WEGENS OMSTANDIGHEDEN TE KOOP. Chauffeur-Monteur Eenige prima Verkoopsters YAS DIJK's POESIMIDDEL BEKWAME Spört en spef GYMNASTIEK. De Watersnoodsactle van de Middenstandscentrale, De oogst in de schuren. St. Jozefs-Gezellenvereenigiflg. TOONEEL. 50 Jaar Armencollectant. Diefstal. Onrechtmatige inning van quitantiën. C. J. Gonnet. Waarschuwing. GEMEENTERAAD. Luxor Theater. Jubileum. R. K. F. R. K. Sportvereeniging „The Yelïow-BIack Boys.'* D. H. y. B. District Haarlem. Juniorencompetitie. R.-K. V. V. „Vicirix". R.K.V.V. „The Zandvoort Boys" D. H. V. B. R. K. V. „Zwaluwen". R, K. Voetfoalvereenïging „Door Samenspel Sterk". R. C. H.Blauw Wit. E. D. O. Haarlemsche Voetbalbond. OVERZICHT. ATHLETIEK. Paulen in Amerika. Haarlemsche R.-K. AtMetïek- vereeniging „Holland". GOUD - ZILVER - NIKKEL - DOUBLE BILJARTEN. Rectificatie. Gymnastiekvereniging Bato. Hockey-overzicht. DmkwerSs Is liet zaad g voor Uw orders Telegrafisch Weerbericht In de omgeving van Haarlem wordt gevraagd een net tevens in staat auto- en machinereparaüè te ver richten. Brieven met opgaaf "van leeftyd, vorige werkkring en verüangd saiaris, onder no. 1843, bu reau van dit blad. Gevraagd in een der grootste Confectie zaken hier ter stede voor de afdeeling O am es-Co nf eet ie ft, gevraagd. EERSTE HAARLEMSCHE STOOEflWASSCHERld. Kamperstnge! 53—58. HOOGE WATERSTAND IN HET RIJK VAN NIJMEGEN. Op het oogenblik is het binnenwater in sommige polders van het Rijk van Nijme gen, b.v, Balgoy, Nitrik. enz. zoo hoog, dat de wegen diep onder water staan. Te Bal- goy dreigde het water Vrijdag zelfs weer vele huizen binnen te dringen. Later echter kwam er uitkomst, doordat de Noordsche Kade (deze scheidt den Balgoyschen van den Niftrikschen polder) doorbrak nabij de Bal- goyscive Sluis, en er dadelijk een flinke val van het binnenwater vast te stellen viel. Men wil ook wel, dat deze kade is door gestoken. Op den Ruffelschen dijk, achter Niitrik, wordt wacht gehouden door mare chaussee. Gevreesd wordt, dat de Veerstraat te Neder-Asselt over een paar dagen weer onder water zal komen. De lager gelegen uiterwaarden zijn reeds tondergeioopen. Haarlem stond de afgeloopen dagen in het teeken van den waterwolï en de algemee- 'ne liefdadigheid, die alle rang en stand heeft betracht, om de vreeselijke ellende te ver lichten, die Holland's oude vijand over een groot deel van ons lage landje heeft ge bracht. Nu is voor onze stad het werk vol bracht. Ongetwijfeld zullen velen nog giften storten bij de dagbladen, die een inschrij ving geopend hebben, maar de grootste en Zwaarste taak de inzameling der Midden stands Centrale en de straatcollecte is gedaan. En met een schitterend resultaat bekroon^. Gisterenmiddag omstreeks 4 uur verza melden zich de autoriteiten op het mod derige goederenemplacement aan de Wester gracht. Onder de aanwezige besturen der Roede Kruisafdeeling, der Middenstands organisaties en van de Buurtvereenigingen merkten wij o.a. op Jhr. Mr. E. H. E. Teding van Berkhout, Voorzitter der afdeeling Haarlem en Omstreken van het Roode Kruis, Mevr. Levenkamp-Planten, den heer van Te- tering. Voorzitter van de Haarlemsche Mid denstands Centrale en den heer C. Ten Boom Verzameld voor de wagons, die in het ram pen-land van Haarlem's vaderlandszin en milddadigheid zullen getuigen, sprak de heer v.Tetering de aanwezigen toe.Zich aanpassend aan de omstandigheden merkte de spreker op, dat de naargeestig-neervallende regen herinnerde aan de verwoestingen, die het water in het land der rivieren, zoo plotseling en overstelpend had aangericht. Het was spreker een voldoening zijn dank te betui gen voor de sympathie, die de Haarlemsche Middenstand in alle kringen had mogen ondervinden, voor de ijver en moeite, die alle desbetreffende autoriteiten aan den dag hadden gelegd voor de samenwerking waar mede èn Roode Kruis en Buurtvereenigingen èn de firma's die personeel en vervoer middelen ter beschikking stelden, een drachtig den arbeid van de Middenstands- Centrale hadden aangevuld en vergemakke lijkt. Spreker was verheugd den oogst van alle arbeiders en maaiers aan het Roode Kruis over te geven „Mijnheer de Voorzitter," zeide de heer v. Tetering tot Jhr. Teding van Berkhout, terwijl beide heeren elkaar de hand drukten, en de emotie van het oogen- blik de stem van den spreker onduidelijk maakte, „ook voor onze medemenschen bui ten het vaderland heeft Uw organisatie veel mogen doen. Nu staan wij voor de wagens, waarop het woord „Nederland" Met des te meer vreugde geef ik U deze wagens, de opbrengst van Haarlem's burgers van alle richting en denkwijze aan U over. Met een blij hart verzoek ik U deze' bescheiden, waar op de inhoud der wagens staat opgeteekend, van mij aan te nemen." In zijn antwoord deed Jhr. Teding van Berkhout uitkomen, dat het Roode Kruis hier vergelijkenderwijs licht werk had ver richt. Zij werd slechts uitgenoodigd het werk over te nemen, waar de arbeid reeds was gedaan. „Maar des te meer, mijnheer de voorzitter, pleit het voor den burgerzin en de juiste opvatting van de nationaliteitsge- dachté van den Middenstand in wiens naam gij hebt gesproken, dat Uw leden alleen hun omvangrijk werk hebben aangenomen en volbracht ondanks de moeilijke omstandig heden, waarin velen van hen verkeeren, om den nood van talloozen te verlichten en hun loon en voldoening in den arbeid zei ven hebben gevonden." De gevoelige plaat legde het oogenblik vast, waarop Jhr. Teding van Berkhout, het affiche van het Roode Kruis op den wagen plakte. Aldus, gesierd met de emblemen van Middenstand en Roode Kruis, zal fie Haar lemsche trein zijn tocht van zegening en hulp door 't land van beproeving aanvangen. BAZAR. Van het Diaconiehuls der Ned, Herv. Gemeente. Ter delging van de schuld, ontstaan door verbetering en uitbreiding van het zieken huis, aan het Diaconiehuis der Ned. Herv. Gemeente verbonden, is het initiatief ge nomen tot het organiseeren van een bazar, welke a.s. Dinsdag om twee uur officieel en om drie uur voor 't publiek zal geopend worden. Het initiatief tot dit plan gaat in hoofd zaak uit van den administrateur van het Diaconiehuis, den heer C. Snel, die het ontwerp voor de inrichting der verschillende zalen maakte. Zoo ver de voorbereiding thans gevorderd is en eene beoordeeling mogelijk is, kan nu reeds gezegd worden, dat deze op zet zeer verdienstelijk is. De heer Snel heeft met zorg zijn kleuren combinaties gekozen, waardoor het geheel frisch en fleurig belooft te worden. Aan de Bazar, die >gratis voor alle belang stellenden toegankelijk is, zullen verschil lende attracties verbonden worden, o a. een verloting, een vischvijver, een grabbel ton, een rad van avontuur, een silhouetten- kijkspel, enz. De deels belangelooze en welwillende me dewerking van den Haarlemschen winkel stand van elke kleur, gezindte en richting, verzekeren het welslagen van het plan. De zitzaal vóór de mannen en die der vrou wen zijn behangen met kostbare kleeden, welwillend afgestaan door de N.V. Wed. Oosten, Anegang, waardoor deze ruimte een aantrekkelijk en voornaam cachet krijgt. Verschillende bloemenmagazijnen hier ter stede hebben toezegging gedaan het interi eur te verfraaien met bouquetten en vaste planten. De benedenzalen, direct bij den ingang zullen voor de bazar worden gebruikt. Er is een zoodanige regeling getroffen, dat de bezoekers een rondgang kunnen maken. De theesalon biedt den dorstigen ververschingen en lafenis. Ten slotte zij nog vermeld dat de heer W. J. Oosterveld, geen onbekende in de mu ziekwereld, een Bazar-marsch componeerde waarbij de heer P. H. Meijer den tekst lever de. Deze marsch zal in den plaatselijken boekhandel verkrijgbaar worden gesteld. Dé netto opbrengst der tooneeluitvoering ten bate der slacbtoifers van den waters nood, gehouden door de tooneelclub „St. Genesius", onderafdeeling der St. Jozefs- Gezellenvereeniging, bedraagt 121.70. Volgens verzoek zijnerzijds, zullen deze gelden worden afgedragen aan den Cen traal Praeses der St. Jozefs-Gezellenveree- nigingen den WelEerw. Rector W. van Adrichem, Stadhouderskade 55, Amsterdam. Aischeidsvoorstslling Till a Duiieux. De laatste voorstelling van hare tournee door Nederland heeft Tilla Durieux gister avond gegeven in onzen Stadsschouwburg, die door een uitgelezen publiek uitstekend was bezet, met hare rol van Befta Trcg- nier in Niccodemi's drama „der Schatten", waarin haar optreden ten onzent over het algemeen het hoogst schijnt gewaardeerd. Evenals bij de vorige opvoering toonde het publiek zich diep onder den indruk van de machtige talenten dezer tragédienne, waarvan het substraat is, haar volkomen juist en innig aanvoelen van de door den auteur gegeven psyche, een zoo diep inle ven in de weer te geven situatie en han deling, dat elke technische kwaliteit en elke nuance in stem in klank, in toon en rythme, in gebaar en mimiek, in houding en beweging, de uiterste scherpte verkrijgt van ontstellend realisme. Ket is na de herhaalde besprekingen thans niet meer noodig, in te gaan op de aangrijpende realiteit in de weergave van alle opvolgende passages in dit romantiek-realistische Spel met zijn ui terst simpele gegeven: romantiek-realistisch met tè veel romantiek om niet aan de scherp-realistische psychologie van de tra gédienne groote moeilijkheden in den weg te leggen. Bijzonderen indruk maakte weer de pas sage van het zich genezen-voelen in het eerste bedrijf en in het tweede het moment van klaar bewust-worden van het bedrog der vriendin, die door Marie Thé Mafhis, be halve in het laatste bedrijf, veel aanneme lijker gespeeld werd dan een der heeren- rollen. Onder hen was de echtgenoot (Ernst Stahl-Nachbaur) nog de beste, maar ook zijn spel bleek, en dikwijls zeer futloos-apert, toch niet opgewassen tegen de zware rol van den slappen, weifelenden egoïst. Na het eerste bedrijf en vooral ni het laatste applaudisseerde het dankbare pu bliek zeer lang en zeer hartelijk; na het tweede bedrijf, was de tragiek te fel opge voerd, dan dat eenig applaus zou hebben gepast. D. ORANJESTRAAT -1 TEl: 12628 VOORSTELLINGEN VAN HET SCHOUW» TOONEEL. Zooals wij reeds hebben medegedeeld, heeft de N. V. Het Schouwtooneel, Directie Adr. v. d. Horst en Jan Musch morgen, Zondag, wederom een voorstelling in den Stadsschouwburg van het blijspel ,,'t Ge.val R. H.", dat met Jan Musch m de hoofdrol in alle deelen van ons land een zeer groot succes heeft. Dinsdag 9 Februari geeft Het Schouw tooneel wegens de groote belangstelling bij de laatste voorstelling nog een opvoering van „ïnkwart'eringhet welbekende ge waardeerde blijspel van G. v. Moser en E. van Schonthan, onder regie van Ko van Dijk. De heer T. F. Spook, zal morgen den dag herdenken van zijn 50-jarig lidmaatschap van het college van Armencollectanten in de parochie van den H. Antonius aan de Groenmarkt, alhier. Tot intentie van den jubilaris zal des morgens te half 11 een plechtige H. Mis worden opgedragen, waar na in de pastorie een huldiging van den heer Spook plaats heeft. Door de politie is aangehouden de 32- jarige J, L. M., geboortig van Haarlem, als verdacht van diefstal van looden pijpen. Een gedeelte der pijpen is in beslag geno men bij een opkooper, aan wien verdachte, ze had verkocht. J. L. M. ontkende den diefstal en verklaarde de pijpen van een onbekende te hebben gekocht. Door de Haarlemsche recherche is van Utrecht naar Haarlem overgebracht de 25- jarige C. v. Z., wonende alhier. De aange houdene verkeerde in staat van faillisse ment en had een aantal quitantiën tot een bedrag van 36 doen innen. Hij heeft de 36 ontvangen en verteerd. C. v. Z. is aan de Justitie overgeleverd, Naar wij vernemen was de toestand van den heer C, J. Gonnet hedenmorgsa ach teruitgaande. De Burgemeester van Stompwijk-Veur waarschuwt alle klompenmakers, geen za ken te doen met J. J. D. Rip, handelende onder den naam Klompen Groothandel De Vergulde Klomp," tevens in aardappelen, groenten en brandstoffen, wonende in de Molenstraat te Veur, Z.-H, Vergadering van den Raad der gemee.nte Haarlem, op Woensdag 10 Februari 1926, des middags ten 1 A ure, zoo noodig voort te zetten des avonds ten 8 u-'- in de Sta tenzaal, Prinsenhof. Aan de orde zal worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Verzoekschrift W. A, de Wijn, om eervol ontslag als tijdelijk leeraar gemeentelijke avondschool Nijverheidsonderwijs. 2. Sticht Hg nieuw gebouw Hoogere Bur gerschool B. 3. Balansen enz. 1924 Woningbouwver- eeniging „Eigen Woning". 4. Begrooting 1926 Woningbouwvereeni- glngen. 5. Wijziging voorwaarden geldleening Wo- ningbouwvereenign.g „Huis ter Cleeff". 6. Kohier schoolgelden Hooger- en Middel baar Onderwijs. 7. Uitvoering openbare werken gronden onder Schoten, 8. Aanvulling raadsbesluit inzake school- kleeding en -voeding, 9. Beschikbaarstelling gelden aanleg huur- en muntlnstallaties. 10. Verkoop grond: a. Rijksstraatweg Scho ten, S. Rinkema; b, Verspronckweg. L. Claas- sen; c. Kinderhuissingel, J. J. Verhagen Jz.; d. Brederodestraat, Bastioenen en LubkeU. 11. Verhuur grond: a. Duvenvoordestraat en Fr. Varkensmarkt, J. E. Post en J. Steen man; N.V.Draadnagelfabriek; b. Donkere Spaarne,. Haarl. Groentenveiling. 12. Aanvaarding yaa voor straat bestem den grond Kruisstraat. 13. Overdracht grond nabij Spaniaardslaan. 14. Vervallen recht van erfpacht perceel .Kleverparkweg 227, 15.Wijziging Algemeene Politieverordening, 16. Aankoop materiaal gemeente-reiniging. 17. Asphalteering Zijlstraat. 18. Uitbreid»\g Schooltandartsendienst. 19. Benoemingen: a. Curator Gymnasium; b. Vier leden Plaatselijke Commissie v. Toe zicht Middelbaar Onderwijs. „Wat Luxor brengt is altijd goed", is de leus, die deze week overal toepassing vindt. Na de Pathé-revue met de mode-journal, volgt een comedie in drie acten „Met z'n dertienen", een. heel aardige film met veel nonsens. Het „Luxor Nieuws" is weer keurig in qrde en bevat o.a. het bezoek van den Kroon prins aan Doorn, de voetbalmatch Stormvo gelsSparta enz. Het hoofdnummer De lotgevallen van een Marokkaansch kolonist, een mooie film, waarin de hoofdrol wordt vervuld door den eminenten acteur Jan Ange- lo. Deze film, geeft de lotgevallen weer die de held medemaakt als hij uit zijn ouderlijk huis vandaan een avontuurlijk leven gaat be ginnen. De gevechten met een Afrikaansche stam zijn zeer mooi en rijk aan duidelij ke opnamen van natuurlandschappen. In Frankrijk teruggekeerd redt hij de fabriek van zijn oom voor een wissen ondergang, want hij was inmiddels van avonturier tot millionnair opgeklommen en na eenig werken „krijgen ze elkaar". Wie elkaar nu krijgen is juist de intrigue en wij raden aan dat zelf eens te gaan zien, THEATER „DE KROON". Onder de vele humoristen die hun succes zoeken, door te speculeeren op individu's, die niet-zoo-nauw-kijken, maakt Willy Der by een uitstekende uitzondering. Deze humorist, weet wat hij presteert, en acht het beneden zich, zijn kunnen, te ge bruiken in die richting, dat een groot gedeelte van zijn auditorium, door zijn optreden wordt gekwetst. Zijn voordrachten en liedjes, zijn beschaafd en innemend, terwijl de flair welke hij in zoo'n hooge mate bezit, zijn creaties nog heel verdienstelijk accentueert. Het genot van den avond werd dan ook aan merkelijk verhoogd en, de herhaaldelijke lachsalvo's had Willy Derby op zijn geweten Van de Kroon-directie is het dan ook een goede gedachte geweest, deze apparte at tractie in het programma in te lasschen, want het optreden van beschaafdeen toch goede humoristen wordt in Haarlem hoe langer hoe zeldzamer. Ook het nieuwe bijprogratnma is van sym pathieken inhoud en de film „Groote Ba by's" is juist door z'n klinkklare nonzin een afzonderlijk lachje waard. Wat het gepro longeerde „Spook van de Opera" betreft, kunnen wij ons refereeren aan het verslag van de vorige week en is de waarde van dit filmwerk nóch gestegen -nóch verminderd een eigenschap welke veler filmen eigen is. Zondag 7 Februar. hoopt' de heer 1). Honnebier. Generaal Bcthasiraat 97, den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar bij de Centrale Werkplaats in dienst trad. Secretariaat: H. v. Turnhout, Emmapleln 38, Haarlem. Hedenavond van 78 uur contributie- betalen in het gebouw St, Bavo, Smede- siraat. Maandagavond SA uur bestuursvergade ring ten huize van den Htër Huijfaens, Spaarnwouderstraat, r, Donderdagavond VA uur clubavond in het gebouw der R._. K. Mil. Vereeniging, Zoetestraat. Voorgesteld als werkend lid: J. Willem.se Leidschevaart 2 Heemstede. Programma voor morgen: D. O. N. K. I (Gouda)—T. Y. B. B. I, 2 uur Teijlingen IT. Y, B. B. 2, 2 uur. T. Y. B. B. 3—B. S. M. 2, 2 uur. D. S. S. 3—T. Y, B. B. 4, 2 uur. T. Y B. B. 5—R. K, V. Z, 4, 1 uur. Alle elftallen komen dus in het veld. Het eerste elftal smaakt het „genoegen" om een uitstapje te mogen maken naar Gouda, pm daar te trachten D. O. N. K: beide puntjes te ontfutselen. Het zal echter wel bij „trach ten" blijven daar de Gouwenaars, hoewel hun kampioenspapieren flink zijn gedaald, toch altijd nog op een misstap van G. JD. A. loeren. De Geel-Zwarten schijnen échter dit seizoen in uitwedstrijden beter te - spelen dan thuis, zoodat D. O. N. K. de overwin ning niet cadeau zal krijgen. Ehtal en supporters vertrekken 10.15 uur per trein. Het tweede elftal blijft iets dichter bij huis, en wordt voor de bijna hopelooze taak gesteld Teijlingen I in Sassenheim te overwinnen. Door de nederlaag tegen Sant poort is de positie der geel-zwarte-reser- ves verre van fraai geworden, en de kans om als hekkensluiters te moeten eindigen lang niet denkbeeldig meer. De Boys dienen dus uit een ander vaatje te gaan tappen. Zorg er voor dat er morgen althans é,én puntje mee naar Haarlem komt. Het derde elftal ontvangt B. u. M, 2 en is met het oog op zijn kampioenskansen verplicht te winnen. Vat het echter niet te licht op, want B. S. M. heeft de laatste wedstrijden bewezen tot goede dingen in staat te zijn. Het vierde elftal bezocht D« S. S. 3f wat m.i. op een puntenverdeeling zal uitloopen Op welk terrein de wedstrijd gespeeld zal worden, zal de D. S. S. secretaris heden wel in de courant mededeelen. De benjamins ten slotte ontvangen R. K. V, Z. 4, welk elftal te sterk is voor deze afdeeling. Zij zullen de „little Boys dan ook met veel kans geven. .HENK»" Wijziging programma 7 Februari. Afdeeling B. LI. B. C. V—Santpoort IV vervalt wegens kerkelijke redenen. Onze Gezellen IIIR. O, II vervalt wegens idem. Ingelast: afd. B. Santpoort IVAlliance IV, aanvang 1 uur, Th. LIeijnen, Wegens gebrek aan leden, heeft R. C. O haar Ilde elftal teruggetrokken uit de Ju nioren Competitie. In aansluiting daarvan moeten alle door R. C. O. II gespeelde wed strijden, als niet gespeeld worden be schouwd. De competitieleider SMIT, Atjehstraat 12, Schoten. Secr. O. E. Sinck, Hages'craat 10, Programma voor 7 Febr. a-s, Victrix IConcordia II 2 uur. Het eerste elftal speelt een thuiswedstrijd tegen de Concordia-reserves, De vorige thuiswedstrijd tegen Conco'dia eindigde in een groote overwinning, doch Zondag zal het waarschijnlijk zoo gemakkelijk niet gaan. Enfin, op één puntje rekenen we in ieder geval. Zaterdagavond van lA9 uur eontribu- tiebetalen in het St. Jac. Godshuis.j Secretariaat: N. W. Castien, Prinsenhofstraat 4. Zandvoort Programma voor Zondag 7 Februari. T. Z. B. I—Geel Wit II, 2 uur. R. C. O. I—T. Z. B. II, 2 uur. Het le elftal krijgt Geel Wit II op be zoek. Daar heeft T, Z. B, haar handen vol aan. Het zal ook dien middag aan spanning niet ontbreken. De reserves gaan naar de Jan Gijzen- vaart, om R. C. O. te bekampen. Na de prestaties, die zij Zondag j.l. tegen B. S. M. verricht hebben, verwacht ik dat T, Z, B. II het wel tot een gelijk spel kan brengen. NICO, Secretaris: J. C. Kruijver Jr. 2de Zuldpolderstr. 16. Officieel nieuws. Het Bestuur heeft besloten een intieme feestavond te geven en wel op Donderdag, 11 Februari a.s.in de St. Joz. Gez. Ver. Deze feestavond is uitsluitend toegang- kelijk voor de leden, terwijl de hiervoor werkzaam zijnde feestcommissie zich hheft verzekerd van de medewerking der aan allen welbekende Rederijkerskamer „St. Gene sius," die voor dezen avond een speciaal cabaretprogramma heeft samengesteld. Verder zal de avond worden opgeluisterd door een gezellig strijkje en zeker zal het een „Voor elk wat wils" avond worden. Programma voor 7 Februari. T.Y.B.B. V—R.K.V.Z. IV 1 uur. Voor Zondag staat slechts de wedstrijd der junioren op het programma. Daar er op Heemstede Missie wordt gehouden zijn de eerste drie elftallen vrijgesteld van wed strijden ook voor 14 Februari a.s. Dus dengene die niet voor de Missie in aanmerking komen trekken naar het T.Y.B. B.-terrein, teneinde de Zwaluwtjes weder twee kostbare puntjes in de wacht te zien slepen, tenminste als zij dezen wedstrijd niet te licht opvatten. JOOP. PROGRAMMA 7 FEBRUARI 1926. •Alliance 2D, S. S. 2, 2 uur. D. S. S. 3—T. Y, B. B. 4, terrein Klever- laan 2 uur De wedstrijd van het le elftal is op ver- zoe'k van R K. Z. afgelast. Het tweede speelt tegen Alliance 2, welke elftallen vrijwel tegen elkaar opwegen. D. S. S. 2 kan dan ook morgen haar le puntje wel eens verspelen. De junioren spelen om 2 u"r het xer- tein aan de Kleverlaan. Het terrein voor deel in oogenschqttw genomen, kan het 3e elftal, wanneer zij haar uiterste krachten inspant wel 2 punten veroveren. Een interessante ontmoeting staat den Haarlemsche voetballiefhebbers a.s. Zondag te wachten. Immers de club van Schiudeler komt bij R.C.H. op bezoek en waar beide elftallen momenteel weer in goede conditie schijnen te zijn verwachten we een span- nenden strijd, waarvan weals vermoedeliiken uitslag een gelijk spel het meest waarschijn lijk achten. R.C.H- dat ook nu nog den steun van Kuyt zal moeten missen zal in dezelfde opstelling als tegen H.F.C. verschijnen, dus met Kos Krom Hazevoet Geutskens Nieuwenhuis Amelung Koning, de Koning, Roelfsema, Hanse, Brugman. In het,Stadion spelen BI. Wit. 2 en R.C.H. 2. eveneens den retumwedstrijdd. Men bericht ons., nog. dat R.C.H. a.s. Zondag op haarterrein eer, collecte zal houden ten?bate van de slachtoffers van den watersnood. A, s. Zondag moet E. D. O, naar U. V. V. De strijd zal wel niet gemakkelijk zijn, maar toch gelooven we, dat de punten mee naar Haarlem zullen gaan ,E. D. O. komt volledig uit met de vol gende spelers: Meenhorst, Kuil, Boeré, J. Perucel, J. Dinkla, C, v, d. Laan, A. Swart, D. Tanis, Steffens, Perucel, C, v. d. Hurk. De reserve's ontvangen 'Spartaan II en zullen probeeren de punten in Haarlem te houden; wat wel zal lukken. SPARTAAN—HAARLEM. Haarlem heeft morgen tegen Spartaan in Sloterdijk het onderstaande elftal Stern of de Vries v. Daalen Maas Dik Gras D. Houtkooper Eysker, Brakel, BieShaar, Wheeler, Dankel- man. M. Houtkooper en Schotsman zijn ver hinderd, HAARLEM 3, V. V. H-, ZANDVOORT 2 EN HILLEGOM IN DEN HALVEN EIND STRIJD OM DEN BEKER. AURORA 2, DE EERSTE KAMPIOEN IN DEN H. V. B. Na een gedwongen rust van 2 weken, kon 1.1. Zondag het geheele programma, op een enkele uitzondering na, afgewerkt worden. Het was uitstekend weer om te voetballen, niettegenstaande een fijn motregentje de pret dreigde te verstoren. Zoo zette Februari dus goed in. Het voornaamste was de derde bekerronde. Schreef ik Zaterdag in het Overzicht, dat de lagere clubs rijk vertegen woordigd waren, het geval doet zich nu voor, dat geen enkele dezer zich voor den halven eindstrijd heeft kunnen kwaliliceeren en de 4' overblijvende elftallen alle in de hoogste afdeeling uitkomen. Haarlem 3 be haalde een zeer groote overwinning op Stormveld. 93 is evenwel een geflatteerde uitslag. Nog voordat Stormveld goed en wel wist, dat de wedstrijd aan den gang was, lag de eerste bal reeds achter hun keeper. Spoedig w<fs het 30 voor Haarlem, dank zij onvoldoende en onoordeelkundig werk van den Santpoorter doelwachter. Hierna kwam er een totale inzinking bij Haarlem 3, waarvan de middenvoor van Stormveld, een zeer goed en doortastend speler (let op elftalcommissie) profiteerde door 3 maal achtereen op uitnemende wijze te doelpun ten. Met rust was de stand 3-3. Na de rust was Haarlem 3 vfeel sterker, maar eerst toen een Stormveld back in eigen doel trapte, kwamen meerendeels door fouten van den keeper de andere doelpunten. Ook V. V. H. had weinig moeite met zijn tegenstander; D. I. O. 2 moest met 5—2 het onderspit delven. De Groot van V. V, H. scoorde 4 X, zoodat deze speler bewees, nog niets van zijn productieviteit verloren te hebben. De Kennemers 2 stelden te leur; niet zoozeer omdat van Zandvoort 2 werd verloren, maar wel doordat de nederlaag groot was 4—1. Hillegom had het 't zwaarst, niettegenstaande hier de eenigste overge bleven derde klasser de tegenpartij was, V. O. G. heeft zich kranig geweerd en wist j een 3—achterstand tot 32 te verkleinen. J Voor de competitie werden eenige belang- triike wedstrijden gespeeld, Kinheim kwam wederom dichter "bij het kampioenschap, niet alleen door zijn 4—1 overwinning op Haarlem 4, maar bovendien doordat zijn naaste concurrenten één ol meer punten verspeelden. De voorsprong' bedraagt na 5 punten, terwijl Kinheim nog 4 wedstrijden moet spelen. Voldoende is het dus, als da Velsenaren uit deze 4 wedstrijden evenveel punten behalen, iets dat wel zonder vee! moeite zal geschieden. E. V. O. 4 zakt hos langer hoe meer naar het midden. Nu werd ten tweede 'male verloren van H. F. C. 3. dat zelf zijn positie dus aanmerkelijk verbe terde. I. V. O. behaalde een moeilijke over winning op R. C. H. 3, hetgeen de cijfers 43 duideleijk aantoonen. Hierdoor heeft de kranige I, V. O.-ploeg de 3de plaats be reikt. Zandvoort 3 deed ook goed werk. door Schoten 2 één puntje te ontfutselen. Hierdoor zijn de Zandvoorters in puntental gelijk gekomen met Haarlem 4. Laatsge- noemd elftal hééft evenwel 1 wedstrijd min der gespeeld. In 1 B was het voo-naamste de nederlaag van R. C. H. 4 tegen Bennebroek. Met 31 moest het Racing-elftal de punten aan hun tegenstanders laten. Hierdoor is R. C. H. 4 uitgeschakeld voor het kamnioenschap. B'ennebroeks kansen stijgen echter bij de week. Evenveel verliespunten als Haarlem 3 maar 2 wedstrijden meer gespeeld, beteekent al een voorsprong, E. D, O. 3 wist zoowaar het tweede puntje te bemachtigen, door 33 te spelen tegen H. F. C. 4. T. H. B. 2 gaat vreemd doen, maar liefst met 91 werd ver loren van Schoten 2. De „Boys" verschenen met 8 spelers; waar zouden de andere geble ven zijn? Voor de 8 opgekomen ciubgeirou- 'wen pleit het, dat de stand met rust nog ge lijk (11) was. Als dit elftal evenwel zoo doorgaat, geloof ik, dat E. D, O. 3 nog een goeden kans maakt de onderste plaats te ontgaan. De LIaarlem-Veteranen wisten met 32 van Bloemendaal 2 te winnen, waar door zij eenige plaatsen op de railglijst stijgen. De eerst kampioen in den H. V. B. is er! Aurora 2 speelde lil. Zondag zijn 11de wed strijd met als resultaat de 11de overwinning en het kampioenschap van 2 C. Bravo! Na mijn eenigszins uitvoerig overzicht, zal ik kort zijn met de voor morgen te spelen wedstrijden. In de 1ste klas worden 9 wed strijden gespeeld, 4' in 1 A en 5 in 1 B, Zandvoort 3 ontvangt H. F. C. 3. Of het de Zandvoorters wederom zal gelukken hun punten aantal te vermeerderen betwijfel ik, tenminste als de blauw witten met hun ge wone elftal komen. E. D. O. 4 krijgt bezoek van de a.s. kampioenen. Kinheim zal hier wel 2 van de 4 kostbare punten binnen halen. V. V.'H. speelt thuis tegen Haarlem 4. Gezien den goeden vorm waarin de Hercu- lanen den laaisten tijd spelen, geloof ük, dat de roodbroeken verliezen, Bij Schoten 2a, I.V.O. geven we I.V.O, de meeste kans. In 1 B ontvangt Haarlem 3»t 2e elftal van de Haar lem Boys. Veel moeite mogen de Haarlem mers hier niet hebben. Ook Bennebroek staat voor een m.i. makkelijke taak, aange zien E. D. O. 3, op bezoek, komt, Hillegom heeft het lastiger tegen Zant- voort 2, al verwacht ik ook hier een over winning. voor de. kampioenspretendent. De Haarlem Veteranen trekken naar de Span- jaartslaan, alwaar den strijd aangebonden wordt tegen H. F. C. 4. Een gelijk spel of kleine Haarlem zege lijkt m.i. hier het waar schijnlijkst. Aan den Middenweg is Schoten 2 te gast. R, C, H. 4 zal er prijs op stellen, zoo hoog mogelijk te eindigen, maar ook Schoten 2 heeft een kans. voor de detde plaats. Diés zal het hier spannen. Alvorens mijn overzicht te eindigen, wil ik even wijzen op de lezing van den heer Meerujn Terwogt, hedenavond 8 uur in de Nijverheid. Zooals men weet, is de heer Meerum. Ter wogt oud-scheidsrechter en hoofdredacteur van de sportafdeeling van de Nieuwe Rot- terdamsche Courant. Voor bestuursleden en spelers zal dan ook wel wat te* leeréir zijn, „D." Zijn eerste optreden geen succes. Charles Hof! in actie. Aan de Donderdag te New-York gehouden wedstrijden op de 600 yards namen deel Hel. ferich en Gibson, Amerika; Paulen, Holland; en Hoff (Noorwegen). De uitslag luidde: 1 Helferich 1 min. 12,7 sec,; 2. Gibson, 3 Hof, 4 Paulen, De Amerikanen waren hier dus heer en meester De weinige routine op de planken- baan zal hier zopwel Paulen als Hoff parten hebben gespeeld en we zien dan ook met be langstelling de verdere resultaten tegemoet. Bij het polss'okhoogspringen was Hoff er nog niet geheel in, doch haalde niettemin de 4 M, Hiertegen konden zijn tegenstanders niet op. Als het weer gunstig is, begint „Holland" morgen zijn eerste oefening op het grasveld. Het is ons gelukt de beschikking te krijgen over het mooie sportterrein van het R. K. Lyceum aan den Ztjiweg. Op dit, ons zoo be kende terrein zullen dus morgen de door ons van dezen .winter zoo zorgvuldig voor bereidde startjes gemaakt worden. Zo-gen we voor goede warme kleeding (trui) dan zullen deze uitstapjes best bevallen, al is het wat vroeg in. het jaar. Bij droog weer dus morgen van 3 A tot 4J4 uur met de 30 ct per busje I spikes aan op het R. K. Lyceum-terrein aan den Zijlweg. Diehen's Bekerwedstrijden. 'In ons nummer van gisteren vermeldden we abusievelijk dat de wedstrijd' H. B. C.— d. E. 'T. E, ÏJ. Maandagavond .s c'afé „De Rijnberg" zou worden gespeeld. Oék deze wedstrijd vindt echter plaats in Café DiebeHi Groote Houtstraat, .Met ingang van 1 Februari is tot Direc teur der Gymn. Verg. „Bato" benoemd de heer G. Borkent, te Amsterdam. Vrijdag 19 Febr. a.s, vergadert het Be stuur van „Bato" :n verband met1 de vie ring van haar 20-jarig jubileum. Óp Zaterdag 6 Maart,, den jubileumsdag. zal een feéstvergadering worden gehouden, terwijl de viering van dit heugelijk feit, 'a den vorm van een feestavond, zal plaats hebben op Zaterdag 24 April, waarvoor d,c beide benedenzalen van hei Gemeentelij'' Concertgebouw zijn gereserveerd. Voor de adspirant-leden zal die viering plaats vinden begin Mei, eveneens in den vorm van een feestavond. Te betreuren is het, dat Bato haar jubi leum niet onder betere omstandigheden moge vieren b.v. door een uitvoering, zooals wij dat van haar gewend Waren, Mogen echter de duistere wolken, welke zich den laats'ten tijd boven haar samenpak ken, maar welke gelukkig afgedreven zijn. voorgoed verdwijnen, moge zij onder leiding van haren nieuwen directeur wederom een schoone toekomst tegemoet gaan, opdat zij een volgend jubileum weder op waardigc wijze moge vieren. De belangstelling gaat Zondag natudrlijk uit naar de derby M. H. C.Bloemendaal 4 Waar Musschen en Bloemendalers elkaar i tusschen de vier krijtlijnen ontmoetten, kofl men altijd verzekerd zijn van een 'spannen- den en enthousiasten wedstrijd. Én zoo za' het morgea wel weer zijn aan den Meer weg! De Musscfien staan pp de ranglijst veel ongunstiger dan Bloemendaal, dat top-figh- ter is, terwijl M. H. C. in de laatste regio nen van de ranglijst huist. Toch gelooven wij niet. dat M. H. C. zoo zéér in kracht ve schilt, als men hieruit zou kunnen conclu- deeren. Neen integendeel, wij achten de Musschen in staat om aan het nog ongesla gen zijn van haar stadgenoote morgen een einde te maken. Een 10 overwinning voor de Musschen lijkt ons lang niet onmogelijk' Zeker is, dat Bloemendaal zich -niet z°e niaar twee puntjes of desnoods ook maar een puntje zal laten afhandig maken, zoo dat v, d. Poli c.s, hard zullen moeten wer ken. De opstelling der elftallen is ons OP het oogenblik' nog niet bekend. M. H. C- komt misschien met een geheel gewijzig® elftal uit, Hoe het echter ook zij, aan hoc- key-liefhebers kunnen wij deö raad geven, morgea eens een kijkje aan den Meerweg te gaan nemen; de gang daarheen zal heo zeker niet berouwen. Volledigheidshalve zij nog medegedeeld, dat dé elltallên elkaar dit seizoen eenmaal ontmoet hebben op" het Blocmendaal-terrein en de wedstrijd toen een 11 gelijk spel tot uitslag had. ..Wat het. verdere p ogramma der Haar- feiffëshe-"ciófes bstreifc*'*Bloemendaal II gaat op bezsj.eji bij. :Ajirstjerdam lib en M. H, C. II Is "de gast van Amsterdam Ha. Wij geven onze Haarlemsche .reserve's weinig kans op ook maar een enkel puntje; hopen intus- schen het tegendeel. Voor de Hollandsche Competitie le klas se gaat M. IT. C. een bezoek brengen .aan H, D. M. Wij zouden haast zeggen: H. D. M- wint natuurlijk, de Musschen zullen hard moeten ploeteren om de nederihag zoo klein mogelijk te houden. Resumeer eerie luiden onze prognoses dus: M. H. C.Bloemendaal: vöor M. H. C.5 Amsterdam libBlósmefidaal II: voor Am- ste darn lib; Amsterdam HaM. H. C. IP voor. Amsterdam Ila en H< D. M.—-M. H. Cs voor H.. D. M. Medegedeeld door het Kon. Meteorol Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen in den morgen va» 6 Februari, Hoogste barometerstand 783.7 m, M. Haparanda. Laagste barometerstand 743.4 m. Valentia. - Verwachting van den avond 6 tot d® avond van 7 Februari, matige, welljcht Brij' lijk krachtige Oostelijk tot Zuidelijken w^nrif half tot zwaarbewolkt of betrokken, wellieh een weinig sneeuw of regen, kouder in he Noordoosten. Een nieuwe FORD AUTO Type SEDAM met 2 porfieren. Prachtig© wagen voor f tSOO. Te zien GARAGE STAPPEtlS, ZssideistraaJ 33—37. Brieven met opgaaf van leeftijd, Godsdienst, ver langd salaris, vorige betrekking en tijdstip van eventueele indiensttreding, te richten onder No. 25181 van dit biad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 2