ROLLUIKEN INBRAAK en STORM {Belangrijke Prijsverlaging Kaverschmiflt Kleje P H.WEILL 1 I COSTUUMS I HAAR MAAT fl. 98.- Kaaisters en leeriiag Naaisters Zit- en Slaapkamer of Zit-Slaapkamer I I Drukkerij „De Spaarnestad" Specialiteit in Koperdiepdruk i I f i i Schuurpoeder „SCHURA" mi Gein. of gestoffeerde 1 HtjjyH 18-21 I RIJWIELBANDEN! ,We*en? verlrek KERKVLIET MARKTNIEUWS. ADVERTENTIËN. M. C. TIT J. A. THOOLEN Onmisbaar in elke keukan PAK INH. KILO 8ct., 1/2 KILO 14ct. FRAAIE STROOIBUS INH. Lè KILO ƒ0.25 H. J. van der MEER Adverfenfsën R.-K. MEISJE DIENSTBODE kunnen geplaatst worden. R.-K. MEISJE IJVERIG EN NET PERSOON VERLOFZAAK GROOTE HOUTVEILING OVER TE NEMEN: TE KOOP POOT- AARDAPPELEN. TE KOOP WEGGELÖÖPÉrT HARMONIKA AANGEBODEN: GEMENGD NIEUWS 30.000 boete. Treurig geval. Jacht op een inbreker te Arnhem. Meer jongens dan meisjes. Reclame-bankbiljetten van 10. NA DEN WATERSNOOD. Tot wie men zich wenden moet. De doorbraak tusschen Dreumel en Alfen. Het water aan den Ruffelschen dijk stijgt. De stinkbommen in de theaters. Gevaarlijk strooper geknipt. Ernstig auto-ongeval. In Jaarsveld vliegen de fazanten het raam binnen. LAATSTE NIEUWS. De Maas wast nog steeds. Eèn gift uit China. Vermist. De salonboot „Holland" in het ijs bekneld. Niet uit een rijdenden trein stappen! Een handig inbreker, die geen spoor achterlaat. Amerika en het wereldhof. Drankmisbruik als dood soorzaak. lJs in de Finsche Golf. De financieele crisis in Frankrijk. De wet op de politieke emigranten in Italië. BESTE AFSLUITING TEGEN HAARL. JALOUZJEëN-FABRIEK NASSAULAAN 76 - TELEF. 10743 Ex-koning George. RECHTZAKEN. De gevolgen van bureaucratie. LANDBOUW EN VISSCHERÏJ, Uitvoer van eieren Coornhertstraat 7. jjlin (nnniiiiniiiiiimiiiiiin fimminiiiiiiiiiii^ SCHAGCHËLSTRAAT Coöp. Boerenleenbank WIJK AAN ZEE EN DUIN. Rente bijschrijving: i ZIJDE GEVOERD a contant ui# Vraag en Aanbod ZIJLWËG 41 Leerling Strijksters Biedt zich aan TE HUUR. Omgeving Koninginneweg. Brieven onder No. 24380, Bureau van dit blad. R.-K. Boerenknecht HETAKFriesche Baai R.-K. Instelling vraagt Chauffeur-Monteur Hulp in de huishouding Uit 't Amerik. leger 12 a 13000 gulden TE KOOP 8000 NASSAULAAN 49 HAARLEM Levert netjes, vlug en biliyk: BE DIAMANTENROOF IN NEW-YOKK, Een onderhoud met den beer Veerman, De beide aangevallen weer hersteld. Ontsnapt aan een brutalen overval van •ien bandietengroep, is Dinsdag de heer Eqianuel Veerman, Ld van de firma Gebr. Goudvis, uit New-York in Amsterdam terug' gekeerd. De heer Veerman, die met zijn behouden aankpmst in de hoofdstad van velen zijden gelukwenschen in ontvangst heeft mogen nen;en de smaakvol inger.chte salon in zijn woonhuis aan de Nicolaas Witsenstraat was getooid met zoovele prachtige b.oemen- manden met gele tulpen, mooie Aarons kelken en geur.ge seringen heeft een redacteur van het Persbureau Vaz Dias in een kort onderhoud eenige interessante mededeelmgen gedaan, oip.trent hetgeen hem in New-York is overkomén. Reeds vele jaren vertoefd de heer Veer man, die deel uitmaakt van de f.rma Goud vis en Co., die een zaak drijft in geslepen diamanten, zoowel in Amsterdam als in New-ïork, gedurende eenige maanden, ge woonlijk aan het e.nd van het jaar m ver- baqd met de inventarisatie, in New-York. Ook nu was hij in December naar Amerika vertrokken,rwaar hij logeerde bij zijn zwa ger, den heer S. Goudvis, den jongsten f.njant, die te Now-Rochelle woont, een stadje op 35 k 40 minuten afstands van New-York. Op Maandag 11 Jan. j.l. vertrokken de heeren Veerman en Goudvis, des morgens om 8.50 uur met den trein van New- Rochelle en kwamen zii omstreeks half tien in New-York aan het Grant-Central-Station aan. De beide f.rmanten .wandelden naar de safe van de National Harriman Bank in de Fifth Avenue en 44ste straat, ongeveer tien minuten gaans. Zij haalden hun goederen uit de safe,om die naar het kantoor te bren. gen. Dit was hun dagelijksche werk. De goederen bestonden uit losse geslepen diamant, ter waarde van circa 250,000.en waren in portefeuilles opge borgen, De portefeuilles werden in een actetasch gedaan, die de heer Goudvis onder den arm droeg. De heeren liepen van de44ste straat tot de 46ste straat en staken daarop m de Fifth Avenue naar de Westside over tctt de 48ste straat. In deze straat is op no. 22 het kantoor van Gebroeders Goudv.s gevestigd. Merkwaardig is, dat deze straten gelegen zijn ia het best beschermde district. Er zijn daar op de meeste hoeken juwelierswinkels gevest.gd, voor welke overal gewapende detectives de wacht houden. Ten spijt van die prachtige bescherming werden de heeren Veerman en Goudvis op bet drukste gedeelte van dit district, drie huizen van hun kantoor verwijderd, plot seling van achteren aangevallen en neerge slagen. Er bleken -twee bandieten uit een auto te zijn gesprongen, die met den loop v*n hun revolvers den beiden overvallen heeren een slag op hun achterhoofd toe brachten. De heer Goudvis storite direct op het trottoir neer en de heer Veerman -v.as een oogenblik zóó ernstig door den 6chrik be- vgnaen," dat hij feitelijk niet wist wat er gebeurde. Echter werd de heer Veerman, nog voor hij tot bezinning 'was gekomen, door één der bandieten in een portiek geworpen. Intusschen hadden de beide bandieten den heer Goudvis diens actetasch ontfut seld, waarmede ze in den auto sprongen, waarin zich nog twee medeplichtigen be vonden. Ais een staaltje van het toppunt van brutaliteit deelde de heer Veerman mede, dat, toen de heer Goudvis weer po gingen deed om op te staan, een der ban dieten weer uit den auto sprong, om den beer G. een tweeden slag met den revolver op het hoofd toe te brengen. Daarop snelden de bandieten met hun auto weg, achtervolgd door een groot aan tal detectiven, die op het hulpgeroep Van den heer Veerman waren aangeloopen. Een der detective, die op 2 k 3 meter af stand van den auto stond, schoot op de banden, doch zonder eenig resultaat. Trouwens van alle kanten werden op de bandieten revolverschoten gelost, maar ver- looedeijlk zonder te treffen. Zooals gemeld, hebben de bandieten zich uit de voeten gemaakt en zijn zij tot dus verre nog niet gearresteerd. Het vermoeden bestaat dat zij het plan vooruit beraamd hebben. Volgens een lift jongen in een ge bouw in de 48ste street hadden de bandie ten, terwijl de heeren Goudvis en~ Veerman In de safe waren, gedu-ende een tiental mi nuten met bun auto héec en weer gereden. De aanranding zelve heeft zich in een halve minuut afgespeeld. Hoewel de beide heeren vrij ernstige hoofdblessuren hadden opgeloopen, zijn zij thans weer vrijwel, geheel hersteld. Ten name van zekeren N. te Roosendaal werd uit België aan het station aldaar een wagon suiker aangevoerd onder voorgeven, dat de lading uit chili-salpeter bestond, waarmede werd getracht de douane-rechten te ontduiken. De fraude werd echter ontdekt en de ge- heele lading in beslag genomen terwijl daar enboven aan den lastgever een boete van meer dan 30.000 is opgelegd. Verleden week na het politieuur, zoo meldt de ,,'s-Hert. Ct.", trachtten eenige jongelieden het café-restaurant ,,Het Oude Stadhuis" te Helmond binnen te dringen om daar 's nachts verder te verblijven. Daar de eigenaar niet opendeed, wilden zij aan den achterkant binnenkomen door een raam. Men gebruikte hiervoor een ladder en plaatste die tegen het raam. Met z'n vieren gingen zij de ladder op, Plots schoot de ladder uit, waardoor de 28-jarige J. D. het bovenstuk in zijn buik kreeg. De buik werd opengereten en de darmen wer den gekneusd. Dr. Bloemen was spoedig te plaatse, die dit alles constateerde. De 25- jarige L, H. brak door dit ongeval zijn enkels. Zekere J, L. V. kwam er gelukkiger af met ontvelde handen, terwijl de vierde persoon er zonder eenig letsel afkwam. De ongelukkigen werden direct naar het St. Antonius-gasthuis vervoerd. De toestand van D. was zeer ernstig. De gansche weck heeft men hem kunstmatig moeten voeden. Zaterdagmiddag is de ongelukkige J. D, aan de gevolgen overleden, terwijl L. H. nog %vel eenigen tijd in het ziekenhuis zal moeten doorbrengen aleer hij geheel hersteld zal zijn. In den nacht van Maandag op Dinsdag omstreeks een uur, ontdekte de politie on raad in den kelder van de „Nederlandsche Industrie" aan de Ketelstraat te Arnhem. Men begaf zich naar binnen, doch bemerkte niets bijzonders, Toen de politie inrukte, bleef een agent pp post staan. Na een half uur be merkte deze een man, die uit een luik van het bewuste perceel kroop en vlug er van doorging. De agent achtervolgde hem, in- tusschen .revolverschoten in de lucht lossen de, Het gelukte den politieman den vluch teling in de Jansstraat in een portiek te drijven. Hoewel deze zich aanvankelijk over gaf, en de handen opstak, gaf hij toch plotse ling den agent een vuistslag in het gezicht. Deze trok opnieuw zijn revolver en vuurde, waarbij hij den man in den arm trof. Met be hulp van eenige agenten is de arrestant daarop naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Nadat hem geneeskundige hulp was verleend, is hij ter verdere behandeling in het Gemeente ziekenhuis opgenomen. Dc getroffene is de 21-jarige H. te Arnhem. Tot dusverre wordt niet uit de magazijneh van de Nederlandsche Industrie vermist. Het aantal inwoners van de (femeente Ede (Geld.) is in 1925 gestegen van 25.843 tot 27.025. Een eigenaardigheid, die op de Veluwe meer voorkomt, is, dat daar meer manne lijke dan vrouwelijke kinderen geboren worden. In 1925 werden daar get ..ren 403 jongens en 349 meisjes. De commissaris van politie te Amsterdam vestigt de aandacht op het bestaan van op bankbiljetten van 10 gelijkende reclame biljetten, welke mdien zij in vieren wórden gevouwen, mogelijk in betaling kunnen wor den aangenomen. leniging van rampen door watersnood wijst er nog eens met klem op, dat het nood zakelijk is zoowel voor plaatselijke au toriteiten als voor particulieren de vast gestelde regelen te volgen. Aanvragen voor geldelijke hulp moeten geschieden aan den Commissarissen dér Ko ningin als voorzitters der door hen bijeen geroepen Provinciale Comités of aan de bovenstaande Commissie zelve Secretariaat, Amsterdam, Heerengracht 286, tel. 37290, 37291); aanvragen voor andere dan gelde- lijlijke hulp (materieele hulp, hulp in na- tura enz.) wederom aan de Commissarissen der Koningin of aan dc Provinciale Verte genwoordigers of aan den directeur van het Centraal Bureau van het Oranje Kruis (Am sterdam, Keizersgracht 134 tel. 54268). Ook deze ramp heeft wederom aange toond, hoe noodig het voor een snelle en doelmatige hulpverleening is, dat men zich aan de uit ervaring opgestelde regelen houdt. Het is ook noodig uit een zuinig- heidsoogpunt, wat nu van buitengewoon groot belang is. De Commissie ziet zich dan ook verplicht te waarschuwen, dat, indien een fout van een aanvrager (in den bovenbedoelden zin) ten gevolge mocht hebben, dat betaald zal moeten worden voor noodeloos geleverde goederen, zij dat niet voor hare rekening neemt. Ook den zich nu overal vormenden plaat selijken Commissies wordt verzocht op het bovenstaande te letten. Hun wordt tevens dringend verzocht, om, wanneer zij goede ren in natura ingezameld hebben, d»ze aan te bieden aan bovengenoemde personen, opdat een doelmatige verdeeling kan plaats hebben. De Provinciale vertegenwoordigers zijn: voor Gelderland: H. F. M. E. Graaf van Limburg Stirum te Brummen, tel. 28, voor Noor-Brabant: Jhr. mr. E. van Meeuwen, te 's-Hertogenboscb, Oude Diezc 11, tel. 81, voor Limburg: H. J. Hanekamp, te Sittard, Rijksweg 48, tel. 40. Uit Tiel wordt gemeld: De overlaat te Dreumel werkt niet meer. Daar de Maas gaat wassen is de eerste zorg het gat in dén dijk tusschen Dreumel en Alfen te stoppen, aangezien bij doorgaanden was het Maas water daar door Maas en Waal weder zou binnenstroomen. Uit Nijmegen wordt gemeld: Een onder zoek paar den stand van de brug bij Lue- nen, aan den weg NijmegenGrave, heeft aangetoond, dat hier een kleine zandver- zakking heeft plaats gehad. De bodem is onmiddellijk met zandzakken versterkt, en wel zoo, dat de kleine zandverschuiving in de richting van de brug, die Dinsdag was geconstateerd, weer tot stand is gekomen. De brug is nu weder voor alle verkeer opengesteld, doch van 5 uur 's avonds tot 7uur 's morgens gesloten. Deze maatregel is genomen met het oog op de veiligheid van het verkeer. Dinsdagmorgen heeft de bestuurder van een auto de afsluitboomen welke aan weerszijden van de brug zijn aangebracht, verwijderd, om zich op deze wijze doorgang te verschaffen. Hiervan is proces-verbaal opgemaakt. Dinsdag is aan den herstelden Ruffelschen •lijk in het Land van Maas en Waal, welke le scheiding vórmt tusschen het Rijk van Nijmegen en het Land van Maas en Waal, het water weder iets opgekomen, doordat ten gevolge van den hoogeren stand van de Maas, de Niftriksche sluis zich gesloten heeft. De Ruffelsche dijk wordt door de maréchaussée bewahkt, ten einde pogingen om den dijk door te steken tegen te gaan. huwelijksfeest. Dit bedrag is door Hr. Ms, particulieren secretaris overgemaakt aan de Algemeene Vereenigde Commissie voor den Watersnood te Amsterdam. Naar aanleiding van het bericht betref fende de stinkbommenaanvallen in een twee tal bioscooptheaters in Den Haag, stelt bet bestuur van den Ned. Toonkunstenaarsbond er prijs op mede te deelen, dat daarbij geen der stakende musici was betrokken. Deze waren in vergadering bijeen. Bovendien ver werpt de N. T. P. dc toepassing van derge lijke methodes, ki de kringen der musici neemt men dan'ook aan, dat veeleer tegeu- dan medestanders de schuldigen zijn, die ge handeld zouden kunnen hebben in de ver wachting, dat de verdenking op de musici zou vallen. Naar het Huis van Bewaring te Roermond, is gevankelijk overgebracht A. B. uit Pos- terholt, een bekend strooper. Hij was in de bosschen van Posterholt door een onbezol digd Rijksveldwachter op heeterdaad betrapt bij stroopen, De strooper had daarop zijn geweer op den ambtenaar gericht, waarop het schot afging. De aangevallene had echter nog juist den loop van het geweer te pakken weten te krijgen, waardoor hij niet getroffen werd. Hij kon den strooper vervolgens met een stuk hout neerslaan. De aangehoudene heeft een volledige bekentenis afgelegd. Dinsdag is te Nijmegen van een auto plot seling een voorwiel afgeschoten, dat met groote vaart een meisje, zekere C,, zoodanig trof, dat het tegen den grond werd geworpen. Zij brak daarbij een dijbeen en kreeg een hersenschudding. Haar toestand is hope loos. Als een bijzonderheid wordt uit Jaarsveld aan het .,Utr. Dagblad" gemeld, dat bij den heer H. B, in de Graaf een fazantenhaan, die vermoedelijk aan het doodend lood van den jager of strooper was ontkomen, met zulk een kracht tegen de ruit van een raam kwam vliegen, zoodat deze niet alleen brak, maar ook de roede zelf brak cn zoo in <3o9 schuur een gemeende veilige haven kwam vinden. In het laatste etmaal 12 c.M, Dinsdag was de stand van de Maas te Maastricht 2,33 of 43.34 plus N.A.P., met een was in de patste 24 uur van l^pc.M. Naar het „Vad," verneemt, heeft de Gbi- leesche Regeering Dinsdag door iusschen- komst van haar legatie te Den Haag 2000 doen toekomen aan het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis ten behoe ve van de slachtoffers van den watersnood hier te lande, Het personeel, in dienst van H. M. dc Koningin-Moeder te 's-Graverihage en te De Algemeene Vereenigde Commissie ter Soestdijk heeft aan H. M. de Koningin en niPinrf van Mmnptl rlnnr umtarcnnnJ ...L-t f 7 T/" Ï_J JD_i«» 1_ .1 - j? 4 ort Z. K. H. den Prins een bedrag van 180 ter hand gesteld met bestemming voor de door den watersnood geteisterde bevolking, welk bedrag oorspronkelijk bestemd was om H. M. en Z. K. H, een huldeblijk aan te bieden ter gelegenheid van hun 25-jarig De landbouwer W. de Reuver uit Leeuwen, die thans in verband met den watersnood te Nijmegen vertoeft, verzoekt opsporing van zijn 15-jarigen zoon Johan, die in het begin dezer maand uit Leeuwen, vermoedelijk met een stoomboot naar onbekende richting is vervoerd, Er zit, naar uit Lemmer gemeld wordt, nog veel ijs in zee. De salonboot Holland van de Holl.-Friesland-Groningen-Hjn, Maan dagmorgen om 7 uur van Lemmer naar Am sterdam vertrokken, zat daar Dinsdagmor gen om 10 uur nog in het ijs bekneld. De stoombooten „Stad Zutfen" en de „Sneek" vertrokken binnendoor naar Stavoren, ten einde het ijs in dat vaarwater op te breken. Maandagavond geraakte te Weert ten ge volge van het uitstappen üit een in bewe ging zijnden trein, een 23-jarige dame on der een wagon. De ongelukkige werd levens gevaarlijk verwond. Naar de Tel." verneemt, hebben te Utrecht in den laatsten tijd, en steeds in verschillende wijken der stad, insluipingen plaats gehad, zonder dat men den dader kon pakken. Reeds eèn tiental gevallen deed zich voor, waarbij in totaal een bedrag van 500 gulden werd gestolen. Hel is merkwaardig, dat alleen geld wordt medegenomen en geen voorwerpen van waarde, pok al liggen deze vlak voor de hand. De politie is er tot nog toe niet in ge slaagd den dader in handen te krijgen. Zij is van oordeel, dat hier steeds een en de zelfde persoon aan het werk is. Met loopers ontsluit de groote onbekende de huisdeu ren of hij drukt met zijn pet de plszen rui tjes in de deur in, om zoo de afsluiting te kunnen openen. Verschillende personen zijn reeds aangehouden, maar zij moesten spoe dig weer worden losgelaten, nadat gebleken was, dat zij met het voorgevallene nietsAiit- staande hadden, De surveillance door politie cn recherche is in verband met deze feiten zeer ver scherpt. Bij de eerste stemming over de Ameri- ke.ansche reserves op de aansluiting bij het Permanente Hef van Internationale Jutitie, nam de Senaat met 98 stemmen tegen één de eerste reserve aan, welke zegt dat de Vereenigde Staten geen enkele wettelijke verpl chting tegenover den Volkenbond aan vaarden. Uit New York wordt gemeld, dat uit de gegevens van de Metropolitan Life Insu rance Society blijkt, dat het aantal sterf- geva1!en ten gevolge van alcchclmisbru k in het afgelcopen jaar, viermaal zoo groot was als in 1920, BERLIJN, 27 Jan. In verband met het aan houden van het dichtvriezen van de Finsche Golf, is het Duitsche oorlogsschip Heeken van Rival naar Wibauw vertrokken. Op weg daarheen werden 3 Duitsche schepen en een Dcensch s.s, uit het ijs bevrijd. Aan de Russi sche kust zitten nog 18 schepen in het ijs. Onder groote belangstelling van het pu bliek is gisteren het debat over de finan cieele voorstellen in de Kamer begonnen. Zooals werd verwacht, had de motie der communisten om de beraadslagingen op ie schorten totdat een glijdende loonschaal voor de rijksambtenaren was ingevoerd, wéinig succes. Ze gaf Cachin de gelegen, heid, zijn pessimisme uit te spreken omtrent de financieels toekomst, en Renaudel om een manoeuvre op touw te zetten teneinde reeds dadelijk een votum uit te lokken om trent het voornaamste geschilpunt: de be lasting op de betalingen. Briand verzette zich daartegen, zeggende dat het noodig was, eerst het uitvoerige de bat te houden, dat bet land verwacht. Men moet de quaestie ampel bespreken en zien of men niet tot een vergelijk kan komen. Briand verklaarde met nadruk, dat hij en de minister van financiën het geheel eens zijn en gaf uiting aan zijn optimisme voor de toekomst, indien de Kamer spoddig de maat regelen voteert, noodig om de saneering te verzekeren en daarmee de franc te stabli- seeren. Nadat de motie der communisten met 445 tegen 36 stemmen was verworpen, ving de discussie met een langdurige uiteenzetting aan van het tot de rechterzijde behoorend lid Lecour Grandmaison. De Kamer toonde zich nu verder zeer rustig. Na Lecour Grandmaison kwam namens de radicaal-socialisten Dumesnil, die een der voornaamste samenstellers is van het ontwerp van het cartel, een uitvoerige en levendige verdédiging geven van het voor tel der commissie. Hij verklaarde, dat zijn partij van de betalingsbelasting niets wil weten, omdat r'ie het leven oneindig veel duurder maakt dan een betere verdeeling van de directe belasting, di de commissie nastreeft, en omdat zij feitelijk hetzelfde is als de be lasting op het zalcencijfer, waarvan de ra dicalen sinds lang de afschaffing nastreven. De Kamer volgde met veel belangstelling deze uiteenzetting, die herhaaldelijk 'tot in terventies van Briand en Doumer aanlei ding gaf. Je „Popoio di Romana" meldt, dat de wet betreffende de politieke emigranten gis teren door den,- Senaat is goedgekeurd en WORDEN SOLIED EN BIL. LIJK GELEVERD DOOR DE J. P. SEN FT ERDTSIECK Zn. Comb. Donderdag door den koning zal worden ge» teekend. Het blad noemt de namen van ver scheidene personen, die tengevolge van de toepassing der wet hun Italiaansch burger schap zullen verliezen. Dit zijn Nitti, de oud- piesident van den ministerraad; professor Salvemini en de publicisten Deambris Donaii en Pietro Nenni. Aan deze namen voegt de „Impero" nog toe die van de geestelijken Sturzo, Ricciotti, Garibaldi, Natoli Cam- ponelpghi, Ar.gelo Crespi en Ricciotti Scot- Ex-koning George van Griekenland zeidc ïn een interview met een correspondent van de „British United Press" te Rome. „Ik zal opnieuw den Griekschen troon bestijgen; ik weet wel niet wanneer maar ik ben er zeker van, dat dit eens zal gebeuren," Verder ver klaarde hij tegen eiken militairen staatsgreep en tegen iedere propaganda ten gunste van de monarchie te zijn. Vroeg of laat zal bet Giieksche volk, dat monarchistisch gezind is, de dynastie terugwenschen, verklaarde d» ex-koning. Voor den Kantonrechter te Amsterdam. Mr. Höffelt, diende een zaak betreffende de Schepenwet, In het voorjaar van 1925 was tegen den schipper H. S. proces-verbaal op gemaakt, omdat zijn schip te diep geladen was. Het lag vijf centimeter onder het prim- sol. De verdachte was op de zitting niet ver schenen; ook werden geen getuigen gehoord. Het O. M, waargenomen door mr. van Lim burg Stirum zeide in zijn requisitoir, dat hij de zaak indertijd had onderzocht, maar dat de schuld van den schipper niet was komen vat te staan. Door 'n bureaucratische actie is echter de zaak tegen den verdacht! toch doorgezet. Spr. melende daartegen te moeten protesteeren, omdat hij meent dat de taak van het O. M. niet alleen hierin bestaat, dat het er voor heeft te zorgen, dat wanneer verschillende takken van dienst een proces verbaal opmaken, een veroordeeling volgt, maar dat het O. M. ook heeft te waken tegen veroordeelingen van personen, die niet schul dig zijn of liever nog tegen het dagvaarden van dergelijke personen. Op grond van de overwegingen die des tijds ertoe hadden geleid, deze zaak niet te vervolgen, namelijk, dat gebleken was, dat de verdachte door den bevrachter in het cog nossement was misleid, meende spr. ook nu nog te moeten requireeren tot vrijspraak. Door den Kantonrechter^ Mr. Höffelt werd dadelijk vonnis gewezen en de beklaagde ook nog op andere gronden vrijgesproken. De vorige week zijn uit ons land 2.022.000 eieren naar Engeland uitgevoerd. WOERDEN, 17 Januari 1926.- Kaas markt. Aanvoer 118 partijen. Eerste kwa liteit 5860; tweede kwailiteit 5356; met Rijksmerk 60—65; zonder Rijksmerk 5659. Handel traag. Inplaats van kaarten. Heden overleed tot onze die pe droefheid, na een kortston dige ziekte, voorzien van de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echt- genoote, Moeder en Behuwd- moeder FLORA MARIA KOPPERT in den ouderdom van bijna 57 jaar. L. BROUWER C. J. BROUWER F. M. BROUWER- Rothweiler J. M. BROUWER J. C. BROUWER L. J. BROUWER De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben op Zaterdag 30 Januari a.s, te 9 uur, in de Pa rochiekerk van St. Joseph. Hillegom, 26 Jan. 1926. Leidschestraat 44. Inplaats van kaarten. Heden overleed na een lang durig en smartelijk lijden, na verzien te zijn van de H.H, Sa cramenten der Stervenden, onze geliefde Zoon en Broeder JOHANNES WAASDORP in den ouderdom van ruim 20 jaar. G. N. WAASDORP B. WAASDORP-van der Eem en kinderen. De H. H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op Vrijdag 29 Januari a.s. in de Parochiekerk L. Vr. Hemel vaart te Vogelenzang, om 8 uur en half 9, waarvan de H. Mis van half 9 gezongen uitvaart, waarna de begrafenis. Vogelenzang, 25 Januari 1926. Tot eind Februari. LEERARES M.O, ENG. TAAL EN HANDELSCORRESPONDENTIE UURWESKREPARATEUR N. GROENMARKT 29. b. d. Zijlstraat. GOEDKOOP ADRES. ss SS B Buitenbanden 1.75, 1,98 en 2.25 Binnenbanden met 1 jaar gar.98 ct. Goedkoopst adres voor; RADIO ARTIKELEN. Maandag 1 Febr. van 9—12 en 15 Dinsdag 2 Febr. van 912 en 15 Wanneer zonder geldige zeden geen bijschrijving der rente heeft plaats ge had, wordt 1.— boete berekend, De Directeur: A. PRIESTER 4 regels p p'aatsingf 0 60 Elke regel meer f 0.15 3!J VOORUITBETALING naar IntJië biedt Dame ter overn. aan haar prachtige Eetkamer: eiken Buf fet, Dressoir, Tafel, Spiegel, groote Crapauds en Stoelen met moquette etc. Ook afzonderlijk; alsmede gezellig huiskamer-ameublement: 2 Faut-, 4 Stoel, met moquette, Tafel en fraai Axminster Vloerkleed, tezamen 95, Divan met divankleed en tafelkleed, samen 40. Eenige gang- en traploo- pers, Vlocrkleeden, Tafelkleed, enz.; tevens een elegant grijs en een blauw Colbertcostuura, middelm. fonkeln., elk 45 p. st. pracht donkere Winterjas, gekost 95.voor 35.—, Heden avond na 7 uur en morgen, den gehee- len dag: Raamvest 57, Gevraagd net liefst voor dag en nacht, bij JOS. BOERLAGEN, Beverwijk, Gevraagd een flinke R.-K. buiten meisje. Huiselijk verkeer en flink loon. Br. TH, THOMAS, Banketbakker, Haltestraat 9, Zandvoort, Gevraagd Zich aan te melden voor 5 uur, bij HAVERSCHMIDT KLAJE, Brou wersvaart 74. Biedt zich aan een net als dienstbode voor dag en nacht, Br. onder No. 24405 Bur. van dit blad. opp. j.m., 23 jaar, onv, welk werk. Inf. WAGENWEG 1 rood. Gevraagd met 1 Maart een -'oed kunnende melken, bij J. C. DUI- VEVOORDE Jzn., Langcveld 26, te Noordwijkerhoul. De zelc-zcme fijne geur van reeft gezelli'-heid in huis. welke zich in vrijen tijd Bijverdienste wil verschaffen Brieven onder No. 22027 aan het Bur. van dit blad. Nette R.-K. Burger Jongen, oud 15 jaar, biedt zich aan voor opleiding Br, ond. No. 1588 Bur. van dit blad. Ter overname aangeboden een met vergaderlokalen. Uitsluitend ge schikt voor R.-K. Brieven franco on der No. 24382 Bureau van dit blad. Vóór dadelijk biedt zich aan nette R.K, voor den dag. Ook koken. Goede ref. Br, onder No, 1596 Bur, van dit blad. DONDERDAGMORGEN 10,30 UUR te VOORHOUT, Café „De Bonte Koe" Vloerdeelen, Baddings, Balken, Deu ren, 2X3 latten, Kozijnen, enz, KIJKDAG: WOENSDAG, 2 nieuwe le klas luxe Burgers rijwielen uit de alombekende fabriek H. Burgers van Groningen-Velp. Spotprijs. Hee ren- 60,-Damesrijwiel 65 met nog volle garantie. Franco zicht. Br. fr. onder No. 24389 Bur. van dit blad. een zoo goed als nieuw woonhuis, met voor- en achtertuin, groot pakhuis, z. geschikt voor autogarage, op een der drukste punten van Beverwijk. Het huis bevat 5 kamers met ka mer en suite. Van alle gemakken voor zien, Brieven onder No. 24399 Bijkan toor N. Haarl. Crt., Beverwijk. Leeren Motor Handschoenen 2.25 Schapenhuid want 0.90 Leeren gevoerde Vesten 5.00 Leeren gevoerde Jekkers 12.00 SPAARNE 60, bij de Melkbrug. van de echte Zeeuwsche kleigrond, aangeboden in alle soorten en alle maten. Het adres is bij C. NIEUWEN- HUIZEN te Hill-gom, Befhlebems.aaij 2. Telefoon 2618. Eiken hakhout, geschikt voor palen. Te bevragen bij H. ALBERTS, ,,'t Huis te Vogelenzang", Vogelenzang Gevraagd le Hypotheek op groot pand te Heeipstede. Ruim. overwaarde. Br. met opg. van billijk, ste rente onder No. 24392 Bur. van di blad. zwarte spaniel met witte borst en witte pooten. Adres: Kleverparkweg No. 17. Een 3-rij Chrom. te koop, 36 bassen, 34 toetsen. PLA TAANSTRAAT 49, Schoten. een tentwagen, een brik en een Bov ren wagen en verschillende tuigen voor paarden. Brieven onder No. 1587 Bur. van'dit blad. Heerenhuis, bevattende 7 kamers, zol der met dienstb. kamer, LEIDSCHE VAART, tegenover St. Bavo-kork, Te bevr. KOORSTRAAT 9, i an i Mi i L CorrespondentiekaartenOndertrouw- circulaires, Reclamekaarten, Geboor- tekaarten, GelegenheidsCouverts, Rouwkaarten, Rouwclrculaires, Bid prentjes, Briefhoofden, Labels, Han- delsenvaioppen, enz. i ■t m m

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 3