreis p. 23/1 Fern. Noronha. WESTERDIJK (H.O.A.-lijn) thuisreis 26/1 te Suez verwacht. ALWAKI (R.Z.A.-lijn) 24/1 v. Rotterdam te Rio de Janeiro. ALHENA (R.Z.A.-lijn) uitreis p. 23/1 Las Palmas. EURYBATES (Oceaan) Batavia-A'dam p. 25/1 Perim. GROTIUS (Nederl.) uitreis p. 25/1 Gibral tar.' KAMBANGAN (Nederl.) Oost-Azië-Euro- pa 25/1 te Suez. NEBRASKA (H.A.L.) 24/1 v. R'dam naar Londen. OOSTKEER (H.O.A.-lijn) 24/1 v. R'dam naar Yokohama. STREFKERK (Br. Ind. lijn) thuisreis 24/1 van Port-Srid. TJIMANOEK (J. Ch.J.-lijn) 23/1 te Yoko hama te Batavia. TJISAROEA (J.Ch.J.-lijn) A'dam-Java p. 23/1 Ouessant. ZIJLDIJK (R.Z.A.-lijn) 24/1 v. Rotterdam te Hamburg. BUITENLANDSCHE HAVENS. AMSTERDAM 21/1 v. Rio Janeiro te Bay- town. BARON FAIRLEY 22/1 v. Norfolk naar Rotterdam. BARON FAIRLEY 22/1 v. Norfolk naar Rotterdam. BEVERWIJK 22/1 v. R'dam te Cagliiri. BRITS CJM 22/1 v. Rotterdam te Lissabon. ELSINA m.b., 21/1 v. Bilholu te Oslo. ENSEIGNE MAURICE PRECHAC Rot terdam M lta p. 23/1 Gibraltar. FALKENFELS Bombay-R'dam 24/1 Oues sant. FLORAPARK 24/1 v. Antwerpen n. Con- stantinopel. GRIETJE m.s. 20/1 v. Aalborg te Hamburg. HENMIE 25/1 v. Londen te Antwerpen. HERMANN BURMEISTER Bilbao-Rot terdam p. 24/1 Ouessant. HILLEGOM 24/1 v. New York n. Puerto Padre. ITTEESUM 22/1 v. Rotterdam te Lissabon. JONGE ANTHONY Valencia-Londen en Rotterdam pass. 25/1 Finisterre. JUTLANDIA R'dam-Bangkok p. 23/1 Gi braltar. KEILEHAVEN 21/1 v. Cienfuegos n. Phi ladelphia. KIEL Makassar-A'dam p. 23/1 Perim. KRALINGEN 22/1 v. R'dam te Savannah. LIF 19/1 v. R'dam te Stockholm. LIS3ETH 22/1 v. L~ndskrona te Horsens. LUNA 24/1 v. Koningsbergen n. Rotter dam. MAASHAVEN 21/1 v. Norfolk te Puerr Padre. MAIN 20/1 v. Smyrna te Praeus. NBPTUNÜS, m.s., 21/1 v. Fowey te Har- burg. NEREUS 24/1 v. Koningsbergen n. R'dam. ANDELIS Varna-R'dam p. 23/1 Gibraltar. ALU TO 23/1 v. Lissabon n. Rotterdam. SCKÏELAND 24/1 v. New-Castle te Sluis- kiel. ST. PHILIPSLAND 22/1 v. Londen n, Kopenhagen. STAD HAARLEM 24/1 v. Norfolk te Liver pool. STOLWIJK R'dam-Savona p. 24/1 Gi braltar. TI3AGY 23/1 v. R'dam te Rio Janero. TROLiP z.s., 22/1 v. Newport te Londen, TULSA 22/1 v. R'dam te Wilmington. ZAAN R'dam-Csgliiri p. 24/1 Gibraltar. WEST INSKIP 22/1 v. Norfolk n. A'dam. Y70LSUM 23/1 v. Beaumont n. Bordeaux. 3AEENDRECHT Dantzig-Londen p. 24/1 Brunsbiittel. BATAVIER II 25/1 8.50 v.m. van R'dam tt Graverend. CITY OF CAIRO Dairen-R'dam 24/1 te Port Souclan. EMMAPARK 24/1 v. Srionica te Stamboul. GANGES MARU 23/1 v. Yokohama te Batavia. GOUWZEE, sleepb., 24/1 v. Las Palmas n. Vigo. HUDSON, sleepboot, 24/1 v. R'dam te Rouaan met baggermolen en bak. KINDERDIJK 25/1 v. Galvestone te Bre men. LANRIK 24/1 v. R'dam te Leith. MAAS Tunis-Zwijndrecht p. 23/1 Finisterre. MENADO MARU 23/1 v. Batavia n. Sin gapore. NARINGA 24/1 v. Colombo te Batavia NORVIKEN 23/1 v. Barry te Batavia. PICTON Rio Janeiro-R'dam 24/1 te Las Palmas. REINBEK R'dam-Odessa p. 24/1 Gibraltar. RIJN Hamburg-Napels p. 24/1 Dungeness. RIJNDIJK Norfolk/Santos p. 24/1 Per- nambuco. SLIEDRECHT 24/1 v. Baton Rouge te Dublin. WASSENAAR 20/1 v. Antilla n. New York. ZAANDIJK Hamburg-Montevideo p. 24/1 Madera. ZWARTE ZEE en LAUWERZEE, sleep- booten, met beschadigd tankstoomschip „C.I.P." 22/1 op 43 gr. 50' Noord en 15 gr. 8' Wen. ZUIDERZEE, sleepb., met een lichter, 24-1 v. La M illeraye te Las Primas. Een mooie belooning. De directie van de Nederlandsche Bank heeft aan den heer W. J. van Heel, sigaren winkelier in de Rosestraat te Rotterdam een belooning van vijlhonderd gulden toege kend als waardeering van de activiteit, door hem aan c'cn dag gelegd in de zaak van de aanhouding der twee personen, die hie' trachtten, valsche bankbiljetten van zestf gulden aan den man te brengen. Een Ecgehch schip beschadigd. Zondagmiddag kwart over drie is te Rot terdam brand ontstaan aan boord van het Engclscbe stoomschip „Welland County", liggende aan het terrein van Wilton. De brand is ontstaan in het kaartenhuis, waar zich verschillende bussen met carbid bevon den. Deze bussen ontploften, zoodat de brand zich aanvankelijk ernstig liet aanzien. De rivierpolitie was reeds ter plaatse; zij gaf water met een spuit van het terrein van. Wilton, terwijl de drijvende stoomspuit „Ha vendienst III" eveneens ter plaatse kwam. Ook de brandweer arriveerde spoedig op het terrein en pakte het vuur krachtig aan. Het kaartenhuis is uitgebrand, terwijl de brug geheel afgebrand is. Te half vijf wa; de brand gcbluscht en konden de brandspu/ ten inrukken. Men schri ft ons van de zijde der Melk veehouders het volgende: In tegenstelling met verspreidde geruch ten, als zouden* de boeren capituleereu, moet opgemerkt worden, dat dit bericht ta melijk overdreven genoemd kan worden. Het betreft hie~ n.l. eenige veehouders uit A-bcoude, die aan den melkstrijd niet actief hebben deelgenomen doch hun melk zelf verkaasden of lieten verkazen, die thans hun melk aan de D. A. M .1 hebben ver kocht voor den prijs van 13 cent, aldus nog ccn halve cent hooger, dan in de laatst ge houden conferentie met de besturen der bonden van melkveehouders was geboden. In aansluiting met bovengemelde kan nog worden medegedeeld, dat er nog 6 nieuwe ventboc-en zijn bijgekomen. Deze boeren hebben, toen hun van de zijde der melkslij- ters slechts 10 cent per liter werd geboden, de uitventing zelf ter hand genomen. Uit Dinxperlo wordt gemeld, dat de Aa- Strong, waarvan de dam na de jongste door braak was hersteld, weer doo gebroken is. Weer zijn tri van weilanden overstroomd en men maakt zich ongerust, dat de toe stand van eenige weken geleden zich zal herhalen. Men is thans druk aan het werk om de doorbraak te herstellen. Maandagmorgen te ongeveer 9 uur Is het 7-jarig zoontje van den heer H., spelende voor de R. K. school te Laren (N.H.) onder een passeerende auto geraakt. Deerlijk gekwetst werd het knaapje naar de R. K. Ziekenverpleging vervoerd, alwaar het spoedig aan de bekomen verwondingen overleed. Den chauffeur treft vermoedelijk geen schuld. In de vorige week werd te Rotterdam een knolraap bij opbod verkocht voor 267. Deze raap werd geveild op de groentcnvei- :ing aan den Persoonsdam met de bedoeling de opbrengst er van te schenken aan het sulcamité voor den Linker-Maasoever van het aievsnoodcomité aldaar, dat op 29 en 30 Januari en 1 Februari te Rotterdam een collecte zal houden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 7