LOTTGERING De Kleeren maken den man DUE'S POETSMIDDEL DE Ja, maai HET DRUKWERK maakt de zaak Concert „Santa Lucia." „Weldadigheid naar Vermogen". Het Zilveren Huwelijks-Jubileum van H. M. de Koningin. Ned. R. K. Graf. Bond. afd. Haarlem. Nazorg voor Maatschappelijk ongeschikt zwakzinnigen. lü0»/4 lt)3 103 983/4 983/4 102 102 10313/16 48 145 ISOV2 1903/4 80 193 159 1593/4 149"/, 150V, 100 io3/4 160 1603/4 148 50 149 1K)1 405 402 490 487 4171/, 349 343 379 365 200.1/, 198 339 3841/2 115 147% 48% Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. kopenhagfn VOOR STOOMEN EN VERVEN - BURGERLIJKE STAND. Jubileum. HEEMSTEDE „Tuinbouw en Plantkunde." OVERVEEN. SCHOTEN. 1 BLOEMEND AAL. LAATSTE NIEUWS. 3777 57S1 11855 12223 14731 17289 f 1000. 3006 6041 11479 14531 19689 400. 8S7 2342 3479 S92S 9099 9113 1295! 20UO De staking bij de tram ZutphenEmmerik. De ex-Kroonprins niet naar Doorn gekomen. De Fransche valsche bankbiljeltenhistorie. De verjaardag van den ex-Keizer te Berlijn. NIETEN 2374" Inbraak in een school. De verjaardag van den ex-Keizer. De ex-Keizer en de Watersnood. vermoedelijk gestrand. Op het strand is voor iet gestrande schip >'.ogal belangstelling. Hei Grieksche s.s- „Aghios Georgios", komende uit Novo-Iossiks en bestemd voor Denemarken, is hedenmorgen tijdens den dichten mist 3lA K.M. benoorden Noord- wijk gstraad. Het schip vroeg onmiddellijke assistentie. De sleepboot Humber en het bergingsvaartuig Meermin zijn ddrwaarts vertrokken. Van het bureau der firma Wijsmiiller te IJmuiden vertrokken de sleepbooten Nes tor, Stentor en Cycloop ter assistentie. Met bureau Wijrmiiller werd een contract ge maakt om het vlot te sleepen. Hiermede was men hedenmiddag 12 uur nog niet geslaagd. Van onzen eigen verslaggever, die onmid- lellijk na de tijding van het stranden zich laar de plaats des onhcils begaf, vernemen A'ij nog het volgende: Het schip meet 7200 ion. Slechts van den eenigsten niet Griekschen opvarende, een jongen uit Wladiwostok, de laatste havenplaats van Siberië, liggende aan de Japansche Zee, konden wij inlichtingen oekomen. Het schip is afkomstig van een haven aan de Zwarte Zee en heeft 32 man aan boord; het was op weg naar Denemarken me# een lading lijnkoeken. Reeds bij Triest heeft het schip ook aan den grond gezeten. De Noordwijksche reddingsbrigade in op dracht van de Noord-Zuid Hollandsche Red dingsmaatschappij was te 10 uur hedenmor gen bel eerst bij het schip, dat te half 4 hedenmorgen tijdens den mist was gestrand. Toen wij op de plaats des onheils kwamen waren twee sleepbooten reeds bezig het schip vlot te maken, terwi'l andere booten eveneens in zicht kwamCfi welke echter niet meer zullen behoeven te helpen, daar het schip reeds in beweging komt. Het weer is goed en de vloed komt opzetten, waar door het schip te half één weer vlot is. De broer van den kapitein is eigenaar vaïi het schip. Het vaartuig strandde onge veer 2 K. M. uit de kust. DE WATEKSiSiUUDCÜLLEUlE OP 3 FEBRUARI, Door de lithografie-steendrukkerij M. A. Jacobson is een affiche vervaardigd ten behoeve van den collectedag te Haarlem voor de slachtoffers van den watersnood. Het affiche is ontworpen en op steen getee- kend door den heer H. Heuff, die op spre kende wijze de ellende van den watersnood in beeld gebracht heeft. De zwart-op-wit teekening doet het uitstekend en de kracht der golven is uitstekend uitgebeeld m de strakke lijnen, waarin het alles-verwoesten- de water is gehouden. Landerijen en huizen zijn overstroomd en ondergeloopen en de troostelooze aanblik der overstrooming is werkelijk voortreffelijk weergegeven. De fa. Jacobson verzorgde het affiche ver der op keurige wijze, zoodat het een werke lijk uitstekende reclame voor den collecte- dag geworden is. Nogmaals willen we jonge meisjes gaarne opwekken, zich aan te melcden om deel te nemen aan de collecte. Zij moeten zich daarioc opgeven aan het gebouw van het Roede Kruis, Kenaustraat 9. We vestigen er echter de aandacht op, dat meisjes bene den 16 jaar niet in aanmerking komen voor het houden der collecte, zoodat dezen zich dus niet behoeven te melden. Met haar -uitvoering van gisteravond in den Jansweg-schouwburg heeft de R. K. Mandolineclub „Santa Lucia" weer bewezen, dat zij in liet muziekleven van Haarlem een eigen plaats inneemt. Vele muziekliefheb bers weten dit niet, maar kenners volgen met belangstelling het werk dezer club, die reeds lang de dilettantistische kinderschoenen ontgroeid is en wier prestaties 't volkomen waard zijn, dat er serieuze aandacht aan wordt geschonken. Aan dezen artistieken vooruit gang is de bekwame leiding van den direc teur, den heer A. J. P. Hakkenberg van Gaas beek, zeker niet vreemd. Een mandoline-orkest, zelfs een met be trekkelijk zoo goede en evenwichtige bezet ting als waarover „Santa Lucia" beschikt, lijdt uiteraard aan 'n zeker beperktheid, ge volg van de eigenaardigheid van het instru ment, waardoor het rijk der expressie- moge- tijkheden begrensd wordt, terwijl de beschik bare composities bij lange niet onuitputtelijk zijn. Des te meer waardeering daarom voor fit gezelschap, dat zulks toont te begrijpen tn tóch aan zijn concerten artistieke beteeke- lis en charme weet te geven. Hiertoe draagt ook de keuze der medewer kers bij. Zoo vaak we een „Santa Lueia"- avond bijwoonden, viel ons de goede ver zorging van het programma op. Er blijkt een zekere distinctie uit, die de club zelve op 'n hooger plan zet. En dat zij nog altijd zonder gevaar voor den indruk van iaar eigen optreden de concurrentie van goe ie beroeps-musici wagen kan, beteekent een 50ede noot. Ook het concert van gisteravond mag weer :eer geslaagd heeten, trots de nadeelige in perking van atmosferische invloeden, die in den aanvang met ontstemming dreigde en rotsde niet volkomen correcte houding 'een zachte uitdrukking, wijl het voorname lijk dames geldtvan het publiek, dat niet altijd zoo rustig was, als wij dit op de Santa- Lucia-concerten gewend zijn. Zoohi avond, geachte dames vraagt van u luisteren, niet praten De heer J. Mathot sprak namens het be- ttuur een welkomstwoord en stipte even de jabije viering van het 10-jarig bestaan der Mandolineclub aan, die op eenigszins feeste- ljke en amusante wijze in April zal plaats lebben. De verschillende nummers van het pro- jramraa voldeden, toen de club eenmaal was ingespeeld, zeer. We bewonderden weer de juiste klankverhouding, de correcte verzor ging der cresendo's en, op 'n enkel slordig heidje na, een beheerscht volgen van de doordachte leiding. Stukken als „Kermesse zhampetre" van Florian Tulian, „Un soir a Madrid" van Mario Maciocohi en vooral het slotnummer „Les amours de Jeannette," waarin de klankkleur het in deze uitvoering steeds wat strakke rythme verlevendigt, vol leden wel het best. Als solisten traden op de heeren Rikus Grin, viool, en Joh. H. Nelissen, Bariton, met den heer Jan Nibbering als accompagna- teur aan den vleugel. De 2e concertmeester der H. O. V. heeft ons van zijn bewonderens waardige technische vaardigheid overtuigd. Zijn haast onfeilbare streek schijnt elke moei lijkheid af te snijden en zijn toon is van een serene zuiverheid, waarin meer de ziel van het instrument dan die van den speler leeft. Zoo interpreteerde hij het le en 2e deel van Max Bruch's Concert G. mol bijzonder gaaf, doch gaf hij ons méér in de Andantino na de pauze door sterker uitleven van zijn immer- Ïïjkheid. De opvattingen van violist en pianist waren niet steeds in volkomen harmonie, al viel ook in de.begeleiding veel te prijzen. Tegenover het publiek had de heer Nelis sen wel de dankbaarste taak. En hij ver diende de erkentelijkheid van het auditorium door rap en klankvol zijn liederen voor te dragen. Zijn gevulde, goed beheerschte bari ton alleen in „Twee kerelen" ten slotte wat vermoeid deed veel genieten. Schil deren met zijn stem kon hij in het altoos bekoorlijke „In 't woud" van Ph. Loots. De solisten, en „Santa Lucia" niet minder, werden na elk programmadeel hartelijk toe gejuicht. De avond werd ook nog dienst baar gemaakt aan de liefdadigheid een col lecte ten bate der slachtoffers van den waters nood bracht f 46.40 op, zoodat de Mandoli neclub een in alle opzichten geslaagde uit voering in haar journaal kan aanteekenem Volgens het maandeli'ksch overzicht Van de Vereeniging „Weldadigheid naar Vermo gen" is in December uitgegeven aan: Wekeliiksche Ondersteuning 601.40 Losse gifte* 412— Totaal 1013.40 (Ingezonden.) Hef Bestuur der Middenstandscentrale voor Haarlem en omliggende gemeenten verzoekt ons opname van het volgende: Zondag over een week viert onze geëer biedigde Koningin haar Zilveren Huwelijks feest, Wat onze Vorstin voor Land en Volk steeds geweest is, hoe hecht de historische banden zijn, welke Nederland met Oranje verbinden, daaTOp behoeft onzerzijds wel niet geivezen te worden. Wanneer in een gezin, in een familie een 25-jarige Echtvereeniging nadert dan maakt alles zich op om op dezen Gedenkdag het Zilveren Paar een stoffelijk blijk van gene genheid en erkentelijkheid aan te bieden. En nu deze jubileumdag nadert voor onze Koninginne, nu zullen zeker onze Oranje gezinde Nederlande-s Hvel nie. willen achter blijven en dankbaar gedenken, hoe onze Vorstin steeds met Haar Volk in lief en leed heeft meegeleefd, getuige nog Haar aan wezigheid in de laatste weken bij en rond om de slachtoffers van den watersnood, waarover zelfs van socizlistischeiJjjkant woor- fen van lof en waardeering moester, worden geuit. Toen dan ook het Oranje-Comité 1926 tot stand kwam, heeft het Bestuur onzer Mid- denstandscentrale van ganschcr harte zitting genomen in dat comité en toen door de Ver- lenigingen „Koninginnedag" van Haarlem. Bloemendaal, Heemstede Schoten en Spaarn- dam, een uitnoodiging met inteekenlijsten uitgegeven werd, hebben wij ons volgaarne met de verspreiding derzelve bij onze win keliers belast. En daar rijn ze thans! Maar nu noodigen wij de winkeliers van Haarlem en Omstreken dan ook dringend uit hun verdere medewerking te verleenen. Door allereerst het Oanjebiljet in hunne zaken op te hangen en voorts den cliënten te verzoeken te willen inteekenen. Hiertoe is ieder in staat. Immers, hetgeen thans voor den Waters nood gevraagd wordt, behoeft niemand te weerhouden ook aan deze sympathieke uiting deel te nemen. Want onze Vorstin heeft juist den wenscb .te kénnen gegeven, clat geen groote bedragen mogen aanvaard worden. Wel zullen daar entegen vele kleine Haar aangenaam zijn En zoo is de hoogste bijdrage op eer gulden gesteld en zullen daarom bijdrager van een dubbeltje even welkom zijn. Het aantal -amen heeft waarde; de in teekenlijsten zullen dan ook uit het gansche land verzameld worden en in boekwerker gebonden welke aan Hare Majesteit zuller worden aangeboden. Het is kort dag! Dringend verzoeken wii dus onzen winke liers, hieraan hun aandacht te willen schen ken en i>"i ieder geval er voor te zorgen dat de liist welke zij hebben ontvangen, vol met handteekeningen komt te staan, wan neer zij over enkele dagen wordt terugge haald. De hoegrootheid van het bedrag is bij komstig! Meerdere lijsten zijn alsnog bij onj Se cretariaat te verkrijgen. Het Bestuur der Middenstandscentrale voor Haarlem en omliggende gemeenter P. J. M V. TETERING, Voorzitter. F. H. SMIT, Vice-Voorzitter. C. TEN BOOM. Secretaris. Gisteravond hield bovengenoemde vereeni ging in h|t gebouw „St. Bavo'' een ledenver gadering. De heer Selhorst voorzitter, opende haar op gebruikelijke wijze, waarna hij de nieuwe leden installeerde. Hij wees hun op hun rechten en plichten en spoorde aan, ijverige propagandisten van den Ned. R. K. Graf, Bond te worden. De nótulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Eerst werd over gegaan tot het uitbrengen van het verslag van den penningmeester over het 3e en 4e kwartaal 1925, welke beide goedgekeurd werden. De heer Holleman bracht namens de kasnazieners verslag uit en zeide alles in de beste orde gevonden te hebben. Gewezen werd op de wenschelijkheid van het op tijd betalen van de contributie. De voorzitter dankte den penningmeester voor zijn goed beheer. Behandeld werd dan de begrooting voor 1926. Deze lokte nogal eenige discusies uit, doch werd tenslotte vastgesteld. Thans verscheen de nieuwe geestelijk Ad viseur. de WelEerw. heer J. Bots ter ver gadering en na een woord van welkom door den voorzitter werd Z. Eerw. geïnstalleerd. Allereerst memoreerde de voorzitter het af scheid van den vorigen adviseur den Wel Eerw. Heer Brinkman en uitte dan den wensch, dat de vereeniging ook van den nieuwen adviseur, evenals van zijn voorgan ger, vee! goeden raad zal mogen ontvangen. De Geest. Adviseur dankte voor de harte lijke woorden tot hem gesproken en sprak den wensch uit, dat steeds goed zou kunnen worden samengewerkt. Verder wees Z.Eerw. in duidelijke bewoordingen op de beteekenis en groote waarde van de R. K. Werklieden- organisaties. Hierbij liet spr. vooral uitkomen, dat het niet alleen gaat om stoffelijke belan gen, maar inzonderheid om de meer ideëele n.l. de erkenning van de waarde van den ar beid. Spr wees op de verderfelijke heidensche begrippen omtrent de waarde van den arbeid, welke er toe geleid hebben dat .de arbeid slechts beschouwd werd als een „factor" in het productieproces. Duidelijk liet spr naar voren komen, dat alletgn de leidende chris telijke beginselen in de organisatie de maat schappelijke verhoudingen ten goede zullen komen Wanneer, aldus spr. de Katholiek georga niseerde arbeiders dit hoogere doel der or ganisatie meer aanvoelden, dan was er zeer zeker ook meerdere belangstelling en mede leven, Dat dit voortaan zoo moge zijn in de toe komst wenschte spr. in bet slot zijner rede de vereeniging toe. Een dankbaar applaus beloonde Z. Eerw. voor deze mooie toespraak. Na mededeelingen van huishoudelijken aard en rondvraag, volgde sluiting. In het voormalige Militaire kleedingma- gazijn aan het Donkere Spaame 34 is thans officieel een inrichting opgericht waarin zwakzinnigen, die voor het maatschappelijk leven ongeschikt zijn te werk gesteld kun nen wo-den. Aanvankelijk is deze werk inrichting, welke in Augustus LI. in 't leven werd geroepen en onder leiding staat van den heer Schuyt een proef geweest van de Nazorg, welke daarvoor 2400 subsidie ontving ten behoeve van huur, licht, water, en salaris werkmeester. Thans nu gebleken is, dat de inrichting in goede handen is en rendeert (was dit niet het geval geweest, dan had de gemeente er zich over ont fermd) is tot handhaving besloten. Het doel en het streven der vereeniging is bijzonder sympathiek te noemen. Zwak zinnige jongens, die maatschappelijk onge schikt zijn en eigenlijk op gestichtsverple- ging zijn aangewezen of op straat slenteren en dan bloot staan aan hoon en spot, wor den thans tegen salaris te werk gesteld Begrijpelijk is, dat natuurlijk niet wille keurig werk door deze jongens verricht kan worden en slechts een bepaalde bezigheid hun als werk kan worden opgelegd. Het be staat dan ook alleen uit matten maken, borstels, schuiers, kwasten fabriceeren enz. enz. en al gaat het niet met de snelheid van een machine, toch kan het met solidi teit en afwerking, alsmede in degelijkheid, daarmee zeer zeker wedijveren, Een eerste vereischte om dit te bereiken is natuurlijk, dat de leiding waaronder de iongens staan, in goede handen is, wat ron der twijfel met de keuze van den werk meester, den heer de Boer, alleszins voor treffelijk is, want al is aan den heer Schuyt de algemeene zorg van de Haarlemsche zwakzinnigen opgedragen, daarin bijgestaan door eenige commissies, toch hangt van den directen omgang met 'n voortreffelijken chef zeer veel af. Dat het gelukt is deze werkinrichting zoo goed in elkaar te hebben gekregen, wordt voor een groot deej toegeschreven aan den steun van de commissie onder leiding van den heer Vincent Lcosjes. De jongens ver dienen naar gelang de hoeveelheid werk zij produceeren. Zoo wordt b.V. van een mat, die aan ma terialen inkoop 2.50 kost en voor 3.— verkocht wordt, de winst-ma<xhe van twee kwartjes aan den maker afgestaan, Ten hoogste kunnen de jongens hierdoor f 5.per week verdienen wat gezien de antecedenten, heel redelijk genoemd mag worden. De jongens komen des 's morgens om 9 uur tot 12 uur en van 2 tot 5 uur, tér- wijl zij des avonds van de straat worder gehouden, door 'volging van de buitenge woon lagere school, waarvan de heer Schuit eveneens het hoofd is. Een zorg voor de ouders dezer kinderen is vooral die, wat er met hun zwakzinnig kind zal gebeuren, wanneer zij niet meer in leven zijn en dus dagelijksche zorg voof hun kind ontbreekt. Het plan is geopperd en ook aangenomen, om een fonds te vormen waaruit bij sterf geval der ouders, het kostgeld voor het zwakzinnige kind, betaald kan f orden. Voor dit fonds ontbreken echter de noodigc duiten, zoodat om tot oprichting ervan te komen, men de hulp moej inroepen van alle stadgenooten, welke zeer zeker niet zulkn aarzelen te zorgen, dat voor hun misdeelde medetnenschen, een dergelijk fonds tot stand komt. Ieder, die iets voor dit doel te missen heeft, kan zijn bij dragen doen toekomen aan de adressen: Baan 29 of Crayenestersingel 6 te Heem. stede. Ook tot de zwakzinnige meisjes wordt natuurlijk de zorg uitgestrekt, an zij, die er voor in aanmerking komen, worden opge leid als werkster of iets van dien aard, zoo dat ook zij gevormd worden tot bruikbare leden in de Maatschappij, Dat echter de zorg voor de jongens het eerst ter hand genomen is, vindt zijn oor zaak in het feit, dat het aantal zwakzinnige iongens, dat, der meisjes dubbel over treft, iets wat geen plaatselijk verschijnsel doch een algemeen vaststaand iets is, in ver band met de geestelijke en lichamelijke con structie van het mannelijk individu. Thans bestaat cr slechts nog één wensch van de leiders en commissies, n.l om een fonds gesticht te zien, dat voor het zwak zinnige kind, ook na den dood zijner ouders, zal gezorgd worden. Wij twijfelen niet of Haarlem's burgers zullen voorzeker hun betaande sympathie voor deze zoo nuttige instelling in daden omzetten en hun gevoelens daarvoor in klinkende munt uiten. 5% Nederland 1919 6% Nederland 1923 4% NederL 1917 7% N.-l. 1921 A.. 6% N.-L 1923 D.. Holl Lloyd Oude Vaart dito Gem Eigend. Mij „Nederland'', Scheepvaart-Unie Rotterd Lloyd Paketvaiit Oude Boot Holl. Stoomboot H V. A Java Cultuur Jurgens gew Koloniale Bank 4 Indische Bank Cert Handel Mij. Reso dito Phoenix Geconsolideerde Kon. Olie U S. Steel Marine comm Vorstenlanden Actions id Comp Merc. Arg. Poerworedjo Oude Deli Senembah Deli Batavia A'dam Rubber Serbadjadi Silau Wai Sumatra Dordtsche Petr. Southern Rails Union Anaconda Wabash Comm. Maxwel 1003/4 10313/ 46i/2 ö0l/2 171 171 165 163i/4 l46i/4 80 i/p 651/2 653/4 626 I 624 330 332 l503/4 1521/a 1931/, 1501/g 501/, 2011/4 204 4G9l/4 407 341/, 1331/2 'O®/if, 6®/i« 4191/2 1183/8 !473/4 951/, 497/16 63/, 27 JANUARI. tERSTE KO KS LAT RE KOr RS 6ERLIJN PARIJS BRUSSEL WEENEH LONDEN STOCKHOLM 'JSLO 1 1 1 1 1 1,! BAZEL .«til shW-YORK ROME 1 1 f 59 35 9.35 11.34 36 12.12 66 90 61 90 50 85 48.15 2.491/2 10 08 59 30 9.31 II 34 35 10 12.113/8 66.70 61.80 50 80 48.02!/2 4 491/8 10.071/a >R HOUTSTRAAT 5a TEL 1077. Ondertrouwd: 27 Jan., P. Dirks en A. C. v. Bruggen. J. Brouwer en J. H. Wensing, C. W. M. Korzelius en J. Pel. J Otsen en J. M. M. Swenneker. H, Stef- fens en M. K. Renkens. E. v. Mierlo en E. P. Boersma. Getrouwd: 27 Jan., J. J. Visser en T. Rolink. T. H. Huizinga en E. Kwant. W. Dom en G. T. 't Hart. W. J. v. Zon en E. de Wilde. P. Hartog en M. Sala C. J. Ros en M. M. v. Norde. A. D Baars en R. G. Folkringa. P. Kossen en J D. Spiers. J. F. Bonke en H. C. M. Kuiper. Geboren: 25 Jan. W. Hetemv. d. Tol d. A. A, v. KleeffHoutkamp, d. 26 Jan. L. N. v. WolferenKlooster, d. G BuisHeijne, z. H. M. F. SieraadWei- dema, d, 27 Jan. A. E. C. v. Leeuwen— Beljaards, d. Overleden 26 Jan. M, E. Timmer—Vlaan deren, 70 j,, Gr. Houtstraat H. G. M Koek, 31 j„ Leliestraat 27 Jan. P. Nota 52 j„ v. Marumstraat. net gebruikt kan worden en in welken toe stand het onbereid is, toonde spr. aan. De rubber, dan nog Latex genoemd, wordt getapt uit boomen. Dit tappen geschiedt door aansnijden van den boom, waarna de uitvloeiende Latex opgevangen wordt. !n hoofdzaak worden thans twee boomsoorten gebruikt. In 1876 werden de „Hevea" zaden voor het eerst naar Ceylon gebracht en daarna naar Ned.-Indië. De cultuur hiervan heeft rich reusachtig uitgebreid. De boomen moeten evenwel zorgvuldig worden afgetapt, opdat zij zoolang mogelijk gebruikt kunnen worden. Een uitvoerige uiteenzetting over de ou dere en nieuwere methoden van aanplan- ling werd verduidelijkt door een heele serie Ijchtbeglden. Dé heer Sipkcs die zëli ten tijd in India. :s werkzaam geweest, liet successievelijk de1 groei' en ontwikkeling der planten zien. Als onderhoudend causeur en man van kennis van zaken was het een genoegen naar hem te luisteren. Na de pauze behandelde spreker het tap- ysteem en de fabricage, wat er toe bijdroeg om het tot een mooien en leerzamen avond te maken. In> aansluiting op hetgeeii wij gisteren rce-ds mededeelden over het jubileum van den heer A. L. Staphorst die 25 jaar als gasfitter in dienst was van het Gem. Gas bedrijf, kunnen wij nog njededeelen, dat de jubilaris gisterenmiddag door den directeur werd gecomplimenteerd. v°orz'tter van de organisatie overhan digde hem een staande Westminster klok. terwijl zijn vrouw bloemen werden aange boden. De afd. Haarlem van de Koninkl. Ned Maatschappij voor „Tuinbouw en Plant kunde" hield gisterenavond een bijeenkomst n de kleine Kroonzaal van café Brinkmann Wegens ziekte van den voorzitter, opende 4e heer H. Carlee, die na een korte inlei ding het woord gaf aan den heer G. A. N Sipkes te Dieren, die een lezing verduide lijkt door lichtbeelden, over Rubbercultuur ter Oostkust van Sumatra, hield. Spr. gaf een duidelijke uiteenzetting over de ligging van Sumatra, zijn voornaamste "mbrergst en vooral de rubber-cultuur op de Oostkust. Hoe de rubber wordt behandeld vóór dat Gevonden Voorwerpen. Terug te bekomen bij Van der Loo, Jacobstraat 23, Haarlem, een. streng dik touw Opstal, Hee- renwvg 37, een hakmes Camplens, Binnen weg 26, een bankbiljetG. de Bruin, Voor weg 51, een ceintuur van een damesmantel Redeker, Talmsatraat 37, een Ford-moer- sleutelW. Rosenhart, Leidschevaartweg 167, een gummi balH. Veldhuisen, Kadijk 17, een kleine voetpomp Hoeben, Lombok straat 18, een portemonnaie met inhóud Eindhoven, Eindenhoutstraat 26, een' vul penhouder Bijkantoor, Telegraaf, Groote Houtstraat Haarlem, een motorhandschoen W. Scholten, Prinsessekade,8, een kinder- hmdschoenKoopkman, Cloosterweg 2, een portemonnaie met inhoudBultman, Boekenrodestraat 18, een vingerhoed IJts- ma, Eikenlaan 10, een kinderportemonnaie met inh ud G. A. Evers, Heerenweg 47 een zwarte heeren hoed Mej. Kuik, Binnen weg 88, een overschoen H. Poen, Pijlslaan 35, een onderdeel van een auto A. Voorder- hiak, H. Peperkornstraat 5, een dames-over-« sjoenJ van der Weiden, Bleekrers- vaartweg 41, een grijze handschoenDe Wi de, Meerweg 78, een rozenkrans Geersts Eikenlaan 10, een blik groente Nieuwen- dijk, Raadhuisplein 21, een dameshand schoen A. J. Prins, Bennebroekerdijk 200, Haarlemmermeer een alpaca taschje met inhoud Vat» Dijkhorst, Wilhelminaplein 9, een wollen kibderhandschoen, Kramer, boek handel, Schouwtjeslaan, een kat, A. IJtsma, Eikenlaan, 10, een rijwielbelastingmerk P van der Peijl, Qruquiusdijk 61; Haarlem mermeer, een houten tabakspijp; A. Jan sen, J- v. d. Bergastraat 1, een damestaschj met inhoud D. van Tongeren, Drieheeren- laan 17, een R.-K. kerkboekje J. J. Sanders, Teslastraat 17. een armband P. Vos, Hof- dij kstraat 36, Haarlem, een leeren en een wollen handschoenKersten, Sumatra— straat 19, een R.-K. Kkerkboekje Adriaan- se, Raadhuisstraat 86, eenige kachelpijpen Beek, Havenstraat 34, een ceintuur Terk, Jan van Gooienstraat 133, een astrakan hand schoen Davelaar, ERes Novaplein 33, een grijze ijsmuts Bureau van politie, Raad huisstraat een huissleuteleen jnoersleutel, met twee gavels, een zkmes, een relequi, eert 2wollen kinderhandschoentje eri twëe rage bollen. Wegverbreedlng. Aan den HeerenWeg, nabij de Manpadslaan, beeft men aan weers kanten van den weg deri wegberm afgegra ven, waardoor het rijwielpad aan beide kan ten een flink stuk is verbreed. Men is thans bezig om het pad met puin te beharden. R. K. Vrouwenbond. De afd. Heem stede van den R. K. Vrouwenbond, houdt haar jaarvergadering op Dinsdag Februari a.s, in het R. K. Vereenigingsgebouw aan den Heerenweg, De agenda vermeldt o.m.: Jaarverslagen van .secretaresse en penningmeesteresse; bestuursverkiezing wegens periodiek aftre den van mevr. E. v. d. BergBoerrigter, mej. E. M. v. d. Weiden en S. Wiiking van Ros- sum. De heer Jan Boezer zal met een welvoor zien programma van ernstige en humoris tische voordrachten en verzen, den avond opluisteren. Overtreding Wapenwat. J)insdagmid- dag heeft de motor-brigade op den Zeeweg tegen drie personen procesverbaal opge maakt, n.L de gebroeders M. en T. K., allen uit Zandvoort, die gezeten in een auto, voorzien van een geladen buks, langs den Zeeweg konijnen wilden schieten. Twee heeren waren reeds over de afrastering in de duinen gegaan. De buks werd in beslag genomen. Alle drie werden om gefouilleerd te worden naar de politiepost te Overveen overgebracht. Burgerlijke Stand in de week van 18 tot en met 24 Januari 1926. Geboren z. van P. A. BaltzerCoomans z. van C. J. Vre- denberg—v. 't Hof z. van J. P. Erdtsieck Kaptein z. van J. Hongbloedvan Rooijen d. van J. P. de'JagerWeerman z. van J. W. van SonNagtglas Boot z. van B. C. KoelemeijerKahlman Z. van E. Scheffe- laarVeraartd. van J. F. H. Kuiper Loerakker z. van A. M. W. BottiBoe lens. OndertrouwdJ. van Kouteren en N. Zaaijer S. T. van Eek en J. A. Deelder L. A. Weber en D. de KoningJ. A. F. Giertsberg en H. M. RijkenbergP. A. Bakker en C. Claus. LANG GEWACHT, MAAR TOCH.. Langi heel lang is er gewacht op de ver breeding van den Bloemendaalschen weg tusschen Mollaaq en Dr. Dirk Bakkerslaan. Lang, heel lang duurde het, vooraleer de drie huizen, die een sta in den weg vorm den, konden verdwijnen, want de vraag was 't maar; Waar blijven de winkels? Maar eindelijk is een oplossing gevonden ep zoo spoedig zijn de huizen niet ontruimd of de slooper neemt muren, balken zolde ring enz onder handen en binnen weinig tijd is er van de huizen, welke ieder kende, die Bloemendaal bezocht, niets meer over. De sloopers werken vlu* en de verbreeding van den weg za] dus niet lang meer op zich laten wachten. De verdwenen reddingslijn aan het Bloe- nendaalsche strand. In tegenstelling op het bericht van gisterenavond, wordt ons van welingelichte zijde thans medegedeeld, dat van diefstal van den ijzeren paal, bord, kastje en lijn, ten dienste van de reddings brigade geen sprake is. Door een der leden van de reddingsbri gade van Bloemendaal. werd deze op advies van het bestuur opgedragen, om bet geheel af te breken, om te laten rëpareeren. Van diefstal is hier dus geen sprake, GOUD ZILVER NIKKEL-DOUBL 30 ct. per busje 440ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 27 Jan. 5o klasse 7e lijst. Hoogs prüzea: 3812 25000. 188# 17573 644 1055 1137 5088 9465 13223 2C561 100. Priizen van f'B: 670 121 161 265 284 523 619 705 1025 1097 1129 1165 1167 1309 1345 1353 1453 1516 1625 1751 1824 IS29 1847 2103 2451 2452 2477 251D 2520 2610 2615 2617 2747 2796 2851 2988 3010 3091 3043 3100 3139 3177 3219 3251 3292 3298 3382 3515 3706 3714 3740 3756 3810 4003 4067 4295 4366 4445 4511 4529 4552 4588 4524 4697 4777 5039 5055 5159 5256 5257 5441 5454 5513 5527 5675 5822 5888 6277 6509 6595 6665 6830 6923 6993 7125 7148 7179 7208 7234 7254 7265 7432 7492 7501 7641 7660 7924 7925 8247 8262 8295 8305 8354 8420 8430 8474 8555 8613 867! 8740 8754 8799 8824 8918 89™ 9004 9005 9087 9247 9324 9414 9509 9646 9829 9854 10003 10131 10256 10292 10558 10595 10617 10662 11146 11181 11295 11340 11558 11566 <1607 11722 11735 1Ï769 11866 11891 11893 '2040 12151 12218 12253 12340 12347 12764 12822 13045 13057 13075 13079 13225 13433 '3509 1.3532 13628 13694 13765 13805 14019 14047 14061 14084 14121 14190 14322 14407 '4698 14722 14966 14970 15000 15004 15157 '5175 15215 15234 15472 15519 15528 15583 '5630 15690 15892 15972 15990 16094 16108 '6176 16358 16436 16547 16698 16756 16791 '6794 16843 16946 17077 17105 17115 17625 '7682 17693 17819 17003 17981 18011 18055 '8188 IS302 18315 18354 18486 1S499 18526 18530 18627 18774 18853 18910 19047 19065 19232 19345 19440 19522 19669 19757 19765 1970S 19859 20165 20188 20204 20339 20429 20577 20635 20733 20897 20919 20991 DOETINCHEM, 27 Jan. Omtrent het con flict bij de tram ZutphenEmmerik, kunnen wij mededeelen. dat de post voor de richting 's Heerenberg thans per particuliere auto wordt vervord Daar in den beperkten dienst der tram geen rekening is gehouden met de belangen der talrijke hier schoolgaande kin léren, heeft de stakingsleiding bepaald, dat de loopende scboolkaarten van de tram- onderneming ook geldig zijn op de bussen van de stakingsleiding. Een steunregeling voor de stakers is vastgesteld. De stakers op de autobussen dienst doende, ontvangen vol loon. Ter versterking der politie zijn hier 7 marechaussees aanwezig. DOORN, 27 Jan Anders dan verwacht was, is de ex-kroonprins heden niet op huize Doorn aangekomen, om den verjaardag v. den ex-keizer mede te vieren. Het verluidt thans dat hij de volgende maand zal komen. Wel is te Doorn gearriveerd de broeder van den ex-keizers Prins Hehrich- en zijn dochter. PARIJS 27 Jan De Parijsche commissa ris Benoit is uit Boedapest teruggekeerd en confereert heden met Briand. Daarop ver trekt hij naar Den Haag en Duitschland om nog verscheidene sporen te volgen. De „Pe- it Parisien" kondigt nieuwe onthullingen aan. BERLIJN 27 Jan. De verjaardag van dev ex-keizer is voor de Natio nalisten aanleiding tob het houden van monarchistische demon- stzaiit^ Gisteren heeft te Potsdam een bij eenkomst plaats gehad. waarbij alle Hohen- zollern-prinsen afwezig waren. 83 15 16 20 36 63 78 88 260 295 304 313 361 436 439 470 471 487 511 52t 554 589 602 606 676 723 805 871 952 1012 1035 1124 1212 12 22 1223 1282 1384 1392 1425 1428 1472 1477 1496 1611 1649 1668 1669 1749 1827 1853 1893 1904 1950 2013 2017 2039 2040 2044 2048 2073 2156 2157 2172 2236 2260 2281 2347 2358 2367 2370 2377 2384 2443 2472 2481 2527 2548 2627 2628 2655 2696 2731 2764 2784 2794 2840 2873 2906 2939 2943 2949 2981 3015 3025 3084 3098 3115 3119 3128 3132 3184 3243 3258 3322 3370 3381 3416 3519 3439 3449 3412 3517 3580 3583 3588 3592 3610 3636 3664 368S 3732 3845 3875 3888 3889 3917 3935 3949 3963 3976 3987 4017 4020 4035 4047 4050 4055 4060 4063 4082 4190 4215 4253 4285 4312 4342 4426 4467 4488 4496 4531 4536 4549 4691 4696 4705 4860 4874 4904 4910 4918 5017 5107 5212 5242 5276 5288 5291 5310 5376 5422 5434 5470 5511 5525 5559 5614 5716 5797 5798 5844 5850 5861 5928 5929 5995 6009 6016 6092 6093 6097 61 6157 6256 6269 6382 6435 6615 6719 6720 6747 6948 6991 7005 7016 7055 7066 7081 7124 7140 7244 7250 7267 7296 7315 7325 7381 7386 7387 7421 7461 7497 7510 753! 7545 7621 7664 7669 7670 7712 7751 7771 7830 7860 7929 7930 7974 7976 7995 8004 8008 8054 8063 8082 8112 8148 8.187 - 8197 8287 8326 8362 8387 8425 8551 8574 8664 8665 8670 8688 8821 8729 8751 8779 8789 8802 8817 8828 8847 8879 8885 8927 8954 8981 8992 9045 9075 9152 9154 8229 9264 9270 9308 9338 9375 9460 9506 9517 9521 9541 9560 9637 9640 9648 9679 9844 9853 9869 9886 9924 9970 10000 10002 10054 10102 10233 10177 10178 10187 10212 10252 10273 10313 10344 10372 10376 10441 10444 10472 10485 10560 10614 10665 10713 10764 10792 10852 10887 10918 10938 10940 10945 10956 10963 11019 11055 11112 11115 11131 11183 11238 11240 11277 11311 11360 11370 11385 11422 11464 11509 11521 11593 11697 11627 11636 11643 11665 11656 11711 11736 11762 11775 11791 11817 11824 11825 11832 11859 11930 11948 11962 11825 11832 11859 11930 11948 11962 12019 12020 12047 12101 12121 12142 12193 12203 12250 12302 12309 12311 12351 12386 12423 12467 12501 12555 12590 12595 12629 12610 12650 12724 12729 12761 12773 12813 12855 12861 12870 12872 12875 12811 12821 1284! 1303 013048 13054 13072 13160 13184 13205 13340 13376 13400 .3423 13481 13484 13505 13553 13587 13590 13668 13688 13703 13738 13762 13768 13940 14036 14141 14144 14211 14228 14246 14274 14365 14389 14527 14529 14532 14598 14605 14609 14612 14635 14686 14705 14716 14753 14762 14840 14892 14900 14910 14919 14992 14997 15054 15065 15066 15089 15211 15235 15238 15242 15251 1525? 15263 15279 15300 15306 15345 15405 15418 15445 15498 15503 15618 15643 15707 15727 15736 15778 15808 15864 15902 15913 15935 1594y 15956 15992 16040 16044 16048 16111 16186 16193 16237 16257 16290 16322 1637? 16399 16405 16462 16484 16489 15443 1544') 16582 16593 16682 16687 16702 16704 16724 16729 16737 16740 16847 16850 16867 16934 17057 17084 17096 17107 17146 17185 17186 '7204 17216 17255 17270 17316 17324 17373 '7418 17436 17439 17459 17546 17594 1759s '7642 17791 57840 17851 17856 17870 1789! '7895 17909 17921 17957 17971 17979 1798-1 '7991 18052 18072 18097 18122 18135 18136 '3172 18216 18218 18243 18304 18336 18337 1843I '8349 18376 18389 18393 18399 18419 '8 532 18448 18475 18506 18591 18619 18658 '8665 18681 18725 18762 18779 18824 13838 8833 188771 18901 18p51 18961 19000 19018 '9023 19036 19082 19181 19239 10^7 19276 '9290 ,19294 10340 19376 •0409 19454 19463 '9467 19478 19495 10546 19559 19678 1970-'» '1722 19806 19833 19933 19060 1°O70 20001» "0032 20083 20096 2014S 20172 20212 20235 "0267 20307 2032" 20375 20382 20303 20452 "0472 20555 20587 20617 20624 29654 70757 20766 20794 20804 20809 20845 20872 20881 20889 2O003 20928 20993 5e klasse 6e lijst: 17633 ƒ70 m.z. 17533 J 70. OS'S, 26 Jan. In den afgeloopen nacht !s door verbreking van een stuk muur, inge broken in de R.K. Meisjesschool aan de Oude Molenstraat. Behalve van eenig klein geld, hebben de dieven zich meester ge maakt van alle kleedingstukken. we'ke door de kinderen 's nachts aan de kapstokken werden achtergelaten. De politie stelt een onderzoek in, doch kon nog tot geen ar restatie overgaan. DOORN, 27 Jan. Hedenmorgen te negen uut heeft op Huize Doorn in de met groen en bloemen versierde vestibule een gods dienstoefening plaats gehad, die door de ex-Keizerlijke familie en haar gasten werd bijgewoond. Na den dienst werd de ex-Kei zer door de aanwezigen gecomplimenteerd en werden cadeaux overhandigd. DOORN, 27 Jan. De ex-Keizer heeft eert tweede zending wollen goederen aan d« door den watersnood geteisterde strekel» gezonden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2