EHöD 1 EU WS Radio-omroep. Wieringers naar Doorn op bezoek. De inbreker vluchtte op kousen. Door honden doodgebeten. Onze Koningin en het voorschrift. Verdronken. Manufacturen-diefstal te t Enschedé. De Leeuwarder direc teur van gemeente werken moet weg. De schade te Venlo. Vluchtelingen overleden. Door haar poes voor onheil bewaard. Brand te Tilburg. De stand van de Maas by Maastricht. De kuitenprikker i« ingerekend. De financieeele toestand van Vaals. Een dienstweigeraar. Nog 12.50 in de kas. De Maas valt één c.M. Brand in een pannenfabriek. Toen de landman zijn bankbiljetten miste. Twee schepen aan den grond geraakt. De spoorwegdiefstallen op het station te Roosendaal. Strubbeling bij een benoeming in den Rotterdamschen Raad. Mevr. Boeke op de conferentie voor niet-katholieken. De Zeister oplichter gearresteerd. lissaris der Koningin politie opgehaald,'in ZONDAG 7 FEBRUARI. HILVERSUM, 1050 M. 9.30 v.m. Kerk dienst uit de Gereformeerde Kerk te Maassluis. Preek van Ds. Akkershuis. 5.45 Kerkdienst uit de Hervormde Kerk te Bodegraven. Preek van Ds. Pott. S uur Persberichten, voetbaluitslagen. 8.10 Concert door het H. D, -orkest, o, 1. v. Fr. Lupgens. Solisten; Mej. Mies Haselun, sopraan; Frans, le Coultre-viool. DAVENTRY, 1600 M. 10.50 Tijdsein, vveerber. 3.066.05 Concert door de band van de Royal Lancers (Prins van Wales), F. Kelsey, bariton; M. Mukle, cel lo. 4.35 Een Dickensvertelling. 5.50 6.05 Lezing: The George Borrow of mo dern times. 820 Het liudcn van de klokken van Croyland Abbey. 8.30 Kerkdienst, 9 uur Zang door het Ca- thedraalkoor van Christ. Church, Oxford. 9.20 Weerber., nieuws. 9.35 Koor zang 10.3010.50 W. Ascott, sopraan. PARIJS .Radio Paris", 1750 M. 1.05 Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). 2.05 Nieuws. 8.35 Causerie, 8.50 Havaspersber. en wedstrijduitslagen. 9.0510.20 Dansmuziek. Königswusterhausen, 1300 M. 10.50 12.10 Concert. Orkest, kamerkoor, M> Schulz-zither 7.509.20 Concert. G. Piatigorsky-cello, B. Seidler Winkler- piano. R. Wikarski-piano. H. Mühlhofer- declamatie. G. Wietrowetz-viool. 9.56 11.20 Dansmuziek. Brussel, 262 M. 8.50 Concert. Melle Mayrac-sopraan. 10.20 Nieuws. Miinster, 410 M. 8.209.20 Werken var Handel door orkest. K. Marstaller-harp. 9.2010.20 Klokkengelui v. d. Dom in Keulen. 10.5011.50 Concert, 2.50 3.50 Concert. 3.50 Voordrachten door Ludwig Hardt. 4.50 Schaakles. 5.20 „Der Westf. Bauer", lezing, 5.50 Le zing: Staatgutbehandlung und Pflanzèn- schutz. 6.2010.20 Afscheidsconcert v. d. radiotentoonstelling in Keulen. MAANDAG 8 FEBRUARI. Hilversum, 1050 M, 12 en 7.30 Politieber. 56 Kinderuurtje, verzorgd door Me vrouw Ant. v. Dijk, 6.057.05 Concert door het H. D. D.-orkest, o.l.v. Fr. Lup gens. 7.057,35 Radiopraatje. Eenvou dige radiotheorie, door den heer R. Swierstra. 7,45 en 10 Persberichten. 8.10 Concert door het Meredyl-fewar- tet. Solist: Anton Dirks-bariton. Daaentry, 1600 M. 10.50 Tijdsein, weer ber. 11.201.20 Concert door het ra diokwartet en solisten (contra alt-tenor viool). 1.202,20. Tijdsein, weerber. Orgelconcert. .3.35 Lezing voor scho len. 4.20 Tijdsein, lezing: The old and new woman of Japan, 4.35 Muziek doo: het Ital. orkest de Piëtro. 5.35 Kim deruurtje. 6.20 Dansmuziek. 6-50 7.20 Omroep voor Europa. 7.20 Tijdseis Big Ben, weerber., nieuws. 7.45 Piano concert. Composities van Liszt. 8 uur Lezing: The South African student's tour, geïll. met muziek, 8.20 Concert v. d. band van H M. Roal Air Fo ce. Volks liedjes, zang. 9 uur „The complet ang ler", dualoog. 9.30 De band en mando- linemuziek. 10.20 Tijdsein, weerber., nieuws. 10.5011.20 Muzikale conse quentie. 11.2012.20 Dansmuziek. Königswusterhausen, 1300 M. 7.209.20 Opvoering van „Der arme Heinrich", mu ziekdrama in 3 acten, van H. Pfitzner; le en 2e acte*. Heinrichs Burg in Schwaben; 3e acte: Klooster in Salerno. Speelt in 1100. 9.5011.20 Dansmuziek door de Tanzkapelle. Brussel, 262 M. 7.50 Aansluiting van het Theatre de la monnaie. Concert door de Fanfare royale Phalange artistique de Bruxelles. 8.50 Fragmenten uit de ope rette „Petit Faust", Hervé, 9.2010.20 Nieuws. Miinster, 410 M. 12.351.50 Orkestcon cert. Beethoven, Berlioz, Liszt, Tschai- kowsky. 3.35 Orkestconcert. Órkest en solisten (sopraan, piano). 5,45 Een half uurtje Rijnlandsche humor. 6.20 Voor lezing uit de werken van R. Dehmel. 7.50 Lezing: Wagner. 8.20 Lezing: Streif züge in das Gebiet der modernen Biolu gie. 8.50 Concert. Orkest en zangsoli ten. Werken van R. Wagner, De aanwezigheid van den voormaligen Duitschen kroonprins in Doorn is op Wie- ringen toch merkbaar. Burgemeester Kolff en mevrouw Kolff hadden een uitnoodiging ontvangen en zijn j.l. Donderdag naar Doorn geweest. Ook hebben particuliereb, waar d# kroonprins veel vertoefde, uitnoodigingea gehad en zoo gingen gisteren onder anderen de hoefsmid J. Luijt met zijn beide kinderen, caféhouder en autoverhuurder Jb. Bruul op bezoek» Aan allen worden de reiskosten vergoed. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag, terwijl de bewoners te bed lagen, is to Roermond bij den smid Dahmen getracht in te breken. De smid, die gestommel had gehoord, begaf zich naar beneden, en zag kans den inbreker te pakken te krijgen. Bij het daarop volgende gevecht trok de inbre ker een revolver, waarop de smid hem los liet. Eerstgenoemde poetste hierop ijlings de plaat, met achterlating van een paar schoenen. Vrijdagnacht hebben losloopende honde® op het land van den landbouwer R. te Lei derdorp een zestal schapen doodgebeten op het land van den landbouwer van E. vief* Als voorbeeld hoe onze Koningin als de echtgenoote, trouwe constitutioneele vorstin rich onderwerpt aan wetten en voorschrif ten, ten voorbeeld aan allen vertelt luit.- generaal Ph. W. Weber, de commandant der Haagsche Burgerwacht in het blad dezer instelling; De hoeveelheid ponton-materieel, waar over ik bij mijn divisie in Brabant beschikte, was te gering om over de breedste zijrivie ren, b.v. de Dieze bij 's-Hertögenbosch, een brug te slaan. Er kwam evenwel redding. Mijn handige pontonluitenant bedacht het volgende. Hij sloeg met enkele pontons voor de infante rie een zg. loopbrug, slechts één plank breed, terwijl hij van het overige materieel groote vlotten maakte, waarop de paarden, de kanonnen en voertuigen werden overge zet. i Een prachtige oplossing dus. Toen nu H. M. ons met een bezoek ver eerde besloot ik de mooie, practische vin ding van mijn vlotten pontonnierofficier aan onze Koningin te toonen, wétende hoe zeer zij belang stelde in al hetgeen ten bate van het leger door ijver en toewijding tot stand werd gebracht. Ik gelastte dan ook een oefening, waarbij een overgang over de Dieze door een groot deel der divisie moest plaats hebben. Onder het oog van hun Koningin werkten mijn brave pontonniers schitterend; in kor ten tijd was de loopbrug voor de infanterie en was een vlot voor de paarden, kanonnen en voertuigen, gereed. Om aan den man op de loopbrug een gevoel van veiligheid op het uit hellende en schommelende planken bestaande, overgangsmiddel te geven, was er een touw langs gespannen, aan vaarstok- ken, rechtop in den bodem der Dieze ge plaatst bevestigd. Daaraan kon hij zich dus vasthouden. Toen nu de pontonnierluitenant mij kwam melden, dat alles voor den overgang gereed was, en de overtocht dus kon beginnen, zei H. M.: Generaal, ik ben de eerste, die over de brug gaat. Ja, toen werd het voor mij een moeilijk geval, daar het voorschrift luid de, dat de commandant van een geslagen brug, ter beproeving en om de deugdelijk heid aan te toonen het eerst er over heen moet gaan. Wetende, dat onze Koningin steeds de waarheid wenscht te vernemen, deelde ik H. M. het voorschrift mede, waarop onmid dellijk het antwoord volgde: „Welnu, gene raal, dan ben ik de tweede." En zoo gebeurde het. Eerst de comman dant der brug en daarna, op eenigen afstand H. M., die zonder aarzeling zonder het touw tot steun te nemen, over het wankele brugdek naar den overkant schreed, onder de opwekkende tonen van Zaagman's Kapel van het 7de en onder het gejuich van de kranige pontonniers. Dus niet het doorzetten van eigen wil, waarbij de koninklijke wensch voor mij een bevel zou zijn geweest, maar een schoon voorbeeld van het zich onderwerpen aan het gezag van het voorschrift. De landbouwer N. T. en zijn werkman van S. waren te Bovenkarspel op het land bezig, toen eerstgenoemde plotseling tot de ont dekking kwam, dat van S. verdwenen was. Bij onderzoek bleek, dat de man te water was geraakt en verdronken, De 70-jarige H. V., te Grevenbicht, begaf zich in de vroegte naar het veld, om de verwoestingen, door het water aangericht, in oogenschouw te -nemen. Daar hij omstreeks den middag nog niet naar huis was terug gekeerd. begon men een ongeluk te vree zen. Na eenig zoeken werd zijn lijk uit het water opgehaald. SMAADSCHRIFT. Sinds geruimen tijd bestaat er te Leiden een sterke wrijving tusschen de twee veiling- vereenigingen, de Houtmarkters en de Boommarkters. De heeren gunnen elkaar niet veel goeds en in een der plaatselijke bladen te Leiden hebben zij de grie ven,- welke zij tegen elkaar had den op ondubbel- zinigc wijze' ge- gelucht. In een ingezonden stuk Woensdagavond, heeft de voorzitte: van de Houtmark ters den voorzitte- van de Coöpera tieve Groentenzou- terij, den heer B„ die een belangrijke rol in het geschil heeft gespeeld, verweten, dat hij 30.000 uit deze grocn- tenzouterij voor zich privé heeft ontvangen. Deze heeft nu bij den officier van Justitie een aanklacht wegens smaadschrift tegen den voorzitter der Houtmarkters ingediend. Voor een waarde van 1100. Sinds eenigen tijd werden in de loods van den expediteur L. te Enschedé diefstallen gepleegd. De dieven hadden het blijkbaar begrepen op balen manufacturen. Zoo wer den eind December j.l. twee balen manu facturen ter waarde van ongeveer 900 ontvreemd, terwijl 19 Januari van dit jaar wederom drie balen manufacturen door mid del van braak uit genoemd pakhuis werden ontvreemd. De waarde daarvan bedroeg 1100. Uit het politieonderzoek bleek al spoedig dat men hier te doen had met lieden, die het expeditiebedrijf van den heer L. meer van* nabij kenden. Als verdacht van de laat ste inbraak, werd dan ook eenige dagen ge leden aangehouden Van 't H., vroeger bij den heer L. als knecht werkzaam. De aange houdene bleef evenwel, niettegenstaande de politie over tal van voor hem zeer bezwa rende gegevens beschikte, onschuld volhou den. Dank zij de door een firma te Enschedé aan de politie verstrekte inlichtingen, wer den de ontvreemde goederen te Rotterdam opgespoord en in beslag genomen. Balen ma nufacturen, die reeds vroeger ontvreemd waren, kwamen bij die gelegenheid even eens voor den dag, terwijl nog inbeslagname van meer partijen manufacturen is te ver wachten. Woensdagmorgen vervoegde zich iemand aan het politiebureau te Enschedé, die ver klaarde het alibi van Van 't H. te willen bewijzen en waaruit dan zou blijken, dat deze aan genoemde inbraak geheel onschul dig zou zijn. Nadat vrij spoedig gebleken was, dat het aangeboden bewijs niet gele verd kon worden, werd de man, die veel overeenkomst vertoonde met den persoon in wiens gezelschap de aangehoudene Van 't H. te Rotterdam gezien was, aan een scherp verhoor onderworpen. Het slot daar van was, dat hij bekende de balen manu facturen samen met Van 't H. op verschil lende tijdstippen naar Rotterdam te hebben vervoerd. Ook deze man werd in hechtenis genomen en ter beschikking van de justitie gesteld. Inmiddels wordt het politie-onderzoek voortgezet. B. en W. van Leeuwardei s.tellen voor den heer Va- Hylckema Vlieg, directeur de gemeentewerken, met 15 deze- eerVol ontslag te verleenen, or der doorbetaling van zijn te genwoordige netto jaarwedd' tot 15 Februari 1928, nu de hee Van Hylckema Vlieg geen ge volg heeft willen geven aan he verzoek, zelf ontslag te vrager B. en W. wenschen niet lange samen te.werken met iemand dien zij ongeschikt achten al: leider, wiens woorden zij nie betrouwbaar achten en doo- wiens optreden volgens hen d noodige samenwerking in het bedrijf zelf ontbreekt. Naar een globale schatting bedraagt de waterschade door de overstrooming te Venlo ver oorzaakt: aaa de groot industrie 350.000, aan particuliere ge bouwen, meubelen, levensmid. delen, winkelwaren, magazijn goederen enz. 300.000 totaal 650.000. Bedrijfsschade is hier niet bij inbegrepen, evenmin de schade aan tuin- en landbouw. In Den Bosch zijn twee vluch telingen uit het overstroomings- gebied overleden, een in het krankzinnigengesticht Reinier v. Arckel, zekere Van Són, en een in het Protestantseh ziekenhuis zekere Van Alphen. In een buitenwijk van Londen is dezer dagen een alleen wonende juffrouw door de waakzaamheid van haar kat voor een groot onheil bewaard. Het dier kwam nijdig bla zend en met opgezette haren uit de keu ken naar de huiskamer vliegen en keek daarbij angstig om, alsof er iets of iemand in aantocht was. Zijn verschrikte meesteres, die dacht, dat er misschien brandgevaar was, belde de brandweer op en voerde de ras toegesnelde manschappen naar de keu ken. Daar vond men een verdacht persoon, in een kast verscholen, en blijkbaar niet gekomen om iets goeds te doen. Later bleek ook, dat hij een vermaarde dief en inbre ker was en hij werd wegens het met kwade bedoelingen binnendringen in een vreemd huis, veroordeeld tot een jaar gevangenis straf. Donderdagavond is te Tilburg door onbe kende oorzaak brand uitgebroken in de machinekamer en in het ketelhuis van de wolmalerij der firma W. Hooseiiians aan de Hoogtedwarsstraat. Beide gebouwen brand den geheel uit. De schade, welke vrij aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. gezin dient door te voeren. Het college zal voor deze benoeming nu wel met een andere candidate komen. De stand van de Maas bij Maastricht was Donderdagmorgen 8 uur 44,26, met 27 c.M. was in de jongste 24 uur. Tot Donderdag avond 8 uur was de Maas nog 7 c.M. ge wassen. Uit België werd gemeld, dat de was op de bovenrivier en de zijrivieren niet onrustbarend is, wel is er nog een geringe was, maar er is kans, dat Vrijdag reeds val uit België wordt gemeld. Hij heeft bekend. De Haagsche kuitenprikker is Vrijdag middag omstreeks drie uur op de Markt in den Haag door rechercheurs der zeden politie gearresteerd. De aanhouding was niet het gevolg van een nieuwe bedreiging van Haagsche dames kuiten, doch geschiedde nadat de zedenpo litie den verdachte geruimen tijd had ge volgd, en ten slotte vrij groote zekerheid had gekregen, dat men in hem den vermoe- delijken dader had. Het bleek te zijn een 16-jarig jongmensch, zoon van een markt koopman, die ook eén winkel in de binnen- reeds verschillende baantjes achter den rug, laatst bij een opticien. Jn den laatsten tijd was hij buiten betrekking en hielp hij zijn ouders aan hun marktstalletje. Uit mededeelingen van zijn omgeving blijkt, dat hij reeds eerder ziekelijke afwij kingen vertoonde en in den volsten zin des woords een psychopaath kan worden ge noemd. Hij maakt een meer verlegen dan wel brutalen indruk en is, wat men in de wandeling noemt, een vreemd type. Intusschen zal deze arrestatie niet nala ten de gemoederen, speciaal die der Haag sche dames, waarvan de meesten den laatsten tijd zich niet zonder angst en vrees op straat waagden, te kalmeeren. Ongedekt tekort van 128,000. In de Donderdag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Vapls (Limb.) werd, na uitvoerige besprekingen de ge- meéntebegrooting goedgekeurd met "n onge dekt tekort van 128.000. De raad sprak de verwachting uir„ dat Ged. Staten de be grooting we) niet zouder. goedkeuren. De raad kon in een dergelijk geval in beroep gaan bij de Kroon. De regeering zou dan maatregelen moeten nemen. Naar aanleiding van het zilveren huwelijksfeest van H. M. de Koningin, geven wij hier nogmaals een foto der-Koninklijke Familie, NA VUF-EN-TWINTIG JAAR, Een zonderling geval van dienstweigering doet zich volgens „Het Volk", te Veendam voor. De zoon van een arbeider te Ornme- landerwijk heeft zich in Januari 1925 voor den dienstplicht aangegeven. Bezorgd be hoefde hij voor den militairen dienst aller minst te zijn, daar hij broederdienst kon inbrengen en dan vrijgesteld moet worden op grond van de bepalingen der Wet op den Dienstplicht. Hij verscheen echter niet ten gemeentehuize, waarna hij op dit verzuim en zijn belang om het te herstellen, opmerk zaam werd gemaakt. Hij kwam niet. Zoodat hij voor den dienst werd aangewezen. Na dien werd hij voor de keuring opgeroepen, doch voor den dokter verscheen hij ook niet. Op last van den. Comissaris der is hij Maandag door de Benarde toestand der gem. Lithoyen. In de Donderdag van Lithoyen (N.-Br.) bracht de raadscommissie, afgevaardigd naar den Commissaris der Koningin om den kri tieken toestand van de gemeentelijke finan ciën met hem te bespreken, verslag uit. Er is een tekort van 6000, waarvoor de raad geen dekking weet aan te wijzen. De gemeente-ontvanger verklaarde nog 12.50 jn kas te hebben. De achterstallige renten zijn nog niet uitbetaald. De salaris sen van burgemeester en secretaris- even min na 1 Juli 1925. Stapels rekeningen wachten nog op betaling. Het onderhoud met den commissaris heeft tot geen resultaat geleid. stad heeft. Hij werd eerst naar het politie bureau aan de Riviervischmarkt overge bracht en, nadat hij daar het eerste ver hoor had ondergaan, per celwagen naar het boofdbureau van politie aan het Alexander- veld geleid. Hij werd hier geconfronteerd met enkele zijner slachtoffers, o.a. het 15- jarige meisje, dat op het Buitenhof was ge stoken, die allen in hem pertinent haar aan valler herkenden. Het signalement, dat zij van hem gegeven hadden, kwam vrij nauw keurig overeen met de werkelijkheid. Nadat het jongmensch eerst nog had ont kend, viel hij later door de mand, en in huilen uitbarstend, bekende hij alles. Vol gens zijn bekentenis kon hij de telkens bij hem opkomende neiging, om zijn slachtoffers met het mes in de kuiten te prikken, niet irinks: Een kijkje uit een aer verwoeste om-eu naar buiten. Midden: een stoel in een boota in den boomgaard der boerderij van Kerkhof te Leeuwen beneden; hieraan ziet men, hoe hoog Geen gevaar meer voor Meers. De Maas is, naar uit Maastricht wordt gemeld, Vrijdagmorgen niet meer gewassen. Vrijdagavond 8 uur werd één c.M. val ge meld. Om het gehucht Meers, onder Elsloo, is het water sinds Vrijdagmorgen nog 8 c.M. gestegen. Gezien den stand van de rivier in België en te Maastricht, verwacht men, dat het gehucht niet zal overstroomen. Groote materieele schade. Vrijdagmorgen brak brand uit in de pan nenfabriek van de firma F., te Swalmen, bij Roermond. De brand was in de com- pressiekamer ontstaan, doch- sloeg spoedig het water hier gestaan heeft: 3/4 M. Rechts: Een der verwoeste huizen aan de Maasdijkstraat. het cachot gezet en Dinsdag onder pplitie- geleide ter beschikking van de autoriteiten gesteld. Opgegeten door zijnvarkens. Bij het verrichten van eenige werkzaam heden aan zijn varkenshok, merkte de ar beider v, d. V. te Terwispel bij Gorredijk niet, dat zijn portefeuille uit den buitenzak van zijn jas viel. Toen hij later zijn porte feuille miste en een onderzoek instelde, vond hij de overblijfselen in het varkenshok terug. De inhoud, bestaande uit acht briefjes van 25 was echter verdweiien. In de uit werpselen der varkens vonden met later snippers der biljetten terug. Geen persoonlijke ongelukken. Donderdagavond liepen tusschen Kuinre en Lemmer het aakschip van schipper Drent uit Avereest, geladen met grint, en het tjalkschip „Biertha", schipper Diepenveen, uit Kampen, geladen met ijzer van den Roer en bestemd voor Martenshoek, aan den 'rond. Na gelicht te zijn kon het aakschip !oor de sleepboot „Hendrika Catharina" ■*an schipper Hoogendijk, uit Zaandam te ..emmer worden binnengebracht. Gisteren morgen is men begonnen de tjalk te lossen, waarbij een sleepboot hulp verleent Vis- schers hebben de opvarenden te Lemmer binnengebracht De directie der Spoorwegen heeft weder een beambte geschorst, n.l. den onderlading- meester S„ meldt het .Dagblad van Noord- Brabant." De andere bij deze onregelmatig heden betrokken personen werden definitief uit den dienst ontslagen. Men méldt uit Rotterdam: Bij de benoe ming van een tijdelijk leerares vóór bepaal de uren in de Nederlandsche taal en letter- kund e aan de le H. B. S. voor meisjes, waarvoor was aanbevolen mevr. J. M. de VreeseVan de Poll, echtgenoote van den bibliothecaris der gemeente, dr. De Vreese, had Donderdag tot tweemaal toe een on geldige stemming plaats, wijl vele leden blanco stemden. Een vorige zitting was de stemming eveneens om dezelfde reden on geldig. De voorzitter deelde mede, dat het col lege zich nader zal beraden, wat in dezen ie doen staat. Naar de Tel." verneemt, hadden vele aadsleden verschillende redenen om be doelde candidate niet te steunen. Vooreerst betrof het een gehuwde vrouw, wier echt genoot een goed-betaalde gemeente-betrek king vervult. Doch een groote grief is te vens, zoo verklaarde men, dat dr. De Vreese zelf uit zijn bedrijf de gehuwde vrouw weert, zoodat men van meening is, dat hij dit principe ook consequent tot zijn eigen onderdrukken. Het was een ziekelijke afwij king, zooals hij zelf erkende. Bang geworden door de berichten in de dagbladen over het verscherpte politietoe zicht en de gepubliceerde signalementen, was hij Zaterdag met zijn aanvallen op de dameskuiten opgehouden, na in totaal een elftal dames te hebben getroffen. Hij had zich daarop zooveel mogelijk schuil gehou den. De aanhouding is ongetwijfeld een mooi succes voor de Haagsche zedenpolitie, die de laatste dagen uitgebreide maatregelen had getroffen, om den dader te vinden. Overal had zij haar fuiken uitgezet, waar door het voor den kuitenprikker vrijwel on mogelijk was geworden in de binnenstad nieuwe slachtoffers te maken, zonder ge pakt te worden. Tévens was de zedenpoli tie door de gegevens, die langzamerhand binnenkwamen op het spoor geraakt van den vermoedclijken dader, en begon zij het net om hem dagelijks dichter toe te halen. Het werd er echter voor de politie niet ge makkelijker op, toen de verdachte zich schuil ging houden. Reeds eenige dagen wandelde het getroffen 15-jarig meisje in gezelschap van een inspectrice der kinder politie regelmatig door de stad, op eenigen afstand gevolgd door rechercheurs, klaar om op een werk van het meisje tot arres tatie over te gaan. Zoo bezociU men ook de Vrijdagsche markt op de Groote Ma-kt, waar men ver moedde, dat hij zich zou kunnen ophouden. Het meisje zag hem staan en wees hem da delijk aan de rechercheurs aan- Het jongmensoh is nog nooit eerder met de politie in aanraking geweest. Hij heeft over naar de drooginrichting, waar eenige duizenden pannen stonden te drogen. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist verdere uitbreiding te voorkomen. De materieele schade is echter zeer groot en de fabriek zal eenigen tijd stil moeten liggen. Men was tegen brand- en bedrijfs schade verzekerd. Aan het einde der tweede conferentie voor niet-Katholieken in de Dominicuskerk te Utrecht verhief plotseling de echtgenoote van den bekenden Kees Boeke haar stem en wilde in debat treden. Onmiddellijk toe gesnelde ordecommissarissen leidden haar het kerkgebouw uit. Daar dreigde een oogenblik een volksoploopje te ontstaan, doch de politie zorgde voor „doorloopen", De man, die Zondag j.l. spoorloos uit Zeist verdween met medeneming van een rijwiel, kleeding' en geleend geld, na des Zaterdags bij een woningbureau „zaken" te hebben gedaan, werd op verzoek van den commis saris van politie per radio gesignaleerd. Dit leidde er toe, dat het ontvreemde rijwiel te Lexmond werd opgespoord, waarna aanhou ding van den oplichter volgde te Gorinchem. De man, die zich H .van Dijk noemde, werd naar Zeist getransporteerd, waar hij ook nog voor eenige duizenden aan meubilair had besteld. In totaal had de man voor ruim 50.000 gekocht, zonder een cent te betalen HET IJS. stokers de hand in De IJsinlich- tingsdienst van den Rijkswaterstaat meldt: Hoorn Zuider zee: zeilvaart ge sloten, stoomvaart nog mogelijk; ijs toestand veran derlijk, wordt over» heerscht door ge tijde of windrich ting. OPIUM EN REVOLVERPA TRONEN. Douanen hebbel Donderdag op de Salawati van de Nederland, welk schip van Ham burg was gekomen, op eenige plaatsen verstopt gevonden 25 K.G. opium, 12 revolvers en 5000 patronen. Vermoedelijk hebben Chineesch» e smokkelarij.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 14