Moeders PUROL V. ARJOS TABAK D. H. V. B. R.' K. V. „Zwaluwen". R. K. Sportvereeniging „The Yellow-Blaek Boys." R. K. Voetbalvereeniging „Door Samenspel Sterk". R«K.V.V. „The Zand voort Boys" V. O. C.-ruineStormvogels- ruine 12. R»-K. V. V. „Victrix". R.-K. V. V. „Concordia" Hillegom. N. V. B. Haarlem 2Watergraafsmeer 2 6—0. H. V. B. V. V. H. IHaarlem 4 01. Hillinen I!Stormvogels III 5-1 Hillegom IZandvoort II 41. Zandvoort IIIH.F.C. Ill 16. RUGBY. Haarlem versus Delft 33. GYMNASTIEK. WIELRENNEN. H. S. C. Excelsior. WATERPOLO. W aterpolo-enquêtte. ZEILEN. !¥Iaar is kwaliteitstabak UIT DEN OMTREK. SCHOTEN. Ingezonden mededeelingen a 60 cents per rcgeL Haarl. Krachtsp. Verene. „Haarlem". BLOEMENDAAL. HEEMSTEDE. LAATSTE NIEUWS. Moord te Soest. Baggermolen verongelukt. Lage waterstand op de Wadden. Het ministerie Raditsch. Anti'ltaliaansche campagne in Duitschland. VRAGENBUS. FINANCIËN. Kerkelijke leening. Spoorwegongeluk bij La Louvière. Spaansche hertogin vermoord. Bevrijding van slaven in Britsch-lndi'è. Stoomboot verbrand. ADVERTENTIËN. i OPENBARE VERKOOPING Donderdag 18 Februari 1926, Wilt gij EIEREN voor Uw geld Kroonstuiver's voeder. Uitverkoopprijzen. Secretaris: J. C. Kruijver Jr. 2de Zuidpolderstr. 16. Officieel nieuws. Dinsdag a.s. gecomb. Bestuurs en Feest commissie vergadering, aanvang 8 uur, St. Joz. Gez. Vereen, Donderdag a.s. intieme feestavond voor de leden (zonder hunne dames). Opening zaal half acht. Aanvang acht uur. De leden die hiervoor nog ge enconvo- catie ontvangen hebben worden beleefd verzocht dit als uitnoodiging te beschouwen Daar het terrein van T. Y. B. B, onbe speelbaar bleek kon de wedstrijd der ju nioren geen doorgang vinden. JOOP. Secretariaat: H. v. Turnhout, Emmaplein 38, Haarlem. Donk IT. Y. B. B. I. terrein afgekeurd. Teylingen IT. Y. B. B. II, 23. T Y. B. B. IllB. S. M. II, terrein afgek. ,.D'. S. S. Ill—T. Y. B. B. IV .terrein afgek. T. Y, B. B. II—R. K. V. Z. IV, terr. afgek. Een schrale dag voor de „Yellows". Het reserve-elftal dat alleen zijn wedstrijd zag doorgaan, schijnt geen trek te hebben in de onderste plaats. Met invallers voor v. d. Vaart, Bijnsdorp en van Zanten, werd de reis naar Sassenheim ondernomen. In een pittig gespeelde wedstrijd, waarin de ver standhouding niets te wenschen overliet, zijn de Boys er in geslaagd, de leiders van hun afdeeling met 32 te kloppen. Een onver wacht succes dat bij de geelzwarters het noodige zelfvertrouwen wel zal doen weer- keeren. In tegenstelling met alle loopende geruchten, is het gebleken, dat de Sassen- heimers een zeer goede, faire partij voetbal spelen. Het doet mij genoegen dit te kun nen mededeelen. R. K, V. V.—D. S. S. Alliance 2D. S. S, 2, 22. D. S. S, 3T. Y. B, B. 4, terrein afgek. D. o. S, 2 heeft gisteren in een zeer pret- tig gespeelde wedstrijd, zooals verwacht was, haar eerste puntje verspeeld. Het is D, S, S. die op zeer fraaie wijze de leiding weet te nemen, doch Alliance zet er alles op om gelijk te maken, hetgeen haar dan ook nog voor half time gelukt. Na de rust wordt door beide partijen minder snel gespeeld als voor dien tijd. Als er nog ongeveer een kwartier te spe len is krijgt D. S. S. een penalty te nemen, waardoor zij wederom de leiding neemt. De vreugde hierover is echter van korten duur, want 2 minuten later krijgt ook Al liance voor een handsgeval een strafschop, welke op schitterende wijze in een doel punt wordt omgezet. Dan krijgt D. S, S. kort voor het einde nog een corner en een penalty te nemen, doch weet hiervan niet te profiteeren. Wanneer scheidsrechter Spoeders, die zeer goed leidde, einde blaast, hebben bei de elftallen de punten dan ook eerlijk ver- deeld. Secretariaat: N. W. Castien, Prinsenhof straat 4. Zandvoort. Uitslagen, Zondag 7 Februari 1926, T.Z.B. IGeel-Wit II 43. T.Z.B. II, afgelast. r.Z.B wint den toss, waarna Geel-Wit af trapt Het begm gaat vrijwel gelijk op en neer doch T.Z.B. is de gelukkige en na en kele minuten neemt zij de leiding. 1-0. Dat hadden de G.-W. niet gedacht; zij werken j rd £°°J, den gelijkmaker, wat hun gelukt daar I.Z.B. m eigen doel trapt. 1—1. Na en kele minuten weten zij een tweede doelpunt '«eken 1—2. Rust breekt aan met 2—1 voor G.-W. Na de rust begint T.Z.B. uit een ander vaatje te tappen. Zij is geregeld in de meer- derh,eld'7ldlt corn« °P het G.-W.-doei weet 1 .Z.B. gelijk te maken. Beide partijen werken hard voor de leiding. T.Z.B. gelukt het evenwel een kwartier voor tijd te sco ren. hen paar minuten daarna rolt no. 4 in het G.-W.-doel. Daarna wordt G.-W, een penalty toegekend, welke in een doelpunt wordt omgezet De veteranen der Stormvogels hebben de eer van IJmuiden hoog gehouden, door met k—1 de V, O. C.-ruïne er onder te houden. Met rust was de stand 1—0 voor V. O C Toen scoorden Slikkerveer en Hoogerduin twee mooie doelpunten, zoodat het einde £en ^verwinning van de Stormvcgels-oudjes Secr. O. E. Sinck, Hagestraat 10. VICTRIX I—CONCORDIA II, 7—1. Concordia trapt tegen den wind in af, doch u mt ,ni,et verder de Victrix halflinie. De thuisclub is overwegend sterker en doelpunt veeds na 7 minuten door de linksbuiten, 1—0. De Hillegommers pakken nu beter aan, maar de blauw-zwarte backs waren in goe de conditie. De Victrix-midvoor maakt er daarna 30 van waarna Concordia een verdient tegenpuntje maakt. Nog voor de rust brengt de Victrix-rechtsbinnen den stand pp 41 Ook na de rust is Victrix steeds in de meerderheid en weet dit door nog 3 doelpunten uit te drukken, zoodat het einde komt met een velverdiende overwinning voor de thuisclub. De arbiter leidde correct Officieel Nieuws. Algemeene ledenvergadering op Dinsdag 9 Februari 1926, des avonds 8 uur, in het ge bouw der St. Jozefgezellen, aan de Remise. Dringend wordt den leden verzocht deze vergadering bij te wonen. Deze mededeeling geldt ditmaal voor convocatie. Agenda zal op de vergadering bekend gemaakt worden. J. J. PIJPERS, Secretaris „Concordia", Concordia 3Alliance 3 30. Met rust was de stand 10, welke, toen er tegen wir.d gespeeld werd. na de rust tot 30 werd opgevoerd. HOLLANDIA—SCHOTEN 2—1. Schoten ging met een invaller voor de Wit naar Hoorn. De Schotenaren waren in dezen wedstrijd niet fortuinlijk want door verschil lende kleine ongevallen verlieten^ Prevost, Dona en Voskuil eenigen tijd om beurten het terrein. Prevost verliet een kwartier voor tijd het speelveld, na eenigen tijd op halve kracht gespeeld te hebben, spoedig gevolgd door Heyerman, zoodat de Geel-Zwarten den resteerenden tijd met 9 man moesten spelen. Pas in de laatste minuut van den strijd maakte Hollandia het winnende doelpunt. Onder leiding van Hageman stellen beide ploegen zich op. Hollandia trapt af en gaat goed combineerend op de Schoten veste af. De achterhoede retourneerd het leder en ook de Schoten-voorhoede trekt ten aanval, doch de Hollandia-keeper blijkt van goede kwaliteit Na twintig minuten van gelijk op gaand spel een snellen aanval der thuisclub, Freezen komt alleen voor Radsma te staan en met 'n onhoudbaar schot heeft Hollandia de leiding 10. Schoten pakt nog eens flink aan en het Hollandia-doel doorstaat eenige benauwde momenten. Een corner goed ge nomen wordt door M. Heyerman keurig in gekopt, I1. Met dezen stand komt rust. De tweede helft zien wij een gewijzigde opstelling. Prevost in de voorhoede Heyer man mid-half. De g&stheeren zijn meer aan vallend, doch tct doelpunten brengen zij het niet, dank zij goed keepen van Radsma. Dan komt Schoten opzetten en Prevost en J. Heyerman lossen eenige keurige schoten, doch de Hollandia-keeper is uitstekend. De tijd verstrijkt steeds meer en meer en hoe beide ploegen ook zwoegen het lukt hen niet. Dan verlaten Prevost en Heyerman hst terrein. Schoten gaat verdédigen. Er is nog één minudt speeltijd. Een hoog schot stompt Radsma uit zijn doel, waar Fabel den bal van richting veranderd juist voor de voeten van Freezen, die zich niet bedenkt en Hol landia de leiding geeft 21. De bal wordt afgetrapt en het is tijd. Schoten verdiende een gelijk spel. Ondanks de afwezigheid van de Vries, Terwee, Van Dorp, Huisman en Eijsker zijn de Haarlemreserves er in geslaagd een spre kende overwinning te behalen op Water graafsmeer 2 een elftal dat al over heel wei nig voetbalcapaciteiten bleek te beschikken. Haarlem 2 kwam uit met Hoeben. Vlasman, Balen Blanken, Torringa, v. d. Lijke, A. Moolenaars. Borghouts, Lamp, Jaski, Smits, Fievez. Goed gesteund door de uitstekende mid denlinie neemt Haarlem 2 al spoedig het spel in handen en behoudens enkele aanval len die door Vlasman en in dejlaatste in stantie door Hoeben worden onderbroken, is de Haarlemvoorhoede in voortdurend contact met de verdediging der bezoekers die zich voor de rust door Smits, Jaski en Lamp ziet passeezen. Rust 30. De tweede helft brengt op regelmatige wijze een verdubbeling der score. Ook nu is het eerste doelpunt van Smits, waarna Jaski door het missen van een strafschop zijn beurt voorbij laat gaan. Lamp brengt dan door twee fraaie doelpun ten den stand op 60, met welken stand het einde komt. In een vlot gespeelden wedstrijd is het den roodbroeken gelukt de puntjes in de wacht te sleepen. v. Riet wint den toss en Haarlem trapt af. Onmiddellijk zitten ze op het blauw witte doel dat echter goed verdedigd wordt. Ook de V. V. H.-voorhoede zit niet stil en er worden eenige goede aanvallen opgezet, voornamelijk onder leiding van de Groot. Tot doelpunten komt het evenwel niet, hoe wel er kansen genoeg komen. Eenmaal voor komt Hoeben op keurige wijze een door boring van zijn heiligdom. Ook de Haarlem voorhoede mist enkele makkelijke kansen, Zoodat de rust ingaat met blanken stand. Na de thee begint V. V. H. onstuimig aan te vallen en is eenige tijd in de meerderheid. Haarlem worstelt zich evenwel los en na een mooie aanval brengt Hetem met een goed gericht schot het eenige doelpunt ter wereld. De gelijkmaker blijft uit dank zei .'t goede keepen van Hoeben. Scheidsrechter Smink 'leidde uitstekend. Hillinen is vclledig. Direct ontwikkelt zich een vlug opgaand spel, met Hillinen iets in de meerderheid. Voor de rust wordt de stand opgevoerd tot 30, Na de thee wordt van beide kanten goed aangepakt, maar Stormvogels weet van geen doelpunten. Hilinen speelt nu uitstekend, en weet no. 4 te maken. Stormvogels verkleint den achterstand: 41. Het laatste doel punt maakt Hillinen, zoodat de stand 51 is, voor Hillinen. Direct na den aftrap ontwikkelt zich een aardige strijd, dat van doel to doel golft, maar de achterhede's blijven meester van het terrein. Kort voor rust doelpunt Hillegom: 10. Als weer begonnen wordt, neemt Hille gom den bal mede en na eenig heen en weer trappen, komt de 2de goal: 2—0. Zand voort verkleint dan den achtstand: 21. Hillegom komt opzetten en voert geleide lijk den stand op tot 41. He was een aardige wedstrijd, die in de beste versland houding werd gespeeld. Zandvoort bracht een vrij zwak elftal in het veld, daarentegen speelde in H. F. C. o.a. Lamp, Reydon, enz. Aanvankelijk ging het spel gelijk op, doch gaandeweg krijgt H. F. C. de overhand en als eenmaal het net gevonden is, hebben zij in de rust een voor sprong van 40, Na de rust heeft Zand voort het voordeel van den vrij sterken wind en spoedig weten ook zij het net te vinden. Er wordt heel aardig gespeeld, doch het verschil in de partijen is te groot. Dan krijgt H. F. C. een strafschop te nemen, waarmee zij haar voorsprong vergroot. Daarna weten zij nog eenmaal het net te vinden en alzoo een gemakkelijke overwinning in de wacht te slepen. HAARL. SCHEIDSRECHTERSVER- EENIGING. LEZING MEERUM TERWOGT. Haarl. scheidsrechter, en Haarl. Voetbal bond hebben door den heer Meerum over te laten komen, heel wat H. V. B.-scheids- rechters en nog vele andere belandstellenden een zeer genoeglijken en ook wel leerzamen avond bezorgd. Het kleine zaaltje in de Nijverheid was geheel gevuld toen voorzitter Dankelman den heeren Meerum liet beginnen over „Scheids rechteren in het algemeen." Op een smakelijke en onderhoudende wijze|heeft de aangename causeur zijn toe hoorders geruimen tijd geboeid. De heer Meerum Terwogt kent het Ned. Voetbal en meer speciaal nog het Ned. scheids- rechterswezen door en door. Waar hij een uitstekend spreker is en van geen droge kost houdt diende hij het onderwerp-zoo smakelijk mogelijk op. We zullen hierover niet in details treden doch er slechts op wijzen dat de spreker bij zonder de aandacht vestigde op het groote verschil dat er bestaat tusschen het leiden van een wedstrijd, 10 jaar geleden, en thans. De arbiter heeft momenteel rekening te houden met allerlei omstandigheden, die de vroegere scheidsrechter niet kende., Niet het minst b.v. met het talrijke publiek, dat men weliswaar niet naar de oogen mag zien, maar dat men door een irriteerend optreden toch evenmin behoort te prikkelen. Daar door kan de scheidsrechter oorzaak worden van vele onaangenaamheden. Verschillende aardige voorbeelden op het gebied van scheidsrechteren werden door den spreker ter illustratie aangevoerd. Om verschillende daarvan is braaf gelachen. Te spoedig eigenlijk bleek 's heeren Mee- rums' spreektijd verstreken. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door verschillende aanwezigen gebruik ge maakt. Enkele waren die er den heer Meerum het vuur nauw aan de schenen trachten te leggen doch deze bleek behalve een uitste kend- ook een handig spreker. En in vele moeilijke gevallen werd den arbiter een uit stekend middel aan de hand gedaan. Half elf sloten voorzitter Dan keiman en de spreker de zaak en trokken de scheids rechters want die leverden toch het leeuwen aandeel in de zaal, voldaan huiswaarts. Zaterdagmiddag vond op het terrein van de H.F.C. aan de Spanjaardslaan een rugby-wedstrijd plaats tusschen bovenge noemde teams. „Haarlem" bestond Hoofd zakelijk uit leerlingen van de H.B.S. A hier ter stede de tegenpartij was de Delftsche Studenten Rugby Club. Beide partijen tellen ieder 15 spelers te weten 1 achterspeler, 4 renners, 2 middenspelers en 8 voorwaart- sen. De publieke belangstelling mocht vrij goed genoemd worden onder de aanwezi gen merkten wij, behalve eenige bestuurs leden van de H.F.C., ook den directeur van de H.B.S. A. op, den heer ir. W.C. G. H. van Mourïk Broekman. Door hun meerdere ge oefendheid hebben de Delftenaren steeds vrijwel de meerderheid gehad. Er werden evenwel nog vrij veel overtredingen gemaakt, waarna het spel steeds wordt hervat met een Z-g- „scrumm." Hierbij stellen de 16 voor- waartsen zich op tot een zekere formatie, waarin de bal onpartijdig geworpen wordt en waaruit hij slechts met de voeten gehaald mag worden. Vóór de veldenverwisseling slaagde Delft erin een „try" te maken, dat is het geval, als een speler de ovale ba! ach ter de doellijn der tegenpartij op den grond kan drukken, waarvoor dan 3 punten worden toegekend (03). De poging om de trij om te zetten, in een „goal," welke dan 5 punten telt, dat zijn de 3 punten van de try en 2 punten waarbij de bal over de dwarslat getrapt moet worden, mislukte. Ook na de rust blijft Delft overwegend sterker, doch Haarlem verdedigt uitstekend. Zelfs slaagt zij er in eveneens een zeer goede try te ma ken (33) het schot op doel faalde. Het geheel is een zeer goede propaganda geweest voor de rugby-sport. Daar het geoorloofd is een tegenstanders door aanpakken te laten vallen, doch alleen als de speler den bal in handen heeft, zal het begrijpelijk zijn, dat: de spelers in een minimum tijd ontoon baar waren van de modder De jaarvergadering van de afd. Haarlem van de Vereeniging van Leeraren in de Lichamelijke opvoeding in Nederland. Op Zaterdagavond 6 Februari 1926 vond in café Brinkmann, Groote Markt de Jaar vergadering plaats van bovengenoemdeaf deeling, waarbij in verband met gerezen moeilijkheden het Hoofdbestuur aanwezig was.. In zijn openingswoord vestigde de voor zitter de aandacht der aanwezigen op tal van interne zaken, naast enkele van meer alge- meen belang o.a. de dit jaar tot stand -geko men Fusie der beide Leeraren-vereenigingen en de gevoerde actie tegen de plannen der Bezuinigingscommissie. Na uitvoerige besprekingen werden de Notulen ongewijzigd goedgekeurd. De moeilijkheden met het Hoofdbestuur werden naar aller genoegen geregeld na toelichting door het Hoofd- en het Afdee- lingsbestuur werd besloten de finatrliëele en de redactioneels mötie's in te trekken ten opzichte van het plaatsen daar van in de „Lich. opvoeding" werd het Hoofdbestuur in het gelijk gesteld de secretaris van hét Hoofdbestuur annuleerde het door hem onder de motie's geplaatste onderschrift. Bij de komende Jaarlijksche Algemeene Vergade ring zullen de bemerkingen op de Redactie van het Vakblad ter sprake gebracht wor den. De jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester werden onder dankzegging goedgekeurd. Op voorstel van de kas-com- missie werd den penningmeester decharge Verleend. Voor het komend jaar werden in die com missie benoemd de dames Carpreau en Greve. De Fusie maakte een geheel nieuwe be stuursverkiezing noodzakelijk. Mej. Roozen en de heer ten Have Sr. stelden zich niet herkiesbaar, zij ontvingen den dank der ver gadering voor wat zij voor de afdeeling deden. Voor het komend jaar werd het afdeeüngs- bestuur als volgt gekezen Th. J. H. van 't Lam, voorzitter, J. Admiraal, Verspronck- weg 75, secretaris A. J. Meyerink, penning meester commissarissen mej. Z^nstra en de heer F. Duvergé. Voor het hoofdbestuur werden candidaat gesteld de heer J. Luiting, voorzitter, Am sterdam en F. Kramer, Utrecht, secretaris en penningmeester. Zondag hield bovengenoemde vereeniging haar eerste wedstrijd voor de winter-com- petitie en wel over 300 meter. De uitslag was als volgt. Ie Serie: 1 C. de Nijs, 2. C. Wijers. 2e Se rie: 1 J. H. Kipshagen, 2 P. Passant, 3e serie: 1 W. v. Dok, 2e F. de Nijs, 4e serie 1 G. kelie, 2. J. v. Tol, 5e serie: 1. W. Sleutel 2. L. Weever, 6e serie, 1. J. F. Itter, 2 N.N. Herkansing voor de tweede aankomende le Serie: 1 C. Wijers, 2 J. v. Tol, 2e serie 1 Passant, 2 N.N., 3e serie 1 F. de Nijs, 2 L. Weever, 1 Demifinale 1 C. de Nijs, 2 Passant, 1 J. H. Kipshagen, 2 F. de Nijs, 1 W. v. Dok, 2 G. Makkelie, 1 W. Sleutel, 2 Wijers, 3 Itter. Herkansing voor de tweede aankomende: 1 G. Makkelie, 2 F. de Nijs, 3 Wijers, 4 Passant. 2. Demifinale le serie 1. W. v. Dok, 2. 2.Jde Nijs, 3 F. de Nijs, 2e serie 1 G.Mak- kelie, 2 Kipshagen, 3 W' Sleutel. Finale 1 G. Makkelie, 2 W. v. Dok, 3 Kipshagen, 4 C. de Nijs, 5 W. SleuteL Zooals reeds bekend is viert Excelsior Zaterdagavond 8 uur feest ter gelegenheid van het één-jarig bestaan, in gebouw „Ro- sehage". Toegang is alleen voor leden, dona teurs en genoodigden. Voor den wedsttrijd op Hometrainers kunnen alle leden deelne men dus ook donateurs. WAT IS OPZETTELIJK TIJD VER SPILLEN. In aansluiting op ons artikel van eenige weken over de vraag, „Wat is opzettelijk tijdverspillen stippen we uit de Zwem- kroniek nog het volgende aan. Hieronder volgen de verschillende opinies van scheids rechters uit Frankrijk, België en Holland in- tegenstelling met ons vorig artikel waarin alleen de opinies van Engelsche scheids rechters was opgenomen. De heer L. G. Drigny (Frankrijk) zegt: „dat er slechts dan sprake is van opzette lijk tijdverspillen in het geval dat een ploeg die aan de winnende hand is openlijk tijd zoekt te winnen door telkens den bal buiten de zijlijnen te werpen en tevens op overdre ven wijze uitgooien en vrije worpen ver traagt. Enkel in die gevallen kan gestraft worden voor opzettelijk tijdverspillen." Ook de heer Alph. Delahage (Antwerpen) is de meening der Engelsche scheidsrech ters toegedaan doch hij voegt er tevens bij, dat men in België tegen deze bepaling wei nig of nimmer zondigt, althans herinnert hij zich niet ooit deze bepaling te hebben zien toepassen door een Belgisch scheidsrechter. Het komt mij voor zoo schrijft hij, dat op zettelijk tijdverspillen op het einde van de eerste of tweede helft b.v. door een ploeg welke kïms ziet de partij te winnen, den bal zoo lang mogelijk in haar bezit houdt. Ik acht dit echter vrij moeilijk voor gewone spelers, omdat deze altijd gedekt zijn en er- wel vooi' zullen zorgen, dat de bal zoo spoe dig mogelijk gespeeld wordt. Een ander ge val is het met de keepers, die het einde van den wedstrijd nabij wetend, na den bal ge stopt te hebben, deze, een te langen tijd als noodig is om hem aan een zijner mede spelers toe te spelen bij zich houdt. Nu komen we tot onze eigen scheidsrech ters en afgaande op hun antwoorden kan men opmaken, dat de doelverdedigers in de allereerste plaats in de gelegenheid zijn om tijd te verspillen. Het tijdverspillen wordt door onze arbiters zeer verschillend opge vat doch in doorsnee is men het er over eens, dat een speler moeilijk tijdverspillen kan, omdat hij door den tegenpartij gedwongen wordt om te spelen. De heer H. Meijer Edz., (Amsterdam) zegt over dit onderwerp „ik versta onder tijdverspillen het op de een of andere manier talmen met het doel speeltijd te laten verloopen en op zoo'n ma nier de kans te ontnemen een behoorlijk aan vallend spel te ontwikkelen. Ik geef toe, dat dit voor een scheidsrechter heel moeilijk te bezien is, doch indien hij overtuigd is van dien opzet kan de straf niet te zwaar zijn. De heer Slop deelt de meening van de an dere reeds genoemde scheidsrechters en zegt dat „opzettelijk tijdverspillen," z.i. maar hoogst zelden zal voorkomen. Het eenigste geval waar men van opzettelijk tijdverspil len kan spreken is b.v. een keeper of een spe ler, wiens tegenstander uit het watergezon- den is, die een bal met kennelijke en zicht bare bedoelingen bij zich houdt om tijd te winnen. Practisch gesproken kan ik me niet voorstellen, dat in een normaal geval een veldspeler tijd zou kunnen ve- spillen. W Ook de heer Bohlander (Amsterdam) is dezelfde meening toegedaan. Hij zegt dat onder „opzettelijk tijdverspillen verstaan moe', worden, wanneer een speler den bal langer bij zich houdt, dan noodig is om te plaatsen en daardoor zijn medespelers in de gelegen heid stelt een betere positie in te nemen." Of deze meening in praktijk is toe te pas sen, laten we buiten beschouwing, maar ik wil wel als mijn eigen meening geven, dat ik met het geval dat de heer Bohlander aan haalt het in het geheel niet eens ben. De opinie van den heer L. H. Anthonie (Amsterdam) is dat „ondfer opzettelijk tijd verspillen verstarn moet worden wanneer tijdens het spelen de bal door een der spelers op dezelfde plaats blijft, dus den bal niet speelt. Elk geval moet natuurlijk op zich zelf door den scheidsrech ter beoordeeld worden. B.v. le Er wordt op doel geschoten. De keeper stopt den bal en houdt dezen kalm bij zich. De keeper moet natuurlijk den tijd gegeven worden om te zien, waar hij het best kan, plaatsen, maar meer ook niet. 2e Een speler heeft den bal voor zich en stelt zich zoo op, dat de tegenpartij er niet bij kan komen zonder overtreding. In het algemeen kan men zeggen, dat wanneer de bal opzettelijk niet gespeeld wordt clit als tijd verspillen beschouwd kan worden. Het zwemmen met den bal kan nooit als tijd verspillen aangemerkt worden. Uit de ingezonden antwoorden mag men concludeeren dat onder tijd verspillen ver staan moet worden le wanneer de keeper tijdens het spel den bal langer bij zich houdt dan noodig is. 2. wanneer men den bal herhaaldelijk en opzettelijk buiten de zijlijnen werpt, om daardoor tijd te winnen. 3e het terug zwemmen met den bal met het kennelijk doel daarmede tijd te winnen. 4e alle gevallen, die er op wijzen, dat men opzettelijk tracht tijd te verspillen, zulks ter beoordeeling van den fungeerden scheids rechter. DE ZE'SMETER WEDSTRIJDEN TE GENUA. J Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Schoten, op Vrijdag 12 Februari 1926, des namiddags half 8. Onder werpen ter behandeling 1. Voorstel van B. en W. tot het geven van namen aan straten. 2. Idem, tot vaststelling van een 18e wijziging van het algemeen werklieden reglement 1915 3. Idem, tot goedkeuring van een eerste suppletoire begrooting voor het bur gerlijk armbestuur, voor het dienstjaar 1925 4. Idem, tot vaststelling opnieuwVan de hum- voor de tweemaal 50 woningen aan en bij het Meidoornplein 5. Idem, tot verlenging van de huur van een perceel weiland aan den Vergierdeweg 6. Idem, tot niet-aanneming van het voorstel van de heeren Visee e.a. om over te gaan tot stichting van een school voor openbaar voorbereidend onderwijs. 7. Idem, tot voorloopige vaststelling der rekeningen van de bedrijven en van die der gemeente, over het dienstjaar 1924 8. Idem, nopens verstrekking van schoeisel en kleeding aan schoolkinderen 9. Idem, tot het verleenen van gelden onder verband van tweede hypo- teek op arbeiderswoningen 10. Idem, tot het vaststellen van een wijziging der verorde ning op de heffing en van een wijziging der verordening op de invordering eener plaatse lijke belasting naar het inkomen 11. Inge komen stukken en mededeelingen. Vrijwillige Burgerwacht. Donderdag avond 11 Februari a.s. zal de uitreiking plaats hebben van de behaalde prijzen bij den onder- lingen wedstrijd, welke werd gehouden op 14 en 21 Januari j.l. Deze uitreiking heeft plaats in het café van den heer Bergman te Oud-Schoten, des avonds half negen. Ge schoten werd met marga, zonder vooroefe ning. De -.prijzen zijn behaald als volgt le prijs Th. Switser, 109 punten 2e prijs F.C. Janus 107 p. 3e pr. P. Alders 107 p. 4e pr. C.A. Michielse 106 p. 5e pr. J. Jonck- bloedt 104 p.6e pr. A.J. de Jong 99 p. 7e pr. N. N. 101 p.8e pr. A.J. de Jong 99 p. 9e pr. C. v.d. Stoop 97 p. 10e pr. C. Wegers 91 p. lie pr. S. de Ruig 88 p. 12e or. J. v.d. Weijden 86 p. 13e pr. J. v.d. Pol:5 p. 14e pr. G. Brouwer 84 p. 15e pr. G. v.d. Stoop 72 p. 16 pr. L. Borst 71 p. 17e pr. L. Brouwer 71 p. 18e pr. C. Klaver 55 p. Als Uw Kinderen zich bezeerd hebben, gebruik dan onmiddellijk 30-60-90 ct. De Prinses Juliana derde. De uitslagen van de eerste zesmeter races zijn 1. „Enigma" (Italië) in 4 uur 27 min. 56 sec.; 2. „Bambi" (Italië) in 4 uur 35 min. 41 sec.; 3. Prinses Juliana" (Ned.) in 4 uur 44 min. De „Brasemermeer" kwam als 5de binnen, met een tijd van 4 uur 51 min. 30 sec. De „Saenden" moest zich met de 8ste plaats te vreden stellen in een tijd van 5 uur 35 sec. Op de laatst gehouden bestuursvergade ring, zijn de functies thans door de volgen de heeren aanvaard: W. Maas, voorzitter; H. M. de Wolf, Ie secretaris. W. N. Vier- wind, le penningmeester; N. Harting, 2e se cretaris; P. Kruijer, 2e penningmeester; Hui- zinga en L. Bongers, commissarissen. Besloten werd ultimo April '26, ter ge legenheid van het éénjarig bestaan onder linge wedstrijden in worstelen en gewicht heffen te organiseeren, in het oefenlokaal, t. w. het voormalige gemetelijke gymnas tieklokaal gelegen aan de Zijlvest 22rood. Door deelneming der leden aan verschillen de district- en kampioenswedstrijden, was het voor het bestuur niet mogelijk, deze onderlinge wedstrijden op een jongere datum vast te stellen. De prijzen zullen bestaan uit waardevolle kunstvoorwerpen. Belangstel lenden, voor de krachtsport worden uitge- noodigd, de wedstrijden te komen bijwonen. Tevens zal in de maand September of Oc tober 1926, een groote nationale wedstrijd, beste Nederlandsche athleten zullen daar toe uitgenoodigd worden. De prijzen voor deze wedstrijden zullen uit fraaie bekers, kruisen en medailles bestaan. Symphonieconcert. Het symphonie- orkest „Èuterpe" geeft op Woensdag 10 Februari a.s. des avonds 8 uur een concert in de groote zaal van „Hotel „Vreeburg," Kerkplein te Bloemendaal onder leiding van den heer J. A. Meng. Als solisten treden op Leendert de Graaff (viool) en mejuffrouw Christine Boesmans (piano). Uitgevoerd worden o.m. werken van Fr. Schubert, W.A. Mozart, Ch. Gounot en een 2-tal moderne werken van Coro Urbini. Vergeten - Op den dag van het zilve ren huwelijksfeest van het Koninklijk echt paar wapperde van elk openbaar gebouw de vaderlandsche driekleur. Alleen het post kantoor van Bloemendaal toonde in dat op zicht geen teeken van leven. Misschien een-spijtige vergetelheid? Badhuis Heemstede. - In het badhuis aan de Postiaan, werden in de week van 16 Februari genomen 305 douchebaden, 21 kuipbaden. Aan 26 kinderen werd een gra tis schoolbad verstrekt. Gelegenheid voor kostelooze schoolbaden bestaat op Woensdagmiddag. SOEST, 8 Febr. Zondag n.m. omstreeks 4 uur, werd H. Roest, alhier, door zijn zwa ger Jan Mariens, uit wrok door een revol verschot vermoord. Het slachtoffer laat een vrouw en 3 kinderen na. Volgens een draadloos bericht zonk bij Terschellingerbank een van de sleepboot losgeslagen baggermolen; de opvarenden zijn vermoedelijk gered. HOLLUM (Ameland), 8 Febr, Door den sterken Oostenwind is de waterstand op de Wadden zóó laag, dat de postboot in geen 3 dagen varen kon, waardoor Ameland evenveel dagen geïsoleerd is geweest. BELGRADO, 8 Febr. De coalitie- regeering maakt een ernstige crisis door. De radicale leden der Regeering hielden een langdurige conferentie, in welke zij tot het besluit kwamen, niet met Raditsch te kun nen samenwerken. In politieke kringen ver luidt, dat het kabinet zeer spoedig in zijn geheel kan aftreden en dat Pasjitsch, een nieuwe regeering zonder Raditsch zal vor men. j j tt v ~xt tt i v t ROME, 8 Febr. Mussolini heeft Zaterdag door de H. K V. Haarlem georganiseerd in de Kamer een fel]e rede gehouden. In worden, m worstelen en gewichtheffen De antwoord op de anti-Italiaansche Campagne nPClP IvOnörl onHrohrt olhlaTrtn •>ialln«t /In». 11 1 T 1 - in Duitschland. In deze rede heeft Mus solini Dtfitschland gewaarschuwd zich er van bewust te zijn, dat Italië bereid is, haar banieren buiten de bestaande grenzen te dragen, doch nooit terug. Hij voegde er aan tóe, dat, als Duitsch land zijn bedreigingen met represailles tegen de maatregelen van Italië in Frentino en Zuid-Tirol, ten uitvoer legt, Italië strenge tegenmaatregelen zal nemen. De rede werd aan 't einde luide toegejuicht. Vr. Be^iat er te Haarlem of Amsterdam een étaleurschool ofwel gelegenheid om eta- leeren te leeren? Antw. Neen; etaleeren leert men in Ne derland tot nu toe in de practijk. BERLIJN, 8 Febr. Mussolini's rede in de Italiaansche Kamer om Zuid-Tirol, heeft w politieke kringen groote opwinding veroor zaakt. Men verwacht met spanning het ant woord van de Duitsche regeering. Ver wacht wordt dat Stresemann zich bij 't a'" gemeen protest in Duitschland tegen het op treden der Italiaansche regeering zal aan sluiten. De bladen drukken de rede va» Mussolini af onder titels als: een oorlogsver klaring van Mussolini. De Taglische Rund schau, het orgaan van Stresemann scbrijtt: Wij kunnen niet begrijpen, hoe een volk van 40 millioen zielen, zich bedreigd -kan voelen door een handjevol Zuid-Tirolers, die niets anders wenschen dan het recht, hun eigen taal, opvoeding en cultuur te behouden. Verder verklaart, het blad, Duitschland moet eischen, dat zij die met haar verbonden zijn, binnen den Italiaanschen Staat, een kans hebben te leven en hun kinderen op te voeden naar hun eigen inzichten, De heeren Petrie Co. te Haarlem, be richten de uitgifte van de tweede serie, groot 250.000, 8 pCt. achtjarige Eerste Hypothe caire goudobligaties in stukken van 1000, 500 en 100, ter, laste van de abdy det Paters Benedictijnen te Sanbach. Deze obligatie maakt deel uit van de 1® Hypothecaire leening, groot 500.000, waar van de eerste serie, groot 250.000, is g® plaatst. De koers van uitgiiie is 99% pCt. De storting kan vanaf Maandag 22 Febr. 1926 geschieden, met bijbetaling der rent® van af 15 Februari Gisteravond heeft een ernstige spoorweg- c.mp in het station van La Louvière (pro vincie Henegouwen) plaats gehad. Een mej groote snelheid uit de richting Brussel komende personentrein is daar met een ran geerenden goederentrein in botsing geko men. De beide locomotieven; evenals een goot aantal wagofcs, zijn volkomen vernield- Onder de talrijke reizigers van den perso nentrein ontstond een ontzettende paniek- Gillend namen zij naar alle kanten de vlucht. Hun kreten vermengden zich met het ge roep om hulp der gewonden. Uit de puin- hoop.en zijn reeds één doode en veertig ge wonden te voorschijn gehaald, waarbij een tiental ernstig gewonden. Het ongeluk wordt toegeschreven aan het defect geraken van een signaal, even vóór dat de trein uit Brussel er doorheen reed. Latere berichten melden, dat de gewon den, waarvan er drie in levensgevaar ver- keeren, naar La Louvière zijn overgebracht. De slachtoffers zijn grootendeels mijnwer kers. De hertogin van Sevilla is Vrijdag, na eefi hevige woordenwisseling door haar man, den officier Jose Maria Bourbon met zes revol verschoten vermoord. De bevrijding der slaven uit de val!®' Hoekaoeng heeft rustfgen voortgang. De meeste bevrijden vestigen zich in dezelfd® dorpen, waar zij tot nu hebben gewoond. De stoomboot „Atkinson" is nabij h®1 Siqiiijor-eiland (Rhilippijnen) in brand gevlóji gen en gezonken. Twee Engelschen zjjn hierbij verdronken, terwijl zes anderen n°if worden vermist. De bemanning en de overig' passagiers, allen inboorlingen, konden ri® in de booten in veiligheid brengen. Heden overleed, te Haarlem, meermalen gesterkt door de H. H. Sacramenten der Sterven de», in den ouderdom van ruim 83 jaar CORNELIS JACOBUS GONNET, Oud Rijks-, Provinciaal- en Gemeente-Archivaris, Kerkmeester van de Kathedrale Kerk St. Bavo. De Executeurs-Testamentair; J. W. A. BEIJNES Dr. J, F. M. STERCK Haarlem, 7 Februari 1926. Paviljoenslaan 1. Woensdag 2—4 uur De Pro fundus. De H. H. Uitvaartdiensten zullen gehouden wórden in de Kathedrale Kerk St. Bavo, Leidschevaart, Haarlem, op Don derdag 11 Februari e.k., om 714, 8 en 9 ure, waarvan de H. Mis van 9 uur gezongen Requiem, waarna de begrafenis op het R.-K. Kerkhof St. Bavo te Haar lem, ingang Schoterweg. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Op verlangen van den Overledene geen bloemen. ten overstaan van Notarissen BERT- LING en WOLZAK, te Haarlem, op des avonds 7 uur in het Notarishuis, aldaar, van: Het perceel BOUWTERREIN nabij de Kennemerbrug, ten Zuiden van de villa „Rezzago", aan het Kennemer- plein te Haarlem, sectie B. No. 3023, groot 4.50 A. Terstond te aanvaarden na betaling- Bezichtiging Dinsdag en Donderdag van 2—4 uur Betaling vóór of op 1 April 1926, Nadere inlichtingen ten kantore van de Notarissen, Jansweg 52. voedert dan Eiken Pièdestal 1.89. Theekaste» 10.50. Parapluiebak 2.99. Kapstok 2.69. Salonspiegel 10.90. 2 Cra- peauds, 4 stoelen m. moquette 82.50' Alles zoolang de voorraad strékt. 7.i® etalage. MEUBELHUIS, KL Heil&aad

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1926 | | pagina 8