llustrAti LOTTKERING H DE KATHOLIEKE De Kleeren maken ien man Inschrijving van Leerlingen Ambachtsschool. - mJö EEK! INTERESSANTE. LOUDSPEAKER DE SPAARNEBANK ffc Het conflict hij de tramlijn Zutphen-Emmerik. De schadevergoeding aan de Duitsche vorstenhuizen. Een Pruisische leening van 150 millioen Mark. Het Berlijnsche veemmoord- proces. Freiherr von Weiszdcker. t De moderne film-industrie. Ontslag van 1500 arbeiders. w Z moöo ABO^ÜE'S 440.000 LEIERS VRAAGT TARIEVEN AAN BIJ •"WERFKRACHT" MUZIEK. Verduistering. Looddietstal. - Jubileum C. J. v. d. Kamp. Nieuw kerkgebouw. De Middenstands-steunactie. R. K. Nation. Vakbond van Waschindustrieeien. Ned. R. K. Reisvereeniging. Openbare Voordrachtoefening. Een bezoek van Amerikaansche hotelhouders. Personalia. Ja, maar HET DRUKWERK maakt de zaakl Een tentoonstelling in nijverheid." Kunst- „St. Franciscus van Assisië". „Funtiy Fellows." Alliance Francalse. Nat, Ver. tot bestrijding van den Woelt er. Subsidieverzoek H. O. V. Recht voor telegramadressen. BURGERLIJKE STAND. Wisselkoersen en koersen van Bar-koapïer. kopenhagen, lüiVie 45Vs 151 Va ,uoi/2 UÏT DEN OMTREK. HEEMSTEDE. Timmeren, Meubelmaken, Smeden (Vuur- en Batikwerk), Elec- trotechniek en Schilderen (met inbegrip van decoratief schilderen en de beginselen van glas-in-loodbewerking), met het daarbij behoorend vakteekenen en theoretisch onderwijs. Op de werkdagen van 8 tot en met 27 Februari a.s., des mor gens tusschen 9—11 eu des avonds tusschen 78 uur (behalve Woensdag- en Zaterdagavond), bestaat er gelegenheid zich te doen inschrijven in het schoolgebouw aan den Kleverparkweg. Het schoolgeld bedraagt maximum 50.- per jaar, in evenre digheid met de gegoedheid der ouders. Onvermogenden kunnen geheel worden vrijgesteld. Alle gereedschappen en materialen worden door de school verstrekt; de boeken en de passerdoos, die bij het onderwijs worden gebruikt, moeten door de leerlingen worden aangeschaft. Zij kunnen deze echter voor verminderden prijs aan de school verkrijgen. Bij de inschrijving rnoet liet geboortebewijs worden overge legd. Aanvang van den cursus begin April a.s. Inlichtingen verstrekt de Directeur. HET BESTUUR. VOOR STOGMEN EN VERVEN - Het verbond van Tramwegpersoneel in take de lijn ZutphenEmmerik, heeft in leen verklaring de voorwaarden uiteenge zet voor de hervatting van den arbeid, BERLIJN, 3 Febr. De juridische commis sie van den Rijksdag heeft een voorstel aangenomen tot uitstel der behandeling van alle nog hangende juridische kwesties, in zake de schadevergoeding aan de Vorsten huizen tot einde Juli. BERLIJN, 3 Febr. De Pruisische Landdag eeft het aangaan van een leening van 150 millioen Mark goedgekeurd, ter bevordering jvan de land-, mijnbouw, haven- en electri- J citeitswerken. f BERLIJN, 3 Febr. De Berlijnsche bladen bespreken het vonnis in het z.g. Berlijnsche veemmoordproces. De links staande bladen hekelen de geheimzinnigheid in het oroces en eischen een volledige publicatih, terwijl de rechtsche bladen, vooral de Duitsche Zeitung, slechts enkele gevallen aannemen en het bestaan der Veem-organisatie zelfs •bestrijden. BERLIJN, 3 Febr. Tc Stuttgart is op /73 jarigen leeftijd overleden de vroegere 'Wurtembergsche Minister-president Frei herr von Weiszacker. STOCKHOLM, 3 Febr. In den Zweed- 'schen Rijksdag is een wetsontwerp inge diend, hetwelk beoogt de economische fac toren na te gaan, die de moderne filmin dustrie beïnvloeden en welke maatregelen door den Staat noodig geacht moeten wor den om de algemeene en de cultureele be langen van de film-industrie te behartigen. DORTMUND, 3 Febr.JBij de inkt- en staal fabrieken Ed. Süsz van de mijn Kaiserstuhl zijn 1500 arbeiders ontslagen, wegens gebrek aan opdrachten. -=■ CZ3 f'ji f ADVERTEEREN IN DE KAjTH. ILLUSTRATIE IS GOUD WAARD! INSTITUUT VOOR COMMERCIEELE PROPAGANDA V MAURITSKADE 39. 'S-GRAVENHAGE Zesde Bachconcert Wel heeft ons Bach-Bestuur den dank van Zijn gisteravond aanwezige leden verdiend voor de providentie om Mengelberg reeds onmiddellijk na zijn terugkeer weer een avond met zijn orkest in Haarlem te enga- geeren. Met uitbundig applaus werd de ge vierde dirigent, die om zijn lessenaar een krans van het Bestuur vond, ontvangen. Het programma oper.de met Wagner's Ouverture ,yder Fliegende Hollander", en wel bij uitstek was dit werk geschikt om Mengelberg's suggestieve macht over zijn executanten ons weer duidelijk te maken, wanneer het korte, energieke armgebaar heel de furieuze macht van zwalpende oce anen en de monische zeefantasmen op zweepte en de gruwzame romantiek van de reddelooze hellevaart voortjoeg naar het glorieuze slot. Jammer, dat hier en daar het koper bij zonder de gestreken partijen te sterk óver- schetterde, iets, waarvan wij bij de 5e sym phonic straks gelukkig minder zouden be speuren. Afgezien van de 'vraag, of het Concerto Espagnol voor viool en orkest, dat nu volgde en waarvan de solopartij door den compo nist Joan Manén zeiven werd voorgedragen, het epitheton „Espagnol", wel eerlijk heeft verdiend eensdeels moet de componist ge slaagd heeten in wat zijn verstandelijke opzet was een aesthetische kleurverhouding tus- schen solo-viool en orkest, de virtuositeit van den soiist zoo scherp mogelijk te doen uitkomen tegen en haar toch te doen op gaar. in het kleurengeheel van het orkest. Maar voor ons mag dit welslagen dan ook slechts tot het technisch element beperkt blijven een geestelijk element vermochten wij, behalve op sommige momenten er niet in te ontdekken, en misschien is het niet te hard, hier de qualificatie te herhalen wat hier nieuw is, is niet geestig en wat er geestig is, is niet nieuw. Van ziel is dit werk op enkele passages na (zoo het begin van het adagio en ook wel en een gedeelte van het slot-allegro) vrijwel ontbloot en de com ponist Manén heeft zich dan ook hierin gedetermineerd tot den virtuoos, die zeker zeer benijdenswaardige technische kwali teiten bezit, maar te gereserveerd en te gelijk moedig blijft, om ons ten slotte niet even te vervelen. Het is de warme emotie, die wij missen in de pijnlijk verzorgde technische middelen. De virtuositeit van den violist en compo nist Joan Manén bezorgde hem, van he tpu- bliek een zeer, zeer langdurig applaus. Na de pauze vierde Mengelberg weer op nieuw den triomf van zijn geliefde 5de Beet hoven-s ymphonie. Hier hinderde ons minder de kracht van koper en pauken ea het was weer de oude Mengelbergsche opvatting, Beet hoven's opvatting, die er sprak uit rythmee- ring en dynamiek van dit heroïsche werk, en die den diepsten weerklank vond, zooals bleek uit de ovatie, aan het slot aan Willem Mengelberg gebracht, die Louis Zimmermann en het geheele orkest hartelijk in de welver diende hulde deelen liet. En onze dirigent heeft na zijn triomfen in het buitenland over de waardeering van Zijn eigen landgenooten wel weinig te klagen. D. Door de politie zal proces-verbaal worden opgemaakt tegen de 21-jarige kantoorbe diende G. S., die in October 1925 bij den rij wielhandelaar M, een rijwiel huurde, dat zij later verkocht. I, Het rijwiel is in beslag genomen. Proces-verbaal is opgemaakt tegen de 21- jarige dienstbode, die tijdens een bezoek aan een winkelierster in de Kleine Houtstraat een beursje met 5 ontvreemdde, bene vens een medaillon en een beeldje. Het me daillon, beeldje en 4 zijn in beslag geno men. De Haarlemsche recherche heeft assisten tie verleend aan de Bloemendaalsche politie In verband met een looddiefstal. Hier ter stede is bij een opkooper 22K K.G. lood, van dezen diefstal afkomstig, in Beslag ge nomen. De Bloemendaalsche politie heeft als ver dachte aangehouden den 32-jarigcn J. A. M. van Haarlem. Hij heeft den diefstal bekend. De heer C. J. v. d. Kamp herdacht Maan dag den dag, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad hij de Mij. de Automaat, alhier. De heer Wassenaar bood den jubilaris, in het bijzijn van vele leden van het perso neel, een enveloppe met inhoud aan. Het personeel schonk een pendule met coupes en aan de echtgenoote van den ju bilaris een bloemstuk. Einde dezer maand zal de Geref. Kerk te Haarlem aanbesteden den bouw van een kerk aan den Kloppersingel met 1200 zit plaatsen en bijgebouwen. Architect is Br T, Boeyenga, te Amsterdam. Tot hedenmiddag was het aantal inge komen colli's gestegen tot 1375. Morgen avond wordt de inzameling gesloten. Vrij dagmorgen worden de goederen naar het goederenstation gebracht en oo den middag van dien dag wordt, nadat alles in de wa gons geladen is, de heele vooraad overge dragen aan het Roode Kruis. De voorzitter, Jhr. E, H. F. Teding van Berkhout, zou hedenmiddag in Den Haag een bespreking houden over de distributie der goederen. Li de gehouden jaarvergadering der af deeling Haarlem van den R. K. Nat. Vak bond van Waschindustrieeien. wensehte de voorzitter, de heer P, Huyg. allen leden geluk in gezin en zaken. Hij verheugde zich, dat het verenigingsleven bloeiende is, ge- tu verschillende leerzame cursusavonden; welke door den Rijksnifverheidsdienst zijn gehouden te Haarlem. Tevens achtte hij het een gelukkig verschijnsel dat voor den Chemisch lechnischen Raad alleen dcor nuarlem reeds 450.is bijgedragen. De leden zien in, dat bedrijf en vak weten schappelijk omhoog moeten, omuitstekenden d.enst aan het pubhek te bewijzen en de meening van „het gced lijdt in de ,was- scherij tot het rijk der fabelen terug te brengen. De secretaris, de heer Evers. dar ec: keur g jaarverslag, waaruit het gebeuren bleek, een geschiedenis van een jaar, van groole beteekenis voer heden en toekomst. De penningmeester, de heer Van Hooff gaf een overzicht van den geldelijken toe stand, welke bevredigend kan genoemd worden. De aftredende bestuursleden, de heeren P, Peeperkorn en J, Nijssen, werden her koren en door den voorzitter gefeliciteerd. De heer Labree, van IJmuiden. gaf een zeer leerzame uiteenzett'ng ever een nieuw expeditie-systeem, door hem zelf getroffen, berustend op een pract'sch kaartens'.elsel, dat staande de vergadering blijken van al gemeene instemming mocht ondervinden. De voorzitter prees de collegialiteit van den heer Labree en zei hem hartelijk dank voor zijn adviezen. De heer Kamerbeek besprak'de door hem geconstateerde nieuwe stroomingen in de waschindustrie, toetste deze beweging aan die van Engeland en speciaal Ame#ka. be riep zich op de vakbladen van buitenland- schen oorsprong, constateerde bij Holland- sche voo~ivnstaande waschindustrieeien een initiatief en daadkracht in voornoemde rich ting en ging achtereenvolgen na, wat onder achtereenvolgens na die stroomingen is te verstaan. Hij behan delde de cr'tiek dienaangaande, welke ver klaarbaar. doch volgens hem r.'ct verdedig baar is. Onder luid applaus beëind'gde spr. zijn rede. De voorzitter noemde het gesprokene als te staan in het teeken van den tijd en de daaraan verbonden adviezen heeft hij aan- geteekend, ter bespreking in het bestuur. Hij hoopte, dat de heer Kamerbeek steeds in init'atief zal volharden, want wie het colle giaal gebeuren bestudeert, kan groote diensten aan net algemeen belang bewijzen. Uit de vergadering gingen stemmen op, dat de heer Kamerbeek zijn onderwerp ge heel zal behandelen met gelegenheid tot debat, waarin de spreker gaarne toestemde. De afd. Haarlem van de Ned. R. K. Reis vereeniging zou hedenavond een feestavond houden. Deze feestavond is echter nader uitgesteld tot Dinsdag 9 Februari. A Zaterdagavond 6 Februari zal in de bo venzaal van het gemeentelijk concertge bouw van half 810 uur wederom een open bare voordrachtoefening gegeven worden door het kleine orkest en vioolleerlingen van Joh, Steenman. Eenigen tijd geleden hebben wij gemeld, aldus het „Wkbl, voor Bi.-C." dat een groot gezelschap van de grootste Amerikaansche hoteleigenaars, naar aanleiding van een congres op hun gebied, in April a.s. te Parijs te houden, een trip door Europa ma kend, ook ons land zullen aandoen. Het bezoek valt, als alles normaal is, in den bloeitijd. Het gezelschap, waarvan 300 Amerikaansche hoteliers zullen deel uit maken, zal ruim 24 uur in ons land ver blijven. Een uitgebreide commissie voor de rege ling van de ontvangst en de „trip" door deze gasten in dien tijd te maken, is be noemd. Op een nader te pubiiceeren dag in April zullen de gasten na een ontvangst in Den Haag, een rondrit, een lunch in het Kurhaus, etc., met auto's langs de bloem- bollenvelden gevoerd worden naar Amster dam, waar dien avond en den volgenden voormiddag het „gewone" programma wordt afgewerkt. Voor den Indischen Dienst is bestemd: ir. J. B. Teeirocy als leeraar bij het M. O. Voor het machinisten-examen, diploma B, slaagde te 's-Gravenha»c de heer J. Kroon, alhier. De heer A, J. van Zadelhoff, gediplo meerde der afdeeling Werktuigbouwkunde der Middelbare Technische School te Haar lem, Ï9 metingang van 16 Februari e. k. benoemd tot bedrijfswerktuigbouwkundige bij do N. V. Philips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven. Op Woensdag 10 Februari a, s. herdenkt de heer H. J. Pielenprat den dag, waarop hij vóór 50 jaar bij de firma Joh. Enschedé en Zonen in dienst trad cp de afd. boek drukkerij. Genoemde heer oefent het niet veel meer voorkomende vak uit van hand- persdrukker. Schoenen ea Boeken. in enkele zalen van het Museum van Kunstnijverheid wordt een tentoonstelling gehouden, waarvan de eerste afdeeling ons een staaltje leert kennen der moderne Fransche boekdrukkunst, terwijl de andere bestaat uit een veelsoortige verzameling schoenen en klompen. Eerstgenoemde af deeling bestaat uit een veertigtal boekwer ken, uitgegeven door Léon Pichon, drukker, graveur en uitgever ie Parijs. Om de typo grafische verzorging zijn deze boeken op een kunstnijverheidstentoonstelling zeker niet misplaatst. Sprekende lijnen omstrepen den tekst, die gedrukt is met een duidelijke en fraaie letter, in enkele boeken met een Gothische (o.a. de Hel van Dante in ryih- misch Fransch proza omgezet). Verschillen de jonge kunstenaars hebben in deze uit gaven een publicatiegelegenheid gekregen. Wanneer echter hun illustraties bedoeld zijn ter verluchting en om de lezing aantrekke lijk te maken (en waartoe anders dienen illustraties?), dan hadden de hooge druk kosten der houtsneden beter bespaard kun nen worden. Misschien waren in dat geval de prijzen der boeken niet zoo abnormaal hoog geweest (zij liepen van 2.50 tot 40), Zeker waren zij daardoor aestheisch en mo reel in waarde gestgen. De schoonheids idee der jonge plasticke kunstenaars mag veel verhevens gebracht en diepe perspec tieven geopend hebben, hun kunst blijkt soms niet in evenredigheid tot dc critiek, tyaarmede zij hun andere kunstbroeders af breken. Daargelaten dat een kunstwerk, dat aan de ethische eischen niet voidoet, nooit volledige schoonheidsbevrediging kan ge ven, staat het vast dat bijv. een Adam met rechthoekig gebouwd hoofd en béte gezicht (in „La Genese") niet een gewrocht is van iemand, die den eerenaam van kunstenaar verdient. Dante, voorgesteld in een onderwereld straat, waarin twintigste eeuwsche huizen staan, geeft geen schoonheidsontroering, maar werkt op de lachspieren. Dat is geen naicf aan schronisme van Vlaamsche primi tieven, maar een bewust negeeren van regels van het gezond verstand. De vurigste be wonderaar der nieuwe kunstrichting is hier geneigd te denken aan opzettelijk-anders- doen-dan-anderen. Des te meer waardeeren wij dan (aesthetisch!) o.a, de illustraties in „Les Chimères" of den in enkele sterke lij nen getrokken materialistischen denkers- kop in La Danse Macabre. De typografische uitvoering der boeken bewijst dat L. Pichon een rasechte kunstnij- veraar is, een vak-artist. Jammer dat er moreel zooveel niet door den beugel kan. Het doet eenigszins vreemd aan, als men, van de boekenafdceling in de tweede zaal komende, hier een schoenententoonstelling aantreft, die echter buitengewoon interes sant is. Schoenen, klompen, sandalen en laarzen uit alle werelddeelen en landen vindt men hier bijeen. Brabantsche klompen naast gebeeldhouwde houten schoenen uit lums, Javaanschc badklompen en rieten klompschoenen uit Spanje, Lage Engelsche en Fransche schoentjes uit de 17 en 18 eeuw vertellen dat toen ree'ds hooge hakken ge wild waren: in Engeland breede, in Frank rijk smalle. Opmerkelijk is dat in dien tijd (18e eeuw) de damesschoenen smalle neu zen hadden, terwijl de heeren breedgencus- de schoenen droegen. De practische voetbe kleedsels van Canada en Groenland, soms uit een enkel stuk leer bestaande, dat met een touw om den voet wordt gewonden, toonen ons den aard van het land. Prachtige exemplaren ziin de zijden voet-pijnigers uit China, de geborduurde schoentjes uit Voor- InrJië, vooral de weelderige pantoffelschoen tjes, die met blauwe insecten-vleugels ziin belegd. Bijzondere vermelding vanwege de actua liteit (misschien nog enkele maanden) ver dienen de B'ulgaarsche laarzen van ossen huid, en de geborduurde Russische laarzen. Zou de mode der hooge laarzen nog lang stand houden, als het onder de dames be kend raakt, dat deze schoeisels reeds in de 18e eeuw in Rusland en op de Balkan ge dragen werden? Dinsdagavond vergaderde de R.-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedien den „St. Franciscus van Assisië", in het ge bouw „St. Bavo". Deze vergadering was zeer goed bezet. De notuien der vorige vergadering werden voorgelezen en goedgekeurd. Het secretari aat werd in handen gesteld van den heer H. Blankwafer, Tetterodeweg 25, Ove^veen. Verslag werd uitgebracht over de gehou den personeelsvergadering van de Spaarne- bank, eveneens over de vergadering tot oprichting eener vakgroep van Bankbedien den. Mededeelingen werden gedaan omtrent de actie bij een firma hier ter stede, naar aan leiding van een onderhoud met de directie dier firma. Het huisbezoek voor de ongeorganiseerde bedienden zal binnenkort een aanvang ne men; enkele leden gaven zich hier nog voor op. Voor de leden zal de gelegenheid openge steld worden, om in den zomer een retraite te houden. Nadat de rondvraag behandeld was, werd deze zeer geanimeerde vergaders ig om tien uur door den voorzitter gesloten. Naar wij vernemen ziin het Jazz-bana Or kest. Funny Fellows, leider de heer Tcnny de Vogel, dat veel succes beeft gehad op den feestavond van „Herwonnen Levens kracht", alsmede de Conferencier Theo Ver- steiinen, uitgenoodigd, om medewerking te verleenen op de Volksbond-feesten te Hil- legom, die gehouden zullen worden op It, 12. 15 en 16 Februari. Woensdag 10 Februari, des avonds half 9, zal in de zalen van restaurant „De Kroon" de „Alliance Franchise" een vergadering houden, waarin de heer Louis Gillet, conser vator aan het museum Jacquemart-André te Parijs een lezing met lichtbeelden zal houden over „Les petites Cathédrales do France". Bovenstaande vereeniging houdt Vrijdag 26 februari haar jaarvergadering, in 't Gebouw der Nutssoaarbank, aan de Nieuwe Gacht 11. O.m wordt uitgebracht op die vergadering 't jaarverslag van den secretaris, de rekening en veantwoording van dén penningmeester, het verslag va:l regenten van het „Fonds tegen den Woeker". Periodiek treden als bestuurs leden af de heeren L. A, Bouricius en mr. P. Fuhri Snethlage. Het door de H. O. V. tot het Rijk ge richte verzoek om subsidie is getcekend ge worden door het symphonie-orkest Euter pe", het Mannsuzangkoor „Caecilia", de Lic-dertafp.l „Haarlem's Zanggenot", hot Ge mengd Koor „Polyhymnia', het Typogra fen Mannenzangkoor „Kunst na Arbeid", dc Haarlemsche Bachvereenigmg. de afd. Haarlem der Maatschappij van Toonkunst, de Cbr. Oratoriumvereeniging, het Doops gezinde Haarlemsche Zangkoor en de Kon, Liedertafel „Zang en Vriendschap". De directeur van het Telegraafkantoor deelt( mede, dat het recht voor telegram adressen met ingang van 1 Januari 1926 van 60.per jaar is teruggebracht op 30 per jaar, Ondertrouwd: 3 Febr. P. J. Schotman en M C. v. d. Putten. Getrouwd. 3 Febr.: A. J. Rosekrans en K. Klebert. J. B. Steenkist en M. G. van Duuren. L. .W. C, Zuiderduin en A, M. Gefz. G. Nieuwenhuis en A. de Looper. F, J. v, Gelder en. M. C. Versteeg. J. -Kabel en B. Hoogendoorn J. J. Visser en C. M. v. Gulik, J. F. v. d. Meijden en C. M. Wijkhuisen. E. C. Pot en M. A. Hes sen, G. de Vries en A. Seifz. Geboren: 31 Jan. A. J. H. Meulman Wieger.nk, d.; 2 Febr. C. M S Durge Rolvers, z; 1 Febr. M. A. G. van Baêkel Van Kleef, dj 30 Jan. A, Bijleveld Hoogenbocm, d. Overleden: 2 Febr. W. F. van Broek huizen, 89 jaar, Jansstraat: 1 Febr. F. B. Jansen, 49 jaar, M. van Heemskerkstraat; 2 Febr, G, B. Ezérman, 73 jaar, Jorden- straat; 3 Febr. R. 3 jaar, dochter van M, van Leeuwen, Gasihuisvest; 1 Febr. C. BroekenBastiaanse, 54 jaar, Harmenjans- weg. 3 FEBRUARI. EERSTE KOUS LA!ERE KOERS BERLIJN 59.35 59.32 PARIJS 9.35 9.35 BRUSSEL 11.45 11 34 WEENEN 36 - 35 15 LONDEN 12.13 12.121/4 STOCKHOLM k 56 85 66.70 61.75 61.60 OSLO itiiiHi 50 85 50 75 BAZEL t 1 1 48.15 48.091/2 •JEW-YORK 2.493/4 2 481/4 ROME t a 1 10 15 9 98 5% Nederland 1919 IOII/4 '«U/4 6% Nederland 1923 I02l5/16 10215/46 4'A Nederl. 1917 991/4 7% N.-L 1921 A.. 1021/46 6% N.-I. 1923 D.. 10313/46 10313/46 45i/2 *- Oude Vaart 59x/4 dito Gem. Eigend. Mij „Nederland'', 1691/a I6U/4 Scheepvaart-Unie 162 Rotterd. Lloyd 146 Paketvaart 192 192 b 78 78l/i Holl Stoomboot* 631/2 H. V. A 623i/2 6231/a Java Cultuur 335 334 Jurgens gew 150 Koloniale Bank 1941/4 1943/4 Indische Bank 1601/2 160 Cert. Handel Mij I493/4 1493/4 150 99 1501/4 Phoenix Geconsolideerde 20 U/4 4001/2 1323/8 3951/2 U. S. Sieel 1321/g Marine comm. 5 U/ie 103/4 Vorstenlanden 162 l613/4 Actions id 151.50 150 Comp. Merc, Arg. 6V4 6 Poerworedjo Oude Deli 4021/2 402 485 488 Dell Batavia 415l/2 4-151/2 A'dam Rubber 3631/2 362 Serbadjadi 384 382 Sihu 209l/„ 210 Wai Sumatra 329 -X Dordtsche Petr. 375l/2 Southern Rails 1164/2 116 1481/2 1501/s 9 U/8 5U/4 63/4 51U/4 Comm. Maxwel Heb bet oilstekcndsle aan te dedjn dat iemand wenschen kan, iioe zal ie wereld het weten, indien gij niet adverteert JOHN. P. ROCKEFELLER. R.K. Vrouwenbond. Dinsdagavond hield de R.K. Vrouwenbond zijn 6e jaarvergade ring. De opkomst was alleszins bevredigend. Voor deze gelegenheid was het mooie vaandel versierd met een fraaie groenver- siering. Voor het podium stonden een 24-tal fraaie prijzen, die in den loop van den avond verloot werden. In afwijking met andere avon den had het bestuur beslag gelegd op den heer Jan Boezer uit den Haag die den aan wezigen dames een prettigen avond zou be zorgen. Om 8 uur opende de presidente, mevr. Droogv Rooijen de vergadering met den christelijken groet en zeide, dat deze avond staat in het teeken van feestlicht, op den dag van Maria Lichtmis, een der oudste Ma- riafeesten, reeds dateerende uit de 4e eeuw. Het is de dag der kaarsenwijding, ten af beelding van het licht der wereld. Spr. hoopt dat de R.K. Vrouwenbond zijn licht zal uit spreiden voor de R.K. vrouw en dat de Godsdienstzin onder haar meer en meer moge toenemen. Het zangkoor „St. Agnes" bracht er de feestelijkë stemming in, eerst door het bondslied en daarna met een 4-stemmig Kerstlied. Als blijk van waardeering bood de presidente aan <ie directrice, mej. E, Wille, een waterstel aan en mej. Bonarius, de pianiste, een fraai schilderij. In het jaarverslag betreurt de secretares se, mevr. Wilking, de "weinige medewerking in deze gemeente, Zoo bekend om haar wel dadigheid. De afdeeling telt 270 leden, veel te wei nig, maar, zeide het verslag, niet den moed verloren en met Gods zegen zal 1926 een vruchtbaar jaar wordan. Ook blijkt uit het verslag dat 20 dames aan den verbandcursus deelnemen. Het verslag der penningmeesteresse gaf aan een batig saldo van 49.33. Bij acclamatie werden Mevr. v, d. Berg- Boerrichter, mej. E. M, v, d. Weiden en raevr. Wilking-v. Rossum als bestuursleden herkozen. Nadat het zangkoor eenige meerstemmige liederen, gecomponeerd door mej. Annie Bonarius, zeer verdienstelijk had ten gehoo- re gebracht was het verdere deel van den avond voor rekening van den heer Jan Boe zer. Zijn optreden viel wel in den smaak, wat GR HOUTSTRAAT 5a TEL 10771. bleek uit het enorm applaus, dat na ieder nummer opging. Tegen 11 uur had de heer Boezer zijn uitgebreid repertoir afgewerkt #en gingen de leden, dankbaar en alleszins voldaan huis waarts. Tijdens een korte pauze had de verloting plaats, die verschillende verrassingen ople verde. Met dezen avond heeft het bestuur van den R.K. Vrouwenbond de leden aan zich verplicht en wij twijfelen niet, of van dezen avond zal propaganda uitgaan en dan zal het woord van de presidente, dat met Gods zegen 1926 een vruchtbaar jaar zal zijn,geen ijdele klank geweest zijn. 4-fGsfe NEDERL. STAATSLOTERIJ. Trekking van Wccnsdpg 3 Febr, 1926. 5e Klasse, 11e Lijst. Hoega Prijzen: No. 4819 15000. No. 3285 1COO. - Nos. 4131 4450 6921 9797 18109 en 1#822 elk 2Q0. Nos, 2S9 3S9 8319 10305 103S1 10540 1262-- 13554 17272 en 18391 elk 100. Prijzen van 70: 81 348 400 1037 1067 112S 1681. 1808 1825 2219 2274 2306 2951 3125 3286 3832 3964 4113 4219 4245 4261 4551 4703 4793 5360 5644 5809 6089 6115 6147 6512 6536 6718 7083 7059 7127 7503 7585 7590 8016 8038 8089 9013 9038 9086 9540 9564 9bÜ9 9907 ,9941 10123 550 1187 1831 2431 3367 4134 4437 507-1 5851 6226 6765 7230 7640 8391 9091 9716 746 1380 1832 2659 3679 4138 4442 5132 5853 6363 6818 7295 7761 8549 9122 9724 894 1492 1942 2745 3693 4173 4475 5248 5856 6388 6856 7332 7982 8921 9274 9732 907 1563 200C 2836 3760 4182 4540 5270 6061 6389 6896 7465 7990 8925 9279 9860 1 KJOCjS lOUZT J U I -W 1WOU '"UW 11125 11133 11163 11478 11681 11864 1188? 11929 11966 12100 12220 12280 12303 12307 123.80 12402 12428 12569 12679 12774 12796 12820 12836 12938 12971 13019 13028 13086 13198 13235 13404 1351? 13546 13595 1367C 13818 13846 13990 14063 14097 14142 1416- 14183 14204 11247 14315 14394 14422 14456 14483 14549 14665 14748' 14778 14875 14904 14989 15119 15163 15180 15224 15246 15318 15327 15390 15442 15624 15694 15803 15905 16110 16204 16231 16569 16597 16606 1665! 16653 16770 16809 16923 17121 17286 1739? 17432 17705 17775 17793 17886 17913 1817C 18560 18699 18823 188?r 18914 18957 18962 19139 19204 19215 19269 19292 19366 19372 19382 19418 19513 19525 19613 19720 19964 19999 20024 20026 20040 20156 20226 20227 20309 20373 20417 20477 20780 20987 37 142 272 434 812 1030 1259 1614 1779 1971 2131 2357 2566 2818 2897 3040 3261 3427 3690 3804 3930 4145 4372 4631 4828 5022 5292 554-3 5905 6090 6235 6475 66S5 6908 7157 7283 7603 7757 7963 8134 8284 8417 8676 8864 0032 9294 9486 9684 9915 10070 10231 10539 10798 10969 11251 11374 11625 II800 12139 12414 12593 12751 13009 13342 13552 13867 14005 14292 14367 14574 14738 14859 15107 15419 15537 15719 15946 1608! 16390 16823 16988 17072 17223 17417 17543 17711 17939 18182 18467 18729 18013 19057 10346 19492 1°"95 19828 if)OO0 30181 20707 20865 NIETEN: ÖO 159 276 440 840 1057 1284 1641 1781 1992 2137 2402 2622 2826 2953 3069 3268 346S 3716 3814 3957 4163 4408' 4664 4888 5027 5312 .-554 5915 6166 6272 6530 6699 6937 7174 7358 7608 7783 7966 8139 8316 ■8464 8691 8901 9089 9314 9495 9781 9979 10116 10243 10541 10813 11006 11293 11386 11674 118S7 12185 12437 12609 12758 13078 13374 13507 3873 14014 14329 14382 14581 14749 14880 15160 15424 15568 15751 15951 16102 16449 16824 16972 17117 17245 17440 17555 17759 17974 18187 18513 18735 18920 19132 10355 19503 10615 19839 ?0H6 20358 2040? 20725 20935 60 178 329 454 868 1060 1356 1643 1783 2000 2234 2412 2632 2832 2954 3059 3299 3470 3739 3829 3968 4258 4425 4667 4891 5059 5336 5619 5934 6172 6354 6533 6713 7026 7176 7378 7652 7839 8606 8149 8334 8536 8777 8906 9117 9341 9534 9789 71 199 371 519 888 1100 1390 1655 1879 2031 2245 2444 2680 2838 2971 3141 3305 3606 3763 3854 4070 4318 4434 4714 4894 5097 5457 5655 5968 6211 6358 6557 6726 7047 7155 7439 7654 7840 8059 8177 833. 8545 8787 8908 9121 9386 9611 9809 9995 10018 10139 10179 10318 103S9 10587 10623 10878. 10925 11098 11104 11297 11301 1.1436 11555 11684 11701 11941 11943 12200 12231 12460 12462 12673 12675 12766 12866 13098 13110 13393 13419 13627 13686 13877 13896 14027 14092 14332 14336 14397 14429 14616 14624 14751 14754 14926 .14959 15218 15250 15459 15468 15571 15589 15787 15831 15982 16008 16121 16133 16452 16614 16830 16870 17009 17010 17139 17166 17293 17294 17445 17462 17558 17572 17311 17830 180J2 18022 18246 18252 18524 18.558 18795 18805 18930 18946 19144 19151 1Q390 19434 19555 19562 19650 19707 1 o<383 10012 20163 20131 ?n3<0 20374 20506 20625 20751 20779 20963 20985 96 214 391 572 959 1102 1438 1673 1910 2067 2287 2462 2773 2854 2994 4176 3328 3620 3772 3861 •4077 4338 4476 4750 4915 5137 5468 5659 6061 6214 6386 6606 6825 7064 7264 7467 7686 '7855 8065 8188 8360 8552 8812 8943 9197 9399 9616 9824 10023 10186 10390 10655 10942 11149 11315 11577 11718 12004 12304 12549 12683 12886 13190 13421 13705 13910 14182 14338 14437 14676 14755 14967 15370 15477 15593 15855 16028 16230 16661 16884 17031 17187- 17300 17464 17550 17878 18023 18311 18577 18807 18184 19262 19451 19564 16759 10627 20758 20376 20681 20783 104 220 408 700 961 1119 1468 1718 1931 2079 2297 2484 2776 2862 3002 3230 3341 3675 37S8 3870 4083 4344 4521 4775 4953 5140 5475, 5720 6036 6216 6546 6619 6864 7087 7274 7483 7691 7954 S086 8213 8404 8604. 8826 9012 9208 9407 9617 9866 10029 10194 10410 10748 10952 11194 11330 11588 11733 12028 12310 12581 12712 12953 13253 13435 13763 13964 14219 14356 14452 14695 14785 15001 15408 15517 15623 15877 16032 16242 16672 16885 17032 17200 17321 1.7477 17601 17882 18137 18344 18596 18821 19032 19298 19455 19566 19756 19048 20?74 29377 20683 20853 108 239 426 7S5 972 124Ó 1469 1755 1962 2116 '2316 2545 2778 2888 3034 3233 3406 3680 3796 3895 4136 4363 4555 4822 5020 5224 5540 5871 6057 6217 6474 6678 6887 7142 7280 7561 7745 796) 8126 8274 8411 8622 S837, 9031 9241 9418 9622 9908 10043 10211 10478 10789 10968 11203 11368 11614 11780 12118 12378 12589 .12723 12970 13333 13548 13839 13965 14257 14363 14571 14721 14811 15101 15409 15521 15932 15923 16045 1654! 16725 16948 17061 17207 17106 17511 17664 17911 1*1,48 18443 92 18891 19020 19316 19465 10584 10786 20016 20281 20433 20683 20859

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2